PDA

Επιστροφή στο Forum : How to - Παρουσίαση του Thomson TG585 v7 (ασύρματο)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

kosbarts
14-09-09, 20:33
Καλησπέρα σε όλους

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τις ρυθμίσεις του internet. Έχω στο σπίτι ένα Macbook και ένα Pc. Σύνδεση Doubleplay Forthnet με το Thomson tg585 ασύρματα και τα δύο. Από τη μέρα που βάλαμε τη σύνδεση δε θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος με τις ταχύτητες. Από λίγο εώς καθόλου. Και τόσο καιρό είχα ξεκλείδωτο το δίκτυο και μπαίνανε και οι γείτονες. Σήμερα όμως μου τα πήρα στο κρανίο. Θα ήθελα τη βοήθειά σας.
α) μπορώ να "μοιράσω" επιλεκτικά το bandwith ή η μόνη λύση είναι να κλειδώσω το router για να μη μου "κλέβουν" ασύστολα οι γείτονες.
β) Δοκίμασα να κλειδώσω το router, βάζω WEP key αλλά ούτε το Mac ούτε το Pc μπορεί να συνδεθεί με τον κωδικό που δίνω. Τί μπορεί να φταίει;
γ) Αν και το φόρουμ είναι πολύ εξυπηρετικό είναι ειλικρινά ΧΑΟΤΙΚΟ για κάποιον που είναι σκράπας. Υπάρχει κάποιος οδηγός step by step για "γίδια" σαν εμένα;

tempo
14-09-09, 20:49
a) κλείδωσε το router μήπως δεις και βελτίωση στην ταχύτητα
β) το ασύρματο δίκτυο το βρίσκουν οι 2 υπολογιστές;

kosbarts
15-09-09, 12:45
Το ασύρματο το βρίσκουν και οι δυο υπολογιστές και όταν είναι ξεκλείδωτο συνδέονται κανονικότατα.

Δοκίμασα όμως να το κλειδώσω (Home>Home Network> Interface> configure βάζοντας "new stations are allowed (via registration) και δοκίμασα και WEP και WPA encryption).
Και στις δυο περιπτώσεις δοκίμασα μετά το apply να συνδεθώ με τον κωδικό που είχα δώσει και δεν έμπαινε ούτε από το mac, ούτε από το pc. Ευτυχώς μέσω ethernet μπορούσα να το απενεργοποιήσω.

Τί μπορεί να φταίει;

Colargol
15-09-09, 16:32
Το ασύρματο το βρίσκουν και οι δυο υπολογιστές και όταν είναι ξεκλείδωτο συνδέονται κανονικότατα.

Δοκίμασα όμως να το κλειδώσω (Home>Home Network> Interface> configure βάζοντας "new stations are allowed (via registration) και δοκίμασα και WEP και WPA encryption).
Και στις δυο περιπτώσεις δοκίμασα μετά το apply να συνδεθώ με τον κωδικό που είχα δώσει και δεν έμπαινε ούτε από το mac, ούτε από το pc. Ευτυχώς μέσω ethernet μπορούσα να το απενεργοποιήσω.

Τί μπορεί να φταίει;

Φταίει το new stations are allowed (via registration)
Βάλε απλώς new stations are allowed automatically
και δεν θα έχεις πρόβλημα...!

RASTAVIPER
16-09-09, 10:23
Που μπορώ να αγοράσω το Thomson TG585 v7 (ασύρματο)? Κάποιος χρήστης του ADSLcom.gr από θεσσ/κη έχει φέρει αρκετά κομμάτια και τα πωλουσε? αλλά ποιός?


ευχαριστώ
Δες ebay.
Έτσι το πήρα εγώ πριν μερικές μέρες.Παίζουν τρελές τιμές.

nnn
16-09-09, 10:29
Forthnet shop...

dpa2006
16-09-09, 11:22
Στα οτεσοπ (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/-/-modems/cos_cat_003-cos_subcat_100-cconnx_eksoplismos-cspiti_connx_adsl_wifi_modems_new-p1.html) υπαρχουν διαθεσιμα ακομη tg585v7?:hmm:

vou_ntou
23-09-09, 16:43
Παίδες θα ήθελα την βοήθεια σας.Έχω πάρει το thomson τις "forthnet" και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wireless.Πάω Configure πατάω Enabled και μετά στο Encryption το Use ΩΡΑ-PSK Encryption.Έχω ένα accer laptop και μια το βλέπει μια όχι μια μπαίνει και με πετάει.Πρέπει να κάνω και καμια άλλη ρύθμιση?

