PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

alfagamma
05-03-13, 10:58
Και μια που μιλάς για διατησία. Κι εμείς πως πήραμε την νίκη.
Πολύ ωραίο το γκολ του Κατσουράνη, αλλά θα έπρεπε να είχε αποβληθεί στην φάση του πέναλτι,
αν ο διατητής εφάρμοζε τον κανονισμό. Οπότε τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά.

ΟΠανιώνιος άξιζε τον βαθμό, μια που και πάλι δεν παίξαμε μπάλα, ελέω Δώνη.

Αυτή η καραμέλα που αναπαράγεται από κάποιους "δήθεν" αμερόληπτους ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει.
ανοίξτε τον κανονισμό διαιτησίας και ΔΙΑΒΑΣΤΕ: κόκκινη κάρτα ειναι ΜΟΝΟ όταν ο επιθετικός που δέχεται το φάουλ είναι σε ΠΡΟΦΑΝΗ θέση για γκολ= αχαστο γκολ... κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην περίπτωση του Κατσουρανη, επιτέλους αν κάποιοι θέλουν να μας πουν κάτι για τον Κατσουρανη και κάθε Κατσουρανη ας το κάνουν ΑΜΕΣΑ, οχι λέγοντας αρλούμπες που δεν έχουν καμία βάση με το τι ισχύει. ΤΕΛΟΣ.-

ΥΓ.σιγά σιγά θα μας πουν οτι η ομάδα μας που έχει δεχτεί τις μεγαλύτερες σφαγές και έχει χάσει τίτλους ειναι πλέον αυτή που κινεί τα νήματα εξωγηπεδικα και κάνει κουμάντο στα κέντρα αποφάσεων της παράγκας.... και φυσικά οι ίδιοι αυτοί θα μας που οτι το καλοκαίρι θα τελειώσει η κρίση στην Ελλάδα και θα τρώμε με χρυσά κουτάλια....

ΥΓ2 πως γίνετε να μην παίζουμε μπάλα και να βάζουμε 2-3-4 γκολ? ή μήπως παίζαμε μπάλα τα προηγούμενα χρόνια (μισό- μηδέν στο 90') και δεν το θυμάμαι?
είμαι αντίθετος με τον Δωνη γιατί δεν δίνει όραμα στον ΠΑΟΚ, θέλουμε κάποιον που να ξέρει σε ποια ομάδα είναι. αλλά,... φτάνει ποια ο κομπλεξισμος, βάζεις 4 γκολ και δεν παίζεις μπάλα...βάζεις 3 και είσαι κακός ... δλδ τι θέλετε? να παίρνουμε τα ματς με 1-0? όπως οταν... παίζαμε "μπάλα"?


ΥΓ3. για τον συμπολίτη εννοείται ότι δεν θα ασχοληθώ. απλά ας πρόσεχε.

Artemius
05-03-13, 15:37
Και μια που μιλάς για διατησία. Κι εμείς πως πήραμε την νίκη.
Πολύ ωραίο το γκολ του Κατσουράνη, αλλά θα έπρεπε να είχε αποβληθεί στην φάση του πέναλτι,
αν ο διατητής εφάρμοζε τον κανονισμό. Οπότε τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά.

ΟΠανιώνιος άξιζε τον βαθμό, μια που και πάλι δεν παίξαμε μπάλα, ελέω Δώνη.


δεν θα κατσω να ψειρριζω την μαιμου τωρα αν επρεπε να ειχε αποβληθει παικτης μου. και γτ δε θα το κανω? γτ ξερω οτι δεν φταιω εγω,πραγματικα ομως. δεν εχω εγω το μαχαιρι και το καρπουζι,αλλοι το εχουν. εχουν υπαρξει ματς που λεω οτι ο διαιτητης ηταν κοτα-χεστης,σε κομβικο ματς της ΠΑΟΚαρας μου με μικροτερη ομαδα,και επαιξε 60-40 υπερ μου. οπως με τον επαναληπτικο με την Καλλιθεα. και το καυτηριασα. αλλα για ξεκουδουνες φασεις,δεν θα κατσω να αυτομαστιγωθω.

σε πρακτικο επιπεδο,το να λεμε "αν ειχε μπει εκεινο το γκολ,τωρα θα ηταν ετσι τα πραματα,και αν ειχε αποβληθει ο ταδε,θα ηταν αλλιως",αυτα ειναι καφενειακου αν οχι Δημοτικου επιπεδου,και δεν ειναι σοβαρα πραματα. ποιος προεξοφλει πως θα παει ενα ματς?

μπαλα παιξαμε.οχι σε ολο το ματς. και οχι με την σιγουρια που θα θελαμε. αλλα τουλαχιστον δειχνει να εχει αρχισει να ξεμπουκωνει η επιθεση. απο το ντιπ και ολοτελα που ημουν μεχρι τωρα,κατι ειναι και αυτο.
απο αμυνα βεβαια... βαστα καρδια μου βαστα.
το αν το ξεμπουκωμα αυτο της επιθεσης,ειναι δουλεια Δωνη... ντεν νομιζω καρντια μ'. πιο πολυ του κατσε. οπως και ο Κατσε,που του κατσε. :p αλλα ξαναλεω,απο το ντιπ και ολοτελα...


υ.γ. : ωστοσο η ουσια ειναι μια και ο μπακλαβας γωνια. ειτε παρω το κυπελλο ειτε οχι,ειτε ετσι ειτε αλλιως, αλλαγη προπονητη (και διοικησης...) το καλοκαιρι,χρειαζεται,επιβαλλεται,και εχει δρομολογηθει λιγο-πολυ... μεχρι τοτε,προσευχη στη καλη την Παναγια,ευχελαια,κομποσκοινια και δε συμμαζευεται... (θα γελαει με 10 στομαχια ο Αγγελος)

υ.γ. 2 : με γυρναει απο την δουλεια ενας συναδελφος με το αμαξι του,μιας και ο συναδελφος ειναι αρειανος :p (και ο καημενος τραβηχτηκε χθες μεχρι την Βεροια μετα την δουλεια,μεσα στη μαυρη κατηφεια ηταν σημερα) εβαλε ο ανθρωπος να ακουσει 98.7. εξεπλαγην. με αυτα που ελεγε ο παραγωγος,τον λεω "wtf? αυτος ειναι ακομα ζωντανος?!" . προβλεπω να βγαινουν μαχαιρια,στην κυριολεξια ομως. μεχρι να τελειωσει η σεζον,ειτε θα γινει μπουκα και διακοπη αγωνα στο Τριαριδης ή θα πεσει το ξυλο της αρκουδας στις κερκιδες ή και τα 2 μαζι.

θα ψαξω να βρω ειδικο στοιχημα -δεν γινεται θα υπαρχει!- για διακοπη αγωνα,για την επομενη αγωνιστικη,εντος ο Αρης με τον Λεβαδειακο. αν αυτο το ματς ειναι κανα 0-1 στο 45,δεν θα τελειωσει ποτε...

alfagamma
05-03-13, 16:19
θα ψαξω να βρω ειδικο στοιχημα -δεν γινεται θα υπαρχει!- για διακοπη αγωνα,για την επομενη αγωνιστικη,εντος ο Αρης με τον Λεβαδειακο. αν αυτο το ματς ειναι κανα 0-1 στο 45,δεν θα τελειωσει ποτε...
αν το βρεις πες μας και εμάς... αν και θα είναι σαν να κλέβουμε εκκλησία αλλά με την κρίση είναι και αυτό μια καλή ευκαιρία...

Artemius
05-03-13, 16:25
αν το βρεις πες μας και εμάς... αν και θα είναι σαν να κλέβουμε εκκλησία αλλά με την κρίση είναι και αυτό μια καλή ευκαιρία...


τι,θα λυπηθω τον μπουκ? χα ! :p

biggeo65
06-03-13, 02:35
Αυτή η καραμέλα που αναπαράγεται από κάποιους "δήθεν" αμερόληπτους ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει.
ανοίξτε τον κανονισμό διαιτησίας και ΔΙΑΒΑΣΤΕ: κόκκινη κάρτα ειναι ΜΟΝΟ όταν ο επιθετικός που δέχεται το φάουλ είναι σε ΠΡΟΦΑΝΗ θέση για γκολ= αχαστο γκολ... κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην περίπτωση του Κατσουρανη, επιτέλους αν κάποιοι θέλουν να μας πουν κάτι για τον Κατσουρανη και κάθε Κατσουρανη ας το κάνουν ΑΜΕΣΑ, οχι λέγοντας αρλούμπες που δεν έχουν καμία βάση με το τι ισχύει. ΤΕΛΟΣ.-

ΥΓ.σιγά σιγά θα μας πουν οτι η ομάδα μας που έχει δεχτεί τις μεγαλύτερες σφαγές και έχει χάσει τίτλους ειναι πλέον αυτή που κινεί τα νήματα εξωγηπεδικα και κάνει κουμάντο στα κέντρα αποφάσεων της παράγκας.... και φυσικά οι ίδιοι αυτοί θα μας που οτι το καλοκαίρι θα τελειώσει η κρίση στην Ελλάδα και θα τρώμε με χρυσά κουτάλια....

ΥΓ2 πως γίνετε να μην παίζουμε μπάλα και να βάζουμε 2-3-4 γκολ? ή μήπως παίζαμε μπάλα τα προηγούμενα χρόνια (μισό- μηδέν στο 90') και δεν το θυμάμαι?
είμαι αντίθετος με τον Δωνη γιατί δεν δίνει όραμα στον ΠΑΟΚ, θέλουμε κάποιον που να ξέρει σε ποια ομάδα είναι. αλλά,... φτάνει ποια ο κομπλεξισμος, βάζεις 4 γκολ και δεν παίζεις μπάλα...βάζεις 3 και είσαι κακός ... δλδ τι θέλετε? να παίρνουμε τα ματς με 1-0? όπως οταν... παίζαμε "μπάλα"?


ΥΓ3. για τον συμπολίτη εννοείται ότι δεν θα ασχοληθώ. απλά ας πρόσεχε.

Βγάλε τις ασπρόμαυρες παρωπίδες. :p Μεσα στην περιοχή στο ύψος του πέναλτι
και δεν ήταν σε προφανή (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/24iagonistiki/paok-paniwnios.2151836.html) θέση για γκόλ ; Μήπως ήταν και τελευταίος αμυντικός ο Κατσουράνης;

Και ποιά μπάλα παίξαμε όταν στην άμυνα είχαμε τεράστια κενά; Όταν δεν υπήρχε οργανωμένο παιχνίδι,
και οι περισσότερες φάσεις έγιναν από μεμονωμένους παίκτες και τα κέφια που είχαν;

Μπορεί παλιότερα νακέρδιζες με μισό μηδεν, αλλά υπήρχε μια οργάνωση στην ανάπτυξη της ομάδας.
Με τον Δώνη τα πάντα εξαρτόνται από τα κέφια των παικτών.

Ακόμη δεν έχει βρει σταθερό σύστημα για την ομάδα. Παίζει ότι να'ναι και ότι του βγεί.

Gordito
06-03-13, 13:30
Αυτή η καραμέλα που αναπαράγεται από κάποιους "δήθεν" αμερόληπτους ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει.
ανοίξτε τον κανονισμό διαιτησίας και ΔΙΑΒΑΣΤΕ: κόκκινη κάρτα ειναι ΜΟΝΟ όταν ο επιθετικός που δέχεται το φάουλ είναι σε ΠΡΟΦΑΝΗ θέση για γκολ= αχαστο γκολ... κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην περίπτωση του Κατσουρανη, επιτέλους αν κάποιοι θέλουν να μας πουν κάτι για τον Κατσουρανη και κάθε Κατσουρανη ας το κάνουν ΑΜΕΣΑ, οχι λέγοντας αρλούμπες που δεν έχουν καμία βάση με το τι ισχύει. ΤΕΛΟΣ.-


Δεν μπορω να δεχτω τετοιες αποψεις, ιδιως οταν προερχονται απο ανθρωπους 50 χρονων. Κατι εχουμε κανει λαθος σε αυτην την χωρα....

yiapap
06-03-13, 13:36
Δεν μπορω να δεχτω τετοιες αποψεις, ιδιως οταν προερχονται απο ανθρωπους 50 χρονων. Κατι εχουμε κανει λαθος σε αυτην την χωρα....Aπό ΑΥΤΟ οδηγήθηκες στο συμπέρασμα πως κάναμε κάτι λάθος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:lol: :lol:

alfagamma
12-03-13, 00:37
Βγάλε τις ασπρόμαυρες παρωπίδες. :p Μεσα στην περιοχή στο ύψος του πέναλτι
και δεν ήταν σε προφανή (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/24iagonistiki/paok-paniwnios.2151836.html) θέση για γκόλ ; Μήπως ήταν και τελευταίος αμυντικός ο Κατσουράνης;

Και ποιά μπάλα παίξαμε όταν στην άμυνα είχαμε τεράστια κενά; Όταν δεν υπήρχε οργανωμένο παιχνίδι,
και οι περισσότερες φάσεις έγιναν από μεμονωμένους παίκτες και τα κέφια που είχαν;

Μπορεί παλιότερα νακέρδιζες με μισό μηδεν, αλλά υπήρχε μια οργάνωση στην ανάπτυξη της ομάδας.
Με τον Δώνη τα πάντα εξαρτόνται από τα κέφια των παικτών.

Ακόμη δεν έχει βρει σταθερό σύστημα για την ομάδα. Παίζει ότι να'ναι και ότι του βγεί.

στο θέμα της κάρτας δεν πρόκειται όπως φαίνεται να συμφωνήσουμε παρόλο που δεν φοράω παρωπίδες ... πολύ περισσότερο ασπρόμαυρες.

στα άλλα θέματα που έθεσες απλά θα πω οτι συμφωνώ.
Ξαναλέω όμως, ο Δωνης δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ, από την άλλη όμως θέλω να σου υπενθυμίσω οτι κάποτε ΔΕΝ παίζαμε μπάλα και απλά οταν είχαμε την τύχη να βάλουμε ενα γκολ κερδίζαμε 1-0. αν αυτό σε κάποιους άρεσε τότε τι να πω? εμένα δεν μου αρκούσε, τώρα απο την άλλη βάζουμε γκολ (έχουμε απο τις καλύτερες επιθέσεις) αλλά και τρώμε πολλά... άμυνα που δεν κάνει αυτό που πρέπει, δεν ευθύνονται όμως (μονο) οι αμυντικοί, ειναι κάποια πράγματα που δεν τους τα επιβάλει αυτός που θα έπρεπε (άσχετα αν έχουμε απο τις καλύτερες άμυνες με βάση τα γκολ που δεχθήκαμε), με άλλα λόγια θα επαναλάβω οτι: φτάνει η γκρίνια και η κακομοιριά, τον Δωνη έχουμε και θα έχουμε μέχρι το καλοκαίρι και με αυτόν θα κάνουμε οτι μπορούμε, μετά βλέπουμε (και ελπίζουμε να έρθει κάποιος που να είναι κανονικός προπονητής), μέχρι τότε όμως ας σταματήσει η μουρμούρα που μόνο κακό κάνει.

ΥΓ μην ξεχνάς ότι ένας λόγος που ο Δωνης αλλάζει συστήματα πιο συχνά και απο ...μπουφάν είναι και η μουρμούρα - κριτική που δέχθηκε όταν στην αρχή έπαιζε 4-4-2... εκεί στην αλλαγή που έκανε για μένα έχασε κάθε "πόντο" γιατί έδειξε οτι δεν έχει κ@κ@λα που λέμε εμείς οι πόντιοι...

- - - Updated - - -


Δεν μπορω να δεχτω τετοιες αποψεις, ιδιως οταν προερχονται απο ανθρωπους 50 χρονων. Κατι εχουμε κανει λαθος σε αυτην την χωρα....

εξήγησε μου τι σχέση εχει η ηλικία μου με αυτά που γράφω (που είναι απλά ο κανονισμός διαιτησίας... και το λάθος που "κάνουμε" στην χώρα....
εκτός και αν απλά ήθελες να γράψεις κάτι...


και να σου εξηγήσω τι ακριβώς "δεν καταλαβαίνεις"... η μούντζα του Σαλπη είναι κόκκινη του Διογο όμως ΤΙΠΟΤΑ...

biggeo65
12-03-13, 03:58
Για το ποιός γράφει αρλούμπες και μια που μίλησες για κανονισμό διαιτησίας.

Ήταν πέναλτι, σε αυτό συμφωνούμε με βάση το παρακάτω:
121047

και με βάση το παρακάτω εγώ λέω ότι ήταν κόκκινη γιατί:
Α) Ο επιθετικός του Πανιωνίου κινούταν προς το τέρμα του ΠΑΟΚ,
Β) Ήταν σε προφανή θέση για γκολ, μια που΄ήταν μόνος μες την περιοχή,
με μόνο τον τερματοφύλακα μπροστά του.
Γ) Δεν τον παρεμπόδισε άλλος αμυντικός, και ο Kατσουράνης
φαίνεται από το βίντεο να είναι τελευταίος αμυντικός.

121048

Κανονισμός διατησίας 2012-2013 (http://www.diaitisia.gr/kanonismoi/book/2-kanonismoi2012/1-law-books.html)

Και τα παραπάνω δεν έχουν καμιά σχέση με το αν αδικηθήκαμε στο παρελθόν,
ή το αν θα αδικήθούμε στο μέλλον.Δεν διορθώνεις μια αδικία, με μια άλλη αδικία.

Οι κανονισμοί ισχύουν ή θα έπρεπε να ιχύουν για όλους, πάντα κι όχι επιλεκτικά.
Αλλά τι ψάχνω τώρα στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Rebel Scum
18-03-13, 01:58
Πάνε καλά μερικοί; κερδίζεις τον ΠΑΟ στο χαλαρό και την πέφτουν στο Δωνη επειδή δεν του κάνει ο Γκαρσία;

Artemius
18-03-13, 02:12
Πάνε καλά μερικοί; κερδίζεις τον ΠΑΟ στο χαλαρό και την πέφτουν στο Δωνη επειδή δεν του κάνει ο Γκαρσία;


στον ΠΑΟΚ δεν θα ηρεμησουμε ποτε.

παντα κατι ή κάποιος θα μας χαλαει την μαγια.


στο εν προκειμενω,ενταξει οτι εχουμε πολλους οτι-να-ναι ειναι γνωστο.
αλλα και το οτι εχω φορτωθει εναν προπονητη που το εγω του και η αλαζονεια του,ειναι εκθετικα μεγαλυτερα απο τις ικανοτητες του και τις περγαμηνες του,ειναι και αυτο γνωστο.

μπορει...πτυχιο προπονητικης να μην εχω,οπως λεει ο κ. Δωνης,οπως αλλωστε δεν εχουμε και οι περισσοτεροι,αλλα ξερω οτι ο προπονητης πρεπει να κερδιζει τον σεβασμο των παικτων του και οχι να τον απαιτει ποσο μαλλον οπως κανει αυτος.
αυτο ειναι το Α στον προπονητη,και οοοολα τα αλλα επονται.
αυτος νομιζει οτι ειναι ο Παντοκρατορας,ο δημιουργος του ποδοσφαιρου,και ολοι οι αλλοι οι υποτακτικοι.
επιπλεον προπονητης ειναι αυτος που δεν βγαζει στην σεντρα τους παικτες του οταν το αποτελεσμα ειναι αναποδο,ποσο μαλλον να το κανει και πολλες φορες.

στην ταμπακερα τωρα,ο κ. Δωνης με στοιχιζει στον ΠΑΟΚ ποικιλοτροπως. ειναι γεννητρια προβληματων. γιαυτο και πρεπει να φυγει. γτ η ταμπακερα ειναι,οτι ο ανθρωπος "δεν κανει".
κανω υπομονη λοιπον μεχρι να τελειωσει η σεζον. και τρωω στην μαπα την σταση της διοικησης,που ευφυως,για να μην γινουν τα αποδυτηρα μπουρδελο,τον στηριζει...

θα μπορουσε ομως η διοικηση να πιασει τον υπαλληλο της,αυτον τον προπονητη της κακιας ωρας,και να του πει 2 πραγματα στο αυτακι...αλλα αποτι εχω αντιληφθει,αν δεν φυγει η σαρα,η μαρα,και η γλιτσα,απο εκει μεσα,δυστυχως δουλεια δεν γινεται.

ΕΛΠΙΖΩ λοιπον οταν τελειωσει η σεζον,να μας κουνησουν μαντηλι ο προπονητακος Δωνης μαζι με τον αχρηστο καραγκιοζ-μπερντε Βρυζακο + ολη την αυλη τους.

αμην.

biggeo65
18-03-13, 02:13
Πάνε καλά μερικοί; κερδίζεις τον ΠΑΟ στο χαλαρό και την πέφτουν στο Δωνη επειδή δεν του κάνει ο Γκαρσία;

Ποιόν ΠΑΟ κέρδισες; :p Μια ομάδα με 10 παίκτες κερδίσαμε, που ΠΑΟ είναι μόνο στο όνομα.
Και ο Δώνης που τα άκουσε σήμερα, αφορμή ήταν ο Γκαρσία. Του τα έχουν μαζεμένα από καιρό.

Artemius
18-03-13, 02:18
Ποιόν ΠΑΟ κέρδισες; :p Μια ομάδα με 10 παίκτες κερδίσαμε, που ΠΑΟ είναι μόνο στο όνομα.
Και ο Δώνης που τα άκουσε σήμερα, αφορμή ήταν ο Γκαρσία. Του τα έχουν μαζεμένα από καιρό.

κατσε,παλι καλα που ο αραπακλας μας ειχε κεφια.

αυτος ο ανθρωπος,οταν τελειωσει το ποδοσφαιρο καποια μερα,θα γινει εξαιρετος ασφαλιστης. => Interarapican. Μεγαλη και σιγουρη. :p

παλι καλα που ειχε κεφια λοιπον,και τραβηξε το καρο απο την λασπη σε αρκετες περιπτωσεις,μεχρι φαινεται που ξεφτιλισε αρκετα τους υπολοιπους -που τον κοιτουσαν στιγμες-στιγμες σαν χανοι- και ειπανε να κουνηθουνε και αυτοι.
γτ εγω διαθεση απο ολους και σε ολη την διαρκεια του αγωνα,ειδα ΔΕΝ...

Rebel Scum
18-03-13, 02:37
Εγώ δεν κρίνω αν ο Δωνης κάνει για τον παοκ αλλά τη συμπεριφορά κάποιων. Αν ισχύει ότι πήγαν να του την πέσουν κιόλας μιλάμε για ψυχοπαθεις.
Το ότι κέρδισε τον ΠΑΟ το αναφέρω ως νίκη επί μιας συγκεκριμένης φανέλας προφανώς για τα μπάζα είναι σαν αξία. Αν δηλαδή είχε χάσει τι θα έκαναν;

nikos salonika
18-03-13, 02:58
να πω κ εγω ρε αδερφια την κοτσανα μου για το θεμα δωνη- γκαρσια ? :p
Ημουν κ ειμαι ακομα μεγαλος φαν του γκαρσια ακομα και με ολα του τα καφριλικια , που οι περισσοτεροι γιαυτο τον γουσταραν , ξυπνησε τον μεσο παοκτση ποδοσφαιριστη ωστε να παιξει επιτελους με λιγο παθος και τσαμπουκα μεσα στο παιχνιδι. ( οχι αλλο ηλιθιο fairplay δεν αντεχω)
Αλλα, ρε γκαρσια , ρε αγορι μου, δε μπορει να μου ζητας να παιζεις βασικο ή αλλιως εκτος αποστολης και μετα να μου λες οτι δε σε σεβοντε, και να κανεις τετοια μανουρα με διαρροες στα ΜΜΕ παραμονες ντερμπι... σε παρακαλω...αυτα δε γινονται ουτε στην δοξα κρανουλας.
Δυστηχως σκεφτηκε εντελως την παρτη του στην συγκεκριμενη περιπτωση κ θα φυγει απο τον ΠΑΟΚ διωγμενος κριμα...δεν ηθελα τετοιο τελος για τον παμπλο
Ο Ρωσος δε προκειται να δεχτει ποτε ποδοσφαιριστη που να νομιζει οτι ειναι πανω απο αυτον.
Οσο για τον καμαρα , μεγαλο παραδειγμα ποδοσφαιριστη -αθλητη με 0 μυαλο ψυχραιμια , τι εκανε εκει στο τελευταιο τετ-α-τετ ?!
Ο βουκιτς μεγαλη μπαλαδοφατσα ρε παιδια αλλα ειναι πολυυυ αργος ....
Τελος, για διαιτησια βγηκε ο επισημος παναθηναικος και ειπε οτι ηταν καρτα δε βλεπω λογο να το ψαχνουμε και πολυ..

Gordito
18-03-13, 03:08
να πω κ εγω ρε αδερφια την κοτσανα μου για το θεμα δωνη- γκαρσια ? :p
Ημουν κ ειμαι ακομα μεγαλος φαν του γκαρσια ακομα και με ολα του τα καφριλικια , που οι περισσοτεροι γιαυτο τον γουσταραν , ξυπνησε τον μεσο παοκτση ποδοσφαιριστη ωστε να παιξει επιτελους με λιγο παθος και τσαμπουκα μεσα στο παιχνιδι. ( οχι αλλο ηλιθιο fairplay δεν αντεχω)
Αλλα, ρε γκαρσια , ρε αγορι μου, δε μπορει να μου ζητας να παιζεις βασικο ή αλλιως εκτος αποστολης και μετα να μου λες οτι δε σε σεβοντε, και να κανεις τετοια μανουρα με διαρροες στα ΜΜΕ παραμονες ντερμπι... σε παρακαλω...αυτα δε γινονται ουτε στην δοξα κρανουλας.



Aυτα τα καγκουριλικια μας εχουν φαει στην Ελλαδα.

Και δε μιλαω για τα καγκουριλικια του Γκαρσια και τους ψευτοτσαμπουκαδες του, αλλα για τα καγκουριλικια των οπαδων.

Αν ειναι δυνατον να γουσταρεις τους ψευτοτσαμπουκαδες μισθοφορους.
Εβλεπα τοσο καιρο τον θαυμασμο των ΠΑΟΚτσηδων για τον Γκαρσια, και πραγματικα απορουσα.

Ο ΠΑΟΚτσης Γκαρσια λοιπον, αν δεν ειναι στον παγκο, θελει να ειναι στην εξεδρα και να το παιζει τραυματιας. Μην του χαλασει το ονομα.

Συγχαρητηρια στα μυαλα ολων μας.

nikos salonika
18-03-13, 03:56
Aυτα τα καγκουριλικια μας εχουν φαει στην Ελλαδα.

Και δε μιλαω για τα καγκουριλικια του Γκαρσια και τους ψευτοτσαμπουκαδες του, αλλα για τα καγκουριλικια των οπαδων.

Αν ειναι δυνατον να γουσταρεις τους ψευτοτσαμπουκαδες μισθοφορους.
Εβλεπα τοσο καιρο τον θαυμασμο των ΠΑΟΚτσηδων για τον Γκαρσια, και πραγματικα απορουσα.

Ο ΠΑΟΚτσης Γκαρσια λοιπον, αν δεν ειναι στον παγκο, θελει να ειναι στην εξεδρα και να το παιζει τραυματιας. Μην του χαλασει το ονομα.

Συγχαρητηρια στα μυαλα ολων μας.

αν με χαρακτηριζεις καγκουρα απλα σου επιστρεφω τον χαρακτηρισμο.
αν δε πιστευεις οτι οι ολοι οι τσαμπουκαδες στο γηπεδο ειναι για ψευτοτσαμπουκαδες μισθοφορων , απλα δες λιγο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και το πως να συμπεριφερονται οι ποδοσφαιριστες για να τιμησουν την ομαδα τους και την φανελα. δε μιλαω για καφριλικια στυλ μπουκετα οπως σε ντιογκο
το πως εβγαλες τοσο ευκολο συμπερασμα για καποιον και για τον γκαρσια και το τι μπορει να σημαινει για τον μεσο οπαδο του παοκ ειναι απλα αστειο .Ψαξτο

Gordito
18-03-13, 07:58
αν με χαρακτηριζεις καγκουρα απλα σου επιστρεφω τον χαρακτηρισμο.
αν δε πιστευεις οτι οι ολοι οι τσαμπουκαδες στο γηπεδο ειναι για ψευτοτσαμπουκαδες μισθοφορων , απλα δες λιγο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και το πως να συμπεριφερονται οι ποδοσφαιριστες για να τιμησουν την ομαδα τους και την φανελα. δε μιλαω για καφριλικια στυλ μπουκετα οπως σε ντιογκο
το πως εβγαλες τοσο ευκολο συμπερασμα για καποιον και για τον γκαρσια και το τι μπορει να σημαινει για τον μεσο οπαδο του παοκ ειναι απλα αστειο .Ψαξτο

Δε χρειαζεται να ψαξω τιποτα, εχω δει/ακουσει/διαβασει αποψεις και ξερω.

Αυτα τα 'τσαμπουκα' και 'παθος' ειναι καραμελα των οπαδων και οποιος ποδοσφαιριστης τα πλασαρει (Γκαρσια) ειναι μουφας.

Επαγγελματιας χρειαζεται να ειναι ο ποδοσφαιριστης (Σαλπιγγιδης) και οχι τεμπελης (Κατσουρανης,Πετροπουλος)

nikos salonika
18-03-13, 12:41
Δε χρειαζεται να ψαξω τιποτα, εχω δει/ακουσει/διαβασει αποψεις και ξερω.

Αυτα τα 'τσαμπουκα' και 'παθος' ειναι καραμελα των οπαδων και οποιος ποδοσφαιριστης τα πλασαρει (Γκαρσια) ειναι μουφας.

Επαγγελματιας χρειαζεται να ειναι ο ποδοσφαιριστης (Σαλπιγγιδης) και οχι τεμπελης (Κατσουρανης,Πετροπουλος)

Εισαι ΑΚΥΡΟΣ, επαναλαμβανω δες και λιγο ευρωπαικο ποδοσφαιρο και καμια μεγαλη ομαδα και το πως παιζουν οι παικτες της πχ μπαρτα , γιουβε , μπαγερν ,μιλαν
πουλαει οπαδηλικη ο πουγιολ οταν παει και κανει μανουρα για να ξυπνησει τους συμπαικτες του οταν αυτοι δεν παιζουν καλα ?
Δεν ειναι PRO το ποδοσφαιρο...
υ.γ. τι ομαδα εισαι εσυ δλδ ?

alfagamma
18-03-13, 12:43
Έχω διαβάσει και ακούσει τελευταία τόσα πολλά που τελικά δεν μπορώ να καταλάβω μερικά πράγματα.
Τελικά κάποιοι είναι ΠΑΟΚ ή Γκαρσια? το ΠΑΟΚ πάνω από όλα ισχύει όπως μας βολεύει και φυσικά ποτέ για κάποιους Γκαρσια?
όταν μια αγελάδα γεμίσει την καρδάρα, ακόμα και αν τις δώσει μια κλωτσιά και την αδειάσει θα θεωρείται καλή αγελάδα?
σε μια ομάδα ποιος κάνει κουμάντο? ο παίκτης ή ο προπονητής? (όποιος και αν είναι αυτός).
ο Πρόεδρος - μεγαλομέτοχος που ρίχνει τα χρήματα του ή ο οπαδός? (ειδικά αυτός που μπαίνει ΤΖΑΜΠΑ).
μήπως έχουμε τελικά χάσει κάθε μέτρο? μήπως είμαστε ΠΑΟΚ για να κάνουμε το εγώ μας δυνατό (έτσι νομίζουμε) μέσα από επεισόδια και φασαρίες?

ερωτήσεις που δεν θα πάρουν απαντήσεις (τουλάχιστον σωστές) από κάποιους.

ΥΓ θέλω να ενημερώσω κάποιους οτι επειδή 30-40-50- ακόμα και 1000 φωνάζουν και βρίζουν κάποιους δεν σημαίνει ότι είναι οι πολλοί.
οι πολλοί συνήθως βλεπουν το 2ωρο την μπάλα τους και μετά αποσύρονται, επικροτούν οι αποδοκιμάζουν με κόσμιο τρόπο επιλογές και σέβονται πρόεδρο προπονητή παίκτες μα πάνω από όλα την ομάδα, τον ΠΑΟΚ που όλοι αγαπάμε... δεν βάζουν ΚΑΝΕΝΑΝ πάνω από τα 4 αυτά γράμματα.

Artemius
20-03-13, 20:10
Συντομα θα ανα-ζητουνται ΠΑΟΚτσηδες που ξερουν τι ειναι ΠΑΟΚ,και οχι φυτα μετροσεξουαλ-οπαδοι που ειδανε λεφτα και θα ξεπουλουσαν τα παντα ολα...

κτ αλλο,η Νομαρχια εαν εχει κανενα θεμα με την χωρητικοτητα της Αναστασεως του Κυριου,το νεκροταφειο ντε,μπορουν να επικοινωνησουν με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ... αρχικα θα γινει μια βραχυπροθεσμη ενοικιαση με προοπτικες για μακροχρονια μισθωση...θα υπαρχει χωρος απλετος...

επιπλεον η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταπως φαινεται παιρνει πολυ στα σοβαρα το θεμα της ασφαλειας,τοσο σοβαρα που ουτε η Delta Force να εκανε εφοδο.
γιαυτο λοιπον,ολοι οι φουσκωτοι,χωρανε.

τι καλα που ειναι οταν υπαρχει χρημα και κυκλοφορει ε...

υ.γ. : ζω και αναπνεω για την στιγμη που θα σηκωσει το κυπελλο ο... ηγετης Σαλπιγγιδης. ετσι γτ το κωνειο μου το θελω διπλο και σκετο.

nikos salonika
20-03-13, 22:46
Συντομα θα ανα-ζητουνται ΠΑΟΚτσηδες που ξερουν τι ειναι ΠΑΟΚ,και οχι φυτα μετροσεξουαλ-οπαδοι που ειδανε λεφτα και θα ξεπουλουσαν τα παντα ολα...

κτ αλλο,η Νομαρχια εαν εχει κανενα θεμα με την χωρητικοτητα της Αναστασεως του Κυριου,το νεκροταφειο ντε,μπορουν να επικοινωνησουν με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ... αρχικα θα γινει μια βραχυπροθεσμη ενοικιαση με προοπτικες για μακροχρονια μισθωση...θα υπαρχει χωρος απλετος...


επιπλεον η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταπως φαινεται παιρνει πολυ στα σοβαρα το θεμα της ασφαλειας,τοσο σοβαρα που ουτε η Delta Force να εκανε εφοδο.
γιαυτο λοιπον,ολοι οι φουσκωτοι,χωρανε.

τι καλα που ειναι οταν υπαρχει χρημα και κυκλοφορει ε...

υ.γ. : ζω και αναπνεω για την στιγμη που θα σηκωσει το κυπελλο ο... ηγετης Σαλπιγγιδης. ετσι γτ το κωνειο μου το θελω διπλο και σκετο.

δεν ξερω σε ποια γενια παοκτζηδων ανηκεις ουτε αν τα λες εν βρασμω ψυχης και σου μιλαω πολυ φιλικα και θελω να σου απλα οτι
1) ο παοκ δεν ανηκει σε κανεναν , και σε αυτους εκτος απο προεδρους βαλε και τους συνδεσμιτες μεσα και τον καθε λογης γραφικο τυπο
2) για τον σαλπι εισαι αδικος.

Artemius
21-03-13, 16:47
δεν ξερω σε ποια γενια παοκτζηδων ανηκεις ουτε αν τα λες εν βρασμω ψυχης και σου μιλαω πολυ φιλικα και θελω να σου απλα οτι
1) ο παοκ δεν ανηκει σε κανεναν , και σε αυτους εκτος απο προεδρους βαλε και τους συνδεσμιτες μεσα και τον καθε λογης γραφικο τυπο
2) για τον σαλπι εισαι αδικος.


τι χαζομαρα ειναι τωρα αυτο,"σε ποια γενια παοκτζηδων ανηκεις".

λες και ειναι μοδα που πηγαινοερχεται ενα πραμα. ή οι οπαδοί στο '80 και στο '90 και δεν ξερω γω ποτε,ηταν απο αλλον πλανητη ή σε αλλο γηπεδο πηγαιναν. ή παλιοτερα,παλια,προσφατα,σημερα,και αυριο,δεν θα υπαρχουν φυτα και οπαδοι του σωληνα.

