PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

nikos salonika
11-04-13, 21:18
Ακριβώς όπως τα λες, μπάλα βλέπουμε όπως παίζαμε κάποτε στις αλάνες και όχι ποδόσφαιρο. ;)

Φυσικά και υπάρχει γκρίνια από τον κόσμο. Για αναλογίσου μόνο πόσους βαθμούς πέταξε ο Sir George Donuson. Για να παίξει ποδόσφαιρο, τα βασικά ε και όχι τίποτα τρελούς αυτοματισμούς, θέλει πολύ δουλειά και 7/11 παίκτες κάτω των 30 και έναν σοβαρό προπονητή και σοβαρούς παράγοντες.

Αυτοί που περιμένουν του χρόνου να κοντράρουμε ΟΣΦΠ και διεκδίκηση πρωταθλήματος, ας σταματήσουν να ακούνε/διαβάζουν/ενστερνίζονται αυτά που διαδίδουν κάτι οσφυοκάμπτες δημοσιοβλάχοι και να βάλουν λίγο το μυαλό τους να δουλέψει. Με κανιβαλισμούς και ντου να τους φάμε τώρα γιατί έχουμε Ιβάν να ουμ και δεν παίρνουμε χαμπάρι δεν γίνεται δουλειά. Κάποτε πρέπει να σταματήσουν οι οπαδοί να συμπεριφέρονται σαν πρόβατα.

Όσο για τον Ανελκά, είπα και πριν thanks, but no thanks.

seitman και ο original sir alex να ερθει του χρονου αν ακολουθησουμε αυτο το πλανο παρελαση δε θα κανει ..
του χρονου η πιεση για αποτελεσματα θα ειναι τριπλασια... δεν λεω οτι εμενα δε μαρεσει το πλανο να φτιαξουμε κορμο για να εχει μια 5αεντια μπροστα της η ομαδα.
την πραγματικοτητα σου αναφερω μονο.

biggeo65
12-04-13, 03:42
παιδια δε ξερω τι μπαλλα βλεπετε εσεις , αν και ο ανελκα διεψευσε τελικα, αλλα χρειαζετε ενας παικτης με βαρυ ονομα σε καθε ομαδα.
Ο ανελκα βασικουρα μονο φετος δε παιζει και πιστεψε με αν ερχοταν στην ελλαδα τα 20 γκολ τα ειχε στο χαλαρο. Δηλαδη τι αλλο θελετε ?
Οσο για το 1,5 μυριο που λεει ο φιλος οτι περνεις 2-3 παικτες ταλεντα.... ισως απλα θα τους παρεις περιπου 12-13 ετων οτι πιο μεγαλο ειναι και πολυ πιο ακριβο.
Επισης bigger δε ξερω τι ομαδα εισαι , αλλα εδω υπαρχει φετος γκρινια στον κοσμο και εισαι δευτερος κ στους 4 του κυπελλου , υπαρχει περιπτωση να κανει υπομονη ο κοσμος
5 χρονια !?!?!? με τιποτα, του χρονου ολοι περιμενουν να κοντραρουμε τον ολυμπιακο και να διεκδικουμε πρωταθλημα στα ισια..

Θα συνφωνήσω με τον Δημήτρη .

Η ομάδα χρειάζεται σοβαρό προπονητή και παράγοντες, και νέαρούς παίκτες.
Να κτιστεί από την αρχή ώστε μετά από 3-4-5 χρόνια, να μπορεί να στηθεί στην Ευρώπη αξιοπρεπώς.
Όσοι περιμένετε του χρόνου να κοντράρετε στα ίσα τον ΟΣΦΠ, μάλλον δεν έχετε ιδέα,
το πως "χτίζονται" οι μεγάλες ομάδες.

Φαντάσου να έδιωχνε η Άρσεναλ τον Βενγκέρ, μετά τον αποκλεισμό από τον ΠΑΟΚ.
Ποιος ήξερε την ANZI πριν από πέντε χρόνια.
Ο Άγιαξ στην Ολλανδία υπάρχουν περίοδοι 3-4 ετών που δεν είναι ούτε Ευρώπη.
Κι αυτό γιατί κάνει ανανέωση, πουλά τους "φτασμένους" ποδοσφαιριστές και ξεκινά από την αρχή.

Φαντάσου στις παραπάνω ομάδες να ξεσηκώνονταν οι φίλαθλοι, όπως κάνουν εδώ οι δικοί μας "κανίβαλοι",
θα ήταν άφαντες από τον Ευρωπαϊκό χάρτη, ακριβώς όπως είναι και η Ελλάδα.
Υπομονή χρειάζεται και δουλειά με νέα παιδιά. 4-5 χρόνια "ξέρα", μετά πρωταγωνιστείς για 1-2 χρόνια σε Ελλάδα,
και στέκεσαι αξιοπρεπώς και στην Ευρώπη (CL), και ξανά από την αρχή.

