PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

ngstam
12-12-08, 15:00
Καλησπέρα
Είμαι και γω συνδρομητής της IPTV του ΟΤΕ εδώ και αρκετό καιρό με πολλή καλές εντυπώσεις και για την ποιότητα του σήματος στην TV αλλά και στην ταχύτητα του INTERNET. Εάν και είναι καιρός νομίζω να εμπλουτίσει την λίστα του και με νέα κανάλια καθώς και το συνδρομητικό Video Club με νέες ταινίες.

Ήθελα όμως να κάνω μια ερώτηση αυτό το power line που αναφέρεται τι ακριβώς είναι , επιπλέων εξοπλισμός πέραν του Tilgin και του Speedtouch?

pmamatsis
12-12-08, 20:22
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,
εγώ σήμερα έκανα την ενεργοποίηση του IPTV και περιμένω τα "σύνεργα" από Δευτέρα με το
καλο ! Να σας ρωτήσω κάτι ? Η ADSL σύνδεσή μου είναι στα 24Mbps και το router μου κλειδώνει
μέχρι και 18Mbps, εννοείται ότι θα "χάσω" από αυτή την ταχύτητα όταν βλέπω και IPTV αλλά
όταν δεν θα χρησιμοποιώ αυτή την υπηρεσία θα μπορώ να έχω πλήρες bandwidth για
download ? Μπορεί να είναι λίγο ηλίθια η ερώτησή μου αλλά δεν γνωρίζω και πολλά
περί IPTV ! :oops:

........Auto merged post: pmamatsis πρόσθεσε 0 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,
εγώ σήμερα έκανα την ενεργοποίηση του IPTV και περιμένω τα "σύνεργα" από Δευτέρα με το
καλο ! Να σας ρωτήσω κάτι ? Η ADSL σύνδεσή μου είναι στα 24Mbps και το router μου κλειδώνει
μέχρι και 18Mbps, εννοείται ότι θα "χάσω" από αυτή την ταχύτητα όταν βλέπω και IPTV αλλά
όταν δεν θα χρησιμοποιώ αυτή την υπηρεσία θα μπορώ να έχω πλήρες bandwidth για
download ? Μπορεί να είναι λίγο ηλίθια η ερώτησή μου αλλά δεν γνωρίζω και πολλά
περί IPTV ! :oops:

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
Παναγιώτης.

chemikal
12-12-08, 21:40
Καλησπερα και καλως σας βρηκα ! Απο την Δευτερα και εγω συνδρομητης του Conn-x TV. Ολα ΟΚ με το modem (και μου φαινεται λιγη καλυτερη ταχυτητα απο το netgear...) μονο που δεν μου εστειλαν τα powerline που ζητησα λογω ελλειψης :sorry:


Το Powerline το ζήτησες από τον ΟΤΕ; Γιατί τους ρώτησα για powerline και δεν ήξεραν τίποτα:whistle: Μου ζήτησαν να τους εξηγήσω τι είνιαι το powerline

Γνωρίζει κανείς ποια Powerline είναι συμβατά με τον εξοπλισμό του ΟΤΕ;

topg
12-12-08, 23:08
Καλησπερα. Απο oteshop μην ρωτας ,δεν ξερουν ουτε για το conn-x tv :rofl: Συνεννοηση γινεται μονο απο το 134 και βασικα σε παιρνουν αυτοι τηλ. :lol: (γρηγορα παντως 10'-15' )

Tem
13-12-08, 00:41
Το Powerline το ζήτησες από τον ΟΤΕ; Γιατί τους ρώτησα για powerline και δεν ήξεραν τίποτα:whistle: Μου ζήτησαν να τους εξηγήσω τι είνιαι το powerline

Γνωρίζει κανείς ποια Powerline είναι συμβατά με τον εξοπλισμό του ΟΤΕ;

εγώ χρησιμοποιώ τα HDX101 Netgear 200 mbps τα οποία λειτουργούν άψογα.

stako
14-12-08, 22:53
εγώ χρησιμοποιώ τα HDX101 Netgear 200 mbps τα οποία λειτουργούν άψογα.

