PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

biggeo65
04-01-12, 01:26
Πάντα οι πρόεδροι χρεώνονται τα καλά και τα κακά.
Αλλά για μένα δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω όταν το μόνο που είχαν περίσσιο ,ήταν το πάθος τους και η αγάπη γιοα την ομάδα, και έλειπαν τα χρήματα.

Εξάλλου για τους ίδιοιυς λόγους έφυγαν τα παράτησαν και πρόεδροι όπως αυτοί που ανέφεραν παραπάνω.

Μόνο το πάθος και η αγάπη δεν φτάνει.Δυστυχώς.

Γι αυθτό το ποδόσφαιρο έφτασε εδώ που έφτασε σήμερα.
Παράγκες, στημένοι αγώνες, δωροδοκίες κλπ.

Κι ένας από τους λόγους που σταμάτησα να ασχολούμαιο ενεργά.
Έχω την νοοτροπία φιλάθλου ,μου αρέσει να βλέπω καλούς αγώνες χάσει κερδίσει η ομάδα μου.

Αλλά με αυτά που συμβαί8νουν τώρα σε αναγκάζουν να γίνεις οπαδός
Στημένα αποτελέσματα, διαιτητές πληρωμένοι εκτελώντας εντολές, πρωτάθλημα
απο την αρχή "μαγειρεμένο" ξέρωντας την τελική κατάταξη.

Δεν είναι τυχαίο που στην Ευρώπη βγαίνουν πάντα οι ίδιες ομάδες.
Ολυμπιακός ,ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ.
Είναι αυτές που θα φέρουν το περισσότερο χρήμα στην UEFA.

Κι όπως επίσης δεν είναι τυχαίο που το πρωτάθλημα στην Ελλάδα την τελευταία 15ετία είναι μεταξύ δύο ομάδων.

subzer0
04-01-12, 03:22
Εδώ (http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=14610) έχει μια καλή ανάλυση για το Financial Fair Play τους κινδύνους που διατρέχουν ελληνικές ομάδες.

Όντως το έσοδα>έξοδα δεν επείγει , τουλάχιστον για φέτος. Όπως και ότι αυτο το περίφημο FFP έχει να κάνει με την συμμετοχή των ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και όχι με το πιστωποιητικό για το εγχώριο πρωτάθλημα , οπου εκει είναι λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα , για αυτό και προς το παρών δεν αγχωνονται πολυ οι υπόλοιποι.

Οπότε αν καταλαβαίνω καλά , αυτό που είναι επί του παρόντος το πρόβλημα του ΠΑΟΚ , είναι η έλευση ρευστού , που έχει ως συνέπεια την μη πληρωμή των ποδοσφαιριστών για αρκετούς μήνες , εξου και οι ληξιπρόθεσμες οφειλές.
Ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό οι ληξιπρόθεσμες οφειλές , που αναφέρεται στους κανόνες του FFP της UEFA. Αν είναι ληξιπρόθεσμες οφειλές προς τρίτους - πολύ πρώην ποδοσφαιριστές πχ - δεν κάνουμε τίποτα. Αν δηλαδή τα λεφτά από την μεταγραφή του Βιερινια , πανε σε πρώην παίχτες του ΠΑΟΚ και όχι σε αυτούς που παίζουν τώρα και παραμένουν απλήρωτοι , τότε δεν έγινε κάτι.
Όταν έγινε πρόεδρος ο Ζαγοράκης , ο ΠΑΟΚ χρωστούσε σε κάτι απίθανους ( Φρινγκερ , Φουτσινι κτλ ) και αυτα ήταν οφειλές χρόνων. Μέσα σε έναν χρόνο από την στιγμή που παρέλαβε αυτά είχαν εξαλειφθεί. Αν είναι να γυρίσουμε σε εκείνες τις εποχές , τότε κάτι δεν παει καλα.

subzer0
04-01-12, 22:31
Λοιπόν ο ΠΑΟΚ σήμερα κέρδισε ευκολα 3-1 τον Λεβαδειακό και κατά διαστήματα έπαιξε και ωραία μπάλα , κόντρα στις φυγές , το μούδιασμα του κόσμου και την στεναχώρια.
Στην ενδεκάδα του είχε 7 Έλληνες και με τις αλλαγές αγωνιζόταν για ένα χρονικό διάστημα με 9 Έλληνες.
Από αυτούς τους 9 ο Σαλπιγγίδης , ο Φωτακης , ο Μαλεζάς , ο Αθανασιάδης , ο Γεωργιάδης , ο Γλυκος και ο Σταφυλλιδης ξεκίνησαν την καριέρα τους στον ΠΑΟΚ.
Οι άλλοι 2 , ο Κατσικάς και ο Γιάννου , είναι 21 χρόνων.

Το ξέρω πως το έφεραν οι συνθήκες και αγωνίζεται ο ΠΑΟΚ έτσι , άλλωστε προσωπικά δεν είμαι υπέρ των ελλήνων παιχτων.
Αλλά αυτο δείχνει πως η ζωή συνεχίζεται , όπως συνεχίζεται και το ποδόσφαιρο. Ο ΠΑΟΚ υπήρχε πριν τον Κοντρέρας , πριν τον Βιερινια , πριν τον Ζαγοράκη , πριν από εμένα πριν από τον άλλον και θα συνεχίσει να υπάρχει και μετα από αυτούς. Δεν θέλει πολύ ανάλυση το πράγμα.

Το μονο που έχουμε να κάνουμε είναι να ευχαριστήσουμε αυτούς που προσέφεραν στην ομάδα , να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια και να στηρίξουμε το παρόν και το μελλον του ΠΑΟΚ.

Life goes on.

Zus
04-01-12, 23:26
Ωχ ωχ ετοιμάζονται σκηνικά για τον επόμενο εκτός έδρας αγώνα του γαύρου με τους καλούς και άγιους επιστήμονες-οπαδούς που δεν προκαλούν ποτέ σκηνικά.

