PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
19-01-10, 21:50
Η πρόσληψη αυτή θα σας στιγματίζει μια ζωή.

Μερικες φορες ειναι καλυτερα να μασας παρα να μιλας...:

http://bp0.blogger.com/_T5WdDrKqwio/R7SBMiwkA1I/AAAAAAAAAUI/nBdN7GnptJg/s400/%CE%94%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1+-+%CE%94%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CF%82.jpg

Spanos
19-01-10, 23:20
Καταλαβαινω το προβλημα σου αλλα απο την αλλη επιμενω οτι δεν μπορει να υπαρχει μετακινηση οπαδων πριν λυθει το θεμα του χουλιγκανισμου εντος γηπεδων. Το θεωρω πολυ επικινδυνο, πως να το κανουμε. Ασε που αν κοψουν τις μετακινησεις μπορει και να σοβαρευουμε και να απαιτησουμε παταξη του χουλιγκανισμου (καλη ωρα ατομα οπως εσυ που θελουν απλουστατα να δουν την ομαδα τους).


Πολύ βολικό για εσένα αυτό έτσι; Τώρα που τέλειωσε το δύσκολο πρόγραμμα του ΟΣΦΠ και αρχίζει αυτό του Παναθηναικού βάλατε το στρατό σας και κόπηκαν οι μετακινήσεις, όποιος έχει μάτια τα βλέπει.

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 1 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μερικες φορες ειναι καλυτερα να μασας παρα να μιλας...:

http://bp0.blogger.com/_T5WdDrKqwio/R7SBMiwkA1I/AAAAAAAAAUI/nBdN7GnptJg/s400/%CE%94%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1+-+%CE%94%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CF%82.jpg

Είναι που δε διαβάζεις φυλλάδες....

Όταν τα έπερνε ο Ολυμπιακός επι χούντας ή Βασιλιά ποιός έδινε τα συγχαρητήρια, η κυβέρνηση...του βουνού;

Burning Skies
19-01-10, 23:24
Πολύ βολικό για εσένα αυτό έτσι; Τώρα που τέλειωσε το δύσκολο πρόγραμμα του ΟΣΦΠ και αρχίζει αυτό του Παναθηναικού βάλατε το στρατό σας και κόπηκαν οι μετακινήσεις, όποιος έχει μάτια τα βλέπει.

Πρωτη φορα το λεω; Εδω και χρονια το λεω.
Ασε που στο Καραϊσκακη ουτως η αλλως ΔΕΝ ερχεται κανεις οποτε οπως καταλαβαινεις δεν με συμφερει ως οπαδο να μην υπαρχουν μετακινησεις.

Και στην τελικη αφου οι δικοι σας ειναι ΟΛΟΙ αγνα παιδια με προεδρικη βουλα, ας εγγυηθει προσωπικα ο προεδρας/κηδεμονας για ολους τους ωστε να μετακινειστε κατ'εξαιρεση. Και αν τα αγνα παιδια προκληθουν και παραφερθουν (σαν τα δικα μας καλη ωρα που "αντεδρασαν" επειδη -οπως λενε- βριζαν τους νεκρους μας) να δεσμευτει να πληρωσει τα σπασμενα απο την προσωπικη του περιουσια. Αντιεξουσιαστες (με πρασινα κασκολ) να σας ακολουθησουν σε ολη την Ελλαδα ειναι αλλωστε λιγο δυσκολο, μην αγχωνεσαι.:whistle:



Όταν τα έπερνε ο Ολυμπιακός επι χούντας ή Βασιλιά ποιός έδινε τα συγχαρητήρια, η κυβέρνηση...του βουνού;

Σωπα ρε. Μονο γλωσσοφιλο δεν δωσανε. Τυπικα συγχαρητηρια σου φανηκαν αυτα;

Θα πρεπει να ξερετε οτι ενιοτε οταν λετε αστειοτητες παιζει και να σας γυρισουν μπουμερανγκ.

xabikos
19-01-10, 23:51
Μου προκαλεί γέλια για να μην πω τίποτα άλλο να μαλώνουν ένας Παναθηναϊκός και ένα Ολυμπιακός στο νήμα του ΠΑΟΚ για το παρελθόν και ποιος έχει κάνει τα μεγαλύτερα αίσχη διαχρονικά. Αν είστε κάτω από 40 χρονών για ρωτήστε τους μεγαλύτερους τι έγινε παλιότερα και ειδικά την δεκαετία του 70. Που θα βγουν να παραπονεθούν και να βγουν από πάνω οι Παναθηναικοί τώρα επειδή εδώ και δώδεκα χρόνια ο κόκαλης έχει κάνει όργια. Άντε να σοβαρευόμαστε λίγο.

Burning Skies
19-01-10, 23:57
Μου προκαλεί γέλια για να μην πω τίποτα άλλο να μαλώνουν ένας Παναθηναϊκός και ένα Ολυμπιακός στο νήμα του ΠΑΟΚ για το παρελθόν και ποιος έχει κάνει τα μεγαλύτερα αίσχη διαχρονικά. Αν είστε κάτω από 40 χρονών για ρωτήστε τους μεγαλύτερους τι έγινε παλιότερα και ειδικά την δεκαετία του 70. Που θα βγουν να παραπονεθούν και να βγουν από πάνω οι Παναθηναικοί τώρα επειδή εδώ και δώδεκα χρόνια ο κόκαλης έχει κάνει όργια. Άντε να σοβαρευόμαστε λίγο.

