PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

ssonic
14-06-07, 11:23
Ποιος Ζαγοράκης πρόεδρος και φούμαρα; Με τα λεφτά τα δικά μου και τα δικά σας;

Τζάμπα πρόεδρος κι εγώ γίνομαι.

Και έχουν το θράσος να μας λένε στα μούτρα πως περιμένουν να χαριστούν τα χρέη και άλλους τους κυνηγάνε για 1000€ και τους παίρνουν τα σπίτια :down:

Αθάνατε μισθοσυντήρητε έλληνα που ψηφίζεις με κριτίριο την ομάδα σου και από την άλλη διαμαρτύρεσαι που η χώρα είναι μπ@υρδελ@...

DOU
14-06-07, 12:03
ΠΟΣΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΕ ο Βενιζελος?
ποσα θα σας χαρισσουν και τώρα?
καθε φορα την ιδια δουλεια θα εχουμε με τους 'μακεδονες που τους κυνηγαει η κακουργα Αθήνα' ??

Τη αιωνια κρατικη χορηγια του οτε στη φανελα του παο την εχεις ξεχασει προφανως(τι? δεν ειναι κρατικος ο οτε..? αχαχαχα...), τα απιστευτα εκ ευρω που σας δινουν απλοχερα για την ταχα μου δηθεν αναπλαση του βοτανικου..:down::worthy:

NiKapa
14-06-07, 12:08
...νομιζω οτι κανεις δεν δικαουται να ομιλει...οποτε ας αφησουμε τους φιλους Παοκτζηδες να βρουν την ακρη τους..

DOU
14-06-07, 12:09
Τζάμπα πρόεδρος κι εγώ γίνομαι.

Και έχουν το θράσος να μας λένε στα μούτρα πως περιμένουν να χαριστούν τα χρέη και άλλους τους κυνηγάνε για 1000€ και τους παίρνουν τα σπίτια :down:

Αθάνατε μισθοσυντήρητε έλληνα που ψηφίζεις με κριτίριο την ομάδα σου και από την άλλη διαμαρτύρεσαι που η χώρα είναι μπ@υρδελ@...

Σε αυτο δεν νομιζω να διαφωνει κανεις, τα λαμογια που εχουν κατακλεψει τις παε και οχι μονο κυκλοφορουν ελευθερα και ο κακομοιρης ο ελληνας αν δε πληρωσει μια δοση την τραπεζα η την εφορια κλπ τον ξεπατωνουν.:down::mad: Και φτανουμε στο σημειο να λεμε "να πεσει η ΑΕΚ , ο παοκ κλπ επειδη χρωστανε..", οχι γιατι να πεσει η καθε ομαδα που ειναι θυμα ενος απατεωνα και να μην πληρωσει τα χρεη αυτος που τα εκανε.. Τελοσπαντων εσεις οι παοκτζηδες στηριξτε το ζαγορακη και διωξτε τα λαμογια απο μεσα..

nickaraxnos
14-06-07, 12:17
Ο μόνος που διακαιούται να μιλάει είναι ο Ζουράρις. :whistle: Και η πρότασή του για ερασιτεχνικό είναι η πιο σοβαρή και δίκαιη. Όπως έπρεπε να γίνει και στις άλλες περιπτώσεις ομάδων. Το πιο εξοργιστικό είναι όμως που κάπου διάβασα πως θέλουν να σβηστούν τα χρεή και απο την ΚΑΕ. Πραγματικά ΈΛΕΟΣ.

DOU
14-06-07, 12:34
H ρυθμιση αυτη που θα περασει:

-Θα ειναι για ολες τις ομαδες και οχι μονο για το ΠΑΟΚ
-Θα σβηστουν τοκοι/προσαυξησεις και οχι ολα τα χρεη , δλδ ο παοκ θα πληρωσει το πρωτογενες κεφαλαιο
-Θα ισχυσει και για τις ΚΑΕ αλλα μονο για εκεινες που δεν ειχαν υπαθχει στη ρυθμιση βενιζελου για τις ΚΑΕ τοτε, πχ.η καε παοκ δεν θα μπει.


Λετε πολλοι αμα χρωσταει η ταδε ομαδα πχ αρης, αεκ, παοκ κλπ να πεσει. Οι ΠΑΕ δεν ειναι απλα ανωνυμες εταιρειες, εχουν ποσο λαο πισω τους και αυτο εχει μεγαλο πολιτικο κοστος..(το οποιο φυσικα στην περιπτωση της juventus στην ιταλια που επεσε β κατηγορια δεν ληφθηκε υποψην)

ssonic
14-06-07, 13:39
Λετε πολλοι αμα χρωσταει η ταδε ομαδα πχ αρης, αεκ, παοκ κλπ να πεσει. Οι ΠΑΕ δεν ειναι απλα ανωνυμες εταιρειες, εχουν ποσο λαο πισω τους και αυτο εχει μεγαλο πολιτικο κοστος..(το οποιο φυσικα στην περιπτωση της juventus στην ιταλια που επεσε β κατηγορια δεν ληφθηκε υποψην)

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά ναι οι ομάδες είναι Π.Α.Ε. δηλαδή εταιρείες.

