PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Mozart
01-03-11, 15:30
Πρέπει να μην μπερδεύουμε τα πρόσωπα με τις διαδικασίες/θέσεις.
Ο Μαρινάκης μπορεί να είναι μαμώ τα παιδιά, μπορεί να είναι εξαιρετικός επιχειρηματίας, σύζυγος, πρόεδρος του ΟΣΦΠ, whatever. Αλλά δεν κάνει για πρόεδρος της SL. Η πρόταση μομφής δεν έγινε εναντίον του Μαρινάκη-επιχειρηματία-συζύγου-whatever αλλά εναντίον του προέδρου της SL.
Αντίστοιχα δεν έχει σημασία ποιός κάνει την πρόταση μομφής, αλλά η ίδια η πρόταση.

Ο κάθε σοβαρός πρόεδρος οφείλει να ξεχωρίζει τα δύο και να ψηφίζει με μοναδικό κριτήριο την καταλληλότητα του συγκεκριμένου προσώπου (Μαρινάκης) για τη συγκεκριμένη θέση (πρόεδρος SL). Αν θέλει να κάνει και την υπερβαση ας κάνει και μιο δήλωση ότι η ψήφος του δεν είναι ψήφος στήριξης ατόμων ή καταδίκης ατόμων αλλά αποκλειστικά ψήφος αποδοκιμασίας των πρακτικών του προέδρους της SL.

Αν μπούμε στη διαδικασία ποιός αξίζει ως πρόσωπο ή ποιός θα τον διαδεχτεί χάνουμε τη μπάλλα! Ας φύγει με την πρόταση ο Μαρινάκης και μετά βλέπουμε ποιός θα τον διαδεχτεί και κυρίως αν ο επόμενος, με δεδομένο ότι ο ισχυρότερος πρόεδρος συλλόγου έφυγε κακήν κακώς πριν κλείσει χρόνο, συνεχίσει την ίδια τακτική οχετού!

+12000,έτσι ακριβώς :respekt:

Burning Skies
01-03-11, 15:56
Ναι οκ. Ωραια αυτα που λετε αλλα ολη η σαπιλα του συστηματος στηριζεται πανω σε επικοινωνιακα καραγκιοζιλικια. Επομενως ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθε σοβαρος παραγοντας πρεπει να ενεργει με γνωμονα πρωτα αυτο και μετα με την κοινη λογικη που σε μια σοβαρη χωρα θα με οδηγουσε στο να συμφωνησω μαζι σας.

Η αληθεια ομως ειναι (και φανηκε και εκ του αποτελεσματος) οτι το μονο πραγμα που θα κερδιζε ο ΠΑΟΚ αν δηλωνε υπερ θα ηταν να στιγματιστει ακομη περισσοτερο μεσα στο επικοινωνιακο πανηγυρι.

Mozart
01-03-11, 16:02
Η αληθεια ομως ειναι (και φανηκε και εκ του αποτελεσματος) οτι το μονο πραγμα που θα κερδιζε ο ΠΑΟΚ αν δηλωνε υπερ θα ηταν να στιγματιστει ακομη περισσοτερο μεσα στο επικοινωνιακο πανηγυρι.

Το λογικό αποτέλεσμα θα πρεπε να είναι 15-1 υπέρ οπότε δεν θα στιγματιζόταν κανείς,τα ίδια ισχύουν και για τις άλλες ομάδες,απλά λέμε για τον ΠΑΟΚ λόγω ονόματος,εκ του αποτελέσματος έχεις δίκιο,οι 3 που ψήφισαν υπέρ φάνηκαν κάπως επειδή ήταν μόνο αυτοί,αν ήταν 7,8 όμως δεν θα φαινόταν έτσι

Burning Skies
01-03-11, 16:08
Το λογικό αποτέλεσμα θα πρεπε να είναι 15-1 υπέρ οπότε δεν θα στιγματιζόταν κανείς,τα ίδια ισχύουν και για τις άλλες ομάδες,απλά λέμε για τον ΠΑΟΚ λόγω ονόματος,εκ του αποτελέσματος έχεις δίκιο,οι 3 που ψήφισαν υπέρ φάνηκαν κάπως επειδή ήταν μόνο αυτοί,αν ήταν 7,8 όμως δεν θα φαινόταν έτσι

Χαχα πλακα κανεις ε; Αυτο το αποτελεσμα δεν το ηθελε κανεις και πρωτος απ' ολους ο ΠΑΟ (διοτι μεταξυ κατεργαραιων φουστιες δεν παιζονται).

Επιεμνω οτι το λευκο ηταν η πιο ορθη επιλογη για εναν σοβαρο παραγοντα που επιθυμει να δειξει οτι απεχει απο το πανηγυρι.

Mozart
01-03-11, 16:13
Προφανώς δεν θα σε πείσω ούτε θα με πείσεις :p
Εγώ επιμένω ότι σε μια πρόταση μομφής το λευκό είναι κατά αυτής της πρότασης

yiapap
01-03-11, 16:28
Ναι οκ. Ωραια αυτα που λετε αλλα ολη η σαπιλα του συστηματος στηριζεται πανω σε επικοινωνιακα καραγκιοζιλικια. Επομενως ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθε σοβαρος παραγοντας πρεπει να ενεργει με γνωμονα πρωτα αυτο και μετα με την κοινη λογικη που σε μια σοβαρη χωρα θα με οδηγουσε στο να συμφωνησω μαζι σας.

Η αληθεια ομως ειναι (και φανηκε και εκ του αποτελεσματος) οτι το μονο πραγμα που θα κερδιζε ο ΠΑΟΚ αν δηλωνε υπερ θα ηταν να στιγματιστει ακομη περισσοτερο μεσα στο επικοινωνιακο πανηγυρι.Και με σένα διαφωνώ ρε μπέρνιν!
Ο Ζαγοράκης δεν χρειάζεται να αποδείξει αν είναι καραγκιόζης. Χρειάζεται όμως να αποδείξει ότι δεν είναι Ο.Φ.Α. και ότι δεν αφήνει τα καραγκιοζιλίκια να επηρρεάζουν τις αποφάσεις του. Αν κρατάς μια σταθερή θέση σε αυτό (όπως κρατάει σταθερή θέση στο να μην κράζει τους διαιτητές με τον τρόπο που κάνει ο Μαρινάκης) δεν μπορεί να σε κατηγορήσει κανείς.