Παρανοησες. Εγω σαφεστατα και αποδεχομαι οτι εχουμε κανει αισχη και δεν θα μπω καν να μπω στην αστεια διαδικασια να τα συγκρινω με του ΠΑΟ. (αισχομετρα και καφρομετρα μακρια απο μενα)

Αστειο ομως (και ταυτοχρονα προκλητικο μεχρι εκει που δεν παιρνει) ειναι να βγαινουμε εμεις ή οι βαζελοι και να κατηγορουμε τον ΠΑΟΚ (ή οποιονδηποτε αλλον) για αισχη.

Spanos
19-01-10, 23:59
Μου προκαλεί γέλια για να μην πω τίποτα άλλο να μαλώνουν ένας Παναθηναϊκός και ένα Ολυμπιακός στο νήμα του ΠΑΟΚ για το παρελθόν και ποιος έχει κάνει τα μεγαλύτερα αίσχη διαχρονικά. Αν είστε κάτω από 40 χρονών για ρωτήστε τους μεγαλύτερους τι έγινε παλιότερα και ειδικά την δεκαετία του 70. Που θα βγουν να παραπονεθούν και να βγουν από πάνω οι Παναθηναικοί τώρα επειδή εδώ και δώδεκα χρόνια ο κόκαλης έχει κάνει όργια. Άντε να σοβαρευόμαστε λίγο.


Μια εικόνα χίλιες λέξεις, δε μου αρέσει να στηρίζω τις απόψεις μου σε φήμες και "μου είπανε".

Burning Skies
20-01-10, 00:01
Μια εικόνα χίλιες λέξεις, δε μου αρέσει να στηρίζω τις απόψεις μου σε φήμες και "μου είπανε".

Ψιτ φιλαρακι, βλεπεις πουθενα τον ΠΑΟΚ εκει μεσα; Διοτι εκει αναφερθηκα. Τα δικα μου τα αισχη τα παραδεχομαι σε αντιθεση με σενα. ;)

YΓ. Παρεμπιπτοντως σαν να σου ξεφυγαν καποια χρονια της 7ετιας. Σαν να την "λογοκρινες" ενα πραγμα.:hmm:

Spanos
20-01-10, 00:13
Ψιτ φιλαρακι, βλεπεις πουθενα τον ΠΑΟΚ εκει μεσα; Διοτι εκει αναφερθηκα. Τα δικα μου τα αισχη τα παραδεχομαι σε αντιθεση με σενα. ;)


Xωρίς λόγια...

http://img253.imageshack.us/i/capturewiz013.png

http://img253.imageshack.us/img253/7319/capturewiz013.png

http://img96.imageshack.us/img96/4323/capturewiz014.png

http://img96.imageshack.us/i/capturewiz014.png

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........



YΓ. Παρεμπιπτοντως σαν να σου ξεφυγαν καποια χρονια της 7ετιας. Σαν να την "λογοκρινες" ενα πραγμα.:hmm:


Άντε γειά, μέχρι και η χούντα καλύτερη ήταν απο εσάς

http://img96.imageshack.us/img96/8619/capturewiz015.png

Burning Skies
20-01-10, 00:16
Θα σου εδινα την καταλληλη απαντηση που φαινεται ξεκαθαρα και απο αυτα που παρεθεσες αλλα εδω δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανω. Μαλλον γενικα δεν εχει νοημα να το κανω.
Εγω συμμετειχα για να κριτικαρω καποιες κοτσανες που γραψατε σχετικες με τον ΠΑΟΚ. Εσυ παλι μπηκες για να μετατρεψεις το νημα σε αντιπαραθεση ΠΑΟ - ΟΣΦΠ βγαζοντας πλεον και αισχομετρα εκτος των καφρομετρων.
Δεν θα σε ακολουθησω.

Θα επισημανω απλα ξανα ποσο γελοιο ειναι γαυροι και βαζελοι (και κατα δευτερο λογο Αεκτζηδες) να κατηγορουν τους υπολοιπους για αισχη. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ απλα.

Δεν εχω κατι αλλο να πω.

xabikos
20-01-10, 01:55
Τουλάχιστον ο Burning ξέρει και το παραδέχεται και προς τιμήν του. Τους βάζελους φαίνεται η τελευταία δεκαπενταετία τους έχει κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά. Δηλαδή θέλετε να μας πείτε ότι είστε οι αδικημένοι όλα αυτά τα χρόνια; Ρε μην το πείτε παρά έξω γιατί θα σας πάρουν με τις πέτρες. Και θα παρακαλούσα να συνεχίσετε στο νήμα σας την κλάψα. Γιατί μου φαίνεται φέτος πιο πολύ θα χαρείτε που δεν θα το πάρει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα παρά το ότι θα το πάρετε εσείς!! :p:p

Linus
20-01-10, 02:53
Αν τυχόν ερχόταν το άτομο αυτό στην ομάδα μου θα έλεγα πολύ χειρότερα. Αυτήν την αντίδραση περίμενα κι από σας, αλλά οι σχέσεις του με... διάφορους, μάλλον σας γλύκαναν.
Αυτά που κοροιδεύω δεν θα τα ανεχόμουν στην ομάδα μου. Μπορώ για την ώρα να είμαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που είμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.
Σας είχα και για περήφανους εκεί πάνω που δεν γουστάρετε το κατεστημένο των Αθηναίων και τα λοιπά :down:

Μαθήματα ιστορίας* και γελοία σχόλια περι ηλικίας να είστε σίγουροι ότι δεν με αγγίζουν,απλά με διασκεδάζουν :p

*Δεν με απασχολεί τι γινόταν στο παρελθόν γιατί δεν τα έχω ζήσει.Δεν θα έχω την απαίτηση από τους γιούς σας στο μέλλον να ανέχονται τις παπαριές μου για τον Κόκαλλη, ο οποίος θα αποτελεί μακρινό παρελθόν, την στιγμή που ο Πατέρας τζούνιορ θα έχει στήσει παράγκα (λέμε τώρα)

Rebel Scum
20-01-10, 03:01
Γιατί ρε να μην μπουν και οι ΠΑΟΚτζήδες στα κόλπα; Πως αλλιώς θα πάρουν πρωτάθλημα που θέλουν(ναι δεν φτάνουν μόνο τα κόλπα, θέλει και χρήμα); Μη ζητάμε από τους άλλους να είναι παρθένες και εμείς βιαστές...

