PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

xabikos
30-01-09, 17:04
Κοίτα να δεις που έβγαλαν γλώσσα και οι Παναθηναϊκοί! Γιατί δε σχολιάζεις το γεγονός πως τόσα χρόνια βασικός χορηγός σου είναι ο Οτε και η Cosmote. Αυτές μήπως είναι ιδιωτικές εταιρείες; Η μήπως τα λεφτά που δίνει η Νετ για τα τηλεοπτικά σου είναι λογικά; Πρέπει να το πάρουμε όλοι χαμπάρι. Σ αυτή την χώρα όλοι έχουμε ευνοηθεί κάποια φορά αλλά με διαφορετικούς τρόπους. Κανένας δεν μπορεί να το παίζει λες και γεννήθηκε από παρθενογένεση. ;)

subzer0
30-01-09, 17:13
edit: subzer0 , μου ζήτησες να σου αναφέρω μια περιπτωση ακόμα...Σου ανέφερα ήδη 3-4 ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ, την τελευταία 7ετια-8ετια μόνο...
Και χωρίς να βάλω μέσα διαιτητικά όργια!
Αυτα αποκλείεται να στα έκανε το αθηναικό κατεστημένο, για να.....σε προβοκάρει,δε νομίζεις?

Κατ'αρχήν σου είπα πως δεν μου αρέσουν τέτοιες συζητήσεις από παλιά , οπότε στην πορεία μπορεί να βρεις και άλλες 100 περιπτώσεις κι εγώ να μην βρω καμία.
Θα βρεθεί κάποιος όμως που του αρέσουν αυτά και θα σου πει 101 περιπτώσεις για τον ΠΑΟ.
Άρα θα σου πει οτι υπάρχει κράτος των Αθηνών και κατεστημένο γιατι ο ΠΑΟ έχει 101 και ο ΠΑΟΚ 100.
Και τι?
Ποιό είναι το νόημα αυτής της κουβέντας?

Και όχι δεν μπορείς να βάλεις μέσα διαιτητικά όργια (και πάλι σου λέω οτι δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις).

antreas9
30-01-09, 17:14
Κοίτα να δεις που έβγαλαν γλώσσα και οι Παναθηναϊκοί! Γιατί δε σχολιάζεις το γεγονός πως τόσα χρόνια βασικός χορηγός σου είναι ο Οτε και η Cosmote. Αυτές μήπως είναι ιδιωτικές εταιρείες; Η μήπως τα λεφτά που δίνει η Νετ για τα τηλεοπτικά σου είναι λογικά; Πρέπει να το πάρουμε όλοι χαμπάρι. Σ αυτή την χώρα όλοι έχουμε ευνοηθεί κάποια φορά αλλά με διαφορετικούς τρόπους. Κανένας δεν μπορεί να το παίζει λες και γεννήθηκε από παρθενογένεση. ;)

σωστά, η κοσμοτε μπαίνει μέσα από τη χορηγία της στον παο!!! (Θα μας τρελάνεις τελείως)!!!
Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με το σκάνδαλο της νετ για τα τηλεοπτικά.
όμως, η εύνοια έχει διαφορά από περίπτωση σε περίπτωση....
κανένα παλάτακι δε μου χαρίστηκε, με τα κλειδιά στο χέρι μάλιστα, και ας έχω φέρει σε αυτή τη χώρα 4 ευρωπαικά........

Burning Skies
30-01-09, 17:40
είμαστε απλά διαφορετικής νοοτροπίας...
εγώ πιστεύω, ότι όταν σε ένα κράτος κάτι δε λειτουργεί καλά, πρέπει να ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ όσο μπορούμε για να το αλλάξουμε αυτό!

Μα ρε αδερφέ όσο αφήνουμε τα οπαδικά ή τα κομματικά να μπαίνουν στην μέση των διεκδικήσεων μας (και να τις επιρρεάζουν) τότε καταλήγουμε στα αντίθετα αποτελέσματα. Το ίδιο βλέπεις και στην πολιτική. Ο Έλληνας βλέπει μια χαρά τα στραβά ΜΟΝΟ όταν είναι να τα χρησιμοποιήσει ενάντια στον πολιτικό του αντίπαλο. Με λίγα λόγια υπάρχει δόλος και υποκρισία γύρω από όλα.

Λύση υπάρχει και για τα 2 (αλλά δεν είμαι αισιόδοξος).
Στο ποδόσφαιρο να μας ενώσει η μπάλα και να την βάλουμε προτεραιότητα μας έναντι της τιτλοθηρίας και στην πολιτική να μας ενώσει το κοινωνικό όφελος έναντι του ατομικού.


Αυτό γίνεται μέσω της διάδοσης, της κριτικής....
Μέχρι πότε θα αφήνεις σκάνδαλα να περνούν ατιμώρητα?

Πάντα θα περνούν ατιμώρητα (και θα ενιχύονται μάλιστα) όταν καταπολεμούνται με λάθος τρόπο, χωρίς σύμπνοια και για λάθος λόγους.


Και αν πράγματι είναι σκάνδαλο το εμπορικό του βωβού (δεν το ξέρουμε ακόμα, αλλά ας θεωρήσουμε ότι είναι), σύμφωνα με τη δική σου λογική, δεν πρέπει κανείς οπαδός να ενδιαφερθεί, γιατί το χτίσιμο του γηπέδου του παο θα επιφέρει μεγαλύτερα έσοδα, και αρα πιθανώς καλύτεορ θέαμα?

Δεν θεωρώ ότι το εμπορικό συνδέεται απαραίτητα με το γήπεδο. Αν δεν υπήρχε εναλλακτική, που υπάρχει σύμφωνα με το ΣτΕ, θα το συζητούσαμε.


στο έχω ξαναπεί, αλλά δε μπορείς να το καταλαβεις!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, σαν άνθρωπος, κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να κάνω τον κόσμο γύρω μου καλύτερο.
Αρα το ότι ΠΧ ανακυκλώνω, δε θα με κάνει να πω "εγώ κάνω οτι μπορώ, αρα δε χρειαζεται να ΦΩΝΑΞΩ για το βατοπέδι"...
Αυτό σημαίνει (κατεβαζοντας το ένα επίπεδο φυσικά), ότι στο ποδοσφαιρκό/μπασκετικό θέμα, παλεύω όπως νομίζω ότι πρέπει, ώστε η ομάδα μου να μπορεί να μου προσφέρει αυτά που θέλω!
Αυτό όμως είναι άσχετο με το Χ ποδοσφαιρικό βατοπεδι (ονομασε το διαιτησία, καραισκάκη, αθλ.δικαστή ή οτιδήποτε άλλο)!
δε θα ξαναφέρω το ίδιο παράδειγμα για τη ρεάλ και την κάτω βλαχοπαναγια...Γιατί ξέρεις, ότι αφού το πέναλτι το δικαιούται, πολύ απλά, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ! That's all!


Το ότι έχει κάποιος αγνές προθέσεις δεν σημαίνει και ότι κάνει το σωστό.

Δεν αμφισβητώ τις προθέσεις σου.
Εγώ όμως δεν πιστεύω ότι είναι άσχετο το ποδοσφαιρικό θεαμα με τα ποδοσφαιρικά "Βατοπεδια". Πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος να εξαλειφθούν τα Βατοπέδια (αφού η απευθείας ενασχόληση μαζί τους συχνά γίνεται για τους λάθος λόγους, με λάθος τρόπους, υποκειμενικά και κυρίως χωρίς ΣΥΜΠΝΟΙΑ) είναι να ασχοληθούμε με το θέαμα.
Αυτό φυσικά το βασίζω στο αξίωμα που έχω ότι όταν έχεις πετύχει το θέαμα τότε ΔΕΝ υπάρχει χώρος για παρασκηνιακά παιχνίδια. Ο πελάτης θα είναι ευχαριστημένος ούτως ή άλλως...

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 1 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Η συζήτηση σας πάντως απλά με επαληθεύει... :hmm:

xabikos
30-01-09, 19:59
σωστά, η κοσμοτε μπαίνει μέσα από τη χορηγία της στον παο!!! (Θα μας τρελάνεις τελείως)!!!
Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με το σκάνδαλο της νετ για τα τηλεοπτικά.
όμως, η εύνοια έχει διαφορά από περίπτωση σε περίπτωση....
κανένα παλάτακι δε μου χαρίστηκε, με τα κλειδιά στο χέρι μάλιστα, και ας έχω φέρει σε αυτή τη χώρα 4 ευρωπαικά........

Πρώτον δεν ξέρω αν μπαίνει μέσα η κοσμοτέ αλλά για μένα είναι απαράδεκτο κρατικές εταιρίες να μπαίνουν χορηγοί σε ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ Παε. Και αυτό περιλαμβάνει και την δικιά μου ομάδα και την χορηγία της Εκο μια φορά. Το ίδιο ισχύει και στα τηλεοπτικά μιας και για μένα αυτό είναι κατασπατάληση δημοσίου χρήματος. Όσο για το παλατάκι για θυμήσου ποιος έφερε πρώτος την δεκαετία του 90 ευρωπαϊκό και μάλιστα όχι ένα αλλά δυο τρόπαια. Επίσης αφού σε ενδιαφέρει και ενημερώνεσαι για τα της ομάδας μου μάθε λοιπόν ότι όλη την έκταση εκεί την δώρησε ο ΠΑΟΚτσης Δεδέογλου και το κράτος έχτισε το γήπεδο και βέβαια εμείς το συντηρούμε. Για κάτσε και δες πόσο κοστίζει η έκταση και πόσο κοστίζει να το χτίσεις. Έτσι και αλλιώς όλη η φασαρία για τι δικό σας γήπεδο για την έκταση δεν γίνεται; Το χτίσιμο είναι το μόνο εύκολο. Και για μένα είναι αδικία αυτό που γίνεται στην ομάδα σου και θα πρέπει να κάνετε γήπεδο γιατί όπως και να έχει αυτό θα βοηθήσει στην ανάπτυξη γενικότερα. ;)

ErrOr
31-01-09, 01:14
Όπως είπε και ο subzer0 πέταξε το αντικείμενο στα πλέξιγκλας οπότε και δεν τρώει 3 αγωνιστικές γι αυτό τον λόγο.(δικηγορίστικα γιατί αν το πάρουμε ηθικά ΝΑΙ να φάει 3 αγωνιστικές)
Για το γιατί η 1 αγωνιστική δεν γίνεται 2....

3. Όλες οι προαναφερόµενες ποινές αποκλεισµού, για τις οποίες
επιβάλλονται ποινές µεγαλύτερες της µίας (1) αγωνιστικής, προκειµένου
για τους αρχηγούς των διαγωνιζοµένων οµάδων, επαυξάνονται κατά το
ήµισυ. Το κλάσµα προσµετράται ως ακέραια µονάδα, σε βάρος του
τιµωρηµένου ποδοσφαιριστή.
Μεγαλύτερες της μίας αγωνιστικής,οπότε μιας και είναι 1 αγωνιστική δεν υφίσταται αύξηση κατά το ήμισυ.


Μπέρνινγκ για θύμισέ μου, τι ποινή τρώει ένας αρχηγός ομάδας όταν θεωρηθεί ότι κάνει «δυσφήμιση του αθλήματος»; Τι πρότυπο αθλητικού ιδεώδους σχηματίζει στους νέους αν επικροτεί την βία στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφοντας αντικείμενα στην κερκίδα; Την είχε φάει ο Κασάπης αν θυμάμαι καλά στην ΑΕΚ.

