PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

aroutis
18-08-06, 19:37
Προφανώς δεν πρόσεξες καλά εκεί που γράφω "αν υπήρχε αξιοπρεπής διοίκηση". Επειδή αν υπήρχε τέτοια, ο ΠΑΟΚ δε θα είχε (έστω μεγάλα) χρέη, θα ήταν οργανωμένος, δε θα είχε χάσει την έξοδο στην Ευρώπη λόγω κακοδιαχείρισης (και όχι λόγω αγωνιστικής αδυναμίας) στη διοργάνωση που θα παίζει και ο ΠΑΟ, θα είχε την πλήρη στήριξη του κόσμου και, κυρίως, δε θα είχε την ανάγκη να κάνει τέτοιου είδους πωλήσεις για να αποφύγει την οικονομική καταστροφή.

Και ας μην ξεγελιόμαστε, ο Σαλπιγγίδης θα είχε τη δυνατότητα να κάνει καλύτερη συνέχεια σε ομάδα του εξωτερικού (εκεί που παίζουν καλύτερο ποδόσφαιρο, σε πιο οργανωμένα πρωταθλήματα) από ότι σε οποιαδήποτε ομάδα εδώ (είτε ΠΑΟ, είτε ΟΣΦΠ, είτε ΑΕΚ).

Οι διαφορές είναι σαφείς μου φαίνεται. Ο ΠΑΟ ευνοήθηκε (και καλά έκανε) από τους διοικητικά τιποτένιους που έχουμε. Ε, τώρα με τα φράγκα που κονόμησε θα έχει ο προεδρίσκος να προσλάβει δυο-τρεις ακόμα φουσκωτούς να τον προστατεύουν.Μη το πάρεις στραβά,αλλα με το άν δεν γίνεται κουβεντα.

Αν η ΑΕΚ δεν ειχε πάει στην ΕΝΙc, αν δεν ειχε τον ΜΑΚΑΡΟ.. αν... αν...αν..., δεν θα ειχε τα χρέη που έφτασε να έχει, δεν θα έμπενε στο αρθρο 44, δεν θα ξεχρέωνε / συμφωνούσε με τους περισσότερους παίκτες της, κλπ κλπ λπ.

Σημασία έχει το ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. Κοιτάξτε μπροστά, οχι τι ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ, δυστυχώς έχει γινει αυτό που έχει γινει, κανείς φίλαθλος (οχι οπαδός) δεν χαίρεται με το τι συμβαίνει με το ΠΑΟΚ, το ερώτημα μου ειναι συγκεκριμένο και αφορά τη ΤΡΕΧΟΥΣΑ κατάσταση και όχι υποθέσεις.

aroutis
18-08-06, 19:38
@alfisti, γνωρίζεις τι σημαίνει άρθρο 44, σωστά;

aroutis λύσε μου την απορία η ΑΕΚ με τι λεφτά κάνει μεταγραφές ακόμα χρέη έχετε αν δεν με απατάει η μνήμη μου

HaRRy
19-08-06, 00:55
To τσιράκι του Τζίγκερ στον Πάνω Μαχαλά ξεπούλισε στα γρήγορα τον Σάλπι και την έκανε για άλλες χώρες και πολιτείες ΠΡΟΦΑΝΩΣ!!!

maxcp
19-08-06, 12:06
Ναι σας χάλασε που σας σώσαμε απο το κράχ ε?
Δ εθνική θα παίζατε(απο τα χρέη) αν δεν ήταν η Πανάθα...

alfisti
19-08-06, 13:06
@alfisti, γνωρίζεις τι σημαίνει άρθρο 44, σωστά;

aroutis λύσε μου την απορία η ΑΕΚ με τι λεφτά κάνει μεταγραφές ακόμα χρέη έχετε αν δεν με απατάει η μνήμη μου


το άρθρο 44 δεν συμπεριλαμβάνει τα χρέη προς το δημόσιο.. σωστα;;:hmm:


Ναι σας χάλασε που σας σώσαμε απο το κράχ ε?
Δ εθνική θα παίζατε(απο τα χρέη) αν δεν ήταν η Πανάθα...

κόψε κάτι ρε superman
μα γι'αυτο δεν μας βοηθήσατε γιατι τα δώσατε στον Γούμενο αντι να τα πάρει ο ερασιτέχνης για παράδειγμα αλλα γι'αυτό δεν φταίτε εσείς.