Το επικοινωνιακό παιχνίδι είναι σημαντικό, αλλά πες μου σε παρακαλώ... Τι θα έχανε ο ΠΑΟΚ που θα "στιγματιζόταν"; (lol)

Mozart
01-03-11, 16:30
Μάλλον εννοεί ότι και καλά ΑΕΚ,Άρης,ΠΑΟΚ θα έμοιαζαν με τσιράκια του ΠΑΟ

Burning Skies
01-03-11, 16:48
Μάλλον εννοεί ότι και καλά ΑΕΚ,Άρης,ΠΑΟΚ θα έμοιαζαν με τσιράκια του ΠΑΟ

Ετσι ακριβως. Και αντιστοιχα οσοι ψηφισαν κατα τσιρακια του ΟΣΦΠ.

Εγω λοιπον λευκο θα ψηφιζα στη θεση του Ζαγορακη με την εννοια "ρε δε μαμιεστε ολοι σας βρωμουποκριτες".

tommygun
01-03-11, 18:57
Επειδή τώρα είδα τη συζήτηση για την πρόταση μομφής...

Βρε subzero0... Από τις 100 τελευταίες σελίδες ασχολούμαστε με τον Μαρινάκη και το πως παίζει τον ΟΣΦΠ η διαιτησία. Εμείς οι ίδιοι γράφαμε πως ο Μαρινάκης ξεπέρασε τον εαυτό του στο ντέρμπυ.
Και τώρα λες ότι δεν ήταν καλός ο σκοπός της πρότασης μομφής; Δεν την κάνανε τα σωστά άτομα;
Sorry αλλά διαφωνώ κάθετα και οριζόντια. Ο ΠΑΟΚ έπρεπε στεγνά να ψηφίσει ΥΠΕΡ της πρότασης μομφής. Ούτε να γίνει Mπέος2 ούτε τίποτε!

μα τι λες τωρα?

ο Αγιατολαχ δεν κανει ποτε λαθος. :p

Mozart
02-03-11, 17:25
Επιεμνω οτι το λευκο ηταν η πιο ορθη επιλογη για εναν σοβαρο παραγοντα που επιθυμει να δειξει οτι απεχει απο το πανηγυρι.

Το λευκό έχει και τις συνέπειές του.

Παραβιάζονται οι κανονισμοί (http://www.sport-fm.gr/article/461589)

Παραβίαση των δικονομικών κανονισμών λειτουργίας του ελληνικού ποδοσφαίρου χαρακτήρισε, με ανακοίνωση που εξέδωσε, η Σούπερ Λίγκα την απόφαση του Ποδοσφαιρικού Εισαγγελέα της ΕΠΟ να ασκήσει αυτεπάγγελτα έφεση για την ποινή που επιβλήθηκε στον Ολυμπιακό. Στο κείμενο επισημαίνεται ότι δεν ζητήθηκε ποτέ από τον Ποδοσφαιρικό Εισαγγελέα το υλικό της υπόθεσης. Σημειωτέον, η ανακοίνωση εξεδόθη με απόφαση του προέδρου της λίγκας, Βαγγέλη Μαρινάκη και χωρίς να ενημερωθούν τα υπόλοιπα μέλη του συνεταιρισμού.

Ανακοίνωση κατά του εισαγγελέα όχι σαν Ολυμπιακός που αν το κανε σαν Ολυμπιακός θα κανε πολύ καλά για προασπίσει τα συμφέροντα της ομάδας,αλλά σαν Σούπερ Λίγκα.Έλεος

Η ΑΕΚ αντέδρασε και η πληρωμένη απάντηση
Προβλέπεται από το καταστατικό (http://www.sport-fm.gr/article/461675)

Το θέμα δεν είναι αν προβλέπεται ο πρόεδρος μια Λίγκας να βγάζει ανακοινώσεις χωρίς να ενημερώσει,το θέμα είναι το ηθικό του όλου θέματος.

Ο ΠΑΟΚ πήρε θέση ή απέχει ΚΑΙ απο αυτό το πανηγύρι;;;Που τον αφορά γιατί δεν είναι ουδέτερος,η ανακοίνωση είναι σαν να την έκανε ΚΑΙ αυτός

Burning Skies
02-03-11, 17:40
Ο ΠΑΟΚ πήρε θέση ή απέχει ΚΑΙ απο αυτό το πανηγύρι;;;Που τον αφορά γιατί δεν είναι ουδέτερος,η ανακοίνωση είναι σαν να την έκανε ΚΑΙ αυτός

Α ρε παιδια συνεχιζετε να τσιμπατε. Παντα θα φωναζουν στημενα 1 ή 2 για να ριχνουν σταχτη στα ματια του κοσμου αλλα και να μην αλλαξει τιποτε. Οι ΠΑΕ εχουν φροντισει να εχουν ποινες χαδι (ακομη και οι λιγοτερο ευνοημενες), λες να επιθυμουν οντως την αλλαγη τους; Ο Αδαμιδης εχει αφησει ακομη ατιμωρητους τους τραμπουκους που εδειραν τον Μπαγεβιτς, τον επιασε νομιζεις ο πονος ή θελει να αλλαξει τιποτα; Ηξερε απλα οτι ηταν η σειρα του να φωναξει για να κοιμισει τον κοσμο.
Αφου ολοι στα δεδικασμενα πατανε και στα προσυμφωνημενα για να την βγαζουν λαδι οποτε μπουκαρουν ή καφριζουν οπαδοι τους.

Και ο Ζαγορ μπορει να ειναι καλυτερος απο τους περισσοτερους αλλα δεν ειναι και βλακας. Χαζος ειναι να απαιτησει σκληροτερες ποινες για μπουκαρισμα οπαδων; Τον λακκο του θα σκαψει;

Mozart
02-03-11, 17:44
Κανείς δεν τσιμπάει,ούτε πιστεύω ότι τον Αδαμίδη τον έπιασε ο πόνος,το θέμα είναι η μη αντίδραση ούτε για το φαίνεσθαι.
Ας μη το γενικεύσουμε πάλι στο υπεργενικευμένο καλό του ποδοσφαίρου ούτε να δούμε παρασκήνια,ας δούμε μεμονωμένα το γεγονός,τρία είναι τα ερωτήματα
1.Ήταν ηθικά σωστή η κίνηση Μαρινάκη να βγάλει ανακοίνωση ως SL;
2.Ο ΠΑΟΚ (σαν ο ισχυρότερος που ψήφισε λευκό) και η μη αντίδραση του συμφωνεί με αυτή την κίνηση;
3.Όταν κάποιος κάνει κάτι εξ ονόματος σου και δεν αντιδράς ούτε τυπικά είναι σιωπηρή συγκατάβαση;

button
02-03-11, 23:46
Ωρε Καραγκούνηδες :mad:

........Auto merged post: button πρόσθεσε 17 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

3 Αποβολές Τι ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΌ :shock:

leros2004
02-03-11, 23:57
Για άλλη 1 φορά μπάχαλο τα έκανε ο διαιτητής... μετά τις 2 αποβολές δεν σφύριζε τίποτα κατά του ΠΑΟΚ.
Πως τα καταφέρνουν να είναι δυσαρεστημένοι και οι πλευρές απορώ !!
Κατά τα άλλα: Κουλα - Κούλης: 0-0 σε όλα

Rebel Scum
03-03-11, 00:04
Μόλις μπήκα και πρόλαβα από το 88 και μετά...απλά είδα ότι ο ΠΑΟΚ έπαιζε με 9 παίκτες και έκανε καθυστερήσεις για να κρατήσει το αποτέλεσμα.