Mouse Potato
23-09-09, 16:44
Δοκίμασε ν' αλλάξεις το Channel με κάποιο άλλο

tempo
23-09-09, 16:54
το λαμπάκι του wireless τι χρώμα ανάβει?

vou_ntou
23-09-09, 16:59
Configuration

Interface Enabled: Yes
Physical Address:
Network Name (SSID):
Interface Type: 802.11b(legacy)/g
Actual Speed: 54 Mbps
Band: 2.4G Hz
Channel Selection: Manual
Region: Europe
Channel: 11
Allow multicast from Broadband Network: Yes

Security

Broadcast Network Name: Yes
Allow New Devices: New stations are allowed (automatically)
Security Mode: WPA-PSK
WPA-PSK Preshared Key:
WPA-PSK Encryption: TKIP+AES
WPA-PSK Version: WPA+WPA2

........Auto merged post: vou_ntou πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Το έκανα και reset αλλα δεν βλέπω φως

........Auto merged post: vou_ntou πρόσθεσε 2 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πράσινο

tempo
23-09-09, 17:04
δηλ. το acer συνδέεται κανονικά πχ για ένα 5λεπτο και μετά κόβεται η σύνδεση ή φαίνεται σαν να συνδέεται στιγμιαία?

δοκίμασε και χωρίς encryption....

vou_ntou
23-09-09, 17:08
Ποτε το βλέπει και συνδέεται και κόβεται στο 5λεπτό.Ποτά δεν το βλέπει καθόλου.Τώρα έωλα channel 6 μπας και αλλάξει tpt

........Auto merged post: vou_ntou πρόσθεσε 1 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έχει κανεις το ίδιο να ανεβάσει τις ρυθμίσεις?

tempo
23-09-09, 17:13
σου είπα, δοκίμασε πρώτα χωρίς encryption κλειδιά κλπ

λογικά και με το κανάλι που είπε ο φίλος ίσως λειτουργήσει...

άλλα δίκτυα πιάνει ο acer;

dpa2006
23-09-09, 17:17
έχεις δοκιμάσει με άλλη κάρτα δικτύου;:hmm:
δοκίμασε μερικές φορές βελτιώνεται η σταθερότητα.
αν δεν κάνω λάθος η Thomson χρησιμοποιούσε Atheros Chipset στο 585v6.ίσως και στο 585v7
ίσως μια κάρτα με chipset της ιδιας εταιρίας να βελτιώσει τη σταθερότητα
πολλές κάρτες της Netgear φοράνε (http://www.atheros.com/pt/whitepapers/atheros_range_whitepaper.pdf) atheros
π.χ. και η WG111 φοράει atheros και δεν με δυσκολεψε με thomson
ή καποια laptop που εχουν atheros wi-fi chipsets.ουτε σε αυτα δυσκολευτηκα.

vou_ntou
23-09-09, 17:29
Με Encryption:Disabled δεν το βλέπει καθόλου?

........Auto merged post: vou_ntou πρόσθεσε 8 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

1)Να σας ευχαριστήσω για τις γρήγορες απαντήσεις σας
2)Θα "πρασπαθισω" να δω με όλα τα channel και θα σας πω.
3)Επειδή είμαι άσχετος καλύτερα είναι wap από wep ? και τα channel τι ρολο παίζουν?
Ευχαριστώ

dpa2006
23-09-09, 19:48
το wep "σπαει" πολυ ευκολα και θα βρεις να σερφαρεις παρεα με διαφορους "γειτονες" :p
το wpa/wpa2 ειναι πιο ασφαλες.
τα καναλια μπορεις να τα ορισεις ειτε χειροκινητα,ειτε αυτοματα.
αν υπαρχουν μοντεμ με κοντινα ή/και ιδιο καναλι υπαρχουν αλλεπικαλυψεις και πιθανον να εχεις προβληματα.δες ποια καναλια δεν χρησιμοποιουνται στα ασυρματα δικτυα της περιοχης σου και ορισε ενα απο αυτα.αλλιως πιο ευκολα βαλε αυτοματη επιλογη.

