PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

alfisti
17-09-05, 01:34
πήραμε Ματέους..

alfisti
17-09-05, 01:40
Έγινε κρούση και στον Ρουντ Γκούλιτ αλλά η περιπτωσή του θεωρήθηκε δύσκολη καθώς έχει συμβόλαιο με τηλεοπτικό σταθμό

sonyp900
17-09-05, 12:23
Και ο Μουρίνιο να έρχονταν, αμά έχεις τέτιους φιλάθλους (γενικά στην Ελλάδα)............άχρηστο θα τον βγάζανε και αυτόν.

R-evil-S
17-09-05, 13:03
Το γεγονός ότι ήταν καταπληκτικός παίκτης δεν διασφαλίζει σε καμία περίπτωση το ότι είναι εξίσου καλός προπονητής. Μέχρι στιγμής τα δείγματα γραφής του δεν είναι και κάτι συγκλονιστικό.

coftaras
17-09-05, 13:28
Εχετε την υπομονη εσεις οι ΠΑΟΚτζηδες να τον στηριζετε σε περιπτωση στραβης ή θα αρχισετε τα ιδια με ΟΛΟΥΣ τους προϋγουμενους προπονητες.

alfisti
17-09-05, 14:25
Ο Καραγεωργίου είχε πολύ χρόνο για να φτίαξει την ομάδα και απέτυχε δυστυχώς .Ηταν προπονητής του ΠΑΟΚ για 211 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

Gedo
17-09-05, 14:37
Ο Καραγεωργίου είχε πολύ χρόνο για να φτίαξει την ομάδα και απέτυχε δυστυχώς .Ηταν προπονητής του ΠΑΟΚ για 211 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

Οντως ηταν πολυ μεγαλο διαστημα και με τετοιο υλικο που ειχε να δουλεψει, ειναι απαραδεκτος
που δεν τα καταφερε.

211 ολοκληρες μερες,παρα πολυ μεγαλο διαστημα, τι χαζοι που ειναι στην Αγγλια που κρατανε εναν προπονητη χρονια, αλλα τι να ξερουν αυτοι απο μπαλα.

Τι καλα που θα ηταν να ειχαμε σε καθε παιχνιδι και αλλον προπονητη.

alfisti
17-09-05, 14:48
Μακάρι εσείς να τον κρατήσετε μερικούς μήνες παραπάνω.. :wink:

Πάντως τα τελευταία τρία μάτς ο ΠΑΟΚ έπρεπε να τα πάρει όλα χωρίς να δεχτεί ούτε ένα γκολ .

alfisti
17-09-05, 14:52
Πρίν μερικές μέρες κάτι φιλαράκια μου είδαν Γούμενο-Μπάγιεβιτς να τρώνε μαζί εδώ Ωραιόκαστρο φαίνεται δεν έγινε η συμφωνία..

WAntilles
17-09-05, 15:24
Ο Καραγεωργίου είχε πολύ χρόνο για να φτίαξει την ομάδα και απέτυχε δυστυχώς .Ηταν προπονητής του ΠΑΟΚ για 211 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

Καλά και αυτοί οι ανόητοι στην Αγγλία π.χ. -> στην Manchester United, γιατί κρατάνε τον Ferguson 15 χρόνια;

Ανόητοι θα είναι. Θα πρέπει να πάρουν παράδειγμα από τον ΜΠΑΟΚ και να τον διώξουν αμέσως.

alfisti
17-09-05, 16:08
Eγώ δεν είμαι υπέρ του να διώχνεις προπονητή στην αρχή ή μέση του πρωταθλήματος άλλα όπως έγραψαν και οι εφημερίδες τα σπασμένα τα πλήρωσε ο προπονητής..
Απο την στιγμή που μπαίνει μέσα στα αποδυτήρια ο Γούμενος λέει τα ευτράπελα :"Εμείς ρίχνουμε τα λεφτά μας και εσείς κάνετε πλάκα .Όποιος δεν μπορεί να τα μαζέψει και να σηκωθεί και να φύγει τώρα"


Παρακαλώ γαύροι και βάζελοι να μην ποστάρουν εκτός και αν θέλουν να πούν κάτι σοβαρό

apxwv
17-09-05, 16:11
γενικος σαν Ελληνες εχουμε το κακο οτι με το παραμικρο τον αλλο τον σταυρωνουμε λες και ηρθε το τελος του κοσμου.και φυσικα το αντιθετο με το παραμικρο τον αποθεωνουμε.

Billis
17-09-05, 16:14
Δεν είναι ακόμα οριστικό όμως, έτσι;

apxwv
17-09-05, 16:15
και εσυ γραφεις στα τοπικ των αλλων ομαδων και μερικες φορες χωρις να λες κατι σοβαρο. στο δικο σου τι αλλαξε και δεν θες να μιλανε οι αλλοι??

Gedo
17-09-05, 16:35
Παρακαλώ γαύροι και βάζελοι να μην ποστάρουν εκτός και αν θέλουν να πούν κάτι σοβαρό

Τι ειναι αυτα που λες?

Θα μου πεις εσυ που να γραψω?

Κανε μας τη χαρη.