Θα ζήσουμε ιστορικές στιγμές. :rofl::rofl:

subzer0
04-01-12, 23:44
Όντως θα έχει γελοίο.
Θέλω να μάθω την λογική που επετράπη η μετακίνηση φιλάθλων του Ολυμπιακού στο Καυταντζογλειο για τον αγώνα με την Δόξα Δράμας και την ίδια στιγμή απαγορεύτηκε η μετακίνηση των φιλάθλων του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη.
Η ίδια αστυνομία που απαγόρευσε την μετακίνηση των φιλάθλων του Πανιωνίου στο Καυταντζογλειο γιατί όπως έλεγε η αστυνομία φοβάται ότι θα συγκρουστούν με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένω τον Γενικό Γραμματέα Μετακίνησης Οπαδών Κύριο Μπιτσαξη να δούμε τι θα μας πει. Ως τώρα το μοναδικό που έχει στο βιογραφικό του ως ΓΓΑ , είναι να επιτρέπει και να απαγορεύει μετακινήσεις φιλάθλων και τίποτα άλλο. Α , και μια συνάντηση με την Θύρα 7 , μετα το σπάσιμο του θεάτρου στην Αθήνα , που έπαιζε ένα έργο που είχε στον τίτλο του την λέξη ΠΑΟΚ. Είπε θα συναντηθεί και με συνδέσμους από τις άλλες ομάδες αλλά έχει περάσει ένας χρόνος και δεν το έχει κάνει ακόμα. Μάλλον θα το ξέχασε , μην τον παρεξηγουμε.

leros2004
05-01-12, 01:06
Θα έχει και ''κόσμο'' η Δόξα ..... :whistle:

biggeo65
05-01-12, 01:11
Έχει δεν έχει κόσμο η Δόξα, αυτό είναι αδιάφορο.
Το θέμα είναι η διαφορετική αντιμετώπιση των ομάδων, και το ότι ο ΓΓΑ, μάλον
παίρνει αποφάσεις με οπαδικά κρητήρια, ή ευνοεί τις ομάδες που στηρίζουν την εκλογική του περιφέρεια.

Spanos
05-01-12, 01:11
Γιατι να μην έχει, ασπρομαυρα φοράνε, αετό έχουν.

Erwdios
05-01-12, 09:28
Όντως θα έχει γελοίο.
Θέλω να μάθω την λογική που επετράπη η μετακίνηση φιλάθλων του Ολυμπιακού στο Καυταντζογλειο για τον αγώνα με την Δόξα Δράμας και την ίδια στιγμή απαγορεύτηκε η μετακίνηση των φιλάθλων του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη.
Η ίδια αστυνομία που απαγόρευσε την μετακίνηση των φιλάθλων του Πανιωνίου στο Καυταντζογλειο γιατί όπως έλεγε η αστυνομία φοβάται ότι θα συγκρουστούν με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένω τον Γενικό Γραμματέα Μετακίνησης Οπαδών Κύριο Μπιτσαξη να δούμε τι θα μας πει. Ως τώρα το μοναδικό που έχει στο βιογραφικό του ως ΓΓΑ , είναι να επιτρέπει και να απαγορεύει μετακινήσεις φιλάθλων και τίποτα άλλο. Α , και μια συνάντηση με την Θύρα 7 , μετα το σπάσιμο του θεάτρου στην Αθήνα , που έπαιζε ένα έργο που είχε στον τίτλο του την λέξη ΠΑΟΚ. Είπε θα συναντηθεί και με συνδέσμους από τις άλλες ομάδες αλλά έχει περάσει ένας χρόνος και δεν το έχει κάνει ακόμα. Μάλλον θα το ξέχασε , μην τον παρεξηγουμε.

Ανήκει στην ίδια λογική με την οποία επετράπη η μετακίνηση φιλάθλων του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο. Αλλά εκεί γαργάρα...

Μπεεεεεεεεε

subzer0
05-01-12, 14:05
Αυτή είναι απάντηση τρίτης δημοτικού. Τα μπεε είναι πρώτης δημοτικού. Διάλεξε που είσαι.

Δεν είπα ότι δεν θέλω να Ολυμπιακούς στο Καυταντζογλειο. Είπα οτι θέλω ΠΑΟΚτσηδες στην Ξάνθη.

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου. Ποια είναι η αστυνομία που αποφασίζει ποιος οπαδός θα ματακινηθει και ποιος όχι και ποιο το σκεπτικό της.

Spanos
05-01-12, 14:14
Ανήκει στην ίδια λογική με την οποία επετράπη η μετακίνηση φιλάθλων του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο. Αλλά εκεί γαργάρα...

Μπεεεεεεεεε


Ποιός σου είπε οτι επετράπει, μεμονομένα πήγανε...

Χωρίς τους οπαδούς του, ο ΠΑΟ στο Αγρίνιο (http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%83%20%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%20%CF%86%CE% B9%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%83&source=web&cd=2&ved=0CCsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.kathimerini.gr%2F4dcgi%2F_w_articles_kathremote_1_27%2F12%2F2011_420099&ei=u4UFT-fLDMS_8APPnNmjAQ&usg=AFQjCNGScTRg5JgFYQM8SLquozL_9U9c2A&sig2=mRKIVMnNw1CUx52kaVj86Q&cad=rja)

Η απόφαση ελήφθη «για άκρως σοβαρούς λόγους τήρησης της δημόσιας τάξης», πές μου εσύ τους σοβαρούς λόγους και αν υπάρχει κόντρα Παναιτωλικός - ΠΑΟ...

Erwdios
05-01-12, 15:29
Αυτή είναι απάντηση τρίτης δημοτικού. Τα μπεε είναι πρώτης δημοτικού. Διάλεξε που είσαι.

Δευτέρα δημοτικού, στη μέση...


Δεν είπα ότι δεν θέλω να Ολυμπιακούς στο Καυταντζογλειο. Είπα οτι θέλω ΠΑΟΚτσηδες στην Ξάνθη.

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου. Ποια είναι η αστυνομία που αποφασίζει ποιος οπαδός θα ματακινηθει και ποιος όχι και ποιο το σκεπτικό της.

Και τί δουλειά έχει ο Μαρινάκης με την αστυνομία? Και τι δουλειά έχει ο Ολυμπιακός να εμπλέκεται σε κάθε ανακοίνωση της 4?

Πολύ απλά επειδή ξεπουλάτε, ψάχνετε να δείτε πώς θα αποπροσανατολίσετε την κατάσταση από τα πραγματικά σας προβλήματα.

Στην τελική, όπου έχει ταξιδέψει ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι σε Ελλάδα - Ευρώπη.
Μήπως να θυμηθούμε τι έγινε όταν ήρθαν τα παόκια στο Βόλο πριν κάποιους μήνες?

yiapap
05-01-12, 15:35
Στην τελική, όπου έχει ταξιδέψει ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι σε Ελλάδα - Ευρώπη. Κολλέγιο γίνατε λέμεεεεε! :lol: :lol:

Seitman
05-01-12, 15:38
Θα σε μαλώσω....
Πάντα ήταν επιστήμονες!:lol:

yiapap
05-01-12, 15:48
Θα σε μαλώσω....
Πάντα ήταν επιστήμονες!:lol:Πραγματικά. Κοιτάς την 7 και βλέπεις 3000 καρμπόν Sheldon να κάθονται ήσυχα και να επιφημούν την ομάδα τους και όποιον αντίπαλο παίζει ποιοτικό ποδόσφαιρο.
Όχι σαν τους βάρβαρους της 4. Όχι σαν τα ρεμάλια που χρειάζονται διμοιρίες επι διμοιριών, ελικόπτερα, άρματα μάχης και ότι μπορείς να φανταστείς για να συνετιστούν. :whip:

subzer0
05-01-12, 16:10
Δευτέρα δημοτικού, στη μέση...



