PDA

Επιστροφή στο Forum : Φασαρία και οι από πάνω γείτονες



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7

Tiven
30-09-08, 12:01
Tiven ευχαριστεί τον θεό που δεν έμεινε ποτέ σε πολυκατοικία εκτός από 2-3 μήνες όταν ξανα-χτίζαμε το σπίτι :worthy:

Θάνος
30-09-08, 12:21
Tiven ευχαριστεί τον θεό που δεν έμεινε ποτέ σε πολυκατοικία εκτός από 2-3 μήνες όταν ξανα-χτίζαμε το σπίτι :worthy:
Δεν θα παντρευτείς κι εσύ...θα σου πω εγώ τότε...:p

Tiven
30-09-08, 12:32
Δεν θα παντρευτείς κι εσύ...θα σου πω εγώ τότε...:p


Τουλάχιστον έχω αρκετό καιρό μπροστά μου ! (Ελπίζω)

skristallia
09-10-08, 10:28
Καλημερα σας,γραφτηκα σημερα εδω γιατι βρηκα το θεμα πολυ ενδιαφερον μια και πασχω προσωπικα απο αναλογους γειτονες.Ακουω απο τους απο πανω κυριολεκτικα τα ΠΑΝΤΑ!!Οχι μονο απο το ταβανι μου ακουω οτι μπορειτε να φανταστει κανεις,αλλα η αποχετευση της τουαλεττας τους,περναει oh yes,μεσα απο την ντουλαπα μου που ειναι εντοιχισμενη!Κοντευω να παω σε ψυχιατρο,γιατι η κρεββατοκαμαρα εξυπηρετει συγκεκριμενους λογους και αυτοι καθονται εκει ολη μερα,σαν σαλονι ενα πραγμα,η στην τουαλεττα τους :))Πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω κοινες μεθοδους εξοντωσης.Ειναι δικο μου το σπιτι και δυστυχως αυτοι το αγορασαν το δικο τους περυσι.Παρεπιπτοντως ειναι ζευγαρι Ρωσων με παιδακι!!!!!Αχ τα ειπα!!!Δηλαδη δεν υπαρχει νομος να προστατευει τον κοσμο απο την εξαναγκαστικη ακροαση της ζωης των απο πανω διαβολων??

Θάνος
09-10-08, 14:45
..λέτε γι αυτό να είναι πιό ακριβά τα ρετιρέ? :hmm:

Zer0c00L
09-10-08, 18:17
εγω για αυτο αγορασα ρετιρε
εβαλα μπαλκονοπορτες αλουμινιου με διπλα ηχομονωτικα τζαμια
μονωση σε πατωμα + τοιχους + ταρατσα

και δεν ακουω κανεναν ουτε αυτοι εμενα.

χεχε αυτα ειναι τα καλα του ρετιρε αν βεβαια ΣΕΒΕΣΑΙ τους γειτονες (που εγω δεν θελω ουτε να ξερουν τα προσωπικα μου ουτε να ακουω τα δικα τους αλλα ουτε και πολλα πολλα απλα μια καλημερα - καλησπερα - καληνυχτα λεω.

αν βρεθει καποιος παραξενος στην πολυκατοικια μου απλα πραγματα σε μια εβδομαδα θα φυγει κακην κακως (ο νομος του zer0c00l) ειτε ειναι ενοικιαστης (που δυσκολο) ειτε ειναι ιδιοκτητης.

στο ψυχολογικο πολεμο εχω παρει το ΧΡΥΣΟ (βεβαια εχω και τον απαραιτητο εξοπλισμο για να σπαω τα νευρα των αλλων.

χεχεχεχε

Υ.Σ
το κολπο με τους ηχους πιανει το δοκιμασα και εγινε ο χαμος με κατι πιτσιρικια (αφου τα λυπηθηκα) πλανταξαν στο κλαμα.

leasedline
09-10-08, 18:27
εγω τι να πω βρε παιδια που ο διπλανος (50ρης) κανει σεξ καθε μερα φωναζοντας πολυ δυνατα (και φωνες και λεξεις) στα τελευταια κρισιμα λεπτα ??

DaveMurray
09-10-08, 18:29
Αυτά είναι :lol::lol::lol::rofl:

LOUKAS32
09-10-08, 18:29
σεχαρουν ολοι ΒΙΑΓΚΡΑ πουερ

leasedline
09-10-08, 18:32
εγω τι να πω βρε παιδια που ο διπλανος (50ρης) κανει σεξ καθε μερα φωναζοντας πολυ δυνατα (και φωνες και λεξεις) στα τελευταια κρισιμα λεπτα ??

οταν ειμαι μια χαρα παει και ερχεται, αλλα φανταστειται μετα απο μια δυσκολη μερα ή οταν περναω δυσκολες νυχτες αυπνιας ή οταν εχω σοβαρες δουλειες την αλλη μερα το πρωι, ή οταν έχω τις στεναχωριες μου τι τραβαω...

anon
09-10-08, 18:38
οταν ειμαι μια χαρα παει και ερχεται, αλλα φανταστειται μετα απο μια δυσκολη μερα ή οταν περναω δυσκολες νυχτες αυπνιας ή οταν εχω σοβαρες δουλειες την αλλη μερα το πρωι, ή οταν έχω τις στεναχωριες μου τι τραβαω...

Ακολούθα το
if you can't hear them, join them!!!!

(παράφραση του if you can beat them, join them)...

Φανερός Πράκτωρ
09-10-08, 18:42
εεε φωναξέ του και εσύ! :p :)

LOUKAS32
09-10-08, 18:43
JOIN THEM!!!!
multi-player !!!!!

DaveMurray
09-10-08, 18:45
Η πάρε κάμερα και πούλα το. Χαχαχαχα :lol:

Patentman
09-10-08, 19:58
..λέτε γι αυτό να είναι πιό ακριβά τα ρετιρέ? :hmm:

Δεν ειναι μονο οτι δεν εχεις τον θορυβο απο το πανω διαμερισμα.
Ειναι οτι γενικα εχεις πολυ λιγοτερο θορυβο, μιας και τα κατω πατωματα ειναι κοντα στον δρομο.
Με αποτελεσμα αν ειναι σε καπως πολυσυχναστο δρομο τοτε την εβαψες.
Οσο πιο πανω τοσο καλυτερα. Το μονο αρνητικο στα ρετιρε ειναι οτι ακους το βουητο της πολης.
Ακομα ενα θετικο ειναι οι (λιγοτερες) κατσαριδες, ο αερας και τελος ειναι η θεα, που ολοι βαζουν σαν πρωτη αλλά στην ουσια ειναι το τελευταιο απο τα καλα που εχει.