Tου ΠEPIKΛH ΣTEΛΛA
Xθες το πρωί -και αφού είχε ενημερωθεί ο Σαλπιγγίδης- οπαδοί του ΠAOK, που πήγαν σε ταξίδι-αστραπή στην Aθήνα, περίμεναν να τον συναντήσουν. Eκείνος, όμως, έφυγε από την πίσω πόρτα. H εκτίμησή μου; Δεν είχε το σθένος να τους κοιτάξει στα μάτια, διότι απλούστατα είχε πάρει την απόφασή του να πάει στον Παναθηναϊκό. Δεν αξίζει τον κόπο να προχωρήσω παραπέρα.
Σας υπενθυμίζω απλά ότι:
Hταν πληρωμένος μέχρι κεραίας.
Δεν έμεινε ελεύθερος, όταν έκανε προσφυγή πριν από ενάμιση μήνα περίπου, διότι τον κράτησαν οι οπαδοί του ΠAOK, που έτρεξαν μέσα σε ένα πρωινό κι από το υστέρημά τους συγκέντρωσαν χρήματα.
Tο χειμώνα -άνευ λόγου και αιτίας- αμέσως μετά το γκολ που πέτυχε στον αγώνα με την Ξάνθη στις 15 Iανουαρίου, κοιτώντας «κατάματα» τους οπαδούς του ΠAOK στη θύρα 4, τους ζήτησε με προσβλητική χειρονομία να σωπάσουν. Eκείνοι, όμως, τον συγχώρεσαν, τα ξέχασαν όλα και πριν από ενάμιση μήνα έβαλαν χρήματα για να πληρωθεί και να μείνει στον ΠAOK.
Λίγες ημέρες μετά, το Φεβρουάριο κι ενώ αυτή η εφημερίδα έγραφε ότι ήταν η αρχή του τέλους του στον ΠAOK και πως μεθοδεύεται η φυγή του, τόσο ο Γούμενος όσο ο ίδιος και ο μάνατζέρ του επαναστάτησαν, κάνοντας λόγο για ύπουλη, ανέντιμη δημοσιογραφία και ανυπόστατα σενάρια. Mάλιστα, ως απάντηση ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης είχε παραχωρήσει στις 10 Φεβρουαρίου συνέντευξη στην εφημερίδα «Σπορ του Bορρά». O πρωτοσέλιδος τίτλος τότε έγραφε: «Xαστούκι "Σάλπι" στους σεναριογράφους», ενώ οι δηλώσεις του ήταν: «Tο μυαλό μου είναι και θα είναι μόνο στον ΠAOK. Eχω συμβόλαιο για 3,5 χρόνια ακόμη και θα το τιμήσω με τον καλύτερο τρόπο». Mερικοί, βλέπετε, δεν ξεχνούν εύκολα.
Στην ουσία; O Δημήτρης Σαλπιγγίδης έφυγε για 89.000 ευρώ περίπου παραπάνω από όσα έπαιρνε στον ΠAOK. Kρίνετέ το εσείς.
Πριν από τρία μόλις εικοσιτετράωρα, ο μάνατζερ του διεθνούς επιθετικού Bαγγέλης Aγγελής, μιλώντας στο «Goal» και ερωτηθείς για τις φήμες περί Παναθηναϊκού και Oλυμπιακού, έλεγε: «Mην ασχολείστε. Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ούτε κατά διάνοια. H διοίκηση συζητά να τον πουλήσει στην Oυκρανία». Kαι όντως έλεγε την... αλήθεια.
Για τα «έργα και ημέραι» του Γιάννη Γούμενου, αυτή η εφημερίδα χωρίς μαλλιά στη γλώσσα έχει γράψει τόμους. Σήμερα δεν χρειάζεται να γράψει απολύτως τίποτε. Aπλά, εάν συνομιλούσαμε με τους παράγοντες του ΠAOK, εκείνους που ήταν στην Eπιτροπή Σωτηρίας και έκαναν συνειδητά την ασπίδα του Γούμενου, στους παράγοντες του Eρασιτέχνη, τον Θανάση Kατσαρή και όλους τους υπόλοιπους, θα τους πρότεινα, μετά το άγριο ξεπούλημα και την οριστική διάλυση του ΠAOK, αύριο να διοργανώσουν μία εκδήλωση και αυτό που μένει να κάνουν είναι να δώσουν στον ιδιοκτήτη της ΠAE και τα κλειδιά της πόλης.
Oσο για τον άνθρωπο που πορεύεται με την ιδιότητα του προπονητή του ΠAOK, δεν έχω να προσθέσω τίποτε παραπάνω από εκείνο των ημερών του ερχομού του στον ΠAOK που ακολούθησαν. Mόνο ο τρόπος που επέλεξε να έρθει στον ΠAOK, αγνοώντας ηθικές και άλλες δεσμεύσεις που είχε, εμένα που αρκεί, για να καταλάβω περί τίνος ανθρώπου πρόκειται. Aλλά, ας μας απαντήσει σε μερικά ερωτήματα για το θέμα της πώλησης Σαλπιγγίδη.
1. Eίναι ή δεν είναι αλήθεια, κύριε Nτουμιτρέσκου, ότι προτείνατε εσείς στον ιδιοκτήτη του ΠAOK να αναλάβετε την αποστολή της πώλησης του Σαλπιγγίδη σε ομάδα του εξωτερικού, προκειμένου να μην έχει πρόβλημα ο Γούμενος και ο ΠAOK με τους οπαδούς;
2. Eίναι ή δεν είναι αλήθεια ότι εσείς κάνατε τις επαφές με τη Mέταλουργκ, αλλά δεν σας... κάθισε, επειδή αρνήθηκαν ο Σαλπιγγίδης και ο μάνατζέρ του; Kι αυτό, διότι τους αγνοήσατε και δεν τους ενημερώσατε για τις επαφές αυτές;
3. Eίναι ή δεν είναι αλήθεια ότι, επειδή ήσασταν απλήρωτος, ζητήσατε από την ΠAE ΠAOK τη νόμιμη προμήθεια, εάν καταφέρνατε να βρείτε ομάδα και να πωληθεί ο Σαλπιγγίδης;
Eάν είναι αλήθεια όλα αυτά, είναι δυνατόν να ενεργεί έτσι ο προπονητής μίας ομάδας;
Tο μόνο, ας το πούμε, ελαφρυντικό για τον Σαλπιγγίδη είναι το γεγονός ότι τον έβγαλε στο σφυρί και τον πούλησε ο ίδιος ο ΠAOK. Kαι, βέβαια, δεν φταίει κανένας Παναθηναϊκός, έτσι; Iσα ίσα έδωσε πολλά περισσότερα από την πραγματική αξία της μεταγραφής.
YΓ.: Tην επομένη της χειρονομίας προς τους οπαδούς του ΠAOK στις 15 του Γενάρη είχα σημειώσει πως, εάν ο Σαλπιγγίδης είχε κάποιους ανθρώπους δίπλα του, που δεν τον έβλεπαν σαν ευρώ, αλλά σαν φίλο, θα τον είχαν σώσει από πολλά. Eξακολουθώ να επιμένω. 89.000 ευρώ παραπάνω στον Παναθηναϊκό και στον κάθε Παναθηναϊκό δεν εξαγοράζουν ούτε το ένα χιλιοστό από αυτά που έχασε με τον τρόπο που έφυγε από τον ΠAOK. Kαι εκφράζω τη βεβαιότητα ότι ο Δημήτρης το γνωρίζει πολύ καλά.
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=5106&subid=2&pubid=362758

minovg
19-08-06, 14:46
Πάντα εύστοχα τα σχόλια του Περικλή Στέλλα (ΑΡΕΙΑΝΟΣ κιόλας). Εντιμότατος και αξιολογότατος δημοσιογράφος.

Durdyn
19-08-06, 16:57
το άρθρο 44 δεν συμπεριλαμβάνει τα χρέη προς το δημόσιο.. σωστα;;:hmm:

.

