PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

giwrgosth
09-02-07, 11:31
Γι΄ αυτό ρώτησα, γιατί έχουν ομάδα ποδοσφαίρου στις φυλακές και ήθελαν ένα δεξί χαφ :p

wi fi thief
09-02-07, 12:03
Γι΄ αυτό ρώτησα, γιατί έχουν ομάδα ποδοσφαίρου στις φυλακές και ήθελαν ένα δεξί χαφ :p
Γιατι??? Κρεμασε τα παπουτσια του ο Λουπου? (τον θυμασαι?):p

giwrgosth
09-02-07, 12:41
Γιατι??? Κρεμασε τα παπουτσια του ο Λουπου? (τον θυμασαι?):p
Πως δεν τον θυμάμαι, ακριβοπληρωμένος από τους Βαρδιννογιάνηδες, είπε να κάνει τον μπουκαδόρο να βγάλει κανένα φράγκο! :rofl:

alfisti
18-02-07, 02:08
http://www.contra.gr/images/paokarhsderbyphoto8.jpg

xabikos
18-02-07, 02:49
Για να δούμε πόσοι φίλαθλοι του συμπολίτη θα έρθουν τώρα στο νήμα μας να γράψουν;; :p:p

dimfarma
18-02-07, 10:48
ΟΙ ΑΡΙΑΝΟΙ θα κρύβονται με τόσα συνθήματα που άκουσαν εχθές στο γήπεδο τις Τούμπας από τους φιλάθλους τις ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ

wi fi thief
18-02-07, 11:05
http://www.contra.gr/images/paokarhsderbyphoto8.jpg

εεεεπ! που πας κυριος? απαγορευεται το καπνισμα εντος του αγωνιστικου χωρου!!!
Ο λουκυ λουκ εισαι???:p

(μονο ενα κοκκορι πιασανε?)
Τι παικταρας ο φερναντεζ! :worthy:

xabikos
18-02-07, 22:17
Τι έγινε ρε παιδιά πολύ ησυχία έπεσε απο τους άσπονδους φίλους μας! :p
Το κακό με αυτά τα παιδιά είναι οτι δεν βάζουν ποτέ μυαλό. Πάντα πριν τα ματς κελαηδάν αλλά μετά νεκρική σιωπή!!
Αλήθεια απο πότε έχουμε να χάσουμε απο τον συμπολίτη;; :whistle::whistle:

alfisti
19-02-07, 00:43
εγώ θέλω να δω αν θα τιμωρήσουν τους παναθηναικούς για τα έκτροπα του Σαββάτου..
:whistle:

ναι, καλα!

giwrgosth
19-02-07, 10:56
εγώ θέλω να δω αν θα τιμωρήσουν τους παναθηναικούς για τα έκτροπα του Σαββάτου..
:whistle:

ναι, καλα!
Πιστεύω ότι μια καλή τιμωρία για τα έκτροπα θα ήταν ο υποβιβασμός! Και δεν το λέω για πλάκα, το πιστέυω! Μόνο έτσι θα αλλάξει κάτι.
Όμως βρε alfisti, αν γινόταν αυτό, σε ποιά κατηγορία θα παίζατε? Να μιλήσει κανείς άλλος για έκτροπα και τιμωρία οκ, αλλά εσείς???

xabikos
19-02-07, 13:34
Πιστεύω ότι μια καλή τιμωρία για τα έκτροπα θα ήταν ο υποβιβασμός! Και δεν το λέω για πλάκα, το πιστέυω! Μόνο έτσι θα αλλάξει κάτι.
Όμως βρε alfisti, αν γινόταν αυτό, σε ποιά κατηγορία θα παίζατε? Να μιλήσει κανείς άλλος για έκτροπα και τιμωρία οκ, αλλά εσείς???

Δυχτυχώς έχεις απόλυτο δίκαιο! ;) Στο σπίτι του κρεμασμένου...

alfisti
19-02-07, 14:03
Πιστεύω ότι μια καλή τιμωρία για τα έκτροπα θα ήταν ο υποβιβασμός! Και δεν το λέω για πλάκα, το πιστέυω! Μόνο έτσι θα αλλάξει κάτι.
Όμως βρε alfisti, αν γινόταν αυτό, σε ποιά κατηγορία θα παίζατε? Να μιλήσει κανείς άλλος για έκτροπα και τιμωρία οκ, αλλά εσείς???

το είπα γιατι πριν 2 βδομάδες το είχατε κάνει ΘΕΜΑ με την κοκα κόλα και τον Νίνη!
τώρα που γίναν πολύ ποιο σοβαρά πράγματα κανείς δεν μιλάει! ούτε τα κανάλια ούτε οι εφημερίδες!
το πολύ πολύ κανα χρηματικό πρόστιμο 50 χιλιάρικα θα πληρώσει..

