PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

wi fi thief
24-09-09, 02:37
Επιτελους ο Τεο καταλαβε το εγκλημα του :oneup:


:respekt: και σε οσους οπαδους του ΠΑΟΚ συνεβαλαν σε αυτη την αποφαση με οποιοδηποτε τροπο :respekt:

ευχομαι ειλικρινα ο β. γκαγκατσης να μην ασχοληθει ξανα με το ελληνικο ποδοσφαιρο ή αν το κανει να παει εκει που ολοι φανταζομαστε οτι θα βρει στοργη και καταννοηση και που ταιριαζουνε τα χνωτα του :cool:

subzer0
24-09-09, 02:37
Ο Κύρκος λέει ζήτησε συγγνώμη. Χαχαχα.

Για όσους δεν θυμούνται ο Κύρκος πέρυσι στο Ολυμπιακός - Πανιώνιος 4-1 είχε κάνει άπειρες λαλακίες και στο τέλος του αγώνα κλαιγώταν στον παρατηρητή για να του βάλει καλό βαθμό να την γλιτώσει. Τελικά την γλίτωσε γιατί αλλιώς θα ήταν η δεύτερη τιμωρία του και θα έμενε εκτός πινάκων.

Η πρώτη του τιμωρία για να θυμίσω ήταν στο ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 0-0 στην Τούμπα. Εκεί δεν είχε δώσει πέναλτι και αποβολή στον Σπυροπουλο στο πρώτο ημίχρονο και μετά δεν είχε δώσει και ένα πέναλτι στον ΠΑΟ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αλλά όπως λένε και οι δημοσιογράφοι και οι τηλεκριτικοι διαιτησίας , φέτος ως τώρα η διαιτησία έχει παει πολύ καλά. Περάσαν και τεστ οι διαιτητές. Και μέσα σ´ αυτούς ήταν και ο Κύρκος. Ας δει κάποιος την φάση που γράφω πιο πάνω με τις επαναλήψεις στα πλάγια και σε τι κατάσταση είναι ο Κυρκος , να μου πει αν αυτός ο άνθρωπος έχει βγάλει τεστ.
Και ας δούνε και τα παιχνίδια με Αστέρα και Ολυμπιακό λίγο καλύτερα , για να μας πούνε τι γίνεται ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Κάτι τέτοιες συγγνώμες , τύπου Κύρκος , τις ακούω βερεσε.

Αλλά ξέχασα. Εμείς δεν έχουμε δικαίωμα να μιλάμε για διαιτησία. Έχουν όλοι οι άλλοι.

Burning Skies
24-09-09, 07:55
Επιτελους ο Τεο καταλαβε το εγκλημα του και τον εστειλε πακετο εκει που ανηκει, στο λιμανι.:oneup:

Αυτό πάλι από που το συμπέρανες; :hmm:

bianconero
24-09-09, 10:02
Καλημέρα στο forum,

θα ήθελα να ρωτήσω όλους όσοι θέλουν να αποχωρήσει ο Σάντος από τον πάγκο της ομάδας, ποιον προπονητή θα ήθελαν και μπορούμε να πάρουμε με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα και να πάει η ομάδα καλύτερα στο πρωτάθλημα.
Δεν είμαι κανένας φαν του, απλά είμαι υπέρ του να μην φεύγει ένας προπονητής, ενώ έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα απλά και μόνο για να γίνει η αλλαγή.
Δηλαδή πιστεύετε ότι με τον καινούριο προπονητή η ομάδα θα καταλήξει ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα απ' ότι με τον Σάντος, ή θα μπορέσει ο Κουτσιανικούλης να μπει ποιο γρήγορα στα κλίμα της ομάδας, να γίνει γρηγορότερος ο Ίβιτς και να αλλάζουν σωστή πάσα στα 2 μέτρα οι παίκτες;
Όλοι ξέραμε μετά το τέλος της περσινής χρονιάς και την κατάκτηση της 2ης θέσης, ότι δεν θα είναι εύκολο να ξανα-επαναληφθεί κάτι τέτοιο. Άρα τί, θα αλλάξουμε προπονητή για να σταματήσουν οι γκρίνιες στην Τούμπα ή για να πάρουμε πρωτάθλημα;

Dimitris_80
24-09-09, 11:07
Ναι πράγματι το γκολ έπρεπε να μετρήσει, αλλά η φάση δεν είναι τόσο καθαρή. Πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε το ανθρώπινο λάθος από το δόλο. Αν την απόκρουση την κάνει ο παίκτης του πάοκ τότε είναι καθαρά οφσάιντ ο Βιερίνια. Όμως μετά από 5-6 ριπλέι διαπιστώσαμε ότι ο τερματζής του Πανιωνίου διώχνει την μπάλα και άρα δεν τίθεται θέμα οφσάιντ. Στην ζωντανή μετάδοση του νόβα, ο σχολιαστής το πήρε χαμπάρι μετά από 10 ριπλέι...

Δε βλέπω να σχολιάζετε όμως τον μη καταλογισμό κόκκινης κάρτας σε επικίνδυνο και αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Γκαρσία που πέφτει με τις τάπες (!!!) στον αστράγαλο (!!) αντιπάλου αφού έχει φύγει (!) η μπάλα. Έπρεπε να παίζετε με 9. Επίσης κανείς δε σχολίασε το ταλέντο Παπάζογλου που σε 20 λεπτά συμμετοχής κατάφερε να κάνει 5 αβίαστα λάθη και να πάρει μια πεντακάθαρη κόκκινη μετά από αντιαθλητικό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

Από την φετινή σας ομάδα αυτός ο Βιερίνια μόνο είναι παικταράς και μπράβο του. Για τους άλλους απλά θα φανώ διακριτικός και θα τονίσω ότι δεν παίζουν την μπάλα που ξέρουν, γιατί μπάλα ξέρουν. Πιστεύω ότι έχετε πρόβλημα ψυχολογίας και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα μέσα στο γήπεδο.

Χθες ήταν μέτριο το ματσάκι, και θα μπορούσε να το κερδίσει είτε ο ένας είτε ο άλλος.

Ο Πανιώνιος πάντως θα ανέβει βαθμολογικά, δεν είναι εκεί η θέση που του αξίζει.

supermario
24-09-09, 11:19
Για τη διαιτησια, τα εγραψα και πιο πριν. Ο εποπτης-"επιστημονας" εκανε μεγαλη ανακαλυψη.

Ανακαλυψε πως μετετρεπεις γκολ κανονικο, σε οφσαιντ.

Τοσα χρονια, εχουμε βαρεθει με τα κορακια. Δεν βλεπουμε, που δεν βλεπουμε ποδοσφαιρο απο τις ομαδες μας, εχουμε και τους μαυροφορεμενους να σφυριζουν οτι θελουν.

Για μενα παντως, το καλυτερο ηταν που χθες ειδαμε το παιχνιδι, Πανιωνιοι και Παοκτζηδες διπλα-διπλα!!!
Οι Παοκτζηδες μπηκαν στην 1 (οπου υπηρχαν και Πανιωνιοι) και διπλα (στην 2) ειμασταν και αλλοι Πανιωνιοι!!! Οι θυρες επικοινωνουσαν μεταξυ τους.

Δεν ανοιξε ρουθουνι, δεν εγινε τιποτα και ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!

Φαινεται μονο το ξυλο, τα επεισοδια και το αιμα πουλαει. Αν μας βλεπουν να ειμαστε φιλικοι μεταξυ μας, δεν γραφουν τιποτα..... Ντροπη των δημοσιογραφων.

Ενα μεγαλο μπραβο και στους δυο μας!!!!! Μακαρι να βλεπαμε ολα τα παιχνιδια ετσι!

johnson
24-09-09, 12:37
Ας διώξει κάποιος τον νέο Dexter από την ομάδα σας. Είναι "σάικο" ο τύπος, δε παλεύεται.

hammer21
24-09-09, 13:22
Αυτό πάλι από που το συμπέρανες; :hmm:

Η ενσταση σου ειναι στο που ανηκει ή στο οτι θα παει εκει που ανηκει?

