PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα DSLAM ΑΚ Κύδωνα Χανίων



Σελίδες : [1] 2 3 4

ckoul
11-09-08, 14:20
Εδώ και αρκετές ημέρες (πάνω από μήνα) αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ταχύτητα της σύνδεσής μου (Shared LLU) το οποίο γίνεται όλο και ποιο έντονο. Χθες το βράδυ δεν μπόρεσα να κατεβάσω αρχείο 3 MB (και τις τρεις φορές διακόπηκε το download) ενώ μια τυπική ταχύτητα download είναι περί τα 20 KB/s! Συχνό είναι και το φαινόμενο των DNS request time-outs.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε φταίει η γραμμή μέχρι το Αστικό Κέντρο αφού όταν έγινε το γενικό black-out πριν μερικές ημέρες, στην επανασύνδεση κατέβαζα με 2+ MB/s (κλείδωμα στα 21000+ kbs, Download Attenuation < 10 dB).

Τα τελευταία νέα από τη Forthnet είναι ότι υπάρχει πρόβλημα με το DSLAM και δε γνωρίζουν τον εκτιμώμενο χρόνο αποκατάστασης καθότι εμπλέκεται και ο ΟΤΕ! Το πρώτο ερώτημα λοιπόν είναι αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιείται ενεργός εξοπλισμός του OTE για το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet. :what:

Κι επειδή υποτίθεται το πρόβλημα είναι γενικό (για τους χρήστες της Forthnet μόνο, κι εδώ είναι που δεν κολλάει η ιστορία με τον ΟΤΕ) θα ήθελα όσοι ανήκετε στο συγκεκριμένο Αστικό Κέντρο να αναφέρετε αν πράγματι αντιμετωπίζετε προβλήματα με τις ταχύτητες το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Δεν έχω αλλάξει ακόμα τα στοιχεία της σύνδεσής μου στο προφίλ χρήστη γιατί ντρέπομαι να γράφει ότι είμαι στο ιδιόκτητο των (έστω θεωρητικά) 24 Mbps κι εγώ να αναπολώ τις ημέρες που είχα ΑΡΥΣ 1 Mbps. :sorry:

libero_mac
16-09-08, 00:49
Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Σε διαδοχικές επαφές με τους τεχνικούς της Forthnet και μετά από τις γνωστές δοκιμές αλλαγών ρυθμίσεων, restart, reboot κλπ άκουγα κάθε φορά και διαφορετικές δικαιολογίες με τελική συνήθως κατάλληξη: βλάβη στο DSLAM και θα διορθωθεί άμεσα και είστε ο πρώτος που μας το λέει και δεν έχουμε άλλα παράπονα και άλλες μπλε. Σήμερα μόνο, και μετά από 15ήμερη ταλαιπωρία μια τεχνικός στο τοπικό υποκατάστημα μου σκάει το "μυστικό". "Απλά έχει υπερφορτωθεί η γραμμή με μεγάλο αριθμό χρηστών και χρειάζεται αναβάθμιση" "πότε;" "άγνωστο, εμείς τους τα λέμε αλλά δεν μας ενημερώνουν από Αθήνα". Τηλέφωνο στην Αθήνα, όπου επιβεβαιώνεται η αιτία αλλά η ίδια απάντηση: "δεν υπάρχει από την Forthnet προγραμματισμός για άμεση αναβάθμιση". (πελάτες όμως νέους παίρνουμε).
Για την ιστορία αναφέρω ότι μέσω ΟΤΕ με ονομαστική ταχύτητα 1Mb είχα πραγματικά 1Mb και σταθερότατη γραμμή. Τώρα με ονομαστική 24Mb κλειδώνω στα 14 με 15Mb και παίζω πραγματικά μεταξύ 40kb και 300kb. Κάποια στιγμή έπιασα το "θεϊκό" 600Kb. Συνήθως έχω και 3 με 4 αποσυνδέσεις στην ώρα.
Το καλύτερο: Όταν συζήτησα το ενδεχόμενο να φύγω από το ιδιόκτητο της Forthnet και να είμαι στη Fortnet μέσω ΟΤΕ όμως (στο 1Mb όπως παλιά) μου είπαν ότι αυτό δε γίνεται και αν τελικά θέλω, θα πληρώσω πρόστιμο 70 ευρώ (μια και δεν συμπληρώθηκε χρόνος από το τελευταίο "πακέτο") και θα μείνω χωρίς δίκτυο καμιά εικοσαριά και, μέρες...:lol:

