PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

xabikos
09-02-09, 11:55
Συμφωνώ και εγώ πως τόσα χρόνια με τους επενδυτές χορτάσαμε τα ψέμματα και τις βλακείες αλλά κακά τα ψέματα για να κάνεις μια πραγματικά μεγάλη ομάδα όπως τη θέλουμε χρειάζονται και αρκετά λεφτά. Κάτι τέτοιο μπορεί να το προσφέρει ο κόσμος μέχρι ένα βαθμό βέβαια. Είμαι σίγουρος πως και το καλοκαίρι πάλι με τα διαρκείας ο κόσμος θα προσφέρει ένα μεγάλο ποσό. Αν υπολογίσουμε ότι θα πάρουμε και παραπάνω λεφτά από τηλεοπτικά και χορηγίες τότε θα μπορέσει να αυξηθεί το μπάτζετ λίγο παραπάνω. Βέβαια όπως είπες η καλύτερη μεταγραφή θα είναι το προπονητικό κέντρο μιας και δε νοείτε σύγχρονη ομάδα χωρίς δικό της προπονητικό κέντρο. Ο πολύς κόσμος στόχους όπως προπονητικό και εξυγίανση δεν τους βλέπει και κοιτάει μόνο το αγωνιστικό κομμάτι. Σίγουρα πάνω από όλα αυτό μετράει και γι αυτό ο Παοκ φέτος έχει επιδοθεί σε αυτή τη βαθμοθηρία. Για να εξηγήσω καλός ο Ζαγοράκης και τον στηρίζουμε αλλά αν στην αρχή της σεζόν δεν έκανε τις μεταγραφές που έκανε και έλεγε θα στηριχθούμε σε νέους και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές με στόχο να έχουμε ανταγωνιστική ομάδα σε τρία χρόνια αλλά θα έχουμε σε έξι μήνες το προπονητικό και η ομάδα δεν θα χρωστάει ούτε ευρώ τότε δεν θα είχε ούτε τους μισούς υποστηρικτές κάτι που δεν είναι σωστό για μένα. Έτσι προσπαθεί να συμβιβάσει τα δυο αυτά πράγματα, δηλαδή τα όσο καλύτερα αγωνιστικά αποτελέσματα και τη μετάβαση της ομάδας σε πιο υψηλό επίπεδο σε όλους τους τομείς. Στην όλη κατάσταση για μένα η μαγική λέξη είναι υπομονή, κάτι πολύ δύσκολο για τον Έλληνα οπαδό.;)

skapetis
09-02-09, 12:06
Ο ΠΑΟ χθές κέρδισε δίκαια από τη στιγμή που οι δικοί μας αποφάσισαν να πάνε για την ισοπαλία και δεν εκαναν ούτε ένα σουτ μέχρι να φάνε 3. Αυτό που πρέπει να καταλάβουν είναι ότι δεν μπορεί να παίζουν με τον 3ο στη βαθμολογία και να κατεβαίνουν για την ισοπαλία. Αν δεν χτυπήσεις στα ίσα το ματσάκι θα φας τουλάχιστον ένα γκολ και τρέχα μετά το 60' να χτυπήσεις το παιχνίδι (αν υποθέσουμε ότι είναι αλήθεια αυτό που είπε ο Μίνος ότι κρατούσε γι'αυτό το λόγο τον Μουσλίμοβιτς στον πάγκο ο Σάντος).

Τέλος θα πω ότι για άλλη μια φορά (χωρίς τελικά να επηρεάσει το αποτέλεσμα) το μαύρο κοράκι έκανε τη διατεταγμένη υπηρεσία του: Σε δύο φάσεις (μια εκεί που ο Χαλκιάς χάνει τη μπάλα και του τραβάει τη φανέλα ο επιθετικός και μία ο μάντζιος που σμπρώχνει τον αμυντικό και μένει μόνος του) έδειξε ότι το παιχνίδι επρεπε να καταλήξει στον ΠΑΟ με κάθε δύναμη ... Τι να πω, κατά τα άλλα μας φταίει ο γιός Γκαγκάτση ... Και τα λαμόγια της ΝΕΤ (αλλη φορά ας τραγουδήσουν και τον ύμνο του ΠΑΟ) να λένε άλλα για άλλα ...

ErrOr
09-02-09, 14:14
Συμφωνώ και εγώ πως τόσα χρόνια με τους επενδυτές χορτάσαμε τα ψέμματα και τις βλακείες αλλά κακά τα ψέματα για να κάνεις μια πραγματικά μεγάλη ομάδα όπως τη θέλουμε χρειάζονται και αρκετά λεφτά. Κάτι τέτοιο μπορεί να το προσφέρει ο κόσμος μέχρι ένα βαθμό βέβαια. Είμαι σίγουρος πως και το καλοκαίρι πάλι με τα διαρκείας ο κόσμος θα προσφέρει ένα μεγάλο ποσό. Αν υπολογίσουμε ότι θα πάρουμε και παραπάνω λεφτά από τηλεοπτικά και χορηγίες τότε θα μπορέσει να αυξηθεί το μπάτζετ λίγο παραπάνω. Βέβαια όπως είπες η καλύτερη μεταγραφή θα είναι το προπονητικό κέντρο μιας και δε νοείτε σύγχρονη ομάδα χωρίς δικό της προπονητικό κέντρο. Ο πολύς κόσμος στόχους όπως προπονητικό και εξυγίανση δεν τους βλέπει και κοιτάει μόνο το αγωνιστικό κομμάτι. Σίγουρα πάνω από όλα αυτό μετράει και γι αυτό ο Παοκ φέτος έχει επιδοθεί σε αυτή τη βαθμοθηρία. Για να εξηγήσω καλός ο Ζαγοράκης και τον στηρίζουμε αλλά αν στην αρχή της σεζόν δεν έκανε τις μεταγραφές που έκανε και έλεγε θα στηριχθούμε σε νέους και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές με στόχο να έχουμε ανταγωνιστική ομάδα σε τρία χρόνια αλλά θα έχουμε σε έξι μήνες το προπονητικό και η ομάδα δεν θα χρωστάει ούτε ευρώ τότε δεν θα είχε ούτε τους μισούς υποστηρικτές κάτι που δεν είναι σωστό για μένα. Έτσι προσπαθεί να συμβιβάσει τα δυο αυτά πράγματα, δηλαδή τα όσο καλύτερα αγωνιστικά αποτελέσματα και τη μετάβαση της ομάδας σε πιο υψηλό επίπεδο σε όλους τους τομείς. Στην όλη κατάσταση για μένα η μαγική λέξη είναι υπομονή, κάτι πολύ δύσκολο για τον Έλληνα οπαδό.;)
Συμφωνούμε στο ότι ο πολύς ο κόσμος δεν βλέπει ουσιαστικότερα πράγματα όπως είναι το προπονητικό κέντρο/εξυγίανση αλλά θέλει να βλέπει να κερδίζει πάντα ο ΠΑΟΚ μέσα/έξω και να ρίχνει πεντάρες αλά Μπαρτσελόνα.
Δεν συμφωνώ όμως στο να στηριζόμασταν αποκλειστικά και μόνο σε νέους και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές και να κοιτούσαμε πως να εξυγιανθεί η ομάδα και να προχωρήσει το προπονητικό κέντρο.

Απέδειξαν ο Ζαγοράκης και η παρέα του ότι μπορούν να εξυγιάνουν την ομάδα και να είναι όσο το δυνατό ανταγωνιστικότεροι και εξηγούμαι.
Δες τον Ηρακλή που κάνει αυτό που λες(να θυμίσω ότι ο Ηρακλής σε υποδομές στα πιτσιρίκια δεν πιάνεται!) με σαφώς καλύτερους-περισσότερους πιτσιρικάδες/μικρότερα έσοδα-χρέη και κοίτα πως χαροπαλεύει τα 2 τελευταία χρόνια και πόσο τον μικραίνει αυτού του είδους η τακτική.
Αποδείχτηκε τα τελευταία χρόνια ότι δεν μπορείς να βασιστείς στους φερέλπιδες ΜπαλαφοΗλιάδηδες και ουσιαστικά τους "κάψαμε" με το να αλλάζουμε προπονητές σαν τα πουκάμισα και να τους ζητάμε παραπάνω από αυτά που μπορούσαν.
Σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν και οι πιτσιρικάδες(ήδη έχουμε Αθανασιάδη,Γλύκο και Κυριακίδη,Γεωργίου που είναι δανεικοί σε ομάδες της Β'Εθνικής και τα πάνε πολύ καλά),να πλαισιώνουν τους έμπειρους 30άριδες και να ενσωματώνονται καλύτερα σε μια μεγάλη ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ.(τρανό παράδειγμα ο Μαλεζάς)

Το να βάλεις 11 πιτσιρικάδες να πνίγονται και να τρώνε πίεση σε κάθε ματς από 30.000 κόσμο(και ΠΟΥ?) στην Τούμπα και να περιμένεις να σου βγουν σε 3 χρόνια δεν είναι το ενδεδειγμένο.(υπάρχουν κάποια κλιμακωτά στάδια ανάπτυξης των πιτσιρικάδων)
Δεν αντιλέγω,το μέλλον των μισών παικτών της ομάδας που έχει φτιαχτεί είναι με ορίζοντα διετίας αλλά δες τι είχαμε και πρότινος!
Στην διετία αυτή αν βγάλουμε έτσι όπως το πάμε με σοβαρή και σωστή δουλειά στις ακαδημίες 4-5 καλούς και σωστούς παίκτες,το κέρδος θα είναι ουσιαστικά πολύ μεγαλύτερο.

Να θυμίσω ότι με τα μέχρι τώρα δεδομένα έχουμε ξεχρεώσει τα χρέη σε τρίτους,έχουμε ανταγωνιστική ομάδα,φτιάχνουμε προπονητικό κέντρο(άπιαστο όνειρο ΕΤΩΝ!),αυξήθηκαν σημαντικά τα έσοδα από διαφημίσεις και διαρκείας(και θα αυξηθούν ακόμα περισσότερο με το ΟΥΕΦΑ),βγαίνουμε Ευρώπη μετά από πολύ καιρό,πληρώνουν οι παίκτες για να έρθουν(βλ.Χούτο),ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ παίκτες(βλ.Μπακαγιόκο) και αρχίζουμε και βγάζουμε σωστούς παίκτες.(ποιοτικούς βγάζαμε και πριν αλλά σωστούς στο θέμα τακτικής/νοοτροπίας δεν βγάζαμε)

Απλά φαντάσου ότι του χρόνου ξανά με 20.000 διαρκείας,με καλύτερα έσοδα από τα τηλεοπτικά(τα χρήματα των οποίων από του χρόνου θα τα παίρνει η ομάδα και όχι ο ΓΟΥΜΕΝΟΣ!!!!),με περισσότερα έσοδα λόγω ΟΥΕΦΑ και περισσοτέρων χορηγιών,με λιγότερα έξοδα(πάνε οι τρίτοι),με μεγαλύτερο μπάτζετ και με έναν κορμό παικτών περισσότερο δεμένο πως μπορεί να πάει ο ΠΑΟΚ.
Όλα αυτά τα λέω πιστεύω ότι εμπεριέχουν αρκετή δόση ρεαλισμού και όχι φαντασίας.

Τον ΠΑΟΚ τον ονειρεύομαι σε βάθος χρόνου σαν μια μικρογραφία της Πόρτο,Μπαρτσελόνα.
Να έχει ένα καλό προπονητικό κέντρο για να βγάζει καλούς/σωστούς παίκτες και να κερδίζει έσοδα από αυτούς,με μια βάση οπαδών που κάθε χρόνο θα βάζουν τα χρήματα τους για το διαρκείας τους/πληρωμή συνδρομής μέλους,ένα σύγχρονο γήπεδο που θα ανεβάσει το στάτους και τα έσοδα της ομάδας και τέλος,σωστή διαχείριση των εσόδων αυτών από γνώστες του αντικειμένου.
Ξαναλέω σε βάθος χρόνου,γιατί από την μια στιγμή στην άλλη δεν γίνονται αυτά.

