PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

kkonstan
22-05-09, 22:59
Η Sony Bravia έχει τις ρυθμίσεις οθόνης Smart, Zoom,Ευρεία,14:9,4:3 Χρησιμοποιώ τη ρύθμιση Ευρεία για να παρακολουθώ όλα τα κανάλια χωρίς παραμορφώσεις Με την ίδια ρύθμιση στην τηλεόραση και με ρύθμιση 16:9 στο tilgin και με σύνδεση HDMI δεν έχω πρόβλημα ούτε με μπάρες ούτε με παραμορφώσεις.Το ίδιο γίνεται και σε δεύτερη τηλεόραση που της στέλνω το σήμα ασύρματα.

Κάποιοι απ'ότι φαίνεται δεν έχουν καταλάβει το πρόβλημα, γιατί γι αυτούς ίσως ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

Για κάνε το εξής σε παρακαλώ:

1. Άνοιξε την Sony Bravia σου (που υποθέτω ότι είναι 16:9)
2. Με το Tilgin συνδεμένο μέσω HDMI, ρύθμισε την τηλεόραση σε 16:9
3. Επιβεβαίωσε ότι στο Tilgin έχεις δηλώσει στις ρυθμίσεις την τηλεόραση ώς 16:9
4. Βάλε ΕΤ1 που εκπέμπει 4:3 στο Τilgin

Θα *πρέπει* να βλέπεις μπάρες αριστερά και δεξιά, αν όχι, αλλοιώνεται η εικόνα από το Tilgin, την "τεντώνει" δηλαδή για να γεμίσει την οθόνη, κάτι που είναι λάθος.

4. Βάλε Deutsche Welle που εκπέμπει 16:9 στο Tilgin

Θα *πρέπει* να γεμίζει η εικόνα την οθόνη, αν όχι, αλλοιώνεται η εικόνα από το Tilgin.

Δοκίμασε και πες μου. Εμένα δείχνει σωστά το DW, αλλά λάθος (stretched) όλα τα 4:3, όπως πχ το ΕΤ1. Η μία τηλεόραση που έχω έχει ρύθμιση για να ξανασυμπιέσει την εικόνα σε 4:3 αλλά τότε θα δείχνει λάθος το DW!

Δεν έχουν όλες τέτοιες ρυθμίσεις (πχ μια Fujitsu 23" και ένας LCD projector Sony που έχω) και τέλος πάντων δεν θα έπρεπε να το κάνω αυτό κάθε φορά που αλλάζω κανάλι!

vspiros
23-05-09, 00:18
Η ρύθμιση Ευρεία σημαίνει 16:9 και όπως γράφω είναι και με ρύθμιση 16:9 στο tilgin και με σύνδεση HDMI και στις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις η οθόνη γεμίζει πλήρως.Μπορεί στην ΕΤ1 να τεντώνει την εικόνα αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με την εμφάνιση των 4:3 καναλιών στη λήψη από την κεραία.Μπορεί όμως αυτό να οφείλεται και στα ηλεκτρονικά της Bravia και στο πως τεντώνει την εικόνα χωρίς παραμόρφωση ή τουλάχιστον αντιληπτή στο μάτι.

mmoukiou
23-05-09, 00:44
Το να τεντώσει η εικόνα χωρίς παραμόρφωση δεν γίνεται. Είτε το έχει κάποιος συνηθίσει (αν και δεν συνηθίζεται γιατί όλοι φαίνονται τετράγωνοι), είτε το βλέπει με κάποια ρύθμιση όπως το 14:9 που είπε ο φίλος πιό πάνω, ή smart zoom, ή όπως αλλιώς μπορεί να το ονομάζει μια συσκευή τηλεόρασης. Με την ρύθμιση αυτή, όντως δεν υπάρχει παραμόρφωση, ή είναι ελάχιστη, αλλά -όπως είναι φυσικό- χάνεται ένα μέρος του κάδρου. Πολλές φορές αρκετά μικρό, ώστε να παρακολουθεί κανείς απροβλημάτιστα. Δεν παύει όμως και αυτό να μην είναι το σωστό.
Πλάκα-πλάκα, αν και off-topic, είναι αστείο να μην μεταδίδουν οι σταθμοί 16:9, ενώ κοντεύουμε το 2010... Και η γειτονική Αλβανία -οικονομικά λιγότερο ανεπτυγμένη- να έχει ήδη High Definition κανάλια.
Μιλάμε, είμαστε τελείως μα τελείως τελευταίοι....

kkonstan
23-05-09, 03:06
Η ρύθμιση Ευρεία σημαίνει 16:9 και όπως γράφω είναι και με ρύθμιση 16:9 στο tilgin και με σύνδεση HDMI και στις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις η οθόνη γεμίζει πλήρως.

Άν γεμίζει την εικόνα με το 4:3 σήμα της ΕΤ1 προφανώς εμφανίζει την εικόνα με λάθος aspect ratio και είναι λάθος, όπως και στην δική μου περίπτωση.

Συνεπώς έχεις κι εσυ το πρόβλημα που περιγράφω, αν και δεν το θεωρείς πρόβλημα.


Μπορεί στην ΕΤ1 να τεντώνει την εικόνα αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με την εμφάνιση των 4:3 καναλιών στη λήψη από την κεραία.

Αν έχεις ρυθμίσει την τηλεόρασή σου να δείχνει τα 4:3 κανάλια τεντωμένα σε 16:9 τότε προφανώς είναι ίδιο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σωστό - και τα δύο παραμορφώνουν την εικόνα.


Μπορεί όμως αυτό να οφείλεται και στα ηλεκτρονικά της Bravia και στο πως τεντώνει την εικόνα χωρίς παραμόρφωση ή τουλάχιστον αντιληπτή στο μάτι.

Το τέντωμα είναι τέντωμα, και στην προκειμένη περίπτωση το κάνει το Tilgin, και όχι η Bravia, βλέπεις ακριβώς ότι βλέπω κι εγώ στην Samsung ή κάποιος σε μια τηλεόραση των €100 από το Alex Pak.

