PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποτέφρωση: Υπέρ ή Κατά;



Σελίδες : 1 2 3 4 [5]

ThanosD
24-07-08, 15:10
Λες να το κάνουν τελικά? :hmm:

(Ελπίζω να μην παίρνει η εκκλησία ποσοστό από τα έξοδα...)

guzel
24-07-08, 20:55
τωρα εβλεπα ειδησεις ..η εκκλησια αντιδρα και ειναι κατα :lol:

DOU
25-07-08, 00:55
τωρα εβλεπα ειδησεις ..η εκκλησια αντιδρα και ειναι κατα :lol:

Θα βγουνε οι παπαδες στους δρομους να διαμαρτυρηθουν?:p:lol: Ρε αφηστε τον κοσμο να πεθανει οπως θελει,με το ζορι θαψιμο δλδ...:lol::lol:

Zer0c00L
25-07-08, 01:05
ΥΠΕΡ και εγω.

οταν τιναξω τα πεταλα σε αυτη την ζωη και επειδη δεν θελω να βλεπω τα ραδικια αναποδα προτιμω να με καψουν και να σκορπισουν τις σταχτες στην θαλασσα (ελπιζω να μην μολυνω την πανιδα) μιας και ειμαι "κακος χαρακτηρας"

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 3 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Λες να το κάνουν τελικά? :hmm:

(Ελπίζω να μην παίρνει η εκκλησία ποσοστό από τα έξοδα...)

Η αγαπητη εκκλησια μας χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν και τιποτα.

χρεωνει ολα τα μυστηρια που συμφωνα με την θρησκεια μας ειναι δωρεαν στους πιστους.

απο την ωρα που γεννιομαστε (πληρωνεις για την βαπτιση)

την ωρα που ενωνεσαι με το ετερο-ημισυ (πληρωνεις για τον γαμο)

την ωρα που εισαι στα τελευταια σου (πληρωνουν οι συγγενεις για την κηδεια σου)

τα συμπερασματα δικα σας

παντως εγω στην διαθηκη που θα κανω θα το λεω ρητα αλλιως θα με βλεπουν καθε μερα στα ονειρα τους ως "εφιαλτη"

χεχχεχε

ArChEaN
25-07-08, 01:41
ΚΑΤΑ (απ'οτι βλέπω είμαι ένας από τους ελάχιστους).

Ο λόγος εξαιρετικά απλός.

Be nice to the environment and....

F***ING RECYCLE! (your body that is)

YiannisM
25-07-08, 03:38
ΚΑΤΑ, για τη δική μου σωρό.

ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ για τη δική σας (κάντε την ό,τι νομίζετε).




F***ING RECYCLE! (your body that is)
:oneup:

Tiberius
25-07-08, 04:49
Στον δήμαρχο δέν μπορώ να καταλάβω τί ρόλος πέφτει, ώστε να περιμένουμε να πάρουμε την έγκριση του για το άν θα καεί ή όχι ο νεκρός.

Αφήστε ήσυχη την εκκλησία:p
Με τον Ιερώνυμο μιά χαρά είναι, κανένας άλλος μόνο μήν ήταν στην θέση του θα είχαμε άσχημα ξεμπερδέματα όχι μόνο εδώ, σε πολλά πράγματα.

ThanosD
25-07-08, 09:00
τα συμπερασματα δικα σας


Ειρωνικό ήταν το σχόλιό μου :p

Μακάρι να το κάνουνε και εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα υπογράψει το χαρτάκι. Το τι ακριβώς θα κάνει η μαυροφορεμένη κλίκα με την ενδεχόμενη πτώση του τζίρου της, μου είναι παντελώς αδιάφορο... Ας αρχίσουν να πουλάνε κανένα οικόπεδο!:rofl:

21century
25-07-08, 10:49
Καλύτερα να γινεις δωρητής οργάνων σε κάποιο συνάνθρωπο ώστε να βοηθηθεί παρά η αποτέφρωση. Ωστόσο εφαρμόζεται κατά κόρον ιδίως στην Ευρώπη και στους Καθολικούς και εδώ ταιριάζει το γνωστό τραγουδι των Κάνσας 'Dust in the wind'...

ThanosD
25-07-08, 10:53
Τι σχέση έχει η δωρεά οργάνων με την ταφή ή την αποτέφρωση?

Γιατι τα μπλέκουμε?

manoulamou
25-07-08, 11:23
Μπορουμε να κανουμε ο,τι θελουμε πριν
καθως επισης να συνδυασουμε δωρεα οργανων και αποτεφρωση
αλλά τουλαχιστον να το δωσουμε και γραφτο
καθως μπορει, κανεις δεν ξερει, τι θα κανουν αυτοι που θα μεινουν πισω!!!

Hengeo
25-07-08, 14:30
Επιτέλους μία θετική εξέλιξη σε αυτή τη χώρα. Να το δούμε να εφαρμόζεται κιόλλας, και να μην το πιστέψουμε lol!

manoulamou αυτό σκεφτόμουν και εγώ, δωρεά όσων οργάνων μπορούν να αξιοποιηθούν, και ό,τι μείνει αποτέφρωση..