Και το κυριότερο να "διαλυθούν\κλείσουν" οι σύνδεσμοι, και να γίνουν club.

yiapap
12-04-13, 09:57
Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.
Ακομη κι αν ο ΠΑΟΚ καταφέρει του χρόνου να κοντράρει τον ΟΣΦΠ αυτό δε λέει απολύτως τίποτε. Το θέμα δεν είναι να πάρεις 2-3 παίκτες και λόγω συγκοιριών ή αδυναμίας των αντιπάλων να πας καλά σε ΕΝΑ πρωτάθλημα. Το θέμα είναι να κάνεις μια δεμένη ομάδα η οποία θα είναι ταυτόχρονα και οικονομικά υιγιής.

nikos salonika
12-04-13, 10:18
Ποια ανζι ρε φίλε ? Ξέρεις τι πετροδολλαρο εχει πέσει εκεί ? Βέβαια με την λογική μαΣ εάν ερχόταν ο Ετό παίζει να τον βγάζαμε τελειωμένο και αυτόν . Επαναλαμβάνω χωρίς να θελω να κουράσω , ότι δεν είμαστε σε θέση να περιμένουμε 5 χρόνια .... 5 χρόνια ? Εδώ με ζαγορςκη χωρίς budget ίσα ίσα κάναμε υπομονή 1 χρόνια. Τελοσπαντων θεωρητικά.όλα ..... Καλή η κίνηση για 5 ευρώ εισιτήριο

leros2004
12-04-13, 10:59
Αν του χρόνου πάρεις τα λεφτά του CL , μόνος σου θα παίζεις.... όπως παίζει τώρα ο αιώνιος πρωταθλητής μας ....

όλο το ζουμί, είναι το πακέτο αυτό....

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
11-06-13, 12:25
Έχουμε κανένα από ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης; (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=410631745647065&set=o.119732474756929&type=3&permPage=1)
Hint: δείτε κάτω δεξιά

leros2004
02-08-13, 16:12
Πολυ ησυχια εδω.. περιμένουμε την ανατροπή στο 2ο ματς ??

yiapap
03-08-13, 02:08
Πολυ ησυχια εδω.. περιμένουμε την ανατροπή στο 2ο ματς ??Το avatar σου προς απάντηση!

Zus
22-08-13, 00:57
Γκολάρα ο τύπος. Το πανηγύρισα αρκετά, συγχαρητήρια :oneup:

Έπαθα ένα σοκ όταν είδα ξαφνικά έναν που έμοιαζε του Τζιώλη στο γήπεδο. Έπαθα ένα δεύτερο σοβαρότερο, όταν μου επιβεβαίωσαν ότι είναι όντως αυτός :rofl:

Artemius
22-08-13, 12:20
το ονειρο απεχει 90 λεπτα απο το να γινει πραγματικοτητα.

1,2,3,στα κομματια ηρθε πλεον ο καιρος.

γκολαρα οντως ο Στοχ,ο ανθρωπος ειναι εκτελεστης εκτος περιοχης με ολη την σημασια.και γενικα ειναι απο τους παικτες που ξεκαθαρα ανεβαζουν την ομαδα σε ποιοτητα.

ανθρωποφαγος :p Κατσε,μεταφορικα και κυριολεκτικα :twisted::cool:,οταν μπηκε αλλαγη κατεβηκαν τα στορια λεμε,με κερασακι στην τουρτα knockout τον Farfan.αυτο απο μονο του παιζει να κρινει κατα 33% την υποθεση προκριση.
btw αν και ηταν μια χαρα κοψιμο εκεινο,στην Ελλαδα θα ηταν καρτα,ισως και κοκκινη,αχ Ελλαδα...εξυπνος ο Κατσε λοιπον,καταλαβε οτι εχει διαιτητη το ματς και οχι καραγκιοζη και το πηγε στο οριο.

ο Λουκας,πρεπει να ειναι ο πιο ευτυχισμενος απο ολους τους,αν δεν γινοταν το 1-1 σημερα θα ακουγε χοντρα καντηλια :p

αγαπαμε Χακομπο,ετσι απλα.

ειμαι ξετρελαμενος με Στεφενς. εχω κοουτς.

μια στιγμη να το ξαναγραψω.

ΕΧΩ ΚΟΟΥΤΣ ΡΕΕΕΕ.

μπορει στο 1ο ημιχρονο να θυμιζε το συστημα λιγο το λεωφορειο του Σ.Φ. στημενο πισω απο την μεσαια γραμμη,αλλα γιατι αυτο ηταν το σωστο,με σχεδιο,αλληλοκαλυψεις,εξοικονομηση δυναμεων,κτλ.
διαβασε και τον αντιπαλο "που-εκανε-τον-προπονητη" :p οτι συνεχιζει να ανοιγεται χωρις να πολυπροσεχει τον Στοχ,και στο τελος του εκλεψε την ταυτοτητα του μιστερ -> "γατακι,οταν εγω επαιρνα τιτλους,εσυ ακομα επαιρνες το πτυχιο" :p
παντως πιστευω η κινηση ματ ηταν η εισοδος του Κατσε.