Καλημέρα

Billis
21-02-07, 13:12
Για το παιχνίδι έχεις να γράψεις κάτι; Αν είχατε κερδίσει θα μας τα είχατε κάνει κουδούνια, τώρα όμως άκρα του τάφου σιωπή.

Και να θυμάσαι: Δεν απέχετε πολλούς βαθμούς από τον Ηρακλή, έχετε και να κατεβείτε στην Αθήνα δυο φορές.

Δε γράφω πως σας αποκαλούμε εμείς, μη φάω και κανένα μπαν μεσημεριάτικα...

wi fi thief
21-02-07, 13:37
ρε συ viardon εδω μας βριζουμε καθε λιγο και για ψυλλου πηδημα μαναδες και γυναικες, αυτο βρηκες και εσυ να καταγγειλεις σαν αντιδεοντολογικο?
Μακαρι το παληκαρι να αποδειχτει αθωος και να τους κανει μια μυνησαρα να παρει αποζημιωση για την αδικη και παρανομη κρατηση του.
Αλλα να κανουμε θεμα τι γραφουνε οι χαρμανηδες στους τοιχους η πως με εβρισε ο αλλος περσι επειδη το αυτοκινητο μου δεν εχει πινακιδες απο Ν ?
Πεφτεις στην λουμπα αυτουνου που το εγραψε ετσι οπως τα παιρνεις στην κρανα.
Γελοιοι υπαρχουνε παντου και δειλοι γελοιοι ακομα περισσοτεροι.
Τι κανεις ετσι? :hmm:

edit : Κανε ενα resize στην φωτο γιατι ξεχειλωσε η οθονη μου (εγινε 21"αρα!):p

viardon
21-02-07, 13:52
Τι θέλεις να σου πω για το παιχνιδι;;;;; Υποθετικα δεν προκειται να μιλησω.... Αν επιανε την κεφαλια αν εμπαινε το πεναλτυ.....;;;;;
Ετσι ειναι αυτα.... ακουσα (επειδη δεν μπορεσα να το δω και απτο ραδιο εικονα δεν εχεις) οτι στην αρχη ηταν πολυ αμυντικη η ομαδα.... και μετα ανεβηκε... ουτε προπονητης ειμαι για να κανω αναλυσεις ουτε εχω τις γνωσεις.... παντως γενικα πρεπει να εγινε καλο παιχνιδι χωρις να ειναι και οι 2 ομαδες κλεισμενες πισω...

@wi fi thief Μακαρι να συμμεριζονταν ολοι την αποψη σου... αλλα δυστυχως περιμενουμε να παρει φωτια το δικο μας το χωραφι για να ασχοληθουμε με την φωτια... αμα καιγεται του "αντιπαλου" γειτονα το χωραφι στα @@ μας....
Και για το συγκεκριμενο θεμα μιλαμε για την ζωη ενος παιδιου που θα μπορουσε πολυ ευκολα να ειναι αδερφος σου ξαδερφος σου κολλητος σου ή ακομη και παιδι σου. Καποια ορια δεν πρεπει να τα ξεπερναμε γι'αυτο ενοχληθηκα....
Κανενας οπαδος μεσα.....

Ειλικρινα ομως πειτε μου.... Δεν ειναι μεγάλη ξενέρα να παιζεις χωρις αντιπαλους οπαδους...;;;;;

Οσο για το resize της φωτο.... how??? ειναι copy link απτο site... αν μπορει καποιος moderator.... παρακαλω....

xabikos
21-02-07, 13:59
Κανενας οπαδος μεσα.....


Καλά αυτό που λες το πιστεύεις;; Για να τον τσίμπησαν τον δικό σας κάτι θα έκανε και καλά έκαναν και τον έβαλαν μέσα. Όπως καλά έκαναν και έβαλαν μέσα και τους δυο δικούς μας. Και δεν πρέπει να βγει κανένας με αναστολή μήπως και βάλουν μυαλό και οι υπόλοιποι. Αρκεί βέβαια το μέτρο να εφαρμόζετε σε όλους με την ίδια αυστηρότητα.
Όσο γι αυτό που λες και καολλητός μου να ήταν αν πετούσε καρέκλες και πέτρες στο γήπεδο το ίδιο θα έλεγα.
Δηλαδή η οπαδοί πρέπει να έχουν το ακαταλόγηστο;; :down:

wi fi thief
21-02-07, 14:12
αλλα δυστυχως περιμενουμε να παρει φωτια το δικο μας το χωραφι για να ασχοληθουμε με την φωτια... αμα καιγεται του "αντιπαλου" γειτονα το χωραφι στα @@ μας....
Και για το συγκεκριμενο θεμα μιλαμε για την ζωη ενος παιδιου που θα μπορουσε πολυ ευκολα να ειναι αδερφος σου ξαδερφος σου κολλητος σου ή ακομη και παιδι σου. Καποια ορια δεν πρεπει να τα ξεπερναμε γι'αυτο ενοχληθηκα....