Θάνος
09-10-08, 20:01
Δεν ειναι μονο οτι δεν εχεις τον θορυβο απο το πανω διαμερισμα.
Ειναι οτι γενικα εχεις πολυ λιγοτερο θορυβο, μιας και τα κατω πατωματα ειναι κοντα στον δρομο.
Με αποτελεσμα αν ειναι σε καπως πολυσυχναστο δρομο τοτε την εβαψες.
Ακομα ενα θετικο ειναι οι (λιγοτερες) κατσαριδες, ο αερας και τελος ειναι η θεα, που ολοι βαζουν σαν πρωτη αλλά στην ουσια ειναι το τελευταιο απο τα καλα που εχει.
Ας μην έπασχα από υψοφοβία...:oops:

........Auto merged post: Θάνος πρόσθεσε 1 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγω για αυτο αγορασα ρετιρε
εβαλα μπαλκονοπορτες αλουμινιου με διπλα ηχομονωτικα τζαμια
μονωση σε πατωμα + τοιχους + ταρατσα

και δεν ακουω κανεναν ουτε αυτοι εμενα.

χεχε αυτα ειναι τα καλα του ρετιρε αν βεβαια ΣΕΒΕΣΑΙ τους γειτονες (που εγω δεν θελω ουτε να ξερουν τα προσωπικα μου ουτε να ακουω τα δικα τους αλλα ουτε και πολλα πολλα απλα μια καλημερα - καλησπερα - καληνυχτα λεω.

αν βρεθει καποιος παραξενος στην πολυκατοικια μου απλα πραγματα σε μια εβδομαδα θα φυγει κακην κακως (ο νομος του zer0c00l) ειτε ειναι ενοικιαστης (που δυσκολο) ειτε ειναι ιδιοκτητης.

στο ψυχολογικο πολεμο εχω παρει το ΧΡΥΣΟ (βεβαια εχω και τον απαραιτητο εξοπλισμο για να σπαω τα νευρα των αλλων.

χεχεχεχε

Υ.Σ
το κολπο με τους ηχους πιανει το δοκιμασα και εγινε ο χαμος με κατι πιτσιρικια (αφου τα λυπηθηκα) πλανταξαν στο κλαμα.
Εσένα σε χρειάζομαι επειγόντος....:worthy:

kx5
10-10-08, 16:43
Για τους ενοχλητικούς γείτονες υπάρχουν λύσεις για την απομάκρυνση τους πέρα από τις συνηθισμένες:

α) Ο επιστημονικός τρόπος
Χρησιμοποιήστε εναντίων τους συσκευή εκπομπής μικροκυματικής Η/Μ ακτινοβολίας.
πχ
Τοποθετήστε μέσα στο σπίτι σας μερικά τέτοια 45294 συνδεδεμένα σε παράλληλη διάταξη για μέγιστη ισχύ, σε συνδυασμό με κατευθυντικές κεραίες που θα στοχεύουν στο επάνω όροφο.
Εφόσον οι "στόχοι" βρίσκονται μαζεμένοι στο σπίτι τους και έχετε απομακρύνει από την περιοχή τυχόν γείτονες που συμπαθείτε, ενεργοποιήστε τα μηχανήματα (με τηλεχειρισμό αν αγαπάτε τη ζωή μας) και περιμένετε.
Στην αρχή οι στόχοι θα περιέλθουν σε σύγχυση ενώ στη συνέχεια θα επέλθει παράνοια. Αν υπάρχουν παιδιά θα αλληλοσπαραχτούν μεταξύ τους. Τα μεγαλύτερα αδέλφια θα φάνε τα μικρότερα. Ο πατέρας θα σκοτώσει τα μάνα, την πεθερά, την αδελφή - ότι υπάρχει - και στη συνέχεια θα σοδομίσει όσα παιδιά έχουν μείνει ζωντανά. Οι τελευταίοι επιζώντες θα ψηθούν σαν ποπκόρν σε φούρνο μικροκυμάτων.
Κλείνετε τα μηχανήματα, τα ξεφορτώνεστε, φωνάζετε τους αρμόδιους φορείς να μαζέψουν τα πτώματα και όλα καλά.


β) Ο κάφρικος τρόπος
Αγοράζετε αυτό 45295 το στήνετε στην απέναντι πολυκατοικία και "καθαρίζετε" τον ενοχλητικό όροφο.

Mouse Potato
10-10-08, 16:48
Για τους ενοχλητικούς γείτονες υπάρχουν λύσεις για την απομάκρυνση τους πέρα από τις συνηθισμένες:

α) Ο επιστημονικός τρόπος
Χρησιμοποιήστε εναντίων τους συσκευή εκπομπής μικροκυματικής Η/Μ ακτινοβολίας.
πχ
Τοποθετήστε μέσα στο σπίτι σας μερικά τέτοια 45294 συνδεδεμένα σε παράλληλη διάταξη για μέγιστη ισχύ, σε συνδυασμό με κατευθυντικές κεραίες που θα στοχεύουν στο επάνω όροφο.
Εφόσον οι "στόχοι" βρίσκονται μαζεμένοι στο σπίτι τους και έχετε απομακρύνει από την περιοχή τυχόν γείτονες που συμπαθείτε, ενεργοποιήστε τα μηχανήματα (με τηλεχειρισμό αν αγαπάτε τη ζωή μας) και περιμένετε.
Στην αρχή οι στόχοι θα περιέλθουν σε σύγχυση ενώ στη συνέχεια θα επέλθει παράνοια. Αν υπάρχουν παιδιά θα αλληλοσπαραχτούν μεταξύ τους. Τα μεγαλύτερα αδέλφια θα φάνε τα μικρότερα. Ο πατέρας θα σκοτώσει τα μάνα, την πεθερά, την αδελφή - ότι υπάρχει - και στη συνέχεια θα σοδομίσει όσα παιδιά έχουν μείνει ζωντανά. Οι τελευταίοι επιζώντες θα ψηθούν σαν ποπκόρν σε φούρνο μικροκυμάτων.
Κλείνετε τα μηχανήματα, τα ξεφορτώνεστε, φωνάζετε τους αρμόδιους φορείς να μαζέψουν τα πτώματα και όλα καλά.


β) Ο κάφρικος τρόπος
Αγοράζετε αυτό 45295 το στήνετε στην απέναντι πολυκατοικία και "καθαρίζετε" τον ενοχλητικό όροφο.

:rofl::rofl::lol:

Εγω διαλέγω το (α) πάντως! Χωρίς ζημιές και χαλάσματα! :rolleyes:

Θάνος
10-10-08, 16:56
χμμμ... :hmm:

:p:lol:

kx5
10-10-08, 17:04
Μια σημαντική επισήμανση για το β τρόπο: Προσοχή που στοχεύετε. Μακριά από δοκάρια, κολώνες και ζωτικά σημεία της κατασκευής, διότι θα πέσει όλη και θα γίνει το σπίτι σας σάντουιτς.

