PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

alfisti
04-12-05, 22:55
ο Παοκ θα μπορούσε να ήταν η καλύτερη ομάδα των Βαλκανίων(δεν λέω απο τις καλύτερες της ευρώπης γιατι εκει βρίσκεται ο αξεπέραστος Παναθηναικός) ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ της δεν το θέλει αυτο..
αν το ήθελε θα κυνηγούσε τα λαμόγια..θα ξεκινούσε με τους δημοσιογραφους της Μακεδονίας..
οχι ρε παλλικάρια,δεν φταίμε εμεις που δεν πάτε μπροστά..
αν στηριζόμασταν και εμείς απο την Χούντα όπως εσείς το 71 στο Χουντέμπλει τότε θα είμασταν η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης και όχι των βαλκανίων

kadronarxis
04-12-05, 23:27
Η κόκκινη στον τσιρίλο ήταν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ.
Με 10 παίκτες η αεκ, το μάτς θα ήταν διαφορετικό.

Γενικά έπαιξε πολύ καλά ο παόκ, η άεκ χάλια ομάδα, απορώ πως είναι δεύτερη στο πρωτάθλημα.

Ίδια ιστορία όπως και με την στουγκάρδη, και με τον ακράτητο και συνέχεια τα ίδια.Γυρνάμε πίσω στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Έπαιξε καλά και μην ξεχνάμε ότι έπαιξε με ραπίντ την πέμπτη.
Το πιο δίκαιο σκορ ήταν η ισοπαλία.

alfisti
04-12-05, 23:58
ο σιρίλο ήταν πεντακάθαρο ΚΟΚΚΙΝΗ και τιμωρία κιόλας!
σιγά μην άφηνε ο Μπριάκος την αεκ με 10 παίχτες μετά θα έτρωγε το ξύλο της ζωής του..
τζάμπα γκολ φάγαμε απο μαλακία του Χαραλάμπους..
Μπράβο στον Κωστίκο που άφησε στον πάγκο τον Σάλπι έδειξε οτι έχουμε ποιότητα σαν ομάδα και οτι η αεκ δεν μας έφτανε ούτε με πύραυλο στο γρήγορο παιχνίδι.
με μισή ομάδα εκτός και παίξαμε πολύ καλα..
το αποτέλεσμα μας αδικεί
δεν πειράζει έχουμε και ρεβάνς..

alfisti
05-12-05, 01:53
Η «χοντρή» (τύχη) για τον Σάντος και τα παιδιά του... έσκασε μύτη πολύ νωρίτερα των καθυστερήσεων και του «ξαφνικού θανάτου» που έφερε στον ΠΑΟΚ ο Σοάρες. Εμφανίστηκε σε συσκευασία Θανάση Μπριάκου, ο οποίος μαγεύτηκε με τα φιλάκια του Τσιρίλο στην κάμερα, μετά το γκολ που σημείωσε και του χάρισε την παραμονή του στον αγώνα!

Ο Ιταλός ήταν μόλις επτά χρονών το 1984 αλλά από χθες είναι βέβαιο ότι στις αγαπημένες του ταινίες συγκαταλέγεται το «Καράτε Κιντ». Στη μνήμη του (βραβευμένου με Όσκαρ β' ανδρικού ρόλου για την συγκεκριμένη ταινία) Πατ Μορίτα που πέθανε προσφάτως (25/11/05) ο Τσιρίλο έκανε στον Πολωνό το κτύπημα που δίδαξε στον Ραλφ Μάτσιο, πάνω στο κούτσουρο.

Στον παράδεισο ο «κύριος Μιγιάγκι» χειροκροτούσε με την αποτελεσματικότητα του Μπρούνο, που από σύμπτωση δεν πήρε το κεφάλι του Μίετσελ. Κάτι που δεν έκανε ούτε ο Μπριάκος για την καρατιά του Ιταλού!

Η ΑΕΚ έπαιξε με έναν παίκτη περισσότερο και πήρε ένα αποτέλεσμα που δεν άξιζε ούτε με αριθμητική ισορροπία. Το θέμα είναι πως έμαθε να κερδίζει με το... έτσι θέλω (θυμηθείτε τα χαρακτηριστικά ματς με Παναθηναϊκό, Λάρισα), διότι έχει πλάνο, ομαδικότητα, πειθαρχία, ρέντα, φοβερή θέληση και έχει συγκεντρώσει και τη συμπάθεια των διαιτητών...

Ο ΠΑΟΚ δεν κέρδισε, δεν πήρε την ισοπαλία, αλλά η τρίτη του εμφάνισή του στην Αθήνα απέναντι στο πρώην ΠΟΚ γεμίζει προσδοκίες πως κάτι καλό ψήνεται! Ο Κωστίκος φαίνεται πως κάνει εξαιρετική δουλειά στο παιδομάζωμα και απόλυτα ορθά επενδύει σε παιδιά όπως ο Μπαλάφας, ο Ηλιάδης, ο Φερνάντες, ο Σικαμπάλα, ο Βαγγελής. Και συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο, πήρε και τον Αραμπατζή.

Πρωτάθλημα δεν θα πάρει φέτος, στο Champions League δεν θα βγει, αλλά ακόμα για αν ακούγεται υπερβολικό για πρώτη φορά μετά το '75 κτίζει μια ομάδα που μπορεί να κάνει χοντρές πλάκες στο εγγύς μέλλον, στους αιώνιους και την ΑΕΚ. Μόνο ο Παναθηναϊκός δείχνει να επενδύει στους πιτσιρικάδες, διότι κι ο Σάντος όσους έχει δεν τους χρησιμοποιεί...

Γιώργος Κωστίκος: "Δίνω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για το αποτέλεσμα και στον ΠΑΟΚ για την εμφάνιση. Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι η δυάδα. Τώρα, αν από γκίνια χάνουμε στο 91'... Αυτό εντοπίζεται στην έλλειψη ψυχραιμίας στα τελευταία λεπτά και χρειάζεται και τύχη. Παίζουμε καλή μπάλα με ομάδες που προσπαθούν να παίξουν μπάλα".