απλα το προβλημα ειναι οτι ενω ναι μεν καποιες μικροδιαφορες υπαρχουν ανα δεκαετιες,σε σχεση με παλιοτερα εχουν περισσεψει τα φυτα,και εχουν λιγοστεψει τα πετσια.ή εστω αυτοι που ξερουν γτ ειναι ΠΑΟΚ και τι σημαινει ΠΑΟΚ.
γτ το πετσι δεν ειναι απαραιτητα αυτος που ειναι καθε Κυριακη στο γηπεδο,εχει φαει τα χιλιομετρα περα-δωθε,και ειναι σε καποιον συνδεσμο.
αν καποιος εχει την εντυπωση οτι πετσι = "ο Μπαμπης ο Σουγιας" και μονο,πολυ λυπαμαι δεν ξερει τι του γινεται και δεν γνωριζει τον συνΠΑΟΚτση του.

οπαδος που ξερει τι του γινεται και που βρισκεται,ειναι αυτος που δεν αλλαζει μυαλα και τα ιδανικα και τα πιστευω που ειναι σε συναρτηση με την κουλτουρα και το μεταλλο της ομαδας,οποτε τον συμφερει,π.χ. οποτε θα υπαρχει μαρουλι.

ορθα,κοφτα και ξηγημενα.

και οσον αφορα την ηλικια μου,δεξια στην οθονη στα στοιχεια που εμφανιζει. που δεν ξερω τι σχεση μπορει να εχει βεβαια,αλλα λεμε τωρα.

παμε τωρα στον κοντο.

για τον σαλπι δεν ειμαι αδικος.καθολου μαλιστα.
αυτο-προδομενος ειμαι.ειπαμε,"αστο να παει,αστο". αυτη ειναι η ωμη αληθεια. μας ηταν χρησιμος και τον πηραμε τον mr. International Banking Account Number-"Επαγγελματια" Ποδοσφαιριστη που ειναι "και ολιγον τι ΠΑΟΚ" (στο μπλα-μπλα μονο).
νερωσαμε την πικρα μας και το μαμωτο μας.
αυτο δεν σημαινει ομως οτι ξεχασαμε ή συγχωρεσαμε,απλα σταματησαμε να αντιδραμε.

δεν ξεχασαμε που εκαναν ερανο να μαζεψουν λεφτα οι συνΠΑΟΚτσηδες μας,και τον ψαχναν στην πολη και στο αεροδρομιο και αυτος κρυβοταν σε αιθουσες vip και τουαλετες,για να μην αναγκαστει να τους πει ο ντεμεκ ΠΑΟκτσης οτι "ρε παιδια δεν θελω να μεινω,θελω να φυγω,να βγαλω λεφτα,να εχω την ησυχια μου,να παρω και κανα πρωταθλημα ξερω γω,κτλ κτλ,και τι με νοιαζει εμενα για σας."

ουτε θα ξεχασω το "σους" που τολμησε ο προδοτης,ο λαγος,ο "τα λεφτα πανω απολα",ο θρασυδειλος,να κανει στο σπιτι μου,στην κερκιδα.
ακομα απορω,και θα απορουν και οι ιδιοι που ηταν εκεινη την μερα στην 4,πως κρατηθηκαν και δεν ορμηξαν μεσα να τον μπαουλιασουν.

οποτε απλα τα πραματα. οσο θα εχω σωας τας φρενας,και η Γη θα γυριζει γυρω απο τον Ηλιο,ηγετης στης δικια μου συνειδηση ο Σαλπιγγιδης "το καλο παιδι ο ΠΑΟΚτσης" δεν θα γινει ποτε. ειναι ενας επαγγελματιας ποδοσφαιριστης οπως ολοι. μονο που ολοι οι επαγγελματιες ποδοσφαιριστες δεν ειναι πουλημενοι προδοτες.

τελος,σε ποιον ανηκει ο ΠΑΟΚ ? σε ολους και σε κανεναν. αλλα περισσοτερο σε αυτους που πονοκεφαλιασανε,σκισανε τα λαρυγγια τους,λιωσανε τα παπουτσια τους,καψανε τα ρουθουνια τους,κοψανε απο το ψωμι τους,και καποιοι απο αυτους πεθανανε κιολας.
ετσι εχουν τα πραματα,ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ,αν ενοχλει,προβλημα του οποιου ενοχλειται.

Eastwood
21-03-13, 18:13
Γεγονός είναι ότι τον Σάλπι μια μερίδα οπαδών τον αποδέχεται και μια άλλη όχι. Δε θα επεκταθώ σε αυτό.

Αν όμως έρθουν καλά τα πράγματα και φτάσουμε στον τελικό και κερδίσουμε, την ώρα που θα σηκώνει το κύπελλο πρώτος ο Σάλπι μια που είναι αρχηγός, αυτοί που τον αντιπαθούν τί θα κάνουν;

Εύχομαι να είμαι εκεί να δω ο ίδιος τί θα γίνει.

yiapap
21-03-13, 18:19
Γεγονός είναι ότι τον Σάλπι μια μερίδα οπαδών τον αποδέχεται και μια άλλη όχι. Δε θα επεκταθώ σε αυτό.

Αν όμως έρθουν καλά τα πράγματα και φτάσουμε στον τελικό και κερδίσουμε, την ώρα που θα σηκώνει το κύπελλο πρώτος ο Σάλπι μια που είναι αρχηγός, αυτοί που τον αντιπαθούν τί θα κάνουν;

Εύχομαι να είμαι εκεί να δω ο ίδιος τί θα γίνει.Πωπω συμφοράαααα... Θα σηκώσει το τρόπαιο ένας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής. Το τρόπαιο δικό του είναι ρε παιδιά; Σε αυτόν τον δώσανε; Ή στην ομάδα; Ασε που ακόμη δεν τον είδαμε... Σαλπιγγίδη τον βαφτίσαμε :p
Κατανοώ τον πόνο των Artemius και πράγματι έγιναν διάφοροι ατυχείς χειρισμοί από όλους εκτός των φιλαθλων εκείνη την περίοδο αλλά πρέπει να μεγαλώσουμε κάποια στιγμή και τα παθήματα να γίνουν μαθήματα. Όχι λόγος ερίδων.

nikos salonika
21-03-13, 19:14
Artemius έγραψες όλο αυτό το κατεβατο κ τα συμπέρασματα τα οποία βγαίνουν είναι ελάχιστα . Ο παοκ δεν είναι τσιφλίκι κανενός οπαδού βάλε εσύ 25 μύρια και μετά μιλά όσο θες.

biggeo65
21-03-13, 19:58
@ Artemius

Eίσαι άδικος με τον Σαλπιγγίδη. Επαγγελματίας ποδοσφαιριστής είναι, το συμφέρον του θα κοιτούσε.
Δεν πρόδωσε τον κόσμο του ΠΑΟΚ ,όταν έφυγε, γιατί ήξερε ότι αν μείνει,
δεν θα μπορούσε να τον συντηρεί ο κόσμος του ΠΑΟΚ.

Ο κάθε επαγγελματίας το ίδιο θα έκανε στην θέση του. Θα έψαχνε την σιγουριά,
την ησυχία και το χρήμα που μπορούσε να του δώσει μια ομάδα.
Κι εκείνη την περίοδο ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε, παρα τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλάθλων.

Τα ίδια είχαν γραφτεί παλιότερα και για τον Κούδα, και για τον Αναστασιάδη.
΄Η μήπως αυτοί είναι λιγότερο ΠΑΟΚ ;

Ο καθένας μας μπορεί να λέει και να γράφει διάφορα,αλλά ...
Αντί να λες πουλημένο προδότη τον Σαλπιγγίδη, σκέψου τι θα έκανες εσύ στην θέση του.
Θα έμενες σε μια ομάδα που το μέλλον σου ήταν αβέβαιο, ή θα έψαχνες να πας κάπου,
που θα είχες εξασφαλισμένα παιχνίδια και μισθό;

Και το σους που έκανε, στην κερκίδα και λίγο τους ήτανε.
Άλλος αν ήταν στην θέση του και άκουγε τα όσα άκουσε αυτός
για σπίτι, μάνα και λόιπό σοϊ δεν θα ήταν τόσο επαγγελματίας.

Gordito
21-03-13, 21:10
Ναι δεν γίνεται να αποθεώνεται ο Γκαρσία και να βρίζουν μερικοί τον Σαλπιγγιδη...

