PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακοί Αγώνες 2008, αθλητές, doping, αγωνίσματα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

apok
18-08-08, 17:00
Από όσο ξέρω υπάρχει όριο, αλλά σου λέει το πολύ να φάμε κάνα πρόστιμο.

Και σιγά μην φάει απο το ΕΣΡ.:down:

lewton
18-08-08, 17:08
Κρίμα ο Ιακωβάκης, δεν πήγε πολύ καλά στον τελικό.
Ένας από τους σεμνότερους αθλητές της Ελλάδας, και κατά τη γνώμη μου αν ένας στο στίβο δεν ντοπάρεται τότε είναι αυτός.

manoulamou
18-08-08, 17:15
Btw σήμερα που βλέπω λίγο στίβο, μου έχει σπάσει τα νεύρα η ΝΕΤ με τις διαφημίσεις κάθε 10 λεπτά, αν είναι δυνατόν τι ξεφτίλα είναι αυτή.
Ποια 10΄ μαλλον 2 λεπτα ειναι...:crazy:

YiannisM
18-08-08, 17:58
Προσωπικά πάντως σήμερα ευχαριστήθηκα τα μέγιστα που η συγκεκριμένη ελληνίδα αθλήτρια των 400m hurdles πιάστηκε ντοπέ.

Αν θυμάστε, η ίδια πριν από 4 χρόνια όταν είχε πάρει χρυσό μετάλλιο, είχε πει τότε:

"Εμείς οι Έλληνες το έχουμε στο DNA μας".

Είχα δηλώσει τότε - και θα το βρείτε καί σε αυτό το φόρουμ - παντελώς αηδιασμένος από αυτές τις ρήσεις της.

Τέτοιες φράσεις και ιδέες αρμόζουν μόνο σε χεριχέρηδες νεοναζί, φασιστάκια, χρυσαυγίτες και γκεμπελίσκους.

Για την συγκεκριμένη, η ντόπα, και μόνο, της άξιζε και τίποτα παραπάνω.

Καλά να πάθει.

Και καλύτερα στο μέλλον αντί για "ελληναράδες και DNA" να μιλάει για ντόπες.


Κάτσε, WAn, θα διαφωνήσω κι εγώ μαζί σου για τους χαρακτηρισμούς σου προς το άτομο, εκτός κι εάν έχει ιστορικό η κοπέλα σε τέτοιου είδους δηλώσεις κι εκφράσεις.

Επειδή δε γνωρίζω εάν έχει τέτοιο ιστορικό υποθέτω (default option) ότι δεν έχει, οπότε θεωρώ άδικο να χαρακτηρίζουμε κάποιον "γκεμπελίσκο", "νεοναζί" και "φασίστα" για μια μ@λ@κι@ που είπε πάνω στον ενθουσιασμό του.
Κι αυτό, ανεξάρτητα από το τί είδους ήταν η μ@λ@κι@ (π.χ. dna-κή, δεξιοπολιτική, αριστεροπολιτική, κλπ).
Κι ανεξάρτητα από το αν είναι ολυμπιονίκης ή όχι.


Τώρα, αν ήθελες απλά να καταδικάσεις τη συγκεκριμένη δήλωση αυτής της κοπέλας (κι όχι την ίδια), τότε συμφωνούμε.

manoulamou
18-08-08, 18:02
Μηπως να συμπτυξουμε το παρον με αυτο περι ντοπας
γιατι ειχαμε δεν ειχαμε, ολο εκει το παμε
και ειναι πραγματικη αδικια εαν καποιοι εστω ελαχιστοι αθλητες
αγωνιζονται "καθαροι" να τους τσουβαλιαζουμε
με τους υπολοιπους που φαρμακωνονται πιο πολυ για το χρημα
και λιγοτερο για της πατριδος την αγαπη και τη δοξα:p

YiannisM
18-08-08, 18:08
Btw σήμερα που βλέπω λίγο στίβο, μου έχει σπάσει τα νεύρα η ΝΕΤ με τις διαφημίσεις κάθε 10 λεπτά, αν είναι δυνατόν τι ξεφτίλα είναι αυτή.

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/

flamelab
18-08-08, 18:12
http://www.eurovisionsports.tv/olympics/

Παρεπιπτόντως:


Operating System Requirements
Microsoft Windows Vista, XP (SP1, SP2), 2000, 98 (SE)

Μόνο


Browser Requirements
For PC users we recommend the latest version of: Internet Explorer

Πείτε τους συγχαρητήρια.


Media Player Requirements
Windows Media Player 9+ AND Macromedia Flash 7.0.25

Μακρομύδια και μουλτι-μύδια.

fisfirikos
18-08-08, 18:19
Γιατί, σε εμένα το έδωσε το χρυσό;

Το χρυσο χρεωνεται σε ολη τη χωρα φιλε μου.
Εσυ εκτιμας μόνο οτι αφορα τον προσωπικο σου κερδος?


Κρίμα ο Ιακωβάκης, δεν πήγε πολύ καλά στον τελικό.
Ένας από τους σεμνότερους αθλητές της Ελλάδας, και κατά τη γνώμη μου αν ένας στο στίβο δεν ντοπάρεται τότε είναι αυτός.

Γιατι κριμα? σε εσενα θα εδινε την επιτυχια του αν πηγαινε καλα στο τελικο? ;)

:whistle:

manoulamou
18-08-08, 18:21
Χρεωση-Πιστωση Κερδη και ζημιες, ουτε Επιχειρηση
Εθνικων Επιδοσεων να ειμαστε ... :viking
Καμια επιτυχια εντος συνορων σε επιστημη, υγεια κλπ?
Με αντιστοιχες παροχες εννοειται!:evil:
Τετοια αμφιβολα μεταλλια με λιγο καλυτερους προμηθευτες
ισως κι εμεις θα μπορουσαμε να ειχαμε ... και να χαιρομασταν ... :lol:




ΟΜΩΣ στο καπνισμα, την παχυσαρκια και τα Τροχαια ΣΚΙΖΟΥΜΕ!:worthy:

fisfirikos
18-08-08, 18:26
Κι είχα μια σκασίλα για το αν έπαιρνε ή όχι το χρυσό - ή οποιοδήποτε άλλο χρωματάκι.

Για να λες κατι τετοιο σημαινει οτι δεν σε ενδιαφερει αν η χωρα μας παει καλά στους Αγωνες.
Ενδεχομενως να μη σε ενδιαφερουν καν οι Αγωνες.

Αλλα κι εγω με την ιδιο τροπο θα μπορουσα να πω
"κι ειχα μια σκασιλα αν ειπε κατι τετοιο η Χαλκια ή αν ειναι φασιστακι/νεοναζι"...

Ααφαλως ειναι απειρως σημαντικοτερο αν η μικρη Ελλαδα κατακτησει καποιο χρυσο μεταλιο στους παγκοσμιως αναγνωρισμενους Ολυμπιακους Αγωνες παρα αν μια ελαφρομυαλη(ή εξυπνη) αθλητρια κανει μια δηλωση που σου θυμιζει νεοναζι.

konenas
18-08-08, 18:31
Τι μας έπιασε άραγε και χτυπάμε την ντόπα;

Μήπως επειδή δεν (τα) πήραμε;

Μήπως επειδή δεν είμαστε αθληταράδες;

Οβελίξ το κάνουμε γιατί έτσι πρέπει. Το κλέψιμο πρέπει να είναι κατακριτέο.

Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι αν μερικοί αποφάσισαν να κλέψουν και καταστρέφουν έτσι τον οργανισμό τους.
Το ίδιο και για τους πολιτικούς που ψάχνοντας για ινδάλματα τους καλύπτουν, αλλά ενδιαφέρομαι για τις μελλοντικές γενιές και για την τσέπη μου που μου την ξεζουμίζουν τέτοιοι "αθλητές" και "πολιτικοί".

Δεν νομίζεις πως είναι καιρός να φύγουν και να έρθουν άλλοι με διαφορετική νοοτροπία;

Δεν νομίζεις πως πρέπει να σταματήσει το κλέψιμο να είναι ο τρόπος ζωής μας; Να το βλέπουμε δίπλα μας και να κάνουμε τα στραβά μάτια;

WAntilles
18-08-08, 18:54
Κάτσε, WAn, θα διαφωνήσω κι εγώ μαζί σου για τους χαρακτηρισμούς σου προς το άτομο, εκτός κι εάν έχει ιστορικό η κοπέλα σε τέτοιου είδους δηλώσεις κι εκφράσεις.

Επειδή δε γνωρίζω εάν έχει τέτοιο ιστορικό υποθέτω (default option) ότι δεν έχει, οπότε θεωρώ άδικο να χαρακτηρίζουμε κάποιον "γκεμπελίσκο", "νεοναζί" και "φασίστα" για μια μ@λ@κι@ που είπε πάνω στον ενθουσιασμό του.
Κι αυτό, ανεξάρτητα από το τί είδους ήταν η μ@λ@κι@ (π.χ. dna-κή, δεξιοπολιτική, αριστεροπολιτική, κλπ).

Μα σαφώς κι έχει τέτοιο ιστορικό.

Στο post μου που κάνεις quote, αναφέρω το σχετικό ιστορικό.

........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 3 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για να λες κατι τετοιο σημαινει οτι δεν σε ενδιαφερει αν η χωρα μας παει καλά στους Αγωνες.
Ενδεχομενως να μη σε ενδιαφερουν καν οι Αγωνες.

Το πως θα "πάει η χώρα στους αγώνες" δεν με ενδιέφερε ποτέ, πολύ απλά διότι δεν πηγαίνουν χώρες στους αγώνες αλλά αθλητές/ήτριες.

Βέβαια αυτό για να το κατανοεί κάποιος απαιτεί κάποιο άλφα επίπεδο σκέψης και ωριμότητας.


Αλλα κι εγω με την ιδιο τροπο θα μπορουσα να πω
"κι ειχα μια σκασιλα αν ειπε κατι τετοιο η Χαλκια ή αν ειναι φασιστακι/νεοναζι".

Όταν κάποιος/α προβαίνει σε τέτοιες αχαρακτήριστες δηλώσεις δήθεν εκπροσωπώντας όλους τους πολίτες αυτής της χώρας, τότε ναι, με ενδιαφέρει τα μέγιστα το τί λέει ή δεν λέει.

YiannisM
18-08-08, 19:07
Μα σαφώς κι έχει τέτοιο ιστορικό.

Στο post μου που κάνεις quote, αναφέρω το σχετικό ιστορικό.
Εκεί αναφέρεις μόνο αυτό που είχε πει όταν πήρε το μετάλιο στην Αθήνα (το οποίο το θυμάμαι κι εγώ).
Έχει πει κι άλλα τέτοια;

WAntilles
18-08-08, 20:12
Εκεί αναφέρεις μόνο αυτό που είχε πει όταν πήρε το μετάλιο στην Αθήνα (το οποίο το θυμάμαι κι εγώ).
Έχει πει κι άλλα τέτοια;

Γιατί δηλαδή πρέπει να πει τέτοια πάνω από μία φορά για να τα καταδικάσω;

Δηλαδή όποιος παίρνει ολυμπιακό μετάλλιο, δικαιολογείται για μία έστω φορά να έχει το ακαταλόγιστο στο τί λέει και στο τί πράττει;

Συνέλθετε.

lewton
18-08-08, 20:16
Το χρυσο χρεωνεται σε ολη τη χωρα φιλε μου.
Εσυ εκτιμας μόνο οτι αφορα τον προσωπικο σου κερδος?To χρυσό όντως το καταχρεώνεται η χώρα, αλλά με την κυριολεκτική έννοια (πρόσληψη στο στρατό, άδειες για πρακτορεία κλπ) και όχι αυτή που νομίζεις.
Κατά τα άλλα, εγώ δε ζήτησα από κανένα να ντοπαριστεί για να κερδίσει μετάλλιο. Δική τους η δόξα αν κερδίσουν, δική τους και η ξεφτίλα αν πιαστούν, άρα δική τους και η απόφαση.
Ο κάθε αθλητής στο στίβο κατεβαίνει για τον εαυτό του.
Όταν όμως λένε ανοησίες και μάλιστα όντως νηφάλιοι, τότε τις χρεώνονται.




Γιατι κριμα? σε εσενα θα εδινε την επιτυχια του αν πηγαινε καλα στο τελικο? ;)

:whistle:Καμία σχέση.
Είμαι φίλαθλος και έχω ανάμεσα στους αθλητές τις συμπάθειές μου, που φυσικά χαίρομαι να κερδίζουν.
Μια συμπάθειά μου είναι ο Ιακωβάκης και για αυτό στεναχωρήθηκα λίγο που έχασε. Μια άλλη συμπάθειά μου είναι η Λεμπέντεβα, και επίσης στεναχωρήθηκα που έχασε από την άλλη την αλεξιπτωτίστρια από το Καμερούν.
Εσύ αντίθετα δείχνεις ότι το στίβο τον έχεις γραμμένο σαν άθλημα, και απλά κοιτάς να μετράς τα μετάλλια για να χαίρεσαι ότι την έχεις μεγαλύτερη (τη συγκομιδή) από άλλες χώρες.

vasper
18-08-08, 20:29
Πρώτη φορά βλέπω πάντως άνθρωπο να χαίρεται που βρέθηκε ντοπέ αθλητής γιατί διαφωνεί μαζί του σε ιδεολογικά θέματα... λόγω απλών (και φυσικών) δηλώσεων σε στιγμές ενθουσιασμού!!! Σύνελθε Wan... Το θέμα είναι η κατάχρηση ουσιών για το χρήμα και την δόξα και η καταπάτηση του αθλητικού ιδεώδους, όχι οι απόψεις σου για το... DNA του Έλληνα!!! Σαν Ελληνίδα πήγε στους Ολυμπιακούς, όχι ως άσχετη μονάδα. Την χώρα μας εκπροσωπεί και πρέπει να σε θλίβει το θέμα και όχι να σε χαροποιεί και να τρίβεις τα χέρια σου σαν τον... Εφιάλτη.

jefferson
18-08-08, 20:44
Δηλαδη εσυ λες οτι ηδη απο τα 16 του (τωρα ειναι 23) του εδιναν τα καλυτερα αναβολικα και για αυτο ειχε σε 3 διαφορετικα αγωνισματα τα παγκοσμια ρεκορ..


