PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

maxcp
03-06-06, 22:16
Τις γραφικότητες που ακούγονται στα ραδιόφωνα περί νέου Αμπράμοβιτς, επειδή ο Σαββίδης δήλωσε οτι θέλει να είναι πάντα πρώτος, ας μην τις σχολιάσω ακόμα.Θα ακουστούν πολλές περισσότερες όταν, σύντομα, θα αναλάβει και επίσημα ο Σαββίδης.

κατσε να πάρει το γήπεδο,εεε την παε εννοω και θα δείτε που θα πάει..
θα διορίσει καναν Τροχανά και μην τον είδατε...
το γήπεδο για εμπορικούς χώρους θέλει και τπτ άλλο..
εδω θα είμαστε(το ελπίζω :p)

alfisti
04-06-06, 00:30
στις 11 είχε συνέντευξη ο Σαββίδης στην ET3
ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά! Συμφωνώ με την παραχώρηση των μετοχών στον Σαββίδη.

GoG
04-06-06, 00:36
Και γιατι δεν το ειπες πιο μπροστα ρε alfisti?Τι ειπε σε γενικες γραμμες?

giwrgosth
04-06-06, 00:47
Τι ειπε σε γενικες γραμμες?
Ο παρουσιαστής τον έγλυφε μέχρι αηδίας, εμετό πήγα να κάνω και ο Σαββίδης είπε (στα Ρώσικα) το πόσο πολύ αγαπάει τον ΠΑΟΚ και ότι θέλει να τον κάνει μεγάλη ομάδα, αλλά είναι εμπόδιο οι ελληνικοί νόμοι κλπ.
Ότι δηλαδή είπαν πάνω κάτω και οι προηγούμενοι υποψίφιοι, βλέπε Καντάφι, Σεΐχηδες κλπ.
Ένα μόνο δεν είπε: γιατί περίμενε πρώτα να αποβληθεί ο ΠΑΟΚ από το ΟΥΕΦΑ και μετά να τον αγοράσει? Περίπτερο χωρίς τσιγάρα φτηνό μαγαζάκι...
Πέτρες στη Θεσ/νίκη δεν έχετε? Πάτε μέχρι το Ασβεστοχώρι στα νταμάρια να μαζέψετε...

alfisti
04-06-06, 02:02
Και γιατι δεν το ειπες πιο μπροστα ρε alfisti?Τι ειπε σε γενικες γραμμες?

Το βράδυ του Σαββάτου ο Ιβάν Σαββίδης μίλησε στην εκπομπή "Λαβύρινθος" της ΕΤ-3 και αποκάλυψε πως είναι διατεθειμένος να δώσει τα λεφτά της εγγυητικής, μόνο αν βρεθεί το "παραθυράκι" και ο ΠΑΟΚ παίξει τελικά στο κύπελλο UEFA.
"Ανεξάρτητα από το αν θα αγοράσω ή όχι τον ΠΑΟΚ, είμαι έτοιμος να δώσω την εγγυητική για να παίξει η ομάδα στην Ευρώπη. Σε αυτή την απόφασή μου παίζει ρόλο η ελληνική καταγωγή μου. Σαν επιχειρηματίας δεν πρέπει να το κάνω, δεν είναι σωστό. Για συναισθηματικούς λόγους, όμως, είμαι έτοιμος να το κάνω. Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να παίξει ο ΠΑΟΚ στο UEFA, εγώ είμαι έτοιμος να βοηθήσω. Ανεξάρτητα από τις συνομιλίες και τις διαπραγματεύσεις που συνεχίζονται", τόνισε χαρακτηριστικά ο κ.Σαββίδης.

"Μπορώ να κάνω τον ΠΑΟΚ οικονομικά ανεξάρτητο. Μπορώ να φτιάξω μια μεγάλη ομάδα. Αν πιστεύουν ότι μπορεί να έρθει κάποιος και να δώσει δεκάδες εκατομμύρια ευρώ χωρίς να πάρει κάποια λεφτά πίσω, τότε δεν θα λήθει το πρόβλημα. Θέλω να βάλω λεφτά, αλλά θέλω και να πάρω. Ετσι γίνονται οι επιχειρήσεις. Ρωτάω τι έχει ο ΠΑΟΚ και μου λένε τίποτα! Εγώ θέλω να μου δώσουν το γήπεδο και να επενδύσω. Ο Ερασιτέχνης θα είναι πάντα αντίθετος και εμπόδιο για τα συμφέροντα της ΠΑΕ. Θέλω να στείλω τους λογιστές μου να κάνουν έλεγχο και δεν με αφήνουν. Λένε ότι θέλουν να πουλήσουν, αλλά δεν με αφήνουν να κάνω έλεγχο".Οσον αφορά τα προβλήματα της ομάδας και τις τελευταίες εξελίξεις, ο ομογενής επιχειρηματίας δήλωσε:

"Ο ΠΑΟΚ είναι κομμάτι του λαού. Σήμερα έχει σοβαρό πρόβλημα και πιστεύω ότι μπορώ να είμαι χρήσιμος. Θέλω να λύσω τα οικονομικά προβλήματα του ΠΑΟΚ και να τον κάνω οικονομικά ανεξάρτητο. Να έχει κέρδη. Το επαγγελματικό τμήμα της ομάδας πρέπει να το βλέπουμε σαν μια επιχειρηματικά ενότητα".

Για να συμπληρώσει: "Ηταν έκπληξη ο αποκλεισμός του ΠΑΟΚ από το UEFA. Με ξάφνιασε η απόφαση. Από την ανθρώπινη πλευρά δεν ένιωσα καλά. Εγώ δεν θέλω να συνδεθεί το όνομά μου με κάποιο πρόβλημα του συλλόγου. Μίλησα με τον Αλέξανδρο Λυκουρέζο και ζήτησα να μάθω που είναι το πρόβλημα και αν μπορούμε να το λύσουμε. Δεν μπορούν τελευταία στιγμή να ζητάνε χρήματα, να ζητάνε εγγυήσεις. Δεν γίνονται έτσι τα πράγματα".

"Εγώ θέλω να κάνω επένδυση στον ΠΑΟΚ. Δεν θέλω να τον διοικήσω. Δεν θέλω να γίνω πρόεδρος. Εγώ θέλω να επενδύσω και να κάνω μια ομάδα που θα είναι πρώτη στην Ελλάδα και θα παίζει καλά στην Ευρώπη".Ο κ.Σαββίδης αποκάλυψε πως πριν από δύο χρόνια είχε ενδιαφερθεί και για την αγορά της ΑΕΚ, αλλά βρήκε παρόμοια προβλήματα με αυτά που συναντά στον ΠΑΟΚ.



ΜΠΡΑΒΟ..

