PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

soccermania
10-01-10, 13:16
Οι τελευταίες λεπτομέρειες αναφέρουν πως οι εξελίξεις γύρω απ' τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Καμπιονάτο στην Ελλάδα θα καθυστερήσουν αρκετά. Ίσως πάει και καλό Πάσχα, ίσως και αργότερα. Η εταιρία που χειρίζεται τα δικαιώματα θέλει αρκετά χρήματα, τα οποία μέχρι στιγμής κανένα κανάλι στην Ελλάδα δεν φέρεται διατεθειμένο να τα δώσει.

nikosira
11-01-10, 22:34
Τηλεχειριστηριο του conn-x tv που θα βρουμε δευτερο?στο 134 μου ειπαν οτι πρεπει να αγορασω ολο το tilgin και δεν το πουλανε χωρια!!!

gbil
12-01-10, 11:41
Τηλεχειριστηριο του conn-x tv που θα βρουμε δευτερο?στο 134 μου ειπαν οτι πρεπει να αγορασω ολο το tilgin και δεν το πουλανε χωρια!!!


Επέμεινε καθώς αυτό που λένε δεν ισχύει. Σε περίπτωση που συνεχίσουν να σου λένε το ίδιο κάνε μια ωραία καταγγελία στην γενική γραμματεία καταναλωτή καθώς είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν ανταλλακτικά για την συσκευή και δεν μπορούν να σε υποχρεώνουν να την αγοράσεις ολόκληρη.

emeliss
12-01-10, 17:03
Τηλεχειριστηριο του conn-x tv που θα βρουμε δευτερο?στο 134 μου ειπαν οτι πρεπει να αγορασω ολο το tilgin και δεν το πουλανε χωρια!!!
99% θα βρεις άλλο συμβατό σε κατάστημα που πουλάει τηλεκοντρόλ. Στην χειρότερη θα προγραμματίσει ένα (πχ (http://www.e-moraitis.gr/cube/view_product.php?product=%CC%C5%20OR3VM5)) και θα στο δώσει.

Επέμεινε καθώς αυτό που λένε δεν ισχύει. Σε περίπτωση που συνεχίσουν να σου λένε το ίδιο κάνε μια ωραία καταγγελία στην γενική γραμματεία καταναλωτή καθώς είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν ανταλλακτικά για την συσκευή και δεν μπορούν να σε υποχρεώνουν να την αγοράσεις ολόκληρη.
Δεν νομίζω να είναι υποχρεωμένοι, όπως είναι δεν υποχρεωμένοι να πουλούν γνήσια τηλεχειριστήρια τηλεοράσεων στα καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών.

soccermania
12-01-10, 17:06
Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου θα το δείξει το αραβικό δίκτυο, «Al Jazeera», ενώ κάτι αντίστοιχο αναμένεται να συμβεί και με το Eurosport. Η διοργάνωση, δηλαδή, θα μεταδοθεί απ’ τα «μπουκέτα» της Nova και του Conn-X TV.

gbil
13-01-10, 00:04
Δεν νομίζω να είναι υποχρεωμένοι, όπως είναι δεν υποχρεωμένοι να πουλούν γνήσια τηλεχειριστήρια τηλεοράσεων στα καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών.

Ειναι υποχρεωμένοι να έχουν ανταλλακτικά εκτός αν κάνει άλλος την τεχνική υποστήριξη των tiglin στην Ελλάδα και τον ενημερώσουν σχετικά. Το δεύτερο που λες είναι τελείως άσχετο καθώς οι εταιρίες που εισάγουν τηλεοράσεις έχουν υποχρέωση να έχουν ανταλλακτικά.

sdikr
13-01-10, 00:09
Ειναι υποχρεωμένοι να έχουν ανταλλακτικά εκτός αν κάνει άλλος την τεχνική υποστήριξη των tiglin στην Ελλάδα και τον ενημερώσουν σχετικά. Το δεύτερο που λες είναι τελείως άσχετο καθώς οι εταιρίες που εισάγουν τηλεοράσεις έχουν υποχρέωση να έχουν ανταλλακτικά.


Άλλο το ένα, να θες τεχνική υποστήριξη (αλλάγη), και άλλο το να θες δεύτερο φυσικά και μπορούν να πουν ότι δεν το παρέχουν.

nikosira
13-01-10, 09:27
το ιδιο πραγμα ειναι απλα δεν μας βλεπει ο οτε σαν σοβαρους καταναλωτες.
Ας το εκανε αυτο ο οτε στη γερμανια να δω τη θα ελεγε η προστασια του καταναλωτη εκει!!!

gbil
13-01-10, 13:59
Άλλο το ένα, να θες τεχνική υποστήριξη (αλλάγη), και άλλο το να θες δεύτερο φυσικά και μπορούν να πουν ότι δεν το παρέχουν.

potato potato που λένε και οι αγγλομαθείς καθώς αν θέλω δεύτερο αλλά δεