PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

a11
23-11-09, 16:45
ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω , θα το παρακολουθησω μερικες μερες και θα σας πω ταποτελεσματα .....
ελπιζω να ειναι καλα !!!!!!!!!

teodgeor
23-11-09, 17:36
Μολις εκανα και εγω την εγγραφη μου στο tv. Πρωτη φορα το δουλευω τωρα, στο λεπτο βλεπω οτι εχω περιπου 7 με 8 κοληματα των 2 δευτε/πτων, αυτα σε ενα καναλι δεν γνωριζω αν παιζουν ρολο τα καναλια. Το routet ειναι baudtec και ειμαι στο double play , 8 mb. Μπορω να κανω καμια ρυθμιση στο router μηπως εχω και καλυτερα αποτελεσματα? Κατι τετοιο νομιζω διαβασα στα προηγουμενα ποστ.

Line State : Showtime
Modulation : ADSL2 PLUS
Annex Mode : ANNEX_A

Downstream Upstream
SNR Margin : 15.6 28.3 db
Line Attenuation : 27.3 12.7 db
Data Rate : 8192 382 kbps

Ευχαριστω

a11
23-11-09, 17:44
Για το 585v7 μπαινεις στο telnet εαν ξερεις.Μετα δινεις την ip του μοντεμ η οποια ειναι 192.168.1.254 μετα πατας στο Username:admin και στο password:κενο
και μετα πατας την εξης εντολη
xdsl config adslmultimode=adsl για adsl1
xdsl config adsmultimode=adsl2 για adsl2
xdsl config adslmultimode=adsl2plus για adsl2+

λοιπον το εκανα και ως τωρα εχω τα εξης -
σε adsl2+=8192/381 att/snr= 42/9
adsl 2 = 7500/383 att/snr=37/13
adsl 1 = 6450/383 att/snr=38/12

με βαση αυτα ως τωρα το κονν-χ τβ παιζει πιο σωστα στο adsl 1 .. μενει να αποδειχτει σε διαρκεια, αν κολλαει κλπ.. πολυ καλα παιζει και adsl2 απλα ξεκιναω απο το 1 να το παρακολουθησω,
απλα τωρα ενημερωνω σε περιπτωση που καποιος ενδιαφερετε να κανει και αυτος την δοκιμη ....

panbrav
23-11-09, 18:07
πήρα το 134 έληξε και εμένα το 12μηνο και από 10 € μου είπαν ότι θα πληρώνω 15 €, θα ξανά πάρω άλλη μέρα να ξανά ρωτήσω.

Εμένα πάντως στον λογαριασμό μου χρέωσαν 19,9...

kostthem
23-11-09, 18:27
λοιπον το εκανα και ως τωρα εχω τα εξης -
σε adsl2+=8192/381 att/snr= 42/9
adsl 2 = 7500/383 att/snr=37/13
adsl 1 = 6450/383 att/snr=38/12

με βαση αυτα ως τωρα το κονν-χ τβ παιζει πιο σωστα στο adsl 1 .. μενει να αποδειχτει σε διαρκεια, αν κολλαει κλπ.. πολυ καλα παιζει και adsl2 απλα ξεκιναω απο το 1 να το παρακολουθησω,
απλα τωρα ενημερωνω σε περιπτωση που καποιος ενδιαφερετε να κανει και αυτος την δοκιμη ....

Ενημέρωσέ μας, εμένα σε adsl2 μου έκανε και πάλι κολλήματα. Από την άλλη, δεν μπορώ να διανοηθώ πως για να έχουμε την υπηρεσία πρέπει πάλι να πάμε στο άθλιο upload των 384kbps!
Εγώ θα ξαναπάρω να διαμαρτυρυθώ σήμερα τονίζοντας πως δεν είναι η γραμμή μου αλλά η υπηρεσία τους που έχει πρόβλημα.