Τα εναπομείνοντα χρέη προς το δημόσιο έχουν ρυθμιστεί και αποπληρώνονται κανονικά

alfisti
19-08-06, 17:08
Τα εναπομείνοντα χρέη προς το δημόσιο έχουν ρυθμιστεί και αποπληρώνονται κανονικά

αυτά τα χρέη ελέγχονται καθόλου ή αντι να μειώνονται μεγαλώνουν;:twisted:

alfisti
20-08-06, 01:35
μπράβο στους παιχτάρες που παρα τα τόσα προβλήματα και την φυγή Σαλπιγγίδη παίξαν άμυνα και σβήσαν την ΑΕΚ.
φαίνεται ποια ομάδα παίζει ποιο παθιασμένα και για την φανέλα.
τσιρίλο δεν θα περάσεις απο δω;;:twisted:

alfisti
21-08-06, 11:57
Φερνάντεζ: «Περιμένω, δεν πιέζω»

Κύριος «υπεύθυνος» για την ισοπαλία που απέσπασε από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήταν ο Ντάνιελ Φερνάντες. Ο Πορτογάλος τερματοφύλακας αμείβεται με λιγότερα χρήματα από τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα της ομάδας του και προσδοκά πως σύντομα οι κόποι του και η προσφορά του θα αναγνωριστούν με μια αναπροσαρμογή συμβολαίου. «Έχω κάνει μία συζήτηση πριν από μήνες και η διοίκηση μου υποσχέθηκε αναπροσαρμογή του συμβολαίου μου. Καταλαβαίνω την κατάσταση που επικρατεί στην ομάδα και δεν πιέζω», δηλώνει στη Sportday, ενώ αναφερόμενος στην εμφάνισή του κόντρα στην ΑΕΚ, είπε: «Εντάξει, ήμουν καλός. Όμως, η διάρκεια είναι αυτή που μετράει. Εγώ θέλω να κάνω τέτοια παιχνίδια ολόκληρη τη σεζόν». Όσο για τη δυναμική συμπαράσταση των οπαδών του Δικεφάλου, τόνισε: «Οι οπαδοί μας είναι οι πρώτοι στον κόσμο. Αυτοί με έκαναν φανατικό ΠΑΟΚτσή. Τους έβλεπα να προσπαθούν με πάθος να μας στηρίξουν παρά τα όσα έχουν συμβεί τελευταία και φτιαχνόμουν. Δεν ήθελα να γυρίσω με ήττα στη Θεσσαλονίκη. Αυτοί μου έδωσαν την ενέργεια για να σταθώ τόσο καλά. Θέλω να πετύχουμε πολλά φέτος γι' αυτούς και να σβήσουμε την κακή πορεία μας πέρυσι. Νομίζω ότι μέσα από τα παιχνίδια θα βελτιωθούμε και θα παίξουμε καλό ποδόσφαιρο. Θεωρώ ότι εφόσον είμαστε σοβαροί, δεν θα δυσκολευτούμε να βγούμε στο Κύπελλο UEFA». Τέλος, ο Ντάνι Φερνάντες ευχαρίστησε τον προπονητή του στον ΠΑΟΚ, Νίκο Μιχόπουλο. «Πρέπει να ευγνωμονώ τον Νίκο Μιχόπουλο, ο οποίος δουλεύει πολύ με εμένα. Είναι ένας άνθρωπος που με βελτιώνει τόσο ως τερματοφύλακα όσο και ως άνθρωπο».

Μελίσσης: «Άρπαξα την ευκαιρία»

Ικανοποιημένος από την απόδοσή του στο ματς με την ΑΕΚ, αλλά προσγειωμένος εν όψει της δύσκολης συνέχειας δήλωσε στη Sportday ο Χρήστος Μελίσσης, που το βράδυ του Σαββάτου τα πήγε περίφημα στο μαρκάρισμα του Νίκου Λυμπερόπουλου. «Εγώ περίμενα μια ευκαιρία. Πίστευα ότι θα μου τη δώσει ο προπονητής και τελικά πιστεύω ότι την άρπαξα από τα μαλλιά. Είχαμε δει την ΑΕΚ στα παιχνίδια με Μπενφίκα και Χαρτς. Αυτό που διαπιστώσαμε όλοι ήταν ότι ο Λυμπερόπουλος ήταν αυτός που δημιουργούσε περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα. Ο ρόλος μου ήταν να μην αφήσω χώρο στον συγκεκριμένο ποδοσφαιριστή. Να καταστρέψω το παιχνίδι του και νομίζω ότι με τις βοήθειες που είχα από τους συμπαίκτες μου τα πήγα καλά. Ήταν σίγουρα μια τεράστια εμπειρία για μένα. Δεν είχα αγωνιστεί στο παρελθόν σ' ένα τέτοιο παιχνίδι και πιστεύω θα το θυμάμαι για πάντα. Το ντεμπούτο μου σε επίσημο παιχνίδι πήγε καλά. Στην παρούσα φάση αντιμετωπίζουμε αρκετά προβλήματα, κυρίως επικοινωνίας με τους νέους παίκτες, όμως πιστεύω ότι σταδιακά θα βελτιωνόμαστε. Όλοι οι νέοι παίκτες είναι καλοί, όμως πρέπει να περιμένουμε την προσαρμογή τους. Δεν είναι εύκολο από τη μία μέρα στην άλλη να παίζουν το 100% των δυνατοτήτων τους», δήλωσε ο 23χρονος αμυντικός, που τόνισε την ανάγκη να γίνει η ομάδα του περισσότερο επιθετική. ««Είναι αλήθεια ότι δεν γίνεται να παίζουμε μόνο άμυνα. Με το πέρασμα του χρόνου θα είμαστε σε θέση να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο». Όσον αφορά στη συμπαράσταση του κόσμου, τόνισε: «Μας έδιναν δύναμη καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η συμπαράστασή τους ήταν συγκλονιστική σε μια περίοδο που δεν πέρασαν και λίγα. Η αγωνία τους ολόκληρο το καλοκαίρι ήταν μεγάλη και με τη στάση τους στο γήπεδο μας απέδειξαν ότι θα τους έχουμε δίπλα μας πάντα».

opimis
21-08-06, 16:48
Φερνάντεζ: «Περιμένω, δεν πιέζω»

Κύριος «υπεύθυνος» για την ισοπαλία που απέσπασε από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήταν ο Ντάνιελ Φερνάντες. Ο Πορτογάλος τερματοφύλακας αμείβεται με λιγότερα χρήματα από τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα της ομάδας του και προσδοκά πως σύντομα οι κόποι του και η προσφορά του θα αναγνωριστούν με μια αναπροσαρμογή συμβολαίου. «Έχω κάνει μία συζήτηση πριν από μήνες και η διοίκηση μου υποσχέθηκε αναπροσαρμογή του συμβολαίου μου. Καταλαβαίνω την κατάσταση που επικρατεί στην ομάδα και δεν πιέζω»...
Σας ζηλεύω για τον τερματοφύλακα σας! Πολύ καλός αν και μικρός σε ηλικία. Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να μείνει και είναι πολύ μεγάλο το συν για τον παοκ, ακόμα μεγαλύτερο από το να κρατούσατε τον Σαλπι…
Αλλά τον γουστάρω πάνω από όλα για τον τσαμπουκά που έχει, ελεγχόμενος όπως φαίνεται π.χ στον αγώνα με τα χανούμια και την φάση με τον Τζιωρτσόπουλο.

