PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

baskon
15-12-09, 11:47
Απλα δε συμφερει να πας στη Φορθνετ..Αυτη τη λογικη εχει η δεσμευση σε οποιοδηποτε προιον του Οτε (ειτε Dsl ειτε tv είτε απεριοριστες κλπ κλπ).
Εαν η γραμμη σου παει στη φορθνετ αυτοματως σου μπαινει και η ποινη(ολοκληρη και οχι σε δοσεις)..
Η οποια στη περιπτωση σου δεν ειναι 15 ευρω το μηνα (απο οσο γνωριζω)..
Ειναι 25 ευρω το μηνα Χ 9 μηνες...
Και αυτο γιατι η κανονικη τιμη του tv ειναι 25 και σου γινεται εκπτωση 40%..
Αν δεις και το λογαριασμο του Οτε θα δεις οτι ετσι ακριβως στο δειχνει..Στη περιπτωση που φυγεις πριν το δωδεκαμηνο πληρωνεις 25 Χ υπολοιπους μηνες..

Μηπως να το ξανασκεφτεις?Η να βαλεις και δευτερη γραμμη τηλεφωνου Φορθνετ?
Η κατα τη γνωμη μου να μη πλησιασετε καθολου τη φορθνετ(οσον αφορα τα προβληματα με το ιντερνετ που εχει)..
Η on για παραδειγμα ειναι πολυ καλυτερη..

mihalis13
15-12-09, 17:15
Είναι και λόγω τιμής και λόγω Nova που Έχουνε την έκπτωση απλά θελώ να δω πότε θα το κάνουνε δορυφορικό το connx-tv γιατι λόγω μπάλας θέλω να το κρατήσω αλλα οχι σαν ip-tv που έχει κάποια προβληματακιά,οσον αφόρα forthnet σε σχέση με on στη περιοχή μου όλοι έχουνε πρόβλημα με την on.

klopka
17-12-09, 13:30
gnwrizei kaneis pote 8a ekpempsei doriforika to connx?

Barlong
17-12-09, 14:56
Το βλέπω να έχει παγώσει αυτό

treli@ris
17-12-09, 15:01
Ισως το πρωτο τριμηνο του 2010 θα παρουσιαστει η δορυφορικη.

Barlong
17-12-09, 15:03
Ισως το πρωτο τριμηνο του 2010 θα παρουσιαστει η δορυφορικη.

Η επόμενη ερώτηση είναι αν βάλει δορυφορική TV τι το ήθελε το conn-x tv???

treli@ris
17-12-09, 15:07
Η επόμενη ερώτηση είναι αν βάλει δορυφορική TV τι το ήθελε το conn-x tv???

Η δορυφορικη θα μπει για να αξιοποιηθει το κομματι που δε μπορει να καλυψει μεσω IPTV. Δορυφορικη μπορει να εχουν ολοι ανεξαρτητως υποδομων.

imcan
17-12-09, 20:54
Ισως το πρωτο τριμηνο του 2010 θα παρουσιαστει η δορυφορικη.

Εγώ για το Μουντιάλ έχω ακούσει .....από σίγουρες πηγές

klopka
18-12-09, 10:47
Εγώ για το Μουντιάλ έχω ακούσει .....από σίγουρες πηγές

mporeis na gineis pio sigkekrimenos?efxaristw!!!

imcan
18-12-09, 15:21
mporeis na gineis pio sigkekrimenos?efxaristw!!!

Για Ιούνιο εννοώ .....

sexrazat
18-12-09, 23:53
Από 23/12/2009 και έως 6/1/2010 ισχύει εορταστική προσφορά για τους συνδρομητές του Conn-x TV με επιλεγμένες ταινίες στο Film Express ( φάκελος "Σε Προσφορά" ) οι οποίες είναι διαθέσιμες στην τιμή των 0,01 €.

Ιδέα δεν έχω τι ταινίες θα είναι. Πάντως η τιμή γίνεται και σε δόσεις:p

blademyc
20-12-09, 01:50
Παιδιά έκανα αίτηση για το connextv με το δωρεάν settopbox και μου ήρθε το αλλο με τον σκληρό δίσκο !
Τι να κανω ? Μήπως με χρεώσουν η θα βγει σε καλό ...

treli@ris
20-12-09, 01:53
Παιδιά έκανα αίτηση για το connextv με το δωρεάν settopbox και μου ήρθε το αλλο με τον σκληρό δίσκο !
Τι να κανω ? Μήπως με χρεώσουν η θα βγει σε καλό ...