a11
23-11-09, 22:21
εγω μεχρι τωρα το εχω στο adsl1 και με αυτο παιζει κανονικα
χωρις να κλωτσα η να κολλα η εικονα,
ως τωρα τουλαχιστον απο το απογευμα που εγραψα το ποστ..
κλειδωνω βεβαια στο 6450, αλλα αυτο που σιγουρα ειναι το θετικο οτι δεν εχει αλλαξει η γραμμη στατιστικα, λογω crosstalk,
που πριν ειχα διακυμανσεις 5-6 μοναδες πανω κατω snr,
ειμαι σταθερα στο 11-12 και δεν βλεπω καποια μειωση..
ισως το κρατησω σε αυτο το προφιλ, θα δειξει
παντως ουτε κολληματα δευτερολεπτων κανει, σε μορφη καρε καρε
, που αναφερω σε προηγουμενο ποστ




ΥΓ

kostthem επ ευκαιρια ενημερωσε και το προφιλ σου γιατι εισαι OTE, η HOL μας μπερδεψες χαχα

kostthem
23-11-09, 22:46
OK,το διόρθωσα, sorry!
Εμένα σε adsl2 κάνει πάλι διακοπές και σε adsl1 δεν συνδέεται.

alex24
23-11-09, 22:53
Eγω παντως πηρα σημερα να κανω την γραμμη μου 24αρα γιατι με ενδιαφερει το Upload και μου λενε οτι εχει περαστει στο ξεκαρφωτο καταργηση του conn-x tv χωρις να τα εχω ζητησει εγω και να με ενημερωσει καποιος!!Τωρα πως οδηγουν σε καταργηση ενα προγραμμα χωρις να το ζητησει ο συνδρομητης ενας θεος ξερει!

Piparas
23-11-09, 23:12
.. εμενα με σωζει το ISDN που κρατα την γραμμη μου καθαρη..

Μάλλον με pstn θα είσαι καλύτερα.

kostthem
24-11-09, 00:03
Eγω παντως πηρα σημερα να κανω την γραμμη μου 24αρα γιατι με ενδιαφερει το Upload και μου λενε οτι εχει περαστει στο ξεκαρφωτο καταργηση του conn-x tv χωρις να τα εχω ζητησει εγω και να με ενημερωσει καποιος!!Τωρα πως οδηγουν σε καταργηση ενα προγραμμα χωρις να το ζητησει ο συνδρομητης ενας θεος ξερει!

Αν είσαι στο dp, είναι η διαδικασία τους έτσι (βλακωδώς βέβαια). Με το που μεταβείς στα 24 μετά από 1-2 μέρες θα έχεις πάλι tv με νέο username.

Αν δεν είσαι στο dp, τότε, απλά μ......αν

alex24
24-11-09, 01:01
Αν είσαι στο dp, είναι η διαδικασία τους έτσι (βλακωδώς βέβαια). Με το που μεταβείς στα 24 μετά από 1-2 μέρες θα έχεις πάλι tv με νέο username.

Αν δεν είσαι στο dp, τότε, απλά μ......αν

Ναι ειμαι στο dp αλλα η καταργηση λεει εχει περαστει αυτοματα απο την ΟΤΕΝΕΤ επειδη δεν αντεχει λεει η γραμμη μου καλα κανουν οτι θελουν απο μονοι τους?Σημειωση οτι ειχα δηλωσει βλαβη γι αυτο εγινε αλλα εμενα δεν με ενημερωσε καποιος καιδεν πηραν την αδεια μου για καταργηση!Επισης μου ειπανε οτι η περιοχη μου σηκωνει max 2.5mbps και ειναι ατομα 7 και με 8mbps ενα απο αυτα ειμαι και εγω τωρα γνωριζουνε τι λενε η με δουλευουνε??

sexrazat
24-11-09, 10:58
Eγω παντως πηρα σημερα να κανω την γραμμη μου 24αρα γιατι με ενδιαφερει το Upload και μου λενε οτι εχει περαστει στο ξεκαρφωτο καταργηση του conn-x tv χωρις να τα εχω ζητησει εγω και να με ενημερωσει καποιος!!Τωρα πως οδηγουν σε καταργηση ενα προγραμμα χωρις να το ζητησει ο συνδρομητης ενας θεος ξερει!

Είναι πρόβλημα των συστημάτων του ΟΤΕ (Woms) που δεν μπορούν να δεχθούν τέτοια αιτήματα ταυτόχρονα. Καταργείτε προσωρινά το TV και μόλις καθαρίσει η καρτέλα σου περνάει αίτημα για 24άρα και ξανακατασκευάζεται. Θεωρητικά αυτά γίνονται σε 1-2 μέρες.