Αν αρχίσουμε να μιλάμε για "δυσφήμιση του αθλήματος" θα πρέπει ο Καραβούτας,ο Ντιογκοβούτας,χοντροΚοκεβούτας και όλοι οι υπόλοιποι βουτηχτές όχι να είχαν φάει 3-5 αγωνιστικές αλλά να μην έπαιζαν στο πρωτάθλημα.(βάλε και τα τσεκούρια της λίγκας)
Για να μην πιάσω τους γνωστούς μαϊντανούς παράγοντες/προπονητές που βγαίνουν στα κανάλια και παραληρούν.


Ε καλά εννοείται πως δεν θα διαφωνήσω.

Άσε που θα ήταν λαλακία να εφαρμοστεί κατ'εξαιρεση ο νόμος με τους δικούς σου και να μην παίξουν με ΟΣΦΠ. Βλέπεις αυτά που ακούς εσύ τώρα (και για τα οποία δικαίως χαλιέσαι διότι δεν ξέρεις πώς θα υπερασπίσεις και την νομιμότητα και τον οπαδικό εγωισμό σου χωρίς να σε εκμεταλλευτούν οι γνωστοί-άγνωστοι) θα τα ακούγαμε 10πλάσια εμείς .

Όπως το είπες..."να εφαρμοστεί κατ'εξαίρεση ο νόμος"! γιατί πάντα κατ'εξαίρεση εφαρμόζεται ο νόμος στον ΠΑΟΚ έτσι όπως λειτουργεί ο εκάστοτε αθλητικός δικαστής.
Δεν μου άρεσε και μένα ηθικά αυτή η τιμωρία αλλά νομικίστικα όπως προείπα,στέκει.
Στην τελική θα έπρεπε να παραπεφθεί και ο διαιτητής που άφησε τον Κονσεισάο να πάει να εκτελέσει το κόρνερ στην ""βροχή"" και στο ότι έδωσε κίτρινη κάρτα στον Χαλκιά γιατί δεν πήγαινε να εκτελέσει το ελεύθερο μέσα στην ""βροχή"" των κροτίδων.(ίσα ίσα τον βαθμολόγησαν με 8,50!Την υψηλότερη βαθμολογία στους διαιτητές!)
Από την στιγμή που δεν έχει τιμωρηθεί ο ποδοσφαιριστής της Λάρισας του Πηλαδάκη(προέδρου της σουπακλίκας) για μπουνιά βάση βίντεο,δεν τιμωρήθηκε ο Βίτολο για την καρατιά του βάση βίντεο,δεν τιμωρήθηκε ο ημιτασιόν Γκαρσία για την καρατιά του βάση βίντεο,από την στιγμή μετά από όλα αυτά που έγιναν στο Χαριλάου έφαγαν μόνο 20.000 ευρώ και πάει λέγοντας....
Καλά έκανε ο δικηγόρος της ΠΑΕ και """δικαίωσε""" τον Κονσεισάο.
Όσο για το ότι θα ακούγατε οι γαύροι τα 10πλάσια λογικό δεν το βρίσκεις?
Έχετε κάνει τα 100πλάσια.



Ο κυριοτέρος λόγος που το σχολιάζω, είναι για να καταλάβεις/ετε, ότι το κράτος των αθηνών, εδώ και πολλά χρόνια, αν όχι σε ευνοεί ΠΟΛΥ, τουλάχιστον δε σε αδικεί πουθενά, και σε ευνοεί σπάνια....
(μην αρχίσουμε ΠΑΛΙ τη συζητήση για τα τελευταία 15 παιχνίδια μεταξύ μας, γιατί..... θυμάσαι ότι δε σε συνέφερε ε>?)
και όταν μας τελειώνουν τα επιχειρήματα...το ειρωνευόμαστε?
edit: το ότι έχουν γίνει όλα αυτά που λες, και έχουν αθωωθεί οι παίχτες, δε σημαίνει ότι ήταν σωστό! όπως τότε, κράξαμε όλοι τον ζε ελίας, τον καρεμπε, τον νάβας, τις ομάδες τους και την ευνοια τους , δε θα το κάνουμε ΚΑΙ τώρα....
Πόσο πονάει που σας μοσχοπουλήσαμε τις σαρδέλες και είσαστε και από κάτω από τον πεθαμένο ΠΑΟΚ!
Στο τελευταίο παιχνίδι αν δεν κάνω λάθος(που δεν κάνω) δεν έδωσε το κοράκι πέναλτι και αποβολή στο 30' κάτι σε μαρκάρισμα του Σπυρόπουλου πάνω στον Μουσλίμοβιτς.(ξέρω θα πεις και το πέναλτι στο 80' φεύγα ΟΜΩΣ που δεν σας έδωσε)
Κατά τα άλλα βλέπουμε ποιον δεν συμφέρει...
Αλήθεια αυτή την φάση ο Παιτέρης την έβαλε στο DVD "Άλλοθι διαιτησία 2008-2009"?
Τολμάει και μιλάει βάζελος για εύνοια?


ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑΙ (αν φάει τρεις δηλαδή)! (αλλά δυστυχώς δε θα τις φάει)!
όπως πιθανώς έχεις καταλαβει, ΓΟΥΣΤΑΡΩ που η ομάδα μου ποτέ δε χρωστούσε στο δημόσιο, που δεν της χάρισαν μπασκετικό γήπεδο πχ, όπως στους...εδω πέρα, που δεν της χάρισαν ποδοσφαιρικό γήπεδο, όπως στους εκεί περα, και που ακόμα και στην ανταλλαγη εκτασεων, τρέχουμε στα δικαστήρια για να καθαρίσει η υπόθεση και να μην υπάρχουν ψείγματα....
Οπότε, ναι, γουστάρω να φάει 3 ο ρουκάβινα, και να έχω να "στην λέω" για τις 5 που έγιναν 1 ώστε να παίξει το βασικό αμυν.σου χαφ με εμένα, να την λέω στο παόκι που διαμαρτυρεται για το κράτος της αθήνας, κλπ!
Και εκτός αυτού , αν φάει 1, ο κάθε ρουκαβινα και κοντρέρας και κονσεισάο, θα καταλαβει ακομα περισσότερο σε τι μπανανία έχει μπλέξει, και θα το ξανακάνει αφοβα....
edit:
ΥΓ: subzer0, δεν είναι αρκετό ότι δε σε αφήνει για το μισό πρωτάθλημα (από δω και πέρα), χωρίς τα 2 σου βασικά στελέχη?
Το ότι ολόκληρο καλοκαίρι (όχι φέτος) σε περιμέναμε να δούμε αν θα βγάλεις άδεια (όπως και την αεκ , και τον πανιωνιο) δεν είναι χαριστικό?
το ότι στο χέρι του τάκολα, έπρεπε να μηδενιστείς και να φας -Χ βαθμούς (νομίζω 3 ή 5, δε θυμά΄μαι), και ο διαιτητής με τον οσφπ και τον παοκ, τα εκαναν...πλακάκια, και έληξαν το παιχνίδι στο 80,δεν είναι χαριστικό?
Τό ότι χρωστούσες ΤΡΕΛΛΑ λεφτά, σου χαρίστηκαν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ από το κράτος, και παρολαυτα σου επετρεψαν να κάνεις μεταγραφές, δεν είναι χαριστικό? (το ίδιο και στην αεκ φυσικά)....
δεν εχει καν νοημα να συνεχίσω για το πόσο έχιε βοηθήσει....το αθηναικό κράτος την ομάδα σου....
- Αλλά δυστυχώς δεν θα τις φάει...ΟΠΟΤΕ??Τουμπεκί.
Γιατί εμένα παίκτης μου έφαγε 5 αγωνιστικές.ΤΕΛΟΣ.
- Δεν χρωστούσε στο δημόσιο γιατί έκανε μηδενικά συμβόλαια και μιας και έχεις google για ψάξε γιατί δεν ήρθε ο Τσιάρτας στον βάζελο και γιατί άλλοι τόσοι παίκτες έκραζαν την διοίκηση σου.
Δεν χρωστούσε στο δημόσιο γιατί τα έπαιρνε από το δημόσιο.(βλ.COSMOTE,OTE,ΕΡΤ)
- Μπασκετικό γήπεδο έκανε η ομάδα μου σε ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΕΚΤΑΣΗ και όχι σε ΔΗΜΟΣΙΑ (με ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ 170 ΕΚ ΕΥΡΩ!) που πας να κάνεις και ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ και ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΑΣΚΕΤ και ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΣ και ΕΜΠΟΡΙΚΟ!(το τελευταίο παίζει να ΜΗΝ γίνει)
Συν της άλλης για πάνε μάθε πόσα δίνει ο μπασκετικός βάζελος για το γήπεδο μπάσκετ που χρησιμοποιεί.
- Σε τι μπανανία έμπλεξε το έμαθε από την ανατροπή και πέναλτι του Ζιλμπέρτο από τον Ζιλμπέρτο!:rofl::rofl::rofl: (Για να μην αρχίσω να αναφέρομαι στον Καραβούτα.)
- Τι άδειες λες?Εδώ τις μεταγραφές τις πήγαν 15 μέρες πίσω για να κάνεις μεταγραφές και μιλάς για τις άδειες?
- Το χέρι του Τάκολα και μέντολες....Για googlισε Λίτσας.
- Ποια εκατομμύρια χαρίστηκαν?Αν δεν γνωρίζεις άστο.
Έγινε ρύθμιση ληξηπρόθεσμων δικαστικά χρεών και θέλουμε να σβηστούν οι προσαυξήσεις και τα πρόστιμα στα χρέη των ΠΡΟΗγούμενων.(όπως γίνονται τέτοιου είδους διευκολύνσεις σε όλες τις ΑΕ)
Η ΑΕΚ τι σχέση έχει με τον ΠΑΟΚ?Άλλο άρθρο 44(σβήσιμο χρεών) και άλλο ρύθμιση χρεών προς την εφορία!
Ο Πρασινοφρουρός δεν σας κάνει καλή κατήχηση μου φαίνεται.
- Πρώτα να κοιτάς τον καθρέπτη και μετά να την λες στον ΠΑΟΚ για την βοήθεια από το Αθηναικό κράτος.

Το Αθηναικό κράτος μέχρι τώρα τις εξής διευκολύνσεις που έκανε στον ΠΑΟΚ ήταν.
Ένα γήπεδο μπάσκετ σε ιδιόκτητη έκταση του αξίας 10 εκ ευρώ.
Σβήσιμο χρεών στο μπάσκετ 2 εκ ευρώ.(και συν αυτά πουλήσε και όλη την ομάδα ο παντελονάτος στον γαύρο!)
Μία χορηγία κλάιν μάιν από ΕΚΟ.
2 εκ πήραμε δάνειο με εγγύση δημοσίου που άνοιξε η τράπεζα την Κυριακή(και το έκαναν σημαία οι Αρειανοί) για να παίξουμε υποτίθεται Ευρώπη και τελικώς πήραμε τον πούλο και ακόμα το ξεχρεώνουμε με υψηλότατο επιτόκιο!
Χορηγία από την ΔΕΠΑ ύψους 1,2εκ ευρώ τον χρόνο για 1,5 χρόνο και αυτή με τα χίλια ζόρια και παρακάλια.
Και τώρα που έγινε η σκανδαλώδης ρύθμιση χρεών σαν ΑΕ που είμαστε!
Σύνολο αν τα πάρεις σε ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ είναι 12εκ ευρώ+2εκ να σου βάλω χορηγία στην φανέλα και 2εκ ευρώ δάνειο που μας έχει ξεσκίσει η τράπεζα στα πανωτόκια!
Εσείς κάθε χρόνο(εδώ και 4-5 χρόνια?) παίρνεται μόνο από την COSMOTE 5-6 μύρια!
Άλλα τόσα από την ΕΡΤ!
Μιλάς για εύνοια από το Αθηναικό κράτος?
Μόνο η ανάπλαση για τα γήπεδα σας έχει προϋπολογιστεί ότι θα κοστίσει 170εκ ευρώ και μιλας????????????????????????????????????????
Αν μη τι άλλο δεν θα έπρεπε να μπαίνεις στο νήμα μας,όχι να μιλάς.
ΕΛΕΟΣ Τ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!
Να την λέει ο βάζελος σε ΠΑΟΚτσή για εύνοια από το κράτος και την διαιτησία!
Τόσο χαμηλά σας έχουν ρίξει οι πολυανεκδοτικοί?


