PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
05-02-11, 00:06
Μήπως έχει δει κανείς τώρα τελευταία των Μπιτσαξη?

nnn
05-02-11, 00:18
μα πόσο κάφροι ρεεεεε ?
αυτοί θέλουν να λέγονται Ολυμπιακοί ?
:evil:

ErrOr
05-02-11, 01:22
Εντάξει ρε Error αν δηλαδή ο Μαρινάκης είναι μλκς και πέταξε το ποτήρι είναι ΟΚ που την έφαγε ο Μιραλάς;
Δεν είπα αυτό...


Πρέπει να σταματήσουμε (όλοι το κάνουν) να παραπέμπουμε σε καφρίλες των άλλων για να δικαιολογήσουμε ή να μειώσουμε τις δικές μας.

Α γεια σου. Οι καφριλες ειναι γελοιο να αντιμετωπιζονται οπαδικα. Αλλωστε επεσημανα οτι αυτα που βλεπουμε ειναι ΚΟΙΝΗ πρακτικη. ΠΑΝΤΟΥ βαζουνε τους καφρους μεσα ακομη και στα κεκλεισμενων, διοτι οι καφροι ειναι οι εκλεκτοι VIP των διοικησεων.
Συγνώμμη μήπως ξεχνάτε κάτι???
Ο μαριδάκης είναι πρόεδρος του οσφπ και πρόεδρος της σούπερλιγκας!!!!!
Δεν είναι ο μπάμπης ο σουγιάς!!!!!!!!
Αν το έκανε αυτό ο Ζαγοράκης στο Καραισκάκη τι θα λέγατε???(αποκλείεται αλλά λέμε τώρα)
Τι θα γινόταν στα ΜΜΕ ??
Ενώ τώρα στα ΜΜΕ της Αθήνας παρουσιάζεται ο μαριδάκης ως ο μάγκας ο μπροστάρης που ανέβηκε στην άδεια Τούμπα και δεν μάσησε.
Το ότι ήρθε ο υπεύθυνος ασφαλείας του οσφπ με τους υπολοίπους με το Μεταφορές-Μετακομίσεις "Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ" δεν δυναμιτίζει το κλίμα? και και και....
Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και ματς πρωταθλήματος στην Τούμπα...
Κατά τα άλλα εμείς είμαστε Μακεδονομάχοι και οι ΠΑΟΚτσήδες είναι οι κάφροι και όλα τα δεινά του ελληνικού ποδοσφαίρου.

...και μετά από όλα αυτά βλέπεις και αυτό http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/134382-%CE%9A%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C-%CE%BC%CE%AD%CF%84%CF%89%CF%80%CE%BF-%C2%AB%CE%96%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%81%C2%BB-%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7 από το """"ουδέτερο"""" gazzetta και βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα σκηνικά του μαριδάκη είναι παπάδες των ΠΑΟΚτσήδων!
ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ!
Καλός μαθητής(μαριδάκης) του προέδρου των τίτλων(θείος) μία από τα ίδια με τον προκάτοχο του!
Ξεκίνησε φτιάχνοντας εφημερίδα(γαύρος),μπήκε στο Πρώτο Θέμα και πάει να μπεί στο mega.
Ξεκίνησε να ταίζει κόσμο των ΜΜΕ πριν πάρει τον οσφπ,παίρνει και ξαναπαίρνει παίκτες για να τους δίνει δανεικούς(17 μύρια ευρώ σε παίκτες που τους έχει δώσει δανεικούς!!!) στα παραρτήματα για να κάνει το "8 στα 8 στην επαρχία".
Καρατόμησε τον κορυφαίο διαιτητή Δαλούκα(όταν θέλει και μπορεί είναι καλός διαιτητής,όπως και ο Κάκος) από την πρώτη αγωνιστική,έγινε πρόεδρος της λίγκας(εδώ ένα από τα λάθη Ζαγοράκη που πίστεψε πως μάλλον κάτι άλλαξε σαν νέος παράγοντας...αυτός ο σταυρός στο χέρι!!!) και και και άλλα που δεν ξέρουμε και παίζουν παρασκηνιακά.
Ξαναλέω....
Κατά τα άλλα εμείς είμαστε Μακεδονομάχοι και οι ΠΑΟΚτσήδες είναι οι κάφροι και όλα τα δεινά του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το είδαμε και αυτό!!
Ρε τον απίστευτο!!!
http://www.gazzetta.gr/football/cup-news/item/134403-%C2%AB%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%A0%CE%91%CE%9F%CE%9A-%C2%BB
Στην αρχή μας είπε ότι ήρθε αναγκαστικά λόγω άνωθεν εντολές,μετά να ξεκαπνίσει το ελικόπτερο και τώρα "Για το καλό του ΠΑΟΚ!" και θέλει αυτός ο άνθρωπος να τον πάρουμε στα σοβαρά...
Τα ΜΑΤ,ΕΚΑΜ,η ομάδα ΔΕΛΤΑ και το ελικόπτερο ήρθαν για το καλό του ΠΑΟΚ!
Τι να πεις,τέτοιοι άνθρωποι είναι σε τέτοια πόστα.
Να γελάς και να κλαις.


Υπήρχαν και άλλοι 300 μέσα όμως αφενός και αφετέρου δεν είπε κανείς ότι δυναμιτίζει ο Ζαγοράκης το κλίμα, αλλά η γνωστή ανακοίνωση της 4.
Ακόμα και παλιότερα, όταν έτρωγε τις ρετσίνες στο κεφάλι ο Τζόρτζεβιτς πάντως, ο Ζαγοράκης την αστυνομία κατηγορούσε.
Τις ρετσίνες τις έτρωγε ο Τζόρτζεβιτς για τα καραγκιοζλίκια του,τις βλαχομαγκιές του,την ανοχή των κορακιών και για τα μούφα πέναλτι που έπαιρνε για να κερδίζει ο θείος.
Κατακριτέες και δολοφονικές αλλά όπως έχω ξαναπεί "η δράση φέρνει αντίδραση."
Και όταν αυτά που κάνεις τα κάνεις για χρόνια και χωρίς τσίπα,τότε μοιραία θα υποστείς τις συνέπειες των πράξεων σου από ανεγκέφαλους και κάφρους σαν και σένα.
Ο καθένας όπως μπορεί....
Αυτός με τις πλάτες του θείου και αυτοί με το καφριλίκι των οπαδών.

http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/134572-%CE%9C%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CF%84%CE%BF%CF%86-%CF%83%CE%B5-%CE%B8%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CF%89%E2%80%A6-%CE%A0%CE%91%CE%9F%CE%9A
κατά τα άλλα τους ενδιαφέρει μόνο το πρωτάθλημα...

Burning Skies
05-02-11, 01:24
μα πόσο κάφροι ρεεεεε ?
αυτοί θέλουν να λέγονται Ολυμπιακοί ?
:evil:

Πολιτισμος...:down:

Rebel Scum
05-02-11, 01:54
Error γιατί αναφέρεις ότι ο ΠΑΟΚ κατά πολλούς (ποιους; )είναι το δεινό του ποδοσφαίρου...αυτός ο τίτλος είναι πιασμένος χρόνια τώρα. Αν βρείτε κι εσείς κάνα "θείο" ή "καπετάνιο" ή ξέρω κι εγώ τι πρόεδρα τότε μπορεί να τον πάρετε.

