PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

hammer21
14-06-09, 17:05
Το Σηφακη:p

Cris Director
14-06-09, 17:41
Ακούμε συνέχεια, φέραμε, φέραμε, φέραμε, παικταράς, παικταράς, παικταράς...

Εδώ ο ΠΑΟΚ είχε φέρει τον κορυφαίο επιθετικό που πέρασε από Ελλάδα, τον Αδόλφο Βαλέντσια και τι με αυτό? Στην πράξη τι γίνεται είναι το θέμα.

hammer21
14-06-09, 17:54
Ο Ολυμπιακος ειχε φερει τον Ζιοβαννι ετσι...μη λεμε οτι θελουμε.;)

viardon
14-06-09, 18:13
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους... όλα στο χορτάρι θα κριθούν και αυτή είναι η "πικρή" αλήθεια.

Δε θα κάτσω να σου κάνω σενάρια του στύλ Αμορόζο - Μπάγιεβιτς = κακός συνδιασμός στην αρχή έπαιζε μετά στράβωσε και πάει λέγοντας.

Ποιός έκανε γαργάρα για Μενδρινό;;;;
Δε βγήκε να μιλήσει ο Κόντης;;;
Ο Μενδρινός, για να ενημερωθείς και λίγο, δεν προοριζόταν για βασικός.
Ζήτησε ο ίδιος ο παίκτης διαβεβαίωση οτι θα παίζει βασικός... ποιός ο Μενδρινός πού; στον ΑΡΗ... ΕΛΕΟΣ
Οποιος αξίζει παίζει. Τέλος.
Ζήτησε παραπάνω χρήματα... και πολύ απλά του ευχηθήκαμε καλή συνέχεια.

Η ερώτησή σου ποιά είναι ακριβώς;;;
Αν κάναμε κάποιον έλληνα παίκτη μεταγραφή ή άν έχουμε έλληνες στο ρόστερ;;;
Γιατί αν είναι η δεύτερη Rezwalker μάλλον κάνεις πολύ παρέα με τον.... Johny Walker.

Rezwalker
14-06-09, 18:45
Η ερώτησή σου ποιά είναι ακριβώς;;;
Αν κάναμε κάποιον έλληνα παίκτη μεταγραφή ή άν έχουμε έλληνες στο ρόστερ;;;


Το υπονοουμενο μου ηταν σαφες..η ομαδα σου ειναι Latinαρης κακα τα ψεμματα :)
Για πες ποσοι ελληνες επαιζαν στην 11αδα περσι π.χ? καλα για το επομενο δεν το συζηταμε..ακομα χειροτερα :O
Παντως σε καθε περιπτωση..να ξερεις (και δεν το λεω υποτιμητικα αλλα ρεαλιστικα) οποιον και να φερεις στον ΠΑΟΚτση δεν κανει καμια αισθηση..γιατι αντιπαλος του ΠΑΟΚ ειναι το ΠΟΚ και οχι ο μονιμος 5ος (με 2-3 αναλαμπες τα τελευταια 30 χρονια) :) Ακομα και ο Πανιωνιος και η Λαρισα ειναι πιο αξιοι σεβασμου, μιας και δεν εχουν 40 χρονια να παρουν τιτλο, αλλα πολυ λιγοτερα ;)

........Auto merged post: Rezwalker πρόσθεσε 24 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

edit:Ακολουθει ενα παραδειγματακι για τους "Ελληνες" του αρη (11αδα αρη απο αγωνα ΠΑΟΚ-Αρης Σεπ'2008) Άρης: Κέλεμεν, Νέτο, Λέμπο, Γιάχιτς (73΄ Ζεντίλ), Bίτολο, Γκιάρο, Νάτσο Γκαρσία, Μπατιόν (79΄ Κάλβο), Κόκε, Χαβίτο, Ντελόρτε (79΄ Σανσόν).:rofl::rofl::rofl:

Linus
14-06-09, 18:50
Τωρα που ανεφερες το αξιοι σεβασμου.. πως τα παει ο νεος εκτελεστικος διευθυντης σας??

yiapap
14-06-09, 18:53
Τωρα που ανεφερες το αξιοι σεβασμου.. πως τα παει ο νεος εκτελεστικος διευθυντης σας??Eπισκευάζει την Παράγκα :whistle:

Rezwalker
14-06-09, 18:55
Τωρα που ανεφερες το αξιοι σεβασμου.. πως τα παει ο νεος εκτελεστικος διευθυντης σας??

Εννοεις αυτος με την τεραστια δυναμη που εχει εξωαγωνιστικα και που μας βοηθησε να βγουμε 1οι στα playoff και να παρουμε την 2η θεση που οδηγει στα προκριματικα του CL?
Συγνωμη δεν θα το ξανα κανει..θα μπορουσε να εχει περισσοτερο τακτ η αληθεια..:oops::rolleyes:

viardon
14-06-09, 19:10
Το υπονοουμενο μου ηταν σαφες..η ομαδα σου ειναι Latinαρης κακα τα ψεμματα :)
Για πες ποσοι ελληνες επαιζαν στην 11αδα περσι π.χ? καλα για το επομενο δεν το συζηταμε..ακομα χειροτερα :O
Παντως σε καθε περιπτωση..να ξερεις (και δεν το λεω υποτιμητικα αλλα ρεαλιστικα) οποιον και να φερεις στον ΠΑΟΚτση δεν κανει καμια αισθηση..γιατι αντιπαλος του ΠΑΟΚ ειναι το ΠΟΚ και οχι ο μονιμος 5ος (με 2-3 αναλαμπες τα τελευταια 30 χρονια) :) Ακομα και ο Πανιωνιος και η Λαρισα ειναι πιο αξιοι σεβασμου, μιας και δεν εχουν 40 χρονια να παρουν τιτλο, αλλα πολυ λιγοτερα ;)



http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp?dtmDate=10/4/2009&cid=10

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Και όπως είπε ο Λίλης.... ο ΠΑΟΚ δεν ασχολείται με μικρότερες ομάδες... γιατί θέλει παίκτες μας όμως δε κατάλαβα..... :twisted:

........Auto merged post: viardon πρόσθεσε 2 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μή λες πολλά εκτίθεσαι...

