PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν έχω "υπηρεσία αναμονής κλήσης".



pcakias
19-09-08, 13:09
Πρεπει να κανω κάτι για να έχω υπηρεσία αναμονής κλήσης ; Το 2play μου ενεργοποιηθηκε εδω και 8 μέρες αλλά δεν ξέρω αν οταν μιλάω στο τηλέφωνο, κάποιος άλλος μπορεί να με καλεί.

Εστειλα χθες email στη 4νετ και περιμένω απάντηση.

DSLaManiaC
19-09-08, 13:14
*43# πάτησες?

Lagman
19-09-08, 13:25
Ψηφιακές Ευκολίες Τηλεφωνίας

τα έχει όλα στο site της FORTHnet :)

http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?p=191709

pcakias
19-09-08, 13:41
Ηταν τόσο απλό !

χίλια ευχαριστώ !!!

hel
20-09-08, 09:40
Το είχα κάνει και thread πριν από 10 ημέρες;)

DSLaManiaC
20-09-08, 16:50
Βρε παιδιά η ενεργοποίηση της αναμονής είναι το κλασσικό *43# σε σταθερούς και κινητούς παρόχους. :p

utp
20-09-08, 22:25
Εχω μια απορια για την εκτροπη κλησης.Αυτος που καλει σε σταθερο και εκτρεπεται σε κινητο τοτε αυτος που καλει χρεωνεται σαν να καλει σε κινητο?Εγω οταν ειχα παρει εναν φιλο σε σταθερο και ειχε εκτροπη σε κινητο δεν χρεωθηκα καθολου(προγραμμα telephony εχω). Στο site της 4νετ ομως λεει ''δωρεάν παρέχεται η δυνατότητα πραγματοποίησης εκτροπής κλήσης.
Σε περίπτωση που η εκτροπή κλήσης πραγματοποιηθεί προς χρεώσιμο αριθμό θα υπάρξει αντίστοιχη χρέωση στο λογαριασμό σας με βάσει τον ισχύοντα τιμοκατάλογο της υπηρεσίας.''

Tελικα χρεωνει ή οχι?

nick89
20-09-08, 22:41
η υπηρεσια ειναι δωρεαν , αν κανεις εκτροπη σε χρεωσημες κλησεις θα τις χρεωθεις κανονικα

utp
20-09-08, 22:44
η υπηρεσια ειναι δωρεαν , αν κανεις εκτροπη σε χρεωσημες κλησεις θα τις χρεωθεις κανονικα

Δηλαδη ποιο θα χρεωνεται?Αυτος που καλει σε τηλεφωνο με εκτροπη ή αυτος που εκανε την εκτροπη?

jimpan
20-09-08, 23:01
Αυτός που κάνει την εκτροπή. Ο καλών χρεώνεται μέχρι τον αριθμό που κάλεσε, δεν είναι δυνατόν να ξέρει αν ο καλούμενος εκτρέπει την κλήση, οπότε δεν υποχρεούται να πληρώσει

utp
20-09-08, 23:08
Αυτός που κάνει την εκτροπή. Ο καλών χρεώνεται μέχρι τον αριθμό που κάλεσε, δεν είναι δυνατόν να ξέρει αν ο καλούμενος εκτρέπει την κλήση, οπότε δεν υποχρεούται να πληρώσει

Aρα αν καποιος απο σταθερο καλει εμενα (telephony) και τον εκτρεπω στο κινητο μου, θα χρεωνομαι εγω σαν να μιλαω σε κινητο?Σωστα?

nick89
20-09-08, 23:10
ετσι λειτουργει η εκτροπη . αν κανεις σε καπιο αλλο σταθερο και εχεις απεριοριστα αστικα υπεραστικα , δεν χρεωνεσε τιποτα

SantoPtol
20-09-08, 23:13
Aρα αν καποιος απο σταθερο καλει εμενα (telephony) και τον εκτρεπω στο κινητο μου, θα χρεωνομαι εγω σαν να μιλαω σε κινητο?Σωστα?

Σωστά :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.