@skapetis Ναι δεν έκανε σουτ η ομάδα σε όλο το 1ο ημίχρονο αλλά και ο αντίπαλος δεν έκανε και τίποτα το ιδιαίτερο.
1 σουτ του Καραγκούνη,1 φάση από το πουθενά του Μάτζιου και τα επιθετικά φάουλ που έγιναν φάσεις.
thats all.
Θα μου πεις δεν με νοιάζει τι έκανε ο Παναθηναικός αλλά τι ΔΕΝ έκανε η ομάδα μου!
Συμφωνώ.
Ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον δεν θα δούμε άλλη κακή παρένθεση σαν την χθεσινή.
Για το κοράκι τα είπα και γω επιδερμικά για τα επιθετικά φάουλ και για το μαρκάρισμα του Βαρζιβίνιακ στον Μούσλι(για ακόμα μία φορά έφαγε κάρτα ο Μούσλι αντί ο αμυντικός!).
Δεν μας έφταιξε αυτό όμως(όπως είπες και συ) και δεν θα κάτσουμε να αναλωθούμε σ αυτό.
Όπως είπες θα πρέπει να τα βλέπουν άλλοι αυτά όταν μιλάνε για διαιτησίες και Γκαγκατσηδές.

subzer0
09-02-09, 17:15
Σήμερα μου τα κάνανε τσουρέκια στην δουλειά για πολλά πράγματα και φαντάζομαι και σε άλλους έγινε το ίδιο πράγμα.

Ένα είναι η απόδοση του Χαλκιά.
Πριν από αυτό το παιχνίδι ο Χαλκιάς είχε να φάει γκολ 660 λεπτά , χώρια που με τις αποκρούσεις του σ' αυτό το διάστημα και γενικότερα στο πρωτάθλημα μας έχει χαρίσει πολλούς βαθμούς.
Τα άσχημα που θυμάμαι είναι ένα γκολ που έφαγε από τον Λεβαδειακό (αδιάφορο) και στο δεύτερο γκολ που φάγαμε από τον Ολυμπιακό.
Ξαφνικά βγαίνουν όλοι σήμερα και λένε " δεν σας τα λέγαμε για τον Χαλκιά οτι δεν κάνει " ?
Που ήσασταν τόσο καιρό εσείς βρε?

Δεύτερο είναι οτι ο ΠΑΟΚ ξεφουσκώνει.
Άλλη γνωστή καραμέλα.
Αυτό περιμένουν από την 5-6 αγωνιστική κάποιοι , έλα μου ντε που δεν ξεφουσκώνει.
Μια ήττα έκανε , παραμένει εντός στόχων , περιμένετε κι άλλο , θα περάσει και το λεωφορείο σε λίγο.

Τρίτον οτι ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να πάρει πρωτάθλημα ή δεν μπορεί να χτυπήσει Champions Leauge.
Χαίρω πολύ.
Το οτι δεν γνωρίζουν οι άλλοι τους στόχους του ΠΑΟΚ δεν είναι δικό μας πρόβλημα.
Το οτι βάφτισαν , κάποιοι ,τον ΠΑΟΚ διεκδικητή του τίτλου για να καλύψουν την ανεπάρκεια των υπόλοιπων μόνιμων διεκδικητών και την τεράστια διαφορά του Ολυμπιακού από όλους τους άλλους γιατί μόνο ο ΠΑΟΚ ήταν κοντά του τόσο καιρό πάλι δεν είναι δικό μας πρόβλημα.
Εξ αρχής ο στόχος του ΠΑΟΚ ήταν η έξοδος στο UEFA και όπως είχε πει και ο Βρύζας κάθε δώρο αντιπάλου είναι καλοδεχούμενο.

Και τελευταίο έχετε όρεξη ρε παιδιά να συζητάτε για τακτική την ώρα που έχουμε φάει 2 γκολ από τον Βύντρα?
Το παιχνίδι πήγαινε εκεί που το ήθελε ο ΠΑΟΚ αλλά το είδαμε και αυτό.
Μέχρι και σύνθημα έγινε ο Λούκας.
Το άκουσα και το άλλο σήμερα :
"Εσείς που κράζετε τον Βύντρα , τι έχετε να πείτε για τον Κοντρέρας".
Γίνεται να μιλάμε μετά για τακτικές και γιατί χάσαμε το ματς?


Γύρνα αγόρι μου κι εσύ στον ΠΑΟΚ να συμπληρωθεί το καρε.
Τα… πήρε στο κρανίο ο Σικαμπάλα (http://www.sport-fm.gr/article/164433)
:rofl: :rofl:

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 38 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και για να μην ξεχνιόμαστε.

Σαν σήμερα έφυγε από τη ζωή ο Παναγιώτης Κατσούρης (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/230169.html)

Κατσούρη ζεις , για πάντα ΠΑΟΚτσης.

ErrOr
09-02-09, 18:44
Είναι το γνωστό τροπάριο.
Με μία νίκη θεοί,με μία ήττα χάθηκε ο κόσμος και είναι όλοι άμπαλοι.:p

xabikos
14-02-09, 14:47
Μια πολύ κατατοπιστική συνέντευξη του Γιάννη Παπαδόπουλου για την ομάδα μας. (http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&tag=7761&pubid=1749385)

subzer0
14-02-09, 20:23
Εξωγήινος ο ΠΑΟΚ σήμερα.
Βάλανε μυαλό κατ' ευθείαν μετά το στραπάτσο της Κυριακής.
Δεν περίμενα τέτοια εμφάνιση και ιδιαίτερα όταν είδα έτσι τον αγωνιστικό χώρο.
Άψογοι σε όλες τις γραμμές.
Λίγο μπάζαμε αριστερά με τον Λίνο αλλά αυτό νομίζω πως το γνωρίζουμε οτι θα γίνεται. Είναι γνωστό οτι δεν είναι και τόσο καλός αμυντικά αλλά όταν προωθείτε είναι φωτιά.
Νομίζω πως το πρόβλημα αριστερά θα ήταν αν έμπαζε αλλά ταυτόχρονα δεν ήταν και καθόλου δημιουργικός μπροστά. Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα. :p
Άλλωστε με τον Σορλέν μπροστά του , που δείχνει οτι είναι ένας άριστος επαγγελματίας και κάνει απίστευτη δουλειά μέσα στο γήπεδο , μπορεί άνετα να ανεβαίνει ξέροντας πως θα είναι κάποιος πίσω του να τον καλύπτει.

Για την μεγάλη μου αγάπη , τον αρχηγό μας δεν λέω τίποτα.
Είναι βαρύς πια, το γήπεδο ήταν ακόμα πιο βαρύ αλλά και στα 3 γκολ μέσα ήταν.

ΥΓ (1) Από την Λειβαδιά.
ΠΑΟΚ γερά και τη ζωή μου δίνω, στα αρχ...α μου τον γράφω τον Αγιο Βαλεντίνο.

ΥΓ (2) Περιμένετε ακόμα λίγο. Όπου να 'ναι ξεφουσκώνουμε.

geologiko_karoto
14-02-09, 22:05
ΥΓ (2) Περιμένετε ακόμα λίγο. Όπου να 'ναι ξεφουσκώνουμε.

χαχα,αυτό ακριβώς σκεφτόμουν σήμερα

xabikos
14-02-09, 23:09
Σήμερα η ομάδα έδειξε χαρακτήρα. Σε ένα πολύ δύσκολο ματς και σε ένα γήπεδο που ήταν μόνο για πόλο πήρε μια άνετη νίκη και παράλληλα είχε και αρκετή καλή απόδοση. Όλοι οι παίκτες είχαν καλή απόδοση και έδειξαν να μην επηρεάζονται από την κακή εμφάνιση της προηγούμενης βδομάδας. Επίσης σήμερα ήταν μια δικαίωση και για τον Σάντος μιας και απέδειξε πως δεν έχει σημασία το σύστημα αλλά η νοοτροπία της ομάδας για το πόσο επιθετικά παίζει. Βέβαια μας βοήθησε και η ροή του ματς και το γρήγορο γκολ. Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ότι χάσαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και έπρεπε να είχαμε καθαρίσει πιο νωρίς το ματς. Επίσης άποψη μου είναι ότι στο 60 αφού το ματς είναι 0-3 πρέπει να κάνεις αλλαγές και για να ξεκουράσεις ορισμένους παίκτες αλλά και για να δώσεις χρόνο σε κάποιους άλλους όπως Βιερίνια, Χούτο, Ηλιάδη. Όπως και να έχει όμως μετράει η νίκη και η επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα. Εύκολα η δύσκολα πιστεύω θα κερδίσουμε και τον Ηρακλή στο επόμενο ματς.
Τώρα μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος έχουμε από τέσσερις αγώνες εντός και εκτός. Εντός έχουμε Ηρακλή, Ολυμπιακό, Θρασύβουλο και Σέρρες. Εκτός έχουμε Πανιώνιο, Τρίπολη, Λάρισα και Ξάνθη. Το πρόγραμμα είναι αρκετά δύσκολο. Με δεδομένο πως τώρα έχουμε 43 βαθμούς πιστεύω πως σίγουρα θα φτάσουμε τους 55 και θα είμαι πολύ ευχαριστημένος αν φτάσουμε και ξεπεράσουμε τους 60. Από εκεί και πέρα όλα θα κριθούν στα play of και πιστεύω θα διεκδικήσουμε ότι καλύτερο και ίσως εκεί δούμε έναν διαφορετικό ΠΑΟΚ ειδικά αν έχει εξασφαλιστεί το ΟΥΕΦΑ. ;)

alfagamma
15-02-09, 04:31
Ολα καλα σημερα, η ομαδα απεδειξε οτι ειναι δυνατη και μπορει και σηκωνει το κεφαλι και μετα απο στραπατσα.
Αντε να δω τωρα ολους αυτους που περιμενα στην γωνια για το πρωτο στραβοπατημα και ελπιζαν σε συνεχεια....

xabikos
17-02-09, 01:27
Η πρώτη (http://www.sportaction.gr/document.php?category_id=148&document_id=120234) τόσο μεγάλη συνέντευξη του Σάντος που θυμάμαι εγώ όσο είναι στον ΠΑΟΚ. Έχει αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα.

subzer0
18-02-09, 16:06
Σήμερα διαβάζοντας την εφημερίδα "Η Πράσινη" έπεσε η ματιά μου και στην τελευταία σελίδα στον "Πρασινοφρουρό".
Η αλήθεια είναι οτι λόγω Αθήνας πέφτουν στα χέρια όλες αυτές οι εφημερίδες και τις ξεφυλλίζω.
Ο "Πρσινοφρουρός" λοιπόν είχε θέμα σήμερα μια δήλωση του Νικοπολίδη πως δεν δικαιούται να μιλάνε οι άλλοι για διαιτησία αφού είναι 14 βαθμούς πίσω.
Είχε λοιπόν την γνωστή ανάλυση με τα συν και πλην.
Εκεί δεν έδωσε 2 πέναλτι στον ΠΑΟ , +2 βαθμοί.
Εκεί δεν έδωσε 1 πέναλτι στον ΠΑΟ , +2 βαθμοί.
Εκεί έδωσε μαϊμού πέναλτι στον Ολυμπιακό , -2 βαθμοί.
Εκεί το ένα , εκεί το άλλο και τα γνωστά.
Ανάμεσα λοιπόν στους βαθμούς που λείπουν από τον ΠΑΟ , σύμφωνα πάντα με τον "Πρασινοφρουρό" , είναι και το καραμπινάτο πέναλτι που δεν έδωσε στον Μάντζιο στο 53' στην Τούμπα... +2 βαθμοί.
Ξεχνάει βέβαια τι είχε προηγηθεί στο 23' του ίδιου αγώνα.
Το αστείο της υπόθεσης είναι πως ξεκινώντας την δεύτερη παράγραφο γράφει αναφερόμενος στην δήλωση του Νικοπολίδη.
"Αυτοί οι άνθρωποι πρωταγωνιστούν σήμερα στην Ελλάδα. Μπορείς να κλέψεις αλλά να βρεις μια καλή δικαιολγία. Αυτό μετράει."

Τελικά πες , πες , πάντα κάτι μένει.
Αυτά τα ολίγα από εμένα για σήμερα.

Burning Skies
18-02-09, 17:42
Τελικά πες , πες , πάντα κάτι μένει.


