PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

sexrazat
03-11-09, 16:34
ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ CONN_X TV SPORT 1-2-3
έως Δευτέρα 02.12.09


Δευτέρα 02.11.09
19.00 Εθνικός-Διαγόρας LIVE conn-x TV sport1
21.15 Χάνσα Ροστόκ-Σεντ Πάουλι LIVE conn-x TV sport2

Παρασκευή 06.11.09
15.00 Ηλιούπολη-Εθνικός Αστέρας LIVE conn-x TV sport1
19.00 Σαν Πάουλι-Φορτούνα Ντίσσελντορφ LIVE conn-x TV sport2
21.30 Λεβερκούζεν-Αϊντραχτ LIVE conn-x TV sport1

Σάββατο 07.11.09
14.00 Φρανκφούρτη 1899-Μπίλεφελντ LIVE conn-x TV sport2
16.30 Μπάγερν-Σάλκε LIVE conn-x TV sport1
16.30 Χοφενχάϊμ-Βόλφσμπουργκ LIVE conn-x TV sport2
19.00 Μάτερσμπουργκ-Κάπφενμπεργκ LIVE conn-x TV sport2
19.00 Χετάφε-Ντεπορτίβο Λα Κορούνια LIVE conn-x TV sport1
21.00 Μπαρτσελόνα-Μαγιόρκα LIVE conn-x TV sport1
21.00 Μαλίν-Μουσκρόν LIVE conn-x TV sport2
21.45 Αταλάντα-Γιουβέντους LIVE conn-x TV sport3

Κυριακή 08.11.09
14.30 Καρλσρούη-Ουνιόν Βερολίνου LIVE conn-x TV sport2
16.00 Ουντινέσε-Φιορεντίνα LIVE conn-x TV sport1
16.00 Πάρμα-Κιέβο LIVE conn-x TV sport3
16.30 Αννόβερο-Αμβούργο LIVE conn-x TV sport2
18.00 Σπόρτινγκ Χιχόν-Εσπανιόλ LIVE conn-x TV sport1
18.30 Βέρντερ Βρέμης-Ντορτμουντ LIVE conn-x TV sport3
19.00 Γκένκ-Αντερλεχτ LIVE conn-x TV sport2
20.00 Βαλένθια-Σαραγόσα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Σταντάρντ Λιέγης-Κλάμπ Μπρίζ LIVE conn-x TV sport2
22.00 Σεβίλη-Βιγιαρεάλ LIVE conn-x TV sport1
23.30 Αούστρια Βιέννης-Στούρμ Γκράτς (M) conn-x TV sport2

Δευτέρα 09.11.09
21.15 Αλεμάνια Ααχεν-Χάνσα Ροστόκ LIVE conn-x TV sport2

Παρασκευή 13.11.09
19.00 Αιγάλεω-Ολυμπιακός Βόλου LIVE conn-x TV sport1

Παρασκευή 20.11.09
19.00 Πανσερραϊκός-Εθνικός LIVE conn-x TV sport1
21.30 Μπίλεφελντ-Μόναχο 1860 LIVE conn-x TV sport2

Σάββατο 21.11.09
14.00 Ομπερχάουζεν-Φρανκφούρτη 1899 LIVE conn-x TV sport2
16.30 Βόλφσμπουργκ-Νυρεμβέργη LIVE conn-x TV sport1
16.30 Σάλκε-Αννόβερο LIVE conn-x TV sport2
19.00 Γάνδη-Σταντάρντ Λιέγης LIVE conn-x TV sport3
19.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
19.30 Ντόρτμουντ-Μάϊντς LIVE conn-x TV sport2
21.00 Αντερλεχτ-Ρόζελαρ LIVE conn-x TV sport3
21.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Καπφενμπέργκ-Ρεντ Μπούλ Σάλτσμπουργκ (Μ) conn-x TV sport2

Κυριακή 22.11.09
14.30 Άουγκσμπουργκ-Σαν Πάουλι LIVE conn-x TV sport2
16.00 Νάπολι-Λάτσιο LIVE conn-x TV sport3
16.00 Παλέρμο-Κατάνια LIVE conn-x TV sport1
16.00 Σαμπντόρια-Κιέβο LIVE conn-x TV sport2
16.30 Μπάγερν-Λεβερκούζεν LIVE conn-x TV sport2
18.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport3
18.30 Αμβούργο-Μπόχουμ LIVE conn-x TV sport1
19.00 Ράπιντ Βιέννης-Αούστρια Βιέννης (Μ) conn-x TV sport2
20.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Κορτράϊκ-Γκένκ LIVE conn-x TV sport2
22.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1


Δευτέρα 23.11.09
21.15 Ουνιόν Βερολίνου-Καϊζερσλάουτερν LIVE conn-x TV sport2

Τετάρτη 25.11.09
16.00 Κιέβο-Φροσινόνε LIVE conn-x TV sport1

Πέμπτη 26.11.09
16.00 Αταλάντα-Λουμετσάνε LIVE conn-x TV sport1
21.30 Νάπολι-Τσιταντέλλα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Παλέρμο-Ρετζίνα LIVE conn-x TV sport2

Παρασκευή 27.11.09
19.00 ΟΦΗ-Ολυμπιακός Βόλου LIVE conn-x TV sport1
19.00 Φρανκφούρτη 1899-Χάνσα Ροστόκ LIVE conn-x TV sport2
21.30 Μπόχουμ-Κολωνία LIVE conn-x TV sport1
21.30 Αντερλεχτ-Κορτράϊκ LIVE conn-x TV sport3