Ο διαιτητής ήθελε να το λήξει γιατί προφανώς ένιωθε ότι έχει αδικήσει τον ΠΑΟΚ με 2 κόκκινες (δεν ξέρω αν πράγματι το έκανε ή απλά είναι αυτή η γελοιότητα του σφυράω λάθος για να διορθώσω προηγούμενο λάθος).

vroom
03-03-11, 00:09
Γελοιότητες, απο ανικάνους διαιτητές.

button
03-03-11, 00:17
Και άντε να δούμε τι θα πουν .....

Στην τούμπα έτσι και αρχίσουν τέτοια θα έχουμε αγρία επεισόδια εγω με το που άκουσα 2 αποβολές κόντεψα να τρελαθώ και πήζαμε με πολλές απουσίες ευτυχώς την γλύτωσαν γιατί θα έπαιρναν στα σίγουρα τις κάρτες

Spanos
03-03-11, 00:34
και οι δυο αποβολές σωστές ήταν...

TermInuS
03-03-11, 00:57
Εγω ποιο δικαιη θεωρω τη δευτερη παρα τη πρωτη.
Στη πρωτη κανει μπαμ οτι ο σκοκο θελει να κερδισει τη δευτερη καρτα.

bianconero
03-03-11, 01:05
Εγω ποιο δικαιη θεωρω τη δευτερη παρα τη πρωτη.
Στη πρωτη κανει μπαμ οτι ο σκοκο θελει να κερδισει τη δευτερη καρτα.

Που τον έβλεπες ρε φίλε τον αγώνα;
Η κόκκινη του Λίνο είναι από αυτές που λέμε κλασική κίτρινη (που σημείνει κόκκινη, αφού έχει άλλη μία κίτρινη). Εγώ αν ήμουν ΑΕΚτσής και δεν την έδινε ο διαιτητής θα τρελαινόμουν, όπως επίσης και αν γινόταν υπέρ της ομάδας μου.
Η δεύτερη του Ίβιτς ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι !!!!!! Είναι κατασκεύασμα και φαίνεται από το τί σφύριζε από εκεί και πέρα ο διαιτητής, που δυστυχώς έχει και σήμα της FIFA.
Δεν δίνει κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας σε 2 περιπτώσεις πάνω στον Σκόκο (τη μία έπεσε επάνω του ως αντίποινα για εκείνο που έγινε στην γραμμή του πλάγιου άουτ και μία λίγο έξω από την περιοχή, όπου σφυρίχτηκε φάουλ).
Επίσης πιστεύω ότι στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Τσιρίλο κάνει πέναλτυ στον Λυμπερόπουλο. Αν δεν υπήρχε νωρίτερα η μαιμού-κόκκινη θα το σφύριζε (και καλώς θα έκανε γιατί για εμένα είναι μαρς πέναλτυ).

Και με 9 και με 8,
εμείς θα πάμε Τελικό.

vroom
03-03-11, 01:06
και οι δυο αποβολές σωστές ήταν...

Η πρώτη ίσως και να ήταν, του ivic δεν ήταν δίκαιη με τίποτα.

Spanos
03-03-11, 01:20
Η πρώτη ίσως και να ήταν, του ivic δεν ήταν δίκαιη με τίποτα.

Δεν ήταν δίκαιη για ποιόν, ο τρόπος που αντέδρασε είναι κίτρινη.

bianconero
03-03-11, 01:24
Δεν ήταν δίκαιη για ποιόν, ο τρόπος που αντέδρασε είναι κίτρινη.

Ο τρόπος που αντέδρασε;
Έχει σκίσιμο στο πόδι από το γόνατο εώς κάτω στο πόδι (αυτά λέει το ρεπορτάζ) και δεν πήρε φάουλ. Πώς αντέδρασε;
Μπορείς να μου πεις αν η ΑΕΚ είχε πάρει δύο λεπτά νωρίτερα κόκκινη κάρτα, θα έτρωγε 2η κίτρινη ο Ίβιτς ως παίκτης της ΑΕΚ για την αντίδραση που λες; :whistle::whistle::whistle:
Δε νομίζω :cool:

subzer0
03-03-11, 01:41
Μέχρι κι στην Ελευσίνα σε μια γωνία που αραζω , τηρώντας τον λόγο μου να μην ξαναδώ ΠΑΟΚ φέτος , μέχρι κι εκει λοιπον φαινόταν πως δεν τον θέλουν τον ΠΑΟΚ στον τελικό.
Αυτο ήταν γνωστό βέβαια από πιο πριν ( Τριτσωνης , φυσουνες , τιμωρία Τούμπας , τιμωρία Χάβου).
Απλά για τον επαναληπτικό έχω να προτείνω το εξής , μήπως και δείτε καμία χαρά στα σκέλια σας.
- Τιμωρία του Χάβου με απέλαση.
- Ο ΠΑΟΚ να ξεκινήσει με 6 παίχτες και να τελειώσει με 2.
- Να μην είναι 1 διαιτητής και 2 επόπτες. Να παίξουν όλοι οι καλοί , οι διεθνείς μαζί. ( Σιδηρόπουλος , Κάκος , Κουκουλακης , Παπάς , Παμποριδης , Σπαθας). Θα μαλώνουν ποιος θα πρωτοσφάξει τον ΠΑΟΚ.
- Τιμωρία της Τούμπας γιατί έτσι γουσταρουν.

Αν αποτύχουν όλα τα παραπάνω , στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων στους παίχτες του ΠΑΟΚ , απαγωγές των οικογενειών τους κτλ.