Εμένα με ενοχλεί αφάνταστα. Εαν εσένα δεν σε πειράζει, προφανώς το έχεις συνηθίσει. Πρόσεξε την Γη στο σήμα του Discovery, την κόκκινη σφαίρα στο σήμα του Universal... πάνε στην οθόνη και μέτρα τα με τα δάχτυλα οριζοντίως και καθέτως αν δεν με πιστεύεις και θα δείς ότι δεν είναι κυκλικά αλλά ελλειπτικά.

Καλό θα ήταν να υπάρχει ρύθμιση γι αυτό ώστε να μπορεί ο καθένας να επιλέξει ότι προτιμά.

........Auto merged post: kkonstan πρόσθεσε 5 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Πλάκα-πλάκα, αν και off-topic, είναι αστείο να μην μεταδίδουν οι σταθμοί 16:9, ενώ κοντεύουμε το 2010... Και η γειτονική Αλβανία -οικονομικά λιγότερο ανεπτυγμένη- να έχει ήδη High Definition κανάλια.
Μιλάμε, είμαστε τελείως μα τελείως τελευταίοι....

Η κρατική τηλεόραση ίσως είναι λογικό να είναι συντηριτική στο θέμα αυτό, μιας και αναγνωρίζω το γεγονός ότι δεν έχουν όλοι ακόμα 16:9 HDTVs, οι ιδιωτικοί σταθμοί ίσως δεν βλέπουν τον λόγο να επενδύσουν χρήματα σε εξοπλισμό (ο ΣΚΑΪ που ξεκίνησε από το μηδεν πρόσφατα είναι ο μόνος αμιγώς 16:9 σταθμός σήμερα) αλλά θεωρώ ότι ο ΟΤΕ θα έπρεπε να μεταδώσει HD σε 16:9.

Ούτως η άλλως οι πελάτες του σε μαγάλο βαθμό είναι early adopters (έχουν γρήγορη ADSL, είναι πρόθυμοι να δοκιμάσουν κάτι τελείως νεό κλπ) θα έπρεπε να κάνει την αρχή και θα ήταν unique selling point. Αν δεν κάνω λάθος (εκτός δορυφορικής φυσικά) μόνο το Discovery HD μπορούμε να δούμε Ελλάδα μέσω HOL...

emeliss
23-05-09, 10:17
αλλά θεωρώ ότι ο ΟΤΕ θα έπρεπε να μεταδώσει HD σε 16:9.
Ο ΟΤΕ και ο κάθε ISP μεταδίδει το stream που του δίνουν. Αν του δώσουν aspect ratio 4:3 θα μεταδώσει 4:3.

Η αυτόματη αλλαγή όταν αλλάζεις κανάλια στο σωστό aspect ratio έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες.
Μέσα στις γραμμές του τηλεοπτικού σήματος, ή στα data του ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος υπάρχουν γραμμές/data σηματοδοσίας και τρίτης πληροφορίας. Ένα από αυτά λέγεται WSS (widescreen signaling). Για να δουλέψει αυτό σωστά τα πάντα ξεκινάνε από τον τηλεοπτικό πάροχο που θα πρέπει να προσθέσει αυτήν την πληροφορία. Μετά θα πρέπει όλη η σειρά των μηχανημάτων που εμπλέκονται να μπορούν να την διαχειριστούν ή να την περάσουν διαφανή όπου χρειάζεται. Στις μέρες μας αυτό δεν αποτελεί πλέον πρόβλημα.

Αυτά ενημερωτικά. Αν δεν δουλεύει σωστά ενημερώνεις τον isp που με την σειρά του θα ενημερώσει όποιον εμπλέκεται.

kkonstan
23-05-09, 13:35
Ο ΟΤΕ και ο κάθε ISP μεταδίδει το stream που του δίνουν. Αν του δώσουν aspect ratio 4:3 θα μεταδώσει 4:3.

Διαφωνώ... του δίνουν αυτά που έχει διαπραγματευτεί/πληρώνει. Θα μπορούσε να βάλει το Discovery HD πχ, το οποίο είναι 16:9 και HD όπως η HOL, αλλά δεν το έχει κάνει ακόμη.

Όσον αφορά τα σχόλια μου για το ότι είναι κρίμα το Universal Channel και το Fox TV να είναι 4:3, προφανώς δεν είναι θέμα ΟΤΕ, έτσι μεταδίδουν. Ο ΟΤΕ θα μπορούσε όμως να βάλει στο μπουκέτο του περισσότερα 16:9 ή/και HD κανάλια.


Η αυτόματη αλλαγή όταν αλλάζεις κανάλια στο σωστό aspect ratio έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες.

[..]

Αυτά ενημερωτικά. Αν δεν δουλεύει σωστά ενημερώνεις τον isp που με την σειρά του θα ενημερώσει όποιον εμπλέκεται.

Ενημέρωσα το Next2U και αρνούνται να το δηλώσουν βλάβη, γιατί λέει δουλέυει σωστά από SCART (δεν δοκίμασα) να το συνδέσω έτσι! Έστειλα και mail... θα ξαναπάρω και τηλέφωνο. Δεν θα σχολιάσω την λύση τους... Το θετικό είναι ότι κάποιος συν-forumίτης είπε ότι παλαιότερα δούλευε και από HDMI οπότε είναι θέμα firmware.

Τέλος πάντων, το Tilgin λαμβάνει αυτήν την πληροφορία και μπορεί να την χειριστεί, απλά δεν φαίνεται να το κάνει στην έξοδο HDMI, τουλάχιστον με ότι συνέδεσα πάνω του. Στο SCART στέλνει σήμα PAL και όπως πολύ σωστά είπες το WSS ώστε να κάνει το ανάλογο scaling η τηλεόραση.