σωστά, η κοσμοτε μπαίνει μέσα από τη χορηγία της στον παο!!! (Θα μας τρελάνεις τελείως)!!!
Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με το σκάνδαλο της νετ για τα τηλεοπτικά.
όμως, η εύνοια έχει διαφορά από περίπτωση σε περίπτωση....
κανένα παλάτακι δε μου χαρίστηκε, με τα κλειδιά στο χέρι μάλιστα, και ας έχω φέρει σε αυτή τη χώρα 4 ευρωπαικά........
Όπως σου είπε και ο φίλος ποιο πάνω....
Όταν φέρναμε εμείς ευρωπαϊκά εσείς προσπαθούσατε να φτιάξετε παράγκα και ομάδα διαλύοντας τον Ηρακλή.

........Auto merged post: ErrOr πρόσθεσε 1 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και μετά το μακροσκελέστατο ποστ μου (και σόρρυ κιόλας)
ΤΑΣΟΣ ΚΑΚΟΣ στο κύπελλο!
Θα έρθει με το πιστόλι του ή λέτε να το αφήσει στο συρτάρι του?
Ας ελπίσουμε πως θα το αφήσει.

subzer0
01-02-09, 21:27
Δανείζεται ο Βρύζας για σήμερα το βράδυ (μόνο) , σε οποιονδήποτε θέλει , έναντι 20.000.000 ευρώ μήπως και κάνουν καμιά μεταγραφή της προκοπής.

Πάμε ρε Δικέφαλε.

xabikos
02-02-09, 01:19
Δυστυχώς σήμερα δεν μπόρεσα να πάω γήπεδο λόγω ασεπ αλλά είδα το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Σήμερα για μια ακόμη φορά διαπίστωσα πόσο πιο γρήγορη είναι η ομάδα αν λείπει ο Γκαρσία. Δε λέω αμυντικά είναι βράχος και δένει πάρα πολύ την ομάδα αλλά δυστυχώς επιθετικά την καθυστερεί κάτι που κάνει συνήθως και ο Ιβιτς με τις περιττές σε κάποιες φάσεις ενέργειές του. Όπως και να έχει η ομάδα έπαιξε αρκετά σωστά και έψαξε ορθολογικά το γκολ. Άλλη μια νίκη και παραμένουμε δεύτεροι. Αν δεν χάσουμε την άλλη Κυριακή μέσα στον Παο πιστεύω πως έχουμε καλές πιθανότητες να τερματίσουμε σ αυτή τη θέση στη κανονική διάρκεια.
Τέλος θέλω να σταθώ στον Αθανασιάδη. Λέμε για μεταγραφή επιθετικού, για τον Χούτο ή για όποιον άλλον. Για μένα αν πάρει και άλλες ευκαιρίες φέτος, πράγμα που δικαιούται απόλυτα, και μπορέσει να ανταποκριθεί και ανεβάσει το επίπεδό του τότε δεν θέλουμε άλλον σέντερ φορ μιας και το παιδί έχει όλες τις προοπτικές να κάνει καλό δίδυμο με τον Ζλάταν. Βέβαια και ο Αναστασάκος όσες φορές έχει παίξει έχει βοηθήσει στο μέτρο του δυνατού. Άντε γερά και με μια νίκη χωρίς να φάμε γκολ με τον Ολυμπιακό θα μας απογειώσει. :)

subzer0
02-02-09, 01:41
Βασικά πέρα από το αν χρειαζόμαστε επιθετικό ή όχι , που έτσι κι αλλιώς αυτό είναι θέμα Σάντος , Βρύζα και Ζαγοράκη υπάρχει μια πολύ μεγάλη παρεξήγηση σχετικά με την χρησιμοποίηση του Αναστασάκου , στα παιχνίδια που λείπει ο Μουσλίμοβιτς και γιατί δεν ξεκινάει ο Αθανασιάδης ή ο Μπακαγιόκο (τότε που ήταν σε φόρμα και είχε χτυπήσει ο Βόσνιος).

Άποψη μου είναι πως ο τρόπος παιχνιδιού του ΠΑΟΚ με τον ψηλό φορ μπροστά , που σπάει την μπάλα αριστερά και δεξιά , κάνει την "βρώμικη" δουλειά και τρώει το ξύλο των αμυντικών μπορεί να γίνει μόνο με τον Αναστασάκο. Ο Αθανασιάδης δεν έχει την σωματοδομή για να κάνει αυτό το παιχνίδι.
Το θεωρώ πολύ φυσιολογικό αυτό που κάνει ο Σάντος όσο και αν στους πιο πολλούς μας ξυνίζει αυτό.
Απλά υπάρχει διαφορά ποιότητας ανάμεσα στον Βόσνιο και τον Αναστασάκο.
Πάντως η γκολάρα που έβαλε σήμερα , εμένα που είμαι της Αγγλικής σχολής , με τρέλανε.
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο.
Σέντρα , κεφαλιά και γκολ.

@xabikos
Καλύ επιτυχία με τον ΑΣΕΠ. :oneup:

xabikos
02-02-09, 11:57
Συμφωνώ απόλυτα για τον ρόλο του Αναστασάκου στο παιχνίδι της ομάδας. Αυτό που είπα για τον Αθανασιάδη είναι ότι είναι πολύ καλός για δεύτερος περιφερειακός επιθετικός. Όπως και να έχει όμως όπως είπες ο Σάντος με τον Βρύζα ξέρουν καλύτερα. Απλά από το να έρθει ένας ξένος προτιμώ να παίξει ο μικρός που είναι και Έλληνας μιας και σε λίγο δεν θα έχουμε ούτε ένα Έλληνα και αυτό δεν μ αρέσει.

@subzer0
Πιο πολύ για την εμπειρία πήγα στον Ασεπ! :)

skapetis
02-02-09, 13:09
Άντε γερά και με μια νίκη χωρίς να φάμε γκολ με τον Ολυμπιακό θα μας απογειώσει. :)

Περιμένεις να αφήσει ο γαύρος να να πέσει κάτω έστω και βαθμός? Μην έχεις αυταπάτες.

Το πιο πιθανό είναι να το έχει ορίσει από τώρα το αποτέλεσμα ο Κόκκαλης στον Κάκο.

subzer0
02-02-09, 17:04
Καλό ταξίδι πρόεδρε...

Ο ΠΑΟΚ εδώ και μερικά λεπτά είναι φτωχότερος αφού ο πρώην πρόεδρος της ΠΑΕ Γιώργος Παντελάκης έχασε την ζωή του μετά από ατύχημα που είχε κάτω από το σπίτι του.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες τον παρέσυρε μοτοσικλετιστής βγαίνοντας από το αυτοκίνητό του, κάτω από το σπίτι του στην οδό Βασιλέως Ηρακλείου, χτυπώντας τον στο πόδι και το κεφάλι με αποτέλεσμα ο 80χρονος να υποκύψει στα τραύματα του στον δρόμο για το Ιπποκράτειο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης.

Ο Γιώργος Παντελάκης θα πρέπει να σημειωθεί ότι είχε διατελέσει πρόεδρο του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ την περίοδο 1975-1979 αλλά και πρώτος πρόεδρος της ΠΑΕ από 1/09/1979 μέχρι 31/07/1984.

Ακόμα ως γενικός γραμματέας του ΠΑΟΚ πανηγύρισε την κατάκτηση των δύο Κυπέλλων Ελλάδος το 1972 και 1974 αλλά και του πρωταθλήματος το 1976.

Μάλιστα ήταν από τους βασικούς δημιουργούς της μεγάλης ομάδας του ΠΑΟΚ στην δεκαετία του '70 ενώ θα μείνει για πάντα στην ιστορία ως εκείνος που με τον αγώνα που έδωσε κράτησε τον Γιώργο Κούδα στην Θεσσαλονίκη και να μην πάει στον Ολυμπιακό.

http://www.sport24.gr/html/ent/761/ent.273761.asp

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

xabikos
02-02-09, 19:26
Μαύρη μέρα η σημερινή για την ομάδα μας. Με στενοχώρησε ιδιαιτέρα το γεγονός μιας και ο Πρόεδρος ήταν πολύ συμπαθητικός άνθρωπος και ήταν αυτός που όλοι έχουμε συνδέσει με την μεγάλη ομάδα του 70 και τις μεγαλύτερες επιτυχίες του συλλόγου. Είναι πολύ άδικος ο τρόπος που έφυγε. Είμαι σίγουρος πως την τετάρτη το κλίμα θα είναι βαρύ. Συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στους δικούς του ανθρώπους.


Στα αγωνιστικά από ότι φαίνεται κλείσαμε τον Χούτο. Ελπίζω να προσφέρει όλα αυτά για τα οποία αποκτήθηκε. Βέβαια το θετικό είναι ότι πρόκειται για συμβόλαιο έξι μηνών οπότε αν δεν προσφέρει μικρό το κακό.

Burning Skies
02-02-09, 19:29
R.I.P....

ErrOr
03-02-09, 00:18
Με τον χαμό του Παντελάκη κλείνει ένα τεράστιο κεφάλαιο για την οικογένεια του ΠΑΟΚ.
Μακάρι ο Ζαγοράκης να μπορέσει να γίνει ο επόμενος Παντελάκης και να ζήσουμε στιγμές σαν εκείνες του '70.
Ο Παντελάκης εκτός του ότι ήταν ο πρόεδρος των τίτλων σε μπάσκετ/ποδόσφαιρο και το ότι πήγε κόντρα στο κατεστημένο της χούντας με την υπόθεση Κούδα,ήταν και ο πρόεδρος που πήρε την ομάδα από το γήπεδο σε ματς κόντρα στον ΟΣΦΠ λόγω σφαγιαστικής διαιτησίας.
Ήταν ακόμα ο πρόεδρος ο οποίος μετά το πρωτάθλημα του '85 ελέω προπαγάνδας Μπούζα "Σπορ του Βορρά" εκδιώχθηκε κακήν κακώς από τον κόσμο του ΠΑΟΚ.(για τις πωλήσεις παικτών/προπονητών)
Ένας μεγάλος άνθρωπος,ντόμπρος,ειλικρινής,σοβαρός και ευγενής που αφιέρωσε κυριολεκτικά την ζωή του για τον ΠΑΟΚ.
ΚΥΡΙΟΣ με κεφαλαία γράμματα.
Το ελάχιστο που μπορεί να κάνει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ
http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsCode=20090202154701846
Σύντομο ιστορικό από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ
http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsCode=2009020218323162
Αν έχουμε προτομή με τον Κούδα(δεν λέω μεγάλος παίκτης αλλά....) στην Τούμπα,για τον Παντελάκη το ελάχιστο που πρέπει να γίνει είναι ακόμα μία.(για να μην πω τίποτα παραπάνω και γίνω γραφικός)
Αιωνία του η μνήμη! (που θα είναι σίγουρα αιώνια!)