Έτσι ακριβώς... ;)

subzer0
21-02-09, 23:37
Πριν λίγο γύρισα σπίτι από τον αγώνα.
Κακό πρώτο ημίχρονο , πολύ καλό δεύτερο.
Ο Μουσλίμοβιτς δείχνει ντεφορμέ , ο Χούτος μου άρεσε πάρα πολύ. Τον αισθάνθηκε καλά η πολύ καλή άμυνα του Ηρακλή.
Για τα αγωνιστηκά δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε. Εύκολα ή δύσκολα πιστεύω το γκολ θα ερχόταν.

Η κουβέντα δυστυχώς θα πάει σε 10 - 20 αχαρακτήριστους που μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με την λήξη του αγώνα.
Για ποιό λόγο μπήκανε?
Για να την "πούνε" στους Ηρακλιδείς?
Κι αύριο μέρα είναι , χαμένοι ήταν αυτοί , τα κεφάλια τα είχαν μέσα έτσι κι αλλιώς.
Τι καταφέρανε?
1) Να πλακωθούν με τους ανθρώπους της ασφαλέιας.
2) Να πλακωθούν μεταξύ τους.
3) Να τους βρίζει όλο το γήπεδο.
4) Να τους πετάει μπουκάλια όλο το γήπεδο ενώ κατά την διάρκεια του αγώνα δεν "έφυγε" σχεδόν τίποτα.
5) Να τους πλακώσουν στην θύρα τον επισήμων οτι πήγαν να ξαναγυρίσουν στις κερκίδες.
6) Να γελάνε οι φίλαθλοι του Ηρακλή με την κατάσταση.
7) Να γελάνε όλοι οι αντίπαλοι φίλαθλοι που έτυχε να δουν αυτά τα γεγονότα.
8) Να δυναμιτίσουν το κλίμα που ήταν πάρα πολύ καλό και από τις 2 πλευρές.

Είναι κρίμα να συζητάμε για αυτά τα πράγματα.
Είναι κρίμα για αυτούς που νομίζουν οτι είναι κάτι παραπάνω από τους άλλους.

bianconero
22-02-09, 13:27
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον subzer0. Για το ντεφορμάρισμα του Μουσλίμοβιτς, τα καλά δείγματα του Χούτου και για το πολύ καλό 2ο ημίχρονο που είχαμε.
Για την απόδοση του Ηρακλή την περίμενα, γιατί ως γνωστό με μας παθιάζονται, όσο με κανέναν άλλο. Σε αυτό βέβαια βοήθησε και το ντεφορμάρισμα του Βερόν τον τελευταίο μήνα και η κακή μέρα που βρέθηκε ο Ίβιτς.
Πάρα πολύ καλός ο Κονσεϊσάο αν και η κακή συνήθεια να σπάει την μπάλα με το δεξί πόδι και να κάνει σουτ με το αριστερό, όταν κάνει διείσδυση, δεν κόβεται :hmm:
Δυστυχώς για ένα ακόμη παιχνίδι τραυματίστηκε παίκτης μας από χτύπημα αντιπάλου (λέγεται ότι ο Γκαρσία ίσως και να μείνει εκτός για ένα μήνα, χάνοντας 3 αγώνες.

Για τα μπερδεμένα (που όλοι είδαμε ότι ήταν 15χρόνα), οι οποίοι χτυπούσαν υπαλλήλους της ΠΑΕ και ενώ αυτοί ήταν πεσμένοι στο χόρτο, τί να πούμε. Να κάνεις αυτά τα πράγματα, γιατί νωρίτερα δεν σε άφησε να μπεις στο γήπεδο, επειδή ήθελες με το έτσι θέλω να μπεις κούτρα... :nono:
Όπως και να 'χει ΚΑΙ αυτά θα εκλείψουν σε λίγο καιρό. Ήδη, πολλοί από την 5, την 4 τους αποδοκίμαζαν συνεχώς, ενώ τους την 'έπεσαν' οι της 3, όταν πήγαν να μπουν ξανά στην κερκίδα.
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.

xabikos
22-02-09, 13:35
Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας που συνοδεύτηκε από μια μέτρια εμφάνιση. Μέχρι στιγμής έχουμε 13 νίκες 7 ισοπαλίες και 3 ήττες. Προσωπικά είμαι 24 χρονών και δεν θυμάμαι ξανά την ομάδα μου τέτοια εποχή με αυτούς τους αριθμούς. Δείχνει ότι κάτι σιγά σιγά αλλάζει. Στο χθεσινό ματς μου έκανε εντύπωση το πάθος του Ηρακλή για το ματς. Έτρεχαν πάρα πολύ όλοι οι παίκτες του και αν ο Αγρίτης έβαζε το γκολ τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ δύσκολα για εμάς. Όπως και να έχει η ομάδα έδειξε και πάλι χαρακτήρα και πήρε τη νίκη. Κέρδος από το χθεσινό ματς η καλή εμφάνιση του Χούτου που έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει. Πάμε τώρα για τον επόμενο αγώνα με τον Πανιώνιο που αν κερδίσει σήμερα η Λάρισα τότε ίσως να μην έχει πλέον κάποιο στόχο στο πρωτάθλημα.

Κάτι που θέλω να σχολιάσω είναι πως ενώ εμείς έχουμε χαρακτηριστεί ως η ομάδα με τους ξυλοκόπους, μπορεί να έχουμε χάσει τους πιο πολλούς ποδοσφαιριστές με τραυματισμούς από αντιπάλους. Ένα παράδειγμα ακόμη ο Γκαρσία χθες και υπάρχουν πάρα πολλά άλλα. Και σε όλα αυτά τα ματς δεν θυμάμαι να αποβλήθηκε κάποιος με κόκκινη.;) Αυτό για μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους.

ErrOr
24-02-09, 19:16
WELCOME BACK! :p


Τελικά πες , πες , πάντα κάτι μένει.
Αυτά τα ολίγα από εμένα για σήμερα.

Το έχω πει πάμπολλες φορές για την προπαγάνδα...
Πάντως οι Παναθηναικοί θυμίζουν τους Αρειανούς στην προπαγάνδα.(βέβαια οι τελευταίοι δεν έχουν την δύναμη στα ΜΜΕ των Παναθηναικών)


Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον subzer0. Για το ντεφορμάρισμα του Μουσλίμοβιτς, τα καλά δείγματα του Χούτου και για το πολύ καλό 2ο ημίχρονο που είχαμε.
Για την απόδοση του Ηρακλή την περίμενα, γιατί ως γνωστό με μας παθιάζονται, όσο με κανέναν άλλο.
............
Για τα μπερδεμένα (που όλοι είδαμε ότι ήταν 15χρόνα), οι οποίοι χτυπούσαν υπαλλήλους της ΠΑΕ και ενώ αυτοί ήταν πεσμένοι στο χόρτο, τί να πούμε. Να κάνεις αυτά τα πράγματα, γιατί νωρίτερα δεν σε άφησε να μπεις στο γήπεδο, επειδή ήθελες με το έτσι θέλω να μπεις κούτρα...
Όπως και να 'χει ΚΑΙ αυτά θα εκλείψουν σε λίγο καιρό. Ήδη, πολλοί από την 5, την 4 τους αποδοκίμαζαν συνεχώς, ενώ τους την 'έπεσαν' οι της 3, όταν πήγαν να μπουν ξανά στην κερκίδα.
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.

Όντως ο Μουσλίμοβιτς τα τελευταία ματς είναι ντεφορμέ.
Αακόμα και ντεφορμέ,κάνει αισθητή την παρουσία του στην αντίπαλη άμυνα.
Ο Χούτος όντως έδειξε καλά στοιχεία και σε μια φάση που έπαιξε με τον Μούσλι 2 φορές 1-2 και τον έβγαλε μόνο του στο πέναλτι με τον τερματοφύλακα(ασχέτως αν δεν σκόραρε ο Μούσλι) εκεί έδειξαν τι μπορούν να κάνουν στην συνέχεια μαζί οι δυο τους!(έκαναν γιο-γιο όλη την άμυνα του Ηρακλή)
Για τον Ηρακλή τα έχουμε πει και γι αυτόν,όπως και για την Ξάνθη,όπως και για τον Πανθρακικό κτλ κτλ...

Για τα μπερδεμένα ένα έχω να πω.
Μετράνε μέρες!Αν δεν το καταλαβαίνουν με την καλή,θα το καταλάβουν με την ανάποδη!
Κακό του κεφαλιού τους.:twisted:
Ήδη μετράνε φάπες και στην επόμενη που θα ξανακάνουν μαγκιές θα μετράνε περισσότερες...
Αυτό που μου άρεσε ήταν το ότι έδειξε χαρακτήρα ο υπόλοιπος κόσμος που τους έδειξε ότι δεν έχουν θέση στην Τούμπα.
Μόνο και μόνο από αυτό ελπίζουμε σε εξάλειψη των φαινομένων αυτών.
Γιατί αν περιμένουμε από το ανύπαρκτο κράτος και από την ανύπαρκτη αστυνομία...κλάφτα!


Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας που συνοδεύτηκε από μια μέτρια εμφάνιση. Μέχρι στιγμής έχουμε 13 νίκες 7 ισοπαλίες και 3 ήττες.
..........
Κάτι που θέλω να σχολιάσω είναι πως ενώ εμείς έχουμε χαρακτηριστεί ως η ομάδα με τους ξυλοκόπους, μπορεί να έχουμε χάσει τους πιο πολλούς ποδοσφαιριστές με τραυματισμούς από αντιπάλους. Ένα παράδειγμα ακόμη ο Γκαρσία χθες και υπάρχουν πάρα πολλά άλλα. Και σε όλα αυτά τα ματς δεν θυμάμαι να αποβλήθηκε κάποιος με κόκκινη. Αυτό για μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους.

Ο ΠΑΟΚ μας έχει πείσει και δείχνει(τουλάχιστον) μέσα στην Τούμπα τόσο δυνατός που ότι και να γίνει λες κάπως θα γίνει και θα βάλει γκολ και θα το πάρει το ματς.
Όσο χώμα και ντεφορμέ να είναι η ομάδα δείχνει ότι έχει την στόφα νικητή να πάρει το αποτέλεσμα.
Αυτό είναι στα θετικά του Σάντος που μιλούσε για "πνεύμα νικητή".

Για το ξύλο που τρώμε και αυτό το έχουμε αναφέρει από την πρώτη αγωνιστική με τον ΟΦΗ κιόλας!
Έχουμε τους περισσότερους τραυματισμούς από αντιαθλητικά χτυπήματα από όλες τις ομάδες και δεν έχει φάει ποτέ κανένας αντίπαλος παίκτης 2η κίτρινη-κόκκινη για αντιαθλητικό χτύπημα!(εν αντιθέση με μας που έχουμε φάει 4 κόκκινες!)
Αλλά είπαμε...πες πες μας έβγαλαν το όνομα και πιπιλίζουν την καραμέλα.
Αλήθεια τον Ζουράφσκι της Λάρισας ακόμα τον καλεί ο αθλητικός δικαστής για την μπουνιά του εεε??

