PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
23-11-09, 04:20
Ας τα πάρουμε τα πράγματα με χρονολογική σειρά.

Πριν τον αγώνα.

- Βγάζει ανακοίνωση o Άρης για την διαιτησία σε παιχνίδι που ο αντίπαλος έχει φάει 3 κόκκινες.
- Την ίδια στιγμή ο Κος Κόντης παίζει prime time (πέρυσι ο εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΟΚ βγήκε στις 02:15 στην Αθλητική Κυριακή) σε 2-3 εκπομπές για να εκφράσει τα παράπονα του για την διαιτησία και λέει πως ο Άρης (των 7 κερδισμένων κόκκινων καρτών ) θα έπρεπε να έχει +6 βαθμούς (ακόμα ψάχνω να τους βρω και δεν ξέρω αν βάζει μέσα και την μαϊμού κόκκινη της Λάρισας και το offside γκολ με την ΑΕΚ).
- Ξεκινάει πάλι το γνωστό παραμύθι δώστε μας τόσα εισιτήρια όχι πάρτε τόσα.
- Ορίζεται διαιτητής ο Κος Καλόπουλος ο οποίος είναι ΠΑΟΚτσής , στον Άρη δεν τον γουστάρουν αλλά δεν ζητάνε την εξαίρεση του.
- Το γνωστό site ενημερωτικού χαρακτήρα των συμπολιτών προτείνει να γίνουν τα 2 παιχνίδια ΠΑΟΚ-Αρης στο Καυταντζόγλειο με μισα-μισα εισιτήρια.
- Εφημερίδα του πρώην προέδρου του Άρη Κου Σκόρδα (που δεν είναι γραφικός , ενώ ο Ζαγοράκης ήταν) προκαλεί ασυστόλως για 2 εβδομάδες με αποκορύφωμα την συνέντευξη της σημαίας του Άρη Σταύρου Λαμπριάκου και τα λεγόμενα του για ανωτερότητα του Άρη και άλλα τέτοια νόσιμα.
- Ο ΠΑΟΚ πιστός στα λόγια του πρώην προέδρου του δεν ασχολείται με ομάδες μικρότερου μεγέθους από αυτόν άσχετα βέβαια αν και σε αυτόν στο τελευταίο παιχνίδι που έπαιξε δεν του δόθηκαν 2 πέναλτι (αλλά δεν βαρίεσε , κέρδισες 2-1 και πέρυσι σε σπρώχνανε με τα μπούνια).
- Την ίδια ώρα ο Άρης έχει γενικό αρχηγό τον Γιώργο Κολτσίδα και ο ΠΑΟΚ νέο τεχνικό διευθυντή τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο στον οποίο έρχονται να ευχηθούν καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα ο τεχνικός διευθυντής της Σπόρτινγκ Λισσαβόνας Σα Πίντο, ο υπεύθυνος δημόσιων σχέσεων της Πόρτο Βίκτορ Μπαϊα, ο παλαίμαχος Πορτογάλος άσος της Μπαρτσελόνα και της Λάτσιο Φερνάντο Κόουτο και ο ιδιοκτήτης της Σταντάρ Λιέγης Ντομικίν Ντο Νούφριο.
- Η γλώσσα που έχουν βγάλει οι συμπολίτες έχει ξεπεράσει κάθε όριο , ξεχνώντας πως στα τελευταία 14 παιχνίδια μεταξύ μας μετράει μόνο 1 νίκη (στο Χαριλάου 3-1) και πως στην Τούμπα έχει να κερδίσει 10 χρόνια.

Κατά την διάρκεια του αγώνα

4-1 - μεγάλη μπάλα ο ΠΑΟΚ.
4-1 - από τις καλύτερες ποδοσφαιρικές μου βραδιές μια και μετά από καιρό ήμουνα μέσα.
4-1 - μετά το 1-0 ο Άρης προσπάθησε να πάει το παιχνίδι στα νεύρα αλλά δεν τους έπιασε.
4-1 - ο Μουσλίμοβιτς μετά από πολύ καιρό ήταν πολύ καλός , πέρα από τα γκολ που έβαλε.
4-1 - ο Γκαρσία είναι αυτήν την στιγμή ο καλύτερος αμυντικός χαφ του πρωταθλήματος.
4-1 - συμπολίτες καλός ο Βιτόλο? Τι έκανε στο γκολ?
4-1 - ο Κούπερ πολύ καλός προπονητής. Αφού μας έκανε την χάρη και έβαλε μέσα τον Λαμπριάκο ο οποίος και αποθεώθηκε μια και με τις δηλώσεις του έφτιαξε τους παίχτες και τον κόσμο.
4-1 - φυσικά ο λόγος που μπήκε , ήταν να φάει κάρτα ο Βιτόλο. Έτσι μέσα σε 2 λεπτά του έχει χώσει 2-3 αγκωνιές.
4-1 - ο Άρης έχει γενικό αρχηγό τον Γιώργο Κολτσίδα ο οποίος και αποβάλλεται.
4-1 - μα απο το 70' ολε-ολε?

Μετά το παιχνίδι.

- Ο Κος Κόντης δηλώνει πως είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να δίνεται πέναλτι στο τείχος.
Ξεχνάει πως πέρυσι στο Θρασύβουλος - Άρης η ομάδα του κέρδισε με τέτοιο πέναλτι.
Ο δε Κος Κόκε που είπε πως πρώτη φορά βλέπει κάτι τέτοιο ήταν αυτός που το εκτέλεσε.
- Ο Κος Κόντης δηλώνει επίσης πως για την ήττα φταίει και ένα πανό που είχε αναρτηθεί στις εξέδρες. 12ος παίχτης το πανό.
- Οι μετοχές των χαρτομάντιλων έχουν ανέβει στα ύψη λόγω των συμπολιτών.
- Η Γιώργος Κολτσίδας δεν είναι πλέον γενικός αρχηγός. Θα αποσυρθεί και θα δίνει συνεντεύξεις στα Αθλητικά Νέα για τις σφαγές που ένιωσε ο Άρης όσο ήταν στην ομάδα. Την θέση του θα αναλάβει η σημαία του Άρη ο μεγάλος Σταύρος Λαμπριάκος. (προσωπική θεωρία)

ΥΓ. Δεν μπορείτε να πείτε κάτι για τον πολιτισμό μας συμπολίτες. Σταματήσαμε στα 4 μπαλάκια , αποθεώσαμε τον Λαμπριάκο , τι άλλο θέλετε?
Επειδή όμως εγώ σήμερα δεν νιώθω πολιτισμένος , το μόνο που θέλω από εσάς είναι να έρθετε από εδώ να μας πείτε συγχαρητήρια και μετά βουρ στην τρύπα σας να συνεχίσετε την κλάψα και μην εμφανιστείτε εδώ ξανά , γιατί δεν σας παίρνει.

opimis
23-11-09, 11:20
Δικαιούστε να λέτε σήμερα ότι βλακεία σας έρθει στο κεφάλι, εξάλλου έτσι είναι τα πράγματα μετά από μια νίκη. Το θέμα δεν είναι λοιπόν το τι θα πείτε, το θέμα είναι πως εμείς οπαδικά θα διαχειριστούμε την βαριά ήττα κι όχι επειδή αυτή ήταν από τον παοκ.

Οι ομάδες βάση του κανονισμού της σούπερ λίγκα, δεν μπορούν να ζητήσουν εξαίρεση διαιτητή.

Το τι μας παίρνει η δεν μας παίρνει να κάνουμε, είσαι ο τελευταίος των τελευταίων που θα το προτείνεις, εκτός φυσικά αν το νήμα σας από φιλοξενούμενο έγινε ιδιόκτητο! :twisted:

subzer0
23-11-09, 13:33
Εγώ μια πρόταση έκανα. Φαντάζεσε πόσο πολύ θα γελάμε αν διαβάζουμε πάλι για την ανώτερη ομάδα του Άρη , την μπαλάρα που παίζει , τους παιχταράδες που έχει , την χθεσινή σφαγή , τον ΠΑΟΚτση Καλόπουλο , το πόσο κακό έχει κάνει ο ΠΑΟΚ στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
Κοινώς μας τα έχετε κάνει τσουρέκια και ειδικότερα τις τελευταίες 2 εβδομάδες με την γλώσσα που βγάλατε.

Το 4-1 πάντως έγραψε.

Και βασικά ακόμα δεν βλέπω τα συγχαρητήρια σου για χτες.