Spanos
20-01-10, 03:33
Θα επισημανω απλα ξανα ποσο γελοιο ειναι γαυροι και βαζελοι (και κατα δευτερο λογο Αεκτζηδες) να κατηγορουν τους υπολοιπους για αισχη. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ απλα.

Δεν εχω κατι αλλο να πω.

Αυτό είναι τελείως διαφορετικό απο το να κατηγουρούν οι ΠΑΟΚτζήδες τον Παναθηναικό και την ΑΕΚ επειδή δεν έχουν πάρει τόσα χρόνια πρωτάθλημα και να μιλάνε για κατεστημένο Αθήνας όταν τα τελευταία χρόνια ένας κάνει κουμάντο στο παρασκήνιο. Να μιλήσουν για κατεστημένο Ολυμπιακού και να μη τους βάζουν ολους στο ίδιο καζάνι, όταν έγινε για παράδειγμα η κοινή διαχείριση ένας τράβηξε δικό του μπαιράκι, ο γνωστός μονοφαγάς, παρτάκιας σύλλογος.

subzer0
20-01-10, 12:10
@ Linus
Αυτός ο άνθρωπος που λες έφυγε από τον ΠΑΟΚ γιατί δεν τον ήθελε ο κόσμος παρόλο που ο τότε πρόεδρος του ΠΑΟΚ είναι και κουμπάρος του και των θεωρούσε και ακόμα τον θεωρεί τον Νο. 1 ποδοσφαιρικό παράγοντα στην Ελλάδα.
Αν εσύ ήθελες δεις να μπαίνουμε στα γραφεία της ΠΑΕ και να τον πετάμε έξω με τις κλοτσιές ή να τον κρεμασουμε από τον Λευκό Πύργο τότε λάθος νόμιζες.
Το θέμα είναι πως εμείς δεν γλυκαθήκαμε και τον θέλαμε στην ομάδα μας αλλά εσύ πικραθηκες και έβλεπες παντού φαντάσματα πέρυσι.
Αν σου φαίνονται γελοία τα σχόλια περί ηλικίας , τότε απλά απάντησε μου αν ανοίξαμε τα πόδια φέτος στον Ολυμπιακο - όπως λες - όπως τα «ανοίξαμε» τότε με τον Ολιζαντέμπε. Γιατί αφού δεν απαντας συμπεραινω πως είσαι μικρός στην ηλικία και δεν θυμάσαι.
Αλλά μάλλον δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά θέμα μνήμης.
Εδώ δεν θυμάσαι ότι με Γκαγκατση ο ΠΑΟΚ βγήκε ένατος και είχε να κερδίσει πέναλτι 3 χρόνια αλλά κατα τα αλλά τον «ανέβασε» περυσι.


@ Rebel Scum
Δεν μπορώ να συμφωνήσω πιο πολύ μαζί σου.

Αυτοί που είναι στα κόλπα δηλαδή οι 2 μεγάλοι αναλόγως την περιοδο και πιο σπάνια η ΑΕΚ , δεν θέλουν τον ΠΑΟΚ ( και τον κάθε ΠΑΟΚ ) πρωταθλητή και αυτό είναι λογικοτατο.
Αλλά το θέμα είναι πως όχι μόνο δεν τον θέλουν και στα κόλπα αλλά τους βολεύει να είναι διαλυμενος.
Δεν ξεχναω εγώ παλιά που χαναμε τους καλύτερους μας παίχτες τζάμπα και απλά ευχομασταν να μην κάνουν καμία προσφυγή.
Τώρα θέλω 2 χαρτιά για τον Χριστοδουλόπουλο και τον Μελίσση και άμα θες. Ζηταω πολλά μύρρια για τον Βιερίνια και οι καλυτεροι μου παίχτεσ δεν θέλουν να φύγουν. Αυτό δεν αρέσει γιατί είναι μαθημένοι αλλιώς.
Ναι έχετε λεφτά , μπορείτε να πάρετε ότι και όποιον θέλετε και το ξέρουμε αυτό αλλά όταν εγώ είμαι δυνατός είναι αλλιώς τα πράγματα. Και αυτό δεν το θέλουν.
Δείτε τι γίνεται αυτόν τον καιρό στην ΑΕΚ.
Ανύπαρκτοι διοικητικά και έχουν πέσει σαν τα κοράκια να αρπάξουν ότι μπορούν. Άκου εκεί 2 εκατομύρρια ο Σκόκο. Το ακούω και γελαω. Κανά 2 του δάχτυλα παίρνεις με τόσα.

Στο φιναλε και η Μαντσεστερ Σίτι , η Τότεναμ , η Μαρσέιγ , η Ίντερ πριν 4 χρόνια και για μια 20ετια και άλλες πόσες ομάδες έχουν λεφτά. Από ουσία όμως?

Rebel Scum
20-01-10, 13:07

@ Rebel Scum
Δεν μπορώ να συμφωνήσω πιο πολύ μαζί σου.

