PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

alex24
19-10-09, 20:58
Παιδια εχω και εγω tv και τωρα δεν συγχρονιζει καν το μοντεμ δεν ξερω γιατι

ctriantaf
19-10-09, 21:33
Γεια σας παιδιά
έχω ένα πρόβλημα με το connxtv που μόλις παρέλαβα σήμερα...ενώ κάνω κανονικά όλες τις συνδέσεις του αποκωδικοποιητή με το μόντεμ (και μου ανάβουν όλα τα λαμπάκια και στον αποκωδικοποιητή και στο μόντεμ ότι όλα είναι οκ), όταν ξεκινάει να φορτώσει ο αποκωδικοποιητής μου πετάει ένα μύνημα "no network"....δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει...internet στο pc έχω κανονικά..επικοινώνησα με ΟΤΕ και δεν είχαν κάποια απάντηση (μόνο ότι θα τσεκάρουν τη γραμμή και τον αποκωδικοποιητή)...μήπως έχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??ευχαριστώ!!!

treli@ris
19-10-09, 21:34
Με τα δικαιωματα της Α1 μπασκετ, για τα οποια ενδιαφερεται η πλατφορμα του ΟΤΕ, γνωριζει καποιος κατι παραπανω?

lk
19-10-09, 22:29
Γεια σας παιδιά
έχω ένα πρόβλημα με το connxtv που μόλις παρέλαβα σήμερα...ενώ κάνω κανονικά όλες τις συνδέσεις του αποκωδικοποιητή με το μόντεμ (και μου ανάβουν όλα τα λαμπάκια και στον αποκωδικοποιητή και στο μόντεμ ότι όλα είναι οκ), όταν ξεκινάει να φορτώσει ο αποκωδικοποιητής μου πετάει ένα μύνημα "no network"....δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει...internet στο pc έχω κανονικά..επικοινώνησα με ΟΤΕ και δεν είχαν κάποια απάντηση (μόνο ότι θα τσεκάρουν τη γραμμή και τον αποκωδικοποιητή)...μήπως έχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??ευχαριστώ!!!
δεν εχεις συνδέσει το καλώδιο δικτύου στην σωστή "μωβ" θύρα του ρούτερ σου....

........Auto merged post: lk πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τελικα ηρθε και όντως ειναι με τον σκληρο δισκο.Ειχατε δικιο παιδια.Το θεμα ειναι οτι το χειριστηριο του tilgin ηταν χτυπημενο και σπασμενο και δεν δουλευει.Πηρα τηλ. στο 134 και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν μαζι μου απο την αποθηκη αυριο το πρωι για να μιλησουμε.Αντε να δω τωρα τι θα κανω.Εχει ενεργοποιηθει απο την προηγουμενη Τεταρτη το connx-tv και γω ακομα δεν εχω δει τιποτα!
Μπορω να βρω πουθενα κανα χειριστηριο?Ξερει κανεις αν δινουν στα ΟΤΕ-shop? Γιατι αυτοι αν μου το αλλαξουν,σιγουρα θα μου πουν πρωτα να στειλω το δικο μου...οποτε βαλε 3-4 μερες...μετα ερχεται ΣΚ...οποτε καλη βδομαδα παλι!
οι μόνες αλλαγές γίνονται με την επίσκεψη τεχνικού σπίτι για την επιβεβαίωση της βλάβης,....
δώσε την βλάβη στο 801-11-τηλέφωνο του IPTV που είναι η υποστήριξη της Otenet για να το βγάλουν βλάβη και να σου κλείσουν Ραντεβού με συνεργείο...

pankostas
20-10-09, 00:10
lk ευχαριστω για την απαντηση...θα δω τι θα μου πουν αυριο απο την αποθηκη και θα κανω αυτο που ειπες

boliziner
20-10-09, 01:05
Βλάβη για τηλεχειριστήριο δεν υπάρχει από την οτενετ. Αρμόδιο είναι το 134 από εκεί θα σου στείλουν νέο

sexrazat
20-10-09, 09:40
onn-x TV: Ευρωπαϊκή διάκριση
Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ Τρίτη, 20 Οκτωβρίου 2009 07:00

Χρυσό βραβείο για την καλύτερη καμπάνια προώθησης νέας υπηρεσίας κατέκτησε το Conn-x TV, η συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ, στη φετινή διοργάνωση των CTAM Europe Awards, που πραγματοποιήθηκε πρόσφατα στη Λισαβόνα.

Η τηλεοπτική καμπάνια για το λανσάρισμα του Conn-x TV τιμήθηκε με το χρυσό βραβείο, πετυχαίνοντας το στόχο που είχε θέσει, να αναδείξει τη νέα μορφή τηλεόρασης που προτείνει ο ΟΤΕ.

sexrazat
20-10-09, 23:49
Νέες πόλεις με Conn-X TV

Κινέτα, Λευκάδα, Πάρος, Λαμία, Χαλκίδα.

pankostas
21-10-09, 01:38
Βλάβη για τηλεχειριστήριο δεν υπάρχει από την οτενετ. Αρμόδιο είναι το 134 από εκεί θα σου στείλουν νέο

Οντως ξαναπηρα σημερα το απογευμα το 134,γιατι δεν με πηρε κανεις απο την αποθηκη,μιλησα με καποιον υπευθυνο και μου ειπε οτι αυριο το πρωι στειλουν καινουργιο χειριστηριο και θα το εχω Παρασκευη ή απο Δευτερα.Απλως πρεπει να τους στειλω πισω το χαλασμενο.Απο εξυπηρετηση ειναι αψογοι!!! Απλως θα μπορουσα απο χθες να μιλησω με καποιον υπευθυνο και οχι να μου πουν οτι θα με παρουν ταχα απο την αποθηκη.
Και μια ερωτηση αν ξερει κανεις και εχει το modem sagem.Οταν αποσυγχρονιζει δεν συγχρονιζει παλι μονο του,αλλα πρεπει να μπω στο interface του router και να πατησω connect.Τοτε συνδεεται αμεσως.Το προβλημα αυτο δεν το ειχα με κανενα router,πρωτη φορα το κανει στο sagem.Ειχε κανεις κατι παρομοιο? Ειμαι λιγο oof-topic...sorry.

