PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

john1969
04-12-09, 00:08
Καλησπερα παιδια
Μολις πηρα το conex tv και επιδη εχω ενα router zyxel 662 HW θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να συνδεσω το conex tv με αυτο και οχι με αυτο που δινει ο οτε

pankostas
04-12-09, 03:09
"Μπήκαμε στην τελική ευθεία για το κλείσιμο των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Πρέμιερ Λιγκ την τριετία 2010-13, καθώς ήδη οι Άγγλοι αρχίζουν τις συμφωνίες. Πιο συγκεκριμένα, στην Κύπρο τα δικαιώματα πήρε το συνδρομητικό Lumier, ενώ τα δικαιώματα έκλεισαν σε χώρες όπως η Μάλτα.
Στην Ελλάδα τα πράγματα παραμένουν όπως τα ξέραμε τις τελευταίες μέρες με Nova και ΟΤΕ να δίνουν την μάχη τους και να έχουν μοιρασμένες πιθανότητες, αν και ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν πως η Nova είναι σε πολύ καλό δρόμο για να κερδίσει τον διαγωνισμό."

Πηγη: "gazzetta.gr"

a11
05-12-09, 00:04
Το IPTV πακέτο Conn-X TV οδεύει προς μετάδοση από δορυφόρο της Astra μέσα στο 2010 αυτο γραφει το sat.gr, δεν ξερω αν ευσταθει αλλα γιατι να παει εκει οταν εχει δικοτου δορυφορο αραγε;;;:hmm::hmm:

TeoT
05-12-09, 00:44
Σε συνδεση HDMI τι upscaling σας κανει ?????
Σε μενα κανει στα 720ρ αλλα διαβασα σε αλλο forum για 1080ρ . Βεβαια στα χαρακτηριστικα του Tilgin ειδα οτιι μπορει να κανει μεχρι 1080i kαι οχι 1080p.

paraskdi
05-12-09, 12:02
Premier League στην NOVA!!!

Τελικά δεν το χάνουμε το Αγγλικό Πρωτάθλημα....

Πάλι καλά...

Κάνεις λάθος.
Δεν έχει βγει ακόμα νικητής.

mpalanter
05-12-09, 15:19
Κάνεις λάθος.
Δεν έχει βγει ακόμα νικητής.

Όντως,επίσημα δεν έχουν βγει...Απλά ακούγεται ότι η NOVA είναι πιο κοντά..Θα δείξει..

pankostas
05-12-09, 16:44
Που μπορουμε να βλεπουμe ποιους αγωνες θα δειχνει το conx tv sport εκτος απο το να ψαχνουμε στο EPG?

mihalis13
05-12-09, 20:10
Παιδιά γνωριζει κανείς τι γίνεται με τι δορυφορική του ΟΤΕ??Πότε είναι να βγει,, αν οσοι έχουμε conn-x tv μπορούμε να το αλλάξουμε και με τι επιπλεόν χρεωσή??Γενίκα τι πληροφορίες υπαρχούν

DSLaManiaC
05-12-09, 20:12
Παιδιά γνωριζει κανείς τι γίνεται με τι δορυφορική του ΟΤΕ??Πότε είναι να βγει,, αν οσοι έχουμε conn-x tv μπορούμε να το αλλάξουμε και με τι επιπλεόν χρεωσή??Γενίκα τι πληροφορίες υπαρχούν

Την ποια? :shock:

Έχω χάσει επεισόδια? :what:

emeliss
05-12-09, 20:22
Την ποια? :shock:

Έχω χάσει επεισόδια? :what:
Εδώ και καιρό έχει γίνει γνωστή η θέληση αλλά και σειρά από απαραίτητες ενέργειες ώστε να εκπεμφθεί το σήμα του conn-x tv και δορυφορικά. Έχει ανακοινωθεί ότι θα ξεκινήσει μέσα στο 2010. Τώρα για λεπτομέρειες θα πρέπει μάλλον να κάνουμε υπομονή.

