PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

yiapap
03-03-11, 18:01
Ότι έκανες και πέρυσι που σε σφύριζαν αβάντα...Στον Σπάθα αναφέρεσαι;:whistle:

NiKapa
03-03-11, 18:01
Ο Τριτσωνης αυτος ητανε περισυ που μετρησε γκολ απο το βιντεο σαν 4ος διαιτητης που ητανε εκεινη την μερα στο Οσφπ-Αεκ 1-2 με τον Καλοπουλο το καμαρι της φτωχομανας κι αυτος αν δεν κανω λαθος που δεν μετρησε το πεντακαθαρο γκολ του Μανωλα ξανα στα πλ.οφ στο Γ.Κ..
Οταν παιζει ο Καλοπουλος Αεκ-Παοκ δεν υπαρχει θεμα ετσι ?
Παλι κλιμα και δικαιολογιες εκ των προτερων;)

Rezwalker
03-03-11, 18:08
Παλι κλιμα και δικαιολογιες εκ των προτερων;)

Σε οτι με αφορα ουτε για δικαιολογιες ψαχνω, ουτε καν (φυσικα) ειμαι σε θεση να γνωριζω πως θα παιξει την κυριακη ο Τριτσωνης. Αυτο που εκανα ηταν να εκφρασω την ενοχληση μου διοτι το σωματειο που υποστηριζω δεν εχει καμια δυναμικη στα κεντρα αποφασεων.

Seitman
03-03-11, 18:10
Έχει καταντήσει αηδία το θέμα. Κάποιοι τρολάρετε ασύστολα και λέτε ότι θέλετε. Αφήστε τη γκρίνια κατά μέρους. Έχουμε σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε.


Παλι κλιμα και δικαιολογιες εκ των προτερων

Ωραία τα λες, αλλά δάσκαλε που δίδασκες... :whistle:

NiKapa
03-03-11, 18:13
Σε οτι με αφορα ουτε για δικαιολογιες ψαχνω, ουτε καν (φυσικα) ειμαι σε θεση να γνωριζω πως θα παιξει την κυριακη ο Τριτσωνης. Αυτο που εκανα ηταν να εκφρασω την ενοχληση μου διοτι το σωματειο που υποστηριζω δεν εχει καμια δυναμικη στα κεντρα αποφασεων.
Συμφωνω μαζι σου αλλα ουτε κι ο αντιπαλος σου χτες & την Κυριακη εχει ,
Τωρα αν λαβουμε υπ'οψιν τις προσφατες ψηφους/λευκα/εγκυρα κλπ μαλλον αλλος πρεπει ν'ανησυχει

manicx
03-03-11, 18:15
Στον Σπάθα αναφέρεσαι;:whistle:

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έκανε το χειρότερο του παιχνίδι τα τελευταία 5 χρόνια, έχασε με τα χέρια κάτω και ο Σπάθας ουδέποτε διαμόρφωσε αποτέλεσμα. Προφανώς στο ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι χάνατε το παιχνίδι του τίτλου να σας έκατσε κόμπος στο λαιμό και να ψάχνατε εξιλαστήριο θύμα. Αυτούς στους οποίους αναφέρομαι είναι όλοι όσοι σφύριζαν αέρα-πατέρα ΠΑΟΚ αλλά μάλλον αυτά είναι ψιλά γράμματα.

NiKapa
03-03-11, 18:16
Έχει καταντήσει αηδία το θέμα. Κάποιοι τρολάρετε ασύστολα και λέτε ότι θέλετε. Αφήστε τη γκρίνια κατά μέρους. Έχουμε σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε.



Ωραία τα λες, αλλά δάσκαλε που δίδασκες... :whistle:
Ποια ειναι τα σοβαροτερα ? το μεσοανατολικο η της Λιβυης ? στα ποδοσφαιρονηματα ειμαστε :rolleyes:
Οταν θα βγεις 1ος και με αλχημειες θα καταληξεις 4ος Πιθανως θα καταλαβεις ,ως τοτε φροντισε να βγεις 1ος εστω μια φορα :whistle:

Seitman
03-03-11, 18:26
Αλχημίες ε?

Μήπως φταίει ο Πανοραμίξ που η ΑΕΚ έχει να κάνει νίκη στην έδρα της (έστω αυτή την προσωρινή) 2 μήνες?

Μπα σε καλό σου μεσημεριάτικα... Θα μου βγάλεις τον καφέ από τη μύτη... :oneup:

manicx
03-03-11, 18:34
Αλχημίες ε?

Μήπως φταίει ο Πανοραμίξ που η ΑΕΚ έχει να κάνει νίκη στην έδρα της (έστω αυτή την προσωρινή) 2 μήνες?