........Auto merged post: pankostas πρόσθεσε 24 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μια διευκρινηση για το προηγουμενο....η γραμμη συγχρονιζει κανονικα....ιντερνετ δεν εχω και πρεπει να πατησω "connect"

030366
21-10-09, 05:22
Άλλαξε πρωτόκολλο από το setup. Αν έχει pppoe καντο pppoa και αντιστρόφως.

adok13
21-10-09, 10:16
γιατι νομιζεις οτι η νοβα εχει ταινιες;;; και αν ναι αξιζει 60Ε;; ΑΝ αφαιρεσουμε τα εθνικα καναλια, και τα ξενα ελευθερα τι προσφερει που αξιζει 60 ε,;;;;; , δεν βαζω αθλητικα γιατι εσυ ειπες οτι οπως ειναι του οτε για τζογαδορους , αρα και οσοι της νοβα το ιδιο ειναι

η νοβα μενει σχεδον στασιμη με ελαχιστες αλλαγες, [μονο αυξησεις συνδρομων κυριως ]. και ειναι τοσα χρονια, και ο οτε σε τοσο χρονο εχει ηδη φτιαξει ενα ανταγωνιστικο πακετο, στο 1/4 της τιμης της νοβα, υστρει βεβαια, αλλα βελτιωνετε.. αν την βοηθουσε και η καλωδιακη υποδομη θα ηταν πιο γρηγορα αναπτυσσομενη, οπως και να εχει .. περιμενω οτι η εμπειρια του πακετου της DOLCE και Bulsatcom (http://www.bulsat.com/). ειναι καλος οδηγος να πετυχει και εδω.. περιμενουμε.......................
φιλε πλακα κανεις;συγκρινεις τις ταινιες που εχει η νοβα με τις ταινιες του conn-x tv;
ελεος.τι να δω την αποδραση των 11;
τωρα για τα 60 ευρω που λες συμφωνω απολυτα οτι οχι μονο δεν αξιζει να σκασω 60ευρω αλλα θεωρω οτι ειναι ληστες.2πλασια τιμη απο ολα τα ευρωπαικα πακετα.
το conn-x για μενα ειναι η μονη μου ελπιδα ωστε καποια στιγμη να βαλω συνδρομιτικη τηλεοραση,ειτε επειδη θα υπαρχει ανταγωνισμος και θα αναγκαστει η νοβα να ριξει τις τιμες,ειτε ακομα καλητερα το connx-tv θα φτιαξει λιγο το περιεχομενο οσον αφορα τις ταινιες γιατι στα αθλητικα μπηκε αρκετα δυναμικα.

sexrazat
21-10-09, 10:31
ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ CONN_X TV SPORT 1-2-3
έως Δευτέρα 02.11.09

Παρασκευή 23.10.09
15.00 Καλαμάτα-Δόξα Δράμας LIVE conn-x TV sport1
19.00 Καϊζερλάουτερν-Φορτούνα Ντίσσελντορφ LIVE conn-x TV sport2
21.30 Λεβερκούζεν-Ντόρτμουντ LIVE conn-x TV sport1

Σάββατο 24.10.09
14.00 Ντούϊσμπουργκ-Χάνσα Ροστόκ LIVE conn-x TV sport2
16.30 Μπαγερν-Αϊντραχτ LIVE conn-x TV sport1
16.30 Χοφενχάϊμ-Νυρεμβέργη LIVE conn-x TV sport2
19.00 Σαμπντόρια-Μπολόνια LIVE conn-x TV sport3
19.00 Κάρντεν-Κάπφενμπεργκ LIVE conn-x TV sport2
19.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Μαγιόρκα LIVE conn-x TV sport1
21.00 Σπόρτινγκ Χιχόν-Ρεάλ Μαδρίτης LIVE conn-x TV sport1
21.00 Σταντάρντ Λιέγης-Βάρεγκεμ LIVE conn-x TV sport3

Κυριακή 25.10.09
14.30 Σενκτ Πάουλι-Κότμπους LIVE conn-x TV sport2
16.00 Σιένα-Γιουβέντους LIVE conn-x TV sport3
16.00 Παλέρμο-Ουντινέσε LIVE conn-x TV sport2
16.30 Χέρτα-Βόλφσμπουργκ LIVE conn-x TV sport1
18.00 Βαγιαδολίδ-Ντεπορτίβο LIVE conn-x TV sport1
18.30 Σάλκε-Αμβούργο LIVE conn-x TV sport2
19.00 Ρόζελαρ-Κλάμπ Μπρίζ LIVE conn-x TV sport3
20.00 Αλμερία-Βαλένθια LIVE conn-x TV sport1
21.30 Μαλίν-Αντερλεχτ LIVE conn-x TV sport2
21.45 Κιέβο-Μίλαν LIVE conn-x TV sport3
22.00 Μπαρτσελόνα-Σαραγόσα LIVE conn-x TV sport1
23.30 Αούστρια Βιέννης-Λάσκ Λίντς (Μ) conn-x TV sport2


