PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

johnson
15-09-11, 23:04
Α μάλιστα. Δηλαδή εσείς παίζετε κάθε χρονιά στο Europa και επειδή είστε συνεπής είστε σε θέση να συγκρίνεστε με εμάς που παίζουμε στο Τσουλου. Μήπως να σας θυμίσω ποια Ελληνική ομάδα απέκλεισε για 1η φορά και από ποια διοργάνωση αυτή η ομάδα μπάσκετ με τα κίτρινα;

Έλα οκ είπαμε ΠΑΟΚάρα τρέλα μεσ'το μυαλό, αλλά με μια Ρεάλ, μια Μπάρτσα, μια Τσέλσι και μια United δε σας έχουμε δει... λίγο αντικειμενικοί να είμαστε δε βλάπτει.

Τσουλού != Europa πόσο μάλλον όταν το σνομπάρουν και οι αντιπάλοι από το 1ο παιχνίδι κιόλας.

Όμιλος τσουλού ακούγαμε και φάνηκε σήμερα πόσο σοβαρά παίρνουν το Ουέφα με τα 18χρονα! Όχι γιατί αν έχει κανείς αντίρρηση με αυτό πάω πάσο!

Rebel Scum
15-09-11, 23:09
Καλά ρε johnson και στο uefa όποτε παίξατε θαμπώσατε την Ευρώπη(και εμείς τελευταία για να μην βγάζω την ουρά μου απ'έξω) :p

Ο ΠΑΟΚ έχει δείξει αξιοθαύμαστη σταθερότητα στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια και οφείλεται στην καλή του αμυντική λειτουργία και σε παίκτες όπως ο Γκαρσία που έχουν προσωπικότητα. Το ότι να έπαιζε CL προφανώς και θα έκανε λιγότερα είναι λογικό.

subzer0
15-09-11, 23:16
Α μάλιστα. Δηλαδή εσείς παίζετε κάθε χρονιά στο Europa και επειδή είστε συνεπής είστε σε θέση να συγκρίνεστε με εμάς που παίζουμε στο Τσουλου. Μήπως να σας θυμίσω ποια Ελληνική ομάδα απέκλεισε για 1η φορά και από ποια διοργάνωση αυτή η ομάδα μπάσκετ με τα κίτρινα;

Έλα οκ είπαμε ΠΑΟΚάρα τρέλα μεσ'το μυαλό, αλλά με μια Ρεάλ, μια Μπάρτσα, μια Τσέλσι και μια United δε σας έχουμε δει... λίγο αντικειμενικοί να είμαστε δε βλάπτει.

Τσουλού != Europa πόσο μάλλον όταν το σνομπάρουν και οι αντιπάλοι από το 1ο παιχνίδι κιόλας.

Όμιλος τσουλού ακούγαμε και φάνηκε σήμερα πόσο σοβαρά παίρνουν το Ουέφα με τα 18χρονα! Όχι γιατί αν έχει κανείς αντίρρηση με αυτό πάω πάσο!

Διορθώνω.
Κλασσικη γαυροαπαντηση , ντεμεκ αντικειμενικού.

Ελπίζω τουλάχιστον να καταλαβαίνεις την διαφορά του , βάζω 18χρονα όταν έχει κριθεί η πρόκριση και τα παιχνίδια είναι αδιάφορα ( βλέπε Άρσεναλ , Μάντσεστερ ) και βάζω τα 18χρονα μόλις στο πρωτο παιχνίδι του ομίλου.

Άντε για να τελειώνει αυτή η καραμέλα με τα πιτσιρίκια και οτι σνομπάρουν τον θεσμό ομάδες σαν την Τοτεναμ.

Spanos
15-09-11, 23:18
Καλά ρε johnson και στο uefa όποτε παίξατε θαμπώσατε την Ευρώπη(και εμείς τελευταία για να μην βγάζω την ουρά μου απ'έξω) :p

Ο ΠΑΟΚ έχει δείξει αξιοθαύμαστη σταθερότητα στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια και οφείλεται στην καλή του αμυντική λειτουργία και σε παίκτες όπως ο Γκαρσία που έχουν προσωπικότητα. Το ότι να έπαιζε CL προφανώς και θα έκανε λιγότερα είναι λογικό.

Αυτό θα το ξέραμε αν έπερνε τα 25 εκατομμύρια απο το μάρκετ πούλ και έκανε τις ανάλογες μεταγραφές.

Rebel Scum
15-09-11, 23:19
Αυτό θα το ξέραμε αν έπερνε τα 25 εκατομμύρια απο το μάρκετ πούλ και έκανε τις ανάλογες μεταγραφές.

Σίγουρα αλλά εγώ μιλάω για τις ομάδες όπως είναι.

johnson
15-09-11, 23:50
Διορθώνω.
Κλασσικη γαυροαπαντηση , ντεμεκ αντικειμενικού.

Ελπίζω τουλάχιστον να καταλαβαίνεις την διαφορά του , βάζω 18χρονα όταν έχει κριθεί η πρόκριση και τα παιχνίδια είναι αδιάφορα ( βλέπε Άρσεναλ , Μάντσεστερ ) και βάζω τα 18χρονα μόλις στο πρωτο παιχνίδι του ομίλου.

Άντε για να τελειώνει αυτή η καραμέλα με τα πιτσιρίκια και οτι σνομπάρουν τον θεσμό ομάδες σαν την Τοτεναμ.

