PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

biggeo65
06-02-12, 16:45
Μα κανείς δεν είπε οτι παίξαμε καλά. Αλλά δεν ξέρουμε τι θα γινότανε αν
ο Ολυμπιακός έπαιζε με 10.
Για να μην πω για τις απουσίες.
Ας όψονται οι τραυματισμοί, η κρίση και η UEFA.

Και δεν είναι ότι χάσαμε από τον Ολυμπιακό. Χάσαμε και τον Λαζάρ,
να δω ποιούς θα κατεβάσουμε στα επόμενα ματς.

yiapap
06-02-12, 16:49
Μα κανείς δεν είπε οτι παίξαμε καλά. Αλλά δεν ξέρουμε τι θα γινότανε αν
ο Ολυμπιακός έπαιζε με 10.Άμα δεν ξέρουμε τι θα γινόταν, τι επιμένετε τόσο στην αποβολή; Η αποβολή έκρινε το μάτς; Μέχρι τότε ήμασταν στα ίσα και μετά χάσανε οι παίκτες την ψυχραιμία τους;
Για τα υπόλοιπα... ε ναι. Οι μεγάλες ομάδες κρίνονται (και) από το βάθος του πάγκου τους. Εμείς σε λίγο θα βάζουμε τον ίδιο τον ξύλινο πάγκο να παίξει γιατί δεν θα συμπληρώνουμε ενδεκάδα!

senkradvii
06-02-12, 16:55
Kαλά ο Λαζάρ τραγικός..

Να ρωτήσω. Θεωρείται σε εκείνη την φάση της τρελής αναμπουμπούλας ότι υπήρξε πέναλντι στον Σαπλιγγίδη;

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 5 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Άμα δεν ξέρουμε τι θα γινόταν, τι επιμένετε τόσο στην αποβολή; Η αποβολή έκρινε το μάτς; Μέχρι τότε ήμασταν στα ίσα και μετά χάσανε οι παίκτες την ψυχραιμία τους;
Για τα υπόλοιπα... ε ναι. Οι μεγάλες ομάδες κρίνονται (και) από το βάθος του πάγκου τους. Εμείς σε λίγο θα βάζουμε τον ίδιο τον ξύλινο πάγκο να παίξει γιατί δεν θα συμπληρώνουμε ενδεκάδα!

Παρόμοιας άποψης είμαι και εγώ..

subzer0
06-02-12, 16:57
Να κάνω εγώ τώρα τον κακό;
Δηλαδη αν έπαιζε με 10 παίκτες ο ΟΣΦΠ στο β' ημίχρονο θα άλλαζε το αποτέλεσμα;
Εγώ από διηγήσεις που άκουσα, χθες είμασταν για να κόβουμε ξύλα στη Βρετανική Κολούμπια, όχι για να παίζουμε ποδόσφαιρο.

Εγω αυτο με τον Αμπντουν δεν το γράφω για να δικαιολογήσω την ήττα χτες.
Το γράφω για να δείξω την διάφορα αντιμετώπισης για το ίδιο ακριβώς πράγμα. Θα μου πεις στο ίδιο έργο θεατές. Θα σου πει και ο άλλος , εσύ που πήρες πέναλτι αβαβα με την ΑΕΚ και παει λέγοντας.
Δεν μπορούν όμως 2 ίδιες φάσεις σε 2 συνεχόμενα παιχνίδια να δίνονται ανάποδα και να είναι και οι 2 διαιτητές άριστοι.

Και θα σου πω και κάτι που σιχαίνομαι αλλά το σιχαίνομαι πραγματικά.
Δεν ξέρω τι θα αλλαζε αν έπαιζε ο Ολυμπιακός με 10 στο δεύτερο. Το μόνο σίγουρο είναι οτι οι δικοί μας θα είχαν λιγότερα νεύρα.
Αλλά όταν μας επρηζαν οι σπίκερ στα παιχνίδια με τον ΠΑΟ και τον Ολυμπιακό για την περίφημη κατοχή της μπάλας και τεράστια η διάφορα στην κατοχή της μπάλας και να 62-38 η κατοχή , χτες στο πρώτο ημίχρονο η κατοχη ήταν 65-35 για τον ΠΑΟΚ και με 11 ο Ολυμπιακός αλλά δεν ακούσαμε από τον σπίκερ να μας λέει για την κατοχη.
Κατοχη βέβαια είχαμε το 40 αλλά όχι οτι η εικόνα του παιχνιδιού έδειχνε πως δεν μπορούσε να αλλάξει κάτι , όταν σε ίδιες περιπτώσεις μας τα είχανε κάνει τσουρέκια.

senkradvii
06-02-12, 16:58
Οι speaker πάντα τραγικοί ήταν και θα είναι πιθανώς.. Τι ασχολείσαι μαζί τους;

yiapap
06-02-12, 17:04
Αυτό θα έλεγα κι εγώ.
Οι σπήκερ είναι οι γνωστοί. Και οι διαιτητές παίζουν μέσες άκρες με τον ίδιο τρόπο εδώ και χρόνια.
Καλά, όλα αυτά αλλά θα προτιμούσα να επικεντρωνόμαστε στα προβλήματα που χθες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανή στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο.
Άλλωστε... παίζουμε και Ευρώπη εμείς ακόμη!!! :whistle:

subzer0
06-02-12, 17:10
Οι speaker πάντα τραγικοί ήταν και θα είναι πιθανώς.. Τι ασχολείσαι μαζί τους;

Επειδή ακριβώς μας τα κάνουν τσουρέκια. Είχε κατοχη ο ΠΑΟ στην Τούμπα στο πρώτο ημίχρονο και δεν έκανε φάση αλλά είχε κατοχη πως να το κάνουμε.
Είχε κατοχη ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι του πρώτου γύρου , έχει κατοχη ο Ολυμπιακός. Όταν γύρισε για λίγο στο δεύτερο ημίχρονο το ξεχάσαμε.
Είχε κατοχή 65-35 ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν έδειχνε ικανός να απειλήσει ακόμα και αν εμένα με 10 ο Ολυμπιακός.

Ας αποφασίσουν ποτε μετράει και ποτε όχι.
Ή ας το κόψουν τελείως γιατί το σιχαίνομαι και σαν ποδοσφαιρική έκφραση. :p

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 3 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό θα έλεγα κι εγώ.
Οι σπήκερ είναι οι γνωστοί. Και οι διαιτητές παίζουν μέσες άκρες με τον ίδιο τρόπο εδώ και χρόνια.
Καλά, όλα αυτά αλλά θα προτιμούσα να επικεντρωνόμαστε στα προβλήματα που χθες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανή στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο.
Άλλωστε... παίζουμε και Ευρώπη εμείς ακόμη!!! :whistle:

Ναι αλλά και οι απουσίες θα είναι ίδιες από εδω και πέρα και πιο σημαντικές αυτών οι μόνιμες. Και θα πρεπει να συνηθίσουμε με αυτές και να συμβιβαστούμε.

Οπότε επειδή μένουν όλα ίδια , προτιμώ να ασχολούμαι με τα κοράκια. :p

yiapap
06-02-12, 17:10
Όποτε συμφέρει τους "αθλητικούς δημοσιογράφους" και τα συμφέροντα που εξυπηρετεί το εκάστοτε κανάλι τότε τη θυμούνται την κατοχή. Όποτε δεν τους συμφέρει το ξεχνάνε.
Τι ψάχνεις τώρα; :p

senkradvii
06-02-12, 17:29
Επειδή ακριβώς μας τα κάνουν τσουρέκια. Είχε κατοχη ο ΠΑΟ στην Τούμπα στο πρώτο ημίχρονο και δεν έκανε φάση αλλά είχε κατοχη πως να το κάνουμε.
Είχε κατοχη ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι του πρώτου γύρου , έχει κατοχη ο Ολυμπιακός. Όταν γύρισε για λίγο στο δεύτερο ημίχρονο το ξεχάσαμε.
Είχε κατοχή 65-35 ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν έδειχνε ικανός να απειλήσει ακόμα και αν εμένα με 10 ο Ολυμπιακός.

Ας αποφασίσουν ποτε μετράει και ποτε όχι.
Ή ας το κόψουν τελείως γιατί το σιχαίνομαι και σαν ποδοσφαιρική έκφραση. :p


Νομίζω πως τα θες και συγχύζεσαι αφού κάθεσαι και ασχολείσαι με τι @@ λέει ο κάθε εκφωνητής. :p

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 4 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Καλά, όλα αυτά αλλά θα προτιμούσα να επικεντρωνόμαστε στα προβλήματα που χθες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανή στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο.
Άλλωστε... παίζουμε και Ευρώπη εμείς ακόμη!!! :whistle:

Δυστυχώς νομίζω σε εσάς του Παοκτζήδες αυτό το πρόβλημα είναι πιο έντονο. Το συζητούσα και με φίλο Παοκτζή, χθες. Πάντα θα φταίνε, ο ΟΣΦΠ, η Αθήνα, το σύστημα, η κοινωνία, τα ΜΑΤ, η διαιτησία, ο Πρόεδρος, οι εκφωνητές (καλή ώρα :p), η πόρνη η μπάλα, το δοκάρι, τα κάγκελα, τα ντουβάρια, το χορτάρι αλλά ποτέ οι παίκτες.. :p Εκτός και αν αυτός πιο πριν έχει πάρει μεταγραφή σε άλλη αντίπαλη ομάδα και έχει γυρίσει ξανά.. :lol:

Χθες ο ΠΑΟΚ έχασε για μένα από το τραγικό 0-2 και για το οποίο ευθύνη έχουν μόνο οι παίκτες.

yiapap
06-02-12, 17:34
Δυστυχώς νομίζω σε εσάς του Παοκτζήδες αυτό το πρόβλημα είναι πιο έντονο. Το συζητούσα και με φίλο Παοκτζή, χθες. Πάντα θα φταίνε, ο ΟΣΦΠ, η Αθήνα, το σύστημα, η κοινωνία, τα ΜΑΤ, η διαιτησία, ο Πρόεδρος, οι εκφωνητές (καλή ώρα :p), η πόρνη η μπάλα, το δοκάρι, τα κάγκελα, τα ντουβάρια, το χορτάρι αλλά ποτέ οι παίκτες.. :p Εκτός και αν αυτός πιο πριν έχει πάρει μεταγραφή σε άλλη αντίπαλη ομάδα και έχει γυρίσει ξανά.. :lol:Ε ναι... Όμως όταν 1-2-5-50-1050 φορές το παραπάνω ειναι αληθές, είναι εξαιρετικά εύκολο να αποδίδεις τα πάντα σε αυτό.
Εδώ άλλοι κι άλλοι (ονόματα δεν λέμε, Αθηναίοι είναι πάντως :lol:) γκρινιάζουν για τα παραπάνω!!!

johnson
06-02-12, 18:29
Πάλι καλά που μίλησαν κάποιοι σωστά και το στρώσατε το τόπικ γιατί πριν ήταν λες και μιλάγαμε στην εκπομπή θύρα 4.
Καλή συνέχεια στην Ευρώπη και στους 2. Βασικά καλή συνέχεια γενικότερα, στους στόχους του ο καθένας.

biggeo65
06-02-12, 22:36
Εσεις τους ξέρετε τους στόχους σας. Τρομοκρατία κι ότι γίνει.
Από σήμερα ακούστηκε ψάχνεται πιο τριο θα σφυρίξει στον αγώνα σας
με την ΑΕΚ :p

Το τοπικ ήταν στρωμένο αλλά μπήκες εσύ και το αναστάτωσες. :p
Ακριβώς ότι κανετε τόσα χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Από το 1995 όλες οι ομάδες φωνάζανε, να σας δίνουμε το πρωτάθλημα
και οι υπόλοιποι να παίζανε χωρίς συμμετοχή του Ολυμπιακού.

H μπάλα θα παίζονταν στο γήπεδο κι όχι στα γραφεία και στις κερκίδες.

Καλή συνέχεια στην Ευρώπη. Αν και με την Καζάν δεν πρέπει να έχετε πρόβλημα.

yiapap
06-02-12, 22:40
Από το 1995 όλες οι ομάδες φωνάζανε, να σας δίνουμε το πρωτάθλημα
και οι υπόλοιποι να παίζανε χωρίς συμμετοχή του Ολυμπιακού.Επειδή το έχω ξανακούσει το επιχείρημα... Η μόνιμη απάντησή μου είναι ότι μετά θα είχαμε τον Παναθηναϊκό. Ή την ΑΕΚ. Ή ελλείψη αυτών τον ΠΑΟΚ, τον Πανιώνιο, το Αιγάλεω και τον Ατρόμητο.
Όταν το σύστημα είναι διεφθαρμένο κάποιος θα βρεθεί να πάρει τη θέση του δερβέναγα.

biggeo65
06-02-12, 22:48
Το σύστημα είναι διεφθαρμένο επειδή κάποιυς δεν συμφέρει το υγιές σύστημα.
Και από το 1995, οι μόνοι που δεν θέλανε τη εκκαθαριση του Ποδοσφαίρου ήταν οι Ολυμπιακοί.

Να θυμηθώ Κοσκωτά και τράπεζα Κρήτης, Σαλιαρέλη, Κοκκαλη και Siemens
και κρατικές επιχορηγήσεις και στοίχημα;

Μόνο αυτοί που έχουν κέρδος, θέλουν σάπιο το ποδόσφαιρο.
Οι υπόλοιποι απλά θέλουν να παίξουν μπάλα.

Και γιορτές που γράφεις στο AVATAR, δεν είναι τέλος Εντάξει;. :p
Έρχονται οι Απόκριες :lol:

yiapap
06-02-12, 22:57
Μα οι Ολυμπιακοί θέλουν και δουλεύουν για την διαιώνιση της σαπίλας ακριβώς επειδή έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι. Αν το είχε κάποιος άλλος θα ήταν υπέρμαχοι της κάθαρσης, της διαφάνειας κτλ.κτλ.

Όσο για το άλλο...
Γιορτές τέλλλος σε λλλέω... Καμιά περούκα από τα Jumbo και πολύ μας είναι!

johnson
06-02-12, 23:00
Αν και με την Καζάν δεν πρέπει να έχετε πρόβλημα.

Δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος. Αφενός στο χιόνι όλα είναι πιο δύσκολα και σίγουρα εμείς θα έχουμε το πρόβλημα ενώ σε καμιά περίπτωση δεν είναι ομάδα της πλάκας. Μακάρι να μας κάτσει και εμάς ένα 2-2 εκεί έξω για αρχή και μετά βλέπουμε. Άλλωστε στα knockouts σπάνια παίζει καλά ο ΟΣΦΠ ή όταν το κάνει δεν είναι αρκετό.

biggeo65
06-02-12, 23:13
Χώρια που και το Καραϊσκάκη το χτίσανε με κρατική επιχορήγηση.
Ο Παναθηναϊκός ακόμη τραβιέται. Για τον Παναθηναϊκό ισχύουν οι νόμοι,
και οι οικολογικές ανησυχίες, για τον Ολυμπιακό δεν ισχύουν,
αντίθετα υπάρχει και πριμοδότηση. :p

Οι υπόλοιποι δεν έχουν τα κονέ και τις διασυνδέσεις για να τα κάνουν.
Αναγκαστικά θα έπαιζαν μπάλα.

........Auto merged post: biggeo65 πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος. Αφενός στο χιόνι όλα είναι πιο δύσκολα και σίγουρα εμείς θα έχουμε το πρόβλημα ενώ σε καμιά περίπτωση δεν είναι ομάδα της πλάκας. Μακάρι να μας κάτσει και εμάς ένα 2-2 εκεί έξω για αρχή και μετά βλέπουμε. Άλλωστε στα knockouts σπάνια παίζει καλά ο ΟΣΦΠ ή όταν το κάνει δεν είναι αρκετό.

Και σωστά εσείς δεν είστε ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ.
Σας βλέπει με άλλο μάτι η UEFA.

Και καλά να παίξετε, πάλι όλα εξαρτόνται.

johnson
07-02-12, 00:13
Και σωστά εσείς δεν είστε ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ.
Σας βλέπει με άλλο μάτι η UEFA.

Και καλά να παίξετε, πάλι όλα εξαρτόνται.

Ευτυχώς γιατί τα τελευταία, ας πούμε 5 χρόνια, είμαστε γενικά αρκετά καλύτεροι και από τους 2. :)


True Story

biggeo65
07-02-12, 00:15
Και καλύτεροι να είστε, οι άλλοι καλύτερα προχωράνε.:p

johnson
07-02-12, 00:19
Και καλύτεροι να είστε, οι άλλοι καλύτερα προχωράνε.:p

Δε νομίζω Τάκη :whistle:

TermInuS
07-02-12, 00:31
Ευτυχώς γιατί τα τελευταία, ας πούμε 5 χρόνια, είμαστε γενικά αρκετά καλύτεροι και από τους 2. :)

Ε ναι! Τοσα κλεψατε.
Καποτε θα φτιαχνατε και ομαδα.

True Story

johnson
07-02-12, 00:35
Ε ναι! Τοσα κλεψατε.
Καποτε θα φτιαχνατε και ομαδα.

True Story

Πήρες και εσύ πρωτάθλημα και είδαμε τι ομαδάρα έφτιαξες με τη καμία νίκη και τη συγκομιδή-ρεκόρ για Ελληνική ομάδα στο τσουλού αμέσως μετά τη κατάκτηση. :)

True is true

Zus
07-02-12, 00:56
Καποτε θα φτιαχνατε και ομαδα.

Ποιος ήρθε?

albatross
07-02-12, 01:23
http://i.imgur.com/IjduJ.gif

senkradvii
07-02-12, 01:27
http://i.imgur.com/IjduJ.gif

:up: :up:

johnson
07-02-12, 02:16
Well played.

btw τόση ώρα το κοιτάζω και ο τύπος δε χορταίνει με τίποτα :p:lol:

TermInuS
07-02-12, 03:34
Δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε θα σου πω για τη βραβευση του Καλοπουλου και θα πεσει το ιντερνετ σου.

johnson
07-02-12, 07:03
Δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε θα σου πω για τη βραβευση του Καλοπουλου και θα πεσει το ιντερνετ σου.

Εννοείς η πρόσβαση στο ίντερνετ. Και γιατί, πότε έπεσε για να πέσει τώρα;
Είπε τη μια κοτσάνα που έβγαλε από το μυαλό του ο ένας και εσύ εκεί από πίσω να τη ξαναπείς για να δώσεις έμφαση στη βλακεία.

Τι να πεις, κανείς δε περιμένει από τον Terminus ή τον Subzer0 ή τον Biggeo να είναι αντικειμενικοί.
Απλά κάνοντας συζήτηση καταλαβαίνει κανείς τα όρια κάποιου μέχρι να φορέσει τα γυαλιά της ομάδας του. Ορισμένοι είναι αντικειμενικοί και κρατάνε, άλλοι το παλεύουν αρκετά μέχρι να τα φορέσουν ενώ άλλοι πάλι είναι "always on". Και σε αυτή τη τελευταία κατηγορία όσοι είστε δε παλεύεστε για κανένα λόγο, από οποιαδήποτε ομάδα και αν είστε (και της δικής μου).
Όμως θέλω και εγώ ποπ κορν, οπότε ας πάρει κάποιος άλλος τη θέση μου, κατά προτίμηση επιπέδου Bayern7
για να υπάρχει ισάξια "μάχη" ;) adios.

subzer0
07-02-12, 08:25
Τάδε έφη ο αντικειμενικός διαχρονικά Johnson.
Τα τσουρέκια σε ολο τους το μεγαλειο και πριν την εποχή τους μάλιστα.

biggeo65
07-02-12, 08:53
Εννοείς η πρόσβαση στο ίντερνετ. Και γιατί, πότε έπεσε για να πέσει τώρα;
Είπε τη μια κοτσάνα που έβγαλε από το μυαλό του ο ένας και εσύ εκεί από πίσω να τη ξαναπείς για να δώσεις έμφαση στη βλακεία.

Τι να πεις, κανείς δε περιμένει από τον Terminus ή τον Subzer0 ή τον Biggeo να είναι αντικειμενικοί.
Απλά κάνοντας συζήτηση καταλαβαίνει κανείς τα όρια κάποιου μέχρι να φορέσει τα γυαλιά της ομάδας του. Ορισμένοι είναι αντικειμενικοί και κρατάνε, άλλοι το παλεύουν αρκετά μέχρι να τα φορέσουν ενώ άλλοι πάλι είναι "always on". Και σε αυτή τη τελευταία κατηγορία όσοι είστε δε παλεύεστε για κανένα λόγο, από οποιαδήποτε ομάδα και αν είστε (και της δικής μου).
Το να θολώνεις και να πεις μια μπούρδα εν βρασμό ψυχής (πόσο μάλλον αν έχεις χάσει) το καταλαβαίνω. Το να λες συνέχεια βλακείες, είναι πρόβλημα. Και δε διορθώνεται έτσι εύκολα. Μάλλον είσαι always on τύπος. Και μάλιστα χωρίς ογκοχρέωση. Όμως θέλω και εγώ ποπ κορν, οπότε ας πάρει κάποιος άλλος τη θέση μου, κατά προτίμηση επιπέδου Bayern7 για να υπάρχει ισάξια "μάχη" ;) adios.
Εδω είναι φόρουμ κι όχι κερκίδα. Θα σε παρακαλέσω να φέρεσαι ανάλογα.

Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν προς όλους και ειδικά σε μένα που
δεν σε χαρακτήρισα, ούτε ανέφερα κατι σε σένα προσωπικά.

Αν έχεις μάθει σε συμπεριφορές θύρας 7, υπάρχουν άλλα μέρη να εξασκήσεις αυτές τις συμπεριφορές.

Κι αν θέλεις να συναντηθούμε να τις συζητήσουμε. Πολιτισμένα πάντα.:bless:
Αλλά όσο γράφεις στο φόρουμ θα σε παρακαλέσω να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.

Εδώ δεν είναι TV Matzik. :hammer:

johnson
07-02-12, 09:34
Εδω είναι φόρουμ κι όχι κερκίδα. Θα σε παρακαλέσω να φέρεσαι ανάλογα.

Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν προς όλους και ειδικά σε μένα που
δεν σε χαρακτήρισα, ούτε ανέφερα κατι σε σένα προσωπικά.

Αν έχεις μάθει σε συμπεριφορές θύρας 7, υπάρχουν άλλα μέρη να εξασκήσεις αυτές τις συμπεριφορές.

Κι αν θέλεις να συναντηθούμε να τις συζητήσουμε. Πολιτισμένα πάντα.:bless:
Αλλά όσο γράφεις στο φόρουμ θα σε παρακαλέσω να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.

Εδώ δεν είναι TV Matzik. :hammer:

Μια χαρά πολιτισμένα λέω. Άποψή μου είναι και την εκφράζω. Δεν υποχρεώνω κανέναν να συμφωνεί ούτε βρίζω κανέναν. Δε καταλαβαίνω που τη βλέπεις τη συμπεριφορά "θύρας 7". Το "always-on" και το "χωρίς ογκοχρέωση" είναι χαρακτηρισμοί θύρας 7; Μάλλον δεν έχεις δει ποτέ θύρα 7 :p Είναι απλά ένας τρόπος για να πω πως κάποιος είναι απίστευτα υποκειμενικός. Το "δε παλεύεστε για νορμάλ συζήτηση" είναι γενικό και αόριστο προς τους μη αντικειμενικούς. Πάλι δική μου άποψη. Έχω εγώ το πρόβλημα με αυτούς; Αν θες πάρτο έτσι. Δε νιώθω ότι προσέβαλα κανέναν για να μου λες με νόημα ότι "υπάρχουν και άλλα μέρη να εξασκήσεις αυτές τις συμπεριφορές". Κάποιος που θα διαβάσει μόνο το post σου θα νομίζει ότι είπα και τίποτα τρελό :down:Εκτός αν θεωρείς προσβολή το ότι δεν είσαι αντικειμενικός και ότι δε μπορώ να κάνω συζήτηση μαζί σου (σας).

Και για να λήξει οριστικά η συζήτηση, έκανα και edit το ποστ μου από το οποίο ΑΝ υπήρχε κάποιος που ίσως θα μπορούσε να μου πει "τι γράφεις" είναι ο ίδιος ο Terminus, άλλωστε όπως τα γράφω quoted στο δικό του μήνυμα φαίνεται αποκλειστικά σαν να απευθύνομαι σε αυτόν (μόνο), ωστόσο είναι γεγονός πως έχω την άποψη και μπορώ να πω ότι ο X, o Υ και ο Z είναι τσακωμένοι με την αντικειμενικότητα. Το "always on" και το "χωρίς ογκοχρέωση" ταιριάζουν ακριβώς γιατί είμαστε σε τεχνολογικό forum και όχι σε γήπεδο όπως λες και εσύ. Αν νιώθει κανείς ότι τον προσέβαλα πάντως, ζητώ συγγνώμη. Δεν είχα σκοπό να προσβάλω κανέναν, απλά ήθελα να θίξω κάτι που μάλλον τελικά όλοι γνωρίζουμε λίγο πολύ απλά οι περισσότεροι απολαμβάνουν και ποπ κορν ταυτόχρονα.

Και btw αγαπημένη μου εκπομπή για αθλητικά είναι του Χρήστου Σούτου στον sportfm ο οποίος είναι και δηλωμένος Παναθηναικός. Όχι η θύρα 7.

biggeo65
07-02-12, 10:10
Είπε τη μια κοτσάνα που έβγαλε από το μυαλό του ο ένας και εσύ εκεί από πίσω να τη ξαναπείς για να δώσεις έμφαση στη βλακεία.

Τι να πεις, κανείς δε περιμένει από τον Terminus ή τον Subzer0 ή τον Biggeo να είναι αντικειμενικοί.
.

Μόνο γενικός κι αόριστος δεν είναι ο παραπάνω σχολιασμός.

Θ8έλεις να κάνεις κουβέντα, κάνε χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Seitman
07-02-12, 10:15
Έλεος ρε παιδιά... :bless:

Όχι βία στα γήπεδα, έχει τοοοοοοοοοοοοοοσο χώρο απ' έξω :sneer:

biggeo65
07-02-12, 10:21
Γι αυτό ακριβώς το έγραψα Δημήτρη. Έχει τόσο χώρο απ'έξω. :p

Εδω μέσα είναι τουλάχιστον περιττοί οι χαρακτηρισμοί

TermInuS
07-02-12, 14:49
Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι αντικιμενεικος.Ισα ισα φοραω πρασινα γυαλια και εχω και πρασινους φακους αμα λαχει.
Αλλοι προσπαθουν να το παιξουν αντικειμενικοι.

Ερωτηση προς αντικειμενικους και μη : Τη σημαινει για σας η βραβευση του Καλοπουλου μια βδομαδα μετα τη διαγραφη του Κωσταντινεα;

albatross
07-02-12, 16:54
Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι αντικιμενεικος.Ισα ισα φοραω πρασινα γυαλια και εχω και πρασινους φακους αμα λαχει.
Αλλοι προσπαθουν να το παιξουν αντικειμενικοι.

Ερωτηση προς αντικειμενικους και μη : Τη σημαινει για σας η βραβευση του Καλοπουλου μια βδομαδα μετα τη διαγραφη του Κωσταντινεα;

Σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με το ποδόσφαιρο. Εντελώς. Όχι μόνο ως Παναθηναικός, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚτζης κλπ. Πάντως πολύ κόσμος έχει σταματήσει να βλέπει μπάλα και καλά κάνει. Προσωπικά ένα ματς έχω δει φέτος, κι αυτό με το ζόρι.
Αφού βλέπεις ότι η πλειοψηφία του ελληνικού ποδοσφαίρου (όπως εκφράζεται από τους παράγοντες των ομάδων), το θέλει αυτό το σύστημα γιατί βολεύει. Άρα το μόνο που μένει να κάνεις είναι να μην ασχολείσαι.

andm
07-02-12, 17:32
Σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με το ποδόσφαιρο. Εντελώς. Όχι μόνο ως Παναθηναικός, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚτζης κλπ. Πάντως πολύ κόσμος έχει σταματήσει να βλέπει μπάλα και καλά κάνει. Προσωπικά ένα ματς έχω δει φέτος, κι αυτό με το ζόρι.
Αφού βλέπεις ότι η πλειοψηφία του ελληνικού ποδοσφαίρου (όπως εκφράζεται από τους παράγοντες των ομάδων), το θέλει αυτό το σύστημα γιατί βολεύει. Άρα το μόνο που μένει να κάνεις είναι να μην ασχολείσαι.

:oneup::oneup::oneup::oneup:

TermInuS
07-02-12, 18:54
Σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με το ποδόσφαιρο. Εντελώς. Όχι μόνο ως Παναθηναικός, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚτζης κλπ. Πάντως πολύ κόσμος έχει σταματήσει να βλέπει μπάλα και καλά κάνει. Προσωπικά ένα ματς έχω δει φέτος, κι αυτό με το ζόρι.
Αφού βλέπεις ότι η πλειοψηφία του ελληνικού ποδοσφαίρου (όπως εκφράζεται από τους παράγοντες των ομάδων), το θέλει αυτό το σύστημα γιατί βολεύει. Άρα το μόνο που μένει να κάνεις είναι να μην ασχολείσαι.
Δηλαδη δεν θα βλεπω την ομαδα μου γιατι ετσι θελει ο Βαγγελας ο Μακαρος ο Αχιλλεας και οι υπολοιποι τους ανεχονται?
Και η λυση ειναι να κατεβασω το κεφαλι και να δω Αγγλικο πρωταθλημα;
Σε λιγο θα μπαινει κλεφτης στο σπιτι μας, θα μας σηκωνει απο το κρεβατι , εμεις θα κοιμομαστε στον καναπε και θα το θεωρουμε και νορμαλ.

johnson
07-02-12, 19:26
Και η λυση ειναι να κατεβασω το κεφαλι και να δω Αγγλικο πρωταθλημα;.

Αυτή ήταν η λύση μέχρι που ήρθε ένας Γουέμπ με τα δώρα. Μέχρι πριν λίγο καιρό έβλεπες και CHL μέχρι που είδες τη Lyon να ρίχνει 7 εκτός έδρας και να κάνει ρεκόρ όλων των εποχών στο CHL. Πριν κάτι χρόνια έβλεπες τη Juventus, τη Milan κλπ. στο Campionato με το... Calciopolis. Σήμερα βλέπεις την (ομαδάρα) Barca πως της φέρονται. Πάντα και παντού ευνοείται ο πιο δυνατός ή ο πιο δημοφιλής. Και κάθε βδομάδα γίνονται τόσο εξόφθαλμα "λάθη" που οι δικοί μας διαιτητές είναι άριστοι μπροστά τους. Εδώ έχουμε καταντήσει ακόμα και στο 50-50 να ψάχνουμε ψίχουλα όταν κάτι δε μας πάει καλά στο παιχνίδι.

Για μένα παρακολούθα τη μπάλα, ξέροντας ότι όλα μπορούν να συμβούν, αλλά μη γκρινιάζεις για τη παραμικρή λεπτομέρεια (όχι εσύ συγκεκριμένα, γενικά το λέω). Όπως και σε ένα Ευρωπαικό αγώνα δε θα το έκανες (ή έστω σίγουρα όχι στον ίδιο βαθμό), μην αφήσεις τη προκατάληψη να σε παρασύρει εδώ. Δε μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν ο Ολυμπιακός κέρδιζε 2 πέναλτι σαν αυτά της united ή αν ο Αθανασιάδης έπαιρνε κόκκινη (και πέναλτι) για ανύπαρκτο χέρι. Αιώνες θα μιλάγαμε και άπειρα τα video στο youtube για τη νέα παράγκα του ΟΣΦΠ... στην Ελλάδα φέτος, τουλάχιστον για τους διεκδικητές του πρωταθλήματος, ελάχιστα είναι συνολικά τα λάθη και το πρωτάθλημα είναι αρκετά ενδιαφέρον. Και που επέστρεψε ο θεοδωρίδης που γκρινιάζατε ή που επέστρεψε για λίγο ο καλόπουλος; Τελικά (και όχι όπως φαινόταν στην αρχή και φοβόμουν) τίποτα δεν άλλαξε απ'ότι φαίνεται στο σύνολο. Αν μου αρέσει να βλέπω τη μπάλα εντός του γηπέδου, τι με ενδιαφέρει ποιον βραβεύουν εφόσον δεν είμαι εγώ στη τελική. Το φετινό πρωτάθλημα σε γενικές γραμμές μέχρι τώρα για τους 2 διεκδικητές (και όχι πχ. για την ΑΕΚ που της έχουν κλέψει κάτι ποντάκια) δεν είναι και τόσο άσχημο -τελικά- που να δικαιολογεί τέτοιο ντόρο με το παραμικρό.

albatross
07-02-12, 19:29
Δηλαδη δεν θα βλεπω την ομαδα μου γιατι ετσι θελει ο Βαγγελας ο Μακαρος ο Αχιλλεας και οι υπολοιποι τους ανεχονται?
Και η λυση ειναι να κατεβασω το κεφαλι και να δω Αγγλικο πρωταθλημα;
Σε λιγο θα μπαινει κλεφτης στο σπιτι μας, θα μας σηκωνει απο το κρεβατι , εμεις θα κοιμομαστε στον καναπε και θα το θεωρουμε και νορμαλ.

Αφού βλέπεις ότι αυτό είναι το πρωτάθλημα που θέλουν όλοι. Ένας-δυο λεφτάδες και οι υπόλοιποι παρατρεχάμενοι γλύφτες. Η λύση είναι να το απαρνηθεί ο κόσμος αυτό το προιόν. Και αν δεν είναι λύση είναι τουλάχιστον διέξοδος για να έχεις την ηρεμία σου.
Εδώ βλέπεις ότι ακούει ο άλλος τις κασέτες και ο μυαλός του αρνείται να το δεχτεί, έχει μπει στον αυτόματο πιλότο.

Zus
07-02-12, 19:44
Για μένα παρακολούθα τη μπάλα, ξέροντας ότι όλα μπορούν να συμβούν, αλλά μη γκρινιάζεις για τη παραμικρή λεπτομέρεια (όχι εσύ συγκεκριμένα, γενικά το λέω). Όπως και σε ένα Ευρωπαικό αγώνα δε θα το έκανες (ή έστω σίγουρα όχι στον ίδιο βαθμό), μην αφήσεις τη προκατάληψη να σε παρασύρει εδώ. Δε μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν ο Ολυμπιακός κέρδιζε 2 πέναλτι σαν αυτά της united ή αν ο Αθανασιάδης έπαιρνε κόκκινη (και πέναλτι) για ανύπαρκτο χέρι. Αιώνες θα μιλάγαμε και άπειρα τα video στο youtube για τη νέα παράγκα του ΟΣΦΠ... στην Ελλάδα φέτος, τουλάχιστον για τους διεκδικητές του πρωταθλήματος, ελάχιστα είναι συνολικά τα λάθη και το πρωτάθλημα είναι αρκετά ενδιαφέρον. Και που επέστρεψε ο θεοδωρίδης που γκρινιάζατε ή που επέστρεψε για λίγο ο καλόπουλος; Τελικά (και όχι όπως φαινόταν στην αρχή και φοβόμουν) τίποτα δεν άλλαξε απ'ότι φαίνεται στο σύνολο. Αν μου αρέσει να βλέπω τη μπάλα εντός του γηπέδου, τι με ενδιαφέρει ποιον βραβεύουν εφόσον δεν είμαι εγώ στη τελική. Το φετινό πρωτάθλημα σε γενικές γραμμές μέχρι τώρα για τους 2 διεκδικητές (και όχι πχ. για την ΑΕΚ που της έχουν κλέψει κάτι ποντάκια) δεν είναι και τόσο άσχημο -τελικά- που να δικαιολογεί τέτοιο ντόρο με το παραμικρό.

Καλά εσύ δεν ήσουν που πριν λίγο καιρό, μας έλεγες ότι δεν θέλεις τέτοιες κάλπικες νίκες μέσα στο Καραισκάκη και είχες τρελαθεί. Δεν θυμάμαι σε ποιον αγώνα ήταν αυτό.

Εσύ δεν βλέπεις όλο το νταβαντούρι που στήθηκε στην διαιτησία, μετά από τις απανωτές φάπες που φάγατε στο πρωτάθλημα, παρά την μεγάλη ομάδα με τον βαθύ πάγκο? Έδιωξαν διαιτητές, αρχιδιαιτητές, παράγοντες, αρχιπαράγοντες, τραυμάτισαν επόπτες, μοίρασαν κόκκινες, κατάπιαν κόκκινες και έρχεσαι και μας λες ότι δεν είναι τόσο άσχημο? Αυτή είναι η νέα γραμμή του Πρωταθλητή? Γιατί έχω κάτι μέρες να διαβάσω πρωτοσέλιδα.

johnson
07-02-12, 20:12
Καλά εσύ δεν ήσουν που πριν λίγο καιρό, μας έλεγες ότι δεν θέλεις τέτοιες κάλπικες νίκες μέσα στο Καραισκάκη και είχες τρελαθεί. Δεν θυμάμαι σε ποιον αγώνα ήταν αυτό.

Εσύ δεν βλέπεις όλο το νταβαντούρι που στήθηκε στην διαιτησία, μετά από τις απανωτές φάπες που φάγατε στο πρωτάθλημα, παρά την μεγάλη ομάδα με τον βαθύ πάγκο? Έδιωξαν διαιτητές, αρχιδιαιτητές, παράγοντες, αρχιπαράγοντες, τραυμάτισαν επόπτες, μοίρασαν κόκκινες, κατάπιαν κόκκινες και έρχεσαι και μας λες ότι δεν είναι τόσο άσχημο? Αυτή είναι η νέα γραμμή του Πρωταθλητή? Γιατί έχω κάτι μέρες να διαβάσω πρωτοσέλιδα.

Και βέβαια είδα σπρώξιμο στο Καραΐσκάκη σε εκείνο το παίχνιδι, αλλά περίμενα να δω και τη συνέχεια που -ευτυχώς- δεν υπήρξε. Αν υπήρχε τέτοιο σπρώξιμο ξανά πάλι θα έκραζα, αλλά πχ. με τη Ξάνθη δεν έβγαλα κιχ για το πέναλτι εκτός από μια απλή αναφορά του. Να τα θυμόμαστε όλα. Άλλωστε τα είπε όλα ο Τοροσίδης στα αποδυτήρια :lol:

Zus
07-02-12, 20:56
Ναι έχει πει και έχει κάνει πολλά αυτό το παιδί. :rolleyes:

Για τα σκηνικά στην διαιτησία μετά το +5 κουβέντα?

johnson
07-02-12, 22:37
Ναι έχει πει και έχει κάνει πολλά αυτό το παιδί. :rolleyes:

Για τα σκηνικά στην διαιτησία μετά το +5 κουβέντα?

Δε με απασχολούν τα σκηνικά ρε συ Zus μετά το +5 και μετά το +55, με τις ανακοινώσεις θα ασχολούμαστε; Και εγώ πίστευα ότι μετά τα σκηνικά αυτά, οι διαιτητές που θα παίζουν ΟΣΦΠ θα παίζουν φοβισμένοι, αλλά μέχρι να το δούμε στο γήπεδο όλα είναι στη θεωρία. Στη πράξη, δηλαδή μέσα στο γήπεδο, μέχρι στιγμής δε φαίνεται κάτι τέτοιο και ευτυχώς δηλαδή. Τώρα αν το παραμικρό λάθος καθόμαστε και το αναλύουμε 1 βδομάδα, ε δε θέλει πολύ να φανταστείς τι θα γίνει σε ένα χοντρό λάθος υπέρ του ΟΣΦΠ. Το παράδειγμα της Ξάνθης είναι ιδανικό για να φανεί ανάμεσα σε φιλάθλους πόσο λίγο (έως καθόλου) σταθήκαμε στη διαιτησία εμείς ενώ αν γινόταν το αντίθετο ξέρεις πολύ καλά τι θα γινόταν. Και μιλάμε για μια εποχή που την ίδια στιγμή σε μεγάλες διοργανώσεις και πρωταθλήματα σχεδόν σε κάθε αγωνιστική γίνονται εγκλήματα. Αράξτε λίγο, σταματήστε τη γκρίνια με το παραμικρό και αφήστε τις φυλλάδες και τα παρασκήνια αφού δεν εκφράζουν σχεδόν κανένα.

Zus
07-02-12, 23:48
Πλάκα μου κάνεις? Μα η ομάδα σου είναι που χωρίς κάποιον σοβαρό λόγο, έφερε τα πάνω κάτω στην Superleague. Τα θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν? :down:

johnson
08-02-12, 00:31
Πλάκα μου κάνεις? Μα η ομάδα σου είναι που χωρίς κάποιον σοβαρό λόγο, έφερε τα πάνω κάτω στην Superleague. Τα θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν? :down:

κάνεις πως δε καταλαβαίνεις; ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τι κάνουν και τι λένε εκτός γηπέδου. ΕΣΥ έχεις δει τα πάνω κάτω ΜΕΣΑ στο γήπεδο; Ήμαρτον πια.

yiapap
08-02-12, 00:35
Ρε σεις...
Πότε το νήμα μεταλλάχθηκε σε νήμα του ΟΣΦΠ;
Ρε johnson... Μας πήρατε τον αγώνα. Μας πήρατε το πρωτάθλημα.
Ε, άσε μας ρε αδερφέ το νήμα να λέμε τον πόνο μας!!!

johnson
08-02-12, 00:41
Ρε σεις...
Πότε το νήμα μεταλλάχθηκε σε νήμα του ΟΣΦΠ;
Ρε johnson... Μας πήρατε τον αγώνα. Μας πήρατε το πρωτάθλημα.
Ε, άσε μας ρε αδερφέ το νήμα να λέμε τον πόνο μας!!!

Sorry για το take over. Είναι γεγονός πως αρκετοί βρισκόμαστε σε λάθος τόπικ.

subzer0
12-02-12, 00:49
Ωραίο παιχνίδι σήμερα και από τις 2 ομάδες και καλή νίκη.
Και στις εξέδρες πριν , κατα την διάρκεια και μετά γιορτή. Αλλά αυτά δεν τα λένε στις ειδήσεις.

Άντε και να ετοιμαζόμαστε για το Ουντινε.
Τετάρτη αναχώρηση , χωρίς εισητηριο αγώνα και ο θεός βοηθός.

subzer0
15-02-12, 13:26
Στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το Ελ. Βενιζελος όπου ήδη έχει γίνει η σχετική κερκίδα με διάφορους άγνωστους ΠΑΟΚΑΡΕΣ που κάνουν το ίδιο ταξίδι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.