Σχετική συζήτηση για παρόμοια προβλήματα με το Sky HD μέσω SCART/HDMI:

http://myreader.co.uk/msg/12509891.aspx

Η "σωστή" λύση θα ήταν να γυρίσει την τηλεόραση σε 576p και να στέλνει το Full D1 stream όπως είναι, ή, αν επιθυμούν consistency με το portal και να είναι συνέχεια στα 720p όπως τώρα, να κάνει scale τα 4:3 κανάλια εσωτερικά επί 1.25 σε 900x720 πλαισιωμένα με μαύρες μπάρες αριστερά/δεξιά, και τα 16:9 (που είναι anamorphic Full D1) scale σε 1280x720 να γεμίσει το κάδρο.

emeliss
23-05-09, 13:53
Τέλος πάντων, το Tilgin λαμβάνει αυτήν την πληροφορία και μπορεί να την χειριστεί, απλά δεν φαίνεται να το κάνει στην έξοδο HDMI, τουλάχιστον με ότι συνέδεσα πάνω του. Στο SCART στέλνει σήμα PAL και όπως πολύ σωστά είπες το WSS ώστε να κάνει το ανάλογο scaling η τηλεόραση.
Σόρρυ αλλά δεν έχω iptv για να δοκιμάσω. To tilgin έχει πουθενά ρυθμίσεις για upscale; Αν είναι ενεργοποιημένο μου κάνει λογικό να κόβει τα wss.

imcan
24-05-09, 23:27
Διαφωνώ... του δίνουν αυτά που έχει διαπραγματευτεί/πληρώνει. Θα μπορούσε να βάλει το Discovery HD πχ, το οποίο είναι 16:9 και HD όπως η HOL, αλλά δεν το έχει κάνει ακόμη.

Όσον αφορά τα σχόλια μου για το ότι είναι κρίμα το Universal Channel και το Fox TV να είναι 4:3, προφανώς δεν είναι θέμα ΟΤΕ, έτσι μεταδίδουν. Ο ΟΤΕ θα μπορούσε όμως να βάλει στο μπουκέτο του περισσότερα 16:9 ή/και HD κανάλια.

Είμαι σίγουρος ότι ο ΟΤΕ έχει το HD στα πλάνα του. Το θέμα είναι αν το δίκτυο το αντέχει. Πάντως δεν νομίζω ούτε ο ΟΤΕ με τους 4Κ συνδρομητές ούτε η HOL έχουν ιδιαίτερη διαπραγματευτική ικανότητα με τα κανάλια. Παίρνουν ότι τους δίνουν και με το schedule των καναλιών/studios.....βλέπε σειρές στο FilmCLub. Αυτό επιβεβαιώνεται και απο το γεγονός ότι κάποιες σειρές από κάποια studios έχουν όλα τα επεισόδια και κάποιες όχι.


Ενημέρωσα το Next2U και αρνούνται να το δηλώσουν βλάβη, γιατί λέει δουλέυει σωστά από SCART (δεν δοκίμασα) να το συνδέσω έτσι! Έστειλα και mail... θα ξαναπάρω και τηλέφωνο. Δεν θα σχολιάσω την λύση τους... Το θετικό είναι ότι κάποιος συν-forumίτης είπε ότι παλαιότερα δούλευε και από HDMI οπότε είναι θέμα firmware.

Τέλος πάντων, το Tilgin λαμβάνει αυτήν την πληροφορία και μπορεί να την χειριστεί, απλά δεν φαίνεται να το κάνει στην έξοδο HDMI, τουλάχιστον με ότι συνέδεσα πάνω του. Στο SCART στέλνει σήμα PAL και όπως πολύ σωστά είπες το WSS ώστε να κάνει το ανάλογο scaling η τηλεόραση.

Σχετική συζήτηση για παρόμοια προβλήματα με το Sky HD μέσω SCART/HDMI:

http://myreader.co.uk/msg/12509891.aspx

Η "σωστή" λύση θα ήταν να γυρίσει την τηλεόραση σε 576p και να στέλνει το Full D1 stream όπως είναι, ή, αν επιθυμούν consistency με το portal και να είναι συνέχεια στα 720p όπως τώρα, να κάνει scale τα 4:3 κανάλια εσωτερικά επί 1.25 σε 900x720 πλαισιωμένα με μαύρες μπάρες αριστερά/δεξιά, και τα 16:9 (που είναι anamorphic Full D1) scale σε 1280x720 να γεμίσει το κάδρο.

Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι παλαιότερα (την εποχή του πιλοτικού) με σύνδεση μέσω HDMI έβλεπες τα 4:3 κανάλια με μαύρες μπάρες. Δυστυχώς ανάλογα με την τηλεόραση μπορεί κάποιος να είχε τη δυνατότητα να παίζει σε Wide mode και να γεμίζει το κάδρο και κάποιοι όχι (στους δεύτερους είμαι και εγώ). Προφανώς υπήρχαν παράπονα από διάφορους οπότε τώρα ο player του tilgin γεμίζει ολη την οθόνη.

Εγώ προσωπικά προτιμώ την τωρινή κατάσταση γιατί μπορώ να έχω όλο ο κάδρο γεμάτο για όλα τα κανάλια. Το τσεκάρισα ξανά σε 2 τηλεοράσεις (Samsung & Sony) και μου φαίνεται μια χαρά.
(Είναι προφανές και από το forum του SKY ότι σε κάποιες τηλεοράσεις το autoscaling μέσω HDMI δεν υποστηρίζεται οπότε για να αποφευχθούν παράπονα από την άλλη μεριά άλλαξαν το SW του STB)

kkonstan
26-05-09, 14:45
Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι παλαιότερα (την εποχή του πιλοτικού) με σύνδεση μέσω HDMI έβλεπες τα 4:3 κανάλια με μαύρες μπάρες. Δυστυχώς ανάλογα με την τηλεόραση μπορεί κάποιος να είχε τη δυνατότητα να παίζει σε Wide mode και να γεμίζει το κάδρο και κάποιοι όχι (στους δεύτερους είμαι και εγώ). Προφανώς υπήρχαν παράπονα από διάφορους οπότε τώρα ο player του tilgin γεμίζει ολη την οθόνη.