Σάββατο 28.11.09
14.00 Ντούϊσμπουργκ-Αουγκσμπουργκ LIVE conn-x TV sport2
16.30 Βέρντερ-Βόλφσμπουργκ LIVE conn-x TV sport1
19.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
19.00 Ουντινέσε-Λιβόρνο LIVE conn-x TV sport3
19.30 Γκλάντμπαχ-Σάλκε LIVE conn-x TV sport2
21.00 Κλάμπ Μπρίζ-Σαρλερουά LIVE conn-x TV sport3
21.00 Ισπανικό πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1


Κυριακή 29.11.09
14.30 Σαν Πάουλι-Ουνιόν Βερολίνου LIVE conn-x TV sport2
16.00 Αταλάντα-Ρόμα LIVE conn-x TV sport3
16.00 Πάρμα-Νάπολι LIVE conn-x TV sport1
16.30 Λεβερκούζεν-Στουτγκάρδη LIVE conn-x TV sport2
18.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport3
18.30 Ανόβερο-Μπάγερν LIVE conn-x TV sport1
20.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα LIVE conn-x TV sport1
21.30 Σεντ Τρούϊντεν-Σταντάρντ Λιέγης LIVE conn-x TV sport2
22.00 Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης LIVE conn-x TV sport1

Δευτέρα 30.11.09
21.15 Καϊζερσλάουτερν-Μπίλεφελντ LIVE conn-x TV sport2

Τρίτη 01.12.09
21.30 Σαμπντόρια-Λιβόρνο LIVE conn-x TV sport1

Τετάρτη 02.12.09
16.00 Κατάνια-Εμπολι LIVE conn-x TV sport1

cpapacon
03-11-09, 17:21
καλημερα σας,
είμαι συνδρομητης στο connex tv εδώ και δυο μηνες και γενικα ειμαι ευχαριστιμένος με την υπηρεσια. Βασικα το χρησιμοποιω για το ποδοσφαιρο και ελπιζω στο μελλον να δουμε περισσοτερα παιγνιδια. Εχω modem SAGEM και box χωρις σκληρό δισκο. Μηπως ξερει κανεις πως μπορώ να χρησιμοποιήσω εξωτερικό δισκο ή να κανω το μηχανημα να δει τον δικτιακό μου δίσκο
Ευχαριστώ

gangel
04-11-09, 14:52
καλημερα σας,
είμαι συνδρομητης στο connex tv εδώ και δυο μηνες και γενικα ειμαι ευχαριστιμένος με την υπηρεσια. Βασικα το χρησιμοποιω για το ποδοσφαιρο και ελπιζω στο μελλον να δουμε περισσοτερα παιγνιδια. Εχω modem SAGEM και box χωρις σκληρό δισκο. Μηπως ξερει κανεις πως μπορώ να χρησιμοποιήσω εξωτερικό δισκο ή να κανω το μηχανημα να δει τον δικτιακό μου δίσκο
ΕυχαριστώΑπλα δε γίνεται ;)

TeoT
04-11-09, 21:05
Το πρώτο πρόβλημα που
αντιμετώπισα ήταν ότι δεν μπορούσα να έχω tv και internet μαζί.Μετά από 6 ημέρες τελικά
βρέθηκε λύση.Το router που μου είχαν δώσει (Baudtec) δεν ήταν συμβατό με τα power plugs που
είχα αγοράσει για το λόγο αυτό από τον ΟΤΕ.Τελικά μου έστειλαν το Matrix και όλα καλά.


Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω. O router που μου ειχαν δωσει απο το ΟteShop ηταν ο Baudtec. Οταν πανω στον router ηταν συνδεδεμενα τα Power plugs (που ειχα αγορασει επισης απο το ΟteShop) ανεξαρτητα αν δουλευε η δεν δουλευε ο αποκωδικοποιητης ηταν δυσκολη εως αδυνατη η περιηγηση στο Internet. Ακομη και στην σελιδα του router για να δεις την κατασταση του ηταν δυσκολο και μερικες φορες ακατορθωτο να μπεις. Ο router εδινε την ετυπωση οτι δεν μπορουσε να εξυπηρετησει λογω υπερβολοκης κινησης ( εβγαζε συνεχεια υπερβαση χρονικου οριου στην περιηγηση ) . Μολις αποσυνδεοταν τα Power plugs και εδινα δικτυο στον αποκωδικοποιητη με καλωδιο ethernet ο router δουλευε κανονικα. Να σημειωσω οτι οταν ηταν πανω τα Power plugs και παρουσιαζοταν τα προβληματα στην περιηγηση η τηλεοραση δουλευε κανονικα χωρις κοληματα η σπασιματα αφου στην αρχη νομισα οτι εφταιγε ο αποκωδικοποιητης μεχρι που τον συνδεσα με το καλωδιο και διαπιστωθηκε οτι το προβλημα ηταν με τα Power plugs.
Παρα τον ελεγχο των παραμετρων του router και δοκιμων απο μενα και απο τον τεχνικο του ΟΤΕ δεν λυθηκε και αλλαχθηκε με εναν Matr-x o οποιος δουλευει απο τοτε αψογα και χωρις το παραμικρο προβλημα .
Εκεινο που δεν σκεφτηκα να δω ηταν μηπως η ΙΡ διευθυνση των Power plugs (αν θυμαμαι καλα στο manual της Corrinex ειχα διαβασει οτι παιρνουν ΙΡ) επαιζε καποιο ρολο και δημιουργουσε conflict .
Τοτε ειχα καταληξει η σε προβλημα συνεργασιας των Power plugs με τον router η σε βλαβη του router. Μετα απο αυτα καταληγω μαλλον στο πρωτο.
Στα συν βαζω επισης την αμεση αντιμετωπιση απο την τεχνικη υπηρεσια του ΟΤΕ . Το μεσημερι ενεργοποιηθηκα , το απογευμα εδωσα την βλαβη και την επομενη ημερα μεχρι το μεσημερι ειχε αποκατασταθει.