Dimitris_80
23-11-09, 19:54
- Ο Κος Κόντης δηλώνει πως είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να δίνεται πέναλτι στο τείχος.
Ξεχνάει πως πέρυσι στο Θρασύβουλος - Άρης η ομάδα του κέρδισε με τέτοιο πέναλτι.
Ο δε Κος Κόκε που είπε πως πρώτη φορά βλέπει κάτι τέτοιο ήταν αυτός που το εκτέλεσε
http://www.youtube.com/watch?v=4U032Ep6WLY

Στο 2:40. Πάρε και δες το. Είναι το ίδιο πράμα αυτό;

Το χέρι εκεί αποτελεί προέκταση του σώματος και ανακόπτει την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα.

Χθες αν δε πήγαινε η μπάλα στον αγκώνα του Νέτο, θα πήγαινε στα δίχτυα; Αποκόμισε πλεονέκτημα ο Νέτο; Απάντησέ μου εσύ στην ερώτηση αυτή. Επίσης απάντησέ μου στο εξής: Αν δινόταν τέτοιο πέναλτι στην Τούμπα στον γάβρο, θα τά'χες κάνει λαμπόγυαλο ναι ή όχι;

Θεωρείς ότι η διαιτησία ήταν πενηνταρίσια;

Θεωρείς ότι ο Άρης ήθελε να πάει το ματς στο ξύλο; Ή μήπως το αντίθετο γιατί συνήθως ο αδύναμος ποδοσφαιρικά και τεχνικά επιχειρεί κάτι τέτοιο... Και σε αυτό και μόνο σου δίνω συγχαρητήρια. Διαιτησία και καφριλίκια των βιτολογκαρσιάδων κατάφεραν (κακώς φυσικά για την ομάδα μου) να εκνευρίσουν την τεχνικά καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος και έτσι αυτή να χάσει την ψυχραιμία της.

Αν ήταν απλά πενηνταρίσια η διαιτησία, θα έπρεπε ο ΠΑΟΚ να παίζει με 9 στο τέλος του α' (δεν δόθηκε κόκκινη στον Ίβιτς σε χτύπημα εκτός φάσης στον Νασούτι και επίσης δεν δόθηκε δεύτερη κίτρινη σε Μουσλίμοβιτς στον πανηγυρισμό του εκτός του αγωνιστικού χώρου).

Στο δε τέταρτο γκολ επίσης δεν δόθηκε δεύτερη κίτρινη στον Γκαρσία που δε τον έπιασε η κάμερα να πανηγυρίζει απέναντι στην 4 και επίσης για δεύτερη φορά δεύτερη κίτρινη στον Μουσλίμοβιτς που πανηγύριζε σαν καρτούν εκτός αγωνιστικού χώρου. Ω του θαύματος δόθηκε κίτρινη στον Τσιρίλο που δεν είχε ως τότε.

Επίσης αν είστε περήφανοι για τα πανό που ανεβάζετε και ξεκινάτε έναν αγώνα πρωταθλήματος με τέτοιες χυδαιολογίες, τότε με γεια σας και χαρά σας. Το πραγματικό φερ πλέι είναι να σέβεσαι την αξιοπρέπεια του αντιπάλου και όχι να στείλεις την μπάλα πλάγιο όταν πέφτει κάποιος κάτω ούτε τα παιδάκια που μπαίνουν από τη φυσούνα κατά την είσοδο των ομάδων.

Θυμάσαι ένα ματς Άρη-Αστέρα Τρίπολης που είχαν αναρτήσει οι Αρειανοί πανό για τον Γκαγκάτση (όχι με χυδαιολογίες, αλλά τέλος πάντων μειωτικό);;; Τότε λοιπόν για να μαθαίνεις ο Κάκος ως διαιτητής δεν ξεκινούσε το παιχνίδι αν δεν κατέβαινε το πανό. Και περιμέναμε εμείς μες στο κρύο για 2 ολόκληρες ώρες μέχρι να κατέβει και να ξεκινήσει το ματς.

Αν στο υβριστικό πανό βρίζανε τη μάνα του Καλόπουλου θα υπήρχε κάποια διαφορά; Θα ξεκινούσε το ματς;

Απλές ρητορικές ερωτήσεις.

Εμείς οι Αρειανοί είμαστε περήφανοι για την ομάδα μας, περήφανοι για την ποιότητα που προσφέρουμε και προσπαθούμε να γινόμαστε όλο και πιο δυνατοί αγωνιστικά πάντα.

........Auto merged post: Dimitris_80 πρόσθεσε 6 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και βασικά ακόμα δεν βλέπω τα συγχαρητήρια σου για χτες.
Συγχαρητήρια για τι; Για το ότι κουμαντάρεις την παράγκα στην πόλη; Σε αυτό ναι σου χρωστάω πολλά συγχαρητήρια. Αλλά μη μου κλαίγεσαι μετά όταν σε συνουσιάζουν οι αθηναίοι από κάτω... Γιατί το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό ξέρεις...

opimis
23-11-09, 20:02
Φίλε μια νίκη έκανες χωρίς να πιάσεις καμία σπουδαία απόδοση, δεν κατάλαβα; Θέλεις συγχαρητήρια για τις τρεις στημένες φάσεις γκολ; Η απλά γιατί πήρατε τρεις βαθμούς ακόμα; Η κάθε φορά που θα κερδίζετε να ερχόμαστε για να σας μοιράζουμε συγχαρητήρια; Συγχαρητήρια να σας έδινα, αν μας κάνατε χαζούς μέσα στο γήπεδο και όχι επειδή απλά κερδίσατε. Οι φανφάρες και οι θριαμβολογίες για την έκταση του σκορ, είναι για την εσωτερική σας κατανάλωση και μόνο. Στο φινάλε, αν είχες τα υλικά για τα τσουρέκια από πριν τον αγώνα, ας τα έγραφες όλα αυτά και όχι περίμενες να δεις πως θα εξελιχθεί για να βγάλεις γλώσσα τώρα. Για σένα μπορεί να τελείωσε το πρωτάθλημα, μιας και μας κερδίσατε, για μένα όμως όχι!

Είδες τι αλήτες είμαστε; Αντί να σας τα κάνουμε βασιλόπιτες, σας τα κάναμε τσουρέκια!!! Βαλ τα στην κατάψυξη, γιατί μέχρι το πάσχα θα χαλάσουν!

viardon
23-11-09, 20:31
Εγω θέλω να δώσω συγχαρητήρια γιατί το γήπεδο χθές ήταν εκκλησία.:hmm:
Ούτε τρομοκρατία, ούτε μπουκάλια... τίποτα ρε παιδί μου.:hmm:

Εχω όμως μια απορία.
Ετσι ξαφνικά άλλαξε η νοοτροπία σας και γίνατε παναγίες ή ξέρατε οτι το μάτς ήταν δεμένο; :whistle:

Γιουσουφάκια της Αθήνας.

Εμπρός αετέ ... πέτα ψηλά με τα περήφανα φτερά.

Linus
23-11-09, 20:35
Αφήστε τους να ξεδώσουν... για 2 ματς ζούνε.... Με Άρη και ολυμπιακό.... Και πλέον, λόγω των φιλικών σχέσεων με ολυμπιακό μόνο ο Άρης έχει απομείνει....

subzer0
23-11-09, 21:13
Λάθος μου που είπα να μην ξαναπερασετε από εδώ. Αφού το ήξερα πως θα έχει γέλιο η κατάσταση.


Αφήστε τους να ξεδώσουν... για 2 ματς ζούνε.... Με Άρη και ολυμπιακό.... Και πλέον, λόγω των φιλικών σχέσεων με ολυμπιακό μόνο ο Άρης έχει απομείνει....

Τι να κάνουμε ρε συ Linus. Ο καθένας όπως μπορεί. Άλλοι ζούνε για τις μεγάλες ευρωπαϊκές πορείες και άλλοι για αυτά τα παιχνίδια. Έτσι είναι αυτά.
Πάντως εκεί που με είχαν κάνει να πιστέψω πως ΠΑΟΚ-ΠΑΟ είναι αδερφα σωματία λόγω των πάρε-δώσε που έχουν με παίχτες , έρχεσε και μου γκρεμιζεις αυτήν την εικόνα. Κρίμα.

Linus
23-11-09, 21:17
Λάθος μου που είπα να μην ξαναπερασετε από εδώ. Αφού το ήξερα πως θα έχει γέλιο η κατάσταση.