Το να ακούμε ότι είμαστε στα έσοδα Α.Ε. και στα χρέη «ιδέα» με τεράστιο λαό και τέτοιες αστειότητες, είναι το λιγότερο γραφικό. Αλλωστε η «ιδέα» παραμένει και στη Δ και στη Ε Εθνική.

Μην υποτιμάτε άλλο τη νοημοσύνη μας. ΕΛΕΟΣ!

minovg
14-06-07, 13:48
O ΠΑΟΚ ευνοείται σκανδαλωδώς. Και επί Βενιζέλου και επί Ορφανού που είναι φόλα παοκτσής. Αν είναι δυνατόν να έχει φτιάξει γήπεδο η Πολιτεία στον πάοκ του μπάσκετ τη στιγμή που άλλες ομάδες είχαν προτεραιότητα στο συγκεκριμένο θέμα.

Είμαι κάθετα ενάντιος σε χάρισμα χρεών. Αν δικαιούται να μπει σύμφωνα με κάποιο νόμο του κράτους (που δεν θα βγει φωτογραφικά, αλλά θα προϋπάρχει) σε κάποια ειδική ρύθμιση τότε ναι, αν όχι ας πτωχεύσει.

Και θα συμφωνήσω με έναν φίλο παραπάνω: Τζάμπα μάγκας ο Λίλης. Πρόεδρος δίχως να βάλεις δραχμή στο ταμείο, τέτοιος γίνεται ο οποισδήποτε.

ssonic
14-06-07, 14:18
Κάτσε minovg γιατί δεν μας τα λες καλά κι εσύ.

Αλλες ομάδες είχαν προτεραιότητα στο συγκεκριμένο θέμα; Στο να μοιράζουμε τζάμπα γήπεδα σε Α.Ε.; Δηλαδή το πρόβλημα είναι η προτεραιότητα και όχι τα χρήματα των φορολογουμένων;

Σε ότι αφορά τους νόμους (γιατί καταλαβαίνω ότι αναφέρεσαι σε αεκ44, αρη44, οφη44), ξέρεις πολύ καλά ότι με πολιτική βούληση μπήκαν οι ομάδες και σβήστηκαν πολλά χρέη του προς δημόσιο και τρίτους.

Για τις ΠΑΕ - ΚΑΕ κλπ πρέπει να ισχύσει ότι και για όλες τις εταιρείες. Αν χρωστάς, πληρώνεις ή κλείνεις. Αν θέλει κάποιος την ιδέα και τον λαό (λ.χ. Ζαγοράκης), ας συντηρήσει ερασιτεχνικά τμήματα και ας ψυχαγωγήσει τον υπέροχο (χοχοχο) λαό του -> αυτό ισχύει για όλους.

ΥΓ: Οι πολιτικοί που ανέφερες δεν είναι ούτε με τη μία ομάδα ούτε με την άλλη. Με το συμφέρον τους είναι και επειδή ο έλληνας είναι βλάκας και ψηφίζει με οπαδικό κριτήριο, αυτοί καταστρέφουν την Ελλάδα και εμείς τους βγάζουμε βολευτές λόγω την μπαογκάρας. Μετά όμως διαμαρτυρόμαστε για τους 300 της βουλής, για τις λακκούβες, τα φακελάκια και τις μίζες. Α ρε ξύλο που θέλουμε :mad:

minovg
14-06-07, 14:58
Κάτσε minovg γιατί δεν μας τα λες καλά κι εσύ.

Αλλες ομάδες είχαν προτεραιότητα στο συγκεκριμένο θέμα; Στο να μοιράζουμε τζάμπα γήπεδα σε Α.Ε.; Δηλαδή το πρόβλημα είναι η προτεραιότητα και όχι τα χρήματα των φορολογουμένων;

Σε ότι αφορά τους νόμους (γιατί καταλαβαίνω ότι αναφέρεσαι σε αεκ44, αρη44, οφη44), ξέρεις πολύ καλά ότι με πολιτική βούληση μπήκαν οι ομάδες και σβήστηκαν πολλά χρέη του προς δημόσιο και τρίτους.

Για τις ΠΑΕ - ΚΑΕ κλπ πρέπει να ισχύσει ότι και ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις εταιρείες. Αν χρωστάς, πληρώνεις ή κλείνεις. Αν θέλει κάποιος την ιδέα και τον λαό (λ.χ. Ζαγοράκης), ας συντηρήσει ερασιτεχνικά τμήματα και ας ψυχαγωγήσει τον υπέροχο (χοχοχο) λαό του -> αυτό ισχύει για όλους.

ΥΓ: Οι πολιτικοί που ανέφερες δεν είναι ούτε με τη μία ομάδα ούτε με την άλλη. Με το συμφέρον τους είναι και επειδή ο έλληνας είναι βλάκας και ψηφίζει με οπαδικό κριτήριο, αυτοί καταστρέφουν την Ελλάδα και εμείς τους βγάζουμε βολευτές λόγω την μπαογκάρας. Μετά όμως διαμαρτυρόμαστε για τους 300 της βουλής, για τις λακκούβες, τα φακελάκια και τις μίζες. Α ρε ξύλο που θέλουμε :mad:
Το άρθρο 44 είναι νόμος του κράτους από το 1991. Ισχύει για όλες τις ανώνυμες εταιρείες, όχι μόνο για αθλητικά σωματεία. Πρώτος ο Άρης με το νομικό του επιτελείο βρήκε άκρη και πίστεψε ότι θα καταφέρει να ενταχθεί σε αυτό. Στο εγχείρημά του όμως βρήκε την πολιτεία στην πλευρά της ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ στο δικαστήριο. Πήγε και κατέθεσε δικηγόρος του κράτους ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΗ. Το κράτος ήταν ΕΝΑΝΤΙΑ στην υπαγωγή στο άρθρο 44 για τον Άρη.

