PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

wi fi thief
01-09-09, 20:19
ρε γαυροβαζελοι, τολματε και τη λετε στον ΠΑΟΚ?
για διαπλοκη?
δεν πατε καλαααα....
:down:
αντε ασχοληθειτε με τον ΚΟΚΚΑΛΗ (θα πρεπει μερικοι μονο και μονο με το διαβασμα του ονοματος να ντρεπεστε, χαρτινοι) και την ξανθη, με τον βαρδινογιαννη και τον ΟΦΗ (ο Ο Ρ Ι Σ Μ Ο Σ της διαπλοκης) και μη βρωμιζετε τον ΠΑΟΚ
ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!!!
επειδη εχετε γεννηθει μεσα στη μποχα σας μυριζουνε ολα???

θα φατε καλα φετος πανω, και θα την κανετε την κολοτουμπα, μη φοβαστε

εκει που μας χρωστουσαν, μας πηραν και το βοδι... :down::down:

opener
01-09-09, 20:29
ρε γαυροβαζελοι, τολματε και τη λετε στον ΠΑΟΚ?
για διαπλοκη?
δεν πατε καλαααα....
:down:
αντε ασχοληθειτε με τον ΚΟΚΚΑΛΗ (θα πρεπει μερικοι μονο και μονο με το διαβασμα του ονοματος να ντρεπεστε, χαρτινοι) και την ξανθη, με τον βαρδινογιαννη και τον ΟΦΗ (ο Ο Ρ Ι Σ Μ Ο Σ της διαπλοκης) και μη βρωμιζετε τον ΠΑΟΚ
ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!!!
επειδη εχετε γεννηθει μεσα στη μποχα σας μυριζουνε ολα???...

------->

Τελευταία μέρα των μεταγραφών... Ο Τεν Κάτε ξυπνάει έχοντας δει σε όνειρο τον Μαρίνο. Παίρνει τηλέφωνο τον Πατέρα ζητώντας την απόκτησή του εδώ και τώρα...

Λίγες ώρες αργότερα ο Μαρίνος από τον Ατρόμητο μετακομίζει στον Παναθηναϊκό, την ίδια ώρα που ο Μουν από τον Παναθηναϊκό μετακομίζει στον ΠΑΟΚ, την ίδια ώρα που ο Αναστασάκος από τον ΠΑΟΚ μετακομίζει στον Ατρόμητο!

Τελικά στο ελληνικό ποδόσφαιρο το παρασκήνιο έχει μόνο ένα όνομα: Κόκκαλης! Ο,τι άλλο γίνεται είναι όμορφα και αγγελικά πλασμένο...

http://redduckling.blogspot.com/2009/09/blog-post_5905.html

wi fi thief
01-09-09, 20:33
διονυση, να τους την ελεγε ενας ηρακλακιας, το καταλαβαινω

αλλα να τους τη λεει ενας γαυροβαζελος για διαπλοκη, Ε ΛΕ ΟΣ!


και εμενα προσωπικα, τζαμπα μου παραθετεις τετοια blogs, δεν προκειται να τα διαβασω ;)

opener
01-09-09, 20:46
@ wi fi thief,
Ειναι πολυ βολικο για ολους να υπαρχει ενας στοχοποιημενος "κακος" με ονοματεπωνυμο.

Οσο για εμας, δεν καταλαβα που το πας το πραγμα, τι ειναι εδω δικαστηριο με τα "ενοχος, ενοχο ου ποιει"; :hmm:
Στο κατω-κατω, τι φταιω εγω (που υποστηριζω τον Ολυμπιακο) γι' αυτα που εχει ( ; ) κανει η διοικηση;
Γιατι δεν δικαιουμαι να μιλω; :what:

wi fi thief
01-09-09, 20:50
@ wi fi thief,
Ειναι πολυ βολικο για ολους να υπαρχει ενας στοχοποιημενος "κακος" με ονοματεπωνυμο.

Οσο για εμας, δεν καταλαβα που το πας το πραγμα, τι ειναι εδω δικαστηριο με τα "ενοχος, ενοχο ου ποιει"; :hmm:
Στο κατω-κατω, τι φταιω εγω (που υποστηριζω τον Ολυμπιακο) γι' αυτα που εχει ( ; ) κανει η διοικηση;
Γιατι δεν δικαιουμαι να μιλω; :what:

δεν θελω να χρησιμοποιησω το νημα του ΠΑΟΚ για να σου (ξανα)απαντησω γιατι θα παμε μακρια την κουβεντα (θα μπορουσα για μερες να γραφω για τον "περηφανο" λαο του θρυλου και για τον κοκκαλη και το εχω κανει και θα το ξανακανω αλλα οχι εδω μεσα)

εχω χιλια+ μηνυματα στο γαυροτοπικ, διαβασε τα pls :cool:

opener
01-09-09, 21:03
δεν θελω να χρησιμοποιησω το νημα του ΠΑΟΚ για να σου (ξανα)απαντησω γιατι θα παμε μακρια την κουβεντα (θα μπορουσα για μερες να γραφω για τον "περηφανο" λαο του θρυλου και για τον κοκκαλη και το εχω κανει και θα το ξανακανω αλλα οχι εδω μεσα)

εχω χιλια+ μηνυματα στο γαυροτοπικ, διαβασε τα pls :cool:

Ενταξει, να αποσυρθω και εγω λοιπον απο το αβατο του ιερου τουτου νηματος! :rolleyes:

Δεν εχω καμμια σχεση με τον "περηφανο" λαο, ουτε με τον Κ.
Επομενως οτι και να εγραφες γι αυτους, δεν θα ηταν απαντηση στις δικες μου αποριες.

subzer0
01-09-09, 23:31
Και όπως έγραψα και πιο πάνω ( είμαι και με το iPhone τώρα και δεν μπορώ να κάνω και παραθέσεις )
Ποιος τους ακούει τους καλοθελητές τώρα

George978
01-09-09, 23:40
ο παοκ εχει αναγκη αυτη τη περιοδο και εκμεταλλευεται καταστασεις και καλα κανει , ετσι θα αναδειχθει. Και οταν θα ανεβει τοτε θα δουνε που θα πανε οι "αδελφοποιησεις" , δε πειραζει δεν ειναι κακο να χρησιμοποιεις δανεικους για να ανεβεις.