Δεν είστε όλοι υπέρ της πρόσληψης Γκαγκάτση.....
Υπάρχουν και άλλοι περα απο τα πρόβατα....

Rezwalker
14-06-09, 19:21
http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp?dtmDate=10/4/2009&cid=10

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Και όπως είπε ο Λίλης.... ο ΠΑΟΚ δεν ασχολείται με μικρότερες ομάδες... γιατί θέλει παίκτες μας όμως δε κατάλαβα..... :twisted:

........Auto merged post: viardon πρόσθεσε 2 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μή λες πολλά εκτίθεσαι...

Δεν είστε όλοι υπέρ της πρόσληψης Γκαγκάτση.....
Υπάρχουν και άλλοι περα απο τα πρόβατα....

Αντι να μου δειχνεις πρωτοσελιδα πρωταθλητη Ιουνιου:rofl:
να βαλουμε κατω τα ονοματα?
Κοτσιανικουλης
Φωτακης
Ανασταστακος
Αραμπατζης
Χαλκιας
Γλυκος
Μαλεζας
Μπαλαφας

+ αυτους απο αποδεσμευτηκαν Δαρλα,Αθανασιαδη, Γεωργιου,Κωνσταντινιδη, Λακη

Κανεις ενα κοπο να μας δειξεις και τους δικους σου?
Καιρος να το παρετε χαμπαρι..
ΔΕΝ εχετε το ειδικο "βαρος" της ομαδας που χρειαζετε για να πατε ψηλα..ουτε κανα γηπεδο μεγαλο εχετε (18.000 ειστε ολοι κι ολοι και ποιος ξερει ποτε ηταν το τελευταιο sold out), ουτε τιτλους εχετε, σφαγη μονιμη στους συνδεσμους, ατυπη διοικηση απο συνδεσμους στην ομαδα...
Αν δεν ειχες τον Γκαλη την δεκαετια του 80 δεν θα υπηρχες καν σαν σωματειο στο ποδοσφαιρο (οχι οτι υπαρχεις τωρα αλλα λεμε..)
λοιπον αυτα για τον ΑΤΙΤΛΟ αρη τα τελευταια 40 χρονια
και οπως ειπα και πριν, αντιπαλος του ΠΑΟΚ ειναι το ΠΟΚ
Μπορει να σας βολευει να υπαρχει κοντρα μεταξυ μας, αλλα δυστηχως για σας ο ΠΑΟΚ πλεον εχει ανεβασει τον πηχη..

hammer21
14-06-09, 19:25
Εφυγε ο Λακης?

Rezwalker
14-06-09, 19:28
Εφυγε ο Λακης?

Ειχα ακουσει οτι θα παει στην Καβαλα..δεν εμαθα τι εγινε τελικα:hmm:

viardon
14-06-09, 19:32
Είσαι σε υπερένταση και σύγχηση... απο το ένα στο άλλο ...
γήπεδο sold out πήχη ποκ διαρκείας φανέλες Γκάλης μπάσκετ....

Η μέρα φεύγει ο Johny έρχεται....:oneup:

........Auto merged post: viardon πρόσθεσε 3 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αντίπαλος του ΠΑΟΚ το ΠΟΚ???:rofl:
Αλήθεια φέτος πόσους βαθμούς έκοψες απο τους κάτω:hmm:
Εσύ και η Λαρισα φέτος ήσασταν οι .... των play off.

Rezwalker
14-06-09, 19:38
Παντως αν κατσει αυτο τελικα.. http://www.sport-fm.gr/article/180941
βλεπω τον viardon να μπαινει ξανα στο νημα του ΠΑΟΚ μετα απο 3 μηνες:p
Βαζω στοιχημα οτι οταν σερφαρουν για αθλητικα νεα οι αρειανοι κοιτανε πρωτα τα νεα του ΠΑΟΚ με την ελπιδα οτι θα γραφει καπου "δεν προχωρησε του Αιμαρ" και μετα του αρη τα νεα :rofl:

Υ.Γ να διευκρινισω οτι κι εγω δεν το πολυβλεπω να γινει..αλλα ποτε δεν ξερεις..αλλωστε για δανεικο τον θελουν στην διοίκηση μιας και ειναι πανακριβος..
και τον Ρεκομπα κανεις δεν περιμενε να τον δει στον Πανιωνιο αλλα να που το ειδαμε κι αυτο..

viardon
14-06-09, 19:50
Δε μου είπες αντίπαλε του ΠΟΚ πόσους βαθμούς έκοψες απο τους κάτω;;Γαργάρα....

Αλήθεια σήμερα στο μυαλό (:lol:) του κάθε οπαδού του ΠΑΟΚ τί υπάρχει;;;
Το οτι έχασε τον Αμπρέου (γιατί είχε ήδη πιστέψει οτι θα τον έπαιρνε μέσα απο έγκυρα ρεπορτάζ:rofl:) ή το σενάριο Αϊμάρ;;;:hmm:

Άσχημο ξεβράκωμα των μμε... και σήμερα τρέχουν να σηκώσουν τα παντελόνια τους... αν φοράνε βέβαια....

Και όσο για το σερφάρισμα που κάνετε και απο πού βγάζετε τις ειδήσεις, τρανό παράδειγμα η περίπτωση ΑΜΠΡΕΟΥ, άστο....
Γιατί μάλλον το φόρουμ του super-3 είναι γραφείο τύπου για σας :rofl:
Ρόμπα έγιναν οι φυλλάδες σας και κάτι τύποι σαν τον Κόλκα, τον Βασιλόπουλο κτλ κτλ και ξαφνικά ανακάλυψαν Αϊμάρ.