εχω τον καλυτερο κοουτς απο τουλαχιστον εποχης Αγγελου. δεν τους συγκρινω βεβαια. απλα για μενα ο Αγγελος εχει μια ξεχωριστη θεση στη καρδια μου.

επιπλεον εχω τον καλυτερο κοουτς στην Α' Εθνικη. Μιτσελ,πλυσου,ξυρισου και ελα με την οπισθεν :twisted:

Zus
22-08-13, 13:38
Ξέχασες να αναφέρεις τι οπαδούς έχεις, που κρέμασαν τον Πάοκ για το ιστορικό αυτό ματς μεθαύριο, για 3-4 καγκουρομαγκιές. ;)

biggeo65
22-08-13, 17:49
Ξέχασες να αναφέρεις τι οπαδούς έχεις, που κρέμασαν τον Πάοκ για το ιστορικό αυτό ματς μεθαύριο, για 3-4 καγκουρομαγκιές. ;)

Aυτό ξαναγράψτο. Το έχω πει επανειλημμένα, αν δεν διαλυθούν οι σύνδεσμοι
κι αν δεν απομονωθούν οι κάφροι,τζάμπα χρήμα δίνει ο Ρώσος.
Δεν πρόκειται να κάνουμε ομάδα. Φτάνει πια με τους ανεγκέφαλους.

bianconero
24-08-13, 14:51
Ξέχασες να αναφέρεις τι οπαδούς έχεις, που κρέμασαν τον Πάοκ για το ιστορικό αυτό ματς μεθαύριο, για 3-4 καγκουρομαγκιές. ;)

Δεν πάω με τίποτα τους συνδέσμους. Ήμουν ένα φεγγάρι μέλος, γιατί ο σύνδεσμος, ένας από τους ποιο ιστορικούς της ομάδας (Καλλιθέα) βρισκόταν στη γειτονιά μου όπου μέσα είμασταν όλοι φίλοι που γνωριζόμασταν από μικροί, και κυρίως γιατί είχα εξασφαλισμένο εισητήριο για οποιαδήποτε εκδρομή γινόταν. Μόνο γι' αυτό.
Έχω πει πολλές φορές ότι οι φίλαθλοί μας (αν θες πες οι συνδεσμίτες) έχουν κάνει πολλά ασχημα που είχαν αντίκτυπο στην ομάδα, αλλά αν δε γινόταν όσα έγιναν στο παιχνίδι με την Ραπίντ, εκείνη τη μέρα θα είχαμε θύματα στην Θύρα 7, όπου ήμουν κι εγώ εκεί μέσα.
Είναι η μοναδική περίπτωση που λέω ότι έπραξαν καλά και μπήκαν μέσα στο γήπεδο, και έτσι σταμάτησαν να μας πετάνε φωτοβολίδες (με το χέρι και με πιστόλια) οι Αυστριακοί ή "Αυστριακοί", όπως θέλετε πείτε το.

Eastwood
25-08-13, 11:43
Αν η Ελληνική Αστυνομία, ειδικότερα τα ΜΑΤ, είχε κάνει τη δουλειά της σωστά, δηλαδή να έμπαινε μέσα στην 8 για να συμμαζέψει τα κοπρόσκυλα αμέσως μετά τη ρίψη των πρώτων 1-2 βεγγαλικών, δε θα είχαν λόγο τα "βλαστάρια" από την 4 να το παίξουν ΠΑΟΚοσωτήρες, στερώντας από εμένα και χιλιάδες άλλους την ευκαιρία να δω μέσα στην Τούμπα το σεντόνι να κουνιέται την Τρίτη το βράδυ.

Οι ένστολοι, με πλήρη εξοπλισμό για τέτοιες περιπτώσεις, επαγγελματίες του πωπού καθόταν μπροστά από την 8 και απλώς κοιτούσαν. Μόνο φωτογραφίες δεν έβγαζαν.

Αυτά από εμένα, έναν αυτόπτη μάρτυρα που ήμουν μέσα εκείνο το βράδυ.

alfagamma
25-08-13, 18:49
Αυτή είναι μια καραμέλα που κούρασε.... πρέπει να ξέρεις ότι η βια δεν σταματάει με βια, και ήταν καθαρά θέμα τύχης που δεν είχαμε θύματα (μετά την "επέμβαση" των "σωτήρων" )
κανονικά δεν έπρεπε να κουνηθεί κανείς, έπρεπε άμεσα να επέμβει η αστυνομία η οποία δεν έκανε τίποτα γιατί ήξερε ότι θα "τσιμπήσουν" οι σωτήρες....

leros2004
26-08-13, 00:33
Το ΣΚ δεν ήταν καλό ... να ναι καλά ο Αρουλης που μας έδωσε λίγο χαρά σήμερα.
Ελπίζω τη Τρίτη να χαμογελάσουμε και ας πονεσουν τα ματια μας με 0-0 και 0 ευκαιρίες :)

Eastwood
26-08-13, 14:14
Αυτή είναι μια καραμέλα που κούρασε....