Mouse Potato
10-10-08, 17:08
Μια σημαντική επισήμανση για το β τρόπο: Προσοχή που στοχεύετε. Μακριά από δοκάρια, κολώνες και ζωτικά σημεία της κατασκευής, διότι θα πέσει όλη και θα γίνει το σπίτι σας σάντουιτς.

Με τέτοιες κλωτσίες που θα τρως από αυτό το πράγμα, τον όροφο της πολυκατοικίας θα στοχεύεις, αεροπλάνα θα κατεβάζεις :lol:

kx5
10-10-08, 17:13
Με τέτοιες κλωτσίες που θα τρως από αυτό το πράγμα, τον όροφο της πολυκατοικίας θα στοχεύεις, αεροπλάνα θα κατεβάζεις :lol:
Όχι ρε συ, δεν είναι τόσο άσχημα. Το έχω βάλει στο αμάξι με καλά αποτελέσματα.
Δεν κλωτσάει πολύ - μόνο που σε κάθε ριπή η ταχύτητα από πχ 80χλμ/ω πέφτει στα -120χλμ/ω :p

stp1979
10-11-08, 12:56
Για τους ενοχλητικούς γείτονες υπάρχουν λύσεις για την απομάκρυνση τους πέρα από τις συνηθισμένες:

α) Ο επιστημονικός τρόπος
Χρησιμοποιήστε εναντίων τους συσκευή εκπομπής μικροκυματικής Η/Μ ακτινοβολίας.
πχ
Τοποθετήστε μέσα στο σπίτι σας μερικά τέτοια 45294 συνδεδεμένα σε παράλληλη διάταξη για μέγιστη ισχύ, σε συνδυασμό με κατευθυντικές κεραίες που θα στοχεύουν στο επάνω όροφο.
Εφόσον οι "στόχοι" βρίσκονται μαζεμένοι στο σπίτι τους και έχετε απομακρύνει από την περιοχή τυχόν γείτονες που συμπαθείτε, ενεργοποιήστε τα μηχανήματα (με τηλεχειρισμό αν αγαπάτε τη ζωή μας) και περιμένετε.
Στην αρχή οι στόχοι θα περιέλθουν σε σύγχυση ενώ στη συνέχεια θα επέλθει παράνοια. Αν υπάρχουν παιδιά θα αλληλοσπαραχτούν μεταξύ τους. Τα μεγαλύτερα αδέλφια θα φάνε τα μικρότερα. Ο πατέρας θα σκοτώσει τα μάνα, την πεθερά, την αδελφή - ότι υπάρχει - και στη συνέχεια θα σοδομίσει όσα παιδιά έχουν μείνει ζωντανά. Οι τελευταίοι επιζώντες θα ψηθούν σαν ποπκόρν σε φούρνο μικροκυμάτων.
Κλείνετε τα μηχανήματα, τα ξεφορτώνεστε, φωνάζετε τους αρμόδιους φορείς να μαζέψουν τα πτώματα και όλα καλά.


β) Ο κάφρικος τρόπος
Αγοράζετε αυτό 45295 το στήνετε στην απέναντι πολυκατοικία και "καθαρίζετε" τον ενοχλητικό όροφο.


ποσο κανει το πρωτο?

........Auto merged post: stp1979 πρόσθεσε 70 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=5434687
http://www.pinoyhack.com/2006/09/04/sound-attention-buzz/
εχει βγει και σχετικο εκνευριστικο ringtone, πως και δεν το εχεις; :p

λοιπον πολυ καλο αυτο με τον ηχο. με επιασε πονοκεφαλος.
αποφασισα να το βαζω οταν φευγω απο το σπιτι. αλλα μπορει καποιος να μου πει τι πιθανοτητες υπαρχουν να το ακουει ο τυπος απο πανω? :twisted:

crypter
10-11-08, 13:06
λοιπον πολυ καλο αυτο με τον ηχο. με επιασε πονοκεφαλος.
αποφασισα να το βαζω οταν φευγω απο το σπιτι. αλλα μπορει καποιος να μου πει τι πιθανοτητες υπαρχουν να το ακουει ο τυπος απο πανω? :twisted:

αν το βαζεις απο κινητο ελαχιστες, δεν εχει τοση ενταση, αν το βαζεις απο το pc με τερμα τα ηχεια και ανοιχτα τα πατζουρια τοτε ισως το ακουσει.

D_J_V
10-11-08, 13:37
Δυστυχώς οι ΗΛΙΘΙΟΙ γείτονες είναι πάρα πολλοί μιας και στην Ελλάδα ο κάθε ΒΛΑΚΑΣ νομίζει πως ο όροφος, η πολυκατοικία και όλο το οικοδομικό τετράγωνο του ανήκει...
Η ιστορία μου...
Μετακόμισα πέρσυ με ενοίκιο 650 ευρώ παρακαλώ (+150 κοινόχρηστα το χειμώνα) σε ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ πολυκατοικία στα βόρεια προάστεια...
Η γειτονιά ΛΑΪΚΗ-ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΗ θα έλεγα (ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ) που έχει ανάπτυξη μιας και πολλά παλιά προσφυγικά και αδεια οικόπεδα δίνονται σε 2-3 εργολάβους που χτίζουν μοντέρνες μοδάτες πολυκατοικίες...
Την επέλεξα λόγω ιδιοκτήτη, λόγω ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΥ απο κάτω για να μην έχω λεωφορεία/αυτοκίνητα/φορτηγά και λόγω καινούργιου διαμερίσματος με τζάκι, αυτόνομη θέρμανση, θέα κλπ...
Μεγάλη χαρά, μου έφυγαν και 3.000 ευρώ να πάρω φουλ καινούργιο εξοπλισμό σε ψυγείο, κουζίνα, πίνακες, καναπέ, τηλεόραση για να είναι κουκλί το σπίτι....
ΟΛΑ καλά και ήσυχα μέχρι που ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΑΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ!!!
Τότε ξεκίνησε ο εφιάλτης... ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ απο τις 6 έως και τις 10-11 το βράδυ ΟΛΑ τα παιδάκια της γειτονιάς (10-15) να μετατρέπουν τον ΗΣΥΧΟ πεζόδρομο σε ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ με ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΦΩΝΕΣ, ΣΤΡΙΓΚΛΙΕΣ, ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ και πάνω γειτονιά με κάτω γειτονιά!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μαρτύριο το οποίο καταλαγιάζει με το που ανοίγουν τα σχολεία και σκοτεινιάζει νωρίς...
Φανταστείτε να γυρνάω απο τη δουλειά και την κίνηση ΚΟΜΜΑΤΑ στις 6-7 και να κάθομαι επι 3-4 ώρες να ακούω αυτό το πράγμα ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...
Τι φωνές έβαλα στο μήνα επάνω τι μπουγέλα πέταξα τι τσακωμούς με γονείς...
τιποτα!!! ΖΩΑ που ξεφορτώνονται τα παιδιά τους και βλέπουν τηλεόραση τρώγοντας πατατάκια...
Φανταστείτε οτι πολλές φορές εκλεινα ΌΛΑ τα τζάμια και έβαζα κλειματισμό να ηρεμήσω και ΠΑΛΙ οι φωνές περνάγανε... έχω καταντήσει να φοράω ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ επι ΩΡΕΣ μέσα στο ίδιο μου το σπίτι επειδή κάποιοι δε σέβονται κανένα και τίποτα γιατί είναι γεννημένοι τρωκτικά και κακομοίριδες...
Δυστυχώς με τη λήξη του συμβολαίου θα φύγω απο το σπίτι, ήδη ψαχνω ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ σε ΑΛΛΕΣ περιοχές, παρόλα τα λεφτά που έχω δώσει για να το στήσω και το οποίο δεν έγινε σε ενα μήνα μέσα αλλά κανα χρόνο γιατί δε τρέχουν και τα λεφτά απο τα μπατζάκια...
Και να φανταστείτε πως ο λόγος που έφυγα απο το προηγούμενο σπίτι ήταν ο απο πάνω γείτονας που είχε παρανοϊκά ωράρια και γύρναγε σπίτι στις 11 το βράδυ και ως τις 3-4 γύρναγε με τα σκαρπίνια πέρα-δώθε και έβαζε τηλεόραση στη διαπασών ολη μέρα... είχε κανει το υπνοδωμάτιο σαλόνι κλασσική πρακτική χωριατέων που έρχονται στην Αθήνα και νομίζουν πως είναι ΑΚΟΜΑ στο κτήμα τους...
Επόμενη ΚΙΝΗΣΗ ενοίκιο με τη μέλλουσα σύζυγο ΡΕΤΙΡΕ σε δρόμο με ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ και λεωφορείο απο κάτω...
ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ Η ΠΡΟΕΦΗΒΙΚΗ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΩΝ ΜΟΥΛΙΚΩΝ!! :evil:

........Auto merged post: D_J_V πρόσθεσε 2 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ξέχασα επίσης να αναφέρω πως ολοι οι γύρω έχουν απο ένα ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ σκύλο (ΣΥΝΟΛΟ 4) που με το παραμικρό γαυγίζουν σε ΟΤΙ περνάει οτι κινείται και βέβαια ο ενας στον άλλο οταν τα πάνε βόλτα...
Και όπως καταλαβαίνετα τα σκυλιά γαυγίζουν ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ επι δεκάλεπτο ή μισάωρο...
μιλάμε για ΟΥΝΟΥΣ-ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ και κάτω...

apok
10-11-08, 13:45
Σορρυ αλλά δεν θα συμφωνήσω..
ΤΙ θες να κάνουν τα παιδιά; Να κάτσουν να δουν τηλεόραση;; να παίξουν PS ή να κάνουν account στο φόρουμ;;
Εξω θα βγουν και θα παίξουν και πολυ τυχερά ειναι που έχουν αυτόν τον πεζόδρομο.

Εσυ οταν ήσουν μικρός, το καλοκαίρι δηλαδή τι έκανες;;

Γιατί και εγώ έβγαινα έξω στις 17.30 και γυρνούσα στις 20.30 και ολο αυτο το διάστημα έπαιζα με τα παιδιά της γειτονιάς στη γειτονιά

giannhs1984
10-11-08, 13:47
ξερεις ομως κατι? και εσυ παιδι εισουν και θα φωναζες και θα εκανες και να πεις οτι οχι η εκανα λιγοτερο απλα δεν λες αληθεια ολοι μικροι καναμε καφριλικια κανενος εξαιρουμενου
οσο για τα σκυλια οταν θα σου ανοιξουν το σπιτι θα ευχεσαι να ειχες και εσυ ενα
οι ωρες κοινης ησυχιας ειναι συγκεκριμενες και υπαρχουν για αυτο ακριβως τον σκοπο

Zer0c00L
10-11-08, 13:47
φιλε μου σε καταλαβαινω αλλα απολυτη ησυχια στην αθηνα (των τοσο εκατομμυριων κατοικων) δεν υπαρχει εκτος αν ζεις σε νεκροταφειο κοντα η εκτος αττικης.

γιατι οπως εσυ λες για τα σκυλια-γατια-πουλια η τα παιδια (αλλοι μπορουν να πουν οτι εσυ εισαι ο παραξενος.)

υπαρχει η λυση σε οσους σε ενοχλουν σε ωρες κοινης ησυχιας να καλεις την αστυνομια (βεβαια θα γινεις ο κακος της γειτονιας) μεχρι στο σημειο απλα να σε αγνοει η αστυνομια.

αλλα υπαρχει και η λυση οπως εχω κανει εγω

μενω σε ρετιρε (ιδιοκτητο)

διπλα ηχομονωτικα τζαμια και μονωση στους τοιχους και πατωματα και ταβανια.

και εχω το απολυτο ησυχο περιβαλλον.

D_J_V
10-11-08, 13:52
φιλε μου σε καταλαβαινω αλλα απολυτη ησυχια στην αθηνα (των τοσο εκατομμυριων κατοικων) δεν υπαρχει εκτος αν ζεις σε νεκροταφειο κοντα η εκτος αττικης.

γιατι οπως εσυ λες για τα σκυλια-γατια-πουλια η τα παιδια (αλλοι μπορουν να πουν οτι εσυ εισαι ο παραξενος.)

υπαρχει η λυση σε οσους σε ενοχλουν σε ωρες κοινης ησυχιας να καλεις την αστυνομια (βεβαια θα γινεις ο κακος της γειτονιας) μεχρι στο σημειο απλα να σε αγνοει η αστυνομια.

αλλα υπαρχει και η λυση οπως εχω κανει εγω

μενω σε ρετιρε (ιδιοκτητο)

διπλα ηχομονωτικα τζαμια και μονωση στους τοιχους και πατωματα και ταβανια.

και εχω το απολυτο ησυχο περιβαλλον.