Τελικώς αποκτήθηκε ο Χούτος μέχρι το τέλος της σαιζόν.
http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsCode=20090202213018917
Ας ελπίσουμε ότι θα δέσει με τον Μούσλι και θα μπαίνει η μπάλα στο πλεκτό ευκολότερα.
Το πρώτο δείγμα πάντως είναι θετικό,μιας και ουσιαστικά πλήρωσε τον Πανιώνιο για να έρθει στον ΠΑΟΚ να παίξει σχεδόν τσάμπα!
Το θέμα χαρακτήρα το αφήνω εκτός.Έχω εμπιστοσύνη στον Ζαγοράκη και τον Σάντος.
Το καλοκαίρι ο Ζαγοράκης όταν έκανε τις αποδεσμεύσεις του οικοδόμου και του Μελίσση έλεγε ότι θέλει να κάνει τον ΠΑΟΚ μια ομάδα που οι παίκτες δεν θα θέλουν να φεύγουν!
Μέσα σε ένα χρόνο δεν έκανε μόνο αυτό αλλά κατάφερε να φτάσει στο σημείο να πληρώνουν οι παίκτες τις ομάδες τους για να έρθουν στον ΠΑΟΚ!

Στο ματς με Εργοτέλη δεν μου άρεσε καθόλου η ομάδα στο 1ο ημίχρονο.(μου θύμισε Άρη)
Ανούσια κατοχή,χωρίς πάθος λες και έκαναν αγγαρεία και με έναν Μπακαγιόκο άλα ντάλον να βολοδέρνει και να χτυπιέται γιατί δεν βάζει γκολ να εξιλεωθεί!(ο ορισμός του απείθαρχου)
Στο 2ο ημίχρονο τα ίδια.Έκανε ο Σάντος την αλλαγή του Μπάκα με τον Κλάους και άλλαξε το παιχνίδι χάρη στις σωστές τοποθετήσεις του Αθανασιάδη.
Στην διάρκεια του 2ου ημιχρόνου ανοίχτηκε λίγο ο σφιχτός Εργοτέλης και εκεί μπορέσαμε βάλαμε 2 γκολ σε 2 επελάσεις του Λίνο και καθαρίσαμε το ματς.
Να πω την αλήθεια έτσι όπως το έβλεπα το ματς στην αρχή έλεγα ότι δεν θα μπορέσουμε να το πάρουμε και πάμε για το Χ.(το φοβόμουν πολύ!Ακόμα και για ήττα!Είναι πολύ επικίνδυνη ομάδα ο Εργοτέλης)
Μεγάλο παιχνίδι έκανε ο Κοντρέρας που έκοψε κυριολεκτικά τα πάντα!

Τετάρτη έχουμε το παιχνίδι με τον ΟΣΦΠ για το κύπελλο και αν κρίνω από το ξυλίκι που έπεσε πάλι από τις ομάδες περιφρούρησης στους "μπερδεμένους" ελπίζω ότι δεν θα έχουμε τα γνωστά παρατράγουδα.
Αγωνιστικά το ρεπορτάζ λέει ότι έχει ίωση ο Μούσλι με τον Μπιζέρα και ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχουν πρόβλημα την Τετάρτη.(ο Σνάουτσερ δυστυχώς είναι οριστικά απών)
Μεγάλη υπόθεση ότι δεν παίζει από τι φαίνεται ο -μια ομάδα μόνος του- Γκαλέττι λόγω τραυματισμού και αν δεν ξεπατωθεί και ο κηπουρός μπορούμε να πάρουμε την νίκη.

ErrOr
03-02-09, 14:12
Εντάξει η ατυχία δεν έχει όρια!
Εκτός αποστολής Μουσλίμοβιτς-Μπιζέρα!
http://www.sport24.gr/html/ent/886/ent.273886.asp
Δεν θα παίξει το βαρύ πυροβολικό και δεν έχουμε και δεξί μπακ.(γιατί ο Αραμπατζής δυστυχώς δεν πατάει καλά και ο Μπιζέρα κατ ανάγκην θα μπορούσε υπό προυποθέσεις να παίξει καλύτερα από αυτόν σαν δεξί μπακ)
Τώρα με Αναστασάκο αν μπορέσουμε και βάλουμε γκολ στον κηπουρό τι να πω!
Μακάρι!Δεν αντιλέγω το παλικάρι ότι μπορεί κάνει και με το παραπάνω αλλά απέναντι στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος με την καλύτερη άμυνα είναι κομματάκι απίθανο να μπορέσει να βάλει γκολ.


Υγ1: Λέτε να μπει κανένας Αθανασιάδης να κουνήσει το πλεκτό?
Έτσι και γίνει αυτό θα πέσει το γήπεδο!
Υγ2: Ωραίες δηλώσεις έκανε ο Χούτος.
Μακάρι να συνεχίσει έτσι το Νο79 και να μας διαψεύσει για το "κακό" του χαρακτήρα του.

tutuyo
03-02-09, 17:32
Χωρις Baka η αποστολη!
Μαλλον με Κλαους-Αναστασακο θα ξεκινησει ο Σαντος.

subzer0
03-02-09, 17:44
Μάλλον μόνο με Αναστασάκο και κάποια στιγμή θα περάσει τον Αθανασιάδη.
Το καλό είναι οτι δεν παίζει ο Γκαλέτι , οπότε έτσι μπορεί να χρησιμοποιήσει τον Λίνο βασικό.
Με Γκαλέτι μέσα πιστεύω πως θα έβαζε βασικό τον Δάρλα που είναι πιο καλός αμυντικά.

Λογικά ο Μπακαγιόκο μετά από αυτά που έκανε, την ευκαιρία που πήρε την Κυριακή και την έχασε , την έλευση του Χούτου και την σημερινή απουσία του από την αποστολή λογικά καθάρισε και φυσικά φταίει το μυαλό του και μόνο.

Όσο για τον Χούτο ένα έχω να πω.
Πάνε οι καιροί που παίχτες θέλανε να φύγουν και στα γρήγορα από τον ΠΑΟΚ , με την πρώτη ευκαιρία.
Τώρα πληρώνουν από την τσέπη τους για να έρθουν.
Έχω διαβάσει πως και ο Χριστοδουλόπουλος έχει μετανιώσει για οτι έγινε το καλοκαίρι. Όχι γιατί δεν πήγε στον Ολυμπιακό αλλά γιατί δεν έμεινε στον ΠΑΟΚ

hammer21
03-02-09, 18:04
Έχω διαβάσει πως και ο Χριστοδουλόπουλος έχει μετανιώσει για οτι έγινε το καλοκαίρι. Όχι γιατί δεν πήγε στον Ολυμπιακό αλλά γιατί δεν έμεινε στον ΠΑΟΚ

Δεν νομιζω.Μπορει να μην παιζει οσο θελει και να μην ηταν τα πραματα οπως τα ονειρευτηκε αλλα δεν μπορεις να αρνηθεις το ονειρο σου και να απαρνηθεις την (ισως μοναδικη) ευκαιρια που σου δωθηκε;)

subzer0
03-02-09, 18:08
Δεν νομιζω.Μπορει να μην παιζει οσο θελει και να μην ηταν τα πραματα οπως τα ονειρευτηκε αλλα δεν μπορεις να αρνηθεις το ονειρο σου και να απαρνηθεις την (ισως μοναδικη) ευκαιρια που σου δωθηκε;)

Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες.
Έτσι κι αλλιώς και σε μας δεν έλειψε καθόλου.
Αλλά το διάβασα σε αθηναϊκή εφημερίδα και μου είχε κάνει εντύπωση.

xabikos
03-02-09, 18:38
Σίγουρα πολύ μεγάλη η απουσία του Μούσλι αλλά δεν πρέπει να σταθούμε εκεί. Και εγώ νομίζω πως μοναδικός επιθετικός θα είναι ο Αναστασάκος. Θα ήθελα να έβαζε ο Σάντος τον Λίνο με τον Δάρλα αριστερά και τον Σορλέν στη θέση του Ίβιτς μιας και νομίζω είναι πιο γρήγορος. Όπως και να έχει ο Σάντος ξέρει καλύτερα. Για τον Μπακαγιόκο και εγώ πιστεύω πως ουσιαστικά τελείωσε και μετά την απόκτηση του Χούτου. Μπορεί να έχει περίεργο χαρακτήρα αλλά για μένα βοήθησε πάρα πολύ φέτος και ήταν αυτός που δεν περιμέναμε να δώσει τόσους βαθμούς. Νομίζω πάντως πως δεν πρόκειται και τυπικά να τεθεί στο περιθώριο μιας και μπορεί να χρειαστεί ξανά στο μέλλον.
Όσο τώρα για τον οικοδόμο μάλλον θα πρέπει να βλέπει τον Χούτο και να πραδειγματίζεται. Γιατί και αυτός ξέρει μπάλα αλλά πάνω από όλα πρέπει να έχεις και σωστό χαρακτήρα. Σ εμάς πάντως προσέφερε πολλά λεφτά!!! :twisted::twisted:

hammer21
03-02-09, 19:06
Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες.
Έτσι κι αλλιώς και σε μας δεν έλειψε καθόλου.
Αλλά το διάβασα σε αθηναϊκή εφημερίδα και μου είχε κάνει εντύπωση.

Αυτο το καλο που ειχατε εκει στη Θεσ/ικη που δεν διαβαζετε αθηναικες εφημεριδες που πηγε?:p

subzer0
03-02-09, 19:12
Αυτο το καλο που ειχατε εκει στη Θεσ/ικη που δεν διαβαζετε αθηναικες εφημεριδες που πηγε?:p

Βασικά δεν είμαι Θεσσαλονίκη αλλά Αθήνα.
Αλλά ακόμα και όταν πάω πάνω γιατί η καταγωγή μου είναι από Έδεσσα , πάλι αθηναϊκές εφημερίδες διαβάζω.
Ούτε ραδιόφωνα ακούω.
Την ξέρω τι κατάσταση και ας λείπω χρόνια.

xabikos
03-02-09, 19:12
O Γιώργος Παντελάκης δεν υπήρξε απλώς πρόεδρος του ΠΑΟΚ. Υπήρξε ο ίδιος ο ΠΑΟΚ. Ακούγεται υπερβολικό, αλλά είναι αληθινό. Πέρα για πέρα.

Σπάνια στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου μία ομάδα χρωστάει τόσα πολλά σε έναν παράγοντα. Ο Παντελάκης, που έφυγε χθες στα 79 του χρόνια από τούτο τον μάταιο κόσμο, πρόλαβε να ξαναδεί την τελευταία διετία την ομάδα της καρδιάς του να ξαναβρίσκει τον δρόμο της. Επί των ημερών του ο ΠΑΟΚ στη δεκαετία του '70 δεν έγινε μόνο ομάδα που κατέκτησε τίτλους, αλλά ισότιμος συζητητής στο τραπέζι του «πόκερ» με το ΠΟΚ. Γιατί μέχρι τη βραδιά που τα δύο γκολ του Γιώργου Κούδα τον Ιούλιο του 1972 έδωσαν στον ΠΑΟΚ το πρώτο Κύπελλο στην ιστορία του, Ολυμπιακός, ΠΑΟ και ΑΕΚ έβλεπαν κατά καιρούς κάποιους να τους γίνονται ενοχλητικοί, αλλά μέχρις εκεί.