Υγ1: Μία παρατήρηση...
Κάποιος πρέπει να τραβήξει το αυτάκι των Κονσεισάο και Μουσλίμοβιτς για τις απαράδεκτες βουτιές τους.
Κράζουμε τους άλλους και τα κάνουν και οι δικοί μας...
Δεν γουστάρουμε τέτοια πεσίματα.ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ!
Αφού δεν πρόκειται να μας δώσουν πέναλτι τι ξεπατώνονται και πέφτουν.
Ας παραδειγματιστούν από τον Γκαρσία που(για δεύτερη φορά σε ντέρμπι) ενώ έφαγε την καρατιά σηκώθηκε σαν να μην τρέχει τίποτα και κρατήθηκε χωρίς να κοπανήσει τον αντίπαλο προκλητικό παίκτη.(βέβαια τον έβγαλαν στο καπάκι αναγκαστικά και άντε να δούμε αν θα την γλιτώσει και δεν θα μείνει κανένα μήνα εκτός)
Υγ2: Spanos τι λέει ο Πατέρας και ο Παιτέρης για το ακυρωθέν γκολ του Πανιωνίου?
Τώρα δεν σας φταίει ο Γκαγκάτσης και ο Ψυχομάνης εε? :rofl::rofl::rofl:
Να δούμε στην επόμενη γκέλα ποιος θα φταίει.
Υγ3: Για τον γαύρο τι να πεις...τα έχουμε πει και γι αυτούς.
Ο αιώνιος πρωταθλητής ο οποίος είναι και στους +14 στο εγχώριο πρωτάθλημα,έχασε εντός έδρας με 1-3 από την Σεν ντε τιεν που παλεύει από την αρχή της χρονιάς για την παραμονή της στην Liga της Γαλλίας.
Αυτό και μόνο τα λέει όλα για το Καρναβάλι της Σουπακλίκας.
Μεγάλο γέλιο είχαν και οι βουτιές του Ντιόγκο για να πάρει πέναλτι!(τελικώς πήρε κίτρινη):rofl::rofl::rofl:

bianconero
25-02-09, 10:40
Γνωρίζετε κάτι σχετικά με 'ανανέωση' των διαρκείας μ' ένα συμβολικό ποσό, ενόψη των play-offs;
Άκουσα ότι ήταν γνωστό από την αρχή της χρονιάς, ότι τα διαρκείας ήταν ΜΟΝΟ για φιλικά, πρωτάθλημα & κύπελλο, και όχι για τα play-offs.

xabikos
25-02-09, 10:44
Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Πρώτη φορά το ακούω. Χώρια που προσωπικά μου μοιάζει αρκετά τραβηγμένο γιατί ήδη έχουμε δώσει αρκετά!

ErrOr
26-02-09, 05:59
Βγάλαμε ανακοίνωση για κάποια πράγματα που γράφτηκαν μετά από διαρεύσεις από την σουπακλικα...
http://sport24.gr/html/ent/056/ent.278056.asp
Ο μεσιέ Πηλαδάκης κατόπιν απάντησε...
http://sport24.gr/html/ent/085/ent.278085.asp
Ξεκινά λέγοντας.. "Σεβόμενος το θεσμό που εκπροσωπώ και την αξιοπρέπεια όλων των μελών του συνεταιρισμού τονίζω ότι η επικοινωνία με τις ομάδες της Σούπερ Λίγκα γίνεται πρόσωπο με πρόσωπο θεσμικά στο Διοικητικό Συμβούλιο και όχι μέσω των ΜΜΕ."
Αλήθεια για το θέμα της αλλαγής του αρχιδιαιτητή Ψυχομάνη γιατί δεν είχε καλέσει όλες τις ομάδες σε έκτακτη σύσκεψη(όπως όφειλε) αλλά αρκέστηκε στο να πάρει τηλέφωνα και να ζητά το ΟΚ των ομάδων?
Επίσης αφού πήρε αρνητική απάντηση από τον ΠΑΟΚ και του ζητήθηκε να τεθεί το θέμα σε έκτακτη σύσκεψη γιατί ζήτησε την επόμενη μέρα ξανά το ΟΚ του ΠΑΟΚ μέσω SMS???
Για ένα τόσο σημαντικό θέμα ήθελε να κανονιστεί η δουλειά τσακ μπαμ μέσω SMS!??(το οποίο SMS ακόμα το στέλνουν από την ΠΑΕ)
Γιατί άραγε ήταν τόσο βιαστικός?:hmm:
Αυτός ο Πηλαδάκης έχει καταντήσει κουραστικός και άντε να τελειώνει η χρονιά να πάρει άλλος σειρά.

Αλήθεια όλως τυχαίως μετά από καιρό έσκασε Παπασταμάτης στο ματς με Πανιώνιο!
Βρε βρε το παλικάρι το χαμένο!
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά ο κομάντο θα το κάνει το θαύμα του αν χρειαστεί.(όπως έχει "τύχει" να το κάνει και στο παρελθόν)

Επιτέλους Αρχίζουν οι εργασίες στη Ν.Μεσήμβρια!:respekt:
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/231853.html
Μεγάλη υπόθεση το προπονητικό!:worthy:

supermario
26-02-09, 10:18
Αλήθεια όλως τυχαίως μετά από καιρό έσκασε Παπασταμάτης στο ματς με Πανιώνιο!
Βρε βρε το παλικάρι το χαμένο!
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά ο κομάντο θα το κάνει το θαύμα του αν χρειαστεί.(όπως έχει "τύχει" να το κάνει και στο παρελθόν)


Συγγνωμη φιλε μου, αλλα μαλλον κανεις πλακα, ετσι;;;

Διαμαρτυρεσαι πριν ακομα γινει το παιχνιδι;;; Οταν μαλιστα στο πρωτο παιχνιδι ο παμποριδης "μαγειρεψε" το παιχνιδι με το πεναλτι που δεν σφυριξε και το ανυπαρκτο που σφυριξε;;

Ο οποιος βεβαια παραπεμφθηκε (http://diaitisia.gr/content/view/2113/36/) για την "ομορφια" που μας προσεφερε....

Κατσε να γινει το παιχνιδι και αν εχεις παραπονα, φωναξε.

Dimitris_80
26-02-09, 14:42
Ε όχι και να διαμαρτύρεται ο συμπολίτης για την διαιτησία... Έλεος... Ειδικά όταν προηγήθηκε στον α' γύρο εκείνο το ανεκδιήγητο ματς στην Τούμπα με τον Παμπορίδη. Αν κάνετε δε τον κόπο να δείτε τα διαιτητικά λάθη που έχει υποστεί η ομάδα του Πανιωνίου θα χαζέψετε. Ανέβασε βίντεο με όλα τα παράξενα και είναι όντως τραγελαφικά:

http://www.youtube.com/watch?v=w6fIw_hcta4

Να σας πω κάτι συμπολίτες; Ετοιμάζεστε να δώσετε το ματς στην Λάρισα την μεθεπόμενη αγωνιστική; Έτσι επειδή παίζετε για το τομάρι σας, σας το λέω από τώρα ότι θα χάσετε από τα αποδυτήρια επειδή έτσι το θέλετε.

wi fi thief
26-02-09, 14:44
ο error πιστευει οτι η προληψη ειναι καλυτερη απο την καταστολη :p

ή υφυπουργος θα ειναι ή μικροβιολογος :rofl:

νομιζω γενικα οτι ο ΠΑΟΚ φετος (οπως και ο αλλος δικεφαλος αλλωστε, δεν με βγαζω απ' εξω) δεν πρεπει να εχει παραπονα απο τη διαιτησια, δεν λεω οτι τον σπρωχνει αλλα ουτε και τον σφαζει

error, ερχεται το ματς με τον γαυρο, εκει θα εχεις το χειρουργειο σου και θα μπεις κι εσυ στο κλαμπ, μη βιαζεσαι να κανεις την επεμβαση με τον πανιωνιο :p

καλη αναρρωση απο τωρα :lol:

xabikos
26-02-09, 15:02
Μα έχει κάθε δίκιο ο Δημήτρης να λέει αυτά που λέει. Φέτος οι μισοί βαθμοί που έχουμε πάρει είναι από σφυρίγματα. Άλλωστε είμαστε παράρτημα και του Ολυμπιακού αλλά και του Παναθηναϊκού που είναι ο χορηγός μας. Άραγε μέσα στους βαθμούς που πήραμε είναι και αυτοί στο ματς μέσα στον Θρασύβουλο, μέσα στο Καυτατζόγλειο και μέσα στις Σέρρες; :):)

Και για να μην παρεξηγηθώ ο Πανιώνιος έχει κάθε δικαίωμα να έχει παράπονα από το μεταξύ μας παιχνίδι μιας και αδικήθηκε κατάφωρα. Τουλάχιστον εμείς μπορούμε και παραδεχόμαστε κάποια πράγματα. Σίγουρα φέτος δεν με έχουν σφάξει ακόμη αλλά δε νομίζω ότι συγκρίνομαι με την Αεκ που έχει πάρει συστηματικά σφυρίγματα και πάρα πολλούς βαθμούς.

Gordito
26-02-09, 15:07
Ε όχι και να διαμαρτύρεται ο συμπολίτης για την διαιτησία... Έλεος... Ειδικά όταν προηγήθηκε στον α' γύρο εκείνο το ανεκδιήγητο ματς στην Τούμπα με τον Παμπορίδη. Αν κάνετε δε τον κόπο να δείτε τα διαιτητικά λάθη που έχει υποστεί η ομάδα του Πανιωνίου θα χαζέψετε. Ανέβασε βίντεο με όλα τα παράξενα και είναι όντως τραγελαφικά:

http://www.youtube.com/watch?v=w6fIw_hcta4

Να σας πω κάτι συμπολίτες; Ετοιμάζεστε να δώσετε το ματς στην Λάρισα την μεθεπόμενη αγωνιστική; Έτσι επειδή παίζετε για το τομάρι σας, σας το λέω από τώρα ότι θα χάσετε από τα αποδυτήρια επειδή έτσι το θέλετε.

Eλα το βιντεακι αυτο ειναι αστειο.
Εδω εχει φαση απο το Πανιωνιος-ΠΑΟ :p

Burning Skies
26-02-09, 15:07
Και για να μην παρεξηγηθώ ο Πανιώνιος έχει κάθε δικαίωμα να έχει παράπονα από το μεταξύ μας παιχνίδι μιας και αδικήθηκε κατάφωρα. Τουλάχιστον εμείς μπορούμε και παραδεχόμαστε κάποια πράγματα. Σίγουρα φέτος δεν με έχουν σφάξει ακόμη αλλά δε νομίζω ότι συγκρίνομαι με την Αεκ που έχει πάρει συστηματικά σφυρίγματα και πάρα πολλούς βαθμούς.

Άσε την Άεκ. Η Άεκ φέτος μόνο με τον φετινό ΟΣΦΠ συγκρίνεται σε σφυρίγματα (μη σου πω ότι τον τρώει κιόλας) ;)

xabikos
26-02-09, 15:14
Άσε την Άεκ. Η Άεκ φέτος μόνο με τον φετινό ΟΣΦΠ συγκρίνεται σε σφυρίγματα (μη σου πω ότι τον τρώει κιόλας) ;)

Αν βάλεις και το παιχνίδι κυπέλλου με την Ξάνθη χαλαρά τον τρώει!

Gordito
26-02-09, 15:15
Άσε την Άεκ. Η Άεκ φέτος μόνο με τον φετινό ΟΣΦΠ συγκρίνεται σε σφυρίγματα (μη σου πω ότι τον τρώει κιόλας) ;)

Αστα αυτα εσυ.

Για κοιτα το βιντεκι απο πανω.

Μουφα γκολ οφσαιντ του ΟΣΦΠ, μη καταλογισμος πεναλτυ υπερ Πανιωνιου, αδικη αποβολη παιχτη του Νιονιου.

Ετσι χτιζονται οι 4ρες;

supermario
26-02-09, 15:51
Eλα το βιντεακι αυτο ειναι αστειο.
Εδω εχει φαση απο το Πανιωνιος-ΠΑΟ :p

Δηλαδη θες να μου πεις οτι ΔΕΝ εκανε μαλακια ο διαιτητης;;;;

Σε κανονικη φαση, δινει κιτρινη σε παικτη μας. Επειδη δεν το πηρε ο κοπανος χαμπαρι οτι εχει χτυπηθει το κορνερ, του εδωσε κιτρινη!!!! Παγκοσμια πρωτοτυπια.

Δεν λεω οτι χασαμε απο αυτο. Απλα το βιντεακι σου δειχνει ποσο πηδιωντας μας εχει παει η διαιτησια.

Gordito
26-02-09, 16:16
Δηλαδη θες να μου πεις οτι ΔΕΝ εκανε μαλακια ο διαιτητης;;;;

Σε κανονικη φαση, δινει κιτρινη σε παικτη μας. Επειδη δεν το πηρε ο κοπανος χαμπαρι οτι εχει χτυπηθει το κορνερ, του εδωσε κιτρινη!!!! Παγκοσμια πρωτοτυπια.

Δεν λεω οτι χασαμε απο αυτο. Απλα το βιντεακι σου δειχνει ποσο πηδιωντας μας εχει παει η διαιτησια.