zaharias13
04-10-08, 15:10
Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ταχύτητες χάλια, όλα χάλια είναι μέχρι που σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία
αν δεν διορθωθεί σύντομα το πρόβλημα.Δεν ξέρω τη λένε σ' εσάς από την forthnet αλλά έχω την εντυπώσει ότι μας κοροϊδεύουν γιατί άλλα λένε αυτοί από την Αθήνα και άλλα από εδώ

Υ.Γ:Σε επικοινωνία που είχα μόλις με την forthnet μου είπαν ότι έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες αναβαθμίσεις του DSLAM (αν είναι αλήθεια) γιατί το έχω ακούσει αυτό πολλές φορές αυτούς τους τελευταίους μήνες.

magaiver
04-10-08, 16:56
Έπρεπε οταν κάναμε την συνδρομή να μας ενημερώσουν για το συγκεκριμένο πρόβλημα αν ήταν σοβαρή εταιρία. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι τράβηξα με τη <ΗΟL πιο πριν που με κοροιδευαν 2 χρόνια οτι θα μπεί στο ιδιόκτητο δίκτυο τους, μέχρι που τους έστειλα (καταλαβαίνετε που) και πήγα στη <FORTHNET για καλύτερα. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε ήσυχους γιατί παιδιά μας κοροιδεύουν κανονηκότατα. Τώρα κατεβάζω με 40 50 άντε 100 στη καλύτερη εκεί που θα έπρεπε να πιάνω τουλάχιστον 1mbps, ενώ του ρουτερ κλειδώνει στα 15000.

........Auto merged post: magaiver πρόσθεσε 4 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Παιδιά αν είναι κάποιος στα Χανιά που παίρνει απο άλλο κέντρο εκτός του KIDO να μας ενημερώσει αν είναι ευχαριστημένος και τί ταχυτητες πιάνει για να επιβεβαιώσουμε οτι δεν είναι γενικό το κακό με τη <FORTHNET

ftp
04-10-08, 17:41
Εγώ είμαι στο κέντρο Τζανακάκη και μένω Χαλέπα.Οι ταχύτητες μου είναι 8500/1020 αλλά είναι σταθερές...Κατεβάζω,συνήθως,στα 850-900.

zaharias13
04-10-08, 21:46
Παιδιά ξέρω και άλλους που έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχουν forthnet και είναι στο DSLAM ΑΚ Κύδωνα.

utp
04-10-08, 21:55
Παιδιά ξέρω και άλλους που έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχουν forthnet και είναι στο DSLAM ΑΚ Κύδωνα.

Και γω!Και μαλιστα το εχω δει απο κοντα.ΣΕΡΝΕΤΑΙ!!!Στο σερφαρισμα λιγο πιο καλα απο dial up συνδεση παει.:down:

magaiver
05-10-08, 18:55
Εκπίζω να το διορθώσουνε γρήγορα γιατί δεν αντέχω άλλο με τις κοροιδίες τους. Μας βλέπω να ξαναγυρνάμε στον Π(ΟΤΕ).Αν και δεν το θέλω καθόλου. Αν έχει κάποιος κανένα νέο με τη συγκεκριμένη βλάβη ας μας το πει....thns και καλή δύναμη να έχουμε με τους απατεώνες που πάμε και μπλέκουμε