Οσον αφορα για τα περσινα πλει οφ , δεν υπαρχει περιπτωση η παοκ να αφησε το βαζελο να παει ΤΣΟΥΛΟΥ , εδω ρε το χωριο τη χερενφειν δε μπορεσε να αποκλεισει και να κανει μια νικη στα φιλικα...

DOU
03-09-09, 00:21
To νεο συνθημα των παοκτσηδων μιας και σε λιγο θα εχουμε εκλογες, "ΠΑΟΚ ΠΑΣΟΚ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ"..:p:p

Rezwalker
03-09-09, 15:28
Το βρηκα σε αλλο forum:
http://www.imageshack.gr/files/ufhtgy9diys8rhjq1qom.jpg
:p

xabikos
05-09-09, 19:29
Μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη (http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&pubid=4121669) του προπονητή μας Φερνάντο Σάντος.

subzer0
06-09-09, 19:34
1959-2009: Τούμπα: Πενήντα χρόνια ζωής (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14E0O400M&extLang=)

50 χρόνια ζωής κλείνει σήμερα το γήπεδο της Τούμπας.
Βέβαια δεν μπορείς να πεις να τα χιλιάσει μια και κάποια στιγμή πρέπει να φτιαχτεί ένα καινούριο γήπεδο αλλά το σημαντικό είναι οτι το έχεις.
Μακάρι όλες οι ομάδες να έχουν την δική τους έδρα.

Και μακάρι να έχουν και χλοοτάπητα της προκοπής. :p

DOU
13-09-09, 18:47
1-1...γκελα χωρις λογο με εναν ανυπαρκτο αστερα τριπολης. Αν αρχισει παλι το συνδρομο των εκτος εδρας...

subzer0
13-09-09, 21:37
Έχω βαρεθεί να βλέπω να τρώμε τέτοια γκολ.
Και μετά αρχίζουν όλα τα άλλα.
Φταίει εκείνος , ο άλλος , παραάλλος.
Αν και δεν έιμαι τέτοιος τύπος αλλά ο Σορλέν γιατί δεν έπαιξε?

wi fi thief
13-09-09, 23:57
Αν και δεν έιμαι τέτοιος τύπος αλλά ο Σορλέν γιατί δεν έπαιξε?

Eλα ντε...! :hmm:

(σαντος+ιβιτς=love for ever :p)

DOU
14-09-09, 13:01
Ο γκαγκατσης δεν κανει σωστα τη δουλεια του,τουλαχιστον 1 μπεναλτυ επρεπε να δωθει στον παοκ.:p

hammer21
14-09-09, 13:13
Χαλασε και αυτος:p

DOU
19-09-09, 23:39
Ο Νίκος αλέφαντος μιλα για ΠΑΟΚ,metropolis,στο μικροφωνο Γιωργος Μυρτσος (http://www.youtube.com/watch?v=Zksu2gRqUEA)

Aντε πριν το ντερμπι να γελασουμε και λιγο:lol::worthy:

sakis_the_fraud
20-09-09, 09:37
http://sport24.gr/html/ent/262/ent.316262.asp

Με Κουτσιανικούλη και 4-3-3

Με τον Βασίλη Κουτσιανικούλη αντί του Σέρτζιο Κονσεϊσάο στην αρχική ενδεκάδα και με σύστημα 4-3-3 θα υποδεχτεί όπως όλα δείχνουν ο ΠΑΟΚ την Κυριακή στην Τούμπα τον Ολυμπιακό.

Ο Φερνάντο Σάντος θέλει να χτυπήσει τον αντίπαλο του στην ταχύτητα και να εκμεταλλευτεί σε αυτό το γεγονός ότι οι Βιεϊρινια και Κουτσιανικούλης είναι σαφώς πιο γρήγοροι από τα ακραία μπακ του Ολυμπιακού.

Πολύ πιθανόν είναι να αγωνιστεί και ο Ολιβιέ Σορλέν στην θέση του Βλάνταν Ιβιτς ενώ στην άμυνα ο Πορτογάλος τεχνικός θα δείξει εκτός συγκλονιστικού απρόοπτου εμπιστοσύνη σε αυτήν της Τρίπολης με Τσιρίλο-Σαβίνι στο κέντρο, τον Νίκο Αραμπατζή δεξιά και τον Άλβες Λίνο αριστερά. Στα χαφ θα παίξουν οι Φωτάκης και Γκαρσία, ενώ στην κορυφή της επίθεσης ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς.


http://sport24.gr/html/ent/466/ent.316466.asp

Χωρίς Ζαϊρί και Ντομί στην Τούμπα

Χωρίς τον Ντιντιέ Ντομί και τον Ζαϊρί θα ταξιδέψει ο Ολυμπιακός για τη Θεσσαλονίκη, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. Ο Γάλλος δεν κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα που του παρουσιάστηκε και αποκλείστηκε από την αποστολή, όπως και ο Ζαϊρί λόγω ενός αιματώματος στο πέλμα.

Εκτός είναι και οι τραυματίες Γκαλέτι, Ντάρμπισαϊρ, Μαρέσκα, Σοϊλέδης.

Επιτελους θα ξεκινησει με 2 φουριοζα χαφ, κουτσια και βιερινια.

ο μονος που δεν τρεχει στην ομαδα θα ειναι ο γκαρσια, αλλα η εμπειρια του ελπιζω πως θα τον βοηθησει στο σημερινο ματς.

απο την αλλη, τα 2 επιθετικα τους χαφ (ζαιρι και γκαλετι) θα ειναι εκτος οποτε προφανως θα αγωνιστουν οι λεοναρντο και τοροσιδης.

