PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

xabikos
30-01-10, 13:07
Άλλο ένα ματς σήμερα. Λογικά θα υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο και θα υπάρχει καλό κλίμα. Ελπίζω να κάνει η ομάδα άλλη μια καλή εμφάνιση και να πάρουμε μια νίκη πιο άνετη σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια μέσα στην Τούμπα.

Σιγά σιγά αρχίζουν και οι δημοσιογράφοι και ασχολούνται περισσότερο με την ομάδα μας. Για μένα έχουν μεγάλη σημασία αυτά που γράφουν δημοσιογράφοι που δεν έχουν στόχο μόνο να πουλήσουν και πρέπει να δίνουμε σημασία σε άρθρα σαν και αυτά του Σπυρόπουλου (http://www.exedrasports.gr/blogs/articleblog/?cid=92&aid=52482) και του Σαμπράκου (http://www.exedrasports.gr/blogs/articleblog/?cid=90&aid=52458) γιατί έτσι καταλαβαίνουμε πιο καλά πόσο μετράει όλη η προσπάθεια που γίνεται στην ομάδα μας.

Αυτά και όλοι στην τούμπα σήμερα και από δευτέρα όλοι μετοχές!

Linus
30-01-10, 13:10
Με νίκη σήμερα η 2η θέση είναι κοντά :cool:

subzer0
30-01-10, 14:05
Ελπίζω να μην φανεί η απουσία του Ίβιτς. :p

hammer21
30-01-10, 15:00
Σιγά σιγά αρχίζουν και οι δημοσιογράφοι και ασχολούνται περισσότερο με την ομάδα μας. Για μένα έχουν μεγάλη σημασία αυτά που γράφουν δημοσιογράφοι που δεν έχουν στόχο μόνο να πουλήσουν και πρέπει να δίνουμε σημασία σε άρθρα σαν και αυτά του Σπυρόπουλου και του Σαμπράκου γιατί έτσι καταλαβαίνουμε πιο καλά πόσο μετράει όλη η προσπάθεια που γίνεται στην ομάδα μας.

Απο τη στιγμη που δεν εχετε μαφιοζο προεδρο θα ασχολουνται μαζι σας μονο οσο πουλαει η ομαδα.Και φυσικα θα το παιζουν παοκαρες απο κουνια...θα πουλανε και λιγο φανατιλικι "παμε να σπασουμε το κατεστημενο της Αθηνας" και να πως αυξανονται οι πωλησεις.

αν και ξερω οτι θα φαω βρισιμο:p συμφωνω οπως τα λεει ο μυρτσος:


Για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης: "Στη Θεσσαλονίκη μας έχει φάει το κόμπλεξ κατωτερότητας με την Αθήνα. Βλέπουμε τώρα τον ΠΑΟΚ. Έχει φτάσει εκεί που έφτασε, κάνει μερικά καλά αποτελέσματα και οι εφημερίδες στην πόλη αρχίζουν να γράφουν για τα "ρεκόρ της καλύτερης άμυνας από το '70", "Μακεδονομάχοι", "πάμε να τους φάμε" κλπ. Και το πολύ που μπορεί να φτάσει είναι δεύτερος! Και πέρυσι, που βγήκε δεύτερος, όμως, τι κατάλαβε; Έχει μάθει ο νεοΠΑΟΚτσής να βολεύεται με την 3η-4η θέση. Ο ΠΑΟΚ είναι ευχαριστημένος όταν τερματίζει πάνω από τον Άρη, ο Άρης το αντίστροφο, ο Ηρακλής έχει στο τέλος θα έχει στόχο την παραμονή. Έχουν "κοντύνει" τους στόχους τους και μοιραία "κονταίνουν" και οι ίδιες οι ομάδες της Θεσσαλονίκης".

http://sports.pathfinder.gr/football/841502.html

subzer0
30-01-10, 22:15
Ελπίζω να μην φανεί η απουσία του Ίβιτς. :p

Δικαιώθηκα. :p

Κατά τα άλλα αυτό το παιχνίδι ήταν μια απάντηση στους ΠΑΟΚτσήδες που ονειρεύονται πρωτάθλημα.
Τα κεφάλια μέσα. Δεν πρέπει να στεκόμαστε σε μια μεγάλη νίκη.
Δικαιώνουμε τον Μύρτσο και τον hammer21. :lol: :lol:
Ο ΠΑΟΚ ήταν κάκιστος και τυχερός.
Ο Ατρόμητος έκανε όσες ευκαιρίες μας είχαν κάνει τα προηγούμενα 7 παιχνίδια που δεν είχαμε φάει γκολ όλες μαζί οι ομάδες που παίξαμε.
Άρα λογικό ήταν να χάσει αφού δεν τις αξιοποίησε.

Αλλά και ο Σάντος που έβαλε 3 επιθετικούς μέσα και τον Βιερίνια δεξί μπακ , έδειξε πως έχει balls αν και στην ουσία πάλι με 10 παίχτες κερδίσαμε μετά τον τραυματισμό του Εντίνιο.
Και καλά έκανε.
Ή τανκς ή ποδήλατο που λέω κι εγώ.
Ή όλα ή τίποτα.
Τι να φέρεις 0-0 , τι να χάσεις.

Συνεχίζουμε.

ΥΓ. Τα δίχτυα του Χαλκιά πρέπει να έχουν πιάσει αράχνες και σε όσα παιχνίδια έχει παίξει ο Μαλεζάς (15-16 κάπου εκεί) , ο ΠΑΟΚ έχει φάει μόνο ένα γκολ και αυτό σε νίκη , μέσα στον Πανθρακικό 2-1.

DOU
30-01-10, 22:28
Με νίκη σήμερα η 2η θέση είναι κοντά :cool:

Γεννηθητω το θελημα σου..:p:p

subzer0
30-01-10, 22:47
Τώρα που ξαναείδα το γκολ στο ΣΚΑΙ , νομίζω πως το highlight της βραδιάς είναι ο πανηγυρισμός στο γκολ από τον Εντίνιο (http://www.youtube.com/watch?v=Iwdn8ds0-uQ&feature=player_embedded#77) , με κουτσό γιατί δεν μπορούσε να τρέξει. :rofl: :rofl: :rofl:

Linus
30-01-10, 23:15
Γεννηθητω το θελημα σου..:p:p

Βλέπω να μαζεύονται περισσότερα σύννεφα κατα Πειραιά μεριά... Αν δεν καταφέρει να νικήσει και αύριο, θα έχουμε show. :rofl::rofl:

Αυτοί το έχουν πλέον το άγχος :whistle:

Το χουν ρίξει στο μπάσκετ πλέον για παρηγοριά :rofl:

Burning Skies
31-01-10, 06:46
Ωραιος ο Linus. Μια σας την λεει (και σας τα κανει τσουρεκια) μια αρχιζει τις γαλιφιες. Την δουλιτσα του να κανει. :rofl:

Καλα ρε φιλε αντι να ασχολεισαι με την ομαδα σου ακομη και τωρα με τον γαυρο ασχολεισαι (και για το αν θα βγει 2ος ή 3ος); Τι κολλημα ειναι πια αυτο;:lol:

Ας βγουμε και 10τοι, δεν τρεχει τιποτα. Αγωνιστικα ουτως ή αλλως εχουμε πιασει πατο. Προσωπικα δεν εχω κανενα απολυτως αγχος. Αντιθετως θα ελεγα οτι μετα απο πολυ καιρο ανεκτησα την ελπιδα οτι κατι μπορει να αλλαξει. Κανω λοιπον υπομονη μηπως και αγχωθει ο θειος απο το χ@σιμο του κοσμου ή ξεκουμπιστει και ερθει καποιος με οραμα στην ομαδα (εστω και μετα απο παρεμβολη καποιων λαμογιων). Και φυσικα και θα ασχοληθω με το μπασκετ (μπασκετικος γαρ) αφου εκει υπαρχει οραμα και η προσπαθεια χρειαζεται στηριξη.

Linus
31-01-10, 12:21
Ξέρω η αγάπη προς τον θείο, μετονομάζεται συχνά σε ελπίδα και π!#$!@ μπλε. :rolleyes:

Τώρα θα τον μάθεις τον Κόκκαλη? Κρίμα τα σεντόνια σου, και οι προσπάθειες να πείσεις. :whistle:

Burning Skies
31-01-10, 13:42
Αυτο καταλαβες; ;)

Linus
31-01-10, 16:39
Αυτο καταλαβες; ;)

Βοήθησέ με να καταλάβω, από που προέρχεται η αισιοδοξία σου ότι ο θείος ενοχλήθηκε από κάτι.

Χθες νομίζω διάβασα για ραντεβού με θύρα 7. Όλα καλά έλεγε, συνεχίζουμε ενωμένοι :rofl:
Όσο ελέγχει την ντουντούκα που κάνει κουμάντο στον πάτρικ και στους υπόλοιπους δεν έχει κάτι να φοβηθεί, και εσύ δεν έχεις κάτι να ελπίζεις....

Ο μόνος που δικαιούτε να ομιλεί για τον θείο, είναι ο stefkon. Ή άποψή του είναι απόλυτα ξεκάθαρη στο θέμα αυτό... Ούτε ελπίδες μετά από τόσα χρόνια, ούτε σεντόνια, ούτε τίποτα.

Burning Skies
31-01-10, 16:56
Βοήθησέ με να καταλάβω, από που προέρχεται η αισιοδοξία σου ότι ο θείος ενοχλήθηκε από κάτι.

Χθες νομίζω διάβασα για ραντεβού με θύρα 7. Όλα καλά έλεγε, συνεχίζουμε ενωμένοι :rofl:
Όσο ελέγχει την ντουντούκα που κάνει κουμάντο στον πάτρικ και στους υπόλοιπους δεν έχει κάτι να φοβηθεί, και εσύ δεν έχεις κάτι να ελπίζεις....

Ο μόνος που δικαιούτε να ομιλεί για τον θείο, είναι ο stefkon. Ή άποψή του είναι απόλυτα ξεκάθαρη στο θέμα αυτό... Ούτε ελπίδες μετά από τόσα χρόνια, ούτε σεντόνια, ούτε τίποτα.

