PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

yiapap
10-03-14, 19:50
Χαλλλλαραααα παρακαλλλώωωωω.
Ευχαριστώ :)

Gordito
10-03-14, 19:52
Τα πραγματα ειναι απλα:
Εφυγε ο κοουτς, εσφιξε το ζωναρι για τους παιχτες.
Ο ιδιος Λουκας που δεν κουνιοτανε, ο ιδιος ετρεχε χτες και μαρκαρε σε ολο το γηπεδο.

Εσυ που επαιζες μπαλα ειδες 'παθος' και 'τσαμπουκα', εγω ειδα απλα ενα ενστικτο αυτοσυντηρησης και ψευτοτσαμπουκαδες και μπαλα μηδεν.

alfagamma
10-03-14, 23:06
περίμενες θαύματα με μια απλή αλλαγή προπονητή από την πρώτη μέρα? αυτά που ζητάς είναι κάτι που θα τα δεις όταν ένας προπονητής πάρει την ομάδα, κάνει προετοιμασία και έχει χρόνο (6-7 μήνες) να δείξει πρόοδο.
εχθές αυτό που είδαμε είναι απλό, και θα το ξαναπώ, πάθος και δύναμη, κάτι που δεν είδαμε από το καλοκαίρι μέχρι προχθές.... μπάλα δεν βλέπαμε ούτως ή άλλως....

leros2004
17-04-14, 01:11
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PIyjSMUc9Dw#t=117


Το ήθος ξεχείλισε και σήμερα :oops:

raspoutiv
17-04-14, 01:38
ο κόρακας πήγε να καταστρέψει τη γιορτή του ποδοσφαίρου, κατ εντολή Σάββα, αλλά ευτυχώς δεν τους πέρασε

συγχαρητήρια στην ΠΑΟΚάρα

leros2004
17-04-14, 17:18
http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&cid=176&id=40481

photosopia ...

Artemius
18-04-14, 00:30
η κλαψα τους ακουγεται στα αυτια μου σαν Μπετοβεν...


ο κυρ Σαββας αραγε τι να κανει...ανησυχω. επανηλθε η φωνη του απο χθες? γτ μετα που εμφανιστηκε ο Ιβαν τον επιασε μια αφωνια ενα πραμα...

σταματησε αραγε η ακουσια κινηση των εντερων του? :hmm: γιατι ο κυρ Σαββας σαν μεγαλυτερος εχει εμπειρια,οχι σαν την αλλη την κουραδα τον Καραπαπαρα,ξερει απο άλλες εποχές τι σημαίνει Τουμπα.
πότε ειναι απλα "ζεστη",και ποτε ειναι ανοιχτος λακκος,οποτε "τρεχατε ποδαρακια μου μη σας χεσει ο κωλος μου".
και καπου εκει αρχιζουν τα γνωστα τους οταν κινδυνευουν να τους ανασκολοπισουν. κλαψα και παραπονα. και οταν το ματς στραβωσει και τα μαιμουδακια δε τραβανε,αναλαμβανει η μεγαλη μαιμου. και αν αποτυχει και αυτο,στηνουν σκηνικα.


αυτο λοιπον ειναι που τους πειραξε περισσοτερο.

οτι εν ετει 2014,εκει που ειχαν συνηθισει πλεον σε "κοκκινα χαλια",φυτευτους,ζελεδια,πασαρελα,ψηλοτακουνα,ξαφνικα...βρεθηκαν μεσα στο DeLorean. και οτι απο δω και περα ετσι θα ειναι. κομμενες οι ευγενειες και τα χαριεντισματα. θα ερχονται,θα βγαινουν εξω στον αγωνιστικο χωρο,θα κανουν τα κακακια τους,θα χανουν και θα φευγουν.

οτι πλεον η ομαδα εχει de facto et de jure ιδιοκτητη και αυτα που ξεραν να τα ξεχασουν.

το FIR Τεμπων-Β.Ελλαδας επεστρεψε,και στα Τεμπη πλεον εχει ξανα συνορα.

Gordito
18-04-14, 02:04
Με τέτοια νοοτροπία δεν πάτε πουθενά.

Και δυστυχώς είναι πολλοί σαν και εσένα.

alfagamma
18-04-14, 02:38
Με τέτοια νοοτροπία δεν πάτε πουθενά.

Και δυστυχώς είναι πολλοί σαν και εσένα.
έχεις δίκιο, πρέπει να έχουμε την νοοτροπία των γαύρων, επιστημονική νοοτροπία, να σφάζουμε και να ζητάμε και τα ρέστα (βλπ. Ριζουλοπη) ή να διαμαρτυρόμαστε πριν γίνει κάτι απλά επειδή δώσαμε δικαίωμα να γίνει.... άσε μας ρε gordito που θα μιλήσεις για νοοτροπία. στα 50 χρόνια μου έμαθα ένα... το κακό το πολεμάς με κακό, αλλιώς σε λένε μ$@ακα...

leros2004
18-04-14, 11:19
https://www.youtube.com/watch?v=iIO2hh_LCL0 :eguitar


https://www.youtube.com/watch?v=FbbsKf6pkOs

megahead13
18-04-14, 12:41
έχεις δίκιο, πρέπει να έχουμε την νοοτροπία των γαύρων, επιστημονική νοοτροπία, να σφάζουμε και να ζητάμε και τα ρέστα (βλπ. Ριζουλοπη) ή να διαμαρτυρόμαστε πριν γίνει κάτι απλά επειδή δώσαμε δικαίωμα να γίνει.... άσε μας ρε gordito που θα μιλήσεις για νοοτροπία. στα 50 χρόνια μου έμαθα ένα... το κακό το πολεμάς με κακό, αλλιώς σε λένε μ$@ακα...
Ναι, για να έρθει μετά ο επόμενος να πει ακριβώς το ίδιο και να συνεχίζεται αυτός ο φαύλος κύκλος της σαπίλας. Μετά να μην κλαίγεστε για τα χάλια που έχουμε. Βέβαια με τη σημερινή κατάσταση που επικρατεί στη χώρα και την κοινωνία, πρέπει να εί ναι πολύ αφελής κάποιος για να περιμένει να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο για το ποδόσφαιρο και γενικότερο τον αθλητισμό μας. Εδώ δεν άλλαξαν όταν οι καταστάσεις και οι εποχές ήταν πολύ ευνοϊκότερες (βλέπε Euro 2004, Ολυμπιακοί Αγώνες 2004, κτλ), τώρα θ' αλλάξουν;;

biggeo65
18-04-14, 15:39
Όλοι καταδικάζουν την όποια μορφή βίας. Αλλά δεν μπορεί να βγαίνουν όλοι οι υπόλοιποι,
και να μιλάνε για ζούγκλα και καταστάσεις πολέμου για τα προχθεσινά,
ενώ δεν κάναν κουβέντα για για το ματς στο Καραϊσκάκη,
για το παιχνίδι του Ολυμπιακόυ στη Ριζούπολη, για το παιχνίδι στο Χαριλάου, κλπ.

Κανένας δεν θέλει την βία, και δεν ήταν τόσο το τι έγινε προχθές που πείραξε τον Ολυμπιακό.
Τον πείραξε το ότι έχασε, "λούστηκε" ότι έκανε αυτός τα τελευταία 10 χρόνια,
και δεν μπορούσε να πει κουβέντα μέσα στην Τούμπα. Αλλά πάλι δούλεψε αλλοιώς....

