PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

alfisti
06-06-06, 01:34
5 εκατομμύρια μέσα είναι ο Αρης τώρα... έχει ο καιρός γυρίσματα :twisted:
στους ισχυρούς θα είναι και φέτος :cool:
το καλό που είναι;; τόσο μεγάλη τηλεθέαση έχετε γιατί μόνο 1.9 εκατομμύρια το χρόνο;;;;
αδικήθηκε ο Αρης!:rofl: :rofl:
και εγώ νιώθω υπερήφανος οτι ο ΠΑΟΚ δεν είναι του δημοσίου :whistle:

nrg_polini
06-06-06, 01:35
Η ολη φαση με τον Ρωσσο μου θυμιζει τους Σειχιδες του Αρη. Καρμπον μιλαμε, θα το δειτε ;)


και εγώ νιώθω υπερήφανος οτι ο ΠΑΟΚ δεν είναι του δημοσίου

Μπα σε καλο σου βρε, γελασαμε και σημερα. :respekt:

minovg
06-06-06, 01:39
5 εκατομμύρια μέσα είναι ο Αρης τώρα... έχει ο καιρός γυρίσματα :twisted:
στους ισχυρούς θα είναι και φέτος :cool:
το καλό που είναι;; τόσο μεγάλη τηλεθέαση έχετε γιατί μόνο 1.9 εκατομμύρια το χρόνο;;;;
αδικήθηκε ο Αρης!:rofl: :rofl:
και εγώ νιώθω υπερήφανος οτι ο ΠΑΟΚ δεν είναι του δημοσίου :whistle:
Ξέρεις τόσο καλά τα οικονομικά μας; Από πού κι ως πού είμαστε 5 εκατομ. μέσα;

2 εκατομ. το χρόνο είναι η συμφωνία + 200.000 €/έτος από διαφημιστικό χρόνο.

alfisti
06-06-06, 01:59
Δεν ξέρω την ιστορία με αυτούς που λες polini και ούτε που με νοιάζει κιόλας !
Εγω ξέρω οτι τον Σαββίδη τον απασχολεί ο ΠΑΟΚ 6 μήνες ,παρά τις τόσες αρνητικές τροπές που πήρε το θέμα δεν τα παράτησε, βοήθησε βάζοντας εγγυητική (δεν χρειάστηκε), και είναι Έλληνας ομογενής
:rofl: όχι Σείχης!:rofl:

μπράβο στους συμπολίτες ΗΡΑΚΛΗΔΕΙΣ που στην ανακοίνωση τους στο τέλος της συμπεριλαβάνουν και την στήριξη τον αγώνα των ΠΑΟΚτσήδων.. μπράβο στα παιδιά!

nrg_polini
06-06-06, 02:03
Δεν ξέρω την ιστορία με αυτούς που λες polini και ούτε που με νοιάζει κιόλας !
Εγω ξέρω οτι τον Σαββίδη τον απασχολεί ο ΠΑΟΚ 6 μήνες ,παρά τις τόσες αρνητικές τροπές που πήρε το θέμα δεν τα παράτησε, βοήθησε βάζοντας εγγυητική (δεν χρειάστηκε), και είναι Έλληνας ομογενής
:rofl: όχι Σείχης!:rofl:

μπράβο στους συμπολίτες ΗΡΑΚΛΗΔΕΙΣ που στην ανακοίνωση τους στο τέλος της συμπεριλαβάνουν και την στήριξη τον αγώνα των ΠΑΟΚτσήδων.. μπράβο στα παιδιά!

Δηλαδη σε ικανοποιει η δηλωση του οτι δεν γνωριζε οτι υπηρχε προβλημα με τη συμμετοχη του παοκ στο uefa? Τοσο καλα γνωριζει την ομαδα και τοσο καλα εχει ψαξει τα θεματα της? Αστεια πραγματα... :down:

alfisti
06-06-06, 02:09
υποψήφιος επενδυτής είναι ρε φίλε δεν είναι η νταντά του ΠΑΟΚ!
αμα είναι έτσι τότε να πληρώσει και το μπάσκετ που δεν έχει λεφτά!
επειδή είναι ανεύθυνοι στην ΠΑΕ ο Σαββίδης φταίει;;;

Οβελίξ
06-06-06, 11:22
Εγω λέω να αφήσετε τις αηδίες και να κάνετε κάτι πραγματικά πρωτοποριακό. Να συγχωνευτούν Άρης-ΠΑΟΚ-Ηρακλής και να φτιάξουν μια πραγματικά μεγάλη ομάδα. Ή, εναλλακτικά, να κηρύξουν πτώχευση ή παύση εργασιών και οι τρεις ομάδες και να ιδρυθεί μία και μοναδική μεγάλη ομάδα που θα την υποστηρίζει όλη η Θεσσαλονίκη, θα μαζεύει όλο το χρήμα και θα έχει την πλήρη υποστήριξη όλης της πόλης. Έτσι, υπάρχει ελπίδα η νέα ομάδα να γίνει κάτι σαν τη Μπαρτσελόνα.

Αν οι φίλαθλοι-οπαδοί-whatever της πόλης δεν μπορούν να διακρίνουν τα προφανή οφέλη πίσω από αυτή την πιθανή κίνηση και θέλουν να μείνουν κολλημένοι ο καθένας στη μέτρια μίζερη ομάδα του και στις ανόητες έριδες μεταξύ των σωματείων, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Αλλά μετά μην λέμε ότι φταίει το κατεστημένο της Αθήνας.

alfisti
06-06-06, 14:51
τα χαιρετίσματα μου στο Περιστέρι!!
τους εύχομαι να πάρουν το UEFA..

apok
06-06-06, 14:58
Ή εσείς ή το Περιστέρι.. Το Uefa το έχουμε σίγουρο όπως και να έχει

alfisti
06-06-06, 15:05
όχι το Champions League το έχουμε ποιο σίγουρο με το 5ετές πλάνο
η χαλκηδοτρόμητος είναι μεγάλη ομάδα ρε..

apok
06-06-06, 15:11
όχι το Champions League το έχουμε ποιο σίγουρο με το 5ετές πλάνο
η χαλκηδοτρόμητος είναι μεγάλη ομάδα ρε..

Τουλάχιστον δε χρωστάνε σε όσους φοράνε παπουτσια;)
Και για μικρή ομάδα μια χαρά τα πάνε;)

alfisti
06-06-06, 15:32
απο αυτά που λέει με αυτά που ισχύουν έχουν μεγααααλη διαφορά.ΟΛΕΣ οι ΠΑΕ χρωστάνε..
βέβαια βγήκε και μιλάει η ομάδα με χορηγό ΟΤΕ και συμβόλαιο 13 εκατομμύρια ΝΕΤ για χρέη!:evil:

chrand
06-06-06, 17:28
Ποιος είναι τελικά ο Ιβάν Σαββίδης και τι πρόσφερε στο ρωσικό ποδόσφαιρο; Η αγωνία των οπαδών του ΠΑΟΚ για τις προθέσεις και το όραμα του επίδοξου ιδιοκτήτη του "Δικεφάλου" τους οδήγησε σε ηλεκτρονική επικοινωνία με τους φίλους της Ροστόφ.