Δευτέρα 26.10.09
21.15 Πάντερμπορν-Αρμίνια Μπίλεφελντ LIVE conn-x TV sport2

Τετάρτη 28.10.09
16.00 Νάπολι-Μίλαν LIVE conn-x TV sport1
16.00 Ουντινέσε-Ρόμα LIVE conn-x TV sport3
19.30 Μάτερσμπουργκ-Στούρμ Γκράτς LIVE conn-x TV sport2
21.30 Κάρντεν-Ραπίντ Βιέννης LIVE conn-x TV sport2

Παρασκευή 30.10.09
19.00 Φορτούνα Ντίσελντορφ-Καρσλσρούη LIVE conn-x TV sport2
21.30 Ντόρτμουντ-Χέρτα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Μουσκρόν-Σταντάρντ Λιέγης LIVE conn-x TV sport3

Σάββατο 31.10.09
14.00 Αρμίνια Μπίλεφελντ-Κότμπους LIVE conn-x TV sport2
16.30 Στουτγκάρδη-Μπάγερν LIVE conn-x TV sport1
19.00 Iσπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport3
19.00 Ραπίντ Βιέννης-Ρίντ LIVE conn-x TV sport2
19.30 Σάλκε-Λεβερκούζεν LIVE conn-x TV sport1
21.00 Αντερλεχτ-Λόκερεν LIVE conn-x TV sport1
21.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport3

Κυριακή 01.11.09
14.30 Μόναχο 1860-Καϊζερσλάουτερν LIVE conn-x TV sport2
16.00 Λιβόρνο-Ιντερ LIVE conn-x TV sport3
16.00 Σιένα-Λάτσιο LIVE conn-x TV sport1
16.30 Φράϊμπουργκ-Χοφενχάϊμ LIVE conn-x TV sport2
18.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport3
18.30 Αϊντραχτ-Μπόχουμ LIVE conn-x TV sport1
19.00 Κάπφενμπεργκ-Λάσκ Λίντς (Μ) conn-x TV sport2
20.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Γάνδη-Μπέρσοτ LIVE conn-x TV sport2
21.45 Παλέρμο-Τζένοα LIVE conn-x TV sport3
22.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1

Δευτέρα 02.11.09
19.00 Εθνικός-Διαγόρας LIVE conn-x TV sport1
21.15 Χάνσα Ροστόκ-Σεντ Πάουλι LIVE conn-x TV sport2

a11
21-10-09, 13:49
[QUOTE=adok13;3112312]φιλε πλακα κανεις;συγκρινεις τις ταινιες που εχει η νοβα με τις ταινιες του conn-x tv;
ελεος.τι να δω την αποδραση των 11;
τωρα για τα 60 ευρω που λες συμφωνω απολυτα οτι οχι μονο δεν αξιζει να σκασω 60ευρω αλλα θεωρω οτι ειναι ληστες.2πλασια τιμη απο ολα τα ευρωπαικα πακετα.
το conn-x για μενα ειναι η μονη μου ελπιδα ωστε καποια στιγμη να βαλω συνδρομιτικη τηλεοραση,ειτε επειδη θα υπαρχει ανταγωνισμος και θα αναγκαστει η νοβα να ριξει τις τιμες,ειτε ακομα καλητερα το connx-tv θα φτιαξει λιγο το περιεχομενο οσον αφορα τις ταινιες γιατι στα αθλητικα μπηκε αρκετα δυναμικα.[/QUOTE

καταληγουμε λοιπον οτι διαφωνουμε βεβαια στο θεμα των ταινιων , αν και νομιζω οτι αυτο ειναι σχετικο , με την εννοια οτι οποιος θελει ταινιες , καλυτερα με βαση αυτα ως τωρα, να πηγαινει να την νοικιαζει , και να την βλεπει στον ελευθερο χρονο του,
.. εγω προσωπικα μου αρεσει το δικαιωμα να διαλεγω εγω την ταινια την ωρα που θελω, και ναι θελει ανανεωση και ποικιλια ,
, αλλα μηνξεχναμε οτι αυτα ειναι και πνευματικα δικαιωματα ,αρα οσο αυξανει ο ογκος συνδρομητων , =εσοδα,,τοσο θα αυξανει και η ποιοτητα και ποσοτητα ταινιων.. ευχομαι αν ειναι αληθεια αυτο που διαρεει[ ΦΗΜΕς ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙς] οτι στο δορυφορικο πακετο που θα βγαλει θα υπαρχει και αμφιδρομη επικοινωνια , μεσω δεκτη και γραμμης , με τον παροχο, και ετσι θα υπαρχει και επιλογη του τηλεθεατη στις υπηρεσιες που θα προσφερει, ισως να ειναι νομιζω στα προτυπα του αγγλικου BBSKY , [αν ξερει καποιος απο εκει να μασ πει] που ο δεκτης συνδεετε μετην τηλ,γραμμη.και εχει υπηρεσιες pay per view.... , οσοι δεν εχουν η δεν θελουν χρηση τηλ, γρα,μμης απλα θα εχουν λιγοτερες υπηρεσιες νομιζω
..

pankostas
21-10-09, 14:27
Άλλαξε πρωτόκολλο από το setup. Αν έχει pppoe καντο pppoa και αντιστρόφως.

