PDA

Επιστροφή στο Forum : How to - Παρουσίαση του Thomson TG585 v7 (ασύρματο)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

overvolt
20-10-09, 10:58
δεν γνωριζει κανενας??

Σίγουρα γνωρίζει ο κουμπιουτεράς της περιοχής σου ...

Όσοι και να έχουν την καλή διάθεση να βοηθήσουν ,
σε ένα τέτοιο μαλιοκούβαρο ,που πιθανών εμπλέκεται και τραυματισμένο υλικό υπολογιστή δεν θα συμμετέχουν .

prt
21-10-09, 01:56
Port Forwarding στο utorrent.

http://www.portforward.com/english/r...5/Utorrent.htm
έχω δει αυτό και έχω διαβάσει και το τοπικ ..
Παρόλα αυτά δεν τα έχω καταφέρει..
έκανα οτι χρειάζεται για να φτιάξω static ip..βάζοντας τα κατάλληλα στο tcp/ip internet protocol.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι που θα χρησιμοποιήσω αυτή την ip που έχει γίνει static στην συνέχεια:(

Μετά πάω στο toolbox του thomson tg585 v7 και κάνω τις εξής κινήσεις
-Create a new game or application
-Βάζω το όνομα της εφαρμογής που θέλω.
-Eπιλέγω το manual entry of port και next
-Συμπληρώνω το πρωτόκολλο any και στο πεδίο port range τα νούμερα των πορτών που θέλω( 12323 ας πούμε ) Σε αυτό το σημείο αν μπορεί κάποιος να μου πει αν συμπληρώνουμε μόνο τα τρια πρώτα κουτάκια
-Assign a game or application to a local network device.
-Βρίσω την λίστα των applications αυτό που έχω δημιουργήσει add και apply ...
Επιλέγω το κουτάκι που λέει log on ?

Που κάνω λάθος ???:(

To πρόβλημα λύθηκε αυτό το apply μου χαλούσε την δουλειά :)

billymos
24-10-09, 23:05
Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια.
Μετα το γλυψιμο να ζητησω την βοηθεια σας:p
Εχω το εξης προβλημα με αυτο το ρουτερ:
Εχω κανει ολη την εγκατασταση κανονικα και εχω συνδεθει μεσω ethernet, ομως μεσω wireless δεν μπορω να συνδεθω με τπτ...Στη σελιδα του ρουτερ δεν εχω πειραξει κατι, μου βγαζει κανονικα οτι ειναι enabled το wireless και πανω στην συσκευη ολες οι ενδειξεις ειναι πρασινες. Οταν ανοιγω το wi-fi στο λαπτοπ μου βγαζει τα δικτυα που βλεπει στα οποια το thomson συμπεριλαμβανεται σπανια και μονο μετα απο καποια refresh. Οταν το βλεπει (με full σημα μαλιστα) και βαζω τον κωδικο να συνδεθω, δεν μπαινει και μου λεει connection timed out. Δοκιμασα να αλλαξω κωδικο wpa καθως και το ssid και δεν γινεται τπτ. Η μονη φορα που καταφερα να συνδεθω ηταν με το iphone και αυτο μονο για ελαχιστα δευτερολεπτα.
Ειναι θεμα συσκευης, ρυθμισεων η παιζει κατι με παρεμβολες?

Τελικα , βρηκες λυση γιατι και εγω το ιδιο προβλημα εχω

yzfr6
26-10-09, 00:49
Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,όταν το Thomson TG585 v7 είναι συνδεδεμένο θα πρέπει το λαμπάκι του internet να είναι συνεχώς αναμμένο (στη δική μου περίπτωση αναβοσβήνει ρυθμικά)
και κάτι ακόμα το firmware που έχω είναι το 7.4.2.7 κρίνετε αναγκαίο να βάλω το update?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mouse Potato
26-10-09, 02:30
Το λαμπάκι του Internet αναβοσβήνει και υποδηλώνει traffic

RASTAVIPER
26-10-09, 13:41
Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,όταν το Thomson TG585 v7 είναι συνδεδεμένο θα πρέπει το λαμπάκι του internet να είναι συνεχώς αναμμένο (στη δική μου περίπτωση αναβοσβήνει ρυθμικά)
και κάτι ακόμα το firmware που έχω είναι το 7.4.2.7 κρίνετε αναγκαίο να βάλω το update?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αν δεν έχεις αποσυνδέσεις ή λοιπά προβλήματα, κάτσε με αυτό που έχεις.

fatsasss
30-10-09, 22:05
Μάλλον εγω εχω προβλημα με αποσυνδεσεις. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με το ασυρματο. Τη μια πιανει το λαπτοπ, την αλλη οχι, τη μια συνδεεται κ μετα αποσυνδεεται, αλλες φορες δεν το βλεπει καν...