030366
06-12-09, 02:30
Που μπορουμε να βλεπουμe ποιους αγωνες θα δειχνει το conx tv sport εκτος απο το να ψαχνουμε στο EPG?

http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/tvChannels

teodgeor
06-12-09, 11:33
Μετα απο 10 μερες στο tv με παρα πολλα κοληματα και παγωματα εικονας και ηχου τελικα μου το εφτιαξαν προχτες , ολα καλα τωρα κανενα κολημα σε 2 και 3 ωρες συνεχης παρακολουθησης.Ενα μπραβο και στους τεχνικους του οτε γιατι με επαιρναν καθε μερα τηλ. για να με ρωτουν για την συνδεση μου.

TeoT
06-12-09, 23:59
Επαναφερω ερωτηση που ειχα κανει μηπως και την δει κανενας και απαντηση


Σε συνδεση HDMI τι upscaling σας κανει ?????
Σε μενα κανει στα 720ρ αλλα διαβασα σε αλλο forum για 1080ρ .

,

vgk
07-12-09, 10:25
Επαναφερω ερωτηση που ειχα κανει μηπως και την δει κανενας και απαντηση



,

1080p... αλλά μακάρι να έπαιζαν και τα κανάλια HD:cool:

haris23
07-12-09, 15:38
Ακόμα ρε παιδιά με τα τηλεοπτικά;
Τι θα γίνει;

john1969
07-12-09, 18:34
Καλησπερα παιδια.Απο τοτε που ενεργοποιηθηκε η IPTV η ταχυτητα εχει παισει 5MB κατω.Το Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,0 / 11,5 και το SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,0 / 14,5. πηρα το 8011135555 και μου ειπε εκει ο ασχετος οτι ειναι λογικο αν και το SN ειναι αυξημενο.Εγω του ειπα να μου το ριξουν και αυτος μου ειπε δεν γινετε.Μπορειτε να μου πειτε καμια ιδεα??

030366
08-12-09, 01:09
Καλησπερα παιδια.Απο τοτε που ενεργοποιηθηκε η IPTV η ταχυτητα εχει παισει 5MB κατω.Το Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,0 / 11,5 και το SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,0 / 14,5. πηρα το 8011135555 και μου ειπε εκει ο ασχετος οτι ειναι λογικο αν και το SN ειναι αυξημενο.Εγω του ειπα να μου το ριξουν και αυτος μου ειπε δεν γινετε.Μπορειτε να μου πειτε καμια ιδεα??
Το άσχετος από πού το συμπέρανες; Σωστό είναι αυτό πού σου είπε. Εφόσον ανέβηκε το margin γι'αυτό έπεσε η ταχύτητα.

Υ.Γ. Με dmt tool μπορείς να κατεβάσεις μόνος σου το margin.

panos123
08-12-09, 03:35
Το άσχετος από πού το συμπέρανες; Σωστό είναι αυτό πού σου είπε. Εφόσον ανέβηκε το margin γι'αυτό έπεσε η ταχύτητα.

Υ.Γ. Με dmt tool μπορείς να κατεβάσεις μόνος σου το margin.

προφανως ειναι ασχετος

πουθενα ο ΟΤΕ δε λεει οτι οταν παρεις iptv θα χασεις 4-5 Mbit λογω αυξησης του snr margin (πλεον των λογικων 4-5 που θα χασεις οταν ειναι ανοιχτη η τηλεοραση)

εγω τους ειπα οτι αυτο ειναι απαραδεκτο και αντισυμβατικο και οτι αν δεν μου πανε το margin εκει που θελω εγω (εστω και με σπασιματα στην εικονα) θα καταγγειλω την συμβαση της iptv

αποτελεσμα, μου το πηγαν εκει που ζητησα

τωρα αν συνεχισει να εχει σπασιματα (λενε οτι το δουλευουν το προβλημα) τοτε θα διακοψω την Iptv που ετσι και αλλιως τελειωνει οπου να 'ναι το συμβολαιο μου

030366
08-12-09, 04:04
Αν αυτός πού θεωρεί ότι όταν ανεβαίνει το margin πέφτει η ταχύτητα είναι άσχετος, ο σχετικός τότε τι θεωρία έχει γι'αυτό; Μιάς και μιλάμε για προφανή πράγματα δηλαδή, όχι τίποτε άλλο.

panos123
08-12-09, 04:46
ασχετος ειναι με την εννοια του ωχαδελφισμου
ωχ μωρε τωρα, ανεβασαμε το margin για να παιζει σωστα η τηλεοραση και να μη μας σπας τα ....
τωρα αν εσυ εχασες 5Mbit στα .... μας