Δε θα σε χρεωσουν τιποτα. Το αποθεμα στον απλο αποκωδικοποιητη εχει εξανλτηθει και υποχρεωτικα στελνουν αυτο.

blademyc
20-12-09, 02:18
Δε θα σε χρεωσουν τιποτα. Το αποθεμα στον απλο αποκωδικοποιητη εχει εξανλτηθει και υποχρεωτικα στελνουν αυτο.

Μου αρεσε αυτο !! Παντα τετοια !

Να μου δούλευε κιόλας... Εκανα πατάτα και τον εβγαλα απο το ρευμα σχεδον αμέσως μετα που τον εβαλα και δεν μου βγαζει καθόλου εικονα, πατησα και το restore και τωρα δεν κανει απολύτως τιποτα.

Καμια ιδέα ?

ththan
20-12-09, 18:56
βγάλε τον από το ρευμα και περίμενε 1 λεπτό. Ξαναβάλετο στην πρίζα και περίμενε . Μετά από κανα 5λεπτο θα εμφανίσει μια μπλε οθόνη που γράφει booting 301 και μια μπάρα. ΜΗΝ διακόψεις και περίμενε..μπορεί να πάρει μέχρι και 15 λεπτά. Τέλος θα μαυρίσει η οθόνη σου και θα εμφανίσει ένα ρολογάκι...σε μισό λεπτό είσαι έτοιμος.

xmperop1
20-12-09, 19:16
Χρησιμοποίησα λοιπόν το pawerline της corinex που δίνουν τα οτεσοπ και συγχρονισαν αμέσως η iptv άψογη αλλά οταν παίζει η τηλεόραση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο υπολογιστής δεν βλέπει ούτε το bautec στο 196.128.1.1.
Επανέρχεται η επικοινωνία υπολογιστή μοντεμ μετά από σβήσε άναψε του μόντεμ και υπάρχει κανονικά dsl αλλά μόλις μπεί το ethernet στα powerline η επικοινωνία υπολογιστή μόντεμ ανύπαρκτη.
Καμμιά ιδέα??????????????

maik
20-12-09, 19:25
Χρησιμοποίησα λοιπόν το pawerline της corinex που δίνουν τα οτεσοπ και συγχρονισαν αμέσως η iptv άψογη αλλά οταν παίζει η τηλεόραση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο υπολογιστής δεν βλέπει ούτε το bautec στο 196.128.1.1.
Επανέρχεται η επικοινωνία υπολογιστή μοντεμ μετά από σβήσε άναψε του μόντεμ και υπάρχει κανονικά dsl αλλά μόλις μπεί το ethernet στα powerline η επικοινωνία υπολογιστή μόντεμ ανύπαρκτη.
Καμμιά ιδέα??????????????

Γνωστο προβλημα για τον συνδιασμο corinex-baudtec. Αλαξε ενα απο τα δυο. Προτιμοτερο τα corinex.

blademyc
20-12-09, 20:27
βγάλε τον από το ρευμα και περίμενε 1 λεπτό. Ξαναβάλετο στην πρίζα και περίμενε . Μετά από κανα 5λεπτο θα εμφανίσει μια μπλε οθόνη που γράφει booting 301 και μια μπάρα. ΜΗΝ διακόψεις και περίμενε..μπορεί να πάρει μέχρι και 15 λεπτά. Τέλος θα μαυρίσει η οθόνη σου και θα εμφανίσει ένα ρολογάκι...σε μισό λεπτό είσαι έτοιμος.

Δυστυχώς δε μου βγάζει καθόλου εικόνα και η οθονητσα του ειναι κολλημένη στην μάρκα και το μοντελο

TeoT
20-12-09, 23:53
Χρησιμοποίησα λοιπόν το pawerline της corinex που δίνουν τα οτεσοπ και συγχρονισαν αμέσως η iptv άψογη αλλά οταν παίζει η τηλεόραση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο υπολογιστής δεν βλέπει ούτε το bautec στο 196.128.1.1.
Επανέρχεται η επικοινωνία υπολογιστή μοντεμ μετά από σβήσε άναψε του μόντεμ και υπάρχει κανονικά dsl αλλά μόλις μπεί το ethernet στα powerline η επικοινωνία υπολογιστή μόντεμ ανύπαρκτη.
Καμμιά ιδέα??????????????

