PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

skapetis
01-04-09, 13:09
Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι μιλάνε οι βάζελοι για διαπλοκές με διαιτησίες και προέδρους.

Αυτά φίλε spanos να τα πεις σε παιδάκια ηλικίας 20 χρονών, εμείς που είμαστε λίγο μεγαλύτεροι δεν έχουμε ξεχάσει πως λειτουργούσε ο Γ. Βαρδινογιάννης πριν "αναλάβει" ο Κόκκαλης.:whistle:

albatross
01-04-09, 14:50
Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι μιλάνε οι βάζελοι για διαπλοκές με διαιτησίες και προέδρους.

Αυτά φίλε spanos να τα πεις σε παιδάκια ηλικίας 20 χρονών, εμείς που είμαστε λίγο μεγαλύτεροι δεν έχουμε ξεχάσει πως λειτουργούσε ο Γ. Βαρδινογιάννης πριν "αναλάβει" ο Κόκκαλης.:whistle:

Είδες κανένα να το αρνηθεί;



Μπορεί να ισχύει και αυτό γιατι σύμφωνα με τις δηλώσεις του τον ήθελε και ο ....Πλατινί

Το πιθανότερο βέβαια είναι ότι δεν πρόκειται για πρόταση καν...
μάλλον κάτι σε μονομερή ανανέωση συμβολαίου ίσως. :rofl:

subzer0
01-04-09, 16:27
Τοσο καιρό μας λέγατε οτι δεν υπάρχει σχέση γιού και πατέρα και οτι η πρόσληψη του Μάκη δεν είχε σχέση με παρασκήνια. Ξαφνικά εμφανίζεται ο ίδιος άνθρωπος και λέει οτι τον θέλουν και οι δυο ομάδες ενώ πρίν απο λίγες εβδομάδες ο γιός του είχε παραιτηθεί απο τον ΠΑΟΚ γιατί έκαναν κακό στην ομάδα οι φήμες για σχέσεις Γκαγκάτση - ΠΑΟΚ.


Καταρχήν κάνεις λάθος.
Ο λόγος που παραιτήθηκε ο Μάκης Γκαγκάτσης δεν ήταν οι σχέσεις του ΠΑΟΚ με τον πατέρα του αλλά η φήμη που είχε βγει τότε οτι ο πατέρας του θα πάει στον Ολυμπιακό.
Ο χρόνος που έθεσε την παραίτηση του αυτό αποδεικνύει.
Επίσης οι σχέσεις Ζαγοράκη - Γκαγκάτση είναι γνωστές εδώ και χρόνια.
Να στο ξαναυπενθυμίσω για Χ*1000 φορά για ποιό λόγο?



Τελικά τι ισχύει, ο Ζαγοράκης θα φέρει νέα ήθη και θα διοικήσει με σύγχρονο τρόπο όπως θέλει να δείχνει ή θα διοικήσει σε στύλ Καπετάνιου, Κόκκαλη, Μελισσανίδη;


Αν έρθει ο Γκαγκάτσης στον ΠΑΟΚ θα έχεις δίκιο. Επαναλαμβάνω , αν έρθει. Ούτε εγώ γουστάρω κάτι τέτοιο.
Από εκεί και πέρα η πορεία του Ζαγοράκη 1μιση χρόνο τώρα στην διοίκηση έχει φέρει νέα ήθη και προσπαθεί ακόμα περισσότερο.
Σε εμάς φαίνονται αυτά τα πράγματα σε άλλους όχι.
Αλλά επειδή μίλησες και για παρασκήνιο , αφού κάποιοι βάλανε το χεράκι τους και αλλάξανε κάποια πράγματα (που φάνηκαν κιόλας τις τελευταίες αγωνιστικές μερικά δείγματα) και πλέον δεν είναι ο Γκαγκάτσης στα κόζια τότε που ευνοείτε ο ΠΑΟΚ με την τυχών έλευση του Γκαγκάτση?
Τόσο καιρό βλέπατε φαντάσματα για δήθεν εύνοια του ΠΑΟΚ λόγω του γιού και του πατέρα του , τώρα που δεν είναι ο πατέρας στα πράγματα αλλά αυτοί που τον διώξανε πάλι φαντάσματα θα βλέπετε? Γιατί δεν μιλάμε για το παρελθόν του πατέρα πλέον αλλά για το μέλλον αυτού και του εργοδότη του.
Η ουσία της υπόθεσης δηλαδή θα είναι να βγει ο ΠΑΟΚ διπλά χαμένος.
Και επικοινωνιακά λόγω αντιδράσεων και πρακτικά αφού "μπάλα θα παίζουν" αυτοί που διώξανε τον Γκαγκάτση.