Έπρεπε φυσικά να σε ενημερώσουν αλλά πολλοί υπάλληλοι δεν το προσέχουν ή το θεωρούν πολυτέλεια (σου λέει 1-2 μέρες θα έχει πρόβλημα) ή και κάποιοι μπορούν να το αγνοούν. Φυσικά αυτά είναι μαμακίες. Η εντολή τουλάχιστον στο 134 είναι να ενημερώνεται ο συνδρομητής

Δεν είναι το μόνο πρόβλημα των συστημάτων. Πχ πολλές φορές όταν περασθεί αίτημα για Conn-X και TV ταυτόχρονα το σύστημα κολλάει (όχι πάντα) γι' αυτό και οι υπάλληλοι καταχωρούν πρώτα Conn-X και όταν κατασκευασθεί καταχωρούν την αίτηση για το TV. Διπλή δουλειά για τον τεχνικό και 2-3 μέρες καθυστέρηση για τον συνδρομητή.

teodgeor
24-11-09, 11:37
Θα μου καποιος πως γυρισω το baudtec σε adls1 ειμαι σε adsl2, να δω τι γινεται με τα κοληματα του tv. Δεν βρισκω το μενου.

aek1000
24-11-09, 12:36
Eκανα αίτηση για conx-tv H απόσταση από τον ΟΤΕ είναι 700μ και τα στατιστικά της γραμμής
(γραμμή 8μβιτ)

Signal-to-noise ratio dB 21
Line attenuation dB 12

από τον Οτε μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή ισχύει?

030366
24-11-09, 16:08
Θα μου καποιος πως γυρισω το baudtec σε adls1 ειμαι σε adsl2, να δω τι γινεται με τα κοληματα του tv. Δεν βρισκω το μενου.

Πάς advanced setup -> adsl και το mode το αλλάζεις από auto sync up σε gdmt.

........Auto merged post: 030366 πρόσθεσε 1 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Eκανα αίτηση για conx-tv H απόσταση από τον ΟΤΕ είναι 700μ και τα στατιστικά της γραμμής
(γραμμή 8μβιτ)

Signal-to-noise ratio dB 21
Line attenuation dB 12

από τον Οτε μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή ισχύει?

Με 8 mbps τα στατιστικά πού έχεις είναι πάρα πολύ καλά. Τι πρόβλημα σου είπαν δηλαδή ότι υπάρχει;

pankostas
24-11-09, 16:25
Παιδια εγω απο 5-11 ειχα κολληματα και σπασιματα στην φωνη,στην εικονα...μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα,δοκιμες στο σπιτι με καλωδια οτε κτλ,και αρκετη υπομονη... σημερα απο το πρωι δεν εχει κολλησει ουτε για ενα δευτερολεπτο.Ειχαν αναφερει οτι υπαρχει γενικο προβλημα στην Βορεια Ελλαδα....μακαρι να το εφτιαξαν και να συνεχισει ετσι....
Παντως ουτε το ρουτερ εφταιγε,ουτε ο αποκωδικοποιητης παρα μανο ο ΟΤΕ...και οι γραμμες τους.

DSLaManiaC
24-11-09, 16:27
Παιδια εγω απο 5-11 ειχα κολληματα και σπασιματα στην φωνη,στην εικονα...μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα,δοκιμες στο σπιτι με καλωδια οτε κτλ,και αρκετη υπομονη... σημερα απο το πρωι δεν εχει κολλησει ουτε για ενα δευτερολεπτο.Ειχαν αναφερει οτι υπαρχει γενικο προβλημα στην Βορεια Ελλαδα....μακαρι να το εφτιαξαν και να συνεχισει ετσι....
Παντως ουτε το ρουτερ εφταιγε,ουτε ο αποκωδικοποιητης παρα μανο ο ΟΤΕ...και οι γραμμες τους.

Τεχνικά προβλήματα πάντα προκύπτουν. Το θέμα είναι να επισκευάζονται.

kostthem
24-11-09, 18:12
Σήμερα και σε μένα δεν έχει κολλήσει ακόμα. Μόλις μπήκα σπίτι, θα κάνω τεστ με το "Ellen".

aek1000
24-11-09, 19:41
Πάς advanced setup -> adsl και το mode το αλλάζεις από auto sync up σε gdmt.

