PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
12-03-09, 18:08
Γιατί πιστεύεις ότι δε στο δώσανε το ματσάκι; Κατέβηκαν με Μήτρογλου και χωρίς 5-6 βασικούς. Τι άλλο ήθελες να κάνουν για να στο δώσουν το ματς; Απλά ήσουν ανίκανος να το πάρεις ακόμα και με αυτόν τον αισχρό γάβρο.

Ναι , ναι , ναι....

xabikos
12-03-09, 18:19
Αν κερδίσετε εκτός από τους τρεις βαθμούς θα έχετε κερδίσει ταυτόχρονα και λίγη από την χαμένη σας αξιοπρέπεια. Αυτή είναι η αλήθεια.

Πρόσεξε όμως γιατί μιλάμε για μπάλα ε; Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να κερδίσουμε την Λάρισα και να χάσετε από Ξάνθη; Όλα πιθανά είναι. Α ξέχασα όμως. Τότε θα πρέπει να κερδίσουμε και μέσα στην Ξάνθη για να μην είμαστε οι ρουφιάνοι του Βορρά και να βγείτε εσείς πλέι οφ. Και αν βγείτε θα πρέπει να χάσουμε και από εσάς για να βγείτε εσείς Ch L και να είμαστε εμείς αξιοπρεπείς.
Εγώ ξέρω ότι οι μεγάλες ομάδες δεν έχουν ανάγκη τα αποτελέσματα των άλλων. Μπαίνουν κερδίζουν και δεν τους νοιάζει τις κάνουν οι άλλες. ;)

Dimitris_80
12-03-09, 19:17
Εγώ ξέρω ότι οι μεγάλες ομάδες δεν έχουν ανάγκη τα αποτελέσματα των άλλων. Μπαίνουν κερδίζουν και δεν τους νοιάζει τις κάνουν οι άλλες. ;)
Γιατί τότε πέρσι πανηγύριζες που κέρδισα τον Κολοσσό στο μπάσκετ; Μπορείς να μου πεις... «μεγάλη ομάδα»; :confused:

xabikos
12-03-09, 19:25
Μα ποιος σου είπε ότι πανηγύριζα;;; Αν πέρσι έπεφτα δεν θα έφταιγε το γεγονός ότι έχασες από τον Κολοσσό. Θα έφταιγε το κακό μας το κεφάλι και ότι δεν έχουμε οργάνωση στο μπάσκετ τα τελευταία χρόνια. Βλέπεις εμείς έχουμε το θάρρος και λέμε τα πράγματα όπως είναι και δεν ψάχνουμε δικαιολογίες... ;) Τα ευκόλως εν νοούμενα παραλείπονται...

Α και δεν σε είδα να σχολιάζεις το σενάριο που έγραψα... Για ήττα από Ξάνθη.

bianconero
13-03-09, 01:49
Αφού το έχετε ήδη δώσει το ματσάκι. Τι συζητάμε τώρα. Καραάσσος του κερατά. Με γεια σας με χαρά σας, αλλά μη λέτε μετά ότι δεν είστε ρουφιάνοι του βορρά.

Αφού είσαι τόσο σίγουρος για τον μεγάλο άσσο, σου εύχομαι ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολλά κέρδη στο στοίχημα.
Δε νομίζω να αφήσεις τέτοια ευκαιρία να πάει χαμένη.

viardon
13-03-09, 11:03
Την επόμενη φορά που θα έρθει ο γαύρος πάνω να κάνετε πάλι τα ίδια...
Η έδρα δε πρόκειται να τιμωρηθεί και τα 115.000€ σίγα που θα πληρωθούν....
Γράψτα στο μπλοκάκι μαζί με τα υπόλοιπα δάνεια, χρωστούμενα, οφειλές κτλ κτλ κτλ....

xabikos
13-03-09, 11:39
Η απόφαση είναι τελείως άδικη για μένα. Με βάση τα γεγονότα έπρεπε να τιμωρηθούμε με αποκλεισμό έδρας, μιας και αυτά που συνέβησαν ήταν αρκετά σοβαρά. Και μιλάω βεβαίως για τα εντός αγωνιστικού χώρου, γιατί εκτός γηπέδου την ευθύνη την έχει η αστυνομία. Αλλά όπως και σε άλλες περιπτώσεις φέτος χαρίστηκαν σε ομάδες έτσι τώρα έγινε και με εμάς. Αυτό βέβαια είναι η πηγή όλου του κακού. Η ατιμωρησία. Και όταν δεν τιμωρείς κάποιον είναι άδικο να γίνει αυτό για κάποιον που έκανε τα ίδια μετά. ;) Φυσικά έπαιξε ρόλο και η υπόθεση Νικοπολίδη, χωρίς βέβαια να λέω πως έπρεπε να τιμωρηθεί. Όσο και αν τον αντιπαθώ ενέργησε όπως οποιοσδήποτε.

Υ.Γ. Α ελπίζω να διαβάσατε τι υποστήριξε ο επίσημος δικηγόρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός. Για όσους δεν το έκαναν ας διαβάσουν εδώ (http://www.sport-fm.gr/article/168710). Αυτά για να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους. Είναι που ο Ολυμπιακός δεν δυναμιτίζει ποτέ το κλίμα. ;)

viardon
13-03-09, 11:57
Δεν είδα κανέναν επίσημο ΠΑΟΚ να το αρνείται ..... :hmm:
Δε μου δίνει λοιπόν το δικαίωμα να σκεφτώ το οτιδήποτε;;; :hmm:
Ρωτάω και πάλι .... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗ;;;;
ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΛΑΒΑΝ;;; E ρε Αγγλία που μας χρειάζεται.....

bianconero
13-03-09, 12:46
E ρε Αγγλία που μας χρειάζεται.....

+1 :oneup:

xabikos
13-03-09, 12:54
Δεν είδα κανέναν επίσημο ΠΑΟΚ να το αρνείται ..... :hmm:
Δε μου δίνει λοιπόν το δικαίωμα να σκεφτώ το οτιδήποτε;;; :hmm:
Ρωτάω και πάλι .... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗ;;;;
ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΛΑΒΑΝ;;; E ρε Αγγλία που μας χρειάζεται.....

Όπως μάλλον δεν έχεις καταλάβει η δικιά μας διοίκηση είναι πολύ σοβαρή και δεν εκδίδει ανακοινώσεις χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος και καλά κάνει. Δε νομίζω να πρέπει να απαντήσει σε αυτή τη γελοιότητα, γιατί περί γελοιότητας πρόκειται, με οποιονδήποτε τρόπο. Το ότι δεν παίρνει θέση μέσω ανακοίνωσης το κάνει πάντα και σε όλα τα θέματα. Και καλώς κάνει γιατί τουλάχιστον ξέρουμε ότι όταν μιλάει είναι κάτι αημαντικό. ;)

viardon
13-03-09, 13:58
Εδω γελάμε... όλοι μετα δακρύων.....


Όπως μάλλον δεν έχεις καταλάβει η δικιά μας διοίκηση είναι πολύ σοβαρή και δεν εκδίδει ανακοινώσεις χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος και καλά κάνει. Δε νομίζω να πρέπει να απαντήσει σε αυτή τη γελοιότητα, γιατί περί γελοιότητας πρόκειται, με οποιονδήποτε τρόπο. Το ότι δεν παίρνει θέση μέσω ανακοίνωσης το κάνει πάντα και σε όλα τα θέματα. Και καλώς κάνει γιατί τουλάχιστον ξέρουμε ότι όταν μιλάει είναι κάτι αημαντικό. ;)

Απλά θα παραθέσω το παρακάτω κείμενο που λέει πολλές αλήθειες.

Προς ολους τους οπαδους, ολων των ομαδων της Ελλαδας

Απο την χτεσινη ημερα και επειτα, ανοιγει ενα νεο κεφαλαιο στα Ελληνικα γηπεδα..

Οπαδοι σκληροπυρινικοι, οπαδοι συνειδητοποιημενοι, οπαδοι "καφροι", οπαδοι light,

φιλαθλοι με κασκολ, αναρχικοι με κουκουλα, φλωροι που "φουσκωνουν" μεσα στη μαζα,

οικογενειαρχες, securitαδες οπαδοι, πιστοι ακολουθοι ολων των ομαδων.....

απο χτες ξεκιναει ενα νεο κινημα στα ελληνικα γηπεδα...