Γιατι συμβαινει αυτο? γνωριζει κανεις??


ευχαριστω.

dpa2006
31-10-09, 12:57
δοκίμασες με άλλη κάρτα δικτύου ή άλλο pc :hmm:

fatsasss
31-10-09, 16:30
κ με το κινητό τα ίδια αντιμπετωπιζω

twistedbrain
31-10-09, 17:36
geia sas paidia se ena tetoio ruter Thomson TG585 v7 (ασύρματο) kanw kanonika to setup kai meta moy bgazei pistopoihsh asfaleias h kati tetoio.. kai zhtaei user name kai password alla den einai ayta poy moy dinoyn apo thn forthnet.. mhpws kserei na moy pei kapoios ti prepei na kanw???

crypter
31-10-09, 17:55
Δοκιμασε να βαλεις user: Administrator ( με κεφαλαιο Α) και pass: κενο. :)

vaggozz
31-10-09, 23:55
geia sas paidia se ena tetoio ruter Thomson TG585 v7 (ασύρματο) kanw kanonika to setup kai meta moy bgazei pistopoihsh asfaleias h kati tetoio.. kai zhtaei user name kai password alla den einai ayta poy moy dinoyn apo thn forthnet.. mhpws kserei na moy pei kapoios ti prepei na kanw??? Είχε το ίδιο πρόβλημα ένας γνωστός μου την πρώτη φορά που προσπάθησε να το συνδέσει, πήρε τηλέφωνο στους τεχνικούς της εταιρείας παροχής της σύνδεσής του και του είπαν με ένα μυτερό αντικείμενο, όπως οδοντογλυφίδα να κάνει reset στο modem χώνοντας το στην τρυπούλα που αναγράφεται δίπλα της "reset" και βρίσκεται δίπλα στις θύρες ethernet..

fatsasss
01-11-09, 14:24
ρε παιδια θα το σπασω. Ειναι δυνατον να φαινεται στα ασυρματα δικτυα που πιανει το λαπτοπ κ να μην συνδεεται ?? Ή να συνδεεται μετα απο τοσες προσπαθειες κ να αποσυνδεεται μονο του μετα απο 2' λεπτα???

Τι μπορει να φταιει ??

dpa2006
01-11-09, 17:48
μπορεί να φταίει το ρουτερ,μπορεί η ασύρματη κάρτα δικτύου.σε hp pavilion φίλης δεν είχε πρόβλημα να συνδεθεί άμεσα με 8.x firmware.

Spanos
01-11-09, 17:50
ρε παιδια θα το σπασω. Ειναι δυνατον να φαινεται στα ασυρματα δικτυα που πιανει το λαπτοπ κ να μην συνδεεται ?? Ή να συνδεεται μετα απο τοσες προσπαθειες κ να αποσυνδεεται μονο του μετα απο 2' λεπτα???

Τι μπορει να φταιει ??

Aλλαξε κανάλι στο ασύρματο απο τις ρυθμίσεις του router

Nik_Gr
05-11-09, 12:46
Αυτο με τα κανλαι παντα το εχω απορια.

Σε τι διαφερει η επιλογη καναλιων? Ποια πρεπει να προτιμαμε απο 1-13 και γιατι?

Στην ουσια ειναι ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια σε διφορετικη συχνοτητα εκπομπης?

tsamakos
07-11-09, 17:01
ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ,ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

treli@ris
07-11-09, 17:06
ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ,ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

Μπες εδω -> http://192.168.1.254/cgi/b/_wli_/cfg/?be=0&l0=4&l1=1&name=WLAN

Ενεργοποιησε το Encryption και βαλε τικ στο "Use WPA-PSK Encryption". Μετα στο "WPA-PSK Encryption Key" βαλε ενα συνθηματικο

tsamakos
07-11-09, 17:11
ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΣΤΟ USERNAME Αdministrator ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΚΕΝΟ,ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ
HTTP/1.0 401 Authorization Required

treli@ris
07-11-09, 17:23
Κανε ενα reset στο ρουτερ με ενα μολυβι στην τρυπουλα απο πισω και μετα ξαναπροσπαθησε.

prater
08-11-09, 00:21
όλο αποσυνδέσεις είναι και ποτέ στην ιδια ταχύτητα.
μα γιατί βρε παιδί μου???
τι φταίει??

mrsaccess
08-11-09, 05:16
Αυτο με τα κανλαι παντα το εχω απορια.