Απλά τη φήμη των πολύ φανατικών έχετε. Με ότι αυτό συνεπάγεται καλό ή κακό.

Seitman
05-02-11, 10:05
Ναι γιατί ήξεραν που είναι εκείνη την ώρα..

Κορυφαίο, αλλά και άκρως αληθινό. :respekt::worthy:

manoulamou
05-02-11, 17:39
Τα ζώα δεν έχουν χρώμα και ομάδα. Τέλος.


μα πόσο κάφροι ρεεεεε ?αυτοί θέλουν να λέγονται Ολυμπιακοί ?:evil:


Κορυφαίο, αλλά και άκρως αληθινό. :respekt::worthy:
:hmm:Δημητρη, πριν manoula sas φωνησαι τρις περι... φιλαθλων (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33217)...;)
Οταν σου γραφα περι (μη) αποκλεισμου sub-forums δεν τα ειχα καν διαβασει!
Χωρις πολιτιστικο υποβαθρο, πραγματικος αθλητισμος δεν υπαρχει...
Και δεν ειναι οι Ολυμπιακοι κακοι ενω οι λοιποι καλυτεροι.:nono:

button
06-02-11, 22:02
ΚΑΨΤΕ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΛΟΥΣ!!!!


Τι βλακεία έκανα .... δεν πήγα γήπεδο και άφησα τον μικρο να πάει και δεν πήγα καφετερία αν δω και κάθομαι τώρα με 103 FM ,,,,

Που είναι ελικόπτερο να καθαρίσει την ατμόσφαιρα :rofl:

........Auto merged post: button πρόσθεσε 39 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ο βιερινια ειναι σαν το μεσσι και μονο που ακου στο Ραδιο τι κάνει τον μαρινο :lol: .....

και ο τριτσονις ψάχνει ποιος θα τον σπάσει στο ξύλο και προκαλεί

........Auto merged post: button πρόσθεσε 5 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΡΕ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΙ ΚΑΡΑΤΕΚΑΣ :rant::wall:


Ευτυχώς ο τριτσονης δεν έπαιξε με την φωτιά και έδωσε κάρτα

........Auto merged post: button πρόσθεσε 43 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ε ΑΥΤΗ ΜΠΑΛΑ !!!!:shock:

subzer0
06-02-11, 22:31
ΠΑΟΚ - Βάλτε ένα χωριό της αρεσκείας σας 0-1

wi fi thief
06-02-11, 22:32
επρεπε να παιζετε κεκλεισμενων να μην αγχωνεστε :p

leros2004
06-02-11, 22:44
Τελικά χωρίς ελικόπτερο δεν ''πετάει'' η ομάδα......
Καλό ματσάκι , ατυχήσαμε σήμερα δυστηχώς :(

Gordito
06-02-11, 23:03
ΠΑΟΚ - Βάλτε ένα χωριό της αρεσκείας σας 0-1

Oταν παιζει ετσι ο ΠΑΟΚ, παιζει 'εξυπνα'.

Οταν παιζει ετσι ο Παναθηναικος, γινεται 'χωριο της αρεσκειας μας'

:rolleyes:

subzer0
06-02-11, 23:13
Oταν παιζει ετσι ο ΠΑΟΚ, παιζει 'εξυπνα'.

Οταν παιζει ετσι ο Παναθηναικος, γινεται 'χωριο της αρεσκειας μας'

:rolleyes:

Μια απλή ανάλυση του σημερινού αγώνα εκανα , με λίγες λέξεις.

button
06-02-11, 23:16
Τελικά χωρίς ελικόπτερο δεν ''πετάει'' η ομάδα......
Καλό ματσάκι , ατυχήσαμε σήμερα δυστηχώς :(

Ο Τζορβας ηταν καλώς οχι ο ΠΑΟ .....

Πολλά κανόνια έπεσαν :rofl:....

Αρε βιερινια σπάσε το δοκάρι τουλάχιστον :twisted:

Gordito
06-02-11, 23:17
Να μια καλη αναλυση:
Του εκατσε του βαζελου το γκολ απο νωρις, του ξαναεκατσε που δεν σκοραρε ο ΠΑΟΚ.

Τυχερη νικη.

Ουτε και εγω θα ανοιγομουν ομως αν ημουν Φερειρα να παιξω μπαλα με επιθετικο τον Γκοβου. Ποσο μαλλον που ευτυχησαμε να προηγηθουμε νωρις.

kadronarxis
06-02-11, 23:18
Δεν χάθηκε τίποτα με το μάτς.Ούτε από βαθμολογικής πλευράς.
Εσύ πάρε την ΤΣΣΚΑ εδώ πέρα, και μετά κλείνουμε εισιτήρια για Δουβλίνο.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aviva_Stadium
Την ΠΑΟΚάρα να δω εδώ μέσα, και τίποτα άλλο.

άντε γερά.

button
06-02-11, 23:26
Σιγά το αγώνα αλλού πρέπει να έχουμε νίκες

Spanos
07-02-11, 00:18
Μια απλή ανάλυση του σημερινού αγώνα εκανα , με λίγες λέξεις.

Απλά όση τύχη δεν είχαμε με την ΑΕΚ, την είχαμε σήμερα;)

ErrOr
07-02-11, 02:17
Error γιατί αναφέρεις ότι ο ΠΑΟΚ κατά πολλούς (ποιους; )είναι το δεινό του ποδοσφαίρου...αυτός ο τίτλος είναι πιασμένος χρόνια τώρα. Αν βρείτε κι εσείς κάνα "θείο" ή "καπετάνιο" ή ξέρω κι εγώ τι πρόεδρα τότε μπορεί να τον πάρετε.
Απλά τη φήμη των πολύ φανατικών έχετε. Με ότι αυτό συνεπάγεται καλό ή κακό.
Αναφέρω τα εν λόγω γιατί όπως είδες για τον άξιο συνεχιστή του θείου δεν ακούστηκε τίποτα!
Ο Αθλητικός εισαγγελέας που είναι???ΟΕΟ???
Μετά γιατί κράζουμε και κάνουμε έτσι ενάντια στο ΠΟΚ...(αλήθεια ποια είναι η τιμωρία της ΑΕΚ για τα γεγονότα του κυπέλλου με τον Παναθηναικό??Ούτε καν ο δικηγόρος της παρέστη στην κλήση του αθλητικού εισαγγελέα!!!!)
Και θα να στο πω διαφορετικά γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες....
Άλλο ΟΠΑΔΟΣ και άλλο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΜΑΔΑΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑΣ!
Μεγάλη διαφορά!!!
Το βλέπεις εσύ να είναι το ίδιο???