kozani4
27-09-09, 14:09
Έχω το συγκεκριμένο Thomson TG585 v7 και μόλισ πατάω να κάνω αλλαγέσ μου βγάζει το εξήσ
Warning: Running Easy Setup is not possible. There are no templates present.

renegade angel
03-10-09, 22:11
Παιδια, καλησπερα. Αγορασα σημερα ενα 585v7 και ειμαι σε forthnet 2play. Αντιμετωπιζω προβλημα με το log-in στο if του router (μετα το set-up), οπως ειχαν αναφερει καποιοι χρηστες στην αρχη του thread. Ο,τι user/pass και να βαλω στο set-up, δεν πετυχαινει το authentication. Δοκιμασα και "Administrator" και κενο pass. Μετα κανω επαναφορα στα defaults μεσω διακοπτη για να μπορεσω να μπω στο web-if.

Εχω το fw 7.4.2.7 και δεν εμφανιζεται κανενα wirelles δικτυο (το led ειναι αναμμενο κοκκινο, ενω εαν κρατησω το μπροστινο πληκτρο πατημενο για 15-20 sec σβηνει και επανερχεται μετα με νεο πατημα).

Αξιζει τον κοπο να αναβαθμισω σε 7.4.3.2 για το οποιο διαβασα εδω οτι ειναι πολυ σταθερο και υπαρχει περιπτωση να λυθει ετσι το προβλημα? Ή να το επιστρεψω για αντικατασταση?

Σας ευχαριστω!

kostas181964
03-10-09, 23:34
και γω το ιδιο προβλημα εχω

........Auto merged post: kostas181964 πρόσθεσε 5 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και γω το ιδιο προβλημα εχω:)

renegade angel
04-10-09, 14:15
και γω το ιδιο προβλημα εχω

........Auto merged post: kostas181964 πρόσθεσε 5 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και γω το ιδιο προβλημα εχω:)

Τελικα, το βρηκα:

Toolbox => UserManagement => Change My Password

Αρχικα υπαρχει μονο ο user "Administrator" και εχει κενο pass. Αρα, ειτε κανεις change pass σε αυτον ή δημιουργεις νεο user και αλλαζεις σε αυτον το pass (τον κανεις και default αν θες).

Εχω ακομη 7.4.2.7 fw και συνδεομαι χωρις προβλημα (και wifi κουμπι λειτουργει και συνδεομαι wirellsly).

KeRMiT75
04-10-09, 15:11
Παιδια, καλησπερα. Αγορασα σημερα ενα 585v7 και ειμαι σε forthnet 2play. Αντιμετωπιζω προβλημα με το log-in στο if του router (μετα το set-up), οπως ειχαν αναφερει καποιοι χρηστες στην αρχη του thread. Ο,τι user/pass και να βαλω στο set-up, δεν πετυχαινει το authentication. Δοκιμασα και "Administrator" και κενο pass. Μετα κανω επαναφορα στα defaults μεσω διακοπτη για να μπορεσω να μπω στο web-if.


Είχα το ίδιο πρόβλημα (με fw 7.4.2.7). Το έλυσα αφού έκανα το set-up της σύνδεσης μέσω του Cd και στη συνέχεια μπόρεσα να αλλάξω χρήστες και κωδικούς μέσω του user management.

Δεν ξέρω αν το 7.4.3.2 λύνει το πρόβλημα και ούτε γιατί εμφανίζεται σε κάποιους και όχι σε όλους.

Edit:Δεν πρόσεξα την τελευταία απάντηση.

dpa2006
04-10-09, 22:01
Τελικα, το βρηκα:

Toolbox => UserManagement => Change My Password

Αρχικα υπαρχει μονο ο user "Administrator" και εχει κενο pass. Αρα, ειτε κανεις change pass σε αυτον ή δημιουργεις νεο user και αλλαζεις σε αυτον το pass (τον κανεις και default αν θες).

Εχω ακομη 7.4.2.7 fw και συνδεομαι χωρις προβλημα (και wifi κουμπι λειτουργει και συνδεομαι wirellsly).

