PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
19-11-08, 07:08
Από το βίντεο δεν μπορεί να εξακριβωθεί δόλος από την πλευρά του Ντιόγο για να δικαιολογηθεί κληση για απολογία (εδώ καλά καλά δεν εξακριβώνεται το χτύπημα). Αν διαφωνεί κάποιος σ'αυτό περιμένω να μου το αιτιολογήσει και να μην αρχίσει τα "άλλα λόγια για να αγαπιόμαστε".

Μόνοι σας άλλωστε παραδεχθήκατε (με τα χιλια ζόρια) ότι η ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ αγκωνιά (το ξαναβάζω το "ενδεχόμενη" γιατί το replay δεν είναι διαφωτιστικό και έχω αμφιβολίες λόγω του αναίμακτου της υποθέσεως) μπορεί να ήταν και κίτρινη και όχι αποβολή αλλά οι ίδιοι τώρα ζητάτε τιμωρία μη συμμετοχης σε αγώνες για μία φάση που δεν μπορεί να εξακριβωθεί καν αν έχριζε αποβολής.

Όποιος έχει μάτια και προτίθεται να βγάλει για λίγο τις οπαδικές παρωπίδες είναι πανεύκολο να κατανοήσει το παραπάνω.

Ότι θα μιλάτε πάντως για αδικία πάλι είναι δεδομένο αφού τις καραμέλες τις ψωνίζουμε όλοι από το ίδιο περίπτερο. Κανείς δεν ξέρει να χάνει και να το παραδέχεται ως άντρας και χωρίς αστείες δικαιολογίες (μην παρεξηγηθείτε - ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ μιλάω)

Όντως πάντως τα συμπεράσματα βγήκαν από τη στιγμή που και οι πλέον σοβαροί Παοκτζήδες θεοποίησαν ή/και δικαιολογούν τον κάφρο που λέγεται Γκαρσία.

xabikos
19-11-08, 11:14
Καλά ΟΚ. Ότι πεις. Για να είστε ευχαριστημένοι και να μην μας λέτε κομπλεξικούς εσείς θα μας φτύνεται και εμείς θα λέμε βρέχει. Ήθελα να ήξερα αν κάποιος είπε εδώ μέσα ότι χάσαμε άδικα την Κυριακή;;

antreas9
19-11-08, 11:19
:rofl::rofl::rofl:
Γι αυτο ειστε και θα ειστε παντα πισω μας!Εκει σας αρμοζει να ειστε παντα:cool:
Βασικα ενα μεγαλο συγνωμη σε αυτο το γνησιο ανθος τον κυριο Γκαρσια!!

αν δεν είχε η κάθε ομάδα τέτοια λουλούδια/οπαδούς/επιστήμονες, σαν τον τσουκαλά, και τον μήνο, θα ήταν τόσο όμορφα γραφικός ο χώρος του ποδοσφαίρου??????????????????????????????????????

Burning Skies
19-11-08, 11:33
Καλά ΟΚ. Ότι πεις. Για να είστε ευχαριστημένοι και να μην μας λέτε κομπλεξικούς εσείς θα μας φτύνεται και εμείς θα λέμε βρέχει. Ήθελα να ήξερα αν κάποιος είπε εδώ μέσα ότι χάσαμε άδικα την Κυριακή;;

Αυτό έλειπε να πείτε και ότι χάσατε άδικα.
Το να μιλάτε για αδικία στην περίπτωση Γκαρσία, το ότι τον δικαιολογείτε (και αρκετοι τον έχετε θεοποιήσει) και το ότι προσπαθείτε να τον εξισώσετε με τον Ντιόγο βασισμένοι σε βολικές εκτιμήσεις δεν σου φτάνουν ως αποδείξεις απέλπιδος προσπάθειας διασκεδάσεως των εντυπώσεων μετά την ήττα της Κυριακής;;;
Κανείς δεν σας φτύνει, μόνοι σας αδικείτε τους εαυτούς σας.

xabikos
19-11-08, 11:49
Αυτό έλειπε να πείτε και ότι χάσατε άδικα.
Το να μιλάτε για αδικία στην περίπτωση Γκαρσία, το ότι τον δικαιολογείτε (και αρκετοι τον έχετε θεοποιήσει) και το ότι προσπαθείτε να τον εξισώσετε με τον Ντιόγο βασισμένοι σε βολικές εκτιμήσεις δεν σου φτάνουν ως αποδείξεις απέλπιδος προσπάθειας διασκεδάσεως των εντυπώσεων μετά την ήττα της Κυριακής;;;
Κανείς δεν σας φτύνει, μόνοι σας αδικείτε τους εαυτούς σας.

Λοιπόν άλλη μια φορά θα απαντήσω και τέρμα. Μάλλον εσύ βλέπεις τα πράγματα όπως σε συμφέρει. Κανείς εδώ μέσα δεν δικαιολόγησε τον Γκαρσία. Όλοι είπαμε ότι είναι απαράδεκτη ενέργεια. Επίσης δεν είπα ότι αυτό που έκανε είναι ίδιο με τον Ντιόγο. Αλλά σίγουρα και τα δόντια δεν έσπασαν από μόνα τους. Εσύ πας να βγάλεις λάδι τον Ντιόγο με τις ενδεχόμενες αγκωνιές. Γι αυτό και στο πιο πάνω ποστ είπα πως αν τιμωρηθεί ο Γκαρσία με τρεις αγωνιστικές θα πρέπει να πάρει και ο Ντιόγο μια. Με αυτό καταλαβαίνεις ότι δεν τους εξισώνω;;; Επίσης μην αναφέρεσαι σε κάποιους μεμονωμένους που υποστήριξαν και θεοποίησαν τον Γκαρσία. Τέτοιους κάφρους έχετε εσείς περισσότερους από εμας. :whistle:
Αυτά και τέλος από μένα.

Burning Skies
19-11-08, 12:20
1) Αγωνιστική τρως αν διαπιστωθεί ΕΣΚΕΜΜΕΝΗ ενέργεια. Αν κάτι τέτοιο δεν γίνεται να εξακριβωθεί από το βίντεο τότε δεν είναι δυνατόν και να παραπεμφθείς στον αθλητικό δικαστή. Αν αυτό δεν μπορείτε να το καταλάβετε και επιμένετε ότι θα είναι άδικο να μην τιμωρηθεί και ο Ντιόγο ΒΑΣΕΙ ΒΟΛΙΚΩΝ ΕΚΤΙΜΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ τότε I rest my case...
2) Δεν βγάζω λάδι τον Ντιόγο. Απλά μέχρι τώρα δεν μου έχει δείξει ότι παίζει βρώμικα όπως το εννοείτε εσείς. Το βίντεο της αγκωνιάς (όπου δεν φαίνεται καν αν υπήρχε χτύπημα πόσο μάλλον δόλος) δεν με πείθει για να αλλάξω άποψη. Εφόσον διαπιστώσω στο μέλλον δόλο σε εγκληματική ενέργεια του Ντιόγο (όπως σαφέστατα ήταν η μπουνιά του Γκαρσία) τότε ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ που θα τον σταυρώσω και μάλιστα χωρίς να τον δικαιολογήσω όπως κάνετε πολλοί σήμερα για τον παίχτη σας.
3) Η εξίσωση των 2 παιχτών (που μπορεί να μην την έκανες εσύ αλλά την έκαναν πολλοί ομοϊδεάτες σου) ΣΑΦΩΣ και είναι δικαιολόγηση του Γκαρσία...
4) Είπα και πριν ότι δεν μου αρκει να προκαταβάλλω καταστάσεις αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα μείνεις έκπληκτος στην ρεβάνς της Τούμπας για το κατά πόσο είναι "λίγοι και μεμονωμένοι" αυτή που θεοποίησαν τον Γκαρσία για την ενέργειά του.
5) Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω πώς γίνεται να σπάνε 2 δόντια ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΤΩΝΟΥΝ και ο παίχτης που τραυματίστηκε να μην αναφέρει άμεσα τον "τραυματισμό του" στον διαιτητή αλλά μετά από πολλές φάσεις και αφού πρώτα καθίσει μπουνιά στο στομάχι στον αντίπαλο του.