zaharias13
05-10-08, 19:57
Εγώ κάτι παρατήρησα απόψε δοκίμασα και κατέβασα από την σελίδα του nero και μου κατέβαζε με φουλ ταχύτητες ενώ από αλλού κατεβάζει με ταχύτητες χειρότερες και από dialup γραμμή.Εσείς το έχετε παρατήρησή αυτό;

utp
05-10-08, 20:05
Εγώ κάτι παρατήρησα απόψε δοκίμασα και κατέβασα από την σελίδα του nero και μου κατέβαζε με φουλ ταχύτητες ενώ από αλλού κατεβάζει με ταχύτητες χειρότερες και από dialup γραμμή.Εσείς το έχετε παρατήρησή αυτό;

Κατεβασε απο nvidia με download manager.

hel
05-10-08, 20:51
Έπρεπε οταν κάναμε την συνδρομή να μας ενημερώσουν για το συγκεκριμένο πρόβλημα αν ήταν σοβαρή εταιρία. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι τράβηξα με τη <ΗΟL πιο πριν που με κοροιδευαν 2 χρόνια οτι θα μπεί στο ιδιόκτητο δίκτυο τους, μέχρι που τους έστειλα (καταλαβαίνετε που) και πήγα στη <FORTHNET για καλύτερα. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε ήσυχους γιατί παιδιά μας κοροιδεύουν κανονηκότατα. Τώρα κατεβάζω με 40 50 άντε 100 στη καλύτερη εκεί που θα έπρεπε να πιάνω τουλάχιστον 1mbps, ενώ του ρουτερ κλειδώνει στα 15000.

........Auto merged post: magaiver πρόσθεσε 4 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Παιδιά αν είναι κάποιος στα Χανιά που παίρνει απο άλλο κέντρο εκτός του KIDO να μας ενημερώσει αν είναι ευχαριστημένος και τί ταχυτητες πιάνει για να επιβεβαιώσουμε οτι δεν είναι γενικό το κακό με τη <FORTHNET

Δοκίμασε να κατεβάσεις από ftp.
Tracert?

magaiver
06-10-08, 21:09
Και απο τον >>ftp της FORTHNET χαμηλή ταχύτητα. Έχεις κανείς κανένα νεότερο σχετικά με αυτή τη βλάβη και πότε θα διορθωθεί;

karavagos
06-10-08, 23:13
Εκπίζω να το διορθώσουνε γρήγορα...
Αύριο στην καλύτερη, τέλος της εβδομάδος στην χειρότερη.

magaiver
07-10-08, 16:41
Και σήμερα στα Χανιά η Forthnet σέρνετε άντε να δούμε τι θα κάνουν τελικά, μας έχουν σπάσει τα νεύρα...

dsj
07-10-08, 17:55
Μαλλον εχουμε εως 24 Κbit :rofl:

magaiver
08-10-08, 14:49
Και πολλά βάζεις. Άρε ξύλο που θέλουνε.....

cybernec
08-10-08, 22:28
Tώρα και κάτι μέρες όντως σέρνεται και σε μένα και κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις, αλλάζει το Downstream Rate διαρκώς από 7500 κατεβαίνει μέχρι 1600 !! (από το καλοκαίρι που ξεκίνησα είχα κλειδώσει στα 10000)
Πάντως κι ένας συνάδελφος που δεν είναι σε ιδιόκτητο, έχει μια 1mbit απο altec, τελευταία παραπονιέται οτι έχει ταχύτητες dial-up.

magaiver
09-10-08, 14:43
Και σήμερα τα ίδια η εταιρία μας η αγαπημένη. Μέγιστο που κατεβαζω είναι τα 25. Έχει κανείς κανένα νεότερο με τις αναβαθμίσεις στα κέντρα DSLAM?