Σε τι διαφερει η επιλογη καναλιων? Ποια πρεπει να προτιμαμε απο 1-13 και γιατι?

Στην ουσια ειναι ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια σε διφορετικη συχνοτητα εκπομπης?
Ναι, το κανάλι είναι η συχνότητα στην οποία εκπέμπει, ωστόσο δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές ώστε να αλλάζει η επίπτωση της ακτινοβολίας.

Τα κανάλια υπάρχουν ώστε όταν σε ένα χώρο (πχ σε ένα όροφο μιας πολυκατοικίας) λειτουργούν πολλά wifi μαζί να μην ενοχλεί το ένα το άλλο. Αν δεν έχεις πρόβλημα μην πειράξεις το κανάλι. Αν έχεις προβλήματα με το σήμα δες αν κάποιος γείτονας εκπέμπει στο ίδιο κανάλι με σένα και άλλαξε το.

fotisz
10-11-09, 01:21
Μετα απο διακοπη ρευματος το Thomson TG585 v7 συγχρονιζει σε 992.3(ADSL)
Στα winxp με cmd - telnet το εφτιαχνα παλι σε 992.5 (ADSL+2)
Στα win7 ξερει καποιος να μου πει πως γινεται?

fotisz
10-11-09, 03:40
Νομιζω οτι εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=187377 ειναι η απαντηση

Nik_Gr
10-11-09, 09:41
Ναι, το κανάλι είναι η συχνότητα στην οποία εκπέμπει, ωστόσο δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές ώστε να αλλάζει η επίπτωση της ακτινοβολίας.

Τα κανάλια υπάρχουν ώστε όταν σε ένα χώρο (πχ σε ένα όροφο μιας πολυκατοικίας) λειτουργούν πολλά wifi μαζί να μην ενοχλεί το ένα το άλλο. Αν δεν έχεις πρόβλημα μην πειράξεις το κανάλι. Αν έχεις προβλήματα με το σήμα δες αν κάποιος γείτονας εκπέμπει στο ίδιο κανάλι με σένα και άλλαξε το.
αν βαλω στο ιδιο σπιτι σε διπλανα δωματια δυο ρουτερ που πχ εκπεμπουν στα καναλι 6 τι δηλαδη γινεται? πως επηρεαζει το ενα το αλλο και δημιουργειτε προβλημα?

crypter
10-11-09, 12:45
Νομιζω οτι εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=187377 ειναι η απαντηση

Ακριβως, πρεπει να το εγκαταστησεις απο το add/remove windows features αν και θα παρει λιγη ωρα γιατι κολλαει το συγκεκριμενο. :hmm:

fatsasss
11-11-09, 16:06
Aλλαξε κανάλι στο ασύρματο απο τις ρυθμίσεις του router

πώς γινεται να αλλαξω καναλι ?

mrsaccess
11-11-09, 17:29
αν βαλω στο ιδιο σπιτι σε διπλανα δωματια δυο ρουτερ που πχ εκπεμπουν στα καναλι 6 τι δηλαδη γινεται? πως επηρεαζει το ενα το αλλο και δημιουργειτε προβλημα?
:what: Αν μιλάνε δύο άτομα μαζί δεν ακούς κανένα. Το ίδιο είναι και με το wifi.

nEC
11-11-09, 18:31
:what: Αν μιλάνε δύο άτομα μαζί δεν ακούς κανένα. Το ίδιο είναι και με το wifi.

όχι ακριβώς...

Το 802.11xx μπορεί να δουλέψει στο ίδιο κανάλι... εάν όμως τα AP είναι πολύ κοντά το ένα στο άλλο, καλό είναι να μην γίνουν overlap τα κανάλια (τα καθαρά είναι 1,6,11) αλλιώς εκδέχεται να υπάρχει πτώση στην ταχύτητα και την ποιότητα του σήματος. Το πρόβλημα αυτό το λύνεις με time division μεταδόσεις όπως το GSM.

Nik_Gr
11-11-09, 20:08
γιατι τα καθαρα ειναι το 1,6,11? αν τα διπλανα ρουτερ εκπεμπυν και τα δυο στο 1,6,11 παλι δεν υπαρχει προβλημα?

επισης πιο καναλι απο αυτα εχει το πιο δυαντο σημα?

barcavamos
13-11-09, 19:26
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και πείτε μου τη γνώμη σας.