Και τέλος μην ξεχνάμε αυτα που έλεγαν οι επαναστάτες που έκαναν την πρόταση μομφής στον Μαρινακη.
Ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό για να έχει την εύνοια του Μαρινακη.
Για σας ρε επαναστάτες.

Spanos
03-03-11, 01:46
Ο τρόπος που αντέδρασε;
Έχει σκίσιμο στο πόδι από το γόνατο εώς κάτω στο πόδι (αυτά λέει το ρεπορτάζ) και δεν πήρε φάουλ. Πώς αντέδρασε;


Σιγα τα αίματα



Μπορείς να μου πεις αν η ΑΕΚ είχε πάρει δύο λεπτά νωρίτερα κόκκινη κάρτα, θα έτρωγε 2η κίτρινη ο Ίβιτς ως παίκτης της ΑΕΚ για την αντίδραση που λες; :whistle::whistle::whistle:
Δε νομίζω :cool:

Μπορεί να έτρωγε, αυτό δε το ξέρω, με την ΑΕΚ έπαιζες και οχι με τη Μπαρτελόνα





Και τέλος μην ξεχνάμε αυτα που έλεγαν οι επαναστάτες που έκαναν την πρόταση μομφής στον Μαρινακη.
Ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό για να έχει την εύνοια του Μαρινακη.
Για σας ρε επαναστάτες.

Γιατι δεν είχες εύνοια, μια ακόμα χάρισε στον Κοντρέρα και ένα πεναλτι του Τσιρίλο

tommygun
03-03-11, 01:46
Μέχρι κι στην Ελευσίνα σε μια γωνία που αραζω , τηρώντας τον λόγο μου να μην ξαναδώ ΠΑΟΚ φέτος , μέχρι κι εκει λοιπον φαινόταν πως δεν τον θέλουν τον ΠΑΟΚ στον τελικό.
Αυτο ήταν γνωστό βέβαια από πιο πριν ( Τριτσωνης , φυσουνες , τιμωρία Τούμπας , τιμωρία Χάβου).
Απλά για τον επαναληπτικό έχω να προτείνω το εξής , μήπως και δείτε καμία χαρά στα σκέλια σας.
- Τιμωρία του Χάβου με απέλαση.
- Ο ΠΑΟΚ να ξεκινήσει με 6 παίχτες και να τελειώσει με 2.
- Να μην είναι 1 διαιτητής και 2 επόπτες. Να παίξουν όλοι οι καλοί , οι διεθνείς μαζί. ( Σιδηρόπουλος , Κάκος , Κουκουλακης , Παπάς , Παμποριδης , Σπαθας). Θα μαλώνουν ποιος θα πρωτοσφάξει τον ΠΑΟΚ.
- Τιμωρία της Τούμπας γιατί έτσι γουσταρουν.

Αν αποτύχουν όλα τα παραπάνω , στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων στους παίχτες του ΠΑΟΚ , απαγωγές των οικογενειών τους κτλ.

Και τέλος μην ξεχνάμε αυτα που έλεγαν οι επαναστάτες που έκαναν την πρόταση μομφής στον Μαρινακη.
Ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό για να έχει την εύνοια του Μαρινακη.
Για σας ρε επαναστάτες.

A ρε κατακαημενη Αραχωβα, δεν χρειαζεται να γραψει κανεις τιποτα, μονο να αντιγραψει τι ειπε ενας ΠΑΟΚΤΖΗΣ.



Που τον έβλεπες ρε φίλε τον αγώνα;
Η κόκκινη του Λίνο είναι από αυτές που λέμε κλασική κίτρινη (που σημείνει κόκκινη, αφού έχει άλλη μία κίτρινη). Εγώ αν ήμουν ΑΕΚτσής και δεν την έδινε ο διαιτητής θα τρελαινόμουν, όπως επίσης και αν γινόταν υπέρ της ομάδας μου.
Η δεύτερη του Ίβιτς ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι !!!!!! Είναι κατασκεύασμα και φαίνεται από το τί σφύριζε από εκεί και πέρα ο διαιτητής, που δυστυχώς έχει και σήμα της FIFA.
Δεν δίνει κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας σε 2 περιπτώσεις πάνω στον Σκόκο (τη μία έπεσε επάνω του ως αντίποινα για εκείνο που έγινε στην γραμμή του πλάγιου άουτ και μία λίγο έξω από την περιοχή, όπου σφυρίχτηκε φάουλ).
Επίσης πιστεύω ότι στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Τσιρίλο κάνει πέναλτυ στον Λυμπερόπουλο. Αν δεν υπήρχε νωρίτερα η μαιμού-κόκκινη θα το σφύριζε (και καλώς θα έκανε γιατί για εμένα είναι μαρς πέναλτυ).

Και με 9 και με 8,
εμείς θα πάμε Τελικό.

subzer0
03-03-11, 01:50
Γιατι δεν είχες εύνοια, μια ακόμα χάρισε στον Κοντρέρα και ένα πεναλτι του Τσιρίλο

Τότε να ζητήσει ο επαναστάτης , η αναμορφοτής του ελληνικού ποδοσφαίρου , ο Κύριος Αδαμίδης την διακοπή και του κυπέλλου.

Ζήτω η επανάσταση.

Rezwalker
03-03-11, 02:02
και ένα πεναλτι του Τσιρίλο

Ο πρώην διαιτητής FIFA - καθηγητής Διαιτησίας Περικλής Βασιλάκης αναλύει για λογαριασμό του Contra.gr

Στην φάση του 94ου λεπτού, ο Τσιρίλο κάνει την προβολή με πρόθεση να βρει την μπάλα προ του Λυμπερόπουλου μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο διαιτητής δεν καταλογίζει την εσχάτη των ποινών διότι, ναι μεν βρίσκει πρώτος την μπάλα ο παίκτης της ΑΕΚ, αλλά στη συνέχεια πέφτει ο ίδιος πάνω στο απλωμένο πόδι του αμυντικού του ΠΑΟΚ.

bianconero
03-03-11, 02:10
Μόλις άκουσα στο ράδιο ότι γράφτηκε στο Φ.Α. πως την 2η κίτρινη κάρτα ο Ίβιτς την είδε για 'θέατρο'. :worthy::worthy:

Edit: Τελικά γράφεται ότι τη δέχτηκε για διαμαρτυρία.
Αυτό που πίστευα ότι είναι ποιο σωστό.