Ο βουλευτής της ρωσικής Δούμας είχε αναμειχθεί στο πρόσφατο παρελθόν με τα κοινά Ροστόφ όμως εάν πιστέψουμε τα γραφόμενα των φίλων του ρωσικού συλλόγου μάλλον δεν είναι και ο πιο συμπαθής πρόεδρος που πέρασε από τα μέρη τους αφού του καταμαρτυρούν σημαντικά λάθη.

Όλα αυτά βέβαια μέσα από τις απόψεις που εκφράζουν στο φόρουμ της επίσημης ιστοσελίδας της ομάδας http://www.fcrostov.ru/forum/action=ListMessages&tid=3989&type=live&page=1 (http://www.fcrostov.ru/forum/action=ListMessages&tid=3989&type=live&page=1). Χαρακτηριστικά παραθέτουμε τα όσα αναφέρθηκαν για τον Ιβάν Σαββίδη.

"Με τον Σαββίδη αλλά και χωρίς αυτόν καταλαμβάναμε τα τελευταία πέντε χρόνια θέσεις που κυμαίνονταν από την 11η έως την 14η. Γελάγαμε γιατί θεωρούσε τον εαυτό του προπονητή. Λυπάμαι για εσάς φίλοι μου από την Ελλάδα".

"Στην αρχή πιστέψαμε ότι θα μας βοηθήσει και όντως έτσι έγινε αρχικά αφού έφερε στο σύλλογο δύο καλούς παίκτες. Στη συνέχεια όμως έκανε περίεργα πράγματα ενώ οι δηλώσεις του ήταν παράξενες. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες. Για παράδειγμα δεν έφερε τον Όλεγκ Μπλαχίν στην ομάδα παρότι δήλωνε ότι στόχος του ήταν η τρίτη θέση χωρίς όμως να έχει πρόθεση να επενδύσει πολλά λεφτά. Στη συνέχεια ένας ακόμη προπονητής έφυγε από τη Ροστόφ, αφού όπως δήλωσε κατά την αποχώρηση του δεν έκανε πράξη ο Σαββίδης αυτά που του είχε υποσχεθεί. Είναι δύσκολο να πιστέψεις τα λεγόμενα του. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα και να πιστεύετε σε ένα καλύτερο μέλλον μαζί του αλλά δεν είναι όλα ρόδινα".

Ένας άλλος οπαδός αναφέρθηκε στο νέο γήπεδο που φέρεται να είναι υποσχεθεί ο ομογενής βουλευτής. "Μας είχε υποσχεθεί ένα σύγχρονο στάδιο 30.000 θέσεων, αλλά δεν το έκανε. Μας έλεγε ότι θα έπρεπε να πουλήσουμε κάθε νέο ταλέντο και να γίνουμε τροφοδότες των ΤΣΣΚΑ, Ζενίτ και Λοκομοτίβ Μόσχας. Είμαστε ευτυχείς που αποχώρησε από την ομάδα. Πλέον διαθέτουμε καλό προπονητή, αλλά όχι πρόεδρο. Πάντως έχουμε τη δυνατότητα να πλασαριστούμε στις 10 καλύτερες ομάδες της Ρωσίας".

Φίλαθλος του ΠΑΟΚ ρώτησε ποια είναι η οικονομική επιφάνεια του Σαββίδη για να λάβει την εξής απάντηση: "Στο περιοδικό "finance " τονίζεται ότι η περιουσία του ξεπερνά τα 70.000.000$".

http://www.sport24.gr/html/ent/669/ent.121669.asp

Billis
06-06-06, 17:34
Οβελίξ, σύνελθε. Για να συλλάβεις το ανούσιο (για να μην πω παράλογο) της πρότασής σου, σκέψου πόσο πραγματοποιήσιμο θα ήταν κάτι τέτοιο με τις τρεις μεγάλες ομάδες του λεκανοπεδίου.

Δε χρειάζεται κανενός είδους μονοκουλτουροειδής συγχώνευση. Καλή διαχείριση χρειάζεται.

Οβελίξ
06-06-06, 18:36
Billis, η σωστη διαχείριση προϋποθέτει ελκυστικό προϊόν. Όταν το ποδοσφαιρικό προϊον της Θεσσαλονίκης ειναι μέτριες ομάδες που παλεύουν να βγουν Ευρώπη (όταν δεν παραπαίουν μεταξύ Α και Β εθνικής εννοείται) τότε μάλλον οι ιθύνοντες θα έπρεπε να βρουν ριζοσπαστικότερους τρόπους για να αναβαθμίσουν την παρουσία των ομάδων.

Αυτό που εσύ λες ανούσιο και παράλογο, στις επιχειρήσεις γίνεται συνέχεια. Όταν μια εταιρία, μια ΠΑΕ εν προκειμένω, θέλει να μεγαλώσει και να κάνει το προϊόν της ελκυστικό, μια από τις λύσεις είναι να ενώσει τις δυναμεις της με μια ομοειδή επιχειρηση και μαζί να κάνουν κάτι σημαντικό.

Οι ομάδες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι εγκλωβισμένες στη λογική του "ο καθένας στο μαγαζάκι του". Με άχρηστους οπαδικούς φανατισμούς δεν πετυχαίνει ποτέ κανείς τίποτε.

Πόσες μεγάλες ομάδες μπορεί να "σηκώσει" μια πόλη?? Η Μαδρίτη έχει Ρεάλ και Ατλέτικο. Η Βαρκελώνη μόνο τη Μπαρτσελόνα. Μία ομάδα (ευρωπαϊκού επιπέδου εννοείται) έχει η Σεβίλλη, μία το Μάντσεστερ. Δύο έχει το Μόναχο. Δύο το Μιλάνο. Το Λονδίνο έχει πάνω από τρεις?? Η Ρώμη πόσες?? Η Θεσσαλονίκη θέλει τρεις για να κάνει ο ένας στον αλλο τη σχετική καζούρα στα καφενεία.

Στην Ελλάδα, θα έπρεπε να υπάρχουν δύο μόνο μεγάλες ομάδες στην Αθήνα και μόνο μία στη Θεσσαλονίκη. Πόσο χρήμα δλδ νομίζετε ότι παράγει το ελληνικό ποδόσφαιρο ώστε να "στηρίζει" τόσες ομάδες??

Αλλά, ξέρω. Ο καθένας λέει "ας ψοφήσει η ομάδα του δίπλα και εγώ θα γίνω Μπαρτσελόνα". Αλλά με τέτοια νοοτροπία δεν γίνεται τίποτε. Και πάντα θα βρίσκονται οι σεϊχηδες, οι σαβίδηδες, οι κοντομηνάδες και οι μπάτμαν να κοροιδέυουν τον κόσμο. Περαστικά σας...

Gedo
06-06-06, 18:56
Ή εσείς ή το Περιστέρι.. Το Uefa το έχουμε σίγουρο όπως και να έχει


:rofl: Γιατι πειραζεις τους μικρους?:twisted:

Billis
06-06-06, 20:00
Αυτό που εσύ λες ανούσιο και παράλογο, στις επιχειρήσεις γίνεται συνέχεια. Όταν μια εταιρία, μια ΠΑΕ εν προκειμένω, θέλει να μεγαλώσει και να κάνει το προϊόν της ελκυστικό, μια από τις λύσεις είναι να ενώσει τις δυναμεις της με μια ομοειδή επιχειρηση και μαζί να κάνουν κάτι σημαντικό.