Εμεις ειμαστε ασοβαροι και εσυ που θεωρεις οτι κρατησατε τον Καραγεωργιου πολυ εισαι σοβαρος?
Και οτι η ηττα στην Ξανθη ειναι λαθος του προπονητη και μαλιστα την πρωτη αγωνιστικη.
Οχι τον Μουρινιο και τον Τραπατονι αλλα και την Μαγια Μελαγια να ειχατε προπονητη νικη στην Ξανθη δεν θα κανατε.

alfisti
17-09-05, 16:56
και εσυ γραφεις στα τοπικ των αλλων ομαδων και μερικες φορες χωρις να λες κατι σοβαρο. στο δικο σου τι αλλαξε και δεν θες να μιλανε οι αλλοι??

Δεν είπα να μην μιλάνε αλλά να μην λένε μ@μ@κίες!!
Συγκρίνει την Αγγλία με την Ελλάδα στο ποδόσφαιρο ..
Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;;;;;;

Bayern7
17-09-05, 17:02
Kαλά κάναν και τον διώξαν. Όποιος ασχολείται λίγο με το ποδόσφαιρο της Β. Ελλάδας ξέρει τι γινόταν μέσα στην ομάδα.
Καλή επιτυχια στον Λόταρ.

alfisti
17-09-05, 17:08
Τι ειναι αυτα πολυ λες?

Θα μου πεις εσυ που να γραψω?

Κανε μας τη χαρη.

Εμεις ειμαστε ασοβαροι και εσυ που θεωρεις οτι κρατησατε τον Καραγεωργιου πολυ εισαι σοβαρος?
Και οτι η ηττα στην Ξανθη ειναι λαθος του προπονητη και μαλιστα την πρωτη αγωνιστικη.
Οχι τον Μουρινιο και τον Τραπατονι αλλα και την Μαγια Μελαγια να ειχατε προπονητη νικη στην Ξανθη δεν θα κανατε.

Σοβαρέψου...


Διάβασε και καμία φορά στην ΖΩΗ ΣΟΥ άλλη φυλλάδα εκτός απο το κ***χαρτο που λέγεται πρωταθλητής και φώς και μάθε ότι είχαμε να χάσουμε στην Ξάνθη πάνω απο 5 χρόνια!
edit (εννοώ εκτός έδρας)
Εσείς μόλις πέρσυ χάσατε και το κάνατε θέμα!!
"Όπου και να πας θα σε βρώ και θα πεθάνεις " είχε πεί στον επόπτη.. κάποιος...

alfisti
17-09-05, 17:16
Δεν είναι ακόμα οριστικό όμως, έτσι;


Δεν είναι αλλά είναι θέμα ωρών να ανακοινωθεί.
Ο Λόταρ Ματέους θα είναι στις εξέδρες στο ματς με τον Ηρακλή.

Gedo
17-09-05, 17:22
Σοβαρέψου...


Διάβασε και καμία φορά στην ΖΩΗ ΣΟΥ άλλη φυλλάδα εκτός απο το κ***χαρτο που λέγεται πρωταθλητής και φώς και μάθε ότι είχαμε να χάσουμε στην Ξάνθη πάνω απο 5 χρόνια!
edit (εννοώ εκτός έδρας)
Εσείς μόλις πέρσυ χάσατε και το κάνατε θέμα!!
"Όπου και να πας θα σε βρώ και θα πεθάνεις " είχε πεί στον επόπτη.. κάποιος...

Τι να σου πω, που ξερεις ρε μπουγατσοκιμα τι διαβαζω.

Αλλα αυτοι ειστε, μια ζωη σας φταει το Αθηναικο κατεστημενο, γι'αυτο δεν προκειτε ποτε να κανετε κατι, παντα μιζεροι παντα τριτοτεταρτοι.

Τι να διαβασω? Σπορ του Βορρα, Ελεος αυτη δεν συγρινετε ουτε με Πρωταθλητη ουτε με Ντερμπι ουτε με Scorlive, οταν καταφερετε και ξεπερασετε το κομπλεξ με την Αθηνα τα ξαναλεμε, μεχρι τοτε θα κατεβαινεις και θα χανεις και απο τον Ακρατητο.

alfisti
17-09-05, 17:55
Αυτά αφού διαβάζεις!!
κλόουν της Ευρώπης πως γίνεται να μιλάνε ΟΛΟΙ στην Ελλάδα για παράγκα και συ να τρώς καλαμάκια;;
Άντε και στον επόμενο αγώνα 5 μπαλάκια..

για δες εδω (http://www.ert.gr/eidiseis/NewsDetails2.asp?id=82459) ΕΡΤ λέει όχι ΣΠΟΡ

Gedo
17-09-05, 18:13
Αυτά αφού διαβάζεις!!
κλόουν της Ευρώπης πως γίνεται να μιλάνε ΟΛΟΙ στην Ελλάδα για παράγκα και συ να τρώς καλαμάκια;;
Άντε και στον επόμενο αγώνα 5 μπαλάκια..

για δες εδω (http://www.ert.gr/eidiseis/NewsDetails2.asp?id=82459) ΕΡΤ λέει όχι ΣΠΟΡ


5 μπαλακια? Σαν και αυτα που εφαγες περυσι στο Καραισκακη, περυσι που σε ΞΕΦΤΙΛΙΣΑ που σε ΔΙΕΣΥΡΑ, 5 σου εριξα ΠΕΛΑΤΗ 5 ΠΕΝΤΕ 5 ΠΕΝΤΕ, τα θυμασαι?

Τολμας και μιλας για Ευρωπη ρε μπουγατσοτυρο? Εχω ξεχασει την τελευταια φορα που εκανες νικη.