Το καλύτερο με τον Φερνάντεζ ήταν, βγαίνοντας μετά τον αγώνα με την αεκ, κρατούσε στα χέρια του το βραβείο MVP παίκτη και ο δημοσιογράφος τον ρώτησε πως νιώθει που είναι MVP κι αυτός κουνώντας την μπάλα-βραβείο του απάντησε με σπασμένα ελληνικά: τι να την κάνω εγώ αυτήν την μπάλα, αυτήν την πετάω, σήμερα είναι αύριο δεν είναι…εγώ θέλω πρωτάθλημα που είναι καλύτερο!

Τον πιτσιρικά και τα μάτια σας!!!:twisted:

Durdyn
21-08-06, 17:22
αυτά τα χρέη ελέγχονται καθόλου ή αντι να μειώνονται μεγαλώνουν;:twisted:

Τα χρέη αυτά πρόεκυψαν εξαιτίας του ίδιου του Δημοσίου που δεν έκανε σωστούς ελέγχους ποτέ.
Τα χρέη αυτά φυσικα και μειώνονται από την στιγμή που η ΠΑΕ ΑΕΚ τα πληρώνει κανονικά.

Durdyn
21-08-06, 17:23
μπράβο στους παιχτάρες που παρα τα τόσα προβλήματα και την φυγή Σαλπιγγίδη παίξαν άμυνα και σβήσαν την ΑΕΚ.
φαίνεται ποια ομάδα παίζει ποιο παθιασμένα και για την φανέλα.
τσιρίλο δεν θα περάσεις απο δω;;:twisted:


Δηλαδή ο ... Μπίδης και ο Ρεμπόσιο παίζουν για τη φανέλα ;
Συγχαρητήρια για το Χ που πήρατε, αλλά ειλικρινά η εικόνα του ΠΑΟΚ ήταν θλιβερή. Είναι τόσο τραγική η κατάσταση στην ομάδα σας που παίζατε όλοι πίσω από την σέντρα γιατί δυστυχώς δεν έχετε δυνατότητες για κάτι παραπάνω.

alfisti
21-08-06, 17:27
o Ντάνι είναι όλα τα λεφτά!
και στην άλλη φάση με τον Καπετάνο που του κάνει φάουλ του Φερναντέζ και ζητάει και τα ρέστα ο Καπετάνος! φύτρωσε τον στο χώμα ρε Ντάνι τον κοντό.
ποιος είναι ο καπετάνος!

Υ.Γ.: Ο Javito έβγαλε μάτια....
Υ.Γ.: Στεναχωρημένο τον είδα τον Σάλπι χθές καλό αυτό

alfisti
21-08-06, 17:37
Δηλαδή ο ... Μπίδης και ο Ρεμπόσιο παίζουν για τη φανέλα ;
Συγχαρητήρια για το Χ που πήρατε, αλλά ειλικρινά η εικόνα του ΠΑΟΚ ήταν θλιβερή. Είναι τόσο τραγική η κατάσταση στην ομάδα σας που παίζατε όλοι πίσω από την σέντρα γιατί δυστυχώς δεν έχετε δυνατότητες για κάτι παραπάνω.

οι μισοί παίχτες του ΠΑΟΚ που παίζαν προχθες αναδείχθηκαν απο τον ΠΑΟΚ και γι'αυτό παίζουν για την φανέλα..;)
μια μέρα μετά την πώληση του καλύτερου επιθετικού του είχε αγώνα στην Αθήνα.
η ομάδα είναι σχετικά καινούργια..
ο Χριστοδουλόπουλος έλειπε μόνο Μίετσελ είχαμε..
όταν θα ρθείτε Τούμπα θα δείτε την πραγματική "τραγική" κατάσταση :p

giwrgosth
21-08-06, 17:44
Υ.Γ.: Στεναχωρημένο τον είδα τον Σάλπι χθές καλό αυτό
Αμήχανο ήταν το παλικάρι και λογικό, ούτε τους συμπαίκτες του δε γνώριζε καλά καλά!
Έχεις αλλάξει ποτέ δουλειά? Αν ναι μπορείς να καταλάβεις:oneup:
Αλλά αν ήταν όντως στεναχωρημένος γιατί είναι καλό?

alfisti
21-08-06, 17:50
γιατί σκέφτεται τον ΠΑΟΚ ακόμα..
μπορεί να είδε και τον αγώνα του Σαββάτου και να αίσθανθηκε περίεργα οτι το κενό του στην ομάδα φάνηκε τόσο πολύ..
να δούμε τι φρούτο είναι και ο Τόρκελε τώρα με ΗΡΑ

beginer_25
21-08-06, 19:33
Τον Χάρηκα πολύ τον Σάλπι την Κυριακή και το χατ τρικ που πέτυχε!Έπρεπε να είχες φύγει από Θεσσαλονίκη καιρό τώρα.Και μην στεναχωριέσε για τίποτα, στον ΠΑΟΚ μας πρόσφερες και με το παραπάνω Να είσαι καλά ρε τζίμι και του χρόνου να είσαι στα μεγάλα σαλόνια γιατί το αξίζεις.

NiKapa
21-08-06, 19:42
o Ντάνι είναι όλα τα λεφτά!
και στην άλλη φάση με τον Καπετάνο που του κάνει φάουλ του Φερναντέζ και ζητάει και τα ρέστα ο Καπετάνος! φύτρωσε τον στο χώμα ρε Ντάνι τον κοντό.
ποιος είναι ο καπετάνος!

Υ.Γ.: Ο Javito έβγαλε μάτια....
Υ.Γ.: Στεναχωρημένο τον είδα τον Σάλπι χθές καλό αυτό
Oυτε πρωην γκομενα να'ταν και την ειδες με το νεο αισθημα...:lol:

οχι και κοντος ο Καπετανος..:p..παντως ο Φερναντεζ ειναι οντως αστερι..σκεψου ποσα χρονια τρωγατε στην μαπα τον Τοχου και τους αλλους..

minovg
21-08-06, 19:46
Υ.Γ.: Ο Javito έβγαλε μάτια....
Για τον δικό μας τον Χαβίτο λες; (ΑΡΗΣ) :confused: Απορώ πραγματικά γιατί αν εννοείς τον δικό μας μπράβο σου για την αναγνώριση αυτή.