Η εικόνα για τηλεόραση 47' και 1080p νομίζω είναι απαράδεκτη.

Οσο για την ποιοτητα της εικονας σε 40αρα τηλεοραση που βλεπω με συνδεση του αποκωδικοποιτη με HDMI την θεωρω πολυ καλη μιας και προκειτε για SD καναλια . Σε συγκριση που εκανα με το PaP tης τηλεορασης μου και βλεποντας ταυτοχρονα τα ψηφιακα της ΕΡΤ απο Connx και απο ψηφιακη ληψη εχω την εντυπωση οτι λογω του Upscaling του αποκωδικοποιητη ειχαν καλιτερη εικονα μεσω Connx.




Η έλειψη των υπόλοιπων Ελληνικών καναλιών ειναι εμφανή.
Το Film Club θέλει ακόμα πολύ δουλειά .
Το Film Express θα μπορούσε να έχει κάποια προσφορά,δηλαδή μια δωρεάν ταινία από τις
πρεμιέρες.


Θα συμφωνησω μαζι σου .

.

imcan
05-11-09, 00:49
Καλημέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί
σας τα εξής.Πριν περίπου 10 ημέρες έγινα συνδρομητής του conn-x tv.Το πρώτο πρόβλημα που
αντιμετώπισα ήταν ότι δεν μπορούσα να έχω tv και internet μαζί.Μετά από 6 ημέρες τελικά
βρέθηκε λύση.Το router που μου είχαν δώσει (Baudtec) δεν ήταν συμβατό με τα power plugs που
είχα αγοράσει για το λόγο αυτό από τον ΟΤΕ.Τελικά μου έστειλαν το Matrix και όλα καλά.
Από κει και πέρα θα ήθελα να κάνω μερικά σχόλια-προτάσεις για το conn-x tv.
H γραμμή μου είναι καθαρή 8αρα.Τα σπασίματα αλλά και τα κολήματα του αποκωδικοποιητή είναι σχετικά συχνά.

Τα κολλήματα έχουν να κάνουν κυρίως με τον θόρυβο της γραμμής σου και με τον Player του STB. Τα βλέπω και εγώ αλλά και μένα η γραμμή μου είναι χάλια


Η εικόνα για τηλεόραση 47' και 1080p νομίζω είναι απαράδεκτη.

Δεν ξέρω τι τηλεόραση έχεις αλλά στη δική μου τη Sony 46W5500 η εικόνα είναι πολύ καλή, σίγουρα καλυτερη από τα αναλογικά κανάλια και εφάμιλη της NOVA


Η έλειψη των υπόλοιπων Ελληνικών καναλιών ειναι εμφανή.

Ακούγεται πάντως ότι σύντομα θα μπουν και τα υπόλοιπα


Το Film Club θέλει ακόμα πολύ δουλειά Είναι για λίγους.

Πάντως για όσους έχουν παιδιά τα παιδικά είναι τέλεια....έχει και κάποιες σειρές και μερικά καλά ντοκυμαντερ


Το Film Express θα μπορούσε να έχει κάποια προσφορά,δηλαδή μια δωρεάν ταινία από τις
πρεμιέρες.

Υπάρχει ολοκληρο folder με προσφορές....και στις πρεμιέρες όσε είναι με €1.5, είναι σε προσφορά


Δυστυχώς σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το διακόψω αν και έχω πετάξει το κουτί του αποκωδικοποιητή και θα πρέπει να πληρώσω την κανονική τιμή του.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Όπως σου είπαν και άλλοι συμφορουμίτες, θα πρέπει να πληρώσεις τα πάγια για τους 12-μήνες + το STB

mihalis13
05-11-09, 01:18
Παιδιά τι έγινε με τα δικαιώματα του ΠΑΟ στο μπάσκετ τα πήρε τελικά το conn-tv ή καποιος άλλος και γενικά ποιες ομάδες πήρε το conn-tv από την Α1????

sexrazat
05-11-09, 01:31
Παιδιά τι έγινε με τα δικαιώματα του ΠΑΟ στο μπάσκετ τα πήρε τελικά το conn-tv ή καποιος άλλος και γενικά ποιες ομάδες πήρε το conn-tv από την Α1????

Μην το χοντραίνουμε τώρα. Όλα καλά με τον ΟΤΕ αλλά αυτή η σχέση με τους βάζελους δεν αντέχετε. :p

mihalis13
05-11-09, 02:52
Μην το χοντραίνουμε τώρα. Όλα καλά με τον ΟΤΕ αλλά αυτή η σχέση με τους βάζελους δεν αντέχετε. :p

Γιατί ρε φίλε σε πειράζει????Κακό είναι που θελουμε να μάθουμε που θα βλεπουμε την ομάδα μας???

sexrazat
05-11-09, 12:28
Γιατί ρε φίλε σε πειράζει????Κακό είναι που θελουμε να μάθουμε που θα βλεπουμε την ομάδα μας???

Τι να γίνει εμείς είμαστε γαύροι. Δουλεύεις στον ΟΤΕ που διαφημίζει τον βάζελο και παίρνεις πελάτες από την Hol του προέδρου. Όσο να' ναι κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα το έχεις.
Τέλος πάντων ακόμα τον κυνηγάμε τον Μποκανί μπας και τον πιάσουμε:rofl:

ΥΣ Αν μάθω κάτι θα το γράψω για το μπάσκετ του Παναθηναικού.

mihalis13
05-11-09, 17:14
Τι να γίνει εμείς είμαστε γαύροι. Δουλεύεις στον ΟΤΕ που διαφημίζει τον βάζελο και παίρνεις πελάτες από την Hol του προέδρου. Όσο να' ναι κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα το έχεις.
Τέλος πάντων ακόμα τον κυνηγάμε τον Μποκανί μπας και τον πιάσουμε:rofl:

ΥΣ Αν μάθω κάτι θα το γράψω για το μπάσκετ του Παναθηναικού.