Τι να κάνουμε ρε συ Linus. Ο καθένας όπως μπορεί. Άλλοι ζούνε για τις μεγάλες ευρωπαϊκές πορείες και άλλοι για αυτά τα παιχνίδια. Έτσι είναι αυτά.
Πάντως εκεί που με είχαν κάνει να πιστέψω πως ΠΑΟΚ-ΠΑΟ είναι αδερφα σωματία λόγω των πάρε-δώσε που έχουν με παίχτες , έρχεσε και μου γκρεμιζεις αυτήν την εικόνα. Κρίμα.

Για τις ευρωπαικές(άγνωστη λέξη για σένα) πορείες και για τα ματς με γαύρο :worthy:

Χαίρομαι να σου ανοίγω τα μάτια(έτσι ακριβώς όπως άνοιξε τα πόδια σου η ομάδα, και ανέστησε τον πεθαμένο) ;)

subzer0
23-11-09, 21:26
Για τις ευρωπαικές(άγνωστη λέξη για σένα) πορείες και για τα ματς με γαύρο :worthy:

Χαίρομαι να σου ανοίγω τα μάτια(έτσι ακριβώς όπως άνοιξε τα πόδια σου η ομάδα, και ανέστησε τον πεθαμένο) ;)

Τι λες ρε παιδάκι μου. Ούτε η Λίβερπουλ να ήσουν τόσες πολες ευρωπαϊκές πορείες.
Πάντως μια συμβουλή που μπορούν να σου δώσουν και οι Αρειανοί είναι το «Κυριακή κοντή γιορτή». Μην ανοίγεται πολύ πριν το παιχνίδι γιατί βλέπεις τι μπορεί να παθεις. Ρωτά τον Λαμπριάκο αν έχεις αμφιβολίες.

Linus
23-11-09, 21:31
Τι λες ρε παιδάκι μου. Ούτε η Λίβερπουλ να ήσουν τόσες πολες ευρωπαϊκές πορείες.
Πάντως μια συμβουλή που μπορούν να σου δώσουν και οι Αρειανοί είναι το «Κυριακή κοντή γιορτή». Μην ανοίγεται πολύ πριν το παιχνίδι γιατί βλέπεις τι μπορεί να παθεις. Ρωτά τον Λαμπριάκο αν έχεις αμφιβολίες.

Όντως δεν είμαι Λίβερπουλ, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαι και Πάοκ ;)

subzer0
23-11-09, 21:33
Όντως δεν είμαι Λίβερπουλ, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαι και Πάοκ ;)

Τα συγχαρητήρια μου. :clap:

Linus
23-11-09, 21:34
Τα συγχαρητήρια μου. :clap:

Να σαι καλά :oneup:

xabikos
23-11-09, 21:35
Sub μας δίνω άδεια να ασχοληθούμε με τους συμπολίτες μιας και είχαμε ματς. :):)
Φαίνεται ότι τους πονέσαμε πολύ χθες, μιας κ ούτε εμείς οι ίδιοι δεν πιστεύαμε ότι μπορούμε να τους βάλουμε τέσσερα γκολ με τα χάλια που έχουμε. Αλλά μάλλον αυτοί βάλθηκαν να μας διαψεύσουν. Όπως και να έχει περιμέναμε να κερδίσουμε αλλά όχι και να τους γλεντήσουμε έτσι. Μέσα σε ένα μήνα και ποδόσφαιρο και μπάσκετ τους ξεφτιλίσαμε. Αλλά φυσικά δεν μένουμε εδώ. Άλλωστε δεν πετύχαμε και τίποτα σπουδαίο. Απλά εξυπηρετήσαμε τους πελάτες μας.
Όσο για την διαιτησία μπορώ να πω και εγώ για φάσεις που δεν έπαιξε σωστά ο διαιτητής. Πιο κραυγαλέα από όλες το πέναλτι στον Βιερίνια που είναι και δεύτερη κίτρινη. Και να σας δω μετά με 10 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Επίσης να θυμίσω στους φίλους συμπολίτες ότι πέρσι ο Παοκτσής Πολατιάν χάρισε στον Βιτόλο (πολύ τον χάρηκα τον πανηγυρισμό του) την κόκκινη στο πρότο ημίχρονο αλλά πάλι σας κερδίσαμε. Τι να κάνουμε φέτος δεν έπαιζε ο Πολατιάν. Μάλλον όμως δεν βλέπετε ότι φέτος προοδεύσατε. Μας βάλατε γκολ μετά από πόσα χρόνια;;; Αλήθεια τα τελευταία χρόνια στα συνολικά παιχνίδια πως πάνε οι νίκες; Επιτέλους παραδεχτείτε ότι στο ποδόσφαιρο θέλετε πολύ καιρό να μας φτάσατε δεν είναι κακό. ;)

Υ.Γ. Λαμπριάκο ψυχάρα για πάντα Αρειανάρα!!!! :rofl::rofl::rofl:

Gila1899
24-11-09, 00:09
Sub μας δίνω άδεια να ασχοληθούμε με τους συμπολίτες μιας και είχαμε ματς. :):)
Subzero, χρειάζεσαι και άδεια από τον xabikos για το τι και πότε θα μιλήσεις;:hmm:

Περιμένουμε την κλάψα σας όταν θα παίξετε με τα αφεντικά σας και εκεί ξέρετε τι παίζει, μακεδονομάχοι της πλάκας. Τότε θα το αλλάξετε το ποίημα και θα μας τα κάνετε, για 1856η φορά, τσουρέκια για το κατεστημένο της Αθήνας που μια ζωή σας αδικεί και σας πολεμά και τις γνωστές αηδίες.

Η ξανθιά bimbo βολευτής(με 5 γράμματα) θα κάνει άραγε ερώτηση στη βουλή για τη διαιτησία Καλόπουλου;:hmm: (Και μετά αναρωτιόμαστε τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε)

xabikos
24-11-09, 00:24
Subzero, χρειάζεσαι και άδεια από τον xabikos για το τι και πότε θα μιλήσεις;:hmm:

Σ' ενοχλεί;;;;;;

Gila1899
24-11-09, 00:26
Σ' ενοχλεί;;;;;;
Αφού δεν ενοχλεί τον subzer0 εμένα καθόλου. Απορία εξέφρασα.:p

Burning Skies
24-11-09, 00:33
Παιδιια ειλικρινα σας λυπαμαι (και εννοω και τους μεν και τους δε).
Τουλαχιστον εμεις οι "χαμουτζηδες" ελπιζουμε σε καμια 3αρα - 4αρα διοτι ξερουμε οτι ο αιωνιος αντιπαλος θα αναγκαστει να καταπιει το καζο μας (κατι που δυσκολα θα γινει σε μια οριακη νικη).
Ετσι το χαρηκα απεναντι στον ΠΑΟ προπερσι και αντιστοιχα το χαρηκαν οι Αεκτζηδες απεναντι σε μας την ιδια χρονια.
Με σας ομως δεν εχει ενδιαφερον ουτε τοτε. Ακομη και σε αυτη την περιπτωση κανεις δεν καταδεχεται να παραδεχθει οτιδηποτε.

Φιλοι Αρειανοι αν ερθει η ρεβανς και ριξετε εσεις 4αρα και αντιμετωπιστειτε (δικαιως) απο τους Παοκτζηδες με τον ιδιο τροπο που τους αντιμετωπιζετε τωρα, θα καταλαβετε ισως ποσο λαλακια ειναι αυτο το πραγμα.
Χανεται ετσι ολη η ουσια, χανεται ολη η πλακα και ειλικρινα δεν βλεπω πλεον κανενα νοημα (πλεον της κακώς εννοουμενης αρρωστιας που τρεφει τον χουλιγκανισμο) για να ασχολειται καποιος με τα οπαδικα.

Gila1899
24-11-09, 00:38
Ποιά ουσία και ποιά πλάκα ρε συ Burning. Το καραφλό αγόρι, ο Κάκος, καθυστέρησε για περίπου μία ώρα την έναρξη ποδοσφαιρικού αγώνα στο Βικελίδης εξαιτίας ενός πανό, ενώ σε αυτούς επιτρέπεται κάθε φορά να βγάζουν τα σ...τόψυχα τους με εμετικά πανό κατά παιχτών του Αρη και του κόσμου μας. Οι Γκαγκάτσηδες(για ποιού λογαριασμό δούλευαν όταν ήταν στην ΕΠΟ ακόμα δεν μας εξήγησαν οι "μακεδονομάχοι") έφυγαν, η ασυλία παραμένει.

