PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

xabikos
06-12-09, 14:51
http://www.sport24.gr/html/ent/596/ent.331596.asp

:whistle::whistle:

viardon
07-12-09, 00:55
http://www.sport24.gr/html/ent/648/ent.331648.asp


Οι Παρτιζάνοι… νίκησαν την ΑΕΛ!

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που έδωσαν το παρών ειδικά αυτή την αγωνιστική.
Σε περίοδο που λαμβάνουν χώρα πολλά "γεγονότα" σε πολλές πόλεις, αλλά και ειδικά στη Θεσσαλονίκη.
Δυστυχώς είναι ένα γεγονός που επιβεβαιώνει ώς ένα σημείο τα όσα ο κόσμος έχει τούμπανο και κάποιοι κρυφό καμάρι.

Spanos
08-12-09, 00:48
http://www.sport24.gr/html/ent/596/ent.331596.asp

:whistle::whistle:

Kαλά και αυτός τόσα πέτσινα έχει πάρει, τόσες βουτιές έχει κάνει, τώρα τον έπιασε η ειλικρίνεια;:lol:

subzer0
08-12-09, 01:28
Kαλά και αυτός τόσα πέτσινα έχει πάρει, τόσες βουτιές έχει κάνει, τώρα τον έπιασε η ειλικρίνεια;:lol:

Τι το 'θελες?
http://www.sport24.gr/html/ent/962/ent.331962.asp

:lol: :lol:

viardon
09-12-09, 00:07
"Να κάνεις πενήντα χρόνια να πάρεις πρωτάθλημα για να ξεφύγεις από την μιζέρια σου και να βγαίνουν μετά οι βετεράνοι σου και να ομολογούν, ότι ήταν μούφα,ότι στο χάρισαν.Δεν αντέχεται."

subzer0
09-12-09, 00:10
"Να κάνεις πενήντα χρόνια να πάρεις πρωτάθλημα για να ξεφύγεις από την μιζέρια σου και να βγαίνουν μετά οι βετεράνοι σου και να ομολογούν, ότι ήταν μούφα,ότι στο χάρισαν.Δεν αντέχεται."

Τι θέλει να πει ο ποιητής. :hmm: :hmm: :hmm:

viardon
09-12-09, 09:37
Τι θέλει να πει ο ποιητής. :hmm: :hmm: :hmm:
http://www.youtube.com/watch?v=sKlnhK2XVCc
Και τί ποιητής έ;

Για τον τίτλο του βίντεο δεν ευθύνομαι.

xabikos
09-12-09, 14:45
Δέχομαι την απόφαση να σβηστούν τα μηνύματα αλλά δεν συμφωνώ. Έπρεπε να μείνουν για να μπορούν και στο μέλλον να βλέπουν όλοι ποιοι πραγματικά έχουν το υψηλό επίπεδο και δεν προκαλούν.

Περαστικά σας!

subzer0
09-12-09, 15:48
Επειδή μπορώ να φανταστώ τι έγινε έχω να πω τα εξής.
Viardon και λοιποί όμοιοι σου , ο κατήφορος που έχετε πάρει δεν έχει σταματημό.
Προφανώς αν δεν ασχοληθείτε μια μέρα με τον ΠΑΟΚ θα αρρωστήσετε.
Πρέπει να τον βλέπετε και στα όνειρα σας , ειδικότερα φέτος μετά τους 35 και τα ντόρτια αυτά είναι εφιάλτες.
Κανονικά θα έπρεπε να εφαρμόσω το σύστημα του Skapetis και να σας έχω στην ignore list.
Αλλά μερικά από τα μηνύματα σας προσφέρουν πολύ γέλιο.
Έτσι από εδώ και πέρα αποφασίζω να μην ξανααπαντήσω σε κανέναν από εσάς.
Έχετε κουράσει αφάνταστα.

Μια τελευταία ερώτηση και μετά μπορείτε να γράφετε οτι θέλετε.
Μπορείτε να μην ασχολείστε με τον ΠΑΟΚ?
Και αν αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο για εσάς , που το πιστεύω.
Μπορείτε να ασχολείστε περισσότερο με την δική σας ομάδα από οτι με τον ΠΑΟΚ?
Αυτά και καληνύχτα σας.

viardon
09-12-09, 18:38
Οι βετεράνοι σας ασχολήθηκαν με την ομάδα σας σε μία αθλητική εκπομπή...
Ε συγνώμη που δεν αλλάξαμε και κανάλι και είδαμε πόσο ρόμπες γίνεστε απο μόνοι σας.
Μετά μιλάτε και για προπαγάνδα.
Περαστικά σας.

skapetis
10-12-09, 10:46
Κανονικά θα έπρεπε να εφαρμόσω το σύστημα του Skapetis και να σας έχω στην ignore list.


Πίστεψε με, αν σταματήσετε να απαντάτε σ'αυτά τα αστέρια θα βαρεθούν και θα φύγουν. Όσο τους τρέφετε, τόσο θα επιμένουν στο θρεντ.

Δεν το λέω επικριτικά, καταλαβαίνω γιατί το κάνετε, αλλά από προσωπική πείρα ξέρω ότι όσο βλέπω τις μπούρδες ενός troll δεν μπορώ να μην απαντήσω. Οπότε στην ingore list και καθαρίσατε.

