PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

geologiko_karoto
18-02-08, 21:00
για τον πόλεμο στο Ιράκ φταίει η Αθήνα !
και ο ΓΧ !
και ο ΠΑΟΚ !

viardon
18-02-08, 21:24
Δηλαδη τι καταλαβαινεις ρε φιλε με το να προκαλεις και να υπαρχουν οι συγκρουσεις?μαλλον πολλοι δεν ξερετε το νοημα του φορουμ...ειναι η συζητηση,οχι τα καρφια,σποντες,κοροιδια,συγκρουσεις κτλ κτλ...αν ειναι να σκοτωθουμε να το κανουμε οργανωμενα,τι να πω αλλο,ελεος...

Τί νόημα θα είχε η ζωή χωρίς τα καρφιά τις σπόντες τις συγκρούσεις και την καζούρα όμως....
Οσο για το τελευταίο που λές περι οργανωμένα καταλαβαίνεις ελπίζω γιατί δεν μπορώ να απαντήσω ή να δώσω συνέχεια...

Βέβαια περιμένω απο κάποιους κάποιες αντιδράσεις (μη πάει το μυαλό σου στο κακό) σε ένα "πουλί" πηγάινει....:hmm::hmm::hmm: είδωμεν....

Spanos
18-02-08, 21:31
Δεν ξέρω γιατί κάποιοι δε μπορείτε να καταλάβετε οτι όταν πάιζει ο Παναθηναικός με τον Ατρόμητο (τυχαίο παράδειγμα) δεν ακούγετε κανένα σύνθημα κατά της Θεσσαλονίκης σε αντίθεση με τους αγώνες του ΠΑΟΚ όπου και με τα Γιάννενα να παίζουν θα βρίζουν απο το πρώτο λεπτό την Αθήνα.

Αν αυτή η επι μονίμου βάσεως ενασχόληση με το τι κάνει η Αθήνα και αν πηδιέται ή οχι δεν είναι ένα αίσθημα κατωτερότητας που νοιώθουν κάποιοι και που συστηματικά καλλιεργείται απο κάποιους τότε τι είναι; Γιατί ο πιτσιρικάς με το χαμηλό μορφωτικό επίπεδο και κυρίως την έλλειψη ιδανικών μαθαίνει να μισεί την Αθήνα και το κουβαλάει αυτό μετά σε όλη του τη ζωή; Το ίδιο φυσικα συμβαίνει και με τον πιτσιρικά απο το Περιστέρι που μαθαίνει να μισεί το Αιγάλεω, μονο που οι πιτσιρικάδες αυτοί είναι λίγοι σε σχέση με την έκταση που έχει πάρει το φαινόμενο πάνω. Αλλιώς πως θα έβγαινε ο Ψωμιάδης, ο Παπαγεωργόπουλος, ο Άνθιμος και ο κάθε κομπλεξικός φασίζων αξιωματούχος.

subzer0
18-02-08, 21:43
Δεν ξέρω γιατί κάποιοι δε μπορείτε να καταλάβετε οτι όταν πάιζει ο Παναθηναικός με τον Ατρόμητο (τυχαίο παράδειγμα) δεν ακούγετε κανένα σύνθημα κατά της Θεσσαλονίκης σε αντίθεση με τους αγώνες του ΠΑΟΚ όπου και με τα Γιάννενα να παίζουν θα βρίζουν απο το πρώτο λεπτό την Αθήνα.

Αν αυτή η επι μονίμου βάσεως ενασχόληση με το τι κάνει η Αθήνα και αν πηδιέται ή οχι δεν είναι ένα αίσθημα κατωτερότητας που νοιώθουν κάποιοι και που συστηματικά καλλιεργείται απο κάποιους τότε τι είναι; Γιατί ο πιτσιρικάς με το χαμηλό μορφωτικό επίπεδο και κυρίως την έλλειψη ιδανικών μαθαίνει να μισεί την Αθήνα και το κουβαλάει αυτό μετά σε όλη του τη ζωή; Το ίδιο φυσικα συμβαίνει και με τον πιτσιρικά απο το Περιστέρι που μαθαίνει να μισεί το Αιγάλεω, μονο που οι πιτσιρικάδες αυτοί είναι λίγοι σε σχέση με την έκταση που έχει πάρει το φαινόμενο πάνω. Αλλιώς πως θα έβγαινε ο Ψωμιάδης, ο Παπαγεωργόπουλος, ο Άνθιμος και ο κάθε κομπλεξικός φασίζων αξιωματούχος.

Γείτονα είσαι σίγουρος πως δεν ακούγονται τέτοια συνθήματα σε αγώνα του Παναθηναϊκού όταν παίζει με άλλον?
Επίσης είσαι σίγουρος πως όταν το κάνουν σε αγώνα του ΠΑΟΚ το κάνουν από το πρώτο λεπτό?
Και γιατί συνεχίζετε να μπερδεύετε τις 2 ώρες του γηπέδου και την συμπεριφορά της μάζας με την προσωπική ζωή του καθενός?
Και πως από αυτές τις 2 ώρες βγάζεται συμπέρασμα για κόμπλεξ κατωτερότητας , για συστηματική καλλιέργεια από μικρή ηλικία και για ανθρώπους με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο και έλλειψη ιδανικών που δεν έχουν τι άλλο να κάνουν στην ζωή τους και απλά μισούν την Αθήνα?

alfisti
18-02-08, 21:44
και μένα με ενοχλεί στα συνθήματα να αφιερώνουμε πολύ χρόνο στην Αθήνα και τις ομάδες τις αλλα αν κάτσεις και το σκεφτείς όλα τα πράγματα για κάποιο λόγο γίνονται..
πχ. η 2η κίτρινη στον Ντεμπεγλέρα μέσα σε 3 λεπτά σε ομάδα του οσφπ-παο δεν θα την έδινε! μπορεί και ούτε φάουλ να έδινε! θα πεί : έλα μωρέ παραείναι 2 κίτρινες μέσα σε 3-4 λεπτά..

maxcp
18-02-08, 23:13
Απίστευτη και εξοντωτική ποινή φυλάκισης δύο μηνών επιβλήθηκε σε οπαδό του ΠΑΟΚ, για κατοχή πυρσού στο χθεσινό παιχνίδι με τον Απόλλων Καλαμαριάς στο Καυτανζόγλειο Στάδιο. (http://www.sport24.gr/html/ent/217/ent.220217.asp)


Δυστυχώς η κατάσταση είναι απελπιστική... Το κράτος που έκανε "λάθος" στην ανάκριση για τους δολοφόνους του Μιχάλη και η υπόθεση μπήκε στο Αρχείο, το κράτος που δεν τιμώρησε ΚΑΝΕΝΑΝ γι' αυτό το "λάθος", το κράτος που άφησε έντεχνα να συμβεί ό,τι συνέβη στη Λαυρίου (άσχετα και από τις ευθύνες άλλων) σε βάζει φυλακή ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗ για ένα καπνογόνο...

subzer0
18-02-08, 23:27
Απίστευτη και εξοντωτική ποινή φυλάκισης δύο μηνών επιβλήθηκε σε οπαδό του ΠΑΟΚ, για κατοχή πυρσού στο χθεσινό παιχνίδι με τον Απόλλων Καλαμαριάς στο Καυτανζόγλειο Στάδιο. (http://www.sport24.gr/html/ent/217/ent.220217.asp)


Δυστυχώς η κατάσταση είναι απελπιστική... Το κράτος που έκανε "λάθος" στην ανάκριση για τους δολοφόνους του Μιχάλη και η υπόθεση μπήκε στο Αρχείο, το κράτος που δεν τιμώρησε ΚΑΝΕΝΑΝ γι' αυτό το "λάθος", το κράτος που άφησε έντεχνα να συμβεί ό,τι συνέβη στη Λαυρίου (άσχετα και από τις ευθύνες άλλων) σε βάζει φυλακή ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗ για ένα καπνογόνο...

Φίλος συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες.
Από το όλο ρεπορτάζ εγώ κρατάω πως επιτέλους έγινε σύλληψη από video και από φωτογραφία σε γήπεδο (το διάβασα σε άλλο site).
Όλα τα άλλα τα αφήνω στην διακρτική ευχέρια του καθενός. Όυτε τον δικαστή θέλω να κάνω , ούτε ξέρω τι ακριβώς έγινε(μπορεί να το πέταξε για παράδειγμα όποτε στέκει μια τέτοια απόφαση).
Ελπίζω αυτό να είναι μια αρχή (για το video και την φωτογραφία μιλάω) αλλά αυτό έπεπε να είχε γίνει καιρό τώρα σε πολύ πιο σημαντικά γεγονότα και φυσικά δεν βγάζω και την ομάδα μου απ' έξω που σε αρκετούς αγώνες οι φίλαθλοι μας τα έχουν κάνει μπάχαλο.

viardon
18-02-08, 23:30
«Ντου» οπαδών του ΠΑΟΚ σε ραδιοφωνικό σταθμό, απειλούσαν Ορφανό και Ιωαννίδη!
Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2008, 17:58
Γράφει: sportdog (http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?article_id=57361) team

Μεγάλο θέμα έχει προκύψει στην συμπρωτεύουσα με αφορμή την ποινή φυλάκισης δύο μηνών που επιβλήθηκε σε έναν οπαδό του ΠΑΟΚ ο οποίος κρατούσε έναν πυρσό στο χθεσινό ματς με την Καλαμαριά στο Καυτανζόγλειο.