Οι αλλοι συναθλητες του πρεπει να ειναι πολυ χαζοι που 7 χρονια τωρα δεν εχουν καταφερει να παρουν τα ιδια αναβολικα που παιρνει ο Φελπς..


Ας σοβαρευτουμε λιγο! 7 χρονια δεν μπορεσαν να παρουν οι αλλοι τα ιδια αναβολικα, αλλα τα παιρνει μονο ο Φελπς..
Και τι μοναχοφαης,δεν δινει ουτε στους συναθλητες του απο την ιδια χωρα, μα ουτε στους στιβιστες τους Αμερικανους τα αναβολικα του, αφου συμφωνα με εσενα εγγυωνται χρυσα μεταλλια αυτα τα αναβολικα(που φυσικα μονο ο Φελπς παιρνει αυτα τα καλυτερα και τα παιρνει 7 χρονια τωρα μυστικα απο ολους)


αν δίνανε σε όλους τότε θα είχανε προφανέστατο πρόβλημα αφενός θα ήτανε πολύ χοντρό και θα τους παίρνανε χαμπάρι
αφετέρου θα γινότανε μεγάλο μπάχαλο με τις χορηγίες και τις διαφημίσεις
έπρεπε να προβάλουν μόνο έναν
Έναν Magic Jordan που σε ηλικία 33+ χοροπηδούσε σαν δεκαεξάχρονο
Έναν Sakil o'Neil που με βάρος 160 Κιλά και 2,16 ύψους έτρεχε σαν έφηβος


Έναν σε κάθε άθλημα που θα κάνει τον βασιλιά για να βγαίνουν τα διαφημιστικά σποτ
αν κάνεις όλους της ομάδας κολύμβησης δεν θα έχει τόση αξία
Ο Felps φοράει το τάδε μαγιό
Ο Felps φοράει τα τάδε παπούτσια
Ο Felps τρώει στην τάδε αλυσίδα εστιατορίων
Αν γινότανε σε πολλούς δεν θα μπορούσε ο καταναλωτής να εστιαστεί



Ολος ο κοσμος μπορει να ειδε οτι ο Σερβος ακουμπησε πρωτος με τα ακροδακτυλα τον τοιχο..Δεν αρκει αυτο.
Με μεγαλυτερη δυναμη και κυριως με ολη την παλαμη σταματας το χρονομετρο,ακριβως οπως εκανε ο Phelps.
Ο Σερβος εκανε ψιλολαθος..

εδώ μιλάμε για μια ολοκληρη χεριά δεν μπορει με κανεναν τροπο να εκανε λαθος

και το Βιντεο με την Ληψη απο το κατω μερος γιατι δεν το εδειξαν ποτε:hmm:

WAntilles
18-08-08, 20:56
Πρώτη φορά βλέπω πάντως άνθρωπο να χαίρεται που βρέθηκε ντοπέ αθλητής γιατί διαφωνεί μαζί του σε ιδεολογικά θέματα... λόγω απλών (και φυσικών) δηλώσεων σε στιγμές ενθουσιασμού!!! Σύνελθε Wan... Το θέμα είναι η κατάχρηση ουσιών για το χρήμα και την δόξα και η καταπάτηση του αθλητικού ιδεώδους, όχι οι απόψεις σου για το... DNA του Έλληνα!!! Σαν Ελληνίδα πήγε στους Ολυμπιακούς, όχι ως άσχετη μονάδα. Την χώρα μας εκπροσωπεί και πρέπει να σε θλίβει το θέμα και όχι να σε χαροποιεί και να τρίβεις τα χέρια σου σαν τον... Εφιάλτη.

Ανέκαθεν ντρεπόμουν, ντρέπομαι, και θα ντρέπομαι να με εκπροσωπούν τέτοια φασιστοειδή χεριχεράκια.

George978
18-08-08, 21:00
Πρώτη φορά βλέπω πάντως άνθρωπο να χαίρεται που βρέθηκε ντοπέ αθλητής γιατί διαφωνεί μαζί του σε ιδεολογικά θέματα... λόγω απλών (και φυσικών) δηλώσεων σε στιγμές ενθουσιασμού!!! Σύνελθε Wan... Το θέμα είναι η κατάχρηση ουσιών για το χρήμα και την δόξα και η καταπάτηση του αθλητικού ιδεώδους, όχι οι απόψεις σου για το... DNA του Έλληνα!!! Σαν Ελληνίδα πήγε στους Ολυμπιακούς, όχι ως άσχετη μονάδα. Την χώρα μας εκπροσωπεί και πρέπει να σε θλίβει το θέμα και όχι να σε χαροποιεί και να τρίβεις τα χέρια σου σαν τον... Εφιάλτη.


προδοτες ειναι αυτοι που μας δουλευαν ψιλο γαζι επι χρονια και μας προδωσαν σαν εθνος στο υψιστο αθλητικο γεγονος που ειναι και τιμη μας , δλδ διπλη η ντροπη και το αισχος αηδια σιχαμα...

supermario
18-08-08, 21:03
προδοτες ειναι αυτοι που μας δουλευαν ψιλο γαζι επι χρονια και μας προδωσαν σαν εθνος στο υψιστο αθλητικο γεγονος που ειναι και τιμη μας , δλδ διπλη η ντροπη και το αισχος αηδια σιχαμα...

Συγγνωμη, αλλα πιστευες πραγματικα οτι τρεχουν, κανουν αλματα, κτλ και παιρνουν χρυσα μεταλλια, χωρις ντοπα;;;;

haHa
18-08-08, 21:06
εδώ μιλάμε για μια ολοκληρη χεριά δεν μπορει με κανεναν τροπο να εκανε λαθος

και το Βιντεο με την Ληψη απο το κατω μερος γιατι δεν το εδειξαν ποτε:hmm:
Οποιος εχει κολυμπησει και δει το replay απο πανω φαινεται ξεκαθαρα οτι ηταν μαλακια του Σερβου και εχασε το πλεονεκτημα που ειχε.
Ετσι τερματισαν ψιλομαζι.Με το ματι δεν μπορουμε ευκολα να δουμε το 1 εκατοστο διαφορα..


Αν ο Σερβος τερματιζει οπως ο Phelps, τοτε θα ειχε νικησει..
Εκανε ομως λαθος τερματισμο και ετσι ο Phelps τον εφτασε.




Επαναλαβανω πως δεν τερματιζεις με τα ακροδακτυλα,οπως ο Σερβος αλλα με ολη την παλαμη..

Οποτε οταν βλεπετε οτι ο Σερβος εχει ακουμπησει τα ακροδακτυλα στον τοιχο,δεν σημαινει οτι ειχε τερματισει...