Ναι σόρρυ με τη Τσέλσι και την Άρσεναλ (έξω) τα παιχνίδια που ανέφερα δηλαδή ως ενδεικτικά (3-0 και 2-0), ήμαρτον κιόλας με τη διαστρέβλωση, παίξανε βασικότατοι.

Αξιοπρεπέστατη για τα δεδομένα του ΠΑΟΚ οι πορείες του, ναι, εννοείται. Ας περάσει στο τσουλού να κάνει διπλά σε βρέμες ιταλίες ιντερ κλπ. και ας τα πούμε πάλι. ...Ο Άρης έκανε το θαύμα πέρσι αλλά δυστυχώς ήταν θαύμα και μόνο. Εννοώ την εκτός έδρας νίκη με Ατλέτικο. Δεν είναι κάτι που θα ξαναγίνει και δεν οδήγησε και σε καμιά σούπερ πορεία γιατί έπεσε στη Σίτυ.

Εκτός και αν ο πήχης σας οριοθετείται στους 32 του Europa, δεν έχω δει κάτι τόσο σούπερ εκτός από συνέπεια και δυσκολία στο να χάσετε τουλάχιστον εντός. Καλές οι προσπάθειες αλλά... οι πορείες θέλουν και νίκες και τα 32 του europa προσωπικά δε μου λένε κάτι.

johnson
16-09-11, 10:45
1) 4 βασικοί παίκτες έλειπαν, και όχι 11

Επειδή έτυχε να δω τη κανονική 11άδα της τότεναμ... και επειδή αρχικά θεώρησα δεδομένο το ότι έχεις δίκιο αφού το ανέφερες ως στοιχείο.

Απλά αποδέξου ότι θες να παραπληροφορήσεις, ή ότι δεν έχεις ιδέα από μπάλα η δε ξέρω και εγώ τι. Σχεδόν προσβλήθηκα όταν μετά από ένα demo του pes2012 που έτυχε να δω κάποιους (γνωστούς αλλά ξεχασμένους) παίκτες της Τότεναμ θυμήθηκα τι είχες πει...

11άδα με ΠΑΟΚ:
Carlo Cudicini (38), Sébastien Bassong (25), Vedran Corluka (25), Kyle Walker (21), Tom Carroll (19), Iago Falqué (21), Jake Livermore (21), Andros Townsend (20), Giovani dos Santos (22), Harry Kane (18), Roman Pavlyuchenko (28)
Αλλαγές: Fredericks (18), Parrett (19)

(πιο πρόσφατη) 11άδα με United:
Brad Friedel, Benoît Assou-Ekotto, Michael Dawson, Younès Kaboul, Kyle Walker, Gareth Bale, Niko Kranjcar, Aaron Lennon, Jake Livermore, Rafael van der Vaart, Jermain Defoe

Ομοιότητες; 2 παίκτες. Και δεν έπαιξε καν ο Modric...

Για να δούμε τον αμέσως προηγούμενο αγώνα της Tottenham.
11άδα με City:
Brad Friedel, Benoît Assou-Ekotto, Vedran Corluka, Michael Dawson, Younès Kaboul, Gareth Bale, Niko Kranjcar, Aaron Lennon, Luka Modric, Rafael van der Vaart, Peter Crouch

Ομοιότητες; 1 παίκτης.

Συγγνώμη αλλά αν πρέπει ΚΑΘΕ φορά να επαληθεύουμε τις ΜΟΥΦΕΣ που λέει ο καθένας, έλεος, στη τελική ας φτιάξουμε ένα topic για σχετικούς και ένα για άσχετους. Και ας τολμήσει να μου πει κάποιος ότι έχω άδικο!

Άκου 4 παίκτες έλειπαν! Και το χειρότερο είναι ότι δε βγαίνει κανείς που όντως ξέρει 5 πράματα να πει "είσαι πολύ λάθος εδώ". Σκέτη κοροϊδία για τη ΠΑΟΚΑΡΑ να'ουμ...


Αυτό όταν το καταλάβετε, θα πάμε καλύτερα γενικά σαν Ελληνικό ποδόσφαιρο.

yiapap
16-09-11, 11:29
Βρε τ'αγόρι μ' Johnsοn...

Είναι στα σοβαρά προβλήματα της ζωής σου αν η Tottenham έπαιξε με τη 2η ή την 3η της ομάδα ενάντια στον ΠΑΟΚ;
Θέλεις κάτι να υπονοήσεις π.χ. ότι ο ΠΑΟΚ είναι μικρή ομάδα;
Μα, είναι! Δες το budget της Tottenham και το budget του ΠΑΟΚ.

Ευχαριστήθηκες;
Ωραία. Άντε να βοηθήσεις την ομάδα σου τώρα να μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα.

johnson
16-09-11, 11:44
Βρε τ'αγόρι μ' Johnsοn...

Είναι στα σοβαρά προβλήματα της ζωής σου αν η Tottenham έπαιξε με τη 2η ή την 3η της ομάδα ενάντια στον ΠΑΟΚ;

Δηλαδή εσύ αυτό κατάλαβες από το σεντόνι που έγραψα; Αυτό με ενδιέφερε πριν...

Το ποστ το έκανα ΜΟΝΟ για να δείξω ότι δε γουστάρω να με κοροϊδεύουν τόσο στη μάπα και κανείς να μη τον διορθώνει ενώ εγώ να απαντάω σοβαρά χάνοντας το χρόνο μου νομίζοντας ότι κάνω συζήτηση.