Σε αντίθεση με την περίπτωση της ΑΕΚ που η πολιτεία ήταν ΟΥΔΕΤΕΡΗ και δεν κατέθεσε ΕΝΑΝΤΙΑ της υπαγωγής στο 44 όπως έγινε με τον Άρη. Ψαχτείτε, ρωτήστε, μάθετε. Για όφη δεν γνωρίζω να απαντήσω.

Κάποια πράματα καλό είναι να τα γνωρίζετε παιδιά. Δεν λέω τίποτα παραπάνω από την αλήθεια. Στον ποδοσφαιρικό Άρη δε χαρίστηκε ΔΡΑΧΜΗ. Ό,τι ρυθμίστηκε, ρυθμίστηκε με ΠΑΝΝΟΜΙΜΟ τρόπο, με νόμο ψηφισμένο από αυτή τη ρημάδα τη Βουλή των Ελλήνων ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ. Ούτε φωτογραφικές ρυθμίσεις ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ.

nickaraxnos
14-06-07, 15:46
Απο την άλλη αν εσύ ήσουν υπάλληλος σε μια εταιρεία και δούλευες ένα χρόνο χωρίς να πληρωθείς τι θα έκανες; Θα πήγαινες στα δικαστήρια; Και αν αυτά τα δικαστήρια εξέδιδαν μια απόφαση με την οποία άλλοι 10 σαν και σένα θα έχαναν τα χρήματα ενός χρόνου που δούλεψαν, τι θα έλεγες; Μαγκιά της επιχείρησης που εκμεταλλεύτηκε το νόμο; Το αν ένας νόμος που υπάρχει είναι ή εφαρμόζεται με δικαιοσύνη δε μας αφορά; Ανταρειανάρα ανταρειανάρα αλλά η αλήθεια να λέγεται γιατί μπροστά μας θα τα βρούμε σαν πολίτες ίδιοι μεταξύ μας και όχι σαν οπαδοί με τις διαφορές τους.

DOU
14-06-07, 17:10
Για τις ΠΑΕ - ΚΑΕ κλπ πρέπει να ισχύσει ότι και για όλες τις εταιρείες. Αν χρωστάς, πληρώνεις ή κλείνεις. Αν θέλει κάποιος την ιδέα και τον λαό (λ.χ. Ζαγοράκης), ας συντηρήσει ερασιτεχνικά τμήματα και ας ψυχαγωγήσει τον υπέροχο (χοχοχο) λαό του -> αυτό ισχύει για όλους.

Α ρε ξύλο που θέλουμε :mad:

Μα αυτο λεμε γιατι αν παω εγω προεδρος στον πχ. παοκ και φαω λεφτα , χρεωσω την ομαδα και μετα φυγω να την πληρωσει η ομαδα και οχι εγω που εκανα τη λαμογια.:rtfm: Γιατι αυτο συμβαινει, τα θυματα ειναι οι ομαδες και αυτοι που κλεβουν μενουν παντα εξω, αιντε μανα ξανα ρυθμιση τα χρεη κ.οκ. Πολυ ξυλο θελουμε...:lol:

minovg
14-06-07, 17:27
Απο την άλλη αν εσύ ήσουν υπάλληλος σε μια εταιρεία και δούλευες ένα χρόνο χωρίς να πληρωθείς τι θα έκανες; Θα πήγαινες στα δικαστήρια; Και αν αυτά τα δικαστήρια εξέδιδαν μια απόφαση με την οποία άλλοι 10 σαν και σένα θα έχαναν τα χρήματα ενός χρόνου που δούλεψαν, τι θα έλεγες; Μαγκιά της επιχείρησης που εκμεταλλεύτηκε το νόμο; Το αν ένας νόμος που υπάρχει είναι ή εφαρμόζεται με δικαιοσύνη δε μας αφορά; Ανταρειανάρα ανταρειανάρα αλλά η αλήθεια να λέγεται γιατί μπροστά μας θα τα βρούμε σαν πολίτες ίδιοι μεταξύ μας και όχι σαν οπαδοί με τις διαφορές τους.
Αν θες τη γνώμη μου κι εγώ το βρίσκω άδικο, αλλά πώς να το κάνουμε που αυτό είναι νόμος της πολιτείας; Τα παράπονα στη Βουλή και στα δικαστήρια, ο Άρης δεν έχει ευθύνη για αυτό.

ssonic
14-06-07, 17:33
Αν πιστεύεις ότι ο αρης44 μπήκε στο άρθρο 44 χωρίς τη θέληση της πολιτείας, τότε ή ζεις στην Ελβετία ή είναι εντελώς υποκριτικό να κατηγορείς φαινόμενα τροπολογιών και τζάμπα γηπέδων.

Δεν είναι καλό να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας ;)

minovg
14-06-07, 17:36
Αν πιστεύεις ότι ο αρης44 μπήκε στο άρθρο 44 χωρίς τη θέληση της πολιτείας, τότε ή ζεις στην Ελβετία ή είναι εντελώς υποκριτικό να κατηγορείς φαινόμενα τροπολογιών και τζάμπα γηπέδων.