Ο Παοκ δεν θα εχει προβλημα να κρατησει το 0 στην αμυνα αν εμφανιστει σοβαρος στα στημενα και δεν υπαρξουν προσωπικα λαθη, το θεμα ειναι πως θα σκοραρουμε.

Αν και δεν πιστευω οτι ο Φιλομενο ειναι αυτο που επρεπε να παρει ο ΠΑΟΚ για 2η λυση, ο Σαντος πρεπει να δει οτι ο μουσλι δεν σκοραρει και να του δωσει την ευκαιρια.

ΣΑΝΤΟΣ ΞΕΚΟΛΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ ΚΑΙ ΙΒΙΤΣ.

Αντε και με την νικη!

wi fi thief
20-09-09, 10:53
http://sport24.gr/html/ent/262/ent.316262.asp



http://sport24.gr/html/ent/466/ent.316466.asp


Επιτελους θα ξεκινησει με 2 φουριοζα χαφ, κουτσια και βιερινια.

ο μονος που δεν τρεχει στην ομαδα θα ειναι ο γκαρσια, αλλα η εμπειρια του ελπιζω πως θα τον βοηθησει στο σημερινο ματς.

απο την αλλη, τα 2 επιθετικα τους χαφ (ζαιρι και γκαλετι) θα ειναι εκτος οποτε προφανως θα αγωνιστουν οι λεοναρντο και τοροσιδης.

Ο Παοκ δεν θα εχει προβλημα να κρατησει το 0 στην αμυνα αν εμφανιστει σοβαρος στα στημενα και δεν υπαρξουν προσωπικα λαθη, το θεμα ειναι πως θα σκοραρουμε.

Αν και δεν πιστευω οτι ο Φιλομενο ειναι αυτο που επρεπε να παρει ο ΠΑΟΚ για 2η λυση, ο Σαντος πρεπει να δει οτι ο μουσλι δεν σκοραρει και να του δωσει την ευκαιρια.

ΣΑΝΤΟΣ ΞΕΚΟΛΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ ΚΑΙ ΙΒΙΤΣ.

Αντε και με την νικη!

ο σορλεν (παλι) δεν θα παιξει? τι παιζει με τον γαλλο φετος?

ακυρον:


Στις προπονήσεις των τελευταίων ημερών, ο Πορτογάλος τεχνικός «έδειξε» πως θα χρησιμοποιήσει το αγαπημένο του 4 – 3 – 3, με γρήγορους παίκτες, ώστε να πιέσει από νωρίς τον Ολυμπιακό και να τον αναγκάσει σε λάθη. Για το λόγο αυτό μάλιστα, πρόκειται να αφήσει εκτός αρχικής 11αδας τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο, χρησιμοποιώντας στη θέση του τον ταχύτατο Βασίλη Κουτσιανικούλη. Οι παίκτες που θα ξεκινήσουν στο αποψινό ντέρμπι θα είναι, πιθανότατα, στο τέρμα ο Χαλκιάς, στην άμυνα (από δεξιά προς τα αριστερά) οι Αραμπατζής, Σαβίνι, Τσιρίλο, Λίνο, στα χαφ Πάμπλο Γκαρσία, Φωτάκης, Σορλέν, ενώ στην επίθεση τον Ζλάταν Μουσλίμοβιτς, ο οποίος θα αγωνιστεί στην κορυφή, θα πλαισιώσουν οι Βιεϊρίνια και Κουτσιανικούλης.

http://www.sport-fm.gr/article/195787

επιτελους!

οσο για τον φιλομενο ας ξεκινησει με μουσλι και αν δεν τραβηξει, τον βαζει στο β'

DOU
20-09-09, 15:51
Αν δεν καταφερει ο παοκ να κερδισει αυτον τον οσφπ που κατεβαινει με ενα σωρο απουσιες τοτε ας παρουν τα βουνα να φυγουν οι παοκτζηδες.:p

subzer0
20-09-09, 23:44
Κάτι γίνεται , κάτι δεν πάει καλά.
Εντάξει ο Ολυμπιακός είχε 10 αμυντικογενείς ποδοσφαιριστές.
Εντάξει ο Σάντος ξεκίνησε καλά την ομάδα με τους γρήγορους μπροστά.
Αλλά μετά τι?
Βάλαμε το γκολ και τέλος.
Γιατί δηλαδή είχαμε τους γρήγορους , για να κάθονται πίσω από το κέντρο?
ΟΚ είχε απουσίες ο Ολυμπιακός στο δημιουργικό κομμάτι.
Εμείς είχαμε απουσίες στην άμυνα.
Και από αυτό χάσαμε.
Ο Ολυμπιακός γιόμες έκανε και πήρε όλες τι κεφαλιές , δεν μπορούσε να κάνει κι αλλιώς ελλείψει δημιουργικών παιχτών.
Είναι δυνατόν να κάνει μεγάλο παιχνίδι ο Τοροσίδης σαν δεξί εξτρέμ?
Νομίζω πως με την παρούσα άμυνα το προβλήματα μας ξεκινάνε από εκεί.
- Χάνουμε όλες τις κεφαλιές.
- Διώχνουμε με γιόμες.
- Δεν ανεβάζουμε το παιχνίδι από την άμυνα.
Όλα αυτά οφείλονται σε ένα πράγμα : απουσία Κοντρέρας.