Στα χω ξαναγραψει, πρεπει να παρακαλας να κερδιζουμε στην Ευρωπη εμεις και ο Παναθηναικος μπας και παρει κανα βαθμο η Ελλαδα και δεις και εσυ απρη μερα.

Μια φορα καταφερες να παιξεις champions league, προκριματικα βεβαια και αυτο χαρη σε ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

alfisti
17-09-05, 18:24
Εγώ που σου ριξα 4 ΜΠΑΛΑΚΙΑ στον τελικό κυπέλου τα θυμάσαι; και μεσα στο ΣΠΙΤΙ σου τα θυμάσαι; Στην Αθήνα μέσα!!
Πάλι αρλούμπες γράφεις για τους βαθμούς!!
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/102448.html
διάβασε να δείς απο ποιόν εξαρτάται να βγάζουμε πολλές ομάδες Ευρώπη..

Το πρώτο βήμα για να αποφευχθεί η κατάσταση που περιγράψαμε, πρέπει να γίνει από την τρέχουσα περίοδο και προϋποθέτει την πρόκριση τουλάχιστον, μίας ομάδας στους ομίλους του UEFA και απο'κει και πέρα, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός να συγκεντρώσουν όσο γίνεται περισσότερους βαθμούς στους πέντε αγώνες που απομένουν, στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

το πιασες το υπονούμενο;

Billis
17-09-05, 18:26
Ο στρωτός και πάντα αντικειμενικός τρόπος γραφής του Gedo και των ομοίων του κάνουν σαφές το λόγο που τους αποκαλούμε επιστήμονες και που αυτοί και ο σύνδεσμός τους είναι τόσο αγαπητοί όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο.

Περιμένουμε εναγωνίως τον επόμενο ευρωπαϊκό τους αγώνα. Αφού δεν μπορούμε να διασκεδάσουμε με τα δικά μας χάλια, ας διασκεδάσουμε με τα δικά τους που είναι και απολαυστικότερα.

Gedo
17-09-05, 18:27
Εγώ που σου ριξα 4 ΜΠΑΛΑΚΙΑ στον τελικό κυπέλου τα θυμάσαι; και μεσα στο ΣΠΙΤΙ σου τα θυμάσαι; Στην Αθήνα μέσα!!
Πάλι αρλούμπες γράφεις για τους βαθμούς!!
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/102448.html
διάβασε να δείς απο ποιόν εξαρτάται να βγάζουμε πολλές ομάδες Ευρώπη..

Το πρώτο βήμα για να αποφευχθεί η κατάσταση που περιγράψαμε, πρέπει να γίνει από την τρέχουσα περίοδο και προϋποθέτει την πρόκριση τουλάχιστον, μίας ομάδας στους ομίλους του UEFA και απο'κει και πέρα, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός να συγκεντρώσουν όσο γίνεται περισσότερους βαθμούς στους πέντε αγώνες που απομένουν, στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

το πιασες το υπονούμενο;

Φιλαρακι καλα ολα αυτα,αλλα θα κατσει ο ασσος της Λε Μαν και της Λιλ να παω ταμειο?

Στουτγκαρδη και Βερντερ εκαναν το χρεος τους.

alfisti
17-09-05, 18:30
Ο κύβος ερρίφθη και ο Λόταρ Ματέους θα είναι ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ. Ο γενικός αρχηγός των Θεσσαλονικέων, Νίκος Παπαβραμίδης, βρίσκεται στο Μόναχο όπου το απόγευμα (17:00-18:00) του Σαββάτου θα έχει συνάντηση με την πλευρά του Γερμανού άλλοτε παγκόσμιου πρωταθλητή και νυν εκλέκτορα της εθνικής Ουγγαρίας, ενώ στις συζητήσεις εμπλέκεται και ο Πρέντραγκ Μιγιάτοβιτς.

Ελέω... γενεθλίων
Η συνάντηση του Παπαβραμίδη με τον Ματέους θα μπορούσε να γίνει στην πρωτεύουσα της Ουγγαρίας, τη Βουδαπέστη, όπου ο Γερμανός διατηρεί μόνιμη κατοικία. Ωστόσο, είναι καλεσμένος μαζί με την οικογένειά του και πλήθος άλλων εξεχουσών προσωπικοτήτων στα γενέθλια του Φραντς Μπεκενμπάουερ και έτσι το... ραντεβού γίνεται στο Μόναχο.
Αυτό το οποίο δεν έχει ξεκαθαρίσει είναι το πότε ο Ματέους θα βρίσκεται επί ελληνικού εδάφους για να αναλάβει το πηδάλιο του "Δικεφάλου". Υπάρχει μία σκέψη να βρίσκεται στο Καυταντζόλγειο τη Δευτέρα ώστε να παρακολουθήσει το ντέρμπι απέναντι στον Ηρακλή αλλά δεν αποκλείεται η έλευσή του να μετατεθεί για τις ερχόμενες εβδομάδες, λόγω του ότι οι υποχρεώσεις των Μαγυάρων στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου τελειώνουν το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου. Αν κάτι τέτοιο επαληθευτεί, τότε ο Γιώργος Κωστίκος θα παρατείνει την παρουσία του στον πάγκο μαζί με τον γυμναστή, Μπάμπη Μιχαηλίδη.
Το σίγουρο είναι πως η συμφωνία δεν χαλάει. Ο Γερμανός, αφού πρώτα λύσει τη συνεργασία του με την ομοσπονδία της ευρωπαϊκής χώρας, θα έχει λαμβάνειν περί τα 1.200.000 ευρώ για δύο χρόνια (1+1) παρουσίας του στη Θεσσαλονίκη, ποσό το οποίο θα αυξηθεί κατά περίπου 300.000 ανάλογα με τις επιτυχίες της ομάδας και συνεπώς τα μπόνους.

