PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

supermario
29-01-08, 21:59
Και για να μην ξεχνιόμαστε...
http://www.paok-kordelio.gr/Themata/Sas%20Euxaristoume%20Pan8hres/Sas%20Euxaristoume%20Pan8hres.html
Ευχαριστούμε Πάνθηρες!:respekt:

Υγ: Γιατί κάποιοι καλοθελητές έλεγαν άλλα πριν κάποιο καιρό...

Μακαρι να ηταν ολοι ετσι, αντι να τρωγονται μεταξυ τους!

Spanos
29-01-08, 22:16
Και για να μην ξεχνιόμαστε...
http://www.paok-kordelio.gr/Themata/Sas%20Euxaristoume%20Pan8hres/Sas%20Euxaristoume%20Pan8hres.html
Ευχαριστούμε Πάνθηρες!:respekt:

Υγ: Γιατί κάποιοι καλοθελητές έλεγαν άλλα πριν κάποιο καιρό...

Tι κάνει ο κόσμος για να γλυτώσει το ξύλο ε;:p

alfisti
30-01-08, 01:24
μπράβο στους Πάνθηρες !!!

ωραίο το πρωτοσέλιδο της μέτροσπορτ σήμερα :lol:

Burning Skies
30-01-08, 19:02
Αν ήταν ΠΑΟΚτζής όπως ισχυρίζεται δεν θα έπαιζε ενάντια στην ομάδα του!

!!!!
Ναι βρε θα τους έλεγε "δεν παίζω και λύστε μου το συμβόλαιο άμα γουστάρετε"....
Ακόμα στην εποχή που δεν υπήρχε επαγγελματικό ποδόσφαιρο έχεις μείνει;;;;

subzer0
30-01-08, 22:50
!!!!
Ναι βρε θα τους έλεγε "δεν παίζω και λύστε μου το συμβόλαιο άμα γουστάρετε"....
Ακόμα στην εποχή που δεν υπήρχε επαγγελματικό ποδόσφαιρο έχεις μείνει;;;;
Για ρώτησε και τον Τζον Κόρφα. ;)

Burning Skies
30-01-08, 22:52
Για ρώτησε και τον Τζον Κόρφα.

Μιλάς για ΜΠΑΣΚΕΤ σε μια εποχή μάλιστα που τα συμβόλαια ήταν ακόμη μικρά...

subzer0
30-01-08, 22:57
Μιλάς για ΜΠΑΣΚΕΤ σε μια εποχή μάλιστα που τα συμβόλαια ήταν ακόμη μικρά...

Μιλάω για μπάσκετ σε μια εποχή που ήταν στα φόρτε του και για έναν παίχτη που ήρθε στο γήπεδο να παίξει και μόλις μπήκε στο παρκέ έβαλε τα κλάματα και έφυγε.Αυτό εμένα μου αρκεί.
Και τα συμβόλαια που δίνανε τότε οι Γιαννακοπουλαίοι συγκριτικά με αυτά που δίναν οι άλλοι (πλην Ολυμπιακού) ήταν τεράστια για αυτό και κατέβηκε το μπάσκετ στην Αθήνα(και για πολλούς άλλους λόγους που δεν είναι του παρόντος)

Burning Skies
30-01-08, 23:03
Μιλάω για μπάσκετ σε μια εποχή που ήταν στα φόρτε του και για έναν παίχτη που ήρθε στο γήπεδο να παίξει και μόλις μπήκε στο παρκέ έβαλε τα κλάματα και έφυγε.Αυτό εμένα μου αρκεί.
Και τα συμβόλαια που δίνανε τότε οι Γιαννακοπουλαίοι συγκριτικά με αυτά που δίναν οι άλλοι (πλην Ολυμπιακού) ήταν τεράστια για αυτό και κατέβηκε το μπάσκετ στην Αθήνα(και για πολλούς άλλους λόγους που δεν είναι του παρόντος)


Αυτός ο παίχτης έπαιζε στον ΠΑΟΚ από πολύ παλιότερα όταν δεν έπεφτε ακόμη το χρήμα από ΠΑΟ και Ολυμπιακό. Πρόλαβε την εποχή που το μπάσκετ στην Ελλάδα είχε έναν διαφορετικό ρομαντισμό , οι παιχτες είχαν πολύ μικρά συμβόλαια και δένονταν με την φανέλα.
Σήμερα ξέχνα τα αυτά και στο μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο... Εδώ ο Οικονόμου είχε ερθει στο γαύρο παρόλο που παλιότερα είχε χτυπήσει tattoo το τριφύλλι...

subzer0
30-01-08, 23:16
Αυτός ο παίχτης έπαιζε στον ΠΑΟΚ από πολύ παλιότερα όταν δεν έπεφτε ακόμη το χρήμα από ΠΑΟ και Ολυμπιακό.