Η ελευθερία του ενός ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου...
ΔΕΝ παίζουν φίλε μου!! ΓΚΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ γιατί είναι κακομαθημένα, παχύσαρκα, ελληνάκια!!!
Ξεκινάνε κρυφτό και τσιρίζουν το ένα στο άλλο να επιβληθούν!!
ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΑΛΛΟ ΡΥΠΑΝΣΗ!!!!
Τελος πάντων θα τα ξεσκίσω στις υψηλές συχνότητες την επόμενη φορά και θα ηρεμήσουν...!!!! :whistle::whistle:

........Auto merged post: D_J_V πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Οσο για τα κατοικίδια... ΑΕΡΟΒΟΛΟ και κέρματα!!! :evil:

Εγω φταίω σίγουρα που επέλεξα αυτή την παλαιο-προσφυγική γειτονιά που το όνειρο των γονιών τους είναι να βάλουν τα παιδιά τους στο Δήμο Νεας Ερυθραίας σαν οδοκαθαριστές και ξεβουλωτές υπονόμων οπως είναι οι ίδιοι και οι φίλοι τους...
Αυτοί γυρνάνε απο το Δήμο στις 2 η ώρα και κοιμούνται ως τις 6 γιαυτό είναι χαλαροί και στα @@ τους...
Πριν φύγω θα περάσουν ΚΑΛΑ ειδικά φέτος!!!!!

apok
10-11-08, 13:54
Η ελευθερία του ενός ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου...
ΔΕΝ παίζουν φίλε μου!! ΓΚΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ γιατί είναι κακομαθημένα, παχύσαρκα, ελληνάκια!!!
Ξεκινάνε κρυφτό και τσιρίζουν το ένα στο άλλο να επιβληθούν!!
ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΑΛΛΟ ΡΥΠΑΝΣΗ!!!!
Τελος πάντων θα τα ξεσκίσω στις υψηλές συχνότητες την επόμενη φορά και θα ηρεμήσουν...!!!! :whistle::whistle:

........Auto merged post: D_J_V πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Οσο για τα κατοικίδια... ΑΕΡΟΒΟΛΟ και κέρματα!!! :evil:

Ωπα ρε συ.. εσυ δηλαδή όταν έπαιζες ποδόσφαιρο τι έκανες;;; Ελεγες στο αντίπαλο " Συγνώμη φιλτατε, αλλά μόλις διαπράξατε παράβαση του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου " ;;;

Ευχομαι οταν κάνεις παιδί να κάνεις κάτι άλλο εκτός απο παχύσαρκο ελληνάκι:)

D_J_V
10-11-08, 13:56
Καλά καλά... μακριά απο το χορό και τον χώρο όλοι το παίζετε εξυπνάκηδες...
Οταν σας τύχει και πηξετε τα ξαναλέμε!!!

apok
10-11-08, 14:00
Καλά καλά... μακριά απο το χορό και τον χώρο όλοι το παίζετε εξυπνάκηδες...
Οταν σας τύχει και πηξετε τα ξαναλέμε!!!

δεν ειμαι καθολου μακρυά απο το χωρό φιλαράκο.
Ακριβώς κάτω απο το σπιτι μου έχω δημοτικό ( ολοήμερο κιόλας ) και ακομα και σε ωρες κοινής ησυχίας για τους άλλους για μένα απλά δεν υπάρχουν.

αλλά παιδιά ειναι;; τι να κάνω;; να στησω έξω κανα μυδράλι και να κρατάω high score κάθε μερα;;

Αρα λοιπον τα περι " έξω απο τον χορό " δεν ισχύουν.

Zer0c00L
10-11-08, 14:03
Η ελευθερία του ενός ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου...
ΔΕΝ παίζουν φίλε μου!! ΓΚΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ γιατί είναι κακομαθημένα, παχύσαρκα, ελληνάκια!!!
Ξεκινάνε κρυφτό και τσιρίζουν το ένα στο άλλο να επιβληθούν!!
ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΑΛΛΟ ΡΥΠΑΝΣΗ!!!!
Τελος πάντων θα τα ξεσκίσω στις υψηλές συχνότητες την επόμενη φορά και θα ηρεμήσουν...!!!! :whistle::whistle:

........Auto merged post: D_J_V πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Οσο για τα κατοικίδια... ΑΕΡΟΒΟΛΟ και κέρματα!!! :evil:

Εγω φταίω σίγουρα που επέλεξα αυτή την παλαιο-προσφυγική γειτονιά που το όνειρο των γονιών τους είναι να βάλουν τα παιδιά τους στο Δήμο Νεας Ερυθραίας σαν οδοκαθαριστές και ξεβουλωτές υπονόμων οπως είναι οι ίδιοι και οι φίλοι τους...
Αυτοί γυρνάνε απο το Δήμο στις 2 η ώρα και κοιμούνται ως τις 6 γιαυτό είναι χαλαροί και στα @@ τους...
Πριν φύγω θα περάσουν ΚΑΛΑ ειδικά φέτος!!!!!

καταρχην να σε ενημερωσω οτι αν χτυπησεις σκυλο η κατι αλλο με το αεροβολο η με κερμα πας αυτοφωρο με καταγγελια του ιδιοκτητη και αντε να ξεμπλεξεις (την ιδια ιδεα με εσενα ειχε ενας γειτονας μου και οταν χτυπησε τον σκυλο μου με το αεροβολο για ποτε πηγε αυτοφωρο ουτε που το καταλαβε -> εκτος οτι πληρωνει ακομα την αγωγη που του εκανα εγω και η εταιρεια προστασιας ζωων.

οτι αφορα τα συνεργεια καθαρισμου του δημου (δεν το σχολιαζω)

οτι αφορα τα παιδια (μιας και ολοι μας ειμασταν καποτε και σιγουρα καναμε οτι κανουν αυτα τωρα (καλο ειναι να προσεχεις τις εκφρασεις σου διοτι γραφεις σε δημοσιο φορουμ και πρεπει να σεβεσαι τους υπολοιπους οπως σε σεβονται και ας εχεις ακραιες ιδεες.

διοτι αγαπητε μου λυσεις οπως σου ειπα υπαρχουν εφαρμοζεις η τον νομο η φτιαχνεις το σπιτι σου η πας αλλου και ελπιζεις να μην υπαρχει κατι (διοτι ζεις μαζι με τα εκατομμυρια κατοικων της αθηνας) αν θες ησυχια τραβα στο βουνο παρεα με τις αρκουδες και τους λυκους.

να με συγχωρεις.

D_J_V
10-11-08, 14:09
Αυτο το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ" μεγαλώνει ΓΕΝΝΙΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΩΝ...
Τα ίδια αυτά παιδιά με τις ηλίθιες φαμίλιες τους καταλαμβάνουν τα καλοκαίρια τις παραλίες και ΜΟΛΥΝΟΥΝ οπτικοακουστικά τις διακοπές μας...
Αν έχεις ζήσει λίγο εξω και ΑΝ έχεις δεί οικογένειες ΞΕΝΩΝ στις παραλίες θα έχει δεί την διαφορά...
ΑΛΛΑ ξέχασα !! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ και ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ ενώ τα δικά μας ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ξέρουν να ζούνε και θα γίνουν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ οταν μεγαλώσουν γιατί ΖΗΣΑΝΕ σωστά, ε????
ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ θα γίνουν και ΤΟΥΒΛΑ που θα είναι σκλάβοι για πάντα...

mach
10-11-08, 14:13
Αυτο το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ" μεγαλώνει ΓΕΝΝΙΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΩΝ...
Τα ίδια αυτά παιδιά με τις ηλίθιες φαμίλιες τους καταλαμβάνουν τα καλοκαίρια τις παραλίες και ΜΟΛΥΝΟΥΝ οπτικοακουστικά τις διακοπές μας...
Αν έχεις ζήσει λίγο εξω και ΑΝ έχεις δεί οικογένειες ΞΕΝΩΝ στις παραλίες θα έχει δεί την διαφορά...
ΑΛΛΑ ξέχασα !! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ και ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ ενώ τα δικά μας ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ξέρουν να ζούνε και θα γίνουν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ οταν μεγαλώσουν γιατί ΖΗΣΑΝΕ σωστά, ε????
ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ θα γίνουν και ΤΟΥΒΛΑ που θα είναι σκλάβοι για πάντα...