Είναι περιττό να τονίσουμε πως οι διοικούντες τον ΠΑΟΚ ποντάρουν στο πρεστίζ και τις αναρίθμητες διεθνείς παραστάσεις του Ματέους αλλά απόλυτα θετικό είναι το γεγονός πως και ο ίδιος ο Γερμανός έχει μεγάλο κίνητρο για να δουλέψει στη Τούμπα. Όπως εκμυστηρεύτηκε στο στενό περιβάλλον του... "Θεωρώ τον ΠΑΟΚ μεγάλη ομάδα. Θέλω πολύ να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου στην Ελλάδα. Γνωρίζω αρκετά πράγματα για το ελληνικό ποδόσφαιρο, το παρακολουθώ. Άλλωστε, θυμάμαι το πόσο μας είχε δυσκολέψει στο παρελθόν η ελληνική ομάδα, όταν τον είχαμε αποκλείσει με τη Μπάγερν στα πέναλτι".

Χαρακτηριστικό είναι το ότι ο Φραντς Μπεκενμπάουερ, όταν έμαθε για τις προθέσεις του συμπατριώτη του τον προέτρεψε να μη κάνει πίσω και χαρακτήρισε σωστή την επιλογή του. Μάλιστα, του ανέφερε και το άκρως επιτυχημένο παράδειγμα του Ότο Ρεχάγκελ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η προπόνηση του Σαββάτου έχει προγραμματιστεί για το απόγευμα, στη Σουρωτή. Οι Γιώτης Εγκωμίτης και Χρήστος Μαλαδένης δεν θα γυμναστούν από τη στιγμή που είναι τραυματίες αλλά ο Θοδωρής Ζαγοράκης είναι πανέτοιμος και αναμένεται να φορτσάρει εν όψει του αγώνα με τον "Γηραιό". Εξάλλου, ο ρόλος του αρχηγού είναι διττός και αυτό αποδείχθηκε για ακόμη μία φορά, καθώς πρωτοστάτησε στην προσπάθεια ανύψωσης του ηθικού, λέγοντας πως όλοι πρέπει να δώσουν τα πάντα, να "ματώσουν" τη φανέλα, ώστε οι επιτυχίες να έρθουν σύντομα. Στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε και ο Γιώργος Κωστίκος. Η τελευταία προπόνηση πριν τον αγώνα, θα γίνει την Κυριακή στη Τούμπα.

Με θετικό μάτι βλέπει και ο κόσμος τις εξελίξεις. Η επιλογή του Ματέους χαίρει της εμπιστοσύνης των περισσότερων, ενώ ισχυρή αναμένεται να είναι η εξέδρα των φιλοξενούμενων στο Καυταντζόγλειο. Ήδη, έχουν παραλειφθεί και διατίθενται περί τα 2.500 εισιτήρια, τα οποία όμως αναμένεται να αποδειχθούν λίγα και ως εκ τούτου, πιθανότατα, θα λειτουργήσει εκδοτήριο έξω από το γήπεδο ώστε να καλυφθεί η ζήτηση.

alfisti
17-09-05, 18:42
Ξεπεράστηκε και το κασέ

Τα παραπάνω στοιχεία λοιπόν ήταν τα κυριότερα που συντέλεσαν στο να αποτελέσει τον «εκλεκτό» της διοίκησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την άκρη του πάγκου της ομάδας ως αντικαταστάτη του Νίκου Καραγεωργίου. Όσο για το κασέ του που φάνταζε στην αρχή των συζητήσεων ιδιαίτερα υψηλό για τα σημερινά οικονομικά δεδομένα του «Δικεφάλου»; Ξεπεράστηκε και αυτό χάρη στη συμβολή του προέδρου της ΕΓΝΑΤΙΑΣ, κ. Γονή, ο οποίος αφού ενημερώθηκε για την πρόθεση της διοίκησης έδειξε τη διάθεση να προσφέρει ένα σημαντικό ποσό προκειμένου να καλυφθεί η διαφορά που υπήρχε. Κι έτσι ο Ματέους είναι έτοιμος να γίνει κάτοικος Τούμπας.

odd
17-09-05, 18:54
άντε να δούμε τι θα κάνει κι ο ΠΑΟΚ... όσο περισσότερο δυνατές ομάδες τόσο καλύτερα για όλους μας. Και ηρεμήστε ΟΛΟΙ!

υγ. πάντως αν κάτι χρειάζεται ο ΠΑΟΚ αυτό είναι γήπεδο...

Gedo
17-09-05, 19:16
υγ. πάντως αν κάτι χρειάζεται ο ΠΑΟΚ αυτό είναι γήπεδο...

Αν κατι χρειαζετε ο Παοκ ειναι νοοτροπια νικητη και υπομονη, εχει κατι που πολλες ομαδες θα ζηλευαν,
ΚΟΣΜΟ, εχει λαο που τον ακολουθει παντου.

Ειναι το πιο σημαντικο, ολα τα αλλα με σωστη δουλεια θα ερθουν.

Γιατι αν παει ο νεος προπονητης στην Ουκρανια και φαει 3 και αρχισουν οι γκρινιες, τοτε δεν κανεις τιποτα.

