PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

nnn
02-02-10, 15:36
ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΝΑΙ ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ?????

ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ 2 ΤΡΟΛΟΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ?

antreas9
02-02-10, 15:41
ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΝΑΙ ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ?????

ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ 2 ΤΡΟΛΟΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ?

εγω ζητησα ηδη συγγνωμη κ αποσυρθηκα...:oops:

Και επισης...να διαβασεις τους κανονες του φόρουμ βρε αντμιν!!!
μη γραφεις κεφαλαία!!!! :p
:rofl:

Burning Skies
02-02-10, 16:32
ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΝΑΙ ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ?????

ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ 2 ΤΡΟΛΟΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ?

Δεν νομιζω να ειμαστε offtopic. Αυτα ειναι ζητηματα σοβαροτατα που αφορουν ολους.

Τεσπα τελος και απο μενα, οτι ειχα να πω το ειπα ουτως ή αλλως...

MaFiOzOs_GR
02-02-10, 17:29
Μπλόκο της αστυνομίας στα Ιωάννινα! (http://www.sport24.gr/html/ent/988/ent.341988.asp)


Να θυμίσουμε ότι περιστατικά παρόμοια είχαν συμβεί στην Λιβαδειά με την αστυνομία να συλλαμβάνει ακόμα και τους οδηγούς των λεωφορείων ή να περιμένει έξω από συνδέσμους του ΠΑΟΚ.

Μία εβδομάδα βέβαια μετά χιλιάδες οπαδοί του Ολυμπιακού βρέθηκαν στην Καβάλα με την αστυνομία να μην δείχνει την ίδια ευαισθησία!

Έλεος πια...καταντάει κουραστικό... :down:
Πόσο ακόμη να ανεχτεί ο κάθε ΠΑΟΚτσης αυτή την αντιμετώπιση στην ίδια του τη χώρα;;;

Και να πω ότι παίζαμε μέσα στην Αθήνα πάει στο διάολο.Το τραγικό είναι ότι σταματάνε όλα τα αυτοκίνητα με πινακίδες βορείου Ελλάδος και όχι μόνο αυτά που οι οδηγοί τους φοράνε διακριτικά του ΠΑΟΚ...

Εύχομαι να παίξουμε καλά σήμερα παρά τις ελλείψεις Ιβιτς, Εντίνιο, αν και όταν λείπει ο πρώτος αλλάζει όλη ομάδα.

Core2Extreme
02-02-10, 19:29
Και το κύπελλο δώρο το προορίζετε ε ? :D

Rebel Scum
02-02-10, 20:01
Απίστευτο black out από την πιο δεμένη άμυνα της Ελλάδας αυτή τη στιγμή...πέρα από τα λάθη που κόστισαν τα γκολ, γενικά ο ΠΑΣ έκανε ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο.

Πολλοί θα αρχίσουν τις υπερβολές για ξεφούσκωμα κτλ, εγώ απλά θα πω ότι αυτό είναι το ποδόσφαιρο και για αυτό το αγαπάμε..

ΥΓ1 Μου έκανε εντύπωση πόσο καλή μπαλίτσα παίχτηκε σε αυτό τον βάλτο.
ΥΓ2 Σεβασμό στον Αναστό (http://www.youtube.com/watch?v=AWZs57eCQbI)!:rofl:

subzer0
02-02-10, 20:08
Ήθελα να γράψω πολλά και για διάφορους , όμως που να βρεις την όρεξη μετά από αυτό το πατατράκ.

Επειδή πολλοί θα απαξιώσουν την ομάδα και την πορεία που κάνει ως τώρα και για 2 χρόνια , το θέμα είναι να μην απαξιώσουμε την ομάδα εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο , αυτή είναι η ζωή.


Απίστευτο black out από την πιο δεμένη άμυνα της Ελλάδας αυτή τη στιγμή...πέρα από τα λάθη που κόστισαν τα γκολ, γενικά ο ΠΑΣ έκανε ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο.

Πολλοί θα αρχίσουν τις υπερβολές για ξεφούσκωμα κτλ, εγώ απλά θα πω ότι αυτό είναι το ποδόσφαιρο και για αυτό το αγαπάμε..

ΥΓ1 Μου έκανε εντύπωση πόσο καλή μπαλίτσα παίχτηκε σε αυτό τον βάλτο.
ΥΓ2 Σεβασμό στον Αναστό (http://www.youtube.com/watch?v=AWZs57eCQbI)!:rofl:

+1000 :oneup:

DOU
02-02-10, 20:17
Πρωτα απο ολα,τραγικος ο αγωνιστικος χωρος,θα μου πειτε βεβαια εδω πριν λιγο καιρο το ΟΑΚΑ ηταν σε μαυρα χαλια κ δεν θα ηταν το γηπεδο του ΠΑΣ?Βουρκος κανονικος.

Το σκορ δεν επιτρεπει σχολιασμο του αγωνα,αγνωριστος ο ΠΑΟΚ αλλα μην ξεχναμε οτι στο κυπελο συμβαινουν αυτα,τι να πρωτοθυμηθω απο ντροπιαστικους αποκλεισμους της ΑΕΚ ας πουμε,αλλα οκ 4-0 στην καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος πεφτει βαρυ.

Το κλιμα βεβαια ειχε αρχισει να χαλαει με την κακη εμφανιση με τον ατρομητο κ το θεμα που βγηκε στη φορα με τις πληρωμες που προσπαθησε να υποβαθμιστει καπως.

Ο ντιμπαλα σημερα ηταν μαυρη μαγεια.:p

wi fi thief
02-02-10, 22:18
Ήθελα να γράψω πολλά και για διάφορους , όμως που να βρεις την όρεξη μετά από αυτό το πατατράκ.

Επειδή πολλοί θα απαξιώσουν την ομάδα και την πορεία που κάνει ως τώρα και για 2 χρόνια , το θέμα είναι να μην απαξιώσουμε την ομάδα εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο , αυτή είναι η ζωή.



τα πρωτα δυο γκολ (ειδικα το δευτερο) ηταν αστεια για την αμυνα οχι μονο του ΠΑΟΚ (που εχει την καλυτερη) αλλα για οποιαδηποτε αμυνα, ανεβασαν στα υψη την ψυχολογια του ΠΑΣ και του εδωσαν παναξιο θριαμβο.
πολλη καλη μπαλα απο τον ΠΑΣ, ΑΘΛΙΟΣ ο ΠΑΟΚ
ισως τον επηρεασε και το θεμα με τις πληρωμες και η αναστατωση που προκληθηκε, περιμενα να μπορεσει να αντιδρασει αλλα ουτε την ψυχολογια ειχε -οπως φανηκε- αλλα ουτε και του εδωσαν την ευκαρια τα γιαννενα που ηταν αψογα στημενα με δυναμη παθος αψογη τακτικη σε ενα τοσο βαρυ γηπεδο και εκμεταλλευτηκαν αριστα και τον αγωνιστικο χωρο και την εδρα αλλα και την εξελιξη του παιχνιδιου.
δεν υπηρξε καν το γηπεδο ΠΑΟΚ και αυτο οφειλεται κυριως στον ιδιο τον ΠΑΣ
μακαρι τα γιαννενα να συνεχισουν να παιζουν καλα και να σωθουν, νομιζω το αξιζει αυτη η πολη και οι οπαδοι τους που στηριζουν μαζικα την ομαδα τους
ελπιζω να μη χαλασει το κλιμα και την ψυχολογια και την προσπαθεια του ΠΑΟΚ και του κοσμου του που την τελευταια διετια ειναι παραδειγματικη (αν και πολυ φοβαμαι πως θα υπαρξουν τριγμοι και γκρινια απο -ελπιζω λιγους- οπαδους του).:cool:

Spanos
02-02-10, 22:42
Επειδή πολλοί θα απαξιώσουν την ομάδα και την πορεία που κάνει ως τώρα και για 2 χρόνια , το θέμα είναι να μην απαξιώσουμε την ομάδα εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες.


Πέρασαν τα χρόνια και δε το πήρες χαμπάρι, Ζαγοράκης και Σάντος αναλάβανε το 2007, το 2010 χάθηκε και πάς για το 2011.

subzer0
02-02-10, 22:48
Πέρασαν τα χρόνια και δε το πήρες χαμπάρι, Ζαγοράκης και Σάντος αναλάβανε το 2007, το 2010 χάθηκε και πάς για το 2011.