Πρακτικά τι ταχύτητα έχεις με αυτά? Εννοώ σε μεταφορά αρχείων, όχι ονομαστικά.

pan.nl
15-12-08, 00:03
Να σας ρωτήσω κάτι ? Η ADSL σύνδεσή μου είναι στα 24Mbps και το router μου κλειδώνει
μέχρι και 18Mbps, εννοείται ότι θα "χάσω" από αυτή την ταχύτητα όταν βλέπω και IPTV αλλά
όταν δεν θα χρησιμοποιώ αυτή την υπηρεσία θα μπορώ να έχω πλήρες bandwidth για
download ? Μπορεί να είναι λίγο ηλίθια η ερώτησή μου αλλά δεν γνωρίζω και πολλά
περί IPTV ! :oops:

Το bandwidth δεν είναι δεσμευμένο, που σημαίνει πως όταν δεν έχεις ανοιχτό τον αποκωδικοποιητή θα μπορείς να εκμεταλλεύεσαι τα (περίπου 4) Mbps που χρειάζεται η IPTV. Προς ΟΤΕ: βάλτε κι άλλα κανάλια ωρεεεε :clap::p

geomix72
15-12-08, 22:19
Ενεργοποιημενος απο 11/10 ολα μια χαρα.Ποιοτητα καλη.Ιντερνετ καλο.Θα προτιμουσα να ενταχτουν και τα υπολοιπα ελληνικα καναλια στο πακετο οπως και η δυνατοτητα παρακολουθησης μετα απο 2 ημερες του προγραμματος(αντιστιχο με της ON)Οσο αφορα τo φιλο που ρωταει εαν μπορει να μεταδοσει ασυρματα σημα του λεω πως η λυση ονομαζεται powerline(μεταδοση δεδομενων μεσω ηλεκτρικης εγκαταστασης)
Προσωπικα εχω τελεια αποτελεσματα με powerline της belkin F5D4071(85mbps)
Προσοχη ομως μην τα ενωσετε σε πολυπριζα ασφαλειας διοτι τοτε δεν θα εργαστουν!!!!

rouho
16-12-08, 14:03
Γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει δυνατότητα internet explorer ή άλλου browser για surfάρισμα από το tilgin ή μάλλον πλέον από το aminocom (http://www.aminocom.com/)

ευχαριστώ

kirimis
16-12-08, 23:10
ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, Σινέ+, Πρίσμα+, Σπορ+, Eurosport, Eurosport 2, Extreme Sports, ESPN, NASN, Nat Geo Wild, Discovery Science, Discovery World, Discovery Travel&Living, Style TV, Zone Reality, Fashion TV, Baby TV, Euronews, France 24, Al Jazeera

Ακομα αυτα τα καναλια εχουμε?!!!! :hmm: Μαλιστα... καλα κανω και δεν μπαινω στον κοπο να ξανασυνδεσω το Tiglin... Ελπιζω στο μελλον να μου δωσουν λογο να το συνδεσω και παλι...

mmoukiou
16-12-08, 23:38
Ακομα αυτα τα καναλια εχουμε?!!!! :hmm: Μαλιστα... καλα κανω και δεν μπαινω στον κοπο να ξανασυνδεσω το Tiglin... Ελπιζω στο μελλον να μου δωσουν λογο να το συνδεσω και παλι...

Έχει προστεθεί το Alter και, σήμερα μόλις, ένα καινούριο κανάλι με τίτλο Conn-xTv Sports1.

mmoukiou
17-12-08, 18:00
Σήμερα σε ζωντανή μετάδοση στο conn-xTv sports δύο αγώνες από το coppa Italia. Καθόλου άσχημα για αρχή. Άντε, να αποκτά νόημα σιγά σιγά...

smartspiros
17-12-08, 21:44
Και τώρα πάμε στα ωραια...

Εχει έρθει σε κανέναν απο έσας ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ του ΟΤΕ , με την υπηρεσία ενεργοποιημένη??

Αν έχετε απορία θα σας πώ εγώ το νούμερο που μου ήρθε.

Εχω ISDN
Εχω ταχύτητα 8ΜΒ
Εχω CONNX-TV

Και το μαγικο νούμερο είναι 191,5

Αν αφαιρέσω το πάγιο της ISDN (31.8+φπα)=37,84
Συν τις κλήσεις μου (21,38+φπα)=25,44

Τελικα το ιντερνετ + TV = 128,22

Δηλαδή το μήνα 64,11.....

Εχουμε και λέμε τώρα

8ΜΒ=26,5
CONNX-TV=10 (προσφορά)
ΣΥΝΟΛΟ 36,5 Τον μήνα ......