Εγώ προσωπικά προτιμώ την τωρινή κατάσταση γιατί μπορώ να έχω όλο ο κάδρο γεμάτο για όλα τα κανάλια. Το τσεκάρισα ξανά σε 2 τηλεοράσεις (Samsung & Sony) και μου φαίνεται μια χαρά.
(Είναι προφανές και από το forum του SKY ότι σε κάποιες τηλεοράσεις το autoscaling μέσω HDMI δεν υποστηρίζεται οπότε για να αποφευχθούν παράπονα από την άλλη μεριά άλλαξαν το SW του STB)

Σέβομαι το ότι πολλοί θα προτιμούν την "τεντωμένη" εικόνα, αλλά εγώ δεν είμαι ένας από αυτούς... είναι σαφώς θέμα firmware και θα μπορούσαν να αλλάξουν από το default letterbox που ήταν στο πιλοτικό σε stretched αλλά να βάλουν και ένα setting ώστε να μπορώ εγώ και άλλοι σαν κι εμένα να το γυρίσουν σε letterbox. Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν είναι δυνατόν.

Αντ'αυτού, παίρνω στο Next2U και επιμένουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί λαμβάνουν 4:3 και στέλνουν 4:3...

Πως είναι δυνατόν να είναι 4:3 το σήμα που βγάζει το Tilgin όταν γεμίζει το κάδρο σε 1280x720p@50Hz μόνο αυτοί ξέρουν...

Όσο για την διαπραγματευτική δυνατότητα του ΟΤΕ, τα ίδια έχει και η Nova με 350 χιλλιάδες συνδρομητές παραπάνω, δεν περίμενα να αλλάξει κάτι, απλά αφού το επιτρέπει η πλατφόρμα τους και ο αποκωδικοποιητής τους, ελπίζω σε κάποιο HD κανάλι, όπως πχ το Discovery HD στην HOL.

........Auto merged post: kkonstan πρόσθεσε 3 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Σόρρυ αλλά δεν έχω iptv για να δοκιμάσω. To tilgin έχει πουθενά ρυθμίσεις για upscale; Αν είναι ενεργοποιημένο μου κάνει λογικό να κόβει τα wss.

Η μοναδική ρύθμιση που έχει είναι αν το μενού του θα είναι σε 4:3 ή 16:9... και στις δύο περιπτώσεις στέλνει 1280x720p@50Hz, απλά αν επιλέξεις 4:3 είναι "τεντωμένο" και το menu, όπως και το τηλεοπτικό σήμα.

Θα έπρεπε να υπάρχει μια επιλογή για το αν θές να γεμίζει το κάδρο με τις πηγές 4:3 (όπως κάνει τώρα) ή να κρατάει το σωστό aspect ratio (όπως έκανε αρχικά στο πιλοτικό) ώστε να επιλέγει ο καθένας ότι προτιμά.

........Auto merged post: kkonstan πρόσθεσε 9 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τελικά όχι, δεν δουλεύει απρόσκοπτα.

Χθες το είχα βάλει να γράψει 2-3 πράγματα τα χαράματα και σήμερα πριν λίγο είδα ότι τα έγραψε μεν, αλλά κάθε εγγραφή (οι νέες και οι προηγούμενες) έχουν κενό τίτλο!

Έχω δηλαδή μια λίστα με εγγραφές που απλά αναφέρουν ώρα και ημερομηνία... τελείως άχρηστο. Μετά από power cycle επανήλθαν όλοι οι τίτλοι που ήταν στα αγγλικά, αλλά όσοι ήταν στα ελληνικά (οι περισσότεροι) εμφανίζονται μόνο τα πρώτα 3-4 γράμματα... από το τίποτε κάτι είναι και αυτό...

Δεν ξαναλειτούργησε σωστά το PVR από τότε, δηλαδή έπαιξε μόνο την 1η μέρα.

Του έβαλα να γράψει 5 πράγματα και την άλλη μέρα είχα τα εξής στο μενού "οι εγραφές μου":

Για την μία εκπομπή 1 γραμμή με σωστό τίτλο/ώρα και επιτυχημένη, και άλλες 2 με σωστό τίτλο/λάθος ώρα και αποτυχημένη.

Για όλες τις άλλες αποτυχημένη με σωστό τίτλο και την ίδια λάθως ώρα με την παραπάνω εκπομπή.

Στο Next2U λένε ότι δεν το έχουν ξαναδεί και πως θα το κοιτάξουν. Υποψιάζομαι ότι έλαβε λάθος EPG info κάποια στιγμή και έκανε ό'τι να'ναι.

Αισθάνομαι beta tester. Δεν λέω να μην πάρει κανείς το PVR, για €99 δεν είναι άσχημα, αρκεί να έχεις υπομονή... μην περιμένετε να δουλέψει απρόσκοπτα (όπως θα έπρεπε) από την 1η μέρα.

Απ'ότι κατάλαβα δεν φαίνεται να έχουν κάποιο μηχανισμό αναφοράς βλαβών για το software της πλατφόρμας, γιατί όταν τους ζητάω να ανοιξουν ticket μου λένε πως δεν έχει νόημα γιατί προφανώς δεν είναι hardware βλάβη (στο οποίο φυσικά και συμφωνώ), αλλά για μένα δεν πάυει να είναι βλάβη και θα ήθελα να ανοιχτεί ticket και να το παρακολουθήσω μέχρι την επίλυσή του (με firmware update).

panos123
26-05-09, 15:40
Για την μία εκπομπή 1 γραμμή με σωστό τίτλο/ώρα και επιτυχημένη, και άλλες 2 με σωστό τίτλο/λάθος ώρα και αποτυχημένη.

Για όλες τις άλλες αποτυχημένη με σωστό τίτλο και την ίδια λάθως ώρα με την παραπάνω εκπομπή.

Στο Next2U λένε ότι δεν το έχουν ξαναδεί και πως θα το κοιτάξουν. Υποψιάζομαι ότι έλαβε λάθος EPG info κάποια στιγμή και έκανε ό'τι να'ναι.