στην γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ που αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας

yiapap
04-06-06, 02:17
Το βράδυ του Σαββάτου ο Ιβάν Σαββίδης μίλησε στην εκπομπή "Λαβύρινθος" της ΕΤ-3 και αποκάλυψε πως είναι διατεθειμένος να δώσει τα λεφτά της εγγυητικής, μόνο αν βρεθεί το "παραθυράκι" και ο ΠΑΟΚ παίξει τελικά στο κύπελλο UEFA.
"Ανεξάρτητα από το αν θα αγοράσω ή όχι τον ΠΑΟΚ, είμαι έτοιμος να δώσω την εγγυητική για να παίξει η ομάδα στην Ευρώπη. Σε αυτή την απόφασή μου παίζει ρόλο η ελληνική καταγωγή μου. Σαν επιχειρηματίας δεν πρέπει να το κάνω, δεν είναι σωστό. Για συναισθηματικούς λόγους, όμως, είμαι έτοιμος να το κάνω. Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να παίξει ο ΠΑΟΚ στο UEFA, εγώ είμαι έτοιμος να βοηθήσω. Ανεξάρτητα από τις συνομιλίες και τις διαπραγματεύσεις που συνεχίζονται", τόνισε χαρακτηριστικά ο κ.Σαββίδης.

"Μπορώ να κάνω τον ΠΑΟΚ οικονομικά ανεξάρτητο. Μπορώ να φτιάξω μια μεγάλη ομάδα. Αν πιστεύουν ότι μπορεί να έρθει κάποιος και να δώσει δεκάδες εκατομμύρια ευρώ χωρίς να πάρει κάποια λεφτά πίσω, τότε δεν θα λήθει το πρόβλημα. Θέλω να βάλω λεφτά, αλλά θέλω και να πάρω. Ετσι γίνονται οι επιχειρήσεις. Ρωτάω τι έχει ο ΠΑΟΚ και μου λένε τίποτα! Εγώ θέλω να μου δώσουν το γήπεδο και να επενδύσω. Ο Ερασιτέχνης θα είναι πάντα αντίθετος και εμπόδιο για τα συμφέροντα της ΠΑΕ. Θέλω να στείλω τους λογιστές μου να κάνουν έλεγχο και δεν με αφήνουν. Λένε ότι θέλουν να πουλήσουν, αλλά δεν με αφήνουν να κάνω έλεγχο".Οσον αφορά τα προβλήματα της ομάδας και τις τελευταίες εξελίξεις, ο ομογενής επιχειρηματίας δήλωσε:

"Ο ΠΑΟΚ είναι κομμάτι του λαού. Σήμερα έχει σοβαρό πρόβλημα και πιστεύω ότι μπορώ να είμαι χρήσιμος. Θέλω να λύσω τα οικονομικά προβλήματα του ΠΑΟΚ και να τον κάνω οικονομικά ανεξάρτητο. Να έχει κέρδη. Το επαγγελματικό τμήμα της ομάδας πρέπει να το βλέπουμε σαν μια επιχειρηματικά ενότητα".

Για να συμπληρώσει: "Ηταν έκπληξη ο αποκλεισμός του ΠΑΟΚ από το UEFA. Με ξάφνιασε η απόφαση. Από την ανθρώπινη πλευρά δεν ένιωσα καλά. Εγώ δεν θέλω να συνδεθεί το όνομά μου με κάποιο πρόβλημα του συλλόγου. Μίλησα με τον Αλέξανδρο Λυκουρέζο και ζήτησα να μάθω που είναι το πρόβλημα και αν μπορούμε να το λύσουμε. Δεν μπορούν τελευταία στιγμή να ζητάνε χρήματα, να ζητάνε εγγυήσεις. Δεν γίνονται έτσι τα πράγματα".

"Εγώ θέλω να κάνω επένδυση στον ΠΑΟΚ. Δεν θέλω να τον διοικήσω. Δεν θέλω να γίνω πρόεδρος. Εγώ θέλω να επενδύσω και να κάνω μια ομάδα που θα είναι πρώτη στην Ελλάδα και θα παίζει καλά στην Ευρώπη".Ο κ.Σαββίδης αποκάλυψε πως πριν από δύο χρόνια είχε ενδιαφερθεί και για την αγορά της ΑΕΚ, αλλά βρήκε παρόμοια προβλήματα με αυτά που συναντά στον ΠΑΟΚ.

Ρε συ alfisti... Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ το παραπάνω:
Θέλει να τον κάνει μεγάλη ομάδα. Θα βάλει τρισεκατομμύρια. Είναι επιχειρηματική ενότητα. Τον αγαπάει τον ΠΑΟΚ, θέλει όμως και το γήπεδο δικό του...
Αλλά για όλα αυτά δεν πρέπει ο ΠΑΟΚ να αποκλειστεί από το UEFA???????????
Ε, για όνομα δηλαδή! Πόσα θα βγάλει ο ΠΑΟΚ από το UEFA;
Scripta Manent φίλε και σε 1-2-3 χρόνια πάλι μου φαίνεται θα φωνάζετε "Έξω ο Σαββίδης" :rtfm:

Μια είναι η λύση:
Μηδενική ανοχή: Όλοι στη Β, Γ, Δ Εθνική και πρώτοι εμείς. Να τελειώσει αυτό το πανηγύρι της ασυδοσίας. Εγώ αν ήμουν συνδεσμίτης θα κυνηγούσα μόνο την τιμωρία των υπευθύνων ελεγκτών και του Γούμενου. Θα τα έσπαζα μόνον όταν του χρόνου θα σκάσει ο "Σούπερ Νέος Μανιώνιος" ή ο "Νέος Ατρόμητος"

alfisti
04-06-06, 02:31
Ρε συ alfisti... Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ το παραπάνω:
Θέλει να τον κάνει μεγάλη ομάδα. Θα βάλει τρισεκατομμύρια. Είναι επιχειρηματική ενότητα. Τον αγαπάει τον ΠΑΟΚ, θέλει όμως και το γήπεδο δικό του...
Αλλά για όλα αυτά δεν πρέπει ο ΠΑΟΚ να αποκλειστεί από το UEFA???????????
Ε, για όνομα δηλαδή! Πόσα θα βγάλει ο ΠΑΟΚ από το UEFA;


????????????????????????
που διαφωνείς ;μίλα συγκεκριμένα

yiapap
04-06-06, 02:42
Που κολλάει η συμμετοχή στο UEFA με τις "αγνές του προθέσεις";
Που κολλάει η ιδιοκτησία του γηπέδου (αξίας εκατοντάδων εκατομμυριών) με το "θα βάλω χρήματα να κάνω τον ΠΑΟΚ μεγάλο";

Ειδικά για το 2ο πρόσεξε ότι ΑΝ (χτύπα ξύλο) γίνει κάτι τέτοιο θα αποτελέσει μια τραγική αρχή. Μετά ο κάθε πιστωτής του οποιουδήποτε ΠΑΟΚ θα μπορεί να βγάζει στο σφυρί το οποιοδήποτε γήπεδο έστω και για 100€!!! Σκέφτεσαι που μπορεί να καταλήξει αυτό;

alfisti
04-06-06, 02:45
μιλάει για τις κινήσεις του και για το πλάνο του!
υποστηρίζει οτι όποια και κατάληξη να έχουν οι συνομιλίες για την αγορά του ΠΑΟΚ αυτός θα βοήθησει με την εγγυητική για να συμμετάσχει στο UEFA..
το κακό που είναι;;;
θέλει επίσης το 100% των μετοχών του ΠΑΟΚ
την πλήρη εκμετάλευση του γηπέδου
το σήμα

αυτά και μετά ο ΠΑΟΚ γίνεται επιτέλους υγιείς ομάδα!

yiapap
04-06-06, 03:04
αυτά και μετά ο ΠΑΟΚ γίνεται επιτέλους υγιείς ομάδα!OK, κανένα πρόβλημα. Μακάρι να έχεις δίκιο και να έχω άδικο.
Δεν είμαι μέσα στα πράγματα (κάθε άλλο), δε γνωρίζω το παρασκήνιο (αυτοί που το γνωρίζουν δε μιλούν), απλά για κάποιο λόγο ο κ.Σαββίδης δε μου γεμίζει το μάτι... Ούτε αυτός ούτε το επιτελείο του, ούτε οι χειρισμοί ως σήμερα.