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs116.snc3/16362_1262711496000_1476092942_726556_749804_n.jpg

Επίσης προτείνετε να αναβαθμίσω/υποβαθμίσω το firmware που έχω για καλύτερη λειτουργία?
Software Release: 7.4.2.7

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

Mouse Potato
13-11-09, 19:28
Τα στατιστικά δεν είναι κι άσχημα. Αλλά γιατί είσαι σε adsl2 κι όχι σε adsl2+ (G.992.5);

barcavamos
13-11-09, 19:34
Τα στατιστικά δεν είναι κι άσχημα. Αλλά γιατί είσαι σε adsl2 κι όχι σε adsl2+ (G.992.5);

Πριν λίγες μέρες το τσίμπησα το ρουτεράκι αφού έκανα φασαρία με τη forthnet για 2-3 βδομάδες και δεν το έψαξα με τις ρυθμίσεις πολύ.. Ξέρεις πως μπορώ να αλλάξω τη ρύθμιση αυτή?

Mouse Potato
13-11-09, 20:00
Πριν λίγες μέρες το τσίμπησα το ρουτεράκι αφού έκανα φασαρία με τη forthnet για 2-3 βδομάδες και δεν το έψαξα με τις ρυθμίσεις πολύ.. Ξέρεις πως μπορώ να αλλάξω τη ρύθμιση αυτή?

Μέσω CLI γίνεται...

Δες περισσότερα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=110743)

barcavamos
13-11-09, 20:09
ευχαριστώ πολύ φίλε μου! το έκανα με επιτυχία.

Mouse Potato
13-11-09, 20:26
Για ανέβασε τώρα τα στατιστικά σου....

macedonia
14-11-09, 01:36
Μπες εδω -> http://192.168.1.254/cgi/b/_wli_/cfg/?be=0&l0=4&l1=1&name=WLAN

Ενεργοποιησε το Encryption και βαλε τικ στο "Use WPA-PSK Encryption". Μετα στο "WPA-PSK Encryption Key" βαλε ενα συνθηματικο

Καλησπερα και απο εμενα σε ολους
και ευχαριστουμε για ολες τις συμβουλες :oneup:
Ενεργοποιησα και εγω σημερα το ρουτερ ( Παρασκευη και 13 γαρ !!)
Συνδεθηκα μπορεσα και μπηκα μεσα στην σελιδα του ολα μια χαρα ως που εφτασα στο σημειο μετα το ethernet.... στο αναγκαιο WiFi, οσο ειναι ξεκλειδωτο συνδεονται τα αλλα 2 λαπτοπ μια χαρα, μολις βαλω καποιο κλειδι , ειτε αυτα που εχει προεπιλεγμενα ειτε καποιο νεο, χανω την συνδεση ( στα ασυρματα μονο)

Δηλ 2 επιλογες :

1. Συνδεδεμενα λαπτοπ - ξεκλειδωτο το ρουτερ ( απεριοριστο ιντερνετ..... τωρα και για τους γειτονες :lol:) ή
2. Κλειδωμενο ρουτερ - ασυνδετα τα λαπτοπ.... :down:

Μπορει καποιος να με συμβουλεψει πως να το κλειδωσω ??? αλλα να συνδεονται και τα 2 λαπτοπ ασυρματα
Να σας πω ακομη πως πρεπει να γινει δικτυο για τους 3 υπολογιστες...

Ελπιζω συντομα

Σας ευχαριστω

treli@ris
14-11-09, 01:39
Στο "Allow New Devices:" βαλε την 3η επιλογη που λεει Automatically

Simpleton
14-11-09, 01:40
Αφού ενεργοποιήσεις την κρυπτογράφηση, πρέπει να εισάγεις στα laptop το κλειδί που όρισες στο router.

barcavamos
14-11-09, 13:55
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs118.snc3/16531_1263306510875_1476092942_727837_6887408_n.jpg

macedonia
14-11-09, 18:46
Αφού ενεργοποιήσεις την κρυπτογράφηση, πρέπει να εισάγεις στα laptop το κλειδί που όρισες στο router.

Φυσικα και το εκανα αυτο :) οπως και το allow new devices αλλα ..... ( παντα υπαρχει και 1 αλλα...)
πρεπει να βρισκει και το σημα, το οποιο εχοντας το λαπτοπ διπλα απο το ρουτερ δεν το εβλεπε !! Το βρηκε καποια στιγμη πολυ χαμηλα ( δηλ. μονο μια μπαρα απο τις 5) και μετα το ξαναεχασε

Επειδη τελικα συνεδεσα το παλιο ρουτερ που ειχα ( πανω στο οποιο ειχα σετταρει και το δικτυο μου) και δουλευει μια χαρα.