Αν πάλι θέλετε να τους συνεχίσετε την ψυχανάλυση, τουλάχιστον ζητήστε τους κανένα φραγκο, μην την βγάζουν τζάμπα ... :twisted:

Dimitris_80
10-12-09, 11:47
ΑΝ θέλεις να απαντάς επί της ουσίας και όχι υβρίζοντας. Είσαι και ώριμος άνθρωπος παναθεμά σε.

xabikos
10-12-09, 13:01
Ένας από εσάς, ένας δεν κατέκρινε αυτό το εμετικό πράγμα που δημιούργησαν κάποιοι από εσάς. Δεν λέω ότι το κάνατε εσείς αλλά περίμενα να το κατακρίνετε και να ταχτείτε εναντίον τέτοιον κινήσεων. Και έχετε και το θράσος και μιλάτε για ωριμότητα;;; Και μιλάτε για επίπεδο μεταξύ τον οπαδών;;; Και έχετε το θράσος και μιλάτε για προκλήσεις;;;


Πραγματικά σας λυπάμαι!

viardon
10-12-09, 16:57
Ένας από εσάς, ένας δεν κατέκρινε αυτό το εμετικό πράγμα που δημιούργησαν κάποιοι από εσάς. Δεν λέω ότι το κάνατε εσείς αλλά περίμενα να το κατακρίνετε και να ταχτείτε εναντίον τέτοιον κινήσεων. Και έχετε και το θράσος και μιλάτε για ωριμότητα;;; Και μιλάτε για επίπεδο μεταξύ τον οπαδών;;; Και έχετε το θράσος και μιλάτε για προκλήσεις;;;


Πραγματικά σας λυπάμαι!

Πρώτου τρέξεις να μας λυπηθείς μή βιαστείς να χρεώσεις ενα αστείο - βλακεία - πείραγμα - καζούρα - καφρίλα πεστο όπως γουστάρεις (δε με νοιάζει) σε όλους μας όταν σε αντίστοιχη περίπτωση με επίσημη ανακοίνωση συνδέσμου σας τρέχατε να κρυφτείται πίσω απο το δάχτυλό σας προτάσοντας αστείες δικαιολογίες.

Αφήστε τη λύπηση στο πλάι ;)

Dimitris_80
10-12-09, 19:12
Εφόσον υπάρχει επιλεκτική λογοκρισία στο παρόν νήμα, προσωπικά αποχωρω. Καλή συνέχεια στη συζήτησή σας.

@xabikos τονίζεις κιόλας το ένας. Ε λοιπόν δε βρέθηκε ένας, αλλά περισσότεροι που απάντησαν σε αυτά που ρωτάς, αλλά σεβόμενος τη διεύθυνση δε συνεχίζω οτιδήποτε.

subzer0
10-12-09, 19:43
Τζίραρε πολύ η ΠΑΕ σήμερα. :p
Κατ' αρχήν.
Επέκταση συμβολαίου με τον Vieirinha. (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14LS1EN35&extLang=)
Πάρα πολύ σημαντική κίνηση από την ομάδα , γιατί και παιχταράς είναι , και βοηθάει αφάνταστα την ομάδα φέτος , και σαν τρελός ήθελε να έρθει το καλοκαίρι.
Τώρα έχουμε έναν παίχτη που αγοράσαμε 350000ευρώ και η ρήτρα του είναι πάνω από 10μύρρια.
Επίσης είναι πολύ σημαντικό γιατί η Πόρτο , που δεν είναι και τίποτα κουτοί , έχει ποσοστό επί της μεταπώλησης 33%.

Δεύτερον
Η συνέντευξη τύπου του Ζήση Βρύζα. (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/60072-%CE%B2%CF%81%CF%8D%CE%B6%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%BD%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B6%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7)
Η οποία ήταν και η πρώτη του ως πρόεδρος του ΠΑΟΚ και λογικό είναι να ήταν και λίγο σφιγμένη.

Και τρίτον
Συμφωνία με τον Cristiano Moraes de Oliveira. (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14LS0QFVK&extLang=)

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. ανακοινώνει ότι συμφώνησε με την Paços de Ferreira για την απόκτηση του Cristiano Moraes de Oliveira. Ο ποδοσφαιριστής συμφώνησε για συμβόλαιο 2,5 ετών το οποίο θα ξεκινήσει να ισχύει από την 1/1/2010.

Ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής θα αναχωρήσει αύριο το πρωί για την Πορτογαλία και θα επιστρέψει στη Θεσσαλόνίκη για μόνιμη εγκατάσταση την ερχόμενη εβδομάδα, όταν και θα πραγματοποιηθεί η επίσημη παρουσίασή του.

Ο Cristiano Moraes de Oliveira γεννήθηκε στην πόλη Manaus της Βραζιλίας στις 28 Σεπτεμβρίου 1983, ξεκίνησε την καριέρα του από την Nacional και την São Raimundo Esporte Clube πριν έρθει το 2005 στην Ευρώπη και την Πορτογαλία για να ενταχθεί στο δυναμικό της από την Paços de Ferreira.
Είναι η πρώτη μεταγραφή του Sergio Conceicao , που μπαίνει δυνατά στα νέα του καθήκοντα.
Τα υπόλοιπα στο γήπεδο αλλά από σχεδιασμό τουλάχιστον πάμε καλά.


Εφόσον υπάρχει επιλεκτική λογοκρισία στο παρόν νήμα, προσωπικά αποχωρω. Καλή συνέχεια στη συζήτησή σας.
...
Πες μου οτι είναι αλήθεια οτι αποχωρείς να βάλω μπροστά τις σούβλες.
Όσο για το αν είναι λογοκρισία να κόβονται μηνύματα που το εμετικό το βαφτίζουν πετυχημένο αστείο τότε ζήτω η χούντα.

xabikos
10-12-09, 21:54
Ακόμη και τώρα δε λέτε ξεκάθαρα την γνώμη σας. Δείξτε μου ένα μήνυμα που να λέει ξεκάθαρα ότι η συγκεκριμένη ενέργεια είναι κατακριτέα, απαράδεκτη και δεν μας αντιπροσωπεύει. Αν μου δείξετε εγώ θα σας πω και μπράβο. Αλλά ακόμη και τώρα το χαρακτηρίζετε ως αστείο, καζούρα ή όπως θέλουμε εμείς να το πούμε. Και αν δεν φέρεται καμία ευθύνη για την δημιουργία του έχετε ευθύνη για το ότι δεν το κατακρίνετε. Τέλος από μένα. Αλλά ειλικρινά μην ακούσω ξανά για επίπεδο!