Στους αλλους αγωνες ειδα τρομερα πραγματα.

Για τη συγκεκριμενη φαση, ειχε λαθος ο διατητης συμφωνα με τους κανονισμους.

Κατ'εμε, ειναι αστεια τετοια πραγματα.
Παει και καλα ο παιχτης και χτυπαει λιγο την μπαλα και παει ο αλλος και παιρνει την μπαλα και κανει σεντρα.
Ο διατητης μπορει να κοιταζε αλλου εκεινη την ωρα.
Καραγκιοζιλικια πραγματα, τα ιδια ειπα και για το γκολ του Γκιγκς στο Τσου Λου, τα ιδια και για τα γκολ του Λουτσιανο με τον Ατρομητο.


Κατα τα αλλα, σας ευνοησε η διατησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι, δε βλεπω το λογο γιατι να βαλει καποιος φαση απο το συγκεκριμενο παιχνιδι.

subzer0
26-02-09, 16:18
O ErrOr είχε αναφερθεί στον Παπασταμάτη και πριν από το παιχνίδι του Ηρακή με τον ΠΑΟΚ στον πρώτο γύρο. (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2420145&postcount=3202)
Και όλοι θυμόμαστε τι έγινε σε εκείνο το παιχνίδι και την δικαίωση του ErrOr.
Ο Παπασταμάτης είναι γνωστός. Και από πέρυσι στο ματς με τον ΟΦΗ και πρόσφατα σε ένα ματς που σαν τέταρτος διατητής εκνεύρισε μέχρι και τον Σαντος!!!!!
Είναι τουλάχιστον ατυχές μετά από ανακοίνωση του Πανιωνίου , συνοδευόμενο με DVD , να ορίζεται αυτός διαιτητής στο Πανιώνιος - ΠΑΟΚ , ειδικότερα τώρα που γλίτωσε την παραπομπή για το ματς Θρασύβουλος - Πανθρακικός.
Δεν λέμε οτι θέλουμε εύνοια με τον Πανιώνιο , ούτε ο Supermario φαντάζομαι οτι θέλει κάτι τέτοιο για την ομάδα του.
Και ούτε θέλουμε διαιτητή τύπου Παμπορίδη που έχει αποδείξει πάρα πολλές φορές οτι δεν είναι κακός διαιτητής.
Αλλά όχι και τον Παπασταμάτη.

Βασικά θέλω να σχολιάσω την χτεσινή ανακοίνωη του Προέδρου μας.
Βγήκαν τα γνωστά παπαγαλάκια και και δημιούργησαν θέμα για την συμμετοχή του ΠΑΟΚ στα play-off και για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Σύμφωνα με πληροφορίες δεν είναι θέμα Πηλαδάκη αλλά ενός μέλους της Super Leauge που κάνει δημόσιες σχέσεις και τίποτα άλλο.
Ο ΠΑΟΚ φυσικά και δεν έχει πρόβλημα μια και ο φάκλεος που ετοιμάζει είναι ο πληρέστερος των τελευταίων χρόνων.
Ο ΠΑΟΚ φυσικά και έχει πρόβλημα με τον Πηλαδάκη αν και αυτός έχει μεγαλύτερο πρόβλημα με εμάς , ίσως γιατί μας περίμενε στην αφάνεια και φέτος.

Είναι το δεύτερο κρούσμα μέσα σε λίγες μέρες , μετά την δήθεν αλλαγή στάσης του ΠΑΟΚ στο θέμα Ψυχομάνη και το δήθεν τηλεφώνημα του για να παραμεινει πρόεδρος στην ΚΕΔ.
Ένα θέμα που ο ΣΚΑΙ TV το είχε κάνει σημαία του(και άλλοι αλλά πιο λίγο) για ένα σαββατοκύριακο , περιμένοντας κι άλλες ομάδες που θα προστεθούν(λέγανε για Πανσερραϊκό και Πανθρακικό) και αναφερόμενο συνεχώς στον υιο Γκαγκάτση και την κουμπαριά του Ζαγοράκη.
Φυσικά πλέον Γκαγκάτσης δεν υπάρχει , ούτε Ψυχομάνης , ούτε εμφανίστηκαν άλλες ομάδες που τον στηρίζουν και φυσικά δεν αποδείχτηκε τίποτα περί τηλεφωνήματος στήριξης του ΠΑΟΚ για τον Ψυχομάνη όπως ακριβώς λέγανε όσοι ασχολούνται με την ομάδα μας.
Και φυσικά κανένας ΣΚΑΙ και σια δεν βγήκε να ζητήσει συγγνώμη.
Ποιός εθνικός διαμαρτυρόμενος να έβγαλε άραγε τέτοιο θέμα στην φόρα?

Και κάτι τελευταίο μια και ο ΠΑΟΚ έχει αγράμματο , γραφικό , λαϊκιστή πρόεδρο που φοράει πάντα το ίδιο πουκάμισο.
Μετά την εμφάνιση γνωστού προέδρου ομάδας , επιστήμονα στον κλάδο των δοντιών , που σε κάθε συνέντευξη που κάνει αναφέρει την λέξη ΠΑΟΚ πιο πολλές φορές και από τον Γιώργο Μίνο , στο πέταλο κερκίδας να χοροπηδάει με τα φιλαράκια του , όποιος συνεχίζει να έχει τέτοια άποψη είναι στην ίδια μοίρα με τον πρόεδρο του.

ΥΓ. Το ματς ο ΠΑΟΚ θα το δώσει στην Λάρισα γιατί έχει πολύ καλές σχέσεις με τον πρόεδρο της. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ρε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ πέρα.

supermario
26-02-09, 17:10
Στους αλλους αγωνες ειδα τρομερα πραγματα.

Για τη συγκεκριμενη φαση, ειχε λαθος ο διατητης συμφωνα με τους κανονισμους.

Κατ'εμε, ειναι αστεια τετοια πραγματα.
Παει και καλα ο παιχτης και χτυπαει λιγο την μπαλα και παει ο αλλος και παιρνει την μπαλα και κανει σεντρα.
Ο διατητης μπορει να κοιταζε αλλου εκεινη την ωρα.
Καραγκιοζιλικια πραγματα, τα ιδια ειπα και για το γκολ του Γκιγκς στο Τσου Λου, τα ιδια και για τα γκολ του Λουτσιανο με τον Ατρομητο.


Κατα τα αλλα, σας ευνοησε η διατησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι, δε βλεπω το λογο γιατι να βαλει καποιος φαση απο το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Καραγκιοζιλικια ειναι να μην εχει το νου του ο διαιτητης στη φαση.

Μηπως για να δειξει μια εντελως αδικη κιτρινη καρτα;;;

........Auto merged post: supermario πρόσθεσε 44 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


O ErrOr είχε αναφερθεί στον Παπασταμάτη και πριν από το παιχνίδι του Ηρακή με τον ΠΑΟΚ στον πρώτο γύρο. (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2420145&postcount=3202)
Και όλοι θυμόμαστε τι έγινε σε εκείνο το παιχνίδι και την δικαίωση του ErrOr.
Ο Παπασταμάτης είναι γνωστός. Και από πέρυσι στο ματς με τον ΟΦΗ και πρόσφατα σε ένα ματς που σαν τέταρτος διατητής εκνεύρισε μέχρι και τον Σαντος!!!!!
Είναι τουλάχιστον ατυχές μετά από ανακοίνωση του Πανιωνίου , συνοδευόμενο με DVD , να ορίζεται αυτός διαιτητής στο Πανιώνιος - ΠΑΟΚ , ειδικότερα τώρα που γλίτωσε την παραπομπή για το ματς Θρασύβουλος - Πανθρακικός.
Δεν λέμε οτι θέλουμε εύνοια με τον Πανιώνιο , ούτε ο Supermario φαντάζομαι οτι θέλει κάτι τέτοιο για την ομάδα του.
Και ούτε θέλουμε διαιτητή τύπου Παμπορίδη που έχει αποδείξει πάρα πολλές φορές οτι δεν είναι κακός διαιτητής.
Αλλά όχι και τον Παπασταμάτη.

Βασικά θέλω να σχολιάσω την χτεσινή ανακοίνωη του Προέδρου μας.
Βγήκαν τα γνωστά παπαγαλάκια και και δημιούργησαν θέμα για την συμμετοχή του ΠΑΟΚ στα play-off και για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Σύμφωνα με πληροφορίες δεν είναι θέμα Πηλαδάκη αλλά ενός μέλους της Super Leauge που κάνει δημόσιες σχέσεις και τίποτα άλλο.
Ο ΠΑΟΚ φυσικά και δεν έχει πρόβλημα μια και ο φάκλεος που ετοιμάζει είναι ο πληρέστερος των τελευταίων χρόνων.
Ο ΠΑΟΚ φυσικά και έχει πρόβλημα με τον Πηλαδάκη αν και αυτός έχει μεγαλύτερο πρόβλημα με εμάς , ίσως γιατί μας περίμενε στην αφάνεια και φέτος.

Είναι το δεύτερο κρούσμα μέσα σε λίγες μέρες , μετά την δήθεν αλλαγή στάσης του ΠΑΟΚ στο θέμα Ψυχομάνη και το δήθεν τηλεφώνημα του για να παραμεινει πρόεδρος στην ΚΕΔ.
Ένα θέμα που ο ΣΚΑΙ TV το είχε κάνει σημαία του(και άλλοι αλλά πιο λίγο) για ένα σαββατοκύριακο , περιμένοντας κι άλλες ομάδες που θα προστεθούν(λέγανε για Πανσερραϊκό και Πανθρακικό) και αναφερόμενο συνεχώς στον υιο Γκαγκάτση και την κουμπαριά του Ζαγοράκη.
Φυσικά πλέον Γκαγκάτσης δεν υπάρχει , ούτε Ψυχομάνης , ούτε εμφανίστηκαν άλλες ομάδες που τον στηρίζουν και φυσικά δεν αποδείχτηκε τίποτα περί τηλεφωνήματος στήριξης του ΠΑΟΚ για τον Ψυχομάνη όπως ακριβώς λέγανε όσοι ασχολούνται με την ομάδα μας.
Και φυσικά κανένας ΣΚΑΙ και σια δεν βγήκε να ζητήσει συγγνώμη.
Ποιός εθνικός διαμαρτυρόμενος να έβγαλε άραγε τέτοιο θέμα στην φόρα?

Και κάτι τελευταίο μια και ο ΠΑΟΚ έχει αγράμματο , γραφικό , λαϊκιστή πρόεδρο που φοράει πάντα το ίδιο πουκάμισο.
Μετά την εμφάνιση γνωστού προέδρου ομάδας , επιστήμονα στον κλάδο των δοντιών , που σε κάθε συνέντευξη που κάνει αναφέρει την λέξη ΠΑΟΚ πιο πολλές φορές και από τον Γιώργο Μίνο , στο πέταλο κερκίδας να χοροπηδάει με τα φιλαράκια του , όποιος συνεχίζει να έχει τέτοια άποψη είναι στην ίδια μοίρα με τον πρόεδρο του.

ΥΓ. Το ματς ο ΠΑΟΚ θα το δώσει στην Λάρισα γιατί έχει πολύ καλές σχέσεις με τον πρόεδρο της. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ρε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ πέρα.


Αυτο εννοειται!!!! Θελω η ομαδα μου να κερδιζει γιατι ηταν καλυτερη, και οχι με διαιτητικο "σπρωξιμο" . Οπως επισης θελω να χανει γιατι ο αντιπαλος ηταν καλυτερος και οχι γιατι τον "εσπρωξε" ο διαιτητης.

subzer0
26-02-09, 17:16
Αυτο εννοειται!!!! Θελω η ομαδα μου να κερδιζει γιατι ηταν καλυτερη, και οχι με διαιτητικο "σπρωξιμο" . Οπως επισης θελω να χανει γιατι ο αντιπαλος ηταν καλυτερος και οχι γιατι τον "εσπρωξε" ο διαιτητης.