Ξαναλέω, μακάρι να κάνω λάθος και όλα να είναι επειδή οι δικοί μας είναι Ρωχάμηδες.

gatoulas
04-06-06, 03:37
Ο άνθρωπος ήρθε για να βγάλει λεφτά και καλά κάνει! Ένας επιχειρηματίας έτσι πρέπει να σκέφτεται.
Αλλά 1ον όταν πάς να κάνεις μια επένδυση φροντίζεις να ξέρεις το νομικό πλαίσιο και δε μπορείς να λές να αλλάξουν οι νόμοι για να αγοράσω το γήπεδο (!) και 2ον τι σημαίνει ζήτησα νε με πάρει τηλέφωνο ο υπουργός (!). Ποιός είσαι ρε τεράστιε :rofl:
Ελπίζω να έχει όντως σοβαρό σκοπο (που για να ήρθε 3 φορές προφανώς έχει) και να αφήσει τα αστεία. Δηλαδή με 20 εκατομμύρια περιμένει να πάρει και γήπεδο και υπεραξία κοκ.
Τον χαλάει και το 10% στον ερασιτέχνη. Τα υπόλοιπα τμήματα δηλαδή στα τάρταρα;
Απλά προσπαθεί να πάρει ότι μπορεί όσο όσο. Είπαμε, επιχειρηματίας είναι.
Το κακό είναι ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει χρόνο για να διαπραγματευτεί σοβαρά. Τόσους μήνες κάποιοι μάλλον ροχάλιζαν...

maxcp
04-06-06, 07:13
στις 11 είχε συνέντευξη ο Σαββίδης στην ET3
ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά! Συμφωνώ με την παραχώρηση των μετοχών στον Σαββίδη.

ναι έτη φωτος.. εκει που είπε οτι ο Αμπράμοβιτς έβαλε μια φορά λεφτά στην Τσέλσι και μετά η Τσέλσι άρχισε να ζει με το δικό της ταμείο,το άκουσες?Ειναι αληθινό αυτο ε??

ρε σεις θα έρθει,θα δώσει 5-6 εκατ ευρω και του χρόνου μην τον είδατε..ΕΝΙΚ μου θυμίζει..

alfisti
04-06-06, 14:14
Ο άνθρωπος ήρθε για να βγάλει λεφτά και καλά κάνει! Ένας επιχειρηματίας έτσι πρέπει να σκέφτεται.
Αλλά 1ον όταν πάς να κάνεις μια επένδυση φροντίζεις να ξέρεις το νομικό πλαίσιο και δε μπορείς να λές να αλλάξουν οι νόμοι για να αγοράσω το γήπεδο (!) και 2ον τι σημαίνει ζήτησα νε με πάρει τηλέφωνο ο υπουργός (!). Ποιός είσαι ρε τεράστιε
Ελπίζω να έχει όντως σοβαρό σκοπο (που για να ήρθε 3 φορές προφανώς έχει) και να αφήσει τα αστεία. Δηλαδή με 20 εκατομμύρια περιμένει να πάρει και γήπεδο και υπεραξία κοκ.
Τον χαλάει και το 10% στον ερασιτέχνη. Τα υπόλοιπα τμήματα δηλαδή στα τάρταρα;
Απλά προσπαθεί να πάρει ότι μπορεί όσο όσο. Είπαμε, επιχειρηματίας είναι.
Το κακό είναι ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει χρόνο για να διαπραγματευτεί σοβαρά. Τόσους μήνες κάποιοι μάλλον ροχάλιζαν...

συμφωνώ οτι ο νόμος είναι τελείως χαζός στην Ελλάδα..
είμαστε η μόνη χώρα στην Ευρώπη που έχει τέτοιο καθεστώς με τους ΑΣ..


"Θέλουν να μου πουλήσουν χρέη και αέρα και δώσω εκατομμύρια ευρώ". είπε
του ζητάνε 20 εκατομύρια και δεν του δίνουν ουσιαστικά τίποτα!
δεν μπορεί ο άλλος να έρθει να επενδύσει σε μια ομάδα να ρίξει εκατομύρια των εκατομυριών και να μην έχει εκμετάλευση γηπέδου!
επιχειρηματίας είναι δεν είναι μ*****ς!

θα πώ κάτι και αύριο θα με θυμηθείτε: Ο ΠΑΟΚ θα παίξει Ευρώπη

Gila1899
04-06-06, 14:22
Οι παοκτσήδες παραχωρούν γη και ύδωρ στον Ιβάν.Το τί λέγεται στα ραδιόφωνα είναι ενδεικτικό.Ποιός ενδιαφέρεται για τα άλλα τμήματα, έχει απόλυτο δίκιο ο Σαββίδης και τα σχετικά.

Σχεδόν όλοι είναι υπέρ του Σαββίδη.Αλλωστε σχεδόν όλοι είναι σίγουροι οτι θα κάνει επένδυση 150εκατομμυρίων ευρώ. :whistle:

Μια ερώτηση.Αν πουληθεί το γήπεδο στο Σαββίδη, και σε μερικά χρόνια αποδειχθεί για άλλη μια φορά άνθρακες ο θησαυρός, απο τη στιγμή που είναι πολίτης ξένης χώρας πώς θα το πάρετε πίσω;Δεν θα αρκεί πλέον μια κυβερνητική παρέμβαση για να ασκηθούν πιέσεις, όπως έγινε με τους προηγούμενους.Αν μάλιστα ο Σαββίδης είναι όντως βουλευτής, φανταστείτε τί γέλιο θα πέσει αν προσπαθήσει η ελληνική κυβέρνηση να ασχοληθεί με περιουσιακό στοιχείο ρώσσου βουλευτή.

Πάντως ένα είναι σίγουρο.Ο Σαββίδης θα τα πάρει όλα όσα ζητάει, και μάλιστα πολύ σύντομα.Το αργότερο σε μια δυο μέρες αν όχι και σήμερα. .