Oταν παιζει ετσι ο ΠΑΟΚ, παιζει 'εξυπνα'.
Οταν παιζει ετσι ο Παναθηναικος, γινεται 'χωριο της αρεσκειας μας'

Άλλο κάνω άμυνα και βγαίνω σωστά στην αντεπίθεση και άλλο αυτό το πράγμα που παρουσίασε η ομάδα σου.
Ούτε η Μπαρτσελόνα να είμουν!
Δεν έπαιζε ο Σισέ και παίζατε 4-1-4-0! Χωρίς επιθετικό!
Για το φάρδος του παναθηναικού τα λέω χρόνια τώρα(δείτε παλαιότερα μου ποστς)....γι άλλη μια φορά είδαμε το ίδιο έργο και για άλλη μια φορά αναστήσαμε παίκτες σας...
Μέχρι πρότινως ήταν ο Βύντρα,τώρα να δεις που θα ανανεώσουν Κατσουράνης και Καντέ!
Στο 89΄ έκανες πρώτη φάση!(όπως και ο οσφπ την Τετάρτη αλλά εκεί δεν το πληρώσαμε)
Σε όλα τα ματς μέσο όρο κάνω 10 φάσεις και σ αυτό έκανα 17!
60-40 κατοχή,φάση δεν έκανες,με 10 παίκτες έμεινες(περίμενα να φάει 2η κίτρινη και ο Μαρίνος μιας και τον είχε κάνει γιο-γιο ο Βιερίνια και δεν τον κάλυπτε κανένας,αν και στο 2ο ημίχρονο του δώσανε βοήθειες),επιθετικό δεν είχες και πήρες το ματς με ένα χτύπημα φάουλ!
Και με 50-50 διαιτησία που περίμενα από τον Τριτσώνη να παίξει σφάξιμο.(αν και το ακυρωθέν γκολ είναι πολύ οριακό και από την κάμερα που το είδαμε δεν φαίνεται τόσο καλά)
Μπράβο του πάντως.(θα μου πεις δεν χρειάστηκε...)
Υγ: Καλά αυτός ο καραβούτας πιστεύω ότι πρέπει να τον έχετε σιχαθεί και σεις οι ίδιοι.
Ο άνθρωπος είναι για τα πανηγύρια.
Ήταν που ήταν,τώρα που μεγάλωσε και δεν μπορεί έγινε μεγαλύτερος καραγκιόζης!


Δεν χάθηκε τίποτα με το μάτς.Ούτε από βαθμολογικής πλευράς.
Εσύ πάρε την ΤΣΣΚΑ εδώ πέρα, και μετά κλείνουμε εισιτήρια για Δουβλίνο.
http://en.wikipedia.org/wiki/Aviva_Stadium
Την ΠΑΟΚάρα να δω εδώ μέσα, και τίποτα άλλο.
άντε γερά.
Εδώ θα διαφωνήσω,τους βαθμούς τους χρειαζόμαστε για τα playoffs...
Η ΤΣΣΚΑ είναι πολύ μεγάλη ομάδα,έχει πάρα μα πάρα πολύ καλούς παίκτες και το πόσο μας υπολογίζουν φαίνεται και από το ότι μέχρι τώρα έχουν έρθει και έχουν δει 2 ματς,κάνουν φιλικά και προετοιμασία κανονικά.
Το βλέπω πάρα πολύ δύσκολο να πάρουμε αποτέλεσμα μέσα-έξω αλλά από την άλλη η μεγάλη ΠΑΟΚΑΡΑ είναι ικανή για τα πάντα!
Είμαστε ικανοί να κάνουμε κλαρίνο με τον πεσμένο Πανσερραικό και να πάμε μετά να κάνουμε πλάκα την ΤΣΣΚΑ!
Ποιο πολύ το βλέπω να γίνεται στο στυλ των ματς με τον Άγιαξ,διπλές ισοπαλίες και να προκρίνονται αυτοί.(αν και ξαναλέω μας έχουν πάρει πολύ σοβαρά και μας μελετάνε καιρό τώρα)

Ερυθρός Σταυρός
Γράφει ο Θέμος Αναστασιάδης
Θα δώσουμε μάχη για να γίνει το ποδόσφαιρο παιχνίδι ανθρώπινο! (http://championsday.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=34014&Itemid=95)
Σήμερα θα παίξει ο Μπάοκ ή ο ΟΦΗ του Bορρά; (http://championsday.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=34045&Itemid=95)
Μετά μιλάτε για τον ΣπορFM,τον Μύρτσο κτλ..
Ο εν λόγω κύριος είναι μέλος της ΕΣΗΕΑ,είναι μεγαλοεκδότης,τον έπιασαν με 5,5 μύρια στην Ελβετία,έφαγε 19 μήνες φυλακή για τις φωτογραφίες του ροζ σκανδάλου του υπουργού και ακόμα είναι έξω και γράφει όπως γράφει!
Και μετά σας φταίνε οι οπαδοί...
Έγινε!

Rebel Scum
07-02-11, 02:21
Αναφέρω τα εν λόγω γιατί όπως είδες για τον άξιο συνεχιστή του θείου δεν ακούστηκε τίποτα!
Ο Αθλητικός εισαγγελέας που είναι???ΟΕΟ???
Μετά γιατί κράζουμε και κάνουμε έτσι ενάντια στο ΠΟΚ...(αλήθεια ποια είναι η τιμωρία της ΑΕΚ για τα γεγονότα του κυπέλλου με τον Παναθηναικό??Ούτε καν ο δικηγόρος της παρέστη στην κλήση του αθλητικού εισαγγελέα!!!!)
Και θα να στο πω διαφορετικά γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες....
Άλλο ΟΠΑΔΟΣ και άλλο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΜΑΔΑΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑΣ!
Μεγάλη διαφορά!!!
Το βλέπεις εσύ να είναι το ίδιο???


Στα της ΑΕΚ, δεν ξέρω κάτσε να βγει η απόφαση και βλέπουμε. Ο ΠΑΟ πάντως τις είχε αρπάξει όταν μπήκαν μέσα οι δικοί μας.

Στα του Μαρινάκη δεν διαφωνώ, ο τύπος μέσα σε μερικούς μήνες έχει καταφέρει να γίνει τόσο προκλητικός και αντιπαθής όσο άλλοι δεν κατάφεραν σε χρόνια. Και συμφωνώ ότι αυτό γίνεται ακόμα χειρότερο από τη στιγμή που είναι και πρόεδρος της Σούπερλιγκ.

ErrOr
07-02-11, 02:38
Ναι η απόφαση θα βγει...να δούμε πότε όμως...
Η δικιά μου όπως είδες δεν άργησε,κατευθείαν βγήκε.
Εδώ είμαστε να δούμε το έργο.
Για τον Μαρινάκη τα είπαμε,έχει τον μέγα δάσκαλο για οδηγό!
Με όποιον δάσκαλο θα κάτσεις,τέτοια γράμματα θα μάθεις.
Όπως βλέπεις όμως οι ¨αντικειμενικές¨ φυλλάδες δεν έγραψαν τίποτα!!
Πνίξιμο το θέμα!
Ο αθλητικός εισαγγελέας έκανε τίποτα???
Αν το έκανε ο χ-ψ πρόεδρος των εδώ ομάδων τι θα γινόταν???
Ρητορικό ερώτημα.
Γι αυτό όταν γίνονται αυτά που γίνονται στην Τούμπα και σε κάθε Τούμπα μην κράζουμε τους οπαδούς αυτούς αλλά να αναλογιστούμε και σε ποιους τα κάνουν και γιατί τους δίνετε το έναυσμα να τα κάνουν.(τα ίδια ισχύουν και στο μπάσκετ με τους φαρμακοτρίφτες)

........Auto merged post: ErrOr πρόσθεσε 3 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Υγ: Γιατί άραγε δεν βρήκαν τον ανεγκέφαλο που πέταξε ότι πέταξε στον Μιραλάς?
Βαριά-Βαριά 100 άτομα ήταν και είχε 3 εισαγγελείς και τόση αστυνομία,τόσους σεκιούριτι και κανένας δεν είδε τον κάφρο που το πέταξε????
Δεν σας κάνει εντύπωση?????????
Μόνο εγώ τα βλέπω έτσι????
Μάλλον γιατί είμαι Μακεδονομάχος.