Ωχ , τώρα είδα ένα λάθος που έκανα πιο πάνω.
Έγραψα οτι ο Παμπορίδης δεν είναι κακός διαιτητής.
Ήθελα φυσικά να γράψω οτι ο Παμπορίδης είναι κακός διαιτητής και το έχει αποδείξει πολλές φορές.

supermario
26-02-09, 17:21
Ωχ , τώρα είδα ένα λάθος που έκανα πιο πάνω.
Έγραψα οτι ο Παμπορίδης δεν είναι κακός διαιτητής.
Ήθελα φυσικά να γράψω οτι ο Παμπορίδης είναι κακός διαιτητής και το έχει αποδείξει πολλές φορές.

Χαχαχαχχα!!Το ειδα αλλα το φανταστηκα οτι το δευτερο ηθελες να γραψεις!!!

ErrOr
27-02-09, 04:50
Συγγνωμη φιλε μου, αλλα μαλλον κανεις πλακα, ετσι;;;
Διαμαρτυρεσαι πριν ακομα γινει το παιχνιδι;;; Οταν μαλιστα στο πρωτο παιχνιδι ο παμποριδης "μαγειρεψε" το παιχνιδι με το πεναλτι που δεν σφυριξε και το ανυπαρκτο που σφυριξε;;
Ο οποιος βεβαια παραπεμφθηκε (http://diaitisia.gr/content/view/2113/36/) για την "ομορφια" που μας προσεφερε....
Κατσε να γινει το παιχνιδι και αν εχεις παραπονα, φωναξε.

Επειδή στην Ελλάδα βρισκόμαστε και επειδή τον Παπασταμάτη τον έχω νιώσει στο πετσί μου χρόνιααααααα τώραααα γι αυτό τα λέω πριν το ματς.
Την απάντηση την πήρες από τον subzero που με κάλυψε απόλυτα αναφέροντας το ματς του Καυτατζογλείου στο οποίο και είχα αναφερθεί και σε κείνο πριν το ματς και βγήκα αληθινός!
Το θέμα ξέρεις ποιο είναι?Δεν θα φάω σφαγή για τον Πανιώνιο αλλά για τον βάζελο.
Εδώ είμαστε και θα με θυμηθείς.
Έτσι και χάσει ο βάζελος μέσα στο Καραισκάκη(που είναι το ποιο λογικό μετά και την ευρωφάπα που έφαγε ο γαύρος) να υπάρχει η επαφή με την 2η θέση και να δώσουμε και στον Πανιώνιο ένα σφύριγμα έτσι για το γ@μώτο να έχει να μην φωνάζει.
Γνωστό το έργο...
Και όλοι είναι καλά και δεν τρέχει τίποτα.



Και για να μην παρεξηγηθώ ο Πανιώνιος έχει κάθε δικαίωμα να έχει παράπονα από το μεταξύ μας παιχνίδι μιας και αδικήθηκε κατάφωρα. Τουλάχιστον εμείς μπορούμε και παραδεχόμαστε κάποια πράγματα. Σίγουρα φέτος δεν με έχουν σφάξει ακόμη αλλά δε νομίζω ότι συγκρίνομαι με την Αεκ που έχει πάρει συστηματικά σφυρίγματα και πάρα πολλούς βαθμούς.
Ναι πολύ σωστά αλλά ξεχνάς κάτι!(το οποίο σαν ""αφελής"" ΠΑΟΚτσής -μην το παρεξηγήσεις το "αφελής" δεν το λέω με κακή έννοια- με το πες πες να που σου έμεινε μόνο το πέναλτι!)
Ξεχνάς το ότι παραδέχτηκε και ο Τσακίρης ότι μετά το πέναλτι η διαιτησία του Παμπονιρίδη ήταν 80-20 για τον Πανιώνιο για να ισοφαρίσει το λάθος του!!!
Αυτό όμως εντέχνως όλοι οι αλλόθρήσκοι και τα ΜΜΕ το ξεχνάνε...:twisted:
και μαζί με αυτούς και οι ΠΑΟΚτσήδες.


ο error πιστευει οτι η προληψη ειναι καλυτερη απο την καταστολη :p
ή υφυπουργος θα ειναι ή μικροβιολογος :rofl:
νομιζω γενικα οτι ο ΠΑΟΚ φετος (οπως και ο αλλος δικεφαλος αλλωστε, δεν με βγαζω απ' εξω) δεν πρεπει να εχει παραπονα απο τη διαιτησια, δεν λεω οτι τον σπρωχνει αλλα ουτε και τον σφαζει
error, ερχεται το ματς με τον γαυρο, εκει θα εχεις το χειρουργειο σου και θα μπεις κι εσυ στο κλαμπ, μη βιαζεσαι να κανεις την επεμβαση με τον πανιωνιο :p
καλη αναρρωση απο τωρα :lol:

Μπαααα σε τέτοιου είδους πρόληψη άλλοι είναι καλύτεροι και δεν είναι ούτε υφυπουργοί,ούτε μικροβιολόγοι αλλά οδοντίατροι και πολυμετοχικοί!:rofl::rofl:
Τι σχέση έχει η διαιτητίκη εύννοια της ΑΕΚ με την διαιτησία των παιχνιδιών του ΠΑΟΚ?
Μόνο ως πλάκα μπορώ να το δεχτώ αυτά που λες.
Από όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει ο ΠΑΟΚ ευννοήθηκε με τον Πανιώνιο με το πέναλτι και μετά τον έπαιζε 80-20 και ένα οριακό offside με την Ξάνθη που την είχαμε κάνει γιο-γιο και έπρεπε να την πάρουμε με 3-0.(φαντάσου ο Πανόπουλος ΔΕΝ έβγαλε ανακοίνωση!)
Επειδή παίρνουμε τα ματς,ο Ζαγοράκης έχει περάσει το στυλ του δεν φωνάζουμε για διαιτησία και το ακολουθούν και οι οπαδοί(στο μέτρο του δυνατού) δεν σημαίνει πως δεν μας σφάζουν με το βαμβάκι.
Δεν είναι τίποτα αλλά είναι πάρα πολλά τα παιχνίδια που έχουμε σφαχτεί ή έχουν γίνει κατά λάθος διαιτητικά λάθη εις βάρος μας και βαριέμαι να κάτσω να τα γράφω όλα.
Από τα 22-23 ματς θα έπρεπε τουλάχιστον στα μισά(για να μην πω στα 2/3) να παίζουμε με παίκτη παραπάνω!
Έχουμε τους περισσότερους τραυματίες από αντιαθλητικά χτυπήματα αντιπάλων,έχουμε φτάσει γύρω στις 67 κίτρινες και έχουμε φάει 4 κόκκινες!
Δύο απλά παραδείγματα θα αναφέρω,έτσι για να σου δώσω να καταλάβεις ακόμα και με τον Θρασύβουλο(γκολ μετά από καθαρό χέρι και άδικη αποβολή του Γκαρσία με 2 κίτρινες σε 10 δευτερόλεπτα) και τον Πανσερραικό(φάγαμε γκολ από offside) είχαμε διαιτητικά λάθη εις βάρος μας!!!
Αυτή είναι η διαιτητική εύννοια του ΠΑΟΚ!
Πάντως σε σχέση με τα σφαξίματα στο γόνατο στα χρόνια της παράγκας,όντως έχουμε καλύτερες διαιτησίες!!!(τώρα τρώμε σφάξιμο από τους επόπτες,τις κάρτες και τους αθλητικούς δικαστές....κοινώς ψιλοπράματα που κάνουν την διαφορά όμως!)
Δεν μπορούν να ξεχαστούν τα εντός έδρας πέναλτι 1,5 μέτρο εκτός μεγάλης περιοχής με τον Γιαννακόπουλο την δεκαετία του 90,οι τιμωρίες έδρας για το κυνήγι των διαιτητών της παράγκας,οι διαιτητικές σφαγές στους τελικούς κυπέλλου του 70-80,οι αβέρτα κίτρινες στα ματς με ΟΦΗ για να βγει στο τσουλου ο Παναθηναικός και άλλα τέτοια αλήστου μνήμης!!!


Άσε την Άεκ. Η Άεκ φέτος μόνο με τον φετινό ΟΣΦΠ συγκρίνεται σε σφυρίγματα (μη σου πω ότι τον τρώει κιόλας) ;)
Ακριβώς!
Επειδή η ΑΕΚ βολοδέρνει και με το ζόρι κρατιέται στα play offs ελέω διαιτησίας γι αυτό δεν ασχολείται κανένας...αν ήταν να χτυπάει τσουλου και πρωτάθλημα,να έβλεπες τότε τι θα έλεγαν οι γαυροβάζελοι!
Επειδή η ΑΕΚ έτσι όπως είναι δεν ενοχλεί,γι αυτό και δεν ασχολείται κανείς μαζί της.

@Dimitris_80 ένα πράγμα θα σου πω...
Άρης και ΔΕΝ είσαι καλά!:rofl::rofl::rofl:

Τεσπά...γι άλλο έχουμε να μιλάμε σήμερα!
«Ονειρο ζωής»
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&tag=7833&pubid=1784035
Προτίμησα να βάλω το άρθρο της goalday γιατί έχει σε φωτό την μακέτα του προπονητικού κέντρου!!!


Σε πρώτη φάση θα κατασκευαστούν προσωρινά αποδυτήρια και επτά γήπεδα. Συνολικά θα υπάρχουν ξενώνες για την πρώτη και δεύτερη ομάδα, γυμναστήριο, κολυμβητήριο, γραφεία, αίθουσες προβολών, αποδυτήρια, πάρκινγκ, 7 γήπεδα, εκ των οποίων το ένα προορίζεται για τους αγώνες της δεύτερης ομάδας, ενώ προβλέπεται και κατασκευή κερκίδων.Μου έκανε εντύπωση το ότι δεν αναφέρεται πουθενά στο αν θα γίνει καφετέρια,5χ5 κτλ για τον απλό επισκέπτη.
Πιστεύω ότι θα ήταν καλό οικονομικώς(δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα ήταν κακό για την ομάδα αυτό) για να έχει έσοδα και το προπονητικό κέντρο.
Λογικά θα έχουν προβλεφθεί και αυτά σε βάθος χρόνου να γίνουν.
Δεν πιστεύω να μην έχει καφέ να πηγαίνουμε να βλέπουμε τα τσικό παρέα με τον φρέντο μας και γιατί όχι και προπονήσεις της μεγάλης ομάδας.

wi fi thief
27-02-09, 09:24
Ακριβώς!
Επειδή η ΑΕΚ βολοδέρνει και με το ζόρι κρατιέται στα play offs ελέω διαιτησίας γι αυτό δεν ασχολείται κανένας...αν ήταν να χτυπάει τσουλου και πρωτάθλημα,να έβλεπες τότε τι θα έλεγαν οι γαυροβάζελοι!
Επειδή η ΑΕΚ έτσι όπως είναι δεν ενοχλεί,γι αυτό και δεν ασχολείται κανείς μαζί της

εδω με αδικεις: οχι μονο φετος (που οντως βολοδερνει) αλλα σε καθε παιχνιδι παντα αναφερομαι και παραδεχομαι την ευνοια των κορακιων (σε πολλες περιπτωσεις ο περισσοτεροι σωστοι ΑΕΚτζηδες συμφωνουν μαζι μου)
αντιθετως ορισμενοι απο τους πολυγραφοτατους γαυρους, βαζελους, παοκια, αρειανα κλπ ουδεποτε εχουνε παραδεχτει οτι ευνοουνται και ειτε θα προσβαλουνε κοσμο (μεταξυ των οποιων και εσενα, αν θυμαμαι καλα) οτι ειναι κομπλεξικοι και γλυφουνε καραμελες, ειτε θα ισχυριζονται οτι η διαιτητολογια ειναι π@παρολογια (οποτε προσβαλλουνε ολο το κειμενο σου και οτι εχει γραφτει και εδω μεσα και παντου απο οσους αναφερονται σε "λαθη" ή σε ευνοια ακομα και τον ιδιο τους τον εαυτο μιας και αυτοι αναφερονται στην "ευνοια" αλλων) ειτε (οταν τελικα στριμωχνονται και τα πραγματα ειναι πια τοσο οφθαλμοφανη) το ριχνουνε στις γενικοτητες περι συλλογικης ευθυνης μιας και "ολοι ευνοουμαστε"