Thanks...τωρα δεν το βλεπω αλλο κοκκινο... διορθωθηκε

a11
21-10-09, 18:09
εχτες και σημερα παρατηρησα οτι εκει που παιζει το κονν-χ τβ ξαφνικα κανει επανεκιννηση και ξεκιναει παλι ..με την διαδικασια booting.. πααιζει κανα 2 εως 3 ωρες περιπου και ξανα τα ιδια ..δεν εχω πειραξει τιποτα , και παραξενευομε. ειναι κατι που παθαινει απο το κεντρο του οτε;;; , η προβλημα ξαφνικο του δεκτη;;;το εχει παθει κανεις αλλος;;μου εχουν δωσει το sagem 2444, αλλα εγω δουλευω το 585 το7.. δεν το εκανε sagem . μετα εβαλα το 585 και μια εβδομαδα δουλευε μια χαρα,, να φαιει αυτο;; θα κανω αλλαγη παλι να δω.αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια ας με ενημερωσει..

vspiros
21-10-09, 19:14
Κι εγώ ήμουν οπαδός του speedtoutch 585 v7i μέχρι που τρελάθηκα στις επανεκκινήσεις κάθε φορά που κατέβαζα ένα μεγάλο αρχείο (χωρίς να λειτουργεί η τβ και μάλλον από υπερθέρμανση του ρουτερ) Από τότε που έβαλα το sagem 2444 συγχρονίζω το ίδιο και δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα ούτε επανεκκινήσεων ούτε τβ.Μάλλον το όλο πρόβλημα είναι στο speedtoutch 585 v7i

maik
21-10-09, 19:16
εχτες και σημερα παρατηρησα οτι εκει που παιζει το κονν-χ τβ ξαφνικα κανει επανεκιννηση και ξεκιναει παλι ..με την διαδικασια booting.. πααιζει κανα 2 εως 3 ωρες περιπου και ξανα τα ιδια ..δεν εχω πειραξει τιποτα , και παραξενευομε. ειναι κατι που παθαινει απο το κεντρο του οτε;;; , η προβλημα ξαφνικο του δεκτη;;;το εχει παθει κανεις αλλος;;μου εχουν δωσει το sagem 2444, αλλα εγω δουλευω το 585 το7.. δεν το εκανε sagem . μετα εβαλα το 585 και μια εβδομαδα δουλευε μια χαρα,, να φαιει αυτο;; θα κανω αλλαγη παλι να δω.αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια ας με ενημερωσει..

Ελεγξε τα καλωδια τροφοδοσιας του αποκοδικοποιητη μηπως δεν πατανε καλα και διακοπτετε το ρευμα. Αν ειναι σωστα τοτε εχει προβλημα και πρεπει να το δηλωσεις να σου το αλαξουν.
Δεν εχει να κανει με το ρουτερ.


ΥΓ πατα και κανενα enter να αλαζει η γραμμη οταν γραφεις:p

........Auto merged post: maik49 πρόσθεσε 1 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κι εγώ ήμουν οπαδός του speedtoutch 585 v7i μέχρι που τρελάθηκα στις επανεκκινήσεις κάθε φορά που κατέβαζα ένα μεγάλο αρχείο (χωρίς να λειτουργεί η τβ και μάλλον από υπερθέρμανση του ρουτερ) Από τότε που έβαλα το sagem 2444 συγχρονίζω το ίδιο και δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα ούτε επανεκκινήσεων ούτε τβ.Μάλλον το όλο πρόβλημα είναι στο speedtoutch 585 v7i

Το 585 εχει ενα βασικο προβλημα να συγχρονιζει σε οτι modulation του κατεβει .

prizi
21-10-09, 22:09
Μέχρι στιγμής έχω αλλάξει 3 router. Τα δύο πρώτα ήταν speedtouch. Το 585v7 συγρόνιζε στα 8000 kbps (G.DMT) και όχι σε ADSL2+. Το 780 συγχρόνιζε το πολύ στα 16000 και συνέχεια είχε αποσυνδέσεις. Τώρα μου στείλαν ένα baudtec. Το τελευταίο συγχρονίζει στα 19500 και μέχρι στιγμής καθόλου αποσυνδέσεις. Να σας πω την αλήθεια απέφευγα το baudtec και τελικά μέχρι στιγμής με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!

........Auto merged post: prizi πρόσθεσε 8 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Υποθέτω πως στο baudtec το max rate είναι η μέγιστη θεωρητική τιμή σύνδεσης ενώ το data rate το πραγματικό data rate, έτσι?

np1
21-10-09, 23:26
O_o Έπιασες 19 με baudtec;

Κι εμένα τα 780 που μου είχαν δώσει είχαν συνέχεια αποσυνδέσεις αλλά όπως μου είπαν τελικά ήταν γενικά ελαττωματικά. Με baudtec γενικά καλά πάει αλλά εσύ τι στατιστικά γραμμής έχεις και πιάνεις 19,5 με το baudtec;

prizi
22-10-09, 02:25
O_o Έπιασες 19 με baudtec;

Κι εμένα τα 780 που μου είχαν δώσει είχαν συνέχεια αποσυνδέσεις αλλά όπως μου είπαν τελικά ήταν γενικά ελαττωματικά. Με baudtec γενικά καλά πάει αλλά εσύ τι στατιστικά γραμμής έχεις και πιάνεις 19,5 με το baudtec;

Downstream Upstream
SNR Margin: 9.0 10.1 db
Line Attenuation: 14.0 9.6 db
Data Rate: 19441 938 kbps
Max Rate: 21296 931 kbps

np1
22-10-09, 08:12
Downstream Upstream
SNR Margin: 9.0 10.1 db
Line Attenuation: 14.0 9.6 db
Data Rate: 19441 938 kbps
Max Rate: 21296 931 kbps

Τι στο καλό, εγώ γιατί έχω αυτά;

Downstream Upstream
SNR Margin: 10.9 13.4 db
Line Attenuation:20.3 10.0 db
Data Rate: 13769 863 kbps
Max Rate: 15724 947 kbps

subzer0
22-10-09, 08:56
Διαβάζω πως το conn-x TV (σε συνεργασία με τον Alpha) παίζει και για το Κύπελλο Ελλάδας στο ποδόσφαιρο.