Burning Skies
07-02-11, 03:05
Error εχεις χασει το νοημα. Σαφως και θα ασχοληθουμε με τους οπαδους διοτι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ εχουμε συμφερον να αλλαξει η κατασταση. Οι αλλοι κανουν οτι κανουν διοτι ΔΕΝ τους συμφερει να αλλαξει κατι.

Επομενως μην περιμενεις απο μενα να δικαιολογησω τον οπαδο που ψαχνει αλλοθι στα πεπραγμενα αυτων που τους συμφερει να διαιωνιζεται ο φαυλος κυκλος. Να τον ξυπνησω θελω και οχι να τον χαϊδεψω.

Αλλωστε και στο ερωτημα σου αυτη ειναι η απαντηση. Δεν τον βρηκαν διοτι δεν τους συμφερε να τον βρουν. Τους συμφερει να συμβαινουν τετοια σκηνικα και να μενουν ατιμωρητα. Εμας παλι ως οπαδους καθολου...

Rebel Scum
07-02-11, 03:08
Ναι η απόφαση θα βγει...να δούμε πότε όμως...
Η δικιά μου όπως είδες δεν άργησε,κατευθείαν βγήκε.
Εδώ είμαστε να δούμε το έργο.


Η δική σου πήρε τη μορφή του κατεπείγοντος λόγω Βαγγέλα :p

subzer0
07-02-11, 06:41
Απλά όση τύχη δεν είχαμε με την ΑΕΚ, την είχαμε σήμερα;)

Εγω δεν μιλάω για τύχη.
Μιλάω για το μεγαλύτερο χωριό που έχω δει ποτέ στην Τούμπα.
Ο Χαλκιάς μια φορά μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του και άλλη μια την ακουμπησε στο 90.

Και μετα βλέπεις την βαθμολογία και αυτή η ομάδα είναι 13 βαθμούς πάνω απο εσένα στο ελληνικό ποδοσφαιρο που όλοι αγαπάμε.

Spanos
07-02-11, 13:19
Εγω δεν μιλάω για τύχη.
Μιλάω για το μεγαλύτερο χωριό που έχω δει ποτέ στην Τούμπα.
Ο Χαλκιάς μια φορά μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του και άλλη μια την ακουμπησε στο 90.

Και μετα βλέπεις την βαθμολογία και αυτή η ομάδα είναι 13 βαθμούς πάνω απο εσένα στο ελληνικό ποδοσφαιρο που όλοι αγαπάμε.

Στο ΟΑΚΑ πόσες φορές τη μάζεψε, αντί να έρθει 5-0 ήρθε μονο 1-0, ούτε τη μπάλα δεν ακούμπησες σε παιχνίδι κεκλεισμένων. Την άλλη φορά θα παίξουμε χωρίς έξι βασικούς και με εννιά παίκτες μήπως βάλετε γκόλ. Βασικά εσείς νομίζατε οτι παίζατε με τον Ολυμπιακό, που κερδίζει μονο στα φιλικά και νομίζατε οτι ειναι το ίδιο με τον Παναθηναικό αλλα...

Rebel Scum
07-02-11, 14:44
Εγω δεν μιλάω για τύχη.
Μιλάω για το μεγαλύτερο χωριό που έχω δει ποτέ στην Τούμπα.
Ο Χαλκιάς μια φορά μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του και άλλη μια την ακουμπησε στο 90.

Και μετα βλέπεις την βαθμολογία και αυτή η ομάδα είναι 13 βαθμούς πάνω απο εσένα στο ελληνικό ποδοσφαιρο που όλοι αγαπάμε.

Γίνεσαι sore loser sub ;)

subzer0
07-02-11, 21:29
ΟΚ κέρδισε δίκαια και άξια ο ΠΑΟ και επίσης δικαιοτατα είναι 13 βαθμούς πάνω.
Για να είμαι εγω looser κι εσείς η ομαδαρα.

Rebel Scum
07-02-11, 22:14
ΟΚ κέρδισε δίκαια και άξια ο ΠΑΟ και επίσης δικαιοτατα είναι 13 βαθμούς πάνω.
Για να είμαι εγω looser κι εσείς η ομαδαρα.

Ποιος είπε κάτι για ομαδαρα; δίκαια κέρδισε αξία όχι.

Spanos
07-02-11, 22:26
ΟΚ κέρδισε δίκαια και άξια ο ΠΑΟ και επίσης δικαιοτατα είναι 13 βαθμούς πάνω.
Για να είμαι εγω looser κι εσείς η ομαδαρα.

Βρε subzer0 τι δεν καταλαβαίνεις; Είπαμε πρίν οτι η νίκη του ΠΑΟ είχε δόση τύχης, έτσι είναι η μπάλα. Με την ΑΕΚ έφαγα γκόλ απο τη σέντρα στο 98, με τον Ολυμπιακό πέρσι έκανα 30 τελικές και έχασα, με την ΑΕΚ τα ίδια, φέτος με εσάς στο ΟΑΚΑ είχα 20 τελικές και κέρδισα 1-0 και στην Τούμπα είχα 2~3 και κέρδισα πάλι 1-0.

Πέρα φυσικά απο την τύχη υπάρχει και ικανότητα, δηλαδή έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου κάνει μια φάση γκόλ ο Νίνης ή ο Βιερίνια απο το πουθενά απο το να σου κάνει μια φάση για γκόλ ο Τάτος. Γι'αυτό μερικές ομάδες ονομάζονται μεγάλες και κάποιοι παίκτες έχουν αξία όσο κάνουν ολοι οι παίκτες μιας μικρομεσαίας μαζί.

ErrOr
07-02-11, 23:46
Error εχεις χασει το νοημα. Σαφως και θα ασχοληθουμε με τους οπαδους διοτι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ εχουμε συμφερον να αλλαξει η κατασταση. Οι αλλοι κανουν οτι κανουν διοτι ΔΕΝ τους συμφερει να αλλαξει κατι.
Επομενως μην περιμενεις απο μενα να δικαιολογησω τον οπαδο που ψαχνει αλλοθι στα πεπραγμενα αυτων που τους συμφερει να διαιωνιζεται ο φαυλος κυκλος. Να τον ξυπνησω θελω και οχι να τον χαϊδεψω.
Αλλωστε και στο ερωτημα σου αυτη ειναι η απαντηση. Δεν τον βρηκαν διοτι δεν τους συμφερε να τον βρουν. Τους συμφερει να συμβαινουν τετοια σκηνικα και να μενουν ατιμωρητα. Εμας παλι ως οπαδους καθολου...
Μέγα λάθος.
Δεν θα ασχοληθώ με τον οπαδό,γιατί στην τελική ο οπαδός πάει όπως πάει(ευνουχισμένος από το ΔΝΤ,άνεργος και και και...) και τα μπουκάλια εάν δεις εκτός από μερικές περιπτώσεις φεύγουν σε συγκεκριμένες ομάδες και παίκτες.(αυτός που έφαγε τα περισσότερα ήταν ακόμα ένας μέγας διδάσκαλος της βουτιάς ονόματι Τζόρτζεβιτς)
Και ξαναλέω που είναι ο αθλητικός εισαγγελέας για τα γεγονότα του προέδρου σου?
Πού είναι ο αθλητικός εισαγγελέας για αυτά που γράφει ο Θέμος Αναστασιάδης?
Που είναι ο αθλητικός εισαγγελέας για τα πρωτοσέλιδα του Γαύρου και του Πρωταθλητή?
Που είναι η τιμωρία για το κέρμα που έφαγε ο επόπτης στο πρώτο μεταξύ μας ματς?
Και και και....
Αν τους συμφέρει έτσι και θέλουν να είναι έτσι,τότε να μην τα βάζουμε με τους οπαδούς της Θεσσαλονίκης που συμπεριφέρονται έτσι και δη στις ομάδες του ΠΟΚ.(στους συγκεκριμένους οπαδούς τουλάχιστον υπάρχει η ""δικαιολογία"",εν αντιθέση με τους νότιους φίλους μας)
Όταν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά,τότε θα έχεις και τέτοια γεγονότα.
Δεν περιμένω να το καταλάβεις γιατί εάν το καταλάβενες δεν θα είσουν ολυμπιακός.