Και αυτή η νοοτροπία είναι απελπιστικά λάθος, άκρως Ελληνική μαλάκυνση.

Spanos
16-09-11, 14:55
Johnson και σεις όταν κερδίσατε με το ζόρι τη golden team της Άρσεναλ στο Καραϊσκάκη τα ίδια λέγατε, την οποία Άρσεναλ ο ΠΑΟΚ είχε αποκλείσει (την κανονική και όχι τη golden team).

subzer0
16-09-11, 15:14
@Johnson

Δεν θέλω να χάνω τζάμπα τον χρόνο μου , με το να τσακώνομαι με τους δήθεν αντικειμενικούς , κλασσικους έλληνες φιλάθλους που σε κάθε επιτυχία άλλης ελληνικής ομάδας , πάντα προσπαθούν να μειώσουν την αντίπαλη ξένη ομάδα , άσχετα αν το χτεσινο αποτέλεσμα ήταν αποτυχία για τον ΠΑΟΚ , οπως πήγε το παιχνίδι.

Απλα θέλω να μου εξηγήσεις - αν μπορείς - από που βγαίνει οτι η Τοτεναμ σνομπαρει τον θεσμο.
Δηλαδή η Τοτεναμ που είχε τραυματίες , έχει ενα ντέρμπι την Κυριακή σε ενα πρωτάθλημα που δεν έχει ξεκινησει καλα για αυτήν , κατέβασε παίχτες που απέκλεισαν την Χαρτς και στο φινάλε έχει και 5 παιχνίδια ακόμα στον όμιλο , σνομπαρει τον θεσμό πιο πολύ από την Άρσεναλ που κατέβασε τα δεύτερα στο Καραϊσκάκη κι εσεις πανηγύρισατε την πρόκριση ή πιο πολυ απο την Μάντσεστερ που κατέβαζε τα πιτσιρίκια και έτρωγε τριάρες απο την Μακάμπι Χάιφα ή ρώταγε ο Φεργκιουσον "who is Giourkas?".

Και στο φινάλε αν η Τοτεναμ είχε απουσίες και παίχτες εκτος αποστολής , ο ΠΑΟΚ έπαιζε χωρίς 3 βασικούς (Λαζάρ , Τσιρίλο και Γεωργιάδη) , με 3 βασικούς που έκαναν κανονική προπόνηση μόλις 2 μέρες πριν των αγωνα ( Αθανασιάδης , Φωτακης , Βιερίνια ) και άλλους 3 βασικούς που δεν έχουν κανει καθόλου προετοιμασία ( Σαλπιγγίδης , Ίβιτς , Κοντρεαρας).
Τι να κάνουμε έτσι είναι το ποδόσφαιρο.
Ο ένας αναγκάζεται να εξαντλεί όλα τα περιθώρια μέχρι την τελευταία στιγμή για να έχει όλους τους παίχτες που μπορεί και ο άλλος μπορει την ίδια στιγμή να βάλει τους αναπληρωματικούς του.
Το οτι μόνο ένας απο τους αναπληρωματικούς αξίζει όσο ολος ο ΠΑΟΚ δεν σημαίνει κάτι. Σημαίνει ΜΟΝΟ οτι η Τοτεναμ σνομπάρει το UEFA.

Απο αντικειμενικότητα θα πάμε οι περισσότεροι Έλληνες.

Seitman
16-09-11, 15:58
Τι βλέπουν τα ματάκια μου... :bless:

Πάτε καλά ωρέ? Τι δεύτερα και τρίτα και φτου και βγαίνω... :evil:
Το ότι κάνουν σωστά τη δουλειά τους και βάζουν τα ταλέντα τους να παίξουν στην ηλικία των 18, πράγμα αυτονόητο, και όχι όπως στο Ελλαδιστάν που παίχτης 20φεύγα θεωρείται ακόμα ταλέντο :lol:, μερικοί το θεωρούν σνομπάρισμα.

Ταλέντα είναι στην ηλικία 15-16-17. Στα 18 είναι πλέον ολοκληρωμένοι παίκτες και παίζουν στη βασική ομάδα. Όπως στην Ελλάδα.

johnson
17-09-11, 09:07
Johnson και σεις όταν κερδίσατε με το ζόρι τη golden team της Άρσεναλ στο Καραϊσκάκη τα ίδια λέγατε, την οποία Άρσεναλ ο ΠΑΟΚ είχε αποκλείσει (την κανονική και όχι τη golden team).

Τι σημαίνει "εσείς"; Όλοι ξέραμε ποια (περασμένη 1η) Άρσεναλ είχε κατέβει στο Καραισκάκι και σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη. Εγώ όμως μίλησα για την εκτός έδρας βασική προπέρσινη Άρσεναλ.
Ξέρω τι έχει κάνει ο ΠΑΟΚ, όπως επίσης ξέρω ότι πάνε πολλά χρόνια από τότε και εγώ μιλάω για τη πρόσφατη ιστορία. Αυτή που ο ΠΑΟΚ παρουσιάζεται συνεπής και φιλόδοξος αλλά κολλάει μόνιμα στους 32 του ουέφα/europa παρόλο την υπερπροσπάθεια... Αν υπάρχει κάτι που έχω χάσει ας με ενημερώσει κάποιος.