Σε τί ακριβώς αναφέρεσαι;

senkradvii
27-08-13, 21:30
Κανά link παιδιά παίζει;

IoStefo1
27-08-13, 21:43
Κανά link παιδιά παίζει;

http://www.hahasport.com/c-1.html

senkradvii
27-08-13, 23:12
http://www.hahasport.com/c-1.html

:oneup:

- - - Updated - - -

Τελικά το να περάσει ο ΠΑΟΚ στο CH.L είναι ισοπίθανο με το να το σηκώσει ο γαύρος.. :p

Όπως και να έχει κρίμα..

leros2004
28-08-13, 00:28
Μετά τον ajax έχουμε και Σάλκε τώρα.... με τις υγείες μας :sorry:

ermis333
28-08-13, 08:14
Εγώ στεναχωρήθηκα με τον ΠΑΟΚ γιατί έχασε και 15 μύρια που θα ήταν καλό για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Από την άλλη αν ο χτεσινός αγώνας ήταν στην Ελλάδα και αντί για Σάλκε ο ΟΣΦΠ, όλοι θα έβριζαν την παράγκα του Μαρινάκη.....

Zus
28-08-13, 11:49
Υπάρχει ακόμα κόσμος που αμφιβάλλει για τον Μαρινάκη? :rofl:

Κρίμα για τον Πάοκ, το 1-2 τον τσάκισε.

Μεγάλη η ευθύνη των καγκουρόμαγκων της συμφοράς για το άδειο γήπεδο. Με γεμάτη τούμπα, κάτι μου λέει ότι ακόμα θα ψάχνονταν οι γερμανοί.

Artemius
28-08-13, 13:20
η ΠΑΟΚΑΡΑ χθες επαιξε μπαλα.

οχι επειδη ξαφνικα γινανε ολοι τους παιχταραδες,αλλα επειδη πολυ απλα δωσανε οτι ειχανε να δωσουν.
και εδω που τα λεμε,αυτο βγαζει συμπερασμα ξεκαθαρα πλεον για αρκετους παικτες και για αναγκες σε καποιες θεσεις.

τωρα οσον αφορα τα παραπερα...μετα Χριστον προφητες ευκολα γινομαστε ολοι.
αλλα δε μπορω να μη σκεφτω πως θα τελειωνε το ματς αν,
μετα που εμεινε με 10 η Σαλκε,με το 1-1 εμεις στη τσεπη,και με την Σαλκε να την λουζει κρυος ιδρωτας να βγαινει μπροστα και να γινεται ευαλωτη στις αντεπιθεσεις,
αν λοιπον γυρναγαμε πισω,σε παιχνιδι κεντρου και κατοχης,με κλεψιματα και πασες στον Στοχ μαζι με Κλαους και Κοντο να ορμανε μεσα στην περιοχη.

κατι με λεει θα τους καναμε χοντρη ζημια. αλλα και γκολ να μη βαζαμε ετσι σεναριο,θα πηγαιναμε παραταση με τον αντιπαλο να παιζει με 10.

το ξαναλεω,μετα Χριστον προφητες ευκολα γινομαστε. και ειμαστε πολυ μικροι και λιγοι να κρινουμε εμεις τον Στεφενς,ο ανθρωπος ειναι πολυνικης προπονητης με καριερα,δεν παριστανει τον προπονητη.μπορει να κανει λαθη,αλλα δεν παριστανει κατι,ειναι.

εκει ομως που δεν προκειται να βαλω νερο στο κρασι μου,ειναι στην γυμνια του ροστερ. εκει ειναι ξεκαθαρα τα πραματα. και πιστευω οτι πολυ απλα για αυτο το λογο χαθηκε η προκριση.φανηκε απο την αποβολη του Τζοουνς και μετα,οτι η ομαδα οταν θελει αυτη να παιξει τον πρωτο ρολο,δυστυχως ο αξονας αμυντικα δεν υφισταται,οπως δεν υφισταται και στοπερ στον ΠΑΟΚ.

απιστευτος Κατσε,μιλαμε το παιδι ειναι λιρα 100/τεφαρικι και μεσα και εξω απο το γηπεδο,αλλα δε φτανει ενας κουκος να φερει την ανοιξη,οταν ο Τζιολης ειναι μια μαυρη τρυπα αμα χασει η ομαδα την μπαλα με ψηλα την αμυνα,και αυτη καταληξει στον αξονα.
επιπλεον η ομαδα δεν εχει στοπερ,πως το λεμε αναθεμα,η ομαδα θελει εναν Κοντρερας. και καποτε,λεω γω τωρα...ΚΑΠΟΤΕ,ΑΥΤΟΣ-ΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ-ΟΙ για μεταγραφες τυπου Λοπεθ,και για το οτι η ομαδα εχει αλλαξει περισσοτερα στοπερ αποτι η Τζουλια σουτιεν,ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ.
οπως και καποιοι πρεπει ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ γιατι η ομαδα βασιζεται ακομα στον Λινο για ολοκληρη την χρονια,και μετα το " ? " . Ποιος ευθυνεται για Σπυροπουλο? Γιατι ο Σκονδρας σε λιγο θα εχει την δικια μου κοιλια?