Μπορειτε ανενοχλητοι να "μπουκαρετε" σε ολα τα γηπεδα της Ελλαδας,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κυνηγησετε εναν αντιπαλο ποδοσφαιριστη για να τον κλωτσησετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να πιειτε ολη την ρετσινα που αντεχει το συκωτι σας και να πεταξετε τα γυαλινα μπουκαλια στο κεφαλι οποιου αθλητη επιλεξετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να πεταξετε 100 μολοτωφ και αλλες τοσες πετρες στους αστυνομικους (και μετα να κλαψουριζετε για ληγμενα χημικα),

Μπορειτε ανενοχλητοι να πατε στην Τριπολη και να ξεγυμνωνετε κοπελες επειδη φορανε την φανελα του Αστερα Τριπολης,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κοβετε βολτες και να σπατε μαγαζια και αυτοκινητα πολιτων μαζι με τον Ποικιλιδη,

Μπορειτε ανενοχλητοι να μαλωνετε με τα κλειστα στορια συνδεσμων,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κανετα βολτες στα ταρταν των γηπεδων με κουκουλες και πετρες στα χερια,

Μπορειτε ανενοχλητοι να την πεφτετε σε 13χρονα παιδακια επειδη φορανε φανελα αντιπαλης ομαδας,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κανετε "ντου" και να μπειτε σ' οποιο γηπεδο θελετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να σκοτωσετε, να βιασετε, να κλεψετε.....

ΟΥΤΩΣ Η' ΑΛΛΩΣ κανενας σας δε θα τιμωρηθει.. Θα ειναι εκει καθε Ποικιλιδης να σας προστατευσει, θα ειναι εκει καθε Ζαγορακης να βγαλει μια ανακοινωση να σας καλυψει.. Θα ειναι εκει καθε αθλητικος δικαστης να σας αθωωσει, θα ειναι εκει ολα τα ΜΜΕ να σας καλυψουν..Θα ειναι η ΕΠΟ να σας προστατεψει, θα ειναι ολος ο πολιτικος κοσμος στο πλευρο σας..

Για αυτο αδερφια οπαδοι, μη μασατε τιποτα..

ΣΠΑΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΗΠΕΔΑ, ΜΠΟΥΚΑΡΕΤΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΤΕ ΑΝΕΛΕΗΤΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΣΑΣ ΤΗΝ "ΣΠΑΕΙ", ΣΠΑΣΤΕ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΒΟΛΗΣΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ , ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ, ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ, ΒΓΑΛΤΕ ΟΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΙΣΗΤΟΥΣ ΣΑΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ, ΚΑΝ'ΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ "ΜΑΓΚΕΣ" ΚΑΙ ΑΛΑΝΙΑ
ΣΠΑΣΤΕ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΩΝ "ΗΛΙΘΙΩΝ" ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ, ΒΓΑΛΤΕ ΜΑΧΑΙΡΙΑ, ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΛΟΤΩΦ, ΜΑΛΩΣΤΕ ΜΕ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΟΡΙΑ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΤΕ
Χ Α Ο Σ ...
Κι ολα αυτα ξερετε γιατι? Γιατι ξεκινησε ενα νεο καθεστος..



Το καθεστος της ΑΤΙΜΩΡΙΣΙΑΣ..


Παραδεχτείτε τουλάχιστον στους εαυτούς σας οτι αυτή η ατιμωρισία μόνο βία προκαλεί.

subzer0
13-03-09, 14:08
Εδω γελάμε... όλοι μετα δακρύων.....



Απλά θα παραθέσω το παρακάτω κείμενο που λέει πολλές αλήθειες.

Προς ολους τους οπαδους, ολων των ομαδων της Ελλαδας

Απο την χτεσινη ημερα και επειτα, ανοιγει ενα νεο κεφαλαιο στα Ελληνικα γηπεδα..

Οπαδοι σκληροπυρινικοι, οπαδοι συνειδητοποιημενοι, οπαδοι "καφροι", οπαδοι light,

φιλαθλοι με κασκολ, αναρχικοι με κουκουλα, φλωροι που "φουσκωνουν" μεσα στη μαζα,

οικογενειαρχες, securitαδες οπαδοι, πιστοι ακολουθοι ολων των ομαδων.....

απο χτες ξεκιναει ενα νεο κινημα στα ελληνικα γηπεδα...

Μπορειτε ανενοχλητοι να "μπουκαρετε" σε ολα τα γηπεδα της Ελλαδας,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κυνηγησετε εναν αντιπαλο ποδοσφαιριστη για να τον κλωτσησετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να πιειτε ολη την ρετσινα που αντεχει το συκωτι σας και να πεταξετε τα γυαλινα μπουκαλια στο κεφαλι οποιου αθλητη επιλεξετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να πεταξετε 100 μολοτωφ και αλλες τοσες πετρες στους αστυνομικους (και μετα να κλαψουριζετε για ληγμενα χημικα),

Μπορειτε ανενοχλητοι να πατε στην Τριπολη και να ξεγυμνωνετε κοπελες επειδη φορανε την φανελα του Αστερα Τριπολης,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κοβετε βολτες και να σπατε μαγαζια και αυτοκινητα πολιτων μαζι με τον Ποικιλιδη,

Μπορειτε ανενοχλητοι να μαλωνετε με τα κλειστα στορια συνδεσμων,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κανετα βολτες στα ταρταν των γηπεδων με κουκουλες και πετρες στα χερια,

Μπορειτε ανενοχλητοι να την πεφτετε σε 13χρονα παιδακια επειδη φορανε φανελα αντιπαλης ομαδας,

Μπορειτε ανενοχλητοι να κανετε "ντου" και να μπειτε σ' οποιο γηπεδο θελετε,

Μπορειτε ανενοχλητοι να σκοτωσετε, να βιασετε, να κλεψετε.....

ΟΥΤΩΣ Η' ΑΛΛΩΣ κανενας σας δε θα τιμωρηθει.. Θα ειναι εκει καθε Ποικιλιδης να σας προστατευσει, θα ειναι εκει καθε Ζαγορακης να βγαλει μια ανακοινωση να σας καλυψει.. Θα ειναι εκει καθε αθλητικος δικαστης να σας αθωωσει, θα ειναι εκει ολα τα ΜΜΕ να σας καλυψουν..Θα ειναι η ΕΠΟ να σας προστατεψει, θα ειναι ολος ο πολιτικος κοσμος στο πλευρο σας..

Για αυτο αδερφια οπαδοι, μη μασατε τιποτα..

ΣΠΑΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΗΠΕΔΑ, ΜΠΟΥΚΑΡΕΤΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΤΕ ΑΝΕΛΕΗΤΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΣΑΣ ΤΗΝ "ΣΠΑΕΙ", ΣΠΑΣΤΕ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΒΟΛΗΣΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ , ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ, ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ, ΒΓΑΛΤΕ ΟΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΙΣΗΤΟΥΣ ΣΑΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ, ΚΑΝ'ΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ "ΜΑΓΚΕΣ" ΚΑΙ ΑΛΑΝΙΑ
ΣΠΑΣΤΕ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΩΝ "ΗΛΙΘΙΩΝ" ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ, ΒΓΑΛΤΕ ΜΑΧΑΙΡΙΑ, ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΟΛΟΤΩΦ, ΜΑΛΩΣΤΕ ΜΕ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΟΡΙΑ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΤΕ
Χ Α Ο Σ ...
Κι ολα αυτα ξερετε γιατι? Γιατι ξεκινησε ενα νεο καθεστος..



Το καθεστος της ΑΤΙΜΩΡΙΣΙΑΣ..


Παραδεχτείτε τουλάχιστον στους εαυτούς σας οτι αυτή η ατιμωρισία μόνο βία προκαλεί.

Κατ' αρχήν αυτή είναι η απάντηση του αντιπροέδρου του ΠΑΟΚ στα αστεία επιχειρήματα του δικηγόρου του Ολυμπιακου , χωρίς πολλά πολλά.


"Η ΠΑΕ Ολυμπιακός δια του εκπροσώπου της, κ. Βούλτση, συνεχίζει τις προκλήσεις προφανώς κρίνοντας εξ ιδιών τα αλλότρια"
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/233463.html

Δεύτερον , περί ατιμωρησίας και αθλητικής δικαιοσύνης τα γράφω από πέρυσι.
Αλλά δεν είναι θέμα του ΠΑΟΚ όπως και να έχει. Είναι θέμα οργάνων.
Τώρα το ανακαλύψατε?

Τρίτον , από που είναι αυτό το κείμενο?

viardon
13-03-09, 14:37
Κατ' αρχήν αυτή είναι η απάντηση του αντιπροέδρου του ΠΑΟΚ στα αστεία επιχειρήματα του δικηγόρου του Ολυμπιακου , χωρίς πολλά πολλά.



Δεύτερον , περί ατιμωρησίας και αθλητικής δικαιοσύνης τα γράφω από πέρυσι.
Αλλά δεν είναι θέμα του ΠΑΟΚ όπως και να έχει. Είναι θέμα οργάνων.
Τώρα το ανακαλύψατε?