χαχαχαχχαχχαχααχα!!!!¨Εχεις ένα δίκιο!!Ξέρεις μήπως αν έχει πάρει καμμιά όμαδα της Α1???

tsakman
06-11-09, 22:59
Σύμφωνα με απολύτως ασφαλείς πληροφορίες του gazzetta.gr, ο ΟΤΕ απέκτησε τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Α2 μπάσκετ για τις επόμενες δύο σεζόν. Έτσι τους αγώνες θα δείχνει το Conn-X TV Sport...
Οι πληροφορίες αναφέρουν πως οι μεταδόσεις των αγώνων της Α2 μπάσκετ θα ξεκινήσουν απ' την άλλη αγωνιστική με την κάλυψη δύο-τριών παιχνιδιών...

πηγή: http://www.gazzetta.gr/content/view/53603/73/

treli@ris
06-11-09, 23:03
H A2 μπασκετ στο ConnX TV (http://www.inews.gr/17/apokalypsi-H-A2-basket-sto-Conn-X-TV.htm)

ατιμο refresh :p Γεια σου Χρηστο :)

tsakman
06-11-09, 23:20
Γεια σου Γιώργο.

gbil
07-11-09, 00:07
Λάθος στιγμή φαίνεται ότι πήγα να βάλω το TV να παίξει πρώτη φορά...

Κολλημένο σε 250 και από το helpdesk μου είπαν ότι γινεται αναβάθμιση των συστημάτων και σε κάποιες περιοχές μπορεί να πάρει όλο το ΣΚ.....

grtt
07-11-09, 01:06
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά να ρωτήσω από περιέργεια ένα τεχνικό ζήτημα...
Πώς ενσωματώνονται οι υπότιτλοι των καναλιών σε αυτά; Έχω την εντύπωση ότι ο υποτιτλισμός πρέπει να γίνεται αφού λαμβάνονται δορυφορικά τα κανάλια από τους υπεύθυνους του ConnX και όχι να λαμβάνονται δορυφορικά μαζί με το κανάλι...Το λέω γιατί συμβαίνει μερικές φορές το κανάλι να κολλάει αλλά οι υπότιτλοι να παίζουν κανονικά κάτι που δε θα γίνονταν αν οι υπότιτλοι μεταδίδονταν μαζί με το κανάλι...

yannisgk
07-11-09, 08:23
Λάθος στιγμή φαίνεται ότι πήγα να βάλω το TV να παίξει πρώτη φορά...

Κολλημένο σε 250 και από το helpdesk μου είπαν ότι γινεται αναβάθμιση των συστημάτων και σε κάποιες περιοχές μπορεί να πάρει όλο το ΣΚ.....

Μάλλον αυτό συμβαίνει γιατί ενώ βλέπω άνετα CONN-X TV το υπόλοιπο ίντερνετ Σ Ε Ρ Ν Ε Τ Α Ι ..... (25 kb/sec στην καλύτερη περίπτωση, ΑΡΑ και σε μένα πάει μόνο με 250 Kbps).

Καλά που το επισήμανες, γιατί μια μέρα ολόκληρη ταλαιπωρήθηκα με reset και τηλέφωνα στο Helpdesk αλλά αποτέλεσμα μηδέν....!!!.

Για να δούμε!!!!.

Υ.Γ. Δήλωσα βλάβη (έτσι μου πρότειναν....):down:.

maik
07-11-09, 16:54
.. (25 kb/sec στην καλύτερη περίπτωση, ΑΡΑ και σε μένα πάει μόνο με 250 Kbps).


Υ.Γ. Δήλωσα βλάβη (έτσι μου πρότειναν....):down:.

Τελειως διαφορετικα πραγματα. Αλλο το 250 που λεει ο φιλος πιο πανω. Ειναι κωδικος που βγαζει το tilgin οταν μπουταρει.

Ειναι κακο να δηλωσεις βλαβη δηλαδη;

pankostas
07-11-09, 20:18
Παιδια μια βοηθεια αν γνωριζεται.Ενω επαιζε καλα εδω και 20 μερες το conx tv εχω 3 μερες που κανει αρκετα κολληματα η εικονα και ο ηχος.Σχεδον καθε λεπτο.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν απο Δευτερα να το δηλωσω γιατι εχουν καποιο προβλημα τωρα για να το δουν.Οταν βαζω καμμια σειρα να δω απο το Film Club δεν κανει τοσο συχνα κολληματα.Αντιθετως μπορει μεσα σε 5 λεπτα να κολλησει μονο η εικονα για 1 δευτερολεπτο.Υπαρχει περιπτωση να φταει το ρουτερ? Εχω το sagem 2444.
Και μια ακομα απορια.Στην live τηλεοραση πχ. ΣΚΑΙ και ΑΛΤΕΡ βλεπω οτι εχει καθυστερηση με τα αναλογικα αντιστοιχα καναλια 3 δευτερολεπτα.Ειναι λογικο? Συμβαινει σε ολους?

imcan
08-11-09, 15:05
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά να ρωτήσω από περιέργεια ένα τεχνικό ζήτημα...
Πώς ενσωματώνονται οι υπότιτλοι των καναλιών σε αυτά; Έχω την εντύπωση ότι ο υποτιτλισμός πρέπει να γίνεται αφού λαμβάνονται δορυφορικά τα κανάλια από τους υπεύθυνους του ConnX και όχι να λαμβάνονται δορυφορικά μαζί με το κανάλι...Το λέω γιατί συμβαίνει μερικές φορές το κανάλι να κολλάει αλλά οι υπότιτλοι να παίζουν κανονικά κάτι που δε θα γίνονταν αν οι υπότιτλοι μεταδίδονταν μαζί με το κανάλι...