........Auto merged post: xabikos πρόσθεσε 7 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Όσο για τα καθαρά αγωνιστικά πολύ καλή κίνηση η επέκταση για τον Βιερίνια μιας και φαίνεται ότι είναι καλός παίκτης και μπορεί να προσφέρει. Μακάρι να φτάσει σε επίπεδο που δεν θα το χωράει πλέον ο ΠΑΟΚ. Για την καινούρια μεταγραφή συνεχίζουμε την πολύ καλή και αθόρυβη δουλειά. Οι παίκτες εντοπίζονται πολύ γρήγορα και τους κλείνουμε άμεσα. Ελπίζω να βοηθήσει και το θετικό είναι πως έχει και καλή ηλικία. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στο γήπεδο.

skapetis
11-12-09, 12:18
Εφόσον υπάρχει επιλεκτική λογοκρισία στο παρόν νήμα, προσωπικά αποχωρω. Καλή συνέχεια στη συζήτησή σας.

Στο καλό. :clap: Ελπίζω να ακολουθήσουν και κάποιοι άλλοι το λαμπρό σου παράδειγμα. :twisted:

subzer0
14-12-09, 17:01
Μεγάλος μάγκας ο Big Mac της Καβάλας.
Πάρε κόσμε εισιτήρια.
Ούτε 40ευρίες τύπου Πανόπουλου και Κομοπότη ούτε να κάνει τον δύσκολο ούτε τίποτα.
Δεν είναι κανάς λαλάκας.
Χτες τα κονόμησε χοντρά και δεν έγινε και το παραμικρό.
Του βγάζω το καπέλο.

Στα αγωνιστικά καιρό είχα να δω τον ΠΑΟΚ έτσι.
Από την μια να παίζει καλή μπάλα , που το βλέπουμε σπάνια με Σάντος.
Από την άλλη να μην κερδίζει με τέτοια μπάλα. Συνήθως παίρνουμε παιχνίδια με πολύ χειρότερα μπάλα από το χτεσινό.
Αυτά έχει το ποδόσφαιρο.

xabikos
14-12-09, 22:41
Ο ψωμιάδης χθες πήρε από τα εισιτήρια του ΠΑΟΚ τουλάχιστον διακόσια χιλιάρικα. Όπως είπε ο sub όμως χαλάλι του. Καλά έκανε και έδωσε αφού δεν πάνε οι καβαλιώτες στο γήπεδο.
Επειδή όμως εγώ πήγα πρέπει άλλη μια φορά να πω πως πρέπει να σταματήσει αυτή η βλαχομαγκιά που βγάζουμε και θέλουμε να μπαίνουμε με το έτσι θέλω στα γήπεδα (Τούμπα ή εκτός). Πάλι χθες μπήκαν πολλά άτομα χωρίς εισιτήριο και είναι θαύμα ότι δεν έγιναν επεισόδια μιας και βλέπαμε το ματς δίπλα δίπλα με τους καβαλιώτες. Όσο για το πόσοι πήγαμε στην καβάλα για μένα δεν χρειάζεται σχολιασμό. Αναμφισβήτητα ο κόσμος στηρίζει την ομάδα όσο μπορεί και έτσι πρέπει να συνεχίσει να κάνει.

Για τα αγωνιστικά τώρα η ομάδα ήταν πολύ καλή αλλά φάνηκε το βασικότερο πρόβλημά μας. Η έλλειψη ενός σκόρερ. Δυστυχώς ο Παπάζογλου, που ήταν και άτυχος, δεν μπόρεσε να αρπάξει την ευκαιρία γι ακόμη μια φορά. Προσωπικά δεν θέλω τώρα μια μεταγραφή που πιθανόν δεν θα είναι και αυτό ακριβώς που θέλουμε. Αν γίνεται ας φέρουμε πίσω τον Αθανασιάδη να παίξει και αυτός και το καλοκαίρι βλέπουμε πως έχουν τα πράγματα και ανάλογα αποφασίζει η διοίκηση.

Όπως και να έχει τώρα πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε τον Εργοτέλη.

DOU
17-12-09, 01:17
Ψηνεται επανοδος ζαγορακη???

subzer0
17-12-09, 01:23
Ψηνεται επανοδος ζαγορακη???

Μια άλλη επιστροφή ψήνεται. :whistle: :whistle:

DOU
17-12-09, 01:30
Μια άλλη επιστροφή ψήνεται. :whistle: :whistle:

Του κοντου??:p



Σχέδιο για επάνοδο Ζαγοράκη!

http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=116976

subzer0
17-12-09, 01:37
Δεν ξέρω τι θα κάνει τελικά.
Αλλά πιστεύω πως δεν μπορεί να κάνει μακριά από τον ΠΑΟΚ.
Πάντως καλό θα ήταν να βγει και να πει ακριβώς ή όσο τέλος πάντων μπορεί του λόγους για τους οποίους έφυγε.
Πολλά ακούγονται.

Όσο για τον κοντό νομίζω πως είναι ευκαιρία του , να γυρίσει στην ομάδα της καρδίας του από τώρα και όχι το καλοκαίρι.
Έτσι και αυτοί που τον βρίζουν δεν θα μπορούν να πουν τίποτα.

skapetis
17-12-09, 12:03
Όσο για τον κοντό νομίζω πως είναι ευκαιρία του , να γυρίσει στην ομάδα της καρδίας του από τώρα και όχι το καλοκαίρι.
Έτσι και αυτοί που τον βρίζουν δεν θα μπορούν να πουν τίποτα.

O Σαλπι έφυγε γιατί με τα λεφτά που πήρε η ομάδα από τη μεταγγραφή του "σώθηκε" το συγκεκριμένο διάστημα που τα φράγκα ήταν απαραίτητα.