Τρίτον , από που είναι αυτό το κείμενο?

Αυτές είναι οι σοβαρές ανακοινώσεις που λέγατε;;;; :hmm:
Γιατί δεν είναι θέμα του ΠΑΟΚ;;;; Δηλαδή τί μου λές οτι επειδή τα ίδια συμβαίνουν και σε άλλους εσείς απλά βγάζετε την ουρά σας απ'εξω;;;
Ξέχασα... το γήπεδό σας είναι εκκλησία :rofl:

Σκέψεις κάποιου είναι το κείμενο...

subzer0
13-03-09, 14:44
Αυτές είναι οι σοβαρές ανακοινώσεις που λέγατε;;;; :hmm:


Δεν είναι επίσημη ανακοίνωση. Είναι απάντηση. Είναι απάντηση και σε αυτούς που λέγανε πριν τον αγώνα οτι ο ΠΑΟΚ δυναμιτίζει την ατμόσφαιρα και όχι ο Ολυμπιακός.


Γιατί δεν είναι θέμα του ΠΑΟΚ;;;; Δηλαδή τί μου λές οτι επειδή τα ίδια συμβαίνουν και σε άλλους εσείς απλά βγάζετε την ουρά σας απ'εξω;;;


Δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω.
Δεν βγάζω την ουρά μου απ' έξω.
Αλλά για ένα θέμα όπως η ατιμωρησία και η ανύπαρκτη αθλητική δικαιοσύνη που κυριαρχούν χρόνια τώρα , δεν είναι υπεύθυνος ο ΠΑΟΚ όπως και καμιά άλλη ομάδα , αλλά τα αρμόδια όργανα που συντηρούν αυτήν την κατάσταση.


Σκέψεις κάποιου είναι το κείμενο...

Φαίνεται ποιου κάποιου είναι το κείμενο επειδή τα μισά είναι αρλούμπες , εκτός και αν αυτός που το έγραψε εμφανίστηκε σήμερα στο ελληνικό ποδόσφαιρό.

xabikos
13-03-09, 17:26
Παραδεχτείτε τουλάχιστον στους εαυτούς σας οτι αυτή η ατιμωρισία μόνο βία προκαλεί.

Λοιπόν επειδή φαίνεται ότι και εσύ έχεις γίνει μάστορας στην προπαγάνδα δες λοιπόν τι έγραψα πριν από σένα.


Η απόφαση είναι τελείως άδικη για μένα. Με βάση τα γεγονότα έπρεπε να τιμωρηθούμε με αποκλεισμό έδρας, μιας και αυτά που συνέβησαν ήταν αρκετά σοβαρά. Και μιλάω βεβαίως για τα εντός αγωνιστικού χώρου, γιατί εκτός γηπέδου την ευθύνη την έχει η αστυνομία. Αλλά όπως και σε άλλες περιπτώσεις φέτος χαρίστηκαν σε ομάδες έτσι τώρα έγινε και με εμάς. Αυτό βέβαια είναι η πηγή όλου του κακού. Η ατιμωρησία.

Τώρα το είδες;;;; Βέβαια εγώ γράφω νομίζοντας ότι έχω απέναντι μου σοβαρά άτομα που μπορούν να δεχτούν ότι εν μέρη έχουν δίκιο και κάποιοι άλλοι εκτός από αυτούς. Αν εσύ τώρα ενστερνίζεσαι αυτό "τις σκέψεις" (γιατί νομίζω ότι είναι από site του super 3; ) που παραθέτεις απλά δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου. ;)

viardon
13-03-09, 20:45
Ενας κούκος δε φέρνει την άνοιξη ;)

xabikos
13-03-09, 20:52
Να βλέπεις αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα μας. Η νοοτροπία του "Έλα μωρέ τι να κάνω εγώ; Αφού υπάρχουν τόσοι άλλοι χειρότεροι από μένα. Εγώ θα τους διορθώσω;" Διαφωνώ πλήρως με αυτή τη νοοτροπία και πιστεύω πως αν προσπαθήσει, για το κάθε τι, ο καθένας ατομικά τότε θα πετύχουμε κάτι συνολικά.

viardon
13-03-09, 21:38
Να βλέπεις αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα μας. Η νοοτροπία του "Έλα μωρέ τι να κάνω εγώ; Αφού υπάρχουν τόσοι άλλοι χειρότεροι από μένα. Εγώ θα τους διορθώσω;" Διαφωνώ πλήρως με αυτή τη νοοτροπία και πιστεύω πως αν προσπαθήσει, για το κάθε τι, ο καθένας ατομικά τότε θα πετύχουμε κάτι συνολικά.

Ο γνωστός "ωχαδερφισμός" με άλλα λόγια.
Εδω συμφωνώ μαζί σου.
Η κλασσική τακτική ... έλα μωρέ βάλτο κάτω απ το χαλί δε φαίνεται.....
Δυστυχώς όμως φαίνονται τα χάλια μας

dimfarma
14-03-09, 12:56
Και το εξώδικό του ΠΑΟΚ (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/233567.html) στον νομικό σύμβουλο του Ολυμπιακού

subzer0
14-03-09, 19:49
Αφού το έχετε ήδη δώσει το ματσάκι. Τι συζητάμε τώρα. Καραάσσος του κερατά. Με γεια σας με χαρά σας, αλλά μη λέτε μετά ότι δεν είστε ρουφιάνοι του βορρά.

Εντάξει τώρα? Πληρώθηκες?
Όχι και τίποτα άλλο αλλά το δώσαμε το ματσάκι.
Με την Λάρισα να κάνει την 1(!!!!!!!) και μοναδική ευκαιρία της στο 90+.

Από την δική μου ομάδα δεν περίμενα κάτι καλύτερο βλέποντας αυτήν την εντεκάδα και ειδικότερα στο δημιουργικό κομμάτι λόγω του κέντρου.
Μπαλάφας και Ηλιάδης κόβανε καλά πίσω αλλά μέχρι εκεί.
Ίσως αν παίζαμε λίγο παραπάνω με τον Βιερίνια που ξεκίνησε ορεξάτος (εκείνη η τρίπλα στην αρχή στον Μπουκουβάλα ήταν όλα τα λεφτά) να κάναμε κάτι καλύτερο.
Παρόλα αυτά είχαμε και 2 δοκάρια και κανά 2 φάσεις με τον Μουσλίμοβιτς και τον Βιερίνια.
Και το κυριότερο η Λάρισα που έχει σκοράρει σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της έκανε μόνο μια ευκαιρία.

Αυτά τα ολίγα.
Τώρα με Θρασύβουλο χωρίς Χαλκιά (σωστή κίνηση για να αρχίσουμε να σβήνουμε σιγα-σιγα ποινές με παίχτες που είναι στο όριο και εν όψει playoff).

Πάντως είμαι σίγουρος πως πολλοί σηκώθηκαν από τις θέσεις τους στο δοκάρι του Λάκη (και όχι μόνο ΠΑΟΚτσήδες). :rofl: :rofl:

Dimitris_80
14-03-09, 19:53
Μπράβο στον ΠΑΟΚ. ΔΕΝ έδωσε το ματς (έκανε δηλαδή το αυτονόητο, αυτό που πρέπει να κάνει ΠΑΝΤΑ μια σοβαρή ομάδα), θα μπορούσε να το είχε πάρει κιόλας. Δεν είδα όλο το ματς, μόνο το τέλος, Η Λάρισα μάλλον κατώτερη των περιστάσεων.

Crosswind
15-03-09, 12:14
Εγώ πάντως δεν κατάλαβα τις καθυστερήσεις που έκαναν μερικοί παίχτες του ΠΑΟΚ. Υποτίθεται ότι παλέυεις να βγεις 2ος, παίζεις με μία ομάδα που μπορούσες να πάρεις το τρίποντο (όπως φάνηκε στο παιχνίδι) και κάνεις καθυστερήσεις? Τέτοια παιχνίδια μπαίνεις και τα χτυπάς ως το 90 αν θες να βγεις CL.

xabikos
15-03-09, 12:23
Η ομάδα χθες πήγε καλά αν σκεφτούμε βέβαια και τις απουσίες που είχαμε. Έδειξε να είναι πολύ συμπαγής και να έχει έναν μετρημένο ρυθμό ψάχνοντας σωστά τη νίκη. Βέβαια δεν κάναμε πολλές ευκαιρίες αλλά και οι βασικοί να παίζανε δεν θα άλλαζε πιστεύω αυτό. Τώρα για συγκεκριμένους παίκτες να πω πως χθες με εντυπωσίασε θετικά ο Μπαλάφας. Δεν τον πάω καθόλου αλλά χθες έπαιζε στη θέση του Γκαρσία, μπροστά από την άμυνα, και τα πήγε πάρα πολύ καλά. Ζητούσε την μπάλα, ήταν πάντα κοντά στην άμυνα και πίεζε και ψηλά όποτε χρειαζόταν. Αντίθετα ο Ηλιάδης ενώ έτρεξε πάρα πολύ δεν έκανε κάτι ουσιαστικό. Μέχρι ένα σημείο είναι λογικό μιας και έχει πολύ καιρό να παίξει. Επίσης στο λίγο που έχουμε δει τον Βιερίνια φαίνεται ότι είναι πολύ καλός παίκτης για τα πλάγια και πρέπει αν μπορούμε να τον κρατήσουμε και του χρόνου. Είμαι σίγουρος ότι το επόμενο Σ\Κ θα επιστρέψουμε στις νίκες.