Σε σένα πόσα χρόνια περάσαν για να δεις προκοπή , αν δεις κιόλας φέτος?
Που έχεις και αμέτρητα λεφτά. ;)

wi fi thief
02-02-10, 23:05
Σε σένα πόσα χρόνια περάσαν για να δεις προκοπή , αν δεις κιόλας φέτος?
Που έχεις και αμέτρητα λεφτά. ;)

αναλογως τι εννοει κανεις «προκοπη» sub

για ορισμενους (τα ειπα και στην αναλυση περι γαυροτητας) η κουπα ειναι η μοναδικη προκοπη.
το οτι ο ζαγορακης σε νοικοκυρεψε, εφερε ξανα κοσμο στην τουμπα και εβγαλε ΠΑΟΚ απο την ανυποληψια ειναι «τιποτα» γι' αυτους...
μην μπαινεις σε τετοια κουβεντα, οι ΠΑΟΚτζηδες (και γενικως οι οπαδοι που δεν επιλεγουν ομαδες βασει χρηματος ή τιτλων) ειναι αλλιως :cool:

yiapap
02-02-10, 23:22
Κρίμα που την τεσσάρα έπρεπε να την φάμε στο κύπελο και να αποκλειστούμε.
Από την άλλη διαβάζοντας τις προηγούμενες 3-4 σελίδες, κάποιοι είχαν σηκώσει πολύ ψηλά τον αμανέ και συγγνώμη αλλά εγώ θα συμπαραταχθώ με τους φίλτατους φιλοΑθηναίους του νήματος.
Μια ομάδα με τον προϋπολογισμό του ΠΑΟΚ, δεν μπορεί να παίξει στα ίσα ΟΣΦΠ και ΠΑΟ.
Και όποιοι λένε για "ψυχές" και λοιπά όμορφα θυμίζω ότι το ποδόσφαιρο είναι πλέον επαγγελματικό. Οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ με το που έφεραν ένα σερί καλών αποτελεσμάτων γύρισαν και ζήτησαν χρωστούμενα λίγες μέρες πριν το Κύπελλο. Καλά ξηγήθηκαν, επαγγελματίες είναι, τη δουλειά τους καλά την έκαναν. Αλλά μην ακούω για "ψυχές", "φανέλλες" και τοιαύτα... Η 4ρα είναι δύσπεπτη μαζί με τα παραπάνω!
Όσο για τον αγωνιστικό χώρο... Ο ΠΑΣ σε άλλο χώρο έπαιζε;

........Auto merged post: yiapap πρόσθεσε 1 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........


οι ΠΑΟΚτζηδες (και γενικως οι οπαδοι που δεν επιλεγουν ομαδες βασει χρηματος ή τιτλων) ειναι αλλιως :cool:lol... όχι όλοι... κάποιοι απλά δεν έχουμε επιλογή :p

wi fi thief
02-02-10, 23:32
Μια ομάδα με τον προϋπολογισμό του ΠΑΟΚ, δεν μπορεί να παίξει στα ίσα ΟΣΦΠ και ΠΑΟ

δηλαδη ρε γιαννη δεν χτυπαει στα ισια φετος το γαυρο ο ΠΑΟΚ;
εχει παιξει καλυτερη μπαλα ο γαυρος ή ειναι ψηλοτερα στη βαθμολογια; (αν η βαθμολογικη θεση ειναι το ζητουμενο σου; )
περυσι ο ΠΑΟΚ δεν χτυπησε στα ισια το βαζελο;
απο το 2004 και μετα η ΑΕΚ (που δεν εχει καν μπατζετ, διαχειρηση εσοδων κανει) δεν πηρε πρωταθλημα απο γαυροβαζελο, δεν εχασε ενα ακομα στη διαφορα τερματων, δεν ξεπερασε στη βαθμολογια τοσες φορες το βαζελο;
θυμασαι εσυ ρε γιαννη ποτε τον γαυρο και τον βαζελο να μην εχουν το μεγαλυτερο μπατζετ;
δηλαδη, τι να κανει ο ΠΑΟΚ και καθε ΠΑΟΚ;
να μην κατεβαινει στο πρωταθλημα και να μην εχει βλεψεις και στοχους επειδη δεν εχει εθνικους προμηθευτες να αγοραζουνε τα παντα;
ποδοσφαιροφιλοι ειμαστε ή λογιστες;

τι καλυτερο εχει φετος ο γαυρος απο τον ΠΑΟΚ; δεν εφαγε την «τεσσαρα» του (τριαρα απο ομαδα της β' εθνικης; ) και αποκλειστηκε;
τι απογοητευση ειναι αυτη;
κατσε να ληξει το πρωταθλημα και να δουμε αν ο ΠΑΟΚ θα ξεπερασει (οπως περυσι) ομαδες με μεγαλυτερο μπατζετ (και οχι μονο) γενικως...;)
ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΟΠΑΔΟΥΣ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΠΑΘΟΣ ΚΛΠ, ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΕΝΑΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ «ΜΠΡΟΣΤΑ». Κ Α Τ Α Ν Τ Ι Α.
το χρημα εχει ποτισει τη ζωη μας και ακομα και στη μπαλα, που ειναι η ψυχη μας (μιλαω για τους οπαδους), το χρημα σκεφτομαστε...:hmm:
ακομα και οι γαυροβαζελοι ζητανε να βαλει και αλλα λεφτα ακομα και ο κοκκαλης και ο πατερας (!!!) οταν ειναι δευτεροι...(δες τα νηματα ακομα και εδω μεσα...)
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΡΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΔΕΚΑ ΜΥΡΙΩΝ ΓΕΡΟΝΤΩΝ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΓΗΠΕΔΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΦΕΤΙ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΚΑΝΕ ΦΟΥΣΚΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΧΑΖΟΣ Ο «ΠΟΛΙΤΗΣ» ΜΕ ΑΡΘΡΑ 44 ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΑΡΙΣΤΙΚΑ (ΓΗΠΕΔΑ, ΦΟΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΛΠ)

Rebel Scum
03-02-10, 00:09
@wi fi

Καλώς ή κακώς (κακώς) χωρίς χρήμα η πιθανότητα να κάνεις κάτι πλέον μπαίνει στη σφαίρα του υπερφυσικού..και αν το κάνεις θα είναι μια φωτοβολίδα και μετά θα γυρίσεις στα παλιά λημέρια.

Όσο για αυτά που λες περί μανίας με το πρωτάθλημα στην Ελλάδα θα συμφωνήσω μόνο μέχρι το βαθμό που το ζητούν οι οπαδοί πάση θυσία και με κάθε τρόπο.

Το ποδόσφαιρο είναι ανταγωνιστικό άθλημα και η νίκη έρχεται πρώτη...ακόμα και στα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα στο τέλος μετρά ο νικητής...ο δεύτερος ακούει τα λόγια της παρηγοριάς.
Αυτά τα ρομαντικά "καλή μπάλα να βλέπουμε" και "το θέαμα μετράει" είναι ασπιρίνες.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 2 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........



μην μπαινεις σε τετοια κουβεντα, οι ΠΑΟΚτζηδες (και γενικως οι οπαδοι που δεν επιλεγουν ομαδες βασει χρηματος ή τιτλων) ειναι αλλιως :cool:

Εγώ πάντως "επέλεξα" ομάδα όταν δεν ήξερα καν τι είναι το οφσάιντ....όλοι εσείς που εμβαθύνετε στο τι σημαίνει να είσαι ΠΑΟΚτζης, ΑΕΚτζης , Αρειανός, Ολυμπιακός ή Παναθηναϊκός μάλλον την επιλέξατε σε μεγάλη ηλικία.

Spanos
03-02-10, 00:41
Σε σένα πόσα χρόνια περάσαν για να δεις προκοπή , αν δεις κιόλας φέτος?
Που έχεις και αμέτρητα λεφτά. ;)


Ε κάτι έχω δει, δεν έγινα ΠΑΟ απο το 2004 και μετά;)

@wifi

To ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό εδω και πολλά χρόνια και θυμήσου οτι όταν έχασες το πρωτάθλημα στα χαρτιά πόσα έπερνε ο προπονητής σου, ο Ριβάλντο και κάποιοι άλλοι παίκτες για να μη μιλήσουμε για τις εποχές που είχες μαζεμένους Σαμπανάτζοβιτς και Μανωλάδες πόσα έπερναν. Επειδή είσαι τώρα σε μια κατάσταση αφραγκίας τα λετε αυτά στην ΑΕΚ αλλα θέλετε έναν Κοζώνη ή έναν Μελισσανίδη να ρίξει πακέτα και να φέρει πάλι τους μπράβους και τα πιστόλια. Επίσης έχει διαφορά το χαμηλό μπάτζετ απο το να φέρνεις συμβόλαια και μετά να μη πληρώνεις κανέναν και να ζητάς απο τον κόσμο λεφτά όπως γίνεται στον ΠΑΟΚ, βάλε πιτσιρικάδες να σε παραδεχτώ αλλα μη θες και την πίττα ολόκληρη και στο σκύλο χορτάτο

wi fi thief
03-02-10, 00:41
Το ποδόσφαιρο είναι ανταγωνιστικό άθλημα και η νίκη έρχεται πρώτη...ακόμα και στα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα στο τέλος μετρά ο νικητής...ο δεύτερος ακούει τα λόγια της παρηγοριάς.
Αυτά τα ρομαντικά "καλή μπάλα να βλέπουμε" και "το θέαμα μετράει" είναι ασπιρίνες