Όποιος δεν το έχει καταλάβει ή δεν μπορεί να το καταλάβει, απλά δεν βοηθάει την ομάδα, για να μην πω ούτε το εαυτό του ...

Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι πέρα από τη φανέλα, αυτά τα παιδιά έχουν μπροστά τους 10-15, βαριά 20 χρόνια να βγάλουν τα προς το ζην μιας ζωής. Δεν μπορεί να έχουμε εμείς την απαίτηση να παίζουν μια ζωή απλήρωτοι για την ψυχή της μάνας τους, αντί να πάνε σε μια άλλη ομάδα που θα τα κονομήσουν χοντρα. Ποιός από τους κάφρους που βρίζουν τον Σαλπι, θα πήγαινε να δουλέψει τζάμπα, αντί να τσεπώνει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ή εκατομμύρια ευρώ ; ΚΑΝΕΝΑΣ. Οπότε ας το βουλώσουν και αν δεν τους αρέσει ας αλλάξουν ομάδα.

Ο Σάλπι ουδέποτε προκάλεσε, ήταν σε όλα άψογος και ποτέ δεν έκρυψε ότι είναι παοκτσής. όλα τα άλλα είναι ανάξια λόγου. Με το καλό να επιστρέψει στην ομάδα, όπως πήγαν και γύρισαν τόσοι άλλοι, τους οποίους οι κάφροι θεοποίησαν (μην πάμε μακριά, ένα όνομα: Ζαγοράκης :whistle:)

xabikos
19-12-09, 13:24
Η επιστροφή Ζαγοράκη μάλλον πρέπει να θεωρείται δεδομένη στις 8 Ιανουαρίου. Σίγουρα άνθρωποι σαν το Ζαγοράκη δεν περισσεύουν από τον Παοκ και πρέπει να υπάρχουν στην διοίκηση γιατί μπορεί να προσφέρει πολλά. Βέβαια αν αναλάβει ξανά πρόεδρος τα πράγματα δεν θα είναι όπως πρώτα. Θα υπάρχουν πολλές περισσότερες γκρίνιες και νομίζω μακροπρόθεσμα δεν θα μας βγει σε καλό. Είναι σίγουρο πως αν ραγίσει το γυαλί μια φορά ποτέ δεν επανέρχεται στην αρχική κατάσταση. Ο μόνος τρόπος για να τον δεχτεί το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου πίσω είναι να μιλήσει ανοιχτά και να πει την αλήθεια για τους λόγους της αποχώρησής του. Αλλά πρέπει να το κάνει γιατί διαφορετικά θα φύγει πολύ γρηγορότερα αυτή τη φορά και με άσχημο τρόπο. Επίσης υπάρχει και το θέμα Βρύζα που ο άνθρωπος δεν κρύφτηκε και βγήκε μπροστά την κρίσιμη στιγμή και ανέλαβε πολλές ευθύνες. Ελπίζω και πιστεύω πως ότι γίνει να γίνει για το καλό της ομάδας μας.

Στα αγωνιστικά το σημερινό ματς είναι αρκετά δύσκολο αλλά αν βρούμε τον τρόπο να σκοράρουμε, θα το πάρουμε το ματς. Βέβαια ο Εργοτέλης έχει πολύ καλή ομάδα και πρέπει να πιάσουμε απόδοση εξίσου καλή με το ματς της Καβάλας.

Στα του Σαλπιγγίδη τώρα νομίζω πως όλα αυτά που ακούγονται είναι φήμες και δύσκολα θα επιστρέψει. Μάλλον θα κοιτάξει να φύγει στο εξωτερικό μιας και είναι η τελευταία του ευκαιρία. Προσωπικά θα τον ήθελα στον Παοκ γιατί τέτοιον παίχτη δεν έχουμε. Το το έγινε στο παρελθόν δεν με νοιάζει. Έτσι και αλλιώς το σύνθημά μας είναι ο Παοκ πάνω από όλα.


Να σχολιάσω τώρα και ένα θέμα που μου γύρισε τα μυαλά. Είδα το αφιέρωμα του Σκαι για την ομάδα μπάσκετ. Όλα καλά αλλά εκείνον τον ψηλό και ..... τι τον έβαλαν να μιλήσει. Αυτός καλύτερα να μην λέει ότι έπαιξε στον Παοκ. Ο άνθρωπος είναι εμετικός και μακράν ο άνθρωπος που μισούν όλοι οι Πακτσήδες. Έκανε κάτι σχόλια για τους φιλάθλους που ήταν στην Ελβετία απαράδεκτα. Έχε χάρη που γράφω εδώ αλλιώς θα τον χαρακτήριζα με όλα τα καλά λόγια που ξέρω....

wi fi thief
19-12-09, 22:27
ωραιος ο ιβιτς αποψε, παρε βαλε ;)

subzer0
19-12-09, 22:39
ωραιος ο ιβιτς αποψε, παρε βαλε ;)

Και μετά αναρωτιέσαι γιατί δεν τον βγάζει ο Σάντος. :p

Γενικά πάντως το παιχνίδι δεν άξιζε. Είδα και τον αέρα και φαντάστηκα πως ότι κάνουμε θα το κάνουμε μόνο στο πρώτο ημίχρονο γιατί μετά θα τον έχουμε κόντρα αλλά πάλι καλά.

Πάντως στην άμυνα δεν μασάμε οτι και αν γίνει. Μετά και το σημερινό δηλαδή. Άκου εκεί αλλαγή στην αλλαγή σε κεντρικό αμυντικό και να μπαίνει ο Κοντρέρας που δεν ξεκίνησε γιατί ζαλιζόταν και να κάνει ο Εργοτέλης μια υποψία φάσης (όχι οτι εμείς κάναμε παραπάνω μέχρι το γκολ). Τι άλλο θα δούμε.

BTW ψάχνω να βρω ποιος είναι το δεξί μπακ της Εθνικής Ελλάδος.