ΥΓ1. Ωραίο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.
ΥΓ2. Βάλτο εκεί ρε Φιλομένο να τελειώνουμε (όχι οτι θα αναιρούσε όλα τα παραπάνω).
ΥΓ3. Δεν μου άρεσε ο Κάκος αλλά δεν καθόρισε το αποτέλεσμα.
ΥΓ4. Όσο και αν το γράφω με τρεμάμενα χέρια "Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την νίκη του".
ΥΓ5. Στα θετικά οτι βγάλαμε ντέρμπι χωρίς αποβολή. :rofl:
ΥΓ6. Μεγάλη Παρασκευή ο Μίνος στην ΕΤ3 , Ιησούς Χριστός ο ΠΑΟΚ που ανασταίνει κάθε πεθαμένο τύπου Ντιόγκο.
ΥΓ7 και σημαντικότερο. Για την ατμόσφαιρα τι να πω?
Αν δεν ζητάς συνοδεία από το ΝΑΤΟ για να έρθεις στο γήπεδο , αν δεν προκαλείς όλη την εβδομάδα (λέγε με Σάββα) , αν δεν υπάρχουν πιο πριν Κουκουλάληδες και Χελάκηδες να σιγοντάρουν εγκλήματα τότε βλέπουμε αυτό που είδαμε.
Και δεν λέω οτι βάλαμε μυαλό. Πάλι στο μέλλον θα δούμε λαλακίες από τον κόσμο μας.
Ούτε δικαιολογώ αυτά που γίνονταν παλαιότερα.
Απλά να θυμόμαστε το πριν και το μετά και να συγκρίνουμε καταστάσεις.
Πριν αρχίσει το παιχνίδι μου στέλναν μηνύματα Ολυμπιακοί οτι θα είναι και συνεργείο της Μαλαματίνας στο γήπεδο για να μαζεύουν τα μπουκάλια.

wi fi thief
21-09-09, 00:16
Κάτι γίνεται , κάτι δεν πάει καλά.

Βάλαμε το γκολ και τέλος.
Γιατί δηλαδή είχαμε τους γρήγορους , για να κάθονται πίσω από το κέντρο?

Και από αυτό χάσαμε.
.

φταιει ο ΠΑΟΚ, δεν μου αρεσε κανενας παικτης (λιγακι ο σορλεν μονο αλλα με αυτον εχω κολλημα γενικως οποτε μπορει να ειναι και η ιδεα μου)
ο λινο με διεψευσε :oops:, ο τσιριλο δικαιωσε τον σερα φερερ

μετα το ματς βαζελος-αρης ηταν σαν να χαλασε η τηλεοραση και μας εβαλαν επαναληψη β' εθνικη κυπρου (σε σλοου μοσιον)
αν δεν κερδιζεις στην τουμπα τις μικρες ομαδες δεν πας πουθενα
τραγικη γκελα που ομως φαινοτανε οτι θα συμβει απο το 20'
ο ΠΑΟΚ μου θυμισε την ΑΕΚ του τελικου κυπελου, δεν σκοτωσε τον ετοιμοθανατο και πηγε να παρει το ματς απο το 15'
ας προσεχε, ξερουνε και αλλοι τα κολπα του ρεχαγκελ ;)
κακιστος ο κακος, ητανε που ητανε ο ρυθμος χαλια, τον διελυσε εντελως και εκνευρισε τους παντες
ηταν παντως καλυτερος του καλοπουλου που προφανως λυπαται τους ποδοσφαιριστες και τους δινει ανασες σφυριζοντας αλα γουοτερ πολο ανα 20 sec

subzer0
21-09-09, 00:23
...
ας προσεχε, ξερουνε και αλλοι τα κολπα του ρεχαγκελ ;)

Και του Σάντος θα συμπλήρωνα εγώ.
Απλά η διαφορά είναι (βλέπε Ολυμπιακός - Άλκμααρ και τώρα) οτι αυτοί είναι ψυχάρες κι εμείς πρέπει να αλλάξουμε τρόπο παιχνιδιού για να δούμε καλύτερη μπάλα.
Την λογική της εντεκάδας του Σάντος την κατάλαβα και μου άρεσε , όσο και αν βλέπω έξω από τέτοια παιχνίδια τον Κονσεϊσάο και τρελαίνομαι.
Το τι έγινε μετά το 1-0 δεν μπορώ να το εξηγήσω.

DOU
21-09-09, 02:02
Ο σαντος θα κερδισει καποιο ντερμπι επιτελους?

subzer0
21-09-09, 02:04
Να τα , να τα.


Εκτακτο Δ.Σ. από τον Ζαγοράκη!

H ήττα στο ντέρμπι προκάλεσε εκνευρισμό στους οπαδούς του ΠΑΟΚ, με λιγοστούς από αυτούς να περιμένουν μετά το παιχνίδι έξω από τα αποδυτήρια και να βάλλουν κατά δικαίων και αδίκων...

Ο Θοδωρής Ζαγοράκης πάντως θέλησε να αναλάβει... δράση και γι' αυτό το λόγο, μετά το τέλος του ντέρμπι, στις 12.30 μετά τα μεσάνυχτα(!), με τα ερωτηματικά να είναι μεγάλα για το τι πρόκειται να συζητηθεί σε αυτό το ΔΣ...

www.ethnos.gr (http://www.ethnos.gr/ethnosport/article.asp?catid=8220&subid=2&pubid=4373960)

Καλά τα αθλητικά site πήγαν για ύπνο νωρίς?

Spanos
21-09-09, 02:19
Λέτε να διώξει Σάντος και να έρθει εκλεκτός του Ρεχάγκελ;

subzer0
21-09-09, 02:20
Λέτε να διώξει Σάντος και να έρθει εκλεκτός του Ρεχάγκελ;

Ο οποίος είναι?

Spanos
21-09-09, 02:26
Ο οποίος είναι?

Ο -ίδης

subzer0
21-09-09, 02:30
Ο -ίδης

Όχι άλλα πειράματα. :p
Κάτι σε -άδης μας κάνει όμως. ;)

Έχεις ακούσει κάτι τέτοιο? Γιατί εγώ πρώτη φορά το ακούω.

Linus
21-09-09, 02:30
O Τιμούρ βρήκε ομάδα??

DOU
21-09-09, 02:32
Διωξτον,χειροτερα δεν μπορει να παει ο παοκ με οποιονδηποτε προπονητη.

wi fi thief
21-09-09, 02:33
Ο οποίος είναι?