Αν δεν ζείς από κοντά τους Θεσσαλονικείς μπαοκτζήδες δεν μπορείς να καταλάβεις για τι μιλάμε και γιατί δεν μπορεί να υπάρξει απλά πλακίτσα και καζούρα. Αλλο να στο λέω και άλλο να το ζείς. Εσύ από μακριά μόνο όσα σου λένε οι δημοσιογράφοι ξέρεις για αυτούς.

Εδώ έκαναν δολοφονική επίθεση με λοστούς και μαχαίρια σε γυναικόπαιδα(στην κυριολεξία) ρε, γονείς, αθλητές και προπονητές σε αγώνα εφήβων, με την ανοχή αν όχι και τη συνενοχή της επίσημης ομάδας, τι άλλο να πούμε.:down:

Burning Skies
24-11-09, 00:50
Ποιά ουσία και ποιά πλάκα ρε συ Burning. Το καραφλό αγόρι, ο Κάκος, καθυστέρησε για περίπου μία ώρα την έναρξη ποδοσφαιρικού αγώνα στο Βικελίδης εξαιτίας ενός πανό, ενώ σε αυτούς επιτρέπεται κάθε φορά να βγάζουν τα σ...τόψυχα τους με εμετικά πανό κατά παιχτών του Αρη και του κόσμου μας.

Αν δεν ζείς από κοντά τους Θεσσαλονικείς μπαοκτζήδες δεν μπορείς να καταλάβεις για τι μιλάμε και γιατί δεν μπορεί να υπάρξει απλά πλακίτσα και καζούρα. Αλλο να στο λέω και άλλο να το ζείς. Εσύ από μακριά μόνο όσα σου λένε οι δημοσιογράφοι ξέρεις για αυτούς.

Εδώ χτύπησαν γυναικόπαιδα(στην κυριολεξία) ρε, με την ανοχή αν όχι και τη συνενοχή της επίσημης ομάδας, τι άλλο να πούμε.:down:

Φιλε μου οπως ειπες δεν μπορω να ξερω τι γινεται εκει πανω. Αν ομως τα πραγματα ειναι οπως τα παρουσιαζεις τοτε τι λογο εχεις να συνεχιζεις να ασχολεισαι;
Αν δεν ισχυουν αυτα που ειπα προηγουμενως τοτε επαναλαμβανω οτι δεν εχει ΚΑΜΙΑ πλακα και ουσια να ασχολειται κανεις με τα οπαδικα.
ΟΤΙ και να συμβει σε ενα παιχνιδι η συνεχεια ειναι προδιαγεγραμμενη - θα τα χωνετε ο ενας στον αλλον.
ΠΑΝΤΑ θα τροφοδοτουνται μιση και εριδες που ΔΕΝ προκειται να εκτονωθουν ποτε με θεμιτους τροπους.

Ας μην ξεχναμε αλλωστε οτι εδω δεν ειναι γηπεδο και οτι στην πλειοψηφια τους τα παιδια (ανεξαρτητως οπαδικης προτιμησης) δεν ειναι καφροι και χουλιγκανοι. Παρολα αυτα δεν βλεπω καμια διαφορα, δεν βλεπω καζουρα και πλακιτσα ουτε αναμεσα σε πολιτισμενους οπαδους. Επιμενω λοιπον οτι εχει χαθει το νοημα και οτι ειστε καταδικασμενοι στην μιζερια.

Gila1899
24-11-09, 00:54
Φιλε μου οπως ειπες δεν μπορω να ξερω τι γινεται εκει πανω. Αν ομως τα πραγματα ειναι οπως τα παρουσιαζεις τοτε τι λογο εχεις να συνεχιζεις να ασχολεισαι;

Με το ελληνικό ποδόσφαιρο υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην ασχολείσαι. Αλλά έλα που ζείς στην Ελλάδα, οπότε όσο αηδιασμένος και αν είσαι από πρόσωπα και καταστάσεις αναγκαστικά θα ασχοληθείς με αυτό το χάλι.

Κι εδώ που τα λέμε και μεταξύ σας δεν πέφτει και λίγο μπινελίκι.:p Για να μην πω για τα άλλα που γίνονται, που τα βλέπουν και θέλουν να τα εισάγουν και στην πόλη οι συμπολίτες.:rolleyes: Εδώ μέχρι και βόμβα σε σύνδεσμο είχαμε πρόσφατα!

Ας δώσει 2 πέναλτυ το κοράκι την Κυριακή στο Καραϊσκάκη και εκεί να δείς μετά πολιτισμό!:p

Burning Skies
24-11-09, 01:15
Με το ελληνικό ποδόσφαιρο υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην ασχολείσαι. Αλλά έλα που ζείς στην Ελλάδα, οπότε όσο αηδιασμένος και αν είσαι από πρόσωπα και καταστάσεις αναγκαστικά θα ασχοληθείς με αυτό το χάλι.

Κι εδώ που τα λέμε και μεταξύ σας δεν πέφτει και λίγο μπινελίκι.:p Για να μην πω για τα άλλα που γίνονται, που τα βλέπουν και θέλουν να τα εισάγουν και στην πόλη οι συμπολίτες.:rolleyes: Εδώ μέχρι και βόμβα σε σύνδεσμο είχαμε πρόσφατα!

Ας δώσει 2 πέναλτυ το κοράκι την Κυριακή και εκεί να δείς μετά πολιτισμό!:p

Με αναγκαζεις να επαναλαμβανομαι.
Σαφως και εχουμε και εμεις ενα καρο στραβα (και φυσικα και γινονται χοντροκαφριλες). Εχω ομως και σε κατι να ελπιζω. Ξερω πχ. οτι αν κατσει και ριξω 4αρα θα ερθω εδω και θα κανω τον χαβαλε μου με τους βαζελους συμφορουμιτες. Θα τους κανω χοντρο καζο και οι περισσοτεροι θα το χωνεψουν. Το ιδιο θα γινει και με τους βαζελους στην δουλεια και τους λοιπους γνωστους.
Αντιστοιχα αν φαω 4αρα τοτε θα φαω το καζο μου απ'ολους και θα πω και ευχαριστω (και ας ειναι και απο 4 πεναλτι).

Αυτο εσεις δεν το εχετε και γι' αυτο ακριβως σας λυπαμαι. Και 10 γκολ να βαλετε στον αιωνιο αντιπαλο σας δεν προκειται να το χαρειτε πραγματικα διοτι απλουστατα εχετε φτασει σε σημειο που ακομη και οι πλεον πολιτισμενοι εξ υμων δεν καταδεχεστε να παραδεχθειτε τα αυτονοητα.

Gila1899
24-11-09, 01:21
Κυριακή κοντή γιορτή, burning.;)

Burning Skies
24-11-09, 01:33
Κυριακή κοντή γιορτή, burning.;)

Ε καλα, αυτη τη φορα δεν ελπιζω σε 3αρα ή 4αρα :p

subzer0
24-11-09, 03:18
Φίλε μια νίκη έκανες χωρίς να πιάσεις καμία σπουδαία απόδοση, δεν κατάλαβα; Θέλεις συγχαρητήρια για τις τρεις στημένες φάσεις γκολ; Η απλά γιατί πήρατε τρεις βαθμούς ακόμα; Η κάθε φορά που θα κερδίζετε να ερχόμαστε για να σας μοιράζουμε συγχαρητήρια; Συγχαρητήρια να σας έδινα, αν μας κάνατε χαζούς μέσα στο γήπεδο και όχι επειδή απλά κερδίσατε. Οι φανφάρες και οι θριαμβολογίες για την έκταση του σκορ, είναι για την εσωτερική σας κατανάλωση και μόνο. Στο φινάλε, αν είχες τα υλικά για τα τσουρέκια από πριν τον αγώνα, ας τα έγραφες όλα αυτά και όχι περίμενες να δεις πως θα εξελιχθεί για να βγάλεις γλώσσα τώρα. Για σένα μπορεί να τελείωσε το πρωτάθλημα, μιας και μας κερδίσατε, για μένα όμως όχι!

Είδες τι αλήτες είμαστε; Αντί να σας τα κάνουμε βασιλόπιτες, σας τα κάναμε τσουρέκια!!! Βαλ τα στην κατάψυξη, γιατί μέχρι το πάσχα θα χαλάσουν!