αυτα βλεπει ο Παοκτσης και το μυαλο του παιρνει κοφτη οπισθεν απο 5η.

με πορδες,αυγα δεν βαφεις. δεν γινεται να με εχεις φερει Σεφ αστερατο,και για υλικα να εχεις κονσερβα.

Gordito
28-08-13, 16:46
Kριμα για τον ΠΑΟΚ, ηθελα να περασει οσο τιποτα αλλο.

Αλλα με Τζιολη δεν πας πουθενα. Με Λουκας δεξια δεν πας πουθενα.

Πολυ απλα ΔΕΝ γινεται να αποβαλλεται ο Τζοουνς, και ο αντιπαλος προπονητης να μενει ηρεμος, εχοντας δει οτι εκει εχεις..... Τζιολη.
Και φυσικα, τρως 2 γκολ απο εκει και περα.

biggeo65
28-08-13, 17:34
@ Artemius

Mήπως έβλεπες άλλον αγώνα. Καλός ο Kάτσε, αλλά ο 17χρονος τον έκανε να ψάχνεται.
Δεν μπορεί να παίζει ο αντίπαλος με 10 παίκτες και να τρώμε δύο γκολ.

Που ήταν η άμυνα; Όσο για την επίθεση ας μην το συζητάμε..
Κι ο Στεφενς τί έκανε; Ποιές αλλαγές; Που πάει με Τζιώλη;
Κι αποβλήθηκε αφήνιοντας την ομάδα και χωρίς προπονητή.

Γενικά για τον αγώνα τώρα:
Προπονητής δεν είμαι, από ποδόσφαιρο δεν ξέρω,αλλά σαν ανίδεος έχω μια απορία:

Έπρεπε ναι ή όχι όταν η Σάλκε έμεινε με 10 παίκτες ο ΠΑΟΚ να πρεσάρει ψηλά,
και να μην τους αφήσει να πάρουν ανάσα;

Όχι μόνο δεν πρέσαρε,αλλά έφαγε και δεύτερο γκολ από μια Σάλκε
που έδειξε ότι το ήθελε περισσότερο το παιχνίδι.

Μακάρι να γίνουν μεταγραφές, και μακάρι ο Στέφενς να δώσει στην ομάδα
αυτό που της λείπει: Ευρωπαϊκή νοοτροπία.
Να μπαίνουν στο γήπεδο και να παίζουν το ίδιο, είτε παίζουν με την Μπαρτσελόνα
είτε παίζουν με τον Ακράτητο Κάτω Ραχούλας.

Κι εγώ ήθελα να περάσει η ομάδα, αλλά ακόμη δεν είμαστε για CL.
Σε δύο -τρία χρόνια αν αφήσουν οι ανεγκέφαλοι τον Στέφενς να στρώσει την ομάδα,
κι αν σταματήσουν τις μακακίες, μια που δεν αστιεύονται στην Ευρώπη,
τότε μπορεί κάτι να γίνει και να είμαστε στους ομίλους του CL.

Artemius
28-08-13, 20:38
@ Artemius

Mήπως έβλεπες άλλον αγώνα. Καλός ο Kάτσε, αλλά ο 17χρονος τον έκανε να ψάχνεται.
Δεν μπορεί να παίζει ο αντίπαλος με 10 παίκτες και να τρώμε δύο γκολ.

Που ήταν η άμυνα; Όσο για την επίθεση ας μην το συζητάμε..
Κι ο Στεφενς τί έκανε; Ποιές αλλαγές; Που πάει με Τζιώλη;
Κι αποβλήθηκε αφήνιοντας την ομάδα και χωρίς προπονητή.

Γενικά για τον αγώνα τώρα:
Προπονητής δεν είμαι, από ποδόσφαιρο δεν ξέρω,αλλά σαν ανίδεος έχω μια απορία:

Έπρεπε ναι ή όχι όταν η Σάλκε έμεινε με 10 παίκτες ο ΠΑΟΚ να πρεσάρει ψηλά,
και να μην τους αφήσει να πάρουν ανάσα;

Όχι μόνο δεν πρέσαρε,αλλά έφαγε και δεύτερο γκολ από μια Σάλκε
που έδειξε ότι το ήθελε περισσότερο το παιχνίδι.

Μακάρι να γίνουν μεταγραφές, και μακάρι ο Στέφενς να δώσει στην ομάδα
αυτό που της λείπει: Ευρωπαϊκή νοοτροπία.
Να μπαίνουν στο γήπεδο και να παίζουν το ίδιο, είτε παίζουν με την Μπαρτσελόνα
είτε παίζουν με τον Ακράτητο Κάτω Ραχούλας.

Κι εγώ ήθελα να περάσει η ομάδα, αλλά ακόμη δεν είμαστε για CL.
Σε δύο -τρία χρόνια αν αφήσουν οι ανεγκέφαλοι τον Στέφενς να στρώσει την ομάδα,
κι αν σταματήσουν τις μακακίες, μια που δεν αστιεύονται στην Ευρώπη,
τότε μπορεί κάτι να γίνει και να είμαστε στους ομίλους του CL.