Να σου πω και για τα 2:

Αν ανηκει καπου ειναι στον Ολυμπιακο γιατι ειστε η μονοι ομαδα που η πλειοψηφια των οπαδων της δεν την χαλαει η προοπτικη του γκαγκατση.Καλα ουτε στον ΠΑΟΚ χαλαστηκαν καποιοι αλλα ευτυχως ηταν λιγοι.

Για το αν θα παει τελικα στον Ολυμπιακο δεν το ξερω.Μακαρι οχι, θελουμε σοβαρο πρωταθλημα.

Burning Skies
24-09-09, 13:43
Αν ανηκει καπου ειναι στον Ολυμπιακο γιατι ειστε η μονοι ομαδα που η πλειοψηφια των οπαδων της δεν την χαλαει η προοπτικη του γκαγκατση.Καλα ουτε στον ΠΑΟΚ χαλαστηκαν καποιοι αλλα ευτυχως ηταν λιγοι.


Και αυτό πάλι από που το συμπέρανες;:hmm:

hammer21
24-09-09, 13:51
Ε καλα δεν ζω σε γυαλα, εχω συναναστροφες με καμποσο κοσμο.:p

Και αν κρινω και οτι πολλοι(και στο νημα) την βρισκουν με τα χειρουργεια...

Burning Skies
24-09-09, 13:54
Ε καλα δεν ζω σε γυαλα, εχω συναναστροφες με καμποσο κοσμο.:p

Και αν κρινω και οτι πολλοι(και στο νημα) την βρισκουν με τα χειρουργεια...

Και εγώ εχω συναναστροφές με κόσμο και με αρκετούς γαύρους και δεν ξέρω πολλούς που να γουστάρουν Γκαγκάτση στην ομάδα. Ξέρω όμως πολλούς αλλόθρησκους που θέλουν να πιστευουν κάτι τέτοιο.;)

antreas9
24-09-09, 14:14
παγκόσμια πρωτοτυπία το χθεσινό σφύριγμα...
Μη διαμαρτύρεστε! θα μπείτε στο βιβλίο γκίνες!!!
οφσάιντ από κόρνερ και διώξιμο τερματόφυλακα!
(πάντως φέτος, δείχνετε χειρότεροι από περύσι, παρότι έχετε καλύτερο υλικό)!!!
σουπερμαριο,το παιχνίδι δεν το είδα , αλλά μεγάλη μαγκιά των οπαδων που αντέδρασαν τόσο σωστα!

Τουλάχιστον διώξατε έναν από τους πιο βρώμικους ανθρώπους στην ιστορία του ελλ.ποδοσφαίρου, ο οποίος και θα βρει φωλιά και στοργή, εκεί που τόσα χρόνια ανήκε!!!

supermario
24-09-09, 14:19
παγκόσμια πρωτοτυπία το χθεσινό σφύριγμα...
Μη διαμαρτύρεστε! θα μπείτε στο βιβλίο γκίνες!!!
οφσάιντ από κόρνερ και διώξιμο τερματόφυλακα!
(πάντως φέτος, δείχνετε χειρότεροι από περύσι, παρότι έχετε καλύτερο υλικό)!!!
σουπερμαριο,το παιχνίδι δεν το είδα , αλλά μεγάλη μαγκιά των οπαδων που αντέδρασαν τόσο σωστα!

Τουλάχιστον διώξατε έναν από τους πιο βρώμικους ανθρώπους στην ιστορία του ελλ.ποδοσφαίρου, ο οποίος και θα βρει φωλιά και στοργή, εκεί που τόσα χρόνια ανήκε!!!

Αυτο λεω κι εγω!!!! Και ενταξει δεν ειδες το παιχνιδι. Διαβασες πουθενα κατι;;;;

Εγω παντως οχι. Βεβαια αν ειχε πεσει ξυλο, ειχαν ανοιξει κεφαλια κτλ, θα ειχαμε σελιδες επι σελιδων οπου οι "λυπημενοι" δημοσιογραφοι θα "εκλαιγαν" για τη βια στο ποδοσφαιρο.

Αλλα οταν ειμαστε σωστοι και φιλικοι μεταξυ μας το κανετε γαργαρα, ρε λουμπινες δημοσιογραφοι....

Και παλι μπραβο στους οπαδους και των 2!

wi fi thief
24-09-09, 14:40
Αυτο λεω κι εγω!!!! Και ενταξει δεν ειδες το παιχνιδι. Διαβασες πουθενα κατι;;;;

Εγω παντως οχι. Βεβαια αν ειχε πεσει ξυλο, ειχαν ανοιξει κεφαλια κτλ, θα ειχαμε σελιδες επι σελιδων οπου οι "λυπημενοι" δημοσιογραφοι θα "εκλαιγαν" για τη βια στο ποδοσφαιρο.

Αλλα οταν ειμαστε σωστοι και φιλικοι μεταξυ μας το κανετε γαργαρα, ρε λουμπινες δημοσιογραφοι....

Και παλι μπραβο στους οπαδους και των 2!


πολυ ωραιοι, δεν το ειδα το ματς αλλα καλη η φαση με τους οπαδους
πανιωνιος και ΠΑΟΚ δεν ξεκινησαν καλα, δεν παιζουνε μπαλα (ειδα τρια ματς του καθενα φετος και δεν ενθουσιαστηκα)
ο πανιωνιος εχει πολυ καλο προπονητη, ο ΠΑΟΚ πολυ καλο υλικο αλλα κατι δεν παει...:whistle:
σουπερμαριε, φερναντεζ δεν βρηκες (τον βρηκε ο αρης...:whistle:) με αυτον επαιζες ωραια μπαλα :cool:

supermario
24-09-09, 14:45
πολυ ωραιοι, δεν το ειδα το ματς αλλα καλη η φαση με τους οπαδους
πανιωνιος και ΠΑΟΚ δεν ξεκινησαν καλα, δεν παιζουνε μπαλα (ειδα τρια ματς του καθενα φετος και δεν ενθουσιαστηκα)
ο πανιωνιος εχει πολυ καλο προπονητη, ο ΠΑΟΚ πολυ καλο υλικο αλλα κατι δεν παει...:whistle:
σουπερμαριε, φερναντεζ δεν βρηκες (τον βρηκε ο αρης...:whistle:) με αυτον επαιζες ωραια μπαλα :cool:

Καλα εμεις ειμαστε για κλαματα φετος.

Δεν ξερω τι παιζει. Μαλλον οσοι φορανε την φανελα μας ξεχνανε τη μπαλα!!

Ο Μπαρκογλου περσι μ' εμας, δεν εβαζε γκολ ουτε με αιτηση. Φετος με τον Λεβαδειακο σκοραρει καθε Κυριακη!!!

Εδω εχασε πεναλτι ο Ρεκομπα, τι να λεμε!!

wi fi thief
24-09-09, 15:02
Καλα εμεις ειμαστε για κλαματα φετος.

Δεν ξερω τι παιζει. Μαλλον οσοι φορανε την φανελα μας ξεχνανε τη μπαλα!!

Ο Μπαρκογλου περσι μ' εμας, δεν εβαζε γκολ ουτε με αιτηση. Φετος με τον Λεβαδειακο σκοραρει καθε Κυριακη!!!

Εδω εχασε πεναλτι ο Ρεκομπα, τι να λεμε!!