Και τί δουλειά έχει ο Μαρινάκης με την αστυνομία? Και τι δουλειά έχει ο Ολυμπιακός να εμπλέκεται σε κάθε ανακοίνωση της 4?

Πολύ απλά επειδή ξεπουλάτε, ψάχνετε να δείτε πώς θα αποπροσανατολίσετε την κατάσταση από τα πραγματικά σας προβλήματα.

Στην τελική, όπου έχει ταξιδέψει ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι σε Ελλάδα - Ευρώπη.
Μήπως να θυμηθούμε τι έγινε όταν ήρθαν τα παόκια στο Βόλο πριν κάποιους μήνες?

Δεν συνεννογιόμεθα.
Το ερώτημα δεν το κάνω στον Μαρινάκη.

Το ερώτημα είναι γενικής φύσεως.
Γιατί απαγορεύεται η μετακίνηση των οπαδών του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη και την ίδια στιγμή επετράπη η μετακίνηση των οπαδών του Ολυμπιακού στην Θεσσαλονικη. Και πως μπορεί η αστυνομία να εγγυηθεί για τους οπαδούς του Ολυμπιακού στο Καυταντζογλειο και δεν μπορούσε να εγγυηθεί για τους οπαδούς του Πανιωνίου , για το ίδιο παιχνίδι , όποτε τους απαγορεψε την μετακίνηση?


Που κολλάνε τα προβλήματα του ΠΑΟΚ με την μετακίνηση και το αποπροσανατολισμό?
Άλλωστε η μετακίνηση και η απαγόρευση αντίστοιχα , είχαν αποφασιστεί πριν το ξεπούλημα.

Και ο ΠΑΟΚ για ότι έγινε στον Βόλο τιμωρήθηκε. Αλλά δεν σε συμφέρει μα αρχίσουμε να θυμόμαστε. Άλλωστε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.

yiapap
05-01-12, 17:27
Άλλωστε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
Βάρβαρε!

Sorry αλλα δεν αντέχω να μην τρολάρω σε τέτοιες μεγαλιώδεις αντιπαράθεσεις :lol::lol::lol:

biggeo65
05-01-12, 18:08
Ανήκει στην ίδια λογική με την οποία επετράπη η μετακίνηση φιλάθλων του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο. Αλλά εκεί γαργάρα...

Μπεεεεεεεεε

Oι απαντήσεις σου μου θυμίζουν τον "επιστήμονα" τον "αντε-γεια" στο κανάλι σας.
Μηδεν ουσία, μηδεν επιχειρήματα, όλα κόκκινα.

Είσαστε το μεγαλύτερο "πλυντήριο μαύρου χρήματος στην Ελλάδα με την ανοχή των πολιτικών, και μιλάτε κιόλας.

Το ερώτημα είναι απλό..

Με πιο δικαίωμα κάποιος λέει όχι στους οπαδους Πανιωνιού Ξανθης, ΠΑΟΚ, και επιτρέπει την μετακίνηση οπαδών Ολυμπιακού ΠΑΟ, ΔΡΑΜΑΣ.

Τελικά είναι Γ.Γ.Α. ή Γ.Γ.Ο, για να ξέρουμε.

Αλλά έχετα μάθει να παίζεται μπάλα με τους Καλόπουλους και τις παράγκες, κι όποτε βγαίνεται έξω είστε σκέτη αποτυχία.

Ενώ και πάικτες και ομάδα έχετε. Αλλά έχετε λάθος νοοτροπία.
Νομίζεται ότι η μπάλα πάιζεται στην εξέδρα μεταξύ των παραγόντων, όπως χρόνια κάνετε στην Ελλάδα,
και δεν παίζεται μπάλα στο γήπεδο.

Και μην ξανακούσω κανέναν να πει ότι είναι βάρβαροι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ.
Έχετε δει να τιμωρηθούν για επισόδεια; :p
Ακόμη κι όταν μαχαίρωσαν οπαδο σε γυναικείο αγώνα βόλλεϊ, ο ΠΑΟ τιμωρήθηκε. :lol:

Ελληνικό ποδοσφαιρικό μεγαλείο :tooth

Erwdios
05-01-12, 22:42
Πραγματικά. Κοιτάς την 7 και βλέπεις 3000 καρμπόν Sheldon να κάθονται ήσυχα και να επιφημούν την ομάδα τους και όποιον αντίπαλο παίζει ποιοτικό ποδόσφαιρο.
Όχι σαν τους βάρβαρους της 4. Όχι σαν τα ρεμάλια που χρειάζονται διμοιρίες επι διμοιριών, ελικόπτερα, άρματα μάχης και ότι μπορείς να φανταστείς για να συνετιστούν. :whip:

Ε, καλά τώρα, τόσα χρόνια στο Φάληρο, αυτά τα χάλια δεν τα έχω ξαναδεί.

http://www.youtube.com/watch?v=APkOuknrjvg

Η κορύφωση έρχεται στο 8:28...

(Ξέρω, ξέρω, Τσουκαλάς, μπλα μπλα μπλα, άντε γεια μπλα μπλα μπλα)

Κλείστε τον ήχο και απολαύστε υπεύθυνα τον φιλήσυχο λαό του Παοκ να πολεμάει με μένος το αθηναϊκό κατεστημένο που δεν τον αφήνει να σηκώσει κεφάλι να ούμε...

Rebel Scum
05-01-12, 22:47
Ε, καλά τώρα, τόσα χρόνια στο Φάληρο, αυτά τα χάλια δεν τα έχω ξαναδεί.

http://www.youtube.com/watch?v=APkOuknrjvg

Η κορύφωση έρχεται στο 8:28...

(Ξέρω, ξέρω, Τσουκαλάς, μπλα μπλα μπλα, άντε γεια μπλα μπλα μπλα)

Κλείστε τον ήχο και απολαύστε υπεύθυνα τον φιλήσυχο λαό του Παοκ να πολεμάει με μένος το αθηναϊκό κατεστημένο που δεν τον αφήνει να σηκώσει κεφάλι να ούμε...

Ερωδιέ συγγνώμη αλλά εσύ το ξεκίνησες λέγοντας ότι οι της 7 είναι κάποιου είδους καλά παιδιά, δεν είναι το θέμα αν του ΠΑΟΚ (ή όποιας άλλης ομάδας) είναι καλύτεροι ή χειρότεροι αλλά η διαφορετική μεταχείριση.


Και φυσικά βλέποντας ότι δεν στέκει η απόφαση να επιτρέψουν κόσμο του γαύρου να πάει την πήραν πίσω την απόφαση.

Erwdios
05-01-12, 22:55
Oι απαντήσεις σου μου θυμίζουν τον "επιστήμονα" τον "αντε-γεια" στο κανάλι σας.
Μηδεν ουσία, μηδεν επιχειρήματα, όλα κόκκινα.

Είσαστε το μεγαλύτερο "πλυντήριο μαύρου χρήματος στην Ελλάδα με την ανοχή των πολιτικών, και μιλάτε κιόλας.