http://www.gazzetta.gr/content/view/51098/73/
http://www.gazzetta.gr/content/view/51579/73/

vagos22
22-10-09, 11:14
con-xtv και δορυφορικα

http://www.satleo.gr/content/view/2201/1/ :oneup:

treli@ris
22-10-09, 11:40
Αναλυτικοτερα:

Μέσα στο 2010 θα είναι «στον αέρα», μέσω δορυφόρου, το πρόγραμμα που προσφέρει το Conn-x TV που σήμερα φθάνει στα σπίτια των συνδρομητών του επίγεια, με καλωδιακή σύνδεση. Αυτό τόνισε σε αποκλειστική συνέντευξη που έδωσε στο sportsbiz ο Εμπορικός Διευθυντής του Conn-x TV, κ. Ηλίας Καβάγιας, ο οποίος πάντως δεν προσδιόρισε αν η έναρξη αυτής της δορυφορικής υπηρεσίας προσδιορίζεται χρονικά για το πρώτο ή για το δεύτερο εξάμηνο του 2010.

adok13
22-10-09, 11:43
παλιο νεο,αλλα τωρα και επισημα,ε;
για να δουμε.παντως βλεπω σωστες κινησεις απο το conn-x.αν μηνει σαυτη τη τιμη ως τα χριστουγεννα και βελτιωσει λιγο τις ταινιες θα βαλω,γιατι βλεπω οτι εχουν την διαθεση να φτιαξουν ενα καλο πακετο και οχι μια αρπαχτη π.χ. hol tv.

gangel
22-10-09, 12:34
Πάντως όποιος ενδιαφέρεται για δωρεαν αποκωδικοποιητή με σκληρό ας βιαστεί γιατί σύντομα αν όχι σήμερα η αποθήκη θα αποκτήσει τους απλούς :whistle:

pankostas
22-10-09, 16:06
Τελικα σημερα ηρθε και το χειριστηριο.Ολα ειναι κανονικα.Η τηλεοραση παιζει κανονικα (αντε να με εκανε ενα σπασιματακι ηχο-εικονα στο 2ωρο).Τα power plug του ΟΤΕ δουλευουν τελεια!

Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη...
1.Πρεπει τελικα να βγαζουμε το tilgin απο την μπριζα? Η΄ οχι?
2.Τα power plug πρεπει να τα αποσυνδέουμε απο το δικτυο? Η΄ τα αφηνουμε οπως εχουν?
3.Και μια τελευταια ερωτηση.Ποση ωρα μπορει να γραψει το tilgin?

tsakman
22-10-09, 17:03
Συνέντευξη εμπορικού Διευθυντή του Conn-x TV,Ηλίας Καβάγιας, στο ηλεκτρονικό περιοδικό Sportbiz

http://www.sportsbiz.gr/issue.asp


"Mας ενδιαφέρει κάθε καλό ελληνικόαθλητικό προϊόν ”

Μέσα στο 2010 θα είναι «στον αέρα», μέσω δορυφόρου, το πρόγραμμα που προσφέρει
το Conn-x TV που σήμερα φθάνει στα σπίτια των συνδρομητών του επίγεια, με καλωδια-
κή σύνδεση. Αυτό τόνισε σε αποκλειστική συνέντευξη που έδωσε στο sportsbiz ο Εμπορι-
κός Διευθυντής του Conn-x TV, κ. Ηλίας Καβάγιας, ο οποίος πάντως δεν προσδιόρισε αν
η έναρξη αυτής της δορυφορικής υπηρεσίας προσδιορίζεται χρονικά για το πρώτο ή για το
δεύτερο εξάμηνο του 2010.

Το Conn-x TV μπήκε στη ζωή μας από τον περα-
σμένο Φεβρουάριο αλλά, ουσιαστικά, η ανάπτυ-
ξη του άρχισε τον Απρίλιο του 2009, πριν από
6 μήνες δηλαδή. Πρόκειται για συνδρομητική τη-
λεόραση με εικόνα που παρέχεται μέσα από το
καλώδιο του τηλεφώνου σε συνδυασμό με το
Ίντερνετ στο οποίο έχουν ήδη γρήγορη σύνδεση
1 στα 2 νοικοκυριά στην Ελλάδα.

Ο κ. Καβάγιας εξηγεί με ποιο σκεπτικό δημι-
ουργήθηκε αυτό το πακέτο αθλητικών κανα-
λιών, ταινιών (συνολικά 1.800) και διαδρα-
στικών υπηρεσιών που ειδικά στο επίπεδο των
αθλητικών προγραμμάτων έχει ήδη, μέσα σε
μικρό χρονικό διάστημα, καταστεί πόλος ανα-
φοράς για την αγορά των τηλεοπτικών δικαιω-
μάτων. «Το Conn-x TV έχει σημαντικότατα πε-
ριθώρια ανάπτυξης και διείσδυσης στην ελλη-
νική αγορά στην οποία μπήκε ο ΟΤΕ με βασι-
κό στόχο να ανοίξει το υφιστάμενο πεδίο δρά-
σης και να πετύχει τη διατηρησιμότητα των δι-
κών του συνδέσεων προσφέροντας μία επιπλέ-
ον παροχή και μάλιστα εξαιρετικά ποιοτική κι
ενδιαφέρουσα. Με αυτόν τον τρόπο, ένας συν-
δρομητής «δένεται» με το προϊόν ενώ πιστεύου-
με ότι θα γυρίσουν και πελάτες που μας άφη-
σαν για διάφορους λόγους. Στην πράξη, απο-
δεικνύεται ότι πετυχαίνουμε τον στόχο της δη-
μιουργίας νέου ρεύματος εισόδου στο Conn-x
και τον ΟΤΕ. Πάμε καλά για το μικρό διάστη-
μα που έχει μεσολαβήσει, η υπηρεσία συμβά-
λει σημαντικά στη διατήρηση της πελατειακής
βάσης του ΟΤΕ, αφενός, και στην προσέλκυση
νέων πελατών αφετέρου, μεγαλώνουμε, είμα-
στε πλέον σε 45 μεγάλες πόλεις σε όλη την Ελ-
λάδα με κάλυψη του πληθυσμού της χώρας σε
ποσοστό 90% και νιώθουμε ότι αυτό το μοναδι-
κό εγχείρημα βρίσκει την ανταπόκριση που θέ-
λαμε να έχει. Το βασικότερο είναι ότι προσφέ-
ρουμε ένα προϊόν για το οποίο οι συνδρομητές
παίρνουν πολύ μεγάλη αξία για τα χρήματα που
δίνουν. Κανείς δεν πιστεύει ότι μπορεί να απο-
λαμβάνει τέτοιο πρόγραμμα και αυτές τις υπη-
ρεσίες με μόλις 15 ευρώ».