Οπαδοί του «δικέφαλου του βορρά» εισέβαλαν πριν από λίγο στο στούντιο ραδιοφωνικού σταθμού της Θεσσαλονίκης, άρπαξαν το μικρόφωνο και απειλούσαν τον Γιώργο Ορφανό και τον Γιάννη Ιωαννίδη έχοντας στο στόχαστρο τον περίφημο «τρομονόμο».

O ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ....

ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΦΑΤΕ ΙΣΟΒΙΑ ΣΤΟΝ ΟΠΑΔΟ ΤΟΥ ΑΡΗ.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ (ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ) ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΤΕ...

ΚΥΡΙΕ ΕΥΡΟΥΛΑΚΗ ΕΠΙ ΕΠΟΧΗ ΟΡΦΑΝΟΥ ΚΙΧ ΔΕ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ.. ΜΕΤΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΣΑΣ....

ErrOr
19-02-08, 02:38
Ρε συ viardon που είδες εσύ να γράφουμε "Ισόβια στον οπαδό του Άρη"?(δεν το ξέρω το περιστατικό,αναλόγως τι έκανε.Αν και δεν πιστεύω να έκανε τίποτα το σοβαρό :( )
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
Τι άλλο θα βρείτε να πείτε!Πλάκα κάνεις???
Αυτός ο νόμος θα ήθελα να ξέρω τελείως εγκυκλοπαιδικά ισχύει μόνο για την Βόρειο Ελλάδα?
Δεν έχω ακούσει εκτός του ανεγκέφαλου κάφρου της Άεκ στο ματς με τον Άρη να έχουν πιάσει κανέναν άλλον εκτός από ομάδα της Θεσσαλονίκης.
Ειλικρινά,παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Αλήθεια αν βάλουμε video επί προπονητικής Ιωαννίδη,θα τον μπουζουριάσουν βάση video?
Ποιος θα το έλεγε ότι ο μετρ της αλητείας θα μπουζούριαζε κάθε Κυριακή,οπαδούς για πυρσούς(ΠΡΟΣΟΧΗ,πυρσούς ΟΧΙ φωτοβολίδες,μην τα συγχέουμε),καπνογόνα και στρακαστρούκες!
Πως έλεγε το σύνθημα? Για μια καλύτερη Ελλάδα...??
Λουστείτε την!



Υγ1: Άπο τι άκουσα στο ράδιο τον μπουζουριάσαν μετά το ματς,στο σπίτι του πήγαν και τον μάζεψαν βάση video και φωτογραφιών!Φανταστείτε που φτάσαμε!
Υγ2: nikchris δεν σε είδα να μιλάς για τον διαγωνισμό μακροβουτιάς...
Όσο για τα υβριστικά,δεν μ αρέσουν και μένα.Αλλά μην μου λες ότι θίχτηκες λες και τα ακούς πρώτη φορά!Το ποιο απλό,το euro2004 τα ξεχάσατε?
Έχουμε πολλούς Ελληναράδες που είναι αθυρόστομοι και φαίνεται παντού αυτό.
Άμα εσύ το παίρνεις τόσο της μετρητοίς τότε τι να σου πω,αν και να ξέρεις ποιο πολύ βρίζουν με νόημα για το κράτος των Αθηνών και λιγότερο τους νοιάζει ο εκάστοτε γαύρος,βάζελος.(άλλο που τα συνθήματα εμπλέκουν αυτούς)

........Auto merged post: ErrOr added 33 Minutes and 55 Seconds later........


ο σαντος στς δηλωσεις του στο εθνοσπορ εδειξε οτι ο ανθρωπος εχει επιπεδο,οραμα κ μπορει να σας βγαλει απο την αφανεια..νομιζω απο τους καλυτερους προπονητες αν οχι ο καλυτερος στην ελλαδα

Μόλις την διάβασα την συνέντευξη του.(thanks για το info περί συνεντεύξεως στο εθνοσπορ)
http://sports.e-go.gr/article.asp?catid=8220&subid=2&tag=6112&pubid=812139
Ο Σάντος όντως έχει επίπεδο και όραμα,αλλά αν δεν ήταν ο Ζαγοράκης(και ο κόσμος που τον πιστεύει) να τον φέρει δεν θα μιλούσαμε για τίποτα,τώρα.
Μπράβο του που παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος στα εκτός έδρας και στο ότι ξεκαθάρισε το θέμα των σαρδελών.(το είχε ξεκαθαρίσει και τότε βέβαια)
Για το θέμα της νοοτροπίας το είπα και για το ματς με τον ΟΣΦΠ.
Αν παραμείνει η νοοτροπία που δείξαμε στα ματς ιδίως με Άρη αλλά και με Απόλλων πιστεύω ότι τον παίρνει άνετα τον Άσσο με τον ΟΣΦΠ.
Ο τίτλος πάντως είναι χαρακτηριστικός «ΠΑΟΚ, η Πόρτο της Ελλάδας»
Όπως λέει και το γνωστό σύνθημα "ΠΑΟΚ με χόρτο,σε βλέπω σαν την ΠΟΡΤΟ!" :rofl::rofl:
Φαντάσου να είναι και ΑΚΟΥΡΕΥΤΟ! :rofl::rofl::rofl:

alfisti
19-02-08, 15:03
http://youtube.com/watch?v=RS58KycTTKg

:whistle::whistle:

........Auto merged post: alfisti added 66 Minutes and 4 Seconds later........

Τέλος τα εισιτήρια για θύρες 4,5,6

viardon
19-02-08, 15:03
http://www.super3.gr/gallery_photos.asp?page=2&path=%C4%C9%C1%D6%CF%D1%C1%2F%CE%C5%C3%D5%CC%CD%D9%CC%C1%2F#

Στο link που παραθέτω έχει 3 φώτο...
Για να μή νομίζεις οτι τα βγάζω απο το μυαλό μου ή οτί απλά αναμασάω μιά καραμέλα που μου έχουν δώσει...
Το συγκεκριμένο παιδί το είχαν πιάσει 3 ώρες μετά το παιχνίδι και σε πολύ μεγάλη απόσταση απο το γήπεδο.. με το κλασσίκο εγώ σε είδα να κάνεις αυτό .....

Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου... γιατί όταν ανάβουν πυρσούς στο Καραϊσκάκη οι εκφωνητές λένε οοοοο ας θαυμάσουμε την πανέμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί με τους πυρσούς....
Στον αγώνα με την ΑΕΚ δεν έπιασαν αυτόν με το πιστόλι αλλά εναν που άναψε πυρσό... ο πραγματικός δολοφόνος ακόμη κάνει βόλτες.
Τραγική ειρωνία το γεγονός οτι στο δωμάτιο που είναι τα μόνιτορ απο τις κάμερες του γηπέδου έχει πρόσβαση μόνο η αστυνομία...
Το όλο θέμα είναι γενικό και μας αφορά όλους.Αυτό φωνάζαμε απο παλιά. Γιαυτο και το σύνθημα που φωναζουμε στα ματς ειναι λευτεριά στους οπαδούς. Ολους μας παίρνει η μπάλα.

Φαίνεται ομως πως όλα γίνονται για τα μάτια του κόσμου.Αυτοί που πραγματικά προάγουν την βία με κουκούλες, μετά τις βγάζουν για να κάνουν εκπομπές και μετά τις βάζουν πάλι και κάνουν ντου σε σταθμούς, είναι ακόμη ελεύθεροι.
Και μή μου πείτε οτι δέν ξέρουν ποιοί είναι...

DOU
19-02-08, 15:06
O Παμποριδης σφυριζει στο Παοκ-Οσφπ, ωχ αμαν...:hmm:

alfisti
19-02-08, 15:12
:scared::scared::vava::eek::shock:

viardon
19-02-08, 15:22
O Παμποριδης σφυριζει στο Παοκ-Οσφπ, ωχ αμαν...:hmm:

Βορειοελλαδίτης δεν είναι;;;;
Θα πάρει και αυτός εμπειρίες λέτε σαν τον Σταυρίδη???
Να δω σφαγή θρήνου και ας πεθάνω :rofl:

ΟΜΑΔΕΣ
ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 23/2/2008, 19:00

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Παμπορίδης Β ΣΔΠ Κιλκίς

ΒΟΗΘΟΣ
Ζαχαρόπουλος Ε.
ΣΔΠ Δράμας

ΒΟΗΘΟΣ
Τρύφων Π
ΣΔΠ
Δράμας

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Δαλούκας Γ.
ΣΔΠ
Θεσσαλίας

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
Αμυγδαλής Γ.
ΣΔΠ
Σερρών

alfisti
19-02-08, 15:29
ο Παμπορίδης δεν είναι αυτός που άφησε τον Πανιώνιο με 10 παίχτες με οσφπ και οι πάνθηρες φωνάζαν «Κόκκαλη, Κόκκαλη, σε παρακαλώ, πάρε τον Παμπορίδη στον Ολυμπιακό», «Παμπορίδη, βάλε και άλλο γκολ», «κάν τον Παμπορίδη αλλαγή, Λεμονή, Λεμονή», «φόρτσα, Παμπορίδη, οέ, οέ», «Σωκράτη, γερά, πάρ τον Παμπορίδη στην Καλαμαριά» ;;;:hmm:

bianconero
19-02-08, 15:39
Τέλος τα εισιτήρια για θύρες 4,5,6

Πριν από λίγο άκουσα στο ράδιο ότι τελείωσαν τα εισιτήρια και για τις 7 & 8.
Ελπίζω να είναι ψέματα για όσους δεν πρόλαβαν να πάρουν ακόμη εισιτήριο.

alfisti
19-02-08, 15:43
Δεν νομίζω γιατί πήγε φίλος μου κατα τις 12 απο την μπουτικ και τους είπαν έχουν μείνει λίγα για 7-8 και ότι ίσως να έχουν μείνει και στα πρακτορία του ΟΠΑΠ μερικά..

antreas9
19-02-08, 15:44
καλά ρε, συνέλαβαν οπαδό επειδή έκανε το έγκλημα (ΑΝ το έκανε και υπάρχουν αποδείξεις) να ανάψει καπνογόνο? (ΑΝ υπάρχει απόδειξη ότι το πέταξε μέσα, αλλάζει το πράγμα)
Δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ!
ΘΑ έπρεπε να είναι απο τα περιστατικά που όλοι οι οπαδοί, με πανιά, ανακοινώσεις, και γιατί οχι, μια συγκέντρωση, θα στηλιτεύσουν...
Γιατί καλά είναι να κρεμάμε πανιά ultras, αλλά από πράξη?

bianconero
19-02-08, 15:45
Δεν νομίζω γιατί πήγε φίλος μου κατα τις 12 απο την μπουτικ και τους είπαν έχουν μείνει λίγα για 7-8 και ότι ίσως να έχουν μείνει και στα πρακτορία του ΟΠΑΠ μερικά..