Πάμε τώρα και στον όλο θόρυβο που έγινε πριν το ματς. Έγραψα πριν τα ματς:


Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να κερδίσουμε την Λάρισα και να χάσετε από Ξάνθη; Όλα πιθανά είναι.

Τώρα βλέπω κανείς από τους συμπολίτες δεν βγήκε να μας κράξει που δεν κερδίσαμε. Μπορεί να ακουστεί σκληρό αυτό που θα πω αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι δεν έχουν ομάδα, και αυτό κάνει μπαμ. Βέβαια όχι ότι η Ξάνθη ή η Λάρισα είναι καλύτερες αλλά αυτές βάζουν και κανά γκολ. Βέβαια το κακό με αυτά τα παιδιά είναι ότι δύσκολα παραδέχονται κάτι και στο τέλος της χρονιάς θα τους φταίει πάλι η διαιτησία, ο "ψεύτικος" ισολογισμός του ΠΑΟΚ, η ΝΕΤ κ.α. Λίγη κράξιμο στον Σκόρδα δε νομίζω να κάνει κακό ε;

Dimitris_80
15-03-09, 14:47
Τώρα βλέπω κανείς από τους συμπολίτες δεν βγήκε να μας κράξει που δεν κερδίσαμε. Μπορεί να ακουστεί σκληρό αυτό που θα πω αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι δεν έχουν ομάδα, και αυτό κάνει μπαμ. Βέβαια όχι ότι η Ξάνθη ή η Λάρισα είναι καλύτερες αλλά αυτές βάζουν και κανά γκολ. Βέβαια το κακό με αυτά τα παιδιά είναι ότι δύσκολα παραδέχονται κάτι και στο τέλος της χρονιάς θα τους φταίει πάλι η διαιτησία, ο "ψεύτικος" ισολογισμός του ΠΑΟΚ, η ΝΕΤ κ.α. Λίγη κράξιμο στον Σκόρδα δε νομίζω να κάνει κακό ε;
Aν θες να μιλήσουμε για την ομάδα μας έλα στο δικό μας τόπικ, γιατί εδώ είμαστε offtopic. Ναι δε παίξαμε καλά, ναι έχουμε πρόβλημα σοβαρό στην επίθεση, ναι η χρονιά πάει χάλια για μας. Είναι κοινά αποδεκτές αλήθειες.

Ακόμα και χθες όμως είχαμε δυο περιπτώσεις πέναλτι που δεν μας έδωσε. Αν γινόταν στο 35 το 1-0, το ματς θα ήταν εντελώς διαφορετικό. Επίσης κόπηκε ένα οριακό οφσάιντ (δεν ήταν) που κατέληξε σε γκολ (είχε ήδη σφυρίξει βέβαια - οπότε δε μιλάμε για ακυρωμένο γκολ). Σίγουρα δε φταίει η διαιτησία για τα κακά χθεσινά μας χάλια, αλλά φταίει ΚΑΙ αυτή. Φέτος (όπως και άλλες χρονιές) μας πάει πολύ κόντρα. Πρέπει όμως να μάθει να ζει κανείς με αυτό. Το θέμα είναι η ομάδα. Δε μπορεί παίκτες που παίρνουν 400 και 500 χιλιάρικα το χρόνο (Κόκε, Ρεγκέιρο, Γκαρσία) να παρουσιάζουν τέτοιο χάλι. Και αν ο Κόκε τουλάχιστον ακόμα και κακός είναι πολύ χρήσιμος, οι άλλοι δυο καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς δεν έχουν προσφέρει τίποτα απολύτως.

Τέλος πάντων, η χρονιά για μας τελειώνει πολύ αδοξα, θα κοιτάξουμε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας, να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να παρουσιαστούμε έτοιμοι με τη νέα σεζόν.

Εντάξει ευχαριστημένοι τώρα; Νομίζετε ότι εθελοτυφλούμε;

bianconero
16-03-09, 09:48
Είχα γράψει:

Γνωρίζετε κάτι σχετικά με 'ανανέωση' των διαρκείας μ' ένα συμβολικό ποσό, ενόψη των play-offs;
Άκουσα ότι ήταν γνωστό από την αρχή της χρονιάς, ότι τα διαρκείας ήταν ΜΟΝΟ για φιλικά, πρωτάθλημα & κύπελλο, και όχι για τα play-offs.


Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Πρώτη φορά το ακούω. Χώρια που προσωπικά μου μοιάζει αρκετά τραβηγμένο γιατί ήδη έχουμε δώσει αρκετά!

Το Σάββατο υπήρχε σχετικό πρωτοσέλιδο σε εφημερίδα της πόλης. Δεν διάβασα όμως τις εσωτερικές σελίδες, γιατί ανέφερε για φτηνά εισητήρια στα play-off και όχι φτηνά εισητήρια-διαρκείας, οπότε ήταν κάτι που δεν μ' ενδιέφερε.
Σήμερα άκουσα ότι όντως θα πρέπει ΟΛΟΙ να προμηθευτούμε εισητήρια με μειωμένη τιμή, άσχετα αν είμαστε κάτοχοι διαρκείας ή όχι.
Έχουν συμφωνήσει σε αυτό όλες οι ΠΑΕ. Είναι άλλωστε και ο λόγος που υπάρχουν τα play-off. Τα επιπλέον έσοδα από εισητήρια για όλες τις θέσεις του γηπέδου και από τηλεοπτικά.

wi fi thief
16-03-09, 21:19
Θέλω να συγχαρώ, λατρεμένε αναγνώστη, τους απανταχού ΠΑΟΚτσήδες αυτού του πλανήτη, διότι συνεχώς ανακαλύπτουν καινούργιους τρόπους για να περνούν καλά, τόσο οι ίδιοι όσο και η ομάδα τους. Θυμάσαι, φαντάζομαι, ότι για ένα φεγγάρι είχαν αποφασίσει να τρελάνουν τον γλυκό Πουρουπουπού και την παρέα του, δίνοντας με τις ψήφους τους διαρκώς σε παίκτες του ΠΑΟΚ τον τίτλο του MVP της αγωνιστικής και εκείνον για το καλύτερο γκολ. Αν υπήρχε υποψήφιος από τον «Δικέφαλο του Βορρά» σε μία απ' τις δύο κατηγορίες, ήξερες από πριν το αποτέλεσμα.

Τα χρυσά μου, όπως είναι φυσικό, κάποια στιγμή άρχισαν να πλήττουν με το συγκεκριμένο «άθλημα» και το εγκατέλειψαν. Επειδή, όμως, ο σωστός ΠΑΟΚτσής μόνο για λίγο ξαποσταίνει και ξανά προς τον χαβαλέ τραβά, βρήκε νέο τρόπο για να κουφάνει την Ελλάδα: μια ματιά στα έως τώρα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για το έκτο ποδοσφαιρικό All Star Game είναι αρκετή για να καταλάβει κάποιος τι σκαρώνουν πάλι τα αγόρια μου.

Στις περισσότερες κατηγορίες, dear, οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ φιγουράρουν στις πρώτες θέσεις. Στους Ελληνες τερματοφύλακες ο Χαλκιάς είναι στη δεύτερη θέση πίσω από τον Σηφάκη και μπροστά από τον Νικοπολίδη. Θα μπορούσε κάποιος να υποθέσει βέβαια ότι ο Γκόντζος έχει βάλει συγγενείς, φίλους και τον Πιτιακούδη να ψηφίζουν τον αρρενωπό Κώστα, για να αποδειχτεί –και με τη σφραγίδα του κοινού– αυτό που χρόνια υποστηρίζει. Οτι δηλαδή ο Χαλκιάς είναι καλύτερος τερματοφύλακας από τον Αντωνάκη. Το αποκλείω, διότι ο Κώστας μου είναι έξυπνος. Ξέρει ότι ο Καναράκης μπορεί να το κάνει για εκείνον χωρίς εκείνον.