Εσείς όμως φταίτε γιατί γουστάρετε την τροφή που σας ταϊζουν.

Over & out :twisted:

Cris Director
14-06-09, 19:56
Ο Ολυμπιακος ειχε φερει τον Ζιοβαννι ετσι...μη λεμε οτι θελουμε.;)

Μάλλον κάποιοι άλλοι λένε ό,τι θέλουνε.

Συγκρίνεται ο Ζιοβάνι με τον Βαλέντσια?

Δεν είναι θέμα σύγκρισης ΠΑΟΚ Ολυμπιακού, μιας και είμαι Ηρακλής.

Ακόμα ανεβαίνει η μπάλα, όπως είχε γράψει και κάποιος άλλος παλιότερα, πάει σε άλλο γαλαξία στα βιντεάκια της Μπάγερν, της Ατλέτικο, της Ιντεπετιέντε και της Εθνικής Κολομβίας.

Βρες ένα τέτοιο φορ στην Ευρώπη αυτήν την στιγμή. Απλά δεν βρίσκεις.

Μόνο στην Λατινική τα βρίσκεις τέτοια φορ...
...σαν αυτό που φέρνει ο Άρης...:p

Ποτέ δεν είναι θέμα κασέ το θέμα του καλύτερου παίκτη, ούτε θέμα ομάδας που έγινε η μεταγραφή του.

Δες ας πούμε τον Αμορόσο...:p...για να μην αναφέρω τον Χατζηπαναγή, όπως οι Αριανοί αναφέρουν συνεχώς το όνομα του Γκάλη.

Ο Αντόλφο Βαλέντσια ήταν μέλος της εκπληκτικής εθνικής Κολομβίας που πρόωρα ο Πελέ την είχε παρομοιάσει με την Εθνική Βραζιλίας του 1970.

Rezwalker
14-06-09, 20:05
Κοίτα..η αλήθεια είναι ότι σε αυτό τo θέμα δεν είμαι ευχαριστημένος, και μάλιστα γι αυτό τον λόγο είμαι υπέρ της αλλαγής Santos (από την αρχή του προηγουμενου πρωταθλήματος τo έλεγα)
τι περίμενες δηλαδή εσύ να παίζω με ένα επιθετικό και να κερδίζω τις ομάδες της Aθηνας? πέρσι είχα 10 νέους παίχτες
αυτό πάμε να αλλάξουμε φέτος (την νοοτροπια κυριως) και θα κριθούμε για τα mats με τo ΡΟΚ στο πρωτάθλημα που έρχεται.
Τo γεγονός ότι στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος πέρασα τους 2 από τους 3 της Aθηνας δεν λέει τίποτα για σένα ε?
άσε τα play off..χαίρω πολύ αν είναι να παίζω με 10 παίχτες.
Τερμάτισα δεύτερος λοιπόν, άρα κοντράρισα το ΡΟΚ όχι στα λόγια.
εσύ με το -16 από τον ΠΑΟΚ απορώ πως επιχειρείς να δεις σαν αντίπαλο τον ΠΑΟΚ..
αντιπαλος σου ειναι η Ξανθη, ο Πανιωνιος κλπ κλπ

τα υπόλοιπα στο νέο πρωτάθλημα φιλε viardon :)

hammer21
14-06-09, 20:24
Μάλλον κάποιοι άλλοι λένε ό,τι θέλουνε.

Συγκρίνεται ο Ζιοβάνι με τον Βαλέντσια?

Δεν είναι θέμα σύγκρισης ΠΑΟΚ Ολυμπιακού, μιας και είμαι Ηρακλής.

Ακόμα ανεβαίνει η μπάλα, όπως είχε γράψει και κάποιος άλλος παλιότερα, πάει σε άλλο γαλαξία στα βιντεάκια της Μπάγερν, της Ατλέτικο, της Ιντεπετιέντε και της Εθνικής Κολομβίας.

Βρες ένα τέτοιο φορ στην Ευρώπη αυτήν την στιγμή. Απλά δεν βρίσκεις.

Μόνο στην Λατινική τα βρίσκεις τέτοια φορ...
...σαν αυτό που φέρνει ο Άρης...:p

Ποτέ δεν είναι θέμα κασέ το θέμα του καλύτερου παίκτη, ούτε θέμα ομάδας που έγινε η μεταγραφή του.

Δες ας πούμε τον Αμορόσο...:p...για να μην αναφέρω τον Χατζηπαναγή, όπως οι Αριανοί αναφέρουν συνεχώς το όνομα του Γκάλη.

Ο Αντόλφο Βαλέντσια ήταν μέλος της εκπληκτικής εθνικής Κολομβίας που πρόωρα ο Πελέ την είχε παρομοιάσει με την Εθνική Βραζιλίας του 1970.



Ποιος σου ειπε οτι εγω ειμαι γαυρος?:p
Απλα θεωρω καλυτερο παιχτη τον Ζιο.Επειδη ηταν σε μια απο τις καλυτερες κολομβιες ever δεν μου λεει κατι.
Και ο Βαιος Καραγιαννης ηταν σε μια απο τις καλυτερες ΑΕΚ ever αλλα παιχτουρα δεν τον λες.:p

xabikos
14-06-09, 20:25
Tο γέλιο πάντως έπεσε με τα "έγκυρα" ασπρόμαυρα μμε σας που σας έκαναν να πιστέψετε οτι θα πάρετε τον LOCO.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτά τα έγκυρα μέσα που αναφέρεις τελικά τα διαβάζουν οι άλλοι παρά εμείς οι Παοκτσήδες που όλοι μας ταΐζουν κουτόχορτο και πιστεύουμε ότι μας λένε. Εγώ αδιαφορώ τι γράφουν οι εφημερίδες. Όπως είμαι σίγουρος ότι ούτε καν ασχολήθηκε κανείς με τον συγκεκριμένο παίχτη. Και οι πράξεις δείχνουν ότι αν θέλουμε κάποιο παίχτη από σας τον παίρνουμε. Ο Γκρασιάν ξέρεις γιατί ήρθε με μονοετές ε; Μακάρι να βγει καλός και του χρόνου το καλοκαίρι θα πάρουμε σίγουρο πράγμα... :rofl::rofl:

Καλά όσο για το αστείο με Αιμάρ μάλλον για πρωταπριλιά μου θυμίζει!!