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το Conn-x TV μεταδίδει αγώνες από τα πρω-
ταθλήματα Ισπανίας, Γερμανίας, Ιταλίας, Πορ-
τογαλίας, Βελγίου, Αυστρίας αλλά κι από την
Β΄Εθνική της Ελλάδας όπως και από το Κύπελ-
λο Βραζιλίας, το Λιγκ Καπ Γαλλίας, διοργανώ-
σεις μπάσκετ, βόλει, στίβου, τένις κι από αγώ-
νες αυτοκινήτου.
Επιπλέον, ο κ. Καβάγιας κι ο Διευθυντής Αθλη-
τικού Προγράμματος του Conn-x TV, Αντρέα
Παλομπαρίνι δηλώνουν ότι «μας ενδιαφέρει
κάθε καλό ελληνικό αθλητικό προϊόν» σε σχό-
λιό τους προς το sportsbiz. Το πρόγραμμα των
τριών αθλητικών καναλιών του Conn-x TV, από
τα οποία τα 2 εκπέμπουν σε 24ωρη βάση, κα-
λύπτεται σε ποσοστό 90% από ποδόσφαιρο.

PREMIER LEAGUE - CAMPIONATO

Η αποκάλυψη του κ. Καβάγια στο sportsbiz ότι
«το Conn-x TV ενδιαφέρεται και για τα τηλεο-
πτικά δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ και του Κα-
μπιοννάτο» δηλαδή του αγγλικού και του ιταλι-
κού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου θα συζητη-
θεί επίσης, αφού τώρα ξεκινά η διαπραγμάτευ-
ση γι’ αυτά τα πρωταθλήματα που θα είναι ελεύ-
θερα από τον Ιούνιο του 2010.

B’ ΕΘΝΙΚΗ

«Η λαϊκή βούληση θέλει ποδόσφαιρο κι ειδικά
η Β΄Εθνική έχει σπουδαία ανταπόκριση, γεμάτα
γήπεδα, παίζεται σε μεγάλες πόλεις κι αμφίρ-
ροπη εξέλιξη που προκαλεί το ενδιαφέρον, με
αποτέλεσμα να θεωρείται απολύτως φυσιολογι-
κή η διαρκώς αυξανόμενη ροή πωλήσεων συν-
δρομών Conn-x TV στην περιφέρεια» τονίζει ο
Εμπορικός Διευθυντής του Conn-x TV.

Η ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Βεβαίως, η οικονομική ευρωστία του ΟΤΕ δη-
μιουργεί την εντύπωση ότι το Conn-x TV μπο-
ρεί να αγοράσει τα πάντα ως νέος παίκτης που
αναζητά τηλεοπτικό προϊόν, σε μία ιδιαίτερη μά-
λιστα συγκυρία. «Εμείς προχωράμε με στοχευ-
μένες, ανταποδοτικές κι ακριβείς κινήσεις και σε
επίπεδο κόστους λειτουργούμε μετρημένα αφού
θέλουμε να δημιουργήσουμε ένα project που
θα έχει ζωή και γι’ αυτό άλλωστε έχουμε ισορ-
ροπημένες επιλογές με κριτήριο την υγιή ανά-
πτυξη και δεν κάνουμε ασκήσεις θάρρους με
αβέβαιο αποτέλεσμα» επισημαίνει ο κ. Καβά-
γιας που κάνει μία αποτίμηση της μέχρι τώρα πο-
ρείας του Conn-x TV
«Είμαστε σε καλύτερο αριθμό πωλήσεων συν-
δρομών από αυτόν που περιμέναμε». Το Conn-x
TV προσφέρει 50 ώρες ζωντανό αθλητικό πρό-
γραμμα σε εβδομαδιαία βάση.
Οι αλλαγές στη ζωή μας αποδεικνύεται ότι αυ-
ξάνουν τις ώρες τηλεθέασης, τόσο στα ελεύθε-
ρα κανάλια όσο και στις συνδρομητικές πλατ-
φόρμες. Τα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV (3
από τα συνολικά 45 που θα αυξηθούν μάλιστα
σε 50 μέχρι το τέλος του χρόνου) έχουν το με-
γαλύτερο μερίδιο τηλεθέασης στην πλατφόρμα
του ΟΤΕ, δικαιώνοντας έτσι την επένδυση στο
αθλητικό πρόγραμμα, αλλά, ενδιαφέρει κι η
προσφορά ταινιών που ουσιαστικά δημιουργεί
ένα εικονικό video club στο σπίτι σε ένα περι-
βάλλον στο οποίο κυριαρχεί η λογική «ελέγχω
αυτό που βλέπω».