προφανως ψευδονται στο Next2U γιατι και εγω τα ίδια τους λεω (μεταξυ διαφορων προβληματων) και έχω ανοιξει ticket εδω και 2 μηνες

ειναι οντως βλαβη ανεξαρτητως σε τι οφειλεται. αυτο ειναι δικο τους προβλημα και οχι δικο σου

δεν νομιζω οτι ηταν λαθος οι EPG πληροφοριες.
το tiglin απλως τρελενεται. γραφει οτι θελει, οποτε θελει, αν θελει. σβηνει προγραμματα, καθως και προγραμματα τα οποια εχουν εγγραφει σωστα και τα εχω παρακολουθησει, την επομενη μερα τα βγαζει ως αποτυχημενα

Fanis
29-05-09, 14:42
Απο 13/5 εχω κανει αιτηση και ακομα περιμενω....

kkonstan
30-05-09, 12:34
Απο 13/5 εχω κανει αιτηση και ακομα περιμενω....

Ποια περιοχή; είχες ήδη 8άρα ή 24άρα conn-x;

mmoukiou
01-06-09, 18:42
Καινούριο κανάλι προστέθηκε. Το παιδικό KidsCo και μάλιστα με ελληνικό ήχο
http://www.kidscotv.tv/

http://www.conn-xtv.gr/Tv.aspx?channel=37

prizi
01-06-09, 19:53
Μακαρι καποια στιγμη να δουμε το Cartoon Network ή ακομα καλυτερα το Boomerang αλλα οπως το βλεπω για να βαλαν και αυτο το καναλι δε στοχευουν σε κατι τετοιο...

Fanis
04-06-09, 12:12
Ποια περιοχή; είχες ήδη 8άρα ή 24άρα conn-x;

H 8αρα εγινε αμεσως το connex-tv ακομα......

pan.nl
07-06-09, 09:41
H 8αρα εγινε αμεσως το connex-tv ακομα......

Τηλέφωνο στο 134, αν δεν το έχεις ήδη κάνει - απλά για να επιβεβαιώσεις πως έχουν κρατήσει το αίτημά σου.

Khaos Sektor
11-06-09, 22:12
Δυστυχως θα μου αντικαταστησουν το speedtouch 585 v7 διοτι κατα πασα πιθανοτητα εχει προβλημα ειδικα με το κατεβασμα δεδομενων αφου κανει αρκετες αποσυνδεσεις. Μου ειπαν οτι και αλλοι χρηστες εχουν το ιδιο προβλημα, επιπλεον το συγκεκριμενο modem - router με το firmware που δινει ο ΟΤΕ δεν συγχρονιζει σε 24mpbs αφου οπως μου ειπαν υπαρχει καποιο θεμα με το υλικολογισμικο. Υπαρχει λυση βεβαια μεσω του cd που δινουν ( πρεπει να γινει αντιγραφη καποιου αρχειου ) ωστε να μπορει να "δει" την συγκεκριμενη ταχητυτα προσβασης αλλα αμα γινει restart στην συσκευη θα πρεπει ξανα να γινει set up απο το cd.

vaspater
11-06-09, 23:19
εγώ μια χαρά έχω 24άρα με speedtouch 585 wifi άσχετα αν κατεβάζω με 8 λόγω του ότι το max της γραμής μου είναι στα 12 και ήδη τα 4 μου τα τρώει το connx tv...έχω κάποιες αποσυνδέσεις με το connx tv αλλά δεν είναι τέτοιες ώστε να αλλάξω αυτό το μόντεμ.....:)

mmoukiou
12-06-09, 18:52
Επιτέλους, υπότιτλοι και στο NatGeo!!!!

GeorgeSot
12-06-09, 23:28
Επιτέλους, υπότιτλοι και στο NatGeo!!!!

Tελεια νεα.....

panos123
13-06-09, 00:46
Επιτέλους, υπότιτλοι και στο NatGeo!!!!

super νεα

αντε να δουμε και το κανονικο National Geographic

mekgr
13-06-09, 15:43
Επιτέλους, υπότιτλοι και στο Extreme Sports!!!!

........Auto merged post: mekgr πρόσθεσε 7 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

super νεα

αντε να δουμε και το κανονικο Extreme Sports!!!

panos123
14-06-09, 02:57
Επιτέλους, υπότιτλοι και στο Extreme Sports!!!!

........Auto merged post: mekgr πρόσθεσε 7 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

super νεα

αντε να δουμε και το κανονικο Extreme Sports!!!

γιατι αυτο τι ειναι;

mekgr
14-06-09, 19:25
Κανάλι στο conn-x tv Που δειχνει extreme sports το πιο γνωστο στον κόσμο στην κατηγορια του!!!

alany
14-06-09, 22:35
Παίδες δεν ξέρω τι λέτε και τι άποψη έχετε αλλά το NatGeo με τους υπότιτλους έχει γίνει σούπερ. Όταν οι άλλοι δείχνουν σκάνδαλα και βλακείες μπορείς άνετα να το παρακολουθήσεις φοβερά ντοκιμαντέρ και εκτός του ότι μαθαίνεις πολλά πράγματα ήρεμείσ κιόλας. Μεγάλη ποιοτική αναβάθμιση του καναλιού με την εισαγωγή των υποτίτλων.

mekgr
15-06-09, 18:28
Conn-x TV (15,00 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ)

Ελληνικά Κανάλια:

1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. ΕΤ3
4. ALTER
5. CINE +
6. SPORT +
7. ΠΡΙΣΜΑ +
8. CONN-X SPORT
9. PROMO CHANNEL


Ξένα Κανάλια Χωρίς Υπότιτλους:

1. ESPN AMERIKA
2. ESPN CLASSIC
3. BABY TV *
4. DISCOVERY WORLD
5. TRAVEL & LIVING
6. NAT GEO MUSIC
7. C MUSIC TV
8. DEUTSCHE WELLE
9. FRANCE 24 (ENGLISH)
10. FRANCE 24 (FRANCE)
11. EURONEWS
12. ALJAZEERA (ENGLISH)
13. ALJAZEERA (ARABIC)
14. RT
15. BLOOMBERG *
16. FASHIO TV
17. WORLD FASHION
18. BLUE HUSLER (xxx 12πμ-6πμ) *


Ξένα Κανάλια Με Ελληνικό Ήχο:

1. EUROSPORT
2. EUROSPORT 2
3. KIDSCO *


Ξένα Κάναλια με Υπότιτλους:

1. UNIVERSAL *
2. FOXLIFE *
3. EXTREME SPORTS CHANNEL
4. DISCOVERY SCIENCE
5. ID INVESTIGATION DISCOVERY *
6. NAT GEO WILD
7. THE STYLE NETWORK
8. ZONE REALITY
9. DISCOVERY CHANNEL


Ξένα Κανάλια Χωρίς Υπότιτλους (Premium 6.00 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ):

1. HUSLER TV (xxx) *
2. MARK DORCEL TV (xxx) *



ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ

* ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ.