σωστά :oneup:
υπάρχουν οδηγίες για πολλά θέματα σε διάφορα νήματα και ο οδηγός χρήστη.
με βοήθεια από το google μπορούν να βρεθούν πολλές απαντήσεις γρήγορα

makfil
05-10-09, 23:38
Ενεργοποίησα σήμερα σύνδεση Forthnet 2play με το Thomson 585 (7.4.2.7) και, χάρις στην ενημέρωση που πήρα από εδώ και κυρίως τις οδηγίες του kadronarxis, το σετάρισα εύκολα και γρήγορα. Επειδή δεν άνοιξε γρήγορα σελίδα στο internet, τηλεφώνησα στο 13831 και με έκπληξη διαπίστωσα ότι μιλάς εύκολα και άμεσα με τεχνικό ο οποίος έχει διάθεση να βοηθήσει. Και ήταν έκπληξη γιατί έχω και άλλη σύνδεση από πολλά χρόνια και ήξερα ότι για να καταφέρεις να μιλήσεις με τεχνικό της 4νετ πρέπει να είχες τραβήξει πρώτο λαχείο.

Παρατήρησα ότι είχε κλειδώσει στα 5900 περίπου ενώ στην άλλη γραμμή (Siemens CL 110) κλειδώνει στα 8500-9500 !!! Το είπα στον τεχνικό και είπε ότι α) εκείνος με βλέπει κλειδωμένο στα 8500 !!! και 2) αυτό παρατηρείται στα Thomson. Όταν τον ρώτησα για αναβάθμιση firmware είπε ότι μπορεί να στρώσει αλλά είναι προτιμότερο να το αντικαταστήσω πριν κάνω επέμβαση.

Δύο ερωτήσεις: 1) έχει παρατηρήσει άλλος αυτή τη διαφορά? και 2) πρέπει να κάνω αναβάθμιση firmware ή να το αντικαταστήσω?

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια κι συμβουλή.

moustakas94
11-10-09, 20:07
γεια σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε πως να κλειδωσω το Wlan του THOMSON TG585 v7 .Σας παρακαλω..

........Auto merged post: moustakas94 πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

overvolt
11-10-09, 21:49
Ενεργοποίησα σήμερα σύνδεση Forthnet .....................................................
Δύο ερωτήσεις: 1) έχει παρατηρήσει άλλος αυτή τη διαφορά? και 2) πρέπει να κάνω αναβάθμιση firmware ή να το αντικαταστήσω?

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια κι συμβουλή.


Εγω θα σε συμβούλευα , να διαβιώσεις μια βδομάδα με το μηχάνημα ,
και να δεις πως πάει .

Ορισμένα φαινόμενα είναι παιχνίδια της στιγμής .
Αμα σου κάθετε το μηχάνημα σταθερά , μην το ψάχνεις παραπέρα .

Το σημαντικότερο δεν μας το είπες ... πως είναι η ποιότητα, στο θέμα θόρυβο γραμμής στο ADSL ..

moustakas94
12-10-09, 15:34
θα μου πειτε πως να κλειδωσω το ασυρματο ιντερνετ?

Mouse Potato
12-10-09, 15:41
θα μου πειτε πως να κλειδωσω το ασυρματο ιντερνετ?

http://192.168.1.254/cgi/b/_wli_/cfg/?be=0&l0=3&l1=1&name=WLAN:+wireless

Θα σου ζητήσει κωδικό:

Username: Administrator
Password: <κενό>

Χρησιμοποιείς WPA-PSK Encryption και βάζεις κάποιο key (WPA-PSK Encryption Key) που να θυμάσαι και επιλέγεις WPA+WPA2

Apply και καθάρισες

draminos50
14-10-09, 14:09
Πατάω 192.168.1.254 βάζω username:Admistration kai password <κενό> αλλα δεν κάνει τίποτα
μου ξαναζητάει ρα ίδια. Τι να κάνω?

Mouse Potato
14-10-09, 14:24
Πατάω 192.168.1.254 βάζω username:Admistration kai password <κενό> αλλα δεν κάνει τίποτα
μου ξαναζητάει ρα ίδια. Τι να κάνω?

Administrator (με κεφαλαίο "Α") και το pass το αφήνεις κενό

Θωμάς
14-10-09, 14:52
Νέα γραμμή Forthnet στην Καρδίτσα. Με προβληματίζει το χαμηλό SN Margin (Up-16,5/Down-6,5). Γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι είναι τα FEC errors?