karavagos
09-10-08, 16:08
Δυστυχώς (όσον αφορά μια άμεση λύση), ευτυχώς (όσον αφορά μια μακροπρόθεσμη λύση), άλλαξαν τα σχέδια και θα υπάρξει 10ήμερη καθυστέρηση.

leandros
09-10-08, 16:13
γενικώς έχουν πέσει οι ταχύτητες και στο dslam Τζανακάκη που είμαι εγώ σε όλες όμως τις εταιρίες.
Έχω παρατηρήσει μια κινητικότητα στις οπτικές ίνες από διάφορα συνεργεία.
Ο Κύδων στη 4νετ έχει μεγάλο πρόβλημα. Μακριά όλοι

dsj
09-10-08, 17:57
TEST λιγο πριν

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 465.30Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 65.94kb/s

:down:

utp
09-10-08, 19:24
Δυστυχώς (όσον αφορά μια άμεση λύση), ευτυχώς (όσον αφορά μια μακροπρόθεσμη λύση), άλλαξαν τα σχέδια και θα υπάρξει 10ήμερη καθυστέρηση.

Πως το μαθαινεις αυτο?Σου το λενε στην Τ.Υ ή το ξερεις απο ''πρωτο χερι''?:hmm:

foler
09-10-08, 20:37
Γεια σας και απο αγ. Ιωαννη! Τεστ πριν λιγο...
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 867.55Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.10Mb/s
Συνηθως τοσο παιζω... ποσο ειναι περιπου 11mbit ή υπολογιζω λαθος?Το μεσημερι παντως ηταν περιπου στο μισο το αποτελεσμα του τεστ.Βιντεακια απο youtube με πολλες διακοπες κ live tv ουτε για πλακα.Κριμα γιατι το καλοκαιρι ημουν πολυ ικανοποιημενος.....:(

ftp
09-10-08, 22:47
Eγώ που μπαίνω με 8.5,τα βιντεάκια από το youtube και live τv τα βλέπω χωρίς την παραμικρή διακοπή.Ίσα-ίσα που στο Youtube,το Buffer μου φορτώνει παρα πολλύ γρήγορ,οποιαδήποτε ώρα της ημέρας...

AmaZona
09-10-08, 23:15
Πως το μαθαινεις αυτο?Σου το λενε στην Τ.Υ ή το ξερεις απο ''πρωτο χερι''?:hmm:


karavagos=:respekt: ;);)

magaiver
11-10-08, 22:43
Παιδιά κανένα νεο με την @@@εταιρία εχουμε?? Σέρνετε το ιντερνετ κανονικα....

zaharias13
12-10-08, 15:17
Υπομονή παΐδια ΘΑ ΘΑ ΘΑ φτιάξουν

ikar6
13-10-08, 00:48
Είμαι πρόσφατα ενεργοποιημένος στο ιδιόκτητο της Forthnet, κέντρο ΚΥΔΩΝΑ στα Χανιά. Δεν είχα προσέξει τα σχόλια για το συγκεκριμένο κέντρο εδώ στο adslgr πριν κάνω αίτηση και την πάτησα. Σε επανειλημμένες επικοινωνίες με την Τ.Υ της εταιρείας τελικά μου έσκασαν το μυστικό σήμερα ότι είναι γνωστό πρόβλημα και αναμένεται αναβάθμιση... Δεν ήξεραν όμως να μου πουν ποτε!!!!!!

Σημειωτέον ότι συγχρονίζω σε εξαιρετικά υψηλές τιμές (>20000) με ένα πολύ χαμηλό attenuation (16) και οι ταχύτητες που έχω κατεβάσει από nvidia με download manager δεν έχουν ξεπεράσει τα 200 kb/sec.