ΚΑΙ ΠΛΟΙΘΟΣ ΤΑΙΝΩΝ ΣΤΟ VIDEO CLUB:
FILMCLUB (ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΑΚΕΤΟ)
FILMEXPRESS (ANALOGA THN TAINIA)

arj
18-06-09, 21:29
Αντε να δουμε ποιο θα ειναι το επομενο βημα...

customer
23-06-09, 16:26
Παιδια, σε μεγάλη LCD τηλεοραση (πχ 40 ιντσων) πως ειναι η εικόνα?

panos123
23-06-09, 17:08
Παιδια, σε μεγάλη LCD τηλεοραση (πχ 40 ιντσων) πως ειναι η εικόνα?

όταν δεν παγώνει η εικόνα, είναι μια χαρά για την ανάλυση που έχει
αν έχω καταλάβει καλά, εδώ και ένα μήνα έχουν ρίξει την συμπίεση

kkonstan
24-06-09, 02:28
όταν δεν παγώνει η εικόνα, είναι μια χαρά για την ανάλυση που έχει
αν έχω καταλάβει καλά, εδώ και ένα μήνα έχουν ρίξει την συμπίεση

46" έχω στα 3m, μια χαρά είναι... 4:3 εκπέμπουν όμως σχεδόν όλα τα κανάλια (όπως και nova) οπότε αν έχει ταινία 16:9 με μπάρες πάνω/κάτω και κάνεις zoom να γεμίσει η οθόνη είναι αισθητή η απώλεια ποιότητας (λογικό γιατί πετάνε σχεδόν τις μισές γραμμές για τις μαύρες μπάρες).

Εγώ πάντως παγώματα που λέει ο προηγούμενος πρόσεξα μόνο 2-3 φορές και ήταν στιγμιαία τον ένα μήνα που έχω την υπηρεσία... πάντως δεν βλέπω και πολύ TV (καμια ώρα την μέρα... και όχι κάθε μέρα...)

Με το PVR τα'χω πάρει που ακόμη δεν το έχουν λύσει το πρόβλημα με τις αποτυχημένες εγραφές που και που.

madmetal
24-06-09, 20:14
απο το PVR μπορω να μεταφερω εγγεγραμενες εκπομπες στο pc?

kkonstan
24-06-09, 22:05
απο το PVR μπορω να μεταφερω εγγεγραμενες εκπομπες στο pc?

Όχι, είναι τελείως 'κλειστό' το όλο σύστημα.

Το PVR παίζει αποκλειστικά με Conn-X TV (μέσω της σύνδεσης Ethernet που έχει) και ότι βλέπεις/γράφεις μπορείς να το δείς μόνο μέσω HDMI ή SCART.

Δεν υπάρχει καμία άλλη δυνατότητα εισόδου/εξόδου.

stako
25-06-09, 09:41
Έχει κάνει κανείς διακοπή της υπηρεσίας πρόσφατα?

Θα πάω σε Tellas και αναρωτιέμαι αν θα με χρεώσουν για τους υπόλοιπους 3-4 μήνες...

vaspater
25-06-09, 10:41
καλά ξετελέματα ειδικά σε αυτούς.....:whistle:

pan.nl
26-06-09, 00:16
Έχει κάνει κανείς διακοπή της υπηρεσίας πρόσφατα?

Θα πάω σε Tellas και αναρωτιέμαι αν θα με χρεώσουν για τους υπόλοιπους 3-4 μήνες...

Έκανα διακοπή σήμερα, θα χρεωθώ τος υπόλοιπους 4 μήνες (10 € ο μήνας) και κάποιο ποσό αναλογικά για τον εξοπλισμό - "κάτι σαν την επιδότηση στα προγράμματα κινητής" όπως μου ανέφεραν.

Αλήθεια, με τον αποκωδικοποιητή, τον οποίο κρατάω, τί μπορώ να κάνω εκτός από το να τον σουτάρω από τον 7ο? :cool:

kkonstan
26-06-09, 03:19
Έκανα διακοπή σήμερα, θα χρεωθώ τος υπόλοιπους 4 μήνες (10 € ο μήνας) και κάποιο ποσό αναλογικά για τον εξοπλισμό - "κάτι σαν την επιδότηση στα προγράμματα κινητής" όπως μου ανέφεραν.

Τι λένε ρε τα λαμόγια! Σε πια εταιρία κινητής αν διακόψεις πριν το χρόνο πληρώνεις ΚΑΙ τις υπόλοιπες συνδρομές του έτους ΚΑΙ την απόσβεση του εξοπλισμού;


Αλήθεια, με τον αποκωδικοποιητή, τον οποίο κρατάω, τί μπορώ να κάνω εκτός από το να τον σουτάρω από τον 7ο? :cool:

Κράτα τον μήπως αλλάξεις γνώμη! Στην Tellas πας άλλωστε!

stako
26-06-09, 09:51
Έκανα διακοπή σήμερα, θα χρεωθώ τος υπόλοιπους 4 μήνες (10 € ο μήνας) και κάποιο ποσό αναλογικά για τον εξοπλισμό - "κάτι σαν την επιδότηση στα προγράμματα κινητής" όπως μου ανέφεραν.

Αλήθεια, με τον αποκωδικοποιητή, τον οποίο κρατάω, τί μπορώ να κάνω εκτός από το να τον σουτάρω από τον 7ο? :cool:

Πως?!?

Και γιατί δεν το παίρνουν πίσω?

Έχει κανείς την σύμβαση εύκαιρη? Έχω την εντύπωση ότι δεν προέκυπτε ότι ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται αν θες να διακόψεις!

........Auto merged post: stako πρόσθεσε 3 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πως?!?