DOU
25-07-08, 15:47
manoulamou αυτό σκεφτόμουν και εγώ, δωρεά όσων οργάνων μπορούν να αξιοποιηθούν, και ό,τι μείνει αποτέφρωση..

Θα τη δεχονται ομως αυτοι που πεθαινουν η οι συγγενεις τους τη δωρεα οργανων τοσο ευκολα?Δλδ αν ηταν ετσι ολος ο κοσμος θα εκανε δωρεα οργανων.:hmm:

manoulamou
25-07-08, 16:23
Στην Μεγαλη Βρετανια ο Gordon Brown νομιζω ειχε κανει προταση
να θεωρουνται ολοι αυτοματως δoτες οργανων
και μονο οσοι δεν συμφωνουν να το αναιρουν...

Hengeo
25-07-08, 16:56
Θα τη δεχονται ομως αυτοι που πεθαινουν η οι συγγενεις τους τη δωρεα οργανων τοσο ευκολα?Δλδ αν ηταν ετσι ολος ο κοσμος θα εκανε δωρεα οργανων.:hmm:

Εννοείται ότι ο καθένας δηλώνει εκ τον πρωτέρων ή εξουσιωδοτεί τα κοντινά του πρόσωπα, για το τι θέλει να γίνει το σώμα του, μετά θάνατον ;)

Tiberius
25-07-08, 17:09
Θα τη δεχονται ομως αυτοι που πεθαινουν η οι συγγενεις τους τη δωρεα οργανων τοσο ευκολα?Δλδ αν ηταν ετσι ολος ο κοσμος θα εκανε δωρεα οργανων.:hmm:

Aπο το να καούν ή να τα φάνε τα σκουλίκια σε περίπτωση που δέν καούν γιατί να μήν εξακολουθούν να υπάρχουν σε κάποιον άλλον άνθρωπο? Είναι απίστευτη ηλιθιότητα αυτή η μορφή σκεπτικού εκ'μέρους των συγγενών.

manoulamou
25-07-08, 17:38
Κι ομως υπαρχουν φανατικοι ελληνορθοδοξοι, που ειναι ρωμαιοκαθολικοτεροι και του Παπα ...

Η Παγίδα της Δωρεάς οργάνων (http://www.geocities.com/kostasrokas/text-3.html)
«Ο “εγκεφαλικός θάνατος” δεν είναι θάνατος» (http://orthodoxia-agiapisti.blogspot.com/2007/11/paul.html)

Εκει βρηκα κι ενα μαργαριταρι για τις 55 αμαρτιες (http://www.geocities.com/kostasrokas/text-4.html) μας
που εψαχνα εναγωνιως εδω και μηνες!!!

:p Βρε μηπως εμεις ειμαστε εκτος τοπου και χρονου;;;:nurse:

thakaran
25-07-08, 23:32
[OFFTOPIC]Κι ομως υπαρχουν φανατικοι ελληνορθοδοξοι, που ειναι ρωμαιοκαθολικοτεροι και του Παπα ...

Η Παγίδα της Δωρεάς οργάνων (http://www.geocities.com/kostasrokas/text-3.html)
«Ο “εγκεφαλικός θάνατος” δεν είναι θάνατος» (http://orthodoxia-agiapisti.blogspot.com/2007/11/paul.html)

:down: ΕΛΕΟΣ

PALADIN
27-07-08, 08:23
Η καλύτερη λύση είναι Μία καί Μοναδική: "Υδροχλορικό Οξύ"
Θα ρίχνουν την σωρό μέσα σέ ένα μπανάκι που περιέχει Υδροχλορικό Οξύ καί δέν θα μένει τίποτα, ούτε τέφρα που καί αυτή μολύνει το περιβάλον.
Το μόνο που θα βγαίνει θα είναι λίγος ατμός.
Γιά σκεφθήτε το να δείτε ότι έχω δίκιο.

DOU
27-07-08, 08:33
Να μας δινουν στα πιρανχας ,εκει να δεις αν θα μεινει τπτ...:lol::p LOL

PALADIN
27-07-08, 08:41
Να μας δινουν στα πιρανχας ,εκει να δεις αν θα μεινει τπτ...:lol::p LOL

καλά ρε, τα καϊμένα τα πιράνχας δέν τα λυπάσαι,

Πάντως στην λύση του Υδρ.Οξέως τίθεται θέμα με τα Χρυσά Δόντια του νεκρού, αλλα νομίζω ότι ο Χρυσός σαν ευγενές μέταλο δέν προσβάλεται από το Υδρ.Οξύ οπότε το μόνοπου θα μείνει θα είναι τα Χρυσά Δόντια, cool.......

Tiberius
27-07-08, 13:44
Η καλύτερη λύση είναι Μία καί Μοναδική: "Υδροχλορικό Οξύ"
Θα ρίχνουν την σωρό μέσα σέ ένα μπανάκι που περιέχει Υδροχλορικό Οξύ καί δέν θα μένει τίποτα, ούτε τέφρα που καί αυτή μολύνει το περιβάλον.
Το μόνο που θα βγαίνει θα είναι λίγος ατμός.
Γιά σκεφθήτε το να δείτε ότι έχω δίκιο.

Πράγματι, η καλύτερη μέθοδος αποτέφρωσης:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.