νομιζω θα πρεπει να εχουμε μνημη ή τουλαχιστον να ανατρεχουμε σε γραπτα: τα γραπτα μενουνε, για να μην αδικουμε ατομα και για να μην πανε εκατονταδες μηνυματα που εχουνε γραφτει και δειχνουνε πως πραγματικα σκεφτεται ο καθενας

πριν λοιπον με ξανααδικησεις (και εμενα και αρκετους ακομα) που συμφωνουνε μαζι σου και για το χαλι και για την ευνοια της ΑΕΚ κανε μια βολτα στο νημα: θα δεις οτι ορισμενοι συμφωνουνε (διαχρονικα και οχι συγκαιριακα και οποτε τους συμφερει) μαζι σου

μην τους αδικεις, κριμα χιλιαδες μηνυματα να πανε χαμενα και να μπαινουμε ολοι σε τσουβαλι :cool:

Burning Skies
27-02-09, 10:05
Αν είχα ένα σεντς για κάθε καρφί τώρα θα ήμουν εκατομμυριούχος. :lol:

xabikos
27-02-09, 18:40
Πέρα από όλες τις συζητήσεις για αγωνιστικά και διαιτησίες εγώ βλέπω ότι έχω μια διοίκηση που ότι λέει το κάνει. Που έχω πλέον και αποδείξεις γι αυτά που είπε. Το ότι ξεκίνησαν ήδη οι εργασίες στο προπονητικό κέντρο είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο ακόμη και από έναν τίτλο μιας και αυτό διαχρονικά θα βοηθήσει πολύ την ομάδα. Επιτέλους έχουμε απέναντι μας μια διοίκηση που λέει 2 πράγματα και τα πραγματοποιεί και όχι να τάζει 5 και να μην κάνει τίποτα. Μετά πως να μην έχουμε ψηλά τον Ζαγοράκη και να μην κάνουμε ότι θέλει;;;;;

wi fi thief
27-02-09, 20:15
Πέρα από όλες τις συζητήσεις για αγωνιστικά και διαιτησίες εγώ βλέπω ότι έχω μια διοίκηση που ότι λέει το κάνει. Που έχω πλέον και αποδείξεις γι αυτά που είπε. Το ότι ξεκίνησαν ήδη οι εργασίες στο προπονητικό κέντρο είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο ακόμη και από έναν τίτλο μιας και αυτό διαχρονικά θα βοηθήσει πολύ την ομάδα. Επιτέλους έχουμε απέναντι μας μια διοίκηση που λέει 2 πράγματα και τα πραγματοποιεί και όχι να τάζει 5 και να μην κάνει τίποτα. Μετά πως να μην έχουμε ψηλά τον Ζαγοράκη και να μην κάνουμε ότι θέλει;;;;;

ολοι (ολοι ομως) λαμογια και για παρτη τους ειναι φιλε :p

ErrOr
27-02-09, 23:56
εδω με αδικεις: οχι μονο φετος (που οντως βολοδερνει) αλλα σε καθε παιχνιδι παντα αναφερομαι και παραδεχομαι την ευνοια των κορακιων (σε πολλες περιπτωσεις ο περισσοτεροι σωστοι ΑΕΚτζηδες συμφωνουν μαζι μου)
.......
πριν λοιπον με ξανααδικησεις (και εμενα και αρκετους ακομα) που συμφωνουνε μαζι σου και για το χαλι και για την ευνοια της ΑΕΚ κανε μια βολτα στο νημα: θα δεις οτι ορισμενοι συμφωνουνε (διαχρονικα και οχι συγκαιριακα και οποτε τους συμφερει) μαζι σου
μην τους αδικεις, κριμα χιλιαδες μηνυματα να πανε χαμενα και να μπαινουμε ολοι σε τσουβαλι :cool:
Συμφωνώ με το ότι έχεις γράψει κατά καιρούς για την διαιτητική εύννοια της ΑΕΚ και το αγωνιστικό της χάλι και σε τιμά αυτό,αλλά κάνεις λάθος στο ότι ο ΠΑΟΚ έχει την ίδια αντιμετώπιση από την διαιτησία σε σχέση με την ΑΕΚ.
Κάνεις μεγάλο λάθος εδώ και γι αυτό και σου ανάφερα τα παραπάνω.
Γιατί όχι μόνο δεν έχει ο ΠΑΟΚ εύννοια αλλά έχει συχνά πυκνά κόντρα διαιτησίες!(όπως και τιμωρίες από αθλητικούς δικαστές και Σουπερλιγκ)
Την διαιτητική εύννοια που έχει φέτος η ΑΕΚ συγκρίνεται μόνο με την διαιτητική εύννοια που τυγχάνει ο ΟΣΦΠ χρόνια τώρα.(όπως είχε και πέρυσι στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος)


Πέρα από όλες τις συζητήσεις για αγωνιστικά και διαιτησίες εγώ βλέπω ότι έχω μια διοίκηση που ότι λέει το κάνει. Που έχω πλέον και αποδείξεις γι αυτά που είπε. Το ότι ξεκίνησαν ήδη οι εργασίες στο προπονητικό κέντρο είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο ακόμη και από έναν τίτλο μιας και αυτό διαχρονικά θα βοηθήσει πολύ την ομάδα. Επιτέλους έχουμε απέναντι μας μια διοίκηση που λέει 2 πράγματα και τα πραγματοποιεί και όχι να τάζει 5 και να μην κάνει τίποτα. Μετά πως να μην έχουμε ψηλά τον Ζαγοράκη και να μην κάνουμε ότι θέλει;;;;;
Ακριβώς.
Και το θέμα είναι ότι κανένας δεν ζήτησε από τον Ζαγοράκη προπονητικό κέντρο,παρά μόνο να βγει μπροστά για να καθαρίσει ο ΠΑΟΚ από τα λαμόγια και τους ΠΑΟΚάρχες.
Ο άνθρωπος είπε: εξυγίανση,ΟΥΕΦΑ και στον 3ο χρόνο προσπαθούμε για το πρωτάθλημα.
Μαζί με αυτά ξεκίνησε και το προπονητικό κέντρο μέσα σε 1,5 χρόνο από τότε που ανέλαβε!
Όπως έχει ξεκινήσει μαζί με τους συνδέσμους το καθάρισμα από τα μπερδεμένα!
Τι να πεις για τον άνθρωπο αυτό!
Απλά :worthy::respekt::worthy:


ολοι (ολοι ομως) λαμογια και για παρτη τους ειναι φιλε :p
Εδώ κάνεις λάθος.
Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα(που δεν πιστεύω να αλλάξουν) μας έχει δείξει ο Ζαγοράκης ότι δεν ανήκει σε αυτή την πάστα ανθρώπων.
Αν ανήκε σ αυτή την πάστα ανθρώπων θα βρισκόταν στην Εθνική Ελλάδος θα πουλούσε σταριλίκι,θα πληρωνόταν αδρά χωρίς άγχος και θα εξακολουθούσε να είναι αγαπητός σε όλους τους έλληνες!
Ανταυτού προτίμησε να έρθει στον χρεωμένο και απαξιωμένο ΠΑΟΚ σαν πρόεδρος για να προσπαθήσει να τον ξεχρεώσει,να φτιάξει μία ομάδα ανταγωνιστική,να του φτιάξει προπονητικό κέντρο και να τον φέρει στην θέση που του αρμόζει!
Μεγάλη διαφορά δεν νομίζεις?
Οποιοσδήποτε άλλος στην θέση του θα ήταν στην Εθνική και θα πουλούσε σταριλίκι.
Θέλει μεγάλα καρύδια να το κάνεις αυτό!
Εγώ πάντως(όπως και οι περισσότεροι) στην θέση του θα κοιτούσα την πάρτι μου και θα είχα πάει στην Εθνική να τα κονομάω και να πουλάω τρελίτσα.

xabikos
28-02-09, 00:30
ολοι (ολοι ομως) λαμογια και για παρτη τους ειναι φιλε :p

Θέλω να πιστεύω πως είσαι λάθος σε αυτό που λες. Φυσικά το τι σκέφτεται και γιατί ενεργεί έτσι ο Ζαγοράκης μέχρι τώρα δεν μπορώ να το ξέρω. Εξάλλου μόνο για τον εαυτό μου είμαι σίγουρος και για κανέναν άλλο, αλλά με τα μέχρι στιγμής δεδομένα έχει αποδείξει ότι αυτά που λέει όλα είναι αλήθεια. Αν συνεχίσουμε να τον βοηθάμε και να τον στηρίζουμε τότε θα έρθουν ακόμη μεγαλύτερες μέρες για ολόκληρο τον ΠΑΟΚ και όχι μόνο την ΠΑΕ.
Επίσης σήμερα έγινε ακόμη ένα πολύ σημαντικό γεγονός για την ομάδα, η πρώτη μαζική γενική συνέλευση των νέων μετόχων. Πλέον η ομάδα μπαίνει σε άλλη βάση και δείχνουμε ότι και εδώ σιγά σιγά μπορούμε να βαδίσουμε στα επιτυχημένα μοντέλα ομάδων του εξωτερικού.

wi fi thief
28-02-09, 01:29
έχει την ίδια αντιμετώπιση από την διαιτησία σε σχέση με την ΑΕΚ

δεν ειπα καθολου αυτο: ειπα οτι γενικα δεν πρεπει να εχεις παραπονα (και εβαλα και την ομαδα μου μεσα για να μην νομισεις οτι στη λεω)

καμμια σχεση: η ΑΕΚ φετος εχει σπρωχτει ασχημα, και το οτι παιζει σα χωριο και με το ζορι κερδιζει κανει την ευνοια αυτη ειναι καθοριστικη καομα και στην καταταξη της βαθμολογιας (και με τους βαθμους που η ιδια κερδισε αλλα και -ακομα χειροτερα- απο τους βαθμους που αδικα εκοψε απο ομαδες με διαφορους στοχους).

δεν κανω πολλες γαργαρες το εναντιον: ειμαι μαλλον φλυαρος και υπερβολικος και σε αυτο το θεμα :oops:

οσον αφορα το "ολοι ιδιοι ειναι" δεν πηρατε χαμπαρι την ειρωνια μου φαινεται: φυσικα και δεν ειναι ολοι ιδιοι (εχω ανταλλαξει σεντονια για να το υπερασπιστω και αυτο)

υπαρχει φιλαθλος που να μη θαυμαζει την προσπαθεια του ζαγορακη και των μετοχων του παοκ δηλ του λαου του?

δεν εχετε παρει χαμπαρι ποσο ζηλευω που δεν εγινε (ποτε) τελικα ετσι και στην ΑΕΚ?

ρε συ ερρορ εμεις τα εχουμε συζητησει αρκετα αυτα ρε φιλε, πως με παρεξηγησες ετσι? :hmm:

ErrOr
28-02-09, 01:55
Υπερψηφίστηκε η νέα Α.Μ.Κ.
http://sport24.gr/html/ent/502/ent.278502.asp
Το ζουμί της υπόθεσης είναι αυτό

τελικά υπερψηφίστηκε η νέα αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου, η οποία φτάνει τα 15,9 εκατομμύρια ευρώ και στην οποία θα έχουν εκ νέου δικαίωμα να συμμετέχουν οι φίλοι του "δικεφάλου".
Από τα 22 εκ φτάσαμε στα 15,9 εκ με μία ΑΜΚ των 2 εκ ευρώ+2 εκ ευρώ κερδοφορία!
Αυτό σημαίνει ότι η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μπόρεσε και ήταν κερδοφόρα 2 εκ ευρώ με τον 9ο τον ΠΑΟΚ,χωρίς Ευρώπη,χωρίς play offs,με τηλεοπτικά της πλάκας,με μέγα χορηγό τον κόσμο της και άρχισαν να φτιάχνουν και προπονητικό κέντρο!
Μπόρεσαν μέσα σε 1,5 χρόνο και μείωσαν τα συνολικά χρέη(μιας και γι αυτό γίνονται οι ΑΜΚ) κατά 27% και άρχισαν να φτιάχνουν προπονητικό κέντρο!
Wifi thieft για πες μου τι άλλα πρέπει να κάνει για να με κάνει να τον πιστέψω?
Πρόσεξε και στο προηγούμενο ποστ μου είπα "Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα(που δεν πιστεύω να αλλάξουν) μας έχει δείξει ο Ζαγοράκης ότι δεν ανήκει σε αυτή την πάστα ανθρώπων."
Και να θέλω να κάνω κακή σκέψη ο άνθρωπος δεν με αφήνει να κάνω...αλλά να το θέσω και αλλιώς.
Αν π.χ. έχει στο μυαλό του μελλοντικά ενδεχομένως να τα κονομήσει από τον ΠΑΟΚ,καλώς να το κάνει!
Από την στιγμή που κάνει όλα αυτά που κάνει για τον ΠΑΟΚ,δικαιούται να κονομήσει και στην τελική και θα το απαιτήσω κιόλας να τα κονομήσει γιατί το αξίζει και αυτός και το υπόλοιπο team!
Ξεχρεώνει τον ΠΑΟΚ,καθαρίζει τον ΠΑΟΚ από τους ΠΑΟΚάρχες,φέρνει παίκτες αξίας,φτιάχνει προπονητικό κέντρο,συσπειρώνει τον κόσμο,διώχνει την αλητεία από την Τούμπα και και και...
Ε ΝΑΙ! Δικαιούται να τα κονομήσει γιατί το αξίζει!