όπως είναι γνωστο οι τρεις που φεύγουν απο την Τούμπα δεν είναι άλλοι απο τους Ανδράλα,Ζωγραφάκη,Μαλαδένη
φέρνουμε Αραπατζή,Μασμανίδη,Λαϊτινεν

Υ.Γ.:σήμερα ο ΠΑΟΚ είχε μ.ο ηλικίας τα 21!
Υ.Γ.2:Αργός, βαρύς, μακριά από τις φάσεις με πολλές λανθασμένες αποφάσεις ο διαιτητής Μπριάκος, έμοιαζε να χρειάζεται ποδήλατο για να προλάβει τους ποδοσφαιριστές στις γρήγορες αντεπιθέσεις

kadronarxis
05-12-05, 02:14
Έχει μέλλον η ομάδα με τα πιτσιρίκια, αρκεί να μη φύγει κανένας από τους δυνατούς.(όπως συνέβη επί μπάτμαν)
Να μη βρίσω ακόμα τον Κωστίκο, ίσως άλλη μέρα.
Σε τέτοια ομάδα που φτιάχνεται, ένας προπονητής που θα την έδενε στο άψε σβήσε είναι ο τρελός!!
Αλλά αν έρθει, πολύ γκρίνια θα πέσει και δεν λέει.

alfisti
05-12-05, 02:40
δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που θέλουν τον Αναστασιάδη ξανά πίσω!
τι σας έχει πιάσει; το ακούω και στο γήπεδο καμια φορά γι'αυτό..

alfisti
06-12-05, 00:40
Κάτω του μετρίου η διαιτησία του Μπριάκου στο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ. Αν μη τι άλλο, διαιτητής με τη δική του πείρα όφειλε να βγάλει απευθείας κόκκινη στον Τσιρίλο για το... καρατέκα στιλ μαρκάρισμα στον Μίετσελ και όχι κίτρινη.

eleftherotipia.gr

alfisti
07-12-05, 16:43
Κολακευμένος από το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ στο πρόσωπό του δηλώνει ο Γιάννης Μασμανίδης στη Sportday. Ο 22χρονος μέσος, για τον οποίο ο Γιάννης Γούμενος αποκάλυψε πως θα κινηθεί ο Δικέφαλος τον Γενάρη, ξεκαθάρισε, ωστόσο, πως στην παρούσα φάση είναι συγκεντρωμένος στις υποχρεώσεις της Καρσρούης.

«Φυσικά και ξέρω για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ. Μου το είπαν φίλοι και συγγενείς μου από την Ελλάδα. Μου μετέφεραν τι είπε ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, πέρα από το ενδιαφέρον του προηγούμενου καλοκαιριού. Δεν κρύβω ότι όλοι οι συγγενείς μου με πιέζουν να έρθω και να παίξω στον ΠΑΟΚ. Είναι ΠΑΟΚτσήδες και θα ήθελαν να με δουν εκεί. Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα, σαφώς και είναι τιμητικό να ενδιαφέρονται για εμένα, αλλά πραγματικά αυτό το διάστημα δεν σκέφτομαι τι θα κάνω στη συνέχεια της καριέρας μου. Ούτε μπορώ να πω αν είναι καλύτερο ή όχι να έρθω στην Ελλάδα και να παίξω ποδόσφαιρο», δήλωσε ο αριστεροπόδαρος άσος και προσέθεσε: ««Αυτό το διάστημα σκέφτομαι μόνο το πώς θα βοηθήσω την ομάδα μου. Αργότερα, στη διακοπή, θα το σκεφτώ. Είναι μεγάλη απόφαση για την καριέρα και τη ζωή μου. Εδώ είναι Γερμανία. Το οικονομικό δεν είναι πάντα το πιο σημαντικό. Η Καρλσρούη επιδιώκει να ανέβει στην πρώτη κατηγορία και δεν νομίζω ότι θα βάλουν πάνω από όλα τα χρήματα που μπορεί να πάρουν, αφήνοντας σε δεύτερη μοίρα την πορεία της ομάδας»

Φέτος, ο Μασμανίδης έχει παίξει σε 14 παιχνίδια πρωταθλήματος, με απολογισμό τρία γκολ και τέσσερις ασίστ. Αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός, κυρίως από τα αριστερά, και πέρυσι σε 31 συμμετοχές είχε πέντε γκολ και 10 ασίστ.

Λιγοστεύουν τα αγωνιστικά προβλήματα που έχει να αντιμετωπίσει ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Γιώργος Κωστίκος ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στον Λεβαδειακό για την13η αγωνιστική. Ο Θοδωρής Ζαγοράκης προπονήθηκε, ωστόσο είναι ο μοναδικός από τους τραυματίες που δεν θα καταφέρει να αγωνιστεί στο ματς του Σαββάτου. Αντίθετα, Φουτσίνι, Βαγγελής και Χαραλάμπους δείχνουν να ξεπερνούν τα προβλήματα που αντιμετώπισαν και έτσι να τίθενται στη διάθεση του προπονητή τους για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε στην προπόνηση της Τρίτης ο Θόδωρος Ζαγοράκης. Ο «αρχηγός» ταλαιπωρείται από έναν τραυματισμό στη μέση από την περασμένη Πέμπτη, όμως παρά την φιλότιμη προσπάθειά του να τον ξεπεράσει και να είναι έτοιμος για το ματς κόντρα στον Λεβαδειακό, κάτι τέτοιο, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δεν θα σταθεί δυνατό, αφού οι ενοχλήσεις που ένιωσε στη προπόνηση της Δευτέρας τον ανάγκασαν να μειώσει ρυθμούς.

Αντιθέτως, το πρόβλημα που αντιμετώπισε ο Αρμάντο Φουτσίνι σιγά σιγά υποχωρεί και όπως όλα δείχνουν το Σάββατο θα είναι έτοιμος να αγωνιστεί. Κανονικά πήραν μέρος στην προπόνηση και οι Λάμπρος Βαγγελής και Ηλίας Χαραλάμπους. Ο Κυριάκος Τοχούρογλου ξεκίνησε θεραπεία, μετά το τραυματισμό του στη προπόνηση της Δευτέρας στην οποία προσέκρουσε στο δοκάρι, με αποτέλεσμα να υποστεί θλάση στα πλευρά.

Ενδιαφέρον για Μέγκαχεντ από Premiership;
Προτάσεις από συλλόγους της Premiership ισχυρίζεται πως έχει στα χέρια του ο Μέγκαχεντ το περιβάλλον του παίκτη. Το φερόμενος ως ενδιαφέρον προκαλεί έκπληξη, από τη στιγμή που ο Αιγύπτιος μεσοαμυντικός δεν έχει καθιερωθεί ακόμη στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ.