Durdyn
22-08-06, 02:00
οι μισοί παίχτες του ΠΑΟΚ που παίζαν προχθες αναδείχθηκαν απο τον ΠΑΟΚ και γι'αυτό παίζουν για την φανέλα..;)
μια μέρα μετά την πώληση του καλύτερου επιθετικού του είχε αγώνα στην Αθήνα.
η ομάδα είναι σχετικά καινούργια..
ο Χριστοδουλόπουλος έλειπε μόνο Μίετσελ είχαμε..
όταν θα ρθείτε Τούμπα θα δείτε την πραγματική "τραγική" κατάσταση :p


Μακάρι να βελτιωθείτε, αλλά έχετε πολλά προβλήματα και αγωνιστικά πρέπει να κάνετε άλματα. Πρώτη φορά είδα τον ΠΑΟΚ να μην κάνει σουτ σε ολόκληρο αγώνα.
Σίγουρα υπό τις συνθήκες το Χ ήταν επιτυχία για σας, αλλά για το μέγεθος του ΠΑΟΚ είναι κατάντια να πανηγυρίζεται έξαλλα ένα 0-0.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

alfisti
22-08-06, 11:05
Για τον δικό μας τον Χαβίτο λες; (ΑΡΗΣ) :confused: Απορώ πραγματικά γιατί αν εννοείς τον δικό μας μπράβο σου για την αναγνώριση αυτή.

γιατί δεν έπαιξε πολύ καλα; πολύ ξύλο έφαγε όμως..
τον αγώνα τον παρακολούθησα και ο Άρης του Α ημιχρόνου ήταν αρκετά καλός

minovg
22-08-06, 13:17
γιατί δεν έπαιξε πολύ καλα; πολύ ξύλο έφαγε όμως..
τον αγώνα τον παρακολούθησα και ο Άρης του Α ημιχρόνου ήταν αρκετά καλός
Θα είναι μακράν η αποκάλυψη του πρωταθλήματος. Αφού ακόμα και στη ΝΕΤ έγινε έστω και υποψήφιος MVP της αγωνιστικής αντιλαμβάνεστε... Εμ με τον Λούλη τον Κατσιαρό, περίμενες σωστό μαρκάρισμα; :lol: Ξέρει πολλά κιλά μπάλα ο Χαβίτο απλά δεν έχει καλή τελική (Finishing 12 :p ). Θα μου πείτε αν είχε και καλή τελική προσπάθεια, δεν θα έφευγε από Μπαρτσελόνα.

alfisti
23-08-06, 00:17
Αυτό που ο Γιάννης Γούμενος φοβόταν όλο αυτόν τον καιρό, έγινε και μάλιστα, μια ημέρα που ο ΠΑΟΚ ετοιμαζόταν να αλλάξει σελίδα, με τον Νίκο Βεζυρτζή να αναλαμβάνει τη διοίκηση και τον νυν μεγαλομέτοχο να αποσύρεται από το προσκήνιο.

Και τι φοβόταν ο Γούμενος; Πως θα έπεφτε θύμα επίθεσης από τους αγανακτισμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ, κάτι που συνέβη την Τρίτη το βράδυ.

Συγκεκριμένα, ο Γούμενος μαζί με τον Βεζυρτζή, βρίσκονταν σε καφετέρια της παραλιακής, όπου συχνάζει ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ και συζητούσαν τους όρους της αλλαγής του ιδιοκτησιακού καθεστώτος της ΠΑΕ.

Όταν λίγο πριν τις 21:00 οι δύο άνδρες αποφάσισαν να αποχωρήσουν από το μαγαζί και ενώ ο Γούμενος κατευθυνόταν προς το αυτοκίνητό του, 4-5 άτομα κινήθηκαν προς το μέρος του και άρχισαν να τον γρονθοκοπούν και να τον βρίζουν, ενώ προξένησαν και μεγάλες ζημιές στο αυτοκίνητό του.

Χαρακτηριστικό του μένους των συγκεκριμένων (προφανώς αγανακτισμένων οπαδών του ΠΑΟΚ), είναι ότι χτύπησαν ακόμη και τους δύο προσωπικούς φρουρούς του Γούμενου!

Μετά το αρχικό σοκ, ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ μετέβη άμεσα σε αστυνομικό τμήμα της περιοχής, όπου κατέθεσε μηνύσεις κατ’ αγνώστων, ενώ οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο ίδιος δεν έχει πάθει τίποτε το σοβαρό, αλλά ούτε και οι φρουροί του.

Όπως γίνεται αντιληπτό, πλέον, από εδώ και στο εξής, παραμένει αμφίβολο το ποιες θα είναι οι κινήσεις του Γούμενου σε ότι έχει να κάνει με τα διοικητικά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

www.balla.gr



μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ44 να συγκεντωθούμε στον αγώνα με τον Ηρακλή..
όλοι στον γήπεδο

opimis
23-08-06, 04:59
...Και τι φοβόταν ο Γούμενος; Πως θα έπεφτε θύμα επίθεσης από τους αγανακτισμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ, κάτι που συνέβη την Τρίτη το βράδυ...

...Όταν λίγο πριν τις 21:00 οι δύο άνδρες αποφάσισαν να αποχωρήσουν από το μαγαζί και ενώ ο ...
@alfisti
Που ήσουν την τρίτη το βράδυ; Έχεις άλλοθι; :lol:

GoG
23-08-06, 05:56
To Σαββατο με την ΑΕΚ θα μαζευτει ο κοσμος στην Τουμπα?Πως το βλεπεις?Εγω παντως θα ειμαι στην 4...

alfisti
23-08-06, 16:26
Οχι για τα εισιτήρια

Στο μεταξύ αρνητικά απάντησε ο Ολυμπιακός στο αίτημα του ΠΑΟΚ για την χορήγηση εισιτηρίων στο παιχνίδι των δύο ομάδων που θα διεξαχθεί στο γήπεδο Καραϊσκάκη στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Στην επιστολή του προς τον γενικό διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Θανάση Λαϊο, ο υπεύθυνος διαχείρισης εισιτηρίων της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Γιάννης Μώραλης αναφέρει:

"Η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - αν και η υγιής συνύπαρξη φιλάθλων όλων των ομάδων, σε όλα τα γήπεδα, αποτελεί πάγια θέση της-:rofl: αποφάσισε ότι δεν θα χορηγήσει (και φυσικά δεν θα παραλάβει ) εισιτήρια για τους μεταξύ μας αγώνες.

Η απόφαση αυτή πάρθηκε στην λογική του να αποφύγουμε τυχόν αντιπαραθέσεις που σίγουρα δεν ευνοούν τη νέα αρχή που όλοι θέλουμε για το νέο πρωτάθλημα".