Τα υπόλοιπα 27,61 (55,22)τον δίμηνο πού είναι????
:sorry::evil::lol::lol::sorry::oops:

maik
17-12-08, 21:48
8ΜΒ=26,5
CONNX-TV=10 (προσφορά)
ΣΥΝΟΛΟ 36,5 Τον μήνα ......

Τα υπόλοιπα 27,61 (55,22)τον δίμηνο πού είναι????
:sorry::evil::lol::lol::sorry::oops:

Προφανως ειναι προκαταβολικες χρεωσεις. Συμβαινει σε ολα τα προιοντα .
Γραψε αναλυτικα τι λεει ο λογαριασμος. Προσεξε και τις ημερομηνιες των χρεωσεων.

geomix72
17-12-08, 23:15
conn-x TV 1 και με ελληνικη αναμεταδοση!!!!!!ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

mmoukiou
17-12-08, 23:48
Πάντως ο λογαριασμός που ήρθε σε μένα τον προηγούμενο μήνα -παρά το γεγονός πως είναι αρκετά μπερδεμένα διατυπωμένος- χρεώνει την "κανονική" τιμή για το conn-x tv και για το συνδρομητικό video club και σε άλλη παράγραφο αφαιρεί όλο το ποσό του video club και το 33% του tv, με τελική χρέωση από την υπηρεσία conn-x tv τα 20 ευρώ, δηλαδή 10 ευρώ/μήνα...

stako
18-12-08, 11:26
conn-x TV 1 και με ελληνικη αναμεταδοση!!!!!!ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

Το sports εννοείς?

mmoukiou
18-12-08, 15:27
conn-x TV 1 και με ελληνικη αναμεταδοση!!!!!!ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

Καλά, αυτό έλειπε να μην έχει ελληνική μετάδοση το δικό τους κανάλι... Πάντως στα αθλητικά εμένα δεν με πολυχαλάει να μην υπάρχει ελληνική μετάδοση, αφού οι έλληνες σχολιαστές συνήθως μας πρήζουν με αρλούμπες. Τα ντοκιμαντέρ όμως, δυστυχώς, δεν βλέπω να έχουν ελληνικά (έστω υπότιτλους) ποτέ των ποτών....

omnio
19-12-08, 13:12
Να ρωτησω κι εγω κατι. Περιμενω τον εξοπλισμο σημερα και ειμαι over isdn. Μεχρι τωρα χρησιμοποιω ενα fritzbox απο το οποιο ειμαι πολυ πιο ευχαριστημενος σε σχεση με το bautec που μου εδωσε ο ΟΤΕ. Στο σημειο που μενω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους (Αγια Παρασκευη, λιγο πιο πανω απο την ΕΤ1). Δεν εχω ποτε αποσυνδεσεις και το router εχει κλειδωσει στο εντυπωσιακο 21/0.99!!! Χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο τα netgear powerline 200mbps και παιζουν παρα πολυ καλα. Το θεμα ειναι το εξης: αν βαλω τον καινουργιο εξοπλισμο προφανως θα πρεπει να "πεσει" πανω στο netmod απου διπλα εχω και μια τηλεοραση. Στο αλλο δωματιο, που το lan παει μεσω powerline, θα μπορεσω να μεταφερω με καποιο τροπο το σημα της τηλεορασης? Ή θα πρεπει καθε τηλεοραση να συνδεεται υποχρεωτικα μεσω scart ή hdmi?

ΥΓ: Εχει δοκιμασει κανεις να κρατησει το router του και να συνδεσει σε σειρα τον καινουργιο εξοπλισμο? Δεν ξερω αν γινεται (δεν νομιζω κιολας) αλλα με την μορφη access point εγω εχω στησει ενα δικτυακι. Ενα router σαν gateway και το αλλο σαν access point με gateway και dhcp στο πρωτο.

alani42
20-12-08, 09:44
Καλό είναι αλλά στα κανάλια της ερτ δεν παίζει το 16:9 με το hdmi... Δεν μπορεις να γράψεις ακόμα και αυτό είναι πρόβλημα.. Εχει κανείς κάτι υπόψη του?