antreas9
19-11-08, 14:52
1) Αγωνιστική τρως αν διαπιστωθεί ΕΣΚΕΜΜΕΝΗ ενέργεια.
sorry, αλλά τότε γιατί τιμωρήθηκε ο μπαρκαουάν και ο ΓΧ πέρυσι μόνο, και ο βιτόλο με τον βάλλα και τον βούλη όχι???????????Γιατί αν δεν διαπιστώθηκε εκεί πρόθεση, τότε...πράγματι η δικαιοσύνη είναι τυφλή!

Rezwalker
19-11-08, 14:56
Μα το λέει και το topic

Το άσπρο - μαύρο πάνε να βγάλουν


Μιας και απότι βλέπω είσαι admin στο site, έχω να πω ότι τo ίδιο ισχύει και για σένα και για τους moderators γενικα του φορουμ (περί άσπρου-μαύρου)
Και εξηγώ: έκανα report ένα ιδιαιτερα χλευαστικό-ρατσιστικό σχόλιο, και αγνοήθηκε η αναφορά μου και φυσικά δεν έγινε σύσταση. (οχι σε αυτο το νημα, αλλα στο νημα του ολυμπιακου)
Το οποιο με απλά λόγια σημαίνει:
και με την βούλα των υπευθυνων του site, είναι ελεύθερος οποιος γουστάρει να γραφει ότι ρατσιστικό και χλευαστικό ακόμα και σε προσωπικό επίπεδο ΑΤΙΜΏΡΗΤΑ.
Οποιος λοιπόν έχει τέτοιους είδους φοβία περι συστασεων κλπ, μη μασάτε, είναι επίσημο πλέον.

Dimitris_80
19-11-08, 17:03
ΠΑΟΚ-Άρης κύπελλο κύριοι στη φάση των 16. :cool:

Μονό παιχνίδι στην Τούμπα και μόνο σε περίπτωση ισοπαλίας παίζουμε στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Εισιτήρια θα μας δώσετε; :confused:

subzer0
19-11-08, 17:19
Λοιπόν επειδή το θέμα της θεοποίησης του Γκαρσία αφορά μόνο εμένα εδώ μέσα και επειδή αμφισβητήθηκε και η σοβαρότητα μου (κάτι που με αφήνει παγερά αδιάφορο) έχω να πω τα εξής.

Από την αρχή έγραψα πως ήταν απαράδεκτο το χτύπημα του Γκαρσία , πως πρέπει να χρησημοποιηθεί το video του αγώνα γιατί ήταν φάση που διέφυγε από τον διαιτητή , πως ο Ολυμπιακός κέρδισε δίκαια , απλά κρατούσα μια επιφύλαξη για τον λόγο για τον οποίο ο Γκαρσία ήταν εκνευρισμένος με τον Ντιόγκο (δικαιολόγησα τον εκνευρισμό , όχι το χτύπημα).

Στην πορεία εμφανίστηκαν διάφορα.
Υπάρχει μια αγκωνιά του Ντιόγκο , υπάρχουν λόγια που έλεγε ο Ντιόγκο πριν το χτύπημα και υπάρχει μια στοχοποίηση της μιας μόνο πλευράς (ξαφνικά όλοι θυμήθηκαν το βρώμικο παρελθόν του Γκαρσία , ριπλέυ και πάλι ριπλέυ , λέμε ακόμα και για διώξιμο από την Ελλάδα (http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp?dtmDate=19/11/2008&cid=7).
Αντίθετα μιλάμε για το λιοντάρι του Ολυμπιακού , που τρώει σε όλα τα παιχνίδια ξύλο γιατί είναι παιχταράς , πουθενά οτι προκάλεσε , πουθενά ένα ριπλέυ της αγκωνιάς.
Πέρυσι στο ΠΑΟ - ΑΕΚ 2-1 , ψάχνανε να βρούνε κάμερες , και φτιάχνανε ειδικά στοπ-καρρε για να μας δείξουν τι έγινε στο σκηνικό Εν'Ντοι - Δέλλα.
Τώρα τίποτα. Δείξτε κάτι ρε παιδάκι μου , μπορεί να φανεί οτιδήποτε και να δικαιωθεί η μια ή η άλλη πλευρά και να ζητήσουν δημόσια συγγνώμη αυτοί που είχαν λάθος.

Που όμως. Μόνο ο Γκαρσία στον αθλητικό δικαστή και ο Ντιόγκο στην απ'εξω.

Αυτή η σειρά των γεγονότων με έκανε να θεοποιήσω τον Γκαρσία.
Και στο φινάλε : κανένας δεν θεοποίησε τον Γεωργιάδη , κανένας δεν θεοποίησε τον Βίτολο (σε αντίθεση με τους Ολυμπιακούς και τον Καστίγιο).

Δεν θεοποίησα εγώ τον Γκαρσία. Ούτε οι "κομπλεξικοί" ΠΑΟΚτσήδες.
Το σύστημα θεοποίησε τον Γκαρσία.
Ο Κιν δεν θεοποιήθηκε για το τάκλιν που "τέλειωσε την καρίερα του Χάαλαντ" αλλά για το όλο σκηνικό.
Ο Μπόμπαν ψηφίστηκε κορυφαίος Κροάτης γιατί χτύπησε Σέρβο αστυνομικό.
Ή αν θέλετε καλύτερα πολύς κόσμος (φίλαθλοι ομάδων) είχε ανάγκη να δει όλα αυτά που έκανε ο Γκαρσία στο Καραϊσκάκη.
Όποιος κατάλαβε , κατάλαβε.

viardon
19-11-08, 17:27
ΠΑΟΚ-Άρης κύπελλο κύριοι στη φάση των 16. :cool:

Μονό παιχνίδι στην Τούμπα και μόνο σε περίπτωση ισοπαλίας παίζουμε στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Εισιτήρια θα μας δώσετε; :confused:

Νομίζω δεν έχουν επιλογή... αλλά άντε να δούμε

xabikos
19-11-08, 17:43
Μπράβο ρε subzer0! Καλά τα είπες. Φτάνει πια με τις κοροϊδίες!!