Ναι, δεν μιλάω για πρακτορία και συνδέσμους.
Στην μπουτίκ πριν από λίγο τελείωσαν. Το επιβεβαιώνουν κάποιοι που ήταν πριν από λίγο εκεί.


καλά ρε, συνέλαβαν οπαδό επειδή έκανε το έγκλημα (ΑΝ το έκανε και υπάρχουν αποδείξεις) να ανάψει καπνογόνο? (ΑΝ υπάρχει απόδειξη ότι το πέταξε μέσα, αλλάζει το πράγμα)
Δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ!
ΘΑ έπρεπε να είναι απο τα περιστατικά που όλοι οι οπαδοί, με πανιά, ανακοινώσεις, και γιατί οχι, μια συγκέντρωση, θα στηλιτεύσουν...
Γιατί καλά είναι να κρεμάμε πανιά ultras, αλλά από πράξη?

Δεν άναψε καπνογόνο. Το έριξαν από τα πάνω σκαλοπάτια δίπλα του, το σήκωσε για να το απομακρύνει και τον φωτογράφησαν με αυτό στο χέρι του !!!!!!!!!!!!!!!
Όχι απλά τον συνέλαβαν, αλλά 'έφαγε' 2 μήνες κάθειρξη ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗ. Την ώρα που πριν από αυτόν στο δικαστήριο δικάστηκε κάποιος αλλοδαπός για κατοχή καλάσνικοφ και 'έφαγε' 12 μήνες ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ. Φυσικά βρίσκεται ελεύθερος στην πόλη !!!!!!!

alfisti
19-02-08, 15:52
απορώ γιατί δίνουν στα πρακτορεία αφου δεν ενημερώνουν ποια πρακτορεία διαθέτουν εισιτήρια!
τζάμπα ταλαιπωρία..
3ο sold out και αυτό στην 1η μέρα της διάθεσης εισιτηρίων!!

geologiko_karoto
19-02-08, 15:53
http://www.super3.gr/gallery_photos.asp?page=2&path=%C4%C9%C1%D6%CF%D1%C1%2F%CE%C5%C3%D5%CC%CD%D9%CC%C1%2F#

πωπω ρε φίλε τι βάζεις τέτοια σιχαμένα sites όπως αυτό του σούπερ3 ???

δεν καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιοι ηλίθιοι δυναμιτίζουν το κλίμα πάντα ???

πως μπορείς εσύ να κρίνεις τον λαό του ΠΑΟΚ επειδή κάποιος καθυστεριμένος έγραψε αυτό το πράγμα μόλις σε έναν τοίχο ???

και επιτέλους ΣΤΑΜΑΤΑ να γράφεις και να προκαλείς σε αυτό εδώ το topic :down:

alfisti
19-02-08, 15:56
πωπω ρε φίλε τι βάζεις τέτοια σιχαμένα sites όπως αυτό του σούπερ3 ???



η προπαγάνδα σε όλο το μεγαλείο της.. :down:

viardon
19-02-08, 16:05
πωπω ρε φίλε τι βάζεις τέτοια σιχαμένα sites όπως αυτό του σούπερ3 ???

δεν καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιοι ηλίθιοι δυναμιτίζουν το κλίμα πάντα ???

πως μπορείς εσύ να κρίνεις τον λαό του ΠΑΟΚ επειδή κάποιος καθυστεριμένος έγραψε αυτό το πράγμα μόλις σε έναν τοίχο ???

και επιτέλους ΣΤΑΜΑΤΑ να γράφεις και να προκαλείς σε αυτό εδώ το topic :down:

Μην εξάπτεσε... και μάθε να σκέφτεσε και μετά να γράφεις....
Τους χαρακτηρισμούς κράτα τους για την πάρτη σου και μόνο εντάξει;;
Και πίστεψέ με ο λαός του ΠΑΟΚ δεν χαρακτηρίζεται απο ένα και μόνο περιστατικό...Υπάρχουν πολλά ράμματα για την γούνα σας...
Μη πάς όμως αλλού την κουβέντα και προκαλείς...
Μάθε να διαβάζεις,θα δείς γιατί έβαλα το λίνκ και σταμάτα να πετάγεσε εκεί που δε σε σπέρνουν...

........Auto merged post: viardon added 0 Minutes and 42 Seconds later........


η προπαγάνδα σε όλο το μεγαλείο της.. :down:

Για να δούμε αυτό το weekend ποιά θα είναι η χωρητικότητα του γηπέδου σας....

bianconero
19-02-08, 16:19
Για να δούμε αυτό το weekend ποιά θα είναι η χωρητικότητα του γηπέδου σας....

Tί ακριβώς εννοείς;

ErrOr
19-02-08, 16:23
http://www.super3.gr/gallery_photos.asp?page=2&path=%C4%C9%C1%D6%CF%D1%C1%2F%CE%C5%C3%D5%CC%CD%D9%CC%C1%2F#

Στο link που παραθέτω έχει 3 φώτο...
Για να μή νομίζεις οτι τα βγάζω απο το μυαλό μου ή οτί απλά αναμασάω μιά καραμέλα που μου έχουν δώσει...
Το συγκεκριμένο παιδί το είχαν πιάσει 3 ώρες μετά το παιχνίδι και σε πολύ μεγάλη απόσταση απο το γήπεδο.. με το κλασσίκο εγώ σε είδα να κάνεις αυτό .....

Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου... γιατί όταν ανάβουν πυρσούς στο Καραϊσκάκη οι εκφωνητές λένε οοοοο ας θαυμάσουμε την πανέμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί με τους πυρσούς....
Στον αγώνα με την ΑΕΚ δεν έπιασαν αυτόν με το πιστόλι αλλά εναν που άναψε πυρσό... ο πραγματικός δολοφόνος ακόμη κάνει βόλτες.
Τραγική ειρωνία το γεγονός οτι στο δωμάτιο που είναι τα μόνιτορ απο τις κάμερες του γηπέδου έχει πρόσβαση μόνο η αστυνομία...
Το όλο θέμα είναι γενικό και μας αφορά όλους.Αυτό φωνάζαμε απο παλιά. Γιαυτο και το σύνθημα που φωναζουμε στα ματς ειναι λευτεριά στους οπαδούς. Ολους μας παίρνει η μπάλα.

Φαίνεται ομως πως όλα γίνονται για τα μάτια του κόσμου.Αυτοί που πραγματικά προάγουν την βία με κουκούλες, μετά τις βγάζουν για να κάνουν εκπομπές και μετά τις βάζουν πάλι και κάνουν ντου σε σταθμούς, είναι ακόμη ελεύθεροι.
Και μή μου πείτε οτι δέν ξέρουν ποιοί είναι...

Καλά ρε συ viardon είναι σοβαρά πράματα αυτά?
Μου έδειξες από 3 διαφορετικές μεριές ένα σύνθημα στον τοίχο το οποίο το αλλάξανε σε ισόβια και θες να το πάρω στα σοβαρά?(για να μην πω να σε πάρω στα σοβαρά)
Μετά όταν σας λένε προπαγανδιστές έχουμε άδικο.Τόσο κόμπλεξ?
Τι θα δούμε άλλο!!!





Υγ1: Αλήθεια ο παραγωγός πατάτας σαν τι στοιχείο υπάρχει στην gallery με το όνομα ΞΕΓΥΜΝΩΜΑ?? :rofl::rofl::rofl:
Μάλλον ξεγύμνωμα για την προπαγάνδα τους.
Υγ2: Περί χωρητικότητας,ένα είναι το σίγουρο!Για άλλη μια φορά θα είναι SOLD OUT το ματς,πράγμα το οποίο δεν το έχεις δει :)

alfisti
19-02-08, 16:31
η μισή Τούμπα παραγωγοί πατάτας είναι δεν το ξέρατε;

viardon
19-02-08, 16:35
Θέλεις περισσότερες για να το εμπεδώσεις και να το πάρεις στα σοβαρά;;;;;
Απο αλλού ξεκίνησε η κουβέντα και αλλού πάει όμως..
Μη γίνεσαι "με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω"...