Για 150.000.000 ευρώ επένδυση μιλάμε.Δώσε όραμα στο λαό και παρ' του την ψυχή:whistle:

gatoulas
04-06-06, 14:43
Πως δεν παίρνει τίποτα! Η υπεραξία που λέγαμε. Μαγαζί γωνία δεν τον λέτε οι ίδιοι τον ΠΑΟΚ. Ε τα μαγαζιά γωνία μοσχοπουλούνται και χρεωμένα.

alfisti
04-06-06, 15:41
στο 102.00 fm εχει την συνεντευξη του Σαββίδη

giwrgosth
04-06-06, 16:36
Πως δεν παίρνει τίποτα! Η υπεραξία που λέγαμε. Μαγαζί γωνία δεν τον λέτε οι ίδιοι τον ΠΑΟΚ. Ε τα μαγαζιά γωνία μοσχοπουλούνται και χρεωμένα.
Μα αυτό κάνει! Προσπαθεί να διαλύσει τον ΠΑΟΚ, μάλλον να τον αφήσει να διαλυθεί γιατί αυτός δεν φταίει, για να τον πάρει τσάμπα και να φανεί και ήρωας!
ΟΥΕΦΑ δεν θα πάιξει, παίκτες θα φύγουν, άρα μόνο όνομα θα αγοράσει και μάλιστα κοψοχρονιά!
Το ξαναείπα: πέτρες στη σαλονίκη δεν έχετε, αλλά το Ασβεστοχώρι με τα νταμάρια δίπλα είναι, δεν κάνετε ένα ντου?

alfisti
04-06-06, 16:50
κάνεις λάθος.
ο Σαββίδης έχει τέλειο οργανόγραμμα!
θέλει ανεξάρτητο τον ποδοσφαιρικό ΠΑΟΚ απο τα άλλα τμήματα!!
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ;;;;
γιατί πρέπει όποιος έρχεται να τον παίρνουμε με τις ντομάτες;;

τέσπα πάλι στους δρόμους μας βλέπω..

18:00 συνέντευξη τύπου έχει ο Σαββίδης - Λυκουρέζος

giwrgosth
04-06-06, 16:59
γιατί πρέπει όποιος έρχεται να τον παίρνουμε με τις ντομάτες;;
Απλά και μόνο γιατί από το Βλαδιβοστόκ ακούγετε "Είμαι λαμόγιο..."
Πείτε μου ρε παιδιά ποιος ΣΟΒΑΡΟΣ επιχειρηματίας θα αγοράσει ομάδα της Θεσ/νίκης με αυτές τις προϋποθέσεις? Ένας Κοντομηνάς και ένας Μυτιλιναίος ήρθαν και δεν θέλουν να ξανακούσουν για ποδόσφαιρο.
Θα βάλω εγώ τα ωραία μου λεφτά και θα μου κάνει κουμάντο η 3 και η 4? Δεν πάω καλύτερα να αγοράσω τον Πανθρακικό και να μου περισέψουν να πάρω και πασατέμπο?
Αλλαγή νοοτροπίας από εσας τους φιλάθλους χρειάζετε φίλε alfisti, τίποτα άλλο.

alfisti
04-06-06, 17:21
οτι να ναι γράφεις ..
γιατί θα κάνει κουμάντο η 3 και η 4;;
ο άνθρωπος βλέπει μπροστά έχει όραμα
θέλει τον ΠΑΟΚ ανεξάρτητο!
επιτέλους να σταματήσουν να τρώνε αυτοί που είναι στον ΠΑΟΚ !

giwrgosth
04-06-06, 17:33
Καλά, 68 σελίδα να θυμάσαι, να τη διαβάσεις του χρόνου να κάνεις copy-paste αυτά που γράφεις τώρα για τον επόμενο Σαββίδη...

alfisti
04-06-06, 20:19
εγώ άλλο βλέπω...
οτι η Αθήνα δεν θέλει δυνατό επενδυτή στον ΠΑΟΚ.
αυτό δίνετε την εντύπωση

alexisazen
04-06-06, 20:26
Ο Σαββίδης χαράκτηρίζει την ΠΑΕ "αέρα" και λέει ότι η εξίσωση αέρα + χρέη = χρήματα δε στέκει και συμφωνώ.

Αλλά πως στέκει να θέλει ο ΑΣ να "χαρίσει" το γήπεδο στη ΠΑΕ?. Άμα δε ξέρει τι έχει η ΠΑΕ πως θέλει να την αγοράσει?

Και για να μη ξεχνιόμαστε: ΠΑΟΚ είναι πρώτα ο ΑΣ και όχι η ΠΑΕ. Είμαι ενάντια στο ξεπούλημα περουσιακών στοιχείων του ΑΣ στη ΠΑΕ για να γίνει δελεαστικότερη για τους "επενδυτές".


Φίλε alfisti, είδαμε τους τελευταίους μήνες πόσο "γωνιακό" μαγαζί είναι ο ΠΑΟΚ και το καραβάνι των "μεγάλων" επενδυτών που ενδιαφέρονται για τον ΠΑΟΚ.

kadronarxis
04-06-06, 20:38
Είσαι μια ουσία, ουσία μαγική
Είσαι ένα βότανο, μονάδικο στη γη.
Οπου και να παίζεις, θα σ'ακολουθώ
Δικέφαλε στο ορκίζομαι, για σένα μόνο ζω.

Αν έκανε αυτές τις δηλώσεις ο Σαββίδης("θα αγοράσω τον ΠΑΟΚ, αν βγει ουέφα), τότε μου θυμίζει για ακόμα έναν μπάτμαν.
Το σκεπτικό εδώ δεν είναι, άντε αγόρασε τον ΠΑΟΚ και ότι γίνει.
Το σκεπτικό είναι ότι αν πάρει το γήπεδο (κυριότητα), τότε αύριο-μεθαύριο ποιος μου λέει εμένα, αν δεν το πουλήσει και το φτιάξει πολυκατοικίες;

Πάμε πάλι ξανά για να μην ξεχνιόμαστε:

Είσαι μια ουσία, ουσία μαγική
Είσαι ένα βότανο, μονάδικο στη γη.
Οπου και να παίζεις, θα σ'ακολουθώ
Δικέφαλε στο ορκίζομαι, για σένα μόνο ζω.

alfisti
04-06-06, 20:41
Ρε Παιδια Ελεος Δεν Ζητησε ΤΗΝ ιδιοκτησία του Γηπεδο!!
Ζητησε ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ Του Γηπεδου !! Χ Ρ Η Σ Η !!

επίσης δεν είπε "θα αγοράσω τον ΠΑΟΚ, αν βγει ουέφα"
είπε οτι θα βοηθήσει τον ΠΑΟΚ για την εγγυητική ασχετα αν καταλήξουν σε επιτυχία οι συνομιλίες για την αγοραπωλησία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

alexisazen
04-06-06, 20:46
Και για να μη νομίζετε ότι με τα παραπάνω αγιοποιώ τον ΑΣ, ο ΑΣ είναι υπόλογος και ειδικότερα ο κ Κάτσαρής απέναντι στο λαό του ΠΑΟΚ για αρκετά ζητήματα σχετικά με τη ΠΑΕ.
http://www.paokg4.org/paok_laiki_vash.asp Διαβάστε ειδικά από το 11 και μετά που αφορούν ΠΑΕ και γήπεδο. ( δεν είμαι μέλος του συγκεκριμένου συνδέσμου)

Κύριε Κατσαρή, ΠΟΣΑ είναι τελικά τα χρέη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ? Ως μέτοχος της θα έπρεπε να γνωρίζετε. Υπογράφετε κάθε χρόνο τους ισολογισμούς της ΠΑΕ ή όχι?