Απάντησε στα όσα έγιναν με Mάνταλο. Μιάμιση ώρα καθυστερημένη έναρξη,
τρεις βασικοί παίκτες του ΠΑΟΚ δεν θα είναι στον τελικό,
κι ας μου θυμίσει κάποιος πότε ήταν η τελευταία φορά
που πήρε κόκκινη παίκτης του Ολυμπιακόυ;

Zus
18-04-14, 15:48
Κατσουράνης, η μεγαλύτερη απώλεια για τον Παναθηναικό στον τελικό :rofl:

biggeo65
18-04-14, 15:56
Κατσουράνης, η μεγαλύτερη απώλεια για τον Παναθηναικό στον τελικό :rofl:

Νάτχο Αθανασιάδης είναι απώλειες για τον ΠΑΟΚ όμως.
Ο Κατσουράνης και να μην είχε τιμωρηθεί, νομίζω δεν θα έπαιζε.
Μια φορά το έκανε στο πρωτάθλημα , φτάνει. :p

Artemius
19-04-14, 02:26
Με τέτοια νοοτροπία δεν πάτε πουθενά.

Και δυστυχώς είναι πολλοί σαν και εσένα.

εχεις δικιο.

πρεπει να εχουμε επιστημονικη νοοτροπια.

να οπως εδώ,

138256.

καταλαβαινεις τι δειχνει η φωτό ή να το αναλύσω και επιστημονικά?

εχεις δικιο.

πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια. να βαλουμε επιτελους "μυαλο".

πρεπει να μας πηδανε την ψυχη και εμεις να λεμε "δωσε και αλλο".

"δωσε και αλλο" μαιμου,"δωσε και αλλο" αλητεια και βουτια,"δωσε και αλλο" παραγκα και αρμα,"δωσε και αλλο" στημενο.

"δωσε και αλλο",

Αρετοπουλο,
Σωτηροπουλο,
Δημητροπουλο,
Σιδηροπουλο,
Καλοπουλο,
Τρυφωνα,
Κακο,
Κουκουλακη,
Γιαχο,
Κομινη,
Σπαθα,
Μανταλο,
Τεροβιτσα, κτλ κτλ.

Κασναφερη,
Μποροβηλο,
Τσαγκαρακη,
Μπριακο,
Ευθυμιαδη,
Δουρο,
Ζαχαριαδη,
Παπουτσελη, κτλ κτλ.

"δωσε και αλλο",

Αλεξανδρη (πρωτος και καλυτερος,δεν υπαρχει αλλος)
Γιαννακοπουλο
Ζε Ελιας
Καστιγιο
Καρεμπε
Παντελιτς
Μανωλα
Σαλινο κτλ κτλ.

"δωσε και αλλο",
...παραρτημα :

Κερκυρα,
Καβαλα,
Ολυμπιακο Βολου,
Ξανθη,
Τριπολη,
Πανιωνιο,
Πλατανια,
ΠΑΣ Γιαννενα κτλ κτλ. (ο Ολυμπιακος Βολου και η Κερκυρα ανεβαινουν. ε,του χρονου να βγει... δια βοης πρωταθλητης ο Θρηνος,για να μη κουραζονται τα παιδια)

"δωσε και αλλο",

Σαρρη,
Πιλαβιο,
Μητροπουλο κτλ κτλ.

"...ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεω να κερδανε,και ολοι οι αλλοι να πανε να :censored: ..."

"δωσε και αλλο",

Μπεο,
Μακαρο,
Καννελοπουλο,
Χριστοβασιλη κτλ κτλ.


Ε ΟΧΙ.

ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

και οπως στρωσανε οι γαυροι,ετσι θα κοιμηθουνε.

οτι δεν σεβεσαι,καλα θα κανεις να το φοβασαι.

οπως τα παλια καλα χρονια.
αφιξη,κολαση,σκ@το στη καλτσα,ηττα,αποχωρηση.

και ενα τελευταιο.

για "νοοτροπια" δεν δεχομαστε να μας μιλαει κανεις.
μα κανεις.
το δαχτυλο σε μας δεν μπορει να μας το κουνησει κανεις,και ειδικα ομαδα και οπαδος του ΠΟΚ,και ειδικοτερα οι γαυροι.

GeorgeMoi
19-04-14, 03:15
Εισαι ωραιος... Πεστα Χρυσοστομε! :worthy:

Rebel Scum
19-04-14, 05:38
Ολος ο αντρισμος των Ελλήνων τελικά αναλώνεται στο ποδόσφαιρο για αυτό στα πολιτικά είμαστε κότες..

Ουγκ ρε σε όλες τις σωβρακοφανελες.

Gordito
19-04-14, 11:22
για "νοοτροπια" δεν δεχομαστε να μας μιλαει κανεις.
μα κανεις.
το δαχτυλο σε μας δεν μπορει να μας το κουνησει κανεις,και ειδικα ομαδα και οπαδος του ΠΟΚ,και ειδικοτερα οι γαυροι.

Ωραια.
Τους εδειρες τους γαυρους.

Το φχαριστηθηκες;

Δεν εισαι καλυτερος απο αυτους αν θες να γινεις ιδιος. Και δυστυχως αυτη ειναι η νοοτροπια σου.
Και δεν με πολυνοιαζει αν θα το δεχτεις, εγω βλεπω οτι εισαι ετοιμος να γινεις 'χαλιφης στη θεση του χαλιφη', αν σου κατσει.

Εγω παντως, που ειμαι ΠΑΟ, θα καταντραπώ αν σου παρω το κυπελο, οπως το πηρε περυσι ο γαυρος με τον Αστερα.

alfagamma
19-04-14, 12:01
εχεις δικιο.

πρεπει να εχουμε επιστημονικη νοοτροπια.

να οπως εδώ,

138256.

καταλαβαινεις τι δειχνει η φωτό ή να το αναλύσω και επιστημονικά?

εχεις δικιο.

πρεπει να αλλαξουμε νοοτροπια. να βαλουμε επιτελους "μυαλο".

πρεπει να μας πηδανε την ψυχη και εμεις να λεμε "δωσε και αλλο".

"δωσε και αλλο" μαιμου,"δωσε και αλλο" αλητεια και βουτια,"δωσε και αλλο" παραγκα και αρμα,"δωσε και αλλο" στημενο.

"δωσε και αλλο",

Αρετοπουλο,
Σωτηροπουλο,
Δημητροπουλο,
Σιδηροπουλο,
Καλοπουλο,
Τρυφωνα,
Κακο,
Κουκουλακη,
Γιαχο,
Κομινη,
Σπαθα,
Μανταλο,
Τεροβιτσα, κτλ κτλ.

Κασναφερη,
Μποροβηλο,
Τσαγκαρακη,
Μπριακο,
Ευθυμιαδη,
Δουρο,
Ζαχαριαδη,
Παπουτσελη, κτλ κτλ.

"δωσε και αλλο",

Αλεξανδρη (πρωτος και καλυτερος,δεν υπαρχει αλλος)
Γιαννακοπουλο
Ζε Ελιας
Καστιγιο
Καρεμπε
Παντελιτς
Μανωλα
Σαλινο κτλ κτλ.

"δωσε και αλλο",
...παραρτημα :

Κερκυρα,
Καβαλα,
Ολυμπιακο Βολου,
Ξανθη,
Τριπολη,
Πανιωνιο,
Πλατανια,
ΠΑΣ Γιαννενα κτλ κτλ. (ο Ολυμπιακος Βολου και η Κερκυρα ανεβαινουν. ε,του χρονου να βγει... δια βοης πρωταθλητης ο Θρηνος,για να μη κουραζονται τα παιδια)

"δωσε και αλλο",

Σαρρη,
Πιλαβιο,
Μητροπουλο κτλ κτλ.

"...ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεω να κερδανε,και ολοι οι αλλοι να πανε να :censored: ..."

"δωσε και αλλο",

Μπεο,
Μακαρο,
Καννελοπουλο,
Χριστοβασιλη κτλ κτλ.