Οσο για το κόμπλεξ που λές άλλος είχε σαν έσχατη λύση την νίκη επι του Αρη..
Μας κερδισατε και όλα καλά;;;;
Πολύ μικρούς στόχους θέσατε απο μόνοι σας εκλειπαρώντας τους παίκτες για λύτρωση μόνο με νίκη επι του Άρη.

ErrOr
19-02-08, 19:08
Θέλεις περισσότερες για να το εμπεδώσεις και να το πάρεις στα σοβαρά;;;;;
Απο αλλού ξεκίνησε η κουβέντα και αλλού πάει όμως..
Μη γίνεσαι "με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω"...

Οσο για το κόμπλεξ που λές άλλος είχε σαν έσχατη λύση την νίκη επι του Αρη..
Μας κερδισατε και όλα καλά;;;;
Πολύ μικρούς στόχους θέσατε απο μόνοι σας εκλειπαρώντας τους παίκτες για λύτρωση μόνο με νίκη επι του Άρη.

Με λίγα λόγια...
Άλα ντάλα,της Παρασκευής το γάλα!
Επειδή εσύ θέλεις να αναμοχλεύεις το θέμα της καρατιάς και ενός συνθήματος στον τοίχο δεν θα κάτσω να τα πάρω στα σοβαρά.
Τι να πάρω σοβαρά,πλάκα κάνεις?
ΟΧΙ δεν τα παίρνω σοβαρά,έχω σοβαρότερα να ασχοληθώ.
Στόχος μου και έσχατη λύση η νίκη επί του Άρη? :rofl:
Ναι,έχεις δίκιο.Πήρα το κύπελλο των 3 βαθμών.Εκτός του γοήτρου και των 3 βαθμών δεν ήταν τίποτα άλλο.
Συνέχισε να βλέπεις το website και να ακούς τις εκπομπές του super3 και να τα παίρνεις και στα σοβαρά!:rofl::rofl:

@Nikchris Μιας και μιλούσαμε για γήπεδα,τι έχεις να πεις για το εν λόγω άρθρο? http://press-gr.blogspot.com/2008/02/blog-post_1118.html
Άρχισαν τα όργανα.

http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=23365_0_1_0_C


Τιμήθηκε ο Βρύζας, προσκλήθηκε ο Στιβ Λάλας στην Τούμπα

Χτες το βράδυ σε μία όμορφη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας του Χρυσού Δικεφάλου. Την ΠΑΕ ΠΑΟΚ εκπροσώπησαν ο Ζήσης Βρύζας, ο Σπύρος Μηλιωρίδης, ο Ανδρέας Μανδρίνος και ο Κώσταες Ιωσηφίδης, ενώ παρών ήταν εκπρόσωποι από την ΚΑΕ, τον ΑΣ, τους Βετεράνους αλλά και άλλους συνδέσμους του Δικεφάλου.

Στην εκδήλωση βραβεύτηκαν τα τμήματα του ΠΑΟΚ της Πυγμαχία, των νέων στο ποδόσφαιρο και το γυναικείο ποδόσφαιρο που κατέκτησαν πανελλήνια πρωτάθλημα πέρυσι, ενώ βραβείο δόθηκε και στη γυναικεία ομάδα μπάσκετ που ανέβηκε στην Α2.

Ακόμη απονεμήθηκαν πέντε τιμητικές πλακέτες στο Ζήση Βρύζα για την προσφορά του στον ΠΑΟΚ, στον πολιτικό μηχανικό Μιλτιάδης Κανότα, ο οποίος έχει καταγράψει την ιστορία του ΠΑΟΚ, στην Κατερίνα Βλάχου σαν πρώτη γυναίκα μέλος του Χρυσού Δικεφάλου και στον
Στήβ Λάλας (που επί σειρά ετών έμεινε στις φυλακές των ΗΠΑ κατηγορούμενος για κατασκοπεία...) ως φίλαθλο του ΠΑΟΚ για την προσφορά του στην Ελλάδα.

Μάλιστα οι άνθρωποι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ πλησίασαν και γνώρισαν καλύτερα τον Στηβ Λάλλας, τον οποίο και προσκάλεσαν για να παρακολουθήσει το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό το ερχόμενο Σάββατο.
Είχα ακούσει για την στήριξη που είχε η οικογένεια του Λάλας από τον ΣΦ ΠΑΟΚ Ελευθερούπολης όλα αυτά τα χρόνια που ήταν στην φυλακή.

........Auto merged post: ErrOr added 85 Minutes and 16 Seconds later........



....
3) Δεν δεχομαι καμια δικαιολογια για κομπλεξικα συνθηματα, με τα οποια δημιουργουνται/συνεχιζονται ηλιθιες αντιπαραθεσεις.
Γνωρισα πολλους στο στρατο απο Θεσ/νικη, πολυ καλοι χαρακτηρες αλλα <<για ολα φταει η Αθηνα>>.
Ουτοπιες.

Ένα τελευταίο παράδειγμα http://www.agelioforos.gr/archive/article.asp?date=2/19/2008&page=12
Δεν φταίει ο Αθηναίος αλλά το αθηνοκεντρικό κράτος που έχουμε.
Αυτό κράζουμε έτσι "γραφικά".



Υγ: Πρόσεξε δεν μου φταίει ΜΟΝΟ το αθηνοκεντρικό κράτος.
Μου φταίει και ο Νομάρχης και ο Δήμαρχος και ο Χ,Ψ "Μακεδονομάχος" και και και...
Καθένας το ποσοστό που του αναλογεί.
Αυτό του κράτους πιστεύω ότι είναι το μεγαλύτερο.

alfisti
19-02-08, 19:17
Δείτε αυτό εδώ...
http://www.paokmania.gr/content/view/490/38/
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

viardon
19-02-08, 19:33
Δεν προσπάθησα να αναμοχλεύσω, όπως λες, καμία καρατιά... και τις φώτο δεν τις έβαλα στο άσχετο.
Αν είχα κάνει κάτι τέτοιο δικαίως να μου την έλεγες.

Πρώτος γύρος, άσχημη πορεία, αποκλεισμός απο το κύπελλο. Απαιτηση των οπαδών σε λαϊκό δικαστήριο νίκη στο Χαριλάου.
Δευτερος γύρος, 4 συνεχόμενες ήττες, ο κόμπος στο χτένι. Απαίτηση νίκη στο Χαριλάου.
Τα καταφέρατε (δεν πιάνω το πως και το γιατί, διότι δεν με αφορά πλέον και δεν θέλω να αναμοχλεύσω το οτιδήποτε).
Δεν προσπαθώ να μειώσω την νίκη σας ή να μετριάσω την ήττα μας. Αν έγινε κάτι τέτοιο είναι άλλο θέμα.

Μή προσπαθείς να με πείσεις όμως οτι το ΠΑΟΚ-Αρης δεν ήταν μιά τελευταία σανίδα σωτηρίας στο ψυχολογικό κομμάτι κάθε Παοκτσή.

........Auto merged post: viardon added 10 Minutes and 30 Seconds later........


Δείτε αυτό εδώ...
http://www.paokmania.gr/content/view/490/38/
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

thanks που επιβεβαιώνεις τα λόγια μου....
κοίτα ψηλά :cool:

alfisti
19-02-08, 20:32
thanks που επιβεβαιώνεις τα λόγια μου....
κοίτα ψηλά :cool:


λίγο κρασί λίγο θάλασσα και τον ρούλη μου ..:rofl:

ναι εντάξει viardon για εσάς ζούμε και αναπνέουμε .τι θες άλλο να πω ;
έχετε και μεγαλύτερο λαό !


άντε και του χρόνου!;)

ErrOr
19-02-08, 21:11
Δείτε αυτό εδώ...
http://www.paokmania.gr/content/view/490/38/
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

XAXAXAXAXXAXAXAXXAXAXAXAXXAXAXXA ωραίο!Δεν το είχα πετύχει!

btw να για ποιο ματς ζει ο ΠΑΟΚτσής,όλα τ άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.(εντός Ελλάδος)
http://www.ultraspaok.gr/Nea_det.asp?news_id=512
Δεν λέω είναι τοπικό ντέρμπι το ματς με τον Άρη,αλλά το ντέρμπι Βορρά-Νότου είναι τελείως διαφορετικό.
Για να καταλάβεις την διαφορά τα εισιτήρια(16000 τον αριθμό) τελείωσαν μέσα σε σχεδόν 5-6 ώρες http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/188248.html
Είναι μικρόοοΟ το γήπεδοοοοΟΟΟ!Είναι μικρόοοοοοοΟΟΟ!Είναι μικροοοοοό το γηπεδόοοοοοοΟ!
Έτσι απλά,ΠΑΟΚ! :oneup:

skapetis
19-02-08, 22:16
Δεν μπορώ να καταλάβω πιο μικρόβιο οδηγεί ΑΣΧΕΤΟΥΣ με τον ΠΑΟΚ (αριανούς, αθηναίους κλπ) να έρχονται και να βγάζουν τα κομπλεξ τους σ'αυτό το θρεντ. Αυτό το τοπικ δεν είναι για σας, τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία. Ανοίξτε ένα δικό σας θρεντ και πείτε εκεί οτι γουστάρετε και όπως γουστάρετε. Προσωπικά δεν έχω σκοπό να μπω ποτέ κάπου που ασχολούνται με το πόσο καλός είναι ο θρήνος, ο βάζελος, ο αρης, η αθήνα και η κολοπετινίτσα ... πόσο δύσκολο είναι να το κάνουν ορισμένοι και μ'αυτό το θρεντ?