Έτσι ακριβώς... Αμ το άλλο; Που δεν πάνε να δουλέψουν και κάθονται και πίνουν φραπέδες;

Έτσι και το ανηψάκι μου. Πάνε να δουλέψεις ρε ρεμάλι... 9 χρονών μαντράχαλος και κάθεσαι, μέχρι πότε θα σε ταίζω... Εδώ κάτι γυφτάκια θα έχουν ένσημα από 5 χρονών, πως θα τα ανταγωνιστούμε ρεεεε;;; :rofl:

Zer0c00L
10-11-08, 14:14
Αυτο το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ" μεγαλώνει ΓΕΝΝΙΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΩΝ...
Τα ίδια αυτά παιδιά με τις ηλίθιες φαμίλιες τους καταλαμβάνουν τα καλοκαίρια τις παραλίες και ΜΟΛΥΝΟΥΝ οπτικοακουστικά τις διακοπές μας...
Αν έχεις ζήσει λίγο εξω και ΑΝ έχεις δεί οικογένειες ΞΕΝΩΝ στις παραλίες θα έχει δεί την διαφορά...
ΑΛΛΑ ξέχασα !! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ και ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ ενώ τα δικά μας ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ξέρουν να ζούνε και θα γίνουν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ οταν μεγαλώσουν γιατί ΖΗΣΑΝΕ σωστά, ε????
ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ θα γίνουν και ΤΟΥΒΛΑ που θα είναι σκλάβοι για πάντα...

σορρυ αλλα μου ειναι αδυνατο να συνεχισω την συζητηση μαζι σου φιλε μου με συγχωρεις αλλα εχεις ξεφυγει εντελως απο τα ορια μιας συζητησης.

αμα δεν σου αρεσει η ελλαδα οπως ειναι μπορεις να πας σε αλλη χωρα.

οπως αμα δεν σου αρεσει η γειτονια σου μπορεις να πας σε αλλη

ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ Η ΠΑΙΔΙΑ εσυ μπορει να μεγαλωσες με το ΞΥΛΟ η την ΤΙΜΩΡΙΑ και να εγινες ειτε ΚΑΛΟΣ ειτε ΚΑΚΟΣ πολιτης αλλοι το κρινουν αυτο οχι εγω ΑΛΛΑ στην σημερινη εποχη οι καιροι αλλαξαν (ειτε για καλο ειτε για κακο)

μακαρι τα παιδια σου να ειναι η εξαιρεση του κανονα (αν και εχω τις αντιρρησεις μου μιας και ολοι καναμε τα ιδια ως παιδια)

giannhs1984
10-11-08, 14:30
Καλά καλά... μακριά απο το χορό και τον χώρο όλοι το παίζετε εξυπνάκηδες...
Οταν σας τύχει και πηξετε τα ξαναλέμε!!!
εγω εχω ενα δημοτικο ενα γυμνασιο δυο στενα παραπερα και ενα λυκειο και αυτο λιγο πιο πανω απο εμενα
ξερεις τι γινεται απο τις 1 μεχρι τις 5?
λες και εσυ δεν εισουν ποτε παιδι σε γεννησαν μεγαλο :rolleyes:
οσο για τα ζωα που λες κριμα για σενα

........Auto merged post: giannhs1984 πρόσθεσε 1 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτο το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ" μεγαλώνει ΓΕΝΝΙΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΩΝ...
Τα ίδια αυτά παιδιά με τις ηλίθιες φαμίλιες τους καταλαμβάνουν τα καλοκαίρια τις παραλίες και ΜΟΛΥΝΟΥΝ οπτικοακουστικά τις διακοπές μας...
Αν έχεις ζήσει λίγο εξω και ΑΝ έχεις δεί οικογένειες ΞΕΝΩΝ στις παραλίες θα έχει δεί την διαφορά...
ΑΛΛΑ ξέχασα !! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ και ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ ενώ τα δικά μας ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ξέρουν να ζούνε και θα γίνουν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ οταν μεγαλώσουν γιατί ΖΗΣΑΝΕ σωστά, ε????
ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ θα γίνουν και ΤΟΥΒΛΑ που θα είναι σκλάβοι για πάντα...
δουλευουμε για να εχουν τα παιδια μας να φανε φιλε μου διοτι αυτο μας επιβαλλει η σημερινη κοινωνια
αμα δεν θες μην κανεις παιδια

Zer0c00L
10-11-08, 14:55
για τα παιδια ειπαμε φιλε μου παρε ενα μυδραλιο (οπως κανουν στις Η.Π.Α) και κρατα υψηλο σκορ (πλακα κανω ετσι)

για τα ζωα (διποδα/τετραποδα) του ειπα του φιλου οτι αν το κανει απλα παει αυτοφωρο με οτι σημαινει αυτο (εγω το εκανα σε εναν εξυπνο που ειχε την ιδεα να ριξει με αεροβολο στον σκυλο μου επειδη μισουσε τα σκυλια τωρα πληρωνει την ....... του)

σεβομαι οτι μπορει καποιος να τα φοβαται αλλα οχι να παει αν τους κανει κακο εκει να με συγχωρεσετε αλλα θα τον ........ αν παει να κανει κακο στα σκυλια μου (αν πρωτα δεν τον ..... εκεινα)

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 22 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

αν μιλας με τον ιδιο σεβασμο που σου μιλανε οι συνομιλητες σου κανενας δεν σε βαραει.

αν ομως δεν σεβεσαι τους συνομιλητες σου τοτε θα υποστεις τις συνεπειες των πραξεων σου.

εμενα προσωπικα με πειραξε αυτο που αναφερες για τα ζωα -> διοτι τα ζωα δεν φταινε μαθαινουν οπως τα εχει διδαξει ο ιδιοκτητης τους αρα το αεροβολο το θελει ο ιδιοκτητης οχι το σκυλι και οπως σου αναφερα ηδη εχω στειλει ατομο στον εισαγγελεα γιατι το θεωρησε μαγκια να ριξει στον σκυλο χωρις καμια αιτια.