Αυτοί που είναι στα κόλπα δηλαδή οι 2 μεγάλοι αναλόγως την περιοδο και πιο σπάνια η ΑΕΚ , δεν θέλουν τον ΠΑΟΚ ( και τον κάθε ΠΑΟΚ ) πρωταθλητή και αυτό είναι λογικοτατο.
Αλλά το θέμα είναι πως όχι μόνο δεν τον θέλουν και στα κόλπα αλλά τους βολεύει να είναι διαλυμενος.
Δεν ξεχναω εγώ παλιά που χαναμε τους καλύτερους μας παίχτες τζάμπα και απλά ευχομασταν να μην κάνουν καμία προσφυγή.
Τώρα θέλω 2 χαρτιά για τον Χριστοδουλόπουλο και τον Μελίσση και άμα θες. Ζηταω πολλά μύρρια για τον Βιερίνια και οι καλυτεροι μου παίχτεσ δεν θέλουν να φύγουν. Αυτό δεν αρέσει γιατί είναι μαθημένοι αλλιώς.
Ναι έχετε λεφτά , μπορείτε να πάρετε ότι και όποιον θέλετε και το ξέρουμε αυτό αλλά όταν εγώ είμαι δυνατός είναι αλλιώς τα πράγματα. Και αυτό δεν το θέλουν.
Δείτε τι γίνεται αυτόν τον καιρό στην ΑΕΚ.
Ανύπαρκτοι διοικητικά και έχουν πέσει σαν τα κοράκια να αρπάξουν ότι μπορούν. Άκου εκεί 2 εκατομύρρια ο Σκόκο. Το ακούω και γελαω. Κανά 2 του δάχτυλα παίρνεις με τόσα.

Στο φιναλε και η Μαντσεστερ Σίτι , η Τότεναμ , η Μαρσέιγ , η Ίντερ πριν 4 χρόνια και για μια 20ετια και άλλες πόσες ομάδες έχουν λεφτά. Από ουσία όμως?

Φίλε sub μαζί σου...το χρήμα εννοώ ότι σίγουρα σε διευκολύνει να φτιάξεις μια ομάδα...στην ομάδα μου πχ ..με Αντωνίου και σχεδιασμό μετριότατο, λόγω χρημάτων έχουμε 4-5 παίκτες που θα δώσουν το πρωτάθλημα.

Μπορεί εσύ, ο Άρης, η ΑΕΛ και όποιος άλλος με καλή δουλειά να φτιάξει εφάμιλλη ομάδα με το μισό ή και λιγότερο προϋπολογισμό. Εκεί έρχονται τα κόλπα...γιατί αν είσαι εκτός ο μπασμένος θα σε ρίξει.

Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα εδώ.

Και τα λέω όλα αυτά επαναλαμβάνοντας ότι όσο εγώ θυμάμαι μπάλα δεν έχω δει ΠΑΟΚ, Άρη (δε λέω άλλους γιατί δεν έχουν ελπίδα, άντε και η ΑΕΛ) με ομάδα που να αξίζει πρωτάθλημα. Αλλά αν οι διοικούντες μπουν στα κόλπα...μετά το να βρουν και τον επενδυτή που θα δώσει και το απαραίτητο χρήμα θα είναι πιο εύκολο.

yiapap
20-01-10, 18:31
Ερώτηση επί της μετακίνησης οπαδών:
Της μικρές ομάδες τις ρώτησε κανείς αν θέλουν να χάσουν τα 4-5 παιχνίδια στα οποία μαζεύουν πάνω από 1000 οπαδούς και καταφέρνουν να βάλουν μερικά €€ στα ταμεία τους;

Burning Skies
20-01-10, 18:35
Ερώτηση επί της μετακίνησης οπαδών:
Της μικρές ομάδες τις ρώτησε κανείς αν θέλουν να χάσουν τα 4-5 παιχνίδια στα οποία μαζεύουν πάνω από 1000 οπαδούς και καταφέρνουν να βάλουν μερικά €€ στα ταμεία τους;

Τα κεφαλια ειναι σημαντικοτερα απο τα ταμεια...;)

Ασε που δεν νομιζω μετα την αποκατασταση των ζημιων να μενουν και πολλα για τα ταμεια...

Spanos
20-01-10, 19:10
Ερώτηση επί της μετακίνησης οπαδών:
Της μικρές ομάδες τις ρώτησε κανείς αν θέλουν να χάσουν τα 4-5 παιχνίδια στα οποία μαζεύουν πάνω από 1000 οπαδούς και καταφέρνουν να βάλουν μερικά €€ στα ταμεία τους;


Aπλά θα ξεκινάνε οι φίλαθλοι να πάνε πχ στη Λειβαδειά, θα αγοράζουν το εισιτήριο έξω απο το γήπεδο και θα μπαίνουν μέσα, κανείς δε μπορεί να μας απαγορέψει να πάμε απο το Α μέρος στο Β.

subzer0
20-01-10, 22:11
Σήμερα φάνηκε η απουσία του Ίβιτς. :p :p :lol: :lol:
Πάντως δεν τρώμε γκολ με τίποτα
ακόμα κι αν είναι κανονικό. :p

Έλα μωρή Παπαζογλου αρρώστια. Μαζί σου θα πάρουμε το κύπελλο. :worthy:

wi fi thief
20-01-10, 22:40
Σήμερα φάνηκε η απουσία του Ίβιτς.

μπα, οταν παιζει, λειπει περισσοτερο :p

ειχαμε καποτε τη ναντια στο ΑΕΚτζηδικο νημα που οταν ακουγε ιβιτς, εβγαζε σπυρακια, καθε μηνυμα ο,τι και να εγραφε ειχε μεσα τη φραση «ιβιτς εισαι παλτο» :p

εγω τωρα θα παρατησω τον ιβιτς και θα πιασω τον εντινιο :rtfm::p (τον παω, αλλα θελω να σας φαω την ψυχολογια εν οψει πλευ οφς, αν προκριθει η ΑΕΚ) :p

hammer21
21-01-10, 13:58
Aπλά θα ξεκινάνε οι φίλαθλοι να πάνε πχ στη Λειβαδειά, θα αγοράζουν το εισιτήριο έξω απο το γήπεδο και θα μπαίνουν μέσα, κανείς δε μπορεί να μας απαγορέψει να πάμε απο το Α μέρος στο Β.