savas7
22-12-08, 22:29
Να ρωτησω κι εγω κατι. Περιμενω τον εξοπλισμο σημερα και ειμαι over isdn. Μεχρι τωρα χρησιμοποιω ενα fritzbox απο το οποιο ειμαι πολυ πιο ευχαριστημενος σε σχεση με το bautec που μου εδωσε ο ΟΤΕ. Στο σημειο που μενω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους (Αγια Παρασκευη, λιγο πιο πανω απο την ΕΤ1). Δεν εχω ποτε αποσυνδεσεις και το router εχει κλειδωσει στο εντυπωσιακο 21/0.99!!! Χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο τα netgear powerline 200mbps και παιζουν παρα πολυ καλα. Το θεμα ειναι το εξης: αν βαλω τον καινουργιο εξοπλισμο προφανως θα πρεπει να "πεσει" πανω στο netmod απου διπλα εχω και μια τηλεοραση. Στο αλλο δωματιο, που το lan παει μεσω powerline, θα μπορεσω να μεταφερω με καποιο τροπο το σημα της τηλεορασης? Ή θα πρεπει καθε τηλεοραση να συνδεεται υποχρεωτικα μεσω scart ή hdmi?

ΥΓ: Εχει δοκιμασει κανεις να κρατησει το router του και να συνδεσει σε σειρα τον καινουργιο εξοπλισμο? Δεν ξερω αν γινεται (δεν νομιζω κιολας) αλλα με την μορφη access point εγω εχω στησει ενα δικτυακι. Ενα router σαν gateway και το αλλο σαν access point με gateway και dhcp στο πρωτο.

μενω και γω κοντα σου.εχω πολυ καλο σημα χωρις διακοπες .θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ απο το ιντερνετ κ απο τη τηλεοραση.Εχω γραμμη ISDN κ με τον καινουριο εξοπλισμο του ΟΤΕ μου περισευει το router US robotics 9108 .Πως μπορω να το χρησιμοποιησω και να μεταφερω ασυρματα το σημα του conn-xtv σε αλλες? τηλεορασεις.
ευχαριστω

........Auto merged post: savas7 πρόσθεσε 0 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μενω και γω κοντα σου.εχω πολυ καλο σημα χωρις διακοπες .θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ απο το ιντερνετ κ απο τη τηλεοραση.Εχω γραμμη ISDN κ με τον καινουριο εξοπλισμο του ΟΤΕ μου περισευει το router US robotics 9108 .Πως μπορω να το χρησιμοποιησω και να μεταφερω ασυρματα το σημα του conn-xtv σε αλλες? τηλεορασεις.
ευχαριστω

maik
23-12-08, 16:52
μενω και γω κοντα σου.εχω πολυ καλο σημα χωρις διακοπες .θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ απο το ιντερνετ κ απο τη τηλεοραση.Εχω γραμμη ISDN κ με τον καινουριο εξοπλισμο του ΟΤΕ μου περισευει το router US robotics 9108 .Πως μπορω να το χρησιμοποιησω και να μεταφερω ασυρματα το σημα του conn-xtv σε αλλες? τηλεορασεις.
ευχαριστω

Δεν μπορεις. Πολυ απλα.

Tem
31-12-08, 19:31
μου ήρθε σήμερα πρώτος λογαριασμός με conn-X ενεργοποιημένο.
Σύνολο 313 Ευρώ
Βέβαια συμπεριλαμβάνονται και εφάπαξ τέλη μεταφοράς λόγω μετακόμισης
καθώς και τέλη φορητότητας λόγω διατήρησης του αριθμού που είχα στο
Κέντρο Αμπελοκήπων

pmamatsis
02-01-09, 10:24
Παιδιά καλημέρας σας και ευτυχισμένο το νέο έτος,
επιτέλους έβαλα και εγώ IPTV ! Την υπηρεσία αυτή την έχω εδώ και περίπου 2-3
εβδομάδες και πάει καλά, πρός το παρόν τουλάχιστον..... Την τελευταία εβδομάδα όμως
έχω παρατηρήσει κάτι πάρα πολύ περίεργο, το tilgin κάνει μόνο του reboot ! Αυτό είναι
πάρα πολύ περίεργο επειδή δεν υπάρχει κάποια πτώση τάσης στην γραμμή του ρεύματος !
Υπάρχει περίπτωση το software του να αναβαθμίζεται από τον ΟΤΕ ? :hmm:
Υπάρχει κανείς άλλος με παρόμοιο "πρόβλημα" ?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά,
Παναγιώτης.

pan.nl
03-01-09, 03:07
Κι εγώ καμμιά φορά ενώ το κλείνω και φεύγω, όταν γυρίζω το βρίσκω ανοιχτό (το λαμπάκι είναι μπλέ), χωρίς να έχει "φορτώσει" τα κανάλια όμως. Κατά τ'άλλα όλα λειτουργούν φυσιολογικά.