οχι επειδη αυτο που ειπε δεν ειναι τεχνικα σωστο

Lusifer_gr
08-12-09, 08:48
Καλησπερα παιδια.Απο τοτε που ενεργοποιηθηκε η IPTV η ταχυτητα εχει παισει 5MB κατω.Το Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,0 / 11,5 και το SN Margin (Up/Down) [dB]: 18,0 / 14,5. πηρα το 8011135555 και μου ειπε εκει ο ασχετος οτι ειναι λογικο αν και το SN ειναι αυξημενο.Εγω του ειπα να μου το ριξουν και αυτος μου ειπε δεν γινετε.Μπορειτε να μου πειτε καμια ιδεα??

Φυσικα και γίνεται εγώ πήρα τηλέφωνο και το διορθώσανε (από 14.5 σε 9.0 db)

Πρόκειται για τραμπουκισμό, μου έλεγε ένα σωρό αρλούμπες για αύξηση των FEC errors το οποίο δεν ισχύει. Ίσα ίσα που η γραμμή πήρε 4.5 mbit και το connextv δουλεύει πολύ καλύτερα απ'ότι παρατήρησα (speedtouch 585v7).

Προτρέπω όλους να πάρουν τηλ. και να απαιτήσουν αυτό που πληρώνουν επιτέλους και να μην τρώνε τα παραμύθια του ΟΤΕ, ότι και καλά αυξάνουν το margin για να πηγαίνει η γραμμη καλύτερα. Απλά κάνουν bandwidth saving και τίποτα άλλο.

john1969
08-12-09, 14:11
Ρε παιδια οταν το SN ηταν στο 10 παλι το ιντερνετ μου δουλευε μια χαρα.Εγω δεν λεω να μου το κανουν 9 ουτε 10 αλλα 12 και οχι 18!!!!
Μπορω να σας ρωτησω σε πιο τηλ να παρω για να απαιτησω να μου το κατεβασουν το SN??Το 121 επιδη η γραμμη ειναι IPTV με στελνουν στο 801....

Επισης παιδια κατεβασα το DMT TOOL και δεν υποστιριζει το FW 8.2 gia to 585v7.... του οτε

panos123
08-12-09, 20:58
Ρε παιδια οταν το SN ηταν στο 10 παλι το ιντερνετ μου δουλευε μια χαρα.Εγω δεν λεω να μου το κανουν 9 ουτε 10 αλλα 12 και οχι 18!!!!
Μπορω να σας ρωτησω σε πιο τηλ να παρω για να απαιτησω να μου το κατεβασουν το SN??Το 121 επιδη η γραμμη ειναι IPTV με στελνουν στο 801....

Επισης παιδια κατεβασα το DMT TOOL και δεν υποστιριζει το FW 8.2 gia to 585v7.... του οτε

ναι, στο 801-11-35555

panos123
09-12-09, 15:59
Συνέντευξη εμπορικού Διευθυντή του Conn-x TV,Ηλίας Καβάγιας, στο ηλεκτρονικό περιοδικό Sportbiz

Τα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV (3
από τα συνολικά 45 που θα αυξηθούν μάλιστα
σε 50 μέχρι το τέλος του χρόνου)

είδατε εσεις κανενα καναλι απο τότε; κοντεύει να βγει ο χρόνος

pankostas
09-12-09, 16:58
Σε συνδεση HDMI τι upscaling σας κανει ?????
Σε μενα κανει στα 720ρ αλλα διαβασα σε αλλο forum για 1080ρ . Βεβαια στα χαρακτηριστικα του Tilgin ειδα οτιι μπορει να κανει μεχρι 1080i kαι οχι 1080p.

Και μενα 720p κανει.Δεν νομιζω να ρυθμιζεται.

TeoT
09-12-09, 19:15
Και μενα 720p κανει.Δεν νομιζω να ρυθμιζεται.


Και σε μενα 720ρ παει και απ οτι εψαξα δεν ρυθμιζει απλα με ειχε παραξενεψει επειδη ειχα διαβασει σε αλλο forum οτι εκανε upscaling σε 1080p.