Μπα σε καλό σου μεσημεριάτικα... Θα μου βγάλεις τον καφέ από τη μύτη... :oneup:

Εμείς την κριτική μας την κάνουμε όμως για την ομάδα μας. Δεν ξεκινάμε αφορισμούς από την τετάρτη για τον διαιτητή όπως κάνετε εσείς ούτε μιλάμε για 'προστασία' της ομάδας όταν είμαστε μια εκ των τριών ΠΑΕ που ψήφισαν την πρόταση μομφής κατά του Μαρινάκη και η μόνη που αντιτάχθηκε στην ανακοίνωση της Super League κατά της απόφασης του εισαγγελέα να ασκήσει έφεση χωρίς να ενημερωθεί καμία ΠΑΕ. Αυτά να σε καίνε, όχι πως θα φυσήξει ο Βαρδάρης την Κυριακή κρίνοντας από το αν έχει ήλιο ή όχι την Τετάρτη.

NiKapa
03-03-11, 18:36
Αλχημίες ε?

Μήπως φταίει ο Πανοραμίξ που η ΑΕΚ έχει να κάνει νίκη στην έδρα της (έστω αυτή την προσωρινή) 2 μήνες?

Μπα σε καλό σου μεσημεριάτικα... Θα μου βγάλεις τον καφέ από τη μύτη... :oneup:
Μπα δικαιοτατο ητανε κατα σε ? τζαμπα οι καφεδες :oneup:

Seitman
03-03-11, 18:44
@nimik
Άσε τους καφέδες και φέρε καμιά ρακί ;)

@manicx
Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε...
Το ότι και οι δύο δε βλεπόμασταν το παραβλέπεις? Χωρίς να το πάρεις σαν επίθεση ή προσβολή για την ΑΕΚ, την οποία συμπαθώ σαν ομάδα. Θεωρείς ότι με εμφάνιση σαν την χθεσινή δικαιούταν τη νίκη? Ακόμα και ο ΠΑΟΚ. Αν θα έμπαινε κάποιο γκολ θα ήταν από τύχη ή κάποια στραβοκλωτσιά.

........Auto merged post: Seitman πρόσθεσε 1 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για τη διαιτησία δε μιλάω, διότι έχει κουράσει το θέμα και όχι γιατί απαξιώ να απαντήσω στην ερώτησή σου :oneup:

manicx
03-03-11, 18:45
@manicx
Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε...
Το ότι και οι δύο δε βλεπόμασταν το παραβλέπεις? Χωρίς να το πάρεις σαν επίθεση ή προσβολή για την ΑΕΚ, την οποία συμπαθώ σαν ομάδα. Θεωρείς ότι με εμφάνιση σαν την χθεσινή δικαιούταν τη νίκη? Ακόμα και ο ΠΑΟΚ. Αν θα έμπαινε κάποιο γκολ θα ήταν από τύχη ή κάποια στραβοκλωτσιά.


Είμαι από τους πρώτους στο νήμα της ΑΕΚ που λέω ότι η ΑΕΚ δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο. Οπότε ατυχής η ερώτηση σου. Εγώ άλλο σου είπα, άλλο μου λες εσύ.

NiKapa
03-03-11, 18:48
Seitman
Μακαρι ωρε να τα λεγαμε απο κοντα ,να δεις οτι τοτε δεν θα διαφωνουσαμε ..καταραμενα πληκτρολογια :)

Seitman
03-03-11, 19:13
Λες manicx ότι γκρινιάζουμε για τους διαιτητές. Γιατί η ΑΕΚ δε γκρινιάζει? Γι' αυτό σου λέω, άστο να πάει στο διάλο. Φαύλος κύκλος είναι και τζάμπα χαλάμε τη ζαχαρένια μας.

Ειλικρινά μου έχει λείψει η καζούρα και το πείραγμα μεταξύ των φιλάθλων. Αντί να πειραζόμαστε και κάνουμε το χαβαλέ μας, καθόμαστε και τρωγόμαστε μεταξύ μας.

Σύντεκνε nimik δε με πειράζει η διαφωνία, που στην ουσία είναι και η βάση για διάλογο. Η αδιαλλαξία μου τη δίνει στα νεύρα. Και αυτό δεν είναι μομφή για κανέναν σας

subzer0
03-03-11, 20:14
Ότι έκανες και πέρυσι που σε σφύριζαν αβάντα...

The fun section... (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=47)

blade_
03-03-11, 20:20
Στον Σπάθα αναφέρεσαι;:whistle:
ενα ματς τους παιξανε περσι 50-50 κ ακομα κλαινε γι αυτο...