Ευτυχως το ατομο (και χωρις να κρινω αν φταιει η οχι) στην συγκεκριμενη εχει συμπαρασταση απο εσενα και τα αλλα παιδια που κατεβηκατε στον δρομο.
Βεβαιως ειναι πολυ γκαντεμης μιας και αν τυχαινε να υπαρχουν κοντα στο σημειο συλληψης του ζαρντινιερες και καμερες σημερα πιθανον να ητανε εξω και να ειχε δεχτει τα περαστικα και "οτι χρειαστεις ελα να με βρεις" απο τον ιδιο τον υπουργο.
Ετσι ειναι η ζωη και πως να την αλλαξεις (χωρις να σε μπουζουριασουνε η να σε πουνε γραφικο?)
:cool:

viardon
21-02-07, 14:43
Για να τον τσίμπησαν τον δικό σας κάτι θα έκανε και καλά έκαναν και τον έβαλαν μέσα.

5 μήνες χωρις δικη..... εσυ το λες οτι κατι εκανε και καλα τον εβαλαν.... καταρχην αν δεν γνωριζεις για το θεμα να μην μιλας... συνεληφθει ποσες ωρες μετα τον αγωνα και σε πολυ μεγαλη αποσταση απο το γηπεδο... μεχρι και η εκθεση της αστυνομιας φανερωνει απο που ξεκινησαν τα επεισοδια..


Αρκεί βέβαια το μέτρο να εφαρμόζετε σε όλους με την ίδια αυστηρότητα.
Συμφωνω....
Οσο για το κανενας οπαδος μεσα... .λάθος διατυπωση my bad.... να γινονται σωστες δικες... και οπως λες να εφαρμοζεται σε ολους με την ιδια αυστηροτητα....

viardon
21-02-07, 17:05
Επειδη διαγραφηκε το μηνυμα μου με την φωτο... εξαιτιας του μεγεθους..... την ανεβαζω μικροτερη (μαθαμε και πως σημερα ;) )

xabikos
21-02-07, 22:00
5 μήνες χωρις δικη..... εσυ το λες οτι κατι εκανε και καλα τον εβαλαν.... καταρχην αν δεν γνωριζεις για το θεμα να μην μιλας... συνεληφθει ποσες ωρες μετα τον αγωνα και σε πολυ μεγαλη αποσταση απο το γηπεδο... μεχρι και η εκθεση της αστυνομιας φανερωνει απο που ξεκινησαν τα επεισοδια..

Η εμπειρία μου εμένα λέει οτι χωρίς να έχεις κάνει τίποτα κανείς δεν σε πειράζει. Εσύ δηλαδή ήσουν μπροστά όταν τον συνέλαβαν και ξέρεις τι έγινε; Μάλλον και εσένα κάποιος σου τα ειπέ. Και μη νομίζεις είμαι σκληρός επειδή είναι οπαδός αντίπαλης ομάδας. Είμαι σίγουρος οτι και στην Τούμπα αν ρωτήσεις για τους δικούς μας που είναι μέσα θα σου πουν άδικα είναι στην φυλακή. Ας έχουν όμως πετάξει βεγγαλικά, πέτρες και οτι έχουν βρεί μπροστά τους. ;)

alfisti
22-02-07, 02:53
ας εφαρμοστεί ο νόμος επιτέλους..
όσοι κάνουν καφρίλες να μπαίνουν μέσα!
μιλάνε αυτοί που παραδίνουν στους μπάτσους οπαδούς μας την ώρα που πλακώνονταν..
αυτοί που κατεβάσαν απο το μηχανάκι μια κοπέλα που φορούσε κασκόλ του ΠΑΟΚ και περνούσε απο την Παπαναστασίου...

nickaraxnos
22-02-07, 03:43
Ώρα που είναι ας ανάψουμε λίγοτα αίματα. Η λύση κατά την άποψή μου για να σηκώσει κεφάλι η Θεσσαλονίκη είναι μία. Να ενωθούν οι 3 ομάδες της πόλης και να δημιουργηθεί μία. Μόνο έτσι μπορούν να σταθούν οικονομικά και να γίνουν ανταγωνιστικές. Όσο κάθεστε και μαλλώνετε μεταξύ σας εκεί στην πατρίδα τίποτα δεν πρόκειται να γίνει όπωςδεν έγινε τίποτα μέχρι τώρα. Και αν ο Αρης κατάφερε επί μια 10ετία να πρωταγωνιστεί στο μπάσκέτ είναι γιατί δεν είχαν ασχοληθεί τόσο σοβαράοι Αθηναίοι. Συν το ότι έτυχε να έχει την ίδια χρονική περίοδο πολλούς ικανούς ανθρώπους σε όλους τους τομείς. Τώρα πια χρειάζονται λεφτά και περισσότεροι φίλαθλοι που να υποστηρίζουν την ίδια ομάδα για να υπάρχει δυνατότητα πίεσης εκεί που πρέπει. Αν μπουρούσατε σαν οπαδοί να δείτε τα πράγματα πιο ψύχραιμα και αντί να βρίσκετε τι σας χωρίζει ψάχνατε για το τι σας ενώνει όλα θα ήταν πιο εύκολα. Ξέρω οτι η πρώτη σκέψη απο όλους τους οπαδούς της Θεσσαλονίκης σε ένα τέτοιο επιχείρημα είναι οτι αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Μπορεί όμως κάποιος να επιχειρηματολογήσει πέρα απο τα γνωστά κλισέ; Α ξέχασα να πω Αρειανός είμαι.