Rebel Scum
03-03-11, 02:42
Ποιο πέναλτι του Τσιρίλο ρε σεις; Έλεος, θα είχαν σπάσει τα τσιμέντα έτσι και το έδινε αυτό. Ο Τσιρίλο σηκώνει πρώτος το πόδι και έρχεται ο Λυμπερόπουλος με το πόδι ψηλά και με φόρα ....και μπας και κερδίσει κάτι κάνει και θέατρο.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 4 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μέχρι κι στην Ελευσίνα σε μια γωνία που αραζω , τηρώντας τον λόγο μου να μην ξαναδώ ΠΑΟΚ φέτος , μέχρι κι εκει λοιπον φαινόταν πως δεν τον θέλουν τον ΠΑΟΚ στον τελικό.
Αυτο ήταν γνωστό βέβαια από πιο πριν ( Τριτσωνης , φυσουνες , τιμωρία Τούμπας , τιμωρία Χάβου).
Απλά για τον επαναληπτικό έχω να προτείνω το εξής , μήπως και δείτε καμία χαρά στα σκέλια σας.
- Τιμωρία του Χάβου με απέλαση.
- Ο ΠΑΟΚ να ξεκινήσει με 6 παίχτες και να τελειώσει με 2.
- Να μην είναι 1 διαιτητής και 2 επόπτες. Να παίξουν όλοι οι καλοί , οι διεθνείς μαζί. ( Σιδηρόπουλος , Κάκος , Κουκουλακης , Παπάς , Παμποριδης , Σπαθας). Θα μαλώνουν ποιος θα πρωτοσφάξει τον ΠΑΟΚ.
- Τιμωρία της Τούμπας γιατί έτσι γουσταρουν.

Αν αποτύχουν όλα τα παραπάνω , στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων στους παίχτες του ΠΑΟΚ , απαγωγές των οικογενειών τους κτλ.

Και τέλος μην ξεχνάμε αυτα που έλεγαν οι επαναστάτες που έκαναν την πρόταση μομφής στον Μαρινακη.
Ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό για να έχει την εύνοια του Μαρινακη.
Για σας ρε επαναστάτες.

Εντάξει ρε sub γίνεσαι υπερβολικός και βλέπεις παντού εχθρούς. Είδα και τις φάσεις και παρότι η αποβολή του Ίβιτς ήταν υπερβολική δεν είδα κάποια πρόθεση του κόρακα να αδικήσει τον ΠΑΟΚ. Τα τελευταία 5 που είδα μάλιστα έκανε μπαμ ότι ήθελε να τελειώσει στο χ το παιχνίδι μάλλον επειδή κατάλαβε το λάθος της αποβολής.

manicx
03-03-11, 11:35
Ποιο πέναλτι του Τσιρίλο ρε σεις; Έλεος, θα είχαν σπάσει τα τσιμέντα έτσι και το έδινε αυτό. Ο Τσιρίλο σηκώνει πρώτος το πόδι και έρχεται ο Λυμπερόπουλος με το πόδι ψηλά και με φόρα ....και μπας και κερδίσει κάτι κάνει και θέατρο.

Η διαφορά είναι ότι ο Λυμπερόπουλος τσιμπάει την μπάλα και ο Τσιρίλο απλά παίρνει τον Λυμπερόπουλο. 1+1=2. Απλά πράγματα. Οι διαιτητές φοβούνται να σφυρίξουν αυτό που βλέπουν στην Ελλάδα. Αέρα έχουν μόνο στο Καραϊσκάκη.

Seitman
03-03-11, 12:17
Ο Τσιρίλο "τσιμπάει" πρώτα μπάλα και πέφτει ο Λύμπε επάνω του... Αυτά.

Erwdios
03-03-11, 12:19
Βασικά αν είχε φάει τα 5 που έπρεπε να φάει η παοκάρα στο "Καραϊσκάκης" με τα τέσσερα δοκάρια δεν θα είχατε άλλοθι ούτε για το κακό "Καραϊσκάκης" που σφυράνε όλοι ότι θέλουν.

Και


Τσιρίλο: Να κάνουμε μπουρδ… την ρεβάνς στην Τούμπα

Ξέσπασε ο Ιταλός αμυντικός του ΠΑΟΚ μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ, ζητώντας «ιδιαίτερη» ατμόσφαιρα στο δεύτερο ραντεβού των δυο ομάδων στην Θεσσαλονίκη. Εκνευρισμένος με την διαιτησία και ο Ζαγοράκης
Εκνευρισμένος με την διαιτησία του κ. Σιδηρόπουλου και τις αποβολές των Λίνο και Ιβιτς εμφανίστηκε μετά το τέλος του αγώνα Κυπέλλου με την ΑΕΚ ο Μπρούνο Τσιρίλο.


Ο Ιταλός αμυντικός του «δικέφαλου του Βορρά» σε δηλώσει του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε πως «… σήμερα αυτό που έγινε με τον Λίνο και τον Ιβιτς δεν έχει ξαναγίνει. Το μαρκάρισμα του Λίνο είναι στο κέντρο, ενώ ο Ιβιτς ζήτησε φάουλ και αποβλήθηκε. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο».

Στην συνέχεια ο Τσιρίλο κατέληξε λέγοντας πως «…στην Τούμπα, η ατμόσφαιρα πρέπει να είναι καυτή. Θα πρέπει να γίνει μπουρ…»

Εμφανής ήταν και ο εκνευρισμός και των υπόλοιπων παικτών του ΠΑΟΚ, όπως και ο Θοδωρή Ζαγοράκης που αποχώρησε λέγοντας πως «… την επόμενη φορά να παίξουμε με 7 παίκτες».

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=67129&catid=1

Με αυτούς θα ασχοληθεί κανένας εισαγγελέας, ή είναι όλοι απασχολημένοι με τον Ολυμπιακό και δεν προλαβαίνουν?

manicx
03-03-11, 12:25
Ο Τσιρίλο "τσιμπάει" πρώτα μπάλα και πέφτει ο Λύμπε επάνω του... Αυτά.

:rofl: Με έκανες και γέλασα... Δες το ξανά, αντικειμενικά, κι εδώ είμαστε...

wi fi thief
03-03-11, 12:41
κατ' αρχην το ματς ηταν χαλια (αναμενομενο) μπραβο ομως στον ΠΑΟΚ που πηρε αυτο που ηθελε.