φιλε δεν ειναι ετσι, τουλαχιστον για ολους.
με το δικο σου σκεπτικο, κανενας δεν θα επρεπε να παει γηπεδο, αφου ξερει οτι στο τελος θα ειναι τριτος.
ο αρης και ο ΠΑΟΚ, εχουν γεματα γηπεδα και χιλιαδες οπαδους (που φυσικα θα θελανε να παρουνε πρωταθλημα αλλα δεν ειναι ο μονος λογος που πανε γηπεδο ή που αγαπανε την ομαδα τους)
μπορεις να μου πεις γιατι η ομαδα σου περυσι παρα το χιλιαπλασιο μπατζετ που ειχε απο τον ΠΑΟΚ, δεν μπορεσε να τον ξεπερασει στη βαθμολογια;
ειδικα ο βαζελος, που ξοδευει καθε χρονο του κοσμου τα εκατομυρια αγωνιζεται με νυχια και με δοντια να ξεπερασει την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ;
αν τα παντα ειναι μπατζετ, γιατι περυσι σε ξεπερασε ο ΠΑΟΚ;
γιατι προπερσι σε περασε η ΑΕΚ;
γιατι φετος ο γαυρος ειναι στα ισια με τον ΠΑΟΚ;
τελος, εγω θεωρω την καλυτερη εποχη (ποδοσφαιρικα) του βαζελου, ηταν η εποχη που εβγαλε τους παικτες που παιζανε μπαλαρα (καρα-μπασινα-φυσσα-γιουρκα κλπ)
αν ειναι καποιος δεκαπενταχρονος και δεν θυμαται τι γινοτανε τοτε στο πρωταθλημα και ποιος «καθαριζε» για να παιρνει κουπες ο καρεμπε και ο τζιοβανι και ο ζε ελιας, μπαινει στη wikipedia, βλεπει τις βαθμολογιες και συμφωνει οτι ολα γινονται λογω μπατζετ.
την γαυρονοοτροπια (δηθεν κακως, ποσο υποκριτες ειμαστε τελικα) την ξερω, ξερω οτι ειναι κυριαρχη στη χωρα, ξερω οτι αυτη εχει αδειασει τα γηπεδα, το παραδεχομαι οτι υπαρχει και οτι ειναι κρατουσα, αλλα προσωπικα δεν τη δεχομαι...
πες με οπως θες, ρομαντρικο, χαζο, μ@λακα, οπως θελεις
εγω εχω παρακολουθησει μπαλα σε χωρες που «μεγαλες» ομαδες χωνουν τα δεκαπλασια απο οτι ο γαυροβαζελος (και ας μην εχουνε ΠΑΓΙΑ εσοδα απο τσου λου) αλλα τοση απαξιωση γαι τους μικρους δεν υπαρχει
δες ποσα εισητηρια ειχε το καιζερσλαουτερν τη χρονια που επεσε, δες ποσα εισητηρια και τι μπατζετ εχει μια τεραστια ομαδα οπως ο αγιαξ και ποσα πρωταθληματα πηρε...
αν ο αγιαξ ητανε στην ελλαδα και ειχε τοσα χρονια τριτοτεταρτος και εξαφανισμενος, οχι μονο δεν θα πατουσε κανεις στο γηπεδο, αλλα θα ειχαμε νεκρους φιλε. νεκρους.
και δεν μιλαμε για τεραστια χωρα: 14 μυρια πλυθυσμο εχει η ολλανδια και το αμστερνταμ ειναι μικροτερο απο τη θεσσαλονικη.
στην ελλαδα δεν αγαπαμε το ποδοσφαιρο, αλλα το παρασκηνιο, γι' αυτο και οσοι διαβαζουνε φυλλαδες και sites ειναι πολυ λογοτεροι απ' οσους πανε γηπεδο.
ειμαστε μια αστεια χωρα οπου ενας ανθρωπος μπορει να κανει κουμαντα 15 χρονια.
και αυτο συμβαινει, κατα την αποψη μου παντα, επειδη υπαρχει γαυρονοοτροπια (αν δεν υπηρχε, δεν θα υπηρχε και γαυρος, ειναι απλο)
για μενα δεν τιθεται ζητημα «καλως ή κακως» για μενα ειναι ΠΑΝΤΑ «κακως» και δεν θα βαρεθω να το γραφω.
αντιθετα εχω αρχισει να βαριεμαι τους «κακως» στα λογια που ομως στην πραξη ειναι «καλως» (δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα)
αν πραγματικα πιστευουμε οτι ειναι «κακως» ας το δειξουμε στην πραξη, οχι φυσικα αλλαζοντας ομαδα αλλα δειχνοντας σεβασμο και σε οσους δεν θελουνε μονο κουπα και δεν ντρεπονται αν ειναι φτωχοι, δευτεροι, τριτοι, στη β' εθνικη κλπ...
το ποδοσφαιρο δεν ειναι μονο δυο ομαδες (με το δικο σου σκεπτικο δλδ ο «δευτερος ειναι για παρηγορια» μονο μια -ή μαλλον ενα ατομο- τα τελευταια 15 χρονια), εμεις το καναμε ετσι με τη νοοτροπια μας, μην το παιζουμε και θυματα, οπως κανουμε με την πολιτικη και τα αλλα κοινωνικα θεματα στην ελλαδα που δεν γουσταρουμε αλλα συμβαλουμε με τη σταση μας στη δημιουργια και την διατηρηση τους...
και να σου πω και κατι; ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ, ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΩ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ)


και σορυ που ανοιξα γαυροκουβεντα και μεταλλοαναλυση σε ενα νημα που νομιζω οτι δεν προσφερεται.- :oops:

@ spanos: εχεις δικιο για τους γαυρους στην ΑΕΚ, ειναι θεμα που με ενοχλει κι εμενα και εχω κανει «καυγαδες». Εχεις ομως αδικο που τα γραφεις αυτα σαν απαντηση σε ΕΜΕΝΑ, εγω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΑΥΡΟΣ και νομιζω το εχω αποδειξει και σε καλες και σε ασχημες στιγμες μεσω των γραπτων μου.
αν μου βρεις εστω ενα μηνυμα που υποτιμω αντιπαλο λογω τιτλων, μπατζετ κλπ, να μου το πεις. Αλλιως να εισαι λιγο πιο προσεκτικος οταν απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα, δεν ειναι η πρωτη φορα που συζηταμε γι' αυτο και περιμενα οτι δεν θα με τσουβαλιασεις με οσους ζητανε φραγκατους και «προστατες» χωρις να το αποδειξεις μεσα απο τα γραφομενα μου...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ

albatross
03-02-10, 00:58
μπορεις να μου πεις γιατι η ομαδα σου περυσι παρα το χιλιαπλασιο μπατζετ που ειχε απο τον ΠΑΟΚ, δεν μπορεσε να τον ξεπερασει στη βαθμολογια;

Γιατί κανείς δεν απαιτεί από τον ΠΑΟΚ να πάρει πρωτάθλημα. Για τον ίδιο λόγο παίζουν μπαλάρα κατά διαστήματα ομάδες όπως ο Εργοτέλης, άσχετα αν ξεφουσκώνουν στην πορεία. Μια ομάδα όμως που έχει συνεχώς πίεση για την πρώτη θέση, παίζει με διαφορετική ψυχολογία. Αυτή τη στιγμή συν τοις άλλοις (εδώ και μερικά χρόνια) ο Παναθηναϊκός είναι ομάδα "κομπλεξική" για να το πούμε κάπως ευγενικά. Γι' αυτό το λόγο λέω ότι ακόμα και φέτος το πρωτάθλημα δεν είναι σίγουρο.