Ε ΟΧΙ.

ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

και οπως στρωσανε οι γαυροι,ετσι θα κοιμηθουνε.

οτι δεν σεβεσαι,καλα θα κανεις να το φοβασαι.

οπως τα παλια καλα χρονια.
αφιξη,κολαση,σκ@το στη καλτσα,ηττα,αποχωρηση.

και ενα τελευταιο.

για "νοοτροπια" δεν δεχομαστε να μας μιλαει κανεις.
μα κανεις.
το δαχτυλο σε μας δεν μπορει να μας το κουνησει κανεις,και ειδικα ομαδα και οπαδος του ΠΟΚ,και ειδικοτερα οι γαυροι.

Με κάτι τέτοιες απόψεις δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω... +1926%

και όλο το ζουμί είναι σε μια φράση που τελευταία ξεχάσαμε, (ή μας κάναν να την ξεχάσουμε)...

ότι δεν σέβεσαι,καλά θα κάνεις να το φοβάσαι.

Επιτέλους δεν μας ταιριάζει, δεν μας πάει, ο ρόλος της μυξοπαρθενας που κλαίει και διαμαρτύρεται ενώ ξέρει ότι την έχουν "χεσμένη" και στο τέλος θα την βιάσουν.

- - - Updated - - -


Ωραια.
Τους εδειρες τους γαυρους.

Το φχαριστηθηκες;

Δεν εισαι καλυτερος απο αυτους αν θες να γινεις ιδιος. Και δυστυχως αυτη ειναι η νοοτροπια σου.
Και δεν με πολυνοιαζει αν θα το δεχτεις, εγω βλεπω οτι εισαι ετοιμος να γινεις 'χαλιφης στη θεση του χαλιφη', αν σου κατσει.

Εγω παντως, που ειμαι ΠΑΟ, θα καταντραπώ αν σου παρω το κυπελο, οπως το πηρε περυσι ο γαυρος με τον Αστερα.


εσύ που είσαι ΠΑΟ καλύτερα να θυμηθείς τι έκανες στο παρελθόν, μην βλέπεις που κράζουμε όλοι τον γαύρο, κάποτε έκανες τα ίδια εσύ, ...συνεταιρακια ήσασταν, τα είχατε μοιράσει.
...αλήθεια, ντράπηκες που πέρασες στο CL με γκολ οφσάιντ αντί για τον ΠΑΟΚ? δεν νομίζω, γιατί τότε θα έβγαζες ανακοινώσεις... που ποτέ δεν το έκανες.
τότε όμως δεν είχαμε "κοινό" εχθρό, τότε ξέρατε, μια ο ένας μια ο άλλος,... μέχρι που σας έριξαν στην μοιρασιά...

Gordito
19-04-14, 12:09
Καποτε, λεει, τα ιδια εκανες και εσυ.

Ποια ιδια; Ποτε; Τα ιδια;

Πηρα 20 πρωταθληματα και δεν το θυμαμαι;

ΥΓ

Για εκεινα τα play off που λες, να ψαξεις να βρεις τα μηνυματα μου.

biggeo65
19-04-14, 12:59
εσύ που είσαι ΠΑΟ καλύτερα να θυμηθείς τι έκανες στο παρελθόν, μην βλέπεις που κράζουμε όλοι τον γαύρο, κάποτε έκανες τα ίδια εσύ, ...συνεταιρακια ήσασταν, τα είχατε μοιράσει.
...αλήθεια, ντράπηκες που πέρασες στο CL με γκολ οφσάιντ αντί για τον ΠΑΟΚ? δεν νομίζω, γιατί τότε θα έβγαζες ανακοινώσεις... που ποτέ δεν το έκανες.
τότε όμως δεν είχαμε "κοινό" εχθρό, τότε ξέρατε, μια ο ένας μια ο άλλος,... μέχρι που σας έριξαν στην μοιρασιά...

Αυτοί μια περίοδο πολύ καλά κάναν και τα μοιράζανε. Εξάλλου Νταϊφάς -Βαρδινογιάννης κουμπάροι ήτανε.
Και όσο κι εμείς είχαμε τον Παντελάκη σαν πρόεδρο, οι αγώνες γίνονταν στο γήπεδο.
Η καλύτερη ομάδα συνήθως κέρδιζε. Με την αποχώρηση του Παντελάκη κάναν κουμάντο οι δύο κουμπάροι.

Αποχώρησε κι ο Nταϊφάς και γεννήθηκε το "έκτρωμα" που ονομάζεται τώρα Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Έγινε το Καραϊσκάκη το μεγαλύτερο "πλυντήριο" χρήματος. Και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

Αλλά κι εμείς τι κάνουμε; Κλαιγόμαστε για το δήθεν ΠΟΚ που δεν υπάρχει πλέον.
Κι όταν μπορούσαμε να χτυπήσουμε το ΠΟΚ,"χτυπούσαμε" τους συμπολίτες ΑΡΗ και Ηρακλή.

Δυστυχώς αν συνεχίσουμε να έχουμε την νοοτροπία του κάφρου,και μιλάω για όλους,
από όλες τις ομάδες, δεν θα αλλάξει κάτι στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Ο φανατισμός και η βία γεννούν μόνο φανατισμό και βία. Και δεν αλλάζει κάτι.
Συνεργασία μεταξύ των ομάδων χρειάζεται για να "σπάσουν" το απόστημα
που λέγεται σημερινή Super League (βλέπε: Ολυμπιακός).

Και δεν συμφωνώ με το "ότι δεν σέβεσαι ,καλό είναι να το φοβάσαι"
Αντε και μας φοβήθηκαν οι γαύροι, χάσανε περάσαμε εμείς στον τελικό.

Ουσιαστικά χαμένοι είμαστε εμείς!!! Που θα παίξιυμε τελικό χωρίς τρεις βασικούς,
που αποτελούν τον άξονα του ΠΑΟΚ, και paly-off χωρίς φιλάθλους.

Οι Άγγλοι είχαν τους χειρότερους χουλιγκαν, γιατί τώρα δεν ανοίγει ούτε μύτη.

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

Zus
19-04-14, 16:09
Επειδή δεν γνωρίζω και το έχω απορία, για τον ουρακοτάγκο που πέταξε το φρούτο στο γήπεδο είχαμε καμία αναφορά από την διοίκηση του πάοκ, από τους ίδιους τους παίχτες ή έστω από τους οργανωμένους?

Ή είναι τόση η μανία να φτάσουν τον γαύρο σε όλα τα επίπεδα, ώστε ακόμα και οι ψυχολογικά διαταραγμένοι ρατσιστές, είναι ευπρόσδεκτοι?

alfagamma
20-04-14, 03:58
Επειδή δεν γνωρίζω και το έχω απορία, για τον ουρακοτάγκο που πέταξε το φρούτο στο γήπεδο είχαμε καμία αναφορά από την διοίκηση του πάοκ, από τους ίδιους τους παίχτες ή έστω από τους οργανωμένους?

Ή είναι τόση η μανία να φτάσουν τον γαύρο σε όλα τα επίπεδα, ώστε ακόμα και οι ψυχολογικά διαταραγμένοι ρατσιστές, είναι ευπρόσδεκτοι?

Δεν γνωρίζω αν και τι απάντησε σε αυτό το θέμα η διοίκηση, είναι σίγουρα 100% κατακριτέο, από την άλλη όμως, χωρίς να θέλω να γίνω ο συνήγορος του διαβόλου, μερικές φόρες αναρωτιέμαι... τι είναι χειρότερο? τι είναι πιο σοβαρό? που πρέπει να δίνουμε μεγαλύτερη βαρύτητα?...
στην δράση ή στην αντίδραση? στην πρόκληση ή στην απάντηση?