οι δυο κοκκινες ητανε καλες για την αμυνα της ΑΕΚ (της εξασφαλισαν το μηδεν αμυνα στο τελευταιο 20λεπτο) αλλα οχι για την επιθεση της (που εχει ετσι κι αλλιως τα χαλια της απο τοτε που εδιωξε τον λορενθο θερα φερερ) αλλα στο τελευταιο 20λεπτο επαιξε εναντιον ναι μεν 9 παικτων αλλα 9 αμυντικων περιοχης, οποτε βραστα χαραλαμπε.

στα εξωαγωνιστικα: ντρεπομαι για την πλειοψηφια των θεατων του αγωνα επειδη, οπως μου ειπε κολλητος μου ΠΑΟΚτζης, καμια μεγαλη ομαδα δεν δινει συνθημα το ονομα ενος παικτη του παγκου στο 25' λεπτο και καμμια (μεγαλη ομαδα) δεν πανηγυριζει σαν να σηκωσε την κουπα στον τελικο οταν ενας παικτης (και ειδικα της αξιας του «ζορο» και οχι πχ του ριβαλντο ή του αργεντινου μεσι που κατοικοεδρευει στη βαρκελωνη της ισπανιας) μπαινει αλλαγη.

επισης (και) η χθεσινη παρουσια των κουτσιανικουλη και σκοκο στο χορταρι, (θα επρεπε να) ΕΙΝΑΙ ενα τεραστιο χτυπημα στα ελληνικα ΜΜΕ.

οσον αφορα τις καρτες, εγω δεν θα τις εδινα και τις δυο. η πιο σωστη (βασει κανονισμου) ητανε του ιβιτς (οχι οτι του λινο ητανε λαθος) αλλα πιστευω ουτε ο κολινα αν σφυριζε ελληνικο αγωνα δεν θα εδινε αυτες τις καρτες μεσα σε ενα διλεπτο.

ο διαιτητης χθες φερθηκε για ενα πενταλεπτο σαν αγγλος και μετα (λογω τυψεων-συμψηφισμων) δεν εκανε ουτε ενα σωστο σφυριγμα. δηλαδη μια απο τα ιδια και χειροτερα (ουτε καν σαν ελληνας β εθνικης απο την αποβολη του ιβιτς και μετα).

μπραβο στον ΠΑΟΚ για το αποτελεσμα, μπραβο στο χερ οττο που εχει επηρρεασει τον ελληνισμο περισσοτερο και απο τον αδαμαντιο κοραη, μπραβο και σε εμενα τον αλακα που ακομα πιστευω οτι καποτε θα δω καποτε κατι καλυτερο.

αυτα τα ...ολιγα :p

θα ξαναπαω στο ΟΑΚΑ οταν ο μπλανκο (ο θεος να μου κοβει χρονια και να του τα δινει ωρες) αναλαβει τερματοφυλακας-γιατρος-προεδρος-παικτης-προπονητης-αρχηγος των οργανωμενων-σκαουτερ-αρχισυντακτης στην «ωρα» ταυτοχρονα (ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΑΤΟΣ!) :twisted:

ο μπλανκο ειναι ιδεα και οι ιδεες δεν αποθνησκουν... :lol:

ειναι «αλλιως» να εισαι μπλανκο :p

Rebel Scum
03-03-11, 12:54
Η διαφορά είναι ότι ο Λυμπερόπουλος τσιμπάει την μπάλα και ο Τσιρίλο απλά παίρνει τον Λυμπερόπουλο. 1+1=2. Απλά πράγματα. Οι διαιτητές φοβούνται να σφυρίξουν αυτό που βλέπουν στην Ελλάδα. Αέρα έχουν μόνο στο Καραϊσκάκη.

Εντάξει δεν θέλω να μπω στη συζήτηση με τα δυναμόμετρα αλλά εγώ είδα το Τσιρίλο να κοιτάει ψηλά για να διώξει μπάλα(δεν έβλεπε καν ότι έρχεται κάποιος) και τον Λύμπε να μπαίνει στη φάση με το πόδι ψηλά που μπορείς και να το θεωρήσεις και επιθετικό φάουλ για επικίνδυνο παιχνίδι. Θα ήταν υπερβολικό να το δώσει αυτό.

Seitman
03-03-11, 12:58
:rofl: Με έκανες και γέλασα... Δες το ξανά, αντικειμενικά, κι εδώ είμαστε...

Χαίρομαι που συμβάλω στην ψυχαγωγία σου...
Και σου επιστρέφω την προτροπή ;)

xabikos
03-03-11, 13:21
Που τον έβλεπες ρε φίλε τον αγώνα;
Η κόκκινη του Λίνο είναι από αυτές που λέμε κλασική κίτρινη (που σημείνει κόκκινη, αφού έχει άλλη μία κίτρινη). Εγώ αν ήμουν ΑΕΚτσής και δεν την έδινε ο διαιτητής θα τρελαινόμουν, όπως επίσης και αν γινόταν υπέρ της ομάδας μου.
Η δεύτερη του Ίβιτς ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι !!!!!! Είναι κατασκεύασμα και φαίνεται από το τί σφύριζε από εκεί και πέρα ο διαιτητής, που δυστυχώς έχει και σήμα της FIFA.
Δεν δίνει κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας σε 2 περιπτώσεις πάνω στον Σκόκο (τη μία έπεσε επάνω του ως αντίποινα για εκείνο που έγινε στην γραμμή του πλάγιου άουτ και μία λίγο έξω από την περιοχή, όπου σφυρίχτηκε φάουλ).
Επίσης πιστεύω ότι στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Τσιρίλο κάνει πέναλτυ στον Λυμπερόπουλο. Αν δεν υπήρχε νωρίτερα η μαιμού-κόκκινη θα το σφύριζε (και καλώς θα έκανε γιατί για εμένα είναι μαρς πέναλτυ).

Κατά την γνώμη μου δεν θα μπορούσα να περιγράψω καλύτερα τον χθεσινό αγώνα. Ο διαιτητής ήταν λες και δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο μέχρι την κόκκινη του Ίβιτς. Πραγματικά ήταν πολύ καλός και κανείς δεν είχε ασχοληθεί μαζί του. Για την κόκκινη στον Λίνο κανείς δεν μπορεί να του πει τίποτα μιας και ήταν απρόσεχτος και ήταν σωστή. Αυτό που έκανε όμως με τον Ίβιτς είναι απαράδεκτο. Την κίτρινη για τον Μάκο την έκανε κόκκινη για τον Ίβιτς. Και μετά φυσικά δεν έδινε τίποτα υπέρ της Αεκ με αποκορύφωμα το πέναλτι που για μένα ήταν. Κρίμα γιατί άφησε και τους δυο με τρομερά παράπονα.