Άντε να σας δώσουμε εισιτήρια να έρθετε και εσείς, να σκοτωθούμε άλλη μια φορά μεταξύ μας, να φάμε και οι δυο από ένα βαρβάτο πρόστιμο, να δω τι θα καταλάβουμε!!! :down::down:

viardon
19-11-08, 17:50
Εγω προτείνω να τυπώσετε μπλουζάκια ανάλογα του τελικού στο μπάσκετ μεταξύ Άρη και Εφές Πίλσεν σε εκείνο το αξέχαστο 50-48 :whistle:

Στο κύπελο είναι "υποχρεωτική" η παραχώρηση εισητηρίων;;;; Ή είναι άτυπα υποχρεωτική λόγω νοκ-αουτ;;;;

Γιατί πιστεύω σε αντίθετη περίπτωση αν παίζαμε στο Βικελίδης θα είχατε και εσείς δικαιολογημένα ενστάσεις ή κάνω λάθος;;;;

baldrick
19-11-08, 18:00
Ότι θα συγκρίνουμε και την αλίστου μνήμης καρατεκιά του Κιν με την αλητεία του Γκαρσία αυτό δεν το περίμενα...! Έχεις δίκιο... :closed:

subzer0
19-11-08, 18:06
Ότι θα συγκρίνουμε και την αλίστου μνήμης καρατεκιά του Κιν με την αλητεία του Γκαρσία αυτό δεν το περίμενα...! Έχεις δίκιο... :closed:

Κάνε τον κόπο να διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες τους 2 λόγους που παραθέτω το σκηνικό του Ρόι Κιν συγκρίνωντας το με αυτό του Γκαρσία και ξαναπέρνα. ;)

Rezwalker
19-11-08, 18:20
"Θαυμάστε" πρωτοσέλιδο των "επιστημόνων" ..
http://62.1.2.102/newspapers/2008/11/19/PROTA8LHTHS_b.jpg
Η πώρωση, ο φανατισμός, και η "δημοκρατία" σε όλο τους τo μεγαλείο :down:

Burning Skies
19-11-08, 18:54
Το σύστημα θεοποίησε τον Γκαρσία.


Κακούργα κοινωνία... :worthy::respekt::rofl:

subzer0
19-11-08, 18:56
Είπαμε όποιος κατάλαβε , κατάλαβε.
Οι Ολυμπιακοί είμαι σίγουρος πως δεν θα καταλάβουν. ;)

Burning Skies
19-11-08, 19:04
Είπαμε όποιος κατάλαβε , κατάλαβε.
Οι Ολυμπιακοί είμαι σίγουρος πως δεν θα καταλάβουν. ;)

Αν θες να βρεις υποστηρικτές ψάξε στους fan του UFC. ;)

subzer0
19-11-08, 19:07
Αν θες να βρεις υποστηρικτές ψάξε στους fan του UFC. ;)


Είπαμε όποιος κατάλαβε , κατάλαβε.
Οι Ολυμπιακοί είμαι σίγουρος πως δεν θα καταλάβουν. ;)

Ή θα κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. :whistle:

Burning Skies
19-11-08, 19:12
Ή θα κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. :whistle:

Ναι καλά. Εγώ αμφιβάλλω αν έχετε καταλάβει εσείς το τι προσπαθείτε να αποδείξετε. Ο Apok τα είπε μια χαρά όμως...

subzer0
19-11-08, 19:13
Ναι καλά. Εγώ αμφιβάλλω αν έχετε καταλάβει εσείς το τι προσπαθείτε να αποδείξετε. Ο Apok τα είπε μια χαρά όμως...

Ή θα συνεχίσουν να κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. :whistle:

Burning Skies
19-11-08, 19:15
Ή θα συνεχίσουν να κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. :whistle:

Ότι πεις... :oneup:

subzer0
19-11-08, 19:25
Οτι είχα να πω το είπα.
Τον λόγο πλέον έχει η αθλητική διακοσύνη. :rofl: :rofl: :rofl:

xabikos
21-11-08, 11:22
Πολλά αγωνιστικά προβλήματα για την ομάδα. Με δεδομένο πως δεν έχουμε και πολλές αλλαγές το ματς της Κυριακής γίνεται ακόμη πιο δύσκολο. Αν μπορέσουμε να κερδίσουμε θα είναι επιτυχία μιας και θα λείπουν αρκετοί παίκτες. Ότι και να γίνει όμως δεν πρέπει να αρχίσουμε τις γκρίνιες...

xabikos
24-11-08, 13:37
Η χθεσινή νίκη ήταν πάρα πολύ σημαντική. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι η ομάδα δεν έπαιξε καθόλου καλά. Για μένα ήταν πιο σημαντικό το χθεσινό παιχνίδι από το προηγούμενο μιας και μπορέσαμε μετά την ήττα να επανέλθουμε στις νίκες και να διατηρηθούμε αρκετά ψηλά στη βαθμολογία. Νομίζω πως ότι και να γίνει πλέον αγωνιστικά η χειρότερη θέση που μπορεί να πάρουμε είναι η τέταρτη οπότε θα έλθει και ο στόχος που έχουμε βάλει.
Βέβαια τα επόμενα παιχνίδια θα είναι ακόμη πιο δύσκολα μιας και χάσαμε και τον Μουσλίμοβιτς με τραυματισμό. Πλέον η ομάδα θα είναι πλήρης, αν δεν υπάρξει νέες ατυχίες, με το καινούριο έτος. Αν βοηθήσουν κάποιοι παίκτες από τον πάγκο και συνεχίζουμε να μην χάνουμε πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να διατηρηθούμε ψηλά. Αλλά όπως τονίζω συνέχεια ότι και να γίνει δεν πρέπει να γκρινιάξουμε παρά να στηρίξουμε την ομάδα μας...

Dimitris_80
24-11-08, 15:34
Κάτι κόκκινες σας χαρίστηκαν πάλι, κάτι πέναλτι δεν έδωσε στην Λάρισα...

Κάνω λάθος; :confused:

xabikos
24-11-08, 18:21
Δεν κάνεις κανένα λάθος!!
Αφού τα είπαμε. Έχουμε τον γιο του Γκαγκάτση και μας βοηθάει η διαιτησία σε όλα τα ματς.:rofl:

Spanos
24-11-08, 22:46
Επίσης ακούστηκαν πρωτοποριακά συνθήματα όπως

ΠΑΟΚ Θρησκεία Τρομοκρατία, τιμή και δόξα στον Πάμπλο τον Γκαρσία :rofl:

και το πούλμαν της Λάρισας δέχτηκε πέτρα στο παρμπρίζ χωρίς καμμιά καταδίκη απο την επίσημη ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Dimitris_80
25-11-08, 00:39
Επίσης ακούστηκαν πρωτοποριακά συνθήματα όπως

ΠΑΟΚ Θρησκεία Τρομοκρατία, τιμή και δόξα στον Πάμπλο τον Γκαρσία :rofl:

και το πούλμαν της Λάρισας δέχτηκε πέτρα στο παρμπρίζ χωρίς καμμιά καταδίκη απο την επίσημη ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Για ένα πράμα είμαι περήφανος: Ότι κάτι τέτοιες συμπεριφορές δεν επρόκειτο να γίνουν αποδεκτές από την δική μου ομάδα. Θα καταδικάζονταν όλα αυτά και από την επίσημη ΠΑΕ αλλά και από τους οργανωμένους οπαδούς. Και για να είμαι δίκαιος όχι μόνο από τη δική μου ομάδα, αλλά και από τις περισσότερες.