From Xperia Neo V with Forum Runner

alfagamma
21-03-13, 23:21
τελικα καποιοι χασανε το μετρο (αν το ειχαν ποτε), δεν μπορουν να καταλαβουν τι θα πει ΠΑΟΚ, δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι πανω απο τον συλλογο αυτο, κανεις δεν μπορει να ταυτιστεί με τον ΠΑΟΚ, ολοι ερχομαστε και φευγουμε με τον εναν ή τον αλλο τροπο, μονο Ο ΠΑΟΚ μενει και θα ειναι εδω και για τους νεοτερους μετα και απο αιωνες.
καποιοι μπηκαν στο "τρυπακι" καποιων δημοσιογραφων- παραγωγων που για να διωξουν τον Δωνη (που ουτε εγω τον θελω στην ομαδα, αλλα δεν ειναι δικη μου αποφαση) κανανε μπαχαλο το σωματειο, βαλανε μπροστα τον μεγαλο Παυλο που εχει το ερισμα του κοσμου και αρχισαν να βαρανε... δεν τους βγηκε ομως και τωρα οι ιδιοι φωναζουν οτι δεν τον "εφαγε " τον Γκαρσια ο Δωνης (μην φανει οτι χασαμε το παιχνιδι απο τον ασχετο) αλλα η διοικηση.. και ετσι μεγαλωνουν το προβλημα αφου δημιουργουν "νεο" αντιπαλο για τον κοσμο, τον Σαββιδη, ναι, αυτον που οταν ηρθε ηταν Θεος και τωρα εγινε ρωσοποντιος, ασχετος και απλα δεν κανει για τον ΠΑΟΚ, μολις ομως καταλαβαν οτι αυτο ειναι μεγαλο λαθος και θα τους γυρισει μπουμεραγκ το γυρισαν παλι, τωρα φταιει ο Βρυζας. για το τελευταιο λιγο με νοιαζει, με καιει ομως που καποιοι (λιγοι) κανανε μπαχαλο την ομαδα και μαλιστα σε κρισημα παιχνιδια, σε timing που παιζονται πολλα για τον συλλογο.
αντι λοιπον ολοι σαν προβατα να τους ακολουθουμε δεν θα ηταν καλυτερα να τους αγνοησουμε και να μεινουμε ενωμενοι?
μηπως νομιζετε οτι αυτοι που ειναι απο την αλλη πλευρα (αυτοι που δεν κατακρινουν την ΠΑΕ για τον Γκαρσια) δεν εχουν στεναχωρεθει? δεν θελανε να δουν αυτον τον παικτη να τελειωνει διαφορετικα? αυτο ομως που εχει σημασια αυτην την στιγμη ειναι να μεινουμε ενωμενοι, πρεπει για το καλο του ΠΑΟΚ αλλα και σε πεισμα αυτων που χαιρονται με την ολη κατασταση να συνεχισουμε για να γινει ΜΕΓΑΛΟΣ ο ΠΑΟΚ και παλι.
ακουω και καποιες αποψεις για τα λεφτα που μας "χαλασανε", για τον τροπο που θα μεγαλωσει ο ΠΑΟΚ, αν ειναι σωστος ή οχι και διαφορα αλλα τετοια. ενα θα σας πω και θα τελειωσω, να μην σας κουραζω, ο τιμιος για να επιβληθει στους κλεφτες και να τους αναγκασει να γινουν τιμιοι πρεπει να γινει και αυτος κλεφτης, για να μπορεσεις να κερδισεις καποιον που εχει λεφτα πρεπει να εχεις και εσυ, για να πεισεις εναν βλακα οτι εχεις δικιο πρεπει να κατεβεις στο επιπεδο του, αφου ομως καταφερεις και παρεις την πρωτη νικη μετα κανεις το παιχνιδι με τους δικους σου ορους, τους αναγκαζεις να εχουν τα ιδια "οπλα".

ο ΠΑΟΚ δεν ανηκει σε κανεναν, Ο ΠΑΟΚ δεν ειναι κανεις και ειναι ολοι.

xabikos
21-03-13, 23:29
Ο Μιχάλης Τσόχος γράφει για την διοίκηση ΠΑΟΚ, που έπραξε το σωστό. Στήριξε τον προπονητή, όχι την βεντέτα. Τον προπονητή, όχι τον Δώνη…

Ο μεγάλος χαμένος της σύγκρουσης με τον Πάμπλο Γκαρσία δεν ήταν ο Ουρουγουανός που έφυγε. Αυτός έτσι κι’ αλλιώς θα έφευγε σε δύο μήνες... Ο πραγματικά μεγάλος χαμένος είναι ο Δώνης. Όχι μόνο γιατί 50-100 τύποι του την έπεσαν στο προπονητικό κέντρο, ούτε γιατί περισσότεροι από αυτούς θα τον βρίζουν σε κάθε εντός έδρας ματς. Αυτό μπορεί να συμβεί στον κάθε επαγγελματία του ποδοσφαίρου, ανά πάσα στιγμή, για οποιονδήποτε λόγο και σε οποιοδήποτε γήπεδο.

Αλλωστε στην Τούμπα ο «Σάλπι», έχει ακούσει (ακόμη και σήμερα από κάτι λίγους) χίλια δύο και μάλιστα χωρίς σοβαρή αιτία, ο Δώνης δεν θα άκουγε; Ο Δώνης δεν έχασε μόνο για αυτούς, ο Δώνης κυρίως έχασε στα μάτια της διοίκησης του ΠΑΟΚ γιατί δεν μπόρεσε να βρει άκρη με την μοναδική μεγάλη προσωπικότητα της ομάδας.

Ναι, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πήρε πάνω της την απόφαση και την επιλογή της διακοπής της συνεργασίας με τον Γκαρσία. Και το έκανε για δύο λόγους. Και για να προστατέψει τον προπονητή (έτσι φτάσαμε και στα συνθήματα κατά της ΠΑΕ και όχι μόνο κατά του Δώνη), αλλά και για να δείξει στους νυν και τους επόμενους ποδοσφαιριστές την σοβαρότητα με την οποία λειτουργεί.

Τα σοβαρά club παγκοσμίως ξέρουν να βάζουν τις γραμμές. Ο προπονητής αποφασίζει, όχι η πριμαντόνα, η βεντέτα, ο σταρ, το αγαπημένο παιδί της κερκίδας. Κι΄ αν έρθει η ώρα, αν φτάσει το πράγμα στο απροχώρητο, που θα πρέπει να διαλέξει ανάμεσα στον προπονητή και την βεντέτα, τον προπονητή θα διαλέξει. Ο επόμενος παίκτης του ΠΑΟΚ λοιπόν, που θα αισθανθεί ή θα είναι πραγματικά βεντέτα, θα το σκεφτεί διπλά, με αυτή την διοίκηση, να κουνηθεί στον προπονητή. Διότι ξέρει ποια θα είναι η κατάληξη. Το επαναλαμβάνω όμως ο Σαββίδης και ο Τσιστιακόφ προστάτεψαν τον προπονητή του ΠΑΟΚ, όχι τον Δώνη.

Αυτόν άλλωστε ο Σαββίδης τον… έδωσε στις πρόσφατες δηλώσεις του. «Τους ζήτησα να τα βρουν για το καλό της ομάδας, ελπίζω να το κάνουν» ήταν πάνω κάτω το νόημα των δηλώσεών του για την κόντρα Δώνη - Γκαρσία. Δεν τα βρήκαν και ο Γκαρσία αποχώρησε. Ο Σαββίδης όμως, έστω κι’ αν επέλεξε να… θυσιάσει τον Γκαρσία, γιατί έτσι έπρεπε να κάνει για την ομάδα, δεν έχει ξεχάσει ότι ο Δώνης δεν μπόρεσε να διαχειριστεί την μοναδική βεντέτα που είχε στην ομάδα. Δεν ξέχασε ότι την καυτή πατάτα δεν μπόρεσε να την καθαρίσει μόνος του και την πέταξε στην διοίκηση για να το πράξει…

Καθόλου δεν άρεσε στον Σαββίδη που χρειάστηκε να το λύσει αυτός το πρόβλημα και όχι ο Δώνης. Ο προπονητής είναι εκεί και για να κρατά τα αποδυτήρια, με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι εκεί για να χειρίζεται τις βεντέτες και χαρακτήρες σαν τον Πάμπλο Γκαρσία. Αλλωστε η λογική λέει ότι στον ΠΑΟΚ που φτιάχνει ο Σαββίδης, βεντέτες θα έρθουν κι’ άλλες και μάλιστα το ερχόμενο καλοκαίρι. Πιθανό, επίσης, να είναι περισσότερες από μία.

Ο Σαββίδης λοιπόν θα το σκεφτεί πολύ, να έχει προπονητή κάποιον που την μοναδική μεγάλη βεντέτα που είχε (η οποία ως συνήθως ήταν και η μεγάλη αγάπη του κόσμου) του την έστειλε στο γραφείο του για διακοπή συμβολαίου…

Βεβαίως έχω την αίσθηση ότι στα μάτια του Σαββίδη υπάρχει και κάποιος άλλος που δεν μπόρεσε να… ξεφλουδίσει την καυτή πατάτα, πριν αυτή φτάσει σε αυτόν και τον Τσιστιακόφ. Και για αυτόν δεν ήταν καλή η εξέλιξη της υπόθεσης Γκαρσία...

Υ.Γ. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι ο ΠΑΟΚ θα τιμήσει με τον τρόπο που πρέπει τον Γκαρσία. Ενα φιλικό με μία μεγάλη ξένη ομάδα σε μία γεμάτη Τούμπα είναι ο κατάλληλος τρόπος για να αποχαιρετήσει ο ΠΑΟΚ ένα πολύ σημαντικό κεφάλαιο της ιστορίας του και νομίζω ότι ο Σαββίδης και αυτό το έχει βάλει στο πρόγραμμα...

Από το άρθρο του Τσώχου εδώ (http://www.gazzetta.gr/paok/article/382880-o-gkarsia-efyge-o-donis-exase).

Πιο πετυχημένο άρθρο να περιγράφει τόσο καλή τα γεγονότα δεν έχω διαβάσει. Προσωπικά με εκφράζει απόλυτα!

Rebel Scum
21-03-13, 23:30
Από τη μία αντιλαμβάνομαι τι συναισθήματα μπορεί να προκαλεί ένας παίκτης του χαρακτήρα (αλλά και της αξίας) του Γκαρσία σε ένα οπαδό. Ειδικά στον ΠΑΟΚτση που είναι από τους πιο ας πούμε "έντονους".