Cris Director
14-06-09, 20:36
Ποιος σου ειπε οτι εγω ειμαι γαυρος?:p
Απλα θεωρω καλυτερο παιχτη τον Ζιο.Επειδη ηταν σε μια απο τις καλυτερες κολομβιες ever δεν μου λεει κατι.
Και ο Βαιος Καραγιαννης ηταν σε μια απο τις καλυτερες ΑΕΚ ever αλλα παιχτουρα δεν τον λες.:p

Δεν λέει κανείς ότι είσαι Ολυμπιακός. Η σύγκριση που δεν κάνω δείχνει ότι εγώ δεν είμαι ΠΑΟΚ.

Όσο για το τελευταίο μην κρατάς το πρώτο κομμάτι της πρότασης.
Το τελείωμα μετράει.

Ο ζιοβάνι δεν έπαιξε στην καλύτερη Βραζιλία όλων των εποχών.

Ο Αντόλφο Βαλέντσια όμως έπαιξε στην καλύτερη Κολομβία, που ο Πελε την συγκρίνει με την καλύτερη Βραζιλία του 1970.

Οπότε με την εις άτοπον απαγωγή ποιο είναι το συμπέρασμα?

Συμπέρασμα : Ο Αιμάρ έρχεται δανεικός στον ΠΑΟΚ. :p

Απλά ο Ελ τρένο ήρθε Ελλάδα με ένα πόδι. Το άλλο ήταν χτυπημένο αν θυμάσαι επί Μπασκετικού προέδρου...και ΑΕΚτσή παράγοντα Γιδόπ...

viardon
15-06-09, 10:53
Κοίτα..η αλήθεια είναι ότι σε αυτό τo θέμα δεν είμαι ευχαριστημένος, και μάλιστα γι αυτό τον λόγο είμαι υπέρ της αλλαγής Santos (από την αρχή του προηγουμενου πρωταθλήματος τo έλεγα)
τι περίμενες δηλαδή εσύ να παίζω με ένα επιθετικό και να κερδίζω τις ομάδες της Aθηνας? πέρσι είχα 10 νέους παίχτες
αυτό πάμε να αλλάξουμε φέτος (την νοοτροπια κυριως) και θα κριθούμε για τα mats με τo ΡΟΚ στο πρωτάθλημα που έρχεται.
Τo γεγονός ότι στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος πέρασα τους 2 από τους 3 της Aθηνας δεν λέει τίποτα για σένα ε?
άσε τα play off..χαίρω πολύ αν είναι να παίζω με 10 παίχτες.
Τερμάτισα δεύτερος λοιπόν, άρα κοντράρισα το ΡΟΚ όχι στα λόγια.
εσύ με το -16 από τον ΠΑΟΚ απορώ πως επιχειρείς να δεις σαν αντίπαλο τον ΠΑΟΚ..
αντιπαλος σου ειναι η Ξανθη, ο Πανιωνιος κλπ κλπ

τα υπόλοιπα στο νέο πρωτάθλημα φιλε viardon :)

Τώρα το γυρίσαμε στην ανάλυση;;;; :whistle:
Ξαφνικά προέκυψε θέμα προπονητή;;;

Εγώ που έχω το χοντρό, οι επιθετικοί μου φέτος πετούσαν χαρταετό, είχα να βάλω γκόλ πόσους αγώνες δεν έχω έλληνες παίκτες είμαι latin τί έκανα με τους κάτω;;;;
Εσένα σαν νοοτροπία σου αρέσουν οι κουμπαριές και τα πάρε δώσε;;;;;

Δε σου φαίνεται περίεργο με τόσο καλη άμυνα που είχες φέτος να τρώς βροχή τα 3μπαλα απο τους κάτω;;;
Αρα εσύ ο ίδιος μικραίνεις την ομάδα σου οταν δεν "χτυπάς" στα ίσια ;) τους κάτω.

Δε μου λέει κάτι η 2η θέση γιατί πολύ απλά υπάρχουν και Play off αλλά ξέχασα ο Σάντος δε τα θέλει.... :rofl:
Για να δούμε του χρόνου αν λεω ... άν πχ είναι τα τερματίσετε 4-5-6 θα του αρέσουν του "go home go village" τα play off :hmm:

To αν θα παίζεις με 10 παίκτες είναι πρόβλημα της ομάδας σου και των παικτών σου.
Αμα μου φέρνεις τον Balboa και τον Bruce Lee και έχεις και τις εφημερίδες να τον βγάζουν πρωτοσέλιδα με κουκούλες και σκούφους (αλήθεια κανένας εισαγγελέας δε βλέπει) πρόβλημά σου το με πόσους θα παίζεις.
Αν δε σου αρέσει να μή χειροκροτάς σα λαός τέτοιες συμπεριφορές.
Αλλα ξέρω εσύ και μερικοί άλλοι εδω μέσα είστε αντίθετοι δε βρίζετe δε πίνετε δε καπνίζετε :twisted:

Αντε τις καλημέρες μου....

Cris Director
20-06-09, 16:01
http://www.sport24.gr/ast/cov/ME/MEXPAOK_b.jpg

BOFO ΘΕΜΑ ΩΡΩΝ

http://www.youtube.com/watch?v=7nUBx_x_Xvk

Es cuestión de horas para que se haga oficial y se comience a escuchar el nombre del 'Bofo' en griego. Adolfo Bautista está a punto de convertirse en jugador del equipo PAOK de la Superliga de Grecia, y con ello, poder cristalizar su sueño de estar en el balompié europeo.