δεν εχεις κεντρο
δεν εχεις εστογιανοφ (τι ωραιος παικτης!)
κακος ο γουνδουλακης (καποτε μ' αρεσε αρκετα)
μ' αρεσει ομως ο προπονητης, πολυ καλο ονομα σε βελγιο, μπορει να σε φτιαξει

subzer0
24-09-09, 17:31
Dimitris_80 αν πιστεύεις πως πρέπει να συζητάμε για ανθρώπινο λάθος , την ώρα που ένας διαιτητής δεν μπορεί να ξεχωρίσει 2 τεντωμενα χέρια από ενα κεφάλι τότε δεν ξέρω τι να πω.
Και αυτή η καραμέλα με τα 10 ριπλέυ πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Αν χρειάζεται και ο διαιτητής ( που είναι η δουλειά του ) 10 ριπλέυ για να δει τα οφθαλμοφανη , τότε πολύ ευχαρίστως να αντικατασταθούν οι διαιτητές από τα βιντεο , για να βρει όλος ο κόσμος την υγεία του.

Για τον Γκαρσια υπάρχει λόγος να συζητάμε αν ήταν κόκκινη; Ή μήπως να πω κι εγώ πως ήθελα 10 ριπλέυ για να το διαπιστώσω; Θα παίζαμε για 2 λεπτά με 9 παίχτες , για να μην δημιουργεις εντυπώσεις. Γιατί έτσι όπως το γράφεις εύκολα κι εγώ μπορώ να γράψω πως και ο Παπαζογλου δεν θα έτρωγε κόκκινη 2 λεπτά μετά το γκολ που βάλαμε από έναν διαιτητή που μας εκνευρισε , όχι μόνο γιατί ακύρωσε το γκολ αλλά και γιατί χωρίς να μιλήσει με τον επόπτη για να δούνε τι έχει συμβεί , και αφού δείχνει σέντρα , μετά δείνει το δικαίωμα στον Πανιωνιο να βγει στην κόντρα με τους παίχτες του ΠΑΟΚ εκτός γηπέδου να πανηγυρίζουν.

Και όσο για τον Παπάζογλου , περιμένεις εσύ να τον κρίνω από ένα παιχνίδι που έπαιξε 25 λεπτά;

sakis_the_fraud
24-09-09, 17:35
τωρα αυτος ο και καλα "κυριος" Κυρκος θα παει σπιτι του η θα συνεχισει τα "χειρουργεια" σε 3-4 αγωνιστικες;;

για το ματς τι να πω...

ο βιερινια εχει παρε την φανελα σπιτι του, ο σαβινι φαινεται αξιοπιστη λυση, ο αραμπατζης ολο γιομες να φυγει η μπαλα, μαλεζας-τσιριλο τα πηγαν αρκετα καλα, αν ειχαμε και 4η αλλαγη θα ειχε φυγει και ο γκαρσια για τον παγκο αλλα εκτος του οτι δεν εχουμε 4 αλλαγες δεν εχουμε και αλλο χαφ! θα μας πει κανενας γιατι ο βερον δεν υπολογιζεται; ο κουτσιανικουλης θελει χρονο, με τις μικρες ομαδες δεν μπορει να παιζει, γιατι δεν εχει χωρους να τρεξει και να φανει. χαμενος ο ιβιτς στο πρωτο, καλα εκανε και τον αλλαξε. ο βιερινια ειναι ο μονος παικτης που φαινεται να μην επηρεαζεται απο οτι γινεται και παιζει την μπαλιτσα του. ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ. Φιλομενο βαλε ρε συ την κεφαλια να γουσταρουμε και να μην εχουμε θεματα με τα κορακια. καλα τα πηγε οσο αγωνιστηκε. καλα ο παπαζογλου οσο και να θελω να πιστεψω οτι ειναι καλος παικτης δεν μου δειχνει κατι... Α! με μουσλι τραυματια, φιλομενο τραυματια, παπαζογλου με κοκκινη ποιος θα παιξει στο επομενο ματς κορυφη; ο 1,75 βιερινια; ο Ιβιτς; Θα κανει το μπαμ με κανεναν πιτσιρικα;

γκαγκατση και πολυ εκατσες...

DOU
05-10-09, 11:43
Αντε τωρα με τον βενιζελο ευκαιρια ειναι να κανονιστουν τα χρεη και το γηπεδο..:whistle:

subzer0
05-10-09, 13:05
Για ποια ομάδα αναφερεσαι;

DOU
05-10-09, 13:41
Για ποια ομάδα αναφερεσαι;

Για τα τα ασπρα χωμματα...:hmm:

subzer0
05-10-09, 13:59
Προφανώς και στα άσπρα χώματα αναφερεσαι , γιατί εμείς γήπεδο έχουμε ( σε αντίθεση με άλλους) , χρέη σε πρόσωπα πλέον δεν εχουμε και χρέη προς το κράτος έχουμε όπως όλοι (άλλοι μάλιστα μαθαίνω πως έχουν περισσότερα από εμάς).
Άρα ενδεχομένως να γίνει κάποια ρύθμιση που προφανώς και θα αφορά όλους και όλοι θα μπορέσουν να την εκμεταλλευτούν.
Και μιλάω μόνο για ρύθμιση και όχι χάρισμα.
Γιατί είναι αστείο την σημερινή εποχή της κρίσης κάποιοι να ισχυρίζονται πως θα μπορέσει έτσι τόσο απλά να γίνει κάτι που να αφορά μόνο μια ομάδα και θα την απαλασει από τα οποία χρέη της και μάλιστα χωρίς να το μάθει κανένας.

subzer0
05-10-09, 21:33
Τι να κάνω τώρα? Να το ρίξω στο χαβαλέ?
Γεια σου ρε Σαντος Μουρίνιο που βάζεις κεντρικό αμυντικό για σεντερ-φορ και κερδίζεις το παιχνίδι.
Δεν θέλαμε - ο κόσμος - τον Μουν. Λες και έχουμε δεξί μπακ.
Τουλάχιστον πέρυσι βλέπαμε και καμμιά κόκκινη , κανά μπουκέτο , λίγα νεύρα. Φέτος ούτε από αυτά δεν έχουμε.

Έλα μωρή ΠΑΟΚαρα τρελανε μας.

subzer0
08-10-09, 02:11
Επειδή έλειπα τις προηγούμενες μέρες ένα video για τα 6 αδικοχαμένα παιδιά που άφησαν την ζωής του στα Τέμπη 10 χρόνια πριν (4/10/1999) κατά την επιστροφή τους από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

ΠΑΟΚ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ (http://www.youtube.com/watch?v=nzYLGxGk7Sw)

R.I.P.

Όχι τίποτα άλλο γιατί κάποιοι δεν βάζουν μυαλό με τίποτα.

MaFiOzOs_GR
08-10-09, 03:11
Επειδή έλειπα τις προηγούμενες μέρες ένα video για τα 6 αδικοχαμένα παιδιά που άφησαν την ζωής του στα Τέμπη 10 χρόνια πριν (4/10/1999) κατά την επιστροφή τους από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

ΠΑΟΚ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ (http://www.youtube.com/watch?v=nzYLGxGk7Sw)

R.I.P.

Όχι τίποτα άλλο γιατί κάποιοι δεν βάζουν μυαλό με τίποτα.

Πολύ σωστός subzero! :oneup:

Δυστυχώς πολύ δύσκολα θα εξαφανίσουμε τα ζώα από την ομάδα μας... :evil:
Ευτυχώς όμως τους έχουμε εκδιώξει από το ναό μας...

supermario
08-10-09, 09:26
Πολύ σωστός subzero! :oneup:

Δυστυχώς πολύ δύσκολα θα εξαφανίσουμε τα ζώα από την ομάδα μας... :evil:
Ευτυχώς όμως τους έχουμε εκδιώξει από το ναό μας...

Παιδια, πρεπει να κανετε κατι.

Πριν 2 βδομαδες λεγαμε για το παιχνιδι που παρακολουθησαμε παρεα και οτι τα ΜΜΕ δεν το εγραψαν πουθενα.