Ο κόσμος που μέχρι χτές τον έβριζε στα καφενεία και τον θεωρούσε υπεύθυνο για κάθε κακό του ελληνικού ποδοσφαίρου θα κάνει γαργάρα και θα τον δεχτεί στην ομάδα ή θα υπάρξουν αντιδράσεις;

Ο κόσμος έχει αντιδράσει πολλές φορές ως τώρα με την διοίκηση Ζαγοράκη.
Άλλες φορές πιο ανοιχτά και άλλες όχι.
Να σου θυμίσω οτι είχε πέσει κράξιμο πέρυσι το καλοκαίρι όταν οι μεταγραφές ξεκίνησαν με Χαλκιά , Ίβιτς και Αναστασάκο.
Να σου θυμίσω πως από τότε που ήρθε μέχρι και την στιγμή που παραιτήθηκε ο γιος οι μισοί δεν τον γούσταραν.
Να σου θυμίσω την ανακοίνωση που έβγαλαν σύνδεσμοι όταν δεν έδωσε εισιτήρια ο ΠΑΟΚ στον Παναθηναϊκό για το παιχνίδι στην Τούμπα.
Να σε ενημερώσω πως υπάρχει πολύ μουρμούρα τις τελευταίες εβδομάδες στην Θεσσαλονίκη γιατί ακούγεται πολύ έντονα πως ο Σαλπιγγίδης γυρνάει το καλοκαίρι στον ΠΑΟΚ και όπως μπορείς να φανταστείς δεν τον θέλουν και πολλοί πίσω.
Αντιδράσεις σίγουρα θα υπάρξουν. Νομίζω πως δεν θα υπήρχε περίπτωση να γίνει καμία πρόσληψη Γκαγκάτση πατέρα , υπάρχει όμως και ο παράγοντας κουμπαριά που δεν ξέρω αν θα παίξει ρόλο.

BTW έγραψα πως ούτε εγώ γουστάρω τον Γκαγκάτση.
Αλλά από πότε έγινε αυτός υπεύθυνος για κάθε κακό που συμβαίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο?
Αυτός δεν ήταν και στο EURO 2004?
Δεν θυμάμαι πριν από 2 χρόνια να έπεφτε τέτοιο κράξιμο στον Γκαγκάτση όπως τώρα.
Ένα Τσάρτα θυμάμαι να τον κράζει μόνιμα (αδιάφορο δηλαδή) και την ΑΕΚ για ότι έγινε πέρυσι.
Μπορεί να μην θυμάμαι και καλά (όχι για το κακό που έχει κάνει ο Γκαγκάτσης στο ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά για το κράξιμο που τρώει) ίσως και γιατί η ομάδα μου ήταν ψιλοπούθεν τα τελευταία χρόνια.



Είδες κανένα να το αρνηθεί;

Σωστός δεν το αρνείστε αλλά το μπέρδεμα γίνεται όταν πάτε να βάλετε και τον ΠΑΟΚ στην διαπλοκή.
Αυτό εννοεί ο skapetis (φαντάζομαι).

xabikos
01-04-09, 17:16
Κακά τα ψέματα ο Γκαγκάτσης όπως και μια σειρά από άλλους ανθρώπους έχει συνδεθεί με την παράγκα και με πολύ βρώμικες υποθέσεις. Γι αυτούς τους λόγους ούτε και εγώ τον θέλω στην ομάδα μου. Περισσότερο κακό θα μας κάνει παρά καλό. Δεν πρέπει να έχουμε αυταπάτες. Ακόμη και στον Παο να πάει το καλοκαίρι για πρόεδρος ο Γκαγκάτσης, ο Κόκκαλης έχει τέτοια δύναμη και ξέρει τον χώρο τόσο καλά που πάλι θα έχει το πάνω χέρι στο παρασκήνιο. Οπότε είναι χωρίς νόημα η ιστορία.
Κατά τη γνώμη μου αυτό το είπε ο Γκαγκάτσης γιατί ήδη έχει κλείσει στον Ολυμπιακό και απλά μετά για τα μάτια του κόσμου να έχει να λέει ότι τον ήθελαν και άλλοι. Ίσως η καλύτερη κίνηση από πλευράς ΠΑΟΚ θα ήταν να έλεγε επίσημα ότι ποτέ δεν έγινε τέτοια πρόταση, αν φυσικά δεν έχει γίνει. Έτσι θα βούλωνε όλα τα στόματα. ;)

skapetis
02-04-09, 10:52
Είδες κανένα να το αρνηθεί;


Όχι, αλλά βλέπω κάποιους να το κάνουν γαργάρα και να απευθύνουν κατηγορίες δεξιά-αριστερά σαν να έχουν προέρθει οι ίδιοι από παρθενογένεση και είναι αναμάρτητοι. :whistle:

albatross
02-04-09, 17:36
Όχι, αλλά βλέπω κάποιους να το κάνουν γαργάρα και να απευθύνουν κατηγορίες δεξιά-αριστερά σαν να έχουν προέρθει οι ίδιοι από παρθενογένεση και είναι αναμάρτητοι. :whistle:

Κανένας δεν κάνει γαργάρα... απλώς πάνε 13 χρόνια πια. Θα προτιμούσες να υποτιμάω τη νοημοσύνη σου βρίσκοντας αστείες δικαιολογίες; Θα μπορούσα πολύ εύκολα να λέω μπούρδες, παραδείγματος χάρη, ότι ο ΟΦΗ δεν είναι παράρτημα επειδή μας έριξε 4αρα.

skapetis
02-04-09, 21:50
Κανένας δεν κάνει γαργάρα... απλώς πάνε 13 χρόνια πια. Θα προτιμούσες να υποτιμάω τη νοημοσύνη σου βρίσκοντας αστείες δικαιολογίες; Θα μπορούσα πολύ εύκολα να λέω μπούρδες, παραδείγματος χάρη, ότι ο ΟΦΗ δεν είναι παράρτημα επειδή μας έριξε 4αρα.