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

Είναι θέμα ωρών για να γίνει επίσημη και να αρχίσει να ακούει το όνομα "Bofo" στα ελληνικά. Adolfo Bautista είναι στα πρόθυρα του να γίνει παίκτης του ΠΑΟΚ Superliga της Ελλάδας, και έτσι είναι σε θέση να ονειρεύονται σύντομα την καθιέρωσή τους στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο.

Tο βιντεάκι πάντως στο youtube φτάνει για να διακοπούν οι πτήσεις του αεροδρομίου "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" για όλην την ημέρα μόλις φτάσει Θεσσαλονίκη.

Τέτοιον παίκτη δεν έχει φέρει καμία άλλη Ελληνική ομάδα φέτος, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

johnson
20-06-09, 18:42
Καλός παίκτης φαίνεται αλλά στα περισσότερα γκολ ήταν σαν να έπαιζε αντίπαλος με τον υπολογιστή στο easy...

Linus
20-06-09, 19:25
Δεν λέει κανείς τίποτα για τον νέο μέτοχο??

Προβλέπω να γίνεται παράρτημα ο Πάοκ... :rofl::rofl:

Cris Director
20-06-09, 21:22
Δεν είναι μέτοχος.

Είναι Πληρεξούσιος μέτοχος. Είναι εικονική η κατοχή των μετοχών.

Οποιος και να ήταν στη θέση που έχει, θα του δινόταν το πληρεξούσιο για το ποσοστό αυτό. Αλλιώς δεν μπορεί να εκτελέσει τα καθήκοντα της θέσης του.

Πάντως ο παίκτης που αναφέρεται στα ξένα site ότι θα πάρετε, είναι πολύ καλός. Για τον BOFO λέω που έγραψα παραπάνω.

Κι εμείς κάναμε καλή μεταγραφή, βλέπε "Κονσταντίν Γιάκομπ" και ο Προτάσοφ θα μας κάνει καλή ομάδα φέτος για να χτυπήσουμε έξοδο OUEFA.

ΗΡΑΚΛΑΡΑ :cool:

AV4
20-06-09, 21:41
kala αποφασειστε ειμαστε παραρτημα βαζελου λογω χορηγιων βγενοπουλου παραρτημα γαβρου λογω
γκαγκατση ?
η μηπως ο ζαγορ κανει πολυ καλα την δουλεια του και σας δουλευει ολους ?

........Auto merged post: AV4 πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

φιλε ηρακληδεα ο ντικα ειναι παιχταρα αλλα για τους αλλους πιλοτους και σια δεν ξερω....

Sakoulas
21-06-09, 06:46
Και ο Πιλοτο ειναι καλος παικτης, απλα χρειαζομαστε πολλους ακομα για να πουμε οτι κατι παει να γινει. Το μονο που μου τη δινει ειναι οι μεταγραφες παικτων που ειναι επιρρεπεις στους τραυματισμους.

Ο Μπαουτιστα αν ερθει, θα ειναι η καλυτερη μεταγραφη σας, με διαφορα απο τους υπολοιπους που πηρατε ως τωρα...

xabikos
21-06-09, 23:10
kala αποφασειστε ειμαστε παραρτημα βαζελου λογω χορηγιων βγενοπουλου παραρτημα γαβρου λογω
γκαγκατση ?
η μηπως ο ζαγορ κανει πολυ καλα την δουλεια του και σας δουλευει ολους ?


Πες τα ρε φίλε. Όσες φορές και αν έχω ρωτήσει κανείς δεν δίνει απάντηση. Ας αποφασίσουν ποιανού παράρτημα είμαστε για να ξέρουμε και εμείς... :rofl::rofl:




Σου μίλησαν οι οπαδοί για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ;
«Ναι, φυσικά. Πρώτα μου είπαν ότι πρέπει να κερδίσω τον ΠΑΟΚ. Αυτό είναι κάτι ρεαλιστικό, αφού πρόκειται για ένα μεγάλο ντέρμπι. Το αντιλαμβάνομαι και θα κάνω τα πάντα για να τα καταφέρω. Στόχος μας είναι να φτάσουμε ψηλά στο πρωτάθλημα και το κύπελλο».

Από αυτά που λέει εδώ (http://www.gazzetta.gr/content/view/37884/2/). Λογικά δεν μπορεί να το έγραψαν μόνοι τους. Για την είδηση δε θα σχολιάσω κάτι μιας και είναι μια ακόμη επιβεβαίωση...

spiros81
22-06-09, 14:55
Εγώ λέω να πάμε για κανένα μπανάκι...

viardon
25-06-09, 12:19
Στις 21/06 έσπαζε το φράγμα των 5000 και σήμερα στις 25-06 είναι στις 6.539.
Από 10 λεπτά μέσο όρο για να εξυπηρετηθεί ο καθένας κατά την αγορά ή την ανανέωση των διαρκείας έχουμε και λέμε
1539*10=15390 λεπτά=265,5 ώρες=11 ημέρες :rolleyes:

Καλά πόσους υπαλλήλους έχει η παε παοκ και πόσες ώρες δουλεύουν; :lol::lol::lol:

skapetis
25-06-09, 13:39
Έ ρε ζόρι που τραβάνε κάποιοι ... :twisted: αλλά έτσι είναι, αμα είσαι μίζερος, ζητάς να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα αντί να κοιτάζεις να βελτιωθείς εσυ ο ίδιος.