Ο ΠΑΟΚ του Λες Σάνον μπόρεσε να γίνει μόνιμος νταλκάς στο ΠΟΚ, φτάνοντας σχεδόν κάθε χρόνο σε τελικούς Κυπέλλου (που σκανδαλωδώς ορίζονταν μονάχα στην Αθήνα) και διεκδικώντας το πρωτάθλημα. Το 1973 το άξιζε, αλλά δεν το πήρε εξαιτίας του 3-5 με την Παναχαϊκή. Το 1976 με τον Γκιούλα Λόραντ στο τιμόνι κατάφερε να υλοποιήσει αυτό που έμοιαζε άπιαστο όνειρο από τη μέρα που έγινε η Εθνική Κατηγορία το 1959: να πάρει το πρωτάθλημα. Σε όλη αυτή την πορεία του ΠΑΟΚ, από τη μετριότητα στην απόλυτη καταξίωση, ο Παντελάκης ήταν ο εγκέφαλος. Ο άνθρωπος που μπήκε μπροστά και δημιούργησε μία από τις πληρέστερες ελληνικές ομάδες όλων των εποχών. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει. Του χρωστούν πολλά ο ΠΑΟΚ και ο κόσμος του, αλλά -έχω την εντύπωση- και καθένας από εμάς που αγαπάμε αυτό το άθλημα. Τέτοιες χαρισματικές φυσιογνωμίες σπανίζουν όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά γενικά στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Απόσπασμα από άρθρο (http://www.sport-fm.gr/article/163522) του Σωτηρακόπουλου στο sport-fm. Δεν ξέρουμε τι θα καταφέρει ο Ζαγοράκης στο μέλλον αλλά αν έρθει η ώρα να κάνουμε καινούριο γήπεδο νομίζω πως δεν θα δυσκολευτούμε να βρούμε όνομα. ;)

hammer21
03-02-09, 19:35
Βασικά δεν είμαι Θεσσαλονίκη αλλά Αθήνα.
Αλλά ακόμα και όταν πάω πάνω γιατί η καταγωγή μου είναι από Έδεσσα , πάλι αθηναϊκές εφημερίδες διαβάζω.
Ούτε ραδιόφωνα ακούω.
Την ξέρω τι κατάσταση και ας λείπω χρόνια.

Οτι εισαι απο Θεσσαλονικη εννοουσα.Εχω δει οτι μενεις αθηνα;)
Και στην τελικη τι Θεσσαλονικη τι εδεσσα μωρε, 2 τυροπιτες δρομος:p

subzer0
03-02-09, 19:45
Οτι εισαι απο Θεσσαλονικη εννοουσα.Εχω δει οτι μενεις αθηνα;)
Και στην τελικη τι Θεσσαλονικη τι εδεσσα μωρε, 2 τυροπιτες δρομος:p

Το ξέχασα οτι φαίνεται. :p
Βασικά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι.
Αυτά που γράφω αφορούν μόνο εμένα και το εφαρμόζω χρόνια τώρα.
89χμ για την ακρίβεια. :p

subzer0
05-02-09, 00:53
Αν και δεν βγήκαμε να παίξουμε στο δεύτερο ημίχρονο παρ' όλα αυτά το 1-0 είναι ένα από τα καλύτερα σκορ για διπλούς αγώνες.
Ο Ολυμπιακός το ρίσκαρε πολύ , δεν του βγήκε και αυτό μας βοήθησε να ξεκινήσουμε δυνατά.
Γκολάρα ο αρχηγός που μας το χρωστούσε.
Ξανά ένα μπράβο στον Χαλκιά.
Άριστη ατμόσφαιρα στην Τούμπα (καιρός ήταν σε ματς με τον Ολυμπιακό).
Βέβαια αυτοί που για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι δεν βάζουν μυαλό και προσπαθούν να μπουν τζάμπα και να κάνουν φασαρίες αλλά τρώνε την πόρτα τους από τις ομάδες περιφρούρησης , βρήκανε την ευκαιρία (αφού πάλι μείνανε απ' έξω) να πετάξουν πέτρες στο λεωφορείο του Ολυμπιακού. Σιγα-σιγα θα τους δώσουν να καταλάβουν , οτι αυτά θα κοπούν.

ΥΓ. Πριν κανά μήνα είπε ο Σάντος πως δεν μπορεί ο ΠΑΟΚ να ζει για 2 παιχνίδια την χρονιά με Ολυμπιακό και Άρη.
Και είχε τεράστιο δίκιο.
Στο δεύτερο ημίχρονο μου φάνηκε πολύ αυτό στην νοοτροπία των παιχτών αλλά δεν αλλάζουν αυτά από την μια μέρα στην άλλη.

Rebel Scum
05-02-09, 01:08
Το γκολ του Κονσεϊσάο ήταν πράγματι ποίημα...τα χρόνια μπορεί να πέρασαν και να βάρυνε αλλά την μπάλα δεν την έχει ξεχάσει.

Burning Skies
05-02-09, 01:12
Σούπα τρελή το ματς. Πολύ όμορφο γκολ. Συγχαρητήρια για τη νίκη.

johnson
05-02-09, 01:14
Όντως σούπα το παιχνίδι, πολλά φάουλ σφύριζε αυτός ο Κάκος. Δεν άφησε να γίνει καλό παιχνίδι.
Ντάξει γκολάρα αλά Τζο έβαλε ο sergio ;)

Gordito
05-02-09, 01:18
Τρομερη η ατμοσφαιρα απο τον κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στο πρωτο ημιχρονο δεν υπηρχε ΟΣΦΠ, στο δευτερο μαλλον κουραστηκαν, εφυγε και ο Ιβιτς!

Καλο παιχνιδι απο Κακο, σφυριζε λιγο εδρα και αφηνε τα μαρκαρισματα.
Αν ηταν αλλλος διατητης θα ειχαμε 5 κοκκινες!

gallahant
05-02-09, 01:25
Πολύ ωραίο γκολ και συγχαρητήρια στο ΠΑΟΚ για τη νίκη του!

Αυτός όμως ο Γκαρσία πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει το ποδόσφαιρο. Πολύ Κυργιάκος μας το παίζει κ αυτός:p

Burning Skies
05-02-09, 01:25
ΟΣΦΠ δεν υπήρχε σε κανένα ημίχρονο σήμερα αφού έλειπε το 80% των παικτών-κλειδιά της ομάδας.

Dimitris_80
05-02-09, 01:31
ΟΣΦΠ δεν υπήρχε σε κανένα ημίχρονο σήμερα αφού έλειπε το 80% των παικτών-κλειδιά της ομάδας.
Γιατί, φιλικό παίζατε; Δεν είναι στους στόχους σας το κύπελλο; Πού πας με Μήτρογλου; :hmm:

johnson
05-02-09, 01:33
Απορία: ο Χούτος, αν και φρέσκος φρέσκος, δε μπορούσε να παίξει?

Αν δε τον καταστρέψει ο χαρακτήρας του, θα βγει καλύτερος του Μούσλι...

........Auto merged post: johnson πρόσθεσε 0 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γιατί, φιλικό παίζατε; Δεν είναι στους στόχους σας το κύπελλο; Πού πας με Μήτρογλου; :hmm:

Και να ήταν ο Μήτρογλου μόνο... μέχρι και το Γκαλίτσιο ξέθαψε!

subzer0
05-02-09, 01:35
ΟΣΦΠ δεν υπήρχε σε κανένα ημίχρονο σήμερα αφού έλειπε το 80% των παικτών-κλειδιά της ομάδας.

Αυτό που λες πέρα οτι είναι πέρα για πέρα σωστό μας βοήθησε και εμάς από πολλές απόψεις.
α) Πήρε πολύ ώρα στον Ολυμπιακό μέχρι να βρεθούν αυτοί οι παίχτες μεταξύ τους.
β) Αυτός ο χρόνος που χρειάστηκε ήταν οτι πρέπει για τον ΠΑΟΚ που έτσι κι αλλιώς θα έμπαινε δυνατά λόγω έδρας.
γ) Έδωσε την ευκαιρία στον Σάντος να μην ξεκινήσει τον Βερόν βασικό (πράγμα που με εξέπληξε - άσχετα αν μπήκε στην συνέχεια αναγκαστικά) χωρίς βέβαια να αλλάξει το στυλ παιχνιδιού του ΠΑΟΚ. Ο Βερόν ίσως είναι ο πιο καταπονημένος παίχτης του ΠΑΟΚ στα τελευταία παιχνίδια.

@gallahant
Δεν έκανε και κάτι κακό ο Γκαρσία σήμερα.
Άλλοι δικοί μας κάνανε χειρότερα. :p

@johnson
Ο Χούτος ούτε μια προπόνηση δεν έχει κάνει με την ομάδα.

ΥΓ. Ξέχασα να δώσω ένα μεγάλο respect στον Μπαλάφα.
Μετά την κόκκινη που έφαγε στα πέναλτι , τώρα εφαγε κίτρινη και στο ζέσταμα. :rofl: :rofl: :respekt: :respekt:

Burning Skies
05-02-09, 01:37
Γιατί, φιλικό παίζατε; Δεν είναι στους στόχους σας το κύπελλο; Πού πας με Μήτρογλου; :hmm:

Κατά τη γνώμη μου ο Βαλβέρδε θεώρησε ότι μπορεί να πάρει ικανοποιητικό αποτέλεσμα με τις ρεζέρβες (και το 1-0 δεν πιστεύω ότι τον χάλασε ιδιαίτερα), ώστε να ξεκουράσει κάποιους παίχτες εν όψη του βαρύτατου προγράμματος της ομάδας.

Δεν πιστεύω πάντως ότι το πρόβλημα ήταν ο Μήτρογλου αλλά τα άκρα...

geologiko_karoto
05-02-09, 01:41
Τρομερη η ατμοσφαιρα απο τον κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Lq-uvGQzzj4

ErrOr
05-02-09, 03:32
ΟΣΦΠ δεν υπήρχε σε κανένα ημίχρονο σήμερα αφού έλειπε το 80% των παικτών-κλειδιά της ομάδας.

Και στον ΠΑΟΚ έλειπαν πολλοί παίκτες-κλειδιά.
Δεν είναι δικαιολογία αυτό.
Μπήκαν "χεσμένοι" και που έφαγαν μόνο 1 γκολ ήταν καθαρά από τύχη.


Τρομερη η ατμοσφαιρα απο τον κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στο πρωτο ημιχρονο δεν υπηρχε ΟΣΦΠ, στο δευτερο μαλλον κουραστηκαν, εφυγε και ο Ιβιτς!

Καλο παιχνιδι απο Κακο, σφυριζε λιγο εδρα και αφηνε τα μαρκαρισματα.
Αν ηταν αλλλος διατητης θα ειχαμε 5 κοκκινες!