Δεν εχω ιδιαιτερη αισιοδοξια οσο ειναι ο θειος στο τιμονι. Ποτε δεν αλλαξε η αποψη μου που ειναι υπερ της απομακρυνσης του θειου απο την ομαδα. Η ελπιδα ομως δημιουργηθηκε επειδη ο κοσμος σταματησε να τον εχει στο απυροβλητο. Πρωτη φορα τα ακουσε ευθεως απο τοσο κοσμο. Πολλοι μαλιστα αρχισαν να ζητανε την απομακρυνση του (αμην και ποτε) κατι που δεν τολμουσαν να κανουν στο παρελθον. Το οτι θορυβηθηκε αυτος απο την αντιδραση του κοσμου ειναι δεδομενο. ΟΛΟΙ φοβουνται την αντιδραση του κοσμου ΕΦΟΣΟΝ υφισταται. Εκει που ηταν εξαφανισμενος ο Σωκος εμφανιστηκε σε χρονο dt. Το θεμα ειναι αν θα κανει κατι γι'αυτο ή/και αν θα συνεχιστει η εντονη κριτικη του κοσμου.

Κρατα παντως την κριτικη προς τους γαυρους για την παρτι σου. Και εσεις μια διοικηση νοοτροπιας Κοκκαλη χτιζετε με την νοοτροπια σας και σας βλεπω να την στηριζετε 100%. Επομενως το να μου κανεις εσυ κριτικη ειναι σαν να μου κανει κριτικη ενας φολα Κοκκαλικος...

subzer0
31-01-10, 22:50
Βρε , βρε , τι έμαθα? -6? Τι λες ρε. Άντε να αρχίσουν να αγχώνονται μερικοί μερικοί. :p

BTW μπήκα στο αμάξι με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μια και εδώ και 1 χρόνο έχω κόψει τον Sport-FM πλέον ακούω τον Σέντρα.

Ξεκινάει λοιπόν η αναμετάδοση από το ΟΑΚΑ και είναι στο μικρόφωνο ο γνωστός Μένιος Σακελλαρόπουλος και ένας άλλος που δεν θυμάμαι το όνομα του , ο οποίος προφανώς είναι και ΑΕΚτσής.
Και λέει ο Μένιος.
- Πολύ σημαντικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού είναι πως ο Ολυμπιακός κέρδισε στην Νέα Σμύρνη και προς το παρών έχει μειώσει την απόσταση από την κορυφή , οπότε και ο Παναθηναϊκός επιβάλλετε να κερδίσει για να μην μπλεχτεί σε περιπέτειες.

Συμφώνησε μαζί του και ο ΑΕΚτσής αφού προηγούμενος είπε πως η ΑΕΚ είναι πολύ μακριά από την διεκδίκηση του πρωταθλήματος.
Φυσικά δεν έγινε καμία μα καμία αναφορά στον ΠΑΟΚ που απέχει όσο και ο Ολυμπιακός , από τον Παναθηναϊκό και την κορυφή και επίσης δεν πετάχτηκαν και από το στούντιο ο Κατσαρός και ο Αργυρίου που πετάγονταν κάθε 3 και λίγο.

Αυτό το παραπάνω σκηνικό μου δείχνει 3 πράγματα.
1ον. Μου αρέσει που μας αγνοούν. Καλύτερα έτσι.
2ον. Όλα αυτά που γράφονται σε αθηναϊκές εφημερίδες τώρα που ο ΠΑΟΚ πάει καλά είναι όλα δήθεν και για να πουλήσουν.
3ον. Φταίω εγώ τώρα που γύρισα σπίτι και έβαλα να ακούσω μέσω internet τον libero?
Φταίω εγώ που θα κόψω τώρα και τον Σέντρα?
Φταίω εγώ που αισθάνομαι πως με κοροϊδεύουν τόσα χρόνια όταν οι δήθεν αντικειμενικοί των αθλητικών ΜΜΕ της Αθήνας κράζουν και χλευάζουν τον τύπο και τα ραδιόφωνα της Θεσσαλονίκης?
Φταίω εγώ που στα 30 μου θα αρχίσω για πρώτη φορά στην ζωή μου , να ακούω τα ράδια και να αγοράζω όποτε μπορώ τον τύπο της Θεσσαλονίκης?

Δεν είναι το κλασσικό Αθήνα - Θεσσαλονίκη , ούτε το ακόμα πιο κλασσικό "για όλα φταίει η Αθήνα" , μια και μιλάμε για μένα και μόνο για μένα που ποτέ δεν με άγγιζαν αυτά.
Είναι αυτό το αυτονόητο και απλό που κάποιοι νομίζω πως με κοροϊδεύουν.

Rebel Scum
31-01-10, 23:06
sub υπερβάλλεις...πρώτη φορά μετά από χρόνια είσαι και εσύ στη διεκδίκηση ενώ ο ΟΣΦΠ έχει 12 στα 13...λογικό σε ένα βαθμό είναι να αναφερθεί πρώτα αυτός ως διεκδικητής, παρότι ο ΠΑΟΚ είναι πιο σοβαρός σαν ομάδα αυτή τη στιγμή.
Ναι τα ΜΜΕ αβαντάρουν ΟΣΦΠ , ΠΑΟ και σε τρίτο λόγο ΑΕΚ αλλά αυτό δεν ξεφύτρωσε από το πουθενά, να είσαι βέβαιος ότι αν εσύ είχες τα πρωταθλήματα εσένα θα έγλυφαν.

Άσε που σε βολεύει να σε περνάνε στο κουφό ;)

subzer0
31-01-10, 23:26
Rebel Scum
Θα ήταν υπερβολή αν γινόταν αυτό που έλεγες.
Θα ήμουν υπερβολικός αν γινόταν αυτό που έλεγες.
Αλλά αυτό που έγινε είναι οτι δεν αναφέρθηκε καθόλου ο ΠΑΟΚ. Όχι σαν συνδιεκδικητής. Καθόλου μα καθόλου. Τίποτα μα τίποτα.
Και άντε ο Μένιος και ο ΑΕΚτσής μπορούν να λένε οτι θέλουν και καλά κάνουν.
Αλλά ο Κατσαρός και ο Αργυρίου που είναι και παλαίουρες? Και αυτοί τίποτα? Έτσι για το γ@μώτο.


Εγώ δεν θέλω καμία αβάντα από τα ΜΜΕ , ειδικά της Αθήνας.
Αυτό που δεν μου αρέσει είναι αυτή η καραμέλα για τα ΜΜΕ της Θεσσαλονίκης από αυτούς και από οποιονδήποτε που κρύβετε πίσω από την ντεμέκ αντικειμενικότητα του.

Rebel Scum
31-01-10, 23:31
Rebel Scum
Θα ήταν υπερβολή αν γινόταν αυτό που έλεγες.
Αλλά αυτό που έγινε είναι οτι δεν αναφέρθηκε καθόλου ο ΠΑΟΚ. Όχι σαν συνδιεκδικητής. Καθόλου μα καθόλου. Τίποτα μα τίποτα.
Και άντε ο Μένιος και ο ΑΕΚτσής μπορούν να λένε οτι θέλουν και καλά κάνουν.
Αλλά ο Κατσαρός και ο Αργυρίου που είναι και παλαίουρες? Και αυτοί τίποτα? Έτσι για το γ@μώτο.


Εγώ δεν θέλω καμία αβάντα από τα ΜΜΕ , ειδικά της Αθήνας.
Αυτό που δεν μου αρέσει είναι αυτή η καραμέλα για τα ΜΜΕ της Θεσσαλονίκης από αυτούς και από οποιονδήποτε που κρύβετε πίσω από την ντεμέκ αντικειμενικότητα του.

Φίλε η σταθερή αξία στους δημοσιοκάφρους είναι να γλύφουν αυτούς που θεωρούν πελάτες του σταθμού, της εφημερίδας κτλ. άσχετα από τον γεωγραφικό τους προσδιορισμό.

Και ναι θα συμφωνήσω ότι η ντεμεκ αντικειμενικότητα είναι χειρότερη από τον δημοσιογράφο που βγαίνει φόρα παρτίδα και λέει ζήτω ο ΠΑΟΚ και μαμιέται το κατεστημένο της Αθήνας.

subzer0
31-01-10, 23:37
Φίλε η σταθερή αξία στους δημοσιοκάφρους είναι να γλύφουν αυτούς που θεωρούν πελάτες του σταθμού, της εφημερίδας κτλ. άσχετα από τον γεωγραφικό τους προσδιορισμό.

Και ναι θα συμφωνήσω ότι η ντεμεκ αντικειμενικότητα είναι χειρότερη από τον δημοσιογράφο που βγαίνει φόρα παρτίδα και λέει ζήτω ο ΠΑΟΚ και μαμιέται το κατεστημένο της Αθήνας.

+1000
Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο. :oneup:

johnson
01-02-10, 10:35
Δεν πιστεύουνε τον ΠΑΟΚ και πως να τον πιστέψεις κιόλας όταν ο ΠΑΟ έχει ρίξει τόσα μύρια
και ο ΟΣΦΠ είναι ο ΟΣΦΠ των πρωταθλημάτων τόσα χρόνια.

Και πέρσι 2οι βγήκατε αλλά στα playoffs κάνατε μια τρύπα στο νερό.
Ας βγείτε και φέτος 2οι και θα είναι επιτυχία. Πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ μόνο με θαύμα.
(δηλαδή γκέλες ΠΑΟ και ΟΣΦΠ και σερί νίκες ο ΠΑΟΚ)

wi fi thief
01-02-10, 12:14
(δηλαδή γκέλες ΠΑΟ και ΟΣΦΠ και σερί νίκες ο ΠΑΟΚ)
ζουμε σε μια χωρα που η παληκαρισια, αντρικια, πεντακαθαρη νικη του ΠΑΟΚ μεσα στο καραισκακη θεωρειται «γκελα» του γαυρου, και γι' αυτο φταινε (νεοι, δυστυχως!) ανθρωποι με τη δικη σου νοοτροπια.
δικαια η διαπιστωση, με τετοιο κοινο και τετοιες νοοτροπιες, αυτο ισχυει.... (παλι ΔΥΣΤΥΧΩΣ)
ευχομαι να το σπασει ο ΠΑΟΚ, για να βουλωσει στοματα και να κανει αυτη τη νοοτροπια (που καταστρεφει το ελληνικο ποδοσφαιρο τοσα χρονια τωρα) παρελθον...
οταν το 90% σκεφτεται σαν εσενα, ειναι εξαιρετικα δυσκολο, αλλα θα γινει επειδη ειναι σωστο, να παψει πια στην ελλαδα να παιρνει το πρωταθλημα η κοινη γνωμη και τα πρωτοσελιδα ;)

hammer21
01-02-10, 12:23
Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα ο ΠΑΟΚ ειναι η πιο σοβαρη ομαδα αυτη τη στιγμη....ποσο πιθανο το βρισκετε να ξεφουσκωσει χωρις να τον σαμποταρουν?Προσωπικα, ο μονος λογος που δεν θα ηθελα να παρει ποτε πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ ειναι ο Μινος.Jesus Christ, πως θα τον αντεξουμε?:p

Burning Skies
01-02-10, 12:31
Το μονο που φοβαμαι στον ΠΑΟΚ ειναι η επιθετικη του "δυσκοιλιοτητα" Το θεμα ειναι οτι το ιδιο βασικο προβλημα εχει και ο ΟΣΦΠ.
Απο την αλλη ο ΠΑΟΚ εχει ακομη πιο δεμενη αμυνα απο τον ΟΣΦΠ αλλα επιθετικα ειναι λιγο χειροτερος.