Δεν είναι καλό να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας ;)
Κατέθεσα γεγονότα, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Αν έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο τότε ευχαρίστως να το δεχτώ.

ssonic
14-06-07, 17:40
Αν έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο τότε ευχαρίστως να το δεχτώ.

Ότι ζεις στην Ελλάδα της αεκ44, της ΚΑΕ Αρης που έψαχναν να βρουν οι παίκτες τα λεφτά και η ομάδα δεν υπήρχε :lol:, των ΠΑΕ ΚΑΕ ΠΑΟΚ, των τζάμπα γηπέδων, του Νέου Πανιώνιου, του Ολυμπιακού του Κοσκωτά κ.ο.κ.

minovg
14-06-07, 17:49
Ότι ζεις στην Ελλάδα της αεκ44, της ΚΑΕ Αρης που έψαχναν να βρουν οι παίκτες τα λεφτά και η ομάδα δεν υπήρχε :lol:, των ΠΑΕ ΚΑΕ ΠΑΟΚ, των τζάμπα γηπέδων, του Νέου Πανιώνιου, του Ολυμπιακού του Κοσκωτά κ.ο.κ.
Ο Άρης δεν έχει ευνοηθεί σε τίποτα. Όχι μόνο αυτό. Το αντίθετο μάλιστα. Πολεμάται με κάθε τρόπο (ξεχνάει κανείς ότι ήταν η μόνη ομάδα πέρσι που δεν πήρε τη νόμιμη χορηγία του ΟΠΑΠ που θα του απέφερε 600.000€ ;; )

Ή μήπως τότε με τα εισιτήρια των συνδέσμων ήταν η μόνη ομάδα που είχε ήδη διαθέσει τα εισιτήρια; Παρόλα αυτά μόνο τον Άρη ανέβαλλαν.

Ή μήπως όταν έπαιζε στην Β'Εθνική του δώσαν τιμωρία 10 αγώνες κεκλεισμένων των θυρών με αποτέλεσμα να τον εξοντώσουν οικονομικά;

Οι νόμοι όταν είναι εις βάρος του Άρη εφαρμόζονται με περισσή ευκολία. Όταν είναι υπέρ του Άρη (άρθρο 44) εφαρμόζονται μετά χιλίων κόπων και με κάθε δυνατό εμπόδιο ακόμα και από την πολιτεία (δικηγόρος του κράτους κατέθεσε ΚΑΤΑ τη υπαγωγής επαναλαμβάνω).

NiKapa
14-06-07, 18:06
Σε αντίθεση με την περίπτωση της ΑΕΚ που η πολιτεία ήταν ΟΥΔΕΤΕΡΗ και δεν κατέθεσε ΕΝΑΝΤΙΑ της υπαγωγής στο 44 όπως έγινε με τον Άρη. Ψαχτείτε, ρωτήστε, μάθετε. Για όφη δεν γνωρίζω να απαντήσω.
.


Δεν τα λες σωστα φιλε minovg..η Αεκ μπηκε στο 44 με την 3η προσπαθεια αφου και τις 2 προηγουμενες βρηκε τοιχο στον <εισαγγελεα> της υποθεσης ο οποιος αρνιοταν πεισματικα προβαλλοντας αστεια επιχειρηματα...
Επισης αν θυμασαι η Αεκ εκανε αιτηση για το 44 αφου πρωτα ειχε ερθει σε διακανονισμο με τους παικτες για τα χρωστουμενα...κατι που ο Αρης δεν μπηκε στον κοπο καν..με λιγα λογια κατσατε την ταπα στους παικτες που χρωσταγατε ΚΑΙ μπηκατε στο 44...αυτα 2 δεν συμβαδιζουν..
Ψαξε ,ρωτα και μαθε...

DOU
14-06-07, 18:21
Δεν τα λες σωστα φιλε minovg..η Αεκ μπηκε στο 44 με την 3η προσπαθεια αφου και τις 2 προηγουμενες βρηκε τοιχο στον <εισαγγελεα> της υποθεσης ο οποιος αρνιοταν πεισματικα προβαλλοντας αστεια επιχειρηματα...
Επισης αν θυμασαι η Αεκ εκανε αιτηση για το 44 αφου πρωτα ειχε ερθει σε διακανονισμο με τους παικτες για τα χρωστουμενα...κατι που ο Αρης δεν μπηκε στον κοπο καν..με λιγα λογια κατσατε την ταπα στους παικτες που χρωσταγατε ΚΑΙ μπηκατε στο 44...αυτα 2 δεν συμβαδιζουν..
Ψαξε ,ρωτα και μαθε...

nimik η Αεκ δεν μπηκε τις 2 πρωτες φορες στο 44 γιατι πολυ απλα δεν πληρουσε τις προυποθεσεις , αντιθετα ο Αρης πληρουσε ολες τις προυποθεσεις και μπηκε με την πρωτη. Για τους παικτες που εβαλε ο Αρης στο 44 ειναι αλλο καπελο.. :whistle:

NiKapa
14-06-07, 18:30
nimik η Αεκ δεν μπηκε τις 2 πρωτες φορες στο 44 γιατι πολυ απλα δεν πληρουσε τις προυποθεσεις , αντιθετα ο Αρης πληρουσε ολες τις προυποθεσεις και μπηκε με την πρωτη. Για τους παικτες που εβαλε ο Αρης στο 44 ειναι αλλο καπελο.. :whistle:

Αυτο το ελεγε ποιος...? το κρατος μεσω του συνηγορου του..