Μετα απο ψαξιμο βρικα τα χαρακτηριστικα του Tilgin που για το Video και Scaling ειναι

Series Specifications Mood 400

Video
MPEG-2 (ISO/IEC13818-2)
Decoding: Main Profile
Frame Rates: 24, 25, 30, 50, 60
Resolutions:
576i (PAL D1)
720p
1080i
MPEG-4, pt. 10, H.264 /AVC:
Decoding: Main & High profiles
Frame Rates: 24, 25, 30, 50, 60
Resolutions:
576i (PAL D1)
720p
1080i
Entropy coding: CABAC, CAVLC
Interlace coding: PAFF, MBAFF

Scaling
Upscaling of SD content to HD displays
Downscaling of HD content to SD displays

http://www.netmedia.fi/pdf/mood400.pdf

http://www.landskrona.net/files/13AA1170d01.pdf

O OTE δινει τον 400-020 (χωρις σκληρο) και τον 400-002 (με σκληρο 160GB)

Tα χαρακτηριστικα στο Video και Scaling ειναι τα ιδια και γαι τους δυο και μπορει να ανεβασει απο οτι βλεπουμε μεχρι 1080i και οχι 1080ρ.

treli@ris
09-12-09, 19:19
Συμφωνα με το gazzetta.gr δεν καταφερε ο ΟΤΕ να παρει τα δικαιωματα της Πρέμιερ Λιγκ. Αυριο λογικα θα ξερουν ακριβως

kostthem
10-12-09, 08:45
Και επίσημα πλέον, ανακοινώθηκε από την NOVA. Υπήρξε δεύτερος γύρος προσφορών, το τίμημα ανέβηκε περίπου στα 25 εκ. ευρώ.
Κρίμα.

panbrav
10-12-09, 10:45
είδατε εσεις κανενα καναλι απο τότε; κοντεύει να βγει ο χρόνος

1ον, έχω αρχίσει να πιστεύω οτι αφορούσε σε κανάλια διανομής!
2ον, Έχει αρχίσει και ακούγεται (μεταξύ μας αυτό pano, μην το πεις πουθενά και χαλάσει το deal) πως έχουμε πάρει τα [B]αποκλειστικά[B] δικαιώματα για προβολή όλων των σεζόν "Μπόλεκ και Λόλεκ-μετά την πτώση του ανατολικού μπλόκ"!:p

sexrazat
10-12-09, 10:55
Και επίσημα πλέον, ανακοινώθηκε από την NOVA. Υπήρξε δεύτερος γύρος προσφορών, το τίμημα ανέβηκε περίπου στα 25 εκ. ευρώ.
Κρίμα.

Και γω ήθελα Premier αλλά το λογικό τη δεδομένη στιγμή ήταν να πάει στη Nova.

Το τίμημα ανέβηκε υπερβολικά και αν είσαι Premier και το βλέπεις λίγο πιο πλατιά το δίνεις σε ένα συνδρομητικό κανάλι με παρουσία χρόνων και 250-300.000 συνδρομητές και όχι σε ένα νέο με 20.000 αν δεν θες να διατηρήσεις το προιόν σε ψηλά επίπεδα ανταγωνισμού.

Ακόμα κι αν ο νέος έδινε κάτι παραπάνω που δεν νομίζω ότι έδινε για δικούς του λόγους.

kater
10-12-09, 19:40
Λογικό το ακούω και γω.
Έτσι κι αλλιώς το IPTV στην Ελλάδα θα χρειαστεί ακόμα χρόνο για να πάρει μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά.
Πάντως, όταν θα προστεθούν και τα ελεύθερα ψηφιακά από τον ιανουάριο (όπως λένε) του Digea, θα είναι ακόμα καλύτερο.

soccermania
10-12-09, 20:40
Μια καλή ιδέα είναι να πάρει την championship της Αγγλίας και γιατί όχι το πρωτάθλημα της Κύπρου.

john1969
11-12-09, 00:06
Ρε σεις παιδια προχτες πηρα τηλ το 801.... για να μου μειωσουν το SNR απο 19 στο 12.Μουπαν θα με παρουν τηλ και δεν με πηραν.Παρολα αυτα πηρα σημερα και μου ειπε ο υπαλληλος θα το κανει.Ακομα δεν εχω δει τιποτε.Τι μπορω να κανω παραπερα??