Ο καθένας βάζει τον πήχη εκεί που του αναλογεί. Είναι δικαίωμα του καθενός.

caloudika
25-11-08, 00:44
δε με λες φιλαρακι απο τους αμπελοκηποι..

εσυ ποια ομαδα υποστηρίζεις?
αυτην οι οπαδοί της οποίας χτες πεταγαν οτι εβρισκαν στον παγκο του ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ
ή
αυτήν οι οπαδοί της οποίας δολοφόνησαν τον οπαδό του Παναθηναικού σε εκείνο το ραντεβού???

εισαι και περήφανος..

Dimitris_80
25-11-08, 00:48
δε με λες φιλαρακι απο τους αμπελοκηποι..

εσυ ποια ομαδα υποστηρίζεις?
αυτην οι οπαδοί της οποίας χτες πεταγαν οτι εβρισκαν στον παγκο του ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ
ή
αυτήν οι οπαδοί της οποίας δολοφόνησαν τον οπαδό του Παναθηναικού σε εκείνο το ραντεβού???

εισαι και περήφανος..
Συμπολίτης εκ Χαριλάου μεριά είμαι φίλος... Συνειδητοποιημένος και μετανιωμένος από όλες τις μ@λ@κίες των οπαδών μας στο παρελθόν.

ErrOr
25-11-08, 00:55
Κάτι κόκκινες σας χαρίστηκαν πάλι, κάτι πέναλτι δεν έδωσε στην Λάρισα...

Κάνω λάθος; :confused:
Άντε στη φάση του Ίβιτς να το δεχτώ ότι είναι τραβηγμένη κόκκινη.(μιας και μπορούσε να δώσει κόκκινη για την πρόθεση...)
Το πέναλτι που το είδες?
Και αν είδες πέναλτι της Λάρισας,στο Ξάνθη-Άρης πέναλτι στον Παπά δεν είδες..?:whistle:


Επίσης ακούστηκαν πρωτοποριακά συνθήματα όπως

ΠΑΟΚ Θρησκεία Τρομοκρατία, τιμή και δόξα στον Πάμπλο τον Γκαρσία :rofl:

και το πούλμαν της Λάρισας δέχτηκε πέτρα στο παρμπρίζ χωρίς καμμιά καταδίκη απο την επίσημη ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Τι λέει? Πάλι πέναλτι δεν σας έδωσαν...?:rofl:
Αν και μοναδικοί στο είδος τους -στα συνθήματα οι οπαδοί του ΠΑΟΚ- δεν νομίζω να μην έχεις ακούσει τέτοιου είδους συνθήματα και σε άλλες ομάδες και δη στην δική σου...

Γιατί να βγάλει ανακοίνωση και να καταδικάσει κάτι το οποιό δεν γνωρίζει πως έγινε και από ποιους έγινε?
Πέρυσι στο σφαγιαστικό Λάρισα-ΠΑΟΚ 4-3(από 0-3!) με 2 μούφα πέναλτι και μετά μας έσπασαν και το λεωφορείο είδες κανέναν από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ να βγάζει ανακοίνωση για την σφαγιαστική διαιτησία ή να βγάζει ανακοίνωση για το σπάσιμο του λεωφορείου και να αναφέρεται προς την ΠΑΕ ΑΕΛ ζητώντας από μέρους της την καταδίκη της πράξεως αυτής?
Γιατί δεν έβγαλε ανακοίνωση συγνώμης για το ότι μετά το ματς έσπασαν οι παίκτες του τα αποδυτήρια στην Τούμπα και το ότι την έπεσαν με άγριες διαθέσεις στον Μπακαγιόκο?
Γιατί δεν έβγαλε ανακοίνωση συγνώμης για το ότι κάψανε το βράδυ της ίδιας μέρας το λεωφορείο του ΠΑΟΚ που ήταν παρκαρισμένο στην Βούλγαρη?
Γι αυτά δεν είχε να πει τίποτα ε?
Ο Πηλαδάκης συχνά-πυκνά δείχνει όποτε μπορεί τα αντιΠΑΟΚτσήδικα αισθήματα του.
Ξεκίνησε από τα επεισόδια με τον Πανσερραικό(ζητώντας την επόμενη μέρα την παραδειγματική τιμωρία του ΠΑΟΚ λες και ήξερε τι έγινε),όταν πρωτοήρθε σαν πρόεδρος της Σούπακλίκας πήγε να την πει στον Ζαγοράκη αλλά την άκουσε στέρεο,στα τηλεοπτικά πήγε να μας εξισώσει με τον Άρη και την ομαδούλα του και φτάνει τώρα να ζητάει και τα ρέστα.(και κανά 2 ακόμα σκηνικά τα οποιά δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό)
Τον πονάει ακόμα ποιο πολύ φέτος τον (ΑΕΚτσή αν δεν κάνω λάθος)Πηλαδάκη που είναι ο ΠΑΟΚ 2ος και δεν μπορεί ούτε τα προσχήματα να κρατήσει.:rofl:

Για το θέμα των εισιτηρίων για τα ΠΑΟΚ-Άρης (τώρα στο κύπελλο) δεν νομίζω να υπάρχει θέμα,μιας και το έχω ξαναπεί και όποιος δεν μπορεί να το καταλάβει ή δεν έχει μυαλό(για να μην το πω αλλιώς) ή το λέει εκ του πονηρού.
Και οι μεν (βλ. ΠΑΟΚ) και οι δε (βλ. Άρης) ότι κίνηση κάνουν ΚΑΙ ΚΑΛΑ για εισιτήρια είναι μόνο και μόνο κινήσεις εντυπωσιασμού γνωρίζοντας ότι δεν πρόκειται να πάρει κανένας τους εισιτήρια.
Δεν αφήνει (ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ) η Αστυνομία και οι ίδιοι τους ουσιαστικά δεν θέλουν και βρίσκουν συνέχεια φθηνές δικαιολογίες.
Δηλαδή οι γαυροβάζελοι γιατί δεν ζητούν ποτέ εισιτήρια ο ένας από τον άλλον?
Αυτοί χαζοί είναι και μεις οι έξυπνοι που θέλουμε εισιτήρια?

Για το ματς κυπέλλου ΠΑΟΚ-Άρης η προϊστορία του Ελληνικού κυπέλλου έχει δείξει ότι όσες φορές βρεθήκαμε αποκλείσαμε τον Άρη....
Μέχρι τότε δεν ξέρουμε πως θα είναι οι ομάδες και έχουμε αρκετό καιρό για να μιλήσουμε και γι αυτό το ματς.