savas7
03-01-09, 18:56
Καλη χρονια σε ολους .Συμβαινει και σε μενα μη στεναχωριεσαι θα τα φτιαξουν

tsomis
03-01-09, 21:20
Καλη χρονια σε ολους .
Το ιδιο...

mmoukiou
04-01-09, 02:08
Καλή χρονιά κι από μένα. Εγώ θα γκρινιάξω λίγο πάλι... Τρεις μήνες από την έναρξη της δοκιμαστικής περιόδου, το περιεχόμενο παραμένει απελπιστικά φτωχό. Θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα:
1) έχει παρατηρήσει κάποιος πως μερικές ταινίες έχουν καταργηθεί από την συλλογή του video club? Πχ το "Heartbreak kid (επτά μέρες φαγούρα)" παρά το γεγονός πως το διαφημίζει στο promo, δεν υπάρχει πλέον διαθεσιμο (μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα?), ούτε στις ..."Πρεμιερες", ούτε στον αλφαβητικό κατάλογο. Όχι πως θα μου λείψει η ταινία αυτή, αλλά είναι αξιοπερίεργο.
2) Τα Ντοκιμαντέρ, επίσης, από το "συνδρομητικό", πλέον δεν υπάρχουν...Ούτε ένα. Τα έφαγε μαρμάγκα? Αντί να αυξάνεται το περιεχόμενο μικραίνει? Πετάει η ομάς....
Τέλος, είχα δει τρέηλερ στο promo πριν ένα μήνα για την σειρα "Από την Γη στη Σελήνη". Ούτε σειρά δεν είδαμε ακόμα, αλλά και το τρέηλερ δεν έχει ξαναπαίξει από τότε...
Κάναμε λίγη χαρά όταν είδαμε "αποκλειστικό κανάλι" (Sports 1), αλλά οι μεταδόσεις του είναι σαν μπαγιάτικη λακέρδα.
Ανακεφαλαίωση: Το υποτιθέμενο πλεονέκτημα για τους δοκιμαστικούς χρήστες ουσιαστικά δεν υφίσταται, αφού πληρώνουμε τρεις μήνες τώρα για το τίποτα. Και εκτός αυτού, προσωπικά έφαγα μεγάλο στραπάτσο με την ταχύτητα λόγω της iptv...

pa_nick
04-01-09, 03:06
Εμένα παιδιά δεν μου παίζουν τα 2 Eurosport

sedde
04-01-09, 13:54
Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το tilgin ρε παιδια.

Το πηρα πριν απο καμια εβδομαδα αλλα επειδη ελειπα σε ταξιδι, δεν το συνδεσα και και ασχοληθηκα χθες. Το θεμα ειναι οτι εχει κολησει στο "Tilgin Mood400" και δεν κανει τιποτα αλλο. Δεν κατεβαζει firmware, δεν κινειται καθολου. Μιλησα με οτενετ και δεν ξερουν τι να μου πουνε. Υπαρχει περιπτωση να το κανω restore στα defaults ωστε να μπουταρει ?

ΥΓ : Το εχω συνδεσει σωστα, και του εχω κανει restore με τον τροπο που εχει αναφερθει στο forum.

YΓ2 : Παραθετω τον τροπο του restore.

Με το μηχανημα να δουλευει παταμε το restore.
Βγαζουμε το μηχανημα απο την πριζα
Μετραμε μεχρι το 10
Βαζουμε το μηχανημα στην πριζα
Μετραμε μεχρι το 10
Αφηνουμε το restore.

Εμενα με αυτο το πραγμα δεν κανει τιποτα, αν ξερει καποιος που μπορω να βρω το firmware του ωστε να το flashaρω παλι απο την αρχη θα βοηθησει πολυ.