viardon
22-02-07, 17:05
Το να ενωθουμε οι 3 ομαδες για να πολεμησουμε το "κατεστημενο" της Αθηνας.... δεν προκειται να γινει ποτε απο πρακτικους λογους, ειτε μας αρεσει ειτε οχι, γιατι τοτε τα ραδιοφωνα της πολης μας δεν θα εχουν δουλεια.... Πως νομιζεται οτι συντηρειται ολη αυτη η κοντρα; Ποιος ριχνει το λαδι στη φωτια...;
Φετος αρχισα να ακουω συστηματικα ραδιοφωνο και κυριολεκτικα μου αναβαν να λαμπακια.Ηθελα να βγω εξω και να πλακωθω... και μετα λεω κατσε ρε φιλε.... εσυ βγαζεις το ψωμι σου καθε μερα και λες Ο,ΤΙ σου κατεβει απτο ραδιο... εγω γιατι να παω να χαλασω τα μουτρα μου, τα μουτρα του αλλου και στην τελικη να με κλεισουν και μεσα...;Βρε αντε ......


Η εμπειρία μου εμένα λέει οτι χωρίς να έχεις κάνει τίποτα κανείς δεν σε πειράζει.
Τοσο καιρο φωναζουμε να γινει η δικη για να φανει αν εκανε κατι ή οχι. Αν εκανε να πληρωσει... ΟΛΟΙ να πληρωσουν.... Μεχρι και η ιδια η εκθεση της αστυνομιας φανερωνει οτι κατι δε παει καλα στην ολη υποθεση... Και ξαναλεω το παλικαρι το επιασαν ποσες ωρες μετα και σε μεγαλη αποσταση απτο Παλε... και βγαινει ενας και λεει εεεε εγω τον ειδα να το κανει... πανε λοιπον 5 μηνες μεσα... και θα δουμε μετα αν οντως το εκανες η οχι...


Είμαι σίγουρος οτι και στην Τούμπα αν ρωτήσεις για τους δικούς μας που είναι μέσα θα σου πουν άδικα είναι στην φυλακή.
Ομως γραφουν ισοβια στον οπαδο του ΑΡΗ (ξερω ξερω για να σε προλαβω θα πεις.. μερικοι ... δεν εκφραζουν την πλειοψηφια)


μιλάνε αυτοί που παραδίνουν στους μπάτσους οπαδούς μας την ώρα που πλακώνονταν..
αυτοί που κατεβάσαν απο το μηχανάκι μια κοπέλα που φορούσε κασκόλ του ΠΑΟΚ και περνούσε απο την Παπαναστασίου...
Τωρα τι;;; Να μιλαμε για μεμονομενα επεισοδια και το τι εχουν δει τα ματια του καθενος;;;Και θα βγει ακρη για το ποιος ειναι πιο καφρος ή αλητης ;;;;
Για αλλη μια φορα ομως δειχνεις το μισος-κομπλεξ που εχεις με τον ΑΡΗ γιατι σε ασχετη στιγμη της συζητησης αναφερεις κατι προσπαθωντας να αποδειξεις τι ακριβως;;;; :hmm: DEJA VU :hmm:

alfisti
22-02-07, 18:56
ποτέ ομάδα στον κόσμο δεν έχει "δώσει" στην αστυνομια αντίπαλο οπαδό..
αυτό λέω μόνο για να δείτε ποιοι είναι οι κομπλεξικοί..
και όσο για το μίσος και το κόμπλεξ εσύ ήρθες και γράφεις για στο νήμα μας για την ομάδα σου ;)

nickaraxnos
22-02-07, 20:14
Όπως τοπερίμενα καμία επιχειρηματολογία. Ίσα ίσα ο συνσκούληκας ;) απο πάνω παραδέχεται οτι έτσι λειτουργούν τα πράγματα για το συμφέρον άλλων. Αλήθεια έχει δοκιμάσει κανείς να δει στο σπίτι του ένα παιχνίδι Αρης - ΠΑΟΚ με φίλο του που να υποστηρίζει την αντίπαλη ομάδα και να παραδέχεται ο ένας τα λάθη και τα προβλήματα του άλλου; Γιατί είναι τόσο δύσκολο να παραδεχόμαστε τα μειονεκτήματα της ομάδας μας σε μια συζήτηση με οπαδό του "μισητού" και όταν είμαστε μεταξύ μας να είμαστε πολλές φορές οι πιο αυστηροί κριτές της ομάδας μας; Περιμένω επιχειρηματολογία και απο φίλους παοκτσήδες.