Μην προσπαθείς να μεταφέρεις 1:1 τους τρόπους λειτουργίας μιας κανονικής ΑΕ σε μια ΠΑΕ. Μια οποιαδήποτε ΠΑΕ δεν είναι μόνο μια ανώνυμη εταιρεία αλλά κουβαλάει και μεγάλη συναισθηματική αξία για αυτούς που την υποστηρίζουν. Στο μόνο που ταιρίαζουν είναι στο ότι πρέπει να έχουν τακτοποιημένα τα οικονομικά τους, αυτό όμως δεν συνεπάγεται και αγωνιστική επιτυχία. Το ίδιο ισχύει όπως ξέρουμε και αντίστροφα.



Οι ομάδες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι εγκλωβισμένες στη λογική του "ο καθένας στο μαγαζάκι του". Με άχρηστους οπαδικούς φανατισμούς δεν πετυχαίνει ποτέ κανείς τίποτε.

Το να έχουν το δικαίωμα κάποιοι άνθρωποι να ιδρύουν/υποστηρίζουν ένα αθλητικό σωματείο δεν τους κάνει άχρηστους και φανατισμένους οπαδούς. Όποια σωματεία είναι καλύτερα ανεβαίνουν, τα υπόλοιπα παίζουν σε κατώτερες κατηγορίες.



Πόσες μεγάλες ομάδες μπορεί να "σηκώσει" μια πόλη??
[...]
Στην Ελλάδα, θα έπρεπε να υπάρχουν δύο μόνο μεγάλες ομάδες στην Αθήνα και μόνο μία στη Θεσσαλονίκη.

Ούτε εσύ ούτε εγώ θα το κρίνουμε αυτό. Εγώ απλώς θέλω να βλέπω την ομάδα μου ψηλά. Αν η πόλη μου ή η πόλη σου μπορεί να έχει 2, 3 ή 4 ομάδες που να παίζουν στην α΄εθνική με υγειή οικονομικά, καλό αγωνιστικό σύνολο και σωστά συμπεριφερόμενους οπαδούς τότε ας είναι έτσι. Αλλιώς υπάρχουν και κατώτερες κατηγορίες. Αλλά η λογική του "μία ομάδα για κάθε 500000 νοματαίους" δεν είναι σωστή.

Οβελίξ
06-06-06, 21:55
Εγώ απλώς θέλω να βλέπω την ομάδα μου ψηλά.
Με επιβεβαιώνεις απόλυτα λοιπόν όταν έχω πει...


Οι ομάδες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι εγκλωβισμένες στη λογική του "ο καθένας στο μαγαζάκι του".

Ο καθένας λέει "ας ψοφήσει η ομάδα του δίπλα και εγώ θα γίνω Μπαρτσελόνα"
Συνεπώς ισχύει αυτό που έγραψα νωρίτερα:

Αν οι φίλαθλοι-οπαδοί-whatever της πόλης δεν μπορούν να διακρίνουν τα προφανή οφέλη πίσω από αυτή την πιθανή κίνηση και θέλουν να μείνουν κολλημένοι ο καθένας στη μέτρια μίζερη ομάδα του και στις ανόητες έριδες μεταξύ των σωματείων, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Αλλά μετά μην λέμε ότι φταίει το κατεστημένο της Αθήνας.
Οι τρεις ομάδες της Θεσσαλονίκης νομίζουν ότι μπορούν (η κάθε μία μόνη της) να γίνει Μπαρτσελόνα και οι υπόλοιποι "ας πάνε στις μικρότερες κατηγορίες". Με τέτοια μυαλά δεν θα δείτε ποτέ προκοπή και θα τρέχετε μια ζωή πίσω από βουλευτές, πολιτικάντηδες και "σωτήρες" και θα τους παρακαλάτε να σώσουν την ομάδας σας. Η πόλη "σηκώνει" μόνο μια μεγάλη ομάδα και όσο οι τρεις "τρώγονται" με κάθε αφορμή προκοπή δεν θα δουν ποτέ.


η λογική του "μία ομάδα για κάθε 500.000 νοματαίους" δεν είναι σωστή. Eίπα μια μεγάλη ομάδα για μια πόλη σαν τη Θεσσαλονίκη. Αλλά τι ξέρω εγω? Προφανώς οι κερκιδομάχοι που "αγαπάνε την ομάδα" ξέρουν περισσότερα από τους Καταλανούς. Μόνο που οι Καταλανοί έχουν τον Ροναλντίνιο ενώ οι Μακεδόνες τον Σαλπιγγίδη και τον Μέγκαχεντ. Τι άλλα νέα?

Οβελίξ
06-06-06, 22:04
Μην προσπαθείς να μεταφέρεις 1:1 τους τρόπους λειτουργίας μιας κανονικής ΑΕ σε μια ΠΑΕ. Μια οποιαδήποτε ΠΑΕ δεν είναι μόνο μια ανώνυμη εταιρεία αλλά κουβαλάει και μεγάλη συναισθηματική αξία για αυτούς που την υποστηρίζουν.
Κολοκύθια. Ανώνυμες Εταιρίες Αθλητικού Θεάματος είναι με προϋπολογισμούς και διοικητικά συμβούλια. Επίσης συναισθηματική αξία έχει για τους κατόχους του το Ντεσεβό και ο Σκαραβαίος. Δεν εμπόδισε αυτό τη Σιτροέν και τη WV από το να διακόψουν την παραγωγή. Αντίθετα, έβγαλαν καλύτερα μοντέλα (βλέπε νεο Beetle) και δεν προσπάθησαν να νεκραναστήσουν το παλιό όπως προσπαθούν κάθε χρονιά οι φίλαθλοι να νεκραναστήσουν την (όποια) χρεοκοπημένη ομάδα τους.

Αν η πόλη μου ή η πόλη σου μπορεί να έχει 2, 3 ή 4 ομάδες που να παίζουν στην α΄εθνική με υγειή οικονομικά, καλό αγωνιστικό σύνολο και σωστά συμπεριφερόμενους οπαδούς τότε ας είναι έτσι.
Αν εσένα σου φτάνει απλώς να υπάρχουν οι ομάδες τότε έχεις πολύ χαμηλό στόχο. Εδώ λέμε ο σκοπός να είναι οι μεγάλες ευρωπαϊκές διακρίσεις. Αν εσένα σου φτάνουν 3-4 μέτριες ομάδες ας είναι έτσι.

Billis
06-06-06, 22:09
Οι τρεις ομάδες της Θεσσαλονίκης νομίζουν ότι μπορούν (η κάθε μία μόνη της) να γίνει Μπαρτσελόνα και οι υπόλοιποι "ας πάνε στις μικρότερες κατηγορίες".