Εσύ καλλιτέχνη έχεις χάσει την μπάλα.
Να βγω πριν από το παιχνίδι να πω τι?
Πόσο καλύτερη ομάδα είμαι?
Είδες τι ωραία που τα είπε ο Λαμπριάκος και τι ωραία πέρασε και αυτός και η ομάδα του.
Μιλάνε για γλώσσα και οι Αρειανοί που κάθε χρόνο έρχονται για το διπλό στην Τούμπα και φεύγουν με το ουρά στα σκέλια.
Οι ομάδες μιλάνε στο γήπεδο.
Μα από το 70' ΟΛΕ ΟΛΕ?
Μα 4-1?
Ο Βιτόλο πως σου φάνηκε?



Subzero, χρειάζεσαι και άδεια από τον xabikos για το τι και πότε θα μιλήσεις;:hmm:

Περιμένουμε την κλάψα σας όταν θα παίξετε με τα αφεντικά σας και εκεί ξέρετε τι παίζει, μακεδονομάχοι της πλάκας. Τότε θα το αλλάξετε το ποίημα και θα μας τα κάνετε, για 1856η φορά, τσουρέκια για το κατεστημένο της Αθήνας που μια ζωή σας αδικεί και σας πολεμά και τις γνωστές αηδίες.

Η ξανθιά bimbo βολευτής(με 5 γράμματα) θα κάνει άραγε ερώτηση στη βουλή για τη διαιτησία Καλόπουλου;:hmm: (Και μετά αναρωτιόμαστε τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε)

Δεν σε καταλαβαίνω τι εννοείς.
Το οτι εγώ και ο xabikos δεν είμαστε Αρειανοί να ασχολούμαστε κάθε 3 και λίγο με τον ΠΑΟΚ όπως κάνετε εσείς πρέπει να το θεωρήσουμε μειονέκτημα?
Το οτι ασχολούμαστε μόνο με την ομάδα μας και οχι με το τι λένε οι άλλοι είναι στα μείον μας?
Το οτι κάθε 3 και λίγο μπαίνουν εδώ κάποιοι , ρίχνουν χολή , λένε τα ωραία τους και πρέπει εμείς να απαντάμε είναι και αυτό στα μείον μας?
Έχεις προσέξει οτι έχει περάσει μια μέρα από τον αγώνα και ακόμα δεν έχετε γράψει κάτι για την ήττα , στο δικό σας νήμα?
Κλαφτείτε εκεί , όχι εδώ.

Θέλεις να μιλήσουμε για το παιχνίδι? Για την διαιτησία?
Να πούμε τι?
Οτι δεν ήταν πέναλτι το πρώτο? Για δες εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=dNa4Y2E8VRQ)? Το έδωσε?
Λέτε για δεύτερες κίτρινες που δεν έδωσε σε Γκαρσία και Μουσλίμοβιτς.
Τις πρώτες κίτρινες που έδωσε σε αυτούς τους 2 όμως τις είδατε? Μπα , λέμε για να λέμε.
Το ξέρετε οτι ο κανονισμός λέει πως πως κίτρινη είναι αν ανέβει κάποιος στα κιγκλιδώματα? Ο Ίβιτς και ο Τσίρίλο που ανέβηκαν τις φάγανε.
Πήρες χαμπάρι οτι ο Αράνο έπαιξε 90' λεπτά?
Κατάλαβες για ποιόν άλλο λόγο μπήκε ο Λαμπριάκος στο παιχνίδι εκτός από το να νευριάσει τον Βιτόλο?
Το φάουλ που βάλατε το γκολ ήταν φάουλ?

Να πούμε για το πανό?
Ρώτα τον Λαμπριάκο. Ξέρει καλά. Πριν το παιχνίδι λέγατε τι ωραία που τα λέει. Όπως έστρωσε κοιμήθηκε.

Ο άλλος μας την είπε γιατί ήμασταν λέει εκκλησία και δεν πετάξαμε μπουκάλια.
Άκου εδώ.

Αρχίσατε το παραμύθι οτι θα χάνουμε από τους κάτω.
Τι σας κόφτει εσάς?
Ειλικρινά τι σας νοιάζει?
Στα τελευταία 15 παιχνίδια μεταξύ μας έχετε μια νίκη.
Έχετε να κερδίσετε στην Τούμπα 10 χρόνια αλλά κάθε χρόνο πριν το μεταξύ μας παιχνίδι έρχεστε για την νίκη. Και κάθε χρόνο τα ίδια. Δεν κουραστήκατε?

Είπε κανείς οτι η βαθμολογία του πρωταθλήματος είναι Βοράς - Νότος?
Λέει πουθενά οτι αν κερδίσεις όλους της Αθήνας θα πάρεις κανα πρωτάθλημα?
Υπάρχει καμιά ειδική βαθμολογία με τα παιχνίδια με τις ομάδες τις Αθήνας που να μετράει κάπου?
Υπάρχει κανά νόημα σε μια νίκη επί του Ολυμπιακού πχ αν την επόμενη αγωνιστική φέρεις χ στον Πανθρακικό.

Ειλικρινά πείτε μου τι σας νοιάζει τι κάνει ο ΠΑΟΚ στα υπόλοιπα παιχνίδια του.
Ζήτησε κανείς την βοήθεια σας ή την συμπάθεια σας?

Έρχεστε εδώ να πανηγυρίσετε για την ήττα από τον Θρασύβουλο στο κύπελλο.
Έρχεστε εδώ να μας τα πρήξετε για το πόσο ευνοημένος ήταν πέρυσι ο ΠΑΟΚ από την διαιτησία κάθε 3 και λίγο , χωρίς βέβαια να λέτε που.
Έρχεστε να μας πείτε οτι πέρυσι στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ στο κύπελλο δεν υπήρχε σφαγή.
Έρχεστε να μας πείτε ο Τσιρίλο βγήκε στην χειρότερη εντεκάδα του ιταλικού πρωταθλήματος.
Έρχεστε να πανηγυρίσετε για τον αποκλεισμό από την Χέρνφεν.
Ο άλλος βγάζει ανθρώπινο λάθος μια φάση που ένας διαιτητής δεν ξεχωρίζει 2 τεντωμένα χέρια από ένα κεφάλι.
Μας τα έχετε πρήξει με το πόσο πολιτισμένοι είσαστε.
Ο άλλος έφαγε 4 και συνεχίζει να γράφει για την καλύτερη τεχνικά ομάδα του πρωταθλήματος.
Όλα αυτά και άλλα πολλά απο Αρειανούς. Σε αυτό το νήμα.
Εμείς ασχολούμαστε μαζί σας 2 φορές τον χρόνο όποτε έχουμε αγώνα μεταξύ μας.
Θα πρέπει να απολογηθούμε για αυτό?

Αλλά για όλα αυτά υπάρχει μια απάντηση.

64751

Dimitris_80
24-11-09, 10:17
Χαίρομαι ειλικρινά που διακρίνω αυτές τις τεράστιες διαφορές μεταξύ των οπαδών των ομάδων μας. Επαναλαμβάνω είμαι πάρα πολύ περήφανος που είμαι Αρειανός. Ναι με την 4άρα μου. Με συνθήκες Ριζούπολης και λίγα έφαγα. Αλλά θα χαρώ επίσης όταν θα σας σφαγιάζουν με γαβροβάζελους. Επιτρέψτέ το μου αυτό. Και εκεί δε θέλω κλάμα από σας όμως.

Αν σας αρέσει αυτό το νοσηρό κλίμα με γεια σας με χαρά σας. Νόμιζα ότι μιλούσαμε με ποδοσφαιρικούς κανόνες και όχι νόμους ζούγκλας. Εδώ δε σας πειράζει το πανό «ΣΟΥΡΩΤΗ 2009». Συγχαρητήρια για τα πανό σας. Μπράβο, μπράβο. Να τα χαίρεστε. Μετά αναρωτιόμαστε τι κάνουν οι εισαγγελείς... Οι δολοφόνοι είναι στο γήπεδο, όχι πουθενά παραέξω.

subzer0
24-11-09, 12:04
Χαίρομαι ειλικρινά που διακρίνω αυτές τις τεράστιες διαφορές μεταξύ των οπαδών των ομάδων μας. Επαναλαμβάνω είμαι πάρα πολύ περήφανος που είμαι Αρειανός.