Επαναλαμβάνω ότι αυτό καθεαυτό το γεγονός είναι κατακριτέο, αλλά πάντα υπάρχει ένα αλλά, ένα επειδή....

και αναρωτιέμαι ακόμα, ο επίσημος ολυμπιακός, καταδίκασε το "δάχτυλο" του παίκτη του?


εννοείται ότι δεν θέλω να γίνω ολυμπιακός, αλλά όταν κάποιος με κλέβει και εγώ τον σαπίσω στο ξύλο... δεν θα του ζητήσω και συγνώμη.

biggeo65
20-04-14, 13:10
Να κοιτάξεις να αλλάξεις το καθεστός ώστε ο άλλος να μην μπορεί να σε κλέβει.
Αν μας κλέβει κι εμείς τον "σαπίσουμε"στο ξύλο ή κι ο άλλος κάνει το ίδιο,
δεν διαφέρουμε από τους ανθρώπους των σπηλαίων. (Θέλω - ρόπαλο - παίρνω).

alfagamma
20-04-14, 15:36
Να κοιτάξεις να αλλάξεις το καθεστός ώστε ο άλλος να μην μπορεί να σε κλέβει.
Αν μας κλέβει κι εμείς τον "σαπίσουμε"στο ξύλο ή κι ο άλλος κάνει το ίδιο,
δεν διαφέρουμε από τους ανθρώπους των σπηλαίων. (Θέλω - ρόπαλο - παίρνω).


Σαν θεωρία είναι σωστή και δεν διαφωνώ... αλλά μόνο σαν θεωρία.
παράδειγμα: περπατάς στον δρόμο και έρχονται δυο τύποι (ντουλάπες) και σου αδειάζουν τις τσέπες, το αυτό επαναλαμβάνεται πολλάκις, γιατί εσύ είσαι υπεράνω και θέλεις να αλλάξεις τον κόσμο, να μην συμβαίνει αυτό, όσο λοιπόν εσύ ψάχνεις τρόπο να αλλάξεις την κατάσταση αυτοί σε μαδανε....ξέρεις πως λέγεται αυτό/ δειλία να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα και το μεταθέτεις αλλού, ψάχνεις για λύση αντί να προβείς σε πράξεις.

από την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει κράτος, οι νόμοι είναι απλά για να τους καταπατούν οι δυνατοί και ο έλεγχος γίνετε μόνο σε αυτούς που δεν έχουν δύναμη, νομίζω οτι πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας και να απαιτήσουμε την λύση, είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο.
με την λογική σου (που δεν διαφωνώ, απλά την βρίσκω ανεφάρμοστη) θα ήμασταν ακόμα κάτω από τον ζυγό των τουρκων ή των γερμανων (τώρα για το δεύτερο παίζεται αν είμαστε ή όχι).
δεν θα έπρεπε να ξεσηκωθούν όλοι αυτοί που πολέμησαν γιατί δεν είναι σωστό το οφθαλμός αντί οφθαλμού.

Gordito
20-04-14, 16:20
Σαν θεωρία είναι σωστή και δεν διαφωνώ... αλλά μόνο σαν θεωρία.
παράδειγμα: περπατάς στον δρόμο και έρχονται δυο τύποι (ντουλάπες) και σου αδειάζουν τις τσέπες, το αυτό επαναλαμβάνεται πολλάκις, γιατί εσύ είσαι υπεράνω και θέλεις να αλλάξεις τον κόσμο, να μην συμβαίνει αυτό, όσο λοιπόν εσύ ψάχνεις τρόπο να αλλάξεις την κατάσταση αυτοί σε μαδανε....ξέρεις πως λέγεται αυτό/ δειλία να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα και το μεταθέτεις αλλού, ψάχνεις για λύση αντί να προβείς σε πράξεις.

από την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει κράτος, οι νόμοι είναι απλά για να τους καταπατούν οι δυνατοί και ο έλεγχος γίνετε μόνο σε αυτούς που δεν έχουν δύναμη, νομίζω οτι πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας και να απαιτήσουμε την λύση, είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο.
με την λογική σου (που δεν διαφωνώ, απλά την βρίσκω ανεφάρμοστη) θα ήμασταν ακόμα κάτω από τον ζυγό των τουρκων ή των γερμανων (τώρα για το δεύτερο παίζεται αν είμαστε ή όχι).
δεν θα έπρεπε να ξεσηκωθούν όλοι αυτοί που πολέμησαν γιατί δεν είναι σωστό το οφθαλμός αντί οφθαλμού.

Ενω εσυ εισαι δεν εισαι full στη θεωρια, ε;

Πεταξες ψαρια/μπανανες, εγινες χειροτερος και απο τον ΟΣΦΠ στα ματια των φιλαθλων, και; Τι;
Ελυσες τα προβληματα σου; Εγινε καλυτερο η χειροτερο το ποδοσφαιρο;

Απλα... το φχαριστηθηκες, λες και ειμαστε ζουγκλα ' τους δειραμε και εμεις μια φορα' κλπ κλπ

Αν θελεις να απαντησεις στην κατασταση, φτιαξτε ομαδα πρωτα με πλανο, αφηστε ψευτο-ειδωλα τυπου Γκαρσια στην ακρη και θα εχετε κανει το πρωτο βημα.

Εικονες σαν της Τουμπας, μονο κακο κανουν, και φυσικα και στον ιδιο τον ΠΑΟΚ

ubuntubu
20-04-14, 19:40
Ολος ο αντρισμος των Ελλήνων τελικά αναλώνεται στο ποδόσφαιρο για αυτό στα πολιτικά είμαστε κότες..

Ουγκ ρε σε όλες τις σωβρακοφανελες.
Έτσι ακριβώς.
Κάθε φορά που ακούω κάτι σχετικό με το Ελληνικό ποδόσφαιρο,καταλαβαίνω πόσο υπανάπτυκτοι εξακολουθούμε να είμαστε.
Η Σαλονίκη δεν έχει καμία ελπίδα ,όσο πρώτη προτεραιότητα για τους ντόπιους ιθαγενείς ,αποτελεί η κλωτσοπατινάδα.

biggeo65
20-04-14, 21:16
Σαν θεωρία είναι σωστή και δεν διαφωνώ... αλλά μόνο σαν θεωρία.
παράδειγμα: περπατάς στον δρόμο και έρχονται δυο τύποι (ντουλάπες) και σου αδειάζουν τις τσέπες, το αυτό επαναλαμβάνεται πολλάκις, γιατί εσύ είσαι υπεράνω και θέλεις να αλλάξεις τον κόσμο, να μην συμβαίνει αυτό, όσο λοιπόν εσύ ψάχνεις τρόπο να αλλάξεις την κατάσταση αυτοί σε μαδανε....ξέρεις πως λέγεται αυτό/ δειλία να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα και το μεταθέτεις αλλού, ψάχνεις για λύση αντί να προβείς σε πράξεις.

από την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει κράτος, οι νόμοι είναι απλά για να τους καταπατούν οι δυνατοί και ο έλεγχος γίνετε μόνο σε αυτούς που δεν έχουν δύναμη, νομίζω οτι πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας και να απαιτήσουμε την λύση, είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο.
με την λογική σου (που δεν διαφωνώ, απλά την βρίσκω ανεφάρμοστη) θα ήμασταν ακόμα κάτω από τον ζυγό των τουρκων ή των γερμανων (τώρα για το δεύτερο παίζεται αν είμαστε ή όχι).
δεν θα έπρεπε να ξεσηκωθούν όλοι αυτοί που πολέμησαν γιατί δεν είναι σωστό το οφθαλμός αντί οφθαλμού.

Πως φαίνεται ότι είσαι μπερδεμένος.