........Auto merged post: 030366 πρόσθεσε 1 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Με 8 mbps τα στατιστικά πού έχεις είναι πάρα πολύ καλά. Τι πρόβλημα σου είπαν δηλαδή ότι υπάρχει;

Υπάρχει πρόβλημα μου είπαν στο σύστημα τους.

Πάντως συνέδεσα τον αποκωδικοποιητή και λειτουργεί η Τv .
Την αίτηση την έκανα χθές και έχω από χθές Internet και σήμερα Τ
Το 134 μου λέει ότι εκρεμεί η αίτηση για db8

teodgeor
24-11-09, 21:24
[QUOTE=030366;3172561]Πάς advanced setup -> adsl και το mode το αλλάζεις από auto sync up σε gdmt.

Τιποτα ουτε με αυτο περισσοτερα τα κοληματα.Ετοιμος ειμαι να τα στειλω ολα πισω.Δεύτερη μερα σημερα στην υπηρεσια και ειναι ακομη χειροτερα απο χτες. Αν δηλωνεις βλαβη απο την πρωτη μερα.......:mad: Καθησα να δω ενα εργο και στραβωθηκα απο τα κοληματα. Τι την βγαζουν την υπηρεσια αν εχουν τετοια προβληματα. Ειπαμε να παγωσει αλλα οχι ετσι, 30+ παγωματα στο λεπτο.Αντε τωρα να περιμενω να δω τι θα κανουν και ποτε.

aek1000
24-11-09, 22:28
οταν ο αποκωδικοποιητής (με hard disk) ειναι stand bye ακουγετος θόρυβος σαν να λειτουργεί δίσκος .

Ειναι φυσιολογικό?

Ευχαριστώ

ddjpp
24-11-09, 23:18
οταν ο αποκωδικοποιητής (με hard disk) ειναι stand bye ακουγετος θόρυβος σαν να λειτουργεί δίσκος .

Ειναι φυσιολογικό?

Ευχαριστώ

Μετά από λίγο σταματάει.

pankostas
25-11-09, 01:01
ναι φυσιολογικο ειναι.Σχετικα με τα κολληματα παιδια επειδη τα ειχα δοκιμασει ΟΛΑ, δεν παιζει ρολο αν συνδεθεις σε ADSL ADSL+ ή σε GDMT.Ισως σε μερικους να φαινεται λιγο καλυτερα,παντως γενικα δεν παιζει ρολο στο IPTV.Αυτο που παιζει ρολο ειναι το προφιλ που μας εχουν περασει ολους στο αναλογο.

kostthem
25-11-09, 02:02
Σήμερα είχε πάλι κολλήματα, αλλά συνολικά ήταν λίγο καλύτερα. Τους έστειλα και email. Άντε να δούμε.

teodgeor
25-11-09, 12:53
Πιο router βασει προηγουμενων post (για να μην ψαχνω ειναι και πολλα) εχει δηξει καλυτερα αποτελεσματα για το tv ειναι πιο σταθερο? , φυσικα αν δεν εχει προβλημα η γραμμη. Γιατι το baudtec που μου εδωσε ο οτε χαλια. και κατι αλλο αν αγορασω εγω καποιο αλλο υπαρχει περιπτωση να εχω καλυτερα αποτελεσματα? Δεν μπορω να δω ουτε ενα λεπτο

GeorgeSot
25-11-09, 14:28
Σημερα το πρωι πηρα στο 134 και εκανα ταυτοχρονα διακοπη και νεα αιτηση για να παρω δωρεαν τον αποκοδικοποιητη με σκληρο.
ηδη η τηλεοραση κοπηκε απο οτι βλεπω....
και περιμενω τηλ για να κανονισουμε ραντεβου να μου στειλουν το νεο εξοπλισμο...