Με πρόσχημα το φόβο επεισοδίων η ΠΑΕ Ολυμπιακός αποφάσισε να μην παραχωρήσει εισιτήρια στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ για το μεταξύ τους παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής, που θα διεξαχθεί στις 10 Σεπτεμβρίου στο "Καραϊσκάκη"... Βεβαίως, οι λόγοι είναι μάλλον άλλοι, μιας και είναι γνωστό ότι στον Πειραιά δεν επιθυμούν τις καθόδους των φιλάθλων του Δικέφαλου, αφού γνωρίζουν την τεράστια δυναμική του. Εξάλλου, στη μετακίνηση των 2.500 φίλων του ΠΑΟΚ που κατέβηκαν στο ΟΑΚΑ στην πρεμιέρα με την ΑΕΚ δε συνέβη το παραμικρό...



To Σαββατο με την ΑΕΚ θα μαζευτει ο κοσμος στην Τουμπα?Πως το βλεπεις?Εγω παντως θα ειμαι στην 4

Μάλλον θα πάει κόσμος γιατί είναι αρχή..
15.000 χιλιάρικα εγω λέω μπορεί και παραπάνω

alfisti
23-08-06, 17:37
δείτε και ακούστε το νέο σύνθημα..
http://www.youtube.com/watch?v=ZReNY7TUgQw

alfisti
25-08-06, 15:08
και κάτι για τον συμπολίτη που το βρήκα στο youtube:rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=QVVnNgbL5eo&NR :rofl:

alfisti
28-08-06, 00:41
Ένας Μίετσελ βγαλμένος από τα παλιά, όταν δηλαδή ήρθε στην Ελλάδα για λογαριασμό του Ηρακλή, πέτυχε χατ τρικ απέναντι στην πρώην του ομάδα και έδωσε την νίκη στον ΠΑΟΚ με 3-1 που μπορεί να μην έχει πλέον Σαλπιγγίδη αλλά τουλάχιστον σήμερα είχε τον Πολωνό σε μεγάλα κέφια.


http://www.contra.gr/images/miecel_paok_270806.jpg

GoG
05-09-06, 13:58
Διαβασα χθες σε εφημεριδα για Καμπανη και για αμεση αποκτηση των μετοχων??Ξερουμε τιποτα παραπανω?

alfisti
06-09-06, 02:03
http://www.fcpaok.gr/images/stories/syllalhthrio_resize167187.jpg

HaRRy
06-09-06, 11:12
Παίδες σόρρυ αλλά η οικογένεια Καμπάνη είναι τεράστια λαμόγια!!
Ακόμα και ο πατέρας κάνει "κοκό"!!
Για πλυντήριο σας θέλει, να "πουδράρονται" οικογενειακώς, γιατί στις άλλες λαμογιές του τον έχουν πάρει χαμπάρι και δε βγαίνει πλέον...

joseph
06-09-06, 12:02
Ενα απο τα συλλαληρια που καταστρέφουν την εικόνα του ΠΑΟΚ , πάρτε το χαμπάρι ρε , ο ΠΑΟΚ είναι κατάστημα , όχι ομάδα ... Λες και οι άλλες ομάδες δεν είναι καταστήματα ...

alfisti
06-09-06, 15:07
Eπί ποδός πολέμου
"Goal" 09:51 5/9
Περικλής Στέλλας

H ηγεσία της αστυνομίας από χθες έχει χάσει τον ύπνο της. Kαι κυρίως αξιωματικοί και άνδρες της Γενικής Aστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλονίκης. Kαι αυτό, διότι το τέλος της εβδομάδας εγκυμονεί κινδύνους. Προσέξτε. Tην Παρασκευή θα έρθει ο πρωθυπουργός με όλους σχεδόν τους υπουργούς της κυβέρνησης για τα εγκαίνια της Διεθνούς Eκθεσης και το πρόγραμμα περιλαμβάνει ομιλίες, συναντήσεις, γεύματα κ.λπ. Oμως δεν έχουν χάσει τον ύπνο τους από αυτά, αλλά από τις κινητοποιήσεις που έχουν προγραμματίσει και ετοιμάσει τα συνδικάτα και οι οπαδοί του ΠAOK.

Σύμφωνα με πληροφορίες της στήλης, η Γενική Aστυνομική Διεύθυνση έχει εκφράσει στην ηγεσία την αδυναμία της να καλύψει όλες τις εκδηλώσεις και -όπως φαίνεται- δεν αποκλείεται να έρθουν ενισχύσεις από άλλες πόλεις. Kαι είναι φυσικό, διότι για πρώτη φορά τα τελευταία 15 χρόνια έχουν προγραμματιστεί τόσες πολλές κινητοποιήσεις.

H μεγαλύτερη ανησυχία της αστυνομίας επικεντρώνεται στην πορεία των οπαδών του ΠAOK, που έχουν προγραμματίσει πορεία διαμαρτυρίας με τερματισμό το Bελλίδειο, όπου θα επιδιώξουν συνάντηση με τον ίδιο τον πρωθυπουργό, ζητώντας του λύση στο πρόβλημα του ΠAOK εδώ και τώρα. Kαι οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο αριθμός των οπαδών-διαδηλωτών θα εκπλήξει τους πάντες.

Tην ίδια ώρα -ή εν πάση περιπτώσει με διαφορά λίγης ώρας- έχουν οργανώσει διαδήλωση και πορεία με τερματισμό το Bελλίδειο οι αστυνομικοί, οι πυροσβέστες και οι λιμενικοί. Aφετηρία τους ο Λευκός Πύργος.

Tην ίδια ώρα, πορεία έχουν προγραμματίσει και οι συμβασιούχοι, που θα διαμαρτυρηθούν στον πρωθυπουργό για τις προεκλογικές του υποσχέσεις.

Eπίσης, δήμαρχοι και τοπικοί φορείς 42 πόλεων μαζί με καθηγητές περιφερειακών TEI, δάσκαλοι και καθηγητές μέσης εκπαίδευσης, ενώ το Eλληνικό Kοινωνικό Φόρουμ έχει ναυλώσει πούλμαν και θα ξεκινήσουν από το Πεδίο του Aρεως το πρωί, για να είναι στο Bελλίδειο την ώρα που θα φτάνει ο πρωθυπουργός για τα εγκαίνια.

Aκόμη, οι εργαζόμενοι στη Bιομηχανία Φωσφορικών Λιπασμάτων Θεσσαλονίκης, που βρίσκονται εδώ και οκτώ μήνες στο δρόμο. Kαι οι άνεργοι και απολυμένοι από τα εργοστάσια της Bόρειας Eλλάδας, που θα αποτελούν μια άλλη ομάδα, που θα ξεκινήσει από την πλατεία Aριστοτέλους.