Κατ' αρχήν συννενοηθείτε μεταξύ σας οι Αρειανοί για να βρείτε τι έφταιξε. Ο Viardon λέει πως ήταν εκκλησία , δεν είχε τρομοκρατία , δεν είχε μπουκάλια , εσύ μιλάς για Ριζούπολη.
Χαίρομαι ειλικρινά που διακρίνω αυτές τις τεράστιες διαφορές μεταξύ των οπαδών του Άρη.
Αυτό σημαίνει πως ακόμα δεν ξέρουν από που τους ήρθε η τεσσάρα.


Ναι με την 4άρα μου. Με συνθήκες Ριζούπολης και λίγα έφαγα.

Όχι φίλε μου δεν έφαγες λίγα για αυτό τον λόγο. Έφαγες λίγα , γιατί ο πολιτισμός μας είναι τεράστιος και πατήσαμε φρένο στα 4. Έχεις ξαναδεί τέτοιο Standing Ovation για αντίπαλο ποδοσφαιριστή σαν αυτό που κάναμε στον Λαμπριάκο?


Αλλά θα χαρώ επίσης όταν θα σας σφαγιάζουν με γαβροβάζελους. Επιτρέψτέ το μου αυτό. Και εκεί δε θέλω κλάμα από σας όμως.


Μα αυτό δεν κάνετε τόσα χρόνια?
Δεν χαίρεστε με τιε επιτυχίες των άλλων γιατί οι δικές σας απλά δεν υπάρχουν?
Είστε ανύπαρκτοι που λένε.
Να σου θυμίσω ξανά?


Αν σας αρέσει αυτό το νοσηρό κλίμα με γεια σας με χαρά σας. Νόμιζα ότι μιλούσαμε με ποδοσφαιρικούς κανόνες και όχι νόμους ζούγκλας.


Από τον επίσημο ΠΑΟΚ, την διοίκηση της ομάδας, δεν έχουμε κανένα παράπονο, ήταν άψογη η φιλοξενία. (http://www.sport24.gr/html/ent/368/ent.329368.asp)

Πρόεδρος του ΑΣ Άρης , Νίκος Παπαδόπουλος.

Στο ξαναλέω αποφασίστε πως ήταν η Τούμπα την Κυριακή. Μεταξύ σας αποφασίστε γιατί εμείς ξέρουμε.
Ήταν εκκλησία ή ζούγκλα?


Εδώ δε σας πειράζει το πανό «ΣΟΥΡΩΤΗ 2009». Συγχαρητήρια για τα πανό σας. Μπράβο, μπράβο. Να τα χαίρεστε.

Νομίζω πως το 4ο γκολ ήταν συνεργασία μεταξύ των πανό. Δηλαδή σέντρα το ένα , γκολ το άλλο , αλλά δεν είμαι σίγουρος , θα δω το replay.
Αλλά αν μιλάς για συνθήκες ζούγκλας και Ριζούπολης για ένα πανό και μόνο , τότε ειλικρινά πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα. Μεγάλο πρόβλημα. Αν θέλεις έχω έναν καλό γιατρό να σου γνωρίσω.


Μετά αναρωτιόμαστε τι κάνουν οι εισαγγελείς... Οι δολοφόνοι είναι στο γήπεδο, όχι πουθενά παραέξω.

Κάτι θα ξέρεις παραπάνω εσύ. ;)
Αν δεν είσαι εισαγγελέας , θα πρέπει να γίνεις.
Έστω να πας να δώσεις στοιχεία για αυτά που ξέρεις.

Έρε τι τραβάμε.
64757

skapetis
24-11-09, 12:20
Πω πω, 3 άτομα στο ignore list σήμερα. Μετά τους 35π του μπάσκετ, πρέπει να πόνεσαν πολύ τα 4 μπαλάκια :rofl:

Ότι θα συμφωνούσα με ολυμπιακό (ότι τα αριανά ξέρουν να χαλάνε το χαβαλέ του κάζου) δεν το περίμενα. Αλλά αφού ο άνθρωπος σκέφτεται πριν μιλήσει και δεν έχει παρωπίδες, γιατί να μην συμφωνήσω :oneup:

Με λίγο ξυδάκι θα το καταπιείτε κι αυτό παλληκάρια μου, κουράγιο !!!

Υ.Γ. ο καφές της παρηγοριάς θα δοθεί στο καφενείο "ο Άρης"

Υ.Γ. 2 μου έχει μείνει μια μόνιμη απορία: φόρουμ αριανών δεν έχει το adslgr και τους φιλοξενούμε εδώ μέσα; ούτε καν έχω ψάξει αν υπάρχει. να κάνουμε ένα ομαδικό αίτημα στη διεύθυνση του site ρε παιδιά, να τους ανοίξουν ένα, μην χαραμίζονται στο παοκτσήδικο τόσα παλληκάρια :rofl::rofl::rofl:

Dimitris_80
24-11-09, 12:28
Υ.Γ. 2 μου έχει μείνει μια μόνιμη απορία: φόρουμ αριανών δεν έχει το adslgr και τους φιλοξενούμε εδώ μέσα; ούτε καν έχω ψάξει αν υπάρχει. να κάνουμε ένα ομαδικό αίτημα στη διεύθυνση του site ρε παιδιά, να τους ανοίξουν ένα, μην χαραμίζονται στο παοκτσήδικο τόσα παλληκάρια :rofl::rofl::rofl:
Nα σου θυμίσω ότι προκληθήκαμε, γιαυτό και συμμετέχουμε.

Τι έγινε σήμερα ρε παιδιά. Εγώ σε μια βδομάδα έχω ένα γάμο αλλά δεν μου είπαν ότι το γλέντι ήταν σήμερα. Γιατί το σημερινό ήταν γλέντι και όχι ματς. Μεγάλη νίκη για την ομάδα μου με τους πελάτες μας. Παίξαμε καλά. είχαμε και την τύχη σε ορισμένα σημεία αλλά φύγαμε και λίγο στεναχωρημένοι από το γήπεδο γιατί σταματήσαμε στα τέσσερα. Όπως και να έχει το σημαντικό ματς είναι το επόμενο μιας και πρέπει επιτέλους να κερδίσουμε εκτός έδρας κάποιο ντέρμπι. Όλα πλέον είναι με το μέρος μας μιας και η δική μας ψυχολογία είναι πολύ καλή αλλά και του αντιπάλου σε πολύ άσχημο επίπεδο. Ελπίζουμε, μιας και είμαστε πλέον πλήρης, να πάρουμε το ματς.

Υ.Γ. Οι συμπολίτες πρέπει να δουν τα θετικά σημεία του ματς. Βάλανε σήμερα γκολ στην Τούμπα μετά από πόσα χρόνια;;;;;;;; :rofl::rofl:

Αφιερωμένη και πάλι στους συμπολίτες

http://img11.imageshack.us/img11/792/2s963hv.jpg

Α και περιμένω με αγωνία να διαβάσω με αγωνία το επόμενο διάλογο από τα στελέχη της παε ΠΑΟΚ. ;)

Burning Skies
24-11-09, 17:28
Ψιτ Dimitris_80 - κάζο το λένε αυτό που έκανε ο xabikos. ;)

bianconero
24-11-09, 17:45
Ψιτ Dimitris_80 - κάζο το λένε αυτό που έκανε ο xabikos. ;)

Άστους Burning Skies, έχουν καιρό να μας κάνουν κάτι παρόμοιο και δεν θυμούνται πως είναι.

Όσον αφορά για το ποιος προκάλεσε.... ας το αφήσουμε καλύτερα.
Οι ίδιοι τους στα ραδιόφωνα ολόκληρη την προηγούμενη εβδομάδα και ο Λαμπριάκος (δεν ξέρω γιατί, μήπως θέλει ανανέωση συμβολαίου;; ) στην εφημερίδα του κου Λάμπρου. Φυσικά οι παίκτες απάντησαν μέσα στο γήπεδο στον κο Λαμπριάκο.

subzer0
24-11-09, 19:31
Μπα δεν ήταν καθόλου πέναλτι του Νέτο.
http://www.youtube.com/watch?v=5ZK_nPFMECE
:rofl: :rofl:

Επόμενη δικαιολογία? :rofl:

Gila1899
24-11-09, 21:26
Μπα δεν ήταν καθόλου πέναλτι του Νέτο.
http://www.youtube.com/watch?v=5ZK_nPFMECE
:rofl: :rofl:

Επόμενη δικαιολογία? :rofl:
Δηλαδή έπρεπε να αφήσει τη μπάλα να τον βρεί στο πρόσωπο;:rofl:

Οσο για το δεύτερο τι να πούμε, ο Βιερίνια σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά τη φάση και παθαίνει πλάκα με το που βλέπει τον Καλόπουλο να δίνει πέναλτι.:lol:

........Auto merged post: Gila1899 πρόσθεσε 5 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Αρχίσατε το παραμύθι οτι θα χάνουμε από τους κάτω.
Τι σας κόφτει εσάς?
Ειλικρινά τι σας νοιάζει?
Στα τελευταία 15 παιχνίδια μεταξύ μας έχετε μια νίκη.
Έχετε να κερδίσετε στην Τούμπα 10 χρόνια αλλά κάθε χρόνο πριν το μεταξύ μας παιχνίδι έρχεστε για την νίκη. Και κάθε χρόνο τα ίδια. Δεν κουραστήκατε?