ο κετσπα...? :p
δυο ρεχαγκελ μαζι ειναι ο τιμουρι, μεχρι και τον χαλκια μπορει να τον βαλει αμ. χαφ (οπως εκανε με δελλα στην κυπρο και με τον μικρο παπαδοπουλο στην εθν. ουρουγ... εεε στο γαυρο)

εγω στη θεση του ζαγορ θα κοιτουσα τον καραγεωργιου (αν και ειναι φουστια να κοιταει προπονητη αλλης ομαδας, δεν ειναι ολοι σαν την ξανθη να κανουνε αλλαξε ο κολιες και ο τεο δεν θα κανει τετοια κινηση πριν το καλοκαιρι...)
θεωρω οτι ο καραγεω ειναι απο τους καλυτερους ελληνες προπονητες αυτη τη στιγμη, ηρθε η ωρα του για το βημα παραπανω (χωρις να θελω να προσβαλω τον εργοτελη που μπορει να τον θεωρουμε μικρο αλλα ειναι μεγαλος σε νοοτροπια γενικως :oneup:)

Spanos
21-09-09, 02:41
Έχεις ακούσει κάτι τέτοιο? Γιατί εγώ πρώτη φορά το ακούω.

Φανταστικό σενάριο:p


ο κετσπα...? :p
δυο ρεχαγκελ μαζι ειναι ο τιμουρι, μεχρι και τον χαλκια μπορει να τον βαλει αμ. χαφ (οπως εκανε με δελλα στην κυπρο και με τον μικρο παπαδοπουλο στην εθν. ουρουγ... εεε στο γαυρο)

εγω στη θεση του ζαγορ θα κοιτουσα τον καραγεωργιου (αν και ειναι φουστια να κοιταει προπονητη αλλης ομαδας, δεν ειναι ολοι σαν την ξανθη να κανουνε αλλαξε ο κολιες και ο τεο δεν θα κανει τετοια κινηση πριν το καλοκαιρι...)
θεωρω οτι ο καραγεω ειναι απο τους καλυτερους ελληνες προπονητες αυτη τη στιγμη, ηρθε η ωρα του για το βημα παραπανω (χωρις να θελω να προσβαλω τον εργοτελη που μπορει να τον θεωρουμε μικρο αλλα ειναι μεγαλος σε νοοτροπια γενικως :oneup:)

Μου αρέσει και εμένα ο Καραγεωργίου:oneup:

albatross
21-09-09, 02:44
Μου αρέσει και εμένα ο Καραγεωργίου:oneup:

Εσύ έχεις προπονηταρά με ISO 9001. :p

subzer0
21-09-09, 02:47
Τώρα ή το Έθνος κάτι ξέρει περισσότερο ή τελικά δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω στο link που παρέθεσα.


ΥΓ Στη ΝΕΤ είπαν πως ο Ζαγοράκης έφυγε προβληματισμένος από το γήπεδο πριν από λίγο και πιθανότατα αύριο θα έχουμε εξελίξεις στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Ενημερωτικά, καμία εξέλιξη δεν θα έχουμε…

Σταύρος Κόλκας , ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ στο BLOG του στο
www.gazzetta.gr (http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=108)


Αν ισχύει και δεν ξέρουν και οι ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ τότε κάτι σημαντικό θα συμβεί.

Τίποτα παιδιά.
Μόνο ο Αγγελάρας. Αλλά αυτός θα διχάσει τέρμα τον κόσμο του ΠΑΟΚ.
Ο Καραγεωργίου και εμένα μ' αρέσει αλλά έχει δοκιμαστεί στον ΠΑΟΚ έστω και σε άλλες εποχές και δεν νομίζω να μπορείς να πείσεις τον ΠΑΟΚτση οτι είναι η κατάλληλη λύση.

subzer0
21-09-09, 17:17
Γεγονότα-κωλοτούμπες που έχουν συμβεί στον ΠΑΟΚ τους τελευταίους 2 μήνες , ανεξαρτήτου σειράς.