George978
18-08-08, 21:14
ξερεις τι ειναι η ντοπα?

jefferson
18-08-08, 21:36
εδώ μιλάμε για ολόκληρη χεριά όσο και να ήταν ερασιτεχνική προσέγγιση δεν μπορεί να καλύψει ολόκληρη χεριά αυτό λέει η λογική


παρεπιπτοντως

αν αναζητησεις στο Youtube το "phelps kavic" σου βγαζει αυτό "Phelps Cavic final wall touch (HD)"

αν πατήσεις τον σύνδεσμο (http://www.youtube.com/results?search_query=phelps+kavic&search_type=&aq=f&session=B9ruJaIUHFmfNUVSjKQqCvPActqzK0zn4EsGipFGrYuuWdd_U8rTdM-AUFFLtJLKCX725SBp3LJN_P4W4DwvYiArFwEsQm436OE1kfK2g8VmlZKqzeq6ni-59I7IlJtWprCGLytw48JP-rwcj1Ienv97pFfulr2keFlPmzty7nqlf4vsZYpA8clTqfyEObdnOfWPvuaqbF5aVer0UdsRcnV-t-FngNsc2g_2VDKTP9mxf_lb5inQdNDfXb7HIOND_u1v6Sa331wkZQ6ZYuYj1ph1OqgNM9RYGG7Y-1P0C1X0MaSmPoBb-2kgvo3RISr0pUX-8qxlXSbBovjwVSDicA==) σου βγαζει ""This video is no longer available due to a copyright claim by a third party.""




ενω για τον πιο πανω συνδεσμο (http://www.youtube.com/watch?v=z-8BCP65L3U)
είναι ενταξει δεν εχει "copyright claim by a third party" πάλι από τους ολυμπιακούς αγώνες

και τελικά βρέθηκε εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=aCmQd-FLbvw&feature=related)
ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσμα τα του

nnn
18-08-08, 21:43
Είδα στην τηλεόραση τον τερματισμό από την κάμερα μέσα στην πισίνα, φαίνεται καθαρά ο παφλασμός που κάνει το χέρι του Phelps χτυπώντας το χρονόμετρο, ο Σέρβος απλά το ακούμπησε.

vosk
18-08-08, 21:52
Ρε παιδια σοβαρα πιστευετε οτι κανουν πρωταθλητισμο χωρις ισχυρη φαρμακευτικη αγωγη;
Απλα παιρνουν ουσιες, οι οποιες ειτε δεν εχουν βρεθει αντιδραστηρια ειτε δεν εχουν μελετηθει ακομα απο τις επιτροπες... Σιγα σιγα τις ανακαλυπτουν μια προς μια και τις βαζουν στην μαυρη λιστα, ενω οι αθλητες αλλαζουν σε νεες μη ανιχνευσιμες...
Ειναι δυνατον να σπανε τα ρεκορ καθε 4 χρονια ; Δηλαδη τι, με το περασμα του χρονου τα ορια του ανθρωπινου οργανισμου αυξανονται;
Απλως οι ουσιες βελτιωνονται, εχουν λιγοτερες (πιθανον) παρανεργειες και δεν ειναι στην μαυρη λιστα...

TYRONAGA
18-08-08, 21:52
Διαβάζοντας ολα τα παραπάνω κάνω τις εξής σκέψεις:
1)Φέλπς=ενας υπερκινητικός, ελαφρά "τροποποιημένος" άνθρωπος (μεγαλύτερη καρδιά,μεγάλα χέρια και πατουσες κ.λ.π.) :Έκανε τους άλλους να φαίνονται σαν να αγωνίζονται στην Παραολυμπιάδα!!.
Μιλάμε για έναν υπερφυσικό άνθρωπο;;;;….μήπως όμως δεν αποτελεί ίδια εξαίρεση με αυτές που επιβάλλουν τους άνδρες να αγωνίζονται διαφορετικά από τις γυναίκες;; και γι`αυτό τον λόγο,δεν γίνονται ξεχωριστά οι Ολυμπιακοί των ατόμων με ειδικές ανάγκες;
2) Αν δεν είναι ετσι τα πράγματα τοτε ΄μήπως ο τυπος εχει γινει ένα τέρας από την ντόπα;;;

Μια λύση υπάρχει:
Να νομιμοποιηθεί η ντόπα…
Να είναι γνωστές ολες οι παρενέργειες που έχουν τα κάθε φάρμακα-χημικά.
Κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να δηλώνει τι χάπια εχει πάρει….και το κυριότερο κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να υπογράφει ότι τα παίρνει εν γνώσει των συνεπειών που θα έχουν στην υγεία του…

Για να δούμε όμως τότε; Πόσοι θα δεχόντουσαν ;;;
Γιατι τωρα νομίζω ότι οσοι αθλητές γνωρίζουν ότι κάτι τους δίνει το τημ που τους παρακολουθεί,ισως δεν ξέρουν σίγουρα τι κακό μπορεί να τους κάνουν αυτά τα φάρμακα-χημικά.

haHa
18-08-08, 21:53
εδώ μιλάμε για ολόκληρη χεριά όσο και να ήταν ερασιτεχνική προσέγγιση δεν μπορεί να καλύψει ολόκληρη χεριά αυτό λέει η λογική


παρεπιπτοντως

αν αναζητησεις στο Youtube το "phelps kavic" σου βγαζει αυτό "Phelps Cavic final wall touch (HD)"

αν πατήσεις τον σύνδεσμο (http://www.youtube.com/results?search_query=phelps+kavic&search_type=&aq=f&session=B9ruJaIUHFmfNUVSjKQqCvPActqzK0zn4EsGipFGrYuuWdd_U8rTdM-AUFFLtJLKCX725SBp3LJN_P4W4DwvYiArFwEsQm436OE1kfK2g8VmlZKqzeq6ni-59I7IlJtWprCGLytw48JP-rwcj1Ienv97pFfulr2keFlPmzty7nqlf4vsZYpA8clTqfyEObdnOfWPvuaqbF5aVer0UdsRcnV-t-FngNsc2g_2VDKTP9mxf_lb5inQdNDfXb7HIOND_u1v6Sa331wkZQ6ZYuYj1ph1OqgNM9RYGG7Y-1P0C1X0MaSmPoBb-2kgvo3RISr0pUX-8qxlXSbBovjwVSDicA==) σου βγαζει ""This video is no longer available due to a copyright claim by a third party.""




ενω για τον πιο πανω συνδεσμο (http://www.youtube.com/watch?v=z-8BCP65L3U)
είναι ενταξει δεν εχει "copyright claim by a third party" πάλι από τους ολυμπιακούς αγώνες

και τελικά βρέθηκε εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=aCmQd-FLbvw&feature=related)
ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσμα τα του

Φιλε μου λιγα πραγματα θα βρεις στο youtube απο ολυμπιακους αγωνες του Πεκινο γιατι τα δικαιωματα τα εχουν τα καναλια και κυνηγανε οτι αναβαζουν στο youtube..


Για παραδειγμα και τα 100μ στον στιβο δεν τα βρισκεις ευκολα..
http://www.youtube.com/watch?v=vusuGS9vsDk&feature=related
Ακριβως λογω των δικαιωματων..