σχεδον κανενας δεν θυμαται οτι ο Αρης εξαφανισε τον συμπολιτη σε εκεινο το ματς

subzer0
03-03-11, 20:22
http://www.sintagespareas.gr/sintages/afrata-tsourekia.html

Seitman
03-03-11, 20:22
Τι λες τώρα ρε blade... Σύνελθε
Άσχετα που σαφώς ο Άρης ήταν ανώτερος του ΠΑΟΚ σε εκείνο το παιχνίδι, που το είδες το 50-50 εσύ? Εκτός και αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο παιχνίδι. :what:

subzer0
03-03-11, 20:55
Τι λες τώρα ρε blade... Σύνελθε
Άσχετα που σαφώς ο Άρης ήταν ανώτερος του ΠΑΟΚ σε εκείνο το παιχνίδι, που το είδες το 50-50 εσύ? Εκτός και αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο παιχνίδι. :what:

Προσπάθησε να διατηρήσεις την ψυχραιμία και την ηρεμία σου.
Δεν βλέπεις ότι έχουν κανει κόμμα ΑΕΚτσηδες , Παναθηναϊκοί , Αρειανοί? Αυτα δεν γίνονται πουθενά στον κόσμο.
Ειδικά απο τους τελευταίους μια χαρα είχαμε ηρεμήσει στο νήμα.

Burning Skies
03-03-11, 21:14
Δεν βλέπεις ότι έχουν κανει κόμμα ΑΕΚτσηδες , Παναθηναϊκοί , Αρειανοί?

Μας δουλευουν οι παραγοντες χωριζομενοι (και καλα) σε παραταξεις, ο κοσμος υποτιθεται οτι δεν το δεχεται αυτο (θεωρει ειλικρινη την σταση τους και δεν βλεπει το πανηγυρι), αλλα καταληγει αυτος να ειναι πραγματικα χωρισμενος στις υποθετικες παραταξεις που παρουσιαζονται στο επικοινωνιακο τσιρκο. :p

Rebel Scum
03-03-11, 21:25
Τελικά ο επονομαζόμενος γαύροβαζελος δεν είναι το μόνο πρόβλημα.
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα για αυτό το ματς γίνεται τόσο θέμα; σιγά τα ωα

manicx
03-03-11, 23:56
The fun section... (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=47)

Καλύτερα στο fun section παρά στο Προσφορά (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=35)επειδή ξεπουλήθηκα στην σούπερ λίγδα και τον μπουλντόζα. Εξάλου, το ξεπούλημα από τις αρχές του 90 και μετά είναι ειδικότητα του (βλ Γκάμπριτς, άδεια τούμπα κλπ κλπ)...

subzer0
04-03-11, 00:02
Μας έπεισες.

manicx
04-03-11, 00:11
Κι εσύ με τα επιχειρήματα σου. Δες με ποιους έχεις κάνει εσύ κόμμα (Μαρινάκηδες και Μπέους) και μετά μίλα.

subzer0
04-03-11, 00:31
Συνεχίζεις την πλάκα.
Μετα από αυτο το επιχείρημα

Ότι έκανες και πέρυσι που σε σφύριζαν αβάντα...

περιμένεις να μιλήσουμε με επιχειρήματα.

Και ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό.
Όχι Μπέο και Μαρινακη.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διάφορα.
Τουλάχιστον και ευτυχώς για αυτο δεν πήγε με Αδαμίδη , Κοντή και ΠΑΟ.

manicx
04-03-11, 00:38
Συνεχίζεις την πλάκα.
Μετα από αυτο το επιχείρημα


περιμένεις να μιλήσουμε με επιχειρήματα.

Και ο ΠΑΟΚ ψήφισε λευκό.
Όχι Μπέο και Μαρινακη.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διάφορα.
Τουλάχιστον και ευτυχώς για αυτο δεν πήγε με Αδαμίδη , Κοντή και ΠΑΟ.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις κι εσύ (αν είσαι 31) ότι το λευκό πάει υπέρ αυτού που κάνει τα κουμάντα. Αν ήθελες να λέγεσαι ΣΩΣΤΟΣ, θα το καταψήφιζες αλλά κοκοκο... Κάτι ήξερες κι έριχνες κότες για τα σκουλίκια. Μαρινάκη ψήφισες γιατί κοκοκο. Θέλει @@ να μην ψηφίσεις μπουλντόζα αλλά κοκοκο.

subzer0
04-03-11, 00:43
Τα έχω πει πολλές φορές οπότε δεν τα ξαναλέω.