ΝΑΙ βεβαίως τη σνομπάρει τη διοργάνωση. Γιατί αν είχε τη πολυτέλεια να κατέβαινε για ΤσουΛου δεν υπήρχε περίπτωση να έπαιζε με ομάδες τύπου Μαρσέιγ, Ντόρτμουντ (4ου group) κλπ. με τέτοια 11άδα. Δε θα ριψοκινδύνευε το διασυρμό (ούτε καν την ήττα, πιστεύω).
Προφανώς το ντέρμπι που έχει την επόμενη βδομάδα έπαιξε το ρόλο του αλλά μη τρελαθούμε κιόλας... ζύγισε τα υπέρ και τα κατά ο Ρέντναπ και απ'ότι αποδείχτηκε (0-0) σωστά έπραξε και έβαλε να παίξει η Τότεναμ Β'.
Τώρα αν αμφιβάλει κανείς για αυτό, ο καθένας κρίνει. Σίγουρα είναι βολικό το να λες ότι έβαλε τους μικρούς επειδή έχει ντέρμπι αλλά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Europa 1ος αγώνας + ΠΑΟΚ + ντέρμπι μετά = μικροί. Αυτό ξέρω εγώ.

Όσο για το σχόλιο του Seitman, τα 18-21άρικα παιδιά σίγουρα πρέπει να παίρνουν παιχνίδια εμπειρίες κλπ. αλλά κανείς δε τους βάζει όλους μαζί (και να έχεις στο πάγκο μόνο 17-19 ετών παιδιά).

Και κλείνοντας, ξαναλέω ότι ο καθένας έχει κρίση. Όλοι εστιάσατε στο γεγονός ότι η Τότεναμ κατέβηκε με παιδιά αλλά κανένας για τα ψέματα που γράφτηκαν. Νομίζω κάλυψα τους πάντες, δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ο καθένας βλέπει και καταθέτει τη γνώμη του. Αν κάποιος θεωρεί μη-αντικειμενικό το γεγονός ότι εγώ δεν έχω θαμπωθεί από τις υπέρτατες αυτές πορείες ως τους 32 του europa, έχει το δικαίωμα να το κάνει. Αντίστοιχα και για την άποψη μου με την ομάδα που κατέβασε ο Ρέντναπ όπου εξήγησα αναλυτικότατα πιστεύω τους λόγους.

Παρελθόν είναι όμως και μπροστά υπάρχει πρωτάθλημα. Καλό είναι να συνεχιστεί για τον επόμενο αγώνα η συζήτηση.

subzer0
17-09-11, 12:07
Έκλεισα εισιτήρια για Ιρλανδία. 2-6 Νοεμβρίου. Αγώνας την Πέμπτη και μετα ένα τουριστικό ΠΣΚ στο Δουβλίνο.

Δυστυχώς δεν έκανα την αίτηση του ΠΑΟΚτση για της εκδρομές και θα πάω με την γυναίκα. :p

Φτου φτου να μην το ματιαξουμε και γίνει πάλι καμμιά λαλακία όπως με την ΤΣΣΚΑ.

Seitman
17-09-11, 12:20
Καλό ταξίδι. Και αν δε νικήσουμε, θα ξέρουμε ποιος θα είναι υπεύθυνος :p

subzer0
17-09-11, 12:30
Έχω 2 ήττες και μια ισοπαλία εκτός Ελλάδας. :oops:

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 0 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εκτός και αν εννοείς την γυναίκα μου. :p

Seitman
17-09-11, 12:58
Δεν ξέρω κύριέ μου. Όποιος έχει τη μύγα... :whistle:

subzer0
18-09-11, 22:14
Μόλις γύρισα από την Νέα Σμύρνη. Δεν ξέρω τι εγινε στο παιχνίδι , αν παίξαμε καλά , ποια ομάδα ήταν καλύτερη , ποιος ήταν κορυφαίος παίχτης , ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Θα σταθω στην αστυνομία.
Έγιναν αίσχη σημερα.

Κατ´ αρχήν να τονίσω πως πριν το παιχνίδι οι φίλαθλοι του Πανιωνίου ήταν έξω από το γήπεδο , δίπλα-δίπλα με αυτους του ΠΑΟΚ , δεν εγινε το παραμικρό και όλα κυλούσαν ομαλοτατα.
Ξεκινησε το παιχνίδι , όλα μια χαρα , μπήκαν οι 2 γκολάρες και γύρω στο 35 ακριβώς από πίσω μου , μπήκαν μέσα στην θύρα των ΠΑΟΚτσήδων άντρες των ΜΑΤ. Μέχρι να τελειώσει το ημίχρονο δεν εγινε το παραμικρο με αυτους.

Με το που έληξε το ημίχρονο καταλάβαμε οτι αυτοί ήταν εκει για να απαγορευσουν την έξοδο από το γήπεδο.
Ας μας εξηγησει ο Γερουλάνος , ο Παπουτσής , καποιος τέλος πάντων , τι δουλειά έχουν τόσοι άντρες των ΜΑΤ μέσα σε θύρα φιλάθλων , σε μια θύρα που η είσοδος της ήταν ήδη κλειστή , αφού υπήρχαν κανονικά τουρνικέ που λειτουργούσαν και ο χώρος ήταν ήδη απομονωμένος με τον έξω χώρο.

Οπως καταλαβαίνετε δεν ήθελε πολυ να γινει νταβαντούρι.
Ξεκινησε ένας άνθρωπος 55-60 χρονών που ήθελε να βγει έξω , δεν τον άφηναν , αυτός άρχισε να λέει για την χούντα του ΠΑΣΟΚ και του Παπουτσή , πως μας συμπεριφέρονται σαν φυλακισμένους , πως δεν έχουν λόγω να βρίσκονται εκεί και μετα απο λίγο άρχισε το ξύλο.