panos123
22-10-09, 19:38
θα αυξηθούν μάλιστα
σε 50 μέχρι το τέλος του χρόνου

θα αυξηθουν σε 50 στους επόμενους 2 μήνες; Καλό αυτό!
εύχομαι να μην είναι Conn-x TV Sports 4 έως 8 - Όχι άλλο κάρβουνο

cris28
22-10-09, 20:58
50 αθλητικά κανάλια;;;;!!!!!
Παναγιάαααα μουυυυυ!!!!!!!

emeliss
22-10-09, 22:12
50 σύνολο.

a11
23-10-09, 01:09
δεν μπορει να βαλει 50 καναλια αθλητικα, .
δεν υπαρχει πουθενα νομιζω σε κανενα πακετο. αρα αδυνατον..
αυτο που εννοει οτι
ο αριθμος των καναλιων ολου του πακετου
θα αυξηθει συνολικα σε 45,
και μεχρι το τελος του ετους, σε 50.
δεν υπαρχει αλλη εξηγηση.....
τωρα ειναι 43 μαζι με το προμο
,η 45 μαζι με τα 2 film καναλια,
να γινουν 50 μεχρι τελος του χρονου ,
λογικο φαινεται..
εξαλου η διατυπωση αν το προσεξει καποιος
αυτο λεει=
]Τα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV (3
από τα συνολικά 45 που θα αυξηθούν μάλιστα
σε 50 μέχρι το τέλος του χρόνου)

ΥΓ,,=εβαλα το 585 το v6, του περασα το user.ini του οτε
που ειχε το 585 v7,
και δουλευει καλυτερα απο ολα , [sagem 2444, speedtouch 585v7]
τουλαχιστον ολη μερα,
σημερα χωρις διακοπες :), μονο καθε 2 ωρες περιπου
κανει κατι στιγμιαιο παγωμα.
μενει να το δουμε σε διαρκεια, και θα σας ενημερωσω.. :oneup:

Fanis
23-10-09, 09:58
και πια θα ειναι τα νεα καναλια?

adok13
23-10-09, 10:16
ολο για αθλητικα λεει,για ταινιες τιποτα.
παντως αμα παρει premier και campionato θα αρχησει η κατηφορα της αθλητικης ζωνης της nova.θα γινει μαχη γιαυτα τα 2 πρωταθληματα και οποιος την κερδισει θα κερδισει και τους ποδοσφαιροφιλους.Εγω παντως ειμαι με τον οτε,τοσα χρονια η nova ληστευει τον κοσμο με τις τιμες της λογο μονοπολειου,τωρα να τους σφιξει λιγο τα λουρια ο οτε για να μαθουν.αντε ρε οτε φτιαξε λιγο και τις ταινιες σου και φευγω στο καπακι απο forthnet για να βαλω conn-x tv.:worthy:

subzer0
23-10-09, 10:22
ολο για αθλητικα λεει,για ταινιες τιποτα.
παντως αμα παρει premier και campionato θα αρχησει η κατηφορα της αθλητικης ζωνης της nova.θα γινει μαχη γιαυτα τα 2 πρωταθληματα και οποιος την κερδισει θα κερδισει και τους ποδοσφαιροφιλους.Εγω παντως ειμαι με τον οτε,τοσα χρονια η nova ληστευει τον κοσμο με τις τιμες της λογο μονοπολειου,τωρα να τους σφιξει λιγο τα λουρια ο οτε για να μαθουν.αντε ρε οτε φτιαξε λιγο και τις ταινιες σου και φευγω στο καπακι απο forthnet για να βαλω conn-x tv.:worthy:

Το campionato ήδη το έχει το μισό αλλά για την premier έχω την εντύπωση πως έχει κι άλλα χρόνια συμβόλαιο με την Nova αλλά μπορεί να κάνω και λάθος ή να αλλάζουν αυτά.

kostthem
23-10-09, 11:08
Τα δικαιώματα της Premier λήγουν Ιούνιο του 2010. Η επόμενες σεζόν είναι υπο διαπραγμάτευση.

cris28
23-10-09, 11:45
Αν όλα τα κανάλια θα αυξηθούν σε 50 μαζί με τα 3 αθλητικά έχει καλώς.
Αν αυτό εννοεί τότε να πάει ξανά στο σχολείο ο κύριος που το είπε αλλά ο κύριος που το έγραψε για να μάθει πως συντάσουμε προτάσεις και πως τις λέμε και τις διαβάζουμε.
Διότι έτσι όπως το είπε ήταν σαν εννοούσε ότι εχουμε 3 κανάλια και στις επόμενες μέρες θα έχουμε άλλα 45 τα οποία στο τέλος του χρόνου θα γίνουν 50!!! Και όλα αυτά μέσα σε μια παρένθεση όπου συνεπαγόταν στο θέμα "τα αθλητικά κανάλια"!!

emeliss
23-10-09, 12:19
Εγώ που το κατάλαβα με την μία και δεν είχα αμφιβολία για το τι λέει, πρέπει επίσης να πάω ξανά σχολείο;

panbrav
23-10-09, 12:34
Κι εγώ αναρωτιέμαι διότι επίσης κατάλαβα...αλλά πολύ φιλικά σε άλλον φίλο: προτού κράξουμε κάποιον για λόγους σύνταξης, καλό είναι να ελέγχουμε τι γράφουμε και αν τελικά βγαίνει νόημα απο τα γραπτά μας...

cris28
23-10-09, 12:41
Εγώ που το κατάλαβα με την μία και δεν είχα αμφιβολία για το τι λέει, πρέπει επίσης να πάω ξανά σχολείο;

αν κατάλαβες τι λέει μάλλον πρέπει να πας σχολείο ή να πάρεις το συντακτικό να το διαβάσεις όλο.
Μάθετε ότι η γλώσσα δεν είναι μόνο γράφω και όποιος κατάλαβε.
Εχει κόματα, άνω τελείες, παύλες, ρήματα, ουσιαστικά και άλλα πολλά έτσι ώστε να δώσεις στον άλλον να καταλάβει αυτό που θες να πεις.