Και γιατί δεν το παίρνουν πίσω?

Έχει κανείς την σύμβαση εύκαιρη? Έχω την εντύπωση ότι δεν προέκυπτε ότι ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται αν θες να διακόψεις!

Λοιπόν, βιάστηκα να γράψω, μόλις πήρα στο 134 και μου είπαν πληρώνω τους υπόλοιπους 5 μήνες και ο εξοπλισμός ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ.

pan.nl
28-06-09, 00:17
Ναι κι εμένα μου είπαν την 1η φορά στο 134 πως ο εξοπλισμός επιστρέφεται. Επειδή όμως δε μου ακούστηκε σίγουρη η κοπέλα ξανακάλεσα και μου είπαν πως δεν τον επιστρέφω. Τελικά πήγα στο Oteshop στην Αθηνάς και μου είπαν πως κρατώ τον εξοπλισμό και πως τον πληρώνω κιόλας. Συνεννόηση φιστίκι δηλαδή. :lol:

kkonstan δεν πάω στην Tellas γιατί δεν καλύπτει το Άμστερνταμ, οπου θα μένω μόνιμα σε περίπου 2 εβδομάδες. :p

john84
28-06-09, 11:52
Εγω που διαβασα το συμβολαιο παντως αναφερει μονο τα υπολοιπομενα παγια και οχι επιστροφη του εξοπλισμου.Θα επρεπε να εχει τυπομενο στο συμβολαιο ,ο ΟΤΕ, εναν πινακα με το ποσοστο αποσβεσης του εξοπλισμου ανα μηνα. Εφοσον δεν το εχει, δεν μπορει να αξιοσει ουτε επιστροφη στην αρχικη του κατασταση (αφου πολλοι δεν κρατανε τις συσκευασιες), ουτε ομως και αποχρεωση για το διαστημα που εχει περασει.Αφου σαν πελατης ενιμερωθηκα και οτι ο Εξοπλισμος ειναι δικος μου και οτι αν το κοψω πληρωνω μονο τα υπολοιπομενα παγια και εφοσον μονο αυτο υπεγραψα γιατι να πληρωσω κατι παραπανω?
@Pan.nl απ'οτι καταλαβες και εγω το ιδιο με εσενα εκανα.
Αν ερθει κατι τετοιο εχω φυγει για καταστημα και για αιτημα αποχρεωσης με το συμβολαιο στο χερι.

jack1987
28-06-09, 21:28
Καμπιονάτο σε Nova και Conn-X TV Sport!

Ασφαλείς πληροφορίες αναφέρουν πως το Conn-X TV Sport απέκτησε μέρος των δικαιωμάτων του Καμπιονάτο το μεγαλύτερο μέρος του οποίου θα δείχνει η Nova...

Πιο συγκεκριμένα, το Conn-X TV πήρε το "πακέτο" που είχε προ καιρού ο Alpha και πρόβλεπε την μετάδοση παιχνιδιού κάθε Σάββατο και ενός κάθε Κυριακή την εβδομάδα. Έτσι το κανάλι του ΟΤΕ έχει για τη νέα σεζόν την Πριμέρα Ντιβιζιόν (εκτός από ένα παιχνίδι που θα δείχνει κάθε Σάββατο βράδυ ο ΣΚΑΙ), Μπουντεσλίγκα, μέρος του Καμπιονάτο, Πρωταθλήματα Πορτογαλίας, Αυστρίας, Κύπελλα Ιταλίας, Γαλλίας, Τσάμπιονσιπ και Κύπελλο Βραζιλίας.


πηγή gazzetta.gr

noname85
28-06-09, 21:31
ενδιαφερον......ξερετε πως παει το conn-x tv απο συνδρομιτες??

paraskdi
29-06-09, 20:18
ενδιαφερον......ξερετε πως παει το conn-x tv απο συνδρομιτες??

Μπα, δεν έχω δει ακόμα ανακοίνωση για αριθμούς συνδρομητών.

haris23
01-07-09, 15:25
Εκανα σημερα αιτηση μεταφοράς απο Φορθνετ σε ΟΤΕ. Ξέρει κάποιος να μου πεί πόσες ημέρες θα πάρει και η φορητότητα αλλά και η ενεργοποίηση του CONNXTV;
Μένω Θεσσαλονίκη περιοχή Όλγας με Μπότσαρη για όποιον ξέρει με κέντρο το Ροστάν (Φάληρο).
Η αιτήση μου ειναι στα 8 και οχι στα 24 (θα δείξει εα ν έκανα καλά) και θα ήθελα απο κάποιον εμπειρικά να μου πεί πως πάει η περιοχή στο Connx TV.
Ευχαριστώ πολύ.

maik
01-07-09, 17:33
Εκανα σημερα αιτηση μεταφοράς απο Φορθνετ σε ΟΤΕ. Ξέρει κάποιος να μου πεί πόσες ημέρες θα πάρει και η φορητότητα αλλά και η ενεργοποίηση του CONNXTV;
Μένω Θεσσαλονίκη περιοχή Όλγας με Μπότσαρη για όποιον ξέρει με κέντρο το Ροστάν (Φάληρο).
Η αιτήση μου ειναι στα 8 και οχι στα 24 (θα δείξει εα ν έκανα καλά) και θα ήθελα απο κάποιον εμπειρικά να μου πεί πως πάει η περιοχή στο Connx TV.
Ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν προβαλει καποιο προβλημα η forthnet για να αποριψει το αιτημα συνηθως κανει κανενα εικοσαημερο. Το connx tv θελει αλλη μια μερα.

panos123
01-07-09, 20:26
ο ΟΤΕ αρχίζει να ζητάει feedback για το conn-x TV

μόλις μίλησα με γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων και απάντησα σε ένα μακροσκελέστατο ερωτηματολόγιο (25 λεπτά) που αφορά την υπηρεσία

άντε να δούμε τι θα δούμε

imcan
02-07-09, 11:03
Τι λένε ρε τα λαμόγια! Σε πια εταιρία κινητής αν διακόψεις πριν το χρόνο πληρώνεις ΚΑΙ τις υπόλοιπες συνδρομές του έτους ΚΑΙ την απόσβεση του εξοπλισμού;

Σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας ισχύουν οι ίδιοι όροι. Εάν διακόψεις πριν το 12-μηνο πρέπει να πληρώσεις τα υπόλοιπα πάγια και αναλογικά το υπόλοιπο της επιδότησης του κινητού (π.χ. τα 4/12 ) εάν φυσικά το έχεις πάρει με επιδότηση.