Πρώτη φορά φοβήθηκα τόσο πολυ στην ζωή μου σε γήπεδο. Γκλομπ , κροτίδες κρότου-λάμψης , δακρυγόνα και όλα αυτα σε μια μικρή θύρα που όσο μας στριμωχναν ή θα τρώγαμε γκλομπιά ή θα ποδοπατούμασταν μεταξύ μας.

Μέχρι σημερα πίστευα πως οι αστυνομικοί ειναι και αυτοί εργαζόμενοι , που τους κόβουν και σε αυτους μισθούς και επιδόματα , πως δεν είναι η θέση τους στα γήπεδα , άνθρωποι σαν όλους τους υπόλοιπους.

Σημερα είδα λυσσασμένους μπράβους , να διψάνε για ξύλο , αίμα και πόνο. Ντροπή τους.

Συγχαρητήρια στον κόσμο του Πανιωνίου. Εκαναν κινήσεις να ανοίξει η πόρτα που συγκινωνούσαν οι θύρες , έτσι ώστε να μην ποδοπατηθουμε , μας έδωσαν νερά , μεταξύ μας δεν εγινε το παραμικρό. Φύγαμε μαζί από το γήπεδο , συζητούσαμε , όλα καλα.

2 πράγματα που αποδεικνύουν πως οι αστυνομία είναι εκτος τόπου και χρόνου.
1) Όταν ήρθαν τα ΜΑΤ μέσα και πριν αρχίσει το ξυλίκι , ένας με 3 αστέρια είπε πω δεν μας αφήνει να βγούμε γιατι θα μας πετάξουν καρέκλες. ΠΟΙΟΙ? Αυτοί που κάθονταν μαζι μας έξω απο το γήπεδο? Αυτοί που επισαν την διοίκηση τους να μας δώσουν εισητηρια?

2) Λίγο πριν λήξει ο αγώνας , εγινε η κλασσικη ανακοίνωση , να παραμείνουν οι φίλαθλοι των φιλοξενούμενων θέσεις τους. Οι μισοί ομως ΠΑΟΚτσηδες είχαν μείνει στην θύρα των Πανιώνιων και όταν έληξε άρχισαν να βγαίνουν με τους Πανιωνιους από την θύρα που έβγαιναν και αυτοί. Αφού είχαν βγει παραπάνω απο τους μισούς ΠΑΟΚτσηδες έξω , ρώτησε ένας αστυνομικός τον μπροστινό μου , αν είναι ΠΑΟΚ ή Πανιώνιος. Προφανώς αν του έλεγε ΠΑΟΚ δεν θα τον άφηνε να βγει. Πραγματικά οτι να ´ναι.

Αυτό που εγινε σημερα δεν πρεπει να το αφήσει έτσι η διοίκηση του ΠΑΟΚ. Οπως αυτοί κόβουν λεφτά και επιχορηγήσεις για έναν πυρσό και επειδή βρίζουμε τον Γερουλανο και τον Πιλάβιο , έτσι και αυτοί πρεπει να μας εξηγήσουν για ποιον λόγο μπήκαν μέσα στην θύρα τον ΠΑΟΚτσηδων τα ΜΑΤ. Και πρεπει να το ψάξει γιατι ολοντο σημερινό σκηνικό ΉΤΑΝ ΣΤΗΜΈΝΟ.

Zus
18-09-11, 23:08
Κακώς νόμιζες ότι τα ΜΑΤ είναι ανρθωπάκια που θέλουν να βγάλουν απλά το μεροκάματο. Όταν τα έγραφαν αυτά άλλοι subzero, τους έβγαζες τρελούς να φανταστώ?

Είναι αμόρφωτα,ψυχασθενή, πιστά σκυλιά-ανθρωποειδή, έτοιμα να χτυπήσουν ττην μάνα τους και τον παππού τους αν τους ζητηθεί, ή αν έχουν κ@υλες συγκεκριμένες στιγμές.

Spanos
19-09-11, 02:28
Eπεισόδια σε Σχηματάρι και Αφίδνες! (http://www.gazzetta.gr/article/item/225102-epeisodia-se-shematari-kai-aphidnes)




Μεγάλης έκτασης επεισόδια έγιναν το βράδυ της Κυριακής στα διόδια Σχηματαρίου και Αφιδνών ανάμεσα σε οπαδούς του ΠΑΟΚ και αστυνομικούς. Οι Θασσαλονικείς κατήγγειλαν πως τα ΜΑΤ έσπασαν τα τζάμια πούλμαν, με τους οπαδούς να κατεβαίνουν και να κάνουν γυαλιά-καρφιά δύο αστυνομικά τμήματα.