Δυσκολο να προβλεψει κανεις ποιος θα υπερισχυσει στο τελος.

johnson
01-02-10, 12:31
Ω καλά ότι να ναι.

Ναι ρε παληκάρια μακάρι να το πάρει ο ΠΑΟΚ, αλλά αν σας έδιναν 100ε να στοιχηματίσετε ΤΩΡΑ για
τη 2η θέση. Που θα τα ποντάρατε, στον ΟΣΦΠ η στον ΠΑΟΚ;; (πριν και μετά τα playoffs)

Μη τρελαθούμε κιόλας και ΒΕΒΑΙΑ θεωρείται γκέλα του ΟΣΦΠ, όταν 2-3 παίκτες του ΟΣΦΠ κόστισαν όσο
ο ΠΑΟΚ, ασχέτως του ότι φέτος δεν έχουν τραβίξει.

Πραγματικά ξεκολλάτε λίγο, λες και ο ΠΑΟΚ έχει πραγματικά τα φόντα να χτυπάει κάθε φορά τον ΟΣΦΠ στο Καραισκάκι
ΛΕΣ και είναι κάτι που συμβαίνει συχνά. Άντε σε 3-4 χρόνια σε κανά κύπελλο πάλι και ΑΝ ή κάνω λάθος;

omg δηλαδή, έκανε ομάδα ο πάοκ με σαρδέλες καλύτερης ποιότητας και ξαφνικά πάει για τίτλο νικόντας τους πουθενάδες
και με μια έκπληξη στο Καραισκάκι.
Πραγματικά η φανέλα του ΠΑΟΚ δε φτάνει το βάρος ούτε της μιας ρίγας της φανέλας του ΟΣΦΠ.
Και βέβαια ήταν γκέλα του ΟΣΦΠ.

Η Χιμπέρνιαν της Έλλάδας ονειρεύτηκε ξανά. Κέρδισε την Κλιμάρνοκ και τη κάτω κολοπετινίτσα, βρήκε σε κακή κατάσταση
τη Σέλτικ και της πήρε 3 βαθμους και τώρα πάει για κούπα. Έτσι επειδή εκτός από 2-3 ομάδες, όλες οι άλλες είναι για το ερασιτεχνικό και οι πόντοι μαζεύονται για πλάκα (ασχέτως αν κάποτε ήταν και αυτή για το ερασιτεχνικό).
Παράδειγμα είναι, δε ξέρω τι κάνει η χιμπέρνιαν αλλά ταιριάζει σε αυτό που ζει ο ΠΑΟΚ έπειτα από τόσο μεγάλη επιτυχία
μία φορά στα τόσα χρόνια εντός της Αθήνας.

Σορρυ για το ξέσπασμα αλλά τόσα χρόνια που βλέπω, ο ΠΑΟΚ πάντα ξεφουσκώνει ή χάνει στα playoffs και δε βγαίνει 2ος.
Και μια φορά που του δώθηκε η ευκαιρία για Ευρώπη και champions league, τη πέταξε εύκολα στα σκουπίδια.
Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ των τελευταίων χρόνων.
Πάρε ένα πρωτάθλημα η ΕΣΤΩ βγες 2ος για να σε υπολογίζουν και σένα ΛΙΓΟ.

wi fi thief
01-02-10, 12:42
Ω καλά ότι να ναι.

Ναι ρε παληκάρια μακάρι να το πάρει ο ΠΑΟΚ, αλλά αν σας έδιναν 100ε να στοιχηματίσετε ΤΩΡΑ για
τη 2η θέση. Που θα τα ποντάρατε, στον ΟΣΦΠ η στον ΠΑΟΚ;; (πριν και μετά τα playoffs)

Μη τρελαθούμε κιόλας και ΒΕΒΑΙΑ θεωρείται γκέλα του ΟΣΦΠ, όταν 2-3 παίκτες του ΟΣΦΠ κόστισαν όσο
ο ΠΑΟΚ, ασχέτως του ότι φέτος δεν έχουν τραβίξει.

Πραγματικά ξεκολλάτε λίγο, λες και ο ΠΑΟΚ έχει πραγματικά τα φόντα να χτυπάει κάθε φορά τον ΟΣΦΠ στο Καραισκάκι
ΛΕΣ και είναι κάτι που συμβαίνει συχνά. Άντε σε 3-4 χρόνια σε κανά κύπελλο πάλι και ΑΝ ή κάνω λάθος;

omg δηλαδή, έκανε ομάδα ο πάοκ με σαρδέλες καλύτερης ποιότητας και ξαφνικά πάει για τίτλο νικόντας τους πουθενάδες
και με μια έκπληξη στο Καραισκάκι.
Πραγματικά η φανέλα του ΠΑΟΚ δε φτάνει το βάρος ούτε της μιας ρίγας της φανέλας του ΟΣΦΠ.
Και βέβαια ήταν γκέλα του ΟΣΦΠ.

Η Χιμπέρνιαν της Έλλάδας ονειρεύτηκε ξανά.
:respekt:
ελπιζω καποτε σε αυτη τη χωρα να τιμωρηθει η αλαζωνεια σου, τιποτα αλλο, το γαυρικο μανιφεστο σου τα ειπε ΟΛΑ...
για κατι ατομα με τη δικη σου νοοτροπια χαιρεται ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ καθε φορα που κανει ο γαυρος της «γκελα»
δυστυχως, η «φιλοσοφια» σου και ο τροπος που βλεπεις το ποδοσφαιρο εχει επικρατησει σε πολυ κοσμο ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΑΥΡΟΥΣ...
για να ανακοπει αυτο, κατα την αποψη μου παντα, πρεπει να κανεις και αλλες «γκελες» και να παρει ο ΠΑΟΚ τιτλο (οσες ενστασεις και να του κανεις) να σου στερησει τα μυρια του τσου λου και μετα να ξαναμετρησουμε ποσο κοστιζει ο γαυρος σε σχεση με τον ΠΑΟΚ και κυριως ΓΙΑΤΙ KOΣΤΙΖΕΙ ΤΟΣΟ KΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ;)

Linus
01-02-10, 12:45
και με μια έκπληξη στο Καραισκάκι.


Συγνώμη κιόλας, αλλά το αποτέλεσμα στο Καραισκάκη δεν ήταν έκπληξη... :rolleyes:

Με δεδομένο ότι έχει φύγει και η Γκαγκατσίτιδα από πάνω τους πλέον.

johnson
01-02-10, 12:49
για να ανακοπει αυτο, κατα την αποψη μου παντα, πρεπει να κανεις και αλλες «γκελες» και να παρει ο ΠΑΟΚ τιτλο (οσες ενστασεις και να του κανεις) να σου στερησει τα μυρια του τσου λου και μετα να ξαναμετρησουμε ποσο κοστιζει ο γαυρος σε σχεση με τον ΠΑΟΚ και κυριως ΓΙΑΤΙ KOΣΤΙΖΕΙ ΤΟΣΟ KΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ;)

Ε χαίρω πολύ αυτό λέω και εγώ.

Για τα άλλα δε τα σχολιάζω, ΛΟΛ δηλαδή επειδή είπα τόσο χύμα αλήθειες να θεωρούμε αλαζώνας ενώ δεν έχω δει στη ποδοσφαιρική ζωή μου τον ΠΑΟΚ ποτέ 2ο! (καλά για κούπα δε το συζητάω ε)

Ρομαντικός ΑΕΚτζής ο κλέφτης. Αλλά πρέπει κάποτε να παραδεχτεί πως αυτός είναι ο ΠΑΟΚ στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Ο ΠΑΟΚ των ψίχουλων μπροστά στα λεφτά και τις προσδοκίες των πολυμετοχικών, αλλά ακόμα και του Κόκκαλη.
Ναι ναι ξέρω... τα λεφτά δε παίζουν μπάλα. Αυτό λένε όσοι δεν τα σκάνε και κάνουν όνειρα... μέχρι την ανώμαλη προσγείωση τους.
(αυτό πάει και για το δικό μας πρόεδρο)

........Auto merged post: johnson πρόσθεσε 2 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Συγνώμη κιόλας, αλλά το αποτέλεσμα στο Καραισκάκη δεν ήταν έκπληξη... :rolleyes:

Άαααασε ρε που δεν ήταν έκπληξη. Τους bookmakers τους ρώτησες; :p

Linus
01-02-10, 12:51
Άαααασε ρε που δεν ήταν έκπληξη. Τους bookmakers τους ρώτησες; :p

Αν εσύ πόνταρες άσσο, με αυτήν την εικόνα που παρουσιάζει η ομάδα σου τότε σε παρακαλώ μην ξαναπιάσεις δελτίο στα χέρια σου :lol:

Burning Skies
01-02-10, 12:53
Δεν εχουν γεμισει οι ομαδες "γαυρους".
"Ελληναρες" εχουν γεμισει...