Αυτό εξαρτάται από το κανάλι, κάποια έχουν DVB υπότιτλους, οπότε μπορούν να βγουν κατά βούληση με το κίτρινο κουμπί του remote, και σε κάποια άλλα είναι καμμένοι

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 23 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδια μια βοηθεια αν γνωριζεται.Ενω επαιζε καλα εδω και 20 μερες το conx tv εχω 3 μερες που κανει αρκετα κολληματα η εικονα και ο ηχος.Σχεδον καθε λεπτο.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν απο Δευτερα να το δηλωσω γιατι εχουν καποιο προβλημα τωρα για να το δουν.Οταν βαζω καμμια σειρα να δω απο το Film Club δεν κανει τοσο συχνα κολληματα.Αντιθετως μπορει μεσα σε 5 λεπτα να κολλησει μονο η εικονα για 1 δευτερολεπτο.Υπαρχει περιπτωση να φταει το ρουτερ? Εχω το sagem 2444.
Και μια ακομα απορια.Στην live τηλεοραση πχ. ΣΚΑΙ και ΑΛΤΕΡ βλεπω οτι εχει καθυστερηση με τα αναλογικα αντιστοιχα καναλια 3 δευτερολεπτα.Ειναι λογικο? Συμβαινει σε ολους?

Η καθυστέρηση σε σχέση με τα αναλογικά κανάλια είναι απολύτως λογική και κατανοήτη αν σκεφτείς ότι το σήμα πρέπει να σταλεί μέσω επίγειου κυκλώματος στον ΟΤΕ, να κωδικοποιθεί, να κρυπτογραφηθεί και να σταλεί μέσω του IP/DSL δικτύου στον αποκωδικοποιητή. Στον αποκωδικοποιητή πρέπει να γίνει η ανάστροφη διαδικασία (αποκρυπτογράφηση, αποκωδικοποίηση) η οποία απαιτεί χρόνο, καθώς και να γεμίσει ο buffer του STB πριν αρχίσει να παίζει το κανάλι. Την ίδια (ή και μεγαλύτερη) καθυστέρηση θα παρατηρήσεις μεταξύ αναλογικού και δορυφορικού σήματος (π.χ. στη NOVA)

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 6 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Λάθος στιγμή φαίνεται ότι πήγα να βάλω το TV να παίξει πρώτη φορά...

Κολλημένο σε 250 και από το helpdesk μου είπαν ότι γινεται αναβάθμιση των συστημάτων και σε κάποιες περιοχές μπορεί να πάρει όλο το ΣΚ.....

To 250 σημαίνει ότι ο αποκωδικοποιτής δεν βλέπει το δίκτυο ....αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο είτε γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί το configuration της γραμμή σου

sdikr
08-11-09, 15:06
To 250 σημαίνει ότι ο αποκωδικοποιτής δεν βλέπει το δίκτυο ....αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο είτε γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί το configuration της γραμμή σου


η γιατί κάνουν κάτι απο την άλλη πλευρά ;)

gbil
08-11-09, 22:53
Ναι οκ αυτό λύθηκε τελικά ήταν θέμα δικτύου καθώς το ios 15 δεν τα πάει καλά με το bridge configuration αλλά μέχρι να το βρω οι τύποι στο helpdesk μου είπαν ότι είναι λόγω αναβαθμίσεων.....

yannisgk
09-11-09, 09:51
Ειναι κακο να δηλωσεις βλαβη δηλαδη;

Καλά, μη βαράς!!!!

ddjpp
10-11-09, 20:42
γιατί βγάλαμε το "club" ??

panos123
10-11-09, 22:33
κανένα νέο για το περιεχόμενο έχουμε; γιατί έχει βαλτώσει το θέμα.

pankostas
11-11-09, 00:42
Παιδια μια βοηθεια!!! Εκτος απο το 801.... του conx tvπου δηλωνουμε για βλαβες και περιμενουμε αυτοι να το προωθησουν στον ΟΤΕ και μας παιρνουν μετα οι τεχνικοι.....σε ποιο αλλο τηλεφωνο μπορω να δηλωσω για βλαβη.
Εχω εδω και μια εβδομαδα με κανει κολληματα η τηλεοραση.Πηρα στο ανωτερω τηλεφωνο την προηγουμενη εβδομαδα μετα απο 2 μερες με πηρε τεχνικος του ΟΤΕ μιλησαμε αρκετη ωρα με δοκιμες κτλ.Και μου ειπε αν κανει ξανα διακοπες να ξαναδηλωσω βλαβη.Πραγμα το οποιο εγινε την επομενη μερα.Πηρα παλι στο connx tv δηλωσα βλαβη και ακομα περιμενω τηλεφωνο απο τεχνικο.Υπαρχει κανα αλλο τηλεφωνο? Γνωριζει καποιος?
Και κατι ακομα...ο τεχνικος εβλεπε Noise Margin 17 και εμενα το ρουτερ μου το sagem μου δειχνει 13-14.Λετε να παιζει προβλημα το ρουτερ γι΄ αυτο κανει τα κολληματα σε εικονα και ηχο? Παντως μια εβδομαδα πριν επαιζε καλα για περιπου 2 εβδομαδες που εχω και την υπηρεσια.

030366
11-11-09, 14:52
Παιδια μια βοηθεια!!! Εκτος απο το 801.... του conx tvπου δηλωνουμε για βλαβες και περιμενουμε αυτοι να το προωθησουν στον ΟΤΕ και μας παιρνουν μετα οι τεχνικοι.....σε ποιο αλλο τηλεφωνο μπορω να δηλωσω για βλαβη.