Το μεσημέρι στη Νέα Σμύρνη, σύμφωνα με όσα ανέφεραν και οι αυτόπτες μάρτυρες, οι αστυνομικές δυνάμεις μπήκαν χωρίς κανέναν λόγο στην εξέδρα που βρίσκονταν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ και άρχιζαν να βαράνε στο ψαχνό, ρίχνοντας μάλιστα και χημικά.
Αυτή η...βεντέτα ωστόσο δεν τελείωσε εκεί και συνεχίστηκε με χειρότερο τρόπο στα διόδια του Σχηματαρίου. Συγκεκριμένα πέντε οπαδοί του ΠΑΟΚ κατέβηκαν προκειμένου να κάνουν την ανάγκη τους και δέχτηκαν απρόκλητη επίθεση από του αστυνομικούς. Αυτό εξαγρίωσε τους άλλους που ήταν στα πούλμαν που με την σειρά τους κατέβηκαν και τα έκαναν γυαλιά-καρφιά τόσο στο αστυνομικό τμήμα, όσο και στα γραφεία των διοδίων.
Ένταση υπήρξε και στα διόδια των Αφιδνών, καθώς δύο διμοιρίες των ΜΑΤ περίμεναν τους οπαδούς του ΠΑΟΚ με άγριες διαθέσεις, καθώς όπως καταγγέλουν όσοι βρέθηκαν στο σημείο χρησιμοποιήθηκαν τα γκλομπ ακόμα και στα τζάμια των πούλμαν. Και πάλι υπήρξε αντίδραση από τους οπαδούς, οι οποίοι προκάλεσαν φθορές και στο συγκεκριμένο αστυνομικό τμήμα.
Αυτή την στιγμή οι αστυνομικές δυνάμεις απειλούν με ομαδικές συλλήψεις, με ανθρώπους του ΠΑΟΚ να σπεύδουν στο σημείο προκειμένου να μάθουν το το έχει γίνει. Αξίζει να αναφέρουμε πως στον «δικέφαλο του Βορρά» είναι ιδιαίτερα προβληματισμένοι και αγανακτισμένοι για την συμπεριφορά της αστυνομίας στον αγώνα με τον Πανιώνιο, από την στιγμή μάλιστα που μεταξύ των οπαδών όχι απλά δεν άνοιξε μύτη, αλλά αντιθέτως ήταν μαζί χωρίς να συμβεί το παραμικρό.
O Σπύρος Μηλιορίδης, μέλος της διοίκησης του ΠΑΟΚ βρίσκεται ήδη στις Αφίδνες και προσπαθεί να ηρεμήσει τους οπαδούς του Δικέφαλου, αλλά και γενικότερα την κατάσταση με την αστυνομία, μια και λίγο νωρίτερα οι αστυνομικές δυνάμεις απειλούσαν ότι θα προβούν στην σύλληψη όλων των οπαδών του ΠΑΟΚ.
Μείνεται συντονισμένοι στο gazzetta.gr καθώς θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση σχετικά με την υπόθεση.

subzer0
19-09-11, 05:20
Κακώς νόμιζες ότι τα ΜΑΤ είναι ανρθωπάκια που θέλουν να βγάλουν απλά το μεροκάματο. Όταν τα έγραφαν αυτά άλλοι subzero, τους έβγαζες τρελούς να φανταστώ?

Είναι αμόρφωτα,ψυχασθενή, πιστά σκυλιά-ανθρωποειδή, έτοιμα να χτυπήσουν ττην μάνα τους και τον παππού τους αν τους ζητηθεί, ή αν έχουν κ@υλες συγκεκριμένες στιγμές.

Δεν είχα ποτέ στην ζωή μου πολλά-πολλά με την αστυνομία. Ούτε σε αγώνες ούτε σε άλλες εκδηλώσεις εξω από αυτα.

Ετσί απέφευγα να βγάζω συμπεράσματα από ειδήσεις και βιντεάκια στο YouTube και από απόψεις άλλων σε πράγματα που δεν ήμουν παρών. Ούτε ομως τρελους έβγαζα αυτους που τους κραζανε.

Η πάγια θέση μου ειναι (επειδή έχω δει και 15-20 αγώνες εκτός Ελλάδας) πως δεν ειναι η δουλειά τους να είναι στα γήπεδα και να αντικαταστουν τα τουρνικέ και άλλες ελλείψεις που έχουν οι ομάδες σε γήπεδα , εγκαταστάσεις ασφαλείας και προσωπικό και πολύ περισσοτερο να είναι μέσα στο γήπεδο. Και για τον Βολο που ήμουνα τον Γενάρη και είχε γινει παλι χαμός και τα είχα γράψει , εώς ενα σημείο είχα δικαιολγησει την αστυνομία όταν είδα 20 αστυνομικούς να κάνουν τα τουρνικέ επειδή γήπεδο 7 χρονων δεν είχε και να ζητάνε απο 3000 κόσμο να προχωράει σιγά-σιγά με το εισιτήριο στο χέρι , θεωρώντας μάλλον οτι είναι εύκολο αυτο.

Αλλα αυτο που είδα χτες το απόγευμα με εχει εκνευρισει αφάνταστα. Χτες κατάλαβα τι παει να πει αναίτια πρόκληση , ηλιθιοτητα , μίσος , ψευτοτσαμπουκας και αλλα τόσα που τους καταλόγιζαν τόσο καιρο.

Και οπως φαίνεται από αυτό που παρέθεσε ο Spanos είχε και συνέχεια το θεμα.

Ευτυχώς για οτι εγινε μέσα στο γήπεδο υπάρχουν πολλές μαρτυρίες και από Πανιώνιους ( φιλάθλους και διοίκηση ) και απο τα site , μέχρι και ο παρατηρητής δικαιώνει τον ΠΑΟΚ.

