PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
29-11-08, 22:39
Ο Γκαρσία νομίζω πως πλέον στοχοποιείται.

Χωρίς να έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης (μου πέρασε η όρεξη :p ) και τελείως φιλικά να ρωτήσω κάτι:
Για την γροθιά τι ποινή έφαγε τελικά;

subzer0
29-11-08, 22:58
Χωρίς να έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης (μου πέρασε η όρεξη :p ) και τελείως φιλικά να ρωτήσω κάτι:
Για την γροθιά τι ποινή έφαγε τελικά;

Έχει λήξει εδώ και κάποιες εβδομάδες η θητεία των δικαστών και έχει γίνει ένα μπέρδεμα σχετικά με τους καινούριους.
Ακριβώς δεν θυμάμαι τι μπέρδεμα είναι αυτό άλλα έχει να κάνει με καταστατικά και τέτοια.
Για αυτό πιο πριν έγραψα πως κυριολεκτικά δεν υπάρχει αθλητική διακιοσύνη. :p
Συνήθως δικάζουν όπως να'ναι , τώρα δεν υπάρχουν καθόλου.

xabikos
29-11-08, 23:15
Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μας έτσι όπως εξελίχτηκε το ματς. Σαφώς και η ομάδα έκανε ένα καλό παιχνίδι και μου άρεσε ότι στις περισσότερες προσπάθειες ψάξαμε ορθολογικά το γκολ. Νικήσαμε δίκαια μιας και ο Θρασύβουλος δεν εκμεταλλεύτηκε τα λάθη μας. Ειδικά αυτό του Αντόνιο ήταν πολύ χτυπητό. Μεγάλο κέρδος και το γκολ του Αθανασιάδη που ήταν και πολύ δύσκολο. Ίσως θα πρέπει στο επόμενο ματς να πάρει και αυτός την ευκαιρία του. Για την διαιτησία τώρα τι να πω; Μου άρεσε αυτό που έγινε για να μην μπορεί να πει κανείς τίποτα για κουμπαριές και τα λοιπά. Απλά ο άνθρωπος ήταν ανίκανος. Γιατί και το χέρι δεν είδε αλλά και μετά κακώς τον απέβαλε. Δε νομίζω πως ήθελε να μας κόψει βαθμούς. Επίσης έβγαλε πολύ εύκολα και την κάρτα στον Γκαρσία. Κακώς βέβαια και αυτός πήγε και δημιούργησε θέμα μιας και το παιχνίδι είχε λήξει.
Τώρα για το επόμενο παιχνίδι είναι και πάλι εξαιρετικά δύσκολο λόγω κυρίως των πολλών απουσιών και της ανόητης κάρτας του Γκαρσία. Θα πρέπει πάλι να δώσουμε το παρών και να βοηθήσουμε την ομάδα.
Τέλος να πω και πάλι ότι η συμπεριφορά των οπαδών είναι απαράδεκτη και καλά θα κάνει η ΠΑΕ να μην πάρει ξανά εισιτήρια. Θα πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τηρούμε και δεν μπορούμε να επιβάλουμε κάποιες καταστάσεις με το έτσι θέλω και με τσαμπουκάδες...;)

NiKapa
30-11-08, 00:01
Τα εκτροπα συνεχιζονται..τις ζημιες τις πληρωνει ο Τεο η, η σουπερ λου...η κανεις..???
Επι του γηπεδου ,μπραβο για το αποτελεσμα..;)

bianconero
30-11-08, 00:46
Τέλος να πω και πάλι ότι η συμπεριφορά των οπαδών είναι απαράδεκτη και καλά θα κάνει η ΠΑΕ να μην πάρει ξανά εισιτήρια. Θα πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τηρούμε και δεν μπορούμε να επιβάλουμε κάποιες καταστάσεις με το έτσι θέλω και με τσαμπουκάδες...;)

Τί ακριβώς έγινε; Μπορείς να πεις;


Edit: Έμαθα τελικά τί έγινε. Οι φίλαθλοι που έμειναν μετά τη λήξη του αγώνα, ως διαμαρτυρία για τη σύλληψη ενός από τους οπαδούς, κατά την αποχώρηση άφησαν πίσω τους αρκετές υλικές ζημιές, κυρίως σε σταθμευμένα αυτοκίνητα :down:

alfagamma
30-11-08, 02:36
Χωρίς να έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης (μου πέρασε η όρεξη :p ) και τελείως φιλικά να ρωτήσω κάτι:
Για την γροθιά τι ποινή έφαγε τελικά;
Την ίδια ποινή που έφαγε για την αγκωνιά ο Ντιογκο...
μόνο που ο ΓΚΑΡΣΙΑ θα τιμωρηθεί ενώ ο Ντιογκο ούτε ψύλλος στον κόρφο του...μονόφθαλμη δικαιοσύνη.
Όσο για τον αγώνα σήμερα, τα λόγια ειναι περιττά, κερδίσαμε τον ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ τον διαιτητή και τον κακό ... Σαντος. Ήταν αλλαγή αυτή που έκανε να βγάλει τον μπακαγιοκο αντί του ανύπαρκτου Αναστασακου? από εκείνη την στιγμή κλειστήκαμε χωρίς να έχουμε κάποιον μπροστά να κρατάει μπάλα. Τι να πω σήμερα έπαθα, και όχι τίποτα άλλο ο Κλάους θα κάνει πολύ καιρό να παίξει αφού τον εξέθεσε τον Σαντος... που πας ρε κ@#!παιδο? σε βάζει στο 89΄ και εσύ βάζεις γκολ?
Για να αναλάβουν όλοι τις ευθύνες που τους αναλογούν, διοίκηση να προστατέψει την ομάδα και προπονητής στα αγωνιστικά να κάνει επιλογές πιο σωστές.
Το σημαντικό πάντως είναι ότι με τα όλα αρνητικά παραμένουμε στη δεύτερη θέση και περιμένουμε το στραβοπάτημα του γαύρου ( ο βαζελος έκανε το "χρέος" του).

Sakoulas
30-11-08, 07:31
Τέλος να πω και πάλι ότι η συμπεριφορά των οπαδών είναι απαράδεκτη και καλά θα κάνει η ΠΑΕ να μην πάρει ξανά εισιτήρια. Θα πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να τηρούμε και δεν μπορούμε να επιβάλουμε κάποιες καταστάσεις με το έτσι θέλω και με τσαμπουκάδες...;)

Αν ολοι σκεφτοντουσαν σαν και σενα, δεν θα δημιουργουταν εκτροπα ( και προφανως μιλαω για ολους τους οπαδους, ολων των ομαδων )... ΜΠΡΑΒΟ...
:oneup: :oneup: :oneup:

Για το παιχνιδι, απο την αρχη ελεγα πως ειναι στο χερι του ΠΑΟΚ. Και τα καταφερε, εστω και δυσκολα ( αγχωτικα θα ελεγα ). Αυτο θα πει να εχεις νοοτροπια νικητη, οπως φαινεται να εχει φετος ο ΠΑΟΚ. Αυτο πιστευω οφειλεται σε μεγαλο βαθμο στον Σαντος...

Burning Skies
30-11-08, 10:53
Την ίδια ποινή που έφαγε για την αγκωνιά ο Ντιογκο...
μόνο που ο ΓΚΑΡΣΙΑ θα τιμωρηθεί ενώ ο Ντιογκο ούτε ψύλλος στον κόρφο του...μονόφθαλμη δικαιοσύνη.


Αφού σου είπα ότι δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση. Άλλο πράγμα είναι να παραπεμφθείς και να μην τιμωρηθείς (που έχει συμβεί συχνά και με παίχτες μου) και άλλο πράγμα να μην παραπεμφθείς. Από τη στιγμή που σε παραπέμπουν όμως είναι απαράδεκτο να μην τιμωρείσαι.