Αναπολώ την εποχή που ήμουν admin στην paok-l και πατούσα το delete σε κάτι τέτοιους κομπλεξικούς με συνοπτικές διαδικασίες.

Δεν υπάρχει κανένας admin σ'αυτή τη λίστα να στείλει σπίτι τους τους off-topic που μοναδικό σκοπό της ζωής τους έχουν να δημιουργούν τσακωμούς, επιτέλους ?

GoG
19-02-08, 23:18
Δεν μπορώ να καταλάβω πιο μικρόβιο οδηγεί ΑΣΧΕΤΟΥΣ με τον ΠΑΟΚ (αριανούς, αθηναίους κλπ) να έρχονται και να βγάζουν τα κομπλεξ τους σ'αυτό το θρεντ. Αυτό το τοπικ δεν είναι για σας, τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία. Ανοίξτε ένα δικό σας θρεντ και πείτε εκεί οτι γουστάρετε και όπως γουστάρετε. Προσωπικά δεν έχω σκοπό να μπω ποτέ κάπου που ασχολούνται με το πόσο καλός είναι ο θρήνος, ο βάζελος, ο αρης, η αθήνα και η κολοπετινίτσα ... πόσο δύσκολο είναι να το κάνουν ορισμένοι και μ'αυτό το θρεντ?

Αναπολώ την εποχή που ήμουν admin στην paok-l και πατούσα το delete σε κάτι τέτοιους κομπλεξικούς με συνοπτικές διαδικασίες.

Δεν υπάρχει κανένας admin σ'αυτή τη λίστα να στείλει σπίτι τους τους off-topic που μοναδικό σκοπό της ζωής τους έχουν να δημιουργούν τσακωμούς, επιτέλους ?
+10000000000...
Οταν ο αλλος σου απανταει τι ειναι η ζωη χωρις καζουρα και κοντρες τι περιμενεις ρε φιλε?

viardon
19-02-08, 23:49
λίγο κρασί λίγο θάλασσα και τον ρούλη μου ..:rofl:

ναι εντάξει viardon για εσάς ζούμε και αναπνέουμε .τι θες άλλο να πω ;
έχετε και μεγαλύτερο λαό !


άντε και του χρόνου!;)

Φυσικά και του χρόνου να'σαι καλά :oneup: δε με χαλάει η φετινή χρονιά :cool:

........Auto merged post: viardon added 4 Minutes and 8 Seconds later........


Δεν μπορώ να καταλάβω πιο μικρόβιο οδηγεί ΑΣΧΕΤΟΥΣ με τον ΠΑΟΚ (αριανούς, αθηναίους κλπ) να έρχονται και να βγάζουν τα κομπλεξ τους σ'αυτό το θρεντ. Αυτό το τοπικ δεν είναι για σας, τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία. Ανοίξτε ένα δικό σας θρεντ και πείτε εκεί οτι γουστάρετε και όπως γουστάρετε. Προσωπικά δεν έχω σκοπό να μπω ποτέ κάπου που ασχολούνται με το πόσο καλός είναι ο θρήνος, ο βάζελος, ο αρης, η αθήνα και η κολοπετινίτσα ... πόσο δύσκολο είναι να το κάνουν ορισμένοι και μ'αυτό το θρεντ?

Αναπολώ την εποχή που ήμουν admin στην paok-l και πατούσα το delete σε κάτι τέτοιους κομπλεξικούς με συνοπτικές διαδικασίες.

Δεν υπάρχει κανένας admin σ'αυτή τη λίστα να στείλει σπίτι τους τους off-topic που μοναδικό σκοπό της ζωής τους έχουν να δημιουργούν τσακωμούς, επιτέλους ?

Ε βέβαια η έυκολη λύση άμα δεν μπορείς να μιλήσεις με αντιπαραθέσεις ή δε σου αρέσουν αυτά που σου λένε πάρε ένα delete... άμα είναι αλλάξτε το όνομα του thread σε "Ολα καλά και ρόδινα"

........Auto merged post: viardon added 2 Minutes and 46 Seconds later........


+10000000000...
Οταν ο αλλος σου απανταει τι ειναι η ζωη χωρις καζουρα και κοντρες τι περιμενεις ρε φιλε?

εντάξει μή φανταστείς οτι αυτό το έχω και σαν σημαία στη ζωή μου...
Εσύ δηλαδή να υποθέσω οτι δεν είσαι της καζούρας και ποτέ σου δεν έχεις έρθει σε αντιπαράθεση με μή-παοκτσή.

Καζούρα με καζούρα έχει διαφορά πχ Τρεγιας - με τον καινούργιο τον Πρέκα

Που να φανταζόμουν οτι θα έλεγε φέρτε και τον Τρέγια πίσω:p

antreas9
20-02-08, 11:16
Δεν μπορώ να καταλάβω πιο μικρόβιο οδηγεί ΑΣΧΕΤΟΥΣ με τον ΠΑΟΚ (αριανούς, αθηναίους κλπ) να έρχονται και να βγάζουν τα κομπλεξ τους σ'αυτό το θρεντ. Αυτό το τοπικ δεν είναι για σας, τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία. Ανοίξτε ένα δικό σας θρεντ και πείτε εκεί οτι γουστάρετε και όπως γουστάρετε. Προσωπικά δεν έχω σκοπό να μπω ποτέ κάπου που ασχολούνται με το πόσο καλός είναι ο θρήνος, ο βάζελος, ο αρης, η αθήνα και η κολοπετινίτσα ... πόσο δύσκολο είναι να το κάνουν ορισμένοι και μ'αυτό το θρεντ?

Αναπολώ την εποχή που ήμουν admin στην paok-l και πατούσα το delete σε κάτι τέτοιους κομπλεξικούς με συνοπτικές διαδικασίες.

Δεν υπάρχει κανένας admin σ'αυτή τη λίστα να στείλει σπίτι τους τους off-topic που μοναδικό σκοπό της ζωής τους έχουν να δημιουργούν τσακωμούς, επιτέλους ?

Τι λες ρε μεγάλε?Σοβαρά?
Όσοι ας πούμε γλύφουν τον παοκ, επιτρέπετε να μπαίνουν?
Όσοι είναι καλαμάτα,και δεν έχουν δικό τους τόπικ?
Και ο παττακός αναπολεί την εποχή που λογόκρινε για παράδειγμα, αλλά δεν έχει και πολλούς οπαδούς!
Και ναι ρε μάγκες, η καζούρα και η πλάκα, είναι απο τα πιο όμορφα στον αθλητισμό!

skapetis
20-02-08, 13:51
Ε βέβαια η έυκολη λύση άμα δεν μπορείς να μιλήσεις με αντιπαραθέσεις ή δε σου αρέσουν αυτά που σου λένε πάρε ένα delete... άμα είναι αλλάξτε το όνομα του thread σε "Ολα καλά και ρόδινα"

Φίλε μου το τόπικ μιλάει για ΠΑΟΚ. Ούτε για ρόδινα, ούτε για καλά. Αντιπαράθεση εδω μέσα θα έχω για τον αν έπαιξε καλά ο παοκ ή αν η διοίκηση είναι για τα μπάζα και όχι μαζί σου που δεν έχεις τι να κάνεις και θέλεις να ακούς μπινελίκια κάθε 3 και λίγο.

Αν θέλεις άνοιξε ένα παοκ vs αρης και όσοι σε ακολουθήσουν για να νοιώσεις την ευχαρίστηση της αντιπαράθεσης μεγια σου με χαρά σου.



Τι λες ρε μεγάλε?Σοβαρά?
Όσοι ας πούμε γλύφουν τον παοκ, επιτρέπετε να μπαίνουν?
Όσοι είναι καλαμάτα,και δεν έχουν δικό τους τόπικ?


Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι μπορείς να δημιουργήσεις το δικό σου τοπικ για την Καλαμάτα, αλλά αν δεν, να σου εξηγήσω πως ...

Και βέβαια αυτό που λές δείχνει το μέγεθος του κομπλεξισμού σου .

Αν το πρόβλημα σου για την καλαμάτα θα το λύσεις στο "άκρως τρελλα και ασπρόμαυρα" έχεις πρόβλημα και να το κοιτάξεις.



Και ο παττακός αναπολεί την εποχή που λογόκρινε για παράδειγμα, αλλά δεν έχει και πολλούς οπαδούς!
Και ναι ρε μάγκες, η καζούρα και η πλάκα, είναι απο τα πιο όμορφα στον αθλητισμό!

Είτε σου αρέσει είτε όχι, το ADSLGR.COM έχει τον κανόνα που λέει ότι σε ένα θρεντ δεν γράφουμε οφφ-τόπικ. Αν εσύ επιλέγεις να το γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια είσαι άξιος την μοίρας σου.

Αν αποκαλείς τους ιδιοκτήτες του site Παττακούς, παπαδόπουλους, Χίτλερ ή φασισταριά που έχουν βάλει αυτό τον κανόνα, βρες τα μαζί τους. Όχι μαζί μου.

antreas9
20-02-08, 14:20
Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι μπορείς να δημιουργήσεις το δικό σου τοπικ για την Καλαμάτα, αλλά αν δεν, να σου εξηγήσω πως ...
Βασικά προβλήματα κατανόησης λοιπόν!
Αυτός που υποστηρίζει την καλαμάτα, αλλά θέλει να πει τη γνώμη του για τον παοκ, του το απαγορεύεις δηλαδή?