Mouse Potato
14-10-09, 14:58
Η γραμμή σου είναι άψογη. Οριακό το SNR αλλά αν δεν έχεις αποσυνδέσεις μην το πεις ούτε του παπά...

Τα FEC errors μην σε ανησυχούν

http://en.wikipedia.org/wiki/Forward_error_correction

Θωμάς
14-10-09, 15:08
Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση!!:oneup:

draminos50
16-10-09, 07:36
Γεια σας Ειμαι νέος χρήστης Μόλις άλαξα σύνδεση σε Forthnet και μου δώσαν το Thomson TG585 v7 (ασύρματο) Συνδέθηκα αφού έβαλα τους κωδικούς που μου στείλαν αλλά απο εκεί και πέρα δεν μπορώ να
μπώ στις ρυθμίσεις του ρούτερ αφού μου ζητάει username kai password βάζω αυτά που μου στείλαν
αλλά δεν γίνεται τίποτα. Το ίδιο γίνεται όταν δίνω την εντολή Τelnet 192.168.1.254. Eπισης ο ΧΡ
υπολογιστής μου δεν βλέπει καθόλου το ρούτερ. Τι να κάνω για να πώ στις ρυθμίσεις και να βάλω τον forthnet proxy και γιατί ο υπολογιστής μου ενώ του έβαλα το σιντί εγκατάστασης δεν διαβάζει το ρούτερ
{το ίδιο πρόβλημα το έιχα και με το παλιό ρούτερ]

man with no name
16-10-09, 12:32
@draminos50
Δοκίμασε βάζοντας username:Administrator(με κεφαλαίο "Α") και το password το αφήνεις κενό.

overvolt
17-10-09, 00:13
Βαλε πρώτα σταθερή IP στο PC .. για τον σετάρεις ..

voldenmortt
17-10-09, 19:31
θελω την βοηθεια σας οποιος γνωριζει..
εχω αυτο το router και μετα απο καποια στιγμη επεσε το ιντερνετ αλλα ταυτοχρονα ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το router για να μπω στις ρυθμισεις και να ξαναενεργοποιηθει. εκανα reset και παλι το ιδιο. κατω δεξια οι 2 οθονουλες του ιντερνετ ειναι σβηστες, εννοω απενεργοποιημενες με Χ, και το λαμπακι του ιντερνετ στο router ειναι σβηστο. το κυριο προβλημα ειναι οτι δεν αναγνωριζεται το router. Μηπως ξερει καποιος τι να κανω? ευχαριστω

ariadgr
17-10-09, 19:38
θελω την βοηθεια σας οποιος γνωριζει..
εχω αυτο το router και μετα απο καποια στιγμη επεσε το ιντερνετ αλλα ταυτοχρονα ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το router για να μπω στις ρυθμισεις και να ξαναενεργοποιηθει. εκανα reset και παλι το ιδιο. κατω δεξια οι 2 οθονουλες του ιντερνετ ειναι σβηστες, εννοω απενεργοποιημενες με Χ, και το λαμπακι του ιντερνετ στο router ειναι σβηστο. το κυριο προβλημα ειναι οτι δεν αναγνωριζεται το router. Μηπως ξερει καποιος τι να κανω? ευχαριστω

Το router το έχεις συνδέσει με καλώδιο ethernet με το pc;

voldenmortt
18-10-09, 02:46
Το router το έχεις συνδέσει με καλώδιο ethernet με το pc;
ναι εννοειται. αλλα ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει καν το router

_FLIP_
18-10-09, 04:55
εάν αγοράσω wireless modem/router μετά θέλει για τον υπολογιστή να αγοράσω και κεραία έτσι; (μιλάμε για desktop PC)

overvolt
18-10-09, 11:16
εάν αγοράσω wireless modem/router μετά θέλει για τον υπολογιστή να αγοράσω και κεραία έτσι; (μιλάμε για desktop PC)

Οχι παλικάρι μου .... ο κυρίως υπολογιστής θα συνδεθεί με καλώδιο δικτύου .

Απο εκεί και πέρα , έχεις την δυνατότητα Το λαπτοπ σου, ή ο δεύτερος υπολογιστής.
Να πάρει ίντερνετ είτε με καλώδιο , είτε ασύρματα .