Spanos
20-12-09, 01:10
BTW ψάχνω να βρω ποιος είναι το δεξί μπακ της Εθνικής Ελλάδος.

Οι Toροσίδης, Σειταρίδης, Βύντρα

TTB
20-12-09, 01:30
Οι Toροσίδης, Σειταρίδης, Βύντρα
Ο Τόρο παίζει αριστερά στην εθνική, ο Γιούρκας είναι χαμένος στο κυβερνοδιάστημα εδώ και καιρό (και ελπίζουμε σε σώα προσγείωση) άρα η σωστή απάντηση είναι το Γ με backup αν χρειαστεί τον Πάτσα

Spanos
20-12-09, 01:34
Ο Τόρο παίζει αριστερά στην εθνική, ο Γιούρκας είναι χαμένος στο κυβερνοδιάστημα εδώ και καιρό (και ελπίζουμε σε σώα προσγείωση) άρα η σωστή απάντηση είναι το Γ με backup αν χρειαστεί τον Πάτσα

Παιζει αριστερά γιατι υπάρχει ο Σειταρίδης, τώρα λοιπόν που είναι ντεφορμέ ο Σειταρίδης και αν δεν επανέλθει θα παίξει ο Τοροσιδης δεξία και αριστερά ο Σπυρόπουλος. Οπότε σωστα σου απάντησα;)

TTB
20-12-09, 02:16
Παιζει αριστερά γιατι υπάρχει ο Σειταρίδης, τώρα λοιπόν που είναι ντεφορμέ ο Σειταρίδης και αν δεν επανέλθει θα παίξει ο Τοροσιδης δεξία και αριστερά ο Σπυρόπουλος. Οπότε σωστα σου απάντησα;)
Σωστά απάντησες απλά ήθελα να τονίσω ποιος θεωρείται βασικός αυτή τη στιγμή. Παρεμπιπτόντως τον τελευταίο 1.5 χρόνο ο coach του ακραίους τους χρησιμοποιεί σαν ζευγάρια, (Γιουρκα δεξιά, Τόρο αριστερά) είτε (Λουκά δεξιά, Σπυρόπουλο αριστερά) με εξαίρεση το ματς με τη Μολδαβία που παίξανε (Πάτσα δεξιά, Σπυρόπουλος αριστερά).

wi fi thief
21-12-09, 11:59
μαγκες, φοβερο ματσακι εψες στο μπασκετακι.
τα 3καλα ητανε πισω 18 ποντους και εχασαν στο τελευταιο σουτ.

δεν ψοφαω για μπασκετ, παλια επαιζα με το ζορι επειδη ειμαι ψηλος και με παρακαλουσαν.
ειμαι ασχετος ομως.
εψες κατι φιλοι μου (που επισης δεν τρελλαινονται αλλα πηγανε στο κλειστο να δουνε την ομαδα) μου ειπανε για το ματς και για το θεαμα και ολο το σκηνικο της παραλιγο ανατροπης και μετανοιωσα που δεν πηγα.
ειμαι παοκαρα στο μπασκετ απο την εποχη του μεγαλου κεν μπαρλοου, αλλα χτες μπορει να υποστηριζα το ...χωριο μου.
ειναι απο αυτα τα ματς που οποιος κερδιζει χαιρομαι.
μακαρι ο ΠΑΟΚ να ξαναγυρισει στα παλια και τα 3καλα να μεινουν στην κατηγορια και να κανουν μια αξιολογη ομαδα να χαιρεται και λιγο ο κοσμος εδω. :)

wi fi thief
31-12-09, 19:56
καλη χρονια με υγεια ευτυχια :)

subzer0
31-12-09, 20:35
Καλή χρονιά σε όλον τον κόσμο.

DOU
31-12-09, 22:18
Καλη χρονια και ο κοντος στην τουμπα:p

hammer21
01-01-10, 14:34
Καλη χρονια παιδες.Ευχομαι η χρονια να κυλησει χαλλλλαρα:p:D

subzer0
07-01-10, 03:02
Στα αγωνιστικά κερδίσαμε 1-0 με κάπως καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα και με κορυφαίους (για μένα) τον Βίτολο , τον Λίνο , τον Ίβιτς που χαρίζει μόνο βαθμούς και τον Κοντρέρας που ξαναπαραδίδει μαθήματα άμυνας. Άλλωστε είμαστε πλέον , ξανά η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.
Τον Μοράες δεν μπορώ να τον κρίνω γιατί από την 7 που ήμουνα δεν έβλεπα καλά εκεί που έπαιζε. :p

Ο Πανιώνιος είναι ομάδα που κατεβαίνει να παίξει μπάλα και δεν κλείνετε πίσω και οτι βγει , αν και δεν τον αφήσαμε να κάνει κάποια κλασσική ευκαιρία.
Ευτυχώς στο φετινό πρωτάθλημα είναι αρκετές οι ομάδες σε αυτό το στυλ (Καβάλα , Εργοτέλης) και για αυτό μπορείς να δεις καλά παιχνίδια.

Στα εξωαγωνιστικά είχαμε αρκετά και μας πήγαν αρκετά πίσω.
- Μπουκάλια στο κόρνερ ενώ κερδίζεις. Φέτος δεν είχε πέσει σχεδόν τίποτα και πετάς με τον Πανιώνιο , ενώ μάλιστα κερδίζεις με 1-0?
- Και στο 85' και ενώ το σκορ είναι ακόμα 1-0 (δηλαδή δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα) να αρχίζουν κάποιοι με συνθήματα που βρίζουν τον Σαλπιγγίδη και κάποιοι περισσότεροι να πέφτουν στην παγίδα τους και να τους γιουχάρουν και να φωνάζουν υπέρ ενός παίχτη που παίζει σε άλλη ομάδα.
Γιατί αυτά?
Γιατί αυτά για κάποιον παίχτη που ανήκει σε άλλη ομάδα?
Και γιατί ενώ παίζεται ένα παιχνίδι με άσχετη ομάδα?
Και γιατί να γίνεται δημοψήφισμα για κάποιον παίχτη από την στιγμή που έχουμε διοίκηση που την στηρίζουμε όλοι και θα αποφασίσει οτι θέλει αυτή. Δια βοής αποφασίζουν στα χωριά που λέει και ο Κόλκας (http://admin.gazzetta.gr/bloggers/kolkas/item/63782).