viardon
23-02-07, 18:09
ποτέ ομάδα στον κόσμο δεν έχει "δώσει" στην αστυνομια αντίπαλο οπαδό..
Ας μην αρχισουμε να αναφερουμε τα δικα σας τα καλουδια....


εσύ ήρθες και γράφεις για στο νήμα μας για την ομάδα σου

Δεν μπορουμε να εκφερουμε γνωμη και να συζηταμε δηλαδη; Αν δεν κανω λαθος :hmm: :whistle: εσυ εκανες μια πρωτη επισκεψη απ'το κιτρινομαυρο thread ... .ε μη μας πεις και αναγωγους στο τελος οτι δεν καναμε ουτε μια επισκεψη :cool:

DOU
24-02-07, 14:17
Φιλοι ασπρομαυροι ο νικολας μπορει να βγαινει και να λεει τα ιδια και τα ιδια οπως επισης ο τροπος που τα λεει δεν τον περνει κανεις στα σοβαρα,ομως εχει επαληθευτει πολλες φορες τελευταια...

Reef
24-02-07, 22:54
το σκηνικο ειναι κλασικο, το αλογακι μια ζωη στη τουμπα κανει μπαντιλικια

μη σας παιρνει απο κατω παιδια

xabikos
25-02-07, 03:17
το σκηνικο ειναι κλασικο, το αλογακι μια ζωη στη τουμπα κανει μπαντιλικια

μη σας παιρνει απο κατω παιδια

Σωστός ο Reef. ;)

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!! :down:

geologiko_karoto
26-02-07, 02:22
Χαιρετω τα παοκτσακια του adslgr.com!

cheer up - τουλαχιστον κερδισαμε στο μπασκετ

Reef
26-02-07, 03:11
παντως το συνθημα παιζει και με τρωει στα χειλη....
:p
το ξερετε....

ξεκιναει : εεε οοο .......................

:p

Billis
26-02-07, 03:25
Μήπως εννοείς αυτό που έπαιξε και στο Αλκαζάρ στον πρώτο γύρο;

alfisti
02-03-07, 21:21
Χαιρετω τα παοκτσακια του adslgr.com!

cheer up - τουλαχιστον κερδισαμε στο μπασκετ

πάλι καλά που έχουμε και το LOST να ασχολούμαστε με κάτι (γιατί με τέτοια χάλια...)..:p
γεια και σε σένα φίλε ..

xabikos
11-03-07, 03:19
Τι έγινε ρε παιδιά πολύ νέκρα έπεσε στο thread. Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας για το θέμα που δημιουργήθηκε με τον Χριστοδουλόπουλο.
Ήμουν σήμερα στο γήπεδο και σχεδόν το αποδοκίμασαν όλοι. Ο Παράσχος είπε πως έιναι λάθος.
Προσωπικά δικαιολογώ μέχρι ενός σημείου τον κόσμο γιατί ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής εκτός απο τα λάθη που έκανε είπε και μερικά πολύ βαριά πράγματα για την ομάδα μας. ;)

Τι λέτε;

alfisti
13-03-07, 13:25
είμαι κατα του να αποδοκιμάζεις τον παίχτη.
έκανε λάθος και το μετάνιωσε.

θέλω να πω και για την δεύτερη ομάδα της πόλης τον Ηρακλή είναι πραγματικά κρίμα για τα λάθη του βλ@κα του Σπανουδάκη να κινδυνεύει ο Ηρακλής.
και δεν έχει και κακή ομάδα να πεις οτι αξίζει να πέσει ,απλά γίναν κάποια λάθοι και διορθώθηκαν αργά..

wi fi thief
13-03-07, 14:33
θέλω να πω και για τον Ηρακλή είναι πραγματικά κρίμα

σωστέεεεεε!!!:oneup:

alfisti
14-03-07, 20:36
Yπάρχει "παράθυρο" για να μπει ο ΠΑΟΚ στο άρθρο 44 και να γλιτώσει τα μεγάλα χρέη που έχουν δημιουργήσει οι προηγούμενες διοικήσεις; Ο νομικός που χειρίστηκε την ένταξη του Άρη στο άρθρο 44, Κώστας Παπδόπουλος ισχυρίζεται ότι υπάρχει!