οτι αφορα τα παιδια μου θα παιζουν στο σπιτι (που εχω ηχομονωση) και στην ταρατσα διοτι μενω σε δρομο.

οπως ειπα αν σε ενοχλει μια χωρα πας σε αλλη - αν σε ενοχλει μια γειτονια πας σε αλλη.

anon
10-11-08, 21:40
Είναι χίλιες φορές καλύτερο να γκαριζουν και να τρέχουν απο το να κάθονται αποβλακωμένα - και ήσυχα - μπροστά σε ένα χαζοκούτι. Πλέον αυτό είναι σπάνιο φαινόμενο, η παραλλαγή της αλάνας όπου παίζουν και ξεδίνουν τα παιδιά, και σε πληροφορώ D_J_V ότι θα είσαι πολύ τυχερός όταν κάνεις παιδιά, το να μπορούν να παίζουν έξω και να κάνουν και φασαρία όπως λές. Γιατί τα παιδιά είναι για να κάνουν φασαρία. Τώρα εαν έχεις πρόβλημα με την φασαρία, το κατανοώ, αλλά φταίς εσύ. Θα πρέπει να πήγενες σε κάποιο μέρος όπου δεν θα υπήρχε περίπτωση να γ'ινει κάτι τέτοιο ή να ακολουθήσεις τις οδηγίες του φίλου zerocool περι μόνωσης, ρετιρέ, κλιματισμού και τα σχετικά, ώστε να έχεις πλήρη απομόνωση απο τους εξωτερικούς θορύβους.

hammer21
10-11-08, 21:45
περι μόνωσης, ρετιρέ, κλιματισμού και τα σχετικά, ώστε να έχεις πλήρη απομόνωση απο τους εξωτερικούς θορύβους.

Μπορει να μην εχει τα φραγκα και τη διαθεση να μπει "μεσα";)
Λεγοντας οτι μενει Νεα Ερυθραια λιγο χλωμο,απλα για να ειμαι δικαιος:)

anon
10-11-08, 21:47
ναι, κοστίζει κάτι τέτοιο, αλλά εαν μένει σε νέα οικοδομή, είναι πλέον κανόνας τα διπλά τζάμια και καλή σχετικά μόνωση εκτός εαν είναι κατασκευή μόνο φρου φρού και αρώματα αλλά υποδομή καμμιά απο τον εργολάβο. Το μόνο δηλαδή που μένει είναι να βάλει κλιματισμό, δεν είναι δα και τραγικό το κόστος και τέλειωσε. Απο το να κάνεις τα νεύρα σου κορδέλλες, είναι σίγουρα καλύτερο.

Zer0c00L
10-11-08, 22:20
Μπορει να μην εχει τα φραγκα και τη διαθεση να μπει "μεσα";)
Λεγοντας οτι μενει Νεα Ερυθραια λιγο χλωμο,απλα για να ειμαι δικαιος:)

σορρυ γιατι εγω εχω τα φραγκα.? απλα ειναι σπιτι μου και επρεπε να το κανω και μιλαω για μια συνοικια οπως το παγκρατι.

hammer21
10-11-08, 22:32
Εγραψα και για διαθεση;).Επειδη κανω και γω μαστορεματα τωρα σπιτι μου σου λεω οτι ειναι ζορικη κατασταση.Ή το κανεις απο την αρχη ή δεν το κανεις καθολου

WAntilles
10-11-08, 22:42
καταρχην να σε ενημερωσω οτι αν χτυπησεις σκυλο η κατι αλλο με το αεροβολο η με κερμα πας αυτοφωρο με καταγγελια του ιδιοκτητη και αντε να ξεμπλεξεις (την ιδια ιδεα με εσενα ειχε ενας γειτονας μου και οταν χτυπησε τον σκυλο μου με το αεροβολο για ποτε πηγε αυτοφωρο ουτε που το καταλαβε -> εκτος οτι πληρωνει ακομα την αγωγη που του εκανα εγω και η εταιρεια προστασιας ζωων.

Δυστυχώς οι καφροσυνθήκες στην ελλάδα δεν προστατεύουν τους ανθρώπους από τα τετράποδα κτήνη που ηχορυπαίνουν ασταμάτητα τον περίγυρο.

........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 4 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Βάλε φίλε ισχυρά μπάσα και σαμπγοφέρι, και βάλε να δεις κανένα Terminator 2 ή Die Hard 3.

Zer0c00L
10-11-08, 22:48
Δυστυχώς οι καφροσυνθήκες στην ελλάδα δεν προστατεύουν τους ανθρώπους από τα τετράποδα κτήνη που ηχορυπαίνουν ασταμάτητα τον περίγυρο.

........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 4 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Βάλε φίλε ισχυρά μπάσα και σαμπγοφέρι, και βάλε να δεις κανένα Terminator 2 ή Die Hard 3.

αγαπητε μου φιλε σε ενημερωνω οτι τα τετραποδα ειναι προεκταση του εαυτου του διποδου αφεντικου (αρχηγου αγελης οπως τον θεωρουν) αρα αν το διποδο ειναι καφρος κτλ θα βγει και το τετραποδο.

τα δικα μου τα σκυλια δεν θα βρεις πουθενα να κανουν ακαθαρσιες κτλ χωρις να τα μαζεψω η να τα προλαβω εγκαιρως εγω ως αφεντικο τους.

αρα μαλλον ο ανθρωπος φταιει που τα ζωα ρυπαινουν και οχι αυτα.

οσο για την ηχορυπανση που λες γαυγιζουν μονο αν ερθει αγνωστος εξω απο την πορτα του σπιτιου (αμα μπει κλεφτης δεν γαυγιζουν αλλα ορμανε και τον τρωνε για επιδορπιο.)

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 1 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγραψα και για διαθεση;).Επειδη κανω και γω μαστορεματα τωρα σπιτι μου σου λεω οτι ειναι ζορικη κατασταση.Ή το κανεις απο την αρχη ή δεν το κανεις καθολου

μια απο τα ιδια και εγω.

χεχεχε

Umbra
11-11-08, 01:43
Αυτο το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ" μεγαλώνει ΓΕΝΝΙΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΩΝ...
Τα ίδια αυτά παιδιά με τις ηλίθιες φαμίλιες τους καταλαμβάνουν τα καλοκαίρια τις παραλίες και ΜΟΛΥΝΟΥΝ οπτικοακουστικά τις διακοπές μας...
Αν έχεις ζήσει λίγο εξω και ΑΝ έχεις δεί οικογένειες ΞΕΝΩΝ στις παραλίες θα έχει δεί την διαφορά...
ΑΛΛΑ ξέχασα !! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ και ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ ενώ τα δικά μας ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ξέρουν να ζούνε και θα γίνουν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ οταν μεγαλώσουν γιατί ΖΗΣΑΝΕ σωστά, ε????
ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ θα γίνουν και ΤΟΥΒΛΑ που θα είναι σκλάβοι για πάντα...