Για το ματς της Λάρισας το ξέραμε ότι θα ήταν πολύ δύσκολο(είναι πολύ καλή ομάδα) και έδειχνε να πηγαίνει στο Χ,μιας και λόγω απουσιών και καλής παρουσίας της Λάρισας δεν βρίσκαμε χώρους να κάνουμε ευκαιρίες.
Ευτυχήσαμε να πάρουμε το τρίποντο -για ακόμα μια φορά από στημένη φάση- μετά από ήττα και με τόσες ελλείψεις.
Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα νικητή και μετά από πολλά χρόνια ο ΠΑΟΚ μπορεί και παίρνει ματς χωρίς να παίξει καλό ποδόσφαιρο απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους όπως η Λάρισα.
Η απουσία ΚΑΙ του Μουσλίμοβιτς(τον φάγαμε και αυτόν:sorry:) για τον επόμενο μήνα περιττό να πούμε ότι επιθετικά θα μας στοιχίσει πάρα πολύ.
Στα επόμενα ματς οι ρεζέρβες έχουν να αποδείξουν ότι αξίζουν να είναι ρεζέρβες στον ΠΑΟΚ(αν όχι ακόμα και κάτι παραπάνω) και να πάρουν τα επόμενα υποτιθέμενα """"εύκολα"""" ματς.
Επόμενο ματς ο κακός μας εφιάλτης από πέρυσι (βλ.Θρασύβουλος) και με τις δεδομένες απουσίες το εκτός έδρας ματς τείνει να χαρακτηριστεί ως επικίνδυνο!
Χρειάζεται μεγάλη προσοχή,σοβαρότητα και υπομονή για να πάρουμε τους 3 βαθμούς.

Τέλος για άλλη μία φορά θα αναφερθώ στον μεγάλο Φερνάντο Σάντος ο οποίος έχει φτιάξει μία ομάδα η οποία με το πνεύμα νικητή που διαθέτει ακόμα και στην κακή της μέρα μπορεί και κερδίζει τόσο δυνατούς αντιπάλους.
Επίσης τον "τσαπατσούλη" Μπακαγιόκο των 120.000 ευρώ μπόρεσε και τον ένταξε μέσα στο σύνολο και μας έχει ξελασπώσει σε αρκετά ματς.(για τον οποίο είχα τεράστιες αμφιβολίες και με εκπλήσσει θετικότατα!)
Έφτιαξε τον Μαλεζά των 40.000 ευρώ ο οποίος και με δική του προσωπική δουλειά από ρεζέρβα έγινε -δικαίως- αναντικατάστατο μέλος της άμυνας.

ΠΑΟΚ Academy: 2ο Talent Day
http://www.paokfc.gr/shownews.jsp;jsessionid=BAD7ECFCBD99F5E7A6FAE84B7813030E?newsCode=20081121134549296
Οι καλές κινήσεις συνεχίζονται και φέτος!:oneup:

Υγ: Πολύ καλή η κίνηση των παικτών -σε πρώτη φάση- και της διοίκησης με το να δώσουν το πριμ νίκης στο ματς με την Λάρισα στην οικογένεια του μικρού κοριτσιού που έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας.


Τώρα το είδα....

Για ένα πράμα είμαι περήφανος: Ότι κάτι τέτοιες συμπεριφορές δεν επρόκειτο να γίνουν αποδεκτές από την δική μου ομάδα. Θα καταδικάζονταν όλα αυτά και από την επίσημη ΠΑΕ αλλά και από τους οργανωμένους οπαδούς. Και για να είμαι δίκαιος όχι μόνο από τη δική μου ομάδα, αλλά και από τις περισσότερες.

Ο καθένας βάζει τον πήχη εκεί που του αναλογεί. Είναι δικαίωμα του καθενός.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Dimitris_80
25-11-08, 00:59
Άντε στη φάση του Ίβιτς να το δεχτώ ότι είναι τραβηγμένη κόκκινη.(μιας και μπορούσε να δώσει κόκκινη για την πρόθεση...)
Το πέναλτι που το είδες?
Και αν είδες πέναλτι της Λάρισας,στο Ξάνθη-Άρης πέναλτι στον Παπά δεν είδες..?:whistle:
Ναι θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι η φάση του Παπά, αν και δεν αποκόπτεται πλεονέκτημα απο τον παίκτη με την στραβοκλωτσιά του Ρονάλντο αφού την ώρα που πέφτει ο Παπάς, η μπάλα έχει ήδη φτάσει στον Σηφάκη.

Για δες όμως και τα 3 ανύπαρκτα οφσάιντ που μας έκοψαν, το ένα εκ των οποίων ήταν τετ-α-τετ του Κόκε και ζύγιασε τις φάσεις.

Το πέναλτι που ζητάει η Λάρισα είναι μαρς.

ErrOr
25-11-08, 01:06
Ασχέτως που έχει φτάσει η μπάλα είναι ανατροπή του Παπά από στραβοκλωτσιά του Ρονάλντο και πέναλτι.
Δεν έχει ολίγον πέναλτι ή μαρς πέναλτι...Ένα είναι το πέναλτι και η συγκεκριμένη φάση είναι ορισμός του πέναλτι.
Ένα οφσαιντ σε έκοψαν και το έκανες σημαία!Το ότι δεν μπορείτε να βάλετε γκολ δεν σου φταίει!
Το ότι ο Χαβίτο μόνος του σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα εκτός γηπέδου δεν σε χάλασε!
Το οφσαιντ του Κόκε σας χάλασε.
Όσο για το πέναλτι της Λάρισας....Υπάρχει φάουλ εκτός περιοχής και ΟΧΙ πέναλτι!(κοίτα το καλύτερα)


Υγ: Ξέχασα να αναφερθώ και στο Ηρακλής-ΟΣΦΠ....σαν πολύ φιλικό δεν σας φάνηκε βρε παιδιά?
Μέχρι και η κερκίδα φιλική ήταν.

Burning Skies
25-11-08, 01:20
Υγ: Ξέχασα να αναφερθώ και στο Ηρακλής-ΟΣΦΠ....σαν πολύ φιλικό δεν σας φάνηκε βρε παιδιά?
Μέχρι και η κερκίδα φιλική ήταν.

Λέω και εγώ, άρρωστος ήσουν και μας ξέχασες;;; :p
Ναι φιλικό, όπως και πέρσι. ;)
Αγκαλιές με άλλους όμως έκανε ο Ρέμος (βλέπε Ντέμη) ενώ με μας είχε λυσσάξει για την διαιτησία.
Παίξαμε μπάλα και το πήραμε άνετα. Τόσο απλά...

Sakoulas
25-11-08, 07:00
Υγ: Ξέχασα να αναφερθώ και στο Ηρακλής-ΟΣΦΠ....σαν πολύ φιλικό δεν σας φάνηκε βρε παιδιά?
Μέχρι και η κερκίδα φιλική ήταν.

Μηπως ησουν στο γηπεδο?
Αν οχι, σαν πολυ ευκολα εβγαλες αποφαση μου φαινεται... :down:

Οσοι πηγαν ξερουν...