Ο Κώστας Παπαδόπουλος, μίλησε στο "Αθλητικό Metropolis" για την προσπάθεια των άλλων ομάδων να ενταχθούν σε ανάλογη ρύθμιση αλλά και για την δήλωση Κούγια για το "άρθρο 46":

"Στο άρθρο 46 θα πρέπει να διαλυθεί η ομάδα μόλις μπει στην συγκεκριμένη διάταξη. Απορώ γιατί κάποια ομάδα δεν προσπαθεί να μπει στο άρθρο 44, μπορεί το Κράτος να αναφέρει ότι εξαιρούνται τα αθλητικά σωματεία από την ρύθμιση αλλά είναι αντισυνταγματικός ο νόμος", είπε ο Κώστας Παπαδόπουλος και συνέχισε:

"Μπορεί μία ομάδα να κάνει την κίνηση για να μπει η ομάδα στο άρθρο 44 και μετά να πάει στο δικαστήριο για να ζητήσει να κριθεί αντισυνταγματικός ο νόμος για εξαίρεση των αθλητικών σωματείων. Μπορεί να το κάνει και ο ΠΑΟΚ και οποιαδήποτε άλλη ομάδα.

Δεν υπάρχει λόγος μία ΠΑΕ να εξαιρείται από μία διάταξη στην οποία μπορεί να μπει οποιαδήποτε άλλη ανώνυμη εταιρεία.

Στο άρθρο 46 η κάθε εταιρεία μπορεί να μπει αλλά θα πρέπει να διαλυθεί. Εμείς δεν χρωστούσαμε στο Δημόσιο; Δεν έπεσαν στο 8%; Πριν μπει ο Αρης στο άρθρο 44 με τις προσαυξήσεις τα χρέη ήταν στα 27,5 εκ. ευρώ. Μετά αν θυμάμαι καλά τα χρέη πήγαν στα 6-7 εκ. ευρώ. ήταν τεράστιο το αρχικό ποσό, δεν ήταν δυνατόν να πληρωθούν, δεν υπήρχαν οι δυνατότητες".



sport24

wi fi thief
16-03-07, 14:46
matuzalem (http://www.youtube.com/watch?v=9H1KAE_SmqM) :worthy: :respekt: :superman:

alfisti
24-03-07, 13:35
Χωρίς φιλάθλους θα υποδεχθεί ο Άρης τον ΠΑΟΚ σε δύο Κυριακές (1/04) στο Αλεξάνδρειο.

viardon
24-03-07, 15:16
"Έχασε κανείς τη μάσκα του;;;

Αν και το καρναβάλι πέρασε εδώ και καιρό, για κάποιους οι μάσκες μόλις τώρα έπεσαν. Στο παιχνίδι με τον ολυμπιακό, είχαν εναποθέσει οι... «φίλοι» μας τις ελπίδες τους, ώστε ο Άρης να επιστρέψει στον ρόλο του κομπάρσου. Έτσι τον θέλουν, εκεί τον ονειρεύονται, εκεί προσπαθούν να τον οδηγήσουν με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο. Και όταν είδαν οτι αυτή η ομάδα δεν είναι διατεθειμένη να τους κάνει το χατίρι, όταν είδαν τα εκατομμύρια ευρώ να γίνονται σκόνη και θρύψαλλα μπροστά στην κιτρινόμαυρη καρδιά και την περηφάνεια, αποφάσισαν να επιστρατεύσουν τις γνωστές μεθόδους. Σκαμνί, κατηγορητήριο και τελικά τιμωρία. Όλως τυχαίως, μετά απο το νικηφόρο ντέρμπι με τον οσφπ. Όλως τυχαίως, ενόψει του αγώνα με την ομάδα του παοκ. Όλος τυχαίως, την στιγμή που πέντε στροφές πριν απο το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Άρης δείχνει ακλόνητος στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και πιο ικανός απο ποτέ, να ξαναπαίξει σε έναν τελικό και να διεκδικήσει ξανά το Πρωτάθλημα!
Την αφορμή για την τιμωρία, την πήραν από ένα φίλαθλο του Άρη την ίδια στιγμή που άλλοι πέντε χιλιάδες στην κερκίδα πανηγύριζαν, τραγουδούσαν και απολάμβαναν τον διαφαινόμενο θρίαμβο, απέναντι σε μια πολύ ακριβή αλλά «λίγη» ομάδα. Αυτό ήταν ο λόγος της τιμωρίας και φυσικά, όταν υπάρχει Άρης στο σκαμνί του κατηγορούμενου, οι αρχές είναι...αδέκαστες και επιζητούν την...πάταξη της βίας. Όπως αδέκαστες ήταν, όταν οι... «κανίβαλλοι» οπαδοί του Άρη, πετούσαν ένα «φονικό» σακουλάκι σπόρια στο παρκέ!!! Όπως αδέκαστες ήταν, όταν ένα πλαστικό ποτηράκι έπεφτε λίγο έξω απο το παρκέ του γηπέδου. Όπως αδέκαστες ήταν οι αρχές με τον Άρη, όταν τον κάθιζαν στο σκαμνί και τον τιμωρούσαν με πρωτοφανή σκληρότητα, όταν είχε αρνηθεί να παίξει τον γελοίο ρόλο του...φιναλίστ, στον τελικό Κυπέλλου της ντροπής με τον Παναθηναϊκό στο Ηράκλειο!!!
Eμείς θα παίξουμε το παιχνίδι με τον συμπολίτη χωρίς κόσμο. Να είστε σίγουροι οτι οι κιτρινόμαυρες καρδιές μας θα χτυπούν τόσο δυνατά στα αυτάκια σας, που οι παίκτες του Άρη θα κάνουν ξανά το καθήκον τους. Βάλτε μας κι άλλες τρικλοποδιές, μας αρέσουν. Μας θυμίζουν τα όσα περάσαμε στο ποδόσφαιρο, την περσινή μαύρη χρονιά. Μάλλον, δεν έχετε καταλάβει οτι ο σημερινός σύλλογος του Άρη, είναι πια αρκετά υγιής και δυνατός για να πατάει γερά στα πόδια του και να «λιώνει» ανθρωπάκια που αποτελούν τους υπηρέτες σας. Ο Άρης, θέλετε δεν θέλετε, θα παίξει φέτος στον τελικό του Πρωταθλήματος και σαν Αυτοκράτορας, θα διεκδικήσει αυτό που του ανήκει.
Μείνετε με τον φόβο της επιστροφής του Αυτοκράτορα στην κορυφή και παρακαλάτε...Παρακαλέστε να γυρίσει πίσω το ποτάμι...Αλλά να ξέρετε οτι αυτό το ποτάμι, το κιτρινόμαυρο ποτάμι, θα σας παρασύρει για μια ακόμη φορά.