Billis
17-09-05, 20:20
Διαβάζω στην sportime.gr:

-----------------------------------------------------------------

17/09/05 - 19:32

Την δυσαρέσκεια του για όσα ακούγονται περί ενδεχόμενης συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ εξέφρασε ο Λόταρ Ματέους.

Ο Γερμανός τεχνικός μιλώντας στην ιστοσελίδα sport1.de έδειξε φανερά ενοχλημένος για την φημολογία και τα σενάρια που κυκλοφόρησαν από χθες:

«Δεν είμαι κανένα αντικείμενο φημών. Πολλές ομάδες εκμεταλλεύονται το όνομα μου για να κάνουν ντόρο. Δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον από τον ΠΑΟΚ», τόνισε χαρακτηριστικά, την στιγμή οι άνθρωποι του Δικεφάλου συνεχίζουν τις ενέργειες για να επέλθει η συμφωνία.
Δηλώσεις οπωσδήποτε που προκαλούν ερωτηματικά και ίσως δρομολογήσουν εξελίξεις.

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Γιώργος Μαντζιούκης

-----------------------------------------------------------------

Χμ, τώρα τί απ'όλα να πιστέψω; Μήπως είναι μούφα η ιστορία με το Λόταρ;

aroutis
17-09-05, 21:17
Εγώ ένα έχω να πώ για την όλη ιστορία :
211 ημέρες ΔΕΝ ειναι πολλές για να στήσεις ομάδα. Ουτε καν 2 χρόνια. Αυτη ειναι η νοοτροπία που έχει ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ το ελληνικό ποδόσφαιρο - συγγνώμη, δεν έχει αφήσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο να πάει μπροστά, για ΠΟΙΟ ελληνικό ποδόσφαιρο ακριβώς μιλάμε;

Στο Επαγγελματικό -τρομάρα μας- ποδόσφαιρο, 2 ομάδες ΤΟΛΜΗΣΑΝ να μην ακολουθήσουν αυτή την λογική (από οτι θυμάμαι), η μία είναι η ΑΕΚ με τον Μπαγιεβιτς την πρώτη του θητεία και ΟΛΟΙ θυμόμαστε τα αποτελέσματα, και η δευτερη ο ΟΦΗ με τον Γκεραρντ. Τώρα η ΑΕΚ δοκιμάζει το ίδιο -θελω να πιστεύω- με τον Σαντος, αντε να δούμε αν το ΚΑΝΕΙ.

Με το να ΜΗΝ εμπιστεύεσαι ένα προπονητή και να τους αλλάζεις σα πουκάμισα, το μόνο που δείχνεις είναι:
α. ΠΑΝΤΕΛΗ ελλειψη προγραμματισμου, δεν ξέρεις κάν ποιον προπονητή έχεις διαλέξει
β. ΠΑΝΤΕΛΗ ελλειψη οράματος, δεν έχεις καν επιλέξει τους στόχους σου, ή απλά δεν ηταν ρεαλιστικοί,
γ. ΠΑΝΤΕΛΗ έλλειψη σοβαρότητας, απλά δεν καταλαβαίνεις οτι ο νέος προπονητής ΔΕΝ έχει ενα μαγικό ραβδάκι για να κάνει την ομάδα να πετάξει.
*και η λίστα πάει και παρακάτω αλλά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ να συνεχίσω.

Αλλά τι καθομαι και λέω ε, εδώ ειναι το ΕΛΛΑΝΤΑ.

xabikos
18-09-05, 00:29
Σοβαρέψου...


Διάβασε και καμία φορά στην ΖΩΗ ΣΟΥ άλλη φυλλάδα εκτός απο το κ***χαρτο που λέγεται πρωταθλητής και φώς και μάθε ότι είχαμε να χάσουμε στην Ξάνθη πάνω απο 5 χρόνια!
Εσείς μόλις πέρσυ χάσατε και το κάνατε θέμα!!
"Όπου και να πας θα σε βρώ και θα πεθάνεις " είχε πεί στον επόπτη..

Αντε σπιτάκι σου..

Φίλε και εγώ είμαι φανατικός ΠΑΟΚΤΣΗΣ με διαρκείας φέτος για πρώτη φορά. Μια συμβουλή μην απογοητεύεσαι εύκολα αλλά και μην ενθουσιάζεσαι! Ο καραγέωργιου έπρεπε να φύγει γιατί απλά έκανε αρκετά σφάλματα! Αν είναι δυνατόν να μην έχει δώσει ούτε μια ευκαιρία στον ηλιάδη να παίξει!!! Μεταγραφή που μας πρήξανε τόσο καιρό! Την πέμπτη ήμουν γήπεδο και οι αλλαγές που έκανε ήταν τραγικές Έβαλε τον χειρότερο παίχτη του σαββάτου!!
Τελος πάντων Ας ελπίσουμε πως τελικά θα έρθει ο Λόταρ. Προσωπικά πιστεύω πως θα κάνει δουλειά αν και το βασικότερο είναι οτι θα τον σέβονται ο παίκτες και επιτέλους θα είναι ένας προπονητής που δεν θα έχει αγαπημένα παιδιά(βλέπε άγγελος βόκολος!!! ατματζίδης!!!! καραγεωργίου μαλαδένης φουτσίνι!!).