Ειναι κριμα ν' "ακυρωνουμε" με πραξεις εξω απο καθε λογικη, οτι καλο εχουμε καταφερει.

johnson
08-10-09, 19:25
Ο Ζαγοράκης, παραιτήθηκε. Πάει και αυτός... :(

http://www.sport-fm.gr/article/198672

subzer0
08-10-09, 19:36
Και επίσημα

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14GQFI9J2&extLang=

Καλά τα κατάφεραν αυτοί που φορούσαν κράνη για να μην φαίνεται το πρόσωπο τους αλλά ταυτόχρονα είχαν διακριτικά του ΠΑΟΚ.

DOU
08-10-09, 19:43
Και επίσημα

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14GQFI9J2&extLang=

Καλά τα κατάφεραν αυτοί που φορούσαν κράνη για να μην φαίνεται το πρόσωπο τους αλλά ταυτόχρονα είχαν διακριτικά του ΠΑΟΚ.

Δεν ειναι σιγουρο οτι η παραιτηση εχει σχεση με τα χθεσινα.

viardon
08-10-09, 19:44
Βρωμούσε εδώ και καιρό οτι ήθελε να την κάνει
Αυτή του η κίνηση, συγνώμη, αλλα εμένα δε μου λέει τίποτα.
Επρεπε να αναλάβει δράση η γνωστή "ομάδα" για να βγεί να παραιτηθεί μετά ο κυρ Λίλης;;;
Αν είχε παντελόνια ας την έκανε με το κεφάλι ψηλά.
Ας μην έβαζε μπροστά τους γνωστούς άγνωστους.

Εκτός αν και ο Θοδωράκης το αγνό παλικάρι του λαού είναι απλά άλλο ένα θύμα του βρώμικου συστήματος. (Εδω γελάμε)

subzer0
08-10-09, 19:48
Δεν ειναι σιγουρο οτι η παραιτηση εχει σχεση με τα χθεσινα.

Δεν νομίζω να έχει σχέση με κάτι άλλο.


Βρωμούσε εδώ και καιρό οτι ήθελε να την κάνει
Αυτή του η κίνηση, συγνώμη, αλλα εμένα δε μου λέει τίποτα.
Επρεπε να αναλάβει δράση η γνωστή "ομάδα" για να βγεί να παραιτηθεί μετά ο κυρ Λίλης;;;
Αν είχε παντελόνια ας την έκανε με το κεφάλι ψηλά.
Ας μην έβαζε μπροστά τους γνωστούς άγνωστους.

Εκτός αν και ο Θοδωράκης το αγνό παλικάρι του λαού είναι απλά άλλο ένα θύμα του βρώμικου συστήματος. (Εδω γελάμε)

Μπορείς να γίνει λίγο πιο σαφής?
Πόσο καιρό πριν δηλαδή ήθελε να την κάνει?
Ο Ζαγοράκης έβαλε τους κάφρους να κάνουν αυτά που έκαναν?
Γιατί να παραιτηθεί?
Γιατί δεν είχε γίνει το παραμικρό φέτος?

Spanos
08-10-09, 19:55
10 φορές έχει παραιτηθεί και ξεπαραιτηθεί με τελευταία φορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Κατάλαβε οτι ο ΠΑΟΚ ξεφούσκωσε και οτι οι επιλογές του απέτυχαν σε όλα τα επίπεδα και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, αν δε διαβάσουμε σε κάνα δίωρο οτι άλλαξε γνώμη.

viardon
08-10-09, 20:00
10 φορές έχει παραιτηθεί και ξεπαραιτηθεί με τελευταία φορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Κατάλαβε οτι ο ΠΑΟΚ ξεφούσκωσε και οτι οι επιλογές του απέτυχαν σε όλα τα επίπεδα και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, αν δε διαβάσουμε σε κάνα δίωρο οτι άλλαξε γνώμη.

I rest my case

ΥΓ. Το παραμύθι με το βοσκό και το λύκο το θυμάστε;;;;

Αν και εμένα δε με χαλάει καθόλου η παραίτησή του.
Κανένας δε θα μπορέσει να αποτελέσει ασπίδα του παοκ απο μμε.
Θα αρχισουν τα όργανα σύντομα...
Καμιά γκέλα, υπόνοιες για συμμοριτες οπαδους-δολοφονους και χρεη φτιαχνουν το τελειο παζλ...

Τα καλύτερα έρχονται :twisted:


Ακόμη πιό απλά να σου το πω;;;;;
Δε θέλω παραιτήσεις ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ θέλω γκέγκε;;;

subzer0
08-10-09, 20:06
10 φορές έχει παραιτηθεί και ξεπαραιτηθεί με τελευταία φορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Κατάλαβε οτι ο ΠΑΟΚ ξεφούσκωσε και οτι οι επιλογές του απέτυχαν σε όλα τα επίπεδα και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, αν δε διαβάσουμε σε κάνα δίωρο οτι άλλαξε γνώμη.

2 φορές το έχει σκεφτεί.
Την μια μετά τον ΠΑΟΚ - Κάκος στα play-off (συγγνώμη ΠΑΟΚ - ΠΑΟ) και την άλλη μετά τον ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός.
Και τα 2 είχαν πιο πολύ σχέση με το κράξιμο του κόσμου στον Σάντος που ο ίδιος τον στήριζε απόλυτα.
Για το ματς των play-off βέβαια προφανώς και αγανάκτησε γιατί είδε πως η προπαγάνδα των αντιπάλων του περί δήθεν εύνοιας του ΠΑΟΚ όλη την χρονιά έπιασε τόπο.

Για το ξεφούσκωμα που λες είναι αυτό που περιμένεις από πέρυσι? :rofl:
Ποιές επιλογές απέτυχαν σε όλα τα επίπεδα?
Το προπονητικό κέντρο?
Το συμμάζεμα στα οικονομικά?
Η συσπείρωση του κόσμου?
Το οτι πριν 3-4 χρόνια ο μόνος που ήθελε να έρθει στον ΠΑΟΚ ήταν ο Σαϊτιώτης και τώρα οι παίχτες του δεν θέλουν να φύγουν για κανέναν λόγο και πόσοι άλλοι θέλουν να έρθουν στον ΠΑΟΚ?
Αν είναι αποτυχημένη επιλογή πχ ο Φωτάκης ή ο Φιλομένο τότε σε άλλες ομάδες όχι παραιτήσεις θα είχαμε αλλά αυτοκτονίες.

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Viardon σε ρώτησα κάτι πιο πάνω.
Μπορείς να γίνει λίγο πιο σαφής να μάθουμε και εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες 5 πράγματα για τον ΠΑΟΚ από έναν Αρειανό.

Spanos
08-10-09, 20:17
2 φορές το έχει σκεφτεί.
Την μια μετά τον ΠΑΟΚ - Κάκος στα play-off (συγγνώμη ΠΑΟΚ - ΠΑΟ) και την άλλη μετά τον ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός.
Και τα 2 είχαν πιο πολύ σχέση με το κράξιμο του κόσμου στον Σάντος που ο ίδιος τον στήριζε απόλυτα.
Για το ματς των play-off βέβαια προφανώς και αγανάκτησε γιατί είδε πως η προπαγάνδα των αντιπάλων του περί δήθεν εύνοιας του ΠΑΟΚ όλη την χρονιά έπιασε τόπο.

Για το ξεφούσκωμα που λες είναι αυτό που περιμένεις από πέρυσι? :rofl:
Ποιές επιλογές απέτυχαν σε όλα τα επίπεδα?
Το προπονητικό κέντρο?
Το συμμάζεμα στα οικονομικά?
Η συσπείρωση του κόσμου?
Το οτι πριν 3-4 χρόνια ο μόνος που ήθελε να έρθει στον ΠΑΟΚ ήταν ο Σαϊτιώτης και τώρα οι παίχτες του δεν θέλουν να φύγουν για κανέναν λόγο και πόσοι άλλοι θέλουν να έρθουν στον ΠΑΟΚ?
Αν είναι αποτυχημένη επιλογή πχ ο Φωτάκης ή ο Φιλομένο τότε σε άλλες ομάδες όχι παραιτήσεις θα είχαμε αλλά αυτοκτονίες.