Rebel Scum
19-09-11, 17:44
Πράγματι μίλησα με φίλους Πανιώνιους εδώ στην περιοχή και μου είπαν ότι υπήρχε πολύ καλό κλίμα στον κόσμο αλλά η αστυνομία τα έκανε κ*λο.

vroom
20-09-11, 10:40
Πράγματι μίλησα με φίλους Πανιώνιους εδώ στην περιοχή και μου είπαν ότι υπήρχε πολύ καλό κλίμα στον κόσμο αλλά η αστυνομία τα έκανε κ*λο.

Προσπαθώ να θυμηθώ αν έστω και μια φορά στα τελευταία 20 χρόνια η αστυνομία έχει κάνει κάτι σωστά, και φυσικά σε ποια άλλοι ευρωπαϊκή χώρα έχεις αστυνομία (sorry δυνάμεις καταστολείς) μέσα στα γήπεδα:hmm:.

Crosswind
20-09-11, 10:57
Προσπαθώ να θυμηθώ αν έστω και μια φορά στα τελευταία 20 χρόνια η αστυνομία έχει κάνει κάτι σωστά, και φυσικά σε ποια άλλοι ευρωπαϊκή χώρα έχεις αστυνομία (sorry δυνάμεις καταστολείς) μέσα στα γήπεδα:hmm:.

Σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες οι γηπεδούχοι έχουν security, κάμερες και όποιος πιαστεί να κάνει λαλακίες παίρνει τον πούλο πανηγυρικά. Στο Ελλάντα το πρόεντρο δε θέλει να βάλει φράγκο για security, υπεύθυνοι για τους οπαδούς είναι "άνθρωποι" σαν τον Ποικιλίδη και όταν πιάσουν κανέναν οπαδό, το πρόεντρο θα στείλει το δικηγόρο να τον βγάλει από το κρατητήριο και θα πάνε χεράκι-χεράκι στο επόμενο παιχνίδι.

Zus
21-09-11, 18:06
Ετσί απέφευγα να βγάζω συμπεράσματα από ειδήσεις και βιντεάκια στο YouTube και από απόψεις άλλων σε πράγματα που δεν ήμουν παρών. Ούτε ομως τρελους έβγαζα αυτους που τους κραζανε.


No comments. (http://youtu.be/S20_JuaX8gg)

........Auto merged post: Zus added 112 minutes and 2 seconds later ........

Υπέρ ΠΑΟΚ ο Πανιώνιος (http://www.gazzetta.gr/article/item/225906-uper-paok-o-panionios)

Zus
25-09-11, 21:18
Πολύ καλή μπάλα ο ΠΑΟΚ :oneup:

button
25-09-11, 21:22
3 gool σε 45 λεπτα αυτο δεν το περιμενα

ρε την αεκ

Seitman
25-09-11, 21:31
Ωραίο ποδόσφαιρο. Ευνοεί και η ανύπαρκτη άμυνα της ΑΕΚ.

IoStefo1
25-09-11, 22:41
Θα χαρώ πολύ αν μπορέσετε να το επαναλάβετε και την επόμενη εβδομάδα.:p

subzer0
25-09-11, 22:54
Τέτοια μπάλα σαν αυτή που είδαμε στο πρώτο ημίχρονο , έχω πολλά χρόνια να δω από τον ΠΑΟΚ.

button
25-09-11, 23:11
να δουμε τι θα κανει με τιν ρουμπιν

Seitman
26-09-11, 07:45
Θα χαρώ πολύ αν μπορέσετε να το επαναλάβετε και την επόμενη εβδομάδα.:p

Εγώ να δεις πως θα χαρώ :biggrin:

Rebel Scum
26-09-11, 17:06
Εγώ θα χαρώ να δω τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή. Το μόνο που με φοβίζει είναι το βάθος του πάγκου.

subzer0
27-09-11, 12:36
Χωρίς Γκαρσία και Σαλπιγγιδη ταξιδεύει ο ΠΑΟΚ για την Ρωσία.
Ενδιαφέρον γιατί πέρυσι-πρόπερσι δεν θα μπορούσες να μαζέψεις τον Γκαρσία αν γινόταν κάτι τέτοιο.

Μήπως τελικά σνομπαρει και ο ΠΑΟΚ το Europa League? :p

Seitman
27-09-11, 12:48
:rofl:

Τον καφέ μου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε :evil:

tutuyo
27-09-11, 13:04
Μαλλον για ασσο παει το ματσακι....

με Παμπλο ειμαστε αητητοι στην Ευρωπη.:p

Rebel Scum
27-09-11, 13:10
Χωρίς Γκαρσία και Σαλπιγγιδη ταξιδεύει ο ΠΑΟΚ για την Ρωσία.
Ενδιαφέρον γιατί πέρυσι-πρόπερσι δεν θα μπορούσες να μαζέψεις τον Γκαρσία αν γινόταν κάτι τέτοιο.

Μήπως τελικά σνομπαρει και ο ΠΑΟΚ το Europa League? :p

Δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη δεν χωρούν....εσύ τι προτιμάς, μια καλή πορεία στο Europa ή διεκδίκηση του πρωταθλήματος;

subzer0
27-09-11, 15:38
Δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη δεν χωρούν....εσύ τι προτιμάς, μια καλή πορεία στο Europa ή διεκδίκηση του πρωταθλήματος;

Είναι μια δύσκολη ερώτηση το τι προτιμαω. Μάλλον προτιμαω το "κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά". :p

Το ότι δεν χωρούν 2 καρπούζια στην ίδια μασχαλη είναι φανερό. Εστιαζομαι πιο πολυ στον Γκαρσία γιατί κάτι τέτοια δεν του άρεσαν παλιά αν και είναι φανερό πως δεν μπορεί να κάνει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αυτό που έκανε πέρυσι , που έπαιξε 44 παιχνίδια!!!!