Αν έρθουν δύο τύποι ντουλάπες όπως λες, και την επόμενη μέρα
τους περιμένεις εσύ για να τους κάνεις τα ίδια, σε τι διαφέρεις από αυτούς;

Ενώ αν οργανωθείς και συνενοηθείς με άλλους για αλλαγή του καθεστώτος,
τότε αυτό είναι πόλεμος γιατίτις μεγαλύτερες απώλειες τις έχει ο αντίπαλος.

Αν κατορθώσουν να συνεργαστούν Αλαφούζος-Σαββίδης-Μελισανίδης,
κι αλλάξουν τοκατεστημένο της Super league,ο μόνος χαμένος θα είναι ο OΣΦΠ.

Με αυτά που έγιναν στην Τούμπα, προξένησες γρατζουνιές στον ΟΣΦΠ
και τις μεγαλύτερες απώλειες τις είχαμε εμείς. Δεν άλλαξε κάτι ουσιαστικό,
και παίζουμε χωρίς φιλάθλους στα paly-off, και χωρις τρεις βασικούς στον τελικό.

Tα παραδείγματα που αναφέρεις ήταν οργανωμένες μορφές πολέμου.
Που είμαι σύμφωνος κι έτσι πρέπει να γίνει.

Καμια σχέση με ότι έγινε στην Τούμπα, που έμοιαζε με ανταρτοπόλεμο.
Προκαλείς μικρό πλήγμα στον αντίπαλο, κι αυτός για αντίποινα κάιει ολόκληρο χωριό.
Ποιός έχει τις μεγαλύτερες απώλειες σε αυτήν την περίπτωση;

alfagamma
20-04-14, 23:08
Ενω εσυ εισαι δεν εισαι full στη θεωρια, ε;

Πεταξες ψαρια/μπανανες, εγινες χειροτερος και απο τον ΟΣΦΠ στα ματια των φιλαθλων, και; Τι;
Ελυσες τα προβληματα σου; Εγινε καλυτερο η χειροτερο το ποδοσφαιρο;

Απλα... το φχαριστηθηκες, λες και ειμαστε ζουγκλα ' τους δειραμε και εμεις μια φορα' κλπ κλπ

Αν θελεις να απαντησεις στην κατασταση, φτιαξτε ομαδα πρωτα με πλανο, αφηστε ψευτο-ειδωλα τυπου Γκαρσια στην ακρη και θα εχετε κανει το πρωτο βημα.

Εικονες σαν της Τουμπας, μονο κακο κανουν, και φυσικα και στον ιδιο τον ΠΑΟΚ

δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να σου απαντήσω γιατί θα ξεκινούσα ότι στο "σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σχοινί"
τα μαθήματα αυτοί που ήταν στην Τούμπα και έκαναν οτι έκαναν τα πήραν από τους επιστήμονες του ολυμπιακού και του παναθηναϊκού.
σου απαντάω όμως γιατί θέλω να απαιτήσω όταν αναφέρεσαι σε μένα να κυριολεκτείς και να μην υπονοείς ότι κάνω το παραμικρό από αυτά που καταδικάζω.
αν ήξερες Ελληνικά θα καταλάβαινες από αυτά που γράφω ότι μπορούμε να καταδικάζουμε κάποια γεγονότα και παρολαυτα να κρίνουμε το γιατί έγιναν, οπότε σου επιστρέφω τα
"
Πεταξες ψαρια/μπανανες, εγινες χειροτερος και απο τον ΟΣΦΠ στα ματια των φιλαθλων, και; Τι;
Ελυσες τα προβληματα σου; Εγινε καλυτερο η χειροτερο το ποδοσφαιρο;"
γιατί δεν έκανα τίποτα από αυτά και δεν πρόκειται ποτέ μου να κάνω, δεν τα κάνα πιτσιρικάς, λες να τα κάνω τώρα στα 50 μου?

πρόσεχε λοιπόν όταν γράφεις, τι γράφεις και σε ποιον απευθύνεσαι για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

- - - Updated - - -


Πως φαίνεται ότι είσαι μπερδεμένος.

Αν έρθουν δύο τύποι ντουλάπες όπως λες, και την επόμενη μέρα
τους περιμένεις εσύ για να τους κάνεις τα ίδια, σε τι διαφέρεις από αυτούς;

Ενώ αν οργανωθείς και συνενοηθείς με άλλους για αλλαγή του καθεστώτος,
τότε αυτό είναι πόλεμος γιατίτις μεγαλύτερες απώλειες τις έχει ο αντίπαλος.

Αν κατορθώσουν να συνεργαστούν Αλαφούζος-Σαββίδης-Μελισανίδης,
κι αλλάξουν τοκατεστημένο της Super league,ο μόνος χαμένος θα είναι ο OΣΦΠ.

Με αυτά που έγιναν στην Τούμπα, προξένησες γρατζουνιές στον ΟΣΦΠ
και τις μεγαλύτερες απώλειες τις είχαμε εμείς. Δεν άλλαξε κάτι ουσιαστικό,
και παίζουμε χωρίς φιλάθλους στα paly-off, και χωρις τρεις βασικούς στον τελικό.

Tα παραδείγματα που αναφέρεις ήταν οργανωμένες μορφές πολέμου.
Που είμαι σύμφωνος κι έτσι πρέπει να γίνει.

Καμια σχέση με ότι έγινε στην Τούμπα, που έμοιαζε με ανταρτοπόλεμο.
Προκαλείς μικρό πλήγμα στον αντίπαλο, κι αυτός για αντίποινα κάιει ολόκληρο χωριό.
Ποιός έχει τις μεγαλύτερες απώλειες σε αυτήν την περίπτωση;

αν θέλεις να μιλήσουμε για το ποιος και γιατί είναι μπερδεμένος, μπορούμε να το κάνουμε, αλλά να ξέρεις οτι θα πάω πολλά χρόνια πίσω που θα καταλάβεις ότι μιλάμε για άλλες εποχές, μιλάμε για άλλη νοοτροπία, και μιλάμε για καταστάσεις που κανείς σήμερα δεν μπορεί να διανοηθεί.
όπως και να χει, εγώ δεν αποκαλώ κανέναν μπερδεμένο επειδή απλά διαφωνώ σε κάτι, έχεις την γνώμη σου και έχω την δίκια μου... αυτό μου αρκεί.

biggeo65
20-04-14, 23:46
αν θέλεις να μιλήσουμε για το ποιος και γιατί είναι μπερδεμένος, μπορούμε να το κάνουμε, αλλά να ξέρεις οτι θα πάω πολλά χρόνια πίσω που θα καταλάβεις ότι μιλάμε για άλλες εποχές, μιλάμε για άλλη νοοτροπία, και μιλάμε για καταστάσεις που κανείς σήμερα δεν μπορεί να διανοηθεί.
όπως και να χει, εγώ δεν αποκαλώ κανέναν μπερδεμένο επειδή απλά διαφωνώ σε κάτι, έχεις την γνώμη σου και έχω την δίκια μου... αυτό μου αρκεί.

Mα δεν σε αποκάλεσα μπερδεμένο επειδή διαφωνώ μαζί σου.
Το έγραψα γιατί σύγκρινες τα όσα έγιναν στην Τούμπα με πόλεμο.
Και σου γράφω πως αυτό δεν είναι πόλεμος, όπου τις μεγαλύτερτες απώλειες
ουσιαστικά τις είχαμε εμείς κι όχι ο αντίπαλος.

Όσο πίσω και να πας τα έχω ζήσει από πρώτι χέρι. Και με τα επισόδεια στις Θερμοπύλες,
και την φωτια στο χωράφι για να κάψουν οαδούς του ΟΣΦΠ, και τις πορείες στον Πειραιά
με συνθήματα κατά του Ολυμπιακού, και με τα "σύνορα" στην Κατερίνη κλπ.