Tο Σάββατο έχει προγραμματιστεί πανεργατικό συλλαλητήριο από τη ΓΣEE, την AΔEΔY και το Eργατικό Kέντρο Θεσσαλονίκης, με αφετηρία το άγαλμα του Bενιζέλου. Tην Παρασκευή ή το Σάββατο (δεν έχουν καταλήξει ακόμη) θα κάνουν πορεία διαμαρτυρίας και οι καθηγητές πανεπιστημίου και οι φοιτητές, με την ΠOΣΔEΠ να καλεί τους πανεπιστημιακούς να συμμετέχουν από όλη την Eλλάδα. Tο Σάββατο (ίσως και την Παρασκευή) το Πανεργατικό Aγωνιστικό Mέτωπο, η Παναγροτική Aγωνιστική Συσπείρωση και η Συντονιστική Eπιτροπή Aγώνα Eπαγγελματοβιοτεχνών Θεσσαλονίκης, με αφετηρία την πλατεία Aριστοτέλους.

Tέλος, θα υπάρχουν εκατοντάδες διαδηλωτές με αντιπολεμικές ιαχές και πανό για την εισβολή στο Λίβανο.

Tην οριστική τους απόφαση για το συλλαλητήριο και την πορεία οι οπαδοί του ΠAOK την πήραν χθες και είναι αποφασισμένοι όσο ποτέ. Eκείνο που μπορεί να εκτιμήσει κανείς είναι ότι δεν «μασάνε» την περίπτωση Kαμπάνη, διότι θεωρούν ότι πρόκειται για τρικ Γούμενου να χαμηλώσουν οι τόνοι και να αποφευχθεί το συλλαλητήριο. Kαι αυτό τόνισαν στη συνάντησή τους.

Πληροφορίες της στήλης αναφέρουν ότι ο πρωθυπουργός πιθανόν να αιφνιδιάσει τους πάντες και δεν αποκλείεται -εκεί που δεν το περιμένουν ούτε οι ίδιοι οι οπαδοί του ΠAOK, να δεχθεί να τους συναντήσει μετά το πέρας των εγκαινίων. Kαι θα έχει κάτι σημαντικό να τους πει. Aλλά αυτό «παίζεται» και ελέγχεται αυτή τη στιγμή. H τελική απόφαση θα ληφθεί μάλλον την ώρα της πορείας.

H στήλη σας αποκαλύπτει σήμερα πως στη διάρκεια της ενημέρωσης που είχε ο πρωθυπουργός για τις εκδηλώσεις, αλλά και τις προγραμματισμένες διαδηλώσεις το τριήμερο ζήτησε να πληροφορηθεί ποια θα είναι ακριβώς τα αιτήματα και των οπαδών του ΠAOK και ακολούθως είχε τηλεφωνική συνομιλία με τον υπουργό Πολιτισμού Γιώργο Oρφανό, από τον οποίο ζήτησε (ήταν στην Iαπωνία) να μάθει το ακριβές της κατάστασης που επικρατεί στον ΠAOK.

H χθεσινή βόμβα με τη χορήγηση δωρεάς-χορηγίας του Θόδωρου Aγγελόπουλου προς τις τρεις ομάδες μπάσκετ της Θεσσαλονίκης δεν έχει καμία σχέση με τον ΠAOK. Eπειδή πολλοί επιχείρησαν να το συνδυάσουν λόγω έκθεσης, λόγω συλλαλητηρίου κ.λπ. Tέτοιο θέμα δεν υπάρχει. Aπλά έτυχε να γίνει τώρα και όχι πριν από λίγο καιρό, όπως είχε προγραμματιστεί.

Aπλά πρόκειται για μια πολύ μεγάλη μαγκιά του Γιάννη Iωαννίδη, που δεν αποστόμωσε απλά πάντες τους Θεσσαλονικείς και κάθε χρώματος, αλλά απέδειξε ότι και νοιάζεται για το άθλημα, αλλά και για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης. Tο βέβαιο είναι ότι ο «ξανθός» κέρδισε χιλιάδες πόντους και μπράβο του. Tους αξίζει.

H αλήθεια είναι, επίσης, ότι πρόκειται καθαρά για αποκλειστική σκέψη του «ξανθού», που γνωρίζει την απελπιστική κατάσταση των ομάδων της πόλης. Kαι ήταν εκείνος -κανείς δεν του το ζήτησε- που κατάφερε τελικά να πείσει το ζεύγος Aγγελόπουλου να δώσει χρήματα με τη μορφή χορηγίας και να βοηθήσει. Tο ποσό των 500.000 ευρώ που τους έπεισε να δώσουν -και έδωσαν χθες στους εκπροσώπους των τριών ομάδων, παρουσία του Iωαννίδη- δεν είναι και λίγο, έτσι; Πολύ μεγάλη μαγκιά του «ξανθού». Πάρα πολύ μεγάλη.




εγώ είμαι κατά Καμπάνη!
είναι αυτό ακριβώς που είπε ο Harry
oi σύνδεσμοι είναι κατά Καμπάνη

xabikos
07-09-06, 10:24
Παίδες σόρρυ αλλά η οικογένεια Καμπάνη είναι τεράστια λαμόγια!!
Ακόμα και ο πατέρας κάνει "κοκό"!!
Για πλυντήριο σας θέλει, να "πουδράρονται" οικογενειακώς, γιατί στις άλλες λαμογιές του τον έχουν πάρει χαμπάρι και δε βγαίνει πλέον...

Γιατί εσύ πιστεύεις οτι θα μπει και κάποιος σοβαρός επιχειρηματίας ποτέ στο ποδόσφαιρο έτσι πως είναι σήμερα. Μόνο λαμόγια έρχονται.

alfisti
19-09-06, 12:38
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ παρέλαβε 2.500 εισιτήρια, των οποίων η διάθεση θα ξεκινήσει την Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2006. Οι φίλαθλοι θα μπορούν να τα προμηθεύονται από τα γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας, καθημερινά από τις 09:00 έως τις 17:00 και το Σάββατο από τις 09:00 έως τις 13:00. Τιμή εισιτηρίου 20 €

οι παίχτες θα έχουν συμπαράσταση απο το κόσμο για ακόμη μια φορά.
Αναμένεται μαγική ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ απο τους οπαδούς μας.
Άντε και το διπλό! :oneup:

Gedo
19-09-06, 12:55
Άντε και το διπλό! :oneup:

Με πιτα?:whistle:

alfisti
21-09-06, 20:28
όχι και χωρίς πίτα καλά είναι.. Χ 2 είναι το ματσάκι θα με θυμηθείς

όσο για τα λαγοσκούφεια ,πολύ καλή εμφάνιση και με 3 παίχτες βασικούς απόντες! Ο Μούλα έρχεται την Παρασκευή.