* Διαιτητής του αγώνα ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός θα είναι ο Γιάννης Φλαμπούρης. Ο Αθηναίος ρέφερι έχει σφυρίξει μόλις ένα παιχνίδι πρώτης εθνικής φέτος, αυτό ανάμεσα στη Ξάνθη και τον Ιωνικό, το οποίο έληξε ισόπαλος 1-1.

www.sportfm.gr

alfisti
12-12-05, 22:53
Την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2005, η GLOBAL SPORTNET σε συνεργασία με την πρωτοπόρο εταιρία ευρυζωνικής τεχνολογίας Narrowstep και τον γαλλικό όμιλο μέσων ενημέρωσης L’ equipe, θα προσφέρουν αποκλειστικά μέσω διαδικτύου (ευρυζωνική τηλεοπτική πλατφόρμα www.lequipe.fr) την απευθείας μετάδοση του αγώνα για την 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου UEFA, μεταξύ των ομάδων ΠΑΟΚ και STADE RENNAIS.
H έναρξη της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 21:45 ώρα Ελλάδος, ενώ η πρώτη σύνδεση με το γήπεδο της Τούμπας θα γίνει στις 21:30. Τα εισιτήρια για την παρακολούθηση του αγώνα είναι περιορισμένα και είναι διαθέσιμα μέσω της διεύθυνσης www.lequipe.fr. Θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας. Λόγω της αναμενόμενης αυξημένης ζήτησης, συνίσταται η έγκαιρη κράτηση και αγορά εισιτηρίων, τα οποία τιμώνται 6.99 € έκαστο και η διάθεσή τους θα σταματήσει μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα.

Σημειώνεται ότι δεν θα υπάρξει απευθείας τηλεοπτική κάλυψη του αγώνα από κανένα κανάλι στη Γαλλία. Επισημαίνεται επιπλέον η ασφάλεια της pay per view συναλλαγής μέσω διαδικτύου, καθώς επίσης και το ότι η μετάδοση του αγώνα θα γίνει στη γαλλική γλώσσα.

www.paokfc.gr

alfisti
12-12-05, 22:57
Το Κέντρο Ιστορίας Θεσσαλονίκης του Δήμου Θεσσαλονίκης έχει αναλάβει τα τελευταία χρόνια, με εντολή του Δημάρχου Θεσσαλονίκης, την καταγραφή της αθλητικής ιστορίας της πόλης. Επιστημονικό προσωπικό του ιδρύματος ερευνά για έναν ολόκληρο χρόνο την ιστορία ενός αθλητικού συλλόγου της Θεσσαλονίκης και στο τέλος της χρονιάς παρουσιάζεται ο καρπός της εργασίας αυτής υπό τη μορφή ενός πλούσιου ιστορικού Λευκώματος.
Στο πλαίσιο της προσπάθειας αυτής, το Κέντρο Ιστορίας Θεσσαλονίκης παρουσίασε το 2002 το ιστορικό λεύκωμα “Μορφωτικό Αθλητικό Σωματείο ΑΕΤΟΣ”, το 2003 το “Γυμναστικός Σύλλογος Ηρακλής 1908-2003” και το 2004 το “Αθλητικός Σύλλογος ΑΡΗΣ 1914-2004”.

Για το 2005, το Κέντρο Ιστορίας ερεύνησε και κατέγραψε την ιστορία του Πανθεσσαλονίκειου Αθλητικού Ομίλου Κωνσταντινουπολιτών - ΠΑΟΚ. Καρπός της έρευνας αυτής είναι ένα πλούσιο ιστορικό λεύκωμα, στο οποίο παρουσιάζονται πολλά τεκμήρια και στιγμιότυπα, όχι μόνο της ιστορίας του ΠΑΟΚ, αλλά και του αθλητισμού της Θεσσαλονίκης και της Ελλάδας γενικότερα. Στο πολυσέλιδο βιβλίο περιλαμβάνονται περισσότερες από 500 φωτογραφίες, οι περισσότερες των οποίων είναι αδημοσίευτες.

Το ιστορικό Λεύκωμα “Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών – ΠΑΟΚ 1926-2005” θα παρουσιαστεί σε ειδική εκδήλωση που θα διοργανώσει το Κέντρο Ιστορίας Θεσσαλονίκης, στις 20:30 της Παρασκευής 16 Δεκεμβρίου, στην αίθουσα Τελετών του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου.

Το βιβλίο θα παρουσιάσουν ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Βασίλειος Παπαγεωργόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Χαράλαμπος Αηδονόπουλος, ο πρόεδρος του Α. Σ. ΠΑΟΚ, Αθανάσιος Κατσαρής, ο αντιπρόεδρος της ομάδας Α.Σ. ΠΕΡΑ ΚΛΑΜΠ Κωνσταντινούπολης, Ανδρέας Ρομπόπουλος, ο καθηγητής του Α.Π.Θ., Γεώργιος Αναστασιάδης και οι συγγραφείς του βιβλίου, επιστημονικοί συνεργάτες του Κέντρου Ιστορίας, Ανέστης Στεφανίδης, Ελένη Τσιομπανούδη και Δημήτριος Κυρίτσης.

Ο Προϊστάμενος του Κ.Ι.Θ.


Δρ. Αντώνιος Σατραζάνης

www.paokfc.gr

tommygun
12-12-05, 23:03
κατω το κατεστημενο της Λεβαδιας που δεν αφηνει τον Παοκ να παρει το πρωταθλημα που του αξιζει.

alfisti
13-12-05, 00:21
τουλάχιστον η ομάδα μου αποτελείται απο πολλούς καλούς νέους παίχτες και σχεδιάζει την ομάδα του μέλλοντος όχι σαν κάτι ΚΑΠΗ που οι μισοί είναι 30 φεύγα..

tommygun
13-12-05, 01:28
φιλε μου μακαρι.
και τοτε θα εκπλαγεις με το ποσες συμπαθειες θα εχετε ΚΑΙ στην Αθηνα.

την καραμελα με το κατεστημενο που σας εμποδιζει αφηστε μονο γιατι εχει κανταντησει γραφικο.

ασχοληθειτε με την ομαδα σας, οργανωθειτε καλα στη διοικηση, μαθετε να κερδιζετε σερι τους μικρους και ετσι θα μπορειτε στα αληθεια να διεκδικειτε το πρωταθλημα.

και αν το παρετε απο εναν απο τους 3, να σαι σιγουρος οτι οι αλλοι 2 θα το πανηγυρισουν κι αυτοι :D

alfisti
15-12-05, 03:01
Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με εντυπωσιακό και τιμητικό τρόπο μια άσχημη χρονιά για τους εκπροσώπους μας στην Ευρώπη.
Ο Δικέφαλος, έχοντας και πάλι αρκετούς νεαρούς παίκτες στη σύνθεσή του, συνέτριψε με 5-1 την Ρεν στην Τούμπα, παίρνοντας την πρώτη φετινή ευρωπαϊκή νίκη και την τέταρτη θέση του 7ου ομίλου στο Κύπελλο UEFA.
Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό, με αυτογκόλ του Ροσά, μετά από προσπάθεια του Σικαμπάλα και ο Χριστοδουλόπουλος στο 38` έκανε το 2-0. Οι γάλλοι μείωσαν στο 70` με τον Μπριάν, αλλά "προκάλεσαν" τους παίκτες του Γιώργου Κωστίκου. Ο Γιασεμή στο 79`, ο Σαλπιγγίδης στο 83` με πέναλτι και ο κύπριος πάλι με ψαλιδάκι στην εκπνοή, έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη.
Συνθήματα κατά του προέδρου..

απίθανη η κάρτα που πήρε ο Χαραλάμπους στο ζέσταμα..:lol:

alfisti
19-12-05, 00:01
ΑΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ.......... 2-0 με ΠΑΟΦΗ

xabikos
19-12-05, 00:21
Ρε παιδιά ήμουν στο γήπεδο και αγανάκτησα. Πότε επιτέλους θα σταματήσουνε να βρίζουν το Γούμενο. Δε λέω ούτε και εγώ είμαι ευχαριστημένος αλλά φτάνει. Και εγώ θα ήθελα έναν Αμπράμοβιτς αλλά δεν γίνεται. Δηλαδή έλεος λες και οι μεγαλοεπενδυτές περιμένουν στην ουρά και ο Γούμενος αρνείται. Άντε και να φύγει μετά τι; Αφού έχουμε αυτόν ας τον στηρίξουμε όπως και όλη την ομάδα και όχι να τον βρίζουμε και μάλιστα οι πιο πολλοί δεν ξέρουν και τον λόγω που τον βρίζουν. Αν βγει κάτι καλύτερο, ναι να πιέσουμε για να φύγει αλλά όχι 5 10 κομπλεξικοί να βάζουν και τους άλλους να βρίζουν τον γούμενο και την μάνα του. Φτάνει.
Υ.Γ. Φάγαμε πολύ κρύο στο γήπεδο σήμερα Είχε δεν είχε 0 βαθμούς και η απόδοση της ομάδας ήταν σε μέτρια επίπεδα.
Άντε και καλές γιορτές σε όλους!!

alfisti
19-12-05, 19:34
ΑΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ.......... 2-0 με ΠΑΟΦΗ

Καλωσόρισες Soto ΠΑΟΚΙ!:thumbsup1
www.hol .gr μπες λίγο να δεις αυτο που μου ρώτησες..

alfisti
19-12-05, 19:42
Ρε παιδιά ήμουν στο γήπεδο και αγανάκτησα. Πότε επιτέλους θα σταματήσουνε να βρίζουν το Γούμενο. Δε λέω ούτε και εγώ είμαι ευχαριστημένος αλλά φτάνει. Και εγώ θα ήθελα έναν Αμπράμοβιτς αλλά δεν γίνεται. Δηλαδή έλεος λες και οι μεγαλοεπενδυτές περιμένουν στην ουρά και ο Γούμενος αρνείται. Άντε και να φύγει μετά τι; Αφού έχουμε αυτόν ας τον στηρίξουμε όπως και όλη την ομάδα και όχι να τον βρίζουμε και μάλιστα οι πιο πολλοί δεν ξέρουν και τον λόγω που τον βρίζουν. Αν βγει κάτι καλύτερο, ναι να πιέσουμε για να φύγει αλλά όχι 5 10 κομπλεξικοί να βάζουν και τους άλλους να βρίζουν τον γούμενο και την μάνα του. Φτάνει.
Υ.Γ. Φάγαμε πολύ κρύο στο γήπεδο σήμερα Είχε δεν είχε 0 βαθμούς και η απόδοση της ομάδας ήταν σε μέτρια επίπεδα.
Άντε και καλές γιορτές σε όλους!!

εγώ δεν πήγα χθες γιατι είχε πολύ κρύο και το ματς ήταν ψιλοτελεωμένο.
Όσο για τον Γούμενο είναι μεγάλη ιστορία ο ΠΑΟΚ θέλει έναν επενδυτή με λεφτά που να αγαπάει τον ΠΑΟΚ. Με τον Πανελούδη πάντως πήγε ο άλλος (ενας απο τα Βαλκάνια) να αγοράσει το πλειοψηφικό πακέτο και τον έστειλε στα τσακίδια. δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τον Ολυμπιακό με Αραπατζή και με τέτοιους παίχτες.. Πρέπει να κάνεις καμια ακριβή μεταγραφή!
πολύ καλός ο Χριστοδουλόπουλος!!:thumbsup1

alfisti
20-12-05, 16:12
τέλος απο τον ΠΑΟΚ ο Μπάνε Πρέλεβιτς

alfisti
21-12-05, 00:06
Πέστα ρε φίλε xabiko να τα ακούν και μερικοί άλλοι.

alfisti
21-12-05, 00:08
Στο μπάσκετ προπονητής ο Σούλης Μαρκόπουλος.
Υ.Γ. Σε κάθε αγώνα ήταν στους V.I.P. από την αρχή της χρονιάς......!!!!!

xabikos
21-12-05, 12:06
Πέστα ρε φίλε xabiko να τα ακούν και μερικοί άλλοι.
Όσο πιο πολλοί και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουνε αυτό το γεγονός τόσο καλύτερα θα είναι.
Ας ελπίσουμε οι μεταγραφές που θα γίνουν τώρα να είναι ουσιαστικές και εκεί που τις έχει ανάγκη η ομάδα.

xabikos
21-12-05, 12:12
Στο μπάσκετ προπονητής ο Σούλης Μαρκόπουλος.
Υ.Γ. Σε κάθε αγώνα ήταν στους V.I.P. από την αρχή της χρονιάς......!!!!!
Νομίζω πως η κίνηση είναι αρκετά σωστή. Ο Μπάνε φάνηκε οτι δεν ήταν έτοιμος ακόμη γι αυτή τη θέση και δεν ξέρω αν θα γίνει ποτέ λόγω του χαρακτήρα του. Και για να μην παρεξηγηθώ τον Μπάνε τον έχουμε θεό και καλά κάνουμε γιατί όσα έχει προσφέρει αυτός δεν τα έχει προσφέρει κανένας άλλος. Αλλά γαι προπονητής δεν κάνει. Η τέλεια θέση γι αυτόν θα ήταν να προπονεί τους μικρούς και να ανακαλύπτει ταλέντα για τον ΠΑΟΚ. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να φύγει απο την οικογένεια του ΠΑΟΚ. Αντίθετα αυτός που πρέπει να ξεκουμπιστεί είναι ο Πανελούδης που μας το έπαιζε ΠΑΟΚτσης και καλά και νοικοκύρης και οτι μ αυτόν η ομάδα δεν θα χρωστάει ποτέ! Βρε ουστ!! Πέρσι η ομάδα έκοψε τόσα εισιτήρια είχε τόσο έσοδα και που πήγαν τόσα λεφτά;;; Πρέπει να αντιδράσουμε γι αυτό το θέμα!!!
Και πάλι καλές γιορτές σε όλους!

alfisti
21-12-05, 14:15
ο ΠΑΟΚ θέλει μεγάλο επενδυτή και ΟΧΙ τον Γιαννάκη τον διαχειριστή

alfisti
22-12-05, 01:11
Θύμα των εμπνεύσεων της CEV έπεσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έχασε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Συνομοσπονδίας για έναν πόντο!

Ο «δικέφαλος του Βορρά» αν και νίκησε την Τετάρτη (21/12) στο κλειστό της Πυλαίας την Πάντοβα με 3-0 σετ υπερκαλύπτοντας την ήττα επί ιταλικής εδάφους με 1-3 έμεινε εκτός συνέχειας, αφού υστέρησε ελάχιστα στον συντελεστή πόντων (157 έναντι 158).

Έτσι η εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησαν οι Θεσσαλονικείς πήγε ουσιαστικά στράφι για χάρη ενός κανονισμού της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας που περισσότερο θυμίζει μπάσκετ και όχι βόλεϊ.

www.contra.gr

alfisti
22-12-05, 23:20
Ένσταση κατά της ερμηνείας των κανονισμών της CEV θα καταθέσει την Παρασκευή (23/12) στη Νομική Επιτροπή της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας ο ΠΑΟΚ. Η ελληνική ομάδα θα επιδιώξει μέσω της νομικής οδού την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Κυπέλλου Συνομοσπονδίας, μετά τον άδικο, όπως τον χαρακτηρίζουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, αποκλεισμό της από την ιταλική Πάντοβα.


Ο δικέφαλος είχε ηττηθεί στην Ιταλία με 3-1 σετ, ενώ στον επαναληπτικό της Θεσσαλονίκης πήρε τη νίκη με 3-0. Παρόλα αυτά, δεν πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, αφού υπολειπόταν ενός μονάχα πόντου, σύμφωνα με τον κανονισμό (Μετρούν οι πόντοι και όχι τα σετ). "Πληρώνουμε το παράβολο και διεκδικούμε το δίκαιο μας. Εμείς προκριθήκαμε και αυτό ζητάμε. Μας ζήτησαν συγνώμη από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία για την ασάφεια. Μας ενημέρωσε ο κ. Μπελιγράτης ότι ποτέ δεν πέρασε η τροποποίηση από το ΔΣ. Η απόφαση ισχύει για τους ομίλους, όχι, για τα νοκ άουτ παιχνίδια. Θα διεκδικήσουμε το δίκαιό μας", ήταν τα λόγια του προέδρου της ομάδας, Γιώργου Ανδρέου.

Στο πλευρό του ΠΑΟΚ στέκεται και η Ελληνική Ομοσπονδία. Ο Θανάσης Μπελιγράτης με ανακοίνωσή του τόνισε: «Η ΕΟΠΕ θα λάβει επισήμως θέση για την υποστήριξη της ένστασης του ΠΑΟΚ και της πρόκρισής του στον επόμενο γύρο».

alfisti
23-12-05, 12:25
xabikos: Πέρσι η ομάδα έκοψε τόσα εισιτήρια είχε τόσο έσοδα και που πήγαν τόσα λεφτά;;; Πρέπει να αντιδράσουμε γι αυτό το θέμα!!!


Αδερφέ αν υπολογίσεις τα έσοδα της περσινής χρονιάς σε σχέση με το μπάτζετ θα καταλάβεις γιατι κινδυνεύσαμε να μπούμε μέσα!!! είχαμε μπάτζετ 1.400.000Ε και τα συνολικά σοδα από τα διαρκείας, τα εισιτήρια και τα τηλεοπτικά ήταν κοντά στα 1.100.000Ε. Και όσον αφορά τον Πανελούδη είναι ΠΑΟΚΣΗΣ αλλά δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Όχι όμως να του βρίζουν και τη μάνα αυτοί που μέχρι πέρισυ φωνάζαν "ΤΑΚΗ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ".

alfisti
27-12-05, 15:49
Οι δύο παίκτες που είχε ξεχωρίσει ο Γιώργος Κωστίκος πριν από τις μέρες των Χριστουγέννων από την αγορά της Σλοβακίας ήταν ο Πέτερ Σινγκλάρ τη Σλόβαν Λίμπερετς και ο Μάριαν Κισόφσκι της Ζίλινα.

Με τον δεύτερο τελικά να είναι εκείνος που κερδίζει πόντους από τον τεχνικό του ΠΑΟΚ όσον αφορά την κάλυψη της θέσης του δεξιού οπισθοφύλακα μετά την ανάγκη που δημιουργήθηκε από την λύση της συνεργασίας με τον Φατίχ Ακιέλ

alfisti
29-12-05, 01:39
ΑΠΟ WWW.CONTRA.GR :Το νέο όνομα που ήρθε στο προσκήνιο για την ομάδα του Δικεφάλου είναι αυτό του Νίκου Νικολόπουλου, του υψηλόσωμου επιθετικού του Αιγάλεω. Ενας παίκτης με τα δικά του σωματικά προσόντα λείπει από τη γραμμή κρούσης της ομάδας και ο Κωστίκος σκέφτεται πολύ σοβαρά την απόκτησή του.

eorptol
29-12-05, 01:52
:lol: :lol: :lol:

Ποιος???

Ο Αγροτικος Αστηρ??? :lol:

Αυτη ειναι η ποδοσφαιρικη σουπερ ομαδαρα σου ρε alfisti?

Ετσι, ετσι, να προσγειωνεσαι στην ωμη πραγματικοτητα.

Αυτο και μονο για να καταλαβεις πως "κερδισατε" τον γαυρο στην Αθηνα.

Βαλε το μυαλο σου να σκεφτει, πορωμενε μπαοκα.


τα αρειανα αλλαξανε ομαδα γινανε αγροτικος αστερας ?
μπραβο αρχισανε να ντρεπονται να λενε οτι ειναι αρης .............?
φιλε στο μπασκετ και εσεις χαλια ειστε τοσο χρημα ριχνετε και πατε απο το κακο στο χειροτερο .........πουνε ο ζουρος οεο ........:D

opimis
29-12-05, 10:14
τα αρειανα αλλαξανε ομαδα γινανε αγροτικος αστερας ?
μπραβο αρχισανε να ντρεπονται να λενε οτι ειναι αρης .............?

Ο συγκεκριμένος χρήστης (apos74) είναι εκτός φόρουμ εδώ και πολύ καιρό, οπότε και δεν μπορεί να σου απαντήσει.
Ο αποκλεισμός σας από τον αγροτικό αστέρα είναι γεγονός, όπως γεγονός είναι ο δικός μας αποκλεισμός από τον Πανθρακικό. Δεν κατάλαβα επομένως πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι αλλάξαμε ομάδα; Εκτός κι αν σε πείραξε τόσο πολύ η καζούρα του apos74, σε σημείο να παραλογίζεσαι!:mad:

alfisti
29-12-05, 17:10
Ο συγκεκριμένος χρήστης (apos74) είναι εκτός φόρουμ εδώ και πολύ καιρό, οπότε και δεν μπορεί να σου απαντήσει.
Ο αποκλεισμός σας από τον αγροτικό αστέρα είναι γεγονός, όπως γεγονός είναι ο δικός μας αποκλεισμός από τον Πανθρακικό. Δεν κατάλαβα επομένως πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι αλλάξαμε ομάδα; Εκτός κι αν σε πείραξε τόσο πολύ η καζούρα του apos74, σε σημείο να παραλογίζεσαι!:mad:

ακόμα και η καζούρα έχει όρια..μετά την καζούρα είναι το κόμπλεξ..

alfisti
29-12-05, 17:12
ΑΠΟ WWW.CONTRA.GR (http://WWW.CONTRA.GR) :Το νέο όνομα που ήρθε στο προσκήνιο για την ομάδα του Δικεφάλου είναι αυτό του Νίκου Νικολόπουλου, του υψηλόσωμου επιθετικού του Αιγάλεω. Ενας παίκτης με τα δικά του σωματικά προσόντα λείπει από τη γραμμή κρούσης της ομάδας και ο Κωστίκος σκέφτεται πολύ σοβαρά την απόκτησή του.

ξούτ ξούτ μακρυά...:twisted:

xabikos
29-12-05, 22:16
Ο συγκεκριμένος χρήστης (apos74) είναι εκτός φόρουμ εδώ και πολύ καιρό, οπότε και δεν μπορεί να σου απαντήσει. Σοβαρά;; Γιατί;; Και εγώ λέω που χάθηκε αυτό το παιδί!!!

opimis
30-12-05, 01:45
ακόμα και η καζούρα έχει όρια..μετά την καζούρα είναι το κόμπλεξ..
Τα κόμπλεξ βγαίνουν όταν δεν μπορείς να πολεμήσεις την καζούρα κι αρχίζεις τις προσωπικές επιθέσεις… εσύ τουλάχιστον γνωρίζεις τι είχε γίνει τότε, δεν θα έπρεπε να μιλάς για κόμπλεξ επομένως!

alfisti
30-12-05, 01:58
Αυτο και μονο για να καταλαβεις πως "κερδισατε" τον γαυρο στην Αθηνα.
παρακαλώ;

opimis
30-12-05, 02:39
παρακαλώ;
Μου φαίνεται ότι το παίζεις τρελιτσα! Δεν αναφερόμουν σε σένα… τέλος πάντων, απάντησα στο παλικάρι, που θυμήθηκε τα παλιά τσινά σταφύλια!!! :cool:

alfisti
30-12-05, 16:52
άντε Χρόνια Πολλά σε όλους τους ΠΑΟΚτσήδες & στα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ!
το 2006 να μας φέρει χαρά,ευτυχία,υγεία και ειρήνη! (τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα και έρχονται ποιο εύκολα)

alfisti
07-01-06, 14:37
Ο ιδιοκτήτης όμως του ΠΑΟΚ Γιάννης Γούμενος γιατί μπαίνει σ’ ένα παιχνίδι το οποίο μόνο ζημία θα του κάνει; Παρουσιάζεται ενδιαφερόμενος για έναν ποδοσφαιριστή που ο Γιώργος Κωστίκος -σοφά σκεπτόμενος- δεν εισηγήθηκε την απόκτησή του. Είτε γιατί η ομάδα έχει προτεραιότητα την απόκτηση ενός δεξιού αμυντικού είτε γιατί γνωρίζει ότι προέχει να κλείσουν όσο το δυνατόν περισσότερες οικονομικές εκκρεμότητες προς τους ποδοσφαιριστές της ομάδας. Υπάρχει και ένας ακόμη λόγος που ο προπονητής του ΠΑΟΚ είναι αρνητικός.

Το ότι η ομάδα επιχειρεί να κατεβάσει το μέσο όρο ηλικίας επενδύοντας σε φτηνούς και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές και όχι σ’ εκείνους που έχουν κάνει ήδη τον πρώτο κύκλο προσφοράς τους σε ομάδα της Α’ Εθνικής. Προς τι λοιπόν η πρεμούρα του κ. Γούμενου για την πληρωμή περισσοτέρων από 500.000 ευρώ για την αγορά ενός ποδοσφαιριστή που δεν θα βοηθήσει επικοινωνιακά τη διοίκηση και για τον οποίο δεν «καίγεται» ο προπονητής;

Οι ποινικολόγοι λένε ότι τα εγκλήματα δεν έχουν λογική. Καμία αντίρρηση - κι αυτό θα ισχύσει αν τελικώς ο ΠΑΟΚ αποκτήσει τον ποδοσφαιριστή και αυτοδιαψευστεί ο πρόεδρος που επισήμως δηλώνει ότι «δεν μας ενδιαφέρει ο Καπετάνος». Επειδή όμως ο κ. Γούμενος είναι έξυπνος άνθρωπος, είναι δύσκολο να πείσει ότι δεν έχει αντιληφθεί το αυτονόητο. Οπότε προφανώς κάτι άσχετο από το αγωνιστικό μέλλον του ΠΑΟΚ τον οδηγεί στο να αφήνει τα σέρνεται το ενδιαφέρον του για τον υπερτιμημένο Π. Καπετάνο.

Βασίλης Μάστορας

για το μπάσκετ :
Βάσει όλων όσων έγιναν τις προηγούμενες 20 ημέρες δεν μπορεί να υποστηρίξει κάποιος ότι ο ΠΑΟΚ είναι απόλυτα έτοιμος για το συγκεκριμένο πολύ δύσκολο παιχνίδι. Έφυγαν παίκτες όπως ο Μάρεϊ και ο Μάντσε, ενώ ήρθε ο Τρε Σίμονς που σήμερα έκανε την μοναδική προπόνηση με την ομάδα. Από εκεί και πέρα ο Εντιαγέ είναι ιδιαίτερα ανέτοιμος, ενώ και ο Ζούγιοβιτς έχει χάσει προπονήσεις. Ο Χένιακ δεν έχει επανέλθει και σε τελική ανάλυση ο ΠΑΟΚ μάλλον αποδυναμωμένος εμφανίζεται σε σχέση με το 2005. Ήρθαν και οι πολύ σκληρές προπονήσεις του Μαρκόπουλου…

alfisti
14-01-06, 23:24
Έλεος πια μ'αυτό το μπάσκετ!!! Κάντε κάτι εκεί στην ΚΑΕ. Μην διώχνεται μόνο παίκτες, αγοράστε κιόλας.Όχι και προτελευτέοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alfisti
15-01-06, 13:31
μόνο ο Γκαγκα έπαιξε και ο Λουκάς..
όλοι οι άλλοι είναι εκτός κλίματος

eorptol
15-01-06, 23:48
ολη την εβδομαδα στα ραδια ειρωνια για τον σαλπι ......αποδοκιμασιες στο
γηπεδο ......ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΑΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΛΠΙ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΥ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ..........ελεος ρε θυρα 4 ελεος (για τον συνδεσμο μιλαω)......................εχεται φαγωθει να διοικησετε ........ΦΕΡΤΕ ΕΠΕΝΔΥΤΗ ΜΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟΤΕ ΒΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ
ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΟΜΠΕΣ.........
ΣΑΛΠΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ............

Νικαετός
16-01-06, 00:04
Ουδεμία αντίρρηση @ eorptol , αλλά γιατί φωνάζεις ? (κεφαλαία) Σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ , δεν επιτρέπονται ,οπότε φρόντισε σε παρακαλώ να τα αποφεύγεις . Σε ευχαριστώ .

xabikos
16-01-06, 02:29
ολη την εβδομαδα στα ραδια ειρωνια για τον σαλπι ......αποδοκιμασιες στο
γηπεδο ......ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΑΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΛΠΙ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΥ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ..........ελεος ρε θυρα 4 ελεος (για τον συνδεσμο μιλαω)......................εχεται φαγωθει να διοικησετε ........ΦΕΡΤΕ ΕΠΕΝΔΥΤΗ ΜΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟΤΕ ΒΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ
ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΟΜΠΕΣ.........
ΣΑΛΠΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ............
Συμφωνώ απόλυτα. Έλεος πια με αυτήν την αρρωστημένη κατάσταση. Σήμερα δεν πήγα στο γήπεδο λόγω διαβάσματος και μου βγήκε σε καλό. Είδα τι έγινε στο γήπεδο απο τα ρεπορτάζ και αγανάκτησα. Έχω διαρκείας στην 4 αλλά ποτέ ξανά! Χίλιες φορές στην 7 για να μείνουν όσο το δυνατόν λιγότεροι. Άκους εκεί να τολμήσουν να αποδοκιμάσουν τον Σαλπιγγίδη. Τον παίκτη που έχει προσφέρει τα περισσότερα απο οποιονδήποτε άλλο τα τελευταία 3 χρόνια. Αλλά τι περιμένεις απο αυτά τα τσο***νια που μπαίνουν με ένα μπουκάλι ρετσίνα στο χέρι και με το μπουν στο γήπεδο η πρώτη τους δουλειά είναι να στρίψουν την φούντα. Που είναι όμως ένα πρόεδρος με αρχ***α σαν το Παντελάκη να πει κλείνω την Θύρα4 και επιστρέφω τα λεφτά στα δειαρκείας να δούμε τότε πως θα συμμορφώνονταν όλοι. Ποιός ο λόγος που βάλανε φωτιά δηλαδή; Κοντά σε αυτούς χαρακτηρίζονται κοι οι υπόλοιποι Παοκτσηήδες και είναι κρίμα γιατί θέλω να πιστεύω οτι εμείς οι υγιείς Παοκτσήδες είμαστε περισσότεροι απο αυτούς του απίστευτους τύπους που μαζεύουν τα παιδάκια και προσπαθούν να τα κάνουν ίδια με αυτούς. Ούστ εσείς ρε απο το γήπεδο και τότε να δείτε πως θα έρθουν και οι σωστοί πρόεδροι και θα πάει η ομάδα μπροστά!

Υ.Γ. Όσο για τις δηλώσεις του Ματζουράκη έχω να πω οτι ξεχνάει πως μας κέρδισαν αυτοί την πρώτη αγωνιστική!!

Billis
16-01-06, 12:54
Κανείς δε δικαιούται να κράζει το Σαλπιγγίδη και οποιονδήποτε άλλο παίκτη έχει αποδεδειγμένα προσφέρει για τόσο καιρό στην ομάδα. Δικαιολογημένη η αντίδρασή του και καλά έκανε. Τα τσογλ@νια από την 4(Α) που όλο φασαρίες είναι και πρόστιμα έχουν στοιχίσει στην ομάδα θα έπρεπε να συμμαζέψουν πρώτα τους εαυτούς τους και μετά να κάνουν κριτική σε οτιδήποτε.

Μπράβο στον υπόλοιπο κόσμο που έδειξε ότι οι πραγματικοί ΠΑΟΚτσήδες τον εκτιμούν το Δημήτρη και δεν ξεχνούν την προσφορά του στην ομάδα.

alfisti
16-01-06, 16:56
Ο Γιάννης Γούμενος ακολουθεί την τακτική του Ντέμη Νικολαΐδη. Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ γίνεται ο δεύτερος που πάει κόντρα στα συνηθισμένα και αποφάσισε να δημοσιοποιήσει τις φωτογραφίες των οπαδών του δικεφάλου, που δημιούργησαν χθες τα έκτροπα στην Τούμπα. Οι φωτογραφίες "ανέβηκαν" στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ και αναμένεται να σταλεί φάκελος στην αστυνομία. Νωρίτερα είχε εκδοθεί ανακοίνωσης στήριξης στον Σαλπιγγίδη. "Τέλος" ο Κάραλιτς.

Τα όσα έγιναν στην Τούμπα από τους οπαδούς του "δικεφάλου του Βορρά", κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης με την Ξάνθη, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Η διοίκηση του συλλόγου την Δευτέρα εξέδωσε ανακοίνωση, με την οποία καταδίκαζε τα επεισόδια, αλλά δεν έμεινε εκεί.

Ακολουθώντας το παράδειγμα της ΠΑΕ ΑΕΚ, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δημοσίευσε στο επίσημο site της φωτογραφίες με τους ταραξίες της Τούμπας, σε μια προσπάθεια της να πατάξει την βία. Η ανακοίνωση που είχε εκδώσει νωρίτερα ο ΠΑΟΚ ανέφερε τα εξής:

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταδικάζει τις αποδοκιμασίες από μερίδα οπαδών (;) σε βάρος του Δημήτρη Σαλπιγγίδη, πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος και μέλους της Εθνικής Ομάδος, όπως και οποιαδήποτε αποδοκιμασία σε βάρος των ποδοσφαιριστών της ομάδος.

Ευχαριστεί επίσης τη μεγάλη πλειοψηφία των φιλάθλων του ΠΑΟΚ για τη συνεχή στήριξη και την ηθική συμπαράσταση που παρέχουν στους ποδοσφαιριστές της ομάδoς.

Σε έκτακτο Δ.Σ. που πραγματοποιήθηκε αργά το βράδυ της Κυριακής (15/1/06), ομόφωνα αποφασίστηκε να κατατεθεί μήνυση κατ’ αγνώστων για τους βανδαλισμούς που πραγματοποιήθηκαν στο παιχνίδι με την Ξάνθη".

"Τέλος" ο Κάραλιτς
Στο μεταξύ, την κοινή συναινέση λύση του συμβολαίου με τον Βλαντιμίρ Κάραλιτς ανακοίνωσε η ΠΑΕ.

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι τη Δευτέρα 16-Ιανουαρίου-2006 λύθηκε με κοινή συναίνεση το συμβόλαιο συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Vladimir Karalic. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ευχαριστεί τον αθλητή για την προσφορά του στο σύλλογο και του εύχεται ολόψυχα καλή σταδιοδρομία".

www.sportime.gr
www.paokfc.gr

alexisazen
16-01-06, 21:26
Μπράβο στον υπόλοιπο κόσμο που έδειξε ότι οι πραγματικοί ΠΑΟΚτσήδες τον εκτιμούν το Δημήτρη και δεν ξεχνούν την προσφορά του στην ομάδα.
:thumb_dup
Μ'αυτή την άποψη συμφωνώ και εγώ. Είναι ντροπή για κάποιους να προσπαθούν να σπιλώσουν το καλύτερο παίχτη των τελευταίων ετών που με τη προσπάθεια (πολεμούσε σχεδόν μόνος του) του μας έχει σκλαβώσει όλους. Η "αμνησία" μερικών που βγαίνουν στα ραδιόφωνα και μιλούν για πιθηκάνθρωπο είναι απίστευτη. Ίσως η αντίδραση του ήταν λίγο υπερβολική αλλά σκέφτείτε την πίεση που ένιωθε το παιδί....

alfisti
17-01-06, 00:14
Μπράβο ρε καρντάσια. Χαίρομαι που συμφωνούν οι απόψεις μας. Σάλπι ήσουν, είσαι και θα είσαι ο πιο μεγάλος ΠΑΟΚΣΗΣ

alfisti
02-02-06, 22:41
Η Τούμπα θα είναι άδεια όσον αφορά τις κερκίδες, αλλά όλα δείχνουν ότι οργανωμένοι οπαδοί της ομάδας θα συγκεντρωθούν έξω από το γήπεδο για να παρακολουθήσουν τον αγώνα από γιγαντοοθόνη και φυσικά να φωνάξουν για την ψυχολογική ενίσχυση των παικτών. Κάτι που έχει γίνει και κατά το παρελθόν.

alfisti
05-02-06, 22:50
πολύ καλο σαββατοκύριακο περάσαμε σήμερα με νίκες μπάσκετ και ποδόσφαιρο!
Μπράβο στα παιδιά αν και πολύ χιόνι παίξαν μπάλα!
Μπράβο και στο μπάσκετ που διαλύσαμε την ένωση και δείξαμε το πραγματικό πρόσωπο μας
Σούλης Μαρκόπουλος σχολίασε: "Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, γιατί πίστεψαν στη νίκη και με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο παίξαμε καλή άμυνα και κόψαμε τον αιφνιδιασμό της ΑΕΚ. Κυριαρχήσαμε στα δύο καλάθια και καλύψαμε τα πολλά λάθη που κάναμε. Ήταν μια σημαντική νίκη". Ενδεχόμενο αλλαγών δεν υπάρχει, καθώς ο προπονητής του ΠΑΟΚ έμεινε ευχαριστημένος από την παρουσία του Τρι Σίμονς.
http://www.contra.gr/images/paokeksw_05-02_.jpg

@ ADSLgr.com All rights reserved.