75costas
11-12-09, 18:09
Καλησπέρα σε όλους,

Και για μένα, μετά από ένα χρόνο συμμετοχής στο πιλοτικό των 10 ευρώ, η χρέωση πήγε αυτόματα στα 20 περίπου ευρώ. Όποτε ακολούθησα και εγώ το παράδειγμα πολλών φίλων εδώ μέσα και πήγα σε ένα oteshop στις 08/12 να κάνω διακοπή και επανασύνδεση, με την κρυφή ελπίδα ότι θα με προμηθεύσουν και με τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο.

Πράγματι, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι προμηθεύουν τους πελάτες μόνο με αυτό τον αποκωδικοποιητή και να περιμένω τηλέφωνο από την ίδια να πάω να τον παραλάβω.

Εχθές 10/12 λοιπόν με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι τα καλά νέα είναι ότι η χρέωση είναι πλέον 15 ευρώ, αλλά τα κακά νέα είναι ότι δε δικαιούμαι νέο εξοπλισμό. Όπως μου είπε παρέλαβαν χαρτί στις 09/12 από τα κεντρικά που τους ενημέρωνε ότι για να δικαιούσαι νέο εξοπλισμό πρέπει να έχεις διακόψει για τουλάχιστον 6 μήνες.

Δε μου φαίνεται παράλογο αλλά πολύ γκαντεμιά!!

Γνωρίζει μήπως κάποιο από τα παιδιά εδώ μέσα που γνωρίζουν τα εσωτερικά του ΟΤΕ, αν όντως ισχύει αυτό που μου είπε η υπάλληλος; Όχι ότι δε την πιστεύω αλλά για μια μέρα;! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αντικαταστήσω τον απλό αποκωδικοποιητή με έναν με σκληρό δίσκο χωρίς να χρειαστεί να τον πληρώσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Κώστας

john1969
11-12-09, 20:14
Κωστα εγω εκανα αιτηση στο 134 για IPTV χωρις σκληρο και μου ηρθε με σκληρο χωρις να πληρωσω φραγκο για τον λογο οτι το 134 προς το παρον δεν εχει χωρις σκληρους μηχανιμα και δινει με σκληρο χωρις καμια επιβαρυνση.Με αλλα λογια κολοφαρδος.

soccermania
11-12-09, 20:45
Την σειρά της Πρέμιερ Λιγκ παίρνουν τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο που πωλούνται για την διετία 2010-12. Αν θέλαμε να κάνουμε μία εκτίμηση αυτή θα ανέφερε πως φαβορί για την απόκτηση των δικαιωμάτων είναι ο ΟΤΕ (για Conn-X TV) αν και η Nova θα διεκδικήσει να πάρει και αυτό το "πακέτο".

από www.gazzetta.gr

sexrazat
11-12-09, 23:47
Καλησπέρα σε όλους,

Και για μένα, μετά από ένα χρόνο συμμετοχής στο πιλοτικό των 10 ευρώ, η χρέωση πήγε αυτόματα στα 20 περίπου ευρώ. Όποτε ακολούθησα και εγώ το παράδειγμα πολλών φίλων εδώ μέσα και πήγα σε ένα oteshop στις 08/12 να κάνω διακοπή και επανασύνδεση, με την κρυφή ελπίδα ότι θα με προμηθεύσουν και με τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο.

Πράγματι, η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι προμηθεύουν τους πελάτες μόνο με αυτό τον αποκωδικοποιητή και να περιμένω τηλέφωνο από την ίδια να πάω να τον παραλάβω.

Εχθές 10/12 λοιπόν με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι τα καλά νέα είναι ότι η χρέωση είναι πλέον 15 ευρώ, αλλά τα κακά νέα είναι ότι δε δικαιούμαι νέο εξοπλισμό. Όπως μου είπε παρέλαβαν χαρτί στις 09/12 από τα κεντρικά που τους ενημέρωνε ότι για να δικαιούσαι νέο εξοπλισμό πρέπει να έχεις διακόψει για τουλάχιστον 6 μήνες.

Δε μου φαίνεται παράλογο αλλά πολύ γκαντεμιά!!