Οσον αφορα τον Αρη..αυτο απο μονο του ειναι προυποθεση...και ηθικη πανω απ'ολα...
Τεσπα...

xabikos
14-06-07, 21:37
Εγώ νομίζω πως ο τίτλος του θέματος είναι καθαρά για εμάς τους Παοκτσίδες. Ειλικρινά απορώ τι σχέση οι δυο τελευταίες σελίδες με αυτό; Ενδιαφέρον πολύ η συζήτηση αλλά δεν αφορά την ομάδα μας. Όσο για αυτά που ειπώθηκαν δεν θα κάτσω να τα σχολιάσω όλα. Απλά θα πω πως η προπαγάνδα από μια μεριά όσο πάει και βελτιώνεται. Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε. ;)

Για το θέμα τώρα καμία μα καμία ομάδα στην χώρα μας δεν δικαιούται να μιλάει για ισονομία γιατί όλες σε κάποια στιγμή έχουν ευνοηθεί σκανδαλωδώς. Απλά στον ΠΑΟΚ μετά από πολύ καιρό έρχεται ένας άνθρωπος που αποδεδειγμένα αγαπάει την ομάδα και είναι η τελευταία μας ελπίδα. Προσωπικά δεν είμαι ενθουσιασμένος απλά μπορώ να είμαι λίγο αισιόδοξος πλέον. Ο Ζαγοράκης παίρνει καμμένη γη και είναι πολύ δύσκολο να καλλιεργήσεις πάνω σε αυτή. ;)

opimis
14-06-07, 23:36
...Όσο για αυτά που ειπώθηκαν δεν θα κάτσω να τα σχολιάσω όλα. Απλά θα πω πως η προπαγάνδα από μια μεριά όσο πάει και βελτιώνεται. Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Ψιτ. Μην μιλάς για προπαγάνδα, δεν σε παίρνει με τίποτα., είστε ιδιοφυΐες και μπράβο σας. Το ότι ο καθένας δεν μπορεί να καταλάβει δυο πράγματα, δεν σημαίνει αυτόματα και προπαγάνδα. Απλά πράγματα νομικά είναι που έχουν συζητηθεί πολλές φορές τα τελευταία χρόνια.
Εάν μου λέγατε ότι, οι παοκτζήδες, έχετε και καθοδηγητές από μικροί, θα το πίστευα άνετα. Να μην σου πω ότι το πιστεύω κιόλας! :twisted:

Για να μην θυμηθώ και το «πόντιοι από την Κωνσταντινούπολη»!!! :rofl:

xabikos
15-06-07, 01:18
Γαβ! Εγώ απορώ γιατί θίχτηκες;

Όσο για το «πόντιοι από την Κωνσταντινούπολη» μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο γιατί ειλικρινά δεν το ξέρω και με ενδιαφέρει σαν Πόντιος να μάθω.

minovg
15-06-07, 01:20
Γαβ! Εγώ απορώ γιατί θίχτηκες;

Όσο για το «πόντιοι από την Κωνσταντινούπολη» μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο γιατί ειλικρινά δεν το ξέρω και με ενδιαφέρει σαν Πόντιος να μάθω.
Θέλουν να καρπωθούν οι παοκτσήδες το ποντιακό στοιχείο γιατί λένε δήθεν ότι είναι ποντιακό σωματείο, κάτι που φυσικά δεν ισχύει. Το ποντιακό σωματείο της πόλης είναι ο Απόλλωνας.

NiKapa
15-06-07, 01:21
Ότι ζεις στην Ελλάδα της αεκ44, της ΚΑΕ Αρης που έψαχναν να βρουν οι παίκτες τα λεφτά και η ομάδα δεν υπήρχε :lol:, των ΠΑΕ ΚΑΕ ΠΑΟΚ, των τζάμπα γηπέδων, του Νέου Πανιώνιου, του Ολυμπιακού του Κοσκωτά κ.ο.κ.
......Οταν ζουσες την εποχη...του Παο του Γ.Β που εμπαινε με τα πιστολια στα γηπεδα,ηταν αψογα οεεοοο......με τα λεφτα που εχει δαπανησει η ομαδα σου υπερ των αποτελεσματων? περι Σπανεα...περι Ροτσα.. ..:worthy:..

εχω να πω ..
..το ιδιο οπως και πριν απο καποια ποστς...δεν δικαιουται κανεις να ομιλει...
..ας βρει κι ο Παοκ τον δρομο του επιτελους..

xabikos
15-06-07, 01:26
Θέλουν να καρπωθούν οι παοκτσήδες το ποντιακό στοιχείο γιατί λένε δήθεν ότι είναι ποντιακό σωματείο, κάτι που φυσικά δεν ισχύει. Το ποντιακό σωματείο της πόλης είναι ο Απόλλωνας.