Οι επιλογές που απέτυχαν είναι

Σάντος

Γκαγκάτσης

Κόσμος

Ομάδα

αν εσύ είσαι ικανοποιημένος απο τις μεταγραφές που κάνατε και απο το θέαμα που προσφέρει ο ΠΑΟΚ εμένα μου περισσεύει εκτός αν κάποιοι εννοούν οτι το να πρωταγωνιστείς είναι η 7η θέση, να χάνεις τα παιχνίδια με κατεβασμένα χέρια και να παίρνεις Χ με χαρισμένη κόκκινη στο Περιστέρι.

Όσο για το αν οι παίκτες παρακαλάνε να έρθουν στον ΠΑΟΚ, δεν είδαμε να πέρνετε και κανένα σοβαρό παίκτη εκτός αν θεωρείς σοβαρούς τους Μούν, Φιλομένο, Φωτάκη

Το τελευταίο παραμύθι που σας πούλησε είναι που ζήτησε....5000 εισιτήρια για το ΟΑΚΑ γνωρίζοντας οτι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα αφού η Αστυνομία δε πρόκειται να δεχτεί, ούτε φυσικά ο Παναθηναικός να δώσει 5000 εισιτήρια.

Dimitris_80
08-10-09, 20:22
Παραίτηση Γκαγκάτση... Παραίτηση Ζαγοράκη...

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΣΑΝΤΟΣ.

Έτσι είναι αν δεν έχεις ομάδα. Και πέρσι αγαπητοί συμπολίτες δεν είχατε ομάδα απλά ήσασταν πολύ τυχεροί (πόσα ματς πήρατε στο 90φεύγα; ) και είχατε τρελή αβάντα από διαιτησία... Ε δεν είναι κάθε μέρα πασχαλιά...

Τώρα ποιος αναλαμβάνει διοίκηση;

viardon
08-10-09, 20:31
Προς Θεού μή φύγει ο ΣΑΝΤΟΣ :evil:

subzer0
08-10-09, 20:34
Οι επιλογές που απέτυχαν είναι

Σάντος

Γκαγκάτσης

Κόσμος

Ομάδα

αν εσύ είσαι ικανοποιημένος απο τις μεταγραφές που κάνατε και απο το θέαμα που προσφέρει ο ΠΑΟΚ εμένα μου περισσεύει εκτός αν κάποιοι εννοούν οτι το να πρωταγωνιστείς είναι η 7η θέση.

Όσο για το αν οι παίκτες παρακαλάνε να έρθουν στον ΠΑΟΚ, δεν είδαμε να πέρνετε και κανένα σοβαρό παίκτη εκτός αν θεωρείς σοβαρούς τους Μούν, Φιλομένο, Φωτάκη

Σάντος : μήπως μας έβγαλε δεύτερους πέρυσι? Το οτι φέτος δεν ξεκινήσαμε καλά δεν μου λέει κάτι. Άλλωστε άλλοι που ξεκίνησαν καλά έχουν χρίσει τον εαυτό τους από τώρα πρωταθλητές. :whistle:

Γκαγκάτσης : ήρθε κάθισε 2 μήνες πήρε τα μπογαλάκια του και έφυγε. Αναγνώρισε ο Ζαγοράκης το λάθος του και το διόρθωσε.

Κόσμος : δεν διορθώνονται όλα με την μια και ειδικά οι ΠΑΟΚτσήδες. Βήματα όμως έγιναν.

Ομάδα : ποιό είναι το κακό? Οτι βγήκαμε δεύτεροι? Για φέτος? Έσυ είσαι ήδη πρωταθλητής?

Δεν θέλω να ακούω για θέαμα. Please.
Μόνο ο Εργοτέλης προσφέρει θέαμα ως τώρα.
Εσύ έβαλες βασικό στην ομάδα σου παίχτη που πήρες από την Β' Εθνική.
Εγώ πήρα οτι καλύτερο από τις ομάδες που ήταν κάτω από μένα (εκτός του Μουν που ήταν από ομάδα κάτω από μένα αλλά δεν ήταν ότι καλύτερο.
Το αν θα βγουν ή όχι θα το δείξει ο καιρός.
Άλλωστε μετά τα περυσινά ποσοστά επιτυχίας οτιδήποτε δεν πιάσει φέτος θα είναι άξιο αναφοράς από τους αντιπάλους μου.
Άλλωστε δεν έχω τα λεφτά να πάρω έναν Σισέ.

Απλά να σου θυμίσω πως σε αυτούς που θέλουν να έρθουν είναι και ο Σαλπιγγίδης μέσα. :whistle:



Παραίτηση Γκαγκάτση... Παραίτηση Ζαγοράκη...

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΣΑΝΤΟΣ.

Έτσι είναι αν δεν έχεις ομάδα. Και πέρσι αγαπητοί συμπολίτες δεν είχατε ομάδα απλά ήσασταν πολύ τυχεροί (πόσα ματς πήρατε στο 90φεύγα; ) και είχατε τρελή αβάντα από διαιτησία... Ε δεν είναι κάθε μέρα πασχαλιά...

Τώρα ποιος αναλαμβάνει διοίκηση;

3 ματς πήραμε στο 90!!!!!!!!!!!!!! Έλεος.
Και ποιός έχει ομάδα δηλαδή?
Και σε ποια παιχνίδια είχαμε τρελή αβάντα από την διαιτησία πέρυσι? Για θύμισε μου?
Γιατί το έχω ρωτήσει πολλές φορές αλλά απάντηση δεν έχω πάρει ποτέ μα ποτέ.

BTW Πρόεδρος ο Βρύζας.

Linus
08-10-09, 20:39
Τι μόδα είναι αυτή με προέδρους ποδοσφαιριστές?

xabikos
08-10-09, 21:14
Τώρα διάβασα την είδηση και δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η εξέλιξη. Φυσικά και η παραίτηση δεν έχει καμία σχέση με τα χθεσινά γιατί για τα χθεσινά δεν φταίει ούτε η ΠΑΕ ούτε κανένας από τον επίσημο ΠΑΟΚ. Οι σύνδεσμοι ναι, φέρουν ευθύνη γιατί πιθανόν να ξέρουν ποιοι είναι. Γι αυτό και οι σύνδεσμοι με αυτή τη μορφή πρέπει να κλείσουν γιατί δεν προσφέρουν τίποτα. Θα χαρώ πολύ να κάνει η ομάδα μου την αρχή.
Για να επιστρέψω στον Ζαγοράκη νομίζω πως είναι τελείως λάθος η κίνηση του. Φεύγει χωρίς να εξηγήσει τίποτα και αυτό είναι το χειρότερο. Είχε την καθολική υποστίριξη του κόσμου γιατί πάντα τα έλεγε όλα. Τώρα με τον τρόπο που φεύγει κινδυνεύει να χαρακτηριστεί ως αυτός που εγκατέλειψε την ομάδα στα δύσκολα και το έβαλε στα πόδια. Αν δεν βγει αύριο να πει φεύγω γι αυτό και αυτό θα υποβαθμιστεί πολύ στα μάτια τον περισσοτέρων και στα δικά μου. Ο κόσμος πίστεψε πάρα πολύ σε αυτόν και τώρα είναι σχεδόν σαν να τον προδίδει. Όσο γι αυτό που ακούγεται για τον Βρύζα δε νομίζω πως κάνει για την θέση. Είναι πιο ήπιων τόνων και δεν έχει την καθολική αποδοχή του Ζαγοράκη. Ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει αλλά σήμερα μου φαίνεται κάναμε αρκετά βήματα πίσω.