Η ουσία είναι ότι ΔΕΝ έχουμε μονόφθαλμη δικαιοσύνη αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ δικαιοσύνη.

xabikos
30-11-08, 12:27
Τί ακριβώς έγινε; Μπορείς να πεις;

Edit: Έμαθα τελικά τί έγινε. Οι φίλαθλοι που έμειναν μετά τη λήξη του αγώνα, ως διαμαρτυρία για τη σύλληψη ενός από τους οπαδούς, κατά την αποχώρηση άφησαν πίσω τους αρκετές υλικές ζημιές, κυρίως σε σταθμευμένα αυτοκίνητα :down:

Δεν έγινε μονό αυτό. Όλα ξεκίνησαν από το γεγονός ότι είχαμε 1500 εισιτήρια αλλά θέλαμε να μπούμε πολλοί παραπάνω. Αυτό απλά δεν γίνεται. Και σίγουρα αυτή η στάση δεν βοηθάει την ομάδα αλλά πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί, όπως το τεράστιο πρόστιμο για το ματς με τον Ηρακλή.

Επίσης θα ήθελα να δω τώρα τον κύριο Πηλαδάκη αν θα μιλήσει για την διαιτησία. Από ότι διαβάζω πεντακάθαρο οφσάιντ το πρώτο γκολ της Λάρισας.

ErrOr
30-11-08, 13:49
Επισης, συγκρινεις τον περσινο ΠΑΟΚ με τον φετινο??? Απεχουν ετη φωτος οι δυο ομαδες ( η περσινη με την φετινη εννοω )...
Δεν λεω πως ο Θρασυβουλος δεν ειναι αξιομαχη ομαδα. Αυτο που λεω ειναι οτι, αν καθησει στραβο αποτελεσμα για τον ΠΑΟΚ, θα φταιει αποκλειστικα ο ιδιος ο ΠΑΟΚ... Οχι ο βουλης...

Τον Εργοτελη μην τον βαζεις στο ιδιο καλαθι με τις αλλες ομαδες... Φετος ειναι πιο σοβαρος απο καθε αλλη χρονια...
Οσο για τον Αστερα, ας δουμε πρωτα πως θα πανε σε 4-5 αγωνες και μετα μπορουμε να εξαγουμε ενα πρωτο συμπερασμα...

Αν είδες το ματς θα κατάλαβες ότι μπορούσε άνετα να κάτσει στραβό αποτέλεσμα μιας και το ματς έγινε επικίνδυνο λόγω Σάντος,κακού αγωνιστικού χώρου και Δαλούκα.
Ενώ είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και μπορούσαμε άνετα να το καθαρίσουμε εύκολα,ο Σάντος με την αλλαγή Μπακαγιόκο-Μπαλάφα+το αδικαιολόγητο σβήσιμο μηχανών της ομάδας άλλαξε τις ισορροπίες του παιχνιδιού.
Από το πουθενά έκανε μία φάση ο Θρασύβουλος και τελικώς μπόρεσε και έβαλε γκολ έτσι όπως το έβαλε.
Το καλό ήταν ότι έτσι όπως μπήκε το γκολ ξύπνησε την ομάδα και τον Σάντος και τελικώς ευτυχήσαμε να πάρουμε το παιχνίδι βάζοντας 2ο γκολ.


Απόδοση δικαιοσύνης. Έτσι αποκαλώ οτι έγινε στο σημερινό παιχνίδι.
Το οποίο πάντως είχε πολλά περίεργα.
Αέρα περιμέναμε , βροχή βγήκε και πολλά γλιστρίματα από τους παίχτες και των 2 ομάδων.
2 λεπτά πριν βάλουμε το πρώτο γκολ , από δικό μας λάθος ο Θρασύβουλος έχασε μια ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται.
Και αμέσως μετά την ισοφάριση έγινε αυτό που έγινε με τον ταλαντούχο πιτσιρικά.

Αρχηγάρα με τα όλα της ο Κονσεϊσάο , ηγέτης ο Βερόν και καθάρισε ο Σάντα Κλάους.
Για μένα κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι , παρά τις απουσίες.
Rezwalker έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις αλλά έχει και ο Burning Skies καθώς οι Ολυμπιακοί στο νήμα μας δεν έχουν κάνει κουβέντα για διατησία.(Κακώς το λέω γιατί θα μας κατηγορήσουν για συνεργασία :p ).
Ο Γκαρσία νομίζω πως πλέον στοχοποιείται.
Δεν υπάρχει αθλητική δικαιοσύνη (κυριολεκτικά όμως αυτήν την φορά :p ) και πήρε την κατάσταση στα χέρια του ο αδέκαστος Δαλούκας.
+1


Τα εκτροπα συνεχιζονται..τις ζημιες τις πληρωνει ο Τεο η, η σουπερ λου...η κανεις..???
Επι του γηπεδου ,μπραβο για το αποτελεσμα..;)
Τις ζημιές με τον Ηρακλή τις πλήρωσε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ...
Τις ζημιές εντός/εκτός γηπέδου και στα πέριξ χωριά στο Λάρισα-ΠΑΟ ποιος τις πλήρωσε?...η Λάρισα?ο ΠΑΟ?η σουπερ λου?...η κανείς??


Χωρίς να έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης (μου πέρασε η όρεξη :p ) και τελείως φιλικά να ρωτήσω κάτι:
Για την γροθιά τι ποινή έφαγε τελικά;

Αυτήν που έφαγε ο Ντιόγκο,η Λάρισα και ο ΠΑΟ στο μεταξύ τους ματς,ο Πιπίνης και και και...για να μην πάω σε παλιότερα ματς.


Την ίδια ποινή που έφαγε για την αγκωνιά ο Ντιογκο...
μόνο που ο ΓΚΑΡΣΙΑ θα τιμωρηθεί ενώ ο Ντιογκο ούτε ψύλλος στον κόρφο του...μονόφθαλμη δικαιοσύνη.
Όσο για τον αγώνα σήμερα, τα λόγια ειναι περιττά, κερδίσαμε τον ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ τον διαιτητή και τον κακό ... Σαντος. Ήταν αλλαγή αυτή που έκανε να βγάλει τον μπακαγιοκο αντί του ανύπαρκτου Αναστασακου? από εκείνη την στιγμή κλειστήκαμε χωρίς να έχουμε κάποιον μπροστά να κρατάει μπάλα. Τι να πω σήμερα έπαθα, και όχι τίποτα άλλο ο Κλάους θα κάνει πολύ καιρό να παίξει αφού τον εξέθεσε τον Σαντος... που πας ρε κ@#!παιδο? σε βάζει στο 89΄ και εσύ βάζεις γκολ?
Για να αναλάβουν όλοι τις ευθύνες που τους αναλογούν, διοίκηση να προστατέψει την ομάδα και προπονητής στα αγωνιστικά να κάνει επιλογές πιο σωστές.
Το σημαντικό πάντως είναι ότι με τα όλα αρνητικά παραμένουμε στη δεύτερη θέση και περιμένουμε το στραβοπάτημα του γαύρου ( ο βαζελος έκανε το "χρέος" του).