Αυτό το νομίζεις εσύ ότι το νομίζουν. Πολύ δυαδική λογική έχεις (= ή σούπερ ομάδα ή το χάος)




Eίπα μια μεγάλη ομάδα για μια πόλη σαν τη Θεσσαλονίκη. Αλλά τι ξέρω εγω? Προφανώς οι κερκιδομάχοι που "αγαπάνε την ομάδα" ξέρουν περισσότερα από τους Καταλανούς. Μόνο που οι Καταλανοί έχουν τον Ροναλντίνιο ενώ οι Μακεδόνες τον Σαλπιγγίδη και τον Μέγκαχεντ. Τι άλλα νέα?
Τίποτα περισσότερο ή λιγότερο δεν ξέρεις, απλά προτείνεις άλλες, κατ'εμέ λανθασμένες, λύσεις.

Και μια που τον ανέφερες, τουλάχιστον φέτος είχε και μια διάκριση ένας παίκτης του ΠΑΟΚ, αυτόν του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος.

alfisti
07-06-06, 01:02
Τι λένε οι οπαδοί της Ροστόφ για Σαββίδη

με προβληματίζει πολύ αυτό..:hmm:

alfisti
09-06-06, 15:50
"Η Επιτροπή Εφέσεων έκανε δεκτή την αίτηση επανεκτίμησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ κατά της υπ' αριθμ. 149/2.6.2006 απόφασής της και επιτρέπει τη συμμετοχή τής ομάδας στις διοργανώσεις της UEFA 2006-07, καθώς και στη διοργάνωση του πρωταθλήματος Α' Εθνικής", αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση που εξέδωσε η Ομοσπονδία.

Οβελίξ
09-06-06, 16:10
Συγχαρητήρια. Να δούμε αν θα έχει μείνει παίκτης μέχρι το Σεπτέμβριο που θα παίξει ο ΠΑΟΚ στον πρώτο (και μοναδικό του) γύρο του ΟΥΕΦΑ.

Παραμένουν φυσικά ΟΛΑ τα υπόλοιπα προβλήματα τα οποία απλώς θα αναπαράγονται από χρονιά σε χρονιά. Κανονικά θα έπρεπε να εφαρμοστεί απλώς ο νόμος που λέει πως όποιος χρωστάει δεν παίζει. Αλλά υποψιάζομαι ότι αν εφαρμοζόταν, η Ελλάδα δεν θα έστελνε ομάδες στην Ευρώπη.

Billis
09-06-06, 22:09
Ό,τι πεις. Άσε μας τώρα να ασχοληθούμε με τα προβλήματα της ομάδας μας και έλα ξανά το Σεπτέμβριο να μας αναλύσεις την κατάσταση. Πρόσεξε μόνο να μην είσαι τόσο γραφικός και τότε.

Οβελίξ
09-06-06, 22:33
Φίλε μου, δεν υπάρχει πιο γραφικός άνθρωπος από τον ποδοσφαιρικό οπαδό. Όχι μόνο γραφικός αλλά και τυφλός και κουφός. Καλό καλοκαίρι και καλή τύχη στην ομάδα σου που ενώ χρωστάει ένα σκασμό λεφτά παίζει στην Ευρώπη σαν να μην συμβαίνει τίποτε. Όπως και άλλες ελληνικές ομάδες στο παρελθόν που χρωστούσαν μέχρι και στις καθαρίστριες του γηπέδου.

Δεν είμαι γραφικός, κορόιδιο είμαι. Κορόιδο που για μια ακόμη φορά τα λαμόγια του ποδοσφαίρουν έσωσαν την εταιρία τους με τα λεφτά τα δικά μου, βάζοντας μπροστά εσένα, τον αλφίστι και όλα τα άλλα παιδιά που πονάνε την ομάδα αλλά είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται τον κάθε απατεώνα και να τον αποκαλούν σωτήρα. Ποιος είναι, είπαμε, ο επόμενος φοροφυγας?

xabikos
10-06-06, 00:49
Φίλε μου, δεν υπάρχει πιο γραφικός άνθρωπος από τον ποδοσφαιρικό οπαδό. Όχι μόνο γραφικός αλλά και τυφλός και κουφός. Καλό καλοκαίρι και καλή τύχη στην ομάδα σου που ενώ χρωστάει ένα σκασμό λεφτά παίζει στην Ευρώπη σαν να μην συμβαίνει τίποτε. Όπως και άλλες ελληνικές ομάδες στο παρελθόν που χρωστούσαν μέχρι και στις καθαρίστριες του γηπέδου.

Δεν είμαι γραφικός, κορόιδιο είμαι. Κορόιδο που για μια ακόμη φορά τα λαμόγια του ποδοσφαίρουν έσωσαν την εταιρία τους με τα λεφτά τα δικά μου, βάζοντας μπροστά εσένα, τον αλφίστι και όλα τα άλλα παιδιά που πονάνε την ομάδα αλλά είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται τον κάθε απατεώνα και να τον αποκαλούν σωτήρα. Ποιος είναι, είπαμε, ο επόμενος φοροφυγας?

Αν και δε μου αρέσει έχεις απόλυτο δίκιο!

alfisti
10-06-06, 02:41
για τον ΠΑΟΚ μπορώ να σε πληροφορήσω δυστυχώς οτι δεν έχουν χαριστεί ούτε ένα σεντ
αντίθετως με άλλες ομάδες.
η εγγυητική βγήκε με πεντακάθαρο νόμιμο τρόπο (εγω γράψει παλιότερα γι'αυτο το θέμα)
ο ΠΑΟΚ δεν φταίει που κακοδιαχείριστηκε απο Γούμενο και τον Μπατατούδη και έπρεπε να μπούν μέσα και να απολογηθούν που πήγαν τόσα λεφτά!!!!!

giwrgosth
10-06-06, 09:58
ο ΠΑΟΚ δεν φταίει που κακοδιαχείριστηκε απο Γούμενο και τον Μπατατούδη και έπρεπε να μπούν μέσα και να απολογηθούν που πήγαν τόσα λεφτά!!!!!
Φυσικά δεν θα φταίει ούτε αύριο αν κακοδιαχειριστεί από τον (κάθε) Σαββίδη, ούτε η ΑΕΚ φταίει που κακοδιαχειρίστηκε από τον Ψωμιάδη, ούτε ο ΟΣΦΠ που κακοδιαχερίστηκε από τον Σαλιαρέλη, ούτε ο ΠΑΟ θα φταίει αύριο αν κακοδιαχειριστεί από τον Βαρδινογιάννη και όλους αυτούς τους κακοδιαχειρισμούς θα τους πληρώνουμε εγώ και εσύ και τα μαγαζάκια αυτά θα ζουν και θα βασιλεύουν κάνοντας πλούσια κάποια λαμόγια και αν αύριο εσύ κακοδιαχειριστείς το μαγαζάκι σου θα πας φυλακή.
Να τελειώνει κάποτε αυτό, δε συμφωνείς? Α.Ε. είναι, ας πληρώνουν τους κακοδιαχειρισμούς μόνες τους!
Εγώ ΠΑΟ ήμουν, είμαι και θα είμαι και αν τον δω Δ΄ Εθνική από κακοδιαχειρισμό θα χαρώ και θα αρχίσω να πηγαίνω στο γήπεδο να τον βοηθήσω, δεν θα βγω στους δρόμους να φωνάξω το κράτος (εμένα και σένα δηλαδή) να πληρώσουν τα χρέη.

chrand
10-06-06, 10:11
«"Με έκπληξη πληροφορηθήκαμε ότι η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ με σημερινή απόφασή της έκανε δεκτή την αίτηση επανασυζήτησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα να ανακαλέσει παλαιότερή της, που είχε εκδοθεί προ μίας εβδομάδας. Είναι φανερό ότι η "άνοιξη" στο ποδόσφαιρό μας δεν διάρκεσε ούτε μία εβδομάδα. Μέσα όμως σε αυτή την εβδομάδα στη χώρα μας μπόρεσαν να γίνουν τα παρακάτω:

1. Να ανοίξουν οι τράπεζες το σαββατοκύριακο και μάλιστα να ορισθεί ως πρώτη εργάσιμη ημέρα της εβδομάδας η Δευτέρα και περί ώρα 02:30 πρωϊνή.