mmoukiou
04-01-09, 16:10
Φίλε sedde, την πρώτη φορά πρέπει να το αφήσεις αρκετή ώρα, ίσως περισσότερο από 15-20 λεπτά για να πάρει ρυθμίσεις. Επίσης, σιγουρέψου πως το έχεις συνδέσει στην θύρα 4 ethernet του speedtouch.
Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή, θα πρέπει να δουλέψει, αλλιώς μάλλον θα πρέπει να ζητήσεις αλλαγή. Α, και έχε υπόψη σου να μην κατεβάζεις στο full τίποτα (τόρεντ πχ) διότι δεν βρίσκει το απαιτούμενο bndwidth για να συνδεθεί (τρώει περίπου 3mbps)

sedde
04-01-09, 17:14
Φίλε sedde, την πρώτη φορά πρέπει να το αφήσεις αρκετή ώρα, ίσως περισσότερο από 15-20 λεπτά για να πάρει ρυθμίσεις. Επίσης, σιγουρέψου πως το έχεις συνδέσει στην θύρα 4 ethernet του speedtouch.
Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή, θα πρέπει να δουλέψει, αλλιώς μάλλον θα πρέπει να ζητήσεις αλλαγή. Α, και έχε υπόψη σου να μην κατεβάζεις στο full τίποτα (τόρεντ πχ) διότι δεν βρίσκει το απαιτούμενο bndwidth για να συνδεθεί (τρώει περίπου 3mbps)

Το εχω συνδεμενο στο 4, ξερω οτι θελει 20 λεπτα, αλλα το αφησα ολο το βραδυ, το μηχανημα νομιζω οτι εχει παθει λαλα

ddjpp
06-01-09, 21:07
Καλησπέρα, το έχω και εγώ κανα μήνα ++,από εξοπλισμό κανένα πρόβλημα, από περιεχόμενο ότι άξιζε να το δούμε το είδαμε (βάλτε επειγόντως πραμάτεια). Παρατήρησα ότι οι ταινίες είναι από Paramount, Universal, Dreamworks δλδ UIP μόνο με αυτή την εταιρία θα έχουν συμφωνία μάλλον...

dhmmin
08-01-09, 17:37
καλη χρονια σε ολους μας....ειμαι και εγω κατοχος του καινουριου πακετου του οτε.Τιποτα το ιδιαιτερο μεχρι στιγμης...και πιστευω οτι εχω ψιλοκλεισει τα τορρεντ...η τηλεοραση παιζει καλα αλλα δεν εχει τιποτα να δεις...καλο το τιλκιν μετριο το speed touch (προτιμω τα linksys).
προσωπικα δεν νομιζω οτι θα περπατησει ετσι το iptv.Δεν νομιζω οτι δινει κανενα κινητρο στον πελατη να το παρει.Με 10 ευρω λες δεν βαριεσαι θα παρω τον εξοπλισμο αλλα για παραπνω ουτε με σφαιρες!!!!!

Stefan13
12-01-09, 13:05
εμενα σημερα μου ηρθε ο εξοπλισμος κ κοντα 2 ωρες το μονο που εβλεπα στην οθονη
ηταν "could not retrieve user list from server"!!
αφου πηρα τηλεφωνο κ το σηκωσε καποια γκομενα χωρις γνωσεις που εψαχνε τις απαντησεις στον υπολογιστη μ ειπε να το αφησω καμια ωρα εκτος ρευματος κ να μιλησουμε ξανα μετα!!
αφου κ γω την ξεχεσα λιγακι οτι πληρωνω για την τηλεροαση απο 28δεκεμβρη κ σημερα ηρθε ο εξοπλισμος της το εκλεισα!!αντε να δουμε....!

omnio
12-01-09, 15:06
Να ρωτησω κι εγω κατι... Οταν εγινε η αρχικη επικοινωνια μου ειπε η τυπισα απο τον οτε οτι γι'αυτον τον πρωτο χρονο της δοκιμαστικης προσφορας θα εχω και το video club τσαμπα. Στο menu ομως βλεπω δυο video club, το συνδρομητικο και το "σκετο". Στο πρωτο δεν πληρωνω και στο δευτερο μου βγαζει χρεωσει 3 ευρω... Μαλλον κατι δεν καταλαβα στην αρχη απο αυτα που μου ειπε η οτετζου????

GeorgeSot
12-01-09, 15:15
Ολοι εμεις που το εχουμε παρει στην δοκιμαστικη περιοδο εχουμε δωρεαν το συνδρομητικο video club το οποιο εχει ταινιες ντοκιμαντερ μουσικη κ.τλ. απο αυτο μπορουμε να δουμε οσο θελουμε οποτε θελουμε για οσο θελουμε.
Στο κανονικο βιντεο κλαμπ πληρωνεις για να νοικιασεις την ταινια.Μπορεις να την δεις οσο θες για ενα 24ωρο.