Αυτο που θα ξαναπώ διαβάζοντας άτομα σαν εσένα είναι 1000 φορές λευκό παρα Αδαμιδη , Κόντη , ΠΑΟ.
1000 φορές πραγματικά.

manicx
04-03-11, 00:56
Για αυτό λοιπόν Προσφορά (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=35)

button
04-03-11, 01:00
Seitman
Μακαρι ωρε να τα λεγαμε απο κοντα ,να δεις οτι τοτε δεν θα διαφωνουσαμε ..καταραμενα πληκτρολογια :)

Εχει και skype :lol:

Burning Skies
04-03-11, 01:00
Τι κριμα ρε γαμωτο να επαληθευομαι σε αυτα τα θεματα. Ακομη και αν δεν δεχεστε τις "θεωριες συνωμοσιας" μου οτι τα στρατοπεδα στις ΠΑΕ (και τα λοιπα σκηνικα) ειναι θεατρο και υπαρχουν μονο για τα ματια του κοσμου η θλιβερη ουσια δεν αλλαζει:
Ο κοσμος χωριστηκε ΜΙΑ ΧΑΡΑ σε στρατοπεδα, οπως εξυπηρετει τους παντες που ειναι επιχειρηματικα εμπλεκομενοι με το ποδοσφαιρο μας. Και το ακομη χειροτερο ειναι οτι βλεπω τους σοβαροτερους, εξυπνοτερους και πιο ξυπνιους να μπαινουν σε αυτο το τριπακι...

Seitman
04-03-11, 08:41
Μία ένσταση σε αυτά που λες Burning... Δεν έχουμε ποδόσφαιρο, πλυντήρια μαύρου χρήματος έχουμε :oneup:

Burning Skies
04-03-11, 09:50
Μία ένσταση σε αυτά που λες Burning... Δεν έχουμε ποδόσφαιρο, πλυντήρια μαύρου χρήματος έχουμε :oneup:

Σωστα. Και ταυτοχρονα εταιριες παροχης προστασιας στους απορους επιχειρηματιες.

Rezwalker
04-03-11, 12:58
Θέλει @@ να μην ψηφίσεις μπουλντόζα αλλά κοκοκο.

Δεν σου κρυβω οτι στην αρχη ειχα "ξινισει" κι εγω με το λευκο
με μια πιο ψυχραιμη σκεψη ομως πιστευω οτι εκανε το πιο σωστο..
ξερεις πολυ καλα κι εσυ κι εγω και ολοι μας τι θα ελεγαν μερικοι αν ψηφιζε υπερ της μομφης
δεν χρειαζεται να εχει κανεις μαντικες ιδιοτητες..
τι οτι ο ΠΑΟΚ επιβεβαιωσε οτι ειναι παραρτημα του βαζελου, τι οτι μετα τα αλισβερισια με τον μελλιση και τις χορηγιες επιβεβαιωθηκαν και καλα οι στενες σχεσεις τους κλπ κλπ
δεν πιστευω να εχεις καμια αμφιβολια οτι καποιοι αυτα θα ελεγαν ε?
Ε λοιπον ο Ζαγορακης επειδη δεν ειναι κοροιδο δεν θελησε να ταυτιστει με κανεναν απο τους 2 ειτε αμεσα ειτε εμμεσα, συνεπως εκανε πολυ καλα κατα την αποψη μου.

Zus
04-03-11, 14:14
Ποια θα ήταν η διαδικασία με τυχόν αποχώρηση του Μαρινάκη? Γνωρίζει κανείς?

Θα έβγαινε πράσινος επειδή από μας κατατέθηκε η πρόταση? Δεν είχε δικαίωμα να "δηλώσει συμμετοχή" ο Ζαγοράκης ας πούμε?

Το να επιλέξεις να μείνεις αμέτοχος, και να βλέπεις κάποιον να ΚΑΦΡΙΖΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ(τη στιγμή που σε εκπροσωπεί βεβαίως βεβαίως, το τι κάνει στην ομάδα του είναι άλλο θέμα), είναι τραγικό και ύποπτο.

Από Κέρκυρες Ξάνθη Πανιώνιο και δυο τρεις άλλες δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, με τον Πάοκ όμως ξενέρωσα.

yiapap
04-03-11, 14:26
Ποια θα ήταν η διαδικασία με τυχόν αποχώρηση του Μαρινάκη? Γνωρίζει κανείς?

Θα έβγαινε πράσινος επειδή από μας κατατέθηκε η πρόταση? Δεν είχε δικαίωμα να "δηλώσει συμμετοχή" ο Ζαγοράκης ας πούμε?+1....

manicx
04-03-11, 14:45
Ποια θα ήταν η διαδικασία με τυχόν αποχώρηση του Μαρινάκη? Γνωρίζει κανείς?

Θα έβγαινε πράσινος επειδή από μας κατατέθηκε η πρόταση? Δεν είχε δικαίωμα να "δηλώσει συμμετοχή" ο Ζαγοράκης ας πούμε?