Ακριβώς , και με το που έπεσε το χρήμα έφυγε.
Τέλος πάντων το παληκάρι έπαιξε , ανδρώθηκε και πρόσφερε στον ΠΑΟΚ και καλά έκανε και έφυγε(για Σαλιπγγίδη μιλάω).
Εγω δεν γουστάρω την καραμέλα οτι πήρε λεφτα ο ΠΑΟΚ και σώθηκε. 2 μήνες μετα την μεταγραφή του μίλησα με παιχτη του ΠΑΟΚ , φίλο μου και πατριώτη μου , στον αγώνα μετά το Αιγάλεω και μου είπε οτι έχουν να πάρουν λεφτά κάτι μήνες. Τα λεφτά δεν πήγαν ούτε στις τσέπες των παιχτών ούτε για να ξεχρεώσει ο ΠΑΟΚ. Στην τσέπη του Γούμενου πήγαν.
Α και ο Ναλιτζής που είχε προφέρει πολύ λιγότερα από τον Σαλπι σε ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-1 στην Τούμπα που σκόραρε στο 90 δεν πανηγύρισε.Και πολλές άλλες περιπτώσεις. Αυτός είναι ο ελάχιστος σεβασμός και το γουστάρω όταν το κάνουν οι παίχτες

Burning Skies
30-01-08, 23:20
Αυτός είναι ο ελάχιστος σεβασμός και το γουστάρω όταν το κάνουν οι παίχτες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
Η πλάκα είναι ότι δεν φέρονται ανάλογα παίχτες που φεύγουν από τον ΠΑΟ όταν βρεθούν αντιμέτωποι με την παλιά τους ομάδα.... Γιατί άραγε;;; :p

alfisti
31-01-08, 01:22
http://clubs.pathfinder.gr/mozambique_paok

Spanos
31-01-08, 01:30
http://clubs.pathfinder.gr/mozambique_paok

χαχαχα το πανό τα σπάει :rofl:

ErrOr
31-01-08, 17:36
!!!!
Ναι βρε θα τους έλεγε "δεν παίζω και λύστε μου το συμβόλαιο άμα γουστάρετε"....
Ακόμα στην εποχή που δεν υπήρχε επαγγελματικό ποδόσφαιρο έχεις μείνει;;;;

Την συνέχεια όμως δεν την έδωσες βάση...


Να θυμίσω ότι ο Μπαρκαουάν (πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ) έφαγε κάρτες για να μην παίξει ενάντια στον ΠΑΟΚ.Αν αυτό σου λέει τίποτα.
Τίμησε όχι την ομάδα,αλλά τον κόσμο της ομάδας αυτής.Μπράβο του!Ρομαντικός ήταν και αυτός?
Επαγγελματίας δεν είναι?

Επίσης από την στιγμή που δεν γνωρίζεις τι παίχτηκε με τον εν λόγω παίκτη,καλύτερα να κρατάς την άποψη σου για την πάρτι σου.
Ο συγκεκριμένος είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και ΟΧΙ ΠΑΟΚτσής όπως θέλει να δείχνει με τα Βροχοπουλίστικα!

ΚΟΝΤΕ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!

Burning Skies
31-01-08, 19:12
Ο συγκεκριμένος είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και ΟΧΙ ΠΑΟΚτσής όπως θέλει να δείχνει με τα Βροχοπουλίστικα!


Όπως και το 99% των ποδοσφαιριστών σήμερα... Το να του κρατάς κακία επειδή είναι επαγγελματίας είναι τελείως ανώριμο. Το ότι δεν πανηγύρισε το γκολ του (άσχετα αν "φαγώθηκε όπως λες να το βάλει) δείχνει ότι αν μη τι άλλο σεβάστηκε τα χρόνια που έπαιζε σε σας...

subzer0
31-01-08, 23:48
"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνούς Σέρβου αμυντικού Goran Gavrancic για 6 μήνες με τη μορφή δανεισμού απο την Ντιναμό Κιέβου."

http://www.paokfc.gr/

Καλή μεταγραφή. Μακάρι να δέσει στον ΠΑΟΚ και αν γίνει αυτό μακάρι να έχουμε και δικαίωμα αγόρας του το καλοκαίρι.

blackshadow84
01-02-08, 13:30
Ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο στον ΠΑΟΚ

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/185890.html

Kαι κλαμα οι σαρδελες...
Ε ρε να δουμε αν θα ξαναβρειτε συμβολαια.....