Και βέβαια αυτό που λές δείχνει το μέγεθος του κομπλεξισμού σου .
Ναι, άκου να δεις κόμπλεξ που έχουν οι άνθρωποι!
Να θέλουν να εκφράζουν τη γνώμη τους ελεύθερα!!!!! Απίστευτα πράγματα!!!


Αν το πρόβλημα σου για την καλαμάτα θα το λύσεις στο "άκρως τρελλα και ασπρόμαυρα" έχεις πρόβλημα και να το κοιτάξεις.
Το πρόβλημά μου είναι κάτι τυπάκια που νομίζουν ότι πουλώντας τσαμπουκά μέσω του πληκτρολογίου τους, θα γίνουν κάποιοι!
Αυτοί οι κάποιοι λοιπον, πρέπει να καταλάβουν ότι αν ένας χρήστης (πχ ο "θρυλικός ΚΝΙΚ), θέλει να μπει στο πράσινο τόπικ, και να γράψει 50 μηνύματα εναντίον της ομάδας μου, ΜΠΟΡΕΙ Να το κάνει!



Είτε σου αρέσει είτε όχι, το ADSLGR.COM έχει τον κανόνα που λέει ότι σε ένα θρεντ δεν γράφουμε οφφ-τόπικ. Αν εσύ επιλέγεις να το γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια είσαι άξιος την μοίρας σου.
Είτε σου αρέσει είτε όχι, αν οπαδός άλλης ομάδας γράψει topic στο thread του παοκ, που να ΠΧ κατηγορεί τον παοκ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ off topic!


Αν αποκαλείς τους ιδιοκτήτες του site Παττακούς, παπαδόπουλους, Χίτλερ ή φασισταριά που έχουν βάλει αυτό τον κανόνα, βρες τα μαζί τους. Όχι μαζί μου.

Αν κάποιος εξ αυτών υιοθετήσει πρακτικές παρόμοιες με αυτές που προτείνεις, να είσαι σιγουρος ότι θα το κάνω!

skapetis
20-02-08, 20:48
Φίλε μου αν θέλεις να πεις την γνώμη σου για τον παοκ εδώ μέσα είσαι ελεύθερος. Και οποιοσδήποτε είναι έτοιμος να ανοίξει σοβαρή κουβέντα χωρίς παιδικές καζούρες σαν αυτές που κάναμε στο γυμνάσιο (άντε στο λύκειο) είναι ευπρόσδεκτος. Και αυτό μπορείς να το κάνεις χωρίς εγώ να ξέρω ότι είσαι καλαμάτα, παοκ, κάτω κολοπετινίτσα ή αστέρας βοιδοκώμης.

Σε όλα υπάρχει ένα όριο. Αν εγώ πάω αυριο στο τοπικ του θρυνου ή της αεκ και αρχίσω να λέω για το πως ευνοεί η διαιτησία τον ένα ή τον άλλο, ή το πόσο προβληματικοί είναι οι πειραιώτες και πόσο χανουμάκια οι αεκτσήδες, πάω γυρεύοντας να κάνω το τόπικ μπάχαλο και δεν είμαι τίποτα παραπάνω από καραγκιοζης.

Εαν εσύ νομίζεις ότι η δική μου συμπεριφορά εδώ μέσα και αυτά που λέω είναι φασιστικά, εγώ λοιπόν σου λέω ότι η δική σου άποψη ότι μπορείς να μπαίνεις όπου θέλεις και να προκαλείς εντάσεις στο όνομα της "δημοκρατικής" σου αντίληψης είναι ο χειρότερος φασισμός.

Μην το κουράζεις, όποιος κατάλαβε κατάλαβε. :lock:

GoG
20-02-08, 23:08
εντάξει μή φανταστείς οτι αυτό το έχω και σαν σημαία στη ζωή μου...
Εσύ δηλαδή να υποθέσω οτι δεν είσαι της καζούρας και ποτέ σου δεν έχεις έρθει σε αντιπαράθεση με μή-παοκτσή.

Καζούρα με καζούρα έχει διαφορά πχ Τρεγιας - με τον καινούργιο τον Πρέκα

Που να φανταζόμουν οτι θα έλεγε φέρτε και τον Τρέγια πίσω:p
Φυσικα και εχω σε αντιπαραθεση με μη παοκτση το θεμα ειναι οτι εδω μπαινω για να συζητησω για την αγαπημενη μου ομαδα κι οχι να ασχολουμαι με το καθε κομπλεξικο αριανιο...και για να το ξαναπω,αντε στα thread σας κ αφηστε μας ησυχους...:nono:

viardon
21-02-08, 01:25
Φυσικα και εχω σε αντιπαραθεση με μη παοκτση το θεμα ειναι οτι εδω μπαινω για να συζητησω για την αγαπημενη μου ομαδα κι οχι να ασχολουμαι με το καθε κομπλεξικο αριανιο...και για να το ξαναπω,αντε στα thread σας κ αφηστε μας ησυχους...:nono:

Αλλός φαίνεται να είναι ο κομπλεξικός.. αυτός που δεν μπορεί να μιλήσει με μή παοκτσηδες...

Ουτε αρχισα να αποκαλώ με προσονύμια ούτε να βρίζω... το θέμα είναι απλό .. δε σου αρέσει αυτό που ακούς και αμέσως το βαφτίζεις κομπλεξικό και Off topic και όπως είπε ο antreas9 οι ψευτομαγκιές πίσω απο πληκρολόγιο το μόνο εύκολο ;)

subzer0
21-02-08, 01:49
Αλλός φαίνεται να είναι ο κομπλεξικός.. αυτός που δεν μπορεί να μιλήσει με μή παοκτσηδες...

Ουτε αρχισα να αποκαλώ με προσονύμια ούτε να βρίζω... το θέμα είναι απλό .. δε σου αρέσει αυτό που ακούς και αμέσως το βαφτίζεις κομπλεξικό και Off topic και όπως είπε ο antreas9 οι ψευτομαγκιές πίσω απο πληκρολόγιο το μόνο εύκολο ;)

Aυτό ακριβώς λέμε. Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες θα δεις οτι δεν μιλάμε καθόλου για τον ΠΑΟΚ.
Ο ένας λέει τον άλλον κομπλεξικό.
Οι αθηναίοι εμάς , εμείς τους αθηναίους , εμείς εσένα , εσύ εμάς και πάει λέγοντας.
Διαβάζουμε για χαμηλό μορφωτικό επίπεδο των Σαλονικών που μισούν τους Αθηναίους , για ΠΑΟΚτσήδες που θέλουν να φάει ισόβια ο Αρειανός , για φασιστικές και δημοκρατικές αντιλήψεις και ότι να 'ναι και η κατάσταση έχει ξεφύγει (δεν σε κατηγορώ για κάτι , αλλά νομίζω θα συμφωνίσεις πως η κατασταση τις τελευταίες μέρες έχει ξεφύγει και απέχει πολύ από την καζούρα και την πλάκα που και δεκτή είναι και καλοδεχούμενη εδώ πέρα - τουλάχιστον από μένα).

Και για να αναφερθούμε και λίγο στα αγωνιστικά - διοικητικα υπάρχει αυτη εδω η ανακοίνωση από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ :

20.02.2008 Έκτακτη Γ.Σ. των μετόχων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι την Πέμπτη 21.Φεβ.2008 και ώρα 17:00, θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Τούμπας έκτακτη Γενική Συνέλευση των μετόχων με θέμα την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου.

http://www.paokfc.gr (http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsCode=2008022013083214)

Eπειδή αυτό το πράγμα το ακούω χρόνια από όλες τις ομάδες μπορεί κάποιος με απλά μαθηματικά να μου εξηγήσει τι στην ευχή σημαίνει αυτό το πράγμα?
(Πέρα από το οτι είναι αφραγκος ο Ζαγοράκης ή οτι χρωστάμε ή δεν ξέρω τι)

ErrOr
21-02-08, 02:11
Χαλαρώστε ρε σεις.
Δεν υπάρχει πρόβλημα θέλω να πιστεύω να μιλάμε μεταξύ μας,να κάνουμε και την καζουρίτσα μας.
Αλλά να βλέπω ανακρίβειες του τύπου επειδή αλλάξανε ένα μήνυμα σε ένα τοίχο και το κάναν "Ισόβια στον οπαδό του Άρη" παίρνει την μπάλα όλους τους ΠΑΟΚτσήδες,δεν είναι σοβαρά πράγματα.
Όλοι έχουμε πρόβλημα με τον ηλίθιο αυτό νόμο(που δεν είναι ο μοναδικός) που από τι φαίνεται εφαρμόζεται μόνο στην Βόρειο Ελλάδα.(τουλάχιστον μέχρι τώρα)
Το να την πεις π.χ. για την διαιτησία,τις καρατιές,τις ενστάσεις είναι λογικό!
Να μην τα κάνεις σημαία όμως και να γράφεις συνέχεια γι αυτά.
Καταντάει κουραστικό και σπαστικό να μιλάμε για τα ίδια και τα ίδια.
Στα δικά μας τώρα.
Το εξώφυλλο του metrosport αντιαισθητικό τελείως με την φώτο να τρώνε γαύρους.
2008 φτάσαμε,ακόμα τα ίδια!
Κατά τα άλλα,
http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=23393_0_1_0_C

Όσο κι αν φαίνεται απίστευτο είναι αληθινό. Ούτε οι άνθρωποι που εργάζονται στη διαχείριση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και διαθέτουν τεράστια εμπειρία μπορούσαν να πιστέψουν ότι μέσα σε λίγες ώρες θα ήταν αναγκασμένοι να ανακοινώσουν ότι εισιτήρια... ΤΕΛΟΣ. Λίγο πριν από τις 16.00 το παιχνίδι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακού ήταν SOLD OUT.
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έσπασε το προηγούμενο ρεκόρ. Το ρεκόρ που είχε δημιουργήσει την ήμερα που κυκλοφόρησαν τα εισιτήρια του αγώνα ( καταραμένου όπως εξελίχθηκε ) με τη Μακάμπι για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Τότε τα εισιτήρια είχαν εξαντληθεί το βράδυ της μέρες που κυκλοφόρησαν. Τώρα εξαντλήθηκαν το μεσημέρι.
και φανταστείτε ότι είμαστε 7οι στην βαθμολογία,είναι το 3ο σερί SOLD OUT μετά από 4 συνεχείς ήττες!(πλέον μετράμε νίκες)
που να πηγαίναμε για πρωταθλητισμό!
Ειναί μικρόοοοΟΟ το γηπεδόοοοΟΟΟ! Είναι μικρόοοοοΟΟΟ! Ειναί μικρόοοοΟΟ το γηπεδόοοοΟΟΟ



Υγ: και έτσι για να πικάρουμε και τον viardon.
Μπορείς να μου πεις πως σχολιάζεις την κίνηση του προέδρου σου να κατεβάσει το πανό σας ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ χωρίς να σας ρωτήσει?