Στους αμυντικούς ο Μαλεζάς είναι επίσης στη δεύτερη θέση πίσω από τον Κυργιάκο, σε μια ξεκάθαρη προσπάθεια των ΠΑΟΚτσήδων να συνεισφέρουν στο μπάτζετ της ομάδας για την επόμενη περίοδο. Οσο περισσότερο ακούγεται το όνομα του γοητευτικού Στέλιου τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να θεωρήσουν οι πολυμετοχίτες ότι αυτός είναι ο παίκτης που θα λύσει το αμυντικό πρόβλημα της ομάδας και να 'ρθουν στον Τεό με καμιά πρόταση 4 εκατ. ευρώ για να τον αποκτήσουν. Αν ο Μποτινέλι εξακολουθεί να κοστίζει 3 εκατ. ευρώ, άρα ο Μελίσσης 23 και συνυπολογίσεις ότι ο Στέλιος είναι δύο τουλάχιστον Μελίσσηδες, κοψοχρονιά θα τον πάρουν οι πολυμετοχίτες. Τεό, τον νου σου!

Στους ξένους προπονητές μέχρι τώρα ο Φερνάντο Σάντος είναι στην πρώτη θέση, αφήνοντας πίσω Μπάγεβιτς, Βαλβέρδε, Τεν Κάτε. Θα μου πεις ότι ίσως τον ψήφισαν και οπαδοί άλλων ομάδων. Αν πραγματικά πιστεύεις, κεχαριτωμένε, ότι υπάρχουν (έστω) είκοσι άνθρωποι στην Ελλάδα που δεν υποστηρίζουν τον ΠΑΟΚ και θεωρούν τον Πορτογάλο τον καλύτερο ξένο τεχνικό στη Σούπερ Λίγκα, τότε θα πρέπει να ανησυχείς. Είσαι σίγουρα ένας από τους είκοσι.

Εκεί, όμως, που οι οπαδοί του ΠΑΟΚ κατάφεραν να ξεπεράσουν τον ίδιο τους τον εαυτό είναι στην κατηγορία «Ελληνας επιθετικός». Στη δεύτερη θέση πίσω από τον Μάντζιο, λατρεμένε, είναι ο Στέφανος Αθανασιάδης. Το σχέδιο των αγοριών μου είναι σατανικό, sugar. Διότι αν αύριο βγει ο οποιοσδήποτε Σάββας και δηλώσει: «Ας φτιάξει πρώτα ομάδα ο ΠΑΟΚ και μετά ας έρθει να μας πει ότι δεν παίρνει πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας», η απάντηση που θα πάρει απ' τον φίλο του «Δικεφάλου του Βορρά» θα είναι πληρωμένη: «Ρε, καρντάση, έχω τόσο καλό υλικό που τον δεύτερο καλύτερο Ελληνα επιθετικό της Σούπερ Λίγκας τον έχω για να παίζει στα ρεπό του Μπακαγιόκο και μου μιλάς εσύ για ομάδα;».

Στην περίπτωση του Αθανασιάδη, βέβαια, οι οπαδοί του ΠΑΟΚ συνδυάζουν τον χαβαλέ μετά του ωφελίμου. Φαίνεται ότι και αυτοί διάβασαν στη «Score Live» ότι ο Παναγιώτης Ταχτσίδης «τρέλανε τον κατάσκοπο της Γιούβε» και γλυκάθηκαν. Αν κατάφερε ο Παναγιώτης να πάρει τα μυαλά του σκάουτερ της Γιούβε με 3,5 εμφανίσεις του με τη φανέλα της ΑΕΚ, φαντάσου τι θα κάνει ο Αθανασιάδης που έχει ανάλογες συμμετοχές με τον ΠΑΟΚ, αλλά και ένα επιπλέον χαρτί: την ανάδειξή του σε έναν από τους κορυφαίους Ελληνες επιθετικούς του πρωταθλήματος.

Αν δεν είχε κλέψει τον μεγάλο Πέλε Αντερσον ο σωκρατικός μέσα από τα χέρια της Τσέλσι, θα ορκιζόμουν ότι ο Στέφανος του χρόνου θα αγωνιζόταν στην ομάδα του Χίντινκ. Οπως ήρθαν τα πράγματα, πολύ φοβάμαι όμως ότι σε καμιά Ρεάλ Μαδρίτης, όπως βλέπεις και στο σκίτσο, θα αναγκαστεί να ξεπέσει το χρυσό μου
http://www.sport-fm.gr/article/168918
:lol:

BTW για μενα πολυ καλος ξενος προπονητης ειναι ο φερειρα της κομοτηνης (καταφερε πολυ πριν τελειωσει το πρωταθλημα τον στοχο του χωρις "πλατες", χωρις να εχει "καυτη εδρα και δωδεκατο παικτη τον παθιασμενο λαο" και χωρις να παιζει αποκλειστικα καταστροφικο ποδοσφαιρο σκοπιμοτητας οπως πχ ο σαντος)

αλλα ποιος να τον ψηφισει? στην ελλαδα ειμαστε και ο "λαος" της κομοτηνης δεν γεμιζει ταξι :whistle:

wi fi thief
17-03-09, 14:47
για ελληνα προπονητη ψηφιζω ...κοκκαλη δαγκωτο: απο την εξεδρα και τον καναπε (και χωρις τα γυαλια μυωπιας κιολας) ειδε αυτο που ο βαλβερδε δεν μπορουσε να δει μηνες τωρα :worthy:

53251

που πατε εσεις με το θοδωρη και το ζηση (που παιξανε και μπαλα τοσα χρονια) και δεν μπορουνε ουτε ενα ραβασακι να δωσουνε στο σαντος...?

ετσι θα κανετε "μεγαλη" ομαδα? με το να κανει ο σαντος ο,τι του εμαθαν στη σχολη προπονητων? :rofl:

που πατε μωρεεεε...! :p

xabikos
17-03-09, 16:09
Και η πλάκα θα είναι να γίνει καμιά στραβή και να μείνουν εκτός από τον τελικό. Τότε να δούμε αν θα ανανεώσει ο Βαλβέρδε;;; :whistle:

Spanos
17-03-09, 16:54
Και η πλάκα θα είναι να γίνει καμιά στραβή και να μείνουν εκτός από τον τελικό

Χο Χο Χο, εδω γελάνε:p

xabikos
18-03-09, 20:47
Σήμερα έδωσε την συνέντευξη (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/233979.html) που περιμέναμε πολλοί ο Ζαγοράκης. Πιστεύω ότι κάλυψε ολόκληρο τον λαό του ΠΑΟΚ με αυτά που είπε, τόσο για τα αγωνιστικά όσο και για εξωαγωνιστικά. Απέδειξε για ακόμη μια φορά πως μιλάει μόνο όταν έχει να πει κάτι σοβαρό. Επίσης θέλω να δω πως θα τον σχολιάσουν τώρα όλοι οι δημοσιογράφοι που τον κατηγορούσαν ότι ξεσηκώνει τον κόσμο και καλύπτει αυτούς που κάνουν επεισόδια.

wi fi thief
19-03-09, 00:45
γουσταρω πολυ ζαγορακη :cool:

Dimitris_80
19-03-09, 02:09
γουσταρω πολυ ζαγορακη :cool:
Εσύ είσαι κρυφοπαοκτσής... :hmm:

wi fi thief
19-03-09, 12:22
φανεροπαοκτζης (οποτε δεν παιζει ο παοκ με την ΑΕΚ αυτον υποστηριζω παντα)

μου εχει μεινει απο τοτε που οι κουρεμενοι του ματθαιου γκρεμισαν τον gallis, τον κλαψιαρη και τον ιωαννιδη (τοτε εγινα και κρυφοηρακλης λογω ινγκραμ και για τους ιδιους λογους)

οι δυο κολλητοι μου (μιλαμε καλυτερα απο αδελφια, μεγαλωσαμε μαζι) ειναι ΠΑΟΚτζηδες :)

εχω μεγαλο :respekt: στον ΠΑΟΚ (αν και νομιζω οτι ολος ο σωστος κοσμος γουσταρει την προσπαθεια ζαγορακη)

οταν πηρε το πρωταθλημα με τον φωνια και τους αλλους δεν ειχα χασει παιχνιδι μεσα εξω

δυστυχως εχω να τον δω απο το 3-0 μεσα στο αιντχοβεν (οπου κατι φιλοι μου ολλανδοι που ειχαμε παει να δουμε το ματσακι επαθανε χοντρη πλακα με το λαο του στο φιλιπς και με πρηζανε για μηνες, νομιζανε οτι ολοι οι ελληνες ετσι ειναι... :p)

συμπαθω ολες τις ελληνικες ομαδες ετσι κι αλλιως (πλην του γαυρου και των παραρτηματων του) αλλα ναι: ειμαι και ΠΑΟΚτζης και ποτε δεν κρυβω οτι τον γουσταρω πολυ :cool:

και οποτε συζηταω με παοκια βρισκω περισσοτερα κοινα μαζι τους απο οτι με πολλους ΑΕΚτζηδες (που γκρινιαζουνε μονο και μονο επειδη η ΑΕΚ δεν ειναι γαυρος και δεν παιρνει λερωμενες κουπες)

iloxos
19-03-09, 15:48
ο ΠΑΟΚ είναι ιδεολογία πάνω απο όλα. Αυτό είναι το θετικό και το αρνητικό του. Σαν εμάς πριν το γήπεδο των διαρκείας και τον κρόκους...

subzer0
19-03-09, 16:56
Επειδή πάλι βλέπω μερικούς να "ζορίζονται" με τον Ζαγοράκη , ο οποίος χτες μεταξύ άλλων δήλωσε " Καθίστε. Πριν ενάμιση χρόνο μπάλα παίζαμε. Οικονομικά, αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, γήπεδο. Γιαπωνέζικα μου φαίνονταν αυτά " και μπράβο του και για αυτό μαζί με όλα τα άλλα να κάνω μια ερώτηση που είχα κάνει και μετά το Λάρισα - Άρης.