Υ.Γ. Ρε Sub πως μπορείς και ασχολείσαι με τους ανύπαρκτους. Αν τους ρωτήσεις αυτούς θα σου πουν πως προτιμούν να μας δουν να πέσουμε στη Γ εθνική παρά να πάρουν ένα πρωτάθλημα!! ;)

subzer0
08-10-09, 21:24
....

Υ.Γ. Ρε Sub πως μπορείς και ασχολείσαι με τους ανύπαρκτους. Αν τους ρωτήσεις αυτούς θα σου πουν πως προτιμούν να μας δουν να πέσουμε στη Γ εθνική παρά να πάρουν ένα πρωτάθλημα!! ;)

Βασικά τώρα είδα πως ο Άρης πέρυσι είχε πάρει 4 νίκες και ένα Χ στο 90+... :rofl:

Επίσης είναι αυτοί που συντηρούν την προπαγάνδα της εύνοιας από την διαιτησία πέρυσι (οι μισοί δηλαδή) και είναι οι ίδιοι που στον πρόσφατο αγώνα Πανιώνιος - ΠΑΟΚ , είδαν ανθρώπινο λάθος σε μια φάση που ένας διαιτητής δεν μπορεί να ξεχωρίσει 2 χέρια από ένα κεφάλι και ταυτόχρονα είδαν οτι μας χαρίστηκε ο διαιτητής σε μια φάση στο 90+ που δεν έβγαλε κόκκινη στον Γκαρσία.
Σαν να λένε δηλαδή , "να η εύνοια στον ΠΑΟΚ συνεχίζεται και φέτος".

bianconero
08-10-09, 21:47
Πρόεδρος ο Βρύζας - Αίτια και αφορμές της παραίτησης


Την προεδρία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ αναλαμβάνει ο Ζήσης Βρύζας, μετά την αιφνιδιαστική παραίτηση του Θόδωρου Ζαγοράκη. Του το ζήτησε ο ίδιος ο Ζαγοράκης, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Βιολίδης, Μανδρίνος, Ποικιλίδης, Μηλιωρίδης κι εκείνος αποδέχτηκε. Λίγο πριν, στη διάρκεια της έκτακτης σύσκεψης που έγινε στα γραφεία της ΠΑΕ, οι τέσσερις είχαν εκφράσει την επιθυμία να παραιτηθούν και αυτοί, αλλά αποφάσισαν τελικά να παραμείνουν στις θέσεις τους, μετά από παράκληση του Ζαγοράκη.
Οσον αφορά τώρα τα αίτια και τις αφορμές της παραίτησης του Θόδωρου Ζαγοράκη, το ρεπορτάζ του "ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ" αναφέρει τα εξής:
Το γυαλί είχε αρχίσει να ραγίζει επικίνδυνα μετά τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ στο Γιουρόπα Λιγκ από τη Χέρενφειν. Ο αποκλεισμός κόστισε ψυχολογικά στον Ζαγοράκη, ο οποίος πόνταρε στη συμμετοχή του ΠΑΟΚ σε όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, όχι μόνο για να ανασάνει οικονομικά η ΠΑΕ, αλλά και για να "ανέβει επίπεδο", όπως έλεγε, η ομάδα. Εκτοτε, πολλές φορές οι στενοί συνεργάτες του τον είχαν ακούσει να αναρωτιέται: "Τώρα, τι κάνουμε εμείς εδώ πέρα;..."
Στη συνέχεια ο Ζαγοράκης κάμφθηκε ακόμη περισσότερο ψυχολογικά, όταν διαπίστωσε ότι ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί "να τα βάλει" με τους δύο "μεγάλους" της Αθήνας, τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναικό. Αυτή η διαπίστωση, σε συνδυασμό με την παραίτηση του Βασίλη Γκαγκάτση, του δημιούργησαν την αίσθηση ότι ο ΠΑΟΚ βαδίζει ολοταχώς σε μια χαμένη χρονιά. Πολύ συχνά ζητούσε, τον τελευταίο καιρό, από τους συνεργάτες του: "Παιδιά, να είναι όλα εντάξει στην ΠΑΕ, να είναι όλα τακτοποιημένα, να είναι έτοιμα, γιατί μπορεί να χρειαστεί να φύγουμε..."
Πολύ πρόσφατα, ήρθε να τσακίσει, στην κυριολεξία, το ηθικό του ένα προσωπικό πρόβλημα, το οποίο πιθανότατα έπαιξε τελικά κι αυτό τον ρόλο του ώστε να αποφασίσει να απαγκιστρωθεί από τον ΠΑΟΚ. Ο Θόδωρος Ζαγοράκης είναι ένα από τα πολλά "θύματα" του "λουκέτου" των δύο εταιριών της ΑΣΠΙΣ ΠΡΝΟΙΑ (του Παύλου Ψωμιάδη), καθώς είχε επενδύσει, σε διάφορα προγράμματα, ένα συνολικό ποσό πολλών εκατομμυρίων ευρώ...
Ομως, η αφορμή που ξεχείλισε το ποτήρι, δόθηκε με τα προχθεσινά απαράδεκτα γεγονότα στη Σουρωτή. Ο Ζαγοράκης αισθάνθηκε προδομένος και ταυτόχρονα εκτεθειμένος. Προδομένος γιατί είχε πάρει κατ΄επανάληψη υποσχέσεις ακόμη και από τους πιο φανατικούς οπαδούς του ΠΑΟΚ ότι δεν θα δημιουργήσουν ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Και εκτεθειμένος γιατί η κοινή γνώμη σχημάτισε την εντύπωση ότι, παρά τη δυναμική του, την αποδοχή του από τον κόσμο του ΠΑΟΚ και την εμβέλεια του ονόματός του, δεν κατόρθωσε να απαλλάξει τον ΠΑΟΚ από τους λίγους αλήτες, τα λίγα κακοποιά στοιχεία, τους λίγους ανεγκέφαλους...

Η διοίκηση, με επικεφαλής πλέον τον Ζήση Βρύζα, θα συνεχίσει το έργο της, με απώτερο σκοπό να παραδώσει ομαλά την ΠΑΕ στην καλύτερη δυνατή διάδοχη κατάσταση, όταν αυτή προκύψει. Μάλιστα, τα ίδια τα μέλη της λένε ότι πρέπει να καταβάλουν κάθε προσπάθεια ώστε να βρεθεί κάποιος ισχυρός, σοβαρός και φερέγγυος επενδυτής.
Οσο για τον Ζαγοράκη, κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει εντελώς το ενδεχόμενο της επανόδου του, όταν ηρεμήσει ή μεταπειστεί από κάποιους δικούς του ανθρώπους, φαίνεται πάντως ότι αυτή τη φορά η παραίτησή του είναι οριστική και αμετάκλητη...

Πηγή: Δικέφαλος του Βορρά (http://www.dikefalos.com.gr/index.php?module=News&func=display&sid=130)

subzer0
08-10-09, 23:58
Είναι νόστιμη η σάρκα μας;


Θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω όσο πιο ψύχραιμα γίνεται, αυτό που συνέβη σήμερα. Είναι μία είδηση που γράφει ιστορία, αφού ο σημαντικότερος παράγοντας της σύγχρονης ιστορίας του ΠΑΟΚ μας αποχαιρέτησε.