Γνωρίζει μήπως κάποιο από τα παιδιά εδώ μέσα που γνωρίζουν τα εσωτερικά του ΟΤΕ, αν όντως ισχύει αυτό που μου είπε η υπάλληλος; Όχι ότι δε την πιστεύω αλλά για μια μέρα;! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αντικαταστήσω τον απλό αποκωδικοποιητή με έναν με σκληρό δίσκο χωρίς να χρειαστεί να τον πληρώσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Κώστας

Ισχύει.

TeoT
12-12-09, 01:00
.
Απο πληροφοριες απο γνωστο μου υπαλληλο του ΟΤΕ




Εχθές 10/12 λοιπόν με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι τα καλά νέα είναι ότι η χρέωση είναι πλέον 15 ευρώ

Για τις πιλοτικες συμβασεις που εχουν συμπληρωσει 1 χρονο 19,90 το μηνα χωρις δεσμευση , 15 τον μηνα με 12μηνη δεσμευση.


αλλά τα κακά νέα είναι ότι δε δικαιούμαι νέο εξοπλισμό. Όπως μου είπε παρέλαβαν χαρτί στις 09/12 από τα κεντρικά που τους ενημέρωνε ότι για να δικαιούσαι νέο εξοπλισμό πρέπει να έχεις διακόψει για τουλάχιστον 6 μήνες.
Γνωρίζει μήπως κάποιο από τα παιδιά εδώ μέσα που γνωρίζουν τα εσωτερικά του ΟΤΕ, αν όντως ισχύει αυτό που μου είπε η υπάλληλος;


Ισχυει
.

Aldebaran67
12-12-09, 14:33
Εχτες πηρα τηλεφωνο για ανανεωση αφου εληξε το πιλοτικο.Εγινε ανανεωση για ενα χρονο με 15 ευρω και δεν δικαιουμαι νεο εξοπλισμο

ddjpp
12-12-09, 14:58
Εχτες πηρα τηλεφωνο για ανανεωση αφου εληξε το πιλοτικο.Εγινε ανανεωση για ενα χρονο με 15 ευρω και δεν δικαιουμαι νεο εξοπλισμο

μια από τα ίδια

john1969
12-12-09, 17:39
ρε παιδια πως περιμενετε να παρετε καινουριο εξοπλισμο αφου για ενα χρονο ησασταν στο πιλοτικο προγραμα και σας ειχε δωσει εξοπλισμο???Μην λεμε παραλογα πραματα.

Orfanos
12-12-09, 19:17
Καλησπερα σε ολους. Για να μην ανοιγω καινουριο... Εχω προβλημα με το remote του Tilgin, μια πιανει μια οχι. Ειναι γελοιο γιατι καθομαι μπροστα απο την tv και μολις καταλαβω οτι λειτουργει εχω μονο λιγα δευτερολεπτα για να βρω το καναλι που θελω και να δω λιγο μπαλα. Επισης σημερα παρατηρησα οτι ενεργοποιειται μονο του(!) και αυτο ειναι λιγο εξοργιστικο γιατι δεν το θελω on και να μου παιρνει net και ρευμα. Κατ' αλλα ειναι συμπαθητικο και τα καναλια και σαν υπηρεσια, οπως επισης και τα ματς που δειχνει. Αυτα απο εμενα και συγνωμη αν spamαρω εδω ενω επρεπε σε αλλα topic :P

pankostas
12-12-09, 21:57
Καποιοι ειχαν προβλημα οταν ειχαν ενεργοποιημενο στην τηλεοραση τους κατι με αισθητηρα φωτος αν θυμαμαι καλα.Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις πρωτα,αλλιως τηλεφωνο για αντικατασταση.Εμενα ηρθε σπασμενο,πηρα τηλεφωνο στο 134 οπου ειχα παραγγειλει και το conx-tv και σε 2 μερες ηρθε το καινουργιο.

Orfanos
12-12-09, 22:09
Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Κωστα, αν μπορεις ομως να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι αυτο περι αισθητηρα φωτος :rolleyes: Αυτο που λες ειναι επιλογη στη tv η στο tilgin αν καταλαβα καλα. Ευχαριστω για το χρονο σου.

75costas
12-12-09, 22:33
ρε παιδια πως περιμενετε να παρετε καινουριο εξοπλισμο αφου για ενα χρονο ησασταν στο πιλοτικο προγραμα και σας ειχε δωσει εξοπλισμο???Μην λεμε παραλογα πραματα.