Βλέποντας λοιπόν σήμερα τα σχόλιά σας στο φόρουμ έστειλα email στην εταιρεία ζητώντας επίσημη ενημέρωση σχετικά με το πρόβλημα, απειλώντας με καταγγελία της σύμβασης στην ΕΕΤΤ σε περίπτωση που δεν (μας) απαντήσουν ή δε διορθώσουν το πρόβλημα μέχρι το τέλος του μήνα. Επειδή όπως πολύ σοφά έχει ειπωθεί, "η ισχύς εν τη ενώσει" θα πρότεινα σε όλους όσους αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα στα Χανιά μας να πράξουν αντίστοιχα. Δε βλέπω άλλο τρόπο για να συμμορφωθούν. Τουλάχιστον το συγκεκριμένο φόρουμ μας δίνει τη δυνατότητα να οργανωθούμε!

Pelvis
13-10-08, 09:40
Παιδιά ρωτάω γιατί σκέφτομαι αυτές τις μέρες να κάνω αίτηση για Forthnet 2Play.
Εγώ είμαι Κισσάμου κοντά στον κλαδισσό.
Μήπως έχει η 4thnet στην συγκεκριμένη περιοχή πρόβλημα?
Ξέρει κανείς?:hmm:

magaiver
13-10-08, 10:13
Ασε φιλε και εγώ κοντά στο κλαδισο μένω απαραδεκτες οι ταχυτητες καλύτερα να το ξανασκεφτείς. Εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα γιατί δεν δίνουν μια απάντηση ξεκάθαρη. Έκανα και καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά τπτ ούτε απο εκεί πήρα απάντηση. Ο θεος είναι μεγαλος......

Pelvis
13-10-08, 10:24
Ασε φιλε και εγώ κοντά στο κλαδισο μένω απαραδεκτες οι ταχυτητες καλύτερα να το ξανασκεφτείς. Εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα γιατί δεν δίνουν μια απάντηση ξεκάθαρη. Έκανα και καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά τπτ ούτε απο εκεί πήρα απάντηση. Ο θεος είναι μεγαλος......

Thnx...

?? Ο θεος... ??
Σε λίγο πρέπει να προσευχόμαστε και στον θεό... για να έχουμε σωστές υπηρεσίες...
Ποιος είναι πιο κοντά στον θεό?... η Εκκλησία.
Μήπως η εκκλησία πρέπει να δίνει 2play...?
Αν σκεφτεί κανείς ότι αυτοί είναι ειδικοί στις προσευχές και εφόσον θα προσεύχονται συχνά... και ακατάπαυστα... στον Θεό οι γραμμές που θα δίνουν θα πηγαίνουν σφαίρα.
2play Ο Άγιος Κωνσταντίνος λοιπόν...:rofl:

cybernec
13-10-08, 13:35
Πάντως την προηγούμενη εβδομάδα που τους πήρα τηλέφωνο εδώ στο τοπικό κατάστημα μου είπαν οτι είναι σε εξέλιξη η αναβάθμιση και θα ειναι ΟΚ μέχρι τέλος του μήνα.

zaharias13
14-10-08, 06:28
Καλημέρα σας εγώ χθες πήγα και πλήρωσα τον λογαριασμό μου στο τοπικό κατάστημα της forthnet μου είπαν ότι καθαρά σήμερα (σημ:χθες) αύριο το πρόβλημα θα έχει αποκατασταθεί.Ας το ελπίσουμε να είναι αλήθεια...

magaiver
14-10-08, 09:24
Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις; Αχ ρε φίλε μακάρι να ισχύει αυτό που λες αλλά δεν το βλέπω. Μας περιπαίζουν κανονικά και μας έχουν σπάσει τα νεύρα. Σήμερα θα περάσω και εγώ από το κατάστημα και θα τα ακούσουν και αυτοί και ας μη φταίνε τόσο. :worthy:

ikar6
14-10-08, 19:00
Είμαι πρόσφατα ενεργοποιημένος στο ιδιόκτητο της Forthnet, κέντρο ΚΥΔΩΝΑ στα Χανιά. Δεν είχα προσέξει τα σχόλια για το συγκεκριμένο κέντρο εδώ στο adslgr πριν κάνω αίτηση και την πάτησα. Σε επανειλημμένες επικοινωνίες με την Τ.Υ της εταιρείας τελικά μου έσκασαν το μυστικό σήμερα ότι είναι γνωστό πρόβλημα και αναμένεται αναβάθμιση... Δεν ήξεραν όμως να μου πουν ποτε!!!!!!