Αυτο ακριβως...θα μου κανει τεστ αληθειας ο security αν ειμαι οπαδος πχ του Λεβαδειακου?:p

wi fi thief
21-01-10, 14:02
Αυτο ακριβως...θα μου κανει τεστ αληθειας ο security αν ειμαι οπαδος πχ του Λεβαδειακου?

οχι, εσενα θα φερουμε την γυναικα του αδωνι (ενας ειναι Ο αδωνις) να σου κανει το τεστ της αληθειας, θα σε περασει απο το μηχανημα του ΑΝΤ1 (να τα κονομησουμε κιολας...) :p
σμουουουουτς! :p

yiapap
21-01-10, 15:01
Aπλά θα ξεκινάνε οι φίλαθλοι να πάνε πχ στη Λειβαδειά, θα αγοράζουν το εισιτήριο έξω απο το γήπεδο και θα μπαίνουν μέσα, κανείς δε μπορεί να μας απαγορέψει να πάμε απο το Α μέρος στο Β.OK. Kαι σε ποιά θύρα θα πας;
Προσοχή: Προσπαθώ να καταλάβω, ποτέ δεν ήμουν οργανωμένος οπαδός ούτε υποστηρίζω το ρεζιλίκι των "τα σπάω".

Rebel Scum
21-01-10, 15:58
OK. Kαι σε ποιά θύρα θα πας;
Προσοχή: Προσπαθώ να καταλάβω, ποτέ δεν ήμουν οργανωμένος οπαδός ούτε υποστηρίζω το ρεζιλίκι των "τα σπάω".

Καλό θα είναι να μάθεις που είναι οι οργανωμένοι της ομάδας εκεί για να μην πας :p

Αλλά το πιο πιθανό είναι να βρεις σχεδόν άδειο γήπεδο οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

Rebel Scum
21-01-10, 19:16
Παίζει και ο Βιερινια με ΟΣΦΠ....περίεργα πράγματα...δηλαδή όχι τόσο περίεργα αλλά αλλιώς είχαμε συνηθίσει :p

yiapap
21-01-10, 21:18
Παίζει και ο Βιερινια με ΟΣΦΠ....περίεργα πράγματα...δηλαδή όχι τόσο περίεργα αλλά αλλιώς είχαμε συνηθίσει :pDon't worry. Θα τον αποβάλλουν στο δεκάλεπτο εκτός αν χτυπήσει πρώτα ο Pablo.:crazy:

DOU
21-01-10, 22:25
Αιτήθηκε την παρουσία εισαγγελέων, στο Φάληρο, ο Ζαγοράκης

Την παρουσία εισαγγελέων στο ντέρμπι της προσεχούς Κυριακής στο «Γ. Καραϊσκάκης», εναντίον του Ολυμπιακού, αιτήθηκε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, μπροστά στο φόβο των επεισοδίων.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, ο Θοδωρής Ζαγοράκης ζήτησε την παρουσία τριών εισαγγελέων (ενός αθλητικού και δύο ακόμα) προκειμένου να υπάρξει η καλύτερη δυνατή προστασία στην αποστολή της ομάδας, στη διάρκεια της αναμέτρησης.

http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=120574


Σωστος! :p:p

thane
22-01-10, 03:23
OK. Kαι σε ποιά θύρα θα πας;



Πολύ απλό! θα συνεννοούνται οι σύνδεσμοι από πριν και θα τον βλέπουν όλοι μαζί τον αγώνα, αγκαλιασμένοι :blabla:
:crazy:

subzer0
23-01-10, 22:50
Η καρδιά του Πάμπλο


Το ζητούσε η καρδιά του μικρού Γιάννη Παρασκευόπουλου. Τον έχει συνεπάρει εδώ και καιρό, τη μέρα που είδε σε φωτογραφία το τατουάζ στο κορμί του Πάμπλο Γκαρσία που γράφει: "Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς". Και αυτή η φράση του τατουάζ τριγυρίζει στο μυαλό του από τη στιγμή που τραυματίστηκε σοβαρά σε τροχαίο πριν από λίγα 24ωρα.

Κάποια στιγμή τον αναζήτησε. Οι δικοί του άνθρωποι με τη σειρά τους αναζήτησαν και κατάφεραν να επικοινωνήσουν με τον Ουρουγουανό μέσο του ΠΑΟΚ. Η συνέχεια είναι συγκλονιστική. Στον Γιάννη δεν είπαν τίποτα. Υποβλήθηκε σε λεπτή εγχείρηση που πέτυχε απόλυτα και είναι θέμα χρόνου να επιστρέψει απόλυτα υγιής. Να επιστρέψει στα μαθήματά του, στις σπουδές του. Η μελαγχολία στο πρόσωπό του δεν έφευγε καμία στιγμή. Βαθιά μεσά του όμως είχε πίστη. Και αυτή την πίστη την άντλησε από το γνωμικό που υπάρχει ως τατουάζ στο κορμί του Πάμπλο Γκαρσία.

«Μετά τον ΠΑΟΚ θα γυρίσω στη γη που με γέννησε...»