Υ.Γ.1 Μήπως είναι η ώρα να δημιουργήσουμε ένα τοπικ και εμείς ει ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ να τα λέμε;; (Ελπίζω να είμαστε πολλοί)

Υ.Γ. 2 Μην μπάινετε στο κόπο να ασχολήστε με τον φιλάθλους άλλης ομάδας όταν καταλαβαίνετε οτι προσπαθούν να σας ρίξουν στο επίπεδό τους!

Gedo
18-09-05, 01:34
Υ.Γ. 2 Μην μπάινετε στο κόπο να ασχολήστε με τον φιλάθλους άλλης ομάδας όταν καταλαβαίνετε οτι προσπαθούν να σας ρίξουν στο επίπεδό τους!


Επειδη, γενικοτερα, απο τα γραφομενα σου, μου δειχνεις για εξυπνος και αντικειμενικος, θα ηθελα να διαβασεις απο την αρχη το topic αυτο.

Αφου το κανεις, πες μου ποιος χαλασε πρωτος την κουβεντα.

Να εισαι ειλικρινης ομως.

alfisti
18-09-05, 04:00
Φίλε και εγώ είμαι φανατικός ΠΑΟΚΤΣΗΣ με διαρκείας φέτος για πρώτη φορά. Μια συμβουλή μην απογοητεύεσαι εύκολα αλλά και μην ενθουσιάζεσαι! Ο καραγέωργιου έπρεπε να φύγει γιατί απλά έκανε αρκετά σφάλματα! Αν είναι δυνατόν να μην έχει δώσει ούτε μια ευκαιρία στον ηλιάδη να παίξει!!! Μεταγραφή που μας πρήξανε τόσο καιρό! Την πέμπτη ήμουν γήπεδο και οι αλλαγές που έκανε ήταν τραγικές Έβαλε τον χειρότερο παίχτη του σαββάτου!!
Τελος πάντων Ας ελπίσουμε πως τελικά θα έρθει ο Λόταρ. Προσωπικά πιστεύω πως θα κάνει δουλειά αν και το βασικότερο είναι οτι θα τον σέβονται ο παίκτες και επιτέλους θα είναι ένας προπονητής που δεν θα έχει αγαπημένα παιδιά(βλέπε άγγελος βόκολος!!! ατματζίδης!!!! καραγεωργίου μαλαδένης φουτσίνι!!).

Υ.Γ.1 Μήπως είναι η ώρα να δημιουργήσουμε ένα τοπικ και εμείς ει ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ να τα λέμε;; (Ελπίζω να είμαστε πολλοί)

Υ.Γ. 2 Μην μπάινετε στο κόπο να ασχολήστε με τον φιλάθλους άλλης ομάδας όταν καταλαβαίνετε οτι προσπαθούν να σας ρίξουν στο επίπεδό τους!

Εμένα είναι το δεύτερο διαρκείας μου φέτος.. (είχα την τύχη να είχα και πέρσυ)

Συμφωνώ απόλυτα με το θέμα Ηλιάδη!

Ο Φουτσίνι ήταν απογοητευτικός την Πέμπτη ήταν εκτός κλίματος..

κάτι άλλο απο πότε ο ΠΑΟΚ έχει πορτοκαλί εμφάνιση;

xabikos
18-09-05, 11:07
Επειδη, γενικοτερα, απο τα γραφομενα σου, μου δειχνεις για εξυπνος και αντικειμενικος, θα ηθελα να διαβασεις απο την αρχη το topic αυτο.

Αφου το κανεις, πες μου ποιος χαλασε πρωτος την κουβεντα.

Να εισαι ειλικρινης ομως.

Το τελευταίο δεν απευθηνόταν στον φίλο παοκτσή με στόχο εσένα όπως μάλλον κατάλαβες αλλά γενικά σε όλους τους υγιείς φιλάθλους! Δεν έχει σημασία ποιος χάλασε πρώτος την κουβέντα αλλά οτι εσύ το συνέχισες, μετά συνέχισε και αυτός και και... Πιστεύω οτι μπορούμε να τα λέμε σε ήπιους τόνους και απλά να μην ασχολούμαστε με άτομα που καταλαβαίνουμε οτι είναι πάρα πολλοί φανατισμένοι, δεν δέχονται άλλες γνώμες και αμέσως προσπαθούν να σε υποβαθμίσουν!

Φιλικά

xabikos
18-09-05, 11:15
Συμφωνώ απόλυτα με το θέμα Ηλιάδη!

Οτι και να πεις είναι λίγο για το θέμα αυτό. Στο πανευρωπαϊκό που έγινε το καλοκαίρι η ουεφα τον έβγαλε στους 10 παίχτεις που θα πρωταγωνιστήσουν σε λίγα χρόνια και ο δικός μας το σάββατο έβαλε αμυντικό χαφ τον μπαλάφα! Αν είναι δυνατόν! Μας έπρειξαν όλο το καλοκαίρι, το παιδί πέρσυ έβγαζε μάτια με την καλαμαριά και εμείς εκτός αποστολής!!


Ο Φουτσίνι ήταν απογοητευτικός την Πέμπτη ήταν εκτός κλίματος..