Μια χαρα με φανηκε ο Κατσε,για αυτο παντα που μπορει να δωσει. Που δεν ειναι και αμελητεο. Για την ακριβεια,εαν ο Κατσε τραυματιστει και λειψει για καποιο διαστημα (απεταξαμην τον σαταναν :bless::bless:),θα τραβαμε τα μαλλια μας και εμεις και ο Στεφενς.
Το προβλημα ηταν ο Τζιολης. Οταν η ομαδα ηταν ψηλα και ετρωγε κοντρα στον αξονα,ο Κατσε "ενιωθε τοσο μονος"... :p

Η αμυνα παλι,ηταν στο σπιτι της ή εκει που παιζει τωρα. Δηλαδη οι μεταγραφες που δεν εγιναν.
Οσον αφορα τις αλλαγες,ωραια,και τι να εβαζε? Εισαι ο Στεφενς,βλεπεις τον παγκο,και σε πιανει πνευμονια απο το κρυο. Τεσπα,δεν θα τον κρινω στον Στεφενς σαν προπονητη,οχι τωρα τουλαχιστο και με ελλειπες ροστερ.
Οποτε,εβαλε τον Τζιολη και ο θεος βοηθός.

Οταν η Σαλκε εμεινε με 10,ισα-ισα ο ΠΑΟΚ πρεσαρε ψηλα. Ειδικα απο το 1-2 και μετα. Θυμισου σε ποιο μισο του γηπεδου παιζοταν μπαλα. Ποσο ψηλα ηταν η αμυνα. Ποσο πολυ ανοιξαν οι χωροι,ελεω ανυπαρξιας αμυνας στον αξονα (βλ. Τζιωλη).Ολα τα γκολ απο κεινο το σημειο και μετα τα εφαγες ακριβως επειδη πρεσαρες ψηλα,και ξαφνικα εφαγες κοντρα απο τον αξονα.
Αλλα,συγγνωμη,οταν η θεα μπαλα βλεπει οτι ο μονος πραγματικα ποιοτικος παικτης ειναι ο Στοχ,σρυ αλλα δεν θα εισαι παντα εσυ ΠΑΟΚ ο κωλοφαρδος. :(

Αντ'αυτου, ισα-ισα η ομαδα μετα την αποβολη ΔΕΝ επρεπε να ανεβει ψηλα. Μεγα λαθος,πως να το κανουμε. Εισαι ο ΠΑΟΚ,για σενα θα ειναι φοβερο να μπεις ομιλους,και ειναι η Σαλκε που το θεωρει αυτονοητο. Εχεις σκορ παρατασης,και ο αντιπαλος παιζει με 10. Ενας αντιπαλος που ειναι ευαλωτος στις αντεπιθεσεις.

Γυρνα πισω λοιπον,σφιξου,και αστην την Σαλκε και την καθε Σαλκε να σκυλιασει,μεσα στην πρεμουρα της,και την αλαζονια της για το τι θεωρει δεδομενα,να προσπαθει να βρει τροπο και να ανοιγει τις γραμμες της σαν ξεχαρβαλωμενο ακορντεον.

1 κοντρα,2 κοντρες,3 κοντρες,ε στην 4η δε θα το κανεις το 2-1 ?

Παλι πισω τα καραβια ΠΑΟΚ. Κλεισου και παιξε με τα χαφ κοντα στην αμυνα,οχι στο κεντρο.

Και ασε την Σαλκε να ανοιγεται ακομα περισσοτερο.

Και εσυ κανεις παραλληλα και οικονομια δυναμεων,δεν καταπινουν χιλιομετρα τα δικα σου χαφ.

Ακομα και 1-1 να ληξει (που ΔΕΝ θα εληγε ετσι,θα το τρωγε το τεμαχιο στο τελος η Σαλκε),θα πας παραταση και οι αλλοι θα ειναι ακομα με 10. Και σκασμενοι,και κουρασμενοι.

Τεσπα,μετα Χριστον προφητης δεν θελω να ειμαι,και να κρινω εγω τον Στεφενς ειμαι πολυ-πολυ λιγος. Η τακτικη ομως του 2ου ημιχρονου στην εδρρα της Σαλκε,εχω την εντυπωση θα πετυχαινε και χθες (και ακομα καλυτερα).

alfagamma
28-08-13, 21:29
Σε τί ακριβώς αναφέρεσαι;
αναφέρομαι σε αυτό....

Έχω πει πολλές φορές ότι οι φίλαθλοί μας (αν θες πες οι συνδεσμίτες) έχουν κάνει πολλά ασχημα που είχαν αντίκτυπο στην ομάδα, αλλά αν δε γινόταν όσα έγιναν στο παιχνίδι με την Ραπίντ, εκείνη τη μέρα θα είχαμε θύματα στην Θύρα 7, όπου ήμουν κι εγώ εκεί μέσα.
Είναι η μοναδική περίπτωση που λέω ότι έπραξαν καλά και μπήκαν μέσα στο γήπεδο, και έτσι σταμάτησαν να μας πετάνε φωτοβολίδες (με το χέρι και με πιστόλια) οι Αυστριακοί ή "Αυστριακοί", όπως θέλετε πείτε το.