Ζήτησε τον αριθμό του τηλεφώνου των γονέων του στους οποίους υποσχέθηκε ότι θα επισκεφθεί μόλις βρει ευκαιρία. Μπροστά του ήταν το παιχνίδι Κυπέλλου με τον Πανσερραϊκό. Η αλήθεια είναι ότι οι γονείς του νεαρού μαθητή είχαν κάποιες αμφιβολίες. Αυτές όμως διαλύθηκαν μιάμιση μέρα σχεδόν μετά. Χωρίς να ειδοποιήσει κανέναν, παρά μόνο τη διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, πολύ διακριτικά, πήγε στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ, όπου και νοσηλεύεται ο Γιάννης Παρασκευόπουλος.

Φίλος που τον συνόδευε ανέλαβε, προκειμένου να μη γίνει αντιληπτός ο Ουρουγουανός, να μάθει σε ποιο θάλαμο νοσηλεύεται και ανέβηκαν στον 6ο όροφο. Εκείνη τη στιγμή ο νεαρός μαθητής ήταν ξύπνιος και μόλις ο Πάμπλο Γκαρσία έκανε την εμφάνισή του και τον πλησίασε για να τον χαιρετήσει, νόμιζε ότι έβλεπε όνειρο. Εβαλε τα κλάματα και ο καθένας μπορεί να αντιληφθεί τη σκηνή.

Ο Πάμπλο Γκαρσία του άνοιξε κουβέντα και προσπάθησε να του ανεβάσει το ηθικό. Δεν γνώριζε όμως και ο ίδιος ότι ο μικρός Γιάννης είχε διατηρήσει την πίστη του χάρη στο τατουάζ. Το μόνο που γνώριζε ήταν εκείνο που του είχαν πει οι γονείς. Οτι τον θαυμάζει ως ποδοσφαιριστή. Και μονομιάς η καρδιά του Ουρουγουανού άνοιξε σαν γαρύφαλλο. Αρχισε να αποκαλύπτει απίθανα πράγματα στον Γιάννη Παρασκευόπουλο, που είχε ξεχάσει και τον πόνο και το πρόβλημά του. Για την προσωπική του ζωή, για την καριέρα του, αλλά και το μέλλον του.

Η κορυφαία στιγμή αυτής της ανθρώπινης και συγκινητικής επίσκεψης του Πάμπλο Γκαρσία ήταν η απάντηση που έδωσε στον νεαρό μαθητή όταν εκείνος τον ρώτησε εάν θα μείνει στον ΠΑΟΚ. Προσέξτε την απάντηση. "Εχω αποφασίσει να μείνω στον ΠΑΟΚ. Μετά τον ΠΑΟΚ θα γυρίσω στη γη που με γέννησε. Αυτή η γη με ζητάει πίσω για να συνεχίσω και να πεθάνω εκεί". Λίγα λεπτά μετά έφυγε ζητώντας από τον νεαρό μαθητή να τον επισκεφθεί στην προπόνηση μόλις πάρει εξιτήριο από το νοσοκομείο.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&pubid=7008129

Πρόβλεψη για αύριο.
Δεν θα έχουμε παρατράγουδα και θα βάλει γκολ ο Ντιόγκο. :p
Για αποτέλεσμα δεν ξέρω.

xabikos
24-01-10, 14:07
Μεγάλη μέρα η σημερινή από αθλητικής πλευράς μιας και δεν θυμάμαι να υπάρχει τόσο μεγάλο ενδιαφέρον από τόσο πολύ κόσμο. Σήμερα μπορεί να αλλάξουν πολύ τα πράγματα αλλά μπορεί να ξεκαθαρίσουν ανάλογα με τα αποτελέσματα.
Το καλύτερο σενάριο για την δικιά μου ομάδα είναι νίκη Άρη αλλά και δικιά μας και στη συνέχεια όλα μπορούν να συμβούν. Αυτό που θέλω να δω όμως από την ομάδα μου είναι να παίξει όπως ξέρει και σε καμιά στιγμή να μην φοβηθεί. Και σε καμία περίπτωση δεν εννοώ να κάνουμε βλαχομαγκιές και τσαμπουκάδες. Επίσης να είμαστε προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι και να μην αντιδράσουμε σε ενδεχόμενες προκλήσεις. Προσωπικά πιο πολύ γουστάρω να τους βάλω πολλά γκολ παρά να ρίξει καμιά μπουνιά πάλι ο Γκαρσία, μιας και αυτό πονάει πολύ περισσότερο. Επίσης περιμένω επιστροφή του Βιερίνια στις καλές εμφανίσεις γιατί μπορεί να βοηθήσει πάρα πολύ. Είμαι σίγουρος πως αν καταφέρουμε να προηγηθούμε τότε έχουμε πάρα πολλές πιθανότητες να κερδίσουμε. Για τον διαιτητή πιστεύω θα σταθεί στο ύψος του και δεν θα θελήσει να γίνει ο πρωταγωνιστής.

Α και περιμένω από πριν να μας πούνε οι αντίπαλοι με ποιανού παράρτημα είμαστε. Αν κερδίσουμε θα είμαστε παράρτημα του Παο που μας έχει δώσει χορηγίες. Αν χάσουμε τότε είμαστε τσιράκια του κόκαλη για να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Περιμένω πριν το ματς απόψεις! :p

Υ.Γ. Δικιά μου πρόβλεψη για σήμερα και τα δυο ματς χ. 0-0 στο χαριλάου και 1-1 εμείς.