Ειναι καποιο προβλημα συνεργασιας των PowerLine Corrinex με το Baudtec . Το αντιμετωπισα και εγω απο τους πρωτους και μου αλλαξαν τον router και λυθηκε . Απο τοτε ολα δουλεουν αψογα

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3139121&postcount=1104

Δωσε βλαβη να σου αλλαξουν τον router .

.

imcan
21-12-09, 15:04
Δυστυχώς δε μου βγάζει καθόλου εικόνα και η οθονητσα του ειναι κολλημένη στην μάρκα και το μοντελο

Το πρόβλημα μπορεί να δημιουργήθηκε όταν πάτησες το reset. Μίλα με το N2U

sexrazat
22-12-09, 14:06
Το Conn-X μάλλον πήρε τα δικαιώματα του Κυπέλλου Ελλάδος στο ποδόσφαιρο μέχρι το 2013. Σύμφωνα τουλάχιστον με το ραδιόφωνο του Nova Sport απομένει μόνο η επίσημη ανακοίνωση.

vagos22
22-12-09, 14:18
Τελείωσε και τυπικά η απόκτηση απ’ τον ΟΤΕ (για το Conn-X TV) των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του Κυπέλλου Ελλάδας για την τριετία 2010-13…

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο ΟΤΕ και η εταιρία Sport Five (είχε αποκτήσει τα δικαιώματα απ’ τον διαγωνισμό της ΕΠΟ) έβαλαν τις υπογραφές στην σχετική σύμβαση και το Conn-X TV θα είναι αυτό που θα δείχνει τις αναμετρήσεις του δεύτερου τη τάξει θεσμού στην χώρα μας ως και την σεζόν 2012-13. Ήταν μία εξέλιξη που αναμένονταν, αλλά που δεν είχε επισημοποιηθεί με τις τελικές υπογραφές.

gazeta

epp82
22-12-09, 17:46
Τελικά η μάχη θα είναι σκληρή από εδώ και μπρος ... Nova και ΟΤΕ θα φάνε τα μουστάκια τους για τα δικαιώματα αθλητικών διοργανώσεων... Αυτό που δεν βλέπω εγώ σαν συνδρομητής Conn-x TV είναι να γίνεται και το ίδιο με το καθαρά τηλεοπτικό περιεχόμενο... Σειρές ταινίες και ντοκιμαντέρ περνάνε σε δεύτερη μοίρα...

Υπάρχουν σειρές που κάνουν πάταγο και κανείς δεν ενδιαφέρετε να τις ¨"κλείσει"...
Πολύ θα ήθελα να δώ ένα CW και ένα ΑΒC να έρχετε αποκλειστικά στο Conn-x TV με όλες τις σειρές τους...
Δυστυχώς το ποδόσφαιρο και μπάσκετ είναι αυτό που τραβάει τους συνδρομητές να έρθουν και αυτό το ξέρουν και οι δύο ανταγωνιστές πολύ καλά.

soccermania
22-12-09, 23:01
Άμα κλείσει και το Ιταλικό για την επόμενη τριετία ο Ο.Τ.Ε. βάζει πολύ γερές βάσεις.Νομίζω όπου νά'ναι ανακοινώνεται η απόφαση των Ιταλών.

klopka
23-12-09, 10:41
Άμα κλείσει και το Ιταλικό για την επόμενη τριετία ο Ο.Τ.Ε. βάζει πολύ γερές βάσεις.Νομίζω όπου νά'ναι ανακοινώνεται η απόφαση των Ιταλών.