Υγ: Εμένα γιατί ο οπαδός που πέταξε το μπουκάλι στον Μιραλάς μου έχει καρφωθεί ότι δεν είναι συνοπαδός μου αλλά οπαδός των ερυθρολεύκων και γι αυτό δεν έχει γίνει τίποτα?
Δεν γνωρίζω κάτι,ούτε και είμουν μέσα,απλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι δεν ήταν δικός μας.
Γιατί εάν ήταν δικός μας θα τον είχαν μπουζουριάσει.(sold out και στις φυλακές κάνουμε :()


Βρε subzer0 τι δεν καταλαβαίνεις; Είπαμε πρίν οτι η νίκη του ΠΑΟ είχε δόση τύχης, έτσι είναι η μπάλα. Με την ΑΕΚ έφαγα γκόλ απο τη σέντρα στο 98, με τον Ολυμπιακό πέρσι έκανα 30 τελικές και έχασα, με την ΑΕΚ τα ίδια, φέτος με εσάς στο ΟΑΚΑ είχα 20 τελικές και κέρδισα 1-0 και στην Τούμπα είχα 2~3 και κέρδισα πάλι 1-0.

Πέρα φυσικά απο την τύχη υπάρχει και ικανότητα, δηλαδή έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου κάνει μια φάση γκόλ ο Νίνης ή ο Βιερίνια απο το πουθενά απο το να σου κάνει μια φάση για γκόλ ο Τάτος. Γι'αυτό μερικές ομάδες ονομάζονται μεγάλες και κάποιοι παίκτες έχουν αξία όσο κάνουν ολοι οι παίκτες μιας μικρομεσαίας μαζί.
Όσον αφορά το πρώτο σου σκέλος.
Μέσο όρο έχω 12 τελικές και παίρνω το ματς,στο χθεσινό είχα 17(με ότι επιθετικό είχα και δεν είχα),έπαιζες με 10 και δεν έμπαινε η μπάλα μέσα.
Εσύ με ένα φάουλ και μία φάση στο 89 πήρες το ματς!
Πάμε και στο 1ο ματς με μένα τις τελικές που έκανες είναι οι τελικές που κάνεις πάντα και πάντα τα ματς τα παίρνεις με 1-0 άντε με 2 γκολ(και αυτό το 2ο με πέναλτι:rofl:),και εγώ είχα κάνει στο συγκεκριμένο ματς 4 τελικές οι οποίες ήταν οι 2 κλασσικές για γκολ.
Και πρόσεξε το 1ο ματς ΔΕΝ το πήρα,το έχασα!!! εν αντιθέση με σένα που το πήρες 0-1!!!
Μεγάλη διαφορά!
Και όπως σου είχα πει στα προηγούμενα ποστ μου,Καμμία σχέση το πως έπαιξε η μία ομάδα και πως η άλλη.
....Άλλο κάνω άμυνα και βγαίνω σωστά στην αντεπίθεση(ΠΑΟΚ) και άλλο παίζω φουλ άμυνα και κοιμάτε ο Θεός και παίρνω το ματς 1-0!(Παναθηναικός)

Στο δεύτερο σκέλος περί παικτών συμφωνούμε απόλυτα.

Spanos
08-02-11, 00:32
Όσον αφορά το πρώτο σου σκέλος.
Μέσο όρο έχω 12 τελικές και παίρνω το ματς,στο χθεσινό είχα 17(με ότι επιθετικό είχα και δεν είχα),έπαιζες με 10 και δεν έμπαινε η μπάλα μέσα.
Εσύ με ένα φάουλ και μία φάση στο 89 πήρες το ματς!
Πάμε και στο 1ο ματς με μένα τις τελικές που έκανες είναι οι τελικές που κάνεις πάντα και πάντα τα ματς τα παίρνεις με 1-0 άντε με 2 γκολ(και αυτό το 2ο με πέναλτι:rofl:),και εγώ είχα κάνει στο συγκεκριμένο ματς 4 τελικές οι οποίες ήταν οι 2 κλασσικές για γκολ.
Και πρόσεξε το 1ο ματς ΔΕΝ το πήρα,το έχασα!!! εν αντιθέση με σένα που το πήρες 0-1!!!
Μεγάλη διαφορά!
Και όπως σου είχα πει στα προηγούμενα ποστ μου,Καμμία σχέση το πως έπαιξε η μία ομάδα και πως η άλλη.
....Άλλο κάνω άμυνα και βγαίνω σωστά στην αντεπίθεση(ΠΑΟΚ) και άλλο παίζω φουλ άμυνα και κοιμάτε ο Θεός και παίρνω το ματς 1-0!(Παναθηναικός)

Μου θυμίζεις παλαιότερες δηλώσεις Τσακίρη και γαύρων που έλεγαν οτι μπορεί ο διαιτητής να αδίκησε τον Πανιώνιο και τον κάθε Πανιώνιο αλλα το μάτς καλά έκανε και το πήρε ο Ολυμπιακός γιατί είχε περισσότερες τελικές και στο μάτς με την Τρίπολη που ακύρωσε το γκόλ της τρίπολης έλεγαν για τις τελικές και κάθε φορά που θέλουν να δικαιολογήσουν κάτι λένε για τελικές.

Το ποδόσφαιρο δεν είναι καλλιστεία και δεν κερδίζει πάντα αυτός που είχε τις περισσότερες τελικές ή την κατοχή, ολοι βλέπετε χρόνια μπάλα, πρώτη φορά είναι που κέρδισε ομάδα που δεν είχε τελικές ή μήπως δεν έχει κάνει ο ΠΑΟΚ το ίδιο αρκετές φορές; Έπρεπε δηλαδη ο Παναθηναικός σώνει και καλά να κατέβει στην Τούμπας με σύστημα καμικάζι για να φάει τρία μπαλάκια; Αν δε κάνω λάθος ο πρωταθλητής με τον δευτεραθλητή έπαιζε, δεν έπαιζε με τον Εργοτέλη.

subzer0
08-02-11, 05:28
Βρε subzer0 τι δεν καταλαβαίνεις; Είπαμε πρίν οτι η νίκη του ΠΑΟ είχε δόση τύχης, έτσι είναι η μπάλα. Με την ΑΕΚ έφαγα γκόλ απο τη σέντρα στο 98, με τον Ολυμπιακό πέρσι έκανα 30 τελικές και έχασα, με την ΑΕΚ τα ίδια, φέτος με εσάς στο ΟΑΚΑ είχα 20 τελικές και κέρδισα 1-0 και στην Τούμπα είχα 2~3 και κέρδισα πάλι 1-0.