Στεναχωρήθηκα γιατί δεν έχω την δυνατότητα να πηγαίνω σε πολλά παιχνίδια στην Τούμπα και αντί να συζητάς για μπάλα ασχολήσαι με τέτοια πράγματα.
Κρίμα.

wi fi thief
09-01-10, 10:48
ενωνω τη φωνη μου με τη φωνη του φιλομενο και εκατομυριων ελληνων φιλαθλων, για το καλο του ελληνικου ποδοσφαιρου :cool:
μακαρι ολοι οι ποδοσφαιριστες να εκαναν τοσο ουσιαστικες δηλωσεις, βαρεθηκα τα ποιηματα και τις κοινοτυπιες

http://www.sport24.gr/html/ent/861/ent.336861.asp

subzer0
10-01-10, 01:37
Άρτι αφιχθείς από Λιβαδειά.
Μεγάλος λαός , μεγάλο διπλό.
Το πρωί έγιναν διάφορα ευτράπελα για έναν νόμο (αυτόν της απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών) που όποτε θέλουν τον θυμούνται.
Έβγαλε και ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΟΚ (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14OAD56O1&extLang=).
Πάντως ο Κομπότης ξηγήθηκε καλά και με 20 και 30 € τα εισιτήρια.

Στα αγωνιστικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον παίχτη παραπάνω από κάποιον άλλον αλλά αυτός ο Ίβιτς είναι σε τρομερή φόρμα ( το ακούς wi fi thief :p ).
Πάντως παίξαμε καλύτερα όταν μείναμε με 10 παίχτες ( :stunned: ) αν και περίμενα οτι θα σφίξουμε γιατί ο Λεβαδειακός κυκλοφορούσε καλά την μπάλα στο παιχνίδι και θα έπαιζε ρόλο και η κούραση.

Spanos
10-01-10, 03:57
Άρτι αφιχθείς από Λιβαδειά.
Μεγάλος λαός , μεγάλο διπλό.
Το πρωί έγιναν διάφορα ευτράπελα για έναν νόμο (αυτόν της απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών) που όποτε θέλουν τον θυμούνται.
Έβγαλε και ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΟΚ (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14OAD56O1&extLang=).
Πάντως ο Κομπότης ξηγήθηκε καλά και με 20 και 30 € τα εισιτήρια.


Όλα αυτά τα απαράδεκτα, με τις κλούβες έξω απο συνδέσμους γιατι έγιναν ξαφνικά σήμερα;

Linus
10-01-10, 04:01
Ποιος ήταν αυτός ρε παιδιά, που έχασε δύο γκολ στα τετ α τετ, δεν πρόσεχα πολύ τον αγώνα, απλά άκουσα κάμποσους που γέλαγαν και πήρε το μάτι μου τις φάσεις...

Στο ένα πήγαινε με το πάσο του.... και στο άλλο κοίταγε πίσω και κατάφερε να τα χάσει και τα δύο :rofl::rofl:

wi fi thief
10-01-10, 10:32
Άρτι αφιχθείς από Λιβαδειά.
Μεγάλος λαός , μεγάλο διπλό.
Το πρωί έγιναν διάφορα ευτράπελα για έναν νόμο (αυτόν της απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών) που όποτε θέλουν τον θυμούνται.
Έβγαλε και ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΟΚ (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14OAD56O1&extLang=).
Πάντως ο Κομπότης ξηγήθηκε καλά και με 20 και 30 € τα εισιτήρια.

Στα αγωνιστικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον παίχτη παραπάνω από κάποιον άλλον αλλά αυτός ο Ίβιτς είναι σε τρομερή φόρμα ( το ακούς wi fi thief :p ).
Πάντως παίξαμε καλύτερα όταν μείναμε με 10 παίχτες ( :stunned: ) αν και περίμενα οτι θα σφίξουμε γιατί ο Λεβαδειακός κυκλοφορούσε καλά την μπάλα στο παιχνίδι και θα έπαιζε ρόλο και η κούραση.

δεν το ειδα το ματς...:sorry:
δεν σε πιστευω για τον ιβιτς :rtfm::nono: :p

μακαρι να πας μεχρι το τελος μονο νικες (το «καλη μπαλα» δεν ειναι ευκολο να το ευχηθω σε ομαδα του σαντος), ευχομαι απο καρδιας να παρεις τιτλο (αν και δυσκολο) ή την δευτερη θεση (πιο ευκολο) :oneup:

στα play offs θα ειμαστε αντιπαλοι (αντιπαλος με τον ΠΑΟΚ ειμαι μονο οταν παιζει ποδοσφαιρο με την ΑΕΚ) :oops:
μπραβο σου που πηγες και ειδες την ομαδα σου στη λεβαδεια, μακαρι κι εγω να κανω καμμια εκδρομη στο ΟΑΚΑ (μπορει και σημερα αν το κανονισω με κατι φιλους μου να παω...) :)