- Ο Ζαγοράκης παραιτείται αλλά τελικά το παίρνει πίσω.
- Ο Ζαγοράκης νευρίασε χτες με μερίδα οπαδών που αποδοκίμαζε τον Σάντος. Χτες ? Χτες ήταν λίγοι , στο παρελθόν αυτοί που κράζανε ήταν περισσότεροι.
- Ο Ζαγοράκης στηρίζει τον Σάντος μέχρι αηδίας αλλά ο Σάντος με τις φετινές εμφανίσεις δεν τον δικαιώνει. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα ή θα φύγουν και οι 2 μαζί ή κανένας. Ο Τεο πέφτει στην παγίδα που ο ίδιος πήγε να στήσει.
- Ο Ζαγοράκης είπε σε έναν μήνα θα πετάει η ομάδα αλλά δεν του άρεσε η χτεσινή εικόνα σε σημείο να θέλει να παραιτηθεί και ας λέμε οτι πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία και να μην στεκόμαστε σε 1-2 συγκεκριμένα ματς τον χρόνο. Άλλωστε 3η αγωνιστική είναι ακόμα.
- Ο Σάντος είπε οτι φέτος θα παίξουμε πιο επιθετικά. Πως?
- Ο Σάντος είπε χτες πως πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για την εμφάνιση. Πως?
- Το καλοκαίρι έμειναν παίχτες στην ομάδα με υψηλό συμβόλαιο , που όμως δημιουργούν προβλήματα , αλλά πίστευαν όλοι πως μπορούν να βοηθήσουν. Τώρα λένε πως το μετάνιωσαν όχι για την απόδοση τους αλλά γιατί πάλι δημιουργούν προβλήματα. Τελικά μπορούν να βοηθήσουν?
- Είναι 2 παίχτες που χαλάνε τα αποδυτήρια. Ο Γκαρσία? Ο Βερόν? Ο Κονσεϊσάο? Ο Μουσλίμοβιτς? Ο συνδυασμός έχει αλλάξει άπειρες φορές αλλά είναι 2.
- Ο κόσμος λέει οτι ο Ίβιτς και ο Κονσεισάο δεν κάνουν αλλά λέει και οτι χτες άργησε να τους βάλει ο Σάντος.
- Ο κόσμος λέει οτι ο Κονσεισάο γέρασε. Βέβαια γέρασε 5 μήνες από πέρυσι. Ότι λέγαμε για τον Τζόρτζεβιτς και τον Βαζέχα κάθε χρόνο. Αλλά θυμήθηκαν οτι γέρασε μετά το σκηνικό της αλλαγής του με την Χερενφεν. Πέρυσι το 80% ήθελε να μείνει. Μετά από 5 μήνες γέρασε και δεν κάνει και να φύγει από τον ΠΑΟΚ άσχετα που πέρυσι είχε βγει πρώτος στα εργομετρικά.
- Ο κόσμος αποθέωνε πέρυσι τον Γκαρσία και αγρίεψε όταν το καλοκαίρι ακούστηκε οτι φεύγει. Τώρα δεν τον θέλουμε ούτε αυτόν.
- Και ο Μουσλίμοβιτς ήταν αλάνι. Τώρα πρέπει να φάει πάγκο.
- Ο Ζαγοράκης παραιτείται για τον κόσμο που κράζει αλλά κράτησε κάποιους παίχτες γιατί ο κόσμος τους ήθελε.
- Ο κόσμος θέλει αποτελέσματα αλλά θέλει να βλέπει και μπάλα.
- Ο κόσμος θέλει να βλέπει τον Κουτσιανικούλη βασικό σε γεμάτη Τούμπα , σε ντέρμπι. Είχανε πει από το προπονητικό team , βέβαια, οτι θα μπει σιγα-σιγα.
- Ο Κονσεισάο έδειρε τον Κουτσιανικούλη στην προπόνηση. Κι αυτό το μάθαμε μετά την Χέρενφεν , αλλά είχε γίνει στην προετοιμασία. Το διαδίδουν αυτοί που λένε οτι ο Κονσεϊσάο γέρασε ξαφνικά μετά το ματς με την Χερενφεν.
- Παλιά όταν οι μεγάλοι της Αθήνας παίρνανε οτι καλύτερο κυκλοφορούσε , από τις ομάδες που ήταν από κάτω τους ήταν μεγάλη επιτυχία. Εμείς που κάναμε το ίδιο και μάλιστα τους πήραμε ελεύθερους δεν μας κάνουν.
- Ο Βερόν δεν κάνει στον φετινό ΠΑΟΚ. Αλλά τώρα βλέπουμε οτι χρειάζεται. Αλλά είναι αδιάφορος. Αλλά πάλι μπορεί να βοηθήσει.
- Στηρίζουμε τον Ζαγοράκη για οτι κάνει αλλά μεταξύ μας μαλώνουμε γιατί οι μισοί δεν θέλουν τον Σαντος και οι άλλοι μισοί τον θέλουν. Το ίδιο και για τον Σαλπιγγίδη. Το ίδιο και για τον Αναστασιάδη.

Κουράστηκα.
Όχι να γράφω , κουράστηκα με όλες αυτές τις κωλοτούμπες.
Κουράστηκα με όλα αυτά που βλέπω τον τελευταίο καιρό.
Καλό κουράγιο ΠΑΟΚΑΡΕΣ.
Και όποιος αντέξει.

wi fi thief
21-09-09, 17:33
αν φυγει ο ζαγορακης απο τον ΠΑΟΚ θα ειναι ακομα μια ηττα για το ελληνικο ποδοσφαιρο γενικως (μετα τη φυγη του ντεμη)
δεν θελω να πω οτι οι δυο περιπτωσεις ειχαν ομοιοτητες ή αν φευγουν για τους ιδιους λογους ουτε ξερω τοσο καλα τα εσωτερικα-διοικητικα του ΠΑΟΚ
απλα θα απογοητευτω (ως ρομαντικος) γιατι θα αντιληφθω οτι τελικα δεν αλλαζει τιποτα στο ελληνικο ποδοσφαιρο...
ειναι λυπηρη αυτη η ατμοσφαιρα στον ΠΑΟΚ (αν και την ειχα προβλεψει χρονια πριν την πιθανη αλλαγη κλιματος και στον ΠΑΟΚ απλουστατα γιατι και οι οπαδοι του ειναι ελληνες, γαμωτο, και καποια πραγματα για τους ελληνες ειναι παρα πολυ προβλεψιμα για καποιον 40χρονο...)
ειδικα αμα δω ΠΑΟΚτζη να λεει οτι μικρυναμε και να συγκρινει τον μουσλι με τον σαραφη, τον φιλομενο με τον φονια, τον ιβιτς με τον βασιλακο, τον σορλεν με τον σκαρταδο και τον φωτακη με τον τουρσουνιδη θα κοψω φλεβα ρε φιλε
ΕΛΕΟΣ!!!!

DOU
21-09-09, 18:53
Καλο ειναι να μην τρεφουμε φρουδες ελπιδες και αυταπατες οτι ο Ντεμης η ο Ζαγορακης θα αλλαζαν ποτε το ελληνικο ποδοσφαιρο.Οι προθεσεις τους μπορει να ηταν/ειναι αγνες αλλα κακα τα ψεμματα αν θες να το παιξεις επαναστατης,τζε γκεβαρα του ποδοσφαιρου και εγω θα τα αλλαξω ολα,θα αλλαξω τη νοοτροπια και τα σχετικα τοτε σαν αποτελεσμα θα εχεις να φυγεις νυχτα καποια στιγμη.