Δεν υπάρχει άλλο, μόνο σε αυτό.

pankostas
11-11-09, 19:39
ο τεχνικος εβλεπε Noise Margin 17 και εμενα το ρουτερ μου το sagem μου δειχνει 13-14.Λετε να παιζει προβλημα το ρουτερ γι΄ αυτο κανει τα κολληματα σε εικονα και ηχο? Παντως μια εβδομαδα πριν επαιζε καλα για περιπου 2 εβδομαδες που εχω και την υπηρεσια.

030366 thanks για την απαντηση.Σχετικα με το ανωτερω αν εχει προβλημα το ρουτερ γνωριζει κανεις αν παιζει ρολο? Ειχε καποιος κατι παρομοιο?

nikosira
11-11-09, 22:01
remote control του conn-x tv δευτερο που θα βρω να αγορασω ?ευχαριστω

imcan
12-11-09, 01:13
remote control του conn-x tv δευτερο που θα βρω να αγορασω ?ευχαριστω

Μίλα με το 134

gangel
12-11-09, 11:06
Μίλα με το 134Δε πωλείται χωριστά πάει μαζί με αποκωδικοποιητή ο οποίος έχει 130€ ο απλός και 240€ με το σκληρο!

2048dsl
12-11-09, 12:46
στο club και εγω απο σημερα.μια χαρα παει ουτε κολλαει ουτε χανετε φωνη ουτε υποτιτλοι.:eguitar

kadronarxis
12-11-09, 14:55
Ωχ....μάλλον έκανα ζημιά.
Συνέχεια κολλούσε ο αποκωδικοποιητής, και πάτησα το κουμπί restore που βρίσκεται από πίσω.

Το έβγαλα από το ρεύμα 2-3 φορές, και συνέχεια αναβοσβήνει το μπλε λαμπάκι χωρίς να κουνιέται φύλλο.... το σακάτεψα;

........Auto merged post: kadronarxis πρόσθεσε 4 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

παίζει η σύνδεση με το internet συνέχεια....μήπως κατεβάζει firmware?
Δώστε φώτα πορείας παιδιά
:oops:

........Auto merged post: kadronarxis πρόσθεσε 30 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

false alarm.Άκυρο. Κατέβασε το firmware και όλα τώρα καλα.
:oneup:

treli@ris
12-11-09, 14:58
Ωχ....μάλλον έκανα ζημιά.
Συνέχεια κολλούσε ο αποκωδικοποιητής, και πάτησα το κουμπί restore που βρίσκεται από πίσω.

Το έβγαλα από το ρεύμα 2-3 φορές, και συνέχεια αναβοσβήνει το μπλε λαμπάκι χωρίς να κουνιέται φύλλο.... το σακάτεψα;

........Auto merged post: kadronarxis πρόσθεσε 4 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

παίζει η σύνδεση με το internet συνέχεια....μήπως κατεβάζει firmware?
Δώστε φώτα πορείας παιδιά
:oops:

........Auto merged post: kadronarxis πρόσθεσε 30 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

false alarm.Άκυρο. Κατέβασε το firmware και όλα τώρα καλα.
:oneup:

Σιγα μη σ' αφηνε ο ΟΤΕ να του χαλασεις το box για να σου στειλει αλλο. Οικονομικη κριση :lol:

kadronarxis
12-11-09, 15:00
χεχεχε.
Δεν πήγα να το χαλάσω , είναι η αλήθεια.
Πάντως όση ώρα φόρτωνε το firmware, άρχισα να σκέφτομαι πως θα κατέβω κάτω στην ερμού, στα κεντρικά... :p

imcan
12-11-09, 22:25
Δε πωλείται χωριστά πάει μαζί με αποκωδικοποιητή ο οποίος έχει 130€ ο απλός και 240€ με το σκληρο!

Κάνεις λάθος, μπορείς να τα βρεις και μόνα τους μόνο από το 134, απλά δεν το πολυδιαφημίζουν γιατί δεν υπάρχουν και πολλά διαθέσιμα

pankostas
13-11-09, 02:04
remote control του conn-x tv δευτερο που θα βρω να αγορασω ?ευχαριστω

Εγω παντως που ειχα προβλημα πηρα τηλ. στο 134 και την επομενη μερα με πηραν απο την αποθηκη και μου εστειλαν αλλο.
Ρε παιδια εμενα η live τηλεοραση κανει κολληματα αλλα οταν βλεπω βιντεο κλπ που απαιτουν λιγοτερο bandwidth παιζει μια χαρα.Λετε να οφειλεται στο ρουτερ?Εχω δηλωσει βλαβη απο 5-11-09 και ακομα τιποτα.Περιμενω να παρουν τηλεφωνο οι τεχνικοι αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση!!!Τελευταια φορα τους πηρα στις 9-11-09 και ακομα περιμενω...
Και επισης το βραδυ μετα τις 2 τα μεσανυχτα διαπιστωσα χθες οτι επαιζε τελεια χωρις το παραμικρο προβλημα.Που λετε να οφειλεται για να τους πιεσω λιγακι?Ρουτερ ή γραμμη?Ξερει καποιος?

gbil
14-11-09, 18:43
Λοιπόν για όσους θέλουν να ξέρουν αυτή την στιγμή έχω 2 αποκωδικοποιητές συνδεδεμένους και παίζουν ταυτόχρονα και οι 2 κανονικά.

Φυσικά αν είναι σε διαφορετικό κανάλι καταναλώνουν το διπλάσιο bandwidth αλλά αυτό είναι αναμενόμενο. Τον δεύτερο τον ενεργοποίησα με τα ίδια στοιχεία με τον 1ο και δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Θεωρητικά λοιπόν μπορούμε με την μία σύνδεση conn-x tv να έχουμε 2 αποκωδικοποιητές! Ελπίζω μελλοντικά ο ΟΤΕ να το αφήσει αυτό και απλά να χρεώνει μια μικρή έξτρα χρέωση τον μήνα, πχ 5 ευρώ έξτρα.

mavraetos_4
14-11-09, 20:35
Παιδια μια βοηθεια αν γνωριζεται.Ενω επαιζε καλα εδω και 20 μερες το conx tv εχω 3 μερες που κανει αρκετα κολληματα η εικονα και ο ηχος.Σχεδον καθε λεπτο.