Είναι αυτό που λένε...η μισή αλήθεια είναι χειρότερη από ψέμα!
Και το κάλεσμα από το πειθαρχικό της σουπερλιγκ μόνο του Γκαρσία είναι η μισή αλήθεια.
Συμφωνούμε σε γενικές γραμμές σε όλα αλλά το γνωστό που λέμε σε κάθε άδικη διαιτησία "η διοίκηση να προστατέψει την ομάδα" δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει!
Δεν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει από τον ΠΑΟΚ.
Από άλλες ομάδες μπορεί,αλλά από τον ΠΑΟΚ δεν γίνεται.
Μια ζωή όσο θυμάμαι τον ΠΑΟΚ πάντα αυτό το πρόβλημα υπήρχε.
Όταν πήγαινε να σηκώσει κεφάλι ή γινόταν κάτι υπέρ του(ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ) ερχόταν η σφαγή.
Τον Δαλούκα τον είχα για καλό διαιτητή.
Μετά τα χθεσινά παρατράγουδα φάνηκε ότι ήταν σε εντεταλμένη διαιτησία.
Ξεκινάμε και με το καλημέρα δίνει τραβηγμένη κίτρινη σε Μαλεζά στο 19' λεπτό.(και του Βερόν στο 59' αν θυμάμαι καλά τραβηγμένη ήταν)
Μετά στη φάση του γκολ τον εκθέτουν τα replay μιας και από τις κάμερες φαίνεται ότι η φάση με το χέρι εξελίσεται μπροστά του στα 2 μέτρα και αφήνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Φτάνουμε και στις 2 κίτρινες του Γκαρσία που ενώ ακόμα γυρνούσαν οι παίκτες για να πάρουν θέση για την σέντρα,δίνει κίτρινη στον Γκαρσία γιατί ήταν μέσα στο ημικύκλιο και καπάκι 2η κίτρινη γιατί του είπε μερικά "γαλλικά".(από τι θυμάμαι σε αντίστοιχη φάση με τον Λέτο στο ΠΑΟ-ΟΣΦΠ που του είχε πει γύρω στις 5-6 φορές f@ck F@ck δεν συνέβει τίποτα)
Αν δεν είναι αυτό στοχοποίηση και εντεταλμένη διαιτησία,ε τότε τι να πω.
Το έχω ξαναπεί σε παλιότερο ποστ μου ότι τον Δαλούκα τον θεωρώ καλό διαιτητή και από έναν καλό διαιτητή σαν αυτόν τέτοια τραγικά λάθη αν μη τι άλλο τα θεωρώ εκ του πονηρού και στοχευμένα.
Ο βάζελος από τι δείχνει θα συνεχίσει να κάνει το χρέος του και απέδειξε για άλλη μία φορά ότι το αποτέλεσμα στο Μιλάνο ήρθε καθαρά από τύχη.
Ο ΟΣΦΠ πάντως στο ματς με την ανύπαρκτη Μπενφίκα έδειξε ότι αρχίζει και αποκτά φόρμα.
Δεν μένω στην μαγική εικόνα των 5 γκολ(4 φάσεις έκανε στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε 4 γκολ.Μέχρι και ο Πατσατζόγλου στόπαρε και έβαλε με το αριστερό πόδι γκολ στο παραθυράκι!ΕΛΕΟΣ!) αλλά στο ότι πρέσαρε ακόμα και στο 89'.
Πάντως με το πάθος,την όρεξη και την φρεσκάδα που εμφανίστηκαν στο εν λόγω ματς,μου έδωσε την εντύπωση ότι σαν να ήθελαν να δώσουν απάντηση στην νίκη του ΠΑΟ επί της Ίντερ.
Βέβαια έπαιξε και τον ρόλο της η τραγική Μπενφίκα που το πήραν πολύ αψήφιστα το ματς και κατέβηκαν με τα δεύτερα.
Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει σήμερα ο Sir Τάκης...


Δεν έγινε μονό αυτό. Όλα ξεκίνησαν από το γεγονός ότι είχαμε 1500 εισιτήρια αλλά θέλαμε να μπούμε πολλοί παραπάνω. Αυτό απλά δεν γίνεται. Και σίγουρα αυτή η στάση δεν βοηθάει την ομάδα αλλά πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί, όπως το τεράστιο πρόστιμο για το ματς με τον Ηρακλή.

Επίσης θα ήθελα να δω τώρα τον κύριο Πηλαδάκη αν θα μιλήσει για την διαιτησία. Από ότι διαβάζω πεντακάθαρο οφσάιντ το πρώτο γκολ της Λάρισας.

Μας είχαν δώσει 1400 εισιτήρια και υπήρχαν διαθέσιμα ακόμα 1000 στα εκδοτήρια.
Όταν έχεις πολύ κόσμο και πας σε μία ομάδα που οπαδικά είναι ανύπαρκτη λογικό είναι να θέλεις περισσότερα εισιτήρια.
Το παράλογο είναι να μην σου δίνουΝ και όχι το ότι θέλει πολύς κόσμος να πάει να δει το ματς!
Δηλαδή οι ΑΕΚτσήδες όταν πήγαν στην Φυλή ήταν 1400 μόνο και τους έλεγαν δεν θα μπείτε ποιο πολλοί???Μην τρελλαθούμε!
Ο ΠΑΟΚτσής γιατί να μην έχει την δυνατότητα να πάει με περισσότερο κόσμο από τα 1400 εισιτήρια που του διατέθηκαν?(υπόψιν,ο Θρασύβουλος δεν είχε πρόβλημα αλλά η Αστυνομία!:hmm:)
Ο Εργοτέλης και ο ΟΦΗ γιατί δίνουν πάντα περισσότερα εισιτήρια από αυτά που τους ζητάμε?
Μην εστιάζετε μόνο στο τελικό αποτέλεσμα ενός συμβάντος,αλλά και στην αρχή αυτού.
Όταν έχεις τόσο κόσμο http://www.youtube.com/watch?v=YuYo3zkb1c8 που διψάει να δει την ομάδα του λογικό είναι να υπάρχουν και εντάσεις.(το βιντεάκι είναι τραβηγμένο από την μέση της κεντρικής κερκίδας και τραβάει το πέταλο)
Το πρόβλημα είναι του τι κάνουμε για να μην υπάρχουν αυτές και το εάν έχουμε την καλή θέληση,διάθεση να μην δημιουργηθούν.
Από τι φαίνεται ούτε οι μεν,ούτε οι δε έχουν την θέληση να βάλουν νερό στο κρασί τους για να μην δημιουργούνται τέτοιου είδους προβλήματα.

Το 1ο γκολ της Λάρισας ήταν γύρω στα 2 μέτρα πεντακάθαρο offside!
Πες πες αξίωσε και πήρε το τρίποντο στο επόμενο ματς ο πρόεδρος..:nono:
Δεν βγήκε όμως να πει τίποτα για την διαιτησία:twisted:

Burning Skies
30-11-08, 14:36
Δεν το συνεχίζω γιατί το κοιτάτε οπαδικά και είπα ότι δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση.
Συγχαρητήρια για την νίκη σας υπό αντίξοες συνθήκες. :oneup:

subzer0
01-12-08, 01:49
Μπορεί να εκτελεστεί η σέντρα όταν υπάρχουν παίχτες στο αντίπαλο μισό του γηπέδου και όχι στο δικό τους?
Ρε τον Μίστερ Βαρούχα θα μας τρελάνει. Όλα τα βλέπει τον Δάρλα που είναι ακόμα στο μισό του Λεβαδειακού δεν τον είδε.

Sakoulas
01-12-08, 06:11
Το 1ο γκολ της Λάρισας ήταν γύρω στα 2 μέτρα πεντακάθαρο offside!
Πες πες αξίωσε και πήρε το τρίποντο στο επόμενο ματς ο πρόεδρος..:nono:
Δεν βγήκε όμως να πει τίποτα για την διαιτησία:twisted:

Τελικα, βγηκε και εκανε δηλωσεις...

Πηλαδάκης: Δεν γουστάρω να κερδίζουμε έτσι... (http://www.sportdog.gr/new/TeamPage.aspx?team_id=225)

bianconero
01-12-08, 09:31
Δύο ερωτήσεις που έχω, μετά τα τραγελαφικά που έγιναν στο σκ που πέρασε:

1) Την ώρα της σέντρας του 2ου γκολ που πετύχαμε, ο παίκτης του Θρασύβουλου ΧΩΡΙΣ να αλλάξει πάσα με άλλον συμπαίκτη του, την πετάει πάνω στον Γκαρσία, με επακόλουθο όσα ξέρουμε. Ο κανονισμός δεν λέει ότι η σέντρα γίνεται με την πάσα 2 συμπαικτών; Επίσης την ώρα της σέντρας, ο διαιτητής δεν έχει σφυρίξει και 2 παίκτες του ΠΑΟΚ είναι ακόμη πίσω από την σέντρα (Δάρλας και κάποιος ακόμη που δεν θυμάμαι). Η όλη σέντρα, δεν ήταν άκυρη; :hmm:

2) Στο πέναλτυ που κακώς δόθηκε και εκτέλεσε η Άεκ, δόθηκε σωστά επανάληψη. Γνωρίζετε αν κατά την επανάληψη, μπορεί να αλλάξει ο παίκτης που το εκτελεί; Δεν γνωρίζω τον κανονισμό και δεν άκουσα πουθενά (novasports, ερτ) να αναφέρεται. Έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να το ξαναεκτελέσει ο Μαντούκα και όχι οποιοσδήποτε άλλος (όχι ότι τελικά μας χάλασε :rolleyes:).

skapetis
01-12-08, 10:44
Ο πηλαδάκης τα λέει χύμα είτε χάνει είτε κερδίζει. Δεν είναι η πρωτη φορά που λέει "δε γουστάρω" και του αξίζουν πολλά μπράβο.