Από την άλλη όλο αυτό που μπήκε μέσα στην αντιπαράθεση και ο Σαλπιγγίδης και η ΠΑΕ και εγώ δεν ξέρω ποιος (άντε να καταλάβω το Δώνη) δεν το καταλαβαίνω.

Η εσωτερική φαγωμάρα είναι κακό, πολύ κακό, πράγμα. Ακούστε ένα Παναθηναϊκό που το έχει στην ομάδα του εδώ και 15 χρόνια κατ' ελάχιστο.

biggeo65
22-03-13, 01:32
Από τη μία αντιλαμβάνομαι τι συναισθήματα μπορεί να προκαλεί ένας παίκτης του χαρακτήρα (αλλά και της αξίας) του Γκαρσία σε ένα οπαδό. Ειδικά στον ΠΑΟΚτση που είναι από τους πιο ας πούμε "έντονους".

Από την άλλη όλο αυτό που μπήκε μέσα στην αντιπαράθεση και ο Σαλπιγγίδης και η ΠΑΕ και εγώ δεν ξέρω ποιος (άντε να καταλάβω το Δώνη) δεν το καταλαβαίνω.

Η εσωτερική φαγωμάρα είναι κακό, πολύ κακό, πράγμα. Ακούστε ένα Παναθηναϊκό που το έχει στην ομάδα του εδώ και 15 χρόνια κατ' ελάχιστο.

Τώρα μίλησες σωστα, η εσωτερική φαγωμάρα είναι το χειρότερο.
Αυτό το λέω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου,να βλέπει μπάλα.

Και η μοναδική περίοδοςπου ο ΠΑΟΚ είχε εσωτερική ηρεμία,
ήταν τα πρώτα χρόνια της προεδρίας Παντελάκη και μέχρι 1985.

Μετά δυστυχώς "περίσεψαν" οι επιστήμονες και οι ειδικοί των κερκίδων.
Κι αν δεν διαλυθο΄υν οι σύνδεσμοι δεν θα κάνουμε ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Rebel Scum
22-03-13, 01:39
Τώρα μίλησες σωστα, η εσωτερική φαγωμάρα είναι το χειρότερο.
Αυτό το λέω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου,να βλέπει μπάλα.

Και η μοναδική περίοδοςπου ο ΠΑΟΚ είχε εσωτερική ηρεμία,
ήταν τα πρώτα χρόνια της προεδρίας Παντελάκη και μέχρι 1985.

Μετά δυστυχώς "περίσεψαν" οι επιστήμονες και οι ειδικοί των κερκίδων.
Κι αν δεν διαλυθο΄υν οι σύνδεσμοι δεν θα κάνουμε ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Εκεί δεν συμφωνώ. Σύνδεσμοι υπάρχουν παντού στον κόσμο και πολλοί λειτουργούν άψογα βοηθώντας τα μέλη τους.

Επειδή εδώ είμαστε λίγο κάφροι και συχνά σε συνδέσμους πάνε οι πιο ακραίοι κάφροι δεν φταίει ο θεσμός του συνδέσμου.

biggeo65
22-03-13, 05:34
Εκεί δεν συμφωνώ. Σύνδεσμοι υπάρχουν παντού στον κόσμο και πολλοί λειτουργούν άψογα βοηθώντας τα μέλη τους.

Επειδή εδώ είμαστε λίγο κάφροι και συχνά σε συνδέσμους πάνε οι πιο ακραίοι κάφροι δεν φταίει ο θεσμός του συνδέσμου.

Δεν υπάρχουν σύνδεσμοι, υπάρχουν λέσχες και club.
Mε επώνυμα μέλη,με οργάνωση μη κερδοσκοπικού οργανισμού,
τα εισητήρια βγαίνουν ονομαστικά, και σε περίπτωση επισοδείων,
όλα τα στοιχεία των μελων που ήταν στην κερκίδα με τα επισόδεια,
δίνονται στις αρχές, τα μέλη διαγράφονται, και δεν ξαναπηγαίνουν στο γήπεδο.

Με τον τρόπο αυτό οι ίδιοι οι φίλαθλοι προστατεύουν την ομάδα,
γιατί ξέρουν ότι αν κάνει φασαρία ο διπλανός,θα την πληρωσουν και αυτοί.

Εδώ με τους συνδέσμους τα πράγματα έχουν ξεφύγει,
το γήπεδο εδώ και δεκαετίες δεν είναι χώρος για παιδια και γονείς,
αφού θαμώνες είναι διάφοροι κάφροι με άγριες διαθέσεις.

nikos salonika
22-03-13, 05:46
Ο Μιχάλης Τσόχος γράφει για την διοίκηση ΠΑΟΚ, που έπραξε το σωστό. Στήριξε τον προπονητή, όχι την βεντέτα. Τον προπονητή, όχι τον Δώνη…


Πιο πετυχημένο άρθρο να περιγράφει τόσο καλή τα γεγονότα δεν έχω διαβάσει. Προσωπικά με εκφράζει απόλυτα!
εμενα παλι με εκφραζει απολυτα το αρθρο του σπυροπουλου http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/382572-ta-teleytaia-tis-primantonas

- - - Updated - - -


Δεν υπάρχουν σύνδεσμοι, υπάρχουν λέσχες και club.
Mε επώνυμα μέλη,με οργάνωση μη κερδοσκοπικού οργανισμού,
τα εισητήρια βγαίνουν ονομαστικά, και σε περίπτωση επισοδείων,
όλα τα στοιχεία των μελων που ήταν στην κερκίδα με τα επισόδεια,
δίνονται στις αρχές, τα μέλη διαγράφονται, και δεν ξαναπηγαίνουν στο γήπεδο.

Με τον τρόπο αυτό οι ίδιοι οι φίλαθλοι προστατεύουν την ομάδα,
γιατί ξέρουν ότι αν κάνει φασαρία ο διπλανός,θα την πληρωσουν και αυτοί.

Εδώ με τους συνδέσμους τα πράγματα έχουν ξεφύγει,
το γήπεδο εδώ και δεκαετίες δεν είναι χώρος για παιδια και γονείς,
αφού θαμώνες είναι διάφοροι κάφροι με άγριες διαθέσεις.

ρε φιλε τι ψαχνεις , τι σχεση εχουν οι ελληνικοι συνδεσμοι με τους ξενους απολυτως καμια ... εδω ειναι ουγκαντα

Rebel Scum
22-03-13, 14:57
Δεν υπάρχουν σύνδεσμοι, υπάρχουν λέσχες και club.
Mε επώνυμα μέλη,με οργάνωση μη κερδοσκοπικού οργανισμού,
τα εισητήρια βγαίνουν ονομαστικά, και σε περίπτωση επισοδείων,
όλα τα στοιχεία των μελων που ήταν στην κερκίδα με τα επισόδεια,
δίνονται στις αρχές, τα μέλη διαγράφονται, και δεν ξαναπηγαίνουν στο γήπεδο.

Με τον τρόπο αυτό οι ίδιοι οι φίλαθλοι προστατεύουν την ομάδα,
γιατί ξέρουν ότι αν κάνει φασαρία ο διπλανός,θα την πληρωσουν και αυτοί.

Εδώ με τους συνδέσμους τα πράγματα έχουν ξεφύγει,
το γήπεδο εδώ και δεκαετίες δεν είναι χώρος για παιδια και γονείς,
αφού θαμώνες είναι διάφοροι κάφροι με άγριες διαθέσεις.

Δεν διαφωνώ. Καλώς να γίνουν αυτά εδώ. Είτε ονομάζονται σύνδεσμοι, λέσχες το ίδιο κάνει.

Ας υπάρχουν με κανόνες.

nikos salonika
01-04-13, 01:20
πως το ειδατε το ματς ? ....ισως πρωτη φορα βαρεθηκα τοσο πολυ σε ολυμπιακος - παοκ , παρολαυτα πιστευω παιξαμε αρκετα καλα .
-ΡΕ Ολισε .... τοσο ατομιστης ??????
-το οφσαιντ που εφευγε ο αλλος πισω απο την σεντρα ολα τα λεφτα
-ο ρολος του φωτακη στην ομαδα ακριβως ποιος ειναι? ( παρολο που τον θεωρω πολυ καλο παικτη , εχει αρχισει να "χανεται" απο την ομαδα)
-Αυτο το τυπακι που την εχει δει cristiano βλαχοδημος και σβηστηκε απο τον λινο θα βλεπει εφιαλτες σημερα

biggeo65
01-04-13, 01:38
πως το ειδατε το ματς ? ....ισως πρωτη φορα βαρεθηκα τοσο πολυ σε ολυμπιακος - παοκ , παρολαυτα πιστευω παιξαμε αρκετα καλα .
-ΡΕ Ολισε .... τοσο ατομιστης ??????
-το οφσαιντ που εφευγε ο αλλος πισω απο την σεντρα ολα τα λεφτα
-ο ρολος του φωτακη στην ομαδα ακριβως ποιος ειναι? ( παρολο που τον θεωρω πολυ καλο παικτη , εχει αρχισει να "χανεται" απο την ομαδα)
-Αυτο το τυπακι που την εχει δει cristiano βλαχοδημος και σβηστηκε απο τον λινο θα βλεπει εφιαλτες σημερα

Για το offside που υπέδειξε στον Καμαρά λες;

Εντάξει, στο Καραϊσκάκη παίζαμε. Εκεί ο ορισμός του Offdide είναι διαφορετικός.
Παίκτης υποδεικνύεται offside σε οποιοδήποτε σημείο του γηπέδου είναι πίσω από την αντίπαλη άμυνα.
Δεν παίζει ρόλο αν είναι πίσω από το κέντρο :p Το ματς βαρετό, πολύ καλή άμυνα εμεις ,δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο ο Ολυμπιακός.

nikos salonika
01-04-13, 01:46
Για το offside που υπέδειξε στον Καμαρά λες;

μαλλον ναι δε θυμομουν ποιος παικτης εφευγε εντελως αστεια φαση..