Το να επιλέξεις να μείνεις αμέτοχος, και να βλέπεις κάποιον να ΚΑΦΡΙΖΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ(τη στιγμή που σε εκπροσωπεί βεβαίως βεβαίως, το τι κάνει στην ομάδα του είναι άλλο θέμα), είναι τραγικό και ύποπτο.

Από Κέρκυρες Ξάνθη Πανιώνιο και δυο τρεις άλλες δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, με τον Πάοκ όμως ξενέρωσα.

Ακριβώς αυτό. Και συγνώμη από τους φίλους του ΠΑΟΚ αν ξεφεύγουμε λίγο αλλά το να έχει κάθε ομάδα σε Ελληνική Super League από 1 ψήφο είναι ανέκδοτο.

Όπως σε μια πολυκατοικία ο ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος 120τμ δεν έχει τους ίδιους ψήφους με τον ιδιοκτήτη μια γκαρσονιέρας 30τμ, έτσι θα πρέπει να γίνεται και στη Super League. Να υπάρχουν πχ 100 ψήφοι και να μοιράζονται στις ομάδες βάσει βαθμολογικής θέσης της προηγούμενης σεζόν. Έτσι όπως είναι τώρα, μπορεί ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΑΡΗΣ, ΠΑΟΚ να διαφωνούν σε κάτι με τον πρόεδρο της Super League και να καθαρίζει η Κέρκυρα, ο Μπέος, ο Ψωμιάδης, ο Σπανός, ο Πανόπουλος και τα άλλα παλικάρια. Το ποδόσφαιρο είναι τόσο διεφθαρμένο που μόνο έτσι θα υπάρξει έλεγχος.

yiapap
04-03-11, 15:03
Ακριβώς αυτό. Και συγνώμη από τους φίλους του ΠΑΟΚ αν ξεφεύγουμε λίγο αλλά το να έχει κάθε ομάδα σε Ελληνική Super League από 1 ψήφο είναι ανέκδοτο.

Όπως σε μια πολυκατοικία ο ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος 120τμ δεν έχει τους ίδιους ψήφους με τον ιδιοκτήτη μια γκαρσονιέρας 30τμ, έτσι θα πρέπει να γίνεται και στη Super League. Να υπάρχουν πχ 100 ψήφοι και να μοιράζονται στις ομάδες βάσει βαθμολογικής θέσης της προηγούμενης σεζόν. Έτσι όπως είναι τώρα, μπορεί ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΑΡΗΣ, ΠΑΟΚ να διαφωνούν σε κάτι με τον πρόεδρο της Super League και να καθαρίζει η Κέρκυρα, ο Μπέος, ο Ψωμιάδης, ο Σπανός, ο Πανόπουλος και τα άλλα παλικάρια. Το ποδόσφαιρο είναι τόσο διεφθαρμένο που μόνο έτσι θα υπάρξει έλεγχος.Έτσι δουλεύει μια δημοκρατία. Αντίστοιχα ο Κατέλης έχει μια ψήφο, το ίδιο και η Λουκά, το ίδιο κι εσύ ή εγώ ;)

subzer0
04-03-11, 15:06
Έχουν περάσει 2 εβδομάδες από το Ολυμπιακός - ΠΑΟ και ποιες είναι οι λύσεις για να φτιαχτεί το ελληνικό ποδόσφαιρο και γενικότερα ο ελληνικός αθλητισμός.
- Να γίνονται οι αγώνες με πιτσιρίκια δημοτικού
- Να αναβάλλεται ο τελικός του μπάσκετ
- Να τρέχουν στην UEFA με βίντεο
- Να ξεκατινιάζονται δημοσίως
- Να γίνονται μηνύσεις
- Η διαιτησία τα ίδια χάλια
- Η ΝΕΤ να κάνει ΕΔΕ μόνο για το Ολυμπιακός - ΠΑΟ

Έτσι θα πάει μπροστά το ποδόσφαιρο και ο ελληνικός αθλητισμός?
Έχει κατατεθεί καμιά πρόταση για να αλλάξει κάτι?

Όσο ο Ζαγοράκης στην συνεδρίαση της Super League , έλεγε φέρτε προτάσεις για να διορθωθούν τα πράγματα να τις συζητήσουμε , και ενώ δεν έχει κατατεθεί καμία απολύτως πρόταση , εσείς συνεχίζετε να κράζετε το λευκό του ΠΑΟΚ , σε μια πρόταση μομφής που έγινε για τα μάτια του κόσμου.

Δεν θέλω να ακούω πως ήταν απλά μια πρόταση μομφής , για έναν πρόεδρο που δεν δικαιούται να λέει και να κάνει αυτά που κάνει.
Δεν θα έπρεπε εδώ και καιρό να είναι πρόεδρος της Super League και ούτε εγώ ούτε και ο Ζαγοράκης (και είμαι σίγουρος για αυτό) θέλει να παραμείνει πρόεδρος.