Έχουμε κάποιο νέο για ιταλικό πρωτάθλημα?Ελπίζω να μην την πατήσουμε όπως με την Premiere League!!!

kater
25-12-09, 20:34
Χρόνια Πολλά και Καλά σε όλους τους φίλους και φίλες του φόρουμ και τις οικογένειές τους.
Καλές γιορτές και Ευτυχισμένος ο Καινούργιος Χρόνος !!!!
:clap:

lewton
27-12-09, 17:13
Για όσους ενδιαφέρονται για τα τεχνικά του IPTV, δίνω ένα post από ξένο forum όπου αναφέρονται οι απαιτήσεις σε ταχύτητα της IPTV της Swisscom σε Standard Definition και σε HD: http://www.englishforum.ch/652096-post214.html.

vagos22
27-12-09, 20:57
Ο ΟΤΕ ΓΙΑ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ


O OTE σύμφωνα με πληροφορίες φέρεται αποφασισμένος να μπει πολύ δυνατά στην μάχη για την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Ευρωλίγκα για την περίοδο 2010-14...

Το θέμα αναμένεται να ξεκαθαρίσει μέσα στις πρώτες μέρες του Γενάρη και η Nova δείχνει να μην φαίνεται "ζεστή" μετά την απόκτηση (για μία τριετία) της Πρέμιερ Λιγκ έναντι 26 εκ. ευρώ να δώσει ένα πολύ σημαντικό ποσό για την Ευρωλίγκα μπάσκετ. Αντίθετα, ο ΟΤΕ (για το Conn-X TV) θα ήθελε ένα μπασκετικό προϊον, καθώς δεν πήρε τίποτα απ' την Α1.

Lusifer_gr
28-12-09, 09:25
Ο ΟΤΕ ΓΙΑ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ


O OTE σύμφωνα με πληροφορίες φέρεται αποφασισμένος να μπει πολύ δυνατά στην μάχη για την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Ευρωλίγκα για την περίοδο 2010-14...

Το θέμα αναμένεται να ξεκαθαρίσει μέσα στις πρώτες μέρες του Γενάρη και η Nova δείχνει να μην φαίνεται "ζεστή" μετά την απόκτηση (για μία τριετία) της Πρέμιερ Λιγκ έναντι 26 εκ. ευρώ να δώσει ένα πολύ σημαντικό ποσό για την Ευρωλίγκα μπάσκετ. Αντίθετα, ο ΟΤΕ (για το Conn-X TV) θα ήθελε ένα μπασκετικό προϊον, καθώς δεν πήρε τίποτα απ' την Α1.

Χρειαζόταν και λιγο μπασκετακι ;)

pankostas
28-12-09, 23:47
Δεν λεω οχι ρε παιδια....ενταξει καλα ειναι και τα αθλητικα ΑΛΛΑ πιστευω οτι θα μπορουσε να χτυπησει κανα παιδικο καναλι.Τωρα εχει το Kidsco το οποιο ειναι μετριο και το Baby TV το οποιο ειναι χαλια.
Θα μπορουσε να βαλει το Cartoon Network ή το Disney XD τα οποια εχει η NOVA και ειναι πολυ καλα!

a11
29-12-09, 13:13
εγω βλεπω οτι υπαρχει μια αδρανεια στο να προστεθουν και αλλα καναλια ελληνικα, κυριως λογω της ποιοτητας που λεμε οτι θα εχουν ,σε συγκριση με την νοβα η και επιγεια,
και γιατι υπαρχουν περιοχες που δεν εχουν καλη ληψη αναλογικα, πχ ρεθυμνο, κυριως κεντρο και κοντα στο φρουριο, ,και λογω παρεμβολων, απο αθηνα....
με εχουν ρωτησει πολλοι γνωστοι μου απο εκει , αν εχει ολα τα εθνικα καναλια , για να το βαλουν και αυτοι,
ενω γνωριζουν την λυση της νοβα με τα19.90ε....
και απογοητευονται λιγο...
και εγω βεβαια θα ταθελα λογω της καλης ποιοτητας εικονα που πιστευω οτι θα εχουν... αν και εδω στα χανια δεν εχω προβλημα ληψης...
ας ελπισουμε σε συντομο και δορυφορικο πακετο ...να ξεκινησει επιτελους ..
..
.

maik
29-12-09, 13:17
εγω βλεπω οτι υπαρχει μια αδρανεια στο να προστεθουν και αλλα καναλια ελληνικα, κυριως λογω της ποιοτητας που λεμε οτι θα εχουν ,σε συγκριση
.