Ένα πράγμα θα σου πω για την ατμόσφαιρα...
Ο Άγγλος στο ζέσταμα έβγαζε φωτογραφίες την Θύρα 4!:rofl::rofl::rofl:
Τέτοιο πράγμα έχω να το δω από τότε που έβγαζαν φωτογραφίες στο μουντομπάσκετ οι Λιθουανοί αυτούς της θρυλικής Dream team!
Στο πρώτο ημίχρονο καθαρά από τύχη δεν έφαγε κανα 1-2 γκολ ακόμα και στο 2ο λόγω κόπωσης έκατσε πίσω η ομάδα και φάνηκε κάπως και ο ΟΣΦΠ.
2 φάσεις όλες και όλες και αυτές από τα 2 στημένα στην αρχή του 2ου ημιχρόνου.
Ο Κάκος ήταν απαράδεκτος και θα έπρεπε στο 1ο ημίχρονο να είχε βγάλει τις κάρτες που έπρεπε για να μην ξεφύγουν οι παίκτες.
Έπνιξε πέναλτι και το έδωσε επιθετικό φάουλ!
Ο Αβραάμ θα έπρεπε να είχε βγει 2 φορές με κόκκινη,ο Ντούντου άλλη μία,ο Μπελούτσι με 2η κίτρινη και πάει λέγοντας.
Ναι,θα μπορούσε να βγει μετέπειτα και ο Σορλέν και ο Γκαρσία με 2η κίτρινη αλλά τους χαρίστηκε για τους παραπάνω...
Το αν σφύριξε έδρα το είδαμε με το που μπήκε το γκολ και μέτα,με τα φάουλ που έδινε γύρω από την περιοχή.


Πολύ ωραίο γκολ και συγχαρητήρια στο ΠΑΟΚ για τη νίκη του!
Αυτός όμως ο Γκαρσία πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει το ποδόσφαιρο. Πολύ Κυργιάκος μας το παίζει κ αυτός:p
Ναι,όντως όμορφο γκολ.
Μας το χρωστούσε ο αρχηγός και σε μας αλλά και στον κηπουρό.
Αν ο Γκαρσία θα έπρεπε να σταματήσει το ποδόσφαιρο ο Αβραάμ δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει?Να μην το αρχίσει καν?


Κατά τη γνώμη μου ο Βαλβέρδε θεώρησε ότι μπορεί να πάρει ικανοποιητικό αποτέλεσμα με τις ρεζέρβες (και το 1-0 δεν πιστεύω ότι τον χάλασε ιδιαίτερα), ώστε να ξεκουράσει κάποιους παίχτες εν όψη του βαρύτατου προγράμματος της ομάδας.

Δεν πιστεύω πάντως ότι το πρόβλημα ήταν ο Μήτρογλου αλλά τα άκρα...
Αν εξαιρέσεις τον Γκαλέττι που ήταν τραυματίας οι υπόλοιποι ήταν αδικαιολογήτως απών.
Απλά είδε ότι έχει και ο ΠΑΟΚ ελλείψεις και σου λέει μπορώ να πάρω και έτσι θετικό αποτέλεσμα.Υπολόγισε λάθος όμως.
Κατά τα άλλα μ'άρεσε το εξώφυλλο του Φωτός!!!
"ΔΕΝ ΜΑΣΗΣΕ Ο ΝΤΙΟΓΚΟ!αλλά τον άφησε ο Βαλβέρδε εκτός!" :rofl::rofl::rofl:
Και μόνο που το έγραψαν ήταν σαν να το ομολογούσαν!:rofl:
Πρόβλημα ήταν όλος ο ΟΣΦΠ και όχι μόνο ο Μήτρογλου γιατί είχε απέναντι του μια σωστά στημένη ομάδα.
Πάντως μετά και από αυτό το ματς φάνηκε και η γύμνια στις ρεζέρβες του ευρωπαίου ΟΣΦΠ έναντι του ΠΑΟΚ.
Άντε ο ΠΑΟΚ τώρα φτιάχνεται,χρήμα δεν παίζει και δικαιολογείται.(που στην τελική και μετά τις τελευταίες προσθήκες δείχνει σχεδόν πλήρης σε όλες τις γραμμές και σε μέσες άκρες εμφανίζει το ίδιο πρόσωπο με τους βασικούς)
Ο ΟΣΦΠ των εκατομμυρίων και της Ευρώπης δεν έχει καμία δικαιολογία να παρουσιάζεται έτσι.

Στο πρώτο ημίχρονο μου άρεσε η ομάδα και σταθήκαμε άτυχοι στο να πετύχουμε και άλλο γκολ.(μακάρι να μην το πληρώσουμε αυτό στον επαναληπτικό)
Στο 2ο για άλλη μια φορά κάθησαν πίσω και το θεωρώ απαράδεκτο!
Έχουν μια δικαιολογία λόγω κούρασης αλλά και αυτή μπορεί να δωθεί για μετά το 60' και όχι με το που μπουν στο 2ο ημίχρονο!
Ο Χαλκιάς για άλλο ένα ματς κράτησε το μηδέν και ο Λίνο μαζί με τον Σορλέν για ακόμα ένα ματς έδειξαν ότι τα βγάζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω!
Ο Κοντρέρας κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και η αλλαγή του Ίβιτς -αν και δεν φάνηκε και τόσο πολύ- επηρέασε την ομάδα αρνητικά με την έλευση του Βερόν.(σέρνεται και φαίνεται ότι χρειάζεται ανάσες το παλικάρι)
Ο Αραμπατζής ακόμα είναι έξω από τα νερά του και δεν λέει να επανέλθει.
Ο Κονσεισάο κυμάνθηκε και αυτός σε μέτρια επίπεδα αλλά την δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω με την γκολάρα που έβαλε.
Για άλλη μια φορά θα δώσω τα συγχαρητήρια μου στον Σάντος που έχει καταφέρει ακόμα και με ελλείψεις η ομάδα να δείχνει συνοχή και να μην φαίνεται ότι παίζει χωρίς βασικά κομμάτια του παζλ που λέγεται ΠΑΟΚ.
Και για να μην ξεχνιόμαστε...
Η παράδοση του Κυπέλλου κόντρα στον ΟΣΦΠ συνεχίζεται...

Για το τέλος θα πω ακόμα ένα μπράβο στους οπαδούς και στην security που έκαναν ότι μπορούσαν και για ακόμα ένα ματς μοίρασαν φάπες στους τζαμπατζήδες και τους έστειλαν εκτός γηπέδου.(φάνηκε αυτό και εντός που δεν έγινε σχεδόν το παραμικρό)
Βέβαια αυτό το πράγμα δεν νοείται σε ένα κράτος σοβαρό και ευνομούμενο να παίρνουν οι οπαδοί μιας ομάδας την κατάσταση στα χέρια τους.
Ας πάει και το παλιάμπελο!Ας είναι και έτσι!
Αν είναι να γίνει η δουλειά έτσι,ας γίνει.

Υγ: Μετά το ΠΑΟΚ Σ ΑΓΑΠΩ, ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΝΑΣ,ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!
έχουμε πλέον και το ΠΑΟΚ Σ ΑΓΑΠΩ, ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΝΑΣ, ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!
Μπαλάφα έχεις γράψει ιστορία!

skapetis
05-02-09, 11:03
Όντως σούπα το παιχνίδι, πολλά φάουλ σφύριζε αυτός ο Κάκος. Δεν άφησε να γίνει καλό παιχνίδι.
Ντάξει γκολάρα αλά Τζο έβαλε ο sergio ;)

Δεν άφησε ή έπαιξε το παιχνίδι που βόλευε το γαύρο? Η αλήθεια είναι σ'αυτά που λέει ο error:


Έπνιξε πέναλτι και το έδωσε επιθετικό φάουλ!
Ο Αβραάμ θα έπρεπε να είχε βγει 2 φορές με κόκκινη,ο Ντούντου άλλη μία,ο Μπελούτσι με 2η κίτρινη και πάει λέγοντας.
Ναι,θα μπορούσε να βγει μετέπειτα και ο Σορλέν και ο Γκαρσία με 2η κίτρινη αλλά τους χαρίστηκε για τους παραπάνω...
Το αν σφύριξε έδρα το είδαμε με το που μπήκε το γκολ και μέτα,με τα φάουλ που έδινε γύρω από την περιοχή.

Από το 40' μέχρι το 80' δεν άφησε τον ΠΑΟΚ να πάρει ανάσα: 6 κίτρινες έναντι 2 τη στιγμή που τα δρεπανηφόρα Α. Παπαδόπουλος Γκαλίτσιος και Ντουντου θέριζαν στο γήπεδο. Έλεος, μέχρι και κίτρινη σε παίχτη στην προθέρμανση έριξε το μαύρο κοράκι.



Καλο παιχνιδι απο Κακο, σφυριζε λιγο εδρα και αφηνε τα μαρκαρισματα.


:rofl::rofl::rofl:

Μάλλον είδαμε άλλο μάτς. Άντε να χάρισε κάτι ψιλές στο πρώτο 20άλεπτο, από κει και πέρα και συγκεκριμένα μετά το 35' και ειδικά στο 2ο ημίχρονο μέχρι το 80 ήταν προκλητικότατος. Πιος ξέρει τι του είπε ο κόκκαλης στο τηλέφωνο στο ημίχρονο ...



Αυτός όμως ο Γκαρσία πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει το ποδόσφαιρο. Πολύ Κυργιάκος μας το παίζει κ αυτός:p

Ενώ ο Α. Παπαδόπουλος, Γκαλίτσιος και ο Ντουντου πρέπει να συνεχίσουν να παίζουν ..



Ο ΟΣΦΠ των εκατομμυρίων και της Ευρώπης δεν έχει καμία δικαιολογία να παρουσιάζεται έτσι.


το πρόβλημα μ'αυτή την ομάδα φίλε error είναι ότι έχει μάθει με την προστασία των διαιτητών, το σμπρώξιμο και την αλητεία. Γι'αυτό και δέν έκαναν ούτε πρόκειται ποτέ να κάνουν κάτι στην Ευρώπη. Γι'αυτό και είναι η πιο σιχαμένη ομάδα που δεν έχει ούτε ένα φίλο πέρα από τους οπαδούς της.




Για το τέλος θα πω ακόμα ένα μπράβο στους οπαδούς και στην security που έκαναν ότι μπορούσαν και για ακόμα ένα ματς μοίρασαν φάπες στους τζαμπατζήδες και τους έστειλαν εκτός γηπέδου.(

αυτά να τα βλέπουν τα αριανά όταν μιλάνε για φιλάθλους με παιδεία ...

johnson
05-02-09, 11:20
το πρόβλημα μ'αυτή την ομάδα φίλε error είναι ότι έχει μάθει με την προστασία των διαιτητών, το σμπρώξιμο και την αλητεία. Γι'αυτό και δέν έκαναν ούτε πρόκειται ποτέ να κάνουν κάτι στην Ευρώπη. Γι'αυτό και είναι η πιο σιχαμένη ομάδα που δεν έχει ούτε ένα φίλο πέρα από τους οπαδούς της.

Πω αρχίσαμε πάλι να λέμε φίφες?

Ναι ο Γκαλέτι, ο Λέτο, ο Diogo, ο Dudu, τόσα χρόνια έχουνε μάθει στο σπρώξιμο... όπως και οι υπόλοιποι που από το ρόστερ βασικοί άντε να είναι 2-3 που είναι χρόνια και "έχουν μάθει".
Για την ευρώπη πέρσι άλλα θα έλεγες... πάντως να σου θυμίσω ότι παίζουμε και φέτος.
Έλεος δηλαδή... πόσο δύσκολο είναι να χαίρεσαι μια νίκη χωρίς να μη λες φίφες ήθελα να ήξερα...

wi fi thief
05-02-09, 13:06
παιχταρας φαινεται ο λινο (που τους βρισκετε ρε μαγκες?)

