PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Seitman
24-02-12, 16:17
A καλά είσαι...
Και ο Απόλλων Καλαμαριάς είναι αήττητος 86 χρόνια στην Ευρώπη :lol:

subzer0
03-03-12, 19:24
Βλέπω σήμερα τις εγκυρότατες κόκκινες φυλλάδες να ειρωνεύονται τους τραυματισμούς του ΠΑΟΚ.
Που δεν τους ειρωνεύονταν στο μεταξύ μας παιχνίδι όταν πριν την έναρξη του αγώνα και μέχρι το 30 χάσαμε 3 παίχτες και άλλον έναν στην εβδομάδα πριν τον αγώνα.
Τότε βέβαια ειρωνεύονταν οι εγκυρότατες πράσινες εφημερίδες.

Το χειρότερο είναι πως πριν το δω στις εφημερίδες το άκουσα και face to face από φίλο μου Ολυμπιακό.

Κατά τα άλλα πάλι καλα που δεν άνοιξε κανά ρουθούνι στον φούρνο του Κωνσταντινέα.

Spanos
03-03-12, 20:44
και πάλι πιο πολλές απώλειες έχει ο Παναθηναικός εδω και καιρό...

subzer0
03-03-12, 20:50
Ναι αλλά και καλά οι δικές μας έγιναν ξαφνικά , σύμφωνα με τις κόκκινες εφημερίδες πάντα.

Rebel Scum
03-03-12, 22:01
Sub τα ζητάει η ψυχή σου... τι κάθεσαι κι ασχολείσαι ; Διάβαζα όταν χάσατε από το γαυρο ότι ήταν αντάλλαγμα για τη βοήθεια του γιου του Σαββα που κάτι είναι στην uefa στο θέμα του financial fair play.

Δεν νικιεται η ηλιθιότητα των φυλλαδων και των κολλημενων είτε αυτοί είναι ΠΑΟ ΟΣΦΠ ΠΑΟΚ ή ΑΕΚ.

MaFiOzOs_GR
04-03-12, 22:25
Η μέρα που ο "παλτιάς" ξανάγινε Χαλκιάς! :p :cool:

senkradvii
04-03-12, 22:39
Eύγε! :D

:lol:

Seitman
04-03-12, 22:50
Ότι και να κάνει παλτιάς θα μείνει, Νίκο.

senkradvii
04-03-12, 22:56
Νίκο ρε δεν τον λένε τον Μαφιόζο;

Seitman
04-03-12, 22:57
Καλά λες... :oops:
fixed

MaFiOzOs_GR
04-03-12, 22:57
Ότι και να κάνει παλτιάς θα μείνει, Γιώργο.

Νίκος here! :p

Καλά ναι δεν έγινε και κασίγιας ξαφνικά, αλλά τέτοια εμφάνιση από αυτόν δεν την περίμενα, ειδικά μετά από απραξία μηνών.Το καλοκαίρι έτσι και αλλιώς θα φύγει, οπότε όλοι ικανοποιημένοι μένουμε! :p

Seitman
04-03-12, 22:59
O ΠΑΟ διαμαρτύρεται για την διαιτησία... :rofl:

Ή να το "πόστερνα" καλύτερα στα δοκιμαστικά ανέκδοτα;;; :hmm:

MaFiOzOs_GR
04-03-12, 23:03
:rofl:

Την πιρουέτα του οικοδόμου στο τέλος δεν την είδαν, ε; :twisted:

senkradvii
04-03-12, 23:04
O ΠΑΟ διαμαρτύρεται για την διαιτησία... :rofl:

Ή να το "πόστερνα" καλύτερα στα δοκιμαστικά ανέκδοτα;;; :hmm:

Ε το 1ο σμπέναλντι μου φάνηκε εκ πρώτης όψεως κάπως.. :p

subzer0
05-03-12, 00:06
Η δικαίωση των κόκκινων εφημερίδων σήμερα. :p

Τέτοια απόκρουση σαν αυτήν του Χαλκιά σε εκείνη την κεφαλιά , έχω πολυ καιρο να δω και τα προσέχω αυτα ως πρώην τερματοφύλακας. :p

button
05-03-12, 02:17
Βρε αμα αρχίζουν να κάνουν ετσι με όλους παίχτες ο παοκ θα γίνει μπαρτσελονα :rofl:

biggeo65
05-03-12, 02:57
Βρε αμα αρχίζουν να κάνουν ετσι με όλους παίχτες ο παοκ θα γίνει μπαρτσελονα :rofl:
Tι παραπάνω έχει η Barcelona δηλαδή;
Το κατέβασμα και το γύρισμα που έκανε ο Αθανασιάδης,
όταν κέρδισε το πέναλτι, μόνο ο Μέσι αν το κάνει. :p

Πέρα από την πλάκα τους έδεσε τους πιτσιρικάδες ο Μπόλονι.
Το θέμα είναι να μην φύγει το καλοκαίρι.

bianconero
05-03-12, 15:25
Tι παραπάνω έχει η Barcelona δηλαδή;
Το κατέβασμα και το γύρισμα που έκανε ο Αθανασιάδης,
όταν κέρδισε το πέναλτι, μόνο ο Μέσι αν το κάνει. :p

Πέρα από την πλάκα τους έδεσε τους πιτσιρικάδες ο Μπόλονι.
Το θέμα είναι να μην φύγει το καλοκαίρι.

Να πάει πού;
Από τη στιγμή που ξέρει ότι υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει λιτότητα όσον αφορά την ενίσχυση της ομάδες στις μεταγραφικές περιόδους, θα έφευγε από τα Χριστούγεννα όπου και είχε προσφορά από ομάδα.

subzer0
06-03-12, 00:07
Κάθε Δευτέρα σαν την σημερινή έχει πάντα ενδιαφέρον αλλά και γέλιο.

Κατ΄ αρχήν σήμερα είμαστε παράρτημα του Ολυμπιακού. Το βλέπω από τους φίλους μου τους Παναθηναϊκούς. Αν και μέχρι χτες ήμασταν του Παναθηναϊκού.
Εντάξει είχε μια βάση αυτό με τον Παναθηναϊκό. Ειδικά όταν το καλοκαίρι ο Βρύζας ήταν να πάει τεχνικός διευθυντής στον ΠΑΟ. Ο Βρύζας ήταν στην Εθνική τότε , όχι σαν τον Κόντη ας πούμε , που εν μέσω πρωταθλήματος ήταν να πάει στον ΠΑΟ για τον ίδιο λόγο. Τότε αρνήθηκε να πάει και ο εγκυρότατος όμιλος Sport-FM (αυτός ντε που όταν ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Τότεναμ , είχε πρωτοσέλιδο τους Άραβες που ενδιαφέρονται για την ΑΕΚ) ανακάλυψε απειλές για την ζωή του από οπαδούς του ΠΑΟΚ για να μην πάει όπως και τελικά δεν πήγε. Προφανώς με τις ίδιες απειλές ο Βρύζας παλεύει τώρα ως πρόεδρος του ΠΑΟΚ να καλύψει το άνοιγμα του Ζαγοράκη.

Οι κόκκινες εφημερίδες δεν είχαν ένα τεράστιο συγγνώμη ως όφειλαν στον Χαλκιά , στον Σαλπιγγίδη και στον ΠΑΟΚ αντίθετα μάλιστα ο έγκριτος δημοσιογράφος κύριος Νικολακόπουλος , απαντάει στην ερώτηση "τι έχετε να πείτε για όλα αυτά που λέγατε" με το "αν δεν τα λέγαμε εμείς"?

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε ανακοίνωση για την διαιτησία χωρίς να λέει που αδικήθηκε ενώ παραδέχεται οτι ευνοήθηκε. :what:
Ταυτόχρονα τα ΜΜΕ παρουσιάζουν την "σφαγή" του Παναθηναϊκού και προαναγγέλλουν τιμωρία του Βοσκάκη για αυτό. Όντως ο παρατηρητής παραπέμπει τον διαιτητή αλλά γιατί αδίκησε τον ΠΑΟΚ (αλλά αυτό δεν το λένε τα ΜΜΕ).

Ο ΠΑΟΚτσης νευριάζει που ο Κουτσιανικούλης πανηγυρίζει το γκολ εναντίον του ΠΑΟΚ , χαίρεται που οι πρώην παίχτες του Άρη πανηγυρίζουν τα γκολ εναντίον του Άρη και ξανανευριάζει που ο Σαλπιγγίδης δεν πανηγυρίζει το γκολ εναντίον του ΠΑΟ.

Και η ζωή συνεχίζεται...

biggeo65
06-03-12, 13:24
Αν έλειπαν όλοι αυτοί οι κάφροι, και μιλάω για δημοσιογράφους
,οπαδους και παράγοντες ομάδων (σαν τον Θεοδωρίδη του ΟΣΦΠ)
πόσο καλύτερο πρωτάθλημα θα είχαμε.

Όλοι οι αγώνες να ήταν σαν τον προχθεσινό, ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
Χωρίς εντάσεις στον αγωνιστικό χώρο χωρίς ακρότητες.

Μήπως τελικά η λύση είναι να παίζουν σε άδεια γήπεδα;

Κι εσύ κάθεσαι κι ασχολήσαι με τους δημοσιοκάφρους,
και το τι γράφουνε και λένε.
Δεν χρειάζεται να χαλιέσαι ασχολούμενος με αυτούς.

yiapap
06-03-12, 13:58
Κι εσύ κάθεσαι κι ασχολήσαι με τους δημοσιοκάφρους,
και το τι γράφουνε και λένε.
Δεν χρειάζεται να χαλιέσαι ασχολούμενος με αυτούς.Άντε ντε. Δε μας φτάνουν οι πολιτικοί δημοσιογράφοι... θα ασχολούμαστε και με τους αθλητικούς;;;;

Zus
06-03-12, 14:32
Όλοι οι αγώνες να ήταν σαν τον προχθεσινό, ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
Χωρίς εντάσεις στον αγωνιστικό χώρο χωρίς ακρότητες.



Ναι, αν σε κάθε αγώνα σας παίζει η διαιτησία έτσι μέχρι και πρωτάθλημα μπορεί να σηκώσεις. :rofl:

Ε ρε τι διαβάζουμε. Αν ο προχθεσινός αγώνας θεωρείτε υποδειγματικός, πρέπει να αναθεωρήσουμε πολλά πράγματα γιατί δεν μας βλέπω καλά. :down:

biggeo65
06-03-12, 14:44
Παλι γκρινιάζεται με την διαιτησία; Όταν κερδίζεται όλα καλά.
Όταν χάνεται σφαγή της διατησίας. :lol:
Εχετε πλάκα. :lol:

Zus
06-03-12, 14:45
Παλι γκρινιάζεται με την διαιτησία; Όταν κερδίζεται όλα καλά.
Όταν χάνεται σφαγή της διατησίας. :lol:
Εχετε πλάκα. :lol:

Πλάκα κάνεις? :whistle:


Όλοι οι αγώνες να ήταν σαν τον προχθεσινό, ανεξαρτήτου αποτελέσματος.

biggeo65
06-03-12, 14:51
Όχι καθόλου, κι αν κάποιος έπρεπε να είχε παράπονα
από την χθεσινή διατησία,έπρεπε να είναι ο ΠΑΟΚ.

Κάποτε δεν κλαιγόσασταν έτσι. Αλλά αμα δεν υπάρχει χρήμα
μετά τα ρίχνουμε στους διαιτητές.

Όσο κάνανε κουμάντο οι Βαρδινογιάννηδες και ξόδευαν, όλα καλά.
Τώρα όλο γκρίνια είστε.

Zus
06-03-12, 15:18
Όχι καθόλου, κι αν κάποιος έπρεπε να είχε παράπονα
από την χθεσινή διατησία,έπρεπε να είναι ο ΠΑΟΚ.

Κάποτε δεν κλαιγόσασταν έτσι. Αλλά αμα δεν υπάρχει χρήμα
μετά τα ρίχνουμε στους διαιτητές.

Όσο κάνανε κουμάντο οι Βαρδινογιάννηδες και ξόδευαν, όλα καλά.
Τώρα όλο γκρίνια είστε.

Είμαι από τους πρώτους εδώ μέσα που χώνω τους παίχτες επειδή παραπατάνε στο γήπεδο και βαριούνται να παίξουν. Οι περισσότεροι συμφορουμίτες νομίζουν ότι μας κάνουν χάρη που παίζουν ακόμα, επειδή δεν πήραν μερικές χιλιάδες ευρώ τους τελευταίους μήνες, λες και μιλάμε για την Άεκ που πληρώνονται κάθε 29 Φλεβάρη. Με είπαν αναρχικό ή δεν ξέρω τι άλλο επειδή θεωρώ ότι τους χρειάζεται ένα κυνηγητό προς τη φυσούνα όπως παλαιότερα. <Που είχε και δραστικό αποτέλεσμα>

Οπότε μην βιάζεσαι να μου αναφέρεις ότι ψάχνω να βρω δικαιολογία για τα παρτάλια, που μας κρατάνε μουτράκια μάλλον.

Ερχόμαστε λοιπόν στον προχθεσινό αγώνα. Η ομάδα παίζει έναν κρίσιμο αγώνα με έναν δυνατό αντίπαλο που κρίνει πρωτάθλημα. Κλασικά όπως τον τελευταίο καιρό, δεν πιάνει καλή απόδοση, έχει κατοχή ανούσια, κάνει μια δυο πάσες παραπάνω στο κέντρο αλλά μπροστά τζίφος. Βγάζει μερικές τελικές αλλά ξανά τζίφος.

-Με την παράλογη λογική σας- τα βλέπει όλα αυτά ο διαιτητής και λέει, τι γίνεται εδώ ρε παιδιά. Αυτή είναι η ευκαιρία μου. Κάτσε να τα βοηθήσω τα παλικάρια που έκαναν τόσο δρόμο να έρθουν στο ΟΑΚΑ, αφού ο Παναθηναικός δεν παίζει μπάλα. :twisted: :troll:

Το ότι ούτε ο Πάοκ παίζει μπάλα είναι άσχετο, ο νόμος αυτός πιάνει την μεγάλη ομάδα συνήθως. Τα σφυρίγματά του λοιπόν είναι τόσο αλλοπρόσαλλα που δεν χωρά αμφιβολία ότι είτε είναι ανίκανος, αλλά αυτό προϋποθέτει να έχει αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα και από τις δύο μεριές, είτε είναι βαλτός.

Έρχεται λοιπόν η πολυπόθητη νίκη για τον Πάοκ, και κλασσικά έχοντας το αίσθημα το μονίμως αδικημένου ο μέσος οπαδός του, θα αρχίσει τα πανηγύρια και θα πει. Κοίτα που μιλάτε και εσείς για διαιτησία, εσείς με τα λεφτά σας, εσείς με τους Βαρδινογιάννηδες, τις καμήλες κλπ. Με λίγα λόγια δεν διαφωνεί στο ότι σπρώχτηκε, διαφωνεί στο ότι δεν πρέπει να μιλάει κάποιος που και αυτός έχει κάποτε σπρωχτεί. :tooth :tooth

Τι να κάνουμε ρε φίλε δεν έχουμε λεφτά αυτή τη στιγμή να επενδύσουμε στο παρασκήνιο. Για αυτό μας χορεύει στο ταψί ο κάθε Βοσκός. ;)

Αν και θεωρώ ότι άδικα έγραψα το σεντονάκι αν κρίνω από την πρώτη γραμμή του μηνύματός σου. Για τα παράπονα του Πάοκ. :whistle:

........Auto merged post: Zus added 7 minutes and 42 seconds later ........

Να τονίσω επίσης, ότι αυτό με το σπρώξιμο, που ομολογώ ότι και εγώ πέφτω συχνά στην παγίδα, και το ξεχνάω μετά από κάποια νίκη είναι ρόδα που τελειωμό δεν έχει στο γύρισμα.

Εσύ θα χαρείς που σπρώχτηκες(και θα μιλάς για ματς υπόδειγμα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου), γιατί δεν θες να σπρώχνονται μόνο οι Αθηναίοι, εγώ θα χαρώ επειδή δεν θέλω να σπρώχνονται οι γαύροι, και οι γαύροι απλά θα χαρούν επειδή θέλουν να σηκώσουν την κούπα. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Άκρη δεν θα βγει ποτέ, και όποιος έχει τα λεφτά θα το σηκώσει στο τέλος.

subzer0
06-03-12, 15:59
Γράφεις τόσα πολλά αλλά κι εσύ σαν την ανακοίνωση του Παναθηναϊκού δεν μας λες που αδικήθηκε ο Παναθηναϊκός.
Αλλοπροσαλλα σφυρίγματα? Εμένα ένα αλλοπρόσαλλο σφύριγμα είναι ας πούμε να φεύγει ο Φωτάκης μόνος του και να γυρνάει την φάση πίσω για φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ.
Τώρα αν έδωσε 2 φάουλ παραπάνω υπέρ του ΠΑΟΚ ή 2 φάουλ λιγότερα στον Παναθηναϊκό και για αυτό φωνάζατε , sorry αλλα Ολυμπιακίζετε τύπου Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ , Ολυμπιακός - ΠΑΟ που δεν υπήρχε ούτε μισή αμφισβητούμενη φάση , οι διαιτητές σφύριξαν 50-50 και μετα φώναζε ο Ολυμπιακός. Αν και οτι είστε κι εσείς το ίδιο με αυτους το ξέραμε.

johnson
06-03-12, 18:16
... sorry αλλα Ολυμπιακίζετε τύπου Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ , Ολυμπιακός - ΠΑΟ που δεν υπήρχε ούτε μισή αμφισβητούμενη φάση , οι διαιτητές σφύριξαν 50-50 και μετα φώναζε ο Ολυμπιακός. Αν και οτι είστε κι εσείς το ίδιο με αυτους το ξέραμε.

Μιλάς για παράγοντες προφανώς γιατί δεν νομίζω κανείς από τους Ολυμπιακούς του adslgr τουλάχιστον να γκρίνιαξε στα παιχνίδια με ΠΑΟΚ και ΠΑΟ που αναφέρεις. Οι παράγοντες συνήθως είναι γραφικοί και παίζουν σε "δικό τους" γήπεδο με αυτά που λένε για να δείξουν κλπ. Δε νομίζω να υπάρχει Ολυμπιακός πχ. με μέσο δείκτη νοημοσύνης που να πίστεψε ότι "δίδαξε" ήθος και ότι "κέρδισε" το ποδόσφαιρο. Συνέχεια γίνεται αυτό το λάθος, το να λέει κανείς "εσείς είπατε αυτό" και να εννοεί τον πρόεδρο που το είπε πχ. δηλαδή καμία μα καμία σχέση.

Αντίστοιχα όπως τώρα λες πχ. "είστε κι εσείς το ίδιο με αυτούς". Ποιοι εσείς; Αν αναφέρεις τους παράγοντες, τότε προφανώς και είναι το ίδιο! Εκτός και αν ο Zus και ο κάθε Zus είναι παράγοντας και δε το ξέρουμε. Η ερώτηση πάντως είναι κακώς διατυπωμένη. Μη μπλέκουμε παράγοντες με φιλάθλους, ούτε καν με οπαδούς.

Zus
06-03-12, 19:05
Γράφεις τόσα πολλά αλλά κι εσύ σαν την ανακοίνωση του Παναθηναϊκού δεν μας λες που αδικήθηκε ο Παναθηναϊκός.
Αλλοπροσαλλα σφυρίγματα? Εμένα ένα αλλοπρόσαλλο σφύριγμα είναι ας πούμε να φεύγει ο Φωτάκης μόνος του και να γυρνάει την φάση πίσω για φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ.
Τώρα αν έδωσε 2 φάουλ παραπάνω υπέρ του ΠΑΟΚ ή 2 φάουλ λιγότερα στον Παναθηναϊκό και για αυτό φωνάζατε , sorry αλλα Ολυμπιακίζετε τύπου Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ , Ολυμπιακός - ΠΑΟ που δεν υπήρχε ούτε μισή αμφισβητούμενη φάση , οι διαιτητές σφύριξαν 50-50 και μετα φώναζε ο Ολυμπιακός. Αν και οτι είστε κι εσείς το ίδιο με αυτους το ξέραμε.

Γράφεις τόσα λίγα όσα και οι εφημερίδες εκεί πάνω φαντάζομαι. Δεν θα τα βάλω με το κόμπλεξ των βορείων με την αθήνα. Είναι χρόνιο νόσημα.

Άλλωστε όπως ανέφερα σε άλλο ποστ, δεν τα έχω με εσάς. Εσείς από σπόντα πείρατε το ματς.

biggeo65
06-03-12, 20:40
Και πάλι λόγηια λόγια, αλλά ουσία μηδεν.
Ανέφερε μια φάση που αδικηθήκατε.

Κι εγώ μπορεί να λέω ότι σε κάθε αγώνα αδικείται ο ΠΑΟΚ,
αλλά χωρίς να αναφέρω ούτε μια φάση γίνομαι τουλάχιστον γραφικός
όπως γραφική ήταν και η ανακοίνωση σας.

Πάντως από μπλα μπλα καλά πάτε.

Zus
06-03-12, 20:42
Δεν ξέρω δεν την διάβασα την ανακοίνωση. Κάτι ατάκες του παππού έτυχε να διαβάσω.

subzer0
06-03-12, 21:17
Μιλάς για παράγοντες προφανώς γιατί δεν νομίζω κανείς από τους Ολυμπιακούς του adslgr τουλάχιστον να γκρίνιαξε στα παιχνίδια με ΠΑΟΚ και ΠΑΟ που αναφέρεις. Οι παράγοντες συνήθως είναι γραφικοί και παίζουν σε "δικό τους" γήπεδο με αυτά που λένε για να δείξουν κλπ. Δε νομίζω να υπάρχει Ολυμπιακός πχ. με μέσο δείκτη νοημοσύνης που να πίστεψε ότι "δίδαξε" ήθος και ότι "κέρδισε" το ποδόσφαιρο. Συνέχεια γίνεται αυτό το λάθος, το να λέει κανείς "εσείς είπατε αυτό" και να εννοεί τον πρόεδρο που το είπε πχ. δηλαδή καμία μα καμία σχέση.

Αντίστοιχα όπως τώρα λες πχ. "είστε κι εσείς το ίδιο με αυτούς". Ποιοι εσείς; Αν αναφέρεις τους παράγοντες, τότε προφανώς και είναι το ίδιο! Εκτός και αν ο Zus και ο κάθε Zus είναι παράγοντας και δε το ξέρουμε. Η ερώτηση πάντως είναι κακώς διατυπωμένη. Μη μπλέκουμε παράγοντες με φιλάθλους, ούτε καν με οπαδούς.

Παράγοντες και εφημερίδες , Νικολακόπουλοι και ΣΙΑ. Αυτοί που τα γράφουν για ποιους τα γράφουν?
Και όπως είναι γνωστό , ζω εδω και πολλα χρόνια στην Αθήνα , οπότε οι συναναστροφες μου δεν είναι με ΠΑΟΚτσηδες μόνο , όπως αν ζούσα πάνω.
Έγραψα και πριν τον αγώνα προχτές , ότι ακόμα και πριν δω αυτα τα αίσχη με τις κόκκινες εφημερίδες για τον ΠΑΟΚ , τον Χαλκιά και τον Σαλπιγγίδη , άκουσα τα ίδια από φίλο μου.


Γράφεις τόσα λίγα όσα και οι εφημερίδες εκεί πάνω φαντάζομαι. Δεν θα τα βάλω με το κόμπλεξ των βορείων με την αθήνα. Είναι χρόνιο νόσημα.

Άλλωστε όπως ανέφερα σε άλλο ποστ, δεν τα έχω με εσάς. Εσείς από σπόντα πείρατε το ματς.

Δεν διαβάζω εφημερίδες ούτε των πάνω ούτε των κάτω. Για την ακρίβεια ακόμα και όταν πάω πάνω δεν διαβάζω τις εκεί εφημερίδες.
Αλλά για προχτές αν δω ένα πρωτοσέλιδο , ας πούμε μιας αντικειμενικής (και πάλι αμφιβάλλω) εφημερίδας , της Goal , λέει αυτο που λέω κι εγω. Ότι στο μοναδικό που έχει δίκιο ο Παναθηναϊκός στην ανακοίνωση του για την διαιτησία είναι στο πέναλτι που κέρδισε.

Απο εκεί και πέρα , επειδή είδα κι εγω το παιχνίδι , καταλαβαίνω την αντίδραση σας. Όταν δεν έχετε συνηθίσει δεκάδες χρόνια τώρα να σας παίζουν έτσι οι διαιτητές , λογικό είναι να έχετε παράπονα. Όπως ο Ολυμπιακός που έκανε αγώνα να τιμώρηθει ο Δαλουκας πέρυσι μια και την προηγούμενη χρόνια , είχε δει χαρά όλος ο κόσμος με τον Δαλουκας διαιτητή απέναντι στον Ολυμπιακό ( ΠΑΟΚ , Άρης , Ηρακλής , Γιαννενα ) με διαιτησίες στα ίσα. Άμα δεν είσαι συνηθισμένος έτσι γίνεται.

johnson
07-03-12, 04:48
Παράγοντες και εφημερίδες , Νικολακόπουλοι και ΣΙΑ. Αυτοί που τα γράφουν για ποιους τα γράφουν?
Και όπως είναι γνωστό , ζω εδω και πολλα χρόνια στην Αθήνα , οπότε οι συναναστροφες μου δεν είναι με ΠΑΟΚτσηδες μόνο , όπως αν ζούσα πάνω.
Έγραψα και πριν τον αγώνα προχτές , ότι ακόμα και πριν δω αυτα τα αίσχη με τις κόκκινες εφημερίδες για τον ΠΑΟΚ , τον Χαλκιά και τον Σαλπιγγίδη , άκουσα τα ίδια από φίλο μου.

Το ότι ο φίλος σου συμφωνεί στο συγκεκριμένο θέμα με τις κόκκινες εφημερίδες, δε σημαίνει συμφωνεί στα πάντα με αυτές.
Το ότι ο φίλος σου είναι φίλαθλος/οπαδός και έχει αυτή τη Χ άποψη, δε σημαίνει ότι έχουμε όλη την ίδια Χ άποψη.
Δεν υπάρχει λόγος να τσουβαλιάζεις το κόσμο.

subzer0
07-03-12, 13:41
Πιστεύω και βλέπω οτι οι περισσότεροι σκέφτονται ετσι. Τσουβάλιασμα? Πες το κι ετσι.

Seitman
10-03-12, 20:50
Έλεος :bless:
Βγάλτε έξω τον Παλτιά, ΤΩΡΑ :angryr:

Η λεύκα με χέρια, πάλι το έπνιξε. Σε έναν αγώνα κάνει τη δουλειά του και μετά την επόμενη χρονιά...

........Auto merged post: Seitman πρόσθεσε 6 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

0-2 στο 10λεπτο... Υπέροχα

........Auto merged post: Seitman πρόσθεσε 8 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

0-3
Τα παρατάω

biggeo65
11-03-12, 01:10
Γιατί διαμαρτύρεσε; Αφού τον ξέρεις. Όποτε κάνει έξοδο είναι μισό γκολ
για τους αντιπάλους.
Εξάλλου πρέπει να στηρίξουμε τον Αστέρα,
αλλοιώς στα Palyt-off μπορεί να είναι o Άρης :p

Seitman
11-03-12, 15:58
Εχμ..
Έχεις την εντύπωση ότι θα είναι ο ΠΑΟΚ στα play off αν συνεχίσει έτσι; ;)

andm
11-03-12, 16:47
Μόνο με τον Παναθηναικό ήξερε να παίξει:twisted:(ο Χαλκιάς)

Seitman
11-03-12, 16:53
Θα έλεγα τώρα τι έπαιξε, αλλά θα με κόψει η λογοκρισία.
Απλά του άνοιξε ο πάτος και τα έβγαλε. :evil:

biggeo65
12-03-12, 01:59
Ο ΠΑΟΚ ΄πρέπει να παίζει ή με τον Kρεσιτσ, ή όποτε παίζει ο Χαλκιάς να
παίζει κι ο Γλύκος. :p
Ο Χαλκιάς για τα τερ-α-τετ, ο Γλύκος για τις εξόδους.:p

Πρώτη φορά είδα τερματοφύλακα (Χαλκιάς) 1.95 να κάνει έξοδο και να του παίρνει επιθετικός κεφαλιά.

subzer0
20-03-12, 00:16
Μήνυμα στείλατε για τα παιδιά του χάντμπολ?
(http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=16&id=17115&t=1)

Το αξίζουν τα παιδιά και μπράβο τους.

Πάλι καλα που είναι και αυτοί και ξεχνάμε λίγο το ποδόσφαιρο. :oops: :sorry:

Seitman
25-03-12, 20:32
Παυλάρας :worthy:

Πόσα χρόνια είχα να δω γκολ από απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ... :respekt:

subzer0
25-03-12, 21:57
Χαρήκαμε μπάλα σήμερα. Πολυ ωραία εμφάνιση από όλους.


Παυλάρας :worthy:

Πόσα χρόνια είχα να δω γκολ από απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ... :respekt:

Είχε βάλει πριν λίγο καιρο ο Γραμμόζης της Κέρκυρας σε ματς με τον Παναιτωλικο...

biggeo65
26-03-12, 01:34
Είχα γράψει , ότι θα κάνουμε ομάδα με τους πιτσιρικάδες ,αρκεί να μην φύγει ο Μπόλονι.
Τελικά δεν το βλέπω. Ο Μπόλονι το καλοκαίρι, αν βρεί ευκαιρία, θα φύγει (http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/an_vrw_thn_eykairia_tha_fugw.1706929.html). :frown:

Seitman
26-03-12, 07:25
Και καλά θα κάνει. Άκου να μην τον αφήσουν να πάει στο WC :fool
Δεν είμαστε για ποδόσφαιρο στο Ελλάντα, παρά μόνο για μπαλίτσα στην αλάνα.

biggeo65
26-03-12, 12:48
Δεν είναι τωρινό φαινόμενο ρε συ Δημήτρη. Από το 1995 δεν είμστε για ποδόσφαιρο εδώ στην Ελλάδα.
Όταν οι αποφάσεις κατευθύνονται από άλλους και τα αποτελέσματα κερδίζονται εκτός γηπέδου ,τι περιμένεις.
Απλά είχα μια ελπίδα ότι λόγω της κρίσης,ήταν ευκαιρία να αξιοποιηθούν οι Έλληνες πιτσιρικάδες
από τις μικρές ομάδες του ΠΑΟΚ.Και ο ΠΑΟΚ στους μικρούς έχει ταλέντα.
Και είχαμε και τον κατάλληλο προπονητή. Τώρα αν φύγει, βλέπω πάλι να μην κάνουμε τίποτα.

subzer0
27-03-12, 00:30
Την προηγούμενη εβδομάδα στην σύσκεψη της Super League αποφασίστηκε να μην είναι αυστηρές οι τιμωρίες για τις ομάδες που έχουν προβλήματα αδειοδότησης γιατί "δεν μπορεί να υπάρξει πρωτάθλημα χωρίς ΑΕΚ και ΠΑΟ" όπως είπαν τα "κεφάλια".

Προφανώς όμως μπορεί να υπάρξει πρωτάθλημα χωρίς Μπολονι. Λες και έχουμε πολλούς Μπολονι στην Ελλάδα ή θα δούμε κι άλλους στο μέλλον , όπως έχει η κατάσταση στην Ελλάδα. Γιατί αυτά που έλεγε ο Μπολονι χτες που ήταν εμπειρίες του ως τώρα στα ελληνικά γήπεδα , είναι από τα εύκολα να αντιμετωπιστούν. Που να μίλαγε για για τα χοντρά.

Αλλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο ούτε τα βασικά. Ούτε για την ανάγκη σου στην τουαλέτα...

Rebel Scum
27-03-12, 00:50
Αλλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο ούτε τα βασικά. Ούτε για την ανάγκη σου στην τουαλέτα...

Διαβάζοντας τις δηλώσεις του μου δόθηκε η εντύπωση ενός αγανακτισμένου ανθρώπου.....μα ούτε στη τουαλέτα δεν μπορούμε να πάμε; :p

Έπρεπε να το παίξει Καραγκούνης και να κάνει την ανάγκη του στη φυσούνα:lol:

senkradvii
27-03-12, 01:00
Έπρεπε να το παίξει Καραγκούνης και να κάνει την ανάγκη του στη φυσούνα:lol:

:lol: :up:

Spanos
27-03-12, 02:41
O Μπόλονι είναι αυτός ο καλός άνθρωπος, που δίδαξε ήθος λέγοντας "f*ck off" στον τέταρτο διαιτητή πρίν απο λίγο καιρό;

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WIXyNpY3XCU

Προσωπικά πιστέυω οτι Βαλβέρδε/Φερέιρα/Μπόλονι ψάχνουν δικαιολογίες για να την κάνουν, ο πρώτος "την κάνει" γιατι ανησύχησε μαζι με τη γυναίκα του για τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ αλλα δεν ανησύχησε όταν μπήκαν οι επιστήμονες στο Καραισκάκη να πανηγυρίσουν μετά το τέλος του αγώνα ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, ο δεύτερος ασχολείται μόνιμα με τη διαιτησία και τα διοικητικά και ο τρίτος στεναχωρήθηκε που κάποιος τον έβριζε στα ρουμάνικα πίσω απο τον πάγκο κατα τη διάρκεια του αγώνα ενώ ολη γνωρίζουμε οτι στη Ρουμανία δεν βρίζουν, δε γίνονται επεισόδια κλπ Τα λεφτά είναι το θέμα και τα υπόλοιπα δικαιολογίες, μόλις πέσει το μετρητό θα κάνουν και κωλοτούμπες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.