PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο ΟΤΕ σε Forthnet



ArisPao13
08-09-08, 21:28
Χαιρετω σας.Εχω συνδεση ΟΤΕ και θελω να ερθω στην Forthnet.Aξιζει? Η ταχυτητα μου ειναι στα 4.Το συμβολαιο μου εχει ληξει.Τι δυνατοτητες θα εχω? Θελω Forthnet 2play.

notios7
08-09-08, 21:39
περιοχη δεν γραφεις?θα παρεις καλυτερες γνωμες αν την αναφερεις.

ArisPao13
08-09-08, 21:45
Περιοχη Ελευσινας

hel
09-09-08, 07:40
Τι στοιχεία γραμμής έχεις τώρα;

Lagman
09-09-08, 09:55
φίλε μου αν ξοδέψεις λίγο χρόνο και διαβάσεις τι έχουν γράψει άλλα μέλη θα βγάλεις το συμπέρασμα ότι όλοι λένε ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος . Τώρα εάν σε ενδιαφέρει να πληρώνεις λιγότερα βάλε forthnet.

Πάντως για Online gaming o OTE είναι μονόδρομος ...

nikospap74
09-09-08, 16:35
Γιατι φιλε λες οτι ο ΟΤΕ ειναι μονοδρομος?

Lagman
09-09-08, 17:07
γιατί ο ΟΤΕ δίνει fastpath,γιατί ο ΟΤΕ έχει τα καλύτερα Ping Με εξωτερικό και γιατί έχει τις λιγότερες φόρες προβλήματα. Όλοι το λένε ότι ο ΟΤΕ είναι για καλύτερος για online gaming. πχ τώρα που η forthnet μου δίνει 180ms Με Γερμανία δεν μπορώ να παίξω και δεν είναι μόνο το gaming ... πχ άλλος έχει πρόβλημα με το skype δεν μπορεί να μιλήσει . Μόνο και μόνο που είμαστε Interleaved μπορεί να έχουμε 40 έξτρα ms...

fast path τα πακέτα παίρνουν το γρήγορο μονοπάτι :)

hel
10-09-08, 00:24
Γιατι φιλε λες οτι ο ΟΤΕ ειναι μονοδρομος?

Διάβασε αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=229658) ο Lagman και του άρεσαν τα δευτερόλεπτα:rofl:
Ήδη 5 ημέρες τα ping με ΟΤΕ είναι χάλια σε Άγιο Δημήτριο και Βύρωνα.
Τέλος πάντων , αυτό που θέλω να πω είναι ότι και στον ΟΤΕ παρουσιάζονται προβλήματα. Άσε που ελάχιστοι από τους συμφορουμίτες του ΟΤΕ ενδιαφέρονται για τα ping...
Είναι μεγαλύτερα στην Forthnet? Ναι. Αλλά τουλάχιστον δεν πληρώνουμε 300 Ε το χρόνο παραπάνω...

AmaZona
10-09-08, 01:09
Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη!:oneup:

Lagman
11-09-08, 10:36
Διάβασε αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=229658) ο Lagman και του άρεσαν τα δευτερόλεπτα:rofl:
Ήδη 5 ημέρες τα ping με ΟΤΕ είναι χάλια σε Άγιο Δημήτριο και Βύρωνα.
Τέλος πάντων , αυτό που θέλω να πω είναι ότι και στον ΟΤΕ παρουσιάζονται προβλήματα. Άσε που ελάχιστοι από τους συμφορουμίτες του ΟΤΕ ενδιαφέρονται για τα ping...
Είναι μεγαλύτερα στην Forthnet? Ναι. Αλλά τουλάχιστον δεν πληρώνουμε 300 Ε το χρόνο παραπάνω...

το συγκεκριμένο είναι απαράδεκτο σίγουρα ο ΟΤΕ έχει προβλήματα άλλα τις περισσότερες φορές που παίζει σωστά έχει καλύτερα Ping από την FORTHnet.

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 2 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη!:oneup:

παίζεις παιχνίδια online ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.