Δεν ειναι αδρανεια , ειναι η απαιτησεις των καναλαρχων που ζητανε τον ουρανο με τα αστρα.:evil:

ionized
29-12-09, 13:21
Εγω ξερω οτι εχουν πολυ καιρο να μας βαλουν κανα καινουριο καναλι και υποτιθεται οτι θα εβαζαν 5(!!) μεχρι το τελος του χρονου.Το τελευταιο που εβαλαν ηταν το ΜTV τον Οκτωμβριο.Επισης μου την σπαει που εχουν πωρωθει με το ποδοσφαιρο και καθονται και ασχολουνται ακομα και με δευτερες κατηγοριες απο ξενα πρωταθληματα!Οκ υπαρχουν και αλλα αθληματα.Ευτυχως που εχουμε και 2 eurosport και 1 xtreme channel...:)
Οσο για νεα καναλλια προσωπικα πιστευω οτι δεν χρειαζονται αλλα αθλητικα.Ετσι και αλλιως το connx tv sports 3 ουσιαστικα λειτουργει μονο τα ΣΚ οπου και δειχνει (τι αλλο; ) ποδοσφαιρο...
Θα προτιμουσα τα τοσα λεφτα που δινουν για τα δικαιωματα απο δευτερες κατηγοριες Βελγιου Γερμανιας και δεν ξερω εγω τι αλλο να τα εδιναν για κανα σωστο καναλι οπως το National Geographic,κανα δυο παιδικα ακομα(οπως cartoon network jetix Κλπ) και κανα καναλι αποκλειστικα με ταινιες.Αλλ απ οτι φαινεται ζηταω πολλα :down:

singara
29-12-09, 21:20
παιδια ψηνομαι και γω εδω και πολυ καιρο να το βαλω τι λετε πειτε μου γενικα
την γνωμη σας οση το εχετε εγω ψηνομαι για καμια ταινια /σειρα.. γιατι πλεον η ελληνικη τv απλως δεν παλευτε με κατι love bytes και τα σχετικα... που και που και κανα αθλητικο ΝΒΑ H ξενο ποδοσφαιρο

sexrazat
29-12-09, 22:55
Το μειωμένο τιμολόγιο Conn-X TV (10 €) για υπαλλήλους ΟΤΕ επεκτάθηκε (όπως και του απλού Conn-X) και στους υπαλλήλους των θυγατρικών του ομίλου ΟΤΕ (COSMOONE, COSMOTE, HELLAS SAT, HELLASCOM, OTE ACADEMY, OTE ΑΣΦΑΛΙΣΗ, OTE ESTATE, OTE GLOBE, OTE INVESTMENT, OTEPLUS, OTESAT-MARITEL, VOICENET κλπ)

pankostas
30-12-09, 12:58
Εγω ξερω οτι εχουν πολυ καιρο να μας βαλουν κανα καινουριο καναλι και υποτιθεται οτι θα εβαζαν 5(!!) μεχρι το τελος του χρονου.Το τελευταιο που εβαλαν ηταν το ΜTV τον Οκτωμβριο.

Βιαζομαστε να μιλησουμε!!!!
Εχουμε ακομα 1 μερα μεχρι το τελος του χρονου!!!!
Που ξερεις...μπορει να τα βαλουν σημερα ή αυριο!!!!!!!!!:stunned:

vagos22
31-12-09, 19:27
Ο ΟΤΕ ετοιμάζεται για τη δική του δορυφορική πρόταση

Από τη διεύρυνση των περιοχών που προσφέρουν υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης μέσω ευρυζωνικών συνδέσεων (IPTV) επιδιώκουν οι τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι που δραστηριοποιούνται στο συγκεκριμένο τομέα να αυξήσουν το ενδιαφέρον των Ελλήνων καταναλωτών για αυτή την κατηγορία υπηρεσιών. Αυτή τη στιγμή, εκτιμάται ότι τα ελληνικά νοικοκυριά που είναι συνδρομητές σε μία από τις διαθέσιμες υπηρεσίες IPTV μόλις που ξεπερνούν τις 90.000, αριθμός που αντιστοιχεί περίπου στο 4,5% των συνολικών ευρυζωνικών συνδέσεων στην Ελλάδα, οι οποίες επιτρέπουν την παροχή τέτοιου είδους υπηρεσιών.