2. Να δοθεί εγγυητική επιστολή τραπέζης συμφερόντων του Δημοσίου και εισηγμένη στο χρηματιστήριο ύψους 6.000.000 ευρώ σε μία ανώνυμη εταιρεία, που στερείται φορολογικής και ασφαλιστικής ενημερότητας αλλά ακόμη και διοίκησης.

3. Να αλλάξει η "λίστα" που είχε σταλεί από την ΕΠΟ στην ΟΥΕΦΑ και στην θέση της "ΠΑΕ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ" να τοποθετηθεί η "ΠΑΕ ΠΑΟΚ" με αστερίσκο.

4. Να προσδιοριστεί και να συζητηθεί στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ νέα αίτηση επανεκτίμησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία ούτε περιείχε κάποιο νέο στοιχείο αλλά το κυριότερο, δεν προβλέπεται από το νόμο.

5. Να εκδοθεί μνετά τη συζήτηση απόφαση της Επιτροπής των Εφετών με την οποία νομιμοποιούνται όλες οι παραπάνω ενέργειες και υιοθετούνται όλα τα σενάρια "τρόμου", που αυτές τις ημέρες περιγράφονται στα ΜΜΕ.

Για πρώτη φορά στην θητεία της η Επιτροπή των Εφετών της ΕΠΟ έκανε δεκτή ως παραδεκτή αίτηση επανασυζήτησης. Ολες τις άλλες φορές όποιες είχαν υποβληθεί, ακόμα και αυτές που είχαν δίκαιο οι αιτούντες, τις απέρριπτε ως απαράδεκτες. Επιπλέον, στην με αριθμό 127/8-5-06 απόφαση της η ίδια επιτροπή σημειώνει ότι λόγος ανωτέρας βίας δεν συντρέχει για επανεκτίμηση της υπόθεσης σύμφωνα με το Ν. 2725/99 και ως μόνο λόγο για επανασυζήτηση μίας υπόθεσης είναι αποκλειστικά η άκυρη και μη νόμιμη κλήτευση του (άρθρο 126 παρ. 6 Ν. 2725/99).

Πως θα μπορέσουμε εμείς να λύσουμε όλες αυτές τις απορίες μας;

Πως θα μπορέσουμε να κρατήσουμε την εταιρεία μας, την ομάδα μας, τον κόσμο που μας ακολουθεί αλλά και έναν ολόκληρο Δήμο με 400.000 ψυχές μακριά από σκέψεις που δηλητηριάζουν την κοινωνική, πρώτα, και, στην συνέχεια, την αθλητική ζωή της χώρας;

Που θα μπορέσουμε να στηρίξουμε τις επιλογές μας για κάθαρση και ισονομία και τέλος που θα μπορέσουμε να ακουμπήσουμε τις ελπίδες μας για κάτι καλύτερο;

Στην ΕΠΟ που ήθελε να μας αποβάλλει από την συζήτηση της αίτησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για να μην γίνουμε μάρτυρες της απροκάλυπτης βοήθειας της προς την παραπάνω ΠΑΕ;

Στην ΕΠΟ που θέλει να μας επιπλήξει επειδή "τολμήσαμε" δια μέσου της να ενημερώσουμε για όλα αυτά την ΟΥΕΦΑ;

Στην Πολιτεία που ανοίγει τράπεζες τα ξημερώματα της Δευτέρας και χορηγεί εγγυητικές επιστολές σε ανώνυμες εταιρείες πο στερούνται τα αυτονόητα;

Στη δικαιοσύνη που χρησιμοποιεί άλλα μέτρα και άλλα σταθμά για τις ίδιες περιπτώσεις ανάλογα με το αν ο αιτούμενος είναι ο ελέφαντας ή το μυρμήγκι;

Βέβαια από όλα τα παραπάνω μας έμεινε η ικανοποίηση ότι έχουμε επιτελέσει μέγα εθνικό χρέος.

Κατορθώσαμε με τα πενιχρά μας μέσα που διαθέτουμε σαν ΠΑΕ να λύσουμε οποιαδήποτε διαφορά υπήρχε μεταξύ Υφυπουργείου Αθλητισμού και ΕΠΟ, όταν κάτι τέτοιο αδυνατούσε να πετίχει η ΦΙΦΑ και μάλιστα δια του Προέδρου τη κ. Μπλάντερ.

Κατόπιν τούτου επειδή το να μιλάς για αδικία στην χώρας μας σε καθιστά γραφικό, πράγμα που δεν επιθυμούμε για τον εαυτό μας, ευχόμαστε σε ολόκληρη την αθλητική οικογένεια καλό καλοκαίρι».


Παχατουρίδης: «Χρώστα πρόεδρε για να σε σέβονται»

Με αφορμή την απόφαση της επιτροπής εφέσεων της ΕΠΟ, που δίνει στον ΠΑΟΚ το δικαίωμα συμμετοχής στο κύπελλο UEFA, στερώντας ταυτόχρονα από τον Ατρόμητο τη συμμετοχή στη διοργάνωση, ο δήμαρχος Περιστερίου Ανδρέας Παχατουρίδης, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Κάποιοι αποφάσισαν ξαφνικά να δώσουν το χρίσμα στον ΠΑΟΚ, γιατί περί χρίσματος πρόκειται, αφού δεν υπάρχει καμία νομική υπόσταση στην απόφαση της επιτροπής εφέσεων της ΕΠΟ. Σήμερα διατελέστηκε υφαρπαγή της νομιμότητας. Η δικαιοσύνη φαίνεται ότι εκτός από τυφλή ακούει και μονοφωνικά. Είναι απαράδεκτα αυτά που ακούσαμε χθες από τον δικαστή-πρόεδρο της επιτροπής εφέσεων, ο οποίος έλεγε ότι δεν καταλαβαίνει γιατί τον κατηγορούν οι εφημερίδες της Θεσσαλονίκης και επίσης εξέφρασε τον φόβο του για την αδελφή του, η οποία βρίσκεται στην συμπρωτεύουσα και δήλωσε ότι δέχεται απειλές. Μετά από όλα αυτά τι περιμέναμε; Είναι ντροπή αυτά που γίνονται. Εγώ θέλω να δώσω στον κ. Σπανό το ακόλουθω μήνυμα: Χρώστα για να σε σέβονται. Πάρε 5 μεγάλους παικταράδες, χωρίς να υπολογίσεις το κόστος τους και μην τους πληρώσεις ποτέ, αφού φαίνεται ότι αυτό το σύστημα είναι σεβαστό και αποδίδει».

http://www.sport-fm.gr/special/newsByBetoto.jsp?newsID=48637

alfisti
10-06-06, 12:19
Ο νομικός σύμβουλος της ΕΠΟ, Θόδωρος Κουρίδης, εξήγησε στο Αθλητικό Metropolis ότι ο ΠΑΟΚ θα είναι οριστικά μία από τις ομάδες που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης περιόδου και πιο συγκεκριμένα στο Κύπελλο UEFA. Μάλιστα ξεκαθάρισε πως από την ελληνική ομοσπονδία δεν εστάλη κανένα φαξ με το όνομα του Ατρόμητου.