Και σε μένα έχει 1 εβδομάδα περίπου που κάνει κολλήματα πολύ συχνά. Μέχρι τότε έπαιζε τέλεια. Ακόμη δεν πήρα τηλ. κανέναν γιατί περίμενα μήπως και φτιάξει από μόνο του.

Έχω 8άρα γραμμή και router τον Sagem 2444.

Τα στατιστικά της γραμμής είναι:
Downstream/Upstream
SNR Margin (dB): 31.1/33.0
Attenuation (dB): 7.0/6.2
Output Power (dBm): 6.9/19.5
Attainable Rate (Kbps): 19808/1262
Rate (Kbps): 8190/381

Απόσταση από το κέντρο του ΟΤΕ (σε ευθεία): 370 μέτρα

Λέτε το πρόβλημα να είναι σε μένα κι όχι στη γραμμή;
Αλλά άν συμβαίνει αυτό τότε γιατί για 3 εβδομάδες δεν είχα κανένα πρόβλημα;

2048dsl
14-11-09, 22:31
Και σε μένα έχει 1 εβδομάδα περίπου που κάνει κολλήματα πολύ συχνά. Μέχρι τότε έπαιζε τέλεια. Ακόμη δεν πήρα τηλ. κανέναν γιατί περίμενα μήπως και φτιάξει από μόνο του.

Έχω 8άρα γραμμή και router τον Sagem 2444.

Τα στατιστικά της γραμμής είναι:
Downstream/Upstream
SNR Margin (dB): 31.1/33.0
Attenuation (dB): 7.0/6.2
Output Power (dBm): 6.9/19.5
Attainable Rate (Kbps): 19808/1262
Rate (Kbps): 8190/381

Απόσταση από το κέντρο του ΟΤΕ (σε ευθεία): 370 μέτρα

Λέτε το πρόβλημα να είναι σε μένα κι όχι στη γραμμή;
Αλλά άν συμβαίνει αυτό τότε γιατί για 3 εβδομάδες δεν είχα κανένα πρόβλημα;

με Snr 33 και attenuation 6.2 δεν πιστευο οτι ειναι η γραμμη σου.

Galactica
15-11-09, 01:14
Καλησπερα

Εχω ενα προβλημα απο τοτε που στο κονεχ ιντερνετ εβαλα κοννεχτιβι και αλλαξα το μοντεμ που ειχα με το ματρ-χ και ενω ολα παιζουν κανονικα τιβι υπολογ. δεν παιζει σωστα το ασυρματο δυκτιο. Το λαπτοπ ενω πρωτα ειχα σημα 5/5 τωρα εχω 2/5 ,3/5,5/5 , καθολου ,το ιντερνετ δεν ανοιγει , καθυστερει κλπ. Υποθετω οτι ειναι προβλημα του ρουτερ γιατι και σε αλλους δυο γνωστους υπαρχει το ιδιο προβλημα.
Υπαρχει καποια λυση πχ αλλαγη μοντεμ?. Τι αλλα μοντεμ (stb) παιζουν στην αγορα που δεν ειναι στον καταλογο του Οτε?

030366
15-11-09, 01:39
Ποιό ρούτερ είχες πριν; Γενικότερα, στη πλειοψηφία τους τα ρούτερ του ΟΤΕ δεν είναι και τα πιο αξιόπιστα όσον αφορά την εμβέλεια του ασύρματου. Εδώ πού τα λέμε γενικά δεν είναι αξιόπιστα. :p

Galactica
15-11-09, 01:45
To linksysWAG200g

030366
15-11-09, 02:36
Έτσι εξηγούνται όλα λοιπόν. :)

gbil
15-11-09, 14:39
Έχω περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την χρήση 2 αποκωδικοποιητών.

Σύμφωνα με τον ΟΤΕ δεν θα έπρεπε κανονικά να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο κωδικό πελάτη με δεύτερο αποκωδικοποιητή καθώς θεωρητικά κλειδώνει τον κωδικό με την MAC του αποκωδικοποιητή. Πάντως για την ώρα δουλεύει και μπορείς να έχει δύο αποκωδικοποιητές ταυτόχρονα.

pankostas
15-11-09, 20:23
Και σε μένα έχει 1 εβδομάδα περίπου που κάνει κολλήματα πολύ συχνά. Μέχρι τότε έπαιζε τέλεια. Ακόμη δεν πήρα τηλ. κανέναν γιατί περίμενα μήπως και φτιάξει από μόνο του.

Έχω 8άρα γραμμή και router τον Sagem 2444.

Τα στατιστικά της γραμμής είναι:
Downstream/Upstream
SNR Margin (dB): 31.1/33.0
Attenuation (dB): 7.0/6.2
Output Power (dBm): 6.9/19.5
Attainable Rate (Kbps): 19808/1262
Rate (Kbps): 8190/381

Απόσταση από το κέντρο του ΟΤΕ (σε ευθεία): 370 μέτρα

Λέτε το πρόβλημα να είναι σε μένα κι όχι στη γραμμή;
Αλλά άν συμβαίνει αυτό τότε γιατί για 3 εβδομάδες δεν είχα κανένα πρόβλημα;