Φίλε μου αν δεν κατάλαβες ότι αναφερόμουν στα γραφόμενα κάποιου εδώ μέσα :rtfm: που είναι υπαρκτο πρόσωπο και όχι ο Κανένας δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο να το καταλάβεις. :closed:

albatross
02-04-09, 21:59
Φίλε μου αν δεν κατάλαβες ότι αναφερόμουν στα γραφόμενα κάποιου εδώ μέσα :rtfm: που είναι υπαρκτο πρόσωπο και όχι ο Κανένας δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο να το καταλάβεις. :closed:

Ναι αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση έγραψε κάτι συγκεκριμένο και πρόσφατο. Έτσι δεν είναι; Πρέπει κάθε φορά πριν πούμε το οτιδήποτε, να γράφουμε πρόλογο για το τι έκανε ο Βαρδινογιάννης;
Τέλος είπες αυτό...

Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι μιλάνε οι βάζελοι για διαπλοκές με διαιτησίες και προέδρους.
το οποίο θεωρώ ότι με περιλαμβάνει καθώς είχα γράψει κι εγώ στο thread, γι' αυτό και σου απάντησα.

Τεσπα, ας μην το συνεχίσουμε.

viardon
03-04-09, 13:06
Ο "καινούργιος" σταθμός της πόλης απέκτησε την πιό πλήρη ιστοσελίδα

http://athlitikanea.gr/

hammer21
03-04-09, 13:39
Ίσως η καλύτερη κίνηση από πλευράς ΠΑΟΚ θα ήταν να έλεγε επίσημα ότι ποτέ δεν έγινε τέτοια πρόταση, αν φυσικά δεν έχει γίνει. Έτσι θα βούλωνε όλα τα στόματα.

Μου εκανε και μενα εντυπωση αυτο.Αν δεν ισχυει η προταση του ΠΑΟΚ δεν θα ειχαν βγαλει διαψευση?

Burning Skies
03-04-09, 13:49
Μου εκανε και μενα εντυπωση αυτο.Αν δεν ισχυει η προταση του ΠΑΟΚ δεν θα ειχαν βγαλει διαψευση?

Δεν νομίζω ο Γκαγκάτσης να δήλωνε ψέμματα εκθέτοντας τον κουμπάρο του. Προφανώς έχει πρόταση και από τις 2 ομάδες.

hammer21
03-04-09, 14:14
Ουπς, την ειχα ξεχασει την κουμπαρια:hmm:

Και καλα, αν κραξανε τοσο ασχημα τον Μακη, θα γινει πανικος με τον μεγαλο.Δεν σκεφτηκε την αντιδραση του κοσμου?

Dimitris_80
04-04-09, 12:01
O Σάντος δηλώνει ότι είναι αντίθετος με το θεσμό των πλέιοφ... Σώπα ρε φίλε... Πού ήσoυν πέρσι να το πεις αυτό; Πού ήσουν έστω στην αρχή της χρονιάς να το πεις αυτό; 2βδομάδες πριν και επειδή εξασφάλισες προνομιούχο θέση μας το λες; Θυμάστε πέρσι που τέθηκε το θέμα ποιος μειοψήφισε μόνο για τα πλειοφ; Νας σας το θυμίσω εγώ: Ο Σκόρδας. Όλες οι άλλες ΠΑΕ ομόφωνα συμφώνησαν ότι τα πλειοφ θα αναβάθμιζαν το πρωτάθλημα.

Μετα Χριστόν προφήτη Σάντος σε ευχαριστούμε για τις στιγμές γέλιου που μας προσφέρεις 1μήνα πριν τα πλέιοφ...

hammer21
04-04-09, 15:47
Απαγορευεται η αναθεωρηση αποψεων στην Ελλαδα?

xabikos
05-04-09, 13:15
Μετα Χριστόν προφήτη Σάντος σε ευχαριστούμε για τις στιγμές γέλιου που μας προσφέρεις 1μήνα πριν τα πλέιοφ...

Αν καταφέρνεις και γελάς με την φάτσα του Σάντος αξίζεις πολλά συγχαρητήρια. Η φάτσα του είναι λες και υποφέρει από δυσκοίλια. Άλλος είναι αυτός που θυμίζει καρτούν και προσφέρει άφθονες στιγμές γέλιου κατά καιρούς... :rofl:

tutuyo
06-04-09, 10:49
santos πουλο που μας εχεις 2ους .4ους σε ειπαμε ρε τσοπανε . Τωρα ποιος θα πληρώσει τα πριμ ? Να φυγει τωρα

geologiko_karoto
06-04-09, 20:58
άντε μωρέ με τον καρπουζοπαραγωγό
στη γωνία τον περιμένω όταν ξεφουσκώσει η ομάδα,γιατί αυτό θα γίνει να μου το θυμηθείς
ποιος ΠΑΟΚ

subzer0
06-04-09, 21:41
Για το χτεσινό παιχνίδι θα απαντήσω με μερικές ερωτήσεις.

Είδε κανείς τον Ζαϊρί? Τον Φιλομένο?
Έχουμε ομάδα ή όχι?
Ο Σάντος είναι καλός ή όχι?
Υπάρχει έστω και μια αποτυχημένη φετινή μεταγραφή?
Να απελαθεί και ο Κονσεϊσάο?
Ξέρουμε κάποιον ποδοσφαιριστή που να χρησιμοποιεί και τα 2 πόδια το ίδιο είτε πρόκειται για πάσα 5μ. είτε για πάσα 40μ. είτε πρόκειται για σέντρα ξυραφιά είτε για σουτ?
Πότε θα ξεφουσκώσουμε?