"Η ΕΠΟ έχει ένα πρωτοβάθμιο όργανο και το δευτεροβάθμιο είναι οι τακτικοί δικαστές. Δεν μπορείς να μην πειθαρχήσεις στην απόφασή τους. Αυτό που ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα της ΕΠΟ, είναι το διατακτικό της απόφασης της επιτροπής, δεν έχει καθαρογραφεί, αλλά είναι η ουσία. Η άδεια δόθηκε από την ΕΠΟ στον ΠΑΟΚ και ειδοποιήθηκε η UEFA. Η UEFA όμως λαμβάνει την τελική απόφαση ποιες ομάδες από αυτές που οι ομοσπονδίες δίνουν άδεια θα συμμετέχουν στις διοργανώσεις της".

Όσο για την ΕΠΟ; "Εμείς ως ΕΠΟ λέμε ΠΑΟΚ βάσει των κανονισμών που υπάρχουν. Αν η UEFA πει κάτι άλλο θα πρέπει να αιτιολογήσει και την απόφασή της. Εμείς ως ΕΠΟ δεν στείλαμε ποτέ κανένα φαξ στην UEFA με το όνομα του Ατρομήτου, παρά μόνο τονίσαμε ότι εκκρεμούν κάποιες υποθέσεις ενώπιον της επιτροπής Εφέσεων".

Δεν θέλησε πάντως να λύσει περαιτέρω την σιωπή του λέγοντας πως: "Υπάρχουν απόρρητες υποθέσεις. Δεν μπορώ να πω πότε στείλαμε και τι. Δεν μπορώ να καταλάβω από πού προκύπτουν ορισμένα πράγματα που βλέπουν το φως της δημοσιότητας και στερούνται σοβαρότητας και αλήθειας", και ξεκαθάρισε:

"Μόνο τα χαρτιά της ΕΠΟ ισχύουν", ενώ για την ανακοίνωση του Ατρομήτου: "Δεν μπορώ να σχολιάσω την ανακοίνωση του Ατρομήτου", και πρόσθεσε: "Πολλοί δεν είναι ενημερωμένοι, όπως και οι άνθρωποι του Ατρόμητου. Κανείς δεν μπορούσε να λέει τίποτα για τα οικονομικά άλλων ΠΑΕ, καθώς είναι απόρρητα έγγραφα".

Τέλος αναφερόμενος στην καταγγελία του Ατρομήτου απευθείας στην UEFA παρακάμπτοντας την ΕΠΟ είπε: "Όλες οι αλληλογραφίες των ελληνικών ομάδων πηγαίνουν μέσω της ΕΠΟ στην UEFA. Έχει σταλεί ένα έγγραφο μετέπειτα στην ΕΠΟ για την καταγγελία που στάλθηκε από τον Ατρόμητο στην UEFA. Έπρεπε όμως έχει σταλεί η καταγγελία πρώτα σε μας. Εμείς πρέπει να πράττουμε τα νόμιμα".

GoG
13-06-06, 02:03
Ρε παιδια καμια εξελιξη στο θεμα της ιδιοκτησιας/Σαββιδη εχουμε???

alfisti
13-06-06, 03:06
την Τρίτη θα λάβει χώρα στη Θεσσαλονίκη κρίσιμη συνάντηση μεταξύ του Αλέξανδρου Λυκουρέζου και του Θανάση Κατσαρή για το ιδιοκτησιακό θέμα του ΠΑΟΚ. Ο εκπρόσωπος του Ιβάν Σαββίδη και ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη θα κληθούν να βρουν τη χρυσή τομή για να βγει από το αδιέξοδο η ΠΑΕ και να αποκτήσει νέα, στιβαρή διοίκηση.

seabird
14-06-06, 06:36
την Τρίτη θα λάβει χώρα στη Θεσσαλονίκη κρίσιμη συνάντηση μεταξύ του Αλέξανδρου Λυκουρέζου και του Θανάση Κατσαρή για το ιδιοκτησιακό θέμα του ΠΑΟΚ. Ο εκπρόσωπος του Ιβάν Σαββίδη και ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη θα κληθούν να βρουν τη χρυσή τομή για να βγει από το αδιέξοδο η ΠΑΕ και να αποκτήσει νέα, στιβαρή διοίκηση.
Δυστηχως η τριτη περασε και κανενα μνημονιο δεν κατατεθηκε απο την πλευρα Σαββιδη.Η τακτικη που ακολουθει ο εν λογω κυριος,δλδ περιμενω να πεθανεις και απο την γωνια ερχομαι για να σε κατασπαραξω,δεν πρεπει να γινει αποδεκτη απο εμας που θελουμε να λεγομαστε περηφανοι παοκτσηδες!Ο παοκ θα βρει το δρομο του γιατι αυτο του αρμοζει!
Και στην τελικη ρε παιδια σκεφτειτε το και αλλιως??Ειναι προτιμοτερο να δωσουμε την ομαδα σε ενα εκβιαστη μονο και μονο για να μην καταρρευσουμε,η ειναι προτιμοτερο η ομαδα να δοθει σε μια διοικηση πρωτοδικειου η οποια θα αποτελειτε απο διαπιστευμενους στην συνειδηση μας ανθρωπους οι οποιοι θα προσπαθησουν για οτι καλυτερο??
Λεω απλα μια γνωμη!!!:hmm:

alfisti
14-06-06, 23:34
κάτω τα βρ@μόχερα σας απο τον Σάλπι

Gothic
15-06-06, 00:55
κάτω τα βρ@μόχερα σας απο τον Σάλπι
Αυτόν που γιουχάρατε εν χορώ και σας έκανε "σσσσσσσστ"; Πάλι θα φταίει το "βρώμικο Αθηναϊκο κατεστημένο" που δεν θα τον κρατήσετε;... :whistle:

Billis
15-06-06, 01:02
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις μερικά ποστ πιο πριν για να μάθεις ποιοι τον γιούχαραν και ποια είναι η γνώμη μας για αυτούς.

Τελικά πιο πολύ πιπιλάτε εσείς την καραμέλα περί κατεστημένου παρά εμείς.

alfisti
15-06-06, 13:18
Απόφαση σοκ από την ΟΥΕΦΑ, μιας και η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία δεν αποδέχτηκε το αίτημα του ΠΑΟΚ, αλλά και την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων και Αδειοδότησης της ΕΠΟ να παίξει στα ευρωπαϊκά Κύπελλα της επόμενης αγωνιστικής περιόδου. Θεωρεί ότι δηλαδή δεν είναι εμπρόθεσμο το αίτημα του Δικεφάλου. Η είδηση προκάλεσε σοκ στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, οι οποίοι θα περιμένουν την κοινοποίηση της απόφασης στην ΠΑΕ για να προσφύγουν στο CAS.