Ο Θοδωρής Ζαγοράκης είναι αμετάπειστος. Δεν χρειάζεται να πάει κανένας στο σπίτι του να τον μεταπείσει. Αφήστε τον να ζήσει λίγο οικογενειακή γαλήνη.
Τον κατεβάσαμε θυμάμαι από το αεροπλάνο – σχεδόν – για να γίνει πρόεδρος του ΠΑΟΚ. Ούτε γαμήλιο ταξίδι δεν πρόλαβε να πάει.
Η αλήθεια είναι πως δεν – μας – άντεξε και συμπεριλαμβάνω τον εαυτό μου μέσα. Και γιατί να μας αντέξει άλλωστε; Θα ακούσει κανένα ευχαριστώ μήπως;
Στο τέλος θα έχει και αυτός το τέλος του Ντέμη Νικολαϊδη στην ΑΕΚ, έχοντας μάλιστα έναν πολύ πιο απλοϊκό τρόπο διοίκησης από τον πρώην πρόεδρο της ΑΕΚ.
Η ουσία είναι μία και πρέπει να την καταλάβουμε, γιατί δεν καταλάβαμε όταν έπρεπε.
Ο ΠΑΟΚ τρώει τη σάρκα του γιατί απλούστατα του συμπεριφέρονται πολλοί σαν να είναι υποχρεωμένος απέναντί του.
Θα μου πει κάποιος, γιατί έφυγε ο Ζαγοράκης.
Γιατί απλούστατα δεν θεωρεί πως το έδαφος είναι πρόσφορο για κάτι καλό. Γιατί θεωρεί πως η μιζέρια είναι ανίκητη.
«Είναι δικός μας άνθρωπος και τον εμπιστευόμαστε» έλεγαν όλοι, αλλά παρεμβάσεις έγιναν για να «διώξει τον Σάντος», να «διώξει τον Γκαγκάτση», να «μην αυξήσει τις τιμές στα διαρκείας» να «μην φέρει τον Σαλπιγγίδη», να «μην διώξει τον Γκαρσία» και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό.
Αυτό που ουδέποτε κατάλαβε η μερίδα των ΠΑΟΚτσήδων που προσπαθούσε να δημιουργήσει κλίμα έναντι διοικητικών αποφάσεων, είναι πως ο Ζαγοράκης δεν είναι Γούμενος.
Ο Ζαγοράκης δεν ήταν ένας ασφαλιστής που πουλούσε αέρα στα χωριά της Δυτικής Μακεδονίας, ούτε χρηματιστής που έβλεπε περιουσίες που με κόπο δημιουργήθηκαν, να εξαφανίζονται σε μία μέρα.
Ο Ζαγοράκης είναι ένας άνθρωπος που οι χοντράδες που ακούγονται για αυτόν, τον ενοχλούν. Είναι άλλο να έχεις άποψη και άλλο να πρέπει να αποφασίσεις. Όταν δεν είσαι σε θέση να το κάνεις, απλά δεν έχεις λόγο ύπαρξης σε μία ομάδα. Σε έναν οποιοδήποτε μηχανισμό.
Πολλοί λένε πως ευθύνονται τα επεισόδια της Σουρωτής. Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως τα επεισόδια επίσπευσαν την απόφαση του Ζαγοράκη.
Γνώριζα πως θα έφευγε μέχρι το τέλος της σεζόν, γιατί όπως και να χει, ξενέρωσε.
Το αν πρέπει να κατηγορηθεί ο Ζαγοράκης για «λιγοψυχία» είναι κάτι που θα πρέπει όλοι σας να το βάλετε καλά στο μυαλό σας πριν το ξεστομίσετε. Να αντιληφθείτε το πόσο λιγόψυχοι είμαστε όλοι και στη συνέχεια να κατηγορήσετε αυτόν που μας έβγαλε από το βούρκο.
Ως ΠΑΟΚτσής, δεν ήθελα να φύγει από τον ΠΑΟΚ, αλλά ως άνθρωπος χειροκροτώ την απόφασή του.
Και πάνω απ΄ όλα είναι ο άνθρωπος.
Η ιστορία έγραψε πως ο Ζαγοράκης πήρε τον ΠΑΟΚ χρεωμένο σαράντα εκατ. ευρώ και τον αφήνει στα δεκατέσσερα εκατ. ευρώ και με προϋποθέσεις μάλιστα διακανονισμού.
Η ιστορία γράφει επίσης πως ο Ζαγοράκης άφησε μία ομάδα πίσω του που έχει όλες τις προδιαγραφές να πρωταγωνιστήσει, με λίγες ποιοτικές προσθήκες στις επόμενες δύο μεταγραφικές περιόδους.
Η ιστορία όμως έγραψε, όσο και να πονάει αυτό, πως εμείς διώξαμε τον Ζαγοράκη πιστεύοντας τον κάθε υστερόβουλο, κακεντρεχή, στημένο σε όσα μας έλεγε για αυτόν.
Η επόμενη ημέρα του ΠΑΟΚ ακούει στο όνομα Ζήσης Βρύζας. Το αν θα δεχτεί, θα το ξέρουμε αύριο κατά τις 13.00.
Είναι ένας σχετικός μονόδρομος η επιλογή του, αφού είναι ο μοναδικός που μπορεί να διατηρήσει τη συνέχεια του αγωνιστικού τμήματος, χωρίς να έχουμε θλιβερές ανακατατάξεις.
Επίσης, είναι ένας άνθρωπος αρεστός σε όλους μας. Όπως επίσης, είναι ένας άνθρωπος καταρτισμένος με γνώσεις.
Ο Βρύζας, όπως και τα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ. χρειάζονται την πραγματική στήριξη και όχι του θεαθήναι.
Όποιος έχει τη διάθεση, ας το κάνει. Όποιος δεν έχει, ας σωπάσει. Ο ΠΑΟΚ σημαίνει πολλά, για πολλούς.
ΥΓ Ο Θοδωρής Ζαγοράκης επικαλείται και προσωπικούς λόγους για την παραίτησή του. Αυτοί υπάρχουν και καλό είναι να τους σεβαστούμε. Αλλιώς δεν θα ήταν προσωπικοί αλλά… δημόσιοι
ΥΓ Απέφυγα να γράψω μέχρι τώρα οτιδήποτε για τα επεισόδια στη Σουρωτή, γιατί απλά ντρεπόμουν. Περαστικά σε όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμού, αλλά κυρίως σε αυτούς που έχουν ψυχικά τραύματα. Η στάση των δύο ΠΑΕ ήταν άψογη, σε αντίθεση με κάποιους που προσπαθούν να καπηλευτούν ένα θλιβερό γεγονός παρουσιάζοντας λανθασμένες πληροφορίες για ανθρώπους του ΠΑΟΚ ή παρουσιάζοντας μοναδικούς υπεύθυνους για όλα τα δεινά του πλανήτη τους οπαδούς του δικεφάλου. Αν πραγματικά κόπτεσαι, λες όλη την αλήθεια και όχι τη μισή. Και δεν αναφέρομαι βέβαια στο προχθεσινό γεγονός, αλλά σε όλα όσα έχουν λάβει χώρα τα τελευταία χρόνια στη Θεσσαλονίκη.
ΥΓ Η αλλαγή κυβέρνησης δεν επηρεάζει την κατάσταση του ΠΑΟΚ. Μη διαβάζω αστειότητες σε μια τόσο δύσκολη περίοδο.

Link (http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=115)

Ωραίο άρθρο.

Dimitris_80
09-10-09, 09:02
Υπέρ του Άρη κατακυρώθηκε ο αγώνας των νέων

Με σημερινή της απόφαση η επιτροπή κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Μ. κατακύρωσε στους «κιτρινόμαυρους» τον χθεσινό αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ, που διακόπηκε λόγω των γνωστών επεισοδίων. Πιο αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής: «Η Επιτροπή Κυπέλλου και το προεδρείο της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας, συγκλήθηκαν σε έκτακτη συνεδρίαση την 8-10-2009, επιλαμβανόμενοι των σοβαρότατων επεισοδίων που έλαβαν χώρα στον αγώνα της 7-10-2009, μεταξύ των ομάδων ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ � ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, και οδήγησαν στην οριστική διακοπή του αγώνα, κατά τη λήξη του α� ημιχρόνου και ενώ το αποτέλεσμα ήταν 0-0.