O Σάντος δηλώνει ότι είναι αντίθετος με το θεσμό των πλέιοφ... Σώπα ρε φίλε... Πού ήσoυν πέρσι να το πεις αυτό; Πού ήσουν έστω στην αρχή της χρονιάς να το πεις αυτό; 2βδομάδες πριν και επειδή εξασφάλισες προνομιούχο θέση μας το λες; Θυμάστε πέρσι που τέθηκε το θέμα ποιος μειοψήφισε μόνο για τα πλειοφ; Νας σας το θυμίσω εγώ: Ο Σκόρδας. Όλες οι άλλες ΠΑΕ ομόφωνα συμφώνησαν ότι τα πλειοφ θα αναβάθμιζαν το πρωτάθλημα.

Μετα Χριστόν προφήτη Σάντος σε ευχαριστούμε για τις στιγμές γέλιου που μας προσφέρεις 1μήνα πριν τα πλέιοφ...

α) Άκουσες τον Σάντος πέρυσι ή φέτος να λέει οτι είναι υπέρ των play-off? Όχι
b) Άκουσες κανέναν δημοσιογράφο πέρυσι ή φέτος να ρωτάει τον Σάντος για τα play-off? Όχι
γ) Είναι ίδιο το φετινό σύστημα με το περυσινό? Όχι
δ) Το να βγει να μιλήσει ο Σάντος πέρυσι για τα play-off από μόνος του , θα ήταν τουλάχιστον άκυρο και αφελές και σίγουρα ειρωνικό για τον κόσμο του ΠΑΟΚ που έβλεπε την ομάδα του στην 9η θέση.
ε) Είναι απορίας άξιο πως ο Σκόρδας είναι "μάγκας και ωραίος" που κατέκρινε ένα σύστημα πριν το δούμε στην πράξη ενώ ο Σάντος που είπε οτι δεν του αρέσει ένα σύστημα αφού το έχουμε δει και καταλάβει οτι δεν "τραβάει" μας προσφέρει γέλιο.
Αυτά και καληνύχτα.

geologiko_karoto και tutuyo απλά και μόνο

:respekt: :worthy: :respekt: :worthy:

Spanos
06-04-09, 21:45
Τώρα που είμαι δεύτερος ούτε εγω θέλω να γίνουν τα playoff:p

subzer0
06-04-09, 22:04
Τώρα που είμαι δεύτερος ούτε εγω θέλω να γίνουν τα playoff:p

Φοβάσαι κι εσύ την ΑΕΚ όπως κι εγώ?
Βασικά είχα κάνει πρόβλεψη πριν 2 μήνες πως στο τέλος (και των playoff) θα βγει δεύτερη η ΑΕΚ.
Τότε που κέρδιζε συνέχεια στο 85+ και δεν μπορούσε να αλλάξει 3η μπαλιά.
Τώρα που έχει στρώσει και λίγο βλέπω να επιβεβαιώνεται η πρόβλεψη....

wi fi thief
06-04-09, 22:07
εεετσι!

αρχισατε απο τωρα να φοβαστε :twisted:


Ο Σάντος είναι καλός ή όχι?

τι ειχες γιαννη τι ειχα παντα ειναι ο σαντος:

να παρουμε τα βαθμουλακια

το οτι σε κανα δυο ματς παιζει και τοπι δεν αναιρει τον κανονα

subzer0
06-04-09, 22:10
Επίσης είχα προβλέψει πρωτάθλημα του Ολυμπιακού μετά το 3-0 από την Ανόρθωση και πρωτάθλημα στο μπάσκετ του Παναθηναϊκού μετά την μεταγραφή του Τσίλντρες στον Ολυμπιακό.
Στο ένα έπεσα μέσα.
Για να δούμε.

Spanos
06-04-09, 23:12
Φοβάσαι κι εσύ την ΑΕΚ όπως κι εγώ?
Βασικά είχα κάνει πρόβλεψη πριν 2 μήνες πως στο τέλος (και των playoff) θα βγει δεύτερη η ΑΕΚ.
Τότε που κέρδιζε συνέχεια στο 85+ και δεν μπορούσε να αλλάξει 3η μπαλιά.
Τώρα που έχει στρώσει και λίγο βλέπω να επιβεβαιώνεται η πρόβλεψη....

Περισσότερο φοβάμαι τον κακό μας εαυτό παρά τις άλλες ομάδες. Η ΑΕΚ άρχισε να ρετάρει πάλι και ηδη έχασε λίγο έδαφος.


Επίσης είχα προβλέψει πρωτάθλημα του Ολυμπιακού μετά το 3-0 από την Ανόρθωση και πρωτάθλημα στο μπάσκετ του Παναθηναϊκού μετά την μεταγραφή του Τσίλντρες στον Ολυμπιακό.
Στο ένα έπεσα μέσα.
Για να δούμε.


Καλά αυτά που πρόβλεψες είναι τα στάνταρ, απορώ πως σου ξέφυγε οτι ο Ολυμπιακός θα αποκλειστεί νωρίς απο το Τσάμπιονς Λίγκ όπως κάθε χρόνο:rofl:

subzer0
06-04-09, 23:27
Περισσότερο φοβάμαι τον κακό μας εαυτό παρά τις άλλες ομάδες. Η ΑΕΚ άρχισε να ρετάρει πάλι και ηδη έχασε λίγο έδαφος.