Έχεις δίκαιο γι αυτό που λές. Καθαρά Ποντιακό Σωματείο είναι ο Απόλλωνας Καλαμαριάς. Αλλά δεν μπορείς να παραβλέψεις ότι και ο ΠΑΟΚ ιδρύθηκε από πρόσφυγες. ;) Όσο για το αν θέλει ο ΠΑΟΚ να καρπωθεί κάτι τέτοιο εγώ πρώτη φορά από εσένα το ακούω.

ssonic
15-06-07, 11:10
@nimik
Είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Μάθε να διαβάζεις. Το θέμα μας ήταν το χάρισμα των χρεών. Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα που λες, άκουσες ποτέ εμένα να υπερασπιστώ κάτι τέτοιο; Όταν το κάνω (που δεν πρόκειται) τα λέμε. Λάθος άτομο βρήκες να το ταυτίσεις με αυτές τις νοοτροπίες ή με ομάδες. Το αν κάποιος υποστηρίζει μια ομάδα, δε σημαίνει ότι αυτόματα αποκτά τη νοημοσύνη ενός τυφλού οπαδού.

NiKapa
15-06-07, 11:50
Οκ..σορρυ ,ηταν λιγο αποτομο..και εκτος θεματος..
..αλλα το νοημα εξακολουθει το ιδιο...θεωρω οτι κανεις δεν πρεπει να μιλαει...απλα γιατι ολοι εχουν ευνοηθει με τον η τον αλλο τροπο οταν χρειαστηκε..

Pichichi
18-06-07, 01:21
ΝΑΙ ΡΕ!!!!!!!!!ΠΑΟΚ!!!!!!

ρε minovg που ζεις???Ο ΠΑΟΚ ανηκει σε ολους τους προσφυγες και μη!!!!!!Και γω ποντιος ειμαι!!!!!

Ασπρομαυρο Κιλκις!!

opimis
18-06-07, 02:38
ΝΑΙ ΡΕ!!!!!!!!!ΠΑΟΚ!!!!!!

ρε minovg που ζεις???Ο ΠΑΟΚ ανηκει σε ολους τους προσφυγες και μη!!!!!!Και γω ποντιος ειμαι!!!!!

Ασπρομαυρο Κιλκις!!

Καλά κάνεις κι είσαι πόντιος και παοκ, όπως είμαι κι εγώ πόντιος κι Αρειανός. Αν όμως, πρέπει να διαλέξουμε ομάδα σύμφωνα με την καταγωγή μας, διαλέξαμε κι δυο λάθος ομάδες! Γι αυτό λέω ότι ο παοκ είναι άσχετος με του πόντιους, όπως το λέω και για την αεκ. Αν είναι έτσι, οι θεσσαλονικείς έπρεπε να είναι Απόλλων καλαμαριάς, οι αθηναίοι Απόλλων Αθηνών, οι πρόσφυγες πανιώνιος κτλ κτλ.

Pichichi
18-06-07, 11:23
Για κατσε...ο Π.Α.Ο.Κ. ιδρυθηκε απο Ελληνες της Κωνσταντινουπολης κοινως προσφυγες!!Οι Ποντιοι ειναι Ελληνες του Ποντου κοινως και αυτοι Προσφυγες!!Εχουμε διαφορετικη γλωσσα,ηθη και εθιμα...ο Π.Α.Ο.Κ. ειναι προσφυγικο σωματειο οπως και ο Απολλων οπως και ο Πανιωνιος...αλλα για "κακη" τους τυχη εδρευουν στην Αθηνα ...

opimis
18-06-07, 11:54
...ο Π.Α.Ο.Κ. ειναι προσφυγικο σωματειο οπως και ο Απολλων οπως και ο Πανιωνιος...αλλα για "κακη" τους τυχη εδρευουν στην Αθηνα ...

Ο Απόλλων καλαμαριάς που εδρεύει; :cool:
Κι αφού αναφέρεις τις έδρες των ομάδων, στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι ένα κριτήριο για επιλογή ομάδας θα έπρεπε να είναι ο τόπος που μεγαλώνει και ζει κάποιος.

Pichichi
18-06-07, 12:26
Η Καλαμαρια εχει και ειχε παντοτε την συμπαθεια μας...αλλα ειναι αλλιως να λεγεσε Απολλων ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ δηλαδη μιας γειτονιας και αλλιως ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ!!!


Αυτο για τους τοπους πανε πες τα στους γαυρους,τους βαζελους και τα αεκακια που γινονται οπαδοι μονο για τους τιτλους!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

opimis
18-06-07, 13:07
Η Καλαμαρια εχει και ειχε παντοτε την συμπαθεια μας
οι απολλωνιστές πάλι δεν σας συμπαθούν καθόλου! Γιατί άραγε; Να φανταστείς ότι αν άφηνα φίλο μου απολλωνιστή, να γράψει εδώ αυτά που λέει…θα ήμουν μπαν στο δευτερόλεπτο!!! :p

αλλα ειναι αλλιως να λεγεσε Απολλων ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ δηλαδη μιας γειτονιας όχι μιας οποιασδήποτε γειτονιάς, αλλά μιας περιοχής που συγκεντρώθηκαν πρόσφυγες από τον Πόντο.