Τι λέει η ΕΠΟ

Ωστόσο, στην ΕΠΟ θεωρούν διάτρητη τη γνωμοδότηση του εκτελεστικού διευθυντή της ΟΥΕΦΑ, η οποία αντιδρά. Θεωρεί απαράδεκτο το έγγραφο που εστάλη, αφού η ημερομηνία έχει την 9η Ιουνίου στο έγγραφο συντάξεως του κειμένου, δηλαδή την ίδια μέρα που η Επιτροπή της ΕΠΟ αποφάσισε να δεκτεί το αίτημα του "Δικεφάλου". Δηλαδή, ο κ. Μπενς δεν έλαβε υπόψιν του την απόφαση της Επιτροπής. Επίσης, βάση του καταστατικού έπρεπε να γίνει εξέταση της υπόθεσης. Έπρεπε να έρθει άνθρωπος της ΟΥΕΦΑ για να εξετάσει το θέμα. Η ΕΠΟ ζητάει σήμερα κιόλας επίσημη απόφαση για το θέμα και όχι την απλή γνωμοδότηση του Μπενς.

chrand
15-06-06, 13:29
Ο Ατρόμητος θα είναι η τέταρτη ελληνική ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο επόμενο Κύπελλο UEFA, όπως αποφάσισε η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία ποδοσφαίρου, η οποία απέρριψε την εισήγηση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ που έδινε το χρίσμα στον ΠΑΟΚ, καθώς θεωρήθηκε εκπρόθεσμη η υποβολή των απαραίτητων στοιχείων για την εξασφάλιση της άδειας από πλευράς Δικεφάλου. Στο Ανώτατο Δικαστήριο της Λοζάνης θα προσφύγει η διοίκηση του ΠΑΟΚ σε μια απέλπιδα προσπάθεια να μην χάσει το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Μετά την εξέλιξη αυτή η Λάρισα εξασφαλίζει το εισιτήριο για το Κύπελλο Ιντερτότο. Επιστολή με την οποία ζητά από τον Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ τα ακριβή χρέη της ΠΑΕ, απέστειλε στο Θ.Κατσαρή ο Αλ.Λυκουρέζος, που εκπροσωπεί τον Ιβάν Σαββίδη. Πιέζει ο Ερασιτέχνης να περάσει την τροπολογία για τον μη καταλογισμό ποινικών ευθυνών σε μέλη προσωρινών διοικήσεων.


Η… λυπητερή

Περισσότερα από 2,5 εκατομμύρια ευρώ οφείλονται στους παίκτες του ΠΑΟΚ σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύεται στη Sportday. Ο κατάλογος των οφειλομένων προς του παίκτες του Δικεφάλου είναι ενδεικτικός του προβλήματος που υπάρχει στην ομάδα, αλλά και της υπομονής που έχουν κάνει όλο αυτό το διάστημα οι ποδοσφαιριστές μην κάνοντας χρήση του δικαιώματός του να καταθέσουν προσφυγή.

Παίκτης-Οφειλές (σε ευρώ)-Λήξη συμβολαίου

Φερνάντες Ντανιέλ-50.000-Ιούνιος 2010
Τοχούρογλου Κυριάκος-170.000-Ιούνιος 2006
Καρυπίδης Χρήστος-190.000-Ιούνιος 2007
Χασιώτης Διονύσης-150.000-Δεκέμβριος 2007
Ουντέζε Ιφεάνι-185.000-Ιούνιος 2007
Χαραλάμπους Ηλίας-100.000-Ιούνιος 2008
Μέγκαχεντ Αμίρ – Αζμί-60000-Δεκέμβριος 2008
Μαλαδένης Χρήστος-90.000-Ιούνιος 2006
Ζαγοράκης Θοδωρής-175.000-Ιούνιος 2007
Σικαμπάλα-Δεκέμβριος 2008
Μαλεζάς Στυλιανός-10.000-Δεκέμβριος 2008
Βαγγέλης Λάμπρος – Χαράλαμπος-80.000-Ιούνιος 2007
Μπαλάφας Σωτήριος-Ιούνιος 2010
Μουμίν Χουσεΐν-Ιούνιος 2010
Ηλιάδης Στυλιανός-80.000-Ιούνιος 2009
Εγκωμίτης Παναγιώτης-220.000-Ιούνιος 2006
Κωνσταντινίδης Παντελής-150.000-Ιούνιος 2006
Αραμπατζής Νίκος-10.000-Ιούνιος 2009
Σαλπιγγίδης Δημήτριος-480.000-Ιούνιος 2009
Γιασουμή Γιασουμής-350.000-Ιούνιος 2008
Μίετσελ Μάρτσιν-150.000-Δεκέμβριος 2007
Χριστοδουλόπουλος Λάζαρος-40.000-Ιούνιος 2009

http://www.sport-fm.gr/news.jsp;jsessionid=3176CAADAADEE2D545FCEC5C62195B6C?newsID=49243

minovg
15-06-06, 18:12
Απόφαση σοκ από την ΟΥΕΦΑ, μιας και η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία δεν αποδέχτηκε το αίτημα του ΠΑΟΚ, αλλά και την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων και Αδειοδότησης της ΕΠΟ να παίξει στα ευρωπαϊκά Κύπελλα της επόμενης αγωνιστικής περιόδου. Θεωρεί ότι δηλαδή δεν είναι εμπρόθεσμο το αίτημα του Δικεφάλου. Η είδηση προκάλεσε σοκ στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, οι οποίοι θα περιμένουν την κοινοποίηση της απόφασης στην ΠΑΕ για να προσφύγουν στο CAS.
Tι απόφαση σοκ ρε φιλαράκι; Εγώ ξέρω ότι αν δε πληρώσω εμπρόθεσμα κάτι, θα μου το κόψουν. Επειδή δηλαδή πλήρωσε μετά από 1 βδομάδα (και πώς πλήρωσε δηλαδή... Με εγγυητική μιας τράπεζας!!!), πρέπει να συμμετέχει και κανονικά στο ΟΥΕΦΑ; Για αμερικανάκια τους περνάτε εκεί στην ΟΥΕΦΑ; Και επειδή ενέκρινε απόφαση η μπουρδελοΕΠΟ, που είναι καθαρά διακοσμητικό στοιχείο στο ελληνικό ποδόσφαιρο, πρέπει η ΦΙΦΑ να το αποδεχτεί;

Άντε να σας βλέπω στο CAS τώρα... Αυτά που κοροϊδεύατε, τα βρίσκετε μπρστά σας...