Γι αυτό καλύτερα να μην εκφραστώ γιατί αν πω αυτά που θέλω θα γίνω πολύ κακός!! Τρομάρα του ήθελε και να φύγει και εμείς κάναμε το παν να το κρατήσουμε! Να παει και σε ποιο μεγάλη ομάδα!! Δε σοβαρευόμαστε λέω εγώ;;;


κάτι άλλο απο πότε ο ΠΑΟΚ έχει πορτοκαλί εμφάνιση;

Ειλικρινά πέρασε κανα λεπτό να καταλάβω οτι είμαστε εμείς με πορτοκαλί Δεν μου άρεσαν καθόλου. Πρώτη φορά αγωνιζόμαστε με πορτοκαλί αν δεν κάνω λάθος μέχρι τώρα είχαμε είτε μια ασημί είτε τις μωβ αν θυμάσαι;

alfisti
18-09-05, 14:37
Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με πορτοκαλί (!) φανέλες, κάτι που δεν αρμόζει στην ιστορία του ασπρόμαυρου συλλόγου.

http://www.metrosport.gr/modules.php?name=FirstPageNews&func=viewsimple&varid=41490

Billis
18-09-05, 16:10
Αν είχαμε ρίξει μια τριάρα στους Ουκρανούς θα ασχολούνταν κανένας με τις πορτοκαλί φανέλες; Να σημειώσω ότι στο πρόσφατο παρελθόν έχουμε παίξει με σκούρες μπλε, γαλάζιες, ασημί και μωβ εμφανίσεις. Ένας φίλος μου μάλιστα θυμάται σε αναμετάδοση στο ραδιόφωνο πριν από 20-25 χρόνια τον εκφωνητή να λέει "ο ΠΑΟΚ με κόκκινες φανέλες".

Gedo
18-09-05, 17:03
Αυτη η συζητηση που κανετε για τις φανελες, μου θυμιζει κατι που λεγαν οι παλιοτεροι:

Της μικρης ψ@λης οι τριχες της φταινε. :D

Ο Billis, το εθεσε σωστα, αν ειχατε κερδισει του Ουκρανους, σιγα μην σας απασχολουσε το χρωμα της φανελας.

Εμεις φετος, κατοπιν συμφωνιας θα παιξουμε ολους τους αγωνες του ομιλου, με τις ερυθρολευκες.
Προσωπικα δε μου καιγεται καρφακι, ας παιζαμε και με πορτοκαλοροζπρασινες, αρκει να κερδιζαμε.

dantouan
19-09-05, 03:14
Τελικα τι θα γινει ρε παιδια, θα παρετε τον Ματεους η οχι... :?: :?: :?:

alfisti
19-09-05, 03:20
Αν είχαμε ρίξει μια τριάρα στους Ουκρανούς θα ασχολούνταν κανένας με τις πορτοκαλί φανέλες; Να σημειώσω ότι στο πρόσφατο παρελθόν έχουμε παίξει με σκούρες μπλε, γαλάζιες, ασημί και μωβ εμφανίσεις. Ένας φίλος μου μάλιστα θυμάται σε αναμετάδοση στο ραδιόφωνο πριν από 20-25 χρόνια τον εκφωνητή να λέει "ο ΠΑΟΚ με κόκκινες φανέλες".

Δεν μ'άρεσαν εμένα πάντως..Πολύ χάλι..

alfisti
19-09-05, 03:22
Τελικα τι θα γινει ρε παιδια, θα παρετε τον Ματεους η οχι... :?: :?: :?:


...Χαρακτηριστικό είναι και το δημοσίευμα της sport1.de, όπου αυτή την φορά αναφέρει: «Μέχρι πότε θα διαψεύδει ο Ματέους; Πράγματι μιλά με ΠΑΟΚ. Ακόμα και 2 ώρες πριν υπογράψει με την Εθνική Ουγγαρίας διέψευδε».

αυτά..

apos74
19-09-05, 03:23
Μιλουσα με μπαοκτση (φανατικος θυρα 4) και μου ελεγε οτι οποιος και να ερθει, δεν θα αλλαξει τιποτα.
Αλλα πραγματα πρεπει να αλλαξουν στον συμπολιτη.

alfisti
19-09-05, 03:29
κυρία κυρία να πω το μάθημα;

alfisti
19-09-05, 17:01
Άλλη μία επαφή είχαν σήμερα το πρωί οι υπεύθυνοι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και πιο συγκεκριμένα ο πρόεδρος Γιάννης Γούμενος με τον εκπρόσωπο του Λόταρ Ματέους. Ο Πρέντραγκ Μιγιάτοβιτς βρίσκεται από χθες στην Θεσσαλονίκη και δεν είναι υπερβολή να τονιστεί ότι περνάει τις περισσότερες ώρες με τον συνεργάτη του Μάκη Ζαπατίνα και τον Γιάννη Γούμενο.

Σήμερα ο Μιγιάτοβιτς που έχει γράψει και αυτός την δική του ιστορία στο Ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό Libero 107,4 για την εξέλιξη των διαπραγματεύσεων, κάνοντας ταυτόχρονα τις δικές του εκτιμήσεις.
Ο Μιγιάτοβιτς είπε: «Έχει γίνει μία συγκεκριμένη πρόταση στον κ. Ματέους από τον ΠΑΟΚ και είμαι αισιόδοξος ότι η υπόθεση θα κλείσει θετικά και για τους δύο. Περιμένουμε την απάντηση του κ. Ματέους η οποία θα έρθει είτε απόψε το βράδυ είτε αύριο το πρωϊ. Το αργότερο. Οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται και είμαι αισιόδοξος, ότι ο κ. Ματέους θα δεχθεί».