xabikos
21-09-09, 20:10
Ήμουν χθες στο γήπεδο και το μόνο που πήρα ήταν μεγάλη πίκρα. Ειλικρινά αν αυτόν τον ΠΑΟΚ θέλει να βλέπει ο Ζαγοράκης τι να πω. Αυτή η εμφάνιση δεν αρμόζει γι αυτή την ομάδα. Και για μένα δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Φταίνε όλοι και πρώτα από όλα ο προπονητής που δεν έχει την ομάδα εκεί που πρέπει. Δεν επιτρέπεται να παίζεις στην έδρα σου να βάζεις γκολ στο 10 και να χάνεις το ματς. Μετά το γκολ έπρεπε να τους βάζαμε στα δίχτυα και να επιτιθόμασταν ακόμη περισσότερο μιας και έδειχναν να τα έχουν χαμένα. Άλλωστε αυτό θα έκανε ο Ολυμπιακός στην αντίστοιχη περίπτωση και πολύ σωστά. Χθες δείξαμε τελικά ότι ήμασταν μικρή ομάδα. Μπορεί να είναι σκληρό αλλά έτσι είναι. Μετά το γκολ τα στόπερ του ολυμπιακού περνούσαν το κέντρο ανενόχλητοι και ήταν θέμα χρόνου το γκολ κάτι που όλοι βλέπαμε εκτός ίσως του προπονητή μας. Το να ζητάς υπομονή και υπομονή είναι το μόνο εύκολο αλλά ο κόσμος για συνεχίσει να κάνει υπομονή πρέπει να δει ότι κάτι αλλάζει προς το καλύτερο. Και δυστυχώς κάτι τέτοιο δε γίνεται. Δηλαδή ο κύριος Σάντος πόσο καιρό θέλει για να κάνει μια ομάδα που θα έχει τους στοιχειώδης αυτοματισμούς μέσα στο παιχνίδι της. Και μη μας πει πάλι για τους παίκτες γιατί και σε μένα αν δώσουν τους παίκτες τις Μπαρτσελόνα θα πάρω το Ch L. Προσωπικά νομίζω ότι πρέπει να σκεφτεί η διοίκηση μια αλλαγή προπονητή αν όχι τώρα στο τέλος της χρονιάς. Το άρθρο του Γκίνα εδώ (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/250495.html) αποτυπώνει όλη την αλήθεια.

Και κάτι τελευταίο που θέλω να γράψω είναι ότι χθες αποδείξαμε ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με καμία ομάδα. Το ματς κύλησε σε ήρεμους ρυθμούς. Γι αυτό ας κάτσουν να σκεφτούν οι οπαδοί του Ολυμπιακού γιατί έγινε ότι έγινε πέρσι. Όταν δεν υπάρχει ξεκάθαρη πρόκληση και αφορμές δεν υπάρχουν και επεισόδια από κανέναν. Γιατί βαρέθηκα με αυτές τις ιστορίες και ότι εμείς είμαστε οι κομπλεξικοί. ;)

sakis_the_fraud
21-09-09, 20:17
Ειναι βλακεια να quot-αρεις τον εαυτο σου αλλα διστυχως οσα ειχα "δει" πριν το ματς εγιναν.


Ο Παοκ δεν θα εχει προβλημα να κρατησει το 0 στην αμυνα αν εμφανιστει σοβαρος στα στημενα και δεν υπαρξουν προσωπικα λαθη, το θεμα ειναι πως θα σκοραρουμε.

1-0 σκοραραμε με στημενο.
1-1 το φαγαμε απο προσωπικο λαθος (Τσιριλο που εχασε τον παικτη)
1-2 φαση μετα το στημενο


Αν και δεν πιστευω οτι ο Φιλομενο ειναι αυτο που επρεπε να παρει ο ΠΑΟΚ για 2η λυση, ο Σαντος πρεπει να δει οτι ο μουσλι δεν σκοραρει και να του δωσει την ευκαιρια.
αν το ειχε βαλει θα ταν ο πρωτος μαγκας. τωρα ειναι αλλος ενας στον παγκο (για τους αλλους)...


ΣΑΝΤΟΣ ΞΕΚΟΛΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ ΚΑΙ ΙΒΙΤΣ.
επιτελους ειδαμε εναν ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΑΟΚ!



- Ο κόσμος λέει οτι ο Ίβιτς και ο Κονσεισάο δεν κάνουν αλλά λέει και οτι χτες άργησε να τους βάλει ο Σάντος.
οσοι λενε οτι αργησε να τους βαλει να πανε να δουνε το μπασκετ.


- Ο κόσμος αποθέωνε πέρυσι τον Γκαρσία και αγρίεψε όταν το καλοκαίρι ακούστηκε οτι φεύγει. Τώρα δεν τον θέλουμε ούτε αυτόν.
Μια χαρα επαιξε το παλικαρι, απλα τα πηρε με την αλλαγη. Προστιμο και τελος.


- Και ο Μουσλίμοβιτς ήταν αλάνι. Τώρα πρέπει να φάει πάγκο.
Αφου δεν τραβαει θα φαει παγκο μεχρι να βρει τον παλιο του εαυτο. δεν φταει ο ΠΑΟΚ μας που αυτος ειναι ντεφορμε. Πρεπει να παιζει ο πιο φορμαρισμενος.


- Ο κόσμος θέλει αποτελέσματα αλλά θέλει να βλέπει και μπάλα. μεχρι να γινουμε barcelona εχουμε ακομη...


- Ο κόσμος θέλει να βλέπει τον Κουτσιανικούλη βασικό σε γεμάτη Τούμπα , σε ντέρμπι. Είχανε πει από το προπονητικό team , βέβαια, οτι θα μπει σιγα-σιγα.
καλα επαιξε αν και ηταν λιγο φοβισμενος στην αρχη.

Υ.Γ. τσιριλο πανε σπιτι σου. στα 2 τελευταια ματς με 2 προσωπικα σου λαθη πεταξαμε βαθμους.

wi fi thief
21-09-09, 20:30
1-1 το φαγαμε απο προσωπικο λαθος (Τσιριλο που εχασε τον παικτη)

ο λινο δεν εχασε τον παικτη του?
και ο τσιριλο φυσικα, αλλα ο λινο τον αφησε τον αλλον και τον περασε και ουτε καν μπορεσε να τον ακολουθησει και να κανει μια προβολη για να παρεμποδισει τη σεντρα που βγηκε ανενοχλητη ;)

skapetis
21-09-09, 21:29
Δεν επιτρέπεται να παίζεις στην έδρα σου να βάζεις γκολ στο 10 και να χάνεις το ματς. Μετά το γκολ έπρεπε να τους βάζαμε στα δίχτυα και να επιτιθόμασταν ακόμη περισσότερο μιας και έδειχναν να τα έχουν χαμένα. Άλλωστε αυτό θα έκανε ο Ολυμπιακός στην αντίστοιχη περίπτωση και πολύ σωστά.