Η εμπαθεια ομως βλαπτει σοβαρα την αντιληψη...

johnson
01-02-10, 13:01
Αν εσύ πόνταρες άσσο, με αυτήν την εικόνα που παρουσιάζει η ομάδα σου τότε σε παρακαλώ μην ξαναπιάσεις δελτίο στα χέρια σου :lol:

Δε θα το έπαιζα καθόλου αλλά όπως και να έχει έδινα παραπάνω πιθανότητες στον ΟΣΦΠ.
Η έδρα πίστευα θα το πάρει με κακή μπάλα και 1-0. Πέτυχα τη κακή μπάλα πάντως :p
Όπως και να έχει όταν τέτοιες νίκες είναι μετρημένες στα τόσα χρόνια, μόνο έκπληξη
αποτελεί. Έκπληξη με γνώμονα τη κατάσταση του ΟΣΦΠ όχι τόσο, αλλά σαν αποτέλεσμα
στο Καραισκάκι σίγουρα ναι. Ας γίνει άλλες 2-3 φορές στα επόμενα 6-7 χρόνια και το ξανασυζητάμε.

subzer0
01-02-10, 15:07
Ω καλά ότι να ναι.

Ναι ρε παληκάρια μακάρι να το πάρει ο ΠΑΟΚ, αλλά αν σας έδιναν 100ε να στοιχηματίσετε ΤΩΡΑ για
τη 2η θέση. Που θα τα ποντάρατε, στον ΟΣΦΠ η στον ΠΑΟΚ;; (πριν και μετά τα playoffs)

Μη τρελαθούμε κιόλας και ΒΕΒΑΙΑ θεωρείται γκέλα του ΟΣΦΠ, όταν 2-3 παίκτες του ΟΣΦΠ κόστισαν όσο
ο ΠΑΟΚ, ασχέτως του ότι φέτος δεν έχουν τραβίξει.

Πραγματικά ξεκολλάτε λίγο, λες και ο ΠΑΟΚ έχει πραγματικά τα φόντα να χτυπάει κάθε φορά τον ΟΣΦΠ στο Καραισκάκι
ΛΕΣ και είναι κάτι που συμβαίνει συχνά. Άντε σε 3-4 χρόνια σε κανά κύπελλο πάλι και ΑΝ ή κάνω λάθος;

omg δηλαδή, έκανε ομάδα ο πάοκ με σαρδέλες καλύτερης ποιότητας και ξαφνικά πάει για τίτλο νικόντας τους πουθενάδες
και με μια έκπληξη στο Καραισκάκι.
Πραγματικά η φανέλα του ΠΑΟΚ δε φτάνει το βάρος ούτε της μιας ρίγας της φανέλας του ΟΣΦΠ.
Και βέβαια ήταν γκέλα του ΟΣΦΠ.

Η Χιμπέρνιαν της Έλλάδας ονειρεύτηκε ξανά. Κέρδισε την Κλιμάρνοκ και τη κάτω κολοπετινίτσα, βρήκε σε κακή κατάσταση
τη Σέλτικ και της πήρε 3 βαθμους και τώρα πάει για κούπα. Έτσι επειδή εκτός από 2-3 ομάδες, όλες οι άλλες είναι για το ερασιτεχνικό και οι πόντοι μαζεύονται για πλάκα (ασχέτως αν κάποτε ήταν και αυτή για το ερασιτεχνικό).
Παράδειγμα είναι, δε ξέρω τι κάνει η χιμπέρνιαν αλλά ταιριάζει σε αυτό που ζει ο ΠΑΟΚ έπειτα από τόσο μεγάλη επιτυχία
μία φορά στα τόσα χρόνια εντός της Αθήνας.

Σορρυ για το ξέσπασμα αλλά τόσα χρόνια που βλέπω, ο ΠΑΟΚ πάντα ξεφουσκώνει ή χάνει στα playoffs και δε βγαίνει 2ος.
Και μια φορά που του δώθηκε η ευκαιρία για Ευρώπη και champions league, τη πέταξε εύκολα στα σκουπίδια.
Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ των τελευταίων χρόνων.
Πάρε ένα πρωτάθλημα η ΕΣΤΩ βγες 2ος για να σε υπολογίζουν και σένα ΛΙΓΟ.

Sorry ρε Johnson αλλά ο ΠΑΟΚ πάει για πρωτάθλημα επειδή κέρδισε τον Ολυμπιακό και μόνο για αυτό?
Δηλαδή ελπίζει ο Ολυμπιακός για πρωτάθλημα , που παραπαίει τον τελευταίο μήνα και ο ΠΑΟΚ , που το ίδιο διάστημα είναι σε φουλ φόρμα , δεν έχει το δικαίωμα να ελπίζει?
Πιστεύεις πως μόνο η νίκη επί του Ολυμπιακού είναι αυτή που μετράει , σε ένα πρωτάθλημα 30 αγωνιστικών , όπου ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός είναι ισόβαθμοι στην 20ή αγωνιστική?
Ξεχνάς μάλλον πως τα δίχτυα του Χαλκιά έχουν πιάσει αράχνες.
Ξεχνάς οτι το πρωτάθλημα δεν είναι μόνο τα ντέρμπι.
Ξεχνάς οτι ο ΠΑΟΚ έχει να χάσει από ομάδα πλην ΠΟΚ από τον Μάιο του 2008 μέσα-έξω.
Ξεχνάς και ξεχνάω κι εγώ ένα πρωτάθλημα που πήρε ο Ολυμπιακός πριν μερικά χρόνια που δεν είχε κερδίσει ούτε ένα ντέρμπι.

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την νοοτροπία.

Και στο φινάλε δεν ξέρω αν πάω για πρωτάθλημα. Ειλικρινά.
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να ελπίζει ο Ολυμπιακός και να μην μπορεί να ελπίζει ο ΠΑΟΚ , συγκρίνοντας καθαρά τα αγωνιστικά και την φόρμα των ομάδων.
Μήπως είναι αυτή η περιβόητη καρδιά του πρωταθλητή?
Μήπως υπάρχει κάπου κάποιος νόμος που λέει πως θα πιάσεις την τρίτη θέση , θα μείνεις εκεί για μερικά χρόνια , μετά θα ανέβεις στην δεύτερη , θα κάτσεις ακόμα μερικά χρονάκια και μετά θα σε τσεκάρουμε να δούμε αν μπορείς να πας για πρωτάθλημα?
Και η Βόλσφμπουργκ πέρυσι στην Γερμανία αυτόν τον κανόνα ακολούθησε?
Αλλά όπως λέγανε και μερικοί : "Δεν μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα , θα ξεφουσκώσει". Μέχρι που το πήρε αλλά επειδή δεν πάει καλά φέτος , λένε να η φούσκα που έσκασε.
Όπως περιμένουν κάποιοι να ξεφουσκώσει και ο ΠΑΟΚ άσχετα με αυτά που βλέπουν τα τελευταία 2 χρόνια.

wi fi thief
01-02-10, 17:44
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να ελπίζει ο Ολυμπιακός και να μην μπορεί να ελπίζει ο ΠΑΟΚ , συγκρίνοντας καθαρά τα αγωνιστικά και την φόρμα των ομάδων.
Μήπως είναι αυτή η περιβόητη καρδιά του πρωταθλητή?
Μήπως υπάρχει κάπου κάποιος νόμος που λέει πως θα πιάσεις την τρίτη θέση , θα μείνεις εκεί για μερικά χρόνια , μετά θα ανέβεις στην δεύτερη , θα κάτσεις ακόμα μερικά χρονάκια και μετά θα σε τσεκάρουμε να δούμε αν μπορείς να πας για πρωτάθλημα?

δεν μπορεις να καταλαβεις;;;

ελα ρε sub, που ζεις; ρομαντικε... :p

δε λες παλι καλα που ισοβαθμισες με το γαυρο και ασχοληθηκε η ελλαδα μαζι σου; ζητας και τα ρεστα;
ΑΝΤΕ ΝΑ «ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ» (ΟΧΙ ΕΣΥ, ΒΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ «ΔΟΥΛΕΙΕΣ» ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΤΟΥ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΡΕΕΕ! :p

subzer0
02-02-10, 01:37
δεν μπορεις να καταλαβεις;;;

ελα ρε sub, που ζεις; ρομαντικε... :p

δε λες παλι καλα που ισοβαθμισες με το γαυρο και ασχοληθηκε η ελλαδα μαζι σου; ζητας και τα ρεστα;
ΑΝΤΕ ΝΑ «ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ» (ΟΧΙ ΕΣΥ, ΒΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ «ΔΟΥΛΕΙΕΣ» ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΤΟΥ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΡΕΕΕ! :p

Ξέρεις κάτι...το πήρα απόφαση όσο ρομαντικός και αν είμαι. :p

Δεν πάω για πρωτάθλημα.
Και ξέρεις γιατί?
- Γιατί οι μεν έχουν πάρει το πρωτάθλημα 10 αγωνιστικές πριν τελειώσει , σε μια χώρα που είναι η μοναδική στον κόσμο που τα πρωταθλήματα κρίνονται σε αυτό το σημείο του περιόδου.
- Οι δε γιατί αυτοί ελπίζουν - αν και δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους - ενώ εμείς δεν μπορούμε να ελπίζουμε γιατί πέρυσι βγήκαμε δεύτεροι αλλά στα play-off τερματίσαμε τελικά τέταρτοι.
- Και οι 2 μαζί γιατί αν πας να σηκώσεις κεφάλι μετά από χρόνια και τους χαλάσεις την ηρεμία , αρχίζουν : Γκαγκάτσηδες , εύνοια από την διαιτησία , φούσκα που θα ξεφουσκώσει , διαφορά μπάτζετ , προϊστορία , είσαι στο άρμα εκείνου όχι είσαι στο άρμα του άλλου όμως ταυτόχρονα θα σου πετάξουν και κάποια στιγμή και το θεϊκό , το ντεμέκ , οτι : "εμείς θέλουμε δυνατό τον ΠΑΟΚ , τον Άρη , τις επαρχιακές ομάδες".

Όχι καλά είμαι έτσι όπως είμαι. Δεν πάω για πρωτάθλημα. Κοιτάω το επόμενο παιχνίδι.

johnson
02-02-10, 02:24
Τι αναφέρεις τη wolfsburg... τι σχέση έχει το Γερμανικό πρωτάθλημα που ο Djeko της μέτριας φέτος
Wolfsburg κοστίζει όσο κ όσο... ΝΑΙ προφανώς με τέτοιους παίκτες είναι δικαιολογημένες και υπολογίσιμες οι λίγες πιθανότητες μιας ομάδας σαν τη wolfsburg να πάρει το τίτλο. Και μάλιστα τώρα που τα κατάφερε, δεν θα αποτελεί τεράστια έκπληξη (το ίδιο μπαμ εννοώ) αν το πάρει φέτος η Λεβερκούζεν.

