PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Zus
16-05-12, 13:57
Ωραίος ο Zus, εμείς οι από πάνω κι εσείς οι από κάτω. Λες και ζούμε σε διαφορετική χώρα
ή γίνονται δύο πρωταθλήματα.

Αυτό ακριβώς θα του έγραφα. Εμεία από δω πάνω απλά μιλάμε για το ΠΟΚ, και ίσως να είμαστε και λάθος, ορισμένες φορές
γιατί είμαστε μακρυά. Αλλά όταν και οι από κάτω μιλάνε για ΠΟΚ ,ε τότε υπάρχει σίγουρα κάτι σάπιο στο ποδόσφαιρο.

Αυτό είναι το θέμα? Θα μπορούσα να σας πω Παοκτσήδες, Παόκια ή ένα σωρό άλλα πραγματάκια. Το από πάνω σας πείραξε? Επειδή χρησιμοποίησα γεωγραφική θέση? :facepalm:

Το θέμα είναι ότι θυμάστε το ΠΟΚ όποτε σας βολεύει. Όταν βιάζεται μικρότερες ομάδες με αστεία σφυρίγματα, και ενίοτε και μεγάλες αβαβά. Μιλάτε για σεμινάρια...

biggeo65
16-05-12, 15:10
Ο διαχωρισμός με πείραξε, λες και ζούμε σε άλλη χώρα ή παίζουμε σε άλλο πρωτάθλημα.

senkradvii
16-05-12, 15:24
Και όμως αυτόν ακριβώς τον διαχωρισμό τον έχω ακούσει κυρίως από Θεσσαλονικείς ΠΑΟΚτσίδες. Μάλιστα φίλος μου ΠΑΟΚτσής θυμάμαι να λέει μέσα στην χρονιά, νομίζω μετά το παιχνίδι ΠΑΟ - ΟΣΦΠ, πως θέλει να γίνει ξεχωριστή λίγκα για τον βορρά γιατί δεν του αξίζει του ΠΑΟΚ να παίζει με τέτοιες ομάδες! :facepalm:

Εγώ υποθέτω πως το θέλει μπας και χαρεί ξανά κανά πρωτάθλημα. :sneer: :p

Zus
16-05-12, 15:28
Ο διαχωρισμός με πείραξε, λες και ζούμε σε άλλη χώρα ή παίζουμε σε άλλο πρωτάθλημα.

Αν και συνεχίζω να μην καταλαβαίνω που ακριβώς έχεις σκαλώσει και για ποιον λόγο, λες και προσπαθούμε να λύσουμε το μακεδονικό με γεωγραφικό προσδιορισμό... ανακαλώ.

Αλλά είναι πάντα της μόδας οι Παοκτσήδες να μιλάτε για ΠΟΚ να περνάει η ώρα. Καλύτερα τώρα?

MaFiOzOs_GR
16-05-12, 15:36
Το γεγονός είναι ότι για άλλη μια φορά έγινε μια αδικία, η οποία έχει ξανασυμβεί με παρόμοιο τρόπο στο παρελθόν, και άρα πιθανό να επαναληφθεί στο μέλλον αφού σχηματίζεται μοτίβο, η οποία αδικία κοστίζει εν τέλει στην αδικημένη ομάδα τη *διεκδίκηση ενός μεγάλου χρηματικού ποσού το οποίο όλοι ξέρουμε πόσο χρειάζεται.

Αυτό και τίποτα άλλο. Ούτε διαχωρισμοί, ούτε σύνορα στη Λαμία ούτε τίποτα.



*Γράφω διεκδίκηση και όχι εξασφάλιση, γιατί δεν είμαι σίγουρος σε πια φάση ακριβώς έρχονται τα περιβόητα εκατομμύρια του Τσουλου. :hmm:

Rebel Scum
16-05-12, 16:53
Συνπαναθηναϊκοί μου....καλό θα είναι να κάνουμε λίγο τουμπεκί, ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε με το καταφανές πέναλτι και όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Προσωπικά έχω καταθέσει τη γνώμη μου και έχω πει ότι το ότι ΟΣΦΠ και ΠΑΟ παίρνουν τη μερίδα του λέοντος πρέπει να είσαι τυφλός για να μην το δεις (την ΑΕΚ πλέον θα την έβγαζα εκτός, χωρίς πρωτάθλημα για 20 χρόνια, οπότε ΠΑΟΚτσήδες ο όρος ΠΟΚ δεν υπάρχει, κάντε το ΠΟ). Για ένα οπαδό άλλης ομάδας(δεν είναι μόνο ο ΠΑΟΚ αδικημένος ε; ) το ποιος έχει κάνει τα περισσότερα δεν τους αφορά οπότε μην βάζετε τη ζυγαριά και το γαύρο ως άλλοθι επειδή τα τελευταία χρόνια είναι πρώτος στις λαμογιές.
Φίλοι ΠΑΟΚτσήδες....μαζί σας ότι αδικείστε αλλά βλέπω συνεχώς υπερβολές, ένα στραβό σφύριγμα και αμέσως γκρίνια. Καταλαβαίνω ότι η καχυποψία είναι μεγάλη αλλά υπάρχουν και όρια για όποιον θέλει να είναι ελάχιστα αντικειμενικός. Δεν ευθύνεται το δίδυμο για όλα τα δεινά του ΠΑΟΚ, σίγουρα έβαλαν το χεράκι τους σε πολλές περιπτώσεις αλλά αλλού είναι οι κύριες αιτίες που ο ΠΑΟΚ δεν παίρνει τίτλους (εκεί που είναι και για τον ΠΑΟ πχ με 2 πρωταθλήματα σε 15 χρόνια).

ΥΓ. Τα "εκεί πάνω" και "εκεί κάτω" είναι ηλίθιοι τοπικισμοί.

Artemius
16-05-12, 18:42
έλα λέμε σήμερα ανάβει φλας η ΠΑΟΚΑΡΑ!

johnson
16-05-12, 18:50
Συνπαναθηναϊκοί μου....καλό θα είναι να κάνουμε λίγο τουμπεκί, ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε με το καταφανές πέναλτι και όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Προσωπικά έχω καταθέσει τη γνώμη μου και έχω πει ότι το ότι ΟΣΦΠ και ΠΑΟ παίρνουν τη μερίδα του λέοντος πρέπει να είσαι τυφλός για να μην το δεις (την ΑΕΚ πλέον θα την έβγαζα εκτός, χωρίς πρωτάθλημα για 20 χρόνια, οπότε ΠΑΟΚτσήδες ο όρος ΠΟΚ δεν υπάρχει, κάντε το ΠΟ). Για ένα οπαδό άλλης ομάδας(δεν είναι μόνο ο ΠΑΟΚ αδικημένος ε; ) το ποιος έχει κάνει τα περισσότερα δεν τους αφορά οπότε μην βάζετε τη ζυγαριά και το γαύρο ως άλλοθι επειδή τα τελευταία χρόνια είναι πρώτος στις λαμογιές.
Φίλοι ΠΑΟΚτσήδες....μαζί σας ότι αδικείστε αλλά βλέπω συνεχώς υπερβολές, ένα στραβό σφύριγμα και αμέσως γκρίνια. Καταλαβαίνω ότι η καχυποψία είναι μεγάλη αλλά υπάρχουν και όρια για όποιον θέλει να είναι ελάχιστα αντικειμενικός. Δεν ευθύνεται το δίδυμο για όλα τα δεινά του ΠΑΟΚ, σίγουρα έβαλαν το χεράκι τους σε πολλές περιπτώσεις αλλά αλλού είναι οι κύριες αιτίες που ο ΠΑΟΚ δεν παίρνει τίτλους (εκεί που είναι και για τον ΠΑΟ πχ με 2 πρωταθλήματα σε 15 χρόνια).

ΥΓ. Τα "εκεί πάνω" και "εκεί κάτω" είναι ηλίθιοι τοπικισμοί.

Συμφωνώ σε όλα! :oneup:

leros2004
16-05-12, 20:29
Με Νιμανή βασικό σήμερα.... δεν χάνω ούτε λεπτό .....
Fun Club τώραααα

Artemius
16-05-12, 21:47
δυστυχως το φλας χαλασε...

Seitman
16-05-12, 21:48
Εγώ πάντως δεν περίμενα κάτι διαφορετικό.

button
16-05-12, 21:57
Τα ιδια ...

subzer0
16-05-12, 22:08
Έμαθα το Δελφινάριο , μετά την πολιτική έκανε την εμφάνιση του σήμερα και στο ΟΑΚΑ.

Λέω έμαθα γιατί δεν το είδα το ματς. Αληθεύει?

Seitman
17-05-12, 07:11
Όχι ότι έχει σημασία, αλλά ο Vargas πάει για Όσκαρ. :lol:

subzer0
17-05-12, 10:35
Ο Κουκουλάκης - διεθνής διαιτητής - στην δεύτερη κίτρινη του Γκαρσια , άφησε πλεονέκτημα με την μπάλα να παίζεται στο κέντρο.
Για όποιον ξέρει βασικούς κανονισμούς , πλεονέκτημα σε δεύτερη κίτρινη κάρτα , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ , εκτός και αν υπάρχει προφανή θέση για γκολ , ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ.

Οπότε ή ο Κύριος Κουκουλακης , δεν ξέρει βασικούς κανονισμούς - διεθνής διαιτητής επαναλαμβάνω - ή θεώρησε οτι ήταν ένα απλό φάουλ και του το σφύριξαν οι της ΑΕΚ για την κάρτα.

Οπότε ή είναι ασχέτως ή επικυνδινος.

Αν κρίνουμε απο την δεύτερη κάρτα στον Φωτάκη , είναι και τα 2.

Θα συμπληρώσω οτι πέρα από αυτα , είναι και στημένος.

Αλλά ξέρω , πάλι εμείς οι γραφικοί που τα συζητάμε αυτα...

manicx
17-05-12, 12:11
Και οι δύο έπρεπε να είχαν αποβληθεί νωρίτερα καθώς τους είχε χαριστεί. Συγχαρητήρια στον Γκαρσία για την επίδειξη των γενετικών του οργάνων σε παιδιά και γυναίκες στην κερκίδα. Τους έβαλε μυαλό να μην πατάνε στο γήπεδο. Αντί να ασχολείστε με διαιτητές, ασχοληθείτε πρώτα με την ομάδα σας.

subzer0
17-05-12, 13:29
Είπαμε να ασχοληθούμε με την ομάδα μας και τα playoff αλλά , να , βλέπεις στο ένα μας έβαλαν γκολ offside , στο άλλο ήταν ο Γιάχος , στο άλλο ο Κουκουλακης , πανε τελείωσαν τα playoff. Με τι να ασχοληθούμε?

manicx
17-05-12, 13:39
Σε τι σου έφταιξε ο Κουκουλάκης δηλαδή; Ο Γκαρσία έπρεπε να είχε αποβληθεί για σωρεία σκληρών φάουλ πριν από αυτό που έκανε. Ο δε Φωτάκης, δευτερόλεπτα πριν, τραβάει και ρίχνει τον Λυμπερόπουλο ενώ ο τελευταίος είναι σε προφανή θέση για γκολ και θα έπρεπε να είχε φάει απευθείας κόκκινη. Μην ψάχνετε δικαιολογίες στο χθεσινό.

subzer0
17-05-12, 13:58
Α λες την φάση που είδα στα highlights του NOVA , που δεν έφαγε κίτρινη για θέατρο ο Λυμπεροπουλος.
Πες το απ´ την αρχή ντε να ξέρουμε με ποιον μιλάμε.

manicx
17-05-12, 14:40
Μάλιστα. Το πεντακάθαρο τράβηγμα έγινε θέατρο. Μέχρι και ο Μπόλονι θα το σφύριζε. Ευτυχώς που διαβάζω σχόλια σε ιστοσελίδες από ΠΑΟΚτσήδες που δεν ασχολούνται με διαιτησία αλλά τα χώνουν στους παίκτες. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που ζουν μέσα στη φούσκα τους.

subzer0
17-05-12, 14:49
Υπαρχετε κι εσείς οι αιώνιοι υποκριτές.
Όπως τότε με τον Σπαθα , όπως πάντα.

Τι να κανουμε , ασχολούμαστε με τα αυτονόητα ότι ένας διαιτητής διεθνείς δεν μπορει να αφήνει πλεονέκτημα σε δεύτερη κίτρινη κάρτα και κάποιοι μιλάνε να ασχολειστε με το ποδόσφαιρο και τους παίχτες μας.

tutuyo
17-05-12, 15:06
Ρε φιλε manicx ποσο υποκριτης μπορεις να εισαι?
Εχεις παει ποτε σου σε γηπεδο?
Δηλαδη απο ολα που ακους και βλεπεις εκει μεσα κοκκινησες με την χειρονομια του Γκαρσια?

megahead13
17-05-12, 15:47
Ρε φιλε manicx ποσο υποκριτης μπορεις να εισαι?
Εχεις παει ποτε σου σε γηπεδο?
Δηλαδη απο ολα που ακους και βλεπεις εκει μεσα κοκκινησες με την χειρονομια του Γκαρσια?
Καταλαβαίνεις φαντάζομαι τη διαφορά του κάνει χειρονομίες οπαδός με το κάνει χειρονομίες προπονητής ή παίχτης;; Όχι ότι και το πρώτο είναι αποδεκτό.

yiapap
17-05-12, 15:49
Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες θυμήθηκα κάτι που έλεγε η γιαγιά μου...
Δυό γάιδαροι μαλώνανε, σε ξένο αχυρώνα
:lol:

manicx
17-05-12, 16:50
Ρε φιλε manicx ποσο υποκριτης μπορεις να εισαι?
Εχεις παει ποτε σου σε γηπεδο?
Δηλαδη απο ολα που ακους και βλεπεις εκει μεσα κοκκινησες με την χειρονομια του Γκαρσια?

Κατ'αρχήν, εγώ δεν χρησιμοποίησα χαρακτηρισμούς ούτε ρε. Πάμε παρακάτω. Γήπεδο έχω πάει και το έχω κόψει για ακριβώς αυτό το πράγμα. Καλό είναι να θυμάσαι ότι ο κόσμος, πληρώνει για να δει 22 άτομα να κλοτσάνε το τόπι. Αν αυτοί οι άνθρωποι φανατιστούν, πλακωθούν, βρίσουν, πιάνουν τα @@, τότε αυτό μπορεί να οδηγήσει σε αντίστοιχη συμπεριφορά από τον κόσμο. Κύριο μέλημα λοιπόν είναι το ευ αγωνίζεσθαι και το να υπάρχει μια συγκρατημένη συμπεριφορά από μέρους των πρωταγωνιστών. Αν για εσένα ο Γκαρσία δεν έκανε τίποτε επιλήψιμο, να παίρνεις αύριο μεθαύριο το παιδί σου και τη γυναίκα στο γήπεδο να μαθαίνουν ανατομία του ανθρώπινου σώματος και γραμματική.

NiKapa
17-05-12, 18:41
Νικόλα manicx τι κάθεσαι κι ασχολείσαι ήθελα να ξέρω ..

biggeo65
17-05-12, 19:06
Δεν δικαιολογώ την χειρονομία του Γκαρσία. Αλλά παρόμοιες χειρονομίες τις κάνουν οπαδοί δίπλα σε πιτσιρίκια
που πήγαν με τον μπαμπά τους να δουν τον αγώνα.
Κι αν στο γήπεδο δεν πάνε οι γονείς με τα παιδιά είναι για το τι θα κάνει ο κάθε κάφρος στην κερκίδα,
και από τον φόβο επεισοδίων, κι όχι για τις χειρονομίες που θα κάνει ο ποδοσφαιριστής.

Που κι αυτός άνθρωπος είναι κι αγανακτεί όταν κάποιοι πάνε να του στερήσουν την δουλειά με το έτσι θέλω.

Αλλά υποκριτές πάντα θα υπάρχουν. Θα πιάνονται από μια τρίχα και θα την κάνουν τριχιά
για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.

Αν η διατησία ήταν σωστή κι έπαιζε όπως έπρπεπε να παίξει υπήρχε λόγος για την αντίδραση του Γκαρσία;
Και πάλι δεν τον δικαιολογώ, αλλά δεν άκουσε και λίγα για να αντιδράσει όπως αντέδρασε.

manicx
17-05-12, 19:39
Δεν δικαιολογώ την χειρονομία του Γκαρσία. Αλλά παρόμοιες χειρονομίες τις κάνουν οπαδοί δίπλα σε πιτσιρίκια
που πήγαν με τον μπαμπά τους να δουν τον αγώνα.
Κι αν στο γήπεδο δεν πάνε οι γονείς με τα παιδιά είναι για το τι θα κάνει ο κάθε κάφρος στην κερκίδα,
και από τον φόβο επεισοδίων, κι όχι για τις χειρονομίες που θα κάνει ο ποδοσφαιριστής.


Πάντως η Τούμπα, παρά το ότι παραλίγο πέρυσι να καεί ένας αντίπαλος ποδοσφαιριστής, συνέχισε να είναι γεμάτη. With great power comes great responsibility. Η αντίδραση ενός ποδοσφαιριστή μπορεί να δυναμιτίσει αντίδραση της μάζας. Αν ένας καραγκιόζης στη κερκίδα δείχνει τα @@ το πιο πιθανό είναι να τον γράψουνε και οι άλλοι στα δικά τους. Δεν συμβαίνει το ίδιο με τους πρωταγωνιστές.



Που κι αυτός άνθρωπος είναι κι αγανακτεί όταν κάποιοι πάνε να του στερήσουν την δουλειά με το έτσι θέλω.


Άχου το καημενούλι, του στέρησαν τη δουλειά. όπως είπα, "With great power comes great responsibility".



Αλλά υποκριτές πάντα θα υπάρχουν. Θα πιάνονται από μια τρίχα και θα την κάνουν τριχιά
για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.


Δίκιο έχεις. Κλασσικό παράδειγμα όσοι ΠΑΟΚτσήδες κλαίγονται για διαιτησία χθες όπου η ομάδα τους ήταν εκτός χρόνου και τόπου. Ευτυχώς δεν είναι όλοι. Είδα και σωστά μηνύματα στο internet. Υπάρχει και αντίληψη μαζί με ειλικρίνεια.



Αν η διατησία ήταν σωστή κι έπαιζε όπως έπρπεπε να παίξει υπήρχε λόγος για την αντίδραση του Γκαρσία;


Υπάρχουν αρκετά video στο internet με τον Γκαρσία να παρεκτρέπεται άνευ λόγου και αιτίας όπως κι εχθές. Ο ΠΑΟΚ επισήμως δεν διαμαρτυρήθηκε για την αποβολή Γκαρσία πράγμα που εκθέτει όσους επιμένετε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.


Και πάλι δεν τον δικαιολογώ, αλλά δεν άκουσε και λίγα για να αντιδράσει όπως αντέδρασε.

Κάθε φορά λοιπόν που εσένα κάποιος θα σε βρίζει στο αυτοκίνητο, να κατεβαίνεις κάτω και να του δείχνεις τα @@. Κάθε φορά που το αφεντικό σου θα σε κράξει, να του τα δείχνεις. Κάθε φορά που σε κράζει η κοπέλα σου/γυναίκα σου, να της τα δείχνεις για να βάζει μυαλό.

biggeo65
17-05-12, 20:16
Πολλοί βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος.
Φορώντας πράσινες ή κίτρινες παρωπίδες προσπαθούν να πείσουν ότι όλα βαίνουν καλώς στο Ελληνικό πρωτάθλημα.
Ασχολούνται με την αντίδραση ενός ποδοσφαιριστή μια φορά, και ξεχνάνε τις αντιδράσεις των δικών τους παικτών
σε διατησίες Σπάθα, κι άλλων.

Όταν βγάλετε το κιτρινο ή το πράσινο μπροστά από τα μάτια σας και δείτε συνολικά τον χώρο του ποδοσφαίρου,
τότε μπορούμε και να συζητάμε. Μέχρι τότε ότι και να λέμε είναι χωρίς ουσία, μια που ορισμένοι επιμένουν να βλέπουν το δέντρο.

TermInuS
17-05-12, 22:02
Ρε αδικημενοι παοκτσιδες απαντηστε μου σε κατι πολυ απλο.
Εχει ειτε ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ειτε η αεκ τη δυνατοτητα να στισει διαιτητες?

subzer0
17-05-12, 23:00
...

Δίκιο έχεις. Κλασσικό παράδειγμα όσοι ΠΑΟΚτσήδες κλαίγονται για διαιτησία χθες όπου η ομάδα τους ήταν εκτός χρόνου και τόπου. Ευτυχώς δεν είναι όλοι. Είδα και σωστά μηνύματα στο internet. Υπάρχει και αντίληψη μαζί με ειλικρίνεια.

...

Σου λέω λοιπόν πως έχω όλη την καλή διάθεση να ασχοληθώ με την μπάλα και να αφήσω τα της διαιτησίας. Να αφήσω και το offside γκολ του Ατρόμητου , να αφήσω και το πέναλτι του Γιάχου (λες και έκριναν κάτι , ε?)

Εσύ ακόμα δεν μου έχεις απαντήσει πως ένας διεθνής διαιτητής αφήνει πλεονέκτημα σε δεύτερη κίτρινη στο κέντρο του γηπέδου και γιατί την βγάζει μετά.

Πες μου έστω την άποψη σου.

Ο Πηλαδάκης -όσο και αν δεν τον γουστάρω- μπήκε μέσα και καλά έκανε , γιατί του σφύριξαν offside από πλάγιο. Το διανοούμαστε? OFFSIDE ΑΠΟ ΠΛΑΓΙΟ!!!!!!!!!!

Με αυτό το ποδόσφαιρο να ασχοληθούμε?
Ούτε τα βασικά?


Ρε αδικημενοι παοκτσιδες απαντηστε μου σε κατι πολυ απλο.
Εχει ειτε ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ειτε η αεκ τη δυνατοτητα να στισει διαιτητες?

Ξεκινάμε με το οτι οι ειρωνείες σου περί αδικημένων να γίνουν αφού πρώτα μας δηλώσεις ξανά οτι είσαι Παναθηναϊκός.
Για να ξέρουμε για τι μιλάμε. Παναθηναϊκός ειρωνεύεται άλλους για αδικίες.

Η απάντηση είναι φυσικά ΝΑΙ. Το έχουν αποδείξει στο παρελθόν άπειρες φορές. Και πολύ πρόσφατα μάλιστα.

Πες μου κι εσύ τώρα.
Όταν ένας τύπος σαν τον Γιάχο , σε μια τέτοια φάση , σε μια τόσο κρίσιμη στιγμή του παιχνιδιού , δεν βλέπει αυτό το πέναλτι , εσύ τι τον θεωρείς?
Προσωπικά όπως είπα τον θεωρώ καραστημένο του κερατά. Δεν έχει ούτε μισή δικαιολογία.

Gordito
17-05-12, 23:14
Εχει καμια καλη μηχανη για να φτιαχνουμε ποπ-κορν στο σπιτι;

Zus
17-05-12, 23:26
Ασχολούνται με την αντίδραση ενός ποδοσφαιριστή μια φορά,



Όχι και μία φορά. Δεν ξέρω τι έκανε με τα μπαλάκια του χθες, αλλά στους αγώνες που είδα εγώ τις τελευταίες μέρες, το μόνο που έκανε ήταν να κλωτσάει, να σπρώχνει από δω κι από κει(εκτός φάσης).

Αλλά μάλλον, επειδή το κάνει συνέχεια το έχετε συνηθίσει πλέον και δεν σας κάνει εντύπωση.

subzer0
17-05-12, 23:28
Όχι και μία φορά. Δεν ξέρω τι έκανε με τα μπαλάκια του χθες, αλλά στους αγώνες που είδα εγώ τις τελευταίες μέρες, το μόνο που έκανε ήταν να κλωτσάει, να σπρώχνει από δω κι από κει(εκτός φάσης).

Αλλά μάλλον, επειδή το κάνει συνέχεια το έχετε συνηθίσει πλέον και δεν σας κάνει εντύπωση.

Μάλλον άλλα παιχνίδια έβλεπες...

Zus
17-05-12, 23:31
Μάλλον άλλα παιχνίδια έβλεπες...

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη φάση σε ένα στημένο. Αλληλοσπρώχνονταν με παίχτη του Παναθηναικού, σταματάει η φάση και σπρώχνει δυνατά με τα δυο του χέρια έναν άλλον δικό μας μπροστά του.

Ψευτομαγκιές που θυμίζουν έντονα τοροσίδη. Αντί να του πετάξουν ντομάτες οι οπαδοί της ομάδας του, τον δικαιολογούν και αυτός συνεχίζει. :down:

subzer0
17-05-12, 23:35
Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη φάση σε ένα στημένο. Αλληλοσπρώχνονταν με παίχτη του Παναθηναικού, σταματάει η φάση και σπρώχνει δυνατά με τα δυο του χέρια έναν άλλον δικό μας μπροστά του.

Ψευτομαγκιές που θυμίζουν έντονα τοροσίδη. Αντί να του πετάξουν ντομάτες οι οπαδοί της ομάδας του, τον δικαιολογούν και αυτός συνεχίζει. :down:

Επειδή είσαι κλασσικός Παναθηναϊκός και τα βλέπεις μόνο με τα δικά σου πράσινα γυαλιά , μάλλον εννοείς μια φάση που τον κράταγε ο Μπουμσόνγκ πρώτος μέσα στην περιοχή.

Αλλά δεν μαμίεται , Παναθηανϊκοί είμαστε , έτσι μας αρέσει να τα βλέπουμε τα πράγματα.

Zus
17-05-12, 23:38
Επειδή είσαι κλασσικός Παναθηναϊκός και τα βλέπεις μόνο με τα δικά σου πράσινα γυαλιά , μάλλον εννοείς μια φάση που τον κράταγε ο Μπουμσόνγκ πρώτος μέσα στην περιοχή.

Αλλά δεν μαμίεται , Παναθηανϊκοί είμαστε , έτσι μας αρέσει να τα βλέπουμε τα πράγματα.

Μα αν έσπρωχνε τον Μπουμσόγκ δεν θα έλεγα κάτι. Συνηθισμένα πραγματάκια.

Το θέμα είναι ότι τράβηξε μία με τα χέρια του σε άλλον μπροστά :lol:

subzer0
17-05-12, 23:44
Μα αν έσπρωχνε τον Μπουμσόγκ δεν θα έλεγα κάτι. Συνηθισμένα πραγματάκια.

Το θέμα είναι ότι τράβηξε μία με τα χέρια του σε άλλον μπροστά :lol:

Α χα , το ένα είναι συνηθισμένα πραγματάκια ενώ το για το άλλο πέφτεις από τα σύννεφα. :hmm:

Και πως αυτά τα συνηθισμένα πραγματάκια , σε άλλα παιχνίδια τα βλέπεις πέναλτι? :hmm:

Τέλος πάντων , από αυτά που γράφεις φαίνεται πως όχι μόνο δεν έβλεπες τους τελευταίους αγώνες του ΠΑΟΚ και τον Γκαρσία αλλά γενικώς δεν βλέπεις ΠΑΟΚ -και καλά κάνεις.

Αλλιώς δεν θα έγραφες για ντομάτες και για σπρωξίματα εκτός φάσεις και τέτοια παραμύθια , γνωστά σε πράσινους κύκλους.

manicx
17-05-12, 23:44
Σου λέω λοιπόν πως έχω όλη την καλή διάθεση να ασχοληθώ με την μπάλα και να αφήσω τα της διαιτησίας. Να αφήσω και το offside γκολ του Ατρόμητου , να αφήσω και το πέναλτι του Γιάχου (λες και έκριναν κάτι , ε?)

Εσύ ακόμα δεν μου έχεις απαντήσει πως ένας διεθνής διαιτητής αφήνει πλεονέκτημα σε δεύτερη κίτρινη στο κέντρο του γηπέδου και γιατί την βγάζει μετά.

Πες μου έστω την άποψη σου.

Ο Πηλαδάκης -όσο και αν δεν τον γουστάρω- μπήκε μέσα και καλά έκανε , γιατί του σφύριξαν offside από πλάγιο. Το διανοούμαστε? OFFSIDE ΑΠΟ ΠΛΑΓΙΟ!!!!!!!!!!

Με αυτό το ποδόσφαιρο να ασχοληθούμε?
Ούτε τα βασικά?

Περαστικά σου

http://www.soccerplus.gr/article/h-diki-mas-ked-sostes-oi-apoboles-gkarsia-fotaki

Εσύ τώρα θυμήθηκες να μην ασχοληθείς με ποδόσφαιρο; Πέρυσι κόντεψαν να βάλουν φωτιά στον Σάχα, πριν κάποια χρόνια έριξαν 1 μέτρο κάγκελα στον Ασουνσάο στο κόρνερ. Τότε που ήσουν να κλαφτείς για το ποδόσφαιρο; Τώρα ευαισθητοποιήθηκες;

biggeo65
17-05-12, 23:51
Aυτό ακριβώς, η δική σας ΚΕΔ , Γερμανάκος Τσικίνης.
Ειδικά αυτοί οι δύο δεν θα έλεγαν κάτι διαφορετικό.

Zus
17-05-12, 23:51
Α χα , το ένα είναι συνηθισμένα πραγματάκια ενώ το για το άλλο πέφτεις από τα σύννεφα. :hmm:


Φυσικά και όταν δύο παίχτες σπρώχνονται, γιατί και οι δύο το έκαναν στην περιοχή, είναι λογικό. Επίσης λογικό μέχρι ένα σημείο θα έβρισκα να σπρώξει ακόμα λίγο τον Μπουμσόγκ, κι ας είχε σταματήσει η φάση, πάνω στην ένταση της στιγμής. Δεν ξέρω ποιο είδος ποδοσφαίρου παρακολουθείς...

Αλλά συγνώμη κιόλας, να σπρώξει άλλον παίχτη, μπροστά του χωρίς προφανή λόγο, μάλλον επειδή νευρίασε με Μπουμσόνγκ ή είχε χρωστούμενα με αυτόν από προηγούμενη φάση, ξεφεύγει από τα όρια του επιτρεπτού και μόνο ένας Γκαρσία θα μπορούσε να το κάνει. :respekt:

TermInuS
17-05-12, 23:52
Ε οκ εγω που ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ λεω οτι δεν εχουμε καμια δυναμη στα κεντρα αποφασεων.Το ιδιο πιστευω για την αεκ ,για σας ,για τους αλλους κιτρινους κτλπ.
Εσυ τωρα που πιστευεις οτι εμεις ελεγχουμε τα παντα συνεχισε σαν τη Λουκα να διαμαρτυρεσαι.
Και για να το ξεκαθαρισω πιστευω οτι και οι δυο κοκκινες ηταν λαθος(χωρις να εχω δει τι εγινε πιο πριν), για το πεναλτι ουδεν σχολιο.



Πες μου κι εσύ τώρα.
Όταν ένας τύπος σαν τον Γιάχο , σε μια τέτοια φάση , σε μια τόσο κρίσιμη στιγμή του παιχνιδιού , δεν βλέπει αυτό το πέναλτι , εσύ τι τον θεωρείς?
Προσωπικά όπως είπα τον θεωρώ καραστημένο του κερατά. Δεν έχει ούτε μισή δικαιολογία.
Στημενος ειναι. Το θεμα ειναι απο ποιον.Συμφωνα με σενα μαλλον απο τον πρωην βολειμπολιστα προεδρο μας.

subzer0
17-05-12, 23:54
Περαστικά σου

http://www.soccerplus.gr/article/h-diki-mas-ked-sostes-oi-apoboles-gkarsia-fotaki



Αδιάφορα πράγματα. Έχουμε μάτια και βλέπουμε. Κατ΄αρχήν ούτε εσύ δεν συμφωνείς με αυτά , και έγραφες άλλα. Τι μου το παραθέτεις?
Ήταν κάρτα του Φωτάκη στον Λαγό? Γελάει ο κόσμος.




Εσύ τώρα θυμήθηκες να μην ασχοληθείς με ποδόσφαιρο; Πέρυσι κόντεψαν να βάλουν φωτιά στον Σάχα, πριν κάποια χρόνια έριξαν 1 μέτρο κάγκελα στον Ασουνσάο στο κόρνερ. Τότε που ήσουν να κλαφτείς για το ποδόσφαιρο; Τώρα ευαισθητοποιήθηκες;

Μπορείς να δεις τι έγραφα για το παιχνίδι που λες και γενικά τι γράφω για τέτοια θέματα. Όπως και γενικά τι γράφω πάντα για διαιτητές.

Εσύ πάντως στην ερώτηση που σου έκανα για τον Κουκουλάκη δεν απαντάς ακόμα.

Εγώ δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο αυτό των υποκριτών σαν εσένα.
Εσάς που όταν Γιάχοι , Σπάθες , Κάκοι , Τάτσηδες και Κουουλάκηδες διαμορφώνουν παιχνίδια , βαθμολογίες , πρωταθλήματα , μας συνιστάτε να ασχολούμαστε με την ομάδα μας και τα χάλια της.

subzer0
18-05-12, 00:14
Φυσικά και όταν δύο παίχτες σπρώχνονται, γιατί και οι δύο το έκαναν στην περιοχή, είναι λογικό. Επίσης λογικό μέχρι ένα σημείο θα έβρισκα να σπρώξει ακόμα λίγο τον Μπουμσόγκ, κι ας είχε σταματήσει η φάση, πάνω στην ένταση της στιγμής. Δεν ξέρω ποιο είδος ποδοσφαίρου παρακολουθείς...

Αλλά συγνώμη κιόλας, να σπρώξει άλλον παίχτη, μπροστά του χωρίς προφανή λόγο, μάλλον επειδή νευρίασε με Μπουμσόνγκ ή είχε χρωστούμενα με αυτόν από προηγούμενη φάση, ξεφεύγει από τα όρια του επιτρεπτού και μόνο ένας Γκαρσία θα μπορούσε να το κάνει. :respekt:

Εξακολουθείς να με επιβεβαιώνεις πως δεν έχεις δει ούτε ΠΑΟΚ ούτε Γκαρσία.


Ε οκ εγω που ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ λεω οτι δεν εχουμε καμια δυναμη στα κεντρα αποφασεων.Το ιδιο πιστευω για την αεκ ,για σας ,για τους αλλους κιτρινους κτλπ.
Εσυ τωρα που πιστευεις οτι εμεις ελεγχουμε τα παντα συνεχισε σαν τη Λουκα να διαμαρτυρεσαι.
Και για να το ξεκαθαρισω πιστευω οτι και οι δυο κοκκινες ηταν λαθος(χωρις να εχω δει τι εγινε πιο πριν), για το πεναλτι ουδεν σχολιο.


Στημενος ειναι. Το θεμα ειναι απο ποιον.Συμφωνα με σενα μαλλον απο τον πρωην βολειμπολιστα προεδρο μας.

Γιατί να με απασχολεί ποιος στήνει την ομάδα μου , όταν με στήνουν? Υπάρχει λόγος? Δηλαδή αν δεν είστε εσείς και είναι ο Πιλάβιος , αλλάζει κάτι?

Δεν ξέρω τι ελέγχετε εσείς , οι άλλοι, αν είναι τα πάντα αν είναι λίγα , ξέρω πως όταν έρχεται εκείνη η ώρα κάποιος θα βρεθεί να κάνει κάτι , για να βρεθούν μετά οι υποκριτές να μας πούνε να ασχολούμαστε με τα χάλια της ομάδας μας.

Το οτι δεν έχετε διοίκηση είναι ελαφρυντικό ας πούμε?
Μήπως το οτι εμείς έχουμε μας κάνει ένοχους?

johnson
18-05-12, 01:14
TermInus κάθε φορά που αναφέρεσαι στην ομάδα σου γράφεις ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ενώ για τους άλλους γράφεις αεκ. :rofl::lol:

manicx
18-05-12, 11:49
Αδιάφορα πράγματα. Έχουμε μάτια και βλέπουμε. Κατ΄αρχήν ούτε εσύ δεν συμφωνείς με αυτά , και έγραφες άλλα. Τι μου το παραθέτεις?
Ήταν κάρτα του Φωτάκη στον Λαγό? Γελάει ο κόσμος.

Ε βέβαια αδιάφορα. Η γνώμη ενός οπαδού που σκέφτεται οπαδικά και δεν βλέπει μπροστά από τη μύτη του μετράει παραπάνω. Γελάει ο κόσμος. Με 'σας...




Μπορείς να δεις τι έγραφα για το παιχνίδι που λες και γενικά τι γράφω για τέτοια θέματα. Όπως και γενικά τι γράφω πάντα για διαιτητές.

Εσύ πάντως στην ερώτηση που σου έκανα για τον Κουκουλάκη δεν απαντάς ακόμα.

Εγώ δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο αυτό των υποκριτών σαν εσένα.
Εσάς που όταν Γιάχοι , Σπάθες , Κάκοι , Τάτσηδες και Κουουλάκηδες διαμορφώνουν παιχνίδια , βαθμολογίες , πρωταθλήματα , μας συνιστάτε να ασχολούμαστε με την ομάδα μας και τα χάλια της.

Σου έχω δώσει απαντήσεις σε όλα. Αλλά όπως είπα, πρέπει να δεις παραπέρα από την μύτη σου. Έχετε γίνει περίγελος, ευτυχώς όχι όλοι.

TermInuS
18-05-12, 12:16
Γιατί να με απασχολεί ποιος στήνει την ομάδα μου , όταν με στήνουν? Υπάρχει λόγος? Δηλαδή αν δεν είστε εσείς και είναι ο Πιλάβιος , αλλάζει κάτι?

Δεν ξέρω τι ελέγχετε εσείς , οι άλλοι, αν είναι τα πάντα αν είναι λίγα , ξέρω πως όταν έρχεται εκείνη η ώρα κάποιος θα βρεθεί να κάνει κάτι , για να βρεθούν μετά οι υποκριτές να μας πούνε να ασχολούμαστε με τα χάλια της ομάδας μας.

Το οτι δεν έχετε διοίκηση είναι ελαφρυντικό ας πούμε?
Μήπως το οτι εμείς έχουμε μας κάνει ένοχους?
Εσυ βλεπεις κυριολεκτικα μονο το δεντρο και εισαι ενταξει με αυτο.
Ε αφου βλεπεις μονο το δεντρο τραβα καψε τον αντιστοιχο φουρνο του Γιαχου και ετσι θα ειστε πατσοι.

subzer0
18-05-12, 21:19
Σου έχω δώσει απαντήσεις σε όλα. Αλλά όπως είπα, πρέπει να δεις παραπέρα από την μύτη σου. Έχετε γίνει περίγελος, ευτυχώς όχι όλοι.

Ναι βέβαια , μου έχεις δώσει απάντηση σε όλα.
Όπως πως μπορούμε να ανεχτούμε έναν διεθνή διαιτητή να μην ξέρει ούτε βασικούς κανονισμούς. Άσχετα που ακόμα δεν βλέπω την απάντηση σου. Η απάντηση σου είναι πως πρέπει να ασχοληθούμε με το ποδόσφαιρο. Μάλιστα.

Μήπως τελικά ούτε εσύ ξέρεις βασικούς κανονισμούς?

Τέλος αυτά τα περίγελος να τα λέει ΑΕΚτσης , άστα. Σύντομο ανέκδοτο που λένε.


Εσυ βλεπεις κυριολεκτικα μονο το δεντρο και εισαι ενταξει με αυτο.
Ε αφου βλεπεις μονο το δεντρο τραβα καψε τον αντιστοιχο φουρνο του Γιαχου και ετσι θα ειστε πατσοι.

Δεν είναι στην λογική μου πρακτικές γαυροβάζελων.
Ξέρω όμως οτι ο Γιάχος θα είναι αύριο διεθνής και σε 1-2 χρόνια θα σφυρίξει τελικό κυπέλλου , με καριέρα που έχει κάνει στις πλάτες και του ΠΑΟΚ. Όπως και τόσοι άλλοι.

Τώρα ποιος τον στήνει.

Αλήθεια εσένα σε ενδιαφέρει ποιος τον στήνει , επειδή απλά πιστεύεις οτι ο ΠΑΟ δεν μπορεί?

subzer0
21-05-12, 16:23
Το πρωτάθλημα και τα play-off τελείωσαν , ο ΠΑΟΚ πήγε κατά διαόλου στο τέλος , τα play-off μέχρι και την τελευταία αγωνιστική πήγαν εκεί που έπρεπε να πάνε , τελικώς έχουμε να θυμόμαστε ελάχιστα πράγματα από όλη την χρονιά (την Ευρώπη , τους πιτσιρικάδες που έπαιξαν έστω και αναγκαστικά , το κλάμα των Βιερίνια - Κοντρέρας ακόμα και του Σνάουτσερ στο αντίο τους) αλλά η είδηση της χρονιάς είναι άλλη.


Μπήκαν τα χρήματα...
Σύμφωνα με πληροφορίες, μπήκαν στα ταμεία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ τα 2 εκ. ευρώ του δανείου του Ιβάν Σαββίδη, μετά την ολοκλήρωση (από πλευράς του «Δικεφάλου») όλων των απαραίτητων διαδικασιών και του εγγράφου που απέστειλε πρόσφατα ο ΟΠΑΠ.
Ο ΠΑΟΚ, πάντα σύμφωνα με πληροφορίες, έχει το έμβασμα στα χέρια του και πλέον μπορεί να αντιμετωπίσει με ένα όπλο περισσότερο την αρμόδια επιτροπή αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ.

Οι εκπρόσωποι του ΠΑΟΚ μπήκαν στις 15.00 στα γραφεία της ΕΠΟ ενώπιον του υπευθύνου του τμήματος αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ, Γιώργου Δημητρίου και του παρουσιάζουν τον φάκελο της ομάδας. Αυτός θα κάνει την εισήγησή του και η τριμελής επιτροπή θα είναι αυτή που θα αποφασίσει.

http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=18781

Πόσα χρόνια έχουμε να δούμε λεφτά από τρίτους?
Πόσα χρόνια τρώγαμε παπά από διάφορους?

Και τέλος να πούμε και ένα μπράβο που ο ΠΑΟΚ φέρνει επενδύσεις και ανάπτυξη στην Ελλάδα. :lol:

biggeo65
21-05-12, 18:38
Από τον Iούλιο θα παίζουμε μπάλα. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ στην Εθνική ,δεν θα σταματήσουν σχεδόν καθόλου.
Το θέμα είναι με τον Μπόλονι ,τι γίνεται;

@ ADSLgr.com All rights reserved.