_FLIP_
18-10-09, 12:54
εγω θελω να ειναι ολα ασύρματα

crypter
18-10-09, 13:08
Μπορεις προφανως να τα συνδεσεις ολα ασυρματα απλα θα χρειαζεσαι και wireless καρτα για το desktop σου για να μπορει να λαμβανει και αυτο κανονικα σημα. Απλα μια τετοια λυση δεν ειναι και τοσο ασφαλης ακομα και αν βαλεις wpa2 +aes για κωδικοποιηση στο ασυρματο.

_FLIP_
18-10-09, 13:19
μαλιστα!

voldenmortt
18-10-09, 15:20
θελω την βοηθεια σας οποιος γνωριζει..
εχω αυτο το router και μετα απο καποια στιγμη επεσε το ιντερνετ αλλα ταυτοχρονα ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το router για να μπω στις ρυθμισεις και να ξαναενεργοποιηθει. εκανα reset και παλι το ιδιο. κατω δεξια οι 2 οθονουλες του ιντερνετ ειναι σβηστες, εννοω απενεργοποιημενες με Χ, και το λαμπακι του ιντερνετ στο router ειναι σβηστο. το κυριο προβλημα ειναι οτι δεν αναγνωριζεται το router. Μηπως ξερει καποιος τι να κανω? ευχαριστω

overvolt
18-10-09, 17:53
εγω θελω να ειναι ολα ασύρματα

Δηλαδή θέλεις να καταδικάσεις τον εαυτό σου στα 802.11b (11 Mbps)

Δικαίωμα σου .

Reflection
19-10-09, 20:10
Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια.
Μετα το γλυψιμο να ζητησω την βοηθεια σας:p
Εχω το εξης προβλημα με αυτο το ρουτερ:
Εχω κανει ολη την εγκατασταση κανονικα και εχω συνδεθει μεσω ethernet, ομως μεσω wireless δεν μπορω να συνδεθω με τπτ...Στη σελιδα του ρουτερ δεν εχω πειραξει κατι, μου βγαζει κανονικα οτι ειναι enabled το wireless και πανω στην συσκευη ολες οι ενδειξεις ειναι πρασινες. Οταν ανοιγω το wi-fi στο λαπτοπ μου βγαζει τα δικτυα που βλεπει στα οποια το thomson συμπεριλαμβανεται σπανια και μονο μετα απο καποια refresh. Οταν το βλεπει (με full σημα μαλιστα) και βαζω τον κωδικο να συνδεθω, δεν μπαινει και μου λεει connection timed out. Δοκιμασα να αλλαξω κωδικο wpa καθως και το ssid και δεν γινεται τπτ. Η μονη φορα που καταφερα να συνδεθω ηταν με το iphone και αυτο μονο για ελαχιστα δευτερολεπτα.
Ειναι θεμα συσκευης, ρυθμισεων η παιζει κατι με παρεμβολες?

ariadgr
19-10-09, 20:16
Δηλαδή θέλεις να καταδικάσεις τον εαυτό σου στα 802.11b (11 Mbps)

802.11g θα έχει (έως 54Mbps θεωρητικά για την ασύρματη σύνδεση).

overvolt
19-10-09, 21:17
802.11g θα έχει (έως 54Mbps θεωρητικά για την ασύρματη σύνδεση).

Θα πρέπει να τα ταιριάξει όλα στο έπακρο για G ..
Πάντως βάση του νόμου των πιθανοτήτων, θα κάτσει στα 11 και ακόμα χαμηλότερα,
ιδιαίτερα εάν δεν έχει οπτική επαφή .

voldenmortt
20-10-09, 02:23
θελω την βοηθεια σας οποιος γνωριζει..
εχω αυτο το router και μετα απο καποια στιγμη επεσε το ιντερνετ αλλα ταυτοχρονα ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το router για να μπω στις ρυθμισεις και να ξαναενεργοποιηθει. εκανα reset και παλι το ιδιο. κατω δεξια οι 2 οθονουλες του ιντερνετ ειναι σβηστες, εννοω απενεργοποιημενες με Χ, και το λαμπακι του ιντερνετ στο router ειναι σβηστο. το κυριο προβλημα ειναι οτι δεν αναγνωριζεται το router. Μηπως ξερει καποιος τι να κανω? ευχαριστω

δεν γνωριζει κανενας??

@ ADSLgr.com All rights reserved.