Η εκδίκαση της υπόθεσης με τον Γκαρσία έχει αναβληθεί 2 φορές. Δεν είναι ότι τη γλύτωσε, απλά δεν εκδικάστηκε. Από κει και πέρα έφαγε και την άδικη κόκκινη χθές και (αν δεν κάνω λάθος) θα φάει τώρα μεγαλύτερη ποινή λόγω υποτροπής, έχει και τα χρωστούμενα ... ωραία πράγματα. Είναι που καθαρίζει για τον παοκ ο γκακάτσης

Spanos
01-12-08, 15:54
Η εκδίκαση της υπόθεσης με τον Γκαρσία έχει αναβληθεί 2 φορές. Δεν είναι ότι τη γλύτωσε, απλά δεν εκδικάστηκε. Από κει και πέρα έφαγε και την άδικη κόκκινη χθές και (αν δεν κάνω λάθος) θα φάει τώρα μεγαλύτερη ποινή λόγω υποτροπής, έχει και τα χρωστούμενα ... ωραία πράγματα. Είναι που καθαρίζει για τον παοκ ο γκακάτσης

Μαζί με την μη εκδίκαση της υπόθεσης Γκαρσία, ξεχάστηκε και η αγκωνιά του Ντιόγο. Επίσης είπαμε να πας καλά αλλα οχι και να ξεπεράσεις τον Ολυμπιακό, υπάρχουν και όρια.

apok
01-12-08, 15:55
Αλήθεια τι δήλωση ήταν αυτή που έκανε
" να το δώσουν απο τώρα στον ΟΣΦΠ "

που κολλούσε αυτό;

subzer0
01-12-08, 16:48
Δεν παραπέμπεται ο Δαλούκας. (http://www.sport-fm.gr/article/156410) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Και αντε έχω όλη την καλή διάθεση να πιστέψω πως δεν είδε την φάση με το χέρι.
Στην αποβολή του Γκαρσία που υπάρχει καταφανέστατος , για εμένα , δόλος συν οτι δεν υπάρχει θέμα εκτέλεσης σέντρας με παίχτες του ΠΑΟΚ στο μισό του Λεβαδειακού αυτό πάλι μόνο εμείς το βλέπουμε?
@ xabikos
1) Η σέντρα εκετελείτε με την μπάλα υποχρεωτικά προς τα μπροστά και οι αντίπαλοι πρέπει να είναι έξω από το ημικύκλιο της σέντρας και προς την μεριά που αμύνονται.
Αυτοί που εκτελούν την σέντρα μπορεί να είναι όσοι θέλουν εκεί.Καλά έκανε ο πααίχτης του Λεβαδσειακού και πέταξε την μπάλα μπροστά αλλά είπαμε δεν υπάρχει θέμα εκτέλεσης της σέντρας με παίχτες στο άλλο μισό (κάτι που δείχνει και ο Γκαρσία στον Δαλούκα)
2) Για το πέναλτι της ΑΕΚ που λες πάλι δεν τίθεται θέμα.
Στην επανάληψη όποιος παίχτης θέλει το χτυπάει.
3) Τώρα στην άδεια μου έμαθα οτι ο πιτσιρικάς ο Γεωργίου είναι από τα μέρη μας - σου.
Δεν το ήξερα. Μακάρι να του δοθούν και αυτου οι ευκαιρίες

@ skapetis
Και μετά τον αγώνα με τον ΟΦΗ τα ίδια λέγανε ο Πηλαδάκης και οι παίχτες του.
Οτι δεν θέλουν να κερδίζουν έτσι.
Από λόγια έχουμε χορτάσει. Από ουσία μηδέν.
Σαν άρχοντας της Super Λιγκας τι έχει κάνει ο Πηλαδάκης?
Ούτε αθλητικοί δικαστές δεν υπάρχουν.
Σ'αυτήν την αγωνιστική έγιναν όργια σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια και είχαμε 2 παραπομπές βοηθών ΜΟΝΟ.
Ξέρω δεν είναι αρμοδιότητα της Super Λιγκας αλλά κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους.

@ apok
Η δήλωση του Γκαρσία δεν κολλάει κάπου.
Πιστεύω πάντως πως όπως νιώθει οτι τον έχουν στοχοποιήσει πλέον μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό έτσι κι αυτός στοχοποιεί τον Ολυμπιακό για ότι του συμβαίνει.

apok
01-12-08, 16:53
@ apok
Η δήλωση του Γκαρσία δεν κολλάει κάπου.
Πιστεύω πάντως πως όπως νιώθει οτι τον έχουν στοχοποιήσει πλέον μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό έτσι κι αυτός στοχοποιεί τον Ολυμπιακό για ότι του συμβαίνει.

Ας τον μαζέψει κάποιος!!

Δηλαδή πως θα ωφεληθεί ο γαύρος αν δεν παίξει στα επόμενα παιχνίδια;;;

Εκτός αν θεωρεί το εαυτό του τοσο αναντικατάστατο που αν δεν παίξει ο (μ)Πάοκ δεν μπορεί να κερδίσει!!

subzer0
01-12-08, 16:54
(μ)Πάοκ

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Φταίω κι εγώ όμως που κάθομαι και απαντώ. :down:

apok
01-12-08, 17:05
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Φταίω κι εγώ όμως που κάθομαι και απαντώ. :down:

Αν ειδες ειπα και για τον " γαυρο " και αποκαλώ την ομάδα μου βάζελο..

Μην πιάνεσαι απο εκει που δεν πρέπει;)

tls
01-12-08, 17:08
Αλήθεια τι δήλωση ήταν αυτή που έκανε
" να το δώσουν απο τώρα στον ΟΣΦΠ "

που κολλούσε αυτό;

Καλό είναι να μη μένουμε μόνο στα πρωτοσέλιδα.

Διάβασε τη συνέντευξη του Γκαρσία,θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

apok
01-12-08, 17:13
Καλό είναι να μη μένουμε μόνο στα πρωτοσέλιδα.

Διάβασε τη συνέντευξη του Γκαρσία,θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Δυστυχώς μέσω νετ διάβασα μονο το πρωτοσέλιδο..

Για αυτο ρώτησα που κολάει;)

subzer0
01-12-08, 17:32
Καταλήγοντας, ο έμπειρος παίκτης ανέφερε πως: «Δεν το έχω ξαναζήσει αυτό στην καριέρα μου. Στην Ισπανία, όταν μία κάρτα είναι άδικη, δεν τιμωρείται από την Πειθαρχική Επιτροπή. Αν ήμασταν στην Ισπανία, δεν θα δεχόμουν ποινή μιας αγωνιστικής γι' αυτή την αποβολή, γιατί η δεύτερη κάρτα είναι άδικη και "πέφτει" κατά τη συνεδρίαση της Πειθαρχικής Επιτροπής».

Και επίσης
Δύο αγωνιστικές στον Τζιλαρντίνο (http://www.sport-fm.gr/article/151936)

27/10/2008, 19:31

Με δύο αγωνιστικές τιμωρήθηκε από την ιταλική ποδοσφαιρική ομοσπονδία ο Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο για την ενέργειά του να σημειώσει με το χέρι το πρώτο τέρμα της Φιορεντίνα στη νίκη με 3-1 επί της Παλέρμο στη Σικελία. Η… παρανομία του «Τζίλα» δεν έγινε αντιληπτή από το διαιτητή της αναμέτρησης, ωστόσο ο τηλεοπτικός φακός ήταν αδιάψευστος μάρτυρας και επέφερε την παραδειγματική τιμωρία του παίκτη.