........Auto merged post: ErrOr added 14 Minutes and 35 Seconds later........



20.02.2008 Έκτακτη Γ.Σ. των μετόχων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι την Πέμπτη 21.Φεβ.2008 και ώρα 17:00, θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο της Τούμπας έκτακτη Γενική Συνέλευση των μετόχων με θέμα την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου.

http://www.paokfc.gr (http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsCode=2008022013083214)

Eπειδή αυτό το πράγμα το ακούω χρόνια από όλες τις ομάδες μπορεί κάποιος με απλά μαθηματικά να μου εξηγήσει τι στην ευχή σημαίνει αυτό το πράγμα?
(Πέρα από το οτι είναι αφραγκος ο Ζαγοράκης ή οτι χρωστάμε ή δεν ξέρω τι)

Για πρώτη φορά θα γίνει αυτό στην Ελλάδα και φιλοδοξούμε να το κάνει ο ΠΑΟΚ για πρώτη φορά.
Από τι άκουσα στο ράδιο για το εν λόγω θέμα με απλά ελληνικά "ΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ" με αρχικό κόστος μετοχής 0,36 λεπτά.
Βέβαια για να πιάσουμε τα 18 εκ. ευρώ είναι λίγο δύσκολο,αλλά είναι η αρχή για το άνοιγμα του ΠΑΟΚ στον λαό του.
Παράλληλα γίνεται και το άνοιγμα του ΑΣ ΠΑΟΚ με τις εγγραφές νέων μελών.
Πάμε στο περίπου σε ένα μοντέλο αλά barcelona ένα πράγμα. http://www.paok1926.gr/barca.asp

skapetis
21-02-08, 10:36
Ο προηγούμενος που προσπάθησε να φάει λεφτά από το λαό του παοκ πουλώντας του μετοχές (και μάλιστα σε απίστευτες τιμές, θυμίζω την νηματεμπορική) ήταν ο μπατατούδης.
Και οι τελευταίοι που πιάστηκαν κορόιδα ήταν οι γαύροι που τα σκάσαν χοντρά στον κόκκαλη για να γίνουν μέλη και το μόνο προνόμιο που έχουν είναι κάτι "φτηνά" ala cart και ... κρουαζιέρες.

Προσοχή σε τέτοιες ιστορίες, μην κάνουμε κάποιους μάγκες με τα λεφτά μας ...

viardon
21-02-08, 13:17
Υγ: και έτσι για να πικάρουμε και τον viardon.
Μπορείς να μου πεις πως σχολιάζεις την κίνηση του προέδρου σου να κατεβάσει το πανό σας ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ χωρίς να σας ρωτήσει?

Έπιασαν τόπο βλέπω τα φυτίλια του Ραπτόπουλου (και όχι μόνο) ;)
Πιστεύω πολύ καλά έκανε και το κατέβασε ο ίδιος.
Ο Σκόρδας δεν προσπαθεί να πουλήσει κανά image ή να πλασάρει άλλη εικόνα απο αυτήν που είναι
Πράγμα που κάνει ο Ζαγοράκης. Μην παρεξηγηθώ εδώ....
Αρχηγός της εθνικής ήταν κτλ κτλ καλά κάνει και το εκμεταλλεύεται...
Στο τέλος θα κριθεί και αυτός.

Οταν βρεθήκαμε πρίν κάποιες αγωνιστικές 3οι στην βαθμολογία κινήσανε λυτούς και δεμένους για να μας κρατήσουν σε απόσταση ασφαλείας.
Και το ίδιο θα γινόταν αν βρισκόσασταν εσείς 3οι ή φαινόταν να έχετε προοπτικές να σπάσετε τριάδα.

Οπότε σου λέει ο Σκόρδας τις προάλλες... οι οπαδοί να το κατεβάσουν δεν παίζει.
Πολύ πιθανών να "βρούμε τον Κάκο μπροστά μας" (όπως είχε δηλώσει ο ίδιος στο μάτς με τον ΠΑΟ που υπογράψαμε με επιφύλαξη το Φ.Α.) και να φάμε καμιά τιμωρία απο το πουθενά και άντε τρέχα μετά...
Μόνο ο Αρης θα έβγαινε μείον απο το άλλο σκηνικό. Οπότε για τα μάτια του Κάκου "βγάλτο"
Ουσιαστικά όμως το πανό δέν κατέβηκε... ίσα ίσα ανέβηκε στην κερκίδα και φαινόταν καλύτερα..
Δε ξέρω βέβαια τί κάλυψη και τί ζουμ έκανε η ΝΕΤ :down::down:

Θα μου πείς τώρα φίλε εμείς στην Τούμπα είχαμε πανό για τον Κωστάκη και δεν έγινε τίποτα.Μαγκιά σας.
Το θέμα είναι οτι άν θέλουν να σας-μας κάνουν κακό έχουν τον τρόπο.Και μπορούν να χτυπήσουν απο πολλές πλευρές.

Μπορεί εξωγηπεδικά να φαίνεται οτι έχετε καλύτερα κονέ - μεγαλύτερη δυναμική (κουμπαριές κτλ κτλ) και περνάει το δικό σας.
Στο τέλος όμως ξυρίζουν τον γαμπρό.
Εσύ σαν παοκτσής τί σε ικανοποιεί περισσότερο και τί θέλεις;
Να την λές με αυτόν τον τρόπο στον κάθε πχ Αρειανό & Ηρακλειδέα και να νομίζεις οτί είσαι υπεράνω;;; Ή να απεμπλακείς απο όλη αυτή τη βρωμιά και να στηρίζεσε στα πόδια σου;:hmm:

geologiko_karoto
21-02-08, 15:04
Μπορεί εξωγηπεδικά να φαίνεται οτι έχετε καλύτερα κονέ - μεγαλύτερη δυναμική (κουμπαριές κτλ κτλ) και περνάει το δικό σας.
Στο τέλος όμως ξυρίζουν τον γαμπρό.
Εσύ σαν παοκτσής τί σε ικανοποιεί περισσότερο και τί θέλεις;
Να την λές με αυτόν τον τρόπο στον κάθε πχ Αρειανό & Ηρακλειδέα και να νομίζεις οτί είσαι υπεράνω;;; Ή να απεμπλακείς απο όλη αυτή τη βρωμιά και να στηρίζεσε στα πόδια σου;:hmm:

Commandade Lambro Scordas

http://www.paokg4.org/images/textimages/fun/lamproskordes2_304.GIF

viardon
21-02-08, 15:32
ARE YOU IN OR OUT ??? ;)

ErrOr
21-02-08, 23:22
Έπιασαν τόπο βλέπω τα φυτίλια του Ραπτόπουλου (και όχι μόνο) ;)
Πιστεύω πολύ καλά έκανε και το κατέβασε ο ίδιος.
Ο Σκόρδας δεν προσπαθεί να πουλήσει κανά image ή να πλασάρει άλλη εικόνα απο αυτήν που είναι
Πράγμα που κάνει ο Ζαγοράκης. Μην παρεξηγηθώ εδώ....
Αρχηγός της εθνικής ήταν κτλ κτλ καλά κάνει και το εκμεταλλεύεται...
Στο τέλος θα κριθεί και αυτός.

Οταν βρεθήκαμε πρίν κάποιες αγωνιστικές 3οι στην βαθμολογία κινήσανε λυτούς και δεμένους για να μας κρατήσουν σε απόσταση ασφαλείας.
Και το ίδιο θα γινόταν αν βρισκόσασταν εσείς 3οι ή φαινόταν να έχετε προοπτικές να σπάσετε τριάδα.