Σημειωτέον ότι συγχρονίζω σε εξαιρετικά υψηλές τιμές (>20000) με ένα πολύ χαμηλό attenuation (16) και οι ταχύτητες που έχω κατεβάσει από nvidia με download manager δεν έχουν ξεπεράσει τα 200 kb/sec.

Βλέποντας λοιπόν σήμερα τα σχόλιά σας στο φόρουμ έστειλα email στην εταιρεία ζητώντας επίσημη ενημέρωση σχετικά με το πρόβλημα, απειλώντας με καταγγελία της σύμβασης στην ΕΕΤΤ σε περίπτωση που δεν (μας) απαντήσουν ή δε διορθώσουν το πρόβλημα μέχρι το τέλος του μήνα. Επειδή όπως πολύ σοφά έχει ειπωθεί, "η ισχύς εν τη ενώσει" θα πρότεινα σε όλους όσους αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα στα Χανιά μας να πράξουν αντίστοιχα. Δε βλέπω άλλο τρόπο για να συμμορφωθούν. Τουλάχιστον το συγκεκριμένο φόρουμ μας δίνει τη δυνατότητα να οργανωθούμε!


Λοιπόν, προς ενημέρωση των λοιπών συνδρομητών. Εγώ στην παραπάνω κίνηση που έκανα είχα διπλή αντίδραση από μέρους της Forthnet. Μία (άμεση) email επικοινωνία όπου ενημέρωναν ότι η διαδικασία αναβάθμισης "τρέχει" ήδη και πρόκειται να ολοκληρωθεί σύντομα και μία τηλεφωνική επικοινωνία όπου κάποιος υπεύθυνος πωλήσεων προσφέρθηκε να μεσολαβήσει ώστε, αν δε ληθεί το πρόβλημα, να λύσω τη σύμβαση μαζί τους χωρίς δική μου επιβάρυνση.

Ομολογώ ότι μετά τα παραπάνω κέρδισαν κάποιους πόντους και μερικές παραπάνω ημέρες υπομονής! Για να δούμε....

zaharias13
15-10-08, 07:46
Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις; Αχ ρε φίλε μακάρι να ισχύει αυτό που λες αλλά δεν το βλέπω. Μας περιπαίζουν κανονικά και μας έχουν σπάσει τα νεύρα. Σήμερα θα περάσω και εγώ από το κατάστημα και θα τα ακούσουν και αυτοί και ας μη φταίνε τόσο. :worthy:

Πολύ σωστά τα λες πάλι μας κορόιδεψαν αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα θα πάει η βαλίτσα μ' αυτούς εκεί πέρα

magaiver
15-10-08, 09:23
Χτές πέρασα απο το κατάστημα στα Χανιά και με επιβεβαίωσαν οτι οι διαδικασίες ολοκλήρωσης της αναβάθμισης δεν θα καθυστερήσουν και παλεύουν με γοργούς ρυθμούς για να ολοκληρωθεί. Αν δεν δω βέβαια εγώ δεν πιστεύω. Πάντως συνεχίστε να τους πιέζετε με κάθε τρόπο έτσι να καταλάβουν οτι είμαστε αποφασισμένοι να προσφύγουμε και σε άλλα μέσα για την δικαίωση μας!

tsirintanis
15-10-08, 16:28
σημερα περιμενω ενεργοποιηση αντε να δω τα χαλια τους...