Eastwood
02-04-13, 11:47
Εντάξει, στο Καραϊσκάκη παίζαμε. Εκεί ο ορισμός του Offdide είναι διαφορετικός.
Παίκτης υποδεικνύεται offside σε οποιοδήποτε σημείο του γηπέδου είναι πίσω από την αντίπαλη άμυνα.

Το αστείο είναι ότι ο παίκτης δεν είναι απλώς πίσω από τη γραμμή του κέντρου (το οποίο αρκεί για να μη βρίσκεται σε θέση οφσάιντ) αλλά καλύπτεται κιόλας! Υπάρχει ένας παίκτης του γαύρου που βρίσκεται μισό βήμα πριν τη γραμμή του κέντρου, καλύπτοντάς τον.

Φάση για σεμινάριο διαιτητικής ανικανότητας. Μπορεί να πάει και πακέτο με εκείνο το ακυρωθέν γκολ που προήλθε από οφσάιντ από κόρνερ (!) από ένα ματς με τον Πανιώνιο στη Ν. Σμύρνη.

Seitman
10-04-13, 13:03
ΚΑΠΗ θα γίνουμε. :rant: :angryr: :twisted:

Ακούγεται για τον Ανελκά στο 1,5 μύριο γιούρια για ένα χρόνο.

Και μαμώ τις ανανεώσεις.

nikos salonika
10-04-13, 13:57
Σε χαλάει ο Ανελκα ? Πλάκα μας κανείς τώρα ετσι ?

Seitman
10-04-13, 14:02
Αν ήταν πριν 3-4 χρόνια δε θα με χαλούσε καθόλου. Απλά όταν πας να κάνεις ομάδα δεν παίρνεις παίκτες στα 34/35 που ψάχνουν αρπαχτές και τα τελευταία ένσημά τους.

Δε λέω, παιχτούρα ο Ανελκά (παλιά), αλλά σε αυτή την περίπτωση θα πάω πάσο. ;)

Rebel Scum
10-04-13, 14:20
Προβλήματα που έχει ο κόσμος.:p

Δώστε ρε κάτι σε μας να πάρουμε αδειοδότηση :crazy:

Χωρίς πλάκα τώρα.

Οι παίκτες αυτοί είναι ρίσκο. Αν έχει κίνητρο να παίξει σίγουρα, ακόμα και σε αυτή την ηλικία μπορεί να βοηθήσει να πετύχεις τους στόχους σου (πχ Ριβάλντο).
Αν όχι είναι ένα βαρίδι ακριβό. Και ο Ανελκά από χαρακτήρα είναι περίεργος.

Φυσικά μιλάω για 1-2 τέτοιους. Αν είναι να γεμίσεις την ομάδα σου γερουσία με όνομα άστο.

Επιπλέον παίζει και τι ακριβώς θέλει ο προπονητής και αν του κάνει το στυλ ενός παίκτη.

johnson
10-04-13, 14:21
Ο Ντρογκμπά είναι μεγαλύτερος σε ηλικία πάντως. Για μένα περισσότερο ρόλο παίζει η αγωνιστική κατάσταση ενός παίκτη παρά η ηλικία.
Παίκτες της ποιότητας του Ανελκά, το 50% να δώσουν θα κάνουν εύκολα τη διαφορά σε αυτό το πρωτάθλημα και όχι μόνο.
Δεν είμαι υπέρ της άποψης να έρχονται πολλοί 34-35άρηδες σε μια ομάδα αλλά αν μιλάμε για 1-2 περιπτώσεις τύπου ανελκά και λοιπούς νέους γύρω του, τότε το βλέπω ως κάτι θετικό.

Seitman
10-04-13, 14:32
Βρε βρε, καλώς τα παιδιά :D Καιρό έχουμε τα πούμε :p

Το να πάρω έναν Ανελκά που έχει να βγάλει 90λεπτο από τον καιρό του Νώε, δε μου λέει τίποτα. Όπως τίποτα δε μου είπε και ο Βούκιτς.

Το να "χτυπάς" ονόματα που έχουν να δουν γήπεδο χρόνο και βάλε είναι ανούσιο. Θες να γκρεμίσεις τα τσιμέντα; Πάρε πίσω τον Αντρέ, πάρε τον Μήτρογλα, πάρε κάποιον ενδεκαδάτο παίκτη από τους "ανταγωνιστές" σου. (Τα ονόματα είναι ενδεικτικά).

leros2004
10-04-13, 14:45
Αν είναι να πάρουμε παίχτη μεγαλούτσικο απο τη Γιούβε ας πάρουμε τον αλλον που έχουνε, τον Πίρλοου :D

biggeo65
10-04-13, 21:56
Αν είναι να πάρουμε παίχτη μεγαλούτσικο απο τη Γιούβε ας πάρουμε τον αλλον που έχουνε, τον Πίρλοου :D

Ακούγεται ότι κι ο Nέστα θέλει να γυρίσει Ευρώπη, από τον Καναδά. :twisted:

Όπως έγραψε ο Δημήτρης, "μεγάλα" ονόματα στο τέλος της καριέρας τους,
κοιτάνε πιο πολύ πως να κολλήσουν τα τελευταία ένσημα, παρά να παίξουν.

Με 1.5 εκατομύριο παίρνεις για μια πενταετία 2-3 πιτσιρικάδες ταλέντα,
και κτίζεις ομάδα με σταθερές βάσεις από την αρχή.
Και μετά από 5 χρόνια έχεις ομάδα που "ζωγραφίζει" στο γήπεδο,
αν έχεις και τον κατάλληλο προπονητή.

Χώρια που ονόματα τέτοια για να τα διαχειριστείς ,χρειάζεται κι ο κατάλληλος προπονητής,
αλλά μπορεί σαν όνομα να φέρει κόσμο στο γήπεδο, κι αυτό κοιτά ο Σαββίδης.

nikos salonika
11-04-13, 18:43
παιδια δε ξερω τι μπαλλα βλεπετε εσεις , αν και ο ανελκα διεψευσε τελικα, αλλα χρειαζετε ενας παικτης με βαρυ ονομα σε καθε ομαδα.
Ο ανελκα βασικουρα μονο φετος δε παιζει και πιστεψε με αν ερχοταν στην ελλαδα τα 20 γκολ τα ειχε στο χαλαρο. Δηλαδη τι αλλο θελετε ?
Οσο για το 1,5 μυριο που λεει ο φιλος οτι περνεις 2-3 παικτες ταλεντα.... ισως απλα θα τους παρεις περιπου 12-13 ετων οτι πιο μεγαλο ειναι και πολυ πιο ακριβο.
Επισης bigger δε ξερω τι ομαδα εισαι , αλλα εδω υπαρχει φετος γκρινια στον κοσμο και εισαι δευτερος κ στους 4 του κυπελλου , υπαρχει περιπτωση να κανει υπομονη ο κοσμος
5 χρονια !?!?!? με τιποτα, του χρονου ολοι περιμενουν να κοντραρουμε τον ολυμπιακο και να διεκδικουμε πρωταθλημα στα ισια..

Seitman
11-04-13, 20:04
Ακριβώς όπως τα λες, μπάλα βλέπουμε όπως παίζαμε κάποτε στις αλάνες και όχι ποδόσφαιρο. ;)

Φυσικά και υπάρχει γκρίνια από τον κόσμο. Για αναλογίσου μόνο πόσους βαθμούς πέταξε ο Sir George Donuson. Για να παίξει ποδόσφαιρο, τα βασικά ε και όχι τίποτα τρελούς αυτοματισμούς, θέλει πολύ δουλειά και 7/11 παίκτες κάτω των 30 και έναν σοβαρό προπονητή και σοβαρούς παράγοντες.

Αυτοί που περιμένουν του χρόνου να κοντράρουμε ΟΣΦΠ και διεκδίκηση πρωταθλήματος, ας σταματήσουν να ακούνε/διαβάζουν/ενστερνίζονται αυτά που διαδίδουν κάτι οσφυοκάμπτες δημοσιοβλάχοι και να βάλουν λίγο το μυαλό τους να δουλέψει. Με κανιβαλισμούς και ντου να τους φάμε τώρα γιατί έχουμε Ιβάν να ουμ και δεν παίρνουμε χαμπάρι δεν γίνεται δουλειά. Κάποτε πρέπει να σταματήσουν οι οπαδοί να συμπεριφέρονται σαν πρόβατα.

Όσο για τον Ανελκά, είπα και πριν thanks, but no thanks.

@ ADSLgr.com All rights reserved.