Spanos
03-02-10, 01:05
@ spanos: εχεις δικιο για τους γαυρους στην ΑΕΚ, ειναι θεμα που με ενοχλει κι εμενα και εχω κανει «καυγαδες». εχεις ομως αδικο που τα γραφεις αυτα σαν απαντηση σε ΕΜΕΝΑ, εγω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΑΥΡΟΣ και νομιζω το εχω αποδειξει και σε καλες και σε ασχημες στιγμες μεσω των γραπτων μου.
αν μου βρεις εστω ενα μηνυμα που υποτιμω αντιπαλο λογω τιτλων, μπατζετ κλπ, να μου το πεις. Αλλιως να εισαι λιγο πιο προσεκτικος οταν απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα, δεν ειναι η πρωτη φορα που συζηταμε γι' αυτο και περιμενα οτι δεν θα με τσουβαλιασεις με οσους ζητανε φραγκατους και «προστατες» χωρις να το αποδειξεις μεσα απο τα γραφομενα μου...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ


To θέμα δεν είναι τι θές εσύ ή εγώ αλλο το τι ζητάει η πλειοψηφία του κόσμου και κανείς δεν υποτίμησε κάποιον απλα κάποιοι καβαλήσανε το καλάμι απότομα και τώρα τρώνε την καζούρα. Φυσικά και δε πρέπει να πηγαίνεις στο γήπεδο μονο αν ξέρεις οτι θα βγείς πρώτος, εγω είμαι απο τους ανθρώπους που πάω και στα τοπικά και δεν υποτιμώ κανένα, πολλές φορές πας για τη γειτονιά σου ή γιατι να φας το σάμαλι και να γελάσεις με τις ατάκες απο γύρω, το ποδόσφαιρο δεν είναι μονο αυτοί που πάνε για πρωτάθλημα στην Α' Εθνική, όμως ξέρω τι πάω και βλέπω και δε θα βγώ να πω πράγματα που ξεπερνάνε τα όρια του δυνατού.

Rebel Scum
03-02-10, 01:13
@ wifi

το χρήμα δεν αποτελεί εγγύηση επιτυχίας....αλλά προαπαιτούμενο στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο ΠΑΟ απλά δεν το χρησιμοποιούσε σωστά (πέρα του ότι πολλές χρονιές απλά και αυτός δεν είχε μεγάλο προυπολογισμό)...τώρα αν για εσένα μερικές λίγες χρονιές που ομάδες με μικρότερο προυπολογισμό (και όταν λέω μικρότερο εννοώ κατά πολύ, και η ομάδα σου δεν μπαίνει σε αυτή την κατηγορία ακριβώς) ξεπέρασαν τον ΠΑΟ θεωρείται απόδειξη του ότι το χρήμα δε μετράει θα μου επιτρέψεις να σου θυμίζω όλες τις άλλες που μέτρησε και να δεις απλά πόσους τίτλους έχουν οι ομάδες με μεγάλο προυπολογισμό διαχρονικά.

Όσο για το θέμα των τίτλων....από τη στιγμή που δηλώνεις υποστηρικτής μιας ομάδας σε ενδιαφέρει νομοτελειακά η νίκη...αν σε ενδιαφέρει το ποδόσφαιρο αρχές του 90 θα ήσουν ΑΕΚ, μετά ΠΑΟ, μετά ΟΣΦΠ και πάει λέγοντας.
Αυτό που λέω φυσικά δεν σημαίνει ότι η νίκη είναι πανάκεια και αφού ο Πανιώνιος έχει μηδαμινές πιθανότητες να πάρει πρωτάθλημα πρέπει να χάσει τους οπαδούς του. Αλλά σε κάθε αγώνα όταν πάνε στο γήπεδο θέλουν να βλέπουν την ομάδα να νικά. Η διαφορά μας με ώριμους οπαδούς είναι ότι και η ήττα είναι μέρος του παιχνιδιού και έξω το καταλαβαίνουν. Και εκεί κολλάει το πως γινόμαστε οπαδοί μιας ομάδας... σχεδόν όλοι την "επιλέγουμε" (πάντα σε εισαγωγικά) σε μικρή ηλικία, λόγω εντοπιότητας, φίλων, πατεράδων, θείων και άλλα τέτοια πεζά που καμία σχέση δεν έχουν με την "ιδέα" ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και άλλα τέτοια τα οποία εισάγουμε στη συνείδηση μας αργότερα και αφού έχουμε ήδη γίνει οπαδοί.

Το να θες να νικάς είναι όχι απλά αποδεκτό αλλά απαραίτητο...να να μην ξέρεις να χάνεις είναι το κακό.

Linus
03-02-10, 01:44
Θετικό που το αποτέλεσμα αυτό ήρθε στο κύπελλο, να προσγειωθούνε όλοι, και να προσπαθήσουν να περάσουν τον διορισμένο :oneup:

DOU
03-02-10, 02:11
Γνωστα αυτα στον παοκ τα τελευταια χρονια ,παει η ομαδα λιγο καλα κ καποιοι ξεσηκωνονται,ενθουσιαζονται αιντε παοκαρα πρωταθλημα,τσαμπιονς λιγκ,ζαγορακη θεε,αποθεωσεις κλπ,μολις ερχεται η πρωτη σφαλιαρα,μολις ερχονται καποια ατυχα αποτελεσματα απογοητευονται ολοι ,βγαινουν στη φορα τα γνωστα προβληματα με χρεη,οτι δεν κανει ο προπονητης κλπ.

Δεν ειναι κακο να κανεις ονειρα,ο υπερμετρος ενθουσιασμος ομως κανει κακο.;)

subzer0
04-02-10, 02:01
Ρε παιδιά αφού το μπάτζετ παίζει μπάλα τότε γιατί έχασε ο ΠΑΟΚ από τα Γιάννενα?

Κατά τα άλλα ο Σπάνος λέει πως το ποδόσφαιρο χρειάζεται λεφτά , δηλαδή κάποιον να τα σπρώχνει και ειρωνεύεται τον λαό του ΠΑΟΚ που βοηθάει την ομάδα του , που δεν έχει κάποιον να τα σπρώχνει. Αποφάσισε πως θα γίνει η δουλειά.
Σπανέ δεν μας υποχρέωσε κανένας να δώσουμε λεφτά σε μια διοίκηση που εμπιστευόμαστε. Δεν μας έβαλε κανένας το πιστόλι στον κρόταφο. Δεν δίνουμε τα λεφτά στην διοίκηση για να πληρώσει συμβόλαια. Τις τα δίνουμε για να κάνει οτι καταλαβαίνει (προπονητικό , μεταγραφές , κτλ).
Εσύ έβγαλες και συμπέρασμα οτι δεν πληρώνει κανέναν την στιγμή που ο ΠΑΟΚ που χρωστούσε σε κάθε πικραμένο πρώην ποδοσφαιριστή του πλέον δεν χρωστάει σε κανέναν. Η κατάσταση ήταν γνωστή για αυτούς που ξέρουν όπως και για τους ίδιους τους παίχτες. Ένας μήνας χρωστούμενα είναι. Δεν σε είδα από εδώ όταν ο Γκαρσία ανανέωσε με τα μισά λεφτά.
Να βάλω πιτσιρικάδες? Άλλο πάλι αυτό? Ξέρω όμως γιατί το λες. Θέλεις όπως παλιά να ψωνίζουν όλοι κούτρα από τον ΠΑΟΚ και μετά , όταν κάποια στιγμή , ξανασηκώσει κεφάλι να μας λες για Γκαγκάτσηδες και εύνοιες.
Επίσης βέβαια , καβαλήσαμε καλάμι , εμείς που μετά από πόσα χρόνια , ούτε που θυμάμαι πόσα , είμαστε για 2 συνεχόμενες χρονιές μέσα στις 2-3 πρώτες θέσεις , αλλά εσύ που έχεις πάρει το πρωτάθλημα 10 αγωνιστικές πριν το τέλος είσαι προσγειωμένος.
Τελικά τι έγινε? Ξεφουσκώσαμε? Για πες.
Αλλά , δεν χρειάζεται. Το είπε η πράσινη. "Το παραμύθι του ΠΑΟΚ". Έτσι και τώρα όπως την περυσινή περίοδο που το είπε το DERBY την προτελευταία αγωνιστική των play-off. Περίμενε όλη την χρονιά , αλλά τότε κατάφερε να το πει. :rofl: :rofl:
Μήπως όμως εκτός από τον ΠΑΟΚ ξεφούσκωσε και ο Σισε? 3 παιχνίδια έχει να βάλει γκολ.

Τέλος πάντων , εγώ χάρηκα που εφημερίδες , που ποτέ δεν είχα θέμα τον ΠΑΟΚ στο εξώφυλλο τους , σήμερα έκαναν πανηγύρι.


Ε κάτι έχω δει, δεν έγινα ΠΑΟ απο το 2004 και μετά;)


Δεν σε ρώτησα πόσους τίτλους έχεις.
Σε ρώτησα που φέτος , που πηγαίνεις να δεις χαρά στα σκέλια σου , πόσο καιρό το περιμένεις.

Linus
04-02-10, 02:28
Δεν σε ρώτησα πόσους τίτλους έχεις.
Σε ρώτησα που φέτος , που πηγαίνεις να δεις χαρά στα σκέλια σου , πόσο καιρό το περιμένεις.