utp
15-10-08, 17:18
Ενταξει ρε παιδια λιγο υπομονη ακομη...Αφου το αναγνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα παλι καλα!!!Εγω περιμενα να φτιαξει ο ΟΤΕ μια καλωδικη βλαβη 2 μηνες.Απο το παρασιτο ουτε στο τηλ.δεν μπορουσα να μιλησω.
Τι επρεπε να κανω δηλαδη???Και μιλαμε για τον ΟΤΕ που θεωρητηκα δεν υπαρχει ποιο αξιοπιστος.

tsirintanis
16-10-08, 02:30
κατεβαζω με 350kb/s....μαυρα χαλια! (κλειδωνω στα 15373/1020 Kbps)
θα αφησω 3-4 μερες και αν δεν γινει τπτ θα αρχισω τα τηλ

cybernec
16-10-08, 12:55
κατεβαζω με 350kb/s....μαυρα χαλια! (κλειδωνω στα 15373/1020 Kbps)
θα αφησω 3-4 μερες και αν δεν γινει τπτ θα αρχισω τα τηλ

Black humor είναι αυτό ??
Εδώ δεν πιάνω πάνω από 30 !(το κλείδωμα μεταβάλλεται από 4500 μέχρι 8500)

zaharias13
16-10-08, 14:43
Παιδιά λέω να οργανωθούμε λίγο (δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση) για να τους πιέσουμε σήμερα είναι πολύ χειρότερα από τις άλλες μέρες.Σε επικοινωνία που είχα με τα κεντρικά μου είπανε επί λέξη ότι έχουνε πρόβλημα και εργάζονται να το διορθώσουν.
Τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου

magaiver
16-10-08, 15:41
Σήμερα σέρνετε περισσότερο από κάθε άλλη φορά έχεις δίκιο. Ξεκινήστε καταγγελίες στην ΕΕΤΤ αν και νομίζω πως και αυτοί ένα και το αυτό. Ακόμα περιμένω να μου απαντήσουν απο καταγγελία που είχα κανει...

hel
17-10-08, 14:39
Κάντε και κανένα tracert με το Pingplotter.

magaiver
17-10-08, 18:50
Σήμερα ούτε σελίδα φανταστείτε δεν ανοίγει. Πρέπει να περιμένεις κανένα λεπτό, και τα πράγματα απο οτι βλέπω χειροτερεύουν και πάνε. Δεν νομίζω να υπάρξει λύση στο άμεσο μέλλον. Μπλέξαμε με απατεώνες πάλι...

Tsin
17-10-08, 19:28
Η "επισημη" ενημέρωση τους σήμερα είναι ότι οι εργασίες ξεκίνησαν την προηγούμενη Τετάρτη, και προβλέπεται να ολοκληρωθούν μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Ωστόσο η Tellas στρωνει οπτικές ίνες και μετά τον Κλαδισσό!

zaharias13
17-10-08, 20:45
Η "επισημη" ενημέρωση τους σήμερα είναι ότι οι εργασίες ξεκίνησαν την προηγούμενη Τετάρτη, και προβλέπεται να ολοκληρωθούν μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Το ίδιο μου είπαν και μένα σήμερα που πήγα από το κατάστημα της forthnet,αν και τους ρώτησα πότε θα τελειώσουν οι εργασίες μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν πότε

tsirintanis
17-10-08, 20:48
σερνομαστε σαν τα σκουλικια την τυχη μου!!!!ακυρωσα την τελλας για καλο λεει...
οι σελιδες κανουν 5 λεπτα να ανοιξουν ενω με του ξαδερφου το 1mb του οτε πανε μπαλα!