*Υ.Γ: Και κάτι άλλο. Λυπούμαστε πραγματικά που δεν μπορέσατε να κάνετε πρωτοσέλιδα και βαθυστόχαστες, πλήν βλακώδεις, αναλύσεις για την βία στα γήπεδα. Βλέπετε, αυτός που μπήκε στο γήπεδο δεν ήταν απο αυτούς τους... «αλήτες» που βρίσκονται στο πέταλο. Αυτοί ξέρετε, εκείνη την στιγμή κοίταζαν ψηλά τα 21 λάβαρα του Αυτοκράτορα και τραγουδούσαν: «ΑΡΗ ΓΕΡΑ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ...»

**Υ.Γ 2 : Εδώ που τα λέμε δεν τρέχει και τίποτα... Έτσι κι αλλιώς οι προπονήσεις της ομάδας χωρίς κόσμο γίνονται"

πηγη www.super3.gr

xabikos
26-03-07, 02:06
Τελικά μας φοβάστε;;;;;; :rofl::p

viardon
26-03-07, 19:40
Τελικά μας φοβάστε;;;;;



**Υ.Γ 2 : Εδώ που τα λέμε δεν τρέχει και τίποτα... Έτσι κι αλλιώς οι προπονήσεις της ομάδας χωρίς κόσμο γίνονται"

:hmm: :hmm: ....^

alfisti
27-03-07, 14:09
:hmm: :hmm: ....^


Κάθε νόμιμη οδό θα ακολουθήσει η διοίκηση του Άρη προκειμένου να άρει την τιμωρία της μίας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών που επιβλήθηκε από τον Αθλητικό Δικαστή για την επίθεση του οπαδού του στον μάνατζερ του Ολυμπιακού Σταύρου Ελληνιάδη.

Το πρώτο βήμα έγινε ήδη τη Δευτέρα, οπότε το νομικό τμήμα των "κίτρινων" προσέφυγε στο ΑΣΕΑΔ. Επειδή όμως η -προφορική- απάντηση που έλαβε ήταν πως η υπόθεση θα εξεταστεί στις 19/04 (θα έχει διεξαχθεί η αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ), εξετάζονται άλλοι τρόποι ανατροπής της πρωτόδικης ποινής.