το ότι καλώς μπήκαν οι "σωτήρες" και οτι έπρεπε να μπουν για να μην? έχουμε θύματα.... απλά είμαι ΚΑΘΕΤΑ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ.

senkradvii
29-08-13, 20:55
http://www.youtube.com/watch?v=odYQyYELYFQ#start=0:00;end=1:08;cycles=-1;autoreplay=false;showoptions=false

johnson
04-09-13, 21:52
Χαμός στο fb profile σε ανεπίσημο fb profile του Κάτσε (το official το έκλεισε):

https://www.facebook.com/ErgysKace1

Zus
05-09-13, 18:25
Περίεργες συμπτώσεις στις δικαιολογίες των δεξιών αθλητών... Αγραμματοσύνη, αμορφωσιά, ξύλα απελέκητα, πυρότουβλα, όπως και ο κλασσικός οπαδός των οργανώσεων αυτών.

ermis333
06-09-13, 09:42
Περίεργες συμπτώσεις στις δικαιολογίες των δεξιών αθλητών... Αγραμματοσύνη, αμορφωσιά, ξύλα απελέκητα, πυρότουβλα, όπως και ο κλασσικός οπαδός των οργανώσεων αυτών.

Οι Uck δεν είναι δεξιοί....έτσι για την ιστορία τα άκρα είτε της αριστεράς είτε της δεξιάς χαζοβιόληδες είναι....

Από την άλλη έχει πλάκα που ποτέ δε ξέρουν τι σημαίνει αυτό που κάνουν...αλλά το κάνουν.

Zus
06-09-13, 11:01
Ότι πεις φασιστάκο. Σου χαλάω εγώ χατίρι?

leros2004
21-02-14, 11:25
Σχεδόν 6 μηνες χωρίς ποστ ...... το θεμα

Να βάλω πολ ? Ποιο θέλετε προπονητή στο ΠΑΟΚ ? Ο Στέπενς είναι φανερο ότι κανει τα αδύνατα δυνατα να παρει αποζημίωση ...

Gordito
21-02-14, 17:48
Εγω θελω κοουτς τον Παμπλο γκαρσια!

yiapap
21-02-14, 17:53
Εγω θελω κοουτς τον Παμπλο γκαρσια!:lol: :lol: I second that!

Eastwood
22-02-14, 14:20
Κρατήστε τον Χουμπ για προπονητή και προσθέστε τον Πάμπλο για ψυχολογική τόνωση πριν και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού :)

leros2004
03-03-14, 00:18
Έφυγε !!! Ανάσταση

Gordito
03-03-14, 00:29
Και τωρα θα γινει παιχταρας ο Κατσε, θα γινει τρεχαντηρι ο Νινης, ο Στοχ θα παιζει για την ομαδα και ο Κατσουρανης θα γινει ογκολιθος στην αμυνα.

Παιχτες θελει ο ΠΑΟΚ και οχι προπονητη, ζητω ο Γκαρσια, φυγε αχρηστε Δωνη.....

leros2004
03-03-14, 00:35
Δεν συμφωνώ ... οι παίχτες που έχουμε είναι αρκετοί για το Ελληνικό πρωτάθλημα....
Προπονητή που να παίζουν για αυτόν χρειάζεται... Παράδειγμα ο Ολυμπιακός με μέτριες μονάδες αλλά πολύ καλό και δεμένο σύνολο που παίζουν για το προπονητή τους .... Μια απο τα ίδια είναι και ο Παναθηναϊκός

Ο Στέπενς ηταν φανερό ότι εκανε τα παντα για να φύγει....

Gordito
03-03-14, 00:44
Δεν συμφωνώ ... οι παίχτες που έχουμε είναι αρκετοί για το Ελληνικό πρωτάθλημα....
Προπονητή που να παίζουν για αυτόν χρειάζεται... Παράδειγμα ο Ολυμπιακός με μέτριες μονάδες αλλά πολύ καλό και δεμένο σύνολο που παίζουν για το προπονητή τους .... Μια απο τα ίδια είναι και ο Παναθηναϊκός


Οι παιχτες που εχεις ειναι καλυτεροι απο του ΠΑΟ και του Αστερα;

leros2004
03-03-14, 00:47
Οι παιχτες που εχεις ειναι καλυτεροι απο του ΠΑΟ και του Αστερα;

Στο ίδιο καζάνι είναι .... δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στην ομάδα που σκιζόταν να παίζει ... Θυμήσου πως έπαιζε ο Στοχ όταν ηρθε και που έχει καταντήσει ....

Gordito
03-03-14, 00:51
Στο ίδιο καζάνι είναι .... δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στην ομάδα που σκιζόταν να παίζει ... Θυμήσου πως έπαιζε ο Στοχ όταν ηρθε και που έχει καταντήσει ....

Σιγα και τον Στοχ.
Οπως και ο Βαις, τρομερη τριπλα αλλα τακτικα ανυπαρκτοι, παιξιμο για την ομαδα μηδεν.