@alfisti
Αν εσύ στη συνέντευξη του Σαβάτου στην ΕΤ3 του Σαββίδη άκουσες έστω και μία φορά τη λέξη χρήση εγώ πάω πάσο, αλλά εγώ δεν άκουσα τέτοιο πράγμα. Μάλιστα, το παράδειγμα που έδωσε εκείνη την ώρα ήταν της Τσέλσι/Αμπράμοβιτς που λέει με τα λεφτά αγόρασε το γήπεδο, προπονητικά κέντρα, ακαδημίες κλπ.

Δηλαδή το νομικό κώλυμα για το οποίο ωρύεται ο κ Σαββίδης είναι για την ενοικίαση από τον ΑΣ χώρων του γηπέδου; Δε νομίζω.

Επίσης, ο εν λόγω κύριος στο τηλεοπτικό διάγγελμα του (γιατί συνέντευξη αυτό το πράγμα δεν ήταν) έδειξε πλήρη άγνοια για το πως είναι στημένος ο Αθλητισμός στην Ελλάδα (ερασιτεχνικός ή επαγγελματικός) και ζήτησε "φωτογραφικές" αλλαγές νόμων...

Gedo
04-06-06, 22:05
εγώ άλλο βλέπω...
οτι η Αθήνα δεν θέλει δυνατό επενδυτή στον ΠΑΟΚ.
αυτό δίνετε την εντύπωση

:rofl::rofl::worthy::respekt:

alfisti
04-06-06, 22:13
δεν ξέρω για την ET3 αλλά για σήμερα για την συνέντευξη τύπου του εκπρόσωπου του, κ. Λυκουρέζου! φαίνεται του εξήγησε μερικά πράγματα και κατάλαβε οτι δεν είναι έτσι έυκολο να αγοράσεις το γήπεδο!
http://www.sport24.gr/html/ent/298/ent.121298.asp
όσο για τους νόμους που λές έστειλε δικά του άτομα για να ερευνήσουν για τον ΠΑΟΚ αλλα δεν δουλέψαν σωστά!
τώρα με τον Λυκουρέζο βλέπω μεγάλη διαφορά με πριν!
τα χάσματα που υπήρχαν φαίνεται να ξεπερνιούνταιι

alexisazen
04-06-06, 22:22
Αρκετά διαφωτιστικό το άρθρο alfisti. Φαντάζομαι ότι η παραχώρηση του γηπέδου θα γίνει στη ΠΑΕ. Γιατί τέτοιο κόλλημα με νέο γήπεδο; (Θα μου πεις αλλιώς γιατί να έρθει; )

xabikos
05-06-06, 00:26
Ας γράψω πρώτα για τον κ. Σαββίδη. Σήμερα διάβασα οτι απο τη μια αγαπάει τον Παοκ και αυτό το δείχνει έμπρακτα με το να δώσει ένα σημαντικό ποσό για την εγγυητική άσχετα με το αποτέλεσμα των διαπραγματεύσεων. Πράγμα που δύσκολα πιστεύω. Επίσης διάβασα οτι το να αγωράσει τον Παοκ είναι τελείως διαφορετικό. Εκεί είναι καθαρά επιχειρήσεις και για να δώσει λεφτά θα πρέπει να εξασφάλισει οτι θα πάρει περισσότερα. Αυτό ίσως είναι οτι καλύτερο μπορεί να πει. Μακάρι να επενδύσει και αργότερα να μπορέσει να βγάλει τα διπλάσια απο αυτά που έβαλε. Νομίζω κανείς δεν θα έχει πρόβλημα. Κάτι το οποίο είναι επισης εξαιρετικά δύσκολο με τις υπάρχουσες συνθήκες.

Πάμε τώρα στους φίλους των άλλων ομάδων που μας συμβουλεύουν να ξυπνήσουμε και να διώξουμε τον Σαββίδη, τον Κατσαρή, τους δημοσιογράφους και γενικά όλους. Παραδέχομαι οτι εν μέρη έχετε δίκιο και πολλά απο αυτά είναι σωστά. Αλλά αφου δίνετε όλες αυτές τις συμβουλές σε εμάς γιατί δεν τις εφαρμόζεται και εσείς. Δηλαδή οι φίλοι του ολυμπιακού είναι απόλυτα ευχαριστημένοι με την διοίκηση; Που κάθε χρόνο ξεκινάνε να πάνε τελικό ChL και καταλήγουν να γίνονται ο περίγελος της ευρώπης. Α ξέχασα αυτοί έχουν 9 πρωταθλήματα τα τελευταία 10 χρόνια και πείρανε όλα τε ντέρμπυ φέτος. Οι φίλοι του παναθηναϊκού πάλι. Πρέπει να είναι ευχαριστημένοι λογικά. Που κάθε χρόνο έχουν παίκτες και ομάδα μιας αξίας και την επόμενη χρονιά η ομάδα δεν έχει ούτε την μισή. Αλλά ξέχασα αυτοί έχουν μεγάλη ευρωπαική ομάδα. Και μάλιστα ενώ και οι δυο έχουν προέδρους με τεράστια οικονομική δυνατότητα και πάρα πολλούς φιλάθλους. Αν το ήθελαν πραγματικά οι προέδροι σας μπορούσαν άνετα να χτυπήσουν το Ουέφα για αρχή.
Τελικά μήπως δεν πρέπει να ξυπνήσουμε μόνο εμείς οι εδωπάνω αλλά όλοι μαζί και να ρίξουμε μια μούτζα σε όλους μήπως και δούμε κάτι διαφορετικό;

SpartanX
05-06-06, 01:00
Η Αθήνα δε θέλει δυνατό επενδύτη στο ΠΑΟΚ ... δηλαδή εγώ δεν θέλω; Και ολοί μαζί τα υπόλοιπα 4.000.000 κάτοικοι; Μήπως δεν θέλουν απλώς οι γνωστοί-άγνωστοι μας "κάφροι" και κάποιοι "επιχειρηματίες" που τους συμφέρει να τους συντηρούν αυτούς τους "κύριους" ;

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Ελληνικού ποδοσφαίρου είναι οι ίδιοι οι παράγοντες που το διαχειρίζονται ... Τρανή απόδειξη η τωρινή κατάσταση στον ΠΑΟΚ, η κατάσταση που βρέθηκε η ΑΕΚ, το περσινό χάλι του Αρη, κλπ κλπ κλπ κλπ .....