άκου 10 λεπτά για να αγοράσεις ένα διαρκείας :shock: ... τι σκ@τ@, κόκαλα έχει και θέλει 10 λεπτά?

viardon
25-06-09, 14:53
Αν είχες πάρει ποτέ σου διαρκείας ίσως και να ήξερες.
Αλλά για να μή σε ζορίσω θα αναφέρω επιγραμματικά κάποια πράγματα.
Επιλογή θέσης
Επιβεβαίωση θέσης (δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο δε γίνεται σε εσάς και απλά σας στοιβάζουν σαν πρόβατα)
Πληρωμή
Εκδοση απόδειξης
Άντε κάντο εσύ σε 2 λεπτά ....
Το θέμα κύριε δεν είναι αν το κάνουν σε 5-6-7-8 λεπτά.
Αλλού είναι το θέμα... και το ζόρι μάλλον το τραβάτε εσείς...
Κανένας απο τη διοίκησή μας, και κυρίως ο πρόεδρος, δεν έστειλε επιστολές στους κατόχους διαρκείας.
Αλήθεια πέρσυ 20.000 δεν είχατε;;; Γιατί μόνο 14.000 επιστολές;;;
Τα 6.000 ήταν υπουργικά... εε χορηγικά ήθελα να πώ;;;;
Και όσο για τις κατσίκες .... η δικιά μας μια χαρά είναι... η δικιά σας τί κάνει...
Γιατί όλες οι μεταγραφές σας που "ανακοινώνονται" αρχικά έχουν μία τάση να μεταλλάσσονται :whistle:

skapetis
25-06-09, 19:12
Α, και να μην ξεχάσω ... οι 11 μέρες που υπολογίζεις, είναι για 1 υπάλληλο.

Κάνε ένα κόπο να δεις αθλητικά στην ΕΤ3 το βράδυ.

Αν δείξει τα ίδια ρεπορτάζ με το απόγευμα (πολύ πιθανό), θα δεις πόσα άτομα δουλεύουν ....

Και θα σου φύγει η καούρα :rofl::rofl::rofl:

Τέλος η τζάμπα ψυχανάλυση :twisted:

xabikos
25-06-09, 20:19
Καλά είμαι σίγουρος ότι ούτε ο Ζαγοράκης δεν ξέρει τόσο καλά τα νούμερα. Από εδώ και πέρα όταν θέλω να μάθω πόσα διαρκείας έχουμε πουλήσει θα μπαίνω στο site του Σούπερ3. :p:p

Όλως τυχαίος σήμερα πήγα και εγώ και το ανανέωσα. Ειλικρινά δεν έκανα πάνω από 5 λεπτά και ήταν και μέσω πιστωτικής. Ευτυχώς μάθανε βλέπω από την περσινή ταλαιπωρία και πήρα αμέσως και το καρτελάκι. Όσο για τις απορίες που έχει ο φίλος συμπολίτης τώρα μπορείς μόνο να ανανεώσεις το διαρκείας οπότε δεν έχει να διαλέξεις θέσεις ούτε τίποτα άλλο. Επίσης υπάρχουν όλα τα στοιχεία από πέρσι οπότε δεν χρειάζεται να καταχωρηθεί τίποτα. Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τα νούμερα και ούτε νοιάζομαι. Εμένα μου αρκεί που πήρα εγώ διαρκείας και δεν θα ψάχνω. Όσο για τους χορηγούς αν πληρώνουν καλά κάνουν και παίρνουν διαρκείας. Α και κάτι τελευταίο:


Ο ΠΑΟΚ πληρώνει

Oρισμένες ιστορίες είναι καλό να γράφονται για να ξεδιαλύνονται και από όσους τους αφορούν. Τις προάλλες είχα γράψει ότι ο Λάμπρος Σκόρδας δήλωνε στη Θεσσαλονίκη ότι ως πρόεδρος του Αρη είχε σταματήσει να καταβάλλει ΦΠΑ στο ελληνικό δημόσιο επειδή το ίδιο κάνει και ο ΠΑΟΚ. Επειδή ο Σκόρδας είχε κάνει αυτή τη δήλωση και σε συνεδρίαση της Σούπερ Λίγκας κινητοποιήθηκε η εισαγγελία Θεσσαλονίκης και τον φώναξε για εξηγήσεις: πολύ λυπάμαι για τον άνθρωπο, αλλά σε αυτή τη ζωή ό,τι σπέρνεις θερίζεις! Θα ήθελα ωστόσο η εισαγγελία να δείξει την ίδια ευαισθησία και για όλους τους άλλους που δεν καταβάλλουν τον ΦΠΑ –τον οποίο σημειωτέον εισπράττουν κανονικά. Από μια πρόχειρη έρευνα μαθαίνω ότι αυτή την πρακτική ακολουθούν τρεις, ίσως και τέσσερις, ομάδες στη Σούπερ Λίγκα: δυστυχώς στάθηκε αδύνατο να τσεκάρω την πληροφορία εξαιτίας της απροθυμίας τού σχετικού γραφείου του Υπουργείου Οικονομικών που με παρέπεμψε στις τοπικές εφορίες. Κάτι μου λέει ότι οι εισαγγελείς μπορούν ευκολότερα να ζητήσουν να μάθουν τι συμβαίνει.

Το δημοσίευμα ήταν χρήσιμο και διότι, δοθείσης της ευκαιρίας, έμαθα ότι ο ΠΑΟΚ πληρώνει κανονικά τον ΦΠΑ από την ημέρα που ανέλαβε η διοίκηση Ζαγοράκη: αυτό με διαβεβαιώνει με mail που μου έστειλε την περασμένη Παρασκευή ο κ. Ανδρέας Μανδρίνος, μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ, υπεύθυνος των οικονομικών της. Με διαβεβαιώνει ότι κατά τη διάρκεια της διετούς παρουσίας της συγκεκριμένης διοίκησης έχουν αποπληρωθεί εμπρόθεσμα οι υποχρεώσεις προς το ελληνικό δημόσιο (υποχρεώσεις που αφορούν τη διετία και όχι τις προηγούμενες χρήσεις). Επίσης επισημαίνει ότι το σύνολο των χρημάτων αυτών ξεπερνά τα 6,5 εκατομμύρια ευρώ σε μετρητά.