ΥΓ1. και που να εβλεπες και τις φατσες τους μετα το τελος του αγωνα... :(
ΥΓ2. σαν να μου φαινεται οτι ο αοιδος μας κοροιδευει ολους, αλλα θα περιμενω μεχρι το τελος της περιοδου για να πω κατι παραπανω :hmm:
ΥΓ3. σιγα ρε μην εχετε προβλημα με τον βουλη... Αν αυτο το ματς σου φαινεται ιδιαιτερα επικινδυνο, δεν θα επρεπε να εισαι στην θεση που εισαι... Για ΟΦΗ, Σερρες, Ηρακλη, Αστερα και Λειβαδια ΕΙΝΑΙ επικινδυνο... Οχι για σενα... Αυτα τα λενε οι προεδροι των ομαδων, ετσι ωστε αν κατσει στραβο αποτελεσμα να εχουν να λενε οτι ''σας το λεγαμε''... Αλλα, ΑΛΛΟ στραβο αποτελεσμα και ΑΛΛΟ ''δεν μπορει η ομαδα''...

subzer0
26-11-08, 17:01
Είχα πάει την Κυριακή στο γήπεδο και προς το παρών χαίρομαι την άδεια μου.
Ένας περυσινός ΠΑΟΚ κέρδισε την καλύτερη ομάδα που αντιμετώπισε φέτος (και αυτή βέβαια δεν μας απείλησε σχεδόν καθόλου απλά είχε πολύ καλή κυκολοφορία της μπάλας).
Ο καλύτερος παίχτης ήταν ο Μάρκος Αντόνιο πράγμα που δεν άφησε να φανεί η απουσια του Κοντρέαρς.
Πολύ σημαντικό οτι νικήσαμε χωρίς τον Μουσλίμοβιτς που έτσι κι αλλιώς σ'αυτό το παιχνίδι ήταν σαν να μην έπαιξε.
Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.
Δεν με φοβίζουν οι απουσίες.
Αυτό που με φοβίζει είναι οτι φημολογείτε πως θα παραιτηθεί ο Γκαγκάτσης και μετά που θα βρουν άλλοθι οι γνωστοί άγνωστοι (αυτοί που εμφανίστηκαν μετά την 8η αγωνιστική) να λένε τα ωραία τους. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Το σύνθημα για τον Γκαρσία ήταν πάρα πολύ ωραίο , το έγραψα και στο status μου στο Facebook.
Είμαι τέρμα υπέρ τέτοιων συνθημάτων και το γεγονός πως το τραγουδούσε όλο το γήπεδο αποδεικνύει αυτά που έγραφα μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.
Είμαι τέρμα κατά για οτι έγινε στο λεωφορείο της Λάρισας αλλά δυστυχώς δεν είμαι ντετέκτιβ ούτε και η δοιήκηση του ΠΑΟΚ για να ξέρουμε ποιός το έκανε.

AV4
26-11-08, 18:06
για την πετρα ο πηλαδακης περσυ εβγαλε ανακοινωση που στο ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 4-3 σπασανε το παρμπριζ του
λεοφωρειου στην λαρισα και τραυματιστηκε ελαφρια ο κυριακος κυριακος ελπροσωπος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ?
οχι φυσικα γιατι η ΑΕΛ δεν εχει ευθυνη για οτι συμβαινει εκτος γηπεδου ....γιαυτο κυριε πηλαδακη προτου
βγαλετε ανακοινωσεις δειτε τι κανατε εσεις και μετα να ζητατε το ιδιο για τους αλλους.....

ErrOr
26-11-08, 19:24
Μηπως ησουν στο γηπεδο?
Αν οχι, σαν πολυ ευκολα εβγαλες αποφαση μου φαινεται... :down:

Οσοι πηγαν ξερουν...

ΥΓ1. και που να εβλεπες και τις φατσες τους μετα το τελος του αγωνα... :(
ΥΓ2. σαν να μου φαινεται οτι ο αοιδος μας κοροιδευει ολους, αλλα θα περιμενω μεχρι το τελος της περιοδου για να πω κατι παραπανω :hmm:
ΥΓ3. σιγα ρε μην εχετε προβλημα με τον βουλη... Αν αυτο το ματς σου φαινεται ιδιαιτερα επικινδυνο, δεν θα επρεπε να εισαι στην θεση που εισαι... Για ΟΦΗ, Σερρες, Ηρακλη, Αστερα και Λειβαδια ΕΙΝΑΙ επικινδυνο... Οχι για σενα... Αυτα τα λενε οι προεδροι των ομαδων, ετσι ωστε αν κατσει στραβο αποτελεσμα να εχουν να λενε οτι ''σας το λεγαμε''... Αλλα, ΑΛΛΟ στραβο αποτελεσμα και ΑΛΛΟ ''δεν μπορει η ομαδα''...

Όχι δεν ήμουν στο γήπεδο και το ματς το είδα από την TV.
Από αυτό που είδα και άκουγα ήταν ότι δεν άκουσα τους οπαδούς του Ηρακλή να έχουν την ίδια θέρμη που είχαν στο μεταξύ μας ματς.
Αν το πάρεις και διαφορετικά,θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερη θέρμη και να ""ανταποδίδουν"" τα γνωστά συνθήματα περί Μακεδονίας και Θεσσαλονίκης των γαύρων...
Δεν είδα,ούτε άκουσα το ίδιο πάθος...
Δεν ξέρω γιατί συνέβη(προφανώς κακή μέρα) αλλά συνέβη και χτύπησε άσχημα μετά και το γεγονός των παραπάνω εισιτηρίων που διέθεσαν.
Ο αοιδός αν δεν γυρίσει ο Ξανθόπουλος ή κάποιος που να κατέχει το άθλημα δεν τον βλέπω να την βγάζει καθαρή με αυτά που κάνει.
Και πέρυσι υποτίθεται ότι δεν είχαμε πρόβλημα και φάγαμε 4!
Το έχω ξαναπεί...Δεν υπάρχει εύκολη ή δύσκολη ομάδα.Ιδίως φέτος.
Την συγκεκριμένη όπως και τους Πανθρακικό,Πανσερραικό,Λεβαδειακό,Εργοτέλη και τώρα με Κοστένογλου και τον Αστέρα Τρίπολης τις κατατάσσω στις επικίνδυνες ομάδες!
Μπορούν ανά πάσα στιγμή να σου κάνουν την ζημιά αν δεν τις υπολογίσεις.
Δεδομένων των απουσιών μας εκτός από επικίνδυνες,αυτές οι ομάδες μπορούν να θεωρηθούν πλέον και δύσκολες ομάδες.

@AV4 φαντάσου εκτός από την ανακοίνωση για τον ΠΑΟΚ,έβγαλαν ανακοίνωση και για τον Μίνο! http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Larisa/221708.html
Είχαμε και φουσκωτούς λέει στα αποδυτήρια και τους την έπεσαν!Και μετά ήρθαν οι μέλισσες κτλ κτλ..
Δεν έσπασαν τα αποδυτήρια αλλά έναν κάδο μόνο και αυτό γιατί έχασαν από την διαιτησία!:rofl:
Γεια σου ρε Πηλαδάκη με τα ωραία σου!
Μάλλον άρχισε να κάνει παρέα με τον Πανόπουλο και τον Θεοδωρίδη για να γράφει τέτοιου είδους ανακοινώσεις!Δεν εξηγείται αλλιώς.
Φυσικά για ακόμα μία φορά δεν αναφέρθηκε στο πέσιμο που έκαναν οι παίκτες του στον Μπακαγιόκο,ούτε αναφέρθηκε για το κάψιμο του πούλμαν του ΠΑΟΚ που έγινε το ίδιο βράδυ...