Το ερώτημα είναι απλό..

Με πιο δικαίωμα κάποιος λέει όχι στους οπαδους Πανιωνιού Ξανθης, ΠΑΟΚ, και επιτρέπει την μετακίνηση οπαδών Ολυμπιακού ΠΑΟ, ΔΡΑΜΑΣ.

Τελικά είναι Γ.Γ.Α. ή Γ.Γ.Ο, για να ξέρουμε.

Αλλά έχετα μάθει να παίζεται μπάλα με τους Καλόπουλους και τις παράγκες, κι όποτε βγαίνεται έξω είστε σκέτη αποτυχία.

Ενώ και πάικτες και ομάδα έχετε. Αλλά έχετε λάθος νοοτροπία.
Νομίζεται ότι η μπάλα πάιζεται στην εξέδρα μεταξύ των παραγόντων, όπως χρόνια κάνετε στην Ελλάδα,
και δεν παίζεται μπάλα στο γήπεδο.

Και μην ξανακούσω κανέναν να πει ότι είναι βάρβαροι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ.
Έχετε δει να τιμωρηθούν για επισόδεια; :p
Ακόμη κι όταν μαχαίρωσαν οπαδο σε γυναικείο αγώνα βόλλεϊ, ο ΠΑΟ τιμωρήθηκε. :lol:

Ελληνικό ποδοσφαιρικό μεγαλείο :tooth

Και ποιος σου είπε ότι εγώ πήρα θέση στο θέμα των μετακινήσεων? Την ανακοίνωση της 4 την διαβάσατε καθόλου? Μιλάει πουθενά για ΠΑΟ, ΑΕΚ κλπ?

Σας έχει κάνει κάνει πλύση εγκεφάλου ο Ζαγοράκης και σας φταίει για όλα ο Ολυμπιακός. Παρεμπιπτόντως, απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών του Ολυμπιακού στο Καυταντζόγλειο.

Ε ρε και είχε απαγορευτεί μετακίνηση οπαδών του ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη μετά από ανακοίνωση της 7 τι θα είχε γίνει, τρίτος παγκόσμιος λέμε...

Επίσης δεν δέχομαι από οπαδούς της ομάδας της χορηγίας να μιλάει για πλυντήρια.

Για τα υπόλοιπα περί μαχαιρωμάτων σε αγώνα βόλλευ, ένα πράγμα θα πω: όποιος πηγαίνει σε τέτοια ραντεβουδάκια, καλό είναι να ράβεται πρώτα και δεν εννοώ για γάμο. Ποσώς με ενδιαφέρει η οπαδική προτίμηση του κάθε ανεγκέφαλου που κυνηγιέται σαν το ζώο στη Λαυρίου.

........Auto merged post: Erwdios πρόσθεσε 4 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ερωδιέ συγγνώμη αλλά εσύ το ξεκίνησες λέγοντας ότι οι της 7 είναι κάποιου είδους καλά παιδιά, δεν είναι το θέμα αν του ΠΑΟΚ (ή όποιας άλλης ομάδας) είναι καλύτεροι ή χειρότεροι αλλά η διαφορετική μεταχείριση.


Και φυσικά βλέποντας ότι δεν στέκει η απόφαση να επιτρέψουν κόσμο του γαύρου να πάει την πήραν πίσω την απόφαση.

Αν ανατρέξεις μία σελίδα πίσω θα καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει η μετακίνηση οπαδών. Όλα τα εκτός έδρας τα βλέπω από την ασφάλεια του καναπέ μου.

Εγώ την ανακοίνωση της 4 καυτηριάζω επί της ουσίας που επιλέγει να δείξει τον Ολυμπιακό σαν υπαίτιο για την απαγόρευση προς τον ΠΑΟΚ και μέρος της οποίας μάλιστα αναπαράγει σαφώς ο subZero.

PS Και επειδή άρχισε λίγο απότομα η χρονιά και πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι, καλή χρονιά σε όλους σας, με υγεία σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Rebel Scum
05-01-12, 23:00
Αν ανατρέξεις μία σελίδα πίσω θα καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει η μετακίνηση οπαδών. Όλα τα εκτός έδρας τα βλέπω από την ασφάλεια του καναπέ μου.

Εγώ την ανακοίνωση καυτηριάζω επί της ουσίας που επιλέγει να δείξει τον Ολυμπιακό σαν υπαίτιο για την απαγόρευση προς τον ΠΑΟΚ. Ότι να'ναι λέμε όμως.


................Στην τελική, όπου έχει ταξιδέψει ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι σε Ελλάδα - Ευρώπη.
Μήπως να θυμηθούμε τι έγινε όταν ήρθαν τα παόκια στο Βόλο πριν κάποιους μήνες?

Δηλαδή αυτό στο τέλος το έβαλες για σπάσιμο νεύρων; :p

Στο θέμα της 4 θα σου πω το εξής....άσχετα αν φταίει ο ΟΣΦΠ για αυτά που τον κατηγορούν (που κατά τη γνώμη μου δεν φταίει στο βαθμό που του καταλογίζεται) όταν πρέπει να κατηγορηθεί κάποιος για το κατάντημα του ποδοσφαίρου σε ποιον πέφτει ο κλήρος; Στον Εργοτέλη; Όχι φυσικά αλλά στην ομάδα που έχει 13 στα 15((ή 8 στα 10 αν το πάμε την τελευταία δεκαετία) κατά πρώτο λόγο και μετά σε αυτήν που έχει πάρει τα ρέστα.

TermInuS
05-01-12, 23:26
Στην τελική, όπου έχει ταξιδέψει ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι σε Ελλάδα - Ευρώπη.

Ετσι σου ειπαν να λες ετσι λες.
Δεν φταις εσυ αλλα το σανο και τα καροτα του πρωταθλητη.

Erwdios
06-01-12, 00:16
Σου έκατσε βαρύς ο Παναιτωλικός εσένα, σκούπισε τα δάκρυα σου.

Zus
06-01-12, 01:59
Συγχαρητήρια στους οπαδούς του ΠΑΟΚ που με μόνο μια ανακοίνωση ξεβράκωσαν πολλούς και τους καναν να τρέχουν συμαζέψουν τα ασυμάζευτα :whistle:

TermInuS
06-01-12, 05:43
Σου έκατσε βαρύς ο Παναιτωλικός εσένα, σκούπισε τα δάκρυα σου.
Εδω εσυ πας να μας βγαλεις αγγελουδια τους δολοφονους.
Για να μην αρχισουμε να λεμε τα σπασμενα.

Erwdios
06-01-12, 13:07
Εγώ είπα επί λέξει ότι τα τελευταία χρόνια οι οπαδοί του Ολυμπιακού (δεν είναι μόνο της 7 όσοι πηγαίνουν στις εκδρομές u know) δεν έχουν προκαλέσει επεισόδια.

Από εκεί και πέρα, όσο και να προσπαθείς, δεν πρόκειται να με βάλεις σε συζητήσεις υποκόσμου που γουστάρεις να συντηρείς.

Η απάντηση μου για τα φυντάνια εκατέρωθεν στην προηγούμενη σελίδα.

Rebel Scum
06-01-12, 14:00
Για να ξεφύγουμε λίγο από τη μιζέρια βλέποντας τις δηλώσεις Κοντρέρας και Βιερίνια δεν μπορώ παρά να μη "χαρώ" για τον τρόπο που φεύγουν. Οι δηλώσεις τους είναι σαν να ανανέωσαν συμβόλαιο, όχι ότι χαρίζουν χρήματα.

Μπράβο στη διοίκηση και τον κόσμο σας που έχουν τόσο καλό κλίμα παρά τα προβλήματα.

subzer0
06-01-12, 18:15
Αν ανατρέξεις μία σελίδα πίσω θα καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει η μετακίνηση οπαδών. Όλα τα εκτός έδρας τα βλέπω από την ασφάλεια του καναπέ μου.

Εγώ την ανακοίνωση της 4 καυτηριάζω επί της ουσίας που επιλέγει να δείξει τον Ολυμπιακό σαν υπαίτιο για την απαγόρευση προς τον ΠΑΟΚ και μέρος της οποίας μάλιστα αναπαράγει σαφώς ο subZero.

PS Και επειδή άρχισε λίγο απότομα η χρονιά και πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι, καλή χρονιά σε όλους σας, με υγεία σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Το ότι εσένα δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της μετακίνησης φιλάθλων , δεν σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρει και τους άλλους. Και άμα μιλήσουμε και προσωπικά , εμένα με ενδιαφέρουν πιο πολυ οι μετακινήσεις , πάρα αν θα τιμωρηθεί η Τούμπα. Τι να κάνουμε , έτσι τα έφερε η ζωή και μένω 500χλμ από το γήπεδο. Πιο πολυ με βολεύει να πάω στην Νέα Σμύρνη , στην Τρίπολη , στο Περιστέρι , στο Αγρίνιο πάρα στην Τούμπα.

Αλλά και πάλι δεν είναι αυτό το θέμα μας. Η ανακοίνωση των συνδέσμων αναφέρεται στον Ολυμπιακό γιατί πολυ απλά , στον Ολυμπιακό επετράπη η οργανωμένη μετακίνηση φιλάθλων για τον αγωνα με την Δοξα και την ίδια ώρα στον ΠΑΟΚ απαγορεύτηκε για τον αγώνα με την Ξάνθη.
Τι από αυτο δεν καταλαβαίνεις?
Ότι δεν φταίει ο Ολυμπιακός σε αυτο?
Ωραία δεν φταίει. Ποιος ευνοείται από αυτο?
Και το κυριότερο. Ποια η λογική για μια τέτοια αντιμετώπιση , που χωρίζει τους Έλληνες σε καλούς εκδρομείς-φιλάθλους και σε κακούς?
Είναι ή όχι μεροληπτική η στάση της αστυνομίας-κράτους και όχι μονο για αυτήν την περίπτωση αλλά και για των Πανιωνιων που δεν τους αφήσαν να πανε Καυταντζογλειο , για τους φιλάθλους του Παναιτωλικου που και αυτούς δεν τους αφήσαν να έρθουν στην Τούμπα ( και τότε είχαν βγάλει ανακοίνωση οι σύνδεσμοι και τους καλούσαν να έρθουν πάρα την απαγόρευση ).

Τέλος πάντων άκρη δεν θα βγάλουμε. BTW ευτυχως που δεν θα πανε Ολυμπιακοί , θα είχε τριπλό μέτωπο εναντίον του , γιατί θα πήγαιναν και του Ηρακλή στο γήπεδο. Αυτο για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Γενικά είμαι υπέρ των μετακινήσεων.

Erwdios
07-01-12, 01:58
Το ότι εσένα δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της μετακίνησης φιλάθλων , δεν σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρει και τους άλλους. Και άμα μιλήσουμε και προσωπικά , εμένα με ενδιαφέρουν πιο πολυ οι μετακινήσεις , πάρα αν θα τιμωρηθεί η Τούμπα. Τι να κάνουμε , έτσι τα έφερε η ζωή και μένω 500χλμ από το γήπεδο. Πιο πολυ με βολεύει να πάω στην Νέα Σμύρνη , στην Τρίπολη , στο Περιστέρι , στο Αγρίνιο πάρα στην Τούμπα.

Αλλά και πάλι δεν είναι αυτό το θέμα μας. Η ανακοίνωση των συνδέσμων αναφέρεται στον Ολυμπιακό γιατί πολυ απλά , στον Ολυμπιακό επετράπη η οργανωμένη μετακίνηση φιλάθλων για τον αγωνα με την Δοξα και την ίδια ώρα στον ΠΑΟΚ απαγορεύτηκε για τον αγώνα με την Ξάνθη.
Τι από αυτο δεν καταλαβαίνεις?
Ότι δεν φταίει ο Ολυμπιακός σε αυτο?
Ωραία δεν φταίει. Ποιος ευνοείται από αυτο?
Και το κυριότερο. Ποια η λογική για μια τέτοια αντιμετώπιση , που χωρίζει τους Έλληνες σε καλούς εκδρομείς-φιλάθλους και σε κακούς?
Είναι ή όχι μεροληπτική η στάση της αστυνομίας-κράτους και όχι μονο για αυτήν την περίπτωση αλλά και για των Πανιωνιων που δεν τους αφήσαν να πανε Καυταντζογλειο , για τους φιλάθλους του Παναιτωλικου που και αυτούς δεν τους αφήσαν να έρθουν στην Τούμπα ( και τότε είχαν βγάλει ανακοίνωση οι σύνδεσμοι και τους καλούσαν να έρθουν πάρα την απαγόρευση ).

Τέλος πάντων άκρη δεν θα βγάλουμε. BTW ευτυχως που δεν θα πανε Ολυμπιακοί , θα είχε τριπλό μέτωπο εναντίον του , γιατί θα πήγαιναν και του Ηρακλή στο γήπεδο. Αυτο για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Γενικά είμαι υπέρ των μετακινήσεων.

Συμφωνώ με όσα λες κι ας μου είναι αδιάφορες οι μετακινήσεις οπαδών.

Η ένσταση μου έχει να κάνει με την ανακοίνωση της 4.

Μπορεί να καντηλιάσει όσο θέλει την αστυνομία, το κράτος, τον Μπιτσαξή.
Τον Ολυμπιακό όμως καλύτερα να τον αφήνει στην απέξω.

Κατάλαβες τι κατάφεραν οι παοκτζήδες με αυτή τους την ανακοίνωση?
Να μην ξανακατέβουν Αθήνα.

Κάτσε να δεις στο επόμενο παιχνίδι με Αθηναϊκή ομάδα την ανακοίνωση των ηλιθίων της 7, για την οποία μάλιστα θα έχουν και δίκαιο.

Erwdios
08-01-12, 19:20
Και φυσικά, όπως συμβαίνει πάντα σε περιπτώσεις όπως αυτή με τον κατατρεγμένο ΠΑΟΚ, η Ξάνθη άνοιξε το πέταλο και ένα εκδοτήριο για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ για να μην μείνουν παραπονεμένοι οι ψηφοφόροι του Βορρά. :whistle:

TermInuS
08-01-12, 21:27
Ο Τσιρωνης μπορεις να μας πεις τι δουλεια κανει στον γαυρο ερωδιε?
Μπορεις να μας εξηγησεις γιατι τα λεωφορεια της ΟΜ τα σταματησε ο Τσιρωνης με τρεις κλουβες ματ απο πισω του?
Με πιο δικαιωμα?

Erwdios
08-01-12, 22:59
Ήθελε να δει αν μεταφέρουν βάζελους. Συνηθίζεται τον τελευταίο καιρό. :rofl:

biggeo65
09-01-12, 00:56
H Ξάνθη άνοιξε εκδωτήριο κι κερκίδα , μόνο και μόνο για να αποδείξει,
ότι εμείς εδώ στον Βορρά ,δεν καταλαβαίνουμε από παράγκες και μέτρα που ευνοούν μόνο ομάδες με Ολυμπιακά αισθήματα.

Απλά με τον τρόπο αυτό έδειχνε ότι θα πρέπει ο Γ.Γ.Α και οι γύρω από αυτόν, να συμπεριφέρονται σνα πραγματικοί παράγοντες του Αθλητισμού, κι όχι σαν δορυφόροι του Ολυμπιακού.

Seitman
09-01-12, 09:54
Ρε συ Ερωδιέ τι θες να μας πεις τώρα; Τρέλα πουλάς;
Και γιατί να αφήσει τον Ολυμπιακό έξω από τη στιγμή που οι υπόλοιποι "τρώνε" πόρτα αλλά μόνο οι ερυθρόλευκες μπλούζες έχουν ελευθέρας να πάνε όπου θέλουν;

Και μετά αναρωτιέστε γιατί τα έχουν με τον Ολυμπιακό. Καλός ο οπαδισμός αλλά ανοίξτε και λίγο τα ματάκια σας. Δικαίωμά σου και μαγκιά σου που είσαι υποστηρικτής του Ολυμπιακού αλλά μην τα ισοπεδώνεις όλα.

subzer0
09-01-12, 16:38
@Erwdios
Δεν ήθελα να σου απαντήσω γιατί αδυνατεις να καταλάβεις τα βασικά.
Θα ξαναμιλησω ακόμα μια φορά με παραδείγματα.
Φέτος στην Τρίπολη ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του ΠΑΟΚ αλλά ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ φιλάθλων του ΠΑΟΚ.
Στην Τρίπολη ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του Ολυμπιακού.
Ως συνέπεια αυτής της ΑΝΙΣΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ από κάποιους (ποιους?????) που ευνοούν μια συγκεκριμμένη ομαδα , ήταν να υπάρχουν εκατοντάδες φίλαθλοι του Ολυμπιακού αλλά δεκάδες φίλαθλοι του ΠΑΟΚ.
Δεν απαγορεψε σε κανέναν φίλαθλο του ΠΑΟΚ να παει στο γήπεδο. Και αυτοί που θα πανε κάπου πρέπει να μπούνε.

Στο Καυταντζογλειο ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του ΠΑΟΚ για τον αγώνα με την Δόξα αλλά ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ φιλάθλων.
Στο Καυταντζογλειο ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του Ολυμπιακού την ίδια ώρα που ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη αλλά ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ φιλάθλων του ΠΑΟΚ.

Στην συνέχεια ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ η ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ φιλάθλων του Ολυμπιακού αλλά ΕΠΕΤΡΑΠΗ η ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ φιλάθλων του.

Όπως πήγαν οι ΠΑΟΚτσηδες στην Ξάνθη και στην Τρίπολη , θα μπορούσαν να πανε και οι Ολυμπιακοί στον αγώνα με τητν Δόξα. Γιατί δεν το έκαναν? Δικό τους πρόβλημα.

Πιστεύω να κατάλαβες επιτέλους τι παει να πει οργανωμένη μετακίνηση και μεμονωμένη παρουσία φιλάθλων.

Και ελπίζω να κατάλαβες ότι με αυτήν την επαναλαμβανώμενη σύμπτωση που ευνοεί μια συγκεκριμένη ομάδα δεν μπορώ να κατηγορησω την Παρί Σεν Ζερμέν.




Κατάλαβες τι κατάφεραν οι παοκτζήδες με αυτή τους την ανακοίνωση?
Να μην ξανακατέβουν Αθήνα.

Κάτσε να δεις στο επόμενο παιχνίδι με Αθηναϊκή ομάδα την ανακοίνωση των ηλιθίων της 7, για την οποία μάλιστα θα έχουν και δίκαιο.

Έτσι κι αλλιώς είναι απαγορευμένη η μετακίνηση στην Αθήνα.
Το ότι βρεθήκαμε στην Νέα Σμύρνη , με την καλή διάθεση των Πανιωνιων τους οποίους με χαρά θα υποδεχτούμε στην Τούμπα , φαίνεται εξόργισε την αστυνομία για αυτο και μπήκε στην Θύρα των ΠΑΟΚτσηδων και βαρούσε χωρίς λόγο , πράγμα που αποδείχτηκε περίτρανα και στην δικαιοσύνη , με μάρτυρες όλο το γήπεδο.

Όσο για την επόμενη φορά που θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Αθήνα , αν μέχρι τότε απαγορεύεται κατ´ επανάληψη η οργανωμένη μετακίνηση Ολυμπιακών και επιτρέπεται κατ´ επαναληψη η οργανωμένη μετακίνηση ΠΑΟΚτσηδων , τότε να βγάλει ανακοίνωση η Θύρα 7. Και , ναι , τότε θα έχει και αυτή δίκιο. Προς το παρόν όμως γίνεται το ανάποδο , κατ´ επανάληψη.