Για να δούμε χαρά στα σκέλια μας, δεν είναι απαραίτητο να σηκώσουμε την κούπα(έστω και χάρτινη)...:hmm:

Μην μας συγκρίνεις με την πλειοψηφία των γαύρων. :down:

subzer0
04-02-10, 02:31
Για να δούμε χαρά στα σκέλια μας, δεν είναι απαραίτητο να σηκώσουμε την κούπα(έστω και χάρτινη)...:hmm:

Μην μας συγκρίνεις με την πλειοψηφία των γαύρων. :down:

Μαζί σου.
Τότε όμως , πως εξηγείται που Spanos κράζει την προσπάθεια που κάνει ο ΠΑΟΚ?

yiapap
04-02-10, 17:22
Ρε παιδιά αφού το μπάτζετ παίζει μπάλα τότε γιατί έχασε ο ΠΑΟΚ από τα Γιάννενα?Για τον ίδιο λόγο που κερδίσαμε εμείς τον ΟΣΦΠ.
Το ότι παίρνεις 1-2-5 νίκες δεν σημαίνει ότι σε βάθος χρόνου χτυπάς... Champions League!
Σαφώς και η υποστήριξη των οπαδών, η ψυχή, η φανέλα και όλα τα υπόλοιπα όμορφα παίζουν ρόλο, όμως δεν μπορούν να κερδίσουν πρωταθλήματα.
Φυσικά εξαιρέσεις υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Π.χ. η πορεία του ΟΣΦΠ στην Ευρώπη επί σειρά ετών (θυμήθηκα τώρα το θεϊκό powerpoint με τίτλο "τα πρωτο*ώλια" :lol:)

subzer0
06-02-10, 04:22
Για τον ίδιο λόγο που κερδίσαμε εμείς τον ΟΣΦΠ.
Το ότι παίρνεις 1-2-5 νίκες δεν σημαίνει ότι σε βάθος χρόνου χτυπάς... Champions League!
Σαφώς και η υποστήριξη των οπαδών, η ψυχή, η φανέλα και όλα τα υπόλοιπα όμορφα παίζουν ρόλο, όμως δεν μπορούν να κερδίσουν πρωταθλήματα.
Φυσικά εξαιρέσεις υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Π.χ. η πορεία του ΟΣΦΠ στην Ευρώπη επί σειρά ετών (θυμήθηκα τώρα το θεϊκό powerpoint με τίτλο "τα πρωτο*ώλια" :lol:)

Έτσι απαξιώνεις το - ούτως η αλλιώς απαξιωμένο - πρωτάθλημα μας γιατί σε ένα πρωτάθλημα 30 αγωνιστικών δεν υπάρχουν μόνο τα ντέρμπι (δεν θυμάμαι πριν μερικά χρόνια , κάποιον που πήρε το πρωτάθλημα χωρίς να κερδίσει ούτε ένα).
Το πρωτάθλημα μας που ανακηρύσσει πρωταθλητές 10 αγωνιστικές πριν το τέλος.
Το πρωτάθλημα μας που δεν μπορεί να υπάρχει άλλος διεκδικητής , πολύ απλά γιατί δεν έχει ιστορικό διεκδίκησης.
Το πρωτάθλημα μας που όλα περιστρέφονται γύρω από 2 ομάδες.

Τι θέλω να πω και θέλω να το πω καιρό τώρα.

Πριν μερικές εβδομάδες , σε μια άδεια , έβλεπα σε ένα μαγαζί , χωρίς ήχο , ένα παιχνίδι μπάσκετ ΑΕΚ - Ολυμπιακός.
Το γήπεδο ήταν γεμάτο και το παιχνίδι ντέρμπι.
Τότε πετάχτηκε ένας Ολυμπιακός και είπε το πολυεπαναλαμβανόμενο , κουραστικό , απαξιωτικό "Όλοι με εμάς ξεσκίζονται".
Μάλωσα μαζί του και του είπα πως αν έχει αυτήν την αντίληψη να σηκωθεί να φύγει από τα πρωταθλήματα μας.
Δηλαδή η ΑΕΚ δεν έχει κόσμο? Δεν έχει στόχους? Δεν είναι λογικό να υπάρχει μεγαλύτερος φανατισμός σε ένα τέτοιο παιχνίδι από οτι αν έπαιζε με τον Ηλυσιακό? Δεν είναι λογικό να έχει παραπάνω εισιτήρια σε ένα αγώνα με το πρώτο της βαθμολογίας? Η Μπαρτσελόνα , όταν παίζει εντός , έχει τα ίδια εισιτήρια σε αγώνα με την Ρεαλ και σε αγώνα με την Μάλαγα? Η Οσασούνα όταν παίζει εντός έχει τα ίδια εισιτήρια όταν παίζει με την Μπαρτσελόνα και όταν παίζει με την Μαγιόρκα? Που στο κόσμο γίνεται κάτι διαφορετικό?
Στο φινάλε αν νομίζουν πως ΟΛΟΙ ξεσκίζονται μαζί τους , μήπως θα έπρεπε να αρχίσει να τους απασχολεί αυτούς και όχι εμάς?

Πάμε τώρα στα άλλα που αφορούν και τους 2 μεγάλους.
"Γιατί εξέτισε την ποινή της τιμωρίας του ο Μετίν της Λάρισας με τον Ολυμπιακό και δεν έπαιξε μέσα στο Καραϊσκάκη" λένε οι Παναθηναϊκοί.
Λες και η Λάρισα δεν έχει έχει στόχους. Να χαραμίσει την τιμωρία του δηλαδή σε ένα παιχνίδι μέσα στον Ολυμπιακό και έτσι να απουσιάσει από ένα παιχνίδι με πιο βατό , για την Λάρισα που κινδυνεύει , αντίπαλο.
Τα ίδια και οι Ολυμπιακοί για τον Ναφτί του Άρη και γιατί δεν έπαιξε με τον Παναθηναϊκό.
Τα ίδια και τα ίδια πόσες φορές.
Για τους 2 μεγάλους οι άλλες ομάδες δεν έχουν στόχους και δεν έχουν να παίξουν άλλα παιχνίδια. Οι στόχοι τους πρέπει να είναι , να παίζουν κομπλέ με τους μεγάλους , μήπως τους κόψουν κανά βαθμό.

Άλλη χιλιοειπωμένη πρόταση από "μεγάλο".
Κέρδισε ο Άρης , ο ΠΑΟΚ τον Ολυμπιακό -> "ελπίζω να παίξετε με το ίδιο πάθος και το ίδιο καλά και με τον Παναθηναϊκό".
Τι λες ρε? Λογαριασμό θα δώσω πως θα παίξω? Από ποιον εξαρτάτε πως θα παίξω?
Αν είμαι σε καλή μέρα θα παίξω καλά , αν όχι δεν θα παίξω καλά. Αν μου βγει το παιχνίδι μπορεί να κερδίσω , αν δεν μου βγει μπορεί και να χάσω. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο χρόνια τώρα σε όλον τον κόσμο.
Κάποιος θα πει δεν με ενδιαφέρει να κόψεις βαθμό στον άλλον , με ενδιαφέρει να δείξεις το ίδιο πάθος.
Παπάτζες. Μόνο να κόψεις βαθμό από τον άλλον τους νοιάζει. Ακόμα και αν σε βομβαρδίζουν για έναν ολόκληρο παιχνίδι και εσύ κλέψεις κανά βαθμό στο τέλος πάλι μπράβο θα σου λένε ή αν γίνει το ανάποδο θα σε κράζουν. Στο ίδιο έργο θεατές χρόνια τώρα.
Χώρια που όλοι σε κάτι τέτοια παιχνίδια θυμούνται πόσο μεγάλη ομάδα είσαι.

Συνεχίζουμε.
Διαβάζω τελευταία πως "ο Ολυμπιακός έδωσε πέρυσι το ματς στην Λάρισα στο Καραϊσκάκη , για να βγει στα play-off οπότε για αντάλλαγμα πρέπει τώρα να κερδίσει τον Παναθηναϊκό".
Πάμε καλά? Δηλαδή μια ομάδα σαν την Λάρισα δεν μπορεί ποτέ της να κερδίσει μέσα στον Ολυμπιακό? Σώνει και καλά όταν κάποιος κερδίζει τον Ολυμπιακό (και τον Παναθηναϊκό) πρέπει ή να είναι στημένο ή να "το έχασε"ο μεγάλος?
Και με ποια λογική , η τωρινή Λάρισα , που είναι στην ζώνη του υποβιβασμού , έχει τις τρελές πιθανότητες να χτυπήσει τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό?
Επίσης τους ενδιαφέρει ξαφνικά τόσο πολύ η Λάρισα , που αναρωτιούνται γιατί ο Πηλαδάκης δεν αλλάζει προπονητή ενώ το ζητάει ο κόσμος. Ποιος θα αποφασίσει αν θα αλλάξει προπονητή ο Πηλαδάκης? Ο Ολυμπιακός?
Φυσικά η αντίπαλη πλευρά ανταπαντά πως η Λάρισα ξεχρέωσε στον Ολυμπιακό χάνοντας στην έδρα της στην αρχή του πρωταθλήματος και μετά μέσα στο Καραϊσκάκη που δεν έβαλε τον Μετίν. Οτι να 'ναι δηλαδή.
Για να μην πάμε και στα διαιτητικά όπου για τους Ολυμπιακούς , είναι ορισμός πρόκληση ο Δαλούκας στο Λάρισα - ΠΑΟ , ο οποίος Δαλούκας τιμωρήθηκε φέτος για το ΑΕΚ - Ολυμπιακός για ένα πέναλτι που δεν έδωσε στην ΑΕΚ.