Σε ερώτηση για το πως δέχθηκε ο Γερμανός προπονητής την πρόταση του ΠΑΟΚ, ανέφερε: «Την αντιμετώπισε πολύ θετικά. Γνωρίζει τον ΠΑΟΚ ξέρει τον κόσμο του και θέλει να δουλέψει και πάλι σε ένα σύλλογο».

Στην συγκεκριμένη ερώτηση τι γίνεται με την ομοσπονδία της Ουγγαρίας και ποια δέσμευση έχει ο Ματέους, ο Πρέντραγκ Μιγιάτοβιτς σχολίασε: «Αν αποφασίσει ο Ματέους να δουλέψει στον ΠΑΟΚ δεν θα υπάρχει πρόβλημα».

Όσον αφορά τον προπονητή Ματέους και ποια είναι τα στοιχεία που τον χαρακτηρίζουν ανέφερε: «Έκανε σπουδαία πράγματα με την Παρτιζάν, ενώ στα θετικά του όσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας είναι και το ότι αναδεικνύει νέους ποδοσφαιριστές».

Ολοκληρώνοντας με τις δικές του εκτιμήσεις ο Μιγιάτοβιτς τόνισε: «Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ έκανε μεγάλη προσπάθεια και πιστεύω ότι η συμφωνία θα ολοκληρωθεί».
Αξίζει να αναφερθεί ότι σήμερα ο Ματέους δίνει συνέντευξη τύπου στην Ουγγαρία και δεν αποκλείεται αυτή να είναι και η αποχαιρετιστήρια του

http://www.sportime.gr/xst/index.php?option=com_content&task=view&id=10369&Itemid=1

apok
19-09-05, 17:28
Ρε έχει δει κανείς τον Αναστασιάδη τελευταία??;) :-k

NoYmErOs
19-09-05, 23:04
Όποιον και να πάρει ο ΠΑΟΚ νύχτα θα φύγει ..
Αν δεν αλλάξει νοοτροπίες όπως

1 Ο Αρης στην Β και εγώ τελευταίος και στην Α
2 Να χάσω από όλους αρκεί να κερδίζω με 5-0 τον Αρη
3 Είμαι ο καλύτερος της Θεσσαλονίκης
4 Για τον κακό προπονητή , παίχτες φταίει η Αθηνά η πρωτεύουσα
5 Ο ολυμπιακός παίρνει «έτσι» τα πρωταθλήματα
6 Η διαιτησία είναι υπέρ του ολυμπιακού και γενικά για όλα φταίει ο Ολυμπιακός, ακόμα και που δεν έχουμε υποθαλάσσια και μετρό.
7 Να σταματήσουν οι οργανωμένοι να κρίνουν με το παραμικρό τον κάθε προπονητή και πρόεδρο , ναι ξέρω ο κόσμος με τις αντιδράσεις του κράτησε τόσα χρόνια τον ΠΑΟΚ από την κατάρρευση αλλά και αυτό με τους οργανωμένους είναι απαράδεκτο.

Είπε κάτι πολύ σοφό ο @Gedo ότι στην Αγγλία είναι χαζή που κρατάνε τόσα χρόνια τον προπονητή .. αν και ξέχασε ότι τα ίδια γίνονται και στον ολυμπιακό και στην κάθε Ελληνική ομάδα.

Έτσι όπως πάμε στο τέλος θα χαιρόμαστε για την επιστροφή του Αναστασιάδη που όταν κέρδιζε ομαδάρες σε Ευρώπη και Ελλάδα λέγαμε καλός αλλά όταν έχασε δεν το θέλαμε.

Πρέπει επιτέλους να γίνου επενδύσεις με τα ψέματα προσπαθούμε να κάνουμε ομάδα

Ας δούμε τι δυναμικότητας παίχτες έχουν άλλες ελληνικές ομάδες πχ ολυμπιακός παναθηναϊκός και μετά να ζητάμε να κερδίζουμε στην Ευρώπη .. ακου μεταλογκ

apos74
19-09-05, 23:12
Όποιον και να πάρει ο ΠΑΟΚ νύχτα θα φύγει ..
Αν δεν αλλάξει νοοτροπίες όπως

1 Ο Αρης στην Β και εγώ τελευταίος και στην Α
2 Να χάσω από όλους αρκεί να κερδίζω με 5-0 τον Αρη
3 Είμαι ο καλύτερος της Θεσσαλονίκης

Συμφωνω απολυτως με τον noymeros.

Ειδικα εδω στα Βορεια, σφαζομαστε για το ποιος θα ειναι ο πρωτος του "Χωριου" μας.

Και καλα κανουν οι Αθηναιοι και γελανε με τα χαλια μας (οχι οτι και αυτοι δεν εχουν τα δικα τους χαλια αλλα λεμε τωρα...)

NoYmErOs
19-09-05, 23:24
Δυστυχώς όμως φίλε και τον Αρη αυτές οι σκέψεις των φιλάθλων του των έριξαν στην Β ..

apos74
19-09-05, 23:33
Δυστυχώς όμως φίλε και τον Αρη αυτές οι σκέψεις των φιλάθλων του των έριξαν στην Β ..

Αυτο ακριβως ειπα και εγω.



Ειδικα εδω στα Βορεια, σφαζομαστε για το ποιος θα ειναι ο πρωτος του "Χωριου" μας.

Αντι να κοιταξουμε πως θα παμε μπροστα και πως θα "χτυπησουμε" στα ισια τις ομαδες της Αθηνας, τρωγομαστε μεταξυ μας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.