giwrgosth
05-06-06, 08:27
εγώ άλλο βλέπω...
οτι η Αθήνα δεν θέλει δυνατό επενδυτή στον ΠΑΟΚ.
αυτό δίνετε την εντύπωση
Δεν ξέρω ποια είναι αυτή η κυρία Αθήνα που λες, αλλά εγώ προσωπικά σαν οπαδός του ΠΑΟ θα ήθελα να είναι δυνατές όλες οι ομάδες και φυσικά να βλέπουμε έναν ΠΑΟΚ όπως παλιά, με 40.000 κόσμο στο γήπεδο, όσο είχε και το 87 ή 88 που πήγα πρώτη φόρα Τούμπα σε αγώνα ΠΑΟΚ-ΠΑΟ και η ατμόσφαιρα ήταν κάτι παραπάνω από φανταστική.
Δεν θέλω να παίζει η ομάδα μου σε ένα πρωτάθλημα που μετά την τρίτη αγωνιστική ξέρουμε τους 2 από τους 3 που θα πέσουν και τους 3 από τους 4 που θα παίξουν ΟΥΕΦΑ και περιμένουμε την 6η αγωνιστική να μάθουμε και τον πρωταθλητή. Αυτό για μένα είναι ξεφτίλα.
Πέφτετε όμως πάντα στο ίδιο λάθος, μιλάτε για το αθηναϊκό κατεστημένο και δεν έχετε σκεφτεί ποτέ πως για την κατάντια σας φταίτε μόνο εσείς.
Το να λέτε για το αθηναϊκό κατεστημένο και να μην σκέφτεστε ποτέ ότι ο ΠΑΟ έχει εδώ και 27 χρόνια τον ίδιο ιδιοκτήτη που τυχάνει να είναι από τους πλουσιότερους Έλληνες, ενώ από τον ΠΑΟΚ έχουν παρελάσει αυτά τα χρόνα κάθε λογής λαμόγια, είναι μιζέρια και τίποτα άλλο.
Μου λείπουν η Βέροια, τα Γιάννενα, η Δόξα, τα Τρίκαλα κλπ, ομάδες που γέμιζαν γήπεδα, αλλά αν κάνεις μια αναδρομή θα δεις ότι θα μπορούσατε και εσείς να είστε στη θέση τους, αν δεν λεγόσασταν ΠΑΟΚ. Από κακές ιδιοκτησιές την έπαθαν και αυτές οι ομάδες, αλλά δεν είχαν τόσο βαριά φανέλα όσο εσείς, άρα πάλι καλά να λέτε!

giwrgosth
05-06-06, 08:40
Οι φίλοι του παναθηναϊκού πάλι. Πρέπει να είναι ευχαριστημένοι λογικά. Που κάθε χρόνο έχουν παίκτες και ομάδα μιας αξίας και την επόμενη χρονιά η ομάδα δεν έχει ούτε την μισή. Αλλά ξέχασα αυτοί έχουν μεγάλη ευρωπαική ομάδα
Να σου πω κάτι? Φυσικά και θα ήθελα να παίρνω κάθε χρόνο το πρωτάθλημα και να παίζω χρόνο παρά χρόνο τελικό CL. Αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Ζούμε στην Ελλάδα και το επίπεδο του ποδοσφαίρου μας είναι γνωστό.
Εγώ δεν είμαι μίζερος και ούτε πετάω στα σύνεφα. Λέω πάλι καλά που η ομάδα μου είναι κάθε χρόνο από το 79 και μετά στη διεκδίκιση του πρωταθλήματος, που ποτέ δεν έχει ακουστεί κάτι για χρέη στο δημόσιο και δεν έχουμε βγει στους δρόμους να ψάχνουμε λύσεις και που τα τελευταία χρόνια είναι μέσα στις 20 της Ευρώπης.
Αυτό για μια ελληνική ομάδα είναι επιτυχία!
Τώρα το αν θα μπορούσε να την έχει πάρει κάποιος άλλος και να την έκανε υπερομαδα σίγουρα και θα μπορούσε να γίνει. Αλλά όμως υπερομάδα-φωτοβολίδα? Που μπορεί να παίξει τελικό CL και μετά από 1-2 χρόνια να ψάχνουμε και εμείς για σεϊχηδες και Σαββίδιδες? Όχι, την προτιμώ όπως είναι!
Μην με πει κανείς "Βαρδινογιαννικό", Παναθηναϊκός είμαι και δεν με νοιάζει ο ιδιοκτήτης, αλλά για την ελληνική μίζερη πραγματικότητα δεν έχω πολλές απαιτήσεις και δεν περιμένω να δω τον Ροναλτίνιο να παίζει με το τριφύλι στο στήθος στο Ελ Πάσο ή στο σχεδόν ξερό της Νίκαιας...

alfisti
05-06-06, 18:56
Από το απόγευμα της Παρασκευής είναι γνωστό ότι βρίσκεται στη διάθεση της ΕΠΟ η εγγυητική επιστολή της ΕΘΝΙΚΗΣ τράπεζας ύψους 1.500.000 ευρώ προκειμένου να καλυφθούν τα χρέη προς πρώην και νυν παίκτες και προπονητές. Το ποσό δεν ήταν αρκετό να καλύψει την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου που απαιτείται να γίνει και υπήρξε δραστηριότητα όλη τη μέρα χθες για να εκδοθεί και 2η εγγυητική ύψους 4.500.000 ευρώ που η κατάθεση της στην ΕΠΟ θα κινήσει τις διαδικασίες ώστε η ΟΥΕΦΑ να αποκαταστήσει την αδικία που συντελείται σε βάρος του ΠΑΟΚ.

minovg
05-06-06, 19:04
Από το απόγευμα της Παρασκευής είναι γνωστό ότι βρίσκεται στη διάθεση της ΕΠΟ η εγγυητική επιστολή της ΕΘΝΙΚΗΣ τράπεζας ύψους 1.500.000 ευρώ προκειμένου να καλυφθούν τα χρέη προς πρώην και νυν παίκτες και προπονητές. Το ποσό δεν ήταν αρκετό να καλύψει την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου που απαιτείται να γίνει και υπήρξε δραστηριότητα όλη τη μέρα χθες για να εκδοθεί και 2η εγγυητική ύψους 4.500.000 ευρώ που η κατάθεση της στην ΕΠΟ θα κινήσει τις διαδικασίες ώστε η ΟΥΕΦΑ να αποκαταστήσει την αδικία που συντελείται σε βάρος του ΠΑΟΚ.
Ποιος τα έβαλε τα λεφτά δηλαδή; Η Εθνική από μόνη της; Ή μήπως ο Ιβάν ο τρομερός; :hmm:

Οβελίξ
05-06-06, 20:46
Μινόβγκ, την ίδια απορία είχα και εγώ. Τι πάει να πει "Η Εθνική Τράπεζα κατέθεσε την επιστολή"?. Οι μέτοχοί της τι λένε για αυτο? Από πότε οι τράπεζες δίνουν λεφτά για να καλυφθούν τα κενά κακοδιαχείρισης Ανωνύμων Εταιριών?

Μου κάνει εντύπωση που δεν σχολιάστηκε καθόλου η συνέντευξη του Γιώργου Κούδα ο οποίος λέει ότι οι μεγάλοι επενδυτές δεν έχουν καμία δουλειά να έρθουν στον ΠΑΟΚ και ότι η Θεσσαλονίκη πρέπει να έχει 1-2 μεγάλες ομάδες μόνο.