Έχω κι άλλα.
Κατεβαίνει ο Πατέρας και ο Παπουτσάκης του Εργοτέλη , για πρόεδρος της Super League.
Ο ΠΑΟΚ (όπως και ο Ολυμπαικός και κάποιοι άλλοι) ψηφίζουν Παπουτσάκη.
Και λένε οι άλλοι "Ο ΠΑΟΚ πήγε με τον Ολυμπιακό".
Λες και ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να έχει καλές σχέσεις με τον Εργοτέλη και τον πρόεδρο του , που έχει.
Λες και ο ΠΑΟΚ δεν έχει βούληση , δεν έχει τα δικά του συμφέροντα.
Όχι , πήγε με τον Ολυμπιακό.
Τα ίδια και με τις άλλες ομάδες , που στοχοποιούνται ανάλογα με παρόμοιες αποφάσεις που παίρνουν.
Για τις 2 μεγάλους , όποια ομάδα δεν είναι μαζί τους , είναι με τον αντίπαλο. Δεν μπορεί να είναι ανεξάρτητη και να παίρνει αποφάσεις με γνώμονα το δικό της καλό.

Υπάρχουν εκατοντάδες παραδείγματα , θα μπορούσα να γράφω για ώρες.
Για παραρτήματα , για μεταγραφές , για δανεικούς , για αβαβά παιχνίδια , για πολλά.
Όλα τα παραπάνω μπορεί να τα διαπιστώσει κάποιος τόσο σε συζητήσεις όσο και στον τύπο.
Αν νομίζει κάποιος πως τα βγάζω από το μυαλό μου , να με διορθώσει.

Ο wi fi thief τα λέει αυτά αλαζονεία , εγώ τα λέω και κομπλεξισμό.
Το θέμα είναι να καταλάβουν κάποιοι πως υπάρχουν και άλλες ομάδες στο πρωτάθλημα και πως κάθε ομάδα έχει τους δικούς της στόχους και την δική της αντίληψη των πραγμάτων.
Είναι κουραστικό να περιστρέφονται τα πράγματα γύρω από 2 ομάδες.
Έχετε κουράσει τον κόσμο οι 2 μεγάλοι , αν δεν το έχετε καταλάβει.
Αλλά κούρασα κι εγώ μάλλον με το μεγάλο post.

johnson
06-02-10, 11:33
Καλά όλα αυτά που λες αλλά άσχετα.
Η κατάσταση παραμένει ακριβώς όπως τη περιέγραψα για τον ΠΑΟΚ.
Δε σε υπολογίζουμε γιατί πάντα, αργά ή γρήγορα, αποτυγχάνεις.

subzer0
06-02-10, 13:38
Μην ασχολείσαι άλλο με τον ΠΑΟΚ. Ασχολήσου με την Λάρισα τώρα.
Όλα αυτά που περιγράφω πιο πάνω συντηρούνται από μυαλά σαν τα δικά σου.
Συνέχισε έτσι και πρόσεχε μην χάσεις κανά πρωτάθλημα στον δρόμο.

johnson
06-02-10, 14:19
Μην ασχολείσαι άλλο με τον ΠΑΟΚ. Ασχολήσου με την Λάρισα τώρα.
Όλα αυτά που περιγράφω πιο πάνω συντηρούνται από μυαλά σαν τα δικά σου.
Συνέχισε έτσι και πρόσεχε μην χάσεις κανά πρωτάθλημα στον δρόμο.

Ω καλά... ναι από το δικό μου μυαλό. Ότι παπάτζα σκεφτείς εδώ είμαι να στη "συντηρώ".
Πόσο στα @@ μου στη τελική όλα αυτά που περιγράφεις. Δε μπορείς να φανταστείς.
Λες και εγώ θέλω να είμαστε αυτό που είμαστε, εγώ το συντηρώ λες.

Εγώ αφού φάω στη μάπα τη σούπαλιγκ, θα κλείσω τη tv, θα ανοίξω το pro6,
θα πάω στο online και θα απολαύσω τη μπαλάρα που προσφέρω με τη Chelsea μου.
Από εκεί και πέρα, πάρε και 300 πρωταθλήματα σερί εσύ. Χάσω/νικήσω το βράδυ πάλι pes6 θα παίξω.
Όταν πάρω μερίδιο μετοχών σε κάποια ΠΑΕ, το ξανασυζητάμε.

btw όλος ο κόσμος έχει βαρεθεί το pes10, πότε επιτέλους θα ξαναπαίξετε μπάλα;
Εννοώ pes6... ξέρω παιδιά που έχουν γνήσιο το pes10 αλλά πάλι προτιμούν το δωρεάν
online του pes6... Κάποιοι από εδώ μου λέγανε ότι ξέρουνε pro...

subzer0
06-02-10, 14:38
Ω καλά... ναι από το δικό μου μυαλό. Ότι παπάτζα σκεφτείς εδώ είμαι να στη "συντηρώ".
Πόσο στα @@ μου στη τελική όλα αυτά που περιγράφεις. Δε μπορείς να φανταστείς.
Λες και εγώ θέλω να είμαστε αυτό που είμαστε, εγώ το συντηρώ λες.

Εγώ αφού φάω στη μάπα τη σούπαλιγκ, θα κλείσω τη tv, θα ανοίξω το pro6,
θα πάω στο online και θα απολαύσω τη μπαλάρα που προσφέρω με τη Chelsea μου.
Από εκεί και πέρα, πάρε και 300 πρωταθλήματα σερί εσύ. Χάσω/νικήσω το βράδυ πάλι pes6 θα παίξω.
Όταν πάρω μερίδιο μετοχών σε κάποια ΠΑΕ, το ξανασυζητάμε.

btw όλος ο κόσμος έχει βαρεθεί το pes10, πότε επιτέλους θα ξαναπαίξετε μπάλα;
Εννοώ pes6... ξέρω παιδιά που έχουν γνήσιο το pes10 αλλά πάλι προτιμούν το δωρεάν
online του pes6... Κάποιοι από εδώ μου λέγανε ότι ξέρουνε pro...

Μα ναι , παπάτζες είναι αυτά που γράφω. Από το μυαλό μου τα βγάζω. Ζω σε άλλον πλανήτη και τα βλέπω εκεί.
Φυσιολογικό είναι να λες πως δεν σε αφορούν αυτά.
Ρώτα και αυτούς που είναι στην απ' έξω. ;)
Όλους τους υπόλοιπους δηλαδή.

Burning Skies
06-02-10, 14:41
Μαλλον εχετε προβλημα επικοινωνιας παλικαρια. :p

Αλλα λεει ο ενας αλλα καταλαβαινει ο αλλος.

hammer21
06-02-10, 14:42
Εχει online δωρεαν το pes6?Για pc?Εχω χασει επαφη με τον συγκεκριμενο χωρο εδω και 3 χρονια.:sorry:

johnson
06-02-10, 15:03
Εχει online δωρεαν το pes6?Για pc?Εχω χασει επαφη με τον συγκεκριμενο χωρο εδω και 3 χρονια.:sorry:



ΝΑΙ! Έχει και μάλιστα πριν ~1μήνα στις διακοπές το λιώναμε καμιά 20άρα Έλληνες κάθε βράδυ! Τώρα έχουν λιγοστέψει (λίγο τα σχολεία για τους μικρούς, οι εξεταστικές για τους φοιτητές κλπ.) αλλά αργά ή γρήγορα θα αρχίσουμε να μαζευόμαστε πάλι.
Είναι 2-3 φιλαράκια που παίζουμε αρκετές ώρες τα βράδια. Όταν κάθεται φάση και μαζευόμαστε για 2v2 είναι πολύ καλή φάση!

Για περισσότερα info εδώ:
http://www.wehellas.gr/forum/index.php?showtopic=15657

Rezwalker
06-02-10, 16:22
Δε σε υπολογίζουμε γιατί πάντα, αργά ή γρήγορα, αποτυγχάνεις.