Εκεί είναι Γερμανία όμως και ο ΠΑΟΚ παίζει στην Ελλάδα, όπου η διαφορά δυναμικότητας των ΟΣΦΠ και ΠΑΟ με τους υπολοίπους κατ'εμέ είναι μεγαλύτερη απ'όσο δείχνει η βαθμολογία. Την ΑΕΚ δεν την υπολογίζω λόγω των άπειρων προβλημάτων, βέβαια έχει κάποιους παίκτες κλάσης από τη μέση και μπροστά, σίγουρα δεν είναι η θέση της εκεί.
Ο ΠΑΟΚ για 3ος-4ος καλός είναι. Αν ήταν ΟΚ η ΑΕΚ πιστεύω θα ήταν πάλι στη 3άδα.

subzer0
02-02-10, 02:54
Τι αναφέρεις τη wolfsburg... τι σχέση έχει το Γερμανικό πρωτάθλημα που ο Djeko της μέτριας φέτος
Wolfsburg κοστίζει όσο κ όσο... ΝΑΙ προφανώς με τέτοιους παίκτες είναι δικαιολογημένες και υπολογίσιμες οι λίγες πιθανότητες μιας ομάδας σαν τη wolfsburg να πάρει το τίτλο. Και μάλιστα τώρα που τα κατάφερε, δεν θα αποτελεί τεράστια έκπληξη (το ίδιο μπαμ εννοώ) αν το πάρει φέτος η Λεβερκούζεν.

Εκεί είναι Γερμανία όμως και ο ΠΑΟΚ παίζει στην Ελλάδα, όπου η διαφορά δυναμικότητας των ΟΣΦΠ και ΠΑΟ με τους υπολοίπους κατ'εμέ είναι μεγαλύτερη απ'όσο δείχνει η βαθμολογία. Την ΑΕΚ δεν την υπολογίζω λόγω των άπειρων προβλημάτων, βέβαια έχει κάποιους παίκτες κλάσης από τη μέση και μπροστά, σίγουρα δεν είναι η θέση της εκεί.
Ο ΠΑΟΚ για 3ος-4ος καλός είναι. Αν ήταν ΟΚ η ΑΕΚ πιστεύω θα ήταν πάλι στη 3άδα.

Την Βόλσφμπουργκ την αναφέρω γιατί πριν πάρει το πρωτάθλημα είχε βγει 5η και πιο πριν είχε βγει για 2 συνεχόμενες χρονιές 15η , δηλαδή δεν πέρασε από αυτό το σχολείο της ανόδου σιγά-σιγά και με το πέρασμα των χρόνων , που θέλετε να μας πλασάρετε εσείς , σε μια Γερμανία που είναι η Μπάγιερν και όλοι οι άλλοι.
Και τον Τζέκο τον έμαθες γιατί πήρε η Βόλσφμπουργκ το πρωτάθλημα. ;)

Κατά τα άλλα με δικαιώνεις απόλυτα και για το ακριβώς προηγούμενο μου μήνυμα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3299177#post3299177) αλλά και για το θέμα της νοοτροπίας.
Ο ΠΑΟΚ είναι καλός για 3η-4η θέση , ο Ολυμπιακός για την πρώτη και ο Παναθηναϊκός είναι ο αιώνιος δεύτερος άρα να μην ξεκινάει καθόλου το πρωτάθλημα , να βγάζουμε την τελική βαθμολογία από τον Αύγουστο?

Η διαφορά του Ολυμπιακού - ΠΑΟ είναι μεγαλύτερη από όσο δείχνει η βαθμολογία?
Άλλο αυτό τώρα? Καινούριο?
Γιατί? Επειδή ο Ντιόγκο κοστίζει όσο όλος ο ΠΑΟΚ?

Τέλος πάντων , δεν έχει νόημα η συζήτηση μαζί σου με αυτήν την νοοτροπία που έχεις.
Είπαμε εσύ που σέρνεσαι ελπίζεις κι εγώ που είμαι φουλ φόρμα όχι.
Έχεις το μέταλλο του πρωταθλητή , την καρδιά , μπλα μπλα μπλα μπλα , έχεις λεφτά , μπλα μπλα μπλα μπλα , δεν σε κέρδισε ο ΠΑΟΚ αλλά εσύ έχασες μπλα μπλα μπλα.

Spanos
02-02-10, 02:59
Την Βόλσφμπουργκ την αναφέρω γιατί πριν πάρει το πρωτάθλημα είχε βγει 5η και πιο πριν είχε βγει για 2 συνεχόμενες χρονιές 15η , δηλαδή δεν πέρασε από αυτό το σχολείο της ανόδου σιγά-σιγά και με το πέρασμα των χρόνων , που θέλετε να μας πλασάρετε εσείς , σε μια Γερμανία που είναι η Μπάγιερν και όλοι οι άλλοι.
Και τον Τζέκο τον έμαθες γιατί πήρε η Βόλσφμπουργκ το πρωτάθλημα. ;)



Θέλω να μου πείς ειλικρινά μιάς και κάνεις τη συγκριση Γερμανίας - Ελλάδας σε ποιά κατηγορία θα έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟΚ, αν εκεί οι παίκτες πληρώνονται όταν πρέπει και αν ο γερμανός θα δεχόταν χαριστικές ρυθμίσεις για οποιαδήποτε ΠΑΕ. Μη συγκρίνεις μονο τη μια πλευρά που σε συμφέρει, γιατι υπάρχει και η άλλη.;)

subzer0
02-02-10, 03:03
Θέλω να μου πείς ειλικρινά μιάς και κάνεις τη συγκριση Γερμανίας - Ελλάδας σε ποιά κατηγορία θα έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟΚ, αν εκεί οι παίκτες πληρώνονται όταν πρέπει και αν ο γερμανός θα δεχόταν χαριστικές ρυθμίσεις για οποιαδήποτε ΠΑΕ. Μη συγκρίνεις μονο τη μια πλευρά που σε συμφέρει, γιατι υπάρχει και η άλλη.;)

Εσύ γιατί συγκρίνεις το αγωνιστικό στο οποίο αναφέρομαι εγώ με το εξωαγωνιστικό?

johnson
02-02-10, 08:40
Την Βόλσφμπουργκ την αναφέρω γιατί πριν πάρει το πρωτάθλημα είχε βγει 5η και πιο πριν είχε βγει για 2 συνεχόμενες χρονιές 15η , δηλαδή δεν πέρασε από αυτό το σχολείο της ανόδου σιγά-σιγά και με το πέρασμα των χρόνων , που θέλετε να μας πλασάρετε εσείς , σε μια Γερμανία που είναι η Μπάγιερν και όλοι οι άλλοι.
Και τον Τζέκο τον έμαθες γιατί πήρε η Βόλσφμπουργκ το πρωτάθλημα. ;)


Ναι οκ και η Χόφενχαιμ ήρθε από τη Β' κατηγορία και παραλίγο να κάνει το απίστευτο.
Βέβαια στη Γερμανία απ'ότι φαίνεται δεν είναι και ΤΟΣΟ απίστευτα αυτά που γίνονται
και για αυτό έχουν και όμορφο πρωτάθλημα. Αλλά εκεί είναι Γερμανία.
Έχεις δει εσύ τεράστιες διαφορές στην Ελλάδα στις πρώτες θέσεις τόσα χρόνια;

Τον djeko btw τον παρακολουθούσα από πριν τελειώσει το πρωτάθλημα και το πάρει
η wolfsburg γιατί είχε κάνει μίνι αφιέρωμα το contra.gr στην ομάδα του και τη πορεία που
κάνει για τίτλο. Και απ'ότι φαίνεται είναι παικτούρα για πολύ μεγάλη ομάδα.

Γενικά ΜΗΝ μου αναφέρεις άλλα πρωταθλήματα για να μου δείξεις ότι μπορεί να γίνει και
εδώ κάτι αντίστοιχο. Πιο κοντά στο Σκωτσέζικο είμαστε παρά στο Γερμανικό.
Όπως εκεί ο τίτλος παίζεται σε 2 ομάδες, έτσι και εδώ κάποτε λέγαμε 3, τώρα πλέον λέμε 2 σιγά σιγά...
Αν θες να υπολογίζουνε και σένα όπως κάποτε την ΑΕΚ, πάψε απλά να προσπαθείς και επιτέλους κατάφερε
το κάτι παραπάνω και σταθεροποιήσου σε αυτό. Μπορείς; Δείξτο. Μέχρι τότε σε έχω καλύψει πιστεύω.

skapetis
02-02-10, 12:17
Θέλω να μου πείς ειλικρινά μιάς και κάνεις τη συγκριση Γερμανίας - Ελλάδας σε ποιά κατηγορία θα έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟΚ, αν εκεί οι παίκτες πληρώνονται όταν πρέπει και αν ο γερμανός θα δεχόταν χαριστικές ρυθμίσεις για οποιαδήποτε ΠΑΕ. Μη συγκρίνεις μονο τη μια πλευρά που σε συμφέρει, γιατι υπάρχει και η άλλη.;)

Μια και πιάσαμε αυτή την κουβέντα και μιλάμε ειλικρινά μεταξύ μας, θέλω να μας πεις σε ποιά κατηγορία θα έπαιζε η ομάδα σου άν το 1982 που καταδικάστηκε οριστικά και αμετάκλητα απο την ελληνική δικαιοσύνη για υπόθεση δωροδοκίας; Θα δεχόταν ο Γερμανός χαριστικές ρυθμίσεις ή μη εφαρμογή αποφάσεων για να μείνει ο ΠΑΟ στην Α' εθνική.