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν φταίει αποκλειστικά ο σάντος (για το "κάθισμα" της ομάδας) Αυτό το έργο το έχουμε δει άπειρες φορές στο ποδόσφαιρο (και απο τον ολυμπιακό στο CL, μην τον βγάζεις στην άκρη λες και είναι καμιά διαστημική ομάδα): Η ομάδα βάζει γκολ, νομίζει ότι τελείωσε το παιχνίδι, κλείνεται πίσω και φυσικά τα τρώει :down:

Αυτό ακριβώς έκανε ο παοκ χθες. Η πλάκα είναι ότι 5΄πριν το 1-1 το έλεγα ότι με τέτοια αγωνιστική συμπεριφορά θα το φάμε ... Αν είναι δυνατόν να βάζεις γκολ στο 10' και να νομίζεις ότι το παιχνίδι τελείωσε.

Όσον αφορά τις δύο ομάδες, ούτε εμείς ούτε ο οσφπ μου άρεσε. ομάδες χωρίς προσωπικότητα (η απόσυρση τζόρτζεβιτς θα τους στοιχίσει), χωρίς παίκτες που να κάνουν τη διαφορά και ψιλοαδιάφορο ποδόσφαιρο.

DOU
21-09-09, 21:42
O τσιριλο εσπασε πολλα νευρα και οχι μονο χθες,δλδ αυτος ο παικτης μονο να διωχνει τη μπαλα οπου φυγει φυγει ξερει? Ερχοταν η μπαλα πανω του,μπααααμ τσαρουχια,στον θεο η μπαλα.

Ετσι δεν γινεται δουλεια,καθε χρονο θα φευγουν 10 και θα ερχονται αλλοι 10. Με σαπακια δουλεια δεν κανεις,βλεπετε την ΑΕΚ,καθε χρονο 10 φευγουν 10 ερχονται,πουλα τον εναν,πουλα τον αλλον,ε στο τελος δεν μπορεις να φτιαξεις κορμο.

subzer0
23-09-09, 22:19
Αρε καήμενε ΠΑΟΚ. Έχεις τα δικά σου , έχεις και έναν διαιτητή που σφυρίζει 3 φορές αλλαγή σε πλάγιο γιατί έχει πεθάνει και δεν μπορεί να συνεχίσει για αυτό και δεν κρατάει καθυστερήσεις καθόλου.
Είναι που έχει βελτιωθεί η διαιτησία φέτος.
Αλλά εσύ καημένε ΠΑΟΚ δεν μπορείς να μιλάς για διαιτησία , γιατί πέρυσι σε σπρώχνανε όλη την χρόνια , δηλαδή στο ματς με τον Πανιώνιο στον πρώτο γύρο.

supermario
23-09-09, 22:20
Πω, πω μαγκες σας "καθαρισε" το κορακι..... Μολις ειδα το γκολ που βαλατε και εδωσε οφσαιντ!!!

Που το ειδε ο "επιστημονας";;;;;;

TermInuS
23-09-09, 22:31
:shock::shock:
Το είδα στο g4r .Αν ο σχολιαστής είναι αυτός που σχολίαζε και το live θα πρέπει να κοιτάξει λίγο τον ορισμό του offside.
Περίεργο επίσης που ο επόπτης δεν σηκώνει τη σημαία μετά από 3-4 δευτερόλεπτα (όσο φαίνεται στο replay) αλλά κάνει κίνηση προς τη σέντρα.

skapetis
23-09-09, 23:01
Τέλος ο Γκαγκάτσης. Να δούμε τώρα ποιος θα μας "σπρώχνει" με τη διαιτησία :rofl: Αλλά αν ήταν σπρώξιμο αυτό που είδαμε φέτος άσε καλύτερα, δεν θα πάρω :p

Ο δε Κύρκος ζήτησε λέει συγνώμη :rofl: . Τυχερός είναι που δεν μπορούν να του κάνουν μια αγωγή για διαφυγόντα κέρδη, γιατί θα τον άφηναν μόνο με το σώβρ@κο.

Και μετά περιμένουμε να πάει μπροστά το ελληνικό ποδόσφαιρο

xabikos
24-09-09, 00:16
Δεν παίζει που δεν παίζει καλά η ομάδα αν έχουμε και τέτοιες διαιτησίες που να σηκώσουμε κεφάλι. Αλλά δεν πειράζει εμάς μας σπρώχνει η διαιτησία όπως πέρσι γι αυτό και στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές μας έχει δώσει τόσους βαθμούς. Τι να πεις όμως το μήνυμα πιστεύω στάλθηκε από τώρα. Παναθηναϊκός πρωτάθλημα με κάθε τρόπο και Ολυμπιακός δεύτερος. Απλά γίνεται ότι γίνεται τώρα για να λένε στο τέλος της χρονιάς καλά έχεις 15 βαθμούς διαφορά και θέλεις να κάνεις και κάτι καλό; Αφού δεν έχετε ομάδα. Πολύ γνωστό το έργο.

Πολύ σωστή κίνηση να φύγει ο Γκαγκάτσης μιας και ήταν το μοναδικό θέμα που μπορούσε να φέρει διχόνοια στο κόσμο του ΠΑΟΚ. Επίσης αν πρέπει να κάνει εκαθαρίσεις ο Ζαγοράκης να τις κάνει και να διώξει όσους δημιουργούν πρόβλημα όποιοι και αν είναι αυτοί μιας και εμείς αγαπάμε τον ΠΑΟΚ και όχι τον Γκαρσία ή τον Κονσεϊσάο ή οποιονδήποτε άλλο...

hammer21
24-09-09, 01:10
Επιτελους ο Τεο καταλαβε το εγκλημα του και τον εστειλε πακετο εκει που ανηκει, στο λιμανι.:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.