Φυσικά όλοι ασχολούμαστε με τον διαιτητή γιατί από μπάλα πόνεσαν τα μάτια μας. Στο πρώτο ημίχρονο καλύτερος μας παίχτης ήταν το σέντερ φορ της Αεκ που ήταν πολύ διακριτικός και δεν ήθελε να πάρει την μπάλα. Μόλις είδα τον Μπλάνκο εκτός ενδεκάδας είπα ο Χιμένεθ είναι και αυτός μαζί μας. Επίσης από το 75 που μείναμε με 9 παίχτες στο 85 έκανε αλλαγή για να βάλει κάποιον πιο επιθετικογενή παίκτη. Είναι λίγο ύπνος και αυτός μάλλον εκτός και αν φοβόταν τον Ελ ζαρ... :rofl::rofl:

manicx
03-03-11, 13:57
Χαίρομαι που συμβάλω στην ψυχαγωγία σου...
Και σου επιστρέφω την προτροπή ;)

http://www.dailymotion.com/video/xhc98y_penalti-libe-replay_sport

Περαστικά σου...

wi fi thief
03-03-11, 13:59
Μόλις είδα τον Μπλάνκο εκτός ενδεκάδας είπα ο Χιμένεθ είναι και αυτός μαζί μας.

φιλε, οι μοναδικες φορες που μπηκε η μπαλα μεσα στην περιοχη σου (εντος παιδιας και οχι απο στημενο οπου ο «κιλλερ» ητανε ο παππα μπουπα ντιοπ με δυο κεφαλιες στο δοκαρι και ενα σουτ πανω στον κρεσιτς) ητανε δυο στο δευτερο ημιχρονο οπου ο μπλανκο τη μια δεν προλαβε (δεν τον κατηγορω) αλλα τη δευτερη σε ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΥ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ εκανε κατι μεταξυ σεντρας-σουτ-κοντρολ-αποκρουσης και αντιπεριστεριακης ενεργειας.

ο ισμαελ μπλανκο (και ο ιαν ρας) ειναι οι καλυτεροι επιθετικοι του κοσμου οταν παιζουνε με εναν ακομα επιθετικο μαζι ΚΑΙ οταν η ομαδα μπορει να τον τροφοδοτει εμσα στη μικρη περιοχη. οταν δεν υπαρχει συμπαικτης η στοχος στα δυο μετρα διπλα του (δηλαδη σε οποιοδηποτε ποδοσφαιρικο συστημα που τελειωνει σε -1 πχ 4-5-1 4-4-1-1 ή οτι αλλο μπορεις να σκαρφιστεις, ειναι απο μετριοτατος ως ΚΑΚΟΣ).

αυτο το καταλαβαν οι δυο τελευταιοι προπονητες του (που αρεσκονταν σε συστημα με 1 επιθετικο) και τον εβαζαν ειτε δεξι μπακ χαφ ειτε μοναδικο επιθετικο μονο και μονο επειδη αρεσει στον κοσμο (και για την προσφορα του στο παρελθον οταν η ΑΕΚ επαιζε αλλο συστημα)

το καταλαβε ακομα και ο βαλβερδε που ειτε εχει τον (κιλλερ αποδεδειγμενο) παντελιτς ειτε ειχε τον μπανκο, θα προτιμουσε τον μιραλας και θα ζητουσε τον τζεμπουρ που μπορουνε να κανουνε και αλλα πραγματα εκτος απο το να σπρωξουνε τη μπαλα στο πλεκτο.

ακομα και περυσι στην αρχη και μεχρι να παρει μπροστα ο μεγιστος σισε (που ξερει μπαλα και εχει και ταχυτητα και μεταβιβαση και ντριμπλα και μυαλο και οχι μονο one touch & goal) λεγαμε ολοι οτι πρεπει να βαλει εναν δευτερο επιθετικο διπλα του

ο μπλανκο (και αναλογης «τεχνης» παικτες) ειναι μαχητικος και υπαρχει εξηγηση: επειδη οταν παιζουνε «κοροιδο» στην προπονηση τρεις στις τεσσερις πασες του ειναι λαθος, ειναι συνεχεια το «κοροιδο» και κυνηγαει μπαλα... και αν το μαθεις στην προπονηση, το κανεις και στο ματς :p

για να ξαναγινει ο μπλανκο ο παλιος μπλανκο που φοβοσουνα, πρεπει η ΑΕΚ να αλλαξει 5 παικτες, προπονητη και συστημα. αλλιως, ειναι μη χειροτερα...

το προβλημα της ΑΕΚ (και οχι μονο) δεν ειναι οτι δεν εχει ατομο στην περιοχη να βαζει τη μπαλα στο πλεκτο, αλλα οτι δεν μπορει να παει τη μπαλα στην περιοχη (εκτος απο στημενα)

οσον αφορα τις καρτες, by the book η διαμαρτυρια με βρισιμο στο διαιτητη ειναι ΠΑΝΤΑ κιτρινη (ασχετως συνηθως αν δεν δινεται) το φαουλ του λινο ειναι και θεμα «πως θα το δει» αν θα δει προθεση, αν θα δει επικινδυνο παιχνιδι, αν σταματαει επιτηδες επικινδυνη φαση κλπ... μπορει να εχει πολλες δικαιολογιες ενας διαιτητης αν δεν θελει να δωσει τετοια καρτα, ενω του ιβιτς αν τον βριζει (που τον βριζει) ειναι απο τον κανονισμο κιτρινη και οποιος δεν την δινει απλα «κανει τα στραβα ματια» επειδη και αλλοι βριζουνε πανω στην ενταση.

Seitman
03-03-11, 14:03
Νικόλα, ότι και να λέμε το ματς ήταν άθλιο. Ψάχνουμε να βρούμε την άκρη από το δεκάρικο.
Ξέρεις τι λένε στο χωριό μου? Της κοντής ψ...ης, της φταίνε οι τρίχες ;)

Mozart
03-03-11, 14:07
Μέχρι κι στην Ελευσίνα σε μια γωνία που αραζω , τηρώντας τον λόγο μου να μην ξαναδώ ΠΑΟΚ φέτος , μέχρι κι εκει λοιπον φαινόταν πως δεν τον θέλουν τον ΠΑΟΚ στον τελικό.
Αυτο ήταν γνωστό βέβαια από πιο πριν ( Τριτσωνης , φυσουνες , τιμωρία Τούμπας , τιμωρία Χάβου).
Απλά για τον επαναληπτικό έχω να προτείνω το εξής , μήπως και δείτε καμία χαρά στα σκέλια σας.
- Τιμωρία του Χάβου με απέλαση.
- Ο ΠΑΟΚ να ξεκινήσει με 6 παίχτες και να τελειώσει με 2.
- Να μην είναι 1 διαιτητής και 2 επόπτες. Να παίξουν όλοι οι καλοί , οι διεθνείς μαζί. ( Σιδηρόπουλος , Κάκος , Κουκουλακης , Παπάς , Παμποριδης , Σπαθας). Θα μαλώνουν ποιος θα πρωτοσφάξει τον ΠΑΟΚ.
- Τιμωρία της Τούμπας γιατί έτσι γουσταρουν.