Μη συγκρίνεις μονο τη μια πλευρά που σε συμφέρει, γιατι υπάρχει και η άλλη. (συ ειπας)

Άντε γιατί κάποιοι νομίζετε ότι μιλάτε σε 20χρονα και ανθρώπους χωρίς μνήμη :evil:

Rezwalker
02-02-10, 13:24
Θέλω να μου πείς ειλικρινά μιάς και κάνεις τη συγκριση Γερμανίας - Ελλάδας σε ποιά κατηγορία θα έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟΚ, αν εκεί οι παίκτες πληρώνονται όταν πρέπει και αν ο γερμανός θα δεχόταν χαριστικές ρυθμίσεις για οποιαδήποτε ΠΑΕ. Μη συγκρίνεις μονο τη μια πλευρά που σε συμφέρει, γιατι υπάρχει και η άλλη.;)

Στην Γερμανια αν επαιζε η ομαδα σου, δεν θα εκανε μεταγραφες με τα χρηματα ολων των Γερμανων
Ουτε θα το επαιζες αιωνιως διπορτο με τον γαυρο οπως κανεις εδω, γιατι εκει η αντιστοιχη κρατικη τηλεοραση δεν πληρωνει ομαδες οπως εδω*


*Για την περιοδο 2006-2008 ο γαυρος πηρε 14.5 ευρω, και η ομαδα σου 16 εκατομμυρια ευρω για τηλεοπτικα δικαιωματα περιοδου 2007-2010 απο την ΕΡΤ. (πηγη: http://www.stelpas.com/?p=539 )**
Ουτε λιγο ουτε πολυ με τα χρηματα ΟΛΟΥ του Ελληνικου λαου ζει και βασιλευει το διπορτο αυτο.
και τι τραγικη ειρωνια...να ερχονται μετα και να σου λενε "βρε καημενε μπαοκτση εχεις εσυ Σισε"? "βρε καημενε μπαοκτση εχεις εσυ γκαλετι" η "παιξε κανα CL και μετα μιλα" κλπ κλπ...
με ξενα κoλλυβα ξερω κι εγω να παιζω champions league και να παιρνω πρωταθληματα
Αυτη ειναι η πικρη αληθεια για το διπορτο σας...
με τα χρηματα ΟΛΩΝ κανεις μεταγραφες ακριβες, και φυσικα δεν κινδυνευεις ποτε να εχεις χρεη
Αυτο ειναι το ξεφτιλισμενο Ελληνικο πρωταθλημα.
Αυτα εβλεπα μια ζωη, και εχω βρει την υγεια μου που εχω κοψει το γηπεδο εδω και 7-8 χρονια περιπου.
Συνεχιστε χερακι χερακι με την ΕΡΤ να παιρνετε τα πρωταθληματα με τα χρηματα του Ελληνικου λαου που πληρωνουν ολοι μεσω της ΔΕΗ.

**
Για την ιστορια:
H διοίκηση της Ελληνικής Ραδιοφωνίας Τηλεορασης, ανακοινωσε με περηφανια την συμφωνια της με τις 2 κατα τεκμηριο κορυφαιες Ελληνικες ποδοσφαιρικες ομαδες, τον Ολυμπιακο και τον Παναθηναικο, για την εξασφαλιση των τηλεοπτικων τους δικαιωματων. Ο Ολυμπιακος συμφωνησε στα 14,5 εκατομμυρια Ευρω για την περιοδο 2006-2008, ενω ο Παναθηναικος (συμφωνα με δημοσιογραφικες πηγες) στα 16 εκατομμυρια Ευρω για το διαστημα 2007-2010. Η ειδηση μαλιστα επικοινωνηθηκε απο τους κρατικους τηλεοπτικους & ραδιοφωνικους σταθμους ως ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ της ΕΡΤ & απαρχη μιας νεας εποχης για το αθλητικο τμημα της.
Τι σημαινει αυτο για σενα αγαπητε Ελληνα πολιτη, ποδοσφαιροφιλε η μη?
Σημαινει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ οτι καλεισαι να ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 30,5 εκατομμυρια Ευρω (και κατι ψιλα), ητοι 10,4 δις δραχμουλες, στην επομενη 3ετια. Λεφτα τα οποια η (ηδη υπερχρεωμενη απο υπεραριθμο προσωπικο κ τηλεοπτικα πανηγυρακια) ΕΡΤ δεν υπαρχει περιπτωση να βρει απο αλλους πορους, πλην των μηνιαιων εισφορων σου!!

antreas9
02-02-10, 13:36
πραγματι, ήταν σκάνδαλο η συμφωνία αυτή, και το θεωρούσα και το ελεγα και τότε, απαραδεκτο...
θα ήθελες μήπως να μας μιλήσεις για τα χρέη σου?
Για τους χαιρσμένους τόκους?
για το χαρισμένο γήπεδο μπάσκετ?
Για τα επεισόδια που εληξαν παιχνίδι στο 80, και συνεχισατε να υπαρχετε μετα απο αυτό?
Για το τρεξιμο βενιζέλων και ορφανών...?
για το οτι παρόλα τα χρέη σας, παιρνατε καθε χρονο αδεια για το πρωταθλημα, και σας επιτρεποταν να κανετε μεταγραφες?
Δηλαδη, να μιλάνε η τσσκα(=οσφπ) και η δυναμό (=εσείς) για επιδοτήσεις, είναι...too much....

NiKapa
02-02-10, 13:40
@Rezwalker,
Πολυ σωστος!:oneup:

Rezwalker
02-02-10, 13:54
πραγματι, ήταν σκάνδαλο η συμφωνία αυτή, και το θεωρούσα και το ελεγα και τότε, απαραδεκτο...
θα ήθελες μήπως να μας μιλήσεις για τα χρέη σου?
Για τους χαιρσμένους τόκους?
για το χαρισμένο γήπεδο μπάσκετ?
Για τα επεισόδια που εληξαν παιχνίδι στο 80, και συνεχισατε να υπαρχετε μετα απο αυτό?
Για το τρεξιμο βενιζέλων και ορφανών...?
για το οτι παρόλα τα χρέη σας, παιρνατε καθε χρονο αδεια για το πρωταθλημα, και σας επιτρεποταν να κανετε μεταγραφες?
Δηλαδη, να μιλάνε η τσσκα(=οσφπ) και η δυναμό (=εσείς) για επιδοτήσεις, είναι...too much....

Για τα χρεη εχουν γινει ρυθμισεις και πληρωνει καθε μηνα ενα ποσο ο ΠΑΟΚ
Το χαρισμενο γηπεδο που λες, εγινε σε οικοπεδο ιδιοκτησιας παραγοντα του ΠΑΟΚ, και το ειχαν υποσχεθει απο το 1991. Οποιος διεκδικει και μπορει παιρνει. Παντως σε καθε περιπτωση τα κρατικα χρηματα πηγαν σε τουβλα και χωμα και οχι σε ρευστο οπως εγινε με βαζελο και γαυρο μεσω της ΕΡΤ. Υπαρχει μια σημαντικη διαφορα σε αυτα τα 2.
Παντως η Ελληνικη βουλη δεν συνεδριασε για τον ΠΑΟΚ ποτε με συνοπτικες διαδικασιες για να τον εξυπηρετησει οπως ειχε κανει με τον γαυρο πριν μερικα χρονια.
Για τα επεισόδια που εληξαν παιχνίδι στο 80, και συνεχισατε να υπαρχετε μετα απο αυτό? Αναφερεσαι στον αγωνα με τον ολυμπιακο? τι σημαινει αυτο που ρωτας? και κερατας και δαρμενος δηλαδη ο ΠΑΟΚ? μηπως ξεχασες τι χειρουργεια περνουσε τοτε ο ΠΑΟΚ απο την παραγκα?
Τρεξιμο Βενιζελων και ορφανων? ακομα και αν υπηρξε τι σημαινει οτι εχω ευνοια απο το κρατος? και γιατι αφου εχω ευνοια δεν παιρνω πρωταθλημα? γιατι εστω ο βενιζελος, ο ορφανος και ο Γκαγκατσης δεν εβγαλαν τον ΠΑΟΚ στο CL στα περσινα playoff?
Και μονο το γεγονος οτι ο ΠΑΟΚ ειναι χωρις επενδυτη λογω των χρεων αυτο απο μονο του δειχνει οτι ουτε τιποτα δεν χαριστηκε ουτε οτι εχει ευνοηθει το σωματειο.
Κατα καποιο τροπο ειναι σκλαβωμενο το σωματειο λογω των χρεων, και δες ποσο κριμα να εχει τοσο κοσμο απο πισω, να ειναι ψηλα στην βαθμολογια και να μη μπορει να εχει η ομαδα επενδυτη. Τι μεγαλυτερη τιμωρια απο αυτη? αν ηταν χαρισμενα τα χρεη θα ηταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα τωρα..

antreas9
02-02-10, 14:03
προσωπική μου άποψη, είναι ότι ενώ ο παοκ εχει πολύ κόσμο, και φανατικότατο, το γεγονός ότι δεν τιθασευεται με τίποτα αυτός ο κόσμος, σπρώχνει τους επενδύτες να μην επενδύσουν...
Νομίζεις ότι θα αρεσε στον καθενα σοβαρό επιχειρηματία, να προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολογητα? Δεν ειναι τυχαίο ότι από τους τόσους σοβαρούς επιχειρηματίες που μπήκαν στον παο, προεδρο εβαλαν τον πατερα, που ειναι στυλ "ελληνα παραγοντα" , που θα μαλώσει με γκαγκατση, θα γλύψει την κερκίδα,κλπ!
Οσο για τα χρεη, όπως και στον οσφπ, χαριστηκαν ολοι οι τόκοι, καθώς και ΄μερος των χρεών (όχι τόσο μεγάλο όσο στην αεκ βεβαια).
Θυμάμαι επίσης παιχνίδι με νίκου διαιτητή στην τούμπα, να ακυρωνει γκολ του παο, να ισοφαρίζουμε παρολαυτα σε 2-2, και με 3 λεπτα καθυστερήσεις,να το λήγει στο 2,20, γιατι εφευγαν στην επιθεση 3 παιχτες του παο, με 1 του παοκ.
Θυμάμαι, στο 1-2 στη λεωφορο, με τη γκολαρα του κωσταντινιδη, ενα 5καθαρο πεναλτυ στον μικαελσεν, απο το οποιό ξεκίνησε η επιθεση του 1-2, αντί για 2-1...
Επίσης, θυμαμαι τη χρυσή εποχή μπατατούδη, τότε που ο οσφπ περνούσε (αγωνιστικά, όχι οπαδικά) πιο εύκολα από την τούμπα, από ότι από την προοδευτική...
οσο για το γήπεδο, δεν παύει να χαρίστηκε!
Αυτό που σου λέω, είναι ότι η μεγάλη διαφορά είναι ότι εγω ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για τη συμφωνία της ομάδας μου με την ερτ, ενώ εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα τόσα χαριστικά οργια που εχουν γίνει για την ομάδα σου (χωρίς να φταίνε οι οπαδοί βεβαια)!
Αυτό ελειπε όμως φίλτατε Rezwalker, να σου χαριστεί ολόκληρο το ποσό των χρεών ....