Το πρόβλημα δεν είναι όμως μόνο ο Μαρινάκης αλλά ένα ολόκληρο σύστημα που ευνοεί καταστάσεις και νοοτροπίες σαν αυτές που έχει. Ένα σύστημα που κρατάει χρόνια.
Να φύγει δηλαδή ο Μαρινάκης από πρόεδρος της Super League γιατί θα είναι μια αρχή και να ελπίζουμε απλά ο επόμενος να είναι καλύτερος. Και όλα τα άλλα να παραμείνουν τα ίδια.
Και έτσι θα πάει μπροστά το ελληνικό ποδόσφαιρο?
Και γιατί δεν πήγε τόσα χρόνια? Ή μήπως το χάλασε μόνο ο Μαρινάκης?

manicx
04-03-11, 15:18
Έτσι δουλεύει μια δημοκρατία. Αντίστοιχα ο Κατέλης έχει μια ψήφο, το ίδιο και η Λουκά, το ίδιο κι εσύ ή εγώ ;)

Εδώ δεν μιλάμε όμως για 1 άτομο, αλλά για μαγαζιά. Και στις πολυκατοικίες δημοκρατία υπάρχει και θα ήταν άδικο αυτός με το μεγαλύτερο σπίτι, που έδωσε και δίνει περισσότερα χρήματα, να έχει τις ίδιες ψήφους με αυτόν με το μικρότερο. Επειδή μιλάμε για μαγαζιά, ΠΑΕ, εταιρίες, δεν μπορεί η μικρή η εταιρία με κεφάλαιο το 1/20 μια άλλης να την αναγκάζει να ακολουθήσει αυτό που θέλει αυτή και 4-5 άλλες που πιθανότατα ελέγχονται.

........Auto merged post: manicx πρόσθεσε 3 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Και γιατί δεν πήγε τόσα χρόνια? Ή μήπως το χάλασε μόνο ο Μαρινάκης?

Γι 'αυτό λέω ότι όσο θα υπάρχουν 1 ψήφος ανά ΠΑΕ και με τις μικρότερες ομάδες να κάνουν τούμπες σαν τα σκυλιά μέχρι να τους δώσουν το κόκκαλο, κανένας δεν θα νιώθει επισφαλής και θα χρειάζεται να δουλέψει και όχι να ρίχνει φάπες και μπινελίκια σε όσους δεν γουστάρει. Η super league δημιουργήθηκε για το καλύτερο και είναι ΠΟΛΥ χειρότερα τα πράγματα. Αν είναι εφικτό, ο πρόεδρος της Super League να μην είναι πρόεδρος/μέτοχος ΠΑΕ.

Rebel Scum
04-03-11, 15:33
Εδώ δεν μιλάμε όμως για 1 άτομο, αλλά για μαγαζιά. Και στις πολυκατοικίες δημοκρατία υπάρχει και θα ήταν άδικο αυτός με το μεγαλύτερο σπίτι, που έδωσε και δίνει περισσότερα χρήματα, να έχει τις ίδιες ψήφους με αυτόν με το μικρότερο. Επειδή μιλάμε για μαγαζιά, ΠΑΕ, εταιρίες, δεν μπορεί η μικρή η εταιρία με κεφάλαιο το 1/20 μια άλλης να την αναγκάζει να ακολουθήσει αυτό που θέλει αυτή και 4-5 άλλες που πιθανότατα ελέγχονται.


Δεν συμφωνώ, η λίγκα είναι ένας συνεταιρισμό ισότιμος (υποτίθεται). Με αυτό τον τρόπο η ψαλίδα θα μεγαλώνει συνεχώς. Αντίθετα θα ήμουν υπέρ να δίνονται περισσότερα έσοδα στις μικρότερες ομάδες από τηλεοπτικά κτλ.

Να πω κι εγώ την γνώμη για το θέμα της λευκής ψήφου του ΠΑΟΚ.

Καταρχήν (όχι καταρχάς) πιστεύω ότι έπρεπε να ψηφίσει κατά του Μαρινάκη απλά γιατί έχει φανεί ότι το συγκεκριμένο άτομο (όχι απαραίτητα και η ομάδα που διοικεί) είναι ακατάλληλος να φέρει την οποιαδήποτε βελτίωση στο ποδόσφαιρο. Αντίθετα έχει παρουσιάσει συμπεριφορές και πράξεις που κανείς μέχρι τώρα δεν έχει επιδείξει. Το ότι δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική δεν είναι δικαιολογία στο επίπεδο της αρχής.