Είπε κανείς οτι η βαθμολογία του πρωταθλήματος είναι Βοράς - Νότος?
Λέει πουθενά οτι αν κερδίσεις όλους της Αθήνας θα πάρεις κανα πρωτάθλημα?
Υπάρχει καμιά ειδική βαθμολογία με τα παιχνίδια με τις ομάδες τις Αθήνας που να μετράει κάπου?
Υπάρχει κανά νόημα σε μια νίκη επί του Ολυμπιακού πχ αν την επόμενη αγωνιστική φέρεις χ στον Πανθρακικό.

Ειλικρινά πείτε μου τι σας νοιάζει τι κάνει ο ΠΑΟΚ στα υπόλοιπα παιχνίδια του.

Ποσώς μας νοιάζει τι θα κάνετε στα άλλα σας παιχνίδια. Μας νοιάζει όμως όταν θα βγαίνουν οι γραφικοί οπαδοί και δημοσιογράφοι σας και θα κλαίγονται για τη Μακεδονία, τη νύφη του Θερμαϊκού και την αδικημένη Βόρεια Ελλάδα και θα κάνουν επερωτήσεις ξανθιές bimbo όταν τα σφυρίγματα για εσάς δεν θα είναι τόσο ευνοϊκά(σας έχουν κακομάθει βλέπεις) κόντρα στην ομάδα για την οποία δούλευε ως πρόεδρος της ΕΠΟ ο πρώην γενικός διευθυντής της ομάδας σας. Για τον γνωστό υπάλληλο του Θείου, Γκαγκάτση, ακόμα να μας πούν δυο λόγια οι "μακεδονομάχοι", περήφανοι πολέμιοι του κατεστημένου με τον (αρρωστημένο) νού τους.:rofl:

Ακόμα τα θυμόμαστε τα περσινά μετά τον αγώνα σας κόντρα στο γαύρο και δεν μιλάω φυσικά για το τι γίνεται στο adslgr, αλλά για το τι γίνεται στα ραδιόφωνα και τις τηλεοράσεις της πόλης. Μέχρι και εκπομπή για την κατακαημένη και μονίμως αδικημένη Βόρεια Ελλάδα με βαψομαλλιάδες πολιτευτές λάος και ΝΔ είδαμε στην δημοτική τηλεόραση. Ημαρτον ρε σείς, όχι άλλο κάρβουνο!.:rofl:

subzer0
24-11-09, 21:28
Δηλαδή έπρεπε να αφήσει τη μπάλα να τον βρεί στο πρόσωπο;:rofl:

Οσο για το δεύτερο τι να πούμε, ο Βιερίνια σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά τη φάση και παθαίνει πλάκα με το που βλέπει τον Καλόπουλο να δίνει πέναλτι.:lol:

Το κάνω quote γιατί μπορεί να διαβάσεις τι εγραψες και να θέλεις να το αλλάξεις.
Έτσι θα μπορεί όλος ο κόσμος να το διαβάζει και να γελάει με την ησυχία του.

xabikos
24-11-09, 21:31
Βλέπω μαζεύτηκε πολύς κόσμο για να μας βάλει μυαλό και να μας υποδείξει πόσο κάφροι και δολοφόνοι, και πίθηκοι και ότι άλλο θέλετε είμαστε. Ποτέ μου δεν αρνήθηκα ότι υπάρχει μια μερίδα, που υποστηρίζει ότι είναι οπαδοί του Παοκ, αλλά η θέση τους δεν είναι μέσα σε οργανωμένες κοινωνίες ανθρώπων. Αυτή η μερίδα είναι μεγαλύτερη σίγουρα από κάποιες άλλες ομάδες. Το καλό είναι βέβαια ότι δείχνει αυτοί οι άνθρωποι να είναι πλέον εκτός γηπέδου και εκεί πρέπει πάση θυσία να παραμείνουν. Δεν τους θέλουμε αυτούς ούτε στο γήπεδο ούτε και να φορούν φανέλες τους Παοκ και να κάνουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι. Πρώτος εγώ εύχομαι να συλληφθούν και να πάνε φυλακή. Αυτά και τέλος με αυτό το θέμα. Σπάνια όμως βλέπω κάποιον να λέει τα ίδια για τους δικούς του οπαδούς. Ειδικά οι συμπολίτες που συνέχεια παραπονιούνται και ποτέ αυτοί δεν κάνουν τίποτα.

Όσο αναφορά το αγωνιστικό τώρα η μεγάλη διαφορά με τους φίλους συμπολίτες είναι ότι εμείς ξέρουμε που μπορεί να φτάσει η ομάδα μας. Επίσης ξέρουμε ότι αν και σας ρίξαμε τέσσερα η ομάδα δεν είναι στο σημείο που θέλουμε. Εμείς θέλουμε πολλά περισσότερα από την ομάδα μας. Γιατί μπορεί να λέμε ότι λέμε για την πλάκα αλλά ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα ήταν κυρίως λόγο συγκυριών και όχι γιατί παίξαμε τόσο καλύτερα. Αυτό είναι που θα πρέπει να κοιτάξετε και εσείς. Είστε η μοναδική ομάδα που έχει καταφέρει να φάει τόσα γκολ από τον Σάντος. Τρια πρόπερσι και τέσσερα φέτος. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να το καταφέρετε αυτό. Μέχρι και ο Ηρακλής πιο αξιόμαχος ήταν. Αλλά ξέχασα εσείς ήρθατε να πάρετε με άνεση το διπλό με αρχηγό τον μεγάλο Λαμπριάκο. Ε πάρτε τα τέσσερα τεμάχια και του χρόνου ελπίζω να έρθετε με χαμηλά τη μπάλα. Αυτά και τέλος από μένα με τους συμπολίτες. Στο δεύτερο γύρο θα ασχοληθώ ξανά.

Έχουμε μπροστά μας τώρα ένα πολύ κρίσιμο ματς. Για μένα έτσι όπως είναι τα πράγματα πρέπει να κερδίσουμε και τίποτα άλλο. Αν θέλουμε να αλλάξουμε επίπεδο και να ανεβούμε ένα σκαλί πιο πάνω πρέπει να πάρουμε το ματς με κάθε τρόπο. Διαφορετικά είναι άχρηστη η νίκη επί του Άρη. Με μια νίκη παίρνουμε πολύ μεγάλο πλεονέκτημα για την τρίτη θέση. Όπως έχει εξελιχθεί η φετινή χρονιά πρέπει οπωσδήποτε να τερματίσουμε στην τρίτη θέση και με όσο το δυνατόν πιο μεγάλη διαφορά από τον τέταρτο. Την δυάδα δεν μπορούμε να την χτυπήσουμε με το κακό ξεκίνημα που κάναμε. Περιμένουμε το Σάββατο για να δούμε αν θα γίνουν πράξη τα λόγια που λένε οι παίχτες μας.

subzer0
25-11-09, 15:07
Άλλη μια παγκόσμια πρωτοτυπία (http://www.youtube.com/watch?v=iO_4FHBrUyQ).

Αίσχος , ντροπή , σφαγή.

viardon
25-11-09, 20:44
http://www.youtube.com/watch?v=BMERTC6BOUQ

Αποφασίστε ευνοηθήκαμε ή όχι.
Αντε γιατί αργεί το Πάσχα.

subzer0
25-11-09, 20:51
http://www.youtube.com/watch?v=BMERTC6BOUQ

Αποφασίστε ευνοηθήκαμε ή όχι.
Αντε γιατί αργεί το Πάσχα.

Καλλιτέχνη πρόσεξε ακριβώς τι έχω γράψει.



Μετά το παιχνίδι.
- Ο Κος Κόντης δηλώνει πως είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να δίνεται πέναλτι στο τείχος.
Ξεχνάει πως πέρυσι στο Θρασύβουλος - Άρης η ομάδα του κέρδισε με τέτοιο πέναλτι.
Ο δε Κος Κόκε που είπε πως πρώτη φορά βλέπει κάτι τέτοιο ήταν αυτός που το εκτέλεσε.