Όλη η αλήθεια για την μπουνιά του Γκαρσία!
http://www.youtube.com/watch?v=CuqCgAWSuug

snips
26-11-08, 19:47
Και τι σχέση έχει ο Θεωδορίδης με τον Πηλαδάκη ο οποίος μάλιστα (πηλαδάκης) είπε για την διαιτισία τα εξής, μεταξύ άλλων, σε συνέντευξη εφ όλης της ύλης στο "Playboy".

"Οι φωνές είναι οι μισές από ότι ήταν τις προηγούμενες χρονιές! Είναι έντονες, είναι από συγκεκριμένες ομάδες. Είμαι πεπεισμένος ότι πολλές ομάδες φωνάζουν με σκοπό, είναι πολλές ομάδες οι οποίες έχουν συσσωρευμένη πικρία από προηγούμενα χρόνια και φωνάζουν, ενώ υπάρχουν και οι ομάδες οι οποίες πραγματικά έχουν το δίκιο τους να φωνάζουν. Αυτό όμως που συμβαίνει φέτος και είναι η πεμπτουσία της Σουπερ Λιγκ!!!!!! είναι ότι δεν έχει μείνει ατιμώρητος κακός διαιτητής!!!!!!!!!!!!!!! Αυτό συμβαίνει για πρώτη φορά στα χρονικά. Πείτε μου τι ήταν αυτό το όποιο εξόργιζε εμένα σαν παράγοντα ή τον φίλαθλο μιας ομάδας; Η ατιμωρησία ήταν. Η ατιμωρησία παραπέμπει σε δόλο. Τι στιγμή που δεν υπάρχει ατιμωρησία δεν μπορεί κάνεις να καταγγείλει δόλο, δεν μπορεί κανείς να πάει να σφυρίξει άσχημα και να βγει λάδι όπως συνέβαινε τα παλιότερα χρόνια, αντίθετα επιβραβεύεται και ο καλός. Διαιτητεύει ξανά και ξανά. Φωνές βέβαια θα ακούγονται για πολλά χρόνια ακόμα και μέχρι να ωριμάσει στην κοινωνία μας η φράση ανθρώπινο λάθος".
Πέρα για πέρα αλήθειες δηλαδή ο γελοίος.

supermario
26-11-08, 20:26
Και τι σχέση έχει ο Θεωδορίδης με τον Πηλαδάκη ο οποίος μάλιστα (πηλαδάκης) είπε για την διαιτισία τα εξής, μεταξύ άλλων, σε συνέντευξη εφ όλης της ύλης στο "Playboy".

"Οι φωνές είναι οι μισές από ότι ήταν τις προηγούμενες χρονιές! Είναι έντονες, είναι από συγκεκριμένες ομάδες. Είμαι πεπεισμένος ότι πολλές ομάδες φωνάζουν με σκοπό, είναι πολλές ομάδες οι οποίες έχουν συσσωρευμένη πικρία από προηγούμενα χρόνια και φωνάζουν, ενώ υπάρχουν και οι ομάδες οι οποίες πραγματικά έχουν το δίκιο τους να φωνάζουν. Αυτό όμως που συμβαίνει φέτος και είναι η πεμπτουσία της Σουπερ Λιγκ!!!!!! είναι ότι δεν έχει μείνει ατιμώρητος κακός διαιτητής!!!!!!!!!!!!!!! Αυτό συμβαίνει για πρώτη φορά στα χρονικά. Πείτε μου τι ήταν αυτό το όποιο εξόργιζε εμένα σαν παράγοντα ή τον φίλαθλο μιας ομάδας; Η ατιμωρησία ήταν. Η ατιμωρησία παραπέμπει σε δόλο. Τι στιγμή που δεν υπάρχει ατιμωρησία δεν μπορεί κάνεις να καταγγείλει δόλο, δεν μπορεί κανείς να πάει να σφυρίξει άσχημα και να βγει λάδι όπως συνέβαινε τα παλιότερα χρόνια, αντίθετα επιβραβεύεται και ο καλός. Διαιτητεύει ξανά και ξανά. Φωνές βέβαια θα ακούγονται για πολλά χρόνια ακόμα και μέχρι να ωριμάσει στην κοινωνία μας η φράση ανθρώπινο λάθος".
Πέρα για πέρα αλήθειες δηλαδή ο γελοίος.

Η τιμωρια ειναι οι 2 ή 3 αγωνιστικες που μπορει να "φαει" το καθε κορακι;;;
Σιγα το ωα. Αφου μετα θα ειναι ετοιμος να φορεσει τα γαντια του και να ξαναχειρουργησει. Τι να λεμε τωρα.

Οσο δεν ποναει η τσεπη του Ελληνα δεν καταλαβαινει απο τιμωρια. Αντι λοιπον για να μην παιζουν καποιες αγωνιστικες, για πες του οτι οταν κανει μαλακιες ΔΕΝ θα πληρωνεται αυτο το παιχνιδι, θα πληρωνει 20.000 προστιμο και θα παιζει τα επομενα 5 παιχνιδια απληρωτος.

Μονο ετσι θα τους τσουζει η τιμωρια.

Sakoulas
27-11-08, 06:34
Όχι δεν ήμουν στο γήπεδο και το ματς το είδα από την TV.
Από αυτό που είδα και άκουγα ήταν ότι δεν άκουσα τους οπαδούς του Ηρακλή να έχουν την ίδια θέρμη που είχαν στο μεταξύ μας ματς.
Αν το πάρεις και διαφορετικά,θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερη θέρμη και να ""ανταποδίδουν"" τα γνωστά συνθήματα περί Μακεδονίας και Θεσσαλονίκης των γαύρων...
Δεν είδα,ούτε άκουσα το ίδιο πάθος...
Δεν ξέρω γιατί συνέβη(προφανώς κακή μέρα) αλλά συνέβη και χτύπησε άσχημα μετά και το γεγονός των παραπάνω εισιτηρίων που διέθεσαν.

Και πέρυσι υποτίθεται ότι δεν είχαμε πρόβλημα και φάγαμε 4!
Το έχω ξαναπεί...Δεν υπάρχει εύκολη ή δύσκολη ομάδα.Ιδίως φέτος.
Την συγκεκριμένη όπως και τους Πανθρακικό,Πανσερραικό,Λεβαδειακό,Εργοτέλη και τώρα με Κοστένογλου και τον Αστέρα Τρίπολης τις κατατάσσω στις επικίνδυνες ομάδες!
Μπορούν ανά πάσα στιγμή να σου κάνουν την ζημιά αν δεν τις υπολογίσεις.
Δεδομένων των απουσιών μας εκτός από επικίνδυνες,αυτές οι ομάδες μπορούν να θεωρηθούν πλέον και δύσκολες ομάδες.

Πηγα στο γηπεδο και ξερω τι σου λεω... Ο Ηρακλης ειχε παραπανω κοσμο απο'τι με τον ΠΑΟΚ, αρα και περισσοτερη κερκιδα... Μεσα στο γηπεδο ακουγοταν πολυ καθαρα ( και αρκετες φορες δεν μπορουσαν να ακουστουν οι γαυροι... )
Σε καθε συνθημα υπηρξε απαντηση, πιστεψε με και σ'αυτο...