libero_mac
18-10-08, 23:34
Εγώ σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί τους καθώς κάθε φορά που μιλάω μου λένε και άλλα. Υπάρχει ένας μυστικισμός, όλοι είναι ανημέρωτοι και η πολυπόθητη αναβάθμιση αποτελεί ένα επτασφράγιστο μυστικό λες και εξαρτάται η τύχη του παγκόσμιου δικτύου από αυτή. Είναι φοβερό να μην υπάρχει κανείς να μας ενημερώσει για το πότε θα γινόταν η αναβάθμιση και άλλος να λέει αυτή τη βδομάδα, άλλος μέχρι τέλους του μήνα, άλλος τον άλλο ή τον παράλλο μήνα άλλος όταν δωσει ο Θεός κλπ. Εκτός και αν το έκαναν ακριβώς επειδή με ααυτό τον τρόπο και το μπάχαλο πίστευαν ότι θα μπορούσαν να καθυστερήσουν όσο τους έπαιρνε τις εργασίες και το κόστος που αυτές συνεπάγονται. Και επειδή τους βαρέθηκα όπως είπα έκανα αίτηση στην tellas ακόμη και πριν λήξει το 12μηνο. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να πληρώσω ούτε ευρώ από τα 70 που υποτίθεται έχουν σα ρήτρα μια και το συμβόλαιο σπάει με δική τους ευθύνη αφού δεν πληρούν τις ελάχιστες απαιτήσεις που ορίζει ο νόμος. Τουλάχιστον αυτό το παραδέχτηκαν και ζήτησαν και συγνώμη. Ακόμη και όταν γίνει η αναβάθμιση ποιος τους εμπιστεύεται ότι την επόμενη φορά που θα υπερφορτωθεί το δίκτυο τους δε θα ακολουθήσουν ακριβώς την ίδια πολιτική, δηλαδή να περιμένουν να φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο μέχρι να αποφασίσουν για επόμενη αναβάθμιση. Μια καλή σκέψη θα ήταν ίσως όποιος παίρνει τηλ να απαιτεί οι δυο τουλάχιστον τελευταίοι μήνες που το δίκτυο σέρνεται να μην υπολογιστούν σαν μήνες κατανάλωσης. Μια και όπως φαίνεται για όλα ευθύνεται η απληστία για το κέρδος σε βάρος της ποιότητας καλό θα ήταν να τους ταρακουνήσουμε λίγο.

minos197
18-10-08, 23:47
Εγώ σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί τους καθώς κάθε φορά που μιλάω μου λένε και άλλα. Υπάρχει ένας μυστικισμός, όλοι είναι ανημέρωτοι και η πολυπόθητη αναβάθμιση αποτελεί ένα επτασφράγιστο μυστικό λες και εξαρτάται η τύχη του παγκόσμιου δικτύου από αυτή. Είναι φοβερό να μην υπάρχει κανείς να μας ενημερώσει για το πότε θα γινόταν η αναβάθμιση και άλλος να λέει αυτή τη βδομάδα, άλλος μέχρι τέλους του μήνα, άλλος τον άλλο ή τον παράλλο μήνα άλλος όταν δωσει ο Θεός κλπ.

Βασικά είναι το πώς δουλεύει το σύστημα με τα shops.Η μαμά forthnet έχει δώσει απλά το franchize και δικαίωμα πωλήσεων σε αυτούς και ΟΧΙ πρόσβαση στο εσωτερικό πρόγραμμα μηχανοργάνωσης.Για οτιδήποτε ενημέρωση παίρνουν αθήνα να πατήσει εκεί ο συνεργάτης στο κομπιούτερ να τους πει.Δεν είναι αυτοί που κάνουν την αναβάθμιση και δεν ξέρουν ούτε τους λένε τι γίνεται αν δεν επιστρέψει το κλιμάκιο Αθήνα ,παραδώσει δελτίο και καταχωρηθεί στο πρόγραμμα.Εδώ δεν μπορούν να δούν συμβόλαια που δεν έχουν γίνει από το shop καλά καλά...

Και τώρα με την κατάρευση της Altec δεν θές να δεις τι έχει να γίνει με τα ποντίκια που εκγαταλείπουν το πλοίο.Πήγαινει από εβδομαδά στο shop να δεις τι ουρές θα έχει από πρώην Altecάκηδες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.