Αυτοί που θεωρούν τον Ζαγοράκη γραφικό , αγράμματο και δεν ξέρω εγώ τι άλλο συνεχίζουν και τα λένε αυτά βλέποντας γνωστό επιστήμονα στον χώρο της οδοντιατρικής και πρόεδρο ομάδας να χοροπηδάει σε πέταλο μαζί με τα φιλαράκια του?

xabikos
20-03-09, 11:57
Επειδή κατά καιρούς πολλά λέγονται για τα χρέη της ομάδας και τα διάφορα λογιστικά κόλπα που χρησιμοποιούμε για να είμαστε καθαροί ορίστε σύμφωνα με την sportday πως είναι τα οικονομικά της ομάδας:


Στην τελευταία γενική συνέλευση ανακοινώθηκε ότι το ποσό της νέας αύξησης κεφαλαίου θα φθάσει τελικά στα 15,9 εκατομμύρια ευρώ. Τόσα χρήματα χρειάζονται οι Θεσσαλονικείς, προκειμένου να μην βρίσκονται σε αρνητική θέση. Κατά κάποιο τρόπο (όχι, όμως, με ακρίβεια) αυτά είναι και τα χρέη της ΠΑΕ.

Αυτή τη στιγμή η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οφείλει 11,3 εκατομμύρια ευρώ στο Δημόσιο. Συγκεκριμένα, αυτό είναι το πρωτογενές κεφάλαιο της οφειλής, αφού τα υπόλοιπα 13-14 εκατομμύρια ευρώ των προσαυξήσεων εκκρεμούν μετά τις προσφυγές που έχει καταθέσει η ΠΑΕ πριν από δύο χρόνια. Αν δεν αλλάξει κάτι με τις προσπάθειες που γίνονται στο Υπουργείο Οικονομίας, οι υποθέσεις αυτές θα δικαστούν σε τρία χρόνια.

Επίσης, ο «Δικέφαλος του Βορρά» οφείλει δύο εκατ. ευρώ από το δάνειο που πήρε η διοίκηση Βεζυρτζή. Τότε, το ποσό έφθανε στα 2,2 εκατομμύρια, η ΠΑΕ έχει πληρώσει 300 χιλιάδες ευρώ, θα πληρώσει μέσα σε αυτή τη χρήση άλλες 300, αλλά το ποσό αυξάνεται με βάση και τους τόκους.

Τέλος, η ΠΑΕ οφείλει περίπου 2,5 εκατομμύρια σε άλλους πιστωτές, έστω και αν κάποιοι από αυτούς μπορεί και να μην κάνουν απαιτητά τα ποσά. Οπως η PUMA, που είναι ο μεγαλύτερος πιστωτής, ή άλλα φυσικά πρόσωπα. Αυτά είναι τα χρέη του ΠΑΟΚ, που θυμίζουμε ότι σε πρώην παίκτες και προπονητές οφείλει σήμερα, μόλις 142 χιλιάδες ευρώ.

Απόσπασμα από εδώ (http://www.sport-fm.gr/article/169713).

Σε αντίθεση με άλλες ομάδες εμείς έχουμε πληρώσει όσους χρωστούσαμε και θα πληρώσουμε και στο δημόσιο το πρωτογενές κεφάλαιο. Επίσης κανένα φυσικό πρόσωπο δεν έχασε ούτε ευρώ. Οπότε μην ακούσω ξανά για χάρισμα χρεών και τα λοιπά. ;)

bianconero
23-03-09, 09:38
Πολύ αγχωτική νίκη, η οποία ήρθε από τον λυτρωτή όπως φαίνεται Μπακαγιόκο, όταν νωρίτερα έχουμε χάσει τρία τετ-α-τετ (Ίβιτς, Μουσλίμοβιτς, Μπακαγιόκο) και μία ακόμη τετ-α-τετ θα έλεγα κεφαλιά σε άδεια εστία, παρόλου που πιεζόταν από αμυντικό. Στα καλά του, σίγουρα όλα θα ήταν στα δίχτυα. Μακάρι να τα κρατάει όλα για τα play-off.
Με διαφορά, καλύτερος του γηπέδου πιστεύω ότι ήταν ο Σορλέν ο οποίος ήταν μόνος όλο το κέντρο, με χειρότερο τον Σνάουτσνερ. Τόσο χάλια δεν τον θυμάμαι σε κανένα παιχνίδι είτε με τον Ηρακλή ή μ' εμάς.

Ps. Σε ζάπινγκ λίγο πριν τις μία έπεσα στο κρατικό, την ώρα που σχολιάζονταν οι αμφισβητούμενες φάσεις. Για την φάση του πέναλτι του Λίνο, ο 'καθηγητής' είπε ότι ό,τι και να έδινε ο διαιτητής, δεν θα του έλεγε κανείς κάτι, γιατί και ήταν και δεν ήταν. Κι εγώ που μέχρι σήμερα γνώριζα ότι το πένταλτι ή είναι καθαρό και το σφυρίζεις ή δεν είναι (και δίνεις άουτ στην χτεσινή περίπτωση, που ο αμυντικός δεν βρίσκει καθόλου μπάλα) :hmm:

subzer0
23-03-09, 16:45
Δεν το είδα χτες το παιχνίδι. Κι εγώ μάλλον όπως όλοι στον ΠΑΟΚ περιμέναμε ένα ευχάριστο απόγευμα.
Δεν είναι έτσι τα πράγματα όμως και αποδείχτηκε. Χώρια που θυμόμουν και κάτι παλιές κηδείες στην Τούμπα με κάτι "αδιάφορους" Ακράτητους και Γιάννενα.

Δεν το είδα λοιπόν το παιχνίδι γιατί ήμουνα σε ένα πάρτι αλλά με έτρωγε η αγωνία και με το iPhone παρακολουθούσα την εξέλιξη του αγώνα.
Όταν έληξε πήρα τηλέφωνο τον κολλητό μου με τον οποίον συνήθως κάνουμε οτι να 'ναι αναλύσεις.
- Οτι ο Γλύκος κάνει βολέ Ισπανού τερματοφύλακα (μάλιστα έβγαλε και τετ-α-τετ τον Μπακαγιόκο με τέτοιο βολέ από οτι μου είπε , στυλ Ρέινα). :p
- Οτι το γκολ ήταν γκολ Μπακαγιόκο (οπότε κατάλαβα χωρίς να το έχω δει πως μπήκε).
Δεν συζητήσαμε ούτε για τακτική ούτε για διαιτησία.
Μετά από λίγο πάλι από το iPhone διάβασα δηλώσεις του προπονητή του Θρασύβουλου και παράπονα για φάουλ στον δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ.
Σκεφτόμουνα οτι θα πέσει κράξιμο αν ισχύει κάτι τέτοιο.
Τελικά σήμερα το πρωί είδα φάσεις.
Και τι να δω?
Φυσικά κανένα φάουλ και ένα πέναλτι που δεν μας δόθηκε.
Και είδα βέβαια τι έγινε και στα άλλα τα χθεσινά παιχνίδια. :whistle:
Πόσο ακόμα θα τραβήξει αυτή η καραμέλα άραγε?

wi fi thief
23-03-09, 18:11
τα γκολ που εχασε (και) εψες ο μουσλι, εγω τα εβαζα με τα σκαρπινια τα γαμπριατικα και πιωμενος με δυο μπουκαλια τσιβας :cool:

xabikos
23-03-09, 20:45
Ήμουν και εχθές στο γήπεδο που είχε τον λιγότερο κόσμο από άλλη φορά φέτος. Η ομάδα δεν ήταν τόσο κακή όσο φαίνεται από την εξέλιξη του σκορ. Απλά γι ακόμη μια φορά τα τελευταία ματς οι επιθετικοί έμειναν μακριά από το εύκολο γκολ και αυτό είναι που πρέπει να μας προβληματίσει. Ας ελπίσουμε τώρα που θα μείνει για αρκετό καιρό έξω ο Μούσλι θα επανέλθει δυναμικά. Το θετικό από το ματς είναι ότι οι παίκτες δεν τα παράτησαν ούτε στιγμή και στο τέλος ευτυχώς δικαιώθηκαν. Για διαιτησία δεν θέλω να μιλήσω μια και τέτοιους αγώνες πρέπει να τους καθαρίζουμε από νωρίς και εύκολα. ;)

Λέει σε κάποιο απόσπασμα ο Μώραλης σε δηλώσεις (http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=92553) του


Συνολικά ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να πει ότι έχει αδικηθεί από την διαιτησία. Κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να το πει ούτε ο Παναθηναϊκός, αλλά αυτό είναι προσωπική μου εκτίμηση. Οι μεγάλοι του ποδοσφαίρου δεν αδικούνται, σε όλα τα κράτη. Ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια και αυτό είναι κάτι που πρέπει να παραδεχτούν όλοι οι φίλαθλοι, είχε την πιο δυνατή ομάδα.