επισης επειδη εχει θειχτει το θεμα ειχα παρει και μερικες μερες πιο πριν προτου αποφασισω να διακοψω για να ρωτησω με τι ποσο θα συνεχιζα και μου ειπαν με 15 €,την τρεχουσα προσφορα δλδ.

kostthem
26-11-09, 08:22
Χθες (Τετάρτη) η υπηρεσία πήγαινε πολύ καλύτερα (όχι όμως άψογα). Τι λέει το ρεπορτάζ το δικό σας; Τυχαίο ήταν και μόνο σε μένα;

mavraetos_4
26-11-09, 12:28
Παιδια εγω απο 5-11 ειχα κολληματα και σπασιματα στην φωνη,στην εικονα...μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα,δοκιμες στο σπιτι με καλωδια οτε κτλ,και αρκετη υπομονη... σημερα απο το πρωι δεν εχει κολλησει ουτε για ενα δευτερολεπτο.Ειχαν αναφερει οτι υπαρχει γενικο προβλημα στην Βορεια Ελλαδα....μακαρι να το εφτιαξαν και να συνεχισει ετσι....
Παντως ουτε το ρουτερ εφταιγε,ουτε ο αποκωδικοποιητης παρα μανο ο ΟΤΕ...και οι γραμμες τους.

Πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ προχθές (Τρίτη) και μου είπαν ότι εδώ και 3 ημέρες (δηλ. από το Σάββατο) μου έχουν αλλάξει προφίλ και ρώτησαν αν παραμένουν τα προβλήματα. Επειδή από τη Δευτέρα μέχρι και χθες έλειπα από το σπίτι τους είπα ότι μέχρι την Κυριακή το πρόβλημα υπήρχε σίγουρα (άρα και μετά την αλλαγή του προφίλ) και υποσχέθηκαν ότι θα το ξανακοιτάξουν.
Χθες το βράδυ (Τετάρτη) που γύρισα στο σπίτι τα κολλήματα είχαν μειωθεί σε 1-2 το λεπτό και λίγο αργότερα (ω του θαύματος) εξαφανίστηκαν εντελώς.
Σήμερα το πρωί γύρω στις 7.00 εξακολουθούσε να μη κολλάει καθόλου (τι περίεργο!!).
Από τον ΟΤΕ μέχρι στιγμής δεν ξαναπήραν τηλέφωνο.
Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα αυτό (μετά από 20 μέρες περίπου) τελείωσε εδώ και το απόγευμα δεν θα απογοητευτώ πάλι...

kostthem
26-11-09, 14:11
Ας το ελπίσουμε. Σήμερα το βράδυ το crash test.

domi
26-11-09, 17:25
ερωτηση...

CONNEX TV ή NOVA ??

περα απο τα χρηματα...τι ειναι καλυτερο;;σε ποιοτητα εικονας,καναλια...ακουσα η nova θα περασει σε hd..

teodgeor
26-11-09, 17:31
Εχω το router thomson tg 585 v7 και διαβασα σε αλλα ποστ οτι δουλευει για το tv αλλα πισω δεν εχει εμενα θυρα stb , το συνδεσα και τιποτα , εινα αλλη εκδοση το δικο μου ή γινεται να δουλεψει με καποιο τροπο? Διαβασα πιο πισω σε καποιο ποστ οτι καποια router μετατρεπονται και για iptv μηπως γινεται ετσι? Ευχαριστω

soccermania
26-11-09, 17:58
Σήμερα κρίνεται ποιος θα έχει το αγγλικό πρωτάθλημα για τις χρονιές 2010-2013.Αν πάρει κι αυτό το πρωτάθλημα ο ΟΤΕ προβλέπω μεγάλη κρίση στη NONA μετά την απώλεια ισπανικού,γερμανικού και (μισού) ιταλικού.

mpalanter
26-11-09, 18:14
Να προσθέσω κι εγώ,που ήμουν από τους beta testers και τελείωσε πρόσφατα ο χρόνος ότι πήρα πριν λίγο τηλ. και μου είπαν πως είναι τακτική του ΟΤΕ να βάζει σε αορίστου χρόνου και χρέωση 19,90 ευρώ το μήνα...Διέκοψα βέβαια και από Δευτέρα θα ξαναπάρω για νέα σύνδεση με χρέωση 15 ευρώ το μήνα και ένα χρόνο παραμονή και ίσως δωρεάν νέο αποκωδικοποιητή με σκληρό (αν υπάρχει ως απόθεμα)...

kostthem
26-11-09, 19:21
ερωτηση...

CONNEX TV ή NOVA ??

περα απο τα χρηματα...τι ειναι καλυτερο;;σε ποιοτητα εικονας,καναλια...ακουσα η nova θα περασει σε hd..