Παντως, φιλος που το ειδε και αυτος απο την τν μου ειπε ακριβως το ιδιο με σενα... :hmm::hmm:

Επισης, συγκρινεις τον περσινο ΠΑΟΚ με τον φετινο??? Απεχουν ετη φωτος οι δυο ομαδες ( η περσινη με την φετινη εννοω )...
Δεν λεω πως ο Θρασυβουλος δεν ειναι αξιομαχη ομαδα. Αυτο που λεω ειναι οτι, αν καθησει στραβο αποτελεσμα για τον ΠΑΟΚ, θα φταιει αποκλειστικα ο ιδιος ο ΠΑΟΚ... Οχι ο βουλης...

Τον Εργοτελη μην τον βαζεις στο ιδιο καλαθι με τις αλλες ομαδες... Φετος ειναι πιο σοβαρος απο καθε αλλη χρονια...
Οσο για τον Αστερα, ας δουμε πρωτα πως θα πανε σε 4-5 αγωνες και μετα μπορουμε να εξαγουμε ενα πρωτο συμπερασμα...

xabikos
28-11-08, 00:15
Να και κάτι πολύ ευχάριστο για την ομάδα μας. Επιτέλους (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/222055.html)άρχισε η διαθέση των μετοχών και στον κόσμο. Είναι 33 λεπτά η μια. Ελπίζω να στηρίξουμε αρκετοί την ομάδα. Αν μπορέσει να καλύψει την αύξηση ο κόσμος είναι πολύ βασικό μιας και από εκεί και ύστερα δεν θα έχουμε ανάγκη κανέναν μεγαλομέτοχο και ο ΠΑΟΚ θα ανήκει στον κόσμο του.

Rezwalker
29-11-08, 20:02
Έχω περιέργεια να δω τι θα πουν τώρα περί υιού Γκαγκάτση οι λαλίστατοι από τα διπλανά νήματα οπαδοί του βάζελου και του γαύρου.. τι έγινε στο goal του Θρασύβουλου? ασίστ με γροθιά ε? μήπως σκοπεύετε να μας πείτε ότι είχε ρεπό ο υιός? τι έγινε στην δεύτερη κιτρινη του Garcia=κόκκινη? πάλι ρεπό είχε? :rolleyes: Άντε, για να τελειώνουμε με τα παραμυθάκια..

Burning Skies
29-11-08, 20:07
Έχω περιέργεια να δω τι θα πουν τώρα περί υιού Γκαγκάτση οι λαλίστατοι από τα διπλανά νήματα οπαδοί του βάζελου και του γαύρου.. τι έγινε στο goal του Θρασύβουλου? ασίστ με γροθιά ε? μήπως σκοπεύετε να μας πείτε ότι είχε ρεπό ο υιός? τι έγινε στην δεύτερη κιτρινη του Garcia=κόκκινη? πάλι ρεπό είχε? :rolleyes: Άντε, για να τελειώνουμε με τα παραμυθάκια..

Είδες κανέναν Ολυμπιακό να σας δουλεύει για την διαιτησία;;;;;

Rezwalker
29-11-08, 20:12
Είδες κανέναν Ολυμπιακό να σας δουλεύει για την διαιτησία;;;;;

Αυτα περι "κουμπαριας" τα εχω ακουσει απο ολους τους οπαδους του ΠΟΚ. Και δεν ειναι απαραιτητο να εχουν ειπωθει απαραιτητα εδω, υπαρχουν και ραδιοφωνα. Στο νήμα αυτό η αλήθεια είναι ότι έχουν αναλάβει εργολαβία αυτή την δουλειά η βάζελοι κυρίως.

Burning Skies
29-11-08, 20:23
Αυτα περι "κουμπαριας" τα εχω ακουσει απο ολους τους οπαδους του ΠΟΚ. Και δεν ειναι απαραιτητο να εχουν ειπωθει απαραιτητα εδω, υπαρχουν και ραδιοφωνα. Στο νήμα αυτό η αλήθεια είναι ότι έχουν αναλάβει εργολαβία αυτή την δουλειά η βάζελοι κυρίως.

Εσύ όμως αναφέρθηκες στους λαλίστατους οπαδούς εδώ μέσα (γι' αυτό και η παρέμβαση μου)...

subzer0
29-11-08, 21:15
Απόδοση δικαιοσύνης. Έτσι αποκαλώ οτι έγινε στο σημερινό παιχνίδι.
Το οποίο πάντως είχε πολλά περίεργα.
Αέρα περιμέναμε , βροχή βγήκε και πολλά γλιστρίματα από τους παίχτες και των 2 ομάδων.
2 λεπτά πριν βάλουμε το πρώτο γκολ , από δικό μας λάθος ο Θρασύβουλος έχασε μια ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται.
Και αμέσως μετά την ισοφάριση έγινε αυτό που έγινε με τον ταλαντούχο πιτσιρικά.
Για τον Δαλούκα τι να πω.
Απλά σκεφτείτε οτι αυτός ήταν ο διαιτητής του ΠΑΟ-Ολυμπιακός.
Αυτούς τους διαιτητές έχουμε τι να κάνουμε.
Αρχηγάρα με τα όλα της ο Κονσεϊσάο , ηγέτης ο Βερόν και καθάρισε ο Σάντα Κλάους.
Για μένα κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι , παρά τις απουσίες.
Rezwalker έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις αλλά έχει και ο Burning Skies καθώς οι Ολυμπιακοί στο νήμα μας δεν έχουν κάνει κουβέντα για διατησία.(Κακώς το λέω γιατί θα μας κατηγορήσουν για συνεργασία :p ).
Ο Γκαρσία νομίζω πως πλέον στοχοποιείται.
Δεν υπάρχει αθλητική δικαιοσύνη (κυριολεκτικά όμως αυτήν την φορά :p ) και πήρε την κατάσταση στα χέρια του ο αδέκαστος Δαλούκας.

Rezwalker
29-11-08, 22:31
Rezwalker έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις αλλά έχει και ο Burning Skies καθώς οι Ολυμπιακοί στο νήμα μας δεν έχουν κάνει κουβέντα για διατησία.(Κακώς το λέω γιατί θα μας κατηγορήσουν για συνεργασία :p ).


Εντάξει ναι, μετά διευκρίνισα όμως ότι τo εννοούσα γενικότερα (βιαστηκα λιγο στο αρχικο ποστ :p)

........Auto merged post: Rezwalker πρόσθεσε 1 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Δεν υπάρχει αθλητική δικαιοσύνη (κυριολεκτικά όμως αυτήν την φορά :p ) και πήρε την κατάσταση στα χέρια του ο αδέκαστος Δαλούκας.

Πολύ γουστάρω πάντως που σημερα κερδίσαμε ΚΑΙ τον διαιτητή..
μια από τις μεγάλες μας διαφορες από πέρσι..:oneup:
Και όλα αυτά με μεγάλες απουσίες λόγω τραυματισμών και καρτών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.