Να και καποιος που μας υπολογιζει -> http://www.paokmania.gr/el/component/content/article/43-mme/3857-dilwseis-rivaldo.html :p

Σοβαρα τωρα, η αληθεια ειναι οτι δωσαμε και δικαιωματα για να μη μας υπολογιζουν, με βασικο αυτο που εγινε στα playoffs περσι :down:
Απο και και περα, οσο δεν θα υπαρχει επενδυτης, θα τερματιζω 3ος-4ος, αυτη ειναι η πικρη αληθεια οσο και αν δεν μας αρεσει.

subzer0
07-02-10, 23:56
Σήμερα το παιχνίδι το χάσαμε από την κόκκινη του Βιτόλο.
Μέχρι τότε ήταν κλασσικό παιχνίδι ΠΑΟΚ από αυτά που τα κερδίζει εύκολα.
Με Ίβιτς να είναι πάλι , πάρε βάλε και πίσω δεν κινδυνέψαμε καθόλου.
Μετά μας έβαλε μέσα ο Ηρακλής και ήθελε να σπάσουμε το σερί του 0 παθητικού , με ένα τσαφ , από τον καλύτερο αμυντικό μας.
Κινδυνέψαμε και από τις σέντρες του Ηρακλή. Έχει πρόβλημα ο ΠΑΟΚ στο ψηλό παιχνίδι και απορώ , πως δεν έχουν πάει άλλες ομάδες το παιχνίδι τους , με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ , στον αέρα.

Πάντως βλέπω πως σώνει και καλά να βγάλουν τον Σπάθα λάδι αλλά τέλος πάντων.
Δεν πρέπει να μιλάς.

68339
68340
68341

Spanos
08-02-10, 00:02
Κλασσικό γούτσου-γούτσου:p

yiapap
08-02-10, 17:00
Κλασσικό γούτσου-γούτσου:p:rofl::rofl::rofl: :respekt:

NiKapa
09-02-10, 18:39
Πολυ τσαμπουκα οι Ηρακλειδεις...μπραβο λεμε..ο τελευταιος μαλλον ειναι οδοντοτεχνιτης..

subzer0
09-02-10, 19:46
Πέρασαν 12 χρόνια !!!

Το ημερολόγιο έγραφε 9/2/1998. Κανείς δεν περίμενε ότι η χαραυγή εκείνης της ημέρας θα έφερνε στην ασπρόμαυρη οικογένεια μια τέτοια ανείπωτη θλίψη. Σαν βόμβα έσκασε η είδηση: «Ο Παναγιώτης Kατσούρης σκοτώθηκε σε τροχαίο ενώ γύριζε στο σπίτι μετά από αγώνα 5X5 που έπαιξε με φίλους του»...

Στη γέφυρα της Θέρμης ο χάρος είχε στήσει παγανιά και πήρε τη ζωή του είκοσι ενός χρόνων νεαρού παίκτη της ομάδας μας. Δεν μπόρεσε να ελέγξει το αυτοκίνητό του όταν επιχείρησε στροφή, με μεγάλη ταχύτητα, ενώ κατευθυνόταν προς τη Θεσσαλονίκη, στην περιοχή αεροδρομίου. Το αυτοκίνητο διαλύθηκε στην κυριολεξία, πάνω στο προστατευτικό στηθαίο μιας γέφυρας και ο Παναγιώτης έφυγε από τη ζωή...

Το "Pόβερ" κάμπριο, μετά τη σφοδρή πρόσκρουση σχεδόν διαλύθηκε. Ο θάνατος ήρθε ακαριαία. Η σωματική κούραση και η υπερβολική ταχύτητα είχαν πλέξει ένα απίστευτο σενάριο συνομωσίας σε βάρος του νεαρού με αποτέλεσμα να κοπεί τόσο άδοξα το νήμα της ζωής του.

Κάποιοι οδηγοί διερχόμενων αυτοκίνητων που εκείνη την ώρα κινούνταν σε αυτό το κομμάτι του δρόμου, έσπευσαν σε βοήθειά του, αλλά δυστυχώς ήταν αργά. Το ασθενοφόρο δεν μπόρεσε να δώσει την παραμικρή βοήθεια , γιατί ο Παναγιώτης είχε ήδη αφήσει την τελευταία του πνοή. Στο νοσοκομείο AXEΠA όπου μεταφέρθηκε η σωρός του, απλά επιβεβαιώθηκε ο θάνατός του.

Ειδοποιήθηκαν οι δικοί του, οι συμπαίκτες του, ο προπονητής και η μονάδα στην οποία υπηρετούσε τη θητεία του. Όλοι βουτηγμένοι στη θλίψη δεν πίστευαν ότι συνέβη αυτό το τρομερό περιστατικό.

H σωρός του Kατσούρη εκτέθηκε σε προσκύνημα στο Kοιμητήριο Aναστάσεως στη Θεσσαλονίκη. Εκατοντάδες κόσμος πήγε να ανάψει ένα κερί και να αφήσει λίγα λουλούδια στο κλειστό φέρετρο . Το χαμογελαστό παιδί, το πειραχτήρι της ομάδας δεν θα σκορπούσε ξανά απλόχερα το γέλιο. Είχε πια μετακομίσει για πάντα στη γειτονιά των Αγγέλων!!!

Η τελευταία επίγεια κατοικία του ήταν το 3ο Nεκροταφείο της Nίκαιας. Οι αγαπημένοι φίλοι του και συμπαίκτες στον Π.A.Ο.K. αλλά και την Eθνική Eλπίδων, οι συγγενείς του καθώς και πλήθος κόσμου τον συνόδευσαν στο τελευταίο ταξίδι.

Tη σωρό του, καλυμμένη με την ελληνική σημαία (υπηρετούσε τη θητεία του στα Γιαννιτσά ο Παναγιώτης) και το λάβαρο του Π.A.Ο.K. την κράτησαν μέχρι την τελευταία κατοικία ο Mιχόπουλος, ο Τασόπουλος, ο Φρατζέσκος, ο Kαπετανόπουλος, ο Σπύρος Mαραγκός και άλλοι συμπαίκτες του στον Π.A.Ο.K.

Ο κόσμος του Π.Α.Ο.Κ. δεν ξέχασε ποτέ τον Παναγιώτη. Η προτομή του που στήθηκε στην Τούμπα θυμίζει σε όλους την ξεχωριστή θέση που έχει στις καρδιές μας και κάθε χρόνο γίνονται -και θα γίνονται πάντα- εκδηλώσεις μνήμης.

"Kατσούρη ζεις για πάντα ΠAΟKτζής"

http://www.paokmania.gr/el/articles/18/3896-perasan-12-xronia.html

Ας είμαστε γεροί όλοι να τον θυμόμαστε.

subzer0
13-02-10, 22:00
Δεν ξεφουσκώνουμε ποτέ.

Rezwalker
13-02-10, 22:59
Δεν ξεφουσκώνουμε ποτέ.

Αυτο ομως με τις κοκκινες καρτες εχει παραγινει..δεν μπορει να συνεχιστει αυτο το βιολι :hammer:

DOU
14-02-10, 01:20
Κακη η διαιτησια και εκνευριστικη..

dimfarma
14-02-10, 13:48
Στο μάτι μας έχουν βάλει οι διαιτητές, για αυτό σε κάθε αγωνιστική τρώμε και μια κόκκινη.
Δεν πειράζει και με δέκα κερδίζουμε τα παιχνίδια
Άντε ΠΑΟΚΑΡΑ γερά.

DOU
15-02-10, 02:05
Τωρα με τον παο τι εχει να γινει,αρχισαν ηδη οι τα γνωστα,οχι το ματς ειναι φιλικο για να ευνοηθει ο ενας,οχι το ματς ειναι στανταρ διπλο για να ευνοηθει ο αλλος,να χαμε να λεγαμε.Καταλαβαινετε τι εχει να γινει..

xabikos
15-02-10, 19:45
Έγιναν πάρα πολλά πράγματα τον τελευταίο καιρό στην ομάδα. Φαίνεται ότι αυτά δεν την επηρέασαν σχεδόν καθόλου. Μετά και τα δυο ματς εκτός έδρας έχουμε κάθε δικαίωμα να λέμε πως το ματς κυπέλλου ήταν όντως μια κακή παρένθεση και μια άτυχη μέρα. Σίγουρα αν δεν χάναμε με τέσσερα γκολ δεν θα υπήρχαν τόσο μεγάλες αντιδράσεις. Προσωπικά, καλύτερα όταν σου πάει κάτι στραβά να τρως τέσσερα γκολ μπας και ξυπνήσεις παρά τέσσερις ήττες μια 1-0. Όπως και να έχει εκείνο το παιχνίδι το αφήσαμε πίσω και κοιτάμε μπροστά.