Εμείς κακό εαυτό στο πρωτάθλημα έχουμε δείξει μόνο με τους 3 μεγάλους της Αθήνας.
Με βάση την εικόνα που έδειξε εκεί ο ΠΑΟΚ δεν τρέφω ελπίδες για τα play-off (προσωπική άποψη αυτή).
Αλλά φαβορί για μένα είναι η ΑΕΚ.
Λόγω φάρδους.


Καλά αυτά που πρόβλεψες είναι τα στάνταρ, απορώ πως σου ξέφυγε οτι ο Ολυμπιακός θα αποκλειστεί νωρίς απο το Τσάμπιονς Λίγκ όπως κάθε χρόνο:rofl:

Δεν έχεις και άδικο. :lol:
Αν και πιο πολύ αναφέρω τις προβλέψεις για το timing που έγιναν.

skapetis
07-04-09, 12:28
Επίσης είχα προβλέψει πρωτάθλημα του Ολυμπιακού μετά το 3-0 από την Ανόρθωση
...
Στο ένα έπεσα μέσα.


Καλά άστο αυτό δεν μετράει :twisted:. Γιατί αν σου πω κι εγώ από τώρα ότι το 2010 θα ξαναπάρει πρωτάθλημα ο ολυμπιακός ακόμα κι αν παίξει με τα 3α ;), θα πέσω μέσα αλλά αυτό δεν με κάνει μάντη. :p

subzer0
07-04-09, 15:34
Δεν το παίζω μάντης ρε παιδιά.
Ακόμα και το στοίχημα το έχω κόψει.
Απλά είπα πως την πρόβλεψη την είχα κάνει τότε που ο Ολυμπιακός έφαγε 3 από την Ανόρθωση , χωρίς να έχει κάνει μεταγραφές την ίδια ώρα που ο Παναθηναϊκός περνούσε άνετα και ξόδευε λεφτά από εδώ και από εκεί.
Και το σκεπτικό που είχα οτι θα πάρει το πρωτάθλημα είναι το ίδιο που έχετε εσείς οτι θα το πάρει τα επόμενα χρόνια. Δεν αλλάζει κάτι , δεν διαφωνούμε πουθενά.

wi fi thief
10-04-09, 09:12
περι (πατρος) γκαγκατση: στου βασιλη την ποδια σφαζονται παληκαρια :rolleyes:




Υπόθεση Γκαγκάτση…

Ωστόσο, δεν μπορώ παρά να διατυπώσω κι εγώ το ερώτημα, που διατυπώνουν ακόμη και μέσα στη διοίκηση-διότι υπάρχουν και φωνές που θεωρούν ότι ο Γκαγκάτσης ποικιλοτρόπως μπορεί να βοηθήσει.

Και το ερώτημα είναι: τώρα που οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού οργανώνονται σε επίπεδο παρασκηνιακό, για να προσπαθήσουν να αλλάξουν τα κόζα, ο Ολυμπιακός πως θα κάνει την άμυνά του;

Μην κοροϊδευόμαστε. Στο ελληνικό ποδόσφαιρο είμαστε όλοι και ξέρουμε τι παίζετε . Κι ο Ολυμπιακός, ως πρωταθλητής 12 στα 13 χρόνια, με 50-50 είναι καλά. Οι άλλοι, που θέλουν, πολύ λογικά, να τον ρίξουν τον Ολυμπιακό από την κορυφή, θέλουν 70-30, πολύ λογικά…

Έχω την αίσθηση ότι μπορεί να θέλει ο Κόκκαλης ένα Γκαγκάτση να βοηθάει τον Ολυμπιακό, αλλά απέξω. Όμως, είναι απλά αίσθηση. Θα δούμε.

http://www.sport-fm.gr/article/172155

εεεχμ, οχι και ολοι... :whistle: :twisted:

50-50 θελει ο γαυρος (ο,τι παιρνει παραπανω ειναι ...ανθρωπινο λαθος :twisted:) και εμεις οι υπολοιποι οργανονομαστε παρασκηνιακα για να εχουμε 70-30...:rofl:
ωραιος ο νικολακοπουλος :respekt::worthy:

αν και παοκτζηδικο το νημα, εγω θα την κανω τη χαζη ερωτηση και οποιος ξερει παρακαλω να απαντησει:


Ένας από τους λόγους είναι ότι υπάρχουν στο εσωτερικό της διοίκησης του Ολυμπιακού αντιδράσεις για το εγχείρημα
ξερει καποιος να μας πει αν εκτος απο το γιο του σωκρατη (σωκρατες τζουνιορ) και τον θεοδωριδη υπαρχει αλλος στη διοικηση του γαυρου?
τι εννοει ο ποιητης "το εσωτερικο"? :rofl:

viardon
10-04-09, 14:33
Τελικά ο υπάλληλος του μετροσπόρτ που είχε ειδίκευση στη χρήση Photoshop και στα μαγικά αλλά Copperfield (εξαφάνιση ΚΑΜΑΡΑΣ) μάλλον πήρε μεταγραφή στα σπόρ που βρωμάν
Καινούργιο επίτευγμα το διαρκείας του αμερικανού :rofl:

subzer0
10-04-09, 15:42
Αν και δεν ξέρω που να το βρω , μετά την πρόκριση των ΑΕΚ και Ολυμπιακού στον τελικό κυπέλλου ο ΠΑΟΚ από χτες εξασφάλισε και τον δεύτερο στόχο που είχε θέση στην αρχή της χρονιάς ( ο πρώτος ήταν η συμμετοχή στα play-off ) , την συμμετοχή του δηλαδή στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Λογικά θα βγαίνουν 2 Champions League και 3 στο UEFA οπότε αυτό που μένει είναι να δούμε ποιός είναι ο τέταρτος των play-off και ποιος θα πάρει την δεύτερη θέση.