Ποιότητα εικόνας: ConnX TV (με μεγάλη διαφορά)
Τιμή: Connx TV
Ποσότητα καναλιών: Προς το παρόν Nova.

........Auto merged post: kostthem πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Η NOVA σε HD???? Με τι bandwidth? Ούτε SD δεν μπορεί να στείλει σήμερα!

........Auto merged post: kostthem πρόσθεσε 1 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Όποιος έχει νέα για την Premier League ας τα γράψει...

dimart
26-11-09, 21:11
Έληξε η προθεσμία για την κατάθεση προσφορών απ' τα κανάλια όλου του κόσμου που θέλουν να αποκτήσουν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ για την τριετία 2010-13. Nova και ΟΤΕ (για Conn-X TV) δίνουν μάχη για τα δικαιώματα στην Ελλάδα με τις προσφορές που θα καταθέσουν να είναι σύμφωνα με πληροφορίες πολύ μεγάλες. Τα δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ αναμένεται να πουληθούν στην Ελλάδα γύρω στα 22-23 εκ. ευρώ για όλη την τριετία.

Πηγή www.gazzetta.gr

pankostas
27-11-09, 02:55
Πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ προχθές (Τρίτη) και μου είπαν ότι εδώ και 3 ημέρες (δηλ. από το Σάββατο) μου έχουν αλλάξει προφίλ και ρώτησαν αν παραμένουν τα προβλήματα. Επειδή από τη Δευτέρα μέχρι και χθες έλειπα από το σπίτι τους είπα ότι μέχρι την Κυριακή το πρόβλημα υπήρχε σίγουρα (άρα και μετά την αλλαγή του προφίλ) και υποσχέθηκαν ότι θα το ξανακοιτάξουν.
Χθες το βράδυ (Τετάρτη) που γύρισα στο σπίτι τα κολλήματα είχαν μειωθεί σε 1-2 το λεπτό και λίγο αργότερα (ω του θαύματος) εξαφανίστηκαν εντελώς.
Σήμερα το πρωί γύρω στις 7.00 εξακολουθούσε να μη κολλάει καθόλου (τι περίεργο!!).
Από τον ΟΤΕ μέχρι στιγμής δεν ξαναπήραν τηλέφωνο.
Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα αυτό (μετά από 20 μέρες περίπου) τελείωσε εδώ και το απόγευμα δεν θα απογοητευτώ πάλι...

Εμεις οι δυο μου φαινεται παμε μαζι.Οτι συμβαινει σ΄εμενα συμβαινει και σε 'σενα.

........Auto merged post: pankostas πρόσθεσε 0 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ας το ελπίσουμε. Σήμερα το βράδυ το crash test.

Αποτελεσματα?

kostthem
27-11-09, 03:45
Μέχρι στιγμής πολύ καλά. 2-3 σπασίματα εικόνας στις 4 ώρες. Συμπέρασμα: Το πρόβλημα ήταν δικό τους και όχι στην γραμμή μου.

mavraetos_4
27-11-09, 10:31
Αποτελεσματα?

Χθες βράδυ κάτι λίγα, 7-8 κολλήματα μέσα σε μισή ώρα περίπου

Σήμερα το πρωι (έκατσα κανένα δεκάλεπτο) δεν κόλησε καθόλου...

Φοβάμαι να μιλήσω μήπως το ματιάξω :)


Συμπέρασμα: Το πρόβλημα ήταν δικό τους και όχι στην γραμμή μου.
Για να συμβαίνει σε τόσο κόσμο... νομίζω ότι αυτό ήταν αναμενόμενο...

klopka
27-11-09, 15:00
Τελικά γνωρίζουμε τι έχει γίνει με τα τηλεοπτικά δικαιώματα της premiere league?Tα πηρε το connx-tv?

2048dsl
27-11-09, 16:42
Τελικά γνωρίζουμε τι έχει γίνει με τα τηλεοπτικά δικαιώματα της premiere league?Tα πηρε το connx-tv?

αμα παρει και τα δικαιωματα του premiere league αν και δεν το πιστευω ,οι αλλοι βλεπω να τα κλεινουν το μαγαζι.

vagos22
28-11-09, 16:54
Nova και ΟΤΕ έκαναν τις προσφορές τους (υψηλότατες) και περιμένουν την απόφαση των Άγγλων για τα τηλεοπτικά δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ. Το θρίλερ θα λάβει τέλος σύντομα με τις επίσημες ανακοινώσεις και οι πιθανότητες θεωρούνται μοιρασμένες...