TYRONAGA
18-08-08, 21:54
Ολοι αυτοί που ασχολούνται με τον διεθνή αθλητισμό, νοιάζονται για το θέαμα και τα οικονομικά οφέλη που απορρέουν από αυτό. (μέσα από σπόνσορες, εισιτήρια, τηλεοπτικά δικαιώματα κ.λ.π.).
Προκειμένου να μην πέσει το ενδιαφέρον θα κάνουν τα πάντα ….Θα κάνουν τα στραβά μάτια έτσι ώστε μια μικρή χώρα των 10 εκατομμυρίων (που όμως εθιμοτυπικά έχει το προνόμιο ισόβια να παρελαύνει πρώτη, και να ακούγεται ο ελληνικός ολυμπιακός ύμνος), να ΄μπορέσει και να πάρει μερικά μετάλλια έτσι ώστε να μην αποτύχουν οι Ολυμπιακοί στην Αθήνα…Και θα μου πεις γιατί μας τους έδωσαν;; Για να επανέλθουν λένε τάχα στο προσκήνιο και σε ενδιαφέρον.. Γιατί τους πήραμε;; Ε! κάτι μας έμεινε βρε αδερφέ και εμάς;; Λιγο είναι ένα μετρό, ένα τραμ, και ένα νέο αεροδρόμιο;; άντε και κανένας δρόμος;..μην ξεχνάμε τα destinators στα taxi ετσι; http://www.e-pcmag.gr/forum/style_emoticons/emoticons/smile.gif

Επίσης για να υπάρχει ενδιαφέρον, θα πρέπει κάθε φορά να υπάρχει ένα αστέρι όπως ο Καρλ Λιουις, Ο Μπουμκα κ.λ.π. αλλά και κάποιος διάττων αστέρας όπως Ο Κεντέρης, η Χαλκιά .Αν ο κάθε διάττων αστέρας όμως δεν πάει με τα νερά τους, δηλαδή να συμμετέχει σαν την μαϊμού του γύφτου στα διάφορα πανηγυράκια =λέγε με Grand prix ,τοτε τον τελειώνουν …game is over για αυτούς…
Πραγματικά, υπήρξε έντονη συζήτηση για το γεγονός ότι η Ελληνική Κυβέρνηση έδινε πολλά σε αυτούς τους αθλητές (χρήματα και βαθμούς σε στρατό ή σώματα ασφαλείας δηλαδή ισόβια εξασφάλιση) και έτσι χάλαγε την σούπα των ιθυνόντων ….Ο Κεντέρης, η Θάνου, η Χαλκιά ,…δεν πήγαν μετά τα μετάλλια σε grand prix …(αντε σε κάποιο παγκόσμιο και ευρωπαϊκό, γιατί και εκεί έπεφτε χρήμα ανά μετάλλιο)…
Ετσι λοιπόν τους φάγανε….τους τελείωσαν ….Άντε τώρα εσύ να αποδείξεις…
Τι να αποδείξεις;; Ότι δεν έκανες χρήση; Η ότι δεν έκανες κάτι διαφορετικό από την προηγούμενη φορά που σε άφησαν, ή κάτι διαφορετικό από ότι κάνουν ένα σωρό άλλοι ξένοι συναθλητές σου;;;;
Αυτοί ειναι στα πάνω,αυτοί εχουν το μαχαίρι και το καρπούζι... http://www.e-pcmag.gr/forum/style_emoticons/emoticons/wink.gif

Πάντως σε άλλο σχετικό topic λέω:
<<Να νομιμοποιηθεί η ντόπα…
Να είναι γνωστές ολες οι παρενέργειες που έχουν τα κάθε φάρμακα-χημικά.
Κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να δηλώνει τι χάπια εχει πάρει….και το κυριότερο κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να υπογράφει ότι τα παίρνει εν γνώσει των συνεπειών που θα έχουν στην υγεία του…

Για να δούμε όμως; Πόσοι θα δεχόντουσαν ;;;Γιατι τωρα νομίζω ότι οσοι αθλητές γνωρίζουν ότι κάτι τους δίνει το τημ που τους παρακολουθεί, δεν ξέρουν σίγουρα τι κακό μπορεί να τους κάνουν αυτά τα φάρμακα-χημικά. >>

neeklia
18-08-08, 21:56
Οι αθλητές προσποιούνται τους καθαρούς και εμείς προσποιούμαστε τους έκπληκτους.

Η καλύτερη ατάκα όλου του thread!!:oneup: Σε μιά φράση "καθάρισες" το θέμα...

haHa
18-08-08, 21:57
2) Αν δεν είναι ετσι τα πράγματα τοτε ΄μήπως ο τυπος εχει γινει ένα τέρας από την ντόπα;;;


Επαναλαμβανω πως ηδη απο τα 16 του ειχε σε 3 αγωνισματα τα παγκοσμια ρεκορ...

Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καθαρος, αλλα μην λεμε οτι αυτος σιγουρα παιρνει και οι αλλοι δεν παιρνουν ή οτι η ντοπα τον εχει κανει υπερανθρωπο και του μεγαλωσε ποδια και χερια κλπ..

jefferson
18-08-08, 22:02
Διαβάζοντας ολα τα παραπάνω κάνω τις εξής σκέψεις:
1)Φέλπς=ενας υπερκινητικός, ελαφρά "τροποποιημένος" άνθρωπος (μεγαλύτερη καρδιά,μεγάλα χέρια και πατουσες κ.λ.π.) :Έκανε τους άλλους να φαίνονται σαν να αγωνίζονται στην Παραολυμπιάδα!!.
Μιλάμε για έναν υπερφυσικό άνθρωπο;;;;….μήπως όμως δεν αποτελεί ίδια εξαίρεση με αυτές που επιβάλλουν τους άνδρες να αγωνίζονται διαφορετικά από τις γυναίκες;; και γι`αυτό τον λόγο,δεν γίνονται ξεχωριστά οι Ολυμπιακοί των ατόμων με ειδικές ανάγκες;
2) Αν δεν είναι ετσι τα πράγματα τοτε ΄μήπως ο τυπος εχει γινει ένα τέρας από την ντόπα;;;

Μια λύση υπάρχει:
Να νομιμοποιηθεί η ντόπα…
Να είναι γνωστές ολες οι παρενέργειες που έχουν τα κάθε φάρμακα-χημικά.
Κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να δηλώνει τι χάπια εχει πάρει….και το κυριότερο κάθε αθλητής να είναι υποχρεωμένος να υπογράφει ότι τα παίρνει εν γνώσει των συνεπειών που θα έχουν στην υγεία του…

Για να δούμε όμως τότε; Πόσοι θα δεχόντουσαν ;;;
Γιατι τωρα νομίζω ότι οσοι αθλητές γνωρίζουν ότι κάτι τους δίνει το τημ που τους παρακολουθεί,ισως δεν ξέρουν σίγουρα τι κακό μπορεί να τους κάνουν αυτά τα φάρμακα-χημικά.