Υποψιάζομαι ότι ο "λαός" της ομάδας (μέρος του οποίου είναι οι αλήτες που καίνε και σπάνε αυτές τις μέρες) έχει μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης από όσο έχει πχ ο Κοντομηνάς ή οι άλλοι πρόεδροι.

Μερικά αποσπάσματα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΔΑΣ: «Γιατί να έλθουν εδώ οι μεγάλοι επενδυτές; Για να τους κλέβουν τα λαμόγια;»

Πέραν της αποχής του από το ενεργό κομμάτι του ποδοσφαίρου, ο Γιώργος Κούδας έχει σταματήσει να πηγαίνει στο γήπεδο, ακόμη και ως φίλαθλος. «Με έχει διώξει από αυτό η βία», ομολογεί με απογοήτευση την... ήττα του από την αλητεία των κερκίδων.

«Μπορεί αυτό που θα πω να ακουστεί εξτρεμιστικό αλλά θεωρώ ότι είναι ταυτόχρονα αναγκαίο. Η Αθήνα αυτή τη στιγμή έχει 8 ομάδες. Πρέπει να μείνουν 3-4. Στη Θεσσαλονίκη να μείνουν 1-2.

«Μα κι εγώ που έζησα μέσα στο ποδόσφαιρο, αν είχα σήμερα τα χρήματα να μπω ως επενδυτής, ομολογεί ο Κούδας, δεν θα το έκανα. Γνώρισα δόξα, τιμές, γιατί να μπω τώρα να με βρίζουνε, να με κυνηγούν; Δυστυχώς, ο κόσμος και όλη αυτή η επικρατούσα λογική στην πόλη, όπως οδήγησαν στην απαξίωση των ποδοσφαιριστών, με όμοιο τρόπο οδήγησαν και στην απαξίωση αυτών των ανθρώπων. Οταν ένας τέτοιος επιχειρηματικός κολοσσός δεν χάνει λεφτά από άλλες επενδύσεις και χάνει από το ποδόσφαιρο, δεν έχει κανέναν λόγο να συνεχίσει. Γιατί να παραμείνουν ο Κοντομηνάς και ο Μυτιληναίος στη Θεσσαλονίκη; Για να τους κλέβουν τα λαμόγια; Συν τοις άλλοις, ο κόσμος δεν έχει υπομονή. Θέλουν από τη μια μέρα στην άλλη να βάλουν όλη την περιουσία τους οι μεγάλοι επενδυτές στις ομάδες της Θεσσαλονίκης και να φτιάξουν την... Μπαρτσελόνα. Εμ, δεν γίνεται!».

Ολόκληρη η συνέντευξη εδώ. (http://www.enet.gr/online/online_text/c=115,id=54374660)Τι έχουν απαντήσουν οι ΠΑΟΚτζήδες στη μεγάλη αυτή μορφή της ομάδας τους?

Billis
05-06-06, 21:24
Αν δεν κάνω λάθος για να καλυφθεί το ποσό των εγγυητικών υποθηκεύτηκαν διάφορα πράγματα (ακίνητα, έσοδα) του ΑΣ, οπότε δε νομίζω ότι μιλάμε για χαρισμένα λεφτά.

Όσο για τον κόσμο, να μη γενικεύουμε. Με όσους ΠΑΟΚτσήδες έχω μιλήσει, κανείς δεν έχει απαίτηση από οποιονδήποτε Ιβάν, Χουάν, ή όπως αλλιώς θα λέγεται ο επόμενος σοβαρός επενδυτής/ιδιοκτήτης να πάρει πρωτάθλημα σε 3 χρόνια. Ο περισσότερος κόσμος του ΠΑΟΚ θα είναι ικανοποιημένος αν βλέπει την ομάδα του να πρωταγωνιστεί στις εγχώριες διοργανώσεις, να έχει καλή πορεία στην Ευρώπη και να παρουσίαζει ένα αξιόμαχο και σεβαστό από τους αντιπάλους (εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου) σύνολο (αγωνιστικό και διοικητικό).

Μέσα σε όλα αυτά ανήκει και το να απομονωθούν τα 100-200 άτομα που μας πρήζουν τα @@ με αυτά που κάνουν στις εξέδρες και που λένε στα ραδιόφωνα.

kadronarxis
05-06-06, 21:24
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Στην ΕΤ-3 τώρα, έχει μια συζήτηση με τον πρόεδρο του Ατρόμητου.
Με λίγα λόγια, λέει ότι η εγγυητική επιστολή δόθηκε αργά και πρέπει ο Ατρόμητος να πάρει τη θέση του ΠΑΟΚ.

:rofl:

Ρε Ατρόμητε, σου δώσανε έναν κουραμπιέ, ένα φοντάν τέλοςπάντων, και εσύ ζήτησες όλο το κουτί;
χαχαχα

Δεν τα πιστεύω αυτά τα πράγματα.

Στο γήπεδο φάνηκε ότι ο ΠΑΟΚ αξίζει για το ουέφα.Εσύ στα χαρτιά πας να μας βγεις από τα δεξιά;

Τέτοια αίσχη δεν γίνονται πουθενά.

Θα έρθει όμως ο πρόεδρος από την Τούμπα με τη νέα αγωνιστική περίοδο.
Θα τα πούμε.

Billis
05-06-06, 21:32
Ναι, μιλήσαν και οι συγχωνεμένες! (=Χαλκοτρόμητος)

minovg
05-06-06, 22:38
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Στην ΕΤ-3 τώρα, έχει μια συζήτηση με τον πρόεδρο του Ατρόμητου.
Με λίγα λόγια, λέει ότι η εγγυητική επιστολή δόθηκε αργά και πρέπει ο Ατρόμητος να πάρει τη θέση του ΠΑΟΚ.

:rofl:

Ρε Ατρόμητε, σου δώσανε έναν κουραμπιέ, ένα φοντάν τέλοςπάντων, και εσύ ζήτησες όλο το κουτί;
χαχαχα

Δεν τα πιστεύω αυτά τα πράγματα.

Στο γήπεδο φάνηκε ότι ο ΠΑΟΚ αξίζει για το ουέφα.Εσύ στα χαρτιά πας να μας βγεις από τα δεξιά;

Τέτοια αίσχη δεν γίνονται πουθενά.

Θα έρθει όμως ο πρόεδρος από την Τούμπα με τη νέα αγωνιστική περίοδο.
Θα τα πούμε.
Υου know the ennoia «Εννομο συμφέρον»; ;)

kadronarxis
05-06-06, 22:41
minovg,
αντί να βγει ο ατρόμητος, και να πει μπράβο στον παοκ που κατάφερε(?) τελικά να βρει την πολυπόθητη επιταγή(fair play δηλαδή), βγαίνει και αναφέρει " Ο θανατός σου η ζωή μου;"

Ρε σου λέω, δεν πάμε καλά.Καθόλου καλά.

alfisti
05-06-06, 23:43
...στη διάθεση της τράπεζας θα μείνει και το τηλεοπτικό συμβόλαιο του ΠΑΟΚ με το συνδρομητικό κανάλι. Οι διασφαλίσεις αυτές είχαν ως αποτέλεσμα να πεισθούν οι επιτελείς της ΕΘΝΙΚΗΣ να εκδώσουν και τη 2η εγγυητική που από σήμερα θα βρίσκεται στη διάθεση της ΕΠΟ και κατ΄ επέκταση της ΟΥΕΦΑ.