Για το τι θα γίνει στα play-off και πως θα τα αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ έχουμε καιρό να συζητήσουμε.
Η ουσία είναι πως ο σχεδιασμός που είχε κάνει η διοίκηση μαζί με τον Σάντος προχωράει σε όλα τα επίπεδα ( αγωνιστικό , οικονομικό , υποδομές κ.α.).

@viardon
Τι σε χαλάει εσένα στο συγκεκριμένο εξώφυλλο? :hmm:

viardon
10-04-09, 18:45
Τί με ενοχλεί;;;;
Ας ξεκινήσω απο την light προπαγάνδα του photoshop στο διαρκείας
http://img135.imageshack.us/img135/7745/propaganda1.jpg

και ας περάσω στη μεγαλύτερη προπαγάνδα.... του πρόξενου :rofl:
ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΡΟΜΠΕΣ;;;

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ;;; :rofl::rofl::rofl:

http://thessaloniki.usconsulate.gov/page2/--/
http://www.imageshack.gr/files/ppo6l95ujxbqghrfgguz.jpg
http://www.imageshack.gr/files/0c55k2yn8058th2zs67h.jpg

subzer0
10-04-09, 18:47
Ποιοι θα φτάσουμε?

viardon
11-04-09, 11:45
Πλέον το ταξίδι στο χρόνο είναι πραγματικότητα.

Σε αποκλειστικότητα θα παρακολουθούσαν αγώνα που είχε ήδη γίνει....
Michael J. Fox και Back to the Future φάση :rofl:

http://62.1.2.102/newspapers/2009/4/11/ATHMAK_b.jpg

geologiko_karoto
12-04-09, 14:01
εγώ νόμιζα ότι αναφερόσουν στη συνάντηση με το Βενιζέλο :(

γενικά μιλάμε για την Αθλητική...

subzer0
12-04-09, 14:24
εγώ νόμιζα ότι αναφερόσουν στη συνάντηση με το Βενιζέλο :(

γενικά μιλάμε για την Αθλητική...

Εγώ ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθεί να μας δείξει. :hmm:

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 15 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και επίσης χρόνια πολλά στην ομάδα που σήμερα γίνεται 83 χρονών (http://www.contra.gr/None/Hellas/PAOK/236243.html).

Άντε και με το διπλό στην Ξάνθη...

geologiko_karoto
12-04-09, 15:15
καλά αυτό με τα γενέθλια του συλλόγου είναι λίγο θολό
το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΟΚ ιδρύθηκε τον Απρίλιο του 1926
τέλος πάντων χρόνια μας πολλά :)

Gila1899
12-04-09, 20:58
Φοβερό μακροβούτι! Αριστα, 10!

dimfarma
12-04-09, 22:42
Φοβερό μακροβούτι! Άριστα, 10!

Μόνο οι άλλοι θα κάνουν μακροβούτια και να παίρνουν πέναλτι το κάναμε και εμείς άλλες φορές παίρναμε και κάρτα εδώ δεν μας δίνανε κανονικότατα πέναλτι, στο άριστα το 10 έπρεπε να το κάνεις με 10' :rofl::):lol:

subzer0
13-04-09, 02:13
Έφυγα από το σπίτι μετά το 1-1 (μια φορά έρχεται ο Ice Cube στην Ελλάδα).
Στο αμάξι άκουσα για το πέναλτι.
Στα καπάκια άρχισαν τα μηνύματα και τα τηλέφωνα για βουτιές και τα γνωστά , όπως και εδώ άλλωστε.
Την φάση την είδα τώρα μόλις.
Φυσικά και είναι πέναλτι , όπως το λένε και όλα τα site και ο Βασιλάκης που τον άκουσα στο Σέντρα-FM.
Για αυτό όλοι αυτοί που κυνηγούν φαντάσματα μπορούν να συνεχίσουν την αναζήτηση.
Ο ΠΑΟΚ είναι άξια δεύτερος και με νίκη απέναντι στον αδιάφορο Πανσερραϊκό την τελευταία αγωνιστική στην Τούμπα θα εξασφαλίσει αυτήν την δεύτερη θέση και με πλεονέκτημα βαθμολογίας εν όψει play-off.
Ο περυσινός ΠΑΟΚ του Κνολ , του Χαραλάμπους , της σαρδέλας και της ένατης θέσης φέτος τερματίζει δεύτερος και είναι ίσως η πιο σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος.
Έχει κάνει μόνο 3 ήττες στο πρωτάθλημα (μόνο από τον ΠΟΚ , χωρίς βέβαια να έχει κερδίσει και κάποιον από αυτούς) και έχει 26 βαθμούς εκτός έδρας.