Πέρα φυσικά απο την τύχη υπάρχει και ικανότητα, δηλαδή έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου κάνει μια φάση γκόλ ο Νίνης ή ο Βιερίνια απο το πουθενά απο το να σου κάνει μια φάση για γκόλ ο Τάτος. Γι'αυτό μερικές ομάδες ονομάζονται μεγάλες και κάποιοι παίκτες έχουν αξία όσο κάνουν ολοι οι παίκτες μιας μικρομεσαίας μαζί.

Δεν μιλάω για τύχη το ξαναλέω. Άλλωστε δεν είναι τύχη όπως λες το να βάλεις ή να δεχτεις ένα γκολ στο 90.
Και ούτε μιλάω γενικά.

Μιλάω καθαρά για την χειρότερη ομάδα που έχω δει να παίζει στην Τούμπα εξου και η λέξη χωριό.
Είδα μια ομάδα που έκανε 2 τελικές μέχρι το 10 και άλλη μια στο 90(!!!!!!!!!!!!). Και άλλες τόσες φορές πέρασε το κέντρο στο συνολο του αγώνα.
Αυτο το πράγμα δεν το θυμάμαι απο κανέναν άλλον αντίπαλο στην Τούμπα.
Και όλο αυτο το σκηνικό που είδα στον αγώνα γίνεται χειρότερο βλέποντας την βαθμολογία και διαβάζοντας για θριαμβους και αξίες νίκες.

Και όσο για τον Νίνη που λες όταν μου βάλεις 1-2 link απο άλλες τέτοιες εκετελεσεις φάουλ του σπεσιαλιστα τότε θα πω πως ναι , υπάρχουν οι παιχταραδες που κάνουν την διάφορα.

Φυσικά υπάρχει και η άλλη πλευρά αυτή των Ολυμπιακών που είδανε φιλικό παιχνίδι και αυτο γίνεται ακόμα χειρότερο όταν το ακούς από άτομα που έχουνε δει κιόλας τον αγώνα.

Spanos
08-02-11, 10:03
Δεν μιλάω για τύχη το ξαναλέω. Άλλωστε δεν είναι τύχη όπως λες το να βάλεις ή να δεχτεις ένα γκολ στο 90.
Και ούτε μιλάω γενικά.

Μιλάω καθαρά για την χειρότερη ομάδα που έχω δει να παίζει στην Τούμπα εξου και η λέξη χωριό.
Είδα μια ομάδα που έκανε 2 τελικές μέχρι το 10 και άλλη μια στο 90(!!!!!!!!!!!!). Και άλλες τόσες φορές πέρασε το κέντρο στο συνολο του αγώνα.
Αυτο το πράγμα δεν το θυμάμαι απο κανέναν άλλον αντίπαλο στην Τούμπα.
Και όλο αυτο το σκηνικό που είδα στον αγώνα γίνεται χειρότερο βλέποντας την βαθμολογία και διαβάζοντας για θριαμβους και αξίες νίκες.


Δυο ευκαιρίες κάνατε στο πρώτο ημίχρονο, το δοκάρι του Βιερίνια και του Ίβιτς που έδιωξε ο Καντέ, στο δεύτερο παίζαμε με δέκα παίχτες και πάλι πόσες ευκαιρίες κάνατε, πάλι μια του Ίβιτς και το σούτ του Γκαρσία, απο όλες αυτές τις ευκαιρίες το δοκάρι του Βιερίνια και το σούτ του Γκαρσία είναι όλα με σούτ εκτός περιοχής, δε πατήσατε καν περιοχή και μας λες για τελικές εκτός αν λογιαριάζεις για τελικές του Σαλπιγγίδη που βγήκε μονος του αούτ και τα οφσαιντ. Ανούσια υπεροχή είχατε και να παίζαμε τέσσερα ημίχρονα γκόλ δε βάζατε και στο τέλος πήγες να φάς και δεύτερο, φαντάσου να έπαιζε ο Σισέ, ο Μπουμσόνγκ και ο Βύντρα, που κατα παράδοση σκοράρει. Την επόμενη φορά να βγάζουμε τον νικητή απο τις τελικές σαν τους γαύρους...

Burning Skies
08-02-11, 10:16
Πω βρε Error εσυ δεν καταλαβαινεις τι λεω και μου απαντας δειχνοντας ακριβως αυτο (και μετα λες οτι δεν καταλαβαινω εγω). :p

Μου λες pου ειναι οι εισαγγελεις. Και εχω απαντησει ηδη οτι δεν εμφανιζονται στον Μαρινακη διοτι ΕΤΣΙ ΒΟΛΕΥΕΙ τους παντες. Θελουν τον κοσμο να ειναι διχασμενος, να βγαζουν προς τα εξω ενα παρασκηνιο με πρωταγωνιστες και αδικημενους (το οποιο θεωρω οτι ειναι ενα θεατρο που υπαρχει υπο τις ευλογιες ολων). Και αυτο δεν εξυπηρετει μονο ως προς το γεγονος οτι οταν ο οπαδος ειναι απασχολημενος με λαλακιες (ειτε ως "βολεμενος" ειτε ως "αδικημενος" του συστηματος) ΔΕΝ θα ασχοληθει με την ποιοτητα της μπαλας ΑΛΛΑ θα αγνοησει και το γενικοτερο κοινωνικοπολιτικο πλαισιο που θα επρεπε να τον απασχολει πρωτιστως απο τα αθλητικα.
Θα εκτονωθει για να πεταξει το μπουκαλι στον εκπροσωπο του απεχθους κατεστημενου παιχτη του ΟΣΦΠ και στον εκπροσωπο του πουλημενου στον ΠΑΟ παιχτη του ΠΑΟΚ (εκφραζω φυσικα την οπτικη του οπαδου που δεν καθεται να σκεφτει) ΚΑΙ ΟΧΙ ζητωντας καλυτερες συνθηκες διαβιωσης ή εστω (αν εκει ειναι βολεμενος) να δει καλυτερη μπαλιτσα.

Το εχω ξαναπει 1000 φορες. Το να δουμε μπαλα θελει υποδομες, σοβαροτητα, σαφες πλανο και χρημα. ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΔΗΛΑΔΗ. Και ακομη περισσοτερο βεβαια κοστιζει το να εχουμε σοβαρο κρατος (που το να ασχολειται καποιος με λαλακιες οπαδικες ή μη ειναι μια χαρα αλλοθι για να μην το απαιτησει).