Η «Γέννηση» του Απόλλωνα στην Καλαμαριά: Τον Ιανουάριο του 1926 «γεννήθηκε» ο Απόλλων Καλαμαριάς. Πείνα, φτώχεια… Όλα αυτά προσπαθούσαν να μην τα σκέφτονται οι πρόσφυγες. Μία ομάδα προσφύγων Καλαμαριωτών, λοιπόν, είχε την ιδέα να ιδρύσει έναν σύλλογο με σκοπό τη διάδοση της μουσικής. Αρχικά, τα μέλη του συλλόγου συγκεντρωνόταν κι έπαιζαν μαντολίνο και κιθάρα. Σιγά σιγά, η φήμη τους άρχισε να μεγαλώνει και έπαιρναν μέρος και σε εκδηλώσεις. Έμβλημα του συλλόγου δε θα μπορούσε, βέβαια, να ήταν άλλο από το θεό της μουσικής, τον Απόλλωνα. Σύντομα δημιουργήθηκαν θεατρικό–καλλιτεχνικό τμήμα καθώς και αθλητικά τμήματα.

ΠΗΓΗ: ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (http://www.apollonkalamariasfc.gr/pae/80historia.htm)


Αυτο για τους τοπους πανε πες τα στους γαυρους,τους βαζελους και τα αεκακια που γινονται οπαδοι μονο για τους τιτλους!!!!ΕΛΕΟΣ!!!
αν σε ρωτούσε ένα πιτσιρίκι σήμερα, γιατί να γίνει παοκ, τι θα του έλεγες;

minovg
18-06-07, 13:18
Ο οpimis μιλάει με επιχειρήματα, οι άλλοι μιλάνε μόνο για την μπαουγκάρα κι ό,τι κάτσει... Η διαφορά φιλοσοφίας που λέγαμε. Εντάξει όλοι είστε: πρόσφυγες, πόντιοι, πομάκοι, κλπ κλπ. Εντάξει συμπληρώθηκε το νούμερο να μας πείσετε ότι είστε οι πιο πολλοί;

Billis
18-06-07, 14:39
Εντάξει συμπληρώθηκε το νούμερο να μας πείσετε ότι είστε οι πιο πολλοί;

Δε χρειάζεται να συμπληρώσουμε κανένα νούμερο (είναι ήδη πολύ μεγάλο) ούτε να πείσουμε κάποιον ότι είμαστε οι πιο πολλοί (από τί; ). Όποιος ασχολείται ξέρει τί τρέχει.



αν σε ρωτούσε ένα πιτσιρίκι σήμερα, γιατί να γίνει παοκ, τι θα του έλεγες;

Θα προσπαθούσα να του μεταδώσω την αγάπη και τον ενθουσιασμό που έχω για αυτόν το σύλλογο όσο καλύτερα μπορώ. Αν το πιτσιρίκι δείξει ότι γουστάρει σημαίνει ότι αξίζει να γίνει ΠΑΟΚτσής. Αν όχι, ας πάει στα καλυτερότερα.

xabikos
18-06-07, 20:33
Όπως είπα και πιο πριν θα συμφωνήσω με τον opimis μιας και η αμιγώς Ποντιακή ομάδα όλης της Ελλάδος είναι ο Απόλλων Καλαμαριάς. Αλλά και ο ΠΑΟΚ αρχικά δημιουργήθηκε από πρόσφυγες και μάζεψε γύρω του πιο πολύ λαό γι αυτό και εξελίχθηκαν κατ' αυτό τον τρόπο τα πράγματα. Σίγουρα και εγώ σαν Πόντιος βλέπω την Καλαμαριά μόνο με συμπάθεια. Άσχετα πως μας αντιμετωπίζουν αυτοί για τους δικούς τους λόγους. ;)

Pichichi
18-06-07, 20:46
Τι λετε ρεεεεεε??

Η Καλαμαρια δεν μας συμπαθει???ΕΛΕΟΣ!!!!

Αν ειναι προσφυγας απο την Βορεια Ελλαδα ειδικοτερα αλλα και απο ολη την Ελλαδα γενικοτερα πρεπει να γινει ΠΑΟΚ..και οχι αλλης ομαδας που τον βριζουνε απο πανω!!!!!με κατι περιεργα συνθηματα,τα ξερουμε ολοι...το κακο ειναι οτι και σεις λετε τετοια συνθηματα!!!Ακομα και οι Αριανοι!!!

45 χιλιαδες παλια ποιος μαζευε??Απο παλια ο ΠΑΟΚ ειχε τεραστια απηχηση!!!!


Ο Π.Α.Ο.Κ. ειναι κοινωνικο φαινομενο!!!Γενναει οπαδους απο τους οπαδους τους!!!

minovg
18-06-07, 20:48
Γενναει οπαδους απο τους οπαδους τους!!!
Σ'αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου. Οι παοκτσήδες κάνουν 5-6 παιδιά συνήθως, λογικό να αυξάνονται.

Spanos
18-06-07, 20:52
Η Καλαμαρια εχει και ειχε παντοτε την συμπαθεια μας...αλλα ειναι αλλιως να λεγεσε Απολλων ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ δηλαδη μιας γειτονιας και αλλιως ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ!!!