Για το παιχνίδι το μόνο που έχω να πω είναι πως με 2 στο κέντρο (και όχι 3 ως συνήθως) από ένα σημείο και μετά μας πήρανε λίγο φαλάγγι και χάσαμε το κέντρο.
Αυτά για όσους θέλουν φουλ επίθεση.
Το καλό είναι πως από τα λίγα που άκουσα στο ράδιο δεν δείχνει να μας υπολογίζει κανείς και μπορούμε πολύ ωραία ακριβώς έτσι να συνεχίσουμε στα play-off.


Ακόμα περιμένω την ανακοίνωση της Ξάνθης... :rofl:
No 2. Εκεί στον Alpha δεν μπορούν να χωνέψουν οτι ο ΠΑΟΚ είναι δεύτερος? :rofl:

Jacarta
13-04-09, 10:10
http://thessaloniki.usconsulate.gov/uploads/Ux/H4/UxH4gRzxEX0u-vBG5BibKg/robertKing245.jpg

Άλλο Πρόξενος και άλλο Γενικός Πρόξενος.

http://thessaloniki.usconsulate.gov/deputy_po.html

Υ.Γ. Δεν ασχολούμαι με αθλητικά, απλά διαβάζω καμιά φορά τα χάλια της καημένης πόλης σας...
Έλα Αλέκο? Πόσα χρόνια έχετε να πάρετε πρωτάθλημα εκεί πάνω?...:rofl:

Sakoulas
14-04-09, 07:46
@ Jacarta
Και...;

xabikos
17-04-09, 11:56
Ο Σάντος έδωσε μια μεγάλη συνέντευξη στην Εξέδρα και απόσπασμα μπορείτε να βρείτε εδώ. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/236632.html) Προσωπικά πιστεύω πως είναι από τους πιο κατάλληλους ανθρώπους γι αυτή την θέση. Σίγουρα δεν είναι ο τέλειος προπονητής αλλά σ αυτή την φάση δύσκολα θα βρίσκαμε κάποιον καλύτερο.

Διαβάζω επίσης τι έγινε με τον Σαλπιγγίδη. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να είπε έτσι ξεκάθαρα θέλω να γυρίσω από την στιγμή που παίζει σε μια ανταγωνιστική ομάδα. Γνώμη μου είναι πως είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής που τα δίνει όλα για την ομάδα που παίζει. Επίσης πιστεύω πως είναι Παοκτσής αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα έκανε καλό και στην ομάδα και στον ίδιο μια πιθανή επιστροφή. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Αν κρίνει η διοίκηση με τον προπονητή ότι τον χρειαζόμαστε ας έρθει. Διαφορετικά ας πάει όπου θέλει. Οι εποχές που κάνουν κουμάντο οι οπαδοί έχουν περάσει. Η ομάδα κινείται μόνο με βάση αγωνιστικές ανάγκες και τίποτα άλλο.

hammer21
17-04-09, 23:14
Απολαυστική η ατάκα ενός οπαδού του ΠΑΟΚ, ο οποίος σύμφωνα με το ρεπορτάζ της εφημερίδας, είπε σε αστυνομικό: «Ρε φίλε μια ώρα τον έχουμε εδώ. Εάν θέλαμε να τον πειράζουμε θα τον είχαμε κάνει μαγειρίτσα! Τι ήρθες, να μας το παίξεις καουμπόης;». Πάντως τα όργανα της τάξης δεν απομακρύνθηκαν πολύ, καθώς δεν ήθελαν να βρεθούν προ δυσάρεστων εκπλήξεων.



http://www.balla.gr/default.asp?pid=102&la=&clubid=643&artid=78591

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Jacarta
18-04-09, 00:48
Επίσης πιστεύω πως είναι Παοκτσής
Είναι ΠΑΟΚτσής 100%.

Όσο για το ότι θέλει να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ...κι εγώ θέλω αεροπλάνο...:cool:

subzer0
21-04-09, 22:58
καλά αυτό με τα γενέθλια του συλλόγου είναι λίγο θολό
το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΟΚ ιδρύθηκε τον Απρίλιο του 1926
τέλος πάντων χρόνια μας πολλά :)

Δίκιο έχεις.
Και χθες κάπου διάβαζα για γενέθλια.
Όπως και να έχει χρόνια μας πολλά.

Πάντως πως αλλάζουν οι καιροί.
Κάθε χρόνο τέτοια εποχή δεν ξέραμε ποιοι παίχτες θα φύγουν από την ομάδα και ανησυχούσαμε πάρα πολύ ειδικότερα για τους πρωτοκλασάτους,
Φέτος μας έχουν φλομώσει στα ονόματα από Απρίλη μήνα , βάλε και κάποιους παίχτες που έχουν συμβόλαιο σε άλλη ομάδα αλλά θέλουν να γυρίσουν πίσω. :whistle:
Στην δουλειά κάθε εβδομάδα φτιάχνουμε την εντεκάδα της επόμενης χρονιάς με βάση τα ονόματα που βγαίνουν κάθε μέρα στις εφημερίδες.
Και φυσικά γελάω πάρα πολύ με αυτά (γενικά για όλες τις ομάδες).
Το ίδιο γέλιο μου προκαλούν αυτά όπως και τα εξώφυλλα με πρόξενους και τα λοιπά.

Και επίσης χρόνια πολλά σε όλον τον κόσμο.

subzer0
22-04-09, 15:41
Μια και έχω λίγη όρεξη σήμερα.


Ο Χουάντε Ράμος και σε... δολάρια

Η επιστροφή του Χουάντε Ράμος στο «Σάνσεθ Πιθχουθάν» θα συνοδευτεί από βροχή δολαρίων, τα οποία θα έχουν την φωτογραφία του άλλοτε προπονητή της καρδιάς των φιλάθλων της Σεβίλλη.