:whistle: :whistle: :whistle:

xabikos
27-03-07, 17:18
:hmm: :hmm: ....^

Ξέρεις καμιά φορά χάνεις και στις προπονήσεις. Σπάνια και δύσκολα βέβαια αλλά χάνεις!!;)

viardon
27-03-07, 20:56
Πες μου ειλικρινα αν τα πραγματα ηταν αντιστροφα... πως θα ενιωθες και τι θα εκανες.....ή μαλλον τί θα περιμενες απο την διοικηση σου να κανει;;Αν ησουν στην δευτερη θεση.... προσπαθουσες να σπασεις την 2αδα παο-οσφπ, να βγεις euroleague ξανα (ισως να χτυπησεις και πρωταθλημα... αν και με την ομαδα που εχει ο παο και με τις εφοδους που κανει ο γιανακοπουλος στα παρκε οταν προηγειται ο Αρης πραγμα δυσκολο.....) και σου ελεγαν θα παιξεις κεκλεισμενων με τον Αρη.....
Ενα ματς που ξερουμε και οι δυο ποσο το περιμενουμε μιας και εισητηρια δεν δινονται πλεον...... :hmm:

viardon
28-03-07, 12:29
"Μετά την απάντηση του ΑΣΕΑΔ, ότι δεν μπορεί να εκδικάσει την προσφυγή της ΚΑΕ Άρης
κατά της απόφασης του αθλητικού δικαστή του ΕΣΑΚΕ που μας τιμώρησε με μια αγωνιστική
κεκλεισμένων των θυρών πριν της 19 Απριλίου, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να αναστείλουν την
εκτέλεση της απόφασης ενόψει του αγώνα με τον παοκ ...να κάνουν το αυτονόητο και να
επιτρέψουν στον κόσμο του Άρη να γεμίσει το Αλεξάνδρειο. Οποιαδήποτε άλλη απόφαση
θα αποτελεί ΠΡΟΚΛΗΣΗ και ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΟΛΕΜΟ κατά της ομάδας μπάσκετ του Άρη της
διοίκησής και του κόσμου του καθώς θα είναι πέρα από τα όρια της λογικής να
εκτίσει η ομάδα μας την ποινή που με τόση ευκολία της επιβλήθηκε, ενώ εκκρεμεί η έφεση."

Για να δούμε ΤΙ θα δουν τα μάτια μας......

alfisti
28-03-07, 14:29
δεν πειράζει ενας αγώνας είναι προπόνηση όπως λέτε.. σίγα αφού όλοι θα πάνε στον Εργοτέλη τι το κυνηγάτε..

και έλεος με τις προπαγανδηστικές δηλώσεις του σύνδεσμου σας.
ποστάρετε στο νήμα σας αυτά

viardon
28-03-07, 17:06
σίγα αφού όλοι θα πάνε στον Εργοτέλη τι το κυνηγάτε..

ωραια νοοτροπια εχεις..... :rofl: :down: :down:


και έλεος με τις προπαγανδηστικές δηλώσεις του σύνδεσμου σας.
ποστάρετε στο νήμα σας αυτά

Για αλλη μια φορα φανερωνεις την νοοτροπια που σας διακατεχει... κοβω ραβω οπως με βολευει απαντω οπως και οπου με συμφερει..... πιστευα οτι μπορεις να συζητησεις... γιαυτο σου εθεσα μια ερωτηση χωρις υπονοουμενα μπιχτες κτλ κτλ κτλ....
Ειναι ενα θεμα το οποιο σας αφορα και εσας.... μιας και ο αγωνας ειναι Αρης-Παοκ... αλλα ξέχασα.... αφου σταματησατε να δινετε εισητηρια μαλλον δεν σας ενδιαφερει.... και καλα κανετε εδω που τα λεμε... μια ζωη το ιδιο εργο βλεπετε ......

Αυτα λοιπον.... χαιρετω.... συνεχιστε να ζειτε στον κοσμο που εχετε πλασει.Το θεμα που εθεσα κλεινει εδω.. το εκλεισες απο μονος σου δηλαδη.

ΥΓ θα'θελα ομως να ειχατε φαει καμια τιμωρια εδρας στο Παοκ-Αρης στην μπαλα..... τοτε να σε'βλεπα.................................

:whistle: :whistle:

xabikos
30-03-07, 02:49
Τελικά το βλέπω όντως το ματς να είναι προπόνηση!! :p
Αν δεν αλλάξουμε τρεις προπονητές σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο κάθε σεζόν μου φαίνεται δεν μπορούμε!! :down::down:

Όσο γι αυτά που λες viardon για τον κόσμο που έχουμε πλάσει έλεος!! Εγώ τουλάχιστον ούτε καν μπαίνω σε σελίδες απο συνδέσμους! Τι να διαβάσω εκεί? Μόνο προπαγάνδα κάνουν όλοι και εκμεταλλεύονται ένα μεγάλο μέρος των οπαδών! ;)

nickaraxnos
30-03-07, 03:00
Εγώ τουλάχιστον ούτε καν μπαίνω σε σελίδες απο συνδέσμους! Τι να διαβάσω εκεί? Μόνο προπαγάνδα κάνουν όλοι και εκμεταλλεύονται ένα μεγάλο μέρος των οπαδών! ;)

:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.