Ο πρώην άσος της Μίλαν και της Πάρμα θα απουσιάσει από τον αγώνα της Τετάρτης απέναντι στην Ίντερ στο «Αρτέμιο Φράνκι» και την κυριακάτικη αναμέτρηση απέναντι στη Σιένα στην Τοσκάνη.

Και στην συνέχεια

Στο κενό η έφεση για «Τζίλα» (http://www.sport-fm.gr/article/152042)

Αυτά στην ποδοσφαιρική Ευρώπη.
Στην Ελλάδα δεν έχουμε αθλητικούς δικαστές και είμαστε (μ)ΠΑΟΚ

apok
01-12-08, 17:39
Στο εξωτερικο ομως μπορει ( όπως και στην Ελλάδα ασχετα αν δεν γινεται ) να επέμβει ο αθλητικος δικαστής αυταπέγγελτα και με βάση το video να ριξει καμπάνα σε παίχτη ο οποιος υπέπεσε σε σοβαρό παράπτωμα το οποιο δεν υπέπεσε στην αντιληψη του διαιτητή!

Αν γινοταν αυτο, τοτε δεν θα έπαιζε χθες οπότε δεν θα έπαιρνε την κοκκινη για να παραπονειται:)

georgefocus
01-12-08, 17:57
Αλλά το γκολ του ΠΑΟΚ κατά της ΑΕΛ που ξεκίνησε από offside έγινε γαργάρα το λάθος του διαιτητή.

xabikos
01-12-08, 18:15
Περίμενα τουλάχιστον να παραπεμφθεί ο Δαλούκας μιας και έκανε πολύ χοντρά λάθη. Φαίνεται ότι αυτά δεν ήταν αρκετά για να γίνει κάτι τέτοιο. Ίσως να φταίει ότι τελικά κερδίσαμε αλλά βέβαια αυτό δεν παίζει ρόλο.

@subzer0
Μάλλον οι απαντήσεις 1 και 2 δεν πήγαιναν σε μένα. :)
Τώρα για τον Γεωργίου ναι. Είναι από τον χωριό μου και τον ξέρω προσωπικά. Είναι πολύ καλό παιδί και προσπαθεί αρκετά. Θα πάρει και αυτός τις ευκαιρίες του. Δεν ξέρω πόσο θα μπορέσει να προσφέρει γενικά αλλά σίγουρα μπορώ να πω πως είναι άρρωστο Παοκτσάκι μιας και έχουμε δει παλιότερα πολλά παιχνίδια μαζί από την 4. :oneup:

Τώρα για το επόμενο ματς απλά θα πάρω ένα ηρεμιστικό πριν το παιχνίδι γιατί θα παίζει ο Μπαλάφας βασικός!:p:p

subzer0
01-12-08, 21:35
Στο εξωτερικο ομως μπορει ( όπως και στην Ελλάδα ασχετα αν δεν γινεται ) να επέμβει ο αθλητικος δικαστής αυταπέγγελτα και με βάση το video να ριξει καμπάνα σε παίχτη ο οποιος υπέπεσε σε σοβαρό παράπτωμα το οποιο δεν υπέπεσε στην αντιληψη του διαιτητή!

Αν γινοταν αυτο, τοτε δεν θα έπαιζε χθες οπότε δεν θα έπαιρνε την κοκκινη για να παραπονειται:)

Μάλλον δεν παρακολουθεις το νήμα.
Έρχεσαι εδώ, πετάς τα όμορφα σου (ξέρεις εσύ ;) ) και μέχρι εκεί.
Πάμε πάλι λοιπόν.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ.
Η ΘΗΤΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ.
ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ Ο ΓΚΑΡΣΙΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.
ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΙς ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ , ΤΖΙΜΠΟΥΡ (ΠΕΡΥΣΙ) , ΒΙΤΟΛΟ , ΜΠΑΡΚΑΟΥΑΝ (ΦΕΤΟΣ) ΓΙΑΤΙ ΕΊΝΑΙ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΦΥΡΙΞΑΝ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ.

Ήδη βασικά πολύ ασχολούμια με αυτά που γράφεις.
Με αυτό απέδειξες πως ο ρόλος σου είναι να έρχεσαι , να πετάς χολή και να φεύγεις.



Περίμενα τουλάχιστον να παραπεμφθεί ο Δαλούκας μιας και έκανε πολύ χοντρά λάθη. Φαίνεται ότι αυτά δεν ήταν αρκετά για να γίνει κάτι τέτοιο. Ίσως να φταίει ότι τελικά κερδίσαμε αλλά βέβαια αυτό δεν παίζει ρόλο.

@subzer0
Μάλλον οι απαντήσεις 1 και 2 δεν πήγαιναν σε μένα. :)
Τώρα για τον Γεωργίου ναι. Είναι από τον χωριό μου και τον ξέρω προσωπικά. Είναι πολύ καλό παιδί και προσπαθεί αρκετά. Θα πάρει και αυτός τις ευκαιρίες του. Δεν ξέρω πόσο θα μπορέσει να προσφέρει γενικά αλλά σίγουρα μπορώ να πω πως είναι άρρωστο Παοκτσάκι μιας και έχουμε δει παλιότερα πολλά παιχνίδια μαζί από την 4. :oneup:

Τώρα για το επόμενο ματς απλά θα πάρω ένα ηρεμιστικό πριν το παιχνίδι γιατί θα παίζει ο Μπαλάφας βασικός!:p:p

Sorry τώρα το πήρα χαμπάρι.
Στον Bianconero πήγαιναι οι απαντήσεις. Αλλού για αλλού είμαι. :p

Αυτό που γίνεται από την αρχή της χρονιάς , έγινε και τώρα με τον Δαλούκα.
Όλοι κρύβονται πίσω από τις νίκες και την καλή πορεία του ΠΑΟΚ.
Για αυτό αν δεις γενικότερα θα σου πουν οτι ο ΠΑΟΚ έχει ευννοηθεί φέτος.
Επίσης αν δεν έβλεπες το παιχνίδι και διάβαζες μόνο δηλώσεις παιχτών και προπονητή με αυτά που λέγανε οι του Θρασύβουλου θα έλεγες οτι αδικήθηκε ο Θρασύβουλος.
ΟΚ δεν μιλάει ο ΠΑΟΚ αλλά είπαμε όχι κι έτσι.

giannhs1984
01-12-08, 21:37
Στο εξωτερικο ομως μπορει ( όπως και στην Ελλάδα ασχετα αν δεν γινεται ) να επέμβει ο αθλητικος δικαστής αυταπέγγελτα και με βάση το video να ριξει καμπάνα σε παίχτη ο οποιος υπέπεσε σε σοβαρό παράπτωμα το οποιο δεν υπέπεσε στην αντιληψη του διαιτητή!

Αν γινοταν αυτο, τοτε δεν θα έπαιζε χθες οπότε δεν θα έπαιρνε την κοκκινη για να παραπονειται:)
μην λενε και οτι θελουμε τα ιδια ειχε κανει η τουρκια στο παγκοσμιο το 2002 οπως και η αργεντινη και οι δυο χωρες μετρουσαν 5 κοκκινες και +8 κιτρινες διοτι ειχαν την κακη συνηθεια οταν εκτελουσε η αντιπαλη ομαδα πλαγιο καθοντουσαν στην ακρη μπροστα απο την εκτελουμενο

geologiko_karoto
01-12-08, 22:01
http://www.fcpaok.gr/images/stories//08_09/EXTRA/daloukas.jpg

που κοιτούσες βρε κόρακα;

subzer0
01-12-08, 22:04
http://www.fcpaok.gr/images/stories//08_09/EXTRA/daloukas.jpg

που κοιτούσες βρε κόρακα;

:rofl: :rofl: :rofl:
Και είπα πως έχω καλή διάθεση να πιστέψω πως δεν το είδε.
:worthy: :worthy: :worthy:

xabikos
02-12-08, 01:20
Όντως κάτι τέτοια βλέπεις και μετά όσο και να θέλεις να πιστέψεις ότι δεν το είδε είναι αδύνατο!:down:

ErrOr
02-12-08, 02:04
Μαζί με την μη εκδίκαση της υπόθεσης Γκαρσία, ξεχάστηκε και η αγκωνιά του Ντιόγο. Επίσης είπαμε να πας καλά αλλα οχι και να ξεπεράσεις τον Ολυμπιακό, υπάρχουν και όρια.

Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού και της Λάρισας με τα όργια που έγιναν στο μεταξύ τους ματς.
Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι με τον ΟΣΦΠ.
Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού για τον τραυματισμό φιλάθλου από πιστόλι φωτοβολίδας.
Όπως είπες και συ,καλά αλλά όχι να ξεπεράσεις και τον ΟΣΦΠ!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ!

Υγ:Το καταλαβαίνω σας πειράζει ακόμα ποιο πολύ που είναι και ο ΠΑΟΚ από πάνω σας.
Έδωσαν τόσα λεφτά οι πολυανεκδοτικοί για μεταγραφές του στυλ οικοδόμου(είδα και ένα πανό στο μπάσκετ σας που τον έλεγε προδότη!χαχαχα) και Μελίσση και είναι κάτω από τον ΠΑΟΚ του 1/5 του μπάτζετ σας.
Λογικό να σας πειράζει.


Αλλά το γκολ του ΠΑΟΚ κατά της ΑΕΛ που ξεκίνησε από offside έγινε γαργάρα το λάθος του διαιτητή.

Άλλο από μία οριακή φάση offside να πάρεις ένα κόρνερ και να το κάνει τελικώς η ομάδα σου γκολ και άλλο να βάλεις με offside 2μέτρα γκολ πάνω στην φάση.
Έχει μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο.


Αλήθεια τι δήλωση ήταν αυτή που έκανε
" να το δώσουν απο τώρα στον ΟΣΦΠ "

που κολλούσε αυτό;

Καταρχάς διάβασε όλη την συνέντευξη και μετά μίλα για το τι είπε.
Και άντε μιας και πήρες μόνο αυτό,είχε άδικο?
Έγινε όλος ο χαμός με την μπουνιά του αλλά την αγκωνιά που ρίχνει πριν ο Ντιόγκο γαργάρα την έκαναν.
Καπάκι πάμε στα επόμενα ματς...
Ο ΠΑΟΚ τρώει σφάξιμο χωρίς αναισθητικό με τον Θρασύβουλο και καπάκι τρώει άδικη κόκκινη στο 94' ο Γκαρσία!
Και στον αντίποδα το ματς του ΟΣΦΠ-Πανιώνιος το είδες?
2 γκολ offside,τον Κουμορτζί έξω με κόκκινη και 2 πέναλτι δεν έδωσε στα μαρκαρίσματα του Αβραάμ.
Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να μιλήσω για τα φάουλ που έδινε γύρω-γύρω από την περιοχή του Πανιωνίου,ούτε και για τις κάρτες που δεν έδειξε στον ΟΣΦΠ.
Κατά τα άλλα ο ΟΣΦΠ έπαιξε διαστημικό ποδόσφαιρο και το πρωτάθλημα είναι """δικαιωματικά""" δικό του από τώρα και τα ΜΜΕ και ο Πανιώνιος δεν μίλησαν για διαιτησία.(με τον ΠΑΟΚ όμως...:whistle:)
Από αύριο θα μάθετε και τα υπόλοιπα τεκτενόμενα του ματς με την Φυλή....
Κάλεσε σήμερα ο εισαγγελέας από την Αθήνα τους οδηγούς των λεωφορείων της εκδρομής σαν μάρτυρες για το τι έγινε στην εθνική οδό και τελικώς τους πήραν ΑΥΤΟΦΩΡΟ ΣΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΥΣ!
Εκτός από αυτούς κάλεσαν σε απολογία και τον Γενικό Διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και τον υπεύθυνο ασφαλείας της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Αν αυτό το έχετε ξαναδεί να γίνεται σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα στον κόσμο τότε εγώ πάω πάσο.
Έτσι κολλάει πολύ καλά η δήλωση που έκανε ο Γκαρσία και όλα αυτά που λέμε τόσα χρόνια εμείς οι "γραφικοί Μακεδονομάχοι" για το κράτος και το κατεστημένο της Αθήνας.

Spanos
02-12-08, 03:06
Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού και της Λάρισας με τα όργια που έγιναν στο μεταξύ τους ματς.
Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι με τον ΟΣΦΠ.
Δεν μας είπες την τιμωρία του Παναθηναικού για τον τραυματισμό φιλάθλου από πιστόλι φωτοβολίδας.
Όπως είπες και συ,καλά αλλά όχι να ξεπεράσεις και τον ΟΣΦΠ!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ!


Aυτά όλα που λές είναι πρόστιμο, δεν ευθύνεται η ΠΑΕ. Εσείς με τον Ηρακλή και τη Φυλή με πόσες αγωνιστικές τιμωρηθήκατε; Επίσης εννοούσα να ξεπεράσεις τον Ολυμπιακό βαθμολογικά, σιγά μη σε αφήσουν.



Έδωσαν τόσα λεφτά οι πολυανεκδοτικοί για μεταγραφές του στυλ οικοδόμου(είδα και ένα πανό στο μπάσκετ σας που τον έλεγε προδότη!χαχαχα)


Ο "οικοδόμος" που έγραφε το πανό είναι το παιδί της Νίκαιας, το παιδί της οικοδομής, αυτός που κλαίει (βρες ποιός είναι) και ο οχι ο Χριστοδουλόπουλος.



Μελίσση και είναι κάτω από τον ΠΑΟΚ του 1/5 του μπάτζετ σας.
Λογικό να σας πειράζει.


Απο πάνω είναι και η Ξάνθη, ήταν και ο Εργοτέλης δεν είδα κανέναν να ασχολείται

bianconero
02-12-08, 10:21
1) Η σέντρα εκετελείτε με την μπάλα υποχρεωτικά προς τα μπροστά και οι αντίπαλοι πρέπει να είναι έξω από το ημικύκλιο της σέντρας και προς την μεριά που αμύνονται.
Αυτοί που εκτελούν την σέντρα μπορεί να είναι όσοι θέλουν εκεί.Καλά έκανε ο πααίχτης του Λεβαδσειακού και πέταξε την μπάλα μπροστά αλλά είπαμε δεν υπάρχει θέμα εκτέλεσης της σέντρας με παίχτες στο άλλο μισό (κάτι που δείχνει και ο Γκαρσία στον Δαλούκα)
2) Για το πέναλτι της ΑΕΚ που λες πάλι δεν τίθεται θέμα.
Στην επανάληψη όποιος παίχτης θέλει το χτυπάει.

Thnakz, κυρίως για την απάντηση στον Νο #2. Δεν το γνώριζα.

alfagamma
03-12-08, 18:43
Ρε σεις, για σταματηστε γ@#το μου, εδω μιλαμε για ΠΑΟΚ... δεν απολογουμαστε σε ΚΑΝΕΝΑΝ και προπαντος σε αυτους που για δεκαετιες καταστρεφαν το αμοιρο Ελληνικο ποδοσφαιρο.
Οποιος μπαινει "σφηνα" εδω και θελει να αναψει φωτιες (σε αυτο ειναι καλοι) απλα αγνοηστε τον και μην μπαινετε στο τρυπακι να απαντατε. χαμενοι θα βγειτε γιατι ειναι επιστημονες στην προβοκατσια και στο να γυρνανε το "πρασινο σε κοκινο"...