Την πρώτη του χρονιά στο πάγκο της Σεβίλλης, το 2005 κατάφερε να κερδίσει το κύπελλο UEFA, πράγμα που κατόρθωσε να κάνει και την αμέσως επόμενη χρονιά, κατακτώντας παράλληλα και το Σούπερ Καπ Ευρώπης. Στις εγχώριες διοργανώσεις πανηγύρισε ένα Κύπελλο Ισπανίας και ένα Σούπερ Καπ Ισπανίας, κατορθώνοντας να γίνει ο προπονητής της… καρδιάς στον κόσμο της Σεβίλλης, με το όνομά του να συνοδεύει συχνά πυκνά τις ιαχές των φιλάθλων.

Η σχέση λατρείας μετατράπηκε αυτομάτως σε σχέση μίσους και οργής- από την πλευρά των «πληγωμένων» οπαδών τουλάχιστον- όταν τον Οκτώβριο του 2007, σε μια νύχτα μέσα ο 54χρονος τεχνικός είπε το «ναι» στην αμύθητη πρόταση της Τότεναμ… κερδίζοντας έτσι το προσωνύμιο του προδότη.

Η παρουσία του εκεί δεν είχε και την ανάλογη πορεία με αυτή στην ομάδα της Ανδαλουσίας με αποτέλεσμα η απόλυση του να μην αργήσει να έρθει. Την ίδια εποχή συνέτρεξε και η απομάκρυνση του Μπερντ Σούστερ από τον πάγκο της «βασίλισσας», με αποτέλεσμα την επιστροφή του στην Ισπανία και την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας των "μερένχες".

Το βράδυ της ερχόμενης Κυριακής ο Χουάντε Ράμος θα ξαναπατήσει το πόδι του στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», αφυπνίζοντας την οργή του κόμου, ο οποίος του ετοιμάζει μια ατμόσφαιρα που θα πλαισιωθεί από τα χιλιάδες δολάρια- όπου θα έχουν την φωτογραφία του επάνω- υπενθιμίζοντας του έτσι ότι δεν έχουν ξεχάσει την κίνηση του να τους αφήσει για τα λεφτά.

http://www.contra.gr/Soccer/Spain/Primera/Sevilla/236971.html


Σαν δεν ντρέπεστε κομπλεξικοί ΠΑΟΚτσήδες.
Μόνο εσείς μιλάτε για προδότες και τέτοια.
Ουυυυυυυυυυυυυ.
Μόνο εσείς στον κόσμο.

Και ο άλλος ο κομπλεξάρας , ο ανήθικος , ο "να απελαθεί αμέσως από την Ελλάδα" Πάμπλο Γκαρσία.
Μόνο αυτός κάνει τέτοια πράγματα σε όλο τον κόσμο.
Ρεαλ - Χετάφε 3-2 , χτες. (http://www.youtube.com/watch?v=Sdr9130iCEw&eurl=http%3A%2F%2Fwww.sport24.gr%2Fhtml%2Fent%2F150%2Fent.288150.asp&feature=player_embedded)
Για να μην πάμε σε πιο παλιά.

Σαν δεν ντρέπεστε εσείς εκεί πάνω.
Αλλά έτσι σας μαθαίνουν από μικρά.

wi fi thief
23-04-09, 12:51
Ρεαλ - Χετάφε 3-2 , χτες.

δεν τον πετυχε καλα :p

subzer0
23-04-09, 20:25
δεν τον πετυχε καλα :p

Βγήκαν κι άλλα στην φόρα από αυτό το παιχνίδι.
Εκτός από όλα τα άλλα στο 44 έχει ένα καλό.
http://www.youtube.com/watch?v=k15gKwCZiwc

:rofl: :rofl:

wi fi thief
23-04-09, 22:21
στο 44


εεε, ψιλοπραματα (ουτε που την καταλαβε ο αλλος) :twisted::twisted::twisted:

τελικα, οι πολλες καμερες το χαλανε το τοπι :p

παλια επεφτε αβερτα το κλωτσιδι και κανενας χαμπαρι δεν επαιρνε... :twisted:

τωρα ετσι οπως καταντησαμε ουτε να ξυθουνε δεν μπορουνε οι παιχταραδες ολοι, την αλλη μερα φατσα καρτα στο ρουφιανο-γιουτιουμπ :rofl:

subzer0
27-04-09, 22:49
Παίδες να σας χαιρετήσω και όλους εσάς εδώ σ'αυτό το thread που έχω αφιερώσει αρκετές ώρες.
Αύριο φεύγω και θα τα ξαναπούμε μέσα - τέλη Αυγούστου μαζί ξανά.
Εύχομαι στην ΠΑΟΚαρα να συνεχίσει να μας κάνει υπερήφανους όπως μας έκανε φέτος.
Δυστυχώς από αύριο και στο εξής και κατά πάσα πιθανότητα θα έχω ισχνή ενημέρωση όπως και επίσης μάλλον δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω άλλον αγώνα του ΠΑΟΚ φέτος.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.

See ya.

hammer21
27-04-09, 22:55
Γεια σου ρε παιχτη.Ευχομαι να περαει ανωδυνα ο χρονος σου στην ξενιτια.Σε περιμενουμε.:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.