Τώρα για τα χρέη των προηγούμενων χρήσεων και για το αν σε αυτά υπάρχει και η μη καταβολή του ΦΠΑ προφανώς και δεν χρειάζεται ο κ. Μανδρίνος, ή όποιος άλλος να πει το παραμικρό. Ο ΠΑΟΚ έχει προσφύγει στα δικαστήρια αμφισβητώντας τα. Οσοι τα ρύθμισαν και τα πληρώνουν είναι μάλλον τα κορόιδα της ιστορίας, για να μην ξεχνάμε και τον Σκόρδα που για να λέει παντού ότι δεν είναι κορόιδο κατέληξε να δίνει εξηγήσεις στον εισαγγελέα… Από το χθεσινό άρθρο του Καρπετόπουλου εδώ (http://www.sport-fm.gr/article/182175). Γιατί κατά καιρούς πολλοί λένε διάφορα...

viardon
25-06-09, 21:34
Αααα καλά που πήρες μπρός κύριε....
αλλά πόσες ώρες έχει η ημέρα;;; :rofl::rofl:
Κάτσε κάνε όσες πράξεις θέλεις και βάλε στα ρεπορτάζ όσους υπαλλήλους θέλεις
Αλλού είναι το θέμα. Τέλος τα μαθηματικά.

Όσο για τον Καρπετόπουλο κάποτε τον είχα σε κάποια εκτίμηση αλλά τελευταία πολύ χολή ρε σύ για τον Αρη... μα πολύ χολή...
Ε Κόντη;;; ;)

Καλά κάνετε και πληρώνετε....αν πληρώνετε.... αλλα ο λογαριασμός είναι μεγάλος...
"Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ"

........Auto merged post: viardon πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΥΓ τί ήθελα και μίλησα;

http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=1&sub=10&detail=T&art_id=6213
"Εγγραφο με το οποίο ζητάει 827.000 ευρώ από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ κοινοποίησε στα γραφεία του "δικεφάλου" η εταιρία "Εγνατία Ασφαλιστική"

yiapap
25-06-09, 22:01
Αν είχες πάρει ποτέ σου διαρκείας ίσως και να ήξερες.
Αλλά για να μή σε ζορίσω θα αναφέρω επιγραμματικά κάποια πράγματα.
Επιλογή θέσης
Επιβεβαίωση θέσης (δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο δε γίνεται σε εσάς και απλά σας στοιβάζουν σαν πρόβατα)
Πληρωμή
Εκδοση απόδειξης
Άντε κάντο εσύ σε 2 λεπτά ....
Το θέμα κύριε δεν είναι αν το κάνουν σε 5-6-7-8 λεπτά.
Αλλού είναι το θέμα... και το ζόρι μάλλον το τραβάτε εσείς...
Κανένας απο τη διοίκησή μας, και κυρίως ο πρόεδρος, δεν έστειλε επιστολές στους κατόχους διαρκείας.
Αλήθεια πέρσυ 20.000 δεν είχατε;;; Γιατί μόνο 14.000 επιστολές;;;
Τα 6.000 ήταν υπουργικά... εε χορηγικά ήθελα να πώ;;;;
Και όσο για τις κατσίκες .... η δικιά μας μια χαρά είναι... η δικιά σας τί κάνει...
Γιατί όλες οι μεταγραφές σας που "ανακοινώνονται" αρχικά έχουν μία τάση να μεταλλάσσονται :whistle:
'H:
Καλησπέρα κ. XXX
Θα ανανεώσετε για φέτος τα διαρκείας σας;
Ναι;
Ευχαριστώ.
20'' :whistle:

xabikos
25-06-09, 23:09
Αααα καλά που πήρες μπρός κύριε....
αλλά πόσες ώρες έχει η ημέρα;;; :rofl::rofl:
Κάτσε κάνε όσες πράξεις θέλεις και βάλε στα ρεπορτάζ όσους υπαλλήλους θέλεις
Αλλού είναι το θέμα. Τέλος τα μαθηματικά.

Όσο για τον Καρπετόπουλο κάποτε τον είχα σε κάποια εκτίμηση αλλά τελευταία πολύ χολή ρε σύ για τον Αρη... μα πολύ χολή...
Ε Κόντη;;; ;)

Καλά κάνετε και πληρώνετε....αν πληρώνετε.... αλλα ο λογαριασμός είναι μεγάλος...
"Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ"

........Auto merged post: viardon πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΥΓ τί ήθελα και μίλησα;

http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=1&sub=10&detail=T&art_id=6213
"Εγγραφο με το οποίο ζητάει 827.000 ευρώ από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ κοινοποίησε στα γραφεία του "δικεφάλου" η εταιρία "Εγνατία Ασφαλιστική"

Α όσοι δηλαδή γράφουν κατά του Αρη βγάζουν χολή ε; Αποκλείεται να είναι η πραγματικότητα δηλαδή; Και πάλι ούτε που με νοιάζει απλά έχω βαρεθεί να ακούω ότι εμείς είμαστε κρατικοδίαιτοι και σε μας κάνουν τα στραβά μάτια. Χωρίς βέβαια με αυτό να υπονοώ πως και εμείς δεν έχουμε ευνοηθεί. Αλλά σε αντίθεση με άλλες ομάδες από εμάς δεν έχασε κανένα φυσικό πρόσωπο λεφτά. Τα πήραν όλοι και με το παραπάνω. Πλέον χρωστάμε μόνο στο κράτος, το οποίο θα πάρει και αυτό ένα μεγάλο ποσό. Όσο για το τελευταίο φιρμάνι λογικό είναι τώρα που η ομάδα είναι υγιείς να θέλει ο καθένας να προσπαθήσει να πάρει τα χρεωστούμενα. Αν αυτά που αξιώνουν είναι νόμιμα θα πληρωθούν. Και τέλος όσο για τα νούμερα των εισητιρίων με αυτά ασχολούνται όσοι δεν μπορούν να ασχοληθούν με τα αγωνιστικά της ομάδας τους. Εμείς έχουμε ματς να δώσουμε σε ένα μήνα και το γήπεδο θα είναι σίγουρα γεμάτο όσα διαρκείας και αν έχουν πουληθεί μέχρι τότε. ;)

xabikos
26-06-09, 20:17
Η μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ είναι ένα βήμα παραπάνω στην καριέρα μου. Πιστεύω ότι είναι η πιο σωστή επιλογή που θα μπορούσα να κάνω.