Ο ΟΤΕ ανακοίνωσε χθες ότι το Conn-X TV, όπως ονομάζεται η δική του υπηρεσίες, διατίθεται πλέον σε 10 ακόμη περιοχές, ανεβάζοντας τον συνολικό αριθμό τους σε 60. Πρακτικά, ο ΟΤΕ καλύπτει αυτή τη στιγμή τα περισσότερα από τα μεγάλα αστικά κέντρα της χώρας, κάτι που αποτελούσε και το στόχο του όταν ξεκίνησε τη διάθεση του Conn-X TV τον περασμένο Φεβρουάριο. Από πλευράς συνδρομητών, σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ πέτυχε τον έτερο στόχο του που ήταν να πλησιάσει τις 20.000 συνδέσεις Conn-X TV.

Ο ΟΤΕ ετοιμάζεται για τη δική του πρόταση στη δορυφορική συνδρομητική τηλεόραση, η οποία θα λειτουργεί και ως συμπλήρωμα του Conn-X TV, κίνηση που αναμένεται να προκαλέσει τα αντανακλαστικά της Forthnet. Σε ανύποπτο χρόνο, στελέχη της τελευταίας είχαν αναφέρει ότι το 2010 θα παρουσίαζαν μία «υβριδική» πρόταση που θα συνδυάζει IPTV και δορυφορική τηλεόραση. Επίσης, δεν θα πρέπει να αποκλειστεί η πιθανότητα η hellas online να επιδιώξει να ενισχύσει την παρουσία της στο συγκεκριμένο χώρο λόγω και της συνεργασίας της με τη Vodafone, ενώ άγνωστες παραμένουν οι προθέσεις της Wind. (Ημερησία)

πάντως η On Telecoms, η οποία μετά και τη συγχώνευση της με τη Vivodi, που επίσης δραστηριοποιείτο στον συγκεκριμένο τομέα,

Την πρωτοκαθεδρία στις συνδέσεις IPTV έχει εκτιμάται ότι έχει περί τους 70.000 συνδρομητές στις δικές της υπηρεσίες. Μέχρι πρόσφατα παρείχε υπηρεσίες IPTV μόνο στην περιοχή της Αττικής. Πριν από μερικές εβδομάδες, όμως, ανακοίνωσε την επέκταση της και στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Από τους υπόλοιπους παρόχους, μόνο η hellas online προσφέρει αντίστοιχες υπηρεσίες μέσω του hol TV. Όμως, η εταιρεία έχει προτιμήσει να μην προωθήσει ιδιαίτερα τη δική της πρόταση, τουλάχιστον προς το παρόν. Όσον αφορά στη Forthnet, καλύπτεται στο κομμάτι της συνδρομητικής τηλεόρασης από τη Nova.

Σύμφωνα με παρατηρητές της αγοράς, το IPTV δεν έχει ακόμη αποδείξει ότι μπορεί να συνεισφέρει σημαντικά στην αύξηση της πελατειακής βάσης ενός τηλεπικοινωνιακού παρόχου. Ειδικά, για την Ελλάδα η μικρή αγορά δημιουργεί επιπλέον εμπόδια όσον αφορά στην απόκτηση σε προσιτές τιμές περιεχομένου που θα προσέλκυε τους Έλληνες καταναλωτές, πολλοί από τους οποίους δεν έχουν ακόμη κατανοήσει τις αμφίδρομες δυνατότητες που προσφέρει το IPTV.

Συσκευή
Μέσω IPTV είναι δυνατή η παρακολούθηση μίας ταινίας τη στιγμή που το επιθυμεί ο συνδρομητής ή ακόμη και να δει μία εκπομπή προηγούμενης ημέρας χωρίς να έχει προγραμματίσει από πριν κάποια ειδική συσκευή. Όλοι αυτοί οι λόγοι έχουν συνεισφέρει στο χαρακτηρίζονται ως ιδιαίτερα χαμηλοί οι ρυθμοί ανάπτυξης της συγκεκριμένης αγοράς. Από την άλλη πλευρά, η κατάσταση μπορεί να βελτιωθεί το 2010 όπου αναμένεται μεγαλύτερη κινητικότητα.