Το κείμενο ξεκίνησε να μιλάει για τα αθλητικά κανάλια και μέσα σε παρένθεση μιλάγε για τα κανάλια τα αθλητικά που είναι 3. Το συνολο όλων των όμως καναλιών που μεταδίδονται μέσω του connx-tv είναι 45 και θα μπουν άλλα 5 νέα κανάλια. Αλλά το νόημα που έδινε μέσα στην παρένθεση ήταν για τα αθλητικά κανάλια μόνο, διοτι η σύνταξη για την παρένθεση λέει ότι την κάνεις για κάτι συγκεκριμένο που αναφέρεσαι και όχι για να αναφέρεις γενικά για το όλο θέμα.

Έτσι όπως το έγραψα εγώ έβγαλες νόημα;
Και κάτι ακόμα. Η γλώσσα δεν είναι μόνο για να λέει κάποιος και να ακούει κάποιος άλλος, αλλά οι λέξεις που χρησιμοποιούμε δημιουργούν στον εγκέφαλο και εικόνες για να κατανοήσει καλύτερα τη φράση που εκφέρεται.
Τι είναι τώρα ο κερατας!!! :-)

jerakeen
23-10-09, 12:58
Τα 3-4 posts είναι off topic κατά την γνώμη μου .

Cris28 , που μάλλον είσαι και στην ίδια ηλικία με μένα , αν νομίζεις ότι έκανες λάθος στη σύνταξη διόρθωσέ το να τελειώνουμε...

Μακάρι ο οτέ να πάρει την Premier , έχω connex-tv και πραγματικά μου λείπει .
Με τα Mega/Ant1/Alpha τι θα γίνει? (και τα άλλα που εκπέμπουν free )

lamousis
23-10-09, 13:08
Αμα ειναι παντως να προσθεσει καναλια ας βαλει κανενα History Channel, Animal Planet η κατι τετοιο.
Αφου τα mega ant1 κτλπ ειναι ελευθερα ποιο το νοημα να μπουν στο connx-tv, σε σχεση με αλλα καναλια που δεν ειναι ελευθερα η δε μπορουμε να τα δουμε;

030366
23-10-09, 13:45
Αφου τα mega ant1 κτλπ ειναι ελευθερα ποιο το νοημα να μπουν στο connx-tv, σε σχεση με αλλα καναλια που δεν ειναι ελευθερα η δε μπορουμε να τα δουμε;

Προφανώς αρκετοί δεν τα βλέπουν με τη καλύτερη ποιότητα μέσω κεραίας.

a11
23-10-09, 14:50
:hmm:λες;;;;;:hmm: τα καναλια που θα μπουν να ειναι τα= ANT1, MEGA,STAR,ALPHA,MAKEDONIA,;;;;:whistle: αρα ετσι φτανουμε τα 50 κνλ , μιας και αυτα εχουν αδεια πανελληνιας εμβελειας,
και αποτι θυμαμε ειχαν αρχισει συζητησεις
να μπουν στο πακετο;;;
αν εχουν αναλογη πολυ καλη εικονα , οπως τα υπαρχοντα,
με κορυφαιο τον ΣΚΑΙ.. τοτε καλη κινηση
μπορει να κοψει και πελατες απο το πιο οικονομικο πακετο
της νοβα με τα εθνικα καναλια ,;)
αφου με λιγοτερα λεφτα θα εχουν πιο πολλα καναλια.
αν ειχε και απομακρυσμενη καλυψη εξω απο τα αστικα κεντρα
θα ηταν μια χαρα.
ας περιμενουμε!!!!!!!!:)

pankostas
23-10-09, 15:19
Μηπως τα καναλια που λετε δεν προκειται να μπουν λογω DIGEA?

cris28
23-10-09, 15:26
Είτε μπουν στην digea είτε μπουν στα iptv πακέτα θα βοηθήσουν πολύ κόσμο στην επαρχία.

lamousis
23-10-09, 17:04
Προφανώς αρκετοί δεν τα βλέπουν με τη καλύτερη ποιότητα μέσω κεραίας.

Αυτο ειναι σωστο! Mega Ant1 κτλπ δε θα ηταν ασχημο να εμπεναν ομως αυτα επειδη ειναι ελευθερα δε θα επρεπε να θεωρουνται δεδομενα οτι θα υπαρχουν στο πακετο;
Οταν λενε για καινουρια καναλια οτι θα βαλουν, κανονικα δε θα επρεπε να εννοουν κατι διαφορετικο; κατι που δε βλεπουμε ηδη (εκτος ισως απο αυτους που εχουν νοβα);

teodgeor
23-10-09, 19:53
Είτε μπουν στην digea είτε μπουν στα iptv πακέτα θα βοηθήσουν πολύ κόσμο στην επαρχία.

Ποια digea, εδω ακομη δεν βλεπουμε τα ψηφιακα της ερτ :whistle:

jerakeen
23-10-09, 21:39
Εγώ με την κεραία δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και άσε που περνάει μεσ' τη μέση από το σαλόνι και τα έχω πάρει.περιμένω πως και πως να μπουν όλα τα ελεύθερα κανάλια να την ξυλώσω......

2048dsl
24-10-09, 09:04
ερωτηση κρισεως: se 8ara γραμμη θα πεζει κανονικα το conn-x tv η θα εχει σπασιματα(μωσαικο με αλλα λογια)?

@ ADSLgr.com All rights reserved.