Φίλε Γιάννη, δεν είπε κανείς ότι σώνει και ντε έπρεπε να πάρουμε εξοπλισμό.

Απλά σε αρκετούς φίλους εδώ μέσα που ακολούθησαν αυτή τη διαδικασία μετά τη λήξη του πιλοτικού, έδωσαν και εξοπλισμό.

Μέχρι που κάποια στιγμή κατάλαβαν ότι είναι μάλλον ασύμφορο για τον οργανισμό. Και είναι και το λογικό!

sdikr
12-12-09, 23:30
Καλησπερα σε ολους. Για να μην ανοιγω καινουριο... Εχω προβλημα με το remote του Tilgin, μια πιανει μια οχι. Ειναι γελοιο γιατι καθομαι μπροστα απο την tv και μολις καταλαβω οτι λειτουργει εχω μονο λιγα δευτερολεπτα για να βρω το καναλι που θελω και να δω λιγο μπαλα. Επισης σημερα παρατηρησα οτι ενεργοποιειται μονο του(!) και αυτο ειναι λιγο εξοργιστικο γιατι δεν το θελω on και να μου παιρνει net και ρευμα. Κατ' αλλα ειναι συμπαθητικο και τα καναλια και σαν υπηρεσια, οπως επισης και τα ματς που δειχνει. Αυτα απο εμενα και συγνωμη αν spamαρω εδω ενω επρεπε σε αλλα topic :P

Αν κάνεις restart το Modem, τότε ανάβει το tilgin


Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Κωστα, αν μπορεις ομως να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι αυτο περι αισθητηρα φωτος :rolleyes: Αυτο που λες ειναι επιλογη στη tv η στο tilgin αν καταλαβα καλα. Ευχαριστω για το χρονο σου.

τι τηλεόραση έχεις, αν είναι καμία που αυτόματα αλλάζει την φωτεινότητα τοτε θα πρέπει να ψάξεις το Manual για να το αλλάξεις

pankostas
13-12-09, 15:09
Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Κωστα, αν μπορεις ομως να μου εξηγησεις λιγο τι ειναι αυτο περι αισθητηρα φωτος :rolleyes: Αυτο που λες ειναι επιλογη στη tv η στο tilgin αν καταλαβα καλα. Ευχαριστω για το χρονο σου.

Στην τηλεοραση ειναι η επιλογη αυτη.Δες απο παλαιοτερο ποστ:


Εάν έχει η τηλεόραση σου power save απενεργοποιησετο

απίστευτο, ευχαριστώ.
Απ΄ότι καταλαβαίνω, με τον φωτοαισθητήρα της τηλεόρασης ενεργοποιημένο, σε σκοτάδι αυξάνεται η φωτεινότητα και το Η/Μ πεδίο της οθόνης της τηλεόρασης και με κάποιον τρόπο εξουδετερώνει το tilgin remote control.
Τον έβγαλα έξω, είμαι λιγότερο οικολόγος δίχως power save , αλλά βλέπω conn-x tv
OK, thanx again

Και οπως ειπαμε....αν δεν δεις διαφορα τηλεφωνο αμεσως για αντικατασταση.

Orfanos
14-12-09, 06:32
Αυτο ηταν τελικα. Πραγματικα απιστευτο, τεχνολογια my ass :p
Σας Ευχαριστω για τη βοηθεια.

pankostas
14-12-09, 17:22
Τιποτα! Ετσι κι αλλιως εδω μεσα βρισκομαστε ολοι για να βοηθαει ο ενας τον αλλο!
Καμμια πληροφορια για προσθηκη νεων καναλιων???

mihalis13
14-12-09, 20:43
Εχώ connx-tv εδώ και περιπου 3 μήνες οι γονείς μου σκέφτονται να πανε στη forthnet σε περιπτωσή που φύγω πρέπει να πληρώσω τους υπολοιπούς μήνες μαζί ή μπορώ να δίνω καθέ μήνα τα 15 ευρώ???Το λεώ γιατι περιμένω να δω κ πότε θα βγει το δορυφορικό πιάτο του ΟΤΕ

@ ADSLgr.com All rights reserved.