Αν αποτύχουν όλα τα παραπάνω , στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων στους παίχτες του ΠΑΟΚ , απαγωγές των οικογενειών τους κτλ.

Και τέλος μην ξεχνάμε αυτα που έλεγαν οι επαναστάτες που έκαναν την πρόταση μομφής στον Μαρινακη.
Ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό για να έχει την εύνοια του Μαρινακη.
Για σας ρε επαναστάτες.

Ηρέμησε,καλό είναι να μείνουμε μακριά απο όλο αυτό το πανηγύρι της διαιτησίας.Αν γίνει πρόταση αποπομπής του διαιτητή και ψηφίσουμε εμείς να ρίξουμε λευκό.

Απορώ γιατί ο Ζαγοράκης ειρωνεύεται και είναι εκνευρισμένος,αυτός έχει δείξει ότι απέχει απο αυτά και ασχολείται μόνο με το ποδόσφαιρο.

wi fi thief
03-03-11, 14:10
Νικόλα, ότι και να λέμε...

σε εμενα μιλας καρνταση, στον manicx στο nimik ή στον subzero;;; :p

μπλεξαμε τα μπουτια μας οι νικολαδες αλλα ειμαστε τα καλυτερα παιδια ηδη απο την κολυμπηθρα :p

Seitman
03-03-11, 14:11
Σε σένα wifi ;)

Zus
03-03-11, 15:23
Κρίμα η ψήφος σου Θοδωρή :lol:

blade_
03-03-11, 15:40
αχ...επαναστατες....

subzer0
03-03-11, 15:47
Ηρέμησε,καλό είναι να μείνουμε μακριά απο όλο αυτό το πανηγύρι της διαιτησίας.Αν γίνει πρόταση αποπομπής του διαιτητή και ψηφίσουμε εμείς να ρίξουμε λευκό.

Απορώ γιατί ο Ζαγοράκης ειρωνεύεται και είναι εκνευρισμένος,αυτός έχει δείξει ότι απέχει απο αυτά και ασχολείται μόνο με το ποδόσφαιρο.


«Θέλουν να διώξουν τον Ζαγοράκη» (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/1054699788-%C2%AB%CE%98%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BE%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%96%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7%C2%BB)

Για τη διαιτησία του χθεσινού ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ τοποθετήθηκε ο πρώην πρόεδρος της ΟΔΠΕ, Χρήστος Μήττας, ο οποίος τόνισε πως κάποιοι θέλουν να διώξουν τον Θοδωρή Ζαγοράκη από το ποδόσφαιρο.

Ο ίδιος μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό Sport103fm, τονίζοντας χαρακτηριστικά:

«Είναι καλοί οι διαιτητές, αλλά κάνουν τραγικά λάθη τελευταία. Η ΕΠΟ ξέρει τι γίνεται. Πήγα στο καφενείο και υπερασπιζόμουν τους διαιτητές και γύρισα σπίτι και ο γιος μου με ρωτούσε για ποιους μιλάω. Είναι δυνατόν να γίνονται διάφορα, να σπρώχνει ο Σκόκο τον Κοντρέρας σε πινακίδες και να μη δίνεται τίποτα; Ντρέπομαι να μιλήσω και ειλικρινά στενοχωριέμαι, γιατί αγαπάω τη διαιτησία και κάθε Κυριακή γίνονται εγκλήματα. Έχουμε υψηλόμισθους διαιτητές που προσφέρουν έργο σε παράγοντες ποδοσφαίρου. Έχουμε διαιτητές ανάπτυξης και κάνουν σεμινάρια, απορώ τι λένε σε αυτά», είπε αρχικά και πρόσθεσε:

«Η διαιτησία είναι υπό ομηρία στους παράγοντες του ποδοσφαίρου και κοιτάνε τα οφέλη των ομάδων τους. Δε θα με πείραζε να είμαστε υπό ομηρία παραγόντων που αγαπούν το ποδόσφαιρο. Κουμάντο κάνει στο ποδόσφαιρο η ΕΠΟ. Τον πρόεδρο στην ΕΠΟ τον θέλει ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός, μη με βάζετε να λέω τέτοια. Δεν ξέρει όλη η Ελλάδα τι συμβαίνει; Όσοι θέλουν να κάνουν καριέρα ακολουθούν πιστά τις εντολές του άρματος».

Τέλος, για τον Θοδωρή Ζαγοράκη τόνισε:

«Θέλουν να διώξουν τον Ζαγοράκη από το ποδόσφαιρο»!

Τίποτα καινούριο έχεις να μας πεις , κύριος?

blade_
03-03-11, 17:37
να σπρώχνει ο Σκόκο τον Κοντρέρας σε πινακίδες και να μη δίνεται τίποτα;


εδω γελαμε

Rezwalker
03-03-11, 17:56
Την κυριακη Τριτσωνης απο συνδεσμο Αθηνων...ωραια πραγματα..να παιζεις με ομαδα της αθηνας με αθηναιο διαιτητη..
και βεβαια δεν μου φταιει καμια ΚΕΔ και καμια ΕΠΟ
το θεμα ειναι τι κανουμε ΕΜΕΙΣ για αυτη τη κατασταση που επαναλαμβανεται ξανα και ξανα φετος..
παιζει να ειμαστε η πιο αδυναμη ομαδα στα κεντρα αποφασεων
δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση
η μεγαλυτερη προτεραιοτητα του Ζαγορακη το καλοκαιρι θα πρεπει να ειναι αυτη, να θωρακισει δηλαδη την ομαδα στα κεντρα αποφασεων.

manicx
03-03-11, 17:57
το θεμα ειναι τι κανουμε ΕΜΕΙΣ για αυτη τη κατασταση που επαναλαμβανεται ξανα και ξανα φετος..

Ότι έκανες και πέρυσι που σε σφύριζαν αβάντα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.