Stefan13
12-01-09, 17:03
δεν ξερω αν εκαναν τιποτα αλλα τωρα δουλευει :)
στην ταχυτητα εχω μια διαφορα στο κατεβασμα στα 500πριπου kb!δλδ απο 2,45μβ/σεκ
τωρα κταεβαζω με 2μβ/σεκ!
θα μπορουσαν να ειχαν βαλει τα ντισκοβερι κτλ με ελληνικα-υποτιτλους
γιατι δν ξερουν ολοι αγγλικα!(δεν με απασχολει εμενα τοσο αλλα καλο 8α ηταν)

pan.nl
12-01-09, 19:53
Αύριο θα με καλέσουν για να παραδωσω τον εξοπλισμό και να γίνει κατάργηση της υπηρεσίας. Απ'ότι μου είχαν πει όταν με κάλεσαν για να κάνω αίτηση δε θα πληρώσω τα υπόλοιπα πάγια μέχρι την παρέλευση του 12μηνου εφόσον είμαι ακόμα στη δοκιμαστική φάση - ελπίζω να μη μου πουν άλλα τώρα. :whistle:

Έδωσα χρόνο στον ΟΤΕ να βελτιώσει την υπηρεσία αλλά δυστυχώς παρατηρώ μια στασιμότητα à la Vivodi Cable TV.

Grimace
13-01-09, 13:21
Χθές με ενημερώσανε και μένα οτι είμαι ένας απο τους τυχερούς που θα δοκιμάσουν την νεά υπηρεσία και περιμένω πως και πως την παρασκευή να πάρω τον εξοπλισμό (εχω ήδη ζητήσει και άδεια από τη δουλειά μου ^^).

Σήμερα το πρωι 7:00 (καλά δε κοιμούνται εκεί...) μου στείλαν SMS οτι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί.

Θα κάτσω σήμερα να γράψω τα στατιστικά της γραμμής μου για να κάνω τις συγκρίσεις.

Εντυπώσεις από'βδομάδα λοιπόν ,ελπίζω θετικές ... :)

stako
13-01-09, 14:11
Αύριο θα με καλέσουν για να παραδωσω τον εξοπλισμό και να γίνει κατάργηση της υπηρεσίας. Απ'ότι μου είχαν πει όταν με κάλεσαν για να κάνω αίτηση δε θα πληρώσω τα υπόλοιπα πάγια μέχρι την παρέλευση του 12μηνου εφόσον είμαι ακόμα στη δοκιμαστική φάση - ελπίζω να μη μου πουν άλλα τώρα. :whistle:

Έδωσα χρόνο στον ΟΤΕ να βελτιώσει την υπηρεσία αλλά δυστυχώς παρατηρώ μια στασιμότητα à la Vivodi Cable TV.

Τι ακριβώς τους είπες? Δλδ για ποιό λόγο ζήτησες την διακοπή?

Γιατί αν συνεχιστεί το θέμα μέχρι τέλος Φεβρουαρίου δεν θα κάτσω άλλο..... Χωρίς DVR και όλα τα ελληνικά κανάλια απλά δεν αξίζει.

GeorgeSot
13-01-09, 14:20
Eγω δεν εχω σκοπο να το κοψω τουλαχιστον για τους 12 μηνες αλλα θελω οπωσδηποτε τα υπολοιπα ελληνικα καναλια.

pan.nl
13-01-09, 16:45
Τι ακριβώς τους είπες? Δλδ για ποιό λόγο ζήτησες την διακοπή?

Γιατί αν συνεχιστεί το θέμα μέχρι τέλος Φεβρουαρίου δεν θα κάτσω άλλο..... Χωρίς DVR και όλα τα ελληνικά κανάλια απλά δεν αξίζει.

Δεν τους παρέθεσα τους λόγους. Απλά ζήτησα να γίνει διακοπή, εφόσον σύμφωνα με τα λεγόμενά τους μπορώ να διακόψω χωρίς ποινή κατά τη διάρκεια της δοκιμαστικής φάσης, και μου είπαν πως σήμερα 5 με 9 θα με καλέσει κάποιος από το αρμόδιο τμήμα.

omnio
14-01-09, 15:43
Ολοι εμεις που το εχουμε παρει στην δοκιμαστικη περιοδο εχουμε δωρεαν το συνδρομητικο video club το οποιο εχει ταινιες ντοκιμαντερ μουσικη κ.τλ. απο αυτο μπορουμε να δουμε οσο θελουμε οποτε θελουμε για οσο θελουμε.
Στο κανονικο βιντεο κλαμπ πληρωνεις για να νοικιασεις την ταινια.Μπορεις να την δεις οσο θες για ενα 24ωρο.