Οι συμβάσεις που έθεσε στη διάθεση της ΕΘΝΙΚΗΣ ο Γούμενος δίνουν και είδηση καθώς η μια είναι για τα διαφημιστικά του γηπέδου της Τούμπας και η 2η με την PUMA που μάλιστα έχει διάρκεια 3 χρόνια.



κοίτα ρε μιλάει και η γειτονιά το περιστέρι :down:
ρε παίξτε μπάλα και κερδίστε την θέση στα γήπεδα ΟΧΙ στην π**στι@

gatoulas
05-06-06, 23:47
minovg,
αντί να βγει ο ατρόμητος, και να πει μπράβο στον παοκ που κατάφερε(?) τελικά να βρει την πολυπόθητη επιταγή(fair play δηλαδή), βγαίνει και αναφέρει " Ο θανατός σου η ζωή μου;"

Ρε σου λέω, δεν πάμε καλά.Καθόλου καλά.
Είναι πολλά τα λεφτά...

Οβελίξ
05-06-06, 23:51
Βαριέστε να διαβάσετε τι λέει ο Κούδας ή απλά δεν σας συμφέρει? :whistle:

Billis
06-06-06, 00:05
Διαβάσαμε τί λέει ο Κούδας, εσύ δεν καταλαβαίνω πού το πας.

minovg
06-06-06, 00:14
minovg,
αντί να βγει ο ατρόμητος, και να πει μπράβο στον παοκ που κατάφερε(?) τελικά να βρει την πολυπόθητη επιταγή(fair play δηλαδή), βγαίνει και αναφέρει " Ο θανατός σου η ζωή μου;"

Ρε σου λέω, δεν πάμε καλά.Καθόλου καλά.
Τι κατάφερε ρε παιδιά; Πλάκα μας κάνετε; Με ζητιανιές θα βγείτε ΟΥΕΦΑ... Άντε να δούμε τι θα καταλάβετε που θα τύχετε με καμιά Χέρτα ή καμιά Λουκέρνη ξέρω γω και θα αποκλειστείτε από τον πρώτο γύρο. Κοιτάξτε να κατεβάσετε ανταγωνιστική ομάδα πρώτα και το ΟΥΕΦΑ είναι πολύ δευτερεύον...

Billis
06-06-06, 00:30
Οι συμπολίτες καλό είναι να ανατρέξουν σε προηγούμενο ποστ μου (#964 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=635636&postcount=964)) και συγκεκριμένα στην τελευταία πρόταση. Μην παίρνουν και τα μυαλά τους αέρα επειδή ανέβηκαν στην α' εθνική στην τελευταία αγωνιστική της προηγούμενης περιόδου.

Προσοχή: Η ενδεχόμενη αύξηση των ομάδων σε 18 (τεράστια μ@λακία κατά τη γνώμη μου) δεν τους εξασφαλίζει και την παραμονή... :twisted:

minovg
06-06-06, 00:35
Οι συμπολίτες καλό είναι να ανατρέξουν σε προηγούμενο ποστ μου (#964 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=635636&postcount=964)) και συγκεκριμένα στην τελευταία πρόταση. Μην παίρνουν και τα μυαλά τους αέρα επειδή ανέβηκαν στην α' εθνική στην τελευταία αγωνιστική της προηγούμενης περιόδου.

Προσοχή: Η ενδεχόμενη αύξηση των ομάδων σε 18 (τεράστια μ@λακία κατά τη γνώμη μου) δεν τους εξασφαλίζει και την παραμονή... :twisted:
Ο Ιβάν ο τρομερός πόθεν έσχες τα λεφτά; Από όπλα ή από ναρκωτικά; Πιστεύεις αλήθεια ότι ήρθε για να επενδύσει στον παοκ; Γέννημα θρέμα παοκτσής ήταν;

Πιστεύεις επίσης ότι ο πάοκ θα κατεβάσει ανταγωνιστική ομάδα στην Α' του χρόνου; Μήπως θα πρέπει θα ανησυχείτε εσείς για ενδεχόμενη αύξηση των ομάδων; :hmm: (αν και λάθος το πας, η μείωση είναι χειρότερη, όχι η αύξηση)

alfisti
06-06-06, 01:01
1oν . Τρέχα να πάρεις τα εκατομμύρια απο την ΕΡΤ να κάνεις καμια μεταγραφή..

2ον . Διάβασε καμια εφημερίδα δώσε ένα ευρώ η μπες σε κανα web-site , θα δείς οτι ο ΠΑΟΚ είναι στους ισχυρούς (Α γκρούπ απο τα 4 ) στο κύπελλο UEFA..

3oν . Ναι ο Αbramovic της Chelsea ήταν Chelsea απο τότε που γεννήθηκε !:evil::evil: Πρέπει να καταλάβετε οτι σε έτος 2006 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η λέξη συναίσθημα.





"ΦΙΛΕ ΠΑΟΚΤΣΗ ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΙ ΩΡΑ 18:30 ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ", ανέφερε η λιτή ανακοίνωση που εκδόθηκε με την ελπίδα όλων μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο να έχει ξεκαθαρίσει το διπλό θολό τοπίο.

minovg
06-06-06, 01:25
1oν . Τρέχα να πάρεις τα εκατομμύρια απο την ΕΡΤ να κάνεις καμια μεταγραφή..

2ον . Διάβασε καμια εφημερίδα δώσε ένα ευρώ η μπες σε κανα web-site , θα δείς οτι ο ΠΑΟΚ είναι στους ισχυρούς (Α γκρούπ απο τα 4 ) στο κύπελλο UEFA..

3oν . Ναι ο Αbramovic της Chelsea ήταν Chelsea απο τότε που γεννήθηκε !:evil::evil: Πρέπει να καταλάβετε οτι σε έτος 2006 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η λέξη συναίσθημα.
Αυτά είναι! Αμπράμοβιτς=Ιβάν!! :rofl:

Ναι ήταν στους ισχυρούς ο ΠΑΟΚ. Συμφωνώ. Φέτος πού θα είναι όμως;

Όσο για την ΕΡΤ για πρώτη φορά νιώθω περήφανος που επιτέλους η διοίκησή μου έκανε και κάτι για το καλό της ομάδας. Πού το κακό; Κλείσε κι εσύ ντε τέτοια συμφωνία να σε παραδεχτώ! :D

Υ.Γ. Ούτε ένα ευρώ €€€€ δεν μπορέσατε να μαζέψετε ρε μάγκες από τους φιλάθλους σας. Αλλά θα μου πεις τι να μαζέψετε; Μήπως έχετε για να δώσετε; No offence. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.