Και φυσικά, όπως συμβαίνει πάντα σε περιπτώσεις όπως αυτή με τον κατατρεγμένο ΠΑΟΚ, η Ξάνθη άνοιξε το πέταλο και ένα εκδοτήριο για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ για να μην μείνουν παραπονεμένοι οι ψηφοφόροι του Βορρά. :whistle:

Για να δούμε ποιος είναι ο κατατρεγμενος.
Μέσα στο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε :
Ο Ολυμπιακός αδικήθηκε από τον επόπτη και για αυτο δεν μπόρεσε να κερδίσει την.............Δόξα Δράμας , που είχε 2 βαθμούς σε 9 παιχνίδια.
Ο Ολυμπιακός κάνει παράπονα για την μετάδοση του αγώνα από το NOVA. Πόσο ακόμα να γελάσουμε?
Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος ( του Ολυμπιακού ) την πέφτει σε παιχτη της Δόξας γιατί...............πανηγύρισε την ισοπαλία!!!!!!!!!!!!
Ο Πρόεδρος του Ολυμπιακού στο βολλευ , τρώει ψιλές από φιλάθλους του Ολυμπιακού μετά τον αγώνα με τον Ηρακλή , οπου η ομάδα τους έχασε. Ο λόγος ? Τον θεωρούν υπεύθυνο γιατί ο Ηρακλής πήρε πιστωποιητικό για την συμμετοχή του στο πρωτάθλημα. Τους πνίγει το αίσθημα δικαιοσύνης , όπως πάντα άλλωστε. Δεν το έκαναν όμως πριν το αγώνα ή κάποια άλλη στιγμή. Το έκαναν μετα την ήττα από τον Ηρακλή. Αν κέρδιζαν , δεν βαριέσαι , πρώτοι παντού , 350 μόνοι μας 5 όλοι σας ( πέναλτι ) και τα σχετικά.

Και φυσικά μην ξεχνιόμαστε.
Σάββας Θεοδωρίδης : Ο Ολυμπιακός είναι η πιο αδικημενη ομάδα.

tommygun
09-01-12, 23:09
Μέσα στο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε :
Ο Ολυμπιακός αδικήθηκε από τον επόπτη και για αυτο δεν μπόρεσε να κερδίσει την.............Δόξα Δράμας , που είχε 2 βαθμούς σε 9 παιχνίδια.
Ο Ολυμπιακός κάνει παράπονα για την μετάδοση του αγώνα από το NOVA. Πόσο ακόμα να γελάσουμε?
Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος ( του Ολυμπιακού ) την πέφτει σε παιχτη της Δόξας γιατί...............πανηγύρισε την ισοπαλία!!!!!!!!!!!!
Ο Πρόεδρος του Ολυμπιακού στο βολλευ , τρώει ψιλές από φιλάθλους του Ολυμπιακού μετά τον αγώνα με τον Ηρακλή , οπου η ομάδα τους έχασε. Ο λόγος ? Τον θεωρούν υπεύθυνο γιατί ο Ηρακλής πήρε πιστωποιητικό για την συμμετοχή του στο πρωτάθλημα. Τους πνίγει το αίσθημα δικαιοσύνης , όπως πάντα άλλωστε. Δεν το έκαναν όμως πριν το αγώνα ή κάποια άλλη στιγμή. Το έκαναν μετα την ήττα από τον Ηρακλή. Αν κέρδιζαν , δεν βαριέσαι , πρώτοι παντού , 350 μόνοι μας 5 όλοι σας ( πέναλτι ) και τα σχετικά.

Και φυσικά μην ξεχνιόμαστε.
Σάββας Θεοδωρίδης : Ο Ολυμπιακός είναι η πιο αδικημενη ομάδα.

:rofl::rofl::rofl:


:worthy: να ναι καλα τα παλικαρια, να γελαει και λιγο το χειλακι μας.

button
09-01-12, 23:41
Και φυσικά μην ξεχνιόμαστε.
Σάββας Θεοδωρίδης : Ο Ολυμπιακός είναι η πιο αδικημενη ομάδα.

Είναι αδικημένη :rofl:

spyrosn
10-01-12, 11:13
Άπονη ζωή, μας πέταξες στου δρόμου την άκρη, μας αδίκησες. :drunk:

TermInuS
10-01-12, 16:40
Προεδρος του ΕΣΑΠ ειναι ο Τορνατωρος και οχι των γαυρων (ηταν καποτε και προεδρος τους).
Εντωμεταξυ τσαμπα τα σεντονια που γραφεις για τον ερωδιο.Εδω δεν απανταει σε απλα πραγματα.

subzer0
10-01-12, 18:12
Προεδρος του ΕΣΑΠ ειναι ο Τορνατωρος και οχι των γαυρων (ηταν καποτε και προεδρος τους).

Σαν προέδρο τον έχει στο site που διάβασα την είδηση.


Επίθεση στον Ταρνατόρο
Ένα σοβαρό επεισόδιο σημειώθηκε μετά το τέλος του ντέρμπι Ολυμπιακός-Ηρακλής, με πρωταγωνιστές τον Παντελή Ταρνατόρο και λιγοστούς φίλους των "ερυθρολεύκων".

Οι τελευταίοι κινήθηκαν με απειλητικές διαθέσεις εναντίον του προέδρου του πειραϊκού ΤΑΑ και της ΕΣΑΠ, θεωρώντας τον υπεύθυνο για το γεγονός ότι ο "γηραιός" πήρε άδεια συμμετοχής στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά τις ύβρεις και τα φτυσίματα, ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού αντέδρασε λέγοντάς τους να αποχωρήσουν από το κλειστό του Ρέντη, κάτι που εκνεύρισε περισσότερο τους φίλους των νταμπλούχων.

Ευτυχώς, χάρη στην παρέμβαση των παικτών της ομάδας αποφεύχθησαν τα χειρότερα, αφού ορισμένοι οδήγησαν τον κ. Ταρνατόρο προς τα αποδυτήρια και άλλοι συνομίλησαν με οπαδούς, προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

http://www.contra.gr/Sports/Volleyball/Hellas/A1Volley/olympiacos/epithesh-ston-tarnatoro.1566627.html


Αλλά δεν παίρνω και όρκο. Το ντου έγινε πάντως. :p

yiapap
10-01-12, 18:14
Αλλά δεν παίρνω και όρκο. Το ντου έγινε πάντως. :pΡουθούνι άνοιξε όμως;
ΟΧΙ! :rtfm:

subzer0
10-01-12, 23:52
Την σκαπουλάραμε από την UEFA σήμερα με ένα μικρό προστιματάκι. Άντε να δούμε τι θα γίνει και με τους υπόλοιπους. :whistle:

Έφυγε από την ζωή σήμερα και ο Θωμάς Βουλινός.
Τον θυμάμαι από τις πολύμηνες αποχές στην Τούμπα για να φύγει απο πρόεδρος αλλά και για μια από τις μεγαλύτερες στιγμή στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

ΠΑΟ - ΠΑΟΚ Ο Βουλινός παίρνει την ομάδα και φεύγει από το γήπεδο. (http://www.youtube.com/watch?v=SZxp9XOD2Uw)

Και φυσικά μετά από αυτό πάλι δεν άλλαξε τίποτα στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

R.I.P.

biggeo65
11-01-12, 04:42
Περίμενες να αλλάξει κάτι; Αλλά τουλάχιστον κι ο Βουλονός ,ήταν από τους προέδρους που είχε το σθένος να πάει κόντρα στο κατεστημένο των Αθηνών
και στην παράγκα. Αυτός κι ο Παντελάκης.

Αγαπούσε την ομάδα, ασχετά αν δεν μπόρεσε να κάνει πολλά. Αλλά είμασταν μεσα στην πρώτη τριάδα.