Οπότε σου λέει ο Σκόρδας τις προάλλες... οι οπαδοί να το κατεβάσουν δεν παίζει.
Πολύ πιθανών να "βρούμε τον Κάκο μπροστά μας" (όπως είχε δηλώσει ο ίδιος στο μάτς με τον ΠΑΟ που υπογράψαμε με επιφύλαξη το Φ.Α.) και να φάμε καμιά τιμωρία απο το πουθενά και άντε τρέχα μετά...
Μόνο ο Αρης θα έβγαινε μείον απο το άλλο σκηνικό. Οπότε για τα μάτια του Κάκου "βγάλτο"
Ουσιαστικά όμως το πανό δέν κατέβηκε... ίσα ίσα ανέβηκε στην κερκίδα και φαινόταν καλύτερα..
Δε ξέρω βέβαια τί κάλυψη και τί ζουμ έκανε η ΝΕΤ :down::down:

Θα μου πείς τώρα φίλε εμείς στην Τούμπα είχαμε πανό για τον Κωστάκη και δεν έγινε τίποτα.Μαγκιά σας.
Το θέμα είναι οτι άν θέλουν να σας-μας κάνουν κακό έχουν τον τρόπο.Και μπορούν να χτυπήσουν απο πολλές πλευρές.

Μπορεί εξωγηπεδικά να φαίνεται οτι έχετε καλύτερα κονέ - μεγαλύτερη δυναμική (κουμπαριές κτλ κτλ) και περνάει το δικό σας.
Στο τέλος όμως ξυρίζουν τον γαμπρό.
Εσύ σαν παοκτσής τί σε ικανοποιεί περισσότερο και τί θέλεις;
Να την λές με αυτόν τον τρόπο στον κάθε πχ Αρειανό & Ηρακλειδέα και να νομίζεις οτί είσαι υπεράνω;;; Ή να απεμπλακείς απο όλη αυτή τη βρωμιά και να στηρίζεσε στα πόδια σου;:hmm:

Μαύρισα σ αυτά που θα σου απαντήσω.
Το ματς το έβλεπα με φίλους αρειανούς και τους λέω εκείνη την στιγμή "Τι κάνει αυτός ρε!Πάει καλά?Κατεβάζει το πανό των οπαδών σας???" και η απάντηση-δικαιολογία ήταν "Αφού είναι και αυτός οπαδός!" :rofl::rofl:
Το να μου συγκρίνεις τον Ζαγοράκη με τον οδοντίατρο,τι να σου πω!
Όταν ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι στην Τούμπα και είπε κατεβάστε το πανό,η απάντηση ήταν "Το πανό δεν κατεβαίνει,άμα θες λήξε το παιχνίδι".
Δεν υπήρχε περίπτωση να πάει ο Ζαγοράκης να κατεβάσει το πανό!Αν τολμούσε(που δεν υπήρχε ούτε μία στο εκατομμύριο) θα τον κυνηγούσε όλο το γήπεδο!
Αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά,καλώς(αν και δεν περιμένω να την καταλάβεις).
Μια ζωή με έσφαζαν και είμουν 3ος - 4ος,τι να μου πεις.Το έχω δει το έργο πολλές φορές και πολλά χρόνια.
Όντως χτυπάνε ΚΑΙ από άλλες μεριές,το βλέπουμε ακόμα και τώρα που είμαστε 7οι στην βαθμολογία!
Χμμμ,τα καλύτερα κονέ που τα είδες με τις κουμπαριές?Έλεος η προπαγάνδα!
Το ότι έχω μεγαλύτερη δυναμική(όχι μόνο από τους συμπολίτες μου) αυτό φαίνεται και το έχουμε πει πολλές φορές.
Μετά από 4 ήττες,7ος στην βαθμολογία και έχω κάνει 3 SOLD OUT στην σειρά!
Είμαι υπεράνω του Ηρακλειδέα και του Αρειανού,πως να το κάνουμε.Είμαι μεγαλύτερο μέγεθος όπως και να χει.
Τα περί απεμπλοκής από την βρωμιά,ρώτα τον Γκέμπελς.
Το κουράσαμε.



Υγ1: Πόνεσε πολύ η 3άρα,τελικώς.
Υγ2: Nikchris ακόμα περιμένω απάντηση για το γήπεδο.
http://press-gr.blogspot.com/2008/02/blog-post_1118.html
Υγ3: Αφού δεν πήρα απάντηση,τελικώς δεν έχουν συλλάβει κανέναν άλλον οπαδό εκτός ομάδας της Βορείου Ελλάδος... ΟΚ!

........Auto merged post: ErrOr added 17 Minutes and 9 Seconds later........

Πολύς λόγος έγινε για το πανό στο ΟΣΦΠ - Τσέλσι και τελικώς το βρήκαμε σε φώτο,θαυμάστε...
"ΌΛΗ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ. ΠΑΟΚΑΡΑ... "
http://www.paokmania.gr/content/view/500/1/

Πολύ έξυπνο και με νόημα για τον Απόλλων.





Υγ: Πέτυχα αυτά εδώ για το "αθηναικό κατεστημένο"
http://stavropst.blogspot.com/2008/01/blog-post_14.html
http://www.paokmania.gr/content/view/402/1/
Βέβαια πολλοί από σας δεν το γνωρίζατε και ούτε πιστεύω ότι φταίει το "αθηναικό κατεστημένο" επειδή ένας χαζός δημοσιογράφος λόγω γλυψίματος κάνει τέτοιες καγκαριές!
Αλλά δεν έχω πετύχει ανάλογο θέμα σε εφημερίδα της πόλης μας.Έχουν κάνει διάφορα,αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχει γίνει.(Βρε την Ναυτεμπορική!Το link της συγγνώμη της δεν υπάρχει πλέον!Γιατί άραγε :whistle:)

viardon
22-02-08, 11:45
Δεν κάνω παράθεση γιατί θα γίνει μακρυνάρι το πόστ...
Εν ολίγις για να μήν το κουράζομαι....

Την διαφορά σχέσεις Ζαγοράκη-Παοκτσήδων & Σκόρδα-Αρειανών την καταλαβαίνω πιστεψέ με.
Οντως το παιχνίδι δε θα το διέκοπτε σε μία φλεγόμενη Τούμπα. Και να το διέκοπτε όμως και να σε τιμωρούσαν δε θα έμπαινες σε ιδιαίτερες περιπέτειες... δεν χτυπούσες πεντάδα τότε. Λέω χτυπούσες για να μή νομίζεις οτι τα βλέπω μονόπλευρα πάντα. Δε λέω οτι χτυπάς τώρα αλλα you never know ελλαδιστάν είμαστε ;)

Οσο για τα κονέ που λές που τα είδα...?? στις χορηγείες και στα άτοκα δάνεια παράτασης ζωής. Μην επεκταθούμε ομως εδώ γιατί είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση. Παραδέξου όμως οτι χωρίς τις ενισχύσεις απο το κράτος θα είχες διαλυθεί ή μάλλον για να το θέσω καλύτερα θα είχες πέσει και θα προσπαθούσες να αναγεννηθείς ξανά γιατί ο ΠΑΟΚ δεν διαλύεται σωστά; ;)

Δεν αμφιβάλλω για την δυναμική σας.. και μπράβο σας για την στήριξη.
ΥΓ προσωπικά η 3άρα δεν με πόνεσε όσο ο τραυματισμός του Καράμπελα.Οπως επίσης στον πρώτο γύρο δεν χάρηκα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ γιατί αντίστροφα με τώρα, τότε είμασταν σαφώς ανώτεροι....
Κύκλος είναι αυτά... ;)
Ενδιαφέρων προβλέπεται το weekend θέλω να δώ πώς θα σας σφυρίξουν...
Εγώ θα πάω για ρεβανί πάντως
;)
Αντε καλημέρα

Petros
22-02-08, 11:50
Eπειδή αυτό το πράγμα το ακούω χρόνια από όλες τις ομάδες μπορεί κάποιος με απλά μαθηματικά να μου εξηγήσει τι στην ευχή σημαίνει αυτό το πράγμα?
(Πέρα από το οτι είναι αφραγκος ο Ζαγοράκης ή οτι χρωστάμε ή δεν ξέρω τι)

Δεν έχω και τις καλύτερες γνώσεις πάνω στα οικονομικά αλλά δεν νομίζω να σημαίνει τίποτα άλλο από το να μαζευτούνε λεφτά. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο από αυτό.



Για πρώτη φορά θα γίνει αυτό στην Ελλάδα και φιλοδοξούμε να το κάνει ο ΠΑΟΚ για πρώτη φορά.
Από τι άκουσα στο ράδιο για το εν λόγω θέμα με απλά ελληνικά "ΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ" με αρχικό κόστος μετοχής 0,36 λεπτά.
Βέβαια για να πιάσουμε τα 18 εκ. ευρώ είναι λίγο δύσκολο,αλλά είναι η αρχή για το άνοιγμα του ΠΑΟΚ στον λαό του.
Παράλληλα γίνεται και το άνοιγμα του ΑΣ ΠΑΟΚ με τις εγγραφές νέων μελών.
Πάμε στο περίπου σε ένα μοντέλο αλά barcelona ένα πράγμα. http://www.paok1926.gr/barca.asp

Η αύξηση μετοχικού κεφαλαίου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την ομάδα Λαικής Βάσης τύπου Μπαρτσελόνα (δυστυχώς!!). Είναι απλά εισπρακτικά τερτίπια - τα οποία είναι πολύ καλό που γίνονται μιας και η ομάδα χρειάζεται επιγόντως λεφτά.

Μακάρι κάποτε να φτάσουμε στο επίπεδο να μιλάμε για ΠΑΟΚ λαικής βάσης, όπου οι μετοχές θα είναι μοιρασμένες σε όλους τους ΠΑΟΣτσήδες, και χαιρομαι πολύ όταν βλέπω κινήσεις φιλάθλων που προωθούν την άποψη αυτή, αλλά πιστεύω ότι απέχουμε έτη φωτός από μια τέτοια κατάσταση...

@ ADSLgr.com All rights reserved.