Δεν με τιμούν αυτά που γράφω, τα αποδοκιμάζω τώρα, αλλά τόσο μυαλό είχαμε τότε.

alfagamma
21-04-14, 01:31
Mα δεν σε αποκάλεσα μπερδεμένο επειδή διαφωνώ μαζί σου.
Το έγραψα γιατί σύγκρινες τα όσα έγιναν στην Τούμπα με πόλεμο.
Και σου γράφω πως αυτό δεν είναι πόλεμος, όπου τις μεγαλύτερτες απώλειες
ουσιαστικά τις είχαμε εμείς κι όχι ο αντίπαλος.

Όσο πίσω και να πας τα έχω ζήσει από πρώτι χέρι. Και με τα επισόδεια στις Θερμοπύλες,
και την φωτια στο χωράφι για να κάψουν οαδούς του ΟΣΦΠ, και τις πορείες στον Πειραιά
με συνθήματα κατά του Ολυμπιακού, και με τα "σύνορα" στην Κατερίνη κλπ.

Δεν με τιμούν αυτά που γράφω, τα αποδοκιμάζω τώρα, αλλά τόσο μυαλό είχαμε τότε.

συμφωνούμε ... διαφωνώντας, δεν λέμε και πολύ διαφορετικά πράγματα.
εγώ όμως αλλού έθεσα την "ένστασή μου".
στο ότι θα πρέπει να κρίνουμε και να καταλαβαίνουμε την διαφορά μεταξύ της πρόκλησης και της αντίδρασης σε αυτήν.
σαφώς και είμαι κάθετα αντίθετος στην "μπανάνα" (όχι σαν φρούτο :) ), σαφώς και θεωρώ οτι η "καζούρα" με τους γαύρους ήταν τελικά βλακεία και γύρισε εναντίον μας, αφού αν ξεκινούσε το ματς κανονικά μπορεί να είχαμε σκοράρει πιο πολλές φορές.... σαφώς και όλη αυτή η ένταση λειτούργησε σε βάρος μας και χάσαμε πολύτιμους παίκτες για τον τελικό...( δεν θα πω για την τιμωρία της έδρας ... ακόμα).
από την άλλη όμως πρέπει να δούμε και τι τα προκάλεσε όλα αυτά, ποιοι με ανακοινώσεις πυροδότησαν την ένταση, ποιοι με "χειρονομίες" προκάλεσαν την αντίδραση της μπανάνας...
δεν είναι σωστό να κατακρίνουμε χωρίς να παίρνουμε υπ' όψιν μας όλους τους παράγοντες.
και θα πω ένα τελευταίο.
ακόμα και στην λάθος ενέργεια, το πέταγμα της μπανάνας, ο διαιτητής έδειξε ότι άλλα ισχύουν για όλες τις άλλες ομάδες (βλπ. Κονσεισαο) και άλλα για τους "χαϊδεμένους του ολυμπιακού....
αν εκεί είχαμε και άλλη αντιδρεση απο κάποιον οπαδό, θα λέγαμε ότι φταίει κάποιος ανεγκέφαλος... είναι όμως έτσι?
άνθρωποι παρορμητικοί πάντα θα υπάρχουν και τις πράξεις τους τις καταδικάζουμε... πότε όμως θα καταδικάσουμε και αυτούς που προκαλούν αυτές τις πράξεις?

Zus
21-04-14, 10:37
Ναι, είχε την μπανάνα πρόχειρη ο άλλος, μην τυχόν δει χειρονομία από μη λευκό και να την πετάξει για απάντηση. Θες και τα λες?

alfagamma
21-04-14, 11:35
Ναι, είχε την μπανάνα πρόχειρη ο άλλος, μην τυχόν δει χειρονομία από μη λευκό και να την πετάξει για απάντηση. Θες και τα λες?

Ότι να ναι, δλδ η χειρονομία του προηγούμενου αγώνα στην Τούμπα σβήστηκε από την μνήμη σου.... ή δεν την είδες?
μάλλον απλά τρολαρεις, αναβαίνει και ο μετρητής στα μνμτ σου και όλα οκ.... απλά τραγικό.

Zus
21-04-14, 12:06
Ότι να ναι, δλδ η χειρονομία του προηγούμενου αγώνα στην Τούμπα σβήστηκε από την μνήμη σου.... ή δεν την είδες?
μάλλον απλά τρολαρεις, αναβαίνει και ο μετρητής στα μνμτ σου και όλα οκ.... απλά τραγικό.


ποιοι με "χειρονομίες" προκάλεσαν την αντίδραση της μπανάνας...

Μου λες, ότι η μπανάνα δεν ήταν προαποφασισμένο να ριχτεί στο γήπεδο από κάποιον κατεστραμμένο ρατσιστή, που θέλει να χαρακτηρίζεται οπαδός ομάδας*. Την είχε απλά για ενέργεια στο ημίχρονο, αλλά αναγκάστηκε να την ρίξει για διαμαρτυρία.

Είπαμε, η πιο βρώμικη ομάδα της ελλάδος διαμαρτύρεται για τις συνθήκες της τούμπας, προκαλώντας το γέλιο και των γλαστρών στα μπαλκόνια μας, αλλά μην το ξεφτιλίζεται και εσείς το θέμα, ισοπεδώνοντας τα πάντα.

*Κάποιοι εγκεφαλικά καμμένοι ρατσιστές, όπως και οι οι υπόλοιποι οπαδοί ομάδας που δεν αντιδρούν σε αυτές τους τις πράξεις, θέλουν επειγόντως εντατικά μαθήματα για το τι αντιπροσωπεύει μία ομάδα. Η ανωμαλία που ονομάζεται ρατσισμός, δεν χωρά στον αθλητισμό.

alfagamma
21-04-14, 12:22
Μου λες, ότι η μπανάνα δεν ήταν προαποφασισμένο να ριχτεί στο γήπεδο από κάποιον κατεστραμμένο ρατσιστή, που θέλει να χαρακτηρίζεται οπαδός ομάδας*. Την είχε απλά για ενέργεια στο ημίχρονο, αλλά αναγκάστηκε να την ρίξει για διαμαρτυρία.

Είπαμε, η πιο βρώμικη ομάδα της ελλάδος διαμαρτύρεται για τις συνθήκες της τούμπας, προκαλώντας το γέλιο και των γλαστρών στα μπαλκόνια μας, αλλά μην το ξεφτιλίζεται και εσείς το θέμα, ισοπεδώνοντας τα πάντα.

*Κάποιοι εγκεφαλικά καμμένοι ρατσιστές, όπως και οι οι υπόλοιποι οπαδοί ομάδας που δεν αντιδρούν σε αυτές τους τις πράξεις, θέλουν επειγόντως εντατικά μαθήματα για το τι αντιπροσωπεύει μία ομάδα. Η ανωμαλία που ονομάζεται ρατσισμός, δεν χωρά στον αθλητισμό.

Φίλε μου θέλω να πιστεύω ότι απλά κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Θα το ξαναπώ όμως, θεωρώ οτι κάποιος ανεγκέφαλος είχε αποφασίσει να ρίξει την μπανάνα σαν αντίδραση στο κ...δάχτυλο του προηγούμενου αγώνα που έδειξε ο "έντιμος" και "λογικός" Σαλινο...
καταδικαστέο φυσικά αυτό που έκανε ο ανεγκέφαλος αλλά 2 φόρες καταδικαστέο αυτό που έκανε ( και δεν τιμωρήθηκε) ο Σαλινο, και φυσικά μουγγα για την "επιστροφή¨της μπανάνας που και πάλι πέρασε απαρατήρητη...

atma
22-04-14, 01:54
Πως φαίνεται ότι είσαι μπερδεμένος.