Για τον αγώνα του Σαββάτου ήταν η πρώτη φορά φέτος που πήρε η ομάδα τόσες βοήθειες από τους θεωρητικά μη βασικούς. Αν αναλογιστούμε ότι έλλειπαν οι δυο βασικοί αμυντικοί μέσοι και αναγκάστηκε να παίξει στόπερ το δεξί μπακ τότε η νίκη αποκτά μεγαλύτερη αξία. Για ομάδα που θέλει να κοιτάει στην κορυφή είναι πάρα πολύ βασικό να αλλάζει τόσους παίκτες και να μην επηρεάζεται η λειτουργία της. Ο Σορλέν έδειξε στον άξονα πολλά περισσότερα στοιχεία από ότι στα πλάγια. Επίσης ο Φωτάκης αν μπορέσει να ανεβάσει κι άλλο την απόδοση του δικαιούται μια θέση βασικού μιας και όταν παίζει απειλεί με τα δυνατά του σουτ. Επίσης μου άρεσε που οι παίκτες δεν έπεσαν στην παγίδα για εκδίκηση και τα λοιπά. Πήγαμε κερδίσαμε τελείωσε.
Το επόμενο για μένα είναι το ματς της χρονιάς. Πρέπει να κερδίσουμε όπως και να έχει. Η ομάδα πρέπει να δείξει ότι μπορεί να κερδίσει μέσα στην έδρα της τον πρώτο. Είμαι σίγουρος ότι όλοι οι παίκτες θα δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό. Επίσης περιμένω από τον διαιτητή να είναι δίκαιος.

Γενικά πιστεύω πως η ομάδα δεν έχει βάσιμες ελπίδες για το πρωτάθλημα μετά την γκέλα με τον Ηρακλή. Αν κερδίζαμε εκείνο το ματς σίγουρα όλα παιζόντουσαν αλλά τώρα όχι. Ο Ολυμπιακός έχει πιο εύκολο πρόγραμμα από εμάς και πολύ δύσκολα θα χάσει βαθμούς εκτός από το ματς με τον ΠΑΟ. Για μένα ο εφικτός στόχος την ομάδας είναι νίκη με ΠΑΟ και ΑΕΚ και κατάληψη της καλής θέσης στο Ουέφα για να μην παίξουμε πάλι ματς μέσα στον Ιούλιο. Μια ενδεχόμενη 2η θέση θα είναι καταστροφή γιατί δεν μπορεί καμιά Ελληνική ομάδα να περάσει τα προκριματικά με τους αντιπάλους που θα έχουμε.


Υ.Γ. Είδα στον ματς κυπέλλου στην Ξάνθη τους φίλους του Άρη στο γήπεδο. Στο ματς στην Κομοτηνή τους φίλους της ΑΕΚ στο γήπεδο. Φυσικά καλά έκαναν και τους έβαλαν στο γήπεδο αφού πήγαν. Αλλά εμάς στα Γιάννενα γιατί δεν μας έβαλαν. Καταργήθηκε ο νόμος ή εφαρμόζεται επιλεκτικά. Αυτά γιατί καμιά φορά μας λένε γραφικούς όταν φωνάζουμε. ;)

ErrOr
16-02-10, 01:52
Όσο και να το θέλω το ματς με τον βάζελο δεν πρόκειται να το πάρω ελέω Κάκου!(δεν λέω θα το χάσω,αλλά δεν θα το κερδίσω)
Μόνο εάν τυχόν η ομάδα πιάσει απόδοση όπως αυτήν του Καραισκάκη και δεν μασήσει ούτε από διαιτησία.(όπως έκανε και στο Καραισκάκη)
Πείτε ότι θέλετε αλλά εάν υπήρχε "Πάμε Στοίχημα" για τους διαιτητές που είναι να σφυρίξουν τα επόμενα ματς θα έβαζα όλα τα λεφτά μου ότι το ΠΑΟΚ-Παναθηναικός θα το σφυρίξει ο Κάκος!!!
Αυτός ο κομπλεξικός,απίστευτος τύπος που έχει πάρει και καλά τον τίτλο του κορυφαίου ρέφερι!
ΕΛΕΟΣ!
Κατά τα άλλα,κακά τα ψέματα εάν δεν είχαμε το ακυρωθέν γκολ(οφσαιντ από κόρνερ!Παγκόσμια πρωτοτυπία) με τον Πανιώνιο θα ήμασταν ακόμα στο παιχνίδι του τίτλου.
Respect και πάλι στον Φερνάντο που με όσες αντιξοότητες και να προκύψουν η ομάδα εμφανίζεται συμπαγής σαν να παίζει η βασική 11αδα.
Τέλος να αναφερθώ και για τον κοντό.
Για τον Σαλπιγγίδη έχω αναφερθεί και η γνώμη μου ήταν γνωστή,πλέον άλλαξα άποψη και θέλω να έρθει με τα χίλια στην ομάδα.
Εκτός του ότι θα δυναμώσω με την προσθήκη του(είναι ένας από τους παίκτες που θέλει ο Φερνάντο) το βασικότερο είναι ότι θα αποδυναμώσω κατά πολύ έναν από τους βασικούς μου αντιπάλους,τσιμπάς και τον δυσαρεστημένο Μπλάνκο από την ΑΕΚ και μένεις με τον "ΟΣΦΠ του θείου" που τα καράβια του από τι φαίνεται έχουν πέσει έξω και δεν λέει να βάλει φράγκο.(εάν μείνει και εκτός ΤσουΛου εκεί είναι τα γλέντια!!!)
Την επόμενη χρονιά και αναλόγως των κινήσεων που θα γίνουν θα φανεί εάν η ομάδα χτυπάει τίτλο.
Είναι μην γίνει η αρχή,δεν υπάρχει γυρισμός!:oneup:
Από τον πρώτο τίτλο που θα παρθεί και για μία πενταετία δεν θα υπάρχει άλλος πρωταθλητής!
Λίγη υπομονή ακόμα θέλει και προσοχή στους εντός των τειχών ρουφιάνους που θέλουν να ρίξουν το κάστρο!
Την μεγαλύτερη ζημιά στον ΠΑΟΚ πάντα την έκαναν οι εκ των έσω!

Valhalla
16-02-10, 10:49
Μια χαρά σας παίζει ο Κάκκος...πέρυσι που ήρθαμε στη Τούμπα (ο Ολυμπιακός) δεν είδε καμία Μαλαματίνα να πέφτει.

Αφήστε τις δικαιολογίες λοιπόν και κοιτάξτε να παίξετε σαν ΠΑΟΚ και όπως αρμόζει στην ιστορία του(Όπως παίξατε και με μας δηλαδή)....και όχι σαν ΜΠΑΟΚ

johnson
16-02-10, 11:08
Μια χαρά σας παίζει ο Κάκκος...πέρυσι που ήρθαμε στη Τούμπα (ο Ολυμπιακός) δεν είδε καμία Μαλαματίνα να πέφτει.

Αφήστε τις δικαιολογίες λοιπόν και κοιτάξτε να παίξετε σαν ΠΑΟΚ και όπως αρμόζει στην ιστορία του(Όπως παίξατε και με μας δηλαδή)....και όχι σαν ΜΠΑΟΚ

Εντάξει νομίζω ότι δε περιμένουν εμάς να τους πούμε πως θα παίξουνε.
Άλλωστε ο Μουσλίμοβιτς έκανε δηλώσεις για το πόσο σημαντικό είναι αυτό το παιχνίδι.
Πιστεύω ότι θα παίξουνε καλά, το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα το κάνουνε για εμάς αλλά για τους ίδιους, πράγμα που είναι σωστό.

skapetis
16-02-10, 12:52
Πολύ γελιο έχουμε σ'αυτό το θρεντ.

Τώρα που έκανε την γκέλα ο Βαζελ εξαφανίστηκαν οι παναθηναικοί που ήταν λαλίστατοι :whistle: και εμφανίστηκαν γαύροι να μας λένε να παίξουμε για την ιστορία μας. :rofl::rofl::rofl:

Αφήστε παλληκάρια μου τον πάοκ να παίξει όπως γουστάρει και ασχοληθείτε με τις ομαδούλες σας.

Το κάθε αποτέλεσμα είναι μέσα στο παιχνίδι. Χάσαμε 4-0 πριν μερικές μερες στα γιαννενα, κερδισαμε 0-1 προχθές. Ας μου πειτε λοιπόν σε ποιό από τα δύο επαιζαν οι παίκτες για την ιστορία μας και σε ποιό όχι. Τόπι είναι και γυρίζει και ένα τυχαίο γεγονός μπορεί να σε πάει στον παράδεισο ή στην κολαση.

Ότι και να γίνει θα βγουν οι μεν να πουν ότι τους κερδίσαμε για να το ξαναπάρει ο γαύρος και οι δε ότι χάσαμε για να το πάρει ο βάζελος. Ελεος πια. Λες και οι προεδράρες οι δικοι σας δεν στήνουν παιχνιδάκια για να τα κονομήσουν στο στοιχημα. :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.