Το αν πήρε και πέντε σφυρίγματα παραπάνω, δεν νομίζω ότι ήταν καθοριστικά. Ο καθένας έχει την άποψή του και είναι σεβαστή. Όμως, εμείς δεν το πιστεύουμε ότι υπήρξε διαιτησία που ήταν καθοριστική και ούτε θα υπάρξει. Ο Ολυμπιακός έχει πάρει 12 στα 13 πρωταθλήματα και συνολικά περισσότερα απ’ όσα όλοι οι άλλοι μαζί. Παίζει ρόλο η φανέλα»

Σε αυτά που λέει έχει δίκαιο. Ξεχνάει όμως να πει πως η ομάδα του με την βαριά φανέλα δεν έχασε ούτε έναν βαθμό από σφυρίγματα κάτι που συνέβη με σχεδόν όλες τις άλλες ομάδες. Υπάρχει μια βασική διαφορά έτσι δεν είναι;

wi fi thief
23-03-09, 21:28
Σε αυτά που λέει έχει δίκαιο. Ξεχνάει όμως να πει πως η ομάδα του με την βαριά φανέλα δεν έχασε ούτε έναν βαθμό από σφυρίγματα κάτι που συνέβη με σχεδόν όλες τις άλλες ομάδες. Υπάρχει μια βασική διαφορά έτσι δεν είναι;

τα σφυριγματα δεν ειναι μονο τα πεναλτυ και τα οφσαιντ

πιο καθοριστικα ειναι τα σφυριγματα που δεν φαινονται και που κλεινουνε μια ομαδα στο μισο γηπεδο

πχ στο παιχνιδι εδω μεσα με τη σεντ ετιεν αν σφυριζε καποιος χεσμενος οι γαλλοι θα τρωγανε 4 μπαλακια χαλαρα

δεν θα τους αφηνε να περασουνε τη σεντρα και καθε φορα που θα βουταγε (οπουδηποτε) καποιος γαυρος θα σφυριζοτανε φαουλ

αν μια ομαδα εχει αυτα τα σφυριγματα τι να τα κανει τα πεναλτυ?

το παραδειγμα με το φαουλ που δεν σφυριχτηκε στον αραμπατζη ειναι χαρακτηριστικο: επειδη οδηγησε στην κοκκινη του ιβιτς το θυμομαστε, σε αλλη περιπτωση δεν θα το συζητουσε κανεις

τετοια σφυριγματα ο γαυρος παιρνει μεσα εξω παρα πολλα και εκει ειναι η διαφορα, οχι στις φασεις που σχολιαζει ο βαρουχας

στον μωραλη απανταει το καλυτερο συνθημα που ειδα τα τελευταια χρονια σε πανο γηπεδου:
χτες στη νεα σμυρνη οι πανιωνιοι εγραψαν: "γαυρε εισαι ντεμοντε" και αυτο IMO τα λεει ΟΛΑ (το μονο που ισως θα συμπληρωνα ειναι: "γαυρε εισαι κλασσικος ελληνας")

η ελλαδα (και εφ' οσον το ποδοσφαιρο ειναι καθρεπτης της κοινωνιας) εχει τον πρωταθλητη που της ταιριαζει, απλα πραγματα ;)

xabikos
24-03-09, 01:25
Τρία από τα δικά μας καλά παιδιά θα κάνουν φυλακή για τα γεγονότα (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/234533.html) με τον Ολυμπιακό. Φυσικά και δίκαιη για μένα η ποινή μιας και όλο και κάτι θα έκαναν. Αυτό που θέλω να δω είναι αν γίνει κάτι παρόμοιο σε ανάλογες περιπτώσεις και να μην έχουμε μονόπλευρη εφαρμογή του νόμου. Αλήθεια για τα χθεσινά γεγονότα στο ΟΑΚΑ είχαμε καμία σύλληψη;

Spanos
24-03-09, 02:06
Τρία από τα δικά μας καλά παιδιά θα κάνουν φυλακή για τα γεγονότα (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/234533.html) με τον Ολυμπιακό. Φυσικά και δίκαιη για μένα η ποινή μιας και όλο και κάτι θα έκαναν. Αυτό που θέλω να δω είναι αν γίνει κάτι παρόμοιο σε ανάλογες περιπτώσεις και να μην έχουμε μονόπλευρη εφαρμογή του νόμου. Αλήθεια για τα χθεσινά γεγονότα στο ΟΑΚΑ είχαμε καμία σύλληψη;

Το πιο σημαντικό είναι αυτό που λές με τη μονόπλευρη εφαρμογή του νόμου απέναντι σε οπαδούς που στάθηκαν άτυχοι και συννελήφθησαν γιατί άναψαν ένα καπνογόνο ή χρησιμοποίησαν ένα λείζερ τη στιγμή που κάποιοι άλλοι καίνε ολόκληρα τετράγωνα, μη μιλήσουμε και για Βατοπέδια.

Αλλα οπαδικά sites που ψιλοασχολαούνται με αυτά τα θέματα

http://www.peristeristreetgroup.blogspot.com/

http://www.eternalfans.gr/portal/

http://www.iraklis-antikatastolh.blogspot.com/

http://libertadaek.blogspot.com/

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 29 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Καταδικάστηκε και ένας....57χρονος ο οποίος λάκισε απο το δικαστήριο πριν ανακοινωθεί η απόφαση και ακόμα τον ψάχνουν:chair:

subzer0
29-03-09, 18:18
Συνέντευξη έδωσε ο πρόεδρος (που γενικά δεν μιλάει και πολύ) στο ΒΗΜΑ.
Αποσπάσματα της συνέντευξης από το gazzetta.gr παρακάτω.


«Σταθμός της ζωής μου ο ΠΑΟΚ»

Το gazzetta.gr σας παρουσιάζει αποσπάσματα από την μεγάλη συνέντευξη που παραχώρησε στο «Βήμα men» και στον Στάυρο Κόλκα ο ισχυρός άνδρας του ΠΑΟΚ, Θοδωρής Ζαγοράκης. Ο Ζαγοράκης μίλησε για το «δικέφαλο» του Βορρά και την πολιτική που ακολουθεί, για τους στόχους της ομάδας, τον Βασίλη Γκαγκάτση, την πιθανή αποχώρησή του, τον κόσμο που γεμίζει την Τούμπα σε κάθε παιχνίδι, καθώς και για το θέμα του γηπέδου.

Ο «Ζάγορ» είπε στο «Bήμα της Κυριακή» για:

Τι σημαίνει ο ΠΑΟΚ για αυτόν:

«Ο ΠΑΟΚ είναι ένας μεγάλος σταθμός της ζωής μου. Θα τον κουβαλάω ως τον θάνατό μου. Όσα και να έχω περάσει, στο τέλος αυτό που μου μένει είναι μια γλυκιά γεύση. Ως πρόεδρος του ΠΑΟΚ αισθάνομαι τεράστια ευθύνη. Μέσα σε δύο χρόνια της θητείας μου έχω αλλάξει πολύ. Υπάρχουν πολλές στιγμές φορτισμένες συναισθηματικά».

Για τους στόχους της επόμενης σεζόν:

«Ο στόχος μας είναι να κάνουμε πρωταθλητισμό. Το να διεκδικείς πρωτάθλημα από το «αν δεν το πάρεις είσαι αποτυχημένος», έχει τεράστια απόσταση. Πρωταθλητισμός σημαίνει πως παραμένεις ψηλά. Από τη στιγμή που η ομάδα λειτουργεί, θα κάνουμε πολύ προσεκτικές κινήσεις το καλοκαίρι και το μόνο που με αγχώνει είναι το οικονομικό. Ο κόσμος χρηματοδοτεί και πρέπει να μην ξεφεύγουμε. Πρέπει να περιορίσουμε τα λάθη μας πάρα πολύ ».