Με αυτόν στάματησε και μια εποχή που οι πρόεδροι ενδιαφέρωνταν πρώτα για την ομάδα και μετά για τις τσέπες τους.

Μετά για μια 10ετία ο ΠΑΟΚ ήταν κοντα στην διάλυση, ώσπου ανέλαβε ο Ζαγοράκης.

Καλό του ταξίδι.


Όσο για την UEFA, αν σε εμάς μπήκε πρόστιμο 50.000€ ,η ΑΕΚ πως πήρε το clearence;
H Manchester City τι πρόστιμο είχε;

subzer0
16-01-12, 02:13
Εβδομαδιαία πρόοδος ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ημερήσια αναφορά. Κυριακή 15/1/2012

Ο ΠΑΟΚ κάνει την ανατροπή με τον Εργοτέλη , σε ένα παιχνίδι που διαιτητής και επόπτες τα έκαναν πατσά.
Οι ΠΑΟΚτσηδες πρόεδροι της εξέδρας , κατάφεραν να διώξουν τον Ζαγορακη από το γηπεδο με τα μπινελικια τους.
Μάλλον είναι οι ίδιοι που έβριζαν τον Κουτσιανικούλη πριν ξεκινήσει το παιχνίδι και τον αποδοκιμαζαν μετα. Όπως και τότε που πρωτοηρθε στον ΠΑΟΚ - και αυτοί δεν είχαν πάρει ακόμα προαγωγή και ήταν μόνο προπονητές - και ήθελαν να παίζει αυτός αντι του Κονσεϊσάο αλλά μετά τον εκραζαν πάλι. Ίσως είναι και οι ίδιοι που έβριζαν τον Σαλπιγγιδη και χειροκρότησαν τον Θεοδωρίδη ( αυτό κι αν είναι από τα απίστευτα ).

Στα υπόλοιπα
- ο Παναθηναϊκός τα έχει με τον Σπάθα. Αυτο είναι από τα άγραφα.
- ο Κατσουρανης ντρέπεται που είναι στο ποδόσφαιρο - με τον Σπάθα διαιτητή - αλλά πριν 2 χρόνια ήταν δίκαιος και περήφανος πρωταθλητής με τον ίδιο διαιτητη.
- ο Μαρινάκης δεν μιλάει ξανά στην ΝΟΒΑ και ο Κυρ Σάββας ζητάει με πείσμα το 50-50.
- πρόεδρος και προπονητής ομάδας αφήνουν υπόνοιες οτι ο αντίπαλος τους παίζει φιλικά και αυτοί κουράζονται.
- η απάντηση είναι οτι ο Κωτσιος άφησε να μπει το γκολ του Κλέιτον και είναι Fun του Λέτο στο Facebook.
- όπως και το οτι ο Αντι του Παναιτωλικού έχει το ίδιο γραφείο μάνατζερ με τον Φερέιρα για αυτό και κάλυπτε τον Τοτσε στο.............93ο λεπτό.
- παίχτης του Θρασύβουλου κατήγγειλε επίθεση στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού από φουσκωτους και 2 ημέρες μετά , ο αθλητικός δικαστής δεν το έχει μάθει ακόμα - μάλλον.

Αθάνατο ελληνικό ποδόσφαιρο.

biggeo65
16-01-12, 02:31
Για τους προέδρους-προπονητές τις εξέδρας ότι και να γράψουμε λίγο είναι.
Απαράδεκτοι κοινώς. Αλλά φταίει και ο Ζαγοράκης που στηρίζει τους συνδέσμους.

Αυτοί είναιπου κάνουν το μεγαλύτερο κακό στις ομάδες. Αν δεν διαλυθούν οι σύνδεσμοι, δεν πρόκειται να δούμε κερκίδες όπως οι Aγγλικές.

Που αυτοί ήταν χειρότεροι από εμάς. Κι όμως στο γήπεδο τώρα είναι αγγελούδια.

Κάποτε τον Σπάθα το ΦΩΣ των Σπορ τον έκραζε σαν τον δι8ατητή που είναι "βαμένος" παράσινος οπαδός.
Τώρα τον κατηγορεί κι ο ΠΑΟ; Το είδαμε κι αυτό.

Όσο για το θέμα της καταγγελίας Βασιλείου, ξέρεις πόσο καθυστερεί να πάει η καταγγελία στον Aθλητικόι δικαστή, αν υπάρχει μποτιλιάρισμα;

Κι εξάλλου ο πρόεδρος του Θρασύβουλου, ίσως σκεφτεται να τιμωρήσει τον παίκτη του που τόλμησε κι έκανε καταγγελία.
Οι δηλώσεις του στο Contra.gr (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/BEth/thrasivoulosfilis/masourhs-symvainoyn-mikroentaseis-sta-ghpeda.1574959.html)αυτό δείχνουν .

Zus
16-01-12, 12:28
Να μου λείπουν τέτοιοι πράσινοι διαιτητές. Τον χαρίζουμε στον Βορρά να μην μοιρολογάει για τα πάντα :cool:

subzer0
16-01-12, 13:46
Δεν είπε κανείς οτι είναι πράσινος.
Άλλωστε με εκείνο το 50-50 στο Χαριλάου αν ευνοήθηκε κάποιος ήταν ο Άρης και όχι ο Παναθηναϊκός.
Μην λέμε τα ίδια.

Zus
16-01-12, 14:35
Τότε το άγραφα που κολλάει. Σαφώς και ο Παναθηναικός τα έχει με τον Σπάθα. Ματς όπως το χθεσινό κρίνουν τον πρωταθλητή.

Η επιμονή του να συνεχίζεται ο αγώνας σε αυτό το πράμα που το αποκαλούν ποδοσφαιρικό γήπεδο, που ακόμα και πρόβατα θα αρνούνταν να μπουν μέσα να βοσκίσουν είναι πολύ ύποπτη.

Gordito
16-01-12, 14:44
Κουτοχορτο αβερτα βλεπω παιζει εδω στο απρομαυρο νημα.

1) Θυμαται κανενας το τελευταιο παιχνιδι του Αναστασιαδη στον παγκο του Παναθηναικου; Μηπως ηταν το Παναθηναικος-ΠΑΟΚ 1-2; Μηπως θυμαται κανεις την διατησια σε εκεινο το ματς; Πηρε κανενας ψευτομαγκας προεδρος την ομαδα απο το γηπεδο;

2) Ναι ειναι τρελοβαζελος ο Κωτσιος. Σε 14-15 χρονια καριερας εκατσε 3 στο βαζελο. Εγινε πρασινος απο κουνια.

3) Απο το χτεσινο αυτο σου εμεινει; Οτι ο βαζελος τα εχει με τον Σπαθα; Για το παγοδρομιο τιποτα;
Ενας 'αντικειμενικος' 'φιλαθλος αυτο θα ελεγε ε;

4) Ησουν και εσυ χτες μεσα και εκραζες Ζαγορακη; :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.