αν θελεις ελα κι εσυ, να δουμε την ΑΕΚ με τη γειτονια σου (ραντεβου μια ωρα πριν το ματς στην δευτερη κολωνα του «τοιχου» καλατραβα που γραφει πανω «ΑΕΚ 21 τρικαλα» με σπρευ):p

xabikos
10-01-10, 12:38
Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας. Είμαι 25 χρονών και πρώτη φορά βλέπω τον ΠΑΟΚ τόσο σταθερό και σε απόδοση αλλά κυρίως σε αποτελέσματα. Και παλιότερα είχαμε καλή ομάδα και ίσως να παίζαμε και καλύτερο ποδόσφαιρο αλλά προτιμώ αυτόν τον ΠΑΟΚ που είναι πάρα πολύ σοβαρή ομάδα. Παίζουμε συνήθως από 6,5 μέχρι 7,5. Για να πάμε ακόμη καλύτερα πρέπει να βελτιώσουμε την επίθεσή μας και ειδικά όταν βγαίνουμε αντεπιθέσεις που δεν είμαστε αποτελεσματικοί. Σε άμυνα και στημένες φάσεις η ομάδα είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Αν βρεθούν το καλοκαίρι κάπου 4-5 εκατομμύρια ευρώ παραπάνω από πέρσι και έρθουν οι παίκτες που θέλει ο προπονητής και η διοίκηση τότε θα έχουμε ευκαιρία να χτυπήσουμε κάτι παραπάνω.

Για το θέμα Σαλπιγγίδη η κατάσταση είναι απαράδεκτη και θα πρέπει να την ξεπεράσουμε πριν δημιουργήσει χειρότερες καταστάσεις. Η άποψή μου συμβαδίζει με αυτή του Sub. Ήταν απαράδεκτοι και αυτοί που τον έβριζαν αλλά και αυτοί που φώναζαν υπέρ του. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Έχουμε προπονητή και διοίκηση που αποφασίζουν. Από την στιγμή που τους στηρίζουμε θα κάνουν ότι νομίζουν σωστό και μετά θα τους κρίνουμε. Μέχρι τώρα δεν μας έχουν δείξει ότι έχουν κάνει χοντρά λάθη. Αν κρίνουν ότι συμφέρει οικονομικά και παικτικά να έρθει ο παίκτης καλώς να έρθει. Αν όχι ας κοιτάξουν να πάρουν κάποιο καλύτερο. Αυτά γιατί κανείς δεν μπορεί και δεν πρέπει να επιβάλλει πράγματα στην ομάδα με το ζόρι. Με τέτοιες ιδέες δεν θα πάμε ποτέ μπροστά.

Πάμε τώρα Σάββατο να πάρουμε την Τρίπολη και μετά την πρόκριση στις Σέρρες για να πάμε με την καλύτερη ψυχολογία στο ματς με τον Ολυμπιακό.

subzer0
10-01-10, 14:46
Όλα αυτά τα απαράδεκτα, με τις κλούβες έξω απο συνδέσμους γιατι έγιναν ξαφνικά σήμερα;

Έλα ντε.
Το μόνο που μου πάει στο μυαλό είναι μήπως φοβόντουσαν από την αστυνομία πως θα υπάρχουν παραπάνω ΠΑΟΚτσήδες από τα εισιτήρια που θα έδινε ο Κομπότης και τότε θα υπήρχε πραγματικό πρόβλημα.


Ποιος ήταν αυτός ρε παιδιά, που έχασε δύο γκολ στα τετ α τετ, δεν πρόσεχα πολύ τον αγώνα, απλά άκουσα κάμποσους που γέλαγαν και πήρε το μάτι μου τις φάσεις...

Στο ένα πήγαινε με το πάσο του.... και στο άλλο κοίταγε πίσω και κατάφερε να τα χάσει και τα δύο :rofl::rofl:

Είναι ο MVP του πρώτου γύρου του ΠΑΟΚ , είναι ο παίχτης που έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ και συμμετείχε στο δεύτερο , είναι ένας παίχτης που παρακαλάς να έχεις στην ομάδα σου και ο ΠΑΟΚ τον αγόρασε 300 χιλιάρικα. ;)


....
μπραβο σου που πηγες και ειδες την ομαδα σου στη λεβαδεια, μακαρι κι εγω να κανω καμμια εκδρομη στο ΟΑΚΑ (μπορει και σημερα αν το κανονισω με κατι φιλους μου να παω...) :)

αν θελεις ελα κι εσυ, να δουμε την ΑΕΚ με τη γειτονια σου (ραντεβου μια ωρα πριν το ματς στην δευτερη κολωνα του «τοιχου» καλατραβα που γραφει πανω «ΑΕΚ 21 τρικαλα» με σπρευ):p

Είχα πάει σε 2-3 αγώνες στην Νέα Φιλαδέλφεια , που υπήρχε ένας πατριώτης μου σε μια θύρα και με έβαζε τζάμπα. Τότε με Ζουμπούλη , δηλαδή πριν 11-12 χρόνια. :(

Όποτε θέλεις πάμε αρκεί να μην είναι με τον ΠΑΟΚ. :)

@Xabikos.

Και χτες μετά το 2-0 κάποιοι πήγαν να ξεκινήσουν τα ίδια.
Αλλά μέσα σε 5 δευτερόλεπτα όλοι οι υπόλοιποι σηκώσαμε τα χέρια για να τραγουδήσουμε τον ύμνο και κάπου εκεί σταμάτησαν και δεν είχαμε τα ίδια.
Αυτό το γούσταρα πάρα πολύ.
Όπως βέβαια και μετά την αποβολή που δεν αγχώθηκε ο κόσμος αλλά έσπρωξε την ομάδα.

Linus
10-01-10, 15:03
Είναι ο MVP του πρώτου γύρου του ΠΑΟΚ , είναι ο παίχτης που έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ και συμμετείχε στο δεύτερο , είναι ένας παίχτης που παρακαλάς να έχεις στην ομάδα σου και ο ΠΑΟΚ τον αγόρασε 300 χιλιάρικα.