ErrOr
01-02-08, 16:19
Όπως και το 99% των ποδοσφαιριστών σήμερα... Το να του κρατάς κακία επειδή είναι επαγγελματίας είναι τελείως ανώριμο. Το ότι δεν πανηγύρισε το γκολ του (άσχετα αν "φαγώθηκε όπως λες να το βάλει) δείχνει ότι αν μη τι άλλο σεβάστηκε τα χρόνια που έπαιζε σε σας...
Είπαμε...


Επίσης από την στιγμή που δεν γνωρίζεις τι παίχτηκε με τον εν λόγω παίκτη,καλύτερα να κρατάς την άποψη σου για την πάρτι σου.Δεν του κρατάω κακία επειδή είναι επαγγελματίας,αλλά επειδή το παίζει ΠΑΟΚτζής!
Εσείς οι ώριμοι γιατί κράζατε τον Rivaldo?Ήθελε να φύγει?Ποιος τον έδιωξε?Το έπαιζε γαύρος και έλεγε ότι είναι επαγγελματίας και πήγε στην Άεκ?Γιατί τον κράζατε στο ματς με την Άεκ?Μήπως γιατί δεν έπαιζε στην ομάδα της καρδιάς σου?Ποιος ήταν MVP πέρυσι?
Ωριμότητα πάνε πούλα αλλού.
Στα δικά μας...
Μετά από τον Veron,πήραμε τον Goran Gavrancic,τον Μολδαβό Φρούντσα,τον Τογκολέζο Γιαχάγια και για το τέλος μας άφησαν το κερασάκι Σέρχιο Κονσεισάο!
Άλλους με συμβόλαια και άλλους δανεικούς με οψιόν αγοράς μιας και δεν παίζει φράγκο αλλά δωρεές από ΠΑΟΚτζήδες.
Και βάζω το απλό ερώτημα "Φαντάσου να είχαμε και φράγκα!!!!"
Οι εν λόγω μεταγραφές είναι η απάντηση του Βρύζα στους καλοθελητές για το εάν μπορεί ή όχι να δουλέψει εώς τεχνικός manager της ομάδας!
Μιας και ο άνθρωπος,άμα βάλουμε τα οικονομικά της ομάδας δεν ήταν να κάνουμε μεταγραφές,άσε δε που ο πρόεδρος της Δυναμό έλεγε ότι ο Gavrancic θα δωθεί στον Ερυθρό Αστέρα και πήγε και τον πήρε τελευταία στιγμή μέσα από τα χέρια τους.
Τέλος,να δω τις σαρδελίτσες τώρα τι θα κάνουν!Άντε μήπως και ξυπνήσουν και πάρουν χαμπάρι που παίζουν!(δεν το περιμένω,μάλλον θα πάρουν τον πούλο!Άρχισε η έξοδος του Μεσολογγίου ήδη για μερικούς!)
Ο Κονσεισάο μάλλον ξέρει που έρχεται....
**Το Μάρτιο του 2006 τιμωρήθηκε για 3 χρόνια, όμως εξέτισε μόλις τους 4,5 πρώτους μήνες. Ο λόγος της τιμωρίας ήταν ότι έφτυσε έναν αντίπαλο ποδοσφαιριστή ενώ επιτέθηκε και σε διαιτητή.Άντε μήπως και αποκτήσουν τσαμπουκά οι σαρδέλες και αρχίσουν τους κανιβαλισμούς!



Υγ: :worthy: Βρύζα :respekt:

subzer0
01-02-08, 16:32
**Το Μάρτιο του 2006 τιμωρήθηκε για 3 χρόνια, όμως εξέτισε μόλις τους 4,5 πρώτους μήνες. Ο λόγος της τιμωρίας ήταν ότι έφτυσε έναν αντίπαλο ποδοσφαιριστή ενώ επιτέθηκε και σε διαιτητή.
Και για αυτόν τον λόγο επαιζε τους τελευταιους 6 μήνες στο Κουβέιτ καθώς την προηγούμενη χρονιά κέρδισε τον τίτλο του καλύτερου ποδοσφαιριστή (χρυσό παπούτσι) του βέλγικου πρωταθλήματος.
Να δούμε βέβαια αν θα αντέξει με αυτά που θα βλέπει εδώ με τους διαιτητές. :whistle:

Πάντως αυτή η μεταγραφική περίοδος είναι τρελή για όλες τις ομάδες.