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 12 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγω που διαβασα το συμβολαιο παντως αναφερει μονο τα υπολοιπομενα παγια και οχι επιστροφη του εξοπλισμου.Θα επρεπε να εχει τυπομενο στο συμβολαιο ,ο ΟΤΕ, εναν πινακα με το ποσοστο αποσβεσης του εξοπλισμου ανα μηνα. Εφοσον δεν το εχει, δεν μπορει να αξιοσει ουτε επιστροφη στην αρχικη του κατασταση (αφου πολλοι δεν κρατανε τις συσκευασιες), ουτε ομως και αποχρεωση για το διαστημα που εχει περασει.Αφου σαν πελατης ενιμερωθηκα και οτι ο Εξοπλισμος ειναι δικος μου και οτι αν το κοψω πληρωνω μονο τα υπολοιπομενα παγια και εφοσον μονο αυτο υπεγραψα γιατι να πληρωσω κατι παραπανω?
@Pan.nl απ'οτι καταλαβες και εγω το ιδιο με εσενα εκανα.
Αν ερθει κατι τετοιο εχω φυγει για καταστημα και για αιτημα αποχρεωσης με το συμβολαιο στο χερι.

Στη σύμβαση του ΟΤΕ αναφέρεται ότι σε περίπτωση κατάργησης πριν το 12-μηνο ο χρήστης είναι υποχρεωμένος να πληρώσει τα υπόλοιπα πάγια και κρατάει τον εξοπλισμό χωρίς καμία επιβάρυνση.

Στη μόνη περίπτωση που ο χρήστης πρέπει να επωμιστεί το κόστος του εξοπλισμού είναι εάν υπαναχωρήσει από τη σύμβαση (εντός 10 εργάσιμων ημερών) και έχει καταστρέψει τον εξοπλισμό. Τότε επωμίζεται το κόστος του εξοπλισμού με βάση την ισχύουσα λιανική τιμή μείον ότι πιθανά είχε πληρώσει ο ίδιος στην αρχή (π.χ. εάν είχε πάρει STB με σκληρό). Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση που αποδειχθεί εντός 30-ημερών ότι λόγω τεχνικών προβλημάτων δεν μπορεί ο χρήστης να λάβει την υπηρεσία

mmoukiou
02-07-09, 14:47
ο ΟΤΕ αρχίζει να ζητάει feedback για το conn-x TV

μόλις μίλησα με γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων και απάντησα σε ένα μακροσκελέστατο ερωτηματολόγιο (25 λεπτά) που αφορά την υπηρεσία

άντε να δούμε τι θα δούμε


Είναι νέος γύρος δημοσκοπήσεων ή ο πρώτος δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα? Εγώ -και άλλοι συμφορουμίτες απ'όσο θυμάμαι- είχα απαντήσει τηλεφωνικά σε επίσης μεγάλο ερωτηματολόγιο, λίγο μετά τα Χριστούγεννα, αν θυμάμαι καλά.

gerokost
03-07-09, 17:09
Κι εγώ σε λίγο καιρό στο "club" με 8άρα γραμμούλα :)

gerokost
11-07-09, 10:50
Καλησπέρα παίδες.
Πήρα κι εγώ τον εξοπλισμό, τον απλό αποκωδικοποιητή, και το γνωστό Baudtek.
Απο το iptv, δεν έχω κάποια ένσταση, όλα καλά, η εικόνα τέλεια κτλ κτλ.
Έχω όμως τα 2 εξής προβληματάκια, στα οποία απ ότι καταλαβαίνω, φταίει αποκλειστικά το Baudtek :

1) Μετά απο μερικές ώρες, πηγαίνοντας να ανοίξω τον αποκωδικοποιητή, βλέπω "μαυρίλα". Κάνω power off/on το router, μια χαρά όλα.
2) Browsing. Άν το έχω ανάψει εκείνη την ώρα το router, όλα καλά.Άν περάσουνε μερικές ώρες, κλασσικά , θέλω reset και όλα οκ. Δέν γίνεται αυτό παιδιά κάθε λίγο και λιγάκι να χρειάζεται reset αυτή η μπακατέλα...

Δέν νομίζω να έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα !
Υπάρχει καμμιά λύση ?
Firmware / configuration / οτιδήποτε ?

Θένκς :)

maik
11-07-09, 10:52
Καλησπέρα παίδες.
Πήρα κι εγώ τον εξοπλισμό, τον απλό αποκωδικοποιητή, και το γνωστό Baudtek.
Απο το iptv, δεν έχω κάποια ένσταση, όλα καλά, η εικόνα τέλεια κτλ κτλ.
Έχω όμως τα 2 εξής προβληματάκια, στα οποία απ ότι καταλαβαίνω, φταίει αποκλειστικά το Baudtek :

1) Μετά απο μερικές ώρες, πηγαίνοντας να ανοίξω τον αποκωδικοποιητή, βλέπω "μαυρίλα". Κάνω power off/on το router, μια χαρά όλα.
2) Browsing. Άν το έχω ανάψει εκείνη την ώρα το router, όλα καλά.Άν περάσουνε μερικές ώρες, κλασσικά , θέλω reset και όλα οκ. Δέν γίνεται αυτό παιδιά κάθε λίγο και λιγάκι να χρειάζεται reset αυτή η μπακατέλα...

Δέν νομίζω να έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα !
Υπάρχει καμμιά λύση ?
Firmware / configuration / οτιδήποτε ?

Θένκς :)

Αν εχεις 24 mb συνδεση η μονη λυση ειναι η αλαγη. Αν εχεις 8 βολευεται και με G.DMT

@ ADSLgr.com All rights reserved.