μεγαλος γατος ο ζησης :worthy:

για τον λαο του ΠΑΟΚ δεν θα γραψω τιποτα :cool: (δεν ξεκινησα χτες να βλεπω ποδοσφαιρο) ;)

........Auto merged post: wi fi thief πρόσθεσε 19 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και στον ΠΑΟΚ έλειπαν πολλοί παίκτες-κλειδιά.
Δεν είναι δικαιολογία αυτό.
Μπήκαν "χεσμένοι" και που έφαγαν μόνο 1 γκολ ήταν καθαρά από τύχη

:oneup:

αλλο καλη ομαδα, αλλο καλη ενδεκαδα ;)

απο ολες τις ομαδες που εχω δει στο πρωταθλημα μονο ο γαυρος εχει τοσο λιγες εναλλακτικες (ή για να ειμαι πιο ακριβης: μονο ο γαυρος δεν θελει να χρησιμοποιησει εναλλακτικες)

εχει βρει ενα συστημα (τι συστημα, ατομικες ενεργειες και ο,τι βγει) και παιζει με αυτο σαν να το εχει φορτωμενο σε memory card

4-5-1 με ολους και δεν μπορει ουτε μεσα στον αγωνα να το τροποποιησει για να αλλαξει τη ροη
ο βαλβερδε ειναι ο αγαπημενος των προπονητων του καναπε (μεχρι και η μανα μου ξερει την ενδεκαδα πριν απο το 90% των παιχνιδιων και οταν βλεπει αλλαγη του γαυρου ξερει ποιος θα βγει και οτι δεν προκειται να αλλαξει το "συστημα")

ο δε μιχος και ο λιαλιατσης τον προλαβαινουνε πανω απο μισαωρο και τον προβλεπουνε με κλειστα ματια :p

το οτι αυτη η ομαδα υπο αυτες τις συνθηκες ειναι τοσο "μπροστα" στη βαθμολογια δεν μπορει παρα να δειχνει το ποσο μαπα ειναι το ελληνικο κλωτσοσκουφι και τι κανουνε τα φαρμακα...

skapetis
05-02-09, 13:52
Ναι ο Γκαλέτι, ο Λέτο, ο Diogo, ο Dudu, τόσα χρόνια έχουνε μάθει στο σπρώξιμο... όπως και οι υπόλοιποι που από το ρόστερ βασικοί άντε να είναι 2-3 που είναι χρόνια και "έχουν μάθει".


Δες εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=ZgHUecUoq80)πως ο Dudu παίρνει πέναλτι με τον τελευταίο της βαθμολογίας θρασύβουλο για να δεις πιο λεει "φίφες". Δηλαδή για να μάθουν να βουτάνε τα παιχτάκια σας και να το δίνει το κοράκι πρέπει πρώτα να καθίσουν 2-3 χρόνια στην Ελλάδα? Μα καλα, για μεταπτυχιακό τους πήρατε ή για να παίξουν μπάλα?



Για την ευρώπη πέρσι άλλα θα έλεγες...

Θύμισέ μου, μιλάς για τις 7άρες από γιουβε, τις 5άρες από ρεαλ ή τη ροσενμποργκ?

Α, μαλλον για τα 3 της ανάρθωσης θα λές ...

Και για να μην σε κουράζω, τα τελευταία 13 χρόνια τα ίδια λέω: Μάθατε να κερδίζετε με τα ψέματα στην Ελλάδα και γι'αυτό τρώτε τις 7άρες στην Ευρώπη.



πάντως να σου θυμίσω ότι παίζουμε και φέτος.

Σοβαρά????? Που???? :rofl:



Έλεος δηλαδή... πόσο δύσκολο είναι να χαίρεσαι μια νίκη χωρίς να μη λες φίφες ήθελα να ήξερα...

Είναι το ίδιο δύσκολο με το να παραδέχεσαι μια ήττα - που θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη αν δεν σε έσπρωχνε το κοράκι - χωρίς "φίφες"

antreas9
05-02-09, 14:01
εγώ θα μιλήσω για τον κόσμο του παοκ, γιατί με εντυπωσίασε χθες...
Δεν ήταν μόνο η φωνή, αλλά και το ότι δείχνει να ψιλο-εκλίπουν από την τούμπα οι τραμπουκισμόι!
Και φυσικά, ως αρρωστος οπαδός, γουσταρα τρελλά την έναρξη με τα καπνογόνα (το μόνο που δε μου αρεσε, ήταν ότι τουλάχιστον 50-60, τα πεταξαν εντός γηπέδου).
αγωνιστικά τώρα, ο λίνο είναι ίδια περίπτωση γκάμπριελ! βραζιλιάνος, που μπακ μπορεί να παίξει ΜΟΝΟ στη χώρα του!!!! πολύ καλός παίχτης!
αν έπαιζε ο μουσλίμοβιτς, στη φάση που κοντραρίστηκαν ο αναστασακος με τον κηπουρό, λόγω εμπειρίας και ταχυτήτας,θα είχε πάρει θέση παιρνώντας μπροστά από τον αμυντικό, οπότε είτε θα σκοράρε είτε θα επαιρνε πεναλτυ.
ο κάκος, δεν ήταν κακος....Επιτέλους ένας διαιτητής σε παιχνίδι που ξύλο έπεσε αρκετό, αφησε το ρυθμό σε αρκετα καλό τέμπο! Ναι, δεν εδειξε κάποιες κίτρινες, αλλά αν ξεκινούσε με τον πάντο στο 2, και τον γκαρσία στο 10 να δείχνει κιτρινες,το παιχνίδι θα τελειωνε με αριθμούς...πόλο (7 στην καθε ομαδα)!! Ομως, δε γυρνούσε τη μπάλα πίσω, δε μανούριαζε με τους παιχτες κανα λεπτό καθε φορά, σε κάρτες ή φάουλ, και σου έδινε την εντύπωση ότι το "έχει" το παιχνίδι!
και φυσικά, γκολάρα του κονσεισάο (By the way , παρατρίχα να αρπάξει τον αραμπατζη σε μια φάση)!!!

skapetis
05-02-09, 14:13
Πω πω, προβλέπω να πλακώσει σιγά σιγά το μισό ignore list μου. ο πρώτος ήδη έσκασε μύτη

ErrOr
05-02-09, 16:47
παιχταρας φαινεται ο λινο (που τους βρισκετε ρε μαγκες?)
μεγαλος γατος ο ζησης :worthy:
για τον λαο του ΠΑΟΚ δεν θα γραψω τιποτα :cool: (δεν ξεκινησα χτες να βλεπω ποδοσφαιρο) ;)

........Auto merged post: wi fi thief πρόσθεσε 19 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........
:oneup:

αλλο καλη ομαδα, αλλο καλη ενδεκαδα ;)

απο ολες τις ομαδες που εχω δει στο πρωταθλημα μονο ο γαυρος εχει τοσο λιγες εναλλακτικες (ή για να ειμαι πιο ακριβης: μονο ο γαυρος δεν θελει να χρησιμοποιησει εναλλακτικες)

εχει βρει ενα συστημα (τι συστημα, ατομικες ενεργειες και ο,τι βγει) και παιζει με αυτο σαν να το εχει φορτωμενο σε memory card

4-5-1 με ολους και δεν μπορει ουτε μεσα στον αγωνα να το τροποποιησει για να αλλαξει τη ροη
ο βαλβερδε ειναι ο αγαπημενος των προπονητων του καναπε (μεχρι και η μανα μου ξερει την ενδεκαδα πριν απο το 90% των παιχνιδιων και οταν βλεπει αλλαγη του γαυρου ξερει ποιος θα βγει και οτι δεν προκειται να αλλαξει το "συστημα")

ο δε μιχος και ο λιαλιατσης τον προλαβαινουνε πανω απο μισαωρο και τον προβλεπουνε με κλειστα ματια :p

το οτι αυτη η ομαδα υπο αυτες τις συνθηκες ειναι τοσο "μπροστα" στη βαθμολογια δεν μπορει παρα να δειχνει το ποσο μαπα ειναι το ελληνικο κλωτσοσκουφι και τι κανουνε τα φαρμακα...

- Για τον Λίνο τον ήξερα σαν παίκτη και τα είχα πει παλιότερα για το πόσο καλός τεχνίτης και γρήγορος είναι.
Δεν είναι μόνο ο Ζήσης αλλά και ο Σάντος που ο Λίνο κακά τα ψέμματα αν δεν ήταν ο Σάντος δεν θα ερχόταν Ελλάδα.(όπως και οι υπόλοιποι "Πορτογάλοι")
- Έχεις δίκιο για το καλή ομάδα και καλή εντεκάδα.
Και ο ΠΑΟΚ πριν τις τελευταίες προσθήκες είχε μια καλή 11άδα-13άδα παικτών και πλέον έχει γύρω στους 15-16παίκτες που από τι δείχνουν μπορούν και ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις κάθε αγώνα.
- Έχεις δίκιο για τον ΟΣΦΠ.
Μια εντεκάδα έχει και αυτό είναι όλο(άντε και 1-2 ακόμα) και σ αυτό δεν φταίνε οι παίκτες-αλλαγές αλλά το προπονητικό team που δεν τους έχει ετοιμοπόλεμους.
Γιατί αν το πάρεις στον αντίποδα και ο ΠΑΟΚ έπαιζε με αλλαγές αλλά αν εξαιρέσεις τον Αραμπατζή(που δεν λέει να συνέλθει) οι υπόλοιποι ρεζέρβες-νέοι παίκτες έχουν εγκλιματιστεί μια χαρά και αποδίδουν τα μέγιστα.
- Για τον Βαλβέρδε τα έχω πει και γι αυτόν από το καλοκαίρι όταν τον είχαν πάρει.
Έφυγε κακήν κακώς από την Ισπανία,τον είχαν για διώξιμο μετά το κλαρίνο-αποκλεισμό στο τσουλου από την Ανόρθωση και τώρα μετά τα αποτελέσματα στο ΟΥΕΦΑ με την Μπενφίκα τον έχουν κάνει τον μέγα-προπονηταρά και τον παρακαλάνε.
Αν δεν τραβήξει ο μεγάλος αυτός παίκτης που ακούει στο όνομα Γκαλέττι ο ΟΣΦΠ δεν κερδίζει.(με ορθόδοξο τρόπο.Γιατί με ανορθόδοξο,κερδίζει)
- Συμφωνώ με το ελληνικό κλωτσοσκούφι.


εγώ θα μιλήσω για τον κόσμο του παοκ, γιατί με εντυπωσίασε χθες...
Δεν ήταν μόνο η φωνή, αλλά και το ότι δείχνει να ψιλο-εκλίπουν από την τούμπα οι τραμπουκισμόι!
Και φυσικά, ως αρρωστος οπαδός, γουσταρα τρελλά την έναρξη με τα καπνογόνα (το μόνο που δε μου αρεσε, ήταν ότι τουλάχιστον 50-60, τα πεταξαν εντός γηπέδου).
αγωνιστικά τώρα, ο λίνο είναι ίδια περίπτωση γκάμπριελ! βραζιλιάνος, που μπακ μπορεί να παίξει ΜΟΝΟ στη χώρα του!!!! πολύ καλός παίχτης!
αν έπαιζε ο μουσλίμοβιτς, στη φάση που κοντραρίστηκαν ο αναστασακος με τον κηπουρό, λόγω εμπειρίας και ταχυτήτας,θα είχε πάρει θέση παιρνώντας μπροστά από τον αμυντικό, οπότε είτε θα σκοράρε είτε θα επαιρνε πεναλτυ.
ο κάκος, δεν ήταν κακος....Επιτέλους ένας διαιτητής σε παιχνίδι που ξύλο έπεσε αρκετό, αφησε το ρυθμό σε αρκετα καλό τέμπο! Ναι, δεν εδειξε κάποιες κίτρινες, αλλά αν ξεκινούσε με τον πάντο στο 2, και τον γκαρσία στο 10 να δείχνει κιτρινες,το παιχνίδι θα τελειωνε με αριθμούς...πόλο (7 στην καθε ομαδα)!! Ομως, δε γυρνούσε τη μπάλα πίσω, δε μανούριαζε με τους παιχτες κανα λεπτό καθε φορά, σε κάρτες ή φάουλ, και σου έδινε την εντύπωση ότι το "έχει" το παιχνίδι!
και φυσικά, γκολάρα του κονσεισάο (By the way , παρατρίχα να αρπάξει τον αραμπατζη σε μια φάση)!!!