Εγω και η οικογενεια μου σε ευχαριστουν για τα καλα σου λογια....:cool::cool::cool:

Cataract
12-11-08, 02:28
Εντάξει ο φίλος DJV έχει και ένα δίκιο εν μέρει. Γιατί δηλαδή να φύγει αυτός και όχι η οικογένεια με τα παιδιά? Δεν είναι λύση προτάσεις όπως , φύγε η άντε σε άλλη χώρα. Αφού θέλει κάποιος να κάνει οικογένεια με παιδιά όταν θα πάει να βρει σπίτι να τα έχει υπολογίσει όλα. Δηλαδή να είναι ισόγειο, να έχει κάποια στοιχειώδη μόνωση το σπίτι να είναι κάπου κατάλληλα, δηλαδή πρέπει να φύγουμε όλοι για να μηνούν αυτοί και να κάνουν φασαρία όλη μέρα? Ή μήπως είναι εύκολο να μετακομίσεις. Να πάνε αυτοί να μηνούν σε μονοκατοικίες στην ερημιά να μην τους ακούει κανείς αν δεν μπορούν να κάνουν ησυχία.
Και μιλάω για τα ζώα που είναι από πάνω μου, πριν καμία βδομάδα στην συνέλευση της πολυκατοικίας έγινε πανικός, τους είπαμε να κάνουν ηχομόνωση μιας και αγόρασαν το σπίτι, να κάνουν κάτι τέλος πάντων, να πάνε τα παιδιά σε μια αλάνα να παίζουν, εδώ κοντά έχει πάρκο και τα παιδιά είναι ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ στο σπίτι και παίζουν. Δηλαδή θα πρέπει να αλλάξουν όλοι οι άλλη σπίτι και όχι αυτοί που τους κατηγορούν όλοι?
Τελικά εδώ και κανά μήνα που ξεκίνησα το thread αυτό, είχαμε φασαρίες με αστυνομία και κάνεις δεν μπορεί να τους κουνήσει, και το κυριότερο κάνεις δεν θέλει να ασχοληθεί με το να μαζέψουμε υπογραφές και να φύγουν. Κάθε τρεις και λίγο τσακωμοί στους διαδρόμους και κακό. Τελικά όλοι προτιμούν να βρίζονται και να τσακώνονται παρά να πάρουν πιο δραστικά μέτρα.
Τέλος πάντων κάνω υπομονή μερικούς μήνες μέχρι να φύγω από Αθήνα. 7 μέρες πριν φύγω θα κρεμάσω ηχεία και γουφερ στο ταβάνι και δεν θα κοιμηθούν που να κοπανιούνται. Χαχαχα

Xguru
12-11-08, 03:10
Εμένα μου την σπάνε όταν περπατάω αμέριμνος στο πεζοδρόμιο και περνώντας δίπλα από κάτι σπίτια αρχίζουν να γαβγίζουν σαν λυσασμένα κάτι παλιόσκυλα βγάζονας και τη μισή τους μουσούδα απ΄τα κάγκελα της περίφραξης. Ξαφνική ψυχρολουσία, γιατί να χαλάνε την ψυχική μου ηρεμία; Άμα θέλουν ασφάλεια να βάλουν σεκιουριτά εγώ τί φταίω να περπατάω στο πεζοδρόμιο και να νομίζω ότι με κυνηγάνε σκυλιά;

anon
12-11-08, 12:12
@cataract Να φύγει αυτός μάλλον για τον λόγο της απλής δημοκρατίας, όπου υπερισχύει το δίκαιο των πολλών. Οπως είπε δεν είναι ένα, δεν είναι δύο είναι πολλά. Που σημαίνει πολλές οικογένειες, όχι μια. Ακόμη και μια ναταν, γιατί να φύγει η οικογένεια που έχει και παιδιά που πάνε εκεί σχολείο και μπλα μπλα, και να μην φύγει αυτός που ειναι μόνος του; Οπως καταλαβαίνεις λογικές του να φύγουν ή να φύγει δεν στέκουν, σε κάθε περίπτωση του ότι κάποιος πρέπει να φύγει αυτός θα ναι ο DJV. Το καλύτερο είναι να κλείσει τα παραθυρόφυλά του, να βάλει και ένα κλιματιστικό, και τις ώρες παιχνιδιού να κλείνει πατζούρια - παράθυρα για να έχει ησυχία. Σίγουρα ο φίλος DJV θα προτιμούσε τα παιδιά να παίζουν στα σπίτια τους, για να ενοχλούν άλλους cataract και όχι στον δρόμο μπροστά του, για να ενοχλούν αυτόν.

Εαν η ενόχληση μέσα στην πολυκατοικία γίνεται τις ωρες κοινής ησυχίας, και είναι ένα συνεχές και όχι κάποιο μεμονωμένο φαινόμενο, λογικό και εύλογο είναι να κάνεις συστάσεις πρώτα απο όλα, και μετά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να διεκδικήσεις αυτό που προβλέπεται. Εαν κάνουν φασαρία στις 7 το απόγευμα, σόρρυ αλλά θα το υποστείς.

D_J_V
12-11-08, 12:35
Η ΗΧΗΤΙΚΗ ΜΟΛΥΝΣΗ είναι φαινόμενο των καιρών μας λοιπόν και ΠΡΕΠΕΙ να το ανεχθούμε...
ΩΡΑΙΑ...
Πήρα χθές 4 καινούργια tweaters και έκανα δοκιμές σε σκύλους πρώτα όπως σε όλα τα καλά πειράματα...
Πολύ υψηλή συχνότητα που δεν ακούγεται απο ανθρώπους αλλά μόνο απο ζώα (τετράποδα)...
Τα έβαλα στο μπαλκόνι περιμετρικά πίσω απο φυτά και μιλάμε τα σκυλιά τα είδαν ΟΛΑ...
Θα ακολουθήσω το σύστημα να είναι τα σκυλιά εκνευρισμένα ΟΛΗ μέρα ώστε να παραπονεθούν άλλοι και να μη φανώ εγώ ΧΑΧΑΧΑΑΑΑ sinisterrrrrrrrrrr...
Θα φεύγω και θα αφήνω τις συχνότητες να βαράνε... που θα πάει κάποιος θα βρεθεί να τα πάρει περισσότερο απο μένα και να κάνει καμια ζημιά!!
Επόμενο πείραμα το ΣΚ στα παιδάκια με υψηλότερη συχνότητα που να ΜΗΝ ακούω εγώ...
Εχω και καλή ακοή γαμώτο!! :twisted::twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.