Σκεφτομαι να το πουλησω, ουτως η αλλως το τομσον ουτε μια μερα δεν δουλεψε. Τα φωτακια του αναψαν κανονικα, η γραμμη συνδεθηκε, ολα οκ, απλα εγω δεν μπορεσα να το δουλεψω. Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει π.μ. :)

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Simpleton
14-11-09, 22:35
Σε ποιο κανάλι εκπέμπει το router σου; Μπορεί να έχεις παρεμβολές από κάποιο γειτονικό δίκτυο στο ίδιο κανάλι. Αν εκπέμπει στο 6, δοκίμασε το 1 και το 11.

foukos4
18-11-09, 00:08
γεια σας και απο εμενα!Εχω το TG 585v7 me anabathmish apo thn mana tou 7.4.2.7..
Υπαρχει καποια καλυτερη αναβαθμιση και αν υπαρχει πως μπορω να την βαλω?????
Ειχα προσπαθησει πριν καποιες μερες να βαλω μια αλλα δν τα καταφερα και εκανα reset στο router και κσανα εκανα την κλασικη εγκατασταση.Απο τοτε κανω speedtest και μου βγαζει το πολυ 10 Mbps ενω στην αρχη μου εβγαζε γυρω στα 13.7 mbps..(εχω 24αρα forthnet)..Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να βρω ακρη.

Georgevtr
19-11-09, 23:53
γεια σας και απο εμενα!Εχω το TG 585v7 me anabathmish apo thn mana tou 7.4.2.7..
Υπαρχει καποια καλυτερη αναβαθμιση και αν υπαρχει πως μπορω να την βαλω?????
Ειχα προσπαθησει πριν καποιες μερες να βαλω μια αλλα δν τα καταφερα και εκανα reset στο router και κσανα εκανα την κλασικη εγκατασταση.Απο τοτε κανω speedtest και μου βγαζει το πολυ 10 Mbps ενω στην αρχη μου εβγαζε γυρω στα 13.7 mbps..(εχω 24αρα forthnet)..Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να βρω ακρη.

8 μήνες/24 ώρες την μέρα,με το συγκεκριμένο firmware είμαι σταθερότατος με 1 desktop και 2 laptop.Τί θέλω να πώ.Άν δέν έχεις αποσυνδέσεις μήν το πειράξεις.Από άλλα πράγματα πιθανόν να οφείλεται η πτώση(??) της ταχυτητάς σου.

puzzle
20-11-09, 14:10
Ρε παιδια να ρωτησω κατι...
Προσπαθουσα εχτες να κανω port forward το bitcomet sto συγκεκριμενο router αλλα μετα δεν εμπαινε στο ιντερντετ..
Ομως υπηρχε ενα θεμα....εβαζα στο πρωτοκολο ιντερνετ τα ip sub mask και τα σχετικα αλλα δεν επαιρνε τους dns servers...
Η συνδεση μου ειναι forthnet...
Ξερεις κανεις τιποτα να βοηθησει?
Παλιοτερα ειχα ξανακανει portforward sto speedtouch 585 το παλιοτερο τοτε με συνδεση vivodi αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα...

Simpleton
20-11-09, 17:23
Ποιες ρυθμίσεις έκανες ακριβώς; Τί στοιχεία έδωσες;

puzzle
20-11-09, 17:30
Ποιες ρυθμίσεις έκανες ακριβώς; Τί στοιχεία έδωσες;

εβαλα ολα τα στοιχεια στο ιντερνετ protocol αλλα στο dns οτι και να εβαζα δεν το επαιρνε...τα στοιχεια τα πηρα απο το ipconfig/all οπως λεει και στο portforward.com.

Simpleton
20-11-09, 17:36
Εμφάνιζε κάποιο μήνυμα; Ποιες είναι οι διευθύνσεις που δεν έπαιρνε;

puzzle
21-11-09, 11:00
Εμφάνιζε κάποιο μήνυμα; Ποιες είναι οι διευθύνσεις που δεν έπαιρνε;

Δεν επαιρνε καθολου στα dns την 192.168.1.254 που ομως αυτο μου εμφανιζει οταν κανω command ipconfig/all..
Δεν θυμαμαι πιο ακριβως ηταν το μυνημα...θες να το τσεκαρω γιατι θα πρεπει να κανω την διαδικασια..?

Nik_Gr
21-11-09, 11:12
Αυτο που δεν μου αρεσει στο thmoson einai η αριθμοδοτηση του οποτε τα αλαλζς ολα σε

dns pool: 192.1681.2 - 192.168.1.254

gateway: 192.168.1.1

@ ADSLgr.com All rights reserved.