Και μην ξεχάσουμε. Ξανά παίχτες του ΠΑΟΚ στην εθνική Ελλάδος καθώς Μελίσσης και Χριστοδουλόπουλος κλήθηκαν από τον Οτο Ρεχαγκελ για φιλικά προετοιμασίας στην Κύπρο.
Βέβαια έκανε πολλές νέες κλήσεις ο Ρεχαγκελ(μέχρι που θυμήθηκε και τον Στολτίδη :p) αλλά από αυτούς εξαρτάται να ανεβάσουν την απόδοση τους μια και το Euro 2008 είναι μια μεγάλη πρόκληση για την καριέρα τους.

Burning Skies
01-02-08, 18:53
Εσείς οι ώριμοι γιατί κράζατε τον Rivaldo?Ήθελε να φύγει?Ποιος τον έδιωξε?Το έπαιζε γαύρος και έλεγε ότι είναι επαγγελματίας και πήγε στην Άεκ?Γιατί τον κράζατε στο ματς με την Άεκ?Μήπως γιατί δεν έπαιζε στην ομάδα της καρδιάς σου?Ποιος ήταν MVP πέρυσι?
Ωριμότητα πάνε πούλα αλλού.

Αντί να ειρωνεύεσαι ψάξε να βρεις τα σχόλια μου για τον Ρίμπο οταν έφυγε. Δίκιο του είχα δώσει και μόνο τον Κόκκαλη έβριζα. Φέτος μόνο χαλάστηκα από τον Ριβάλντο γιατί βγήκε και έκανε δηλώσεις ότι θα μας φάει λάχανο - αν δεν το είχε κάνει αυτό ακόμη θα τον υποστήριζα. Και πάλι όμως αν ήμουν στο γήπεδο ΔΕΝ θα τον έκραζα σεβόμενος την προσφορά του...
Αλήθεια εσύ τι θα έκανες αν ο Σάλπι (που ήδη τον έχεις στην μπούκα) πουλούσε οπαδισμό στους βάζελους κάνοντας αντίστοιχες δηλώσεις πριν τον αγώνα σας;;;;;;

Ο οπαδισμός που βγάζει τόση αδικαιολόγητη κακία είναι άσχημος και επικίνδυνος....

baldrick
01-02-08, 18:59
Καλά μια μερίδα οπαδών τον Σαλπιγγίδη τον κράζουν (και μάλιστα μεγάλη μερίδα). Άλλο που φέτος μέσα στα χίλια μύριο όσα προβλήματα οι φωνές κόπασαν. Αλλά το παράπονο του μέσου ΠΑΟΚτζή από τον Σάλπι είναι γιατί δεν περίμενε να κάνει την μεταγραφή του όσο θα ήταν άλλος πρόεδρος και να μην τα τσεπώσει ο Γούμενος. Μιλάμε δηλαδή για απείρου κάλους καταστάσεις. Εδώ είχε να πληρωθεί ο άνθρωπος κανα χρόνο και να έλεγε όχι σε μεταγραφή για να αποδείξει την αγάπη του. Θέλω να δω πόσοι από όλους αυτούς τους πιστούς ΠΑΟΚτζήδες που τον κατηγορούν τον άνθρωπο αν ήταν σε ανάλογη θέση τι θα έκαναν. Αλλά Viva Grecia...! Ο Κόκκαλης φταίει για την κατάντια και ο ΟΣΦΠ που πήγε να μας κλέψει τον Κούδα.

Spanos
01-02-08, 19:04
"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνούς Σέρβου αμυντικού Goran Gavrancic για 6 μήνες με τη μορφή δανεισμού απο την Ντιναμό Κιέβου."

http://www.paokfc.gr/

Καλή μεταγραφή. Μακάρι να δέσει στον ΠΑΟΚ και αν γίνει αυτό μακάρι να έχουμε και δικαίωμα αγόρας του το καλοκαίρι.

Τι μου θυμίζει η μούρη του:lol:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/thumb/5/5b/Xristoforou.jpg/220px-Xristoforou.jpg



http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1:Xristoforou.jpg

tommygun
01-02-08, 22:41
o Ριμπο ποτε δεν ειπε οτι θα φαει λαχανο τον οσφπ, ούτε και ξανασχοληθηκε ποτε με τον κοκκαλη. "περασμενα ξεχασμενα" ειπε

το πρωταθλημα ειπε οτι θελει με την ομαδα του. οπως λογικο ειναι να το θελει και ο Σαλπιγγιδης και ο οποιοσδηποτε παιχτης σε οποιαδηποτε ομαδα.


Αλλα ειπαμε, η πιο κομπλεξικη ομαδα της ελλαδας ειναι αδυνατον να επιβιωσει απο μονη της αν δεν εχει καθε μερα καποιον εχθρο να ασχολειται, να βριζει και να χλευαζει.
και βεβαια ποιος καταλληλοτερος απο τον Ριμπο?
ηταν ο μονος που ειχε το ειδικο βαρος να φτυσει την προεδραρα τους για την ατιμη συμπεριφορα του και αυτο δεν χωνευεται ευκολα.