Edit: Γιατι δεν εβγαλαν ο μπενι και ο γκαγκατσης με τον ορφανό τον παοκ στο τσου λου?
γιατι οπως είδες, ετσι οπως ειναι σήμερα το τσου λου, ο 2ος, δεν περνάει με τίποτα στους ομίλους!
ποια η διαφορά λοιπόν? πας στο ουεφα, απλά με 2 προκριματικά παιχνίδια.
Ο παοκ ειναι τυχερός που δε βγήκε, γιατι θα αρπαζε καμια 4αρα μεσα εξω, και θα του χαλούσε την ψυχολογία.
Ούτε φετος πρέπει να βγει, γιατι παλι θα είναι στους αδύνατους (εκτός αν πάρει το πρωταθλημα φυσικα)!

Rezwalker
02-02-10, 14:21
.
Επίσης, θυμαμαι τη χρυσή εποχή μπατατούδη, τότε που ο οσφπ περνούσε (αγωνιστικά, όχι οπαδικά) πιο εύκολα από την τούμπα, από ότι από την προοδευτική...
οσο για το γήπεδο, δεν παύει να χαρίστηκε!
Αυτό που σου λέω, είναι ότι η μεγάλη διαφορά είναι ότι εγω ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για τη συμφωνία της ομάδας μου με την ερτ, ενώ εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα τόσα χαριστικά οργια που εχουν γίνει για την ομάδα σου (χωρίς να φταίνε οι οπαδοί βεβαια)!
Αυτό ελειπε όμως φίλτατε Rezwalker, να σου χαριστεί ολόκληρο το ποσό των χρεών ....

Για το πρωτο που λες εχεις δικιο ετσι ειναι..αλλα πιστεψε με δεν το λεω επειδη ειμαι φιλος του ΠΑΟΚ, αλλα ειναι λιγο-πολυ γνωστο τι γινοταν ειδικα τοτε στα παιχνιδια με τον Ολυμπιακο.. (βλεπεις το γεγονος οτι απο το 1969 μεχρι το 1992 δεν ειχαν κερδισει ποτε στην Τουμπα, επρεπε να ξεπλυθει αυτη η ντροπη με καθε τροπο..)
Για τα χρεη: Δεν δικαιολογω τιποτα, ουτε θελω να μας χαρισουν τιποτα.. ισονομια ζητω, οπως φερθηκαν στους αλλους ειτε με το αρθρο 44 ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο την ιδια αντιμετωπιση να εχω.
Θα το ξαναπω ομως και ας γινω κουραστικος...αν ηταν ολα ροδινα και ηταν χαρισμενα τα χρεη θα ειχαμε επενδυτη..
Το γεγονος οτι δεν εχουμε επενδυτη δεν ειναι φυσικα ο λογος οτι μια μικρη μεριδα οπαδων μας ειναι ατιθασοι οπως λες (αλλωστε τελευταια ολο προς το καλυτερο ειναι τα πραγματα)
Ο λογος ειναι τα ΧΡΕΗ..κανεις λογικος ανθρωπος δεν θα δεχτει να κουβαλαει στην πλατη του τα χρεη.
Αρα λοιπον τα χρεη ειναι υπαρκτα, και οχι χαρισμενα.

........Auto merged post: Rezwalker πρόσθεσε 6 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........




Edit: Γιατι δεν εβγαλαν ο μπενι και ο γκαγκατσης με τον ορφανό τον παοκ στο τσου λου?
γιατι οπως είδες, ετσι οπως ειναι σήμερα το τσου λου, ο 2ος, δεν περνάει με τίποτα στους ομίλους!
ποια η διαφορά λοιπόν? πας στο ουεφα, απλά με 2 προκριματικά παιχνίδια.
Ούτε φετος πρέπει να βγει, γιατι παλι θα είναι στους αδύνατους (εκτός αν πάρει το πρωταθλημα φυσικα)!

Σορρυ αλλα, ο 1ος Ολυμπιακος περσι ειχε παει σπιτι του απο τον Οκτωβριο (ανορθωση..) και ο ΠΑΟ που δεν ειχε τερματισει 1ος επαιζε μεχρι την ανοιξη..
εκτος και αν ειχε πεσει στο ueffa και δεν το θυμαμαι ...(με επιφυλαξη αυτο αλλιως πασο)
Αλλα δεν ειναι και κανονας οτι δεν περναει ομιλους ο 2ος... δεν ειναι ολες οι ομαδες μεγαθηρια..
Το πρωταθλημα φυσικα και ΔΕΝ θα το παρει ο ΠΑΟΚ ουτε φετος, ουτε του χρονου..
Να μη λεμε τα αυτονητα τωρα...και αυτο θα ισχυει οσο ο ΠΑΟΚ δεν εχει επενδυτη.
Το υλικο δεν ειναι καταλληλο ακομα για το παραπανω βημα.

antreas9
02-02-10, 14:28
Για το πρωτο που λες εχεις δικιο ετσι ειναι..αλλα πιστεψε με δεν το λεω επειδη ειμαι φιλος του ΠΑΟΚ, αλλα ειναι λιγο-πολυ γνωστο τι γινοταν ειδικα τοτε στα παιχνιδια με τον Ολυμπιακο..
Πράγματι ειναι γνωστό, και είναι μια μεγάλη ντροπή στην ιστορια του παοκ...



Για τα χρεη: Δεν δικαιολογω τιποτα, ουτε θελω να μας χαρισουν τιποτα.. ισονομια ζητω, οπως φερθηκαν στους αλλους ειτε με το αρθρο 44 ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο την ιδια αντιμετωπιση να εχω.
εεε...η διαφορά είναι ότι δε θέλουμε ισονομία προς τα πάνω, αλλά προς τα κάτω?
επειδή χαρισαν παράνομα και καταχρηστικά πολλά εκατομμύρια στην αεκ με το 44, στον οσφπ με τα χρεη και το καραισκακη, πρεπει πχ, ο παοκ να μπει στο 44 , και να χαρίσουν γήπεδο στον παο? Εδώ, σήμερα, ο παναθηναικός δίνει οικοπεδο δικό του (λογω χρησικτησιας) στην αλεξανδρας, για να παρει το βοτανικό, και πάλι...κάποιοι φωνάζουν, και καλά κάνουν! όχι αλλες λαμογιές. Αν δε μπορεί να χτίσει μόνος του,να μη χτίσει ΠΟΤΕ!
ΟΧΙ ΦΙΛΕ μου, γιατι αυτό δεν τελειωνει ποτε...
Μετά, θα ερθει ο παο, και θα σου πει, μλκας είμαι και πλήρωνα? αστο, σταματαω, και σε 5 χρονια, ζηταω και εγω νεο αρθρο 44...κ.ο.κ!




Σορρυ αλλα, ο 1ος Ολυμπιακος περσι ειχε παει σπιτι του απο τον Οκτωβριο (ανορθωση..) και ο ΠΑΟ που δεν ειχε τερματισει 1ος επαιζε μεχρι την ανοιξη..

αυτό εγινε πέρυσι, όπου δεν ήταν ίδιας λογικής, αλλά στηριζόταν αποκλειστικά στη βαθμολογία της κάθε ομάδας, οπότε (φυσικά) ο παο ειχε υψηλότερη από εκείνη του οσφπ, και ήμασταν και οι 2 στους δυνατούς.
Τωρα, το συστημα αλλαξε (απο τη σαιζόν 2009-10), και ο 2ος απο την ελλαδα, πεφτει υποχρεωτικά αντιμετωπος με μια απο τις τριτοτεταρτες ισπανικες, αγγλικές, ιταλικές, και τη 2η σκωτσεζικη κ βελγικη νομιζω...

Burning Skies
02-02-10, 14:37
εεε...η διαφορά είναι ότι δε θέλουμε ισονομία προς τα πάνω, αλλά προς τα κάτω?
επειδή χαρισαν παράνομα και καταχρηστικά πολλά εκατομμύρια στην αεκ με το 44, στον οσφπ με τα χρεη και το καραισκακη, πρεπει πχ, ο παοκ να μπει στο 44 , και να χαρίσουν γήπεδο στον παο? Εδώ, σήμερα, ο παναθηναικός δίνει οικοπεδο δικό του (λογω χρησικτησιας) στην αλεξανδρας, για να παρει το βοτανικό, και πάλι...κάποιοι φωνάζουν, και καλά κάνουν! όχι αλλες λαμογιές. Αν δε μπορεί να χτίσει μόνος του,να μη χτίσει ΠΟΤΕ!
ΟΧΙ ΦΙΛΕ μου, γιατι αυτό δεν τελειωνει ποτε...
Μετά, θα ερθει ο παο, και θα σου πει, μλκας είμαι και πλήρωνα? αστο, σταματαω, και σε 5 χρονια, ζηταω και εγω νεο αρθρο 44...κ.ο.κ!


Να και καπου που συμφωνουμε.

Λυση ομως φιλε δεν ειναι να βλεπουμε μονο τις λαμογιες που ευνοησαν τους αλλους ή να κανουμε συγκριτικα τεστ.
Λυση ειναι να ειμαστε συσσωμοι κατα των λαμογιων/διευκολυνσεων των ΠΑΕ εις βαρος του κοινωνικου συνολου, χωρις να χρωματιζουμε οπαδικα αυτην μας τη σταση.

antreas9
02-02-10, 14:43
Να και καπου που συμφωνουμε.

Λυση ομως φιλε δεν ειναι να βλεπουμε μονο τις λαμογιες που ευνοησαν τους αλλους ή να κανουμε συγκριτικα τεστ.
Λυση ειναι να ειμαστε συσσωμοι κατα των λαμογιων/διευκολυνσεων των ΠΑΕ εις βαρος του κοινωνικου συνολου, χωρις να χρωματιζουμε οπαδικα αυτην μας τη σταση.