Αν έρθουν δύο τύποι ντουλάπες όπως λες, και την επόμενη μέρα
τους περιμένεις εσύ για να τους κάνεις τα ίδια, σε τι διαφέρεις από αυτούς;

Ενώ αν οργανωθείς και συνενοηθείς με άλλους για αλλαγή του καθεστώτος,
τότε αυτό είναι πόλεμος γιατίτις μεγαλύτερες απώλειες τις έχει ο αντίπαλος.

Αν κατορθώσουν να συνεργαστούν Αλαφούζος-Σαββίδης-Μελισανίδης,
κι αλλάξουν τοκατεστημένο της Super league,ο μόνος χαμένος θα είναι ο OΣΦΠ.

Με αυτά που έγιναν στην Τούμπα, προξένησες γρατζουνιές στον ΟΣΦΠ
και τις μεγαλύτερες απώλειες τις είχαμε εμείς. Δεν άλλαξε κάτι ουσιαστικό,
και παίζουμε χωρίς φιλάθλους στα paly-off, και χωρις τρεις βασικούς στον τελικό.

Tα παραδείγματα που αναφέρεις ήταν οργανωμένες μορφές πολέμου.
Που είμαι σύμφωνος κι έτσι πρέπει να γίνει.

Καμια σχέση με ότι έγινε στην Τούμπα, που έμοιαζε με ανταρτοπόλεμο.
Προκαλείς μικρό πλήγμα στον αντίπαλο, κι αυτός για αντίποινα κάιει ολόκληρο χωριό.
Ποιός έχει τις μεγαλύτερες απώλειες σε αυτήν την περίπτωση;


Από τον Μελισσανίδη που παίρνει τηλ δημοσιογράφους και τους απειλεί για την ζωή τους όταν κάνουν ρεπορτάζ γι αυτόν, από τον Αλαφούζο του ΣΚΑΪ που εκπέμπει χωρίς άδεια και βουλιάζει καράβια (με κόσμο πάνω) για να τ'αρπάξει και τον Σαββίδη περιμένεις να δεις άσπρη μέρα;

Και πρέπει να δούμε και τι ακριβώς σημαίνει άσπρη μέρα, γιατί από οτι καταλαβαίνω, κάποιοι θέλουν απλώς να γίνουν Ολυμπιακοί στην θέση του Ολυμπιακού. Εγώ θέλω να βλέπω ένα υγείες πρωτάθλημα, να πηγαίνω με τους φίλους μου στο γήπεδο και να παίρνουν τίτλους ομάδες όπως ο ΠΑΣ Γιάννενα, ο ΟΦΗ και η Ξάνθη, όταν έχουν καλό σύνολο. Επίσης θα ήθελα salary cup για να μην έχει ο ΟΣΦΠ 11 «καλούς» και μένουν οι άλλοι με τα μπάζα.

Αλλά αυτά έχω την απαίτηση να τα κάνει ο Υπ. Αθλητισμού όχι ο Σαββίδης... Έλεος.

- - - Updated - - -


Μου λες, ότι η μπανάνα δεν ήταν προαποφασισμένο να ριχτεί στο γήπεδο από κάποιον κατεστραμμένο ρατσιστή, που θέλει να χαρακτηρίζεται οπαδός ομάδας*. Την είχε απλά για ενέργεια στο ημίχρονο, αλλά αναγκάστηκε να την ρίξει για διαμαρτυρία.

Είπαμε, η πιο βρώμικη ομάδα της ελλάδος διαμαρτύρεται για τις συνθήκες της τούμπας, προκαλώντας το γέλιο και των γλαστρών στα μπαλκόνια μας, αλλά μην το ξεφτιλίζεται και εσείς το θέμα, ισοπεδώνοντας τα πάντα.

*Κάποιοι εγκεφαλικά καμμένοι ρατσιστές, όπως και οι οι υπόλοιποι οπαδοί ομάδας που δεν αντιδρούν σε αυτές τους τις πράξεις, θέλουν επειγόντως εντατικά μαθήματα για το τι αντιπροσωπεύει μία ομάδα. Η ανωμαλία που ονομάζεται ρατσισμός, δεν χωρά στον αθλητισμό.


Well said, και κυρίως η συγκεκριμένη ομάδα!

raspoutiv
22-04-14, 13:53
γαυράκια κλαφτείτε αλλού
εδώ μιλάμε για την ΠΑΟΚάρα και μόνο. έχουμε τελικό και play off μπροστά μας. δε θα ασχολούμαστε με τα ψυχολογικά σας

Ιβάν κατέβα για δήμαρχος

biggeo65
22-04-14, 17:27
Από τον Μελισσανίδη που παίρνει τηλ δημοσιογράφους και τους απειλεί για την ζωή τους όταν κάνουν ρεπορτάζ γι αυτόν, από τον Αλαφούζο του ΣΚΑΪ που εκπέμπει χωρίς άδεια και βουλιάζει καράβια (με κόσμο πάνω) για να τ'αρπάξει και τον Σαββίδη περιμένεις να δεις άσπρη μέρα;

Και πρέπει να δούμε και τι ακριβώς σημαίνει άσπρη μέρα, γιατί από οτι καταλαβαίνω, κάποιοι θέλουν απλώς να γίνουν Ολυμπιακοί στην θέση του Ολυμπιακού. Εγώ θέλω να βλέπω ένα υγείες πρωτάθλημα, να πηγαίνω με τους φίλους μου στο γήπεδο και να παίρνουν τίτλους ομάδες όπως ο ΠΑΣ Γιάννενα, ο ΟΦΗ και η Ξάνθη, όταν έχουν καλό σύνολο. Επίσης θα ήθελα salary cup για να μην έχει ο ΟΣΦΠ 11 «καλούς» και μένουν οι άλλοι με τα μπάζα.

Αλλά αυτά έχω την απαίτηση να τα κάνει ο Υπ. Αθλητισμού όχι ο Σαββίδης... Έλεος.

Well said, και κυρίως η συγκεκριμένη ομάδα!

O καθένας το θέλει αυτό, αλλά όταν πήρε πρωτάθλημα η Λαρισα,
κι ο Hρακλής κύπελο, μετά μας προέκυψαν Ολυμπιακός Παναθηναϊκός.

Ο πρώτος εξαφάνισε την Λάρισα με την γνωστή παράγκα της ΕΠΟ,(1984)
ο δεύτερος εξαφάνισε τον Ηρακλή με την κατηγορία δωροδοκίας.
Τόσο υγιές ήταν το πρωτάθλημα και τότε.

Από την στιγμή που λόγω UEFA ο υπουργός δεν έχει λόγο στα της Super League,
πρέπει κάποιοι να αναλάβουν πρωτοβουλίες και να
"σπάσουν το απόστημα" που λέγεται Ολυμπιακός,και την παράγκα της Super League.

Kατακριτέα η μπανάνα από όλους, αλλά δεν σε βλέπω να κατακρίνεις με τον ίδιο τρόπο
το κ**λοδάχτυλο του Σαλίνο προς τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. Και δεν τιμωρήθηκε κιόλας.
Όπως και κανείς δεν είδε την επιστροφή της μπανάνας από τον Σαλίνο στην κερκίδα.

Κι αυτός συνεχίζει ακόμη να παίζει μπάλα στον Ολυμπιακό. Καμιά τιμωρία.

yiapap
26-04-14, 17:38
Φρέσκο :lol:
Σταματάνε τα πούλμαν (22 χιλιόμετρα καραβάνι) έξω από σουβλατζίδικο στην Εθνική κοντά στη Λαμία. Κατεβαίνει ένας ΠΑΟΚΤΣΗΣ μπαίνει στο μαγαζί και λέει του σουβλατζή:
- Γκαρντάσι μερικά σάντουιτς θα με κάνεις;
- Βεβαίως
- Ωραία. θέλω 25 χιλιάδες πίτα γύρο, αλλά τα 3500 να είναι με χωρίς κρεμμύδι.