Burning Skies
01-02-08, 22:53
o Ριμπο ποτε δεν ειπε οτι θα φαει λαχανο τον οσφπ, ούτε και ξανασχοληθηκε ποτε με τον κοκκαλη. "περασμενα ξεχασμενα" ειπε

το πρωταθλημα ειπε οτι θελει με την ομαδα του. οπως λογικο ειναι να το θελει και ο Σαλπιγγιδης και ο οποιοσδηποτε παιχτης σε οποιαδηποτε ομαδα.

Δηλαδή το ότι είχαν μονοπωλήσει οι δηλώσεις του όλες τις εφημερίδες πριν τον αγώνα δεν το πρόσεξες;;;


ηταν ο μονος που ειχε το ειδικο βαρος να φτυσει την προεδραρα τους για την ατιμη συμπεριφορα του και αυτο δεν χωνευεται ευκολα.

Την έφτυσε και ο Ντούσαν την "προεδράρα" μας. Ειδικά στον Ντούσαν αλλά και στον Ρίμπο ήμουν σύμφωνος και υπέρ της αντίδρασης τους... Άλλωστε το ότι έκραξε ο Ρίμπο τον Κόκκαλη (που αντίθετα με τον Ντούσαν ήταν δημοφιλής) ήταν η αφορμή που έκραξε ο κοιμώμενος κόσμος τον Κόκκαλη και τον ανάγκασε να κάνει ουσιαστικές μεταγραφές...
Σου είπα ότι οι δηλώσεις στις εφημερίδες του Ρίμπο σε όχι και τόσο τυχαίο χρόνο ηταν αυτές που με έκαναν να χαλαστώ λίγο μαζί του. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα τον γιούχαρα ή ότι έπαψα να τον σέβομαι...
Γι' αυτό θεωρώ αχάριστη την συμπεριφορά ορισμένων Παοκτσήδων που τα βάζουν με τον Σάλπι ενώ του χρωστάνε τόσα πολλά...

Όσο για τα περί εχθρών ως γαύρος δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν. Άλλοι είναι που δείχνουν συνέχεια την εμπάθεια τους απέναντι στην ομάδα μου. Προσωπικά σέβομαι όλες τις ομάδες και όλους τους σοβαρούς οπαδούς. Μόνο με τις κατίνες , τους γκρινιάρηδες και τους εμπαθείς έχω πρόβλημα....

baldrick
02-02-08, 00:54
Απαπα εμπάθεια παναγία μου...!

subzer0
02-02-08, 01:05
Τι μου θυμίζει η μούρη του:lol:

Γείτονα :worthy: :worthy: :worthy:
Αν και εμένα μου φέρνει και λίγο σε Χειμωνέτο!!!!!!

Ο Κόκκαλης φταίει για την κατάντια και ο ΟΣΦΠ που πήγε να μας κλέψει τον Κούδα.

Καλά όλα τα υπόλοιπα. Άποψη σου είναι και την σέβομαι. Αυτό που κολλάει?

Greenleaf
02-02-08, 18:21
Εγώ θα μείνω στην κλήση του Μελίσση και Χριστοδουλόπουλου, αυτό είναι πολύ θετικό και για την ομάδα, γιατί τώρα που είδαν ότι ο Οτο τους υπολογίζει μπορεί να αυξήσουν την απόδοση τους κατακόρυφα στα επόμενα ματς έτσι ώστε να διεκδικήσουν μια σταθερή θέση στην Εθνική.

Τώρα με Gravrancic και Conceicao καλό είναι και οι πιο μικροί παίχτες να κερδίσουν κάτι από την παρουσία τέτοιων παιχτών στην ομάδα, ειδικά για τον Conceicao αν μπορέσει να καλύψει το κενό του Ζαγοράκη, όχι τόσο το ποδοσφαιρικό αλλά το ηθικό κενό, δηλαδή να μιλάει λίγο στους παίχτες και να τους καθοδηγεί με την εμπειρία που έχει.

Άντε να δούμε τι αλλαγή θα υπάρχει στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ, και αναφέρομαι στη ψυχολογία των παιχτών και φυσικά να δούμε τι ψάρια πιάνει και ο Βερόν.

blackshadow84
03-02-08, 19:50
Λοιπον,παλι μια απο τα ιδια!
0 βαθμοι...
Καλη αποδοση τουλαχιστο
Εκανε τη μαμακια ο διαιτητης που δεν εδοσε το πεναλτι κ αποβολη.
Και μετα μας εδινε φαουλακια κ καλα να μας σπρωξει...
Τιμημενη διαιτησια!!