Κάτι που έπεσε στην αντίληψή μου...
Ο γνωστός μαιντανός που παριστάνει τον παλαίμαχο του ΠΑΟΚ(sic) ονόματι Ορφανός εθεάθει στην Γαλλία στο ευρωπαικό παιχνίδι του ΟΣΦΠ...
Εκεί δεν έπαιζε ο γιος του,τι πήγε να κάνει άραγε???
Στην Τούμπα όταν έπαιζε ο Εργοτέλης,είπε ότι ήρθε να δει τον γιο του να παίζει...
Για να καταλάβουμε τι είχαμε και τι έχουμε!
Αυτός ο παλαίμαχος ΠΑΟΚάρχης ήταν άκουσον άκουσον αντιπρόεδρος στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ!
Ξαναλέω,,,για να καταλάβουμε τι είχαμε και τι έχουμε!!!

Πρόστιμο σε πέντε ΠΑΕ
http://sport24.gr/html/ent/227/ent.278227.asp
Πως γίνεται η Λάρισα να τρώει 7.000 ευρώ,ο Ηρακλής 3.000 ευρώ και ο ΠΑΟΚ 9.000 ευρώ μπορεί να το εξηγήσει κανείς?
Αυτοί πετούσαν κροτίδες και φωτοβολίδες στους παίκτες,εμείς φάγαμε το μεγαλύτερο πρόστιμο!
Κανένας που να ξέρει πως δίνονται τα πρόστιμα αυτά?

Τέλος θα αναφερθώ και πάλι στον αγαπημένο καμικάζι Παπασταμάτη....
http://sport24.gr/html/ent/400/ent.278400.asp
Πως γίνεται όλως τυχαίως να παίζει στα καπάκια τον ΠΑΟΚ αυτή την φορά ΚΑΙ στο κύπελλο σαν 4ος διαιτητής???
Για τον Κουκουλάκη έχω αναφερθεί παλιότερα και γι αυτόν,είναι απλά ένας κακός διαιτητής.
Στο 1ο ημίχρονο αφήνει το σκληρό παιχνίδι και στο 2ο βγάζει κάρτες για τζατζάρισμα.

........Auto merged post: ErrOr πρόσθεσε 3 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Sorry τώρα το είδα το τελευταίο σου ποστ και έχεις δίκιο (μόλις θυμήθηκα παλιότερα ποστ σου για τον Ζαγοράκη)
Έχεις δίκιο και σόρρυ αλλά ξεχάστηκα:p

Burning Skies
28-02-09, 09:35
Πέρα από όλες τις συζητήσεις για αγωνιστικά και διαιτησίες εγώ βλέπω ότι έχω μια διοίκηση που ότι λέει το κάνει. Που έχω πλέον και αποδείξεις γι αυτά που είπε. Το ότι ξεκίνησαν ήδη οι εργασίες στο προπονητικό κέντρο είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο ακόμη και από έναν τίτλο μιας και αυτό διαχρονικά θα βοηθήσει πολύ την ομάδα. Επιτέλους έχουμε απέναντι μας μια διοίκηση που λέει 2 πράγματα και τα πραγματοποιεί και όχι να τάζει 5 και να μην κάνει τίποτα. Μετά πως να μην έχουμε ψηλά τον Ζαγοράκη και να μην κάνουμε ότι θέλει;;;;;

Σωστός. Ο Ζαγοράκης αν μη τι άλλο δείχνει σοβαρότητα, όραμα και αγάπη για την ομάδα του. μακάρι να ίσχυε το ίδιο και για τις διοικήσεις των μεγάλων που κουμαντάρουν το ποδόσφαιρο μας.

supermario
01-03-09, 19:47
Ωραιο παιχνιδι. Συγχαρητηρια για τη νικη!

Αν και δεν σας εδωσε πεναλταρα, παιξατε ωραια και κερδισατε. Και παλι μπραβο.

xabikos
01-03-09, 21:06
Τεράστιο διπλό για την ομάδα μας. Φάνηκε και σήμερα ότι η ομάδα σιγά σιγά αλλάζει επίπεδο και δεν γουστάρει με τίποτα να χάνει. Μάλιστα σήμερα κερδίσαμε στην κυριολεξία και το φιλαράκι μας τον Παπασταμάτη. Αν υπολογίσουμε μάλιστα και τις απουσίες που είχαμε αλλά και το γεγονός ότι πάλι είχαμε αναγκαστική αλλαγή η νίκη είναι ακόμη πιο σημαντική. Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες. Πάμε τώρα γερά για τα δυο ματς με τα φιλαράκια μας...

Η.Γ. Για να δούμε τώρα αν ο φίλος συμπολίτης Δημήτρης πει τίποτα για την διαιτησία που για να κερδίσουν τον Θρασύβουλο έπρεπε να πάρουν και πάλι πέναλτι και να ακυρώσουν καθαρό γκολ. Εμείς τουλάχιστον όταν ευνοηθήκαμε στο πρώτο γύρο με τον Πανιώνιο το είπαμε ξεκάθαρα.

Dimitris_80
01-03-09, 22:24
Η.Γ. Για να δούμε τώρα αν ο φίλος συμπολίτης Δημήτρης πει τίποτα για την διαιτησία που για να κερδίσουν τον Θρασύβουλο έπρεπε να πάρουν και πάλι πέναλτι και να ακυρώσουν καθαρό γκολ. Εμείς τουλάχιστον όταν ευνοηθήκαμε στο πρώτο γύρο με τον Πανιώνιο το είπαμε ξεκάθαρα.
Δεν είδα το δικό σας ματς, αλλά εκ του αποτελέσματος και μόνο συγχαρητήρια για τη νίκη. Τεράστιο διπλό.

Όσο για εμάς, το πέναλτι ήταν πεντακάθαρο και όπως κόπηκε ένα τετ-α-τετ στον Θρασύβουλο το ίδιο έγινε και με ένα τετ-α-τετ του Βλοντάρτσικ. Δε μιλάμε για ακυρωμένο γκολ του βούλη, αλλά για ανύπαρκτο οφσάιντ. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Ο διαιτητής είχε ήδη σφυρίξει και σκόραρε μόνος του.

Επίσης μας ακυρώθηκε κανονικότατο γκολ στο έμμεσο στην γρήγορη εκτέλεση. Δε μένουμε όμως εκεί. Κερδίσαμε χωρίς καμιά βοήθεια. Ίσα-ίσα μας άφησε και με 10 από το 63. Λες να ήθελε να μας ευνοησει; Το είδες καταρχάς το ματς;

Spanos
01-03-09, 22:27
Η.Γ. Για να δούμε τώρα αν ο φίλος συμπολίτης Δημήτρης πει τίποτα για την διαιτησία που για να κερδίσουν τον Θρασύβουλο έπρεπε να πάρουν και πάλι πέναλτι και να ακυρώσουν καθαρό γκολ. Εμείς τουλάχιστον όταν ευνοηθήκαμε στο πρώτο γύρο με τον Πανιώνιο το είπαμε ξεκάθαρα.

Μονο που δε μας είπες ποιός αλλος εκτός απο τον Ολυμπιακό ευνοείτε απο τα φαλτσοσφυρίγματα κατά του Παναθηναικού. Έχουμε φτάσει στο σημείο να μην δίνουν πέναλτι και να ακυρώνουν 2 γκόλ σε κάθε παιχνίδι του Παναθηναικού για να λέτε οτι ο Ζαγοράκης έχει φτιάξει ομάδα...;)

subzer0
01-03-09, 22:50
Μπράβο στην ομαδάρα μας σήμερα.
Έκει που πέρυσι σε κάθε στραβή παρατούσαμε τα παιχνίδια , φέτος δείχνουμε μια τελείως διαφορετική νοοτροπία.
Έιχαμε πει πως για τον Μπακαγιόκο δεν του έφταιγε κανένας παρά μόνο το στραβό του το κεφάλι.
Φαίνεται πως κατάλαβε το λάθος του και επανήλθε.
Μεγάλο πράγμα που αφιέρωσε το γκολ στον Σάντος.

ΥΓ.
Ρε συ ErrOr δεν ντρέπεσαι να γράφεις για τον Παπασταμάτη πριν τα παιχνίδια? :rofl: :rofl:
Ειλικρινά θέλω να τιμωρηθεί (αν και δεν το κόβω) όχι για την διατησία του αλλά για εμπάθεια προς τον ΠΑΟΚ , και γιατί επίσης ούτε τα μούτρα του δεν μπορώ να βλέπω σαν τέταρτο στο ματς με τον Ολυμπιακό για το κύπελλο.

@Spanos
Πάμε πάλι.
Αν νομίζεις οτι ο Ζαγοράκης δεν έχει φτιάξει ομάδα τότε τον λόγο έχουν οι ειδικοί.
Αν μετά και το σημερινό παιχνίδι επιμένεις οτι ο ΠΑΟΚ ευνοείτε από την διαιτησία τότε πάλι τον λόγο έχουν οι ειδικοί.
Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι το κύπελλο UEFA. Αν όποτε μας βλέπετε από πάνω σας βγάζετε την πίκρα σας για αυτό , με δικαιολογίες σαν αυτές που γράφεις δεν σου φταίμε εμείς.
Είμαστε δεύτεροι λοιπόν όσο και αν δεν σ'αρέσει.
Και ας λές οτι δεν έχουμε ομάδα.
Και ας λέει "η Πράσινη" οτι λόγω διαιτησίας δεν κερδίσατε στην Τούμπα.
Και πες μας εσύ λοιπόν μετά από την αλλαγη στα κεφάλια της διαιτησίας 2 αγωνιστηκές τώρα ποιός είναι ο ευνοημένος και ποιός όχι.

Spanos
01-03-09, 22:52
@Spanos
Πάμε πάλι.
Αν νομίζεις οτι ο Ζαγοράκης δεν έχει φτιάξει ομάδα τότε τον λόγο έχουν οι ειδικοί.
Αν μετά και το σημερινό παιχνίδι επιμένεις οτι ο ΠΑΟΚ ευνοείτε από την διαιτησία τότε πάλι τον λόγο έχουν οι ειδικοί.
Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι το κύπελλο UEFA. Αν όποτε μας βλέπετε από πάνω σας βγάζετε την πίκρα σας για αυτό , με δικαιολογίες σαν αυτές που γράφεις δεν σου φταίμε εμείς.
Είμαστε δεύτεροι λοιπόν όσο και αν δεν σ'αρέσει.
Και ας λές οτι δεν έχουμε ομάδα.
Και ας λέει "η Πράσινη" οτι λόγω διαιτησίας δεν κερδίσατε στην Τούμπα.
Και πες μας εσύ λοιπόν μετά από την αλλαγη στα κεφάλια της διαιτησίας 2 αγωνιστηκές τώρα ποιός είναι ο ευνοημένος και ποιός όχι.

Τρία φάγατε, χαλαρά και απλά, γιατί επιμένεις ακόμα οτι έχεις ομάδα;;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.