antreas9
16-06-06, 11:26
Φυσικά δεν θα φταίει ούτε αύριο αν κακοδιαχειριστεί από τον (κάθε) Σαββίδη, ούτε η ΑΕΚ φταίει που κακοδιαχειρίστηκε από τον Ψωμιάδη, ούτε ο ΟΣΦΠ που κακοδιαχερίστηκε από τον Σαλιαρέλη, ούτε ο ΠΑΟ θα φταίει αύριο αν κακοδιαχειριστεί από τον Βαρδινογιάννη και όλους αυτούς τους κακοδιαχειρισμούς θα τους πληρώνουμε εγώ και εσύ και τα μαγαζάκια αυτά θα ζουν και θα βασιλεύουν κάνοντας πλούσια κάποια λαμόγια και αν αύριο εσύ κακοδιαχειριστείς το μαγαζάκι σου θα πας φυλακή.
Να τελειώνει κάποτε αυτό, δε συμφωνείς? Α.Ε. είναι, ας πληρώνουν τους κακοδιαχειρισμούς μόνες τους!
Εγώ ΠΑΟ ήμουν, είμαι και θα είμαι και αν τον δω Δ΄ Εθνική από κακοδιαχειρισμό θα χαρώ και θα αρχίσω να πηγαίνω στο γήπεδο να τον βοηθήσω, δεν θα βγω στους δρόμους να φωνάξω το κράτος (εμένα και σένα δηλαδή) να πληρώσουν τα χρέη.

σε αυτο συμφωνω! ξεχασες να προσθεσεις το χαριαμα των γηπεδων σε πυλαια,καραισκακη κ βοτανικο!!!!
ρε παιδια ξυπνηστε! ολοι αγαπαμε τις ομαδες μας, αλλα επιτελους ας κανουμε τους επιχειρηματιες να καταλαβουν οτι δεν ειμαστε πιονια, στρατιωτακια αβουλα ετοιμα να πηδηξουμε απο τον 3ο αν μας το ζητησουν για την "ομαδαρα" μας!
κραξτε την διοικηση σας,εμεις τη δικη μας κλπ...απαιτηστε υγιη ομαδα!

ΥΓ: καποιος εδω μεσα θα εχει δικη του επιχειρηση ,δε μπορει!
τι λετε?συμφωνειτε να σταματησει να πληρωνει τα χρεη του,κ μετα να μπει στο ασρθρο 44 για παραδειγμα? Η εγω,επειδη δε μου φτανει πια ο χωρος του μαγαζιου μου,να ΑΠΑΙΤΗΣΩ απο το κρατος να μου χτισει αλλο δωρεαν? Η εσυ, επειδη ο διευθυντης σου , σου εφαγε λεφτα απο την επιχειρηση σου, να σταματησεις να πληρωνεις εφορια,κ οταν μπορεσεις,μετα απο 5 χρονια, να μην πληρωσεις τοκους?συμφωνει καποιος με ολα αυτα?

yiapap
16-06-06, 17:36
τι λετε?συμφωνειτε να σταματησει να πληρωνει τα χρεη του,κ μετα να μπει στο ασρθρο 44 για παραδειγμα? Η εγω,επειδη δε μου φτανει πια ο χωρος του μαγαζιου μου,να ΑΠΑΙΤΗΣΩ απο το κρατος να μου χτισει αλλο δωρεαν? Η εσυ, επειδη ο διευθυντης σου , σου εφαγε λεφτα απο την επιχειρηση σου, να σταματησεις να πληρωνεις εφορια,κ οταν μπορεσεις,μετα απο 5 χρονια, να μην πληρωσεις τοκους?συμφωνει καποιος με ολα αυτα?
Και να χρησιμοποιεί επίσης το "λογικότατο" επιχείρημα ότι αν δεν πληρώσει τώρα, θα κάνει την επιχείρηση να ορθοποδήσει ώστε μετά από 2-3-5-10 χρόνια να αρχίσει να πληρώνει τα χρέη!!!

Ουστ ρε! Εκεί, εκεί στη Δ'Εθνική... ΟΛΟΙ μας!

GoG
17-06-06, 20:28
Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα ισως ηταν το καλυτερο να πεσουμε Δ και να ξαναφτιαξουμε την ομαδα...Παρτε το παραδειγμα της φιορεντινα στην Ιταλια...Αλλα και παλι δεν μπορω να δω τον Παοκ Δ ρε παιδια...Δε γινονται αυτα...

xabikos
19-06-06, 00:26
Τι έγινε ρε παιδιά και άλλος σωτήρας; Αυτός απο αργεντινή μεριά τώρα. Έχουν βουήξει όλα τα site. Και μάλλον είναι το πιο σοβαρό απο όλα γιατί το επιβεβαιώνουν αρκετά site αθλητικών ειδήσεων. Ποιος ξέρει ποιον πίεσε πάλι η κυβέρνηση για να αναλάβει. Σε δυο χρόνια πάλι στα ίδια θα είμαστε.

seabird
19-06-06, 07:47
παλι χτυπανε καμπανες για μας,καμπανης λυπης και οχι χαρας!!!!
:whistle:

alfisti
19-06-06, 17:06
τι παιχνίδι παίζεται ....;;;
γιατι δεν γουστάρουν τον Σαββίδη;

NiKapa
20-06-06, 00:13
Μ'αρεσει που πριν ακομα γινουν ολα επισημα σαρκα και οστα τα εβαλε με τον Ζαγορ....
Καλη υπομονη παιδια..

xabikos
20-06-06, 21:47
Ένα αρκετά διαφωτιστικό άρθρο για το νέο, όπως δείχνουν τα πράγματα, ιδιοκτήτη της ομάδας μας: http://www.sportime.gr/football_inside.asp?article_id=21607

minovg
22-06-06, 12:26
Απόσυρση από Καμπάνη για ΠΑΟΚ

Απέσυρε το ενφιαφέρον του για την αγορά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Γιάννης Καμπάνης, με ανακοίνωση που εξέδωσε και η οποία αναφέρει τα εξής: "Σχετικά με τα αναγραφόμενα στην από 21-6-2006 ανακοίνωση του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ όσον αφορά τη χρήση του γηπέδου του, ρητά σημειώνω ότι η πρόταση για την αξιοποίηση της χρήσης του γηπέδου του ΠΑΟΚ δεν εγένετο από εμένα αλλά από τον Πρόεδρο του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ Κο. Θανάση Κατσαρή, παρουσία πολλών ατόμων την 18-6-2006. Κατόπιν αυτού, επειδή κρίνω ότι υπάρχει ασαφής υπαναχώρηση από τα υπεσχημένα, σας δηλώνω ότι αποσύρω το ενδιαφέρον μου για την αγορά του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ διότι δεν επιθυμώ την εμπλοκή μου σε συγκεχυμένες καταστάσεις.

Σας εύχομαι καλή τύχη

Μετά τιμής

Γιάννης Καμπάνης".

Metrosport (http://www.metrosport.gr/modules.php?name=FirstPageNews&func=viewcurrent&varid=61321)

alfisti
22-06-06, 12:45
καλά κάνει ο Κατσαρής που δεν δίνει το γήπεδο στον κάθε μ@λ@κ@

GoG
22-06-06, 17:09
Ναι ρε alfisti αλλα για πες μου εσυ ποιος επισης μ@λ@κ@ς θα ερθει να πεταξει τα λεφτα του χωρις να του δωσουν τιποτα??????

@ ADSLgr.com All rights reserved.