:oneup:


να σταθώ εδώ " μεγαλύτερη καρδιά,μεγάλα χέρια και πατουσες κ.λ.π "
το γνωστό παραμύθι του μάρκετινγκ το παιδι που είχε καποια προβληματα και στραφήκε στην κολύμβηση
ο Mat Biondi που αγαπούσε τα δελφίνια και κολυμπούσε μαζι τους
τα ακούμε εδώ και δεκαετίες

κατά τα άλλα συμφωνώ μαζι σου ολα ελεύθερα με δικια τους ευθυνη για την υγεια τους Turbo Nitro Κλπ:clap:


Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καθαρος, αλλα μην λεμε οτι αυτος σιγουρα παιρνει και οι αλλοι δεν παιρνουν ή οτι ο ντοπα τον εχει κανει υπερανθρωπο και του μεγαλωσε ποδια και χερια κλπ..


μα δεν λέμε ότι οι υπόλοιποι δεν παίρνουν αλλά ότι αυτός παίρνει τα καλύτερα λέμε

και στην τελική αν είναι τόσο καθαρός γιατί δέχεται μονό έλεγχο από την αμερικανική ΕΣΚΑΝ και όχι από την Wada

haHa
18-08-08, 22:11
εδώ μιλάμε για ολόκληρη χεριά όσο και να ήταν ερασιτεχνική προσέγγιση δεν μπορεί να καλύψει ολόκληρη χεριά αυτό λέει η λογική


παρεπιπτοντως

αν αναζητησεις στο Youtube το "phelps kavic" σου βγαζει αυτό "Phelps Cavic final wall touch (HD)"

αν πατήσεις τον σύνδεσμο (http://www.youtube.com/results?search_query=phelps+kavic&search_type=&aq=f&session=B9ruJaIUHFmfNUVSjKQqCvPActqzK0zn4EsGipFGrYuuWdd_U8rTdM-AUFFLtJLKCX725SBp3LJN_P4W4DwvYiArFwEsQm436OE1kfK2g8VmlZKqzeq6ni-59I7IlJtWprCGLytw48JP-rwcj1Ienv97pFfulr2keFlPmzty7nqlf4vsZYpA8clTqfyEObdnOfWPvuaqbF5aVer0UdsRcnV-t-FngNsc2g_2VDKTP9mxf_lb5inQdNDfXb7HIOND_u1v6Sa331wkZQ6ZYuYj1ph1OqgNM9RYGG7Y-1P0C1X0MaSmPoBb-2kgvo3RISr0pUX-8qxlXSbBovjwVSDicA==) σου βγαζει ""This video is no longer available due to a copyright claim by a third party.""




ενω για τον πιο πανω συνδεσμο (http://www.youtube.com/watch?v=z-8BCP65L3U)
είναι ενταξει δεν εχει "copyright claim by a third party" πάλι από τους ολυμπιακούς αγώνες


και τελικά βρέθηκε εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=aCmQd-FLbvw&feature=related)
ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσμα τα του


Tελος απο το λινκ που ο ιδιος εδωσες, σου παραθετω μερικα screenshot:

42445

42446

42447


Ο Σερβος ακομα δεν εχει τερματισει, απλα εχει ακουμπησει με τα δακτυλα τον τοιχο, την ιδια στιγμη που ο Phelps εχει ακουμπησει με δυναμη και ολη την παλαμη το χρονομετρο..



42448


Και καπου εδω:

42449

τερματιζει τελικως και ο Σερβος..


Αν εσυ , ακομα και μετα απο αυτα τα screenshots επιμενεις οτι τερματισε πρωτο ο Σερβος και οτι δεν εκανε ερασιτεχνικο τερματισμο (λογω του λαθους του καταφερεκαι εχασε την πρωτια),
τοτε δεν νομιζω οτι εχουμε και πολλα αλλα να πουμε!

haHa
18-08-08, 22:19
μα δεν λέμε ότι οι υπόλοιποι δεν παίρνουν αλλά ότι αυτός παίρνει τα καλύτερα λέμε


7 χρονια τωρα??

Και οι καημενοι υπολοιποι τιποτα??


Το ενδεχομενο ολοι οι κορυφαιοι να παιρνουν την ιδια ντοπα (οπως πχ Κεντερης , Θανου, Jones , Montgomery απο Balco) και απλα να επικρατει αυτος με το περισσοτερο ταλεντο-θελεηση-προπονηση το αποκλειουμε??



Υ.Γ.: Οι κορυφαιοι παιδια παιρνουν πανω-κατω την ιδια ντοπα..




Δηλαδη εσυ λες οτι ηδη απο τα 16 του (τωρα ειναι 23) του εδιναν τα καλυτερα αναβολικα και για αυτο ειχε σε 3 διαφορετικα αγωνισματα τα παγκοσμια ρεκορ..


Οι αλλοι συναθλητες του πρεπει να ειναι πολυ χαζοι που 7 χρονια τωρα δεν εχουν καταφερει να παρουν τα ιδια αναβολικα που παιρνει ο Φελπς..


Ας σοβαρευτουμε λιγο! 7 χρονια δεν μπορεσαν να παρουν οι αλλοι τα ιδια αναβολικα, αλλα τα παιρνει μονο ο Φελπς..
Και τι μοναχοφαης,δεν δινει ουτε στους συναθλητες του απο την ιδια χωρα, μα ουτε στους στιβιστες τους Αμερικανους τα αναβολικα του, αφου συμφωνα με εσενα εγγυωνται χρυσα μεταλλια αυτα τα αναβολικα(που φυσικα μονο ο Φελπς παιρνει αυτα τα καλυτερα και τα παιρνει 7 χρονια τωρα μυστικα απο ολους)..





και στην τελική αν είναι τόσο καθαρός γιατί δέχεται μονό έλεγχο από την αμερικανική ΕΣΚΑΝ και όχι από την Wada

Δηλαδη λες οτι δεν του εκανε η wada??
Αν του ζητησει η wada ειναι υποχρεωμενος να δωσει..Διαφορετικα αντιμετωπιζει ποινες!


Και φυσικα τωρα στους ολυμπιακους εδωσε δειγμα οχι στην αμερικανική ΕΣΚΑΝ , αλλα στον αρμοδιο ελεγχο.

konenas
18-08-08, 22:34
Χάνεις - πληρώνεις.
Κερδίζεις τα παίρνεις όλα δικά σου και φεύγεις.
Η νοοτροπία αυτή πρέπει να αλλάξει.

Για τον Φέλπς - Πειράματα για υπεράνθρωπους έκανε ο Χίλτερ. Λέτε να σταμάτησαν;
Άντε και στα 10 μετάλλια το 2012.

haHa
18-08-08, 22:40
Μερικοι συνεχιζουν στο χαβα τους..



Και επειδη τα 8 χρυσα μεταλλια πραγματι ακουγονται πολλα ,αν τα μελετησετε λιγο περισσοτερο ειναι καπως λογικο:
τα 3 ηταν σε σκυταλοδρομιες.
Οποτε μενουν 5 χρυσα. Το ενα χρυσο(100m fly) το πηρε(με μολις 1 εκατοστο διαφορα!!) γιατι ο Κροατης τερματισε σαν ερασιτεχνης και οχι με δυναμη.
Τα υπολοιπα 4 χρυσα ειναι καπως λογικα ,αν σκεφτειται οτι στα 3 απο αυτα τα 4 αγωνισματα ειχε ηδη απο τα 16-17 του χρονια τα παγκοσμια ρεκορ.