Λακη μηπως να μας αποχιρετας? Μηπως ο Φερναντες πρεπει να φαει λιγο παγκο?
Αυτα γιαρχη

subzer0
03-02-08, 20:01
Ακριβώς. Μια από τα ίδια.
Πάντως τι να το κάνεις το πέναλτι αφου και αυτά που μας δίνουν τα χάνουμε?

Σαν να μου έρχονται στο μυαλό και οι δηλώσεις του Σάντος τώρα. Παίξαμε καλά αλλά δεν μπορούσαμε να βάλουμε την μπάλα μέσα.

Θα συμφωνήσω για τον Φερνταντεζ blackshadow84 αλλά ποιός θα τον αντικαταστήσει?

blackshadow84
03-02-08, 20:17
Ακριβώς. Μια από τα ίδια.
Πάντως τι να το κάνεις το πέναλτι αφου και αυτά που μας δίνουν τα χάνουμε?

Σαν να μου έρχονται στο μυαλό και οι δηλώσεις του Σάντος τώρα. Παίξαμε καλά αλλά δεν μπορούσαμε να βάλουμε την μπάλα μέσα.

Θα συμφωνήσω για τον Φερνταντεζ blackshadow84 αλλά ποιός θα τον αντικαταστήσει?

Ρε subzer0 εγω θυμαμαι τον Κυριακιδη με τον Θρασυβουλο που τατρωγε με το κιλο. Αλλα κι ο Φερναντς; μου φαινεται πως δεν εχει ανταγωνισμο και τον πα....
Δε λεω γαμω τα παιδια, αλλα ρε Ντανυ βελτιωσου λιγο στα μειονεκτηματα σου!
Ας δοκιμαστει παλι ο Κυριακιδης
Τι να κανει ο Σαντος να μπει μεσα να το βαλει ο ιδιος?
Ο Βερον καλος!! Μακαρι να τον παρουμε και μετα το καλοκαιρι!! Ξεχωριζε σαν τη μυγα μες στο γαλα στο κεντρο!
Καλο θαταν να παρουμε τον Κοβατς της Καλαμαριας και να βρουμε κ κανα αριστερο back

subzer0
03-02-08, 20:27
Αλλα κι ο Φερναντς; μου φαινεται πως δεν εχει ανταγωνισμο.

Αυτό νομίζω πως είναι το ζουμι της υπόθεσης. Εχει καπαρώσει την θέση , τον γουστάρει ο κόσμος και από εξέλιξη μέδεν.

Ο Βερόν ΟΚ και με τις προσθήκες Γκαβρανσιτς και Κονσεϊσάο άντε να ανέβουμε λίγο γιατί μας έχει πάρει η κάτω βόλτα.
Στην επίθεση δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. :hmm:

alfisti
03-02-08, 22:05
αν μου έχει στον πάγκο τον Τοχούρογλου φυσικά θα αναπαυθεί ο Φερνάντεζ..
το ξέρει απο πριν οτι δεν πρόκεται να κάτσει πάγκο..

minovg
03-02-08, 22:59
Να δούμε ποιο ματς από τα επόμενα θα πάρετε... Παίζετε με κλικλή «εκτός», βάζελο εντός, όφη εκτός, Άρη εντός. Δεν βλέπω καμιά νίκη σ'αυτά τα ματς. :innocent:
Μένει και το τελευταίο για να συμπληρωθεί η πρόβλεψή μου. http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/magkas.gif

subzer0
03-02-08, 23:00
Μένει και το τελευταίο για να συμπληρωθεί η πρόβλεψή μου. http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/magkas.gif

Μετα να μας πεις και τα νούμερα του τζόκερ.:p

alfisti
03-02-08, 23:31
εντάξει ρε αρκετούς νεκρούς αναστήσαμε φτάνει για την ώρα..:p

edit:
για τα εισιτήρια δεν λέμε τπτ ε;
Π.Α.Ο.Κ. 10 (αγώνες) 94.822 Μ.Ο. 9.482
ΑΡΗΣ 9 (αγώνες) 79.069 Μ.Ο. 8.785

jog
03-02-08, 23:41
Μετα να μας πεις και τα νούμερα του τζόκερ.:p

Ναι,θα μας φαινόταν πιο χρήσιμο αυτό :p

informer
04-02-08, 00:03
Δεν πειραζει συμπολιτες. Ειστε σε φαση εξυγιανσης (οπως τουλαχιστον λεει και ο προεδρος σας).