Το παρασκηνιο ομως ειναι τζαμπα και βολευει τους παντες. Καποιος αναλαμβανει τα ηνια του και τα προβατα απο κατω ασχολουνται αποκλειστικα με αυτο. Θα βολευτει λοιπον και ο Μαρινακης (που χωρις σοβαροτητα και μοχθο στην διαχειριση της ομαδας θα εχει ευτυχη τον κοσμο) αλλα και ο Ζαγορακης που θα εχει στηριξη ακομη και αν σερνεται ο ΠΑΟΚ αγωνιστικα. Ο κοσμος διχαζεται, ξεφευγει απο την ουσια (την μπαλα που θα επρεπε να ειναι κοινη επιδιωξη) φανατιζεται υπερβολικα και εξυπηρετει καταστασεις.
Γιατι νομιζετε ρε παλικαρια οτι εστειλαν τοσους αστυνομικους στην Τουμπα ΜΟΝΟ για τον Ολυμπιακο; Για να εξυπηρετησουν τον Μαρινακη ή επειδη βολευονται τα συμφεροντα τους;
Γιατι δεν τιμωρηθηκε ποτε κανενας υπαιτιος για καφριλες με αποκορυφωμα τον ξυλοδαρμο του Μπαγεβιτς στην Καλλιθεα (και μιλαω για αποκορυφωμα οχι φυσικα επειδη ηταν η ΑΕΚ αλλα επειδη υπαρχουν τα προσωπα των δραστων σε HD αναλυση);
Γιατι δεν βαζει κανεις χερι στις οπαδικες φυλλαδες (και οχι μονο) οταν εχουν χυδαια και εμπρηστικα εξωφυλλα;
Απλη λογικη χρειαζεται για να απαντησει καποιος. Σταχτη στα ματια μας ριχνουν και εμεις την τρωμε ευχαριστως.

Και γι'αυτο Error μην μου λες οτι δεν καταλαβαινω διοτι μονο ως ανεκδοτο το βλεπω αυτο. Σου ξαναλεω οτι ΔΕΝ μπορω να δωσω αλλοθι στον οπαδο διοτι αυτος ειναι Ο ΜΟΝΟΣ που εχει συμφερον να αλλαξει κατι (διοτι αυτος τα λουζεται στο τελος ως οπαδος και πολιτης) οποτε αυτος ειναι και εκεινος που πρεπει να κανει εμπρακτως την αρχη αντι να εξυπηρετει και να συντηρει τα παιχνιδια που παιζονται. Αν τωρα θελουμε να υποβιβαζουμε τον εαυτο μας στο επιπεδο του προβατου προκειμενου να αυτοδικαιολογηθουμε για το οτι περιμενουμε απο τους δυναστες μας να διορθωσουν μονοι τους τα κακως κειμενα (κοντρα στα συμφεροντα τους) sorry αδερφε αλλα δεν προκειται να μπω σε αυτο το τριπακι...
Εγω προσωπικα εχω σιχαθει τοσο την εν γενει κατασταση που γηπεδο παω σπανιοτατα πλεον (και χωρις να το λαμβανω στα σοβαρα), πρωταθληματα δεν πανηγυριζω και κρινω αποκλειστικα το τοπι που (ΔΕΝ) βλεπω (οπως και σκηνικα που ΔΕΝ πρεπει να βλεπω να υφιστανται).
Και εννοειται οτι ποτε δεν θα παρω την πλευρα καφρων ή διοικησεων ΑΛΛΑ ουτε και θα συμβαλλω στο να διαιωνιστει η κατασταση χρωματιζοντας τα οποια στρεβλα και δινοντας τους οπαδικη χροια.
Τιποτα περισσοτερο δεν μπορω να κανω ομως απο τη στιγμη που η πλειοψηφια χορευει στους ρυθμους τους.

subzer0
08-02-11, 17:21
Δυο ευκαιρίες κάνατε στο πρώτο ημίχρονο, το δοκάρι του Βιερίνια και του Ίβιτς που έδιωξε ο Καντέ, στο δεύτερο παίζαμε με δέκα παίχτες και πάλι πόσες ευκαιρίες κάνατε, πάλι μια του Ίβιτς και το σούτ του Γκαρσία, απο όλες αυτές τις ευκαιρίες το δοκάρι του Βιερίνια και το σούτ του Γκαρσία είναι όλα με σούτ εκτός περιοχής, δε πατήσατε καν περιοχή και μας λες για τελικές εκτός αν λογιαριάζεις για τελικές του Σαλπιγγίδη που βγήκε μονος του αούτ και τα οφσαιντ. Ανούσια υπεροχή είχατε και να παίζαμε τέσσερα ημίχρονα γκόλ δε βάζατε και στο τέλος πήγες να φάς και δεύτερο, φαντάσου να έπαιζε ο Σισέ, ο Μπουμσόνγκ και ο Βύντρα, που κατα παράδοση σκοράρει. Την επόμενη φορά να βγάζουμε τον νικητή απο τις τελικές σαν τους γαύρους...

Δεν βγάζω νικητή με τις τελικές.
Λέω αυτο που είδα.
Το ότι εσείς πανηγυριζετε και μιλάτε για θριαμβους μετα απο τέτοια εμφάνιση που δεν περάσετε το κέντρο σε όλο το παιχνίδι μου αρκεί.

subzer0
10-02-11, 02:22
Ταξιδεύοντας με τον μΠΑΟΚ... (http://www.enet.gr/?i=issue.el.home&date=09/02/2011&id=249522)
Με τον ΑΝΔΡΕΑ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ (ΑΡΡΩΣΤΟΣ γαύρος είμαι και εγώ , όπως δηλώνει).
Ελευθεροτυπία, Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2011


Δεν κάνω σύγκριση ποιος έχεις τον Μύρτσο , ποιος έχει τον Τσουκαλά , ποιος έχει τον Θέμο , τον χ , τον ψ , τον ζ.

Άλλα πρέπει να πόνεσε πολύ , ε?

Rebel Scum
10-02-11, 02:28
ΜΕΧΡΙ και τον Μπαμπινιώτη τάπωσαν όταν πήγε να δικαιολογηθεί γιατί έβαλε στο λήμμα «Βούλγαροι» την ερμηνεία: «οπαδοί του ΠΑΟΚ...». «Γιατί συνηθίζουν να τους φωνάζουν έτσι στο γήπεδο, έχει καθιερωθεί στο λεξικό», είπε τότε ο πρύτανης της Γλωσσολογίας.

«ΟΚ», απάντησε στο περιοδικό «ΕΨΙΛΟΝ» ο πρόεδρος των μΠΑΟΚτζήδων σε συνέντευξη που έδωσε στον Θωμά Σιώμο, «τότε κι εμείς θα φωνάζουμε συνέχεια στο γήπεδο: "τουτάνα - τουτάνα/ του Μπαμπινιώτη η μάνα", μέχρι να καθιερωθεί, οπότε θα είναι αναγκασμένος δίπλα στο λήμμα τουτάνα να βάλει τη μαμά του».

Δεν έχω λόγια για την ατάκα του προέδρου!!!! Απλά σεβασμός!!:worthy::worthy::worthy::worthy:

Spanos
10-02-11, 02:32
Δεν έχω λόγια για την ατάκα του προέδρου!!!! Απλά σεβασμός!!:worthy::worthy::worthy::worthy:

Aπλά :respekt::rofl:

Seitman
10-02-11, 08:49
Ε τα ήθελε ο πισινούλης του. :respekt:

........Auto merged post: Seitman πρόσθεσε 8 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αλλά το "άρθρο" της Ε είναι ελεεινό, επιεικώς.

button
10-02-11, 23:55
ΕΛΕΟΣ!!! τι μπ@υρδ@ είναι αυτή που έγραψε δεν κατάλαβα χρηστό:what:

Rebel Scum
11-02-11, 01:21
ΕΛΕΟΣ!!! τι μπ@υρδ@ είναι αυτή που έγραψε δεν κατάλαβα χρηστό:what:

Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ κατάλαβα τι θέλει να πει ο ποιητής...από τη μια τα χώνει στον ΠΑΟΚ από την άλλη τον συμπαθεί....σαν να το έγραψε ψιλομεθυσμένος.