Αν στα 16 σου, χωρις να εχεις τελειοποιησει την προπονηση σου, χωρις να εχεις βαλει πολλα χιλιομετρα κλπ, εχεις παγκοσμια ρεκορ σε 3 αγωνισματα, δεν ειναι λογικα να θελεις σε μερικα χρονια να χτυπας 3+ χρυσα (στην προκειμενη περιπτωση 5 χρυσα) σε ατομικα αγωνισματα ολυμπιακων αγωνων??
Ερχονται και οι σκυταλοδρομιες και παιρνεις και αλλα 3, για συνολο 8...


Αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο το 2001 που ειχε τα παγκοσμια ρεκορ σε 3 αγωνισματα, ολη η κολυμβηση μιλαγε για αυτον και το τι θα κανει..Ηταν σχεδον προδιαγεγραμμενο..
Αλλωστε 6 χρυσα χτηπησε και στην Αθηνα.

The_StarGazer
18-08-08, 22:55
Δηλαδη λες οτι δεν του εκανε η wada??
Αν του ζητησει η wada ειναι υποχρεωμενος να δωσει..Διαφορετικα αντιμετωπιζει ποινες!


Και φυσικα τωρα στους ολυμπιακους εδωσε δειγμα οχι στην αμερικανική ΕΣΚΑΝ , αλλα στον αρμοδιο ελεγχο.

Ασε ασε. Τα ξερουμε τα Αμερικανακια. Οσο εκαναν σε εσενα και εμενα αντι-ντοπινγκ κοντρολ αλλο τοσο εκαναν και σε αυτους.

Ασε. Που το 2004 μου πηγαν και μου κλειστικαν μονοι μακρυα απο το Ολυμπιακο χωριο και δεν επετρεπαν σε κανεναν να τους ελεγξει.

LOL και παλι LOL για τα 8 χρυσα του.

Που ακουστηκε ρε παιδια 4 δευτερολεπτα κατω το Παγκοσμιο ρεκορ ?? Και πριν απο 2 μηνες λεει το ειχαν κατεβασει αλλα 2".

6" κατω σε 2 μηνες. Και ειναι και καθαροι ?? LOL και παλι LOL :rofl: :rofl: :rofl:



Υ.Γ. Χρυσο στη χημεια δινουνε ??

konenas
18-08-08, 22:57
Ρε χαχα τι είσαι, "φίλος" σου είναι ο Φελπς;
Τόσο κολλημένος;

Σωστό το "Χρυσό στη χημεία."

Μα όλα αυτά τι είναι;

haHa
18-08-08, 22:58
Που ακουστηκε ρε παιδια 4 δευτερολεπτα κατω το Παγκοσμιο ρεκορ ?? Και πριν απο 2 μηνες λεει το ειχαν κατεβασει αλλα 2".

6" κατω σε 2 μηνες. Και ειναι και καθαροι ?? LOL και παλι LOL :rofl: :rofl: :rofl:



Tοσο το εριξαν και οι Γαλλοι!!:p (παρα 8 εκατοστα!)

Aν σου λεει κατι αυτο... (Γενικοτερα τα ρεκορ στις σκυταλοδρομιες ειναι περιεργη φαση,γιατι ειναι να τυχει να βγουν πολλοι καλοι αθλητες μαζι στην ιδια ομαδα..)


Εντωμεταξυ, απο μ@λ@κι@ τους το εχασαν οι Γαλλοι. Αν ξαναγινει ο αγωνας ,μαλλον οι Γαλλοι θα νικαγαν.
Οπως και με τη μαλακια του Σερβου στα 100m fly.
Στο τσακ πηρε τα 2 αυτα χρυσα ο Phelps..Λιγο λιγοτερο τυχερος να ηταν και θα εφευγε παλι με 6 χρυσα(οπως και στην αθηνα), αντι για 8.


Γενικοτερα ο Phelps (βγαλτε εξω την σκυταλοδρομια) ειναι για 4 χρυσα:
200m fly, 200m και 400m μικτη, 200m ελευθερο.
Για τα 3 πρωτα ειχε τα παγκοσμια ρεκορα απο 16 χρονων,απο το 2001!

Τα 100m fly που πηρε με 1 εκατοστο διαφορα απο τον Σερβο,δεν τα εχει γενικοτερα, αλλωστε ειναι και το μονο αγωνισμα οπου δεν εχει και το παγκοσμιο ρεκορ..
Ο Σερβος ειναι οριακα πιο γρηγορος αυτην την στιγμη..

flamelab
18-08-08, 22:58
Ό,τι έχω σιχαθεί είναι να βλέπω αυτούς τους αλλαζόνες Αμερικανούς αθλητές στα σπριντ.

Φορανε το μαύρο το γυαλακι, παραφουσκωμένοι από την ... "Γυμναστική" και βγαίνουν πρώτοι-δεύτεροι με περπατημα, έτσι για πλακα.

konenas
18-08-08, 23:00
Τους αλαζόνες Αμερικάνους τους βλέπεις στο πρόσωπο του Μπους καθημερινά

jefferson
18-08-08, 23:02
Ας σοβαρευτουμε λιγο! 7 χρονια δεν μπορεσαν να παρουν οι αλλοι τα ιδια αναβολικα, αλλα τα παιρνει μονο ο Φελπς..
Και τι μοναχοφαης,δεν δινει ουτε στους συναθλητες του απο την ιδια χωρα, μα ουτε στους στιβιστες τους Αμερικανους τα αναβολικα του, αφου συμφωνα με εσενα εγγυωνται χρυσα μεταλλια αυτα τα αναβολικα(που φυσικα μονο ο Φελπς παιρνει αυτα τα καλυτερα και τα παιρνει 7 χρονια τωρα μυστικα απο ολους)..


Ας κανω λοιπον και εγω την απαντηση μου Copy Paste

Αν δίνανε σε όλους τότε θα είχανε προφανέστατο πρόβλημα αφενός θα ήτανε πολύ χοντρό και θα τους παίρνανε χαμπάρι
αφετέρου θα γινότανε μεγάλο μπάχαλο με τις χορηγίες και τις διαφημίσεις
έπρεπε να προβάλουν μόνο έναν
Έναν Magic Jordan που σε ηλικία 33+ χοροπηδούσε σαν δεκαεξάχρονο
Έναν Sakil o'Neil που με βάρος 160 Κιλά και 2,16 ύψους έτρεχε σαν έφηβος


Έναν σε κάθε άθλημα που θα κάνει τον βασιλιά για να βγαίνουν τα διαφημιστικά σποτ
αν κάνεις όλους της ομάδας κολύμβησης δεν θα έχει τόση αξία
Ο Felps φοράει το τάδε μαγιό
Ο Felps φοράει τα τάδε παπούτσια
Ο Felps τρώει στην τάδε αλυσίδα εστιατορίων
Αν γινότανε σε πολλούς δεν θα μπορούσε ο καταναλωτής να εστιαστεί



οσον αφορα τα screenshoots του τερματισμου το δευτερο τα λεει ολα

pitsinis7
18-08-08, 23:10
παντως φαινεται οτι ο φελπς πατησε πρωτος το κουμπι...

haHa
18-08-08, 23:15
Ρε χαχα τι είσαι, "φίλος" σου είναι ο Φελπς;
Τόσο κολλημένος;



Σου φαινομαι για κολλημενος και δεν σου φαινεται κολλημενοι αυτοι που λενε οτι υπηρξε ολοκληρη συνομωσια στα 100m fly και χαρισαν στον Φελπς το χρυσο ενω βγηκε δευτερος??