Για τον Βασίλη Γκαγκάτση:

«Δεν έκρυψα ποτέ τη σχέση μου μαζί του και δεν πρόκειται να απολογηθώ ποτέ για αυτή. Αυτός ήταν πρόεδρος στην ΕΠΟ και εγώ στον ΠΑΟΚ. Ο καθένας κοίταζε τη δουλειά του. Είναι τόσα χρόνια παράγοντας και μπορείς να πάρεις πράγματα από αυτόν μιλώντας μαζί του. Αυτό δε σημαίνει πως διοικούσε τον ΠΑΟΚ, όπως λένε κάποιοι».

Για την πιθανή του αποχώρηση στο μέλλον:

«Είναι σίγουρο πως κάποτε θα αποχωρήσω. Δεν μπορώ να είμαι μία ζωή πρόεδρος στον ΠΑΟΚ. Κάτι μπορεί να μας συμβεί. Είναι αδιανόητο για τον ΠΑΟΚ να μην υπάρχει κάτι έτοιμο να μας αντικαταστήσει. Δεν είναι τρόπος ζωής για εμένα το να είμαι παράγοντας. Πρέπει να βρεθεί ένας ισχυρός οικονομικός παράγοντας για να διοικήσει τον ΠΑΟΚ. Λέμε πως ο ΠΑΟΚ είναι μία λαϊκής δημοκρατία, αφού συντηρείται από τον κόσμο του. Ως πότε όμως θα πληρώνει ο κόσμος; Ο κόσμος θέλει τρία πράγματα. Να δουλεύεις, να του λες την αλήθεια και να υπάρχουν άμεσα αποτελέσματα στο γήπεδο. Αυτό που έχω καταφέρει ως τη μέρα που θα αποχωρήσω, είναι να έχει δημιουργηθεί ένας ΠΑΟΚ που να λειτουργεί όπως τον θέλουμε όλοι, με τα “πιστεύω” και τις ιδέες μας».

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ:

«Λένε πως είμαι ανεκτικός με τους οπαδούς. Εγώ απαντώ ότι επικροτώ μία προσπάθεια που γίνεται. Αυτά τα παιδιά, ήρθαν και μου είπαν πως θέλουν να βοηθήσουν. Πήραν σημαντικές αποφάσεις, βελτίωσαν την οργάνωσή τους, σύστησαν επιτροπές και η κατάσταση στη Τούμπα άλλαξε προς το καλύτερο. . Δεν μπορούμε να τους καταδικάσουμε όλους για προβλήματα που προκαλούν λίγοι. Δεν είμαι ανεκτικός. Απλώς αναγνωρίζω ότι μια άρρωστη κατάσταση δεν γιατρεύεται από τη μία μέρα στην άλλη».

Για το θέμα του γηπέδου:

«Το γήπεδο της Τούμπας, έτσι όπως είναι σήμερα, μας κρατάει πίσω σαν ομάδα. Είναι ένα γήπεδο 50 ετών που ενώ χωράει 30.000 κόσμο, έχει μόνο έξι εισόδους. Δεν πρόκειται να το παίξω έξυπνος σε κανέναν από τους παραδοσιακούς παράγοντες της ομάδας, όμως είμαι υποχρεωμένος, αν δω ότι καθυστερούν κι άλλο, να τους πω την αλήθεια. Ότι σε αυτό το γήπεδο δεν μπορούμε να οδηγήσουμε την ομάδα στο σημείο που θέλουμε».

Για την τακτική στον ΠΑΟΚ:

«Έχω επιλέξει μια τακτική χαμηλών τόνων, γιατί αυτό θεωρεί ότι είναι σωστό για τον ΠΑΟΚ και ταιριάζει και στη λογική της ομάδας. Δεν μου αρέσει να δημιουργώ εντυπώσεις. Είναι εύκολο να ανοίγεις μέτωπα, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο»

Για τα αποδυτήρια:

«Τα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ ήταν σε λήθαργο. Δεν είχαν οι παίκτες την “τρέλα” να παίξουν για την ομάδα. Έζησα εκεί και κατάλαβε τι συμβαίνει. Πάντοτε έφταιγαν οι πρόεδροι, οι διαιτητές, οι προπονητές. Ποτέ οι παίκτες. Αυτή η λογική τους κοίμιζε και οδηγήθηκαν σε μία πάρα πολύ κακή νοοτροπία».

http://www.gazzetta.gr/content/view/29406/2/

koskatsar
31-03-09, 23:12
Για να θυμομαστε ολοι εμεις τα ΠΑΟΚια τι μασα επεσε στην ομαδα μας στο παρελθον : :mad:

Δημοσίευμα της εφημεριδας "Μακεδονια" την 25η Μαρ 2009 :

"Στης φυλακής τα σιδερα"

....... Ο πρωην προεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Γιώργος Μπατατουδης καταδικαστηκε (ερημην σε 10ετη καθειρξη για υπεξαιρεση 2,5 δισ. δρχ.
Ειχε κατηγορηθει και για απιστια σε βαρος της ΠΑΕ υψους 3,3 δισ. δρχ. Το τελευταιο αδικημα ομως, που ηταν σε βαθμο πλημμεληματος, παραγραφηκε, καθως οι δικαστικες διαδικασιες κινηθηκαν με αργους ρυθμους και οταν ο κ. Μπατατουδης κληθηκε να δικαστει ειχε παρελθει η πενταετια. :closed::closed::closed:

Για να μαθαινουμε ολοι οτι στο "Greece" οποιος κλεψει πανω απο 1 δισ δρχ (3 εκ. ευρω) αποκαλειται κυριος ....:worthy::worthy:

Ζητω η ελληνικη δικαιοσυνη και οι νομικοι συμβουλοι της ομαδαρας μας...:down::down::mad::mad::clap::clap:

Spanos
31-03-09, 23:39
Γκαγκάτσης: "Εχω προτάσεις από Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ" (http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=184210)

subzer0
31-03-09, 23:45
Γκαγκάτσης: "Εχω προτάσεις από Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ" (http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=184210)

Και? :what:

albatross
01-04-09, 00:26
Γκαγκάτσης: "Εχω προτάσεις από Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ" (http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=184210)

Του ΠΑΟΚ είναι για ξεκάρφωμα. :rofl:
Μια είναι η πρόταση που μετράει...

Spanos
01-04-09, 05:02
Και? :what:

Τοσο καιρό μας λέγατε οτι δεν υπάρχει σχέση γιού και πατέρα και οτι η πρόσληψη του Μάκη δεν είχε σχέση με παρασκήνια. Ξαφνικά εμφανίζεται ο ίδιος άνθρωπος και λέει οτι τον θέλουν και οι δυο ομάδες ενώ πρίν απο λίγες εβδομάδες ο γιός του είχε παραιτηθεί απο τον ΠΑΟΚ γιατί έκαναν κακό στην ομάδα οι φήμες για σχέσεις Γκαγκάτση - ΠΑΟΚ.

Τελικά τι ισχύει, ο Ζαγοράκης θα φέρει νέα ήθη και θα διοικήσει με σύγχρονο τρόπο όπως θέλει να δείχνει ή θα διοικήσει σε στύλ Καπετάνιου, Κόκκαλη, Μελισσανίδη;

Ο κόσμος που μέχρι χτές τον έβριζε στα καφενεία και τον θεωρούσε υπεύθυνο για κάθε κακό του ελληνικού ποδοσφαίρου θα κάνει γαργάρα και θα τον δεχτεί στην ομάδα ή θα υπάρξουν αντιδράσεις;


Του ΠΑΟΚ είναι για ξεκάρφωμα. :rofl:
Μια είναι η πρόταση που μετράει...

Μπορεί να ισχύει και αυτό γιατι σύμφωνα με τις δηλώσεις του τον ήθελε και ο ....Πλατινί

wi fi thief
01-04-09, 11:07
και τι εγινε αν παει (και επισημα) ο γκαγκα στον γαυρο?

μηπως τοσα χρονια στο παρασκηνιο για τον κοκκαλη δεν δουλευε?

δεν προκειται να αλλαξει τιποτα: ολοι οι ελληνες (πλην καποιων γαυρων) απλα θα επιβεβαιωσουνε οσα ηδη ξερανε

χρειαζεται να προσληφθει ο γκαγκατσης δλδ για να καταλαβετε πως καθαριζει ο γαυρος του κοκκαλη τοσα χρονια?

@ ADSLgr.com All rights reserved.