ΛΟΛ

Μάλλον κατάλαβα, αλλά μην αρπάζεσαι... δεν ήθελα να στον θίξω.
Αν ήταν δικός μου παίχτης θα λεγα χειρότερα :p

subzer0
10-01-10, 15:09
ΛΟΛ

Μάλλον κατάλαβα, αλλά μην αρπάζεσαι... δεν ήθελα να στον θίξω.
Αν ήταν δικός μου παίχτης θα λεγα χειρότερα :p

Μου έβαλες γελάκια , τι να σε κάνω. :p

wi fi thief
10-01-10, 15:20
Όποτε θέλεις πάμε αρκεί να μην είναι με τον ΠΑΟΚ

γιατι; εγω εχω παει πολλες φορες μεσα στην τουμπα (οχι στην 4 :scared:) με φιλους μου να δω την ΑΕΚ και αν και τους ειπα οτι ειμαι ΑΕΚτζης, δεν ειχα προβλημα (νομιζω οτι οι περισσοτεροι ΠΑΟΚτζηδες θα μπορουσαν να ειναι ΑΕΚ, τη συμπαθουν)
φυσικα, εχω παει πιο πολλες φορες στην τουμπα ως ΠΑΟΚτζης (μονο κασκολ δε φοραγα, σε ολα τα αλλα νορμαλ μπαοκης) :oneup:

σημερα παντως ΟΑΚΑ δε γινεται, με ριξανε οι φιλοι μου οποτε δε θα παω...:sorry:
θα κανονισω να παμε στα play offs με γαυρο (για να φωναζουμε τα ιδια συνθηματα...:p)

subzer0
10-01-10, 15:55
γιατι; εγω εχω παει πολλες φορες μεσα στην τουμπα (οχι στην 4 :scared:) με φιλους μου να δω την ΑΕΚ και αν και τους ειπα οτι ειμαι ΑΕΚτζης, δεν ειχα προβλημα (νομιζω οτι οι περισσοτεροι ΠΑΟΚτζηδες θα μπορουσαν να ειναι ΑΕΚ, τη συμπαθουν)
φυσικα, εχω παει πιο πολλες φορες στην τουμπα ως ΠΑΟΚτζης (μονο κασκολ δε φοραγα, σε ολα τα αλλα νορμαλ μπαοκης) :oneup:

σημερα παντως ΟΑΚΑ δε γινεται, με ριξανε οι φιλοι μου οποτε δε θα παω...:sorry:
θα κανονισω να παμε στα play offs με γαυρο (για να φωναζουμε τα ιδια συνθηματα...:p)

Να σε πω γιατί.
Είχα πάει στο ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 1-2 (με Οκκά , Κωσταντινίδη) στην Λεωφόρο , με κάτι φιλαράκια μου Παναθηναϊκούς στην 14 , το τελευταίο το παιχνίδι του συχωρεμένου του Κυράστα (μετά από αυτό παραιτήθηκε).
Δεν θυμάμαι χρονολογία.
Πάντως είχαμε αποκλειστεί πριν από αυτό το παιχνίδι , από την Αιντχόβεν για το UEFA και δεν είχα διαβάσει για εκδρομές και ΠΑΟΚτσήδες στο γήπεδο.
Βαριόμουνα αφάνταστα σπίτι , μου λέγανε και αυτοί έλα και έλα , πήγα στην Λεωφόρο , έκανα μια βόλτα γύρω από το γήπεδο δεν πήρα χαμπάρι οτι έχει ΠΑΟΚτσήδες και βρήκα τα φιλαράκια μου στην 14.

Και κέρδισε ο ΠΑΟΚ και τα ΠΑΟΚια γυμνοί απέναντι να χοροπηδάνε κι εγώ να μην μπορώ να κάνω τίποτα.
Δεν υπάρχει χειρότερο οπαδικό συναίσθημα.

Από τότε είπα δεν ξαναπάω σε παιχνίδι αν δεν είμαι με ΠΑΟΚτσήδες.
Αν δεν έχει δεν πάω καθόλου.
Όπως καταλαβαίνεις δεν έχει να κάνει με ομάδα αλλά με την δική μου ψυχολογία.

Για αυτό σου λέω όποιο άλλο παιχνίδι θέλεις , μέσα. :oneup:

wi fi thief
10-01-10, 16:14
από την Αιντχόβεν για το UEFA

αυτο ηταν το τελευταιο ματς του ΠΑΟΚ που εχω δει (με ντουσαν 3-0 μεσα στο phillips)

η αιντχοφεν τοτε με κεζμαν (και αν θυμαμαι καλα με ερικ χερετς στον παγκο, ομαδαρα)

τουλαχιστον 8000 παοκτζηδες απο ολη την ευρωπη μεσα, απολαυση να φευγω με το τραινο και να ακουω δηθεν οργανωμενους ολλανδους να μη μιλανε για το ματς αλλα για τα ΠΑΟΚια «ρε, χανανε τρια μηδεν και δε σταματησαν να τραγουδανε ουτε στο 94'»

λεγανε οτι ητανε οι περισσοτεροι και οι πιο θερμοι αντιπαλοι που ειδαν στο pillips μεχρι τοτε
πηγανε παντως να κανουνε στην αρχη μαγκιες (να μπουνε με ντου) αλλα μπηκανε 10 (ολογραφως: δεκα) διμετροι ολλανδοι ΕΦΙΠΠΟΙ μπατσοι με μακρια γκλοπς και τσακισανε κοσμο, εκει να δεις μαγκια, να σκορπαει ο κοσμος σαν τα περιστερια που τους πετας πετρα, απ' οπου περνουσε εφιππος ανοιγαν οι «μαγκες» σαν κοπαδι αρνακια που μπηκε μεσα ο λυκος...

και εδω καθονται και κοιτανε και περιμενουν πρωτα να σπασουνε τα παντα για να πεταξουν ενα δακρυγονο (συνηθως κατα αθωων) απο τα 70 μετρα και κρυμμενοι...

στην ολλανδια εκει που δεν πιπτει λογος, πιπτει ραβδος...
στην ελλαδα πιπτει «συλληψη», δικηγορος και πλημμελειοδικειο-προστιμο μετα απο 5 χρονια (και να δουμε)...:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.