Από τις σημερινές δηλώσεις (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/243200.html) στην παρουσίασή του. :whistle::whistle:

skapetis
30-06-09, 11:38
Δεν ξέρω τι θα κάνουν οι νέες μεταγραφές φέτος αλλά η "μεταγραφή" της χρονιάς είναι ο Σορλεν.

Μπράβο σε Ζαγοράκη-Βρύζα (και όποιον άλλο εμπλέκεται) που τον κράτησαν :oneup:

wi fi thief
30-06-09, 11:45
Δεν ξέρω τι θα κάνουν οι νέες μεταγραφές φέτος αλλά η "μεταγραφή" της χρονιάς είναι ο Σορλεν.

Μπράβο σε Ζαγοράκη-Βρύζα (και όποιον άλλο εμπλέκεται) που τον κράτησαν :oneup:

συμφωνω :oneup:

xabikos
09-07-09, 20:52
Ένα πολύ καλό άρθρο (http://www.exedrasports.gr/default.asp?pid=71&artId=29812&catId=90) του Σαμπράκου για την ομάδα μας!

alfisti
20-07-09, 15:35
καλησπέρα σε όλους !
έλειψα για μερικούς μήνες λόγο στράτευσης αλλα επανήλθα ! ;)
πήραμε διαρκείας για φέτος;

MaFiOzOs_GR
20-07-09, 17:20
καλησπέρα σε όλους !
έλειψα για μερικούς μήνες λόγο στράτευσης αλλα επανήλθα ! ;)
πήραμε διαρκείας για φέτος;


Ανανεώσαμε,ανανεώσαμε... :p

xabikos
20-07-09, 20:46
Καλώς μας ήρθες και πάλι και καλός πολίτης. Εννοείται ότι ανανεώσαμε.

viardon
20-07-09, 22:07
καλησπέρα σε όλους !
έλειψα για μερικούς μήνες λόγο στράτευσης αλλα επανήλθα ! ;)
πήραμε διαρκείας για φέτος;

Αντε καλός πολίτης welcome back ;)

wi fi thief
21-07-09, 10:27
καλος πολιτης alfisti :cool:

xabikos
23-07-09, 23:29
Εδώ (http://www.gazzetta.gr/karpetopoulos/index.php) ο Καρπετόπουλος γράφει την γνώμη του για τον φετινό ΠΑΟΚ. Μπορεί να μη μου αρέσουν αυτά που λέει αλλά νομίζω πως έχει απόλυτο δίκαιο. Και εγώ θα ήθελα να είχαμε κινηθεί λίγο καλύτερα μεταγραφικά. Ο μόνος λόγος ίσως που δεν έγινε είναι πως δεν μπορούμε να είμαστε ούτε λίγο αρνητικοί σε κάποιο ισολογισμό για να μην έχουμε πρόβλημα. Ας κάνουμε υπομονή και φέτος και βλέπουμε από του χρόνου. ;)

dimfarma
29-07-09, 09:38
Ο αγώνας Βαλερένγκα ΠΑΟΚ στο conn-x TV (http://www.gazzetta.gr/content/view/41858/73/)
οποίοι έχουν CONN-X TV μπορούν να το δουν.

MaFiOzOs_GR
29-07-09, 11:28
Ο αγώνας Βαλερένγκα ΠΑΟΚ στο conn-x TV (http://www.gazzetta.gr/content/view/41858/73/)
οποίοι έχουν CONN-X TV μπορούν να το δουν.


Και όσοι είμαστε επαρχία σε πόλη που δεν καλύπτεται από conn-x TV (και άρα δεν έχει κανέις) θα πρέπει να αρκεστούμε στο ραδιόφωνάκι... :down:

Μάλιστα... :evil:

Τουλάχιστον ας πάρουμε το διπλό να κάνουμε καλό ποδαρικό για την νέα σεζόν!

Όχι σαν κάποιο άλλο ποδοσφαιρικό σωματείο χθές! :whistle:

wi fi thief
29-07-09, 11:47
Και όσοι είμαστε επαρχία σε πόλη που δεν καλύπτεται από conn-x TV (και άρα δεν έχει κανέις) θα πρέπει να αρκεστούμε στο ραδιόφωνάκι... :down:

Μάλιστα... :evil:

Τουλάχιστον ας πάρουμε το διπλό να κάνουμε καλό ποδαρικό για την νέα σεζόν!

Όχι σαν κάποιο άλλο ποδοσφαιρικό σωματείο χθές! :whistle:

γιατι εμεις που ειμαστε σε πολη που εχει connx tv αλλα εχουμε hol? :p

δεν ξερω ποσα λεφτα παραπανω πηρε ο ΠΑΟΚ απο τον ΟΤΕ για να δωσει τα δικαιωματα και αν αυτα αξιζουνε το να αφησει την μιση ελλαδα να ψαχνεται πως θα δει το παιχνιδι...;)

μεχρι τωρα ψαχναμε ποια καφενεια εχουνε nova, τωρα θα ψαχνουμε ποιοι εχουνε conn-x 24αρα?:evil:
ωραιος ο θοδωρης, μπροστα και στην τεχνολογια, συμβαλει στην εξαπλωση του broadband στην ελλαδα :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.