Αν με παρουν τηλεφωνο και βγαλω ακρη θα σου απαντησω.Παντως αφου πριν απο μια εβδομαδα επαιζε κανονικα λογικα ειναι δικο τους το προβλημα και οχι δικο μας!
Παντως εγω παρατηρησα προχθες που γυρισα αργα οτι 3 η ωρα ξημερωματα επαιζε κανονικοτατα!!!!!Ουτε καν την παραμικρη διακοπουλα για μιση ωρα.Την αλλη μερα το πρωι κανονικα τα κολληματα.Τι να πω? Αρχισα να τα παιρνω σιγα-σιγα στο κρανιο που δεν επικοινωνουν μαζι μου οπως ειπαν εδω και 10 μερες!

ddjpp
15-11-09, 21:23
Αν με παρουν τηλεφωνο και βγαλω ακρη θα σου απαντησω.Παντως αφου πριν απο μια εβδομαδα επαιζε κανονικα λογικα ειναι δικο τους το προβλημα και οχι δικο μας!
Παντως εγω παρατηρησα προχθες που γυρισα αργα οτι 3 η ωρα ξημερωματα επαιζε κανονικοτατα!!!!!Ουτε καν την παραμικρη διακοπουλα για μιση ωρα.Την αλλη μερα το πρωι κανονικα τα κολληματα.Τι να πω? Αρχισα να τα παιρνω σιγα-σιγα στο κρανιο που δεν επικοινωνουν μαζι μου οπως ειπαν εδω και 10 μερες!

και σε εμένα τα ίδια, τα ξημερώματα παίζει τζάμι και το πρωί κολλήματα.......

Galactica
16-11-09, 02:35
Καλησπερα

Εχω ενα προβλημα απο τοτε που στο κονεχ ιντερνετ εβαλα κοννεχτιβι και αλλαξα το μοντεμ που ειχα με το ματρ-χ και ενω ολα παιζουν κανονικα τιβι υπολογ. δεν παιζει σωστα το ασυρματο δυκτιο. Το λαπτοπ ενω πρωτα ειχα σημα 5/5 τωρα εχω 2/5 ,3/5,5/5 , καθολου ,το ιντερνετ δεν ανοιγει , καθυστερει κλπ. Υποθετω οτι ειναι προβλημα του ρουτερ γιατι και σε αλλους δυο γνωστους υπαρχει το ιδιο προβλημα.
Υπαρχει καποια λυση πχ αλλαγη μοντεμ?. Τι αλλα μοντεμ (stb) παιζουν στην αγορα που δεν ειναι στον καταλογο του Οτε?

Γνωριζει κανεις ????
Τι αλλα μοντεμ (STB) παιζουν στην αγορα εκτος καταλογου ΟΤΕ?????.

maik
16-11-09, 02:56
Γνωριζει κανεις ????
Τι αλλα μοντεμ (STB) παιζουν στην αγορα εκτος καταλογου ΟΤΕ?????.

Μερικα μπορεις να τα παραμετροποιησεις.
Δες το αντιστοιχο νημα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=267442)

panbrav
16-11-09, 16:49
Σε συνέχεια συνεχών αποσυνδέσεων, ενημέρωσα το service και ανέμενα εξελίξεις. Με αλεπάλληλες επικοινωνίες μου στο 801.. και τελικό δικό μου έλεγχο με διαφορετικό router (το οποίο δεν μπορεί να υποστηρίξει iptv) απεδείχθει οτι το πρόβλημα ήταν στο sagem. O ευγενέστατος τεχνικός με ενημέρωσε πως εφόσον καταλήξαμε σε αυτό προωθεί άμεσα σε ticket αντ/σης του μόντεμ...15 ημέρες αργότερα και 5 επιπλέον τηλεφωνήματα, την Παρασκευή δέχθηκα τηλεφωνημα για κλείσιμο ραντεβού για σήμερα το πρωι, 8-13:00 και εν συνεχεία δεύτερο επιβεβαιωτικό απο τον ίδιο τον τεχνικό. Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία προ ολίγου (αναρωτόμενος για το που είναι το μόντεμ και ο τεχνικός, οεο) πληροφορήθηκα οτι ο άνθρωπος ήρθε (!) έκανε κάτι ρυθμίσεις, έφυγε. "έχετε αποσυνδέσεις τώρα?" με ρωτάει η ευγενής δεσποινίς. Εξακολουθώ και διερωτάμαι, για ποιο λόγο πληρώνω (μαζι με τα κινητά) 2500 ευρώ ετησίως σε έναν πάροχο ο οποίος μου κλείνει επιβεβαιωμένο ραντεβού για αντικατάσταση εξοπλισμού, για να κάνει κάτι άλλο που εν τέλει θεωρεί πως δεν απαιτείται η ενημέρωση του ηλιθίου που ακύρωσε την (καθημερινή του) δραστηριότητα. Για ποιο λόγο δεν γνωρίζει η συμπαθεστάτη δεσποινίς και για ποιο λόγο πρέπει ο ηλίθιος χασομέρης συνδρομητής να (ξανα)πάρει τηλέφωνο αλλού, στον άλλο ΟΤΕ ο οποίος είναι υπεύθυνος για όλα τα παραπάνω. Και ΓΙΑΤΙ εντέλει, ουδείς εξ αυτών κατέχουν το συνοθήλευμα γραμμάτων που διαβάζεται και ακούγεται ως "συγνώμμη".
Επιεικώς, αίσχος. Και κρίμα

teodgeor
16-11-09, 19:01
Σημερα ενεργοποιηθηκε και εμενα η γραμμη μου ( double play) και περιμενω τωρα να μου στειλουν αποκωδικοποιητη για το tv . Αυτη ειναι η γραμμη μου : , ειμαι ενταξει?

Stream Type
Actual Data Rate

Up Stream
383 (Kbps.)

Down Stream
8187 (Kbps.)

Operation Data / Defect Indication:
Operation Data
Upstream
Downstream

Noise Margin
30 dB
11 dB

Attenuation
14 dB
30 dB

@ ADSLgr.com All rights reserved.