1000 φορες ο Σαλπιγγιδαρος παρα τετοιοι 'τεχνιτες'

Κατα τα άλλα, συμφωνουμε, αν και νομιζω οτι το ροστερ του ΠΑΟΚ αποτελειτε απο αργους μετριους παιχτες που δεν μπορουν να κανουν τη διαφορα.

Eastwood
03-03-14, 14:28
Η απομάκρυνση του Στέβενς έδειξε ότι η διοίκηση λειτουργεί με τρόπο μικρομεσαίου παραγοντικού επιπέδου.
Εμπρός στο δρόμο που (εδώ και χρόνια) χάραξε ο Πανόπουλος. Αλλά με λιγότερες ανακοινώσεις.

Zus
03-03-14, 17:29
Κάποιος έπρεπε να την πληρώσει, η ομάδα δεν πατάει πουθενά. Η κατάλληλη χρονική στιγμή πιστεύω, για την αλλαγή αυτή.

leros2004
10-03-14, 03:13
Σήμερα φάνηκε η δουλειά του Στέπενς , κρίμα τον διώξαμε :P

alfagamma
10-03-14, 14:07
Έχεις δίκιο χαχαχαχαχαχα

Χωρίς πλάκα πάντως, είχα καιρό να δω τόσο πάθος και δύναμη,... τελικά μάλλον οι παίκτες δεν είναι γατάκια αλλά είχαμε θηριοδαμαστή που τους εξημέρωσε....
ελπίζω και πιστεύω ότι αυτό το πάθος θα το βλέπουμε από εδώ και πέρα συνέχεια.
μπράβο στην ΠΑΟΚαρα.

ΥΓ ήταν ένας αγώνας που άσχετα από το αποτέλεσμα θα ήμουν ικανοποιημένος.

Gordito
10-03-14, 14:21
Έχεις δίκιο χαχαχαχαχαχα

Χωρίς πλάκα πάντως, είχα καιρό να δω τόσο πάθος και δύναμη,... τελικά μάλλον οι παίκτες δεν είναι γατάκια αλλά είχαμε θηριοδαμαστή που τους εξημέρωσε....
ελπίζω και πιστεύω ότι αυτό το πάθος θα το βλέπουμε από εδώ και πέρα συνέχεια.
μπράβο στην ΠΑΟΚαρα.

ΥΓ ήταν ένας αγώνας που άσχετα από το αποτέλεσμα θα ήμουν ικανοποιημένος.

Φυσικα θα ησουν ικανοποιημενος.
Γιατι δεν εχεις μαθει να βλεπεις μπαλα αλλα 'παθος' και 'τσαμπουκα'.

Ο ΠΑΟΚ ειχες χτες ευκαιρια να πατησει τον Ολυμπιακο μες την Τουμπα. Δεν υπηρχε ΟΣΦΠ στο γηπεδο.

Αντ'αυτου, ψευτοτσαμπουκαδες ολο το ματς και γιομες. Χορτασαμε γιομες.

Zus
10-03-14, 14:21
Ανεξαρτήτου από την αλλαγή προπονητή στον πάοκ κάποια στιγμή, θα πρέπει να μας προβληματίσει όλους, αυτή η απότομη αλλαγή στον τσαμπουκά των παιχτών με την αλλαγή προπονητή.

Σίγουρα ο νέος ότι και να τους λέει, δύσκολα θα τους μεταμορφώσει από γατάκια σε τίγρεις σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Κάπου εκεί ανάμεσα, κρύβονται οι κλαψιάρηδες και οι βεντέτες που αποτελούν καρκίνο για κάθε ομάδα.

alfagamma
10-03-14, 19:43
Φυσικα θα ησουν ικανοποιημενος.
Γιατι δεν εχεις μαθει να βλεπεις μπαλα αλλα 'παθος' και 'τσαμπουκα'.

Ο ΠΑΟΚ ειχες χτες ευκαιρια να πατησει τον Ολυμπιακο μες την Τουμπα. Δεν υπηρχε ΟΣΦΠ στο γηπεδο.

Αντ'αυτου, ψευτοτσαμπουκαδες ολο το ματς και γιομες. Χορτασαμε γιομες.

Ωπα, γνωριζόμαστε? για πες από που?
κανε μου την χάρη λεβέντη, όταν εγώ έπαιζα μπάλα εσύ δεν είχες γεννηθεί ακομα. οκ?
που θα μου πεις τι ξέρω και τι δεν ξέρω να βλέπω.
το κακό δεν είναι τι έμαθα εγώ, αλλά τι έμαθες (ή μάλλον τι δεν έμαθες) εσύ, δλδ να καταλαβαίνεις τι λέει ο άλλος.
είπα ότι ο τρόπος που έπαιξαν (το πάθος και η δύναμη) μου άρεσε, αν εσύ έμαθες να βλέπεις μπαλαρίνες και βουτηχτές, κακό δικό σου, αλλά αυτό που έμαθες μόνο μπάλα δεν είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.