subzer0
03-12-08, 23:43
Άμα δεν σε πάει...
Πολύ δύσκολα με Αστέρα ο Ίβιτς. (http://www.sport24.gr/html/ent/251/ent.264251.asp)
- Διαλέγεις να εκτίσει την τιμωρία ο Δάρλας με Ολυμπιακό τραυματίζεται μετά τον αγώνα(αν και ο Σάντος λέει πως είχε πρόβλημα από πριν) , χάνει και τον επόμενο.
- Δεν υπάρχουν αθλητικοί δικαστές και δεν τιμωρείτε - προς το παρών - ο Γκαρσία , τρώει την μαϊμου την κόκκινη με τον Θρσύβουλο και χάνει το παιχνίδι στο οποίο θα μπορούσε να αντικαταστήσει τον Βερόν που είναι τιμωριμένος.
- Και τώρα διαλέγεις τον Ίβιτς να εκτίσει την τιμωρία με τον Θρασύβουλο και τραυματίζεται μετά τον αγώνα για να χάσει κι αυτός τον επόμενο.
Το μόνο που μένει είναι να τραυματιστεί και ο Βερόν από εβδομάδα.
Με κέντρο Ηλιάδη , Μπαλάφα λογικά την Κυριακή , κόντρα σε έναν ανεβασμένο Αστέρα.
Ώρα να δείξουν κι αυτοί οτι μπορούν.
Παρ'όλα αυτά συνεχίζω να είμαι αισιόδοξος , που συνήθως δεν είμαι.

xabikos
04-12-08, 00:20
Τι να πω ρε παιδιά;; Κανάς παπάς να μας διαβάσει δηλαδή! Αν δεν παίξει και ο Ιβιτς τα πράγματα γίνονται τραγικά. Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπορέσει να αντεπεξέλθει η ομάδα. Αν καταφέρουμε και κερδίσουμε θα είναι πολύ μεγάλη επιτυχία! :hmm::hmm:

Dimitris_80
04-12-08, 00:55
Ναι χάσατε το κελεπούρι τον Ίβιτς... Καλύτερα θα παίξετε χωρίς αυτόν, μην ανησυχείτε. ;)

ErrOr
04-12-08, 04:09
Aυτά όλα που λές είναι πρόστιμο, δεν ευθύνεται η ΠΑΕ. Εσείς με τον Ηρακλή και τη Φυλή με πόσες αγωνιστικές τιμωρηθήκατε; Επίσης εννοούσα να ξεπεράσεις τον Ολυμπιακό βαθμολογικά, σιγά μη σε αφήσουν.

Ο "οικοδόμος" που έγραφε το πανό είναι το παιδί της Νίκαιας, το παιδί της οικοδομής, αυτός που κλαίει (βρες ποιός είναι) και ο οχι ο Χριστοδουλόπουλος.

Απο πάνω είναι και η Ξάνθη, ήταν και ο Εργοτέλης δεν είδα κανέναν να ασχολείται

Δεν παίζεσαι!
Η δική μου ομάδα έφαγε 120.000 ευρώ πρόστιμο για επεισόδια και έγινε βούκινο στα κανάλια και στα ΜΜΕ της χώρας.
Η δική σου που έσπασε την Λάρισα,τα γύρω χωριά και διεκόπη και το ματς τι έπρεπε να φάει?
Και ακόμα δεν έχει φάει τίποτα!
Το ποιος οικοδόμος είναι προσωπικά να μην πω...:twisted:
Ναι δεν ασχολείσαι γιατί έχεις την σιγουριά ότι αυτούς θα τους περάσεις,τον ΠΑΟΚ που του χρυσοπλήρωσες και τις σαρδέλες όμως?:rofl:


Ρε σεις, για σταματηστε γ@#το μου, εδω μιλαμε για ΠΑΟΚ... δεν απολογουμαστε σε ΚΑΝΕΝΑΝ και προπαντος σε αυτους που για δεκαετιες καταστρεφαν το αμοιρο Ελληνικο ποδοσφαιρο.
Οποιος μπαινει "σφηνα" εδω και θελει να αναψει φωτιες (σε αυτο ειναι καλοι) απλα αγνοηστε τον και μην μπαινετε στο τρυπακι να απαντατε. χαμενοι θα βγειτε γιατι ειναι επιστημονες στην προβοκατσια και στο να γυρνανε το "πρασινο σε κοκινο"...

Σωστός.

Το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης και πλέον τον Αστέρα Τρίπολης του Κωστένογλου(είναι πολύ καλός προπονητής) είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο με τις απουσίες που έχουμε.
Αν δεν παίξει και ο Ίβιτς τότε τι να πω.
Είναι το δυσκολότερο ματς που θα δώσουμε μέσα στην Τούμπα και θα πρέπει η Τούμπα να είναι καμίνι σαν να παίζουμε με τον γαύρο.(πάμε για ακόμα ένα sold out και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση.Πρέπει να είναι τίγκα ο ΝΑΟΣ)


Απλά μια σημείωση θα κάνω και δεν θα ήθελα να το συνεχίσουμε...(εάν συνεχιστεί υπάρχει ο κίνδυνος των ban)
Μετά όταν τους κράζουμε με τα γνωστά κοσμητικά επίθετα εμείς φταίμε...
http://www.super3.gr/news_article.asp?id=5837
http://www.super3.gr/news_article.asp?id=5840
Τελικώς το κόμπλεξ τους δεν έχει όρια και με αυτές τις πρακτικές θα είναι μια ζωή στην αφάνεια.
Υπάρχουν 2 τεινά.
Να τους χλευάσουμε ή να τους λυπηθούμε και να μην τους δίνουμε σημασία αφήνοντας τους στην μιζέρια και την ανυπαρξία τους.
Μάλλον το δεύτερο...όπως είχε πει και ο πρόεδρος "Δεν ασχολούμαστε με μικρότερου βεληνεκούς ομάδες".
Η πλάκα είναι ότι εκτός των ανακοινώσεων τους το προχώρησαν και παραπέρα στέλνοντας email σε υπουργούς,βουλευτές,ΜΜΕ κτλ κτλ...(για άλλη μία φορά)
Τι άλλο θα κάνουν?Πόσο ποιο κάτω θα πέσουν?
Προσωπικά λυπάμαι τους παλιούς Αρειανούς(έχω πολλούς φίλους) που καμία σχέση δεν έχουν με αυτό το είδος των νεοΑρειανών και με τέτοιου είδους πρακτικές από την μια δυναμιτίζουν το κλίμα και από την άλλη συρικνώνουν τον ίδιο τον σύλλογο τους.

Υγ: Θα παρακαλούσα οι Αρειανοί ας μείνουν να χλευάζουν στο νήμα τους.

subzer0
05-12-08, 23:10
- Έφτασε στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ από την πειθαρχική επιτροπή της Σούπερ Λίγκα η κλήση του Πάμπλο Γκαρσία σε απολογία στις 10 Δεκεμβρίου, καθώς υπάρχει νέος πρόεδρος πλέον στη επιτροπή. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/222998.html)

Καιρός ήταν. Άκου εκεί έναν μήνα σχεδόν χωρίς αθλητικό δικαστή.
Θα κάνω μια πρόβλεψη.
5 αγωνιστηκές για αρχή και μετά 1 στην έφεση , έτσι για να τηρούνται οι παραδόσεις...

Spanos
05-12-08, 23:13
Έχω Σιόντη

ΔΙΑΛΙΕΧΤΕ

subzer0
05-12-08, 23:15
Έχω Σιόντη

ΔΙΑΛΙΕΧΤΕ

Θα πληρώσεις ακριβά για να μας τον δώσεις. :lol:

AV4
05-12-08, 23:59
ολοι τουμπα τα δυο επομενα ματς να παιξει μπαλα και ο κοσμος μεχρι να επιστρεψουν οι παιχταραδες μας
.....................

ErrOr
07-12-08, 03:25
Έχω Σιόντη

ΔΙΑΛΙΕΧΤΕ

Θα έλεγα καλύτερα να μας δώσετε τον Ίβανσιτς+Σιόντη+2,5 μύρια μιας και δεν σας κάνουν και να σας δώσουμε τους Μπαλάφα και Λάκη!Μ αρέσει ο Σιόντης(είναι και πιτσιρικάς) θα αναγεννηθεί και αυτός όπως ο Δάρλας και ο Μπακαγιόκο.