........Auto merged post: haHa πρόσθεσε 1 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........




οσον αφορα τα screenshoots του τερματισμου το δευτερο τα λεει ολα

Αν ειχες κολυμπησει σε αγωνες εστω και λιγο, θα ηξερες οτι ο Σερβος ακομα δεν εχει τερματισει!! (ενω φαινεται οτι ο Phelps εχει τερματισει)

NiKapa
18-08-08, 23:30
Αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι -μαλλον,ισως- μετα απο καποια χρονια θα βγουν παλι πολλα στην φορα για πολλους τωρινους χρυσους υπερανθρωπους...

konenas
18-08-08, 23:32
Δεν με νοιάζει ο Φέλπς ούτε ο Σέρβος.

Με πειράζει η ντόπα ( η συγκαλυμμένη κλεψιά, η π**στιά) στην ζωή μας γενικά. Έγινε τρόπος ζωής!
Προτιμώ τους πραγματικούς κλέφτες - από μια μεριά κάνουν αναδιανομή εισοδήματος.

haHa
18-08-08, 23:35
Αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι -μαλλον,ισως- μετα απο καποια χρονια θα βγουν παλι πολλα στην φορα για πολλους τωρινους χρυσους υπερανθρωπους...

Διολου απιθανο!!!

Εγω θα ηθελα να κρατανε το τωρινο τους δειγμα για αρκετα χρονια (αν αυτο ειναι εφικτο) και να ξανακανουν ελεγχο σε πχ 4-8 χρονια που θα εχουν βγει τα τεστ για τα αναβολικα που τωρα δεν πιανονται!

........Auto merged post: haHa πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ας κανω λοιπον και εγω την απαντηση μου Copy Paste

Αν δίνανε σε όλους τότε θα είχανε προφανέστατο πρόβλημα αφενός θα ήτανε πολύ χοντρό και θα τους παίρνανε χαμπάρι
αφετέρου θα γινότανε μεγάλο μπάχαλο με τις χορηγίες και τις διαφημίσεις
έπρεπε να προβάλουν μόνο έναν



Έναν σε κάθε άθλημα που θα κάνει τον βασιλιά για να βγαίνουν τα διαφημιστικά σποτ
αν κάνεις όλους της ομάδας κολύμβησης δεν θα έχει τόση αξία
Ο Felps φοράει το τάδε μαγιό
Ο Felps φοράει τα τάδε παπούτσια
Ο Felps τρώει στην τάδε αλυσίδα εστιατορίων
Αν γινότανε σε πολλούς δεν θα μπορούσε ο καταναλωτής να εστιαστεί


Ολα αυτα επαναλαμβανω απο τα 16 του ε??
Επαιρνε την καλυτερη ντοπα, που κανενας αλλος δεν την επαιρνε...Kαι 7 χρονια τωρα δεν εχουν καταφερει να την παρουν..
Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε σημερα!!


Μετα το αλησμονου μνημης μαθημα οτι ο Σερβος τερματισε πρωτος ακουμπωντας τα δακτυλα του!!! (τερματισμος και αυτος με τα δακτυλα..:rofl:)

konenas
18-08-08, 23:41
Χαχα, παρεξηγείσαι.

haHa
18-08-08, 23:57
Δεν με νοιάζει ο Φέλπς ούτε ο Σέρβος.

Με πειράζει η ντόπα ( η συγκαλυμμένη κλεψιά, η π**στιά) στην ζωή μας γενικά. Έγινε τρόπος ζωής!


Αρα σε πειραζουν ολοι οι αθλητες..
Μην αναφερεις μονο τον Φελπς!


Εκει ειναι η αρχικη μου ενσταση αλλωστε.
Οτι δεν μπορουμε να κατηγορουμε τον Φελπς για αναβολικα(που δεν εχει πιαστει αλλωστε) και να θεωρουμε οτι οι υπολοιποι ειναι καθαροι ή παιρνουν χειροτερη ντοπα (πχ ο Σερβος στα 100m fly και οι Γαλλοι που εκαναν επιδοση 4 sec κατω απο το παγκοσμιο, οπως και οι Αμερικανοι).

........Auto merged post: haHa πρόσθεσε 1 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Χαχα, παρεξηγείσαι.
Define..

........Auto merged post: haHa πρόσθεσε 8 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ό,τι έχω σιχαθεί είναι να βλέπω αυτούς τους αλλαζόνες Αμερικανούς αθλητές στα σπριντ.

Φορανε το μαύρο το γυαλακι, παραφουσκωμένοι από την ... "Γυμναστική" και βγαίνουν πρώτοι-δεύτεροι με περπατημα, έτσι για πλακα.

Θα κανω και παλι το δικηγορο του διαβολου:
και δεν σε ενοχλουν οι Γαλλοι που ειχαν βγει και ειχαν πει πριν τον αγωνα οτι θα πατησουν κατω τους Αμερικανους κλπ? (τελικα εχασαν για μολις 8 εκατοστα!)


(μεταξυ μας, οι κολυμβητες δεν ειναι παραφουσκωμενοι.. Αν ηταν δεν θα μπορουσαν να κολυμπησουν καθολου..Το παν ειναι η ευλιγισια!
Πχ απλα δες το μπρατσο του phelps! Ο iloxos εχει μεγαλυτερο μπρατσο!!:p
O Phelps βεβαια ειναι κυριως 200αρης , οποτε ειναι και λιγο πιο λεπτος απο τους 50αρηδες και τους 100αρηδες.. Οποτε εχει δικαιολογια που τον περναει σε μπρατσο ο iloxos! :rofl:)

The_StarGazer
19-08-08, 01:36
Αρα σε πειραζουν ολοι οι αθλητες..
Μην αναφερεις μονο τον Φελπς!


Εμενα haHa με πειραζουν ολοι. Γιατι ο Bolt με αυτο το 9.69 σου φαινεται να ειναι καθαρος ???

Ειπα σε προηγουμενο ποστ οτι μαλλον ειχε πιει κηροζινη. Μαλλον λαθος εκανα.
Κηροζινη και νεφτι στον κωλο χρειαζεται για να κανει κανεις τετοιο χρονο.

Εαν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει σε εφημεριδα μετα απο την Ολυμπιαδα του Συδνεϊ οτι , επιστημονες ελεγαν πως "Ο ανθρωπος δεν μπορει να τρεξει τα 100 μετρα κατω απο 9.52. Δεν ειναι φτιαγμενος να μπορει να το κανει." Για να δουμε στα χρονια που ερχονται.

aroutis
19-08-08, 01:55
Οσο καθαρός ειναι ο Phelps άλλο τόσο ειναι ο Bolt.

Συμφωνούμε Haha ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.