Προσφορές έκαναν κανάλια και εταιρίες απ' όλο τον κόσμο και οι Άγγλοι βλέπουν με μεγάλη χαρά πως τα έσοδα απ' την πώληση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων την τριετία 2010-13 θα μεγαλώσουν αν και βρισκόμαστε σε περίοδο οικονομικής κρίσης.
Τόσο στη Nova, όσο και στον ΟΤΕ (για το Conn-X TV) είναι απόλυτα αισιόδοξοι, αλλά ταυτόχρονα αγωνιούν, γιατί απλούστατα δεν γνωρίζει ο ένας την ακριβή προσφορά του άλλου. Σε κάθε περίπτωση τα τηλεοπτικά του αγγλικού Πρωταθλήματος παρουσιάζουν τρομερό ενδιαφέρον τόσο για τα κανάλια, όσο και για τους φαν μίας εκ των κορυφαίων διοργανώσεων του κόσμου.

www.gazzetta.gr

soccermania
29-11-09, 02:27
Τελικά όλα τα νέα γύρω από αυτό το θέμα τα μαθαίνουμε απ'το www.gazzetta.gr. Τελευταία ενημέρωση είναι ότι στα μέσα της άλλης εβδομάδας θα αποφασίσουν οι άγγλοι.Αν επικρατήσει ο ΟΤΕ θα πέσει γέλιο αφού αυτό θα δημιουργήσει τεράστιο πρόβλημα στη NOVA.

a11
29-11-09, 11:24
θυμαμε οτι η πρεμιερ λιγκ ειχε στειλει εξωδικο στην νοβα , γιατι μεταδιδε αγωνες 14.45 το μεσημερι που απαγορευετε βαση της συμφωνιας,γιατι οι αγγλικες παμπ, ειχαν βαλει παρανομα νοβα για να βλεπουν τα ματς ,οι αγγλοι πελατες τους , και δεν θυμαμε γιατι δεν επιτρεποταν.. .
νομιζω οτι ακομα διαφωνουν σε αυτο,
, αυτο ειναι ενα αβανταζ για τον οτε . αν οι προσφορες ειναι ιδιες σχεδον ισως προτιμησουν τον οτε για να τιμωρησουν κατα καποιο τρο την νοβα..
αν και οταν μιλαμε για εκκατομυρια, δεν παιζουν ρολο τα συναισθηματα..... προβλεπω οτε στα δικαιωματα

sexrazat
01-12-09, 10:53
Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά το Conn-X TV πήρε τους αγώνες του Ολυμπιακού και Παναθηναικού στο Champions League του Βόλει

nikosira
02-12-09, 03:50
premium καναλια στο connex tv πια ειναι?

Tem
02-12-09, 09:10
premium καναλια στο connex tv πια ειναι?
πρόκειται για πακέτο Premium με το οποίο εμπλουτίζεται το περιεχόμενο της τηλεόρασης με κανάλια αισθησιακού περιεχομένου ( Dorcel TV , Hustler TV )

teodgeor
03-12-09, 09:24
12 μερες σημερα ενεργοποιημενος και ο οτε ακομη προσπαθει να μου φτιαξει τη γραμμη,(συνεχη σπασιματα εικονας,ηχου) :mad: αντε να δουμε ποτε θα τελειωσει αυτο το πραγμα να δω σωστα tv.

haris23
03-12-09, 15:32
Premier League στην NOVA!!!

Τελικά δεν το χάνουμε το Αγγλικό Πρωτάθλημα....

Πάλι καλά...

soccermania
03-12-09, 15:38
Πού το έμαθες ρε φίλε?Αφού ακόμη δεν έχουν αποφασίσει.Αύριο-μεθαύριο θα ανακοινωθεί.

alex24
03-12-09, 19:21
Να ρωτησω κατι εχω conn-xtv και εχω τον αποκωδικοποιητη χωρις σκληρο και θελω τον αποκωδικοποιητη με σκληρο γινεται να τον ζητησω και εαν ναι πως?

@ ADSLgr.com All rights reserved.