satleo

nikosira
03-01-10, 01:37
τα 15 ευρω του conn-x tv ειναι λιγα γιατι η υπηρεσια κανει διακοπες τουλαχιστον σε μενα.
θα προτιμουσα δορυφορικη τηλεοραση απο την iptv.

soccermania
05-01-10, 18:07
Αυτή την εβδομάδα δεν πρέπει να αναμένονται εξελίξεις στο θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του Καμπιονάτο και της Ευρωλίγκα μπάσκετ. Οι εξελίξεις θα υπάρξουν απ’ την ερχόμενη εβδομάδα και ίσως πάρει και Φλεβάρης και να υπάρξει οριστική κατάληξη. Τα πράγματα είναι όπως το gazzetta.gr έχει αποκαλύψει προ ημερών. Η Nova δεν φαίνεται διατεθειμένη να μπει στον χορό τρελών ποσών και σε μία τέτοια περίπτωση φαβορί είναι ο ΟΤΕ και για τις δύο διοργανώσεις.

soccermania
06-01-10, 13:51
O OTE είναι «μία ανάσα» απ’ το να πάρει τα δικαιώματα της Α1 μπάσκετ που μέχρι τώρα έδειχνε το TV Μακεδονία. Δηλαδή, το ένα παιχνίδι κάθε εβδομάδα, το ένα παιχνίδι της Α1 κάθε Σάββατο…

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, οι συζητήσεις είναι προχωρημένες και το Conn-X TV μπορεί να κάνει πρεμιέρα στις μεταδόσεις το ερχόμενο Σάββατο με την αναμέτρηση Παναθηναϊκού-Περιστερίου που ήταν να δείξει το TV Μακεδονία. Ο ΣΚΑΙ παραμένει στο παιχνίδι, έχοντας την πρώτη επιλογή, αλλά το deal, αν αυτό γίνει ίσως σημαίνει κάτι και για την κατάληξη των δικαιωμάτων της Ευρωλίγκα, την τετραετία 2010-14 για την οποία το gazzetta.gr έγραψε αρκετά πριν τις γιορτές πως ο ΟΤΕ φαίνεται να έχει ένα βήμα παραπάνω.Επίσης θα "χτυπήσει" τα δικαιώματα των "diamond league"(αγώνες στίβου που έως τώρα είχε ο αντέννα),καθώς και των παγκοσμίων πρωταθλημάτων στίβου.

soccermania
07-01-10, 18:51
Σύμφωνα με πληροφορίες το θέμα της Α1 μπάσκετ και του Conn-X TV ξεκαθάρισε και το Σάββατο στις 19.00 το κανάλι του ΟΤΕ δείχνει την αναμέτρηση Παναθηναϊκού-Περιστερίου. Επιβεβαιώνεται έτσι το ρεπορτάζ του gazzetta.gr από χθες, ανήμερα των Θεοφανείων. Κάθε Σάββατο το Conn-X TV θα δείχνει ένα παιχνίδι της Α1 μπάσκετ, αυτό που έδειχνε το TV Μακεδονία ως τώρα. Ο ΟΤΕ θα έχει ως το τέλος της κανονικής περιόδου περίπου έξι ακόμα ματς Ολυμπιακού ή Παναθηναϊκού. Εκτίμηση της στήλης είναι πως ο ΟΤΕ γίνεται πρώτο φαβορί για να πάρει (μαζί με τον ΣΚΑΙ) την Ευρωλίγκα της περιόδου 2010-14, αν και τίποτα ακόμα δεν έχει τελειώσει.

nikosira
08-01-10, 00:52
τους πηρα τηλεφωνο στο 2106798000 για να δηλωσω διακοπες στο conxx-tv και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο ειναι λαθος και επρεπε να παρω καποιο απο 801...
το 2106798000 ειναι μονο απο κινητο τηλεφωνο
εχω την εντυπωση οτι μας δουλευουν εκει στον οτε και αντι για εξυπηρετηση πελατων κανουν οτι μπορουν για να ταλαιπωρησουν τους πελατες τους !!!

sexrazat
08-01-10, 11:35
τους πηρα τηλεφωνο στο 2106798000 για να δηλωσω διακοπες στο conxx-tv και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο ειναι λαθος και επρεπε να παρω καποιο απο 801...
το 2106798000 ειναι μονο απο κινητο τηλεφωνο
εχω την εντυπωση οτι μας δουλευουν εκει στον οτε και αντι για εξυπηρετηση πελατων κανουν οτι μπορουν για να ταλαιπωρησουν τους πελατες τους !!!