Πάντως ο Παναθηναικός έχει αφήσει το στίγμα του ιστορικά στις μεταγραφές και εκδιώξεις(ιδίως σ αυτό) παικτών που κάνει.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό από αυτούς που θυμάμαι βλέπεις παίκτες όπως Κυργιάκος,Μπασινάς,Γκέκας και τώρα αναγεννάτε και ο Δάρλας μετά τον διωγμό τους τι κάνουν/έχουν κάνει στην πορεία και είναι να σε πιάνουν τα γέλια με τις επιλογές του τεχνικού επιτελείου σας.
Το καλοκαίρι διώχνατε τους Μάντζιο,Βύντρα,Τζιώλη,Ντόγιε(πήγε ΟΦΗ και βγάζει μάτια) και τώρα τους έχετε κάνει βασικούς!
Κάνατε ανανεώσεις συμβολαίων στους Ίβανσιτς,τώρα τον έχετε για διώξιμο,πήρατε τον οικοδόμο τόσα εκατομμύρια,τον στέλνετε στον ΟΦΗ,πήρατε Μελίσση 2,5 μύρια και αυτόν θέλετε να τον διώξετε,πήρατε Σόουζα(γνωστό παλτό πριν τον πάρετε) και τώρα τον στέλνετε όπως-όπως,Μάτος έδωσες πόσα εκατομμύρια????μια παίζει μια δεν παίζει κτλ κτλ...

Ένα σχόλιο για το μπάσκετ...
Έλεος δικό μας ματς με 10 πόντους διαφορά και το έχασαν στο πόντο ελέω Γκαγκαλούδη!
Ο Τομάσεβιτς το παλικάρι δεν μπορεί και χρειαζόμαστε ψηλό οπωσδήποτε.
Τα λέγαμε από την αρχή ότι είχαμε πρόβλημα στον άσσο και στο πεντάρι.
Τον άσσο τον καλύψαμε με τον Μούλα,στο πεντάρι όμως ακόμα υπάρχει πρόβλημα.
Σε μια φάση δείχνει στατιστικά για τους πόντους που έχουν βάλει ψηλοί κοντοί.
Ήταν Ψηλοί - Κοντοί - Σύνολο
Καβάλα 30 - 31 - 61
ΠΑΟΚ 6 - 61 - 67
Αυτό από μόνο του σου δείχνει το πόσο μεγάλη έλλειψη υπάρχει στο σκοράρισμα/μαρκάρισμα από τους ψηλούς μας και όταν και τα στατιστικά στα τρίποντα μας ήταν κάκιστα,το ποιο λογικό ήταν να χάσουμε ακόμα και από την αδύναμη Καβάλα.

Για το ματσάκι με τον Αστέρα Τρίπολης δεν παίζει ούτε ο Ίβιτς οπότε ο βαθμός δυσκολίας ανεβαίνει κατακόρυφα.
Αν μπορέσει η ομάδα και δείξει χαρακτήρα και πάρει και αυτό το ματς με Μπαλάφα,Μπιζέρα,Ηλιάδη στο κέντρο και Αναστασάκο στην επίθεση τότε τι να πω!
Είμαστε για παραπάνω πράγματα από το να κυνηγάμε απλά και μόνο το ΟΥΕΦΑ.
Δεν συμπληρώνουμε ούτε 18άδα(με 3ο τερματοφύλακα συμπληρώνουμε 18αδα) και λείπει όλη η ραχοκοκκαλιά της ομάδας.

Αλήθεια για να δούμε αυτούς τους κάφρους http://www.contra.gr/WaterPolo/Hellas/A1Polo/223148.html http://www.sport24.gr/html/ent/591/ent.264591.asp θα τους καλέσει ο εισαγγελέας Αθηνών ή καλεί μόνο ασπρόμαυρους κάφρους επειδή κλείνουν την εθνική οδό?

Sakoulas
07-12-08, 07:19
Αλήθεια για να δούμε αυτούς τους κάφρους http://www.contra.gr/WaterPolo/Hellas/A1Polo/223148.html http://www.sport24.gr/html/ent/591/ent.264591.asp θα τους καλέσει ο εισαγγελέας Αθηνών ή καλεί μόνο ασπρόμαυρους κάφρους επειδή κλείνουν την εθνική οδό?

Ελα τωρα και εσυ... Εδω δεν επαιξαν καν στα δελτια ειδησεων, σιγα μην ασχοληθουν... Εδω ειμαστε και θα τα δουμε...

xabikos
08-12-08, 00:39
Η εμφάνιση της ομάδας ήταν πολύ καλή για τα δεδομένα του παιχνιδιού. Αυτό που μας έλλειπε σήμερα ήταν η τύχη. Το αποτέλεσμα είναι πέρα για πέρα άδικο μιας και είχαμε ευκαιρίες να πάρουμε το ματς. Βέβαια αυτά είναι μέσα στο ποδόσφαιρο και είναι λογικό να συμβαίνουν. Η ομάδα έβγαλε πολύ πάθος μέσα στο γήπεδο και αυτό μου άρεσε πολύ. Προσωπικά δεν έφυγα στεναχωρημένος από το γήπεδο μιας και πριν το ματς όλοι ξέραμε ότι μας έλλειπαν πολλοί παίκτες. Το πιο σημαντικό είναι τώρα να κερδίσουμε την Ξάνθη για να επιστρέψει η ομάδα στις νίκες!

subzer0
08-12-08, 02:34
Για σήμερα.
- Δεν έχω κανένα παράπονο από τους παίχτες που έπαιξαν.
Μπιζέρα , Ηλιαδης , Μπαλάφας , Αναστασάκος , Μάρκος Αντόνιο και Λάκης αμφιβάλλω αν και στην προπόνηση έχουν παίξει όλοι μαζί. Διάβαζα πως στο σχήμα το σημερινό κατέληξε ο Σάντος στην προπόνηση της Παρασκευής.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν.
- Δεν έχω κανένα παράπονο από τον Σάντος.
Για εμένα έστεισε την ομάδα με τον καλύτερο τρόπο.
Δηλαδή : από την στιγμή που δεν μπορείς να έχεις ανάπτυξη από το κέντρο με 3 κόφτες χωρίς πολλές δημιουργικές περγαμηνές καλύτερα με Λάκη βασικό παρά με Μπακαγιόκο δεξιά και Κονσεϊσάο αριστερά.
Έτσι ο τρόπος παιχνιδιού θα ήταν μονόπλευρος , προβλέψιμος και εύκολος για τον Αστέρα καθώς θα πέφταν όλοι στον Κονσεϊσάο.
Νομίζω πως και το ίδιο το παιχνίδι τον δικαιώνει άσχετα που στους περισσότερους μας ξυνισε που δεν έπαιξαν βασικοί ο Μπακαγιόκο και ο Αθανασιάδης.
- Δέν έχω κανένα παράπονο φυσικά από τον κόσμο.
Πριν τον αγώνα έγινε υπήρξε αίτημα της αστυνομίας να μην γίνει ο αγώνας λόγω του χαμού που γίνεται στην Θεσσαλονίκη και λόγω ελλέιψης αστυνομικής δύναμης.
Αυτό που έλειπε στο παιχνίδι ήταν η τύχη.
Σε κανένα παιχνίδι ως τώρα δεν έπαιξε ο αντίπαλος καλύτερα από εμάς και πήρε αποτέλεσμα (με εξαίρεση τον Ολυμπιακό μετά την αγκωνιά του Ντιόγκο).
Σήμερα που παίξαμε καλή μπάλα , απέναντι σε έναν αντίπαλο που έκανε ένα σουτ δεν καταφέραμε να κερδίσουμε.
Αυτά έχει το ποδόσφαιρο.

xabikos
10-12-08, 02:04
http://www.sportdog.gr/new/dog_page.aspx?article_id=83592

Gordito
10-12-08, 02:07
http://www.sportdog.gr/new/dog_page.aspx?article_id=83592

Ο Σαντος ειναι πολυ λιγος σαν προπονητης και το εχει δειξει και αποδειξει.

Προπονητες με εμμονες σαν του Σαντος, μονο σε καλο δε βγαινουν.

Για τον ΠΑΟΚ ομως μια χαρα ειναι, αφου ουτως ή αλλως ταβανι ειναι το ΟΥΕΦΑ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.