Linus
24-01-10, 14:11
Ευκαιρία να κερδίσει ξανά την αξιοπρέπειά του ο Πάοκ σήμερα. (Όχι απαραίτητα να κερδίσει ή να πάει Χ, αλλά να παίξει με @@ και όχι σαν Λάρισα για παράδειγμα :whistle:)

DOU
24-01-10, 14:13
Ευκαιρια να παρει ο σαντος κανενα ντερμπι στην ελλαδα,τι διαολο τον μπαντοβιτς θα εχει απεναντι..:p

hammer21
24-01-10, 14:32
Ποιον Μπαντοβιτς?Την προπονηταρα τον Κοκκαλη εχει :p

MaFiOzOs_GR
24-01-10, 14:34
Ευκαιρια να παρει ο σαντος κανενα ντερμπι στην ελλαδα,τι διαολο τον μπαντοβιτς θα εχει απεναντι..:p

Τον Μπάντοβιτς είχαμε απέναντι μας και μέσα στην Τούμπα (1-2)... :whistle:

Ας ελπίσουμε να μην έχουμε παρατράγουδα σήμερα!

Burning Skies
24-01-10, 15:07
Καλο παιχνιδι να εχουμε παιδια. :oneup:

thane
24-01-10, 15:27
Να νικήσει το (Μ)ποδόσφαιρο :p

xabikos
24-01-10, 15:46
Σε αυτό που ρώτησα δεν πήρα απάντηση άρα να θεωρήσω πως κανείς δεν μας θεωρεί παράρτημα κανενός;
Είτε κερδίσουμε είτε χάσουμε το κάνουμε για μας και για κανέναν άλλον!!!!!!

subzer0
24-01-10, 19:49
ΣΚΑΙ και Δημοσθένη Καρμίρη ή ΝΕΤ και οτι συνεπάγεται αυτό?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. :p

MaFiOzOs_GR
24-01-10, 19:57
ΣΚΑΙ και Δημοσθένη Καρμίρη ή ΝΕΤ και οτι συνεπάγεται αυτό?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. :p

To olympiacostv εννοείς;;; :p

Μπρος γκρεμός και πίσω γκρεμός! :rofl:

Άντε καλό ματς να έχουμε!

George978
24-01-10, 20:23
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΑ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ , ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΙΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΜΟΝΟ ΧΙΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ

Burning Skies
24-01-10, 21:56
Συγχαρητηρια παιδια.
Παναξια η νικη σας.

Εχει φτιαξει πολυ δεμενη ομαδα ο Σαντος. Ας τα βλεπουν αυτα οι δικοι μας που δεν λενε να αφησουν προπονητη να δουλεψει.

DOU
24-01-10, 22:01
Σαντος,επιτελους κερδισε ενα ντερμπι,και τι ντερμπι διπλο στο καραισκακη,πραγματικα ο παοκ σημερα ηταν σοβαρος,δεν κινδυνεψε σχεδον σε κανενα σημειο του αγωνα,μπορουσε κ δευτερο γκολ αν ηταν πιο τυχερος με τα 2 δοκαρια,και με τον εντινιο.

Εντινιο,ιδανικο ντεμπουτο με ωραιο τελειωμα στο γκολ,ο νικοπολιδης ακομα πεφτει,ο ιβιτς εχει μεταμορφωθει προς το καλυτερο,καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος.

Σημερα προσφερεται για αθλητικη κυριακη...:lol::lol:

hammer21
24-01-10, 22:04
Μπραβο παιδες...grats για το διπλο.Μιχο ζω και αναπνεω να δω τα μουτρα σου :lol:

albatross
24-01-10, 22:06
Σημερα προσφερεται για αθλητικη κυριακη...:lol::lol:

Οι σημερινοί τίτλοι αρχής (http://www.youtube.com/watch?v=f7e6EK4l86E) της Αθλητικής Κυριακής.
Μην το χάσετε...

IoStefo1
24-01-10, 22:11
Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ.:clap::clap::clap:

Rebel Scum
24-01-10, 22:15
Συγχαρητήρια στον μΠΑΟΚ...παρόλη τη νανυπαρξία του ΟΣΦΠ έδειξε μέταλλο σε ντέρμπυ που είχε να το δείξει χρόνια..

Βρείτε και κάποιον με πλεκτό και του χρόνου ντέρμπυ για τον τίτλο ;)

wi fi thief
24-01-10, 22:19
αν ο ντιογκολ (μεγαλυτερη φουσκα και απο τους κονσεισαο-παλτουτσι) κοστιζει τρεις φορες το μπατζετ του ΠΑΟΚ, ο βιερινια ποσο πρεπει να κοστιζει;

βιτολο και γκαρσια ειναι για αλλου, αλλη μπαλα...
αν κανει 6 μυρια ο μαρετσκα, ο βιτολο κανει 18!!! μεγαλη εμφανιση, εκανε ο,τι ηθελε μαζι με τον γκαρσια
στο καφενειο εχασα στοιχημα (οτι ο ΠΑΟΚ θα τελειωσει με εννια ΠΑΛΙ) αλλα κερδισα και ενα (οτι ο φιογκολ οσο προκλητικος και να ειναι, οσες φορες και να κλωτσησει και να βουτησει, καρτα δεν παιρνει) ετσι ρεφαρισα)

sub, καλος και ο ακατανομαστος...:oops:

σημερα υπηρχε μια πραγματικα μεγαλη ομαδα στο γηπεδο...
ομως αυριο η ελλαδα θα συζηταει πως εχασε ο γαυρος της

ποιον να εξαιρεσω απο τον σημερινο ΠΑΟΚ;
με εντυπωσιασε ακομα και ο σναουτσνερ

μαγκες, μεχρι πρωταθλημα χτυπατε, ο βαζελος ειναι για τα μπαζα και ο γαυρος για τα μπετα!
μπραβο στην ομαδα που εμεινε ψυχραιμη και δεν επηρεαστηκε απο τον προκλητικο δαλουκα
πεστε κατω ομαδα ειναι ο γαυρος!!!
και παλι μπραβο!
μεγαλη χαρα μου εδωσε η Π Α Ο Κ Α Ρ Α ρε μαγκες :respekt:

κριμα για τη ΝΕΤ, μαυρο μηνα περνανε οι ανθρωποι.
μην τους δουλευετε ρε παιδια, πανω απ' ολα η ανθρωπινη υγεια :p

bianconero
24-01-10, 22:27
@ wi fi thief

Αν δε κάνω λάθος είσαι ΑΕΚτσής.
Περιμένουμε την επόμενη βδομάδα νίκη σας, να μειώσουμε στο 5 βαθμούς και έχοντας το αναμεταξύ μας παιχνίδι με Παο στην Τούμπα, όντως χτυπάμε πρωτιά.
Όχι , όχι.... δεν πήραν τα μυαλά μου αέρα. Όπως ζήτησε και ο Σάντος, του χρόνου με 3 παίκτες του ενός μύριου, χωρίς να φύγει κάποιος από τη φετινή ομάδα και με δεδομένη την αγωνιστική συμπεριφορά που έχει πλέον η ομάδα και τη δυσκολία που δέχεται γκολ τα 2 τελευταία χρόνια, τότε όντως χτυπάμε πρωτάθλημα.
Χωρίς αυτό φυσικά να είναι εύκολο ή δεδομένο.

Ps. Με όλα όσα έγιναν σήμερα, δεν θα δω το Ίντερ-Μίλαν για να δω Α.Κ. :p

subzer0
24-01-10, 22:42
Δεν έχω να πω πολλά.
Ήταν μια μεγάλη και πανάξια νίκη.
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να ανέβουμε επίπεδο.
Προχτές που έβλεπα το Λίβερπουλ - Τότεναμ (που έχει σκάσει τα περισσότερα λεφτά μετά την Σίτι στην premier) είπε πως έχει 65 συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη σε μια από τις έδρες των μεγάλων και έλεγα πως ακόμα έχουμε δρόμο.

7 παιχνίδια χωρίς να φάμε γκολ και ο Ολυμπιακός μέσα στην έδρα του μας απείλησε με μόνο 2 σουτ έξω από την περιοχή.
Ακόμα και γιόμες δεν τους αφήσαμε να κάνουνε , που τις φοβόμουνα , όσο προχωρούσε το παιχνίδι γιατί δεν υπάρχει καθαρό μυαλό.

Τελικά έπεσα έξω οτι θα σκοράρει ο Ντίογκο αλλά δεν βλέπω να πέφτω έξω στα παρατράγουδα , από την μεριά των Ολυμπιακών για την εμφάνιση της ομάδας τους. Και με το δίκιο τους βέβαια. :p

@ wi fi thief
Πολλά :respekt: :respekt: :worthy: :worthy:

Αλλά εντέχνως απέφυγες να σχολιάσεις το γκολ με Ίβιτς - Εντίνιο. :lol: :lol:

wi fi thief
24-01-10, 22:45
@ wi fi thief

Αν δε κάνω λάθος είσαι ΑΕΚτσής.
Περιμένουμε την επόμενη βδομάδα νίκη σας, να μειώσουμε στο 5 βαθμούς και έχοντας το αναμεταξύ μας παιχνίδι με Παο στην Τούμπα, όντως χτυπάμε πρωτιά.
Όχι , όχι.... δεν πήραν τα μυαλά μου αέρα. Όπως ζήτησε και ο Σάντος, του χρόνου με 3 παίκτες του ενός μύριου, χωρίς να φύγει κάποιος από τη φετινή ομάδα και με δεδομένη την αγωνιστική συμπεριφορά που έχει πλέον η ομάδα και τη δυσκολία που δέχεται γκολ τα 2 τελευταία χρόνια, τότε όντως χτυπάμε πρωτάθλημα.
Χωρίς αυτό φυσικά να είναι εύκολο ή δεδομένο.

Ps. Με όλα όσα έγιναν σήμερα, δεν θα δω το Ίντερ-Μίλαν για να δω Α.Κ. :p

φιλε μακαρι!
μακαρι να παρει ο ΠΑΟΚ τον τιτλο!!! (και να μην βγουνε οι βαζελος γαυρος τσου λου και να χρεωκοπησουνε εντελως)

τοτε να δεις γλεντια! να γυρισει επιτελους ο τροχος να δουμε λιγη μπαλα και πραγματικο ανταγωνισμο!

εγω το πιστευω, το θεμα ειναι να το πιστεψει και η ομαδα σου, γιατι σημερα επρεπε να βαλει τουλαχιστον αλλα δυο τρια γκολ και μπορει η κολοφαρδια του γαυρου και ο δαλουκας να σας τιμωρουσε
αλλες (καλες) ομαδες ισως δεν σας το συγχωρησουν αυτο, δεν θα πεφτετε καθε εβδομαδα σε ναυαγια (αν και πιστευω οτι εσεις αναγκασατε τον γαυρο να ειναι τοσο αθλιος) το ποδοσφαιρο και το «μεταλλο» (:rolleyes:) δεν συγχωρουν

ναι, ειμαι ΑΕΚτζης, αλλα ΙΜΟ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ειναι αδελφια
εχω μιλησει πολλες φορες εδω μεσα (σε πιο δυσκολες στιγμες) γι ατο ποσο αγαπω τον ΠΑΟΚ, μην τα ξαναπω, ψαξ'το

το ΑΕΚ-βαζελος ειναι ντερμπυ (αλλα ντερμπυ ειναι και το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ) αλλα αν παιξετε τοσο ωραια μπαλα οσο σημερα, κι εγω βλεπω τιτλο :cool:
οπως το βλεπω, αν καποιος μπορει να το στερησει απο τον ΠΑΤΕΡΑ και τα λεφτα του, ειναι ο ΠΑΟΚ, κανεις αλλος.
ελπιζω ειλικρινα να γινει :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.