- Τραμπουκισμοί υπάρχουν ακόμα στην Τούμπα αλλά προς την σωστή κατεύθυνση.(βλ. τσαμπατζήδες,σουρωμένους κτλ..)
Για τους πυρσούς θα συμφωνήσω ότι κακώς πετάχτηκαν μέσα στο γήπεδο αλλά αν αναλογιστείς ότι στους 400-500 πυρσούς έπεσαν και καμιά πενηνταριά μέσα στο γήπεδο είναι μικρό το ποσοστό.
Από την μια στην άλλη δεν γίνεται να εξαλιφθούν τελείως οι "καγκουριές" αλλά αν μη τι άλλο βλέπουμε φοβερή βελτίωση.
- Όντως μοιάζει ο Γκάμπριελ με τον Λίνο αλλά μην ξεχνάς ότι ο Λίνο έπαιζε στην Πόρτο αριστερό μπακ.
Δεν είναι καλύτερος του Δάρλα σαν μπακ αλλά σε ματς με θεωρητικά μικρούς αντιπάλους άνετα μπορεί να παίζει μπακ και να βοηθάει στην δημιουργία του παιχνιδιού.
Στα ντέρμπι καλύτερα να παίζει σαν χαφ.
- Την φάση που αναφέρεις με τον Αναστασάκο το ίδιο ακριβώς είχα πει!
Όντως αν ήταν ο Μούσλι εκεί θα το παστέλωνε αλλά και ο Αναστασάκος έπαιξε καλά τηρουμένων των αναλογιών.
Δεν το κακολογώ το παιδί,ότι μπορεί προσφέρει και με το παραπάνω.
- Για τον Κάκο υπάρχει και η άλλη άποψη που λέει βγάζω τις κάρτες μου σωστά από την αρχή για να την σακουλευτούν και να μην ξεφύγουν οι παίκτες.
- Δεν του τα έχωσε μόνο μια φορά ο Κονσεισάο του Αραμπατζή αλλά πολλές φορές και δεν είναι το πρώτο ματς που το κάνει.
Δυστυχώς ο Αραμπατζής δεν λέει να συνέλθει.

@skapetis συμφωνώ σε ότι λες για τον ΟΣΦΠ.

........Auto merged post: ErrOr πρόσθεσε 5 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ξεχάσαμε να αναφερθούμε και στην μετάδοση του Παλογαυρίνι με τον ανεκδιήγητο Τσαλουχίδη.(τρομάρα του τον είχαμε και αρχηγό του ΠΑΟΚ!ΟΥΣΤ)
Άντε από την ΝΕΤ το περιμένεις αλλά και από τον ALPHA?
Το λιγότερο προκλητικός και αν του την πέσουν(όπως τους την έπεσαν στην Λάρισα) θα φταίνε οι κάφροι οπαδοί.
Για να μην παρεξηγηθώ δεν δικαιολογώ τους κάφρους αλλά με τέτοιου είδους αναμεταδόσεις οπαδών-δημοσιογράφων να περιμένεις και το αναμενόμενο.(γιατί απρόοπτο δεν θα είναι)

subzer0
05-02-09, 17:24
Πως περιγράφει ο Πανούτσος το γκολ του Κονσεϊσάο.


Δεν υπάρχει αυτό το γκολ

Ξεχάστε ότι το γκολ του ΠΑΟΚ προέρχεται από λάθος. Από το λάθος του Ντουντού, που αποφασίζει να κάνει την παγκόσμια πρωτοτυπία και να δώσει πάσα-τρύπα στον Ζεβλάκοφ παράλληλη στο τέρμα. Αλλά είπαμε, ξεχάστε το. Αυτό δεν είναι που μετράει στο γκολ, αλλά ο τρόπος που διαλέγει να σκοράρει ο Κονσεϊσάο. Γιατί δυο-τρία μέτρα πριν από τη μεγάλη περιοχή και με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να βρίσκεται σχεδόν στη γραμμή της μικρής, αυτό που κάνει δεν υπάρχει. Λόμπα των 20 μέτρων, που από τη μία η μπάλα δεν μπορεί να σηκωθεί αρκετά ψηλά και από την άλλη αν ο παίκτης τη σκάψει για να πάρει μεγάλη καμπύλη, δεν θα έχει ταχύτητα και ο τερματοφύλακας θα προλάβει να πάει πίσω. Ο Κονσεϊσάο, λοιπόν, κατορθώνει το απίθανο. Να βάλει ανάποδα φάλτσα χωρίς να σηκώσει πολύ την μπάλα, αρκετά όμως ώστε να έχει ταχύτητα και να πέσει «γλείφοντας» το οριζόντιο δοκάρι. Το γράφεις και μπερδεύεσαι. Αντε να το κάνεις... Σε αυτό, όμως, το σημείο τελειώνουν τα δύσκολα. Και στο ποδόσφαιρο και στο γράψιμο.

http://www.sport-fm.gr/article/163843

Πέθανα στα γέλια όταν το διάβασα.

Και κάτι που έγραψε ο Σωτηρακόπουλος (που δίνει πολύ σημασία σ' αυτά ).


Το χειροκρότημα πριν από το ματς από τον λαό του ΠΑΟΚ ήταν το πρέπον κατευόδιο, όμως μικρές λεπτομέρειες σεβασμού στην ιστορία καθορίζουν τους λαούς και τις τύχες τους. Ο κόσμος έκανε το καθήκον του, αλλά η ομάδα όφειλε να φορά μαύρα περιβραχιόνια. Η σύγκριση με τον αγώνα που γινόταν την ίδια ώρα στο «Γκούντισον» ανάμεσα στην Εβερτον και τη Λίβερπουλ προκαλεί για ακόμα μια φορά θλίψη για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Εκεί και οι δύο ομάδες φορούσαν μαύρα περιβραχιόνια στη μνήμη του Φιλ Ιστον, ο οποίος για σχεδόν τρεις δεκαετίες ανακοίνωνε από τα μεγάφωνα τις συνθέσεις και τις αλλαγές στο «Ανφιλντ». Είπατε τίποτα;

http://www.sport-fm.gr/article/163848

Και εμένα με παραξένεψε πάρα πολύ γιατί είχε ανακοινωθεί από την ΠΑΕ πως θα γίνει κάτι τέτοιο.

supermario
05-02-09, 17:35
Δεν γραφεις ομως και τη συνεχεια.....


Αντίθετα δεν πρέπει να υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να εξηγήσει πόσο κάφρος μπορεί να είναι αυτός που ενώ τηρείται σιγή ενός λεπτού στη μνήμη του μεγαλυτέρου προέδρου της ιστορίας της ομάδας του, του Γιώργου Παντελάκη, συνεχίζει να κατεβάζει καντήλια. Υποθέτω ότι θα υπάρχουν κάποιοι γλύφτες της κερκίδας που θα προσπαθήσουν να το δικαιολογήσουν, αλλά είναι πιο δύσκολο και από το γκολ του Κονσεϊσάο…

http://www.sport-fm.gr/article/163843

Ειναι κατι που με "χαλασε" στην κατα τα αλλα εντυπωσιακη Τουμπα.

Και, συγγνωμη, αλλα δεν δεχομαι δικαιολογιες. Οταν κρατας ενος λεπτου σιγη στη μνημη ενος ανθρωπου που εκανε τοσα πολλα για την ομαδα του ΠΑΟΚ, στην Τουμπα επρεπε να ακουγονται μοναχα οι ανασες των θεατων. Τιποτα αλλο. Ειδικα για τον ανθρωπο αυτον.

Burning Skies
05-02-09, 17:36
Από 1 αγώνα βγάλαμε πόρισμα για όλα:
-Άθλιος ο ΟΣΦΠ
-Άσχετος ο Βαλβέρδε
κλπ κλπ

Όσο για χολή άλλο τίποτα (αν και δεν προκάλεσε κανείς).
Καλώς η κακώς ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ ΕΧΕΙ πάγκο. Γι' αυτό (αν εξαιρέσουμε τον Όσκαρ που ήταν επιλογή του) ΜΟΝΟ ο Βαλβέρδε δεν φταίει. Γίναμε όλοι προπονηταράδες και θεωρούμε άχρηστο έναν προπονητή επειδή θέλει να μάθει στην ομάδα του ένα σύστημα και εμμένει σ'αυτό. Ο ΟΣΦΠ χθες δεν είχε προοπτικες για νίκη επειδή έλειπαν βασικότατοι παίχτες του. Παρόλα αυτά κατάφερε να σταθεί στα πόδια του σε μία φλεγόμενη Τούμπα και απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που είχε σκυλιάσει για τη νίκη. Προφανώς όμως άλλον αγώνα βλέπαμε. Εγώ έβλεπα ένα ματς που μύριζε Χ από την αρχή ή ότι θα κριθεί στο γκολ (όπως και έγινε). Σιγά τις ευκαιρίες που είχε ο ΠΑΟΚ για να μας λέτε και τυχερούς. Σιγά που μας παίζατε και μονότερμα. Ισορροπημένο ήταν το ματς στο μεγαλύτερο μέρος του (και γενικώς μεγάλη σούπα). Και το γκολ που μπήκε από ένα λάθος της άμυνας και από μια ενέργεια που πετυχαίνει 1 φορά στις 100 επιτεύχθηκε (μαμώ τις τύχες είχε δηλαδή ο ΟΣΦΠ) - δεν ήταν αποτέλεσμα ορθολογικής επιθετικής ανάπτυξης (κάτι τέτοιο δεν το είδαμε από κανέναν χθες).
Τέλος, έλεος πια με την διαιτητολογία. ΑΝ και για χθες (που μέχρι και γνωστοί πράσινοι fan των κορακιών παραδέχθηκαν ότι η διαιτησία δεν έσπρωξε τον ΟΣΦΠ) έχετε παράπονα από τον Κάκο, τότε μάταια συζητάμε. Γκρινιάζετε όταν σας την λένε φέτος για την διαιτησία αλλά και εσείς τα ίδια και χειρότερα κάνετε.

Ήμαρτον πια. Μπαίνουμε να σας πούμε συγχαρητήρια για την νίκη και δεχόμαστε χολή με το κιλό...:mad:

ΥΓ. Φωνάζατε για τις αγκωνιές του Ντιόγο αλλά τελικά ο Γκαρσία δεν έχει μόνο γροθιές και κλωτσιές - και στις αγκωνιές μια χαρά τα πάει. Έτοιμος για το Κ-1 είναι. :p

Spanos
05-02-09, 17:38
Γιατί, φιλικό παίζατε; Δεν είναι στους στόχους σας το κύπελλο; Πού πας με Μήτρογλου; :hmm:


Έλα φιλικοστημένο ήτανε, αν ήθελα να ξεκουράσει μπορούσε να το κάνει με τον Πανθρακικό την Κυριακή και οχι μέσα στη Τούμπα με τον ΠΑΟΚ. Αν έτρωγε άλλο ένα θα σου έλεγα εγω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.