Υπομονη μερικα χρονακια ακομα. :p

subzer0
04-02-08, 00:06
Δεν πειραζει συμπολιτες. Ειστε σε φαση εξυγιανσης (οπως τουλαχιστον λεει και ο προεδρος σας).

Υπομονη μερικα χρονακια ακομα. :p

Ναι , όντως είμαστε σε φάση εξυγίανσης.
Δυστυχώς δεν πάμε για πρωτάθλημα όπως κάποιοι άλλοι.

alfisti
04-02-08, 01:33
εγώ σε χρόνια εξυγίανσης εχω 30.000 στην Τούμπα εσυ στην καλύτερη χρονια στην ιστορία σου έχεις 10-15.000.. :p

Greenleaf
04-02-08, 05:05
Άντε πάλι με τους Αρειανούς...

Βερόν και Ίλιεφ κρατάμε και την μισή ομάδα την πετάμε :p

Σαν να είδα επανάληψη τον αγώνα με την Ξάνθη, το μόνο που άλλαξε είναι η τοποθεσία και οι φανέλες. Πάντως ύστερα και από αυτή την ήττα είμαστε σίγουροι ότι δεν πρόκειται να κερδίσουμε κάτι αυτήν την χρονιά, μακάρι όμως να παίξουν και να δείξουν καλά στοιχεία οι νέοι παίχτες και ας τιμήσουμε και λίγο την ένδοξη ιστορία και να μην χάσουμε από Άρη, Ολυμπιακό και ΑΕΚ και τις υπόλοιπες ομάδες στην Τούμπα, έτσι για το γαμώτο.

Μια καλή ιδέα για αρχή είναι, στην προπόνηση της Δευτέρας αντί για χαλάρωμα στους βασικούς, να τους βάλουν μπροστά στο τέρμα και να βάρανε σουτ έτσι για εκτόνωση... Ας ελπίσουμε πως τότε όλο και κανα γκολ θα βάλουν.

tutuyo
04-02-08, 13:53
Δυστυχώς δεν πάμε για πρωτάθλημα όπως κάποιοι άλλοι.

Μετα την βου,χτυπαει και α??
Λετε να σταματησει στο διηπειρωτικο?

alfisti
04-02-08, 14:02
εγώ πιστεύω το θέμα είναι ψυχολογικό..
δεν έχουμε τόσο κακή ομάδα που προσπαθούν να δείξουν κάποιοι..
αν βάλουμε ενα γκολ να δείτε πως θα πάρουν μπροστά.

tutuyo
04-02-08, 14:07
Διαφωνω alfisti.

Ειναι αμπαλοι,ετσι απλα.Θελουν,προσπαθουν αλλα....

Το ντερμπυ ειναι ομως παντα ντερμπυ.εκει αλλαζουν ολα.

bianconero
04-02-08, 14:25
εντάξει ρε αρκετούς νεκρούς αναστήσαμε φτάνει για την ώρα..:p

edit:
για τα εισιτήρια δεν λέμε τπτ ε;
Π.Α.Ο.Κ. 10 (αγώνες) 94.822 Μ.Ο. 9.482
ΑΡΗΣ 9 (αγώνες) 79.069 Μ.Ο. 8.785

Ρε συ τί κάθεσαι και ασχολείσαι με τον μ.ο. εισητηρίων; Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι έχουμε 12600 διαρκείας, ενώ ο άρης δεν ξέρω και γω πόσα (μάλλον το 1/4). Είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να έχουν μεγαλύτερο μ.ο. στο τέλος της χρονιάς, αφού όσοι πηγαίνουν στο χαριλάου αγοράζουν εισητήριο. Με εμάς δεν συμβαίνει το ίδιο.
Ξυπνάτε, άλλα μας ενδιαφέρουν. Όχι το αν θα καταφέρουν να κάνουν κανά sold out οι συμπολίτες και ποιος ο μ.ο. τους.

antreas9
04-02-08, 16:05
Ρε συ τί κάθεσαι και ασχολείσαι με τον μ.ο. εισητηρίων; Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι έχουμε 12600 διαρκείας, ενώ ο άρης δεν ξέρω και γω πόσα (μάλλον το 1/4). Είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να έχουν μεγαλύτερο μ.ο. στο τέλος της χρονιάς, αφού όσοι πηγαίνουν στο χαριλάου αγοράζουν εισητήριο. Με εμάς δεν συμβαίνει το ίδιο.
Ξυπνάτε, άλλα μας ενδιαφέρουν. Όχι το αν θα καταφέρουν να κάνουν κανά sold out οι συμπολίτες και ποιος ο μ.ο. τους.