Rebel Scum
27-09-11, 15:45
Είναι μια δύσκολη ερώτηση το τι προτιμαω. Μάλλον προτιμαω το "κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά". :p

Το ότι δεν χωρούν 2 καρπούζια στην ίδια μασχαλη είναι φανερό. Εστιαζομαι πιο πολυ στον Γκαρσία γιατί κάτι τέτοια δεν του άρεσαν παλιά αν και είναι φανερό πως δεν μπορεί να κάνει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αυτό που έκανε πέρυσι , που έπαιξε 44 παιχνίδια!!!!

Αυτά είναι π@π@ριές παικτών και προπονητών με το συμπάθειο.:p
Θέτεις στόχους στην αρχή της χρονιάς....και γνώμη μου είναι ότι για τον ΠΑΟΚ πιο σημαντικό είναι να σηκώσει το πρωτάθλημα (έστω αυτό το άθλιο) παρά μια 8αδα ή 4αδα (λέμε τώρα) στο Europa.

Ο Γκαρσία θεωρώ ότι έχει σοβαρέψει και σε συνδυασμό με την ηλικία του να έχει καταλάβει ότι δεν μπορεί να παίζει συνέχεια...αν τον ενδιαφέρει να βοηθήσει την ομάδα του.

leros2004
28-09-11, 00:11
Θέτεις στόχους στην αρχή της χρονιάς....και γνώμη μου είναι ότι για τον ΠΑΟΚ πιο σημαντικό είναι να σηκώσει το πρωτάθλημα (έστω αυτό το άθλιο) παρά μια 8αδα ή 4αδα (λέμε τώρα) στο Europa.
Τα λεφτά του CL...

Rebel Scum
28-09-11, 00:45
Τα λεφτά του CL...

Ναι κυρίως το χρήμα αλλά και ο τίτλος του πρωταθλητή.

Zus
28-09-11, 12:05
Είναι πολλά τα λεφτά για αφήσουν τον Πάοκ να τερματίσει πρώτος. Έστω και τα ενδιάμεσα εμπόδια να ξεπεράσει, στο τέλος είναι ικανοί να το πάρουν πάλι στα χαρτιά.

tutuyo
28-09-11, 12:19
Παιδια χαμηλα την μπαλα...υπερομαδα δεν γιναμε...και οποιος υποτιμα τον ολυμπιακο στην εδρα του,το εχει πληρωσει;)

yiapap
28-09-11, 12:26
Ακόμη δεν τον είδαμε... Πρωταθλητή τον βαφτίσαμε! :p

leros2004
28-09-11, 13:41
Τα όνειρα είναι για να τα βλέπουμε :)

Rebel Scum
28-09-11, 13:48
Παρότι είναι καλό να πηγαίνεις στο κουφό, θεωρώ πως αν ο ΟΣΦΠ δεν βελτιωθεί θεαματικά ο ΠΑΟΚ είναι σοβαρός διεκδικητής. Πάντα με δεδομένο ότι η διαιτησία θα είναι ας πούμε λογική.

johnson
28-09-11, 14:07
Είναι πολλά τα λεφτά για αφήσουν τον Πάοκ να τερματίσει πρώτος. Έστω και τα ενδιάμεσα εμπόδια να ξεπεράσει, στο τέλος είναι ικανοί να το πάρουν πάλι στα χαρτιά.

Πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς που είδαμε πέρσι πως τον αφήσατε να τερματίσει 2ος...
Τζιλμπέρτο Σίλβα και γκολ :rolleyes: Εμείς τουλάχιστον ρίξαμε και μια ξεγυρισμένη 3άρα, στο γήπεδο.

........Auto merged post: johnson πρόσθεσε 1 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παρότι είναι καλό να πηγαίνεις στο κουφό, θεωρώ πως αν ο ΟΣΦΠ δεν βελτιωθεί θεαματικά ο ΠΑΟΚ είναι σοβαρός διεκδικητής. Πάντα με δεδομένο ότι η διαιτησία θα είναι ας πούμε λογική.

Και βέβαια είναι σοβαρός διεκδικητής. Όταν η μία ομάδα έχει στο πάγκο έναν απατεώνα και η άλλη ένα κανονικό προπονητή, τίποτα δε θα μου κάνει εντύπωση.

subzer0
28-09-11, 15:05
Μην μας αποπροσανατολιζετε. Έχουμε Europa League αυριο. Το πρωτάθλημα απο μεθαύριο. :p

Rebel Scum
28-09-11, 15:39
Μην μας αποπροσανατολιζετε. Έχουμε Europa League αυριο. Το πρωτάθλημα απο μεθαύριο. :p

Αφού είναι γνωστό ότι η μισή ομάδα του ΠΑΟΚ διαβάζει adslgr.com :p

Zus
28-09-11, 19:15
Πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς που είδαμε πέρσι πως τον αφήσατε να τερματίσει 2ος...
Τζιλμπέρτο Σίλβα και γκολ :rolleyes: Εμείς τουλάχιστον ρίξαμε και μια ξεγυρισμένη 3άρα, στο γήπεδο.


Είναι πολλά τα χρόνια Άρη :whistle:

Πάντως εγώ δεν μίλησα συγκεκριμένα για κάποια άλλη ομάδα. Αλλά όποιος έχει την μύγα :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.