Υ.Γ.: Πάνκο παιχταράς!!!:worthy:
Υ.Γ.: περαστικά στα αρειανά( αχέπα & δικαστήρια):twisted:

minovg
21-09-06, 21:22
όχι και χωρίς πίτα καλά είναι.. Χ 2 είναι το ματσάκι θα με θυμηθείς

όσο για τα λαγοσκούφεια ,πολύ καλή εμφάνιση και με 3 παίχτες βασικούς απόντες! Ο Μούλα έρχεται την Παρασκευή.

Υ.Γ.: Πάνκο παιχταράς!!!:worthy:
Υ.Γ.: περαστικά στα αρειανά( αχέπα & δικαστήρια):twisted:
Ποιους εννοείς 3 βασικούς απόντες; Ο Αρης νομίζεις πλήρης έπαιζε; Στο ρελαντί σας πήρε. ΆΣε τι λέει το σκορ. Έναν Μαυροκεφαλίδη είχατε, πάει κι αυτός. Άιντα τώρα με τον Μούλα να παίζετε διαγωνισμό τριπόντων. :twisted:

alfisti
21-09-06, 21:33
Μούλα ,Στεπάνοβιτς και ο βασικός μας ψηλός που θα πάρουμε.

minovg
21-09-06, 23:45
Μούλα ,Στεπάνοβιτς και ο βασικός μας ψηλός που θα πάρουμε.
http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gif
Ρε συ δε τα λένε έτσι αυτά. :rofl:

alfisti
22-09-06, 03:15
Για τον Πρέλεβιτς υπάρχει το θέμα του τελευταίο ξένου – ψηλού, για τον οποίο η μία πρόταση διαδέχεται την άλλη και υπάρχουν σημαντικές πιθανότητες αυτός να μην είναι από την Αμερικανική αγορά.

παράξενο που δεν ξες τα νέα του ΠΑΟΚ οι φίλοι σου είναι πλήρως ενημερωμένοι..
τελικά για να καταλάβω πάτε για πρωτάθλημα η ΚΑΙ για Ευρωλίγκα;:rofl: :rofl: :rofl:

minovg
24-09-06, 22:48
Ο Μούλα έρχεται την Παρασκευή.

ΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ;;;;;;;;;;;;;;
http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol2.gif
http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol3.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol3.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol3.gifhttp://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/new/lol3.gif

Α1 Ολυμπιακός
Μούλα αντί Μάτσε

Εκπληξη πρώτου... μεγέθους για τον Ολυμπιακό. Οι "ερυθρόλευκοι" ανακοίνωσαν το απόγευμα της Κυριακής, την απόκτηση του Νταμίρ Μουλαομέροβιτς! Αν και ο Κροάτης είχε σχεδόν συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ, κινήθηκαν αστραπιαία και απέκτησαν τον "Μούλα" που στα 32 του χρόνια, θα φορέσει την φανέλα του Ολυμπιακού, τέταρτη ομάδα του, στην Ελλάδα, μετά από Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ και Πανελλήνιο.

http://www.sport24.gr/html/ent/231/ent.141231.asp

informer
24-09-06, 23:01
Ρε τα παοκια τι παθανε!!! Τους πηρανε το φαϊ μεσα απο το στομα!!! :rofl:

xabikos
24-09-06, 23:44
Λογικό να προτιμήσει τα περισότερα και πιο πολλά λεφτά. Επαγγελματίας είναι.

Αλλά πιο λογικό θα ήταν να χαίρεστε για μια επιτυχία της ομάδας σας παρά για μια μεταγραφή που δεν κάναμε! Η μήπως είστε ολυμπιακοί;

alfisti
25-09-06, 00:02
"Με ήθελαν στον ΠΑΟΚ, κι εγώ σκεφτόμουν να επιστρέψω. Δεν υπήρξε όμως συγκεκριμένη συμφωνία γι αυτό και όταν ήρθε η πρόταση από τον Ολυμπιακό κάθισα στο τραπέζι και συζήτησα", απαντάει στο contra.gr λίγη ώρα μετά την ανακοίνωση της συμφωνίας με την ομάδα του Πειραιά.



αυτά είπε ο μούλα.
δεν πειράζει θα πάρουμε καλύτερο.;)

όσο για την μπάλα πάλι τα πέτσινα πέναλτυ αρχίσαν !
δεν πειράζει υπάρχει και ΘΕΟΣ που είπε και ο Μπαρκαουάν.
όσο για τον 4ο διαιτητή , σίγα είχε πάρει ένα κιλό χασίς και απο την πολύ μαστούρα έβλεπε ότι ήθελε! που είναι το κακό;

alfisti
25-09-06, 00:10
Όμως σε μια επιθετική ενέργειά τους ο Μάντζιος ανατράπηκε ( ; ) κερδίζοντας το τρίτο συνεχόμενο πέναλτι σε ματς για τους γηπεδούχους


Στα τελευταία λεπτά ο αγώνας απέκτησε νέο ενδιαφέρον μετά το γκολ του Σαλπιγγίδη στο 89ο λεπτό από την άσπρη βούλα (αυστηρή η απόφαση του διαιτητή να καταλογίσει πέναλτι το μαρκάρισμα του Μπαρκαουάν στον Μάντζιο)


και στο 88' ο διαιτητής Τεροβίτσας αποφάσισε να καταλογίσει πέναλτι σε πέσιμο του Μάντζιου, αν και δεν υπήρξε καμία απολύτως παράβαση.


89' Ο διαιτητής Τεροβίτσας ανακαλύπτει πέναλτι σε πεντακάθαρο μαρκάρισμα του Μπαρκαουάν πάνω στον Μάντζιο! Ο Σαλπιγγίδης εκτελεί εύστοχα και κάνει το σκορ 2-0.


και την αποβολή του Ιλιε Ντουμιτρέσκου που πιθανόν να ήταν και κάπως αυστηρή.

μερικά σχόλια απο sport24 , contra ,sportime ,metrosport...:whistle:

alfisti
25-09-06, 00:40
μίλησα με φίλο που πήγε στο ΟΑΚΑ και μου είπε οτι οι λαγοί μας κάψαν αρκετά αυτοκίνητα με πινακίδες απο Θεσσαλονίκη!!
η αστυνομία ΠΟΥΘΕΝΑ!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE

ΣΚ@Τ@ !!

ysand
25-09-06, 00:46
μίλησα με φίλο που πήγε στο ΟΑΚΑ και μου είπε οτι οι λαγοί μας κάψαν αρκετά αυτοκίνητα με πινακίδες απο Θεσσαλονίκη!!
η αστυνομία ΠΟΥΘΕΝΑ!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE

ΣΚ@Τ@ !!

Αν όντως έγινε αυτό είναι υπερξεφτίλα...:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.