Αλλά....

Σκεπτόμενος πρακτικά και προσπαθώντας να μπω στη θέση του Ζαγοράκη προκύπτουν θέματα. Το πρώτο είναι όπως αναφέρθηκε η "φιλική" σχέση με τον ΠΑΟ που τον περιτριγυρίζει....αληθινή ή όχι αυτή η σχέση, επικοινωνιακά θα έδινε πάτημα σε διάφορους να πουν πράγματα και για μια ομάδα με το βεληνεκές του ΠΑΟΚ είναι πολύ άσχημο να θεωρηθεί "παράρτημα". Το δεύτερο είναι ότι ψηφίζοντας κατά θα έμπαινε απέναντι σε αυτόν που τώρα έχει τον έλεγχο και κινεί τα νήματα οπότε πολύ πιθανό θα έκανε κακό στην ομάδα του.

Αυτά....εν κατακλείδι μια τρύπα στο νερό :p

subzer0
04-03-11, 15:35
Γι 'αυτό λέω ότι όσο θα υπάρχουν 1 ψήφος ανά ΠΑΕ και με τις μικρότερες ομάδες να κάνουν τούμπες σαν τα σκυλιά μέχρι να τους δώσουν το κόκκαλο, κανένας δεν θα νιώθει επισφαλής και θα χρειάζεται να δουλέψει και όχι να ρίχνει φάπες και μπινελίκια σε όσους δεν γουστάρει. Η super league δημιουργήθηκε για το καλύτερο και είναι ΠΟΛΥ χειρότερα τα πράγματα. Αν είναι εφικτό, ο πρόεδρος της Super League να μην είναι πρόεδρος/μέτοχος ΠΑΕ.

Αυτό έλεγα και εγώ εξ αρχής.
Δεν χωράει δημοκρατία σε τέτοια θέματα. Έπρεπε να υπήρχαν διαδικασίες και νόμοι που να μην επιτρέπουν ούτε καν να τα σκεφτεί αυτά που έκανε ο Μαρινάκης.
Από εκεί και πέρα όμως , το να αλλάξει ο Μαρινάκης και όλα τα άλλα να παραμείνουν τα ίδια , δεν φτιάχνει μια κατάσταση , απλά την διαιωνίζει , οτι γίνεται τόσα χρόνια δηλαδή.

Όσο για αυτό με τον πρόεδρο της Super League , που δεν πρέπει να είναι πρόεδρος/μέτοχος , όχι μόνο συμφωνώ αλλά το προσεύχομαι.
Μια λύση παντοδύναμου κομισάριου , τύπου NBA , NFL κτλ , είναι αυτό που φαντάζομαι θα ήταν το καλύτερο.

Seitman
04-03-11, 15:43
Νίκο, αυτά που λες είναι εφικτά, αν υπάρχει θέληση να γίνει κάτι. Και δυστυχώς στο Ελλάντα δεν υπάρχει.

manicx
04-03-11, 15:47
Δεν συμφωνώ, η λίγκα είναι ένας συνεταιρισμό ισότιμος (υποτίθεται). Με αυτό τον τρόπο η ψαλίδα θα μεγαλώνει συνεχώς. Αντίθετα θα ήμουν υπέρ να δίνονται περισσότερα έσοδα στις μικρότερες ομάδες από τηλεοπτικά κτλ.

Δεν μπορεί μια ΠΑΕ που δίνει 20εκ ευρώ να έχει 1 ψήφο όπως και μία άλλη που δίνει 1εκ ευρώ και που κρέμεται από τα @@ του κάθε ισχυρού. Πως να το κάνουμε ρε παιδιά, δεν υπάρχει αυτό. Να δίνονται παραπάνω χρήματα από τηλεοπτικά και διαφημίσεις, σύμφωνοι με την προοπτική και τη λογική του να ανέβουν ανταγωνιστικά οι πιο αδύναμοι και να αποκτήσουν περισσότερες ψήφους κι έλεγχο.

subzer0
04-03-11, 15:55
Νίκο, αυτά που λες είναι εφικτά, αν υπάρχει θέληση να γίνει κάτι. Και δυστυχώς στο Ελλάντα δεν υπάρχει.

Αυτό γίνεται. Κοιτάμε την ψήφο και χάνουμε την ουσία.
Γιατί έφτασε ο Μαρινάκης να λέει αυτά που λέει , επανειλημμένα? Τι θα τον σταματούσε?
Ακόμα και την ψηφοφορία αν κοιτάξουμε.
Ο Ολυμπιακός έχει γεμίσει τις μισές ομάδες δανεικούς. Ήξερε οτι από αυτές θα έχει και τις ψήφους?
Γιατί λοιπόν να μην μπούνε οι Β' ομάδες της Super League στα πρωταθλήματα Β' και Γ' Εθνικής και να τελειώσει αυτό το κουραστικότατο παραμύθι με τους δανεικούς και τα παιχνίδια στο πρωτάθλημα που τα μισά τα βλέπουμε φιλικά?
Απλά πράγματα αλλά όπως λες θέληση μηδέν.