Κριμα γιατι εκει εχει καλυτερες ταινιες..... Χαχα... Λες και θα μας το εδιναν τσαμπα αυτο...
Και να κανω μια ερωτηση: τοτε τι διαφορα εχει το συνδρομητικο απο το απλο? Αφου και στις δυο περιπτωσεις πληρωνεις... Ξερω τι θα μου πειτε, το ενα ειναι on demand ενω το αλλο με συνδρομη. Ναι αλλα δεν ειναι λιγο γυφτια να μην στα δινουν και τα δυο αφου ειμαστε οι "beta testers" του προιοντος?

Δηλαδη τι περιμενουν? Να πληρωσουμε εξτρα για καποια ταινια? ΧΑ

GeorgeSot
14-01-09, 16:18
Κριμα γιατι εκει εχει καλυτερες ταινιες..... Χαχα... Λες και θα μας το εδιναν τσαμπα αυτο...
Και να κανω μια ερωτηση: τοτε τι διαφορα εχει το συνδρομητικο απο το απλο? Αφου και στις δυο περιπτωσεις πληρωνεις... Ξερω τι θα μου πειτε, το ενα ειναι on demand ενω το αλλο με συνδρομη. Ναι αλλα δεν ειναι λιγο γυφτια να μην στα δινουν και τα δυο αφου ειμαστε οι "beta testers" του προιοντος?

Δηλαδη τι περιμενουν? Να πληρωσουμε εξτρα για καποια ταινια? ΧΑ

E πρεπει να βγαλουν και κανα φραγκο.Και αμα το παμε ετσι εφοσον ειμαστε beta testers τοτε δεν θα επρεπε καν να πληρωνουμε.....

KPERI
14-01-09, 18:52
Με πηραν και μενα τηλ απο ΟΤΕ,αλλα θα ηθελα πριν αποφασισω να ξεκαθαρισω κατι,μονο με το router που δινουν γινεται δουλεια,με αλλο το δικο μου οχι?????????? (Belkin N1)
ευχαριστω.

maik
14-01-09, 19:42
Με πηραν και μενα τηλ απο ΟΤΕ,αλλα θα ηθελα πριν αποφασισω να ξεκαθαρισω κατι,μονο με το router που δινουν γινεται δουλεια,με αλλο το δικο μου οχι?????????? (Belkin N1)
ευχαριστω.

Γινεται μονο με ρουτερ που δινει ο ΟΤΕ τα οποια εχουν προσεταρισμενη την τεταρτη ethernet πορτα.

Iannis
14-01-09, 19:56
Όσον αφορά την IPTV, ο κος Βουρλούμης είπε ότι η περίοδος της δοκιμαστικής λειτουργίας έχει ηδη τελειώσει και ότι θα αρχίσει σύντομα η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας, η οποία θα απαιτεί ταχύτητες ADSL >8 Mbps. Το μπουκέτο καναλιών, πέραν των γνωστών ελεύθερων μη-συνδρομητικών καναλιών, θα περιλαμβάνει τουλάχιστον ένα αθλητικό κανάλι με περιεχόμενο αποκλειστικότητας του ΟΤΕ, υπηρεσία Video Club και υπηρεσία εγγραφής προγραμμάτων από το χρήστη.


Ενεργοποίησα σημερα την υπηρεσία και περιμένω το ruter Ιδωμεν

mmoukiou
14-01-09, 20:34
Ήθελα να ήξερα... Αν θέλει κάποιος φίλος να μας πει, στους καινούριους beta testers που προσεγγίζουν τί λένε? Πως θα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο για τρεις (πχ) μήνες? Γιατί αυτό λέγανε τον Οκτώβρη και πως μέχρι το τέλος του χρόνου θα ήταν η υπηρεσία εμπλουτισμένη σε κανάλια και περιεχόμενο και έτοιμη για εμπορική διάθεση.

pan.nl
15-01-09, 00:49
Τελικά επικοινώνησαν μαζί μου (με καθυστέρηση μια ημέρας). Αν διακόψω τώρα θα χρεωθώ τα υπόλοιπα πάγια, αφού έχει περάσει το "εύλογο χρονικό διάστημα των 10 ημερών". Τέλος πάντων, ελπίζω τουλάχιστον να εμπλουτίσουν το περιεχόμενο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.