8011135555 επιλογή 1 και μετά επιλογή 2.

Το 6798000 είναι από κινητό αλλά και πάλι και από σταθερό να πάρεις σε εξυπηρετεί. Προφανώς αυτός που απάντησε έχανε λάδια γιατί και εγώ που έχω καλέσει 2-3 φορές με έχουν εξυπηρετήσει χωρίς να με ρωτήσουν αν καλούσα από σταθερό ή κινητό.

epp82
08-01-10, 17:13
ξέρει κανεις αν το Tilgin που δίνει ο ΟΤΕ με το Conn-x TV κάνει για λήψη των ψηφιακών της DIGEA (mpeg4)????

maik
08-01-10, 17:35
ξέρει κανεις αν το Tilgin που δίνει ο ΟΤΕ με το Conn-x TV κάνει για λήψη των ψηφιακών της DIGEA (mpeg4)????

Οχι δεν κανει.

TeoT
08-01-10, 22:24
ξέρει κανεις αν το Tilgin που δίνει ο ΟΤΕ με το Conn-x TV κάνει για λήψη των ψηφιακών της DIGEA (mpeg4)????


Δεν εχει δεκτη , ειναι μονο αποκωδικοποιητης

ionized
09-01-10, 00:40
Βιαζομαστε να μιλησουμε!!!!
Εχουμε ακομα 1 μερα μεχρι το τελος του χρονου!!!!
Που ξερεις...μπορει να τα βαλουν σημερα ή αυριο!!!!!!!!!:stunned:

Φυσικα και δεν υπηρχε περιπτωση να βαλουν τιποτα καινουριο! :down:
Εκτος και αν ενοουσαν μεχρι το τελος του 2010 :p

epp82
09-01-10, 14:02
εχει αποκωδικοποιητη mpeg4 αλλα δεν έχει είσοδο κεραίας... το mood 400-003 εχει και είσοδο κεραίας...
Το ρώτησα για να μην αναγκαστω να αγοράσω και αποκοδικοποιητή έξτρα... Κάτι άλλο τώρα ... ξέρετε κάποιον αποκωδικοποιητή mpeg4 που να βγάζει παραπάνω απο μια εξόδους σήματος? ή καποιον άλλο τρόπο (πχ με modulator) να περάσω τα ψηφιακά κανάλια σε όλες τις υποδοχες κεραίας του σπιτιου έτσι ώστε να βλέπουν ολες οι τηλεοράσεις τα κανάλια του conn-x tv και της DIGEA?

emeliss
09-01-10, 14:07
ξέρετε κάποιον αποκωδικοποιητή mpeg4 που να βγάζει παραπάνω απο μια εξόδους σήματος? ή καποιον άλλο τρόπο (πχ με modulator) να περάσω τα ψηφιακά κανάλια σε όλες τις υποδοχες κεραίας του σπιτιου έτσι ώστε να βλέπουν ολες οι τηλεοράσεις τα κανάλια του conn-x tv και της DIGEA?
Ένα οποιοδήποτε αποκωδικοποιητή και ένα κλασσικό RF Modulator (http://www.emimikos.gr/shop/home.php?cat=305). Βέβαια είναι πιθανό να δούμε αποκωδικοποιητή με ενσωματωμένο modulator.

tsakman
10-01-10, 10:50
Κίνηση που θα αλλάξει τα δεδομένα στη συνδρομητική τηλεόραση θεωρείται η συμφωνία του ΟΤΕ με τους ιδιωτικούς σταθμούς πανελλαδικής εμβέλειας, προκειμένου να ενταχθούν στη νέα πλατφόρμα δορυφορικής τηλεόρασης του Hellas Sat. Η έναρξη της πλατφόρμας προβλέπεται το πρώτο εξάμηνο του έτους και θα προσφέρεται «πακέτο» με την Conn X TV.

πηγή: http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=20&artid=79915

@ ADSLgr.com All rights reserved.