Αυτο για τους τοπους πανε πες τα στους γαυρους,τους βαζελους και τα αεκακια που γινονται οπαδοι μονο για τους τιτλους!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

και πιά η διαφορά απο την ομάδα μιας γειτονιάς; Δηλαδή πόσοι είναι οι Πολίτες, δεν μιλάμε για Πόντιους, Σμυρνιώτες, Αιγυπτιώτες, πόσοι;

Δε ξέρω γιατί έχει περάσει η εντύπωση και καλά οτι ο ΠΑΟΚ αντιπροσωπεύει τη Μακεδονία, αφού όπως δηλώνουν τα αρχικά του δεν έχει καμμία σχέση. Ο Άρης, ο Ηρακλής, ακόμα και ο Πανσερραικός ίσως να είναι πιο γνήσια σωματεία για κάτι τέτοιο.

Pichichi
18-06-07, 21:02
Ρε Σπανε ελεος!!!!!Το μεγαλυτερο ποσοστο στην Μακεδονια προερχονται απο προσφυγες!!!

minovg δεν το περιμενα να το καταλαβεις χεχεχε;) περαστικααα σας!!!

Spanos
18-06-07, 21:14
Ρε Σπανε ελεος!!!!!Το μεγαλυτερο ποσοστο στην Μακεδονια προερχονται απο προσφυγες!!!

Nαι δε διαφωνώ σε αυτό, με τους Πολίτες τι σχέση έχουν οι Πόντιοι και οι υπόλοιποι.

minovg
18-06-07, 21:22
minovg δεν το περιμενα να το καταλαβεις χεχεχε;) περαστικααα σας!!!
Περαστικά σε τι; Στο ότι φέτος είμαι το αφεντικό της πόλης και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ; Εσύ πας τις διακοπούλες σου στη Χαλκιδική τα Σ/Κ κι εγώ ακόμα παίζω πλέιοφ. Εσύ από τα μέσα Μάη κάνεις μπάνια.
Ή μήπως στο ότι έχω κλείσει ήδη 4 ονόματα στη μπάλα και εσύ ακόμα ψάχνεσαι στο τι μάρκα γυαλάκι θα πρέπει να φοράει από δω και πέρα ο Ζαγοράκης για τις δημόσιες εμφανίσεις του; Και του χρόνου πάλι από κάτω θα είστε αγαπητοί «μακεδονομάχοι».

Pichichi
18-06-07, 21:30
Spane οταν λες πολιτες τι εννοεις??Τους απλους ανθρωπους??

Minovg εσυ κοιτα τα αγωνιστικα μονο χεχε...δεν κοιτας που χανεις συνεχεια οπαδους!!Στο Κιλκις αμα πας πολυ λιγους Αριανους θα δεις!!!Και εισαι διπλα στην Θεσσ!!!Αφεντικο της πολης με την οπαδικη σημασια ποιος ειναι???Χεχεχεχ

minovg
18-06-07, 21:33
Spane οταν λες πολιτες τι εννοεις??Τους απλους ανθρωπους??

Minovg εσυ κοιτα τα αγωνιστικα μονο χεχε...δεν κοιτας που χανεις συνεχεια οπαδους!!Στο Κιλκις αμα πας πολυ λιγους Αριανους θα δεις!!!Και εισαι διπλα στην Θεσσ!!!Αφεντικο της πολης με την οπαδικη σημασια ποιος ειναι???Χεχεχεχ
Τώρα θα πιάσουμε μία μία τις πόλεις; Εμείς ανυπομονούμε να ξεκινήσει η νέα σεζόν, εσείς παρακαλάτε να σταματήσει ο χρόνος, να γίνει καμιά ρύθμιση, να έχουμε πρόωρες εκλογές και τέτοια πράματα. Ο Θεός να βάλει το χέρι του δηλαδή. :cool:

Pichichi
18-06-07, 21:37
Και να πουμε τις πολεις σαμπως ξερεις τι γινετε πανω?Αφου στο γουδι μενεις!!!!

Αστο καλυτερα για μας που μενουμε πανω...

minovg
18-06-07, 21:38
Και να πουμε τις πολεις σαμπως ξερεις τι γινετε πανω?Αφου στο γουδι μενεις!!!!

Αστο καλυτερα για μας που μενουμε πανω...
Κι εγώ από πάνω είμαι φίλε. Από τα κιτρινόμαυρα Γιαννιτσά. :cool:

Pichichi
18-06-07, 21:47
χαχαχα οκ...ακουσες τωρα για το γλεντι στα Γιαννιτσα ετσι???Χεχεχεχ

Billis
19-06-07, 01:02
Περαστικά σε τι; Στο ότι φέτος είμαι το αφεντικό της πόλης και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ;


Δε θα σου θυμήσω τα μεταξύ μας αποτελέσματα φέτος σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ επειδή θα σε πικράνω. Αυτά περί αφεντικού της πόλης και λοιπές μπούρδες να τα χρησιμοποιείτε για εσωτερική κατανάλωση, σε ένα νήμα όπως αυτό μόνο μειδιάματα προκαλούν.

Spanos
19-06-07, 01:11
Spane οταν λες πολιτες τι εννοεις??Τους απλους ανθρωπους??

Κωνσταντινούπολη-->Πόλη

Κωνσταντινουπολίτης-->Πολίτης

Γι'αυτό σου λέω, αμα είσουν απο εκεί θα το ήξερες αρα δεν υπάρχει σχέση, ασε που και η ΑΕΚ με την ίδια λογική έπρεπε να αντιπροσωπεύει ολη την Ασία και τις "Νέες Χώρες" ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.