- - - Updated - - -

Χωρίς σχόλια...
138532
138533

blade_
26-04-14, 18:59
γελαει ο κοσμος με τους καημενους!!!φωτο του ΑΡΗ βγαζουν και χαιρονται!!!!

MaFiOzOs_GR
26-04-14, 19:15
Φιλιούνται, αγκαλιαζονται Σαββίδης με Αλαφούζο! Βλέπω να φωνάζουν συνθήματα κατά του ολυμπιακού σε λίγο! :-P

Sent from my Galaxy S4 using Forum Runner

atma
26-04-14, 21:43
O καθένας το θέλει αυτό, αλλά όταν πήρε πρωτάθλημα η Λαρισα,
κι ο Hρακλής κύπελο, μετά μας προέκυψαν Ολυμπιακός Παναθηναϊκός.

Ο πρώτος εξαφάνισε την Λάρισα με την γνωστή παράγκα της ΕΠΟ,(1984)
ο δεύτερος εξαφάνισε τον Ηρακλή με την κατηγορία δωροδοκίας.
Τόσο υγιές ήταν το πρωτάθλημα και τότε.

Από την στιγμή που λόγω UEFA ο υπουργός δεν έχει λόγο στα της Super League,
πρέπει κάποιοι να αναλάβουν πρωτοβουλίες και να
"σπάσουν το απόστημα" που λέγεται Ολυμπιακός,και την παράγκα της Super League.

Kατακριτέα η μπανάνα από όλους, αλλά δεν σε βλέπω να κατακρίνεις με τον ίδιο τρόπο
το κ**λοδάχτυλο του Σαλίνο προς τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. Και δεν τιμωρήθηκε κιόλας.
Όπως και κανείς δεν είδε την επιστροφή της μπανάνας από τον Σαλίνο στην κερκίδα.

Κι αυτός συνεχίζει ακόμη να παίζει μπάλα στον Ολυμπιακό. Καμιά τιμωρία.

Εντάξει κατακριτέος κι ο Σαλίνο, απλά δεν θέλω να σταθώ σε ατομικό επίπεδο, αλλά σε δια-συλλογικό. Όση εξουσία και να έχει η UEFA, δεν μπορεί να κάνει τίποτε αν η πολιτική ηγεσία της χώρας αποφασίσει κάτι. Το θέμα είναι πως για να φτάσει κάποιος στο υπουργείο στην χώρα μας (και στις περισσότερες πιστεύω, αλλά ΟΧΙ σε όλες) πρέπει να φιλήσει πολλές κατουρημένες ποδιές, με αποτέλεσμα οι «ικανοί κι ενάρετοι» να μην ασχολούνται με την πολιτική και να μας μένουν τα «λαμόγια».

Καλή συνέχεια φίλε μου,

Forza ΠΑΟΚ :-)

Artemius
26-04-14, 22:11
δεν
εχω
αρκετο
τσιπουρο
για
να
ξεχασω.


Δεν εχουνε ψυχη τελος. Αν ειχανε,εστω θα παιζανε.Τις απουσιες τις καταλαβαινω,την ελλειψη ψυχης,πλην ελαχιστων,οχι.

Στο Ναο,ο λαος εκανε καταθεση ψυχης,και πηραμε κατα το ημισυ το ματς νταηλικι.

Απορω πως θα κοιμηθει ο Σαλπιγγιδης σημερα,αυριο,τις επομενες μερες... σημερα βρηκε να του βγει ολη η αμπαλιαση του,να παρει την ομαδα στο λαιμο του... θα λεγα που να τα φαει και απο που τα γκαφρα ο Δημοσιοσχετιστας αλλα θα φαω μπαν και δε λεει...

Μονο ο Στοχ ξεχωρισε... ο Στοχ που πινει,κανει,ρανει...


Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο,αξιος Κυππελουχος,καθαρα. Επαιξε μπαλα. Μπραβο στον Αναστασιου,εφτιαξε ομαδα απο το τιποτα. Ο Μπεργκ οργιασε.

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ σαν ΠΑΟΚτσης που το ΕΝΑ (1) γκολ που εβαλε η ομαδα μου, ηταν απο πεναλτυ , καθαρο μεν, αλλα απο πεναλτυ, που το πηρα σε Τελικο, μεσα στην Αθηνα, απεναντι σε Αθηναικη ομαδα.

Αν ξερανε σε ποια ομαδα παιζανε,και τι ιστορια εχει,εφοσον δεν μπορουσαν να το γυρισουν, θα το σουταρανε εξω... αλλα δε ξερουνε...


υ.γ. : Τελικά,κατα τα ράδια ο Γ.Χ. ειναι προπονητής αλλά σε εβδομαδιαία βάση. Τα ράδια της πόλης κερνάνε σανό, λαέ του ΠΑΟΚ κατανάλωσε άφοβα...

blade_
26-04-14, 22:38
καθαρο πεναλντι?χαχαχα

αλλο ενα για τη πετσινη συλλογη σου να λες

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
26-04-14, 22:45
καθαρο πεναλντι?χαχαχα

αλλο ενα για τη πετσινη συλλογη σου να λες

Κι εγώ για μούφα το είδα στην αρχή αλλά στο replay φάνηκε ότι ο Κάκος είναι μεγάλη γάτα και ότι τα βλέπει όλα.
Στο 0-0 δύσκολα να το έδινε πάντως.

Artemius
26-04-14, 22:51
καθαρο πεναλντι?χαχαχα

αλλο ενα για τη πετσινη συλλογη σου να λες


καλό ταξίδι λέμε εσείς του χρόνου. :p

πές μας κιόλας οτι αδικήθηκε ο Παναθηναικός σε εκείνη την φάση,να το ακούσουμε και αυτό οτι πήραμε πέτσινο μεσα στην Αθηνα σε Τελικό απέναντι σε Αθηναικη ομάδα!
το πεναλτυ ειναι πεντακάθαρο,τον πάτησε,τον ανέτρεψε,γεια σας. χαζό πέναλτυ κιόλας.

και να σε πώ και τη πάσα αλήθεια, αν δεν έδινε τιποτα, εμένα δεν θα με φαινόταν περίεργο. εξεπλάγην που το έδωσε. ο Κάκος λιγο πριν το τέλος την καριέρας του,αποφάσισε να παίζει 50-50 και να τους γράφει όλους στα @@ του.

- - - Updated - - -


Στο 0-0 δύσκολα να το έδινε πάντως.

σε 0-0,ουτε εμεις δε θα το διναμε ρε... :p

blade_
26-04-14, 22:54
καλα ωρα ειναι να μας πειτε οτι εχετε και παραπονα απο τη διαιτησια..περαστικα σας

Artemius
26-04-14, 23:13
καλα ωρα ειναι να μας πειτε οτι εχετε και παραπονα απο τη διαιτησια..περαστικα σας

οτι θες καταλαβαινεις με φαινεται...

zillion
26-04-14, 23:16
Μου έκανε εντύπωση που δεν έπαιξε κατενάτσιο ο παοκ σήμερα. Την πετυχημένη συνταγή δεν την αλλάζεις. Παίζοντας ποδόσφαιρο κινδυνεύει να χάσει και τη δεύτερη θέση στα πλεϋ οφ.

Φανερός Πράκτωρ
26-04-14, 23:52
έμαθα ότι χάσατε σήμερα.

138541

@ ADSLgr.com All rights reserved.