Δεν ισχύει αυτό που λες. Πχ, η αεκ: Έχει 27.000 (νομίζω) διαρκείας. Αυτό σημαίνει ότι ο Μέσος όρος της θα έπρεπε να είναι >27.000. Ο λόγος που ΔΕΝ είναι, είναι ότι σε κάθε αγώνα, μετράνε ΜΟΝΟ τα διαρκείας που πάνε γήπεδο, και όχι το σύνολό τους. Οπότε, οι μέσοι όροι, είναι πραγματικοί, και ενδεικτικοί της πραγματικής παρουσίας του κόσμου στο γήπεδο.

bianconero
04-02-08, 16:18
Δεν ισχύει αυτό που λες. Πχ, η αεκ: Έχει 27.000 (νομίζω) διαρκείας. Αυτό σημαίνει ότι ο Μέσος όρος της θα έπρεπε να είναι >27.000. Ο λόγος που ΔΕΝ είναι, είναι ότι σε κάθε αγώνα, μετράνε ΜΟΝΟ τα διαρκείας που πάνε γήπεδο, και όχι το σύνολό τους. Οπότε, οι μέσοι όροι, είναι πραγματικοί, και ενδεικτικοί της πραγματικής παρουσίας του κόσμου στο γήπεδο.

Δε είναι έτσι για όλες τις ομάδες. Γενικά με τα διαρκείας υπάρχει κάποιο μπέρδεμα. Είναι καθαρά το τί δηλώνει κάθε ομάδα. Στον ΠΑΟΚ ξέρω από γνωστό μου στα γραφεία, ότι τα διαρκείας δεν δηλώνονται. Γι' αυτό με παο τα εισητήρια που δηλώθηκαν ήταν 19000, όσα δηλαδή είχαν βγει προς πώληση, στα εκδοτήρια. Και όχι 32600, αφού υπήρχε sold out (εισητήρια + διαρκείας)
Ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει με ολυμπιακό. Δηλώνουν το σύνολο του κόσμου στο γήπεδο. Με άρη δηλώθηκαν 30014. Αυτός ο αριθμός είναι ΣΙΓΟΥΡΑ το άθροισμα γιατί πρέπει να έχουν πάνω από 20000 διαρκείας.
Το θέμα πάντως δεν είναι αυτό. Όπως είπα δεν μας ενδιαφέρει ο μ.ο. των άλλων και ούτε θα καθήσουμε να τον συγκρίνουμε με τον δικό μας. Αν θέλουμε να ασχοληθούμε με αυτό το γεγονός, όλοι μας ξέρουμε ότι κάθε Κυριακή η Τούμπα είναι μισογεμάτη, τουλάχιστον. Δεν θα τα βάψω μαύρα αν ο άρης και ο κάθε άρης έχει περισότερο κόσμο από εμένα.

antreas9
04-02-08, 16:25
Τουλάχιστον στην αεκ, που αποδεικνύεται, και στον παο, που το ξέρω, έτσι τα μετράνε τα διαρκείας.
Στον οσφπ, κάποτε τους κάναμε πλακα ότι τα μετράνε ολα, αλλά τωρα δεν ξέρω τι κάνουν!
Στον παοκ είναι πιθανό να μην τα μετράτε, για να μην δώσετε το % που ανήκει στον ερασιτέχνη! Το έκανε κ ο τζίγγερ αυτό!

blackshadow84
04-02-08, 16:52
Αχρηστη συζητηση!!!
Πιον ενδιαφερει ρε παιδια τα εισητηρια..Οποιος παει μαγκια του!!

Ακυρη συγκριση ερασιτεχνη-Τζιγκερ με ερασιτεχνη-Ζαγορακη.... Απλα ΠΟΛΛΗ ακυρη

antreas9
04-02-08, 17:02
Αστειευόμουν, γιατί ο μεν είναι τσιγγούνης, ο δε αφραγκος!

blackshadow84
04-02-08, 17:13
Αστειευόμουν, γιατί ο μεν είναι τσιγγούνης, ο δε αφραγκος!

Α οκ man
Παντως εγω προτιμω την αφραγκια παρα την τσιγγουνια!
Γιατι νταξει να σου παιρνει δανεικους ο Ζαγορ τωρα, αλλα ο αλλος ?
Τουλαχιστον πια ειμαστε εμεις οικογενεια(ΠΑΕ, ΚΑΕ κ Ερασιτεχνης)
Ευχομαι και σεις και να μην τρωγονται σα τα κοκορια

antreas9
04-02-08, 17:14
Υπάρχει λύση, για να μην τρωγόμαστε! Διώχνεις την κότα, και ησυχάζεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.