Burning Skies
04-03-11, 16:03
Εδω και 2 βδομαδες εχουν καταφερει να φυτεψουν ενα δεντρο μπροστα στη μουρη μας (για να μην βλεπουμε τιποτα αλλο) και επιμενουμε να τσακωνομαστε για αυτο.

Και ουσια;;; Μηδεν! Απλα λαμβανουμε πλευρες στο επικοινωνιακο τσιρκο (που θα συνεχιζεται οσο πουλαει χωρις φυσικα να αλλαξει τιποτα).

Πχ. εδω περα δεν καταλαβαινω τι παιζεται. Καλως ή κακως ο Ζαγορακης εκανε μια επιλογη. Ουτε εσφαξε κανεναν ουτε τιποτα. Απλα εκανε μια επιλογη ορθη για καποιους λαθος για καποιους αλλους. Και στην τελικη η ψηφος του ηταν μια εκ των πολλων.
Δηλαδη τι πρεπει να γινει τωρα; Ποσο καιρο πρεπει να κοκορομαχουμε πανω στην επιλογη του Ζαγορακη για να σωθει το ελληνικο ποδοσφαιρο; Προσφερει σε κατι αυτη η κοκορομαχια; Προσφερουν σε κατι γενικως οι κοκορομαχιες και ο χωρισμος μας σε παραταξεις;;;

Αν δεν καταλαβαινουμε οτι για να αλλαξει το ποδοσφαιρο μας θα πρεπει να ξεχναμε τα "χρωματα" μας οταν ληξουν τα ματσακια και να συζηταμε επι της ουσιας ΑΝΕΥ διακριτικων και απωθημενων τοτε ΠΟΤΕ δεν προκειται να δουμε φως.

Seitman
04-03-11, 16:09
Φίλε μου Burning,

Έχουμε πατήσει τη μπανανόφλουδα (βάζω και εμάς). Δεν υπάρχει περίπτωση να βρούμε άκρη όσο συνεχίζονται οι μικρότητες και η παρελθοντολογία.

Burning Skies
04-03-11, 16:12
Φίλε μου Burning,

Έχουμε πατήσει τη μπανανόφλουδα (βάζω και εμάς). Δεν υπάρχει περίπτωση να βρούμε άκρη όσο συνεχίζονται οι μικρότητες και η παρελθοντολογία.

Καλα κανεις και μας βαζεις ολους. Αν δεν ξυπνησουμε ομως και συνεχισουμε να ειμαστε προβατα τοτε τζαμπα τρωμε τον χρονο μας.

Οι μονοι που θα τον τρωνε "εποικοδομητικα" για τα στανταρ τους ασχολουμενοι με το ελληνικο ποδοσφαιρο θα συνεχισουν να ειναι οι καφροι.

Seitman
04-03-11, 16:31
Δε θεωρώ ότι τρώμε τζάμπα το χρόνο μας. Τουλάχιστον 2-3 καταλαβαινόμαστε. Κάτι είναι και αυτό. :oneup:

Θα μου πεις σιγά τα ωά, δεν πειράζει. Σιγά σιγά θα το καταλάβουν και άλλοι (ελπίζω)

Zus
04-03-11, 17:17
Το συμπέρασμα είναι ένα. Ο Μαρινάκης δεν έπρεπε να κατέχει ακόμα τη συγκεκριμένη θέση. Το αν ο επόμενος που θα την αναλάμβανε ήταν 10 φορές χειρότερος είναι άγνωστο.

Σε όλο αυτό, μαζί με τους υπαλλήλους των ναυτιλιακών εταιριών, βοήθησε και ο Ζαγοράκης.

Mozart
04-03-11, 17:21
Γιατί ο ΠΑΟΚ όταν ψηφίζει λευκό το κάνει επειδή δεν ασχολείται με μικρότητες παρά μόνο με το ποδόσφαιρο αλλά όταν θεωρεί ότι αδικείται ασχολείται με τα πάντα;

*Εν τω μεταξύ έχει γίνει σημαία αδικίας ο Σπάθας,σε ένα παιχνίδι που και ο Jesus να κατέβαινε να παίξει με την φανέλα του ΠΑΟΚ δεν θα άλλαζε η εικόνα της ομάδας και πάλι δεν θα κέρδιζε.Κλασικό φταίνε οι άλλοι πάντα

@ ADSLgr.com All rights reserved.