Πότε δεν είπα οτι ευνοηθήκατε με τον Θρασύβουλο.
Αυτό που καθαρά έγραψα είναι πως δεν μπορεί ο πρόεδρος μιας ομάδας να λέει οτι είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να σφυρίζεται πέναλτι σε χέρι στο τείχος , όταν η ίδια του η ομάδα έχει κερδίσει τέτοιο πέναλτι.

Αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφω δικό σου πρόβλημα.
Άλλωστε έχετε αποκτήσει πολλά μετά την τεσσάρα.

opimis
25-11-09, 21:39
Πότε δεν είπα οτι ευνοηθήκατε με τον Θρασύβουλο.
Αυτό που καθαρά έγραψα είναι πως δεν μπορεί ο πρόεδρος μιας ομάδας να λέει οτι είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να σφυρίζεται πέναλτι σε χέρι στο τείχος , όταν η ίδια του η ομάδα έχει κερδίσει τέτοιο πέναλτι...
Ο Κόντης είναι εκτελεστικός διευθυντής της ΠΑΕ Άρης, εκτός αν στη δική σας ΠΑΕ πρόεδρος είναι Κονσεϊσάο κι έχετε μπερδέψει λιγάκι τους ρόλους εκεί μέσα. :twisted:

subzer0
25-11-09, 21:50
Ο Κόντης είναι εκτελεστικός διευθυντής της ΠΑΕ Άρης, εκτός αν στη δική σας ΠΑΕ πρόεδρος είναι Κονσεϊσάο κι έχετε μπερδέψει λιγάκι τους ρόλους εκεί μέσα. :twisted:

Ευχαριστώ για την πληροφορία αν και μου είναι αδιάφορο. Απλά αυτόν βλέπω από εδώ και από εκεί να μιλάει στα κανάλια. ;)

wi fi thief
25-11-09, 22:01
Άλλη μια παγκόσμια πρωτοτυπία (http://www.youtube.com/watch?v=iO_4FHBrUyQ).

Αίσχος , ντροπή , σφαγή.

λιακαδα στο ροτερνταμ... :shock::stunned:

:p

(ποσο μ@λακες ειναι οι ολλανδοι τελικα: εχει «μικρυνει» η φαγιενοορντ οσο ποτε στην ιστορια της, εχει να παρει τιτλο απο τον καιρο του νωε, στην ευρωπη εκει που ειχε τιτλους τωρα εχει πατωσει, ειναι μια απο τις 20 μερες ολου του χρονου που μπορει να εχει λιακαδα, δρομους εχουνε, αμαξαρες εχουνε, λεφτα εχουνε, ψιλο νομιμο εχουνε, φυλλαδες δεν εχουνε και ομως γεμιζουνε το γηπεδο με 40.000 θεατες σε μια πολη 600.000 κατ.
πανε καλα? τι οπαδοι ειναι αυτοι? δεν ντρεπονται που χανει η ομαδα τους ]τιτλους απο την ανυπαρκτη την πε εσ βε, το αλκμααρ και το χωριο το τβεντε ενσχεντε??? :down::down::down:

α ρε ιστορικη φαγιενοορντ, πως σε καταντησανε τα λαμογια, κι εσενα και τη λιβερ και το ντορτμουντ και οι βλακες οι ποπκορνακηδες οι οπαδοι σου σε στηριζουνε αντι να τα εχουνε σπασει ολα... :twisted::twisted::twisted:)

subzer0
28-11-09, 17:06
Να έχουμε έναν καλό αγώνα σήμερα. :oneup:
Αν και κάτι μου λέει πως το σύνδρομο Σάντος στα ντέρμπι και ΠΑΟΚ στην Αθήνα θα ξαναχτυπήσει. :whistle:

wi fi thief
28-11-09, 22:06
Να έχουμε έναν καλό αγώνα σήμερα

το γκαντεμιασες το ματς :p
διαφημιση (του μπασκετ) ητανε :twisted:

subzer0
29-11-09, 01:47
το γκαντεμιασες το ματς :p
διαφημιση (του μπασκετ) ητανε :twisted:

Δεν μπορείς να πεις όμως , τα ανοίξαμε τα πόδια σήμερα.............στο γκολ. :p

Γενικά πάντως για το παιχνίδι αυτό που έχω να πω είναι πως είδα επιτέλους τον ΠΑΟΚ να κατεβαίνει σε ένα ντέρμπι με σκοπό να παίξει μπάλα.
Το κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο , οπού η ΑΕΚ δεν έκανε ούτε μισή φάση ενώ ο ΠΑΟΚ είχε και καλή κυκλοφορία και 2-3 φάσεις να σκοράρει.
Αυτό που πρέπει να απασχολήσει την ομάδα είναι η αντίδραση μετά το γκολ ή καλύτερα η μη αντίδραση.
Παιχταράς ο Σκόκο.

xabikos
29-11-09, 15:05
Το ματς δεν μπόρεσα να το δω χθες. Για άλλη μια φορά επιβεβαιώσαμε το ταβάνι μας. Για να μπορέσεις να ανέβεις επίπεδο θα πρέπει να ξέρεις σε τι επίπεδο είσαι αυτή τη στιγμή. Για μένα είναι κυρίως θέμα προπονητή. Ο Σάντος έχει προσφέρει πολλά στην ομάδα από τότε που έχει έρθει. Της έχει δώσει μια συγκεκριμένη ταυτότητα και ένα συγκεκριμένο στιλ παιχνιδιού. Πλέον είναι ξεκάθαρο πως δεν μπορεί να την ανεβάσει επίπεδο με το υλικό που έχει. Δεν είναι σε καμία περίπτωση ο άνθρωπος που θα πάρει από τους ποδοσφαιριστές του το κάτι παραπάνω. Και δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να δεχθώ ότι η χθεσινή Αεκ έχει καλύτερους παίκτες από εμάς. Αν υπολογίσουμε και τις συνθήκες με τις οποίες πήγαμε στο ματς τότε χθες αποτύχαμε πλήρως.

Βέβαια ο Σάντος είναι επιλογή της διοίκησης οπότε πρέπει να τον στηρίξουμε όσο είναι στην ομάδα. Αλλά ίσως θα πρέπει να σκεφτούμε να στραφούμε σε μια άλλη λύση το καλοκαίρι. Γιατί μην ξεχνάμε πως ο Σάντος δεν παίρνει και λίγα λεφτά. ;) Αυτά και ελπίζουμε στο επόμενο ματς να επανέλθουμε στις νίκες.

hammer21
29-11-09, 15:33
Ο καλυτερος που θες ομως θα παιρνει περισσοτερα απο τον Σαντος.;)

Και δεν ξερεις αν θα σου βγει με τοσο καλο βαθμο.

viardon
06-12-09, 13:11
Τελικά ποιός κέρδισε το όσκαρ πρώτου ρόλου χθές;
Ο Βιερίνια ή ο Κωθτάκης που πέφτει λές και είναι στη διαφήμιση της superleague ενάντια της βίας και ξαφνικά σαν το Λάζαρο σηκώνεται πάνω;

Ααα και πρωτού πεί κανείς κάτι... σφαγή Λεβαδειακού χθές. :twisted:

subzer0
06-12-09, 13:15
Τελικά ποιός κέρδισε το όσκαρ πρώτου ρόλου χθές;
Ο Βιερίνια ή ο Κωθτάκης που πέφτει λές και είναι στη διαφήμιση της superleague ενάντια της βίας και ξαφνικά σαν το Λάζαρο σηκώνεται πάνω;

Ααα και πρωτού πεί κανείς κάτι... σφαγή Λεβαδειακού χθές. :twisted:

Βρε , βρε μας λείψατε.
Και είχατε καιρό να φανείτε. :whistle:
Δικιά σας ομάδα δεν έχετε να ασχοληθείτε?

viardon
06-12-09, 13:51
Ωραία μέρα έχει σήμερα και είπαμε να αρχίσουμε το πείραγμα...
Την καλησπέρα μου :p

subzer0
06-12-09, 13:54
Ωραία μέρα έχει σήμερα και είπαμε να αρχίσουμε το πείραγμα...
Την καλησπέρα μου :p

Έτσι μάλιστα. :p
Και χρόνια μας πολλά στους εορτάζοντες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.