Η Ε.Κ. αφού έλαβε υπόψη της τις παρατηρήσεις του διαιτητή, ως και την έκθεση των παρατηρητών αγώνα, στο Φ.Α. του ως άνω αγώνα, όπου αναφέρεται ότι στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, φίλαθλοι � οπαδοί του σωματείου ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν αδιακρίτως σε ποδοσφαιριστές, αξιωματούχους και φιλάθλους του αντιπάλου σωματείου, χτυπώντας τους με διάφορα αντικείμενα και προκαλώντας τον σοβαρότατο τραυματισμό τους.

1. Η Ε.Κ. ΚΡΙΝΕΙ ότι ο διαιτητής ΚΑΛΩΣ και ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ διέκοψε τον αγώνα, καθώς τέθηκε σε κίνδυνο η σωματική ακεραιότητα ποδοσφαιριστών, αξιωματούχων και φιλάθλων και δεν ήταν δυνατή η εξασφάλιση της ομαλής συνέχισης της διεξαγωγής του αγώνα.

Το σωματείο ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ είναι αποκλειστικά υπαίτιο της μη διεξαγωγής και υπόκειται στις κυρώσεις του άρθρου 21 του Κ.Α.Π.

Σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ. 2 περ. β� και παρ. 3 του Κ.Α.Π. ο αγώνας κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, με τέρματα 3-0.

Το σωματείο ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΑΙ, με τέρματα 3-0.

2. α. Η Ε.Κ. ΚΑΛΕΙ σε έγγραφη απολογία, μέσα σε τρεις (3) ημέρες, το σωματείο ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ως αντικειμενικά συνυπαίτιο και συνυπεύθυνο της συμπεριφοράς των φιλάθλων του που οδήγησαν στη δημιουργία εκτεταμένων επεισοδίων, τραυματισμών και διακοπής του αγώνα.

β. Η Ε.Κ. ΚΑΛΕΙ σε παροχή εγγράφων διευκρινήσεων, μέσα σε τρεις (3) ημέρες, το σωματείο ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, σχετικά με τα γεγονότα που οδήγησαν στην οριστική διακοπή του αγώνα.

http://www.metrosport.gr/archives/31978
Στους μικρούς φαίνεται ότι υπάρχει δικαιοσύνη...

Audie_Murphy
09-10-09, 09:33
τελικά οι κάφροι κουμαντάρουν εκεί πάνω

wi fi thief
09-10-09, 11:51
Η αλήθεια είναι πως δεν – μας – άντεξε και συμπεριλαμβάνω τον εαυτό μου μέσα. Και γιατί να μας αντέξει άλλωστε; Θα ακούσει κανένα ευχαριστώ μήπως;
Στο τέλος θα έχει και αυτός το τέλος του Ντέμη Νικολαϊδη στην ΑΕΚ, έχοντας μάλιστα έναν πολύ πιο απλοϊκό τρόπο διοίκησης από τον πρώην πρόεδρο της ΑΕΚ

κι εγω συμφωνω φιλε subzero (και επαυξανω, το ειχα αλλωστε προβλέψει)

δεν μπορει ο βασιλιας των γυφτων να ειναι αγγλος αριστοκρατης, γυφτος πρεπει να ειναι και αυτος αλλιως δεν γινεται χωριο ;)
ειναι κριμα που ατομα σαν τον ζαγορακη αποβαλλονται (αργα ή γρηγορα) απο το ελλ. ποδοσφαιρο (τη διοικηση του), σαν νεφρο που δεν ειναι συμβατο με το ληπτη... :(
ελπιζω να υποστηριχτει ο βρυζας και να μη ζητατε πισω τον γουμενο ή τον μπατατουδη (και μαλιστα αν τους παρακαλατε ξανα και ξανα οσο και αν σας ΦΤΥΝΟΥΝ, οπως κανουνε αλλοι ξεφτυλισμενοι...:whistle::down::down:) επειδη εχουνε φραγκα :evil:

DOU
09-10-09, 13:10
Στο ποδοσφαιρο δεν χωρανε οι ρομαντισμοι,για να κανεις ομαδα και να πρωταγωνιστησεις θα πρεπει να εχεις επενδυτες-διοικηση που εκτος απο χωσαδες με λεφτα θα ειναι και δυνατοι στο παρασκηνιο ωστε να σε υπολογιζουν ολοι.

Αν πηγαινεις με το σταυρο στο χερι οπως κανανε οι Ντεμης-Ζαγορακης πιστευοντας οτι εισαι ο τζε γκεβαρα του ποδοσφαιρου κ οτι θα τα αλλαξεις ολα κανοντας επανασταση τοτε εισαι χαμενος απο χερι.

Καλα ολα αυτα που ονειρευοταν ο ζαγορακης,ο ντεμης για τις ομαδες τους ,φανταζουν πολυ ωραια οταν σου τα παρουσιαζουν αλλα δεν γινονται,κατι για λαικες βασεις,ο κοσμος ειναι επενδυτης,πλανα 5ετιας για δημιουργια ομαδας που θα κερδιζει και τους διαιτητες,εξυγιανσεις ,γηπεδα 50.000 θεσεων κλπ,δλδ πρεπει να εισαι πολυ φελος για να τα πιστεψεις αυτα.

To ποιο σωστο που ακουσα σημερα ειναι το εξης,το ελληνικο ποδοσφαιρο εχει μακη ψωμιαδη και δεν εχει ζαγορακη,μονο απο αυτο καταλαβαινει κανεις πολλα,το συστημα που υπαρχει δεν προστατευει ανθρωπους σαν τον ζαγορακη ωστε να τους δωσει τη δυνατοτητα να κανουν αυτα που πιστευουν οτι ειναι καλα την ομαδα τους και το ελλ. ποδ.



Χωρις να θελω να γινω μαντης κακων αλλα βλεπω τα χειροτερα να ερχονται για τον παοκ μετα τη φυγη ζαγορακη,στην ΑΕΚ εχουν και σε εναν μελισσανιδη να ελπιζουν οτι καποια στιγμη ισως παρει την ομαδα,στον παοκ δεν εχουν κανεναν,λενε οτι ο βιολιδης και οι αλλοι διοικουντες θα κινησουν γη κ ουρανο για να βρουν ισχυρο επενδυτη να μπει στον παοκ και απορω,δεν βρηκαν τοσο καιρο και θα βρουν τωρα,που για το προβλημα των χρεων δεν εχει βρεθει λυση ακομα,μονο αν καποιος θελησει να φτιαξει το γηπεδο στην τουμπα αποσκοπωντας μακροπροθεσμα σε κερδη.

hammer21
09-10-09, 14:06
Ο Ντεμης τι επανασταση εκανε?Τον οπαδικο ευνουχισμο?:lol:

Μακρια απο την ΑΕΚ μονο....αστον στην beyonce του...

subzer0
09-10-09, 14:13
Ο Ζαγοράκης έφυγε για πολλούς λόγους. Ο ΠΑΟΚ υπάρχει για πολύ περισσότερους. Καλημέρα.

Και καληνύχτα σε αυτούς που νομίζουν πως σε έναν αγώνα που διακόπηκε και υπήρχαν τραυματίες , δικαιοσύνη είναι ότι κέρδισε η ομάδα τους και όχι να πιαστούν οι ένοχοι. Ξανά καληνύχτα.

Audie_Murphy
09-10-09, 14:28
Ο Ζαγοράκης έφυγε για πολλούς λόγους. Ο ΠΑΟΚ υπάρχει για πολύ περισσότερους. Καλημέρα.

Και καληνύχτα σε αυτούς που νομίζουν πως σε έναν αγώνα που διακόπηκε και υπήρχαν τραυματίες , δικαιοσύνη είναι ότι κέρδισε η ομάδα τους και όχι να πιαστούν οι ένοχοι. Ξανά καληνύχτα.

λες να τους βρούν ποτε?...:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.