δε γινεται να μη χρωματιζεται οπαδικά...
Δε μπορώ να τσουβαλιάσω την ομάδα μου, που ούτε γήπεδο με λεφτά του κράτους έχτισε, ούτε της χαριστηκαν χρεη, ούτε σε χαριστικες ρυθμίσεις μπήκε, και το μονο που εχει να της προσάψει κάποιος οικονομικά, είναι τα μηδνεικά συμβόλαια 3 χρόνων του καπετάνιου, με την ομάδα σου, που της χαριστηκαν δεκαδες δις χρεών, μπήκε σε χαριστική νομοθετική ρύθμιση, μπήκε το καραισκάκη σε μια νύχτα στα ολυμπιακά έργα, επιδοτήθηκε το 50% από το κράτος και ενοικιαστηκε για 50 χρόνια (ουπς, 49,μετά απο διαπραγματεύσεις πραγματικα σκληρες) στον οσφπ, και ο 1ος που τόλμησε να βγαλει μέρος του σκανδάλου για αυτό, βρεθηκε...μαχαιρωμένος!
Είναι σα να θεωρήσω ίδια...απατεώνες την αεκ, με το αρθρο 44, που της χαριστηκαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολλά χρεη , με τον όφη ή την καβαλα, που επίσης μπήκαν στο 44, για πολύ λιγότερα!
απατεωνας απο απατεώνα, διαφέρει!

ΥΓ: Αυτό πάει προς τον φίλο παοκτση:
Οπως βλέπεις, οταν η δικαιοσύνη στραβωνεται (περίπτωση αεκ με το 44), κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τη σημασία του να είσαι οικονομικά φερέγγυος και σωστός! Ετσι, από το πουθενά, η αεκ εχει βρεθεί να χρωστάει με μια 1η ευκολη ματιά, παλι, 35 μυρια....

Burning Skies
02-02-10, 14:49
Μολις τοτε ακυρωσες ολα οσα εγραφες.
Διοτι και η χρησικτησια της Λεοφωρου ειναι ΜΕΓΑ σκανδαλο. Εκτος αν θεωρεις οτι τους ξεφυγε ενα οικοπεδο φιλετο στην Αλεξανδρας λες και μιλαμε για βοσκοτοπο σε βραχονησιδα.

Το οτι ετυχε αλλωστε να εχεις νωριτερα απο ολους μας σοβαρη διοικηση (και ας τους βριζεις) που σε ειχε χωρις χρεη δεν τιμα την ομαδα σου ή εσενα ως οπαδο. Απλα ετυχε.

Αν δεις λοιπον τα πραγματα ψυχρα ΚΑΝΕΝΑΣ μας δεν θα επρεπε να ειναι στην Α' εθνικη σημερα. Και αυτο ισχυει οτι συγκριτικα τεστ και να κανεις για να ικανοποιησεις τον οπαδικο σου εγωισμο.

ΥΓ. Στο εχω ξαναπει χιλιες φορες. Οσο συνεχιζεις να χρωματιζεις οπαδικα αυτα που γραφεις, αυτοματως χανουν οποιαδηποτε αξιαν εχουν. Διοτι αντι να οδηγουν στη συσσωμη αντιμετωπιση στρεβλων φαινομενων καταντουν να συντηρουν εριδες και να ενισχυουν/δικαιολογουν το οποιο προβλημα.

antreas9
02-02-10, 14:57
Μολις τοτε ακυρωσες ολα οσα εγραφες.
Διοτι και η χρησικτησια της Λεοφωρου ειναι ΜΕΓΑ σκανδαλο. Εκτος αν θεωρεις οτι τους ξεφυγε ενα οικοπεδο φιλετο στην Αλεξανδρας λες και μιλαμε για βοσκοτοπο σε βραχονησιδα.
Δεν ήταν καν του κράτους, της εκκλησίας ήταν...
Ενδιαφέρεσαι για τα οικονομικα του τζερόνιμο και των μαυρων παιδιών???


Το οτι ετυχε αλλωστε να εχεις νωριτερα απο ολους μας σοβαρη διοικηση (και ας τους βριζεις) που σε ειχε χωρις χρεη δεν τιμα την ομαδα σου ή εσενα ως οπαδο. Απλα ετυχε.
κανεις λάθος! Την τιμά!
γιαιτ θα μπορούσε να εχει παρει και εκείνη πχ. ντεταρι (τεραστιο όνομα της εποχής), και γήπεδο δωρεάν...


Αν δεις λοιπον τα πραγματα ψυχρα ΚΑΝΕΝΑΣ μας δεν θα επρεπε να ειναι στην Α' εθνικη σημερα. Και αυτο ισχυει οτι συγκριτικα τεστ και να κανεις για να ικανοποιησεις τον οπαδικο σου εγωισμο.
Δηλαδή, ο κλέφτης των 10 ευρω στο ψιλικατσιδικο, με αυτόν που εκλψε, βιασε και εκαψε , δικάζονται με την ιδια ποινή? Πολύ συμφέρον αυτό...για τον πασσαρη!!!


ΥΓ. Στο εχω ξαναπει χιλιες φορες. Οσο συνεχιζεις να χρωματιζεις οπαδικα αυτα που γραφεις, αυτοματως χανουν οποιαδηποτε αξιαν εχουν. Διοτι αντι να οδηγουν στη συσσωμη αντιμετωπιση στρεβλων φαινομενων καταντουν να συντηρουν εριδες και να ενισχυουν/δικαιολογουν το οποιο προβλημα.

Ξέρεις ποια είναι η διαφορά που εξηγώ και δεν λες να καταλαβεις?
οτι δεν εχεις τα "αντερα", να πεις αν αισθανεσαι ντροπή για τις κλοπές αυτες.
την ιδια ωρα, εγω αισθανομαι πραγματικα΄ντροπή, για τη συμφωνία του παο με την ερτ (και χαίρομαι που τελειωσε, και εμεινε μονο ο οσφπ ως κρατικοδιαιτος εκεί, κρεμώντας και τις υπόλοιπες ομαδες), και δε γουσταρω να χτιστεί το γηπεδο μου οπως χτιστηκε το καραισκακη.
Με το να πω γενικά "όχι στα λαμόγια", είναι σα να λέω "ολοι οι πολιτικοί είναι κλεφτες", ενώ πχ, αυτός της νδ κ του πασοκ εκλψε 10δις, και ο αλλος του σρυιζα ή του λάος, απλά παίρνει τον απιστευτα παχυλό μισθό του βουλευτή...Ε, δεν είναι ίδιοι, και δε σκοπεύω να το κάνω, δίνοντας αλλοθι και χάρη στους μεγαλοκλεφτες αυτού του τόπου!

Edit: σορρυ για την καταχρηση του χώρου, απλά θελησα να απαντήσω στον φίλο παοκτση.
Τα λεμε στο μεταξύ μας !!!

Burning Skies
02-02-10, 15:10
Δεν ήταν καν του κράτους, της εκκλησίας ήταν...


Ακομη χειροτερα.


κανεις λάθος! Την τιμά!
γιαιτ θα μπορούσε να εχει παρει και εκείνη πχ. ντεταρι (τεραστιο όνομα της εποχής), και γήπεδο δωρεάν...


Η ομαδα ειναι ιδεα. Ουτε την τιμανε διοικητικης φυσεως συγκυριες αλλα ουτε και την αμαυρωνουν. Το ιδιο ισχυει και για τους οπαδους (εφοσον δεν συντασσονται με λαμογιες) που νοιαζονται για την ιδεα.


Δηλαδή, ο κλέφτης των 10 ευρω στο ψιλικατσιδικο, με αυτόν που εκλψε, βιασε και εκαψε , δικάζονται με την ιδια ποινή? Πολύ συμφέρον αυτό...για τον πασσαρη!!!

Μαλλον δεν διαβασες τι ειπα. Ειπα οτι αυτα που εχουν κανει οι διοικησεις μας αρκουν για να μην παιζουμε στην Α' εθνικη. Προφανως λοιπον ακομη και τα δικα σας (που το παιζεις παρθενα) ειναι σοβαροτερα απο κλοπη 10 ευρω.


Ξέρεις ποια είναι η διαφορά που εξηγώ και δεν λες να καταλαβεις?
οτι δεν εχεις τα "αντερα", να πεις αν αισθανεσαι ντροπή για τις κλοπές αυτες.
την ιδια ωρα, εγω αισθανομαι πραγματικα΄ντροπή, για τη συμφωνία του παο με την ερτ (και χαίρομαι που τελειωσε, και εμεινε μονο ο οσφπ ως κρατικοδιαιτος εκεί, κρεμώντας και τις υπόλοιπες ομαδες), και δε γουσταρω να χτιστεί το γηπεδο μου οπως χτιστηκε το καραισκακη.
Με το να πω γενικά "όχι στα λαμόγια", είναι σα να λέω "ολοι οι πολιτικοί είναι κλεφτες", ενώ πχ, αυτός της νδ κ του πασοκ εκλψε 10δις, και ο αλλος του σρυιζα ή του λάος, απλά παίρνει τον απιστευτα παχυλό μισθό του βουλευτή...Ε, δεν είναι ίδιοι, και δε σκοπεύω να το κάνω, δίνοντας αλλοθι και χάρη στους μεγαλοκλεφτες αυτού του τόπου!

Ποιος σου ειπε οτι δεν αισθανομαι ντροπη; Σαφως και αισθανομαι και λυπαμαι αν σου χαλαω την κοσμοθεωρια.

Δεν δεχομαι ομως να μου το παιζεις καλυτερος - ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ. Και αυτο διοτι δεν εχει καμια σχεση με μενα ή εσενα τι εκαναν οι διοικησεις μας (και ποιος ηταν χειροτερος) εφοσον αμφοτεροι δεν επικροτουμε τις οποιες λαμογιες τους.
Ειναι πανευκολο ομως να το παιζεις οτι ντρεπεσαι ενω ταυτοχρονα το παιζεις ανωτερος - ετσι δεν ειναι;

Η νοοτροπια σου ομως ξερεις τι κανει; Δημιουργει εριδες διοτι ειναι λογικο να μην ανεχεται κανενας να του το παιζεις καλυτερος (λες και εισαι εκπροσωπος των διοικησεων του ΠΑΟ). Και αυτες οι εριδες δημιουργουν τασεις δικαιολογησης των αδικαιολογητων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.