TTB
11-02-11, 01:57
Καλό κομμάτι, κάθε του λέξη στάζει ειρωνεία που προφανώς διαφεύγει από πολλούς γιαυτό μάλλον βρέθηκε σε ένα οπαδικό νήμα

subzer0
11-02-11, 02:34
Λες να μας διαφεύγει κάτι? Ίσως.

Όπως μου διέφυγε και το νόημα της συγγνώμης (τόσο εγγράφως , όσο και σε ράδιο της Θεσσαλονίκης) του Θέμου , για το άρθρο του.

Είπε πως κάποιος πρόσθεσε λέξεις στο κείμενο του αλλά δεν λέει ποιος το έκανε και τον ανάγκασε να ζητήσει 2 φορές συγγνώμη.
Και περιμένει να τον πιστέψουμε. :rofl: :rofl:
Στην ουσία δηλαδή ζητάει συγγνώμη για κάτι που δεν έκανε!

TTB
11-02-11, 03:06
Να πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω τι έγραψε ο Θέμος, αν ζήτησε έγγραφη συγνώμη προφανώς τίποτα πιο χοντράδες απ΄τις χοντράδες που λέει στην tv θα ήταν. Δεν έχω διαβάσει ποτέ Θέμο, Ρουμελιώτη διαβάζω περιστασιακά από το 90 οπότε το στυλάκι το ξέρω, το άρθρο του είναι ειρωνικό για τις αμοιβάδες που θεώρησαν καλό να σπάσουν ένα θέατρο. Διάβασε το σαν να μην έχει σχέση με οπαδικά αν σε ενδιαφέρει, αν και είπα είναι καλό, όχι τόσο καλό για να του αξίζει δεύτερη ανάγνωση :p

subzer0
12-02-11, 16:46
Επειδή χτες απογοητεύτηκα για εκατομμυριοστή φορά με την ΕΠΟ του εθνοσωτήρα του ελληνικού ποδοσφαίρου Κύριου Πιλάβιου , πήγα είδα θέατρο.

Είμαστε και της κουλτούρας , πως να το κάνουμε.

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΡΤΩ ΑΛΙΚΑΚΗ!!!!!!!!

subzer0
12-02-11, 20:34
Αυτό το πράγμα με τα επιθετικογενή μπακ να παίζουν εξτρέμ , δεν τραβάει και όλο αυτό παίζουμε τώρα τελευταία , ενώ όποτε παίζεις με 2 επιθετικούς αυτοί σου βάζουν γκολ.
Με τον Ίβιτς μόνιμα ντεφορμέ φέτος και μπακ για εξτρέμ ποιος θα σου πατήσει περιοχή?

Από εκεί και πέρα είχαμε μια ακόμα αποθέωση του Πιλάβιου και της ελληνικής διαιτησίας.
Ο Κύριος Σταθόπουλος που δεν έδωσε πέναλτι στον ΠΑΟΚ , που άφησε τους παίχτες του Πανιωνίου ατιμώρητους αμέτρητες φορές , που σε φάση για κόκκινη στον Ριέρα έδωσε κίτρινη στον Τσιρίλο για αψιμαχία (και κίτρινη στον Ριέρα) έκανε και το εξής θεϊκό.
Άφησε πλεονέκτημα στην δεύτερη κίτρινη του Τσιρίλο , ενώ είχε την μπάλα ο Πανιώνιος στο πλάγιο λίγο μπροστά από το κέντρο.
Φυσικά και δεν υπάρχει πλεονέκτημα σε δεύτερη κίτρινη κάρτα αν δεν υπάρχει προφανή θέση για γκολ (που δεν υπήρχε).
www.odpe.gr/files/pleonektima.ppt (εικόνα 5).

Πάρτε τους τις σφυρίχτρες γιατί είναι άχρηστοι.
Εμείς σαν ΠΑΟΚτσήδες είμαστε συνηθισμένοι σε αυτά αλλά κάποια στιγμή κάτι κάποτε πρέπει να γίνει. Ο κόσμος έχει βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια.

Την ώρα που ο Μαρινάκης μπαίνει στην ΕΠΟ και λέει πως θα τα κάνει όλα λίμπα , ο ΠΑΟΚ του Θοδωρή του Ζαγοράκη παίζει με διαιτητές τυφλούς που δεν ξέρουν ούτε τα βασικά.

83785
Είχε δύσκολη θέση ο Κύριος Πιλάβιος (sorry Σταθόπουλος). :rolleyes:

subzer0
14-02-11, 14:55
Ένα κέρμα αξίας 28.500 ευρώ!

Μόνο χρηματικό πρόστιμο, ύψους 28.500 ευρώ, θα πληρώσει ο Ολυμπιακός λόγω του κέρματος στον επόπτη, στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη. Απαγόρευση-σοκ εισόδου δύο μηνών στον Μάκη Χάβο.

Αναλυτικά οι ποινές της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ:

Κατά την τελευταία της συνεδρίαση η Πειθαρχική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε τις εξής αποφάσεις: 1. Με την υπ΄αριθμ. 63/14-02-2011 απόφασή της επιβάλλει α) στην ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ χρηματική ποινή είκοσι οκτώ χιλιάδων πεντακοσίων (28.500) ευρώ,

β) στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ χρηματική ποινή δέκα χιλιάδων (10.000) ευρώ και γ) στον ΙΩΑΚΕΙΜ ΧΑΒΟ, προπονητή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, χρηματική ποινή δέκα χιλιάδων (10.000) ευρώ και απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους δυο (2) μηνών (Αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΕ ΠΑΟΚ στις 19.01.2011).

2. Με την υπ' αριθμ. 64/14-02-2011 απόφασή της επιβάλλει στην ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ χρηματική ποινή σαράντα χιλιάδων (40.000) ευρώ (Αγώνας Super League ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ στις 04.01.2011).

http://www.gazzetta.gr/iphone-all-news/item/136881-%CE%95%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%AD%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B1%CF%82-28-500-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E

Άντε Μαρινάκη στις 13 Μαρτίου ζήτα και 30 ελικόπτερα , 15 Φρεγάτες , 48 Αεροπλάνα , 14000 ΜΑΤ και 30000 στρατού γιατί ξέρεις εσύ...Αυτοί οι κομπλεξικοί εκεί πάνω προκαλούν.

Seitman
14-02-11, 15:13
Δε μου κάνει αίσθηση το ύψος των χρηματικών ποινών. :whistle:

Αλλά δύο μήνες στο Χάβο??? Μόνο δύο??? Απαράδεκτο.

Rebel Scum
14-02-11, 15:51
2 μήνες;; τι έκανε;

Seitman
14-02-11, 16:00
Έλα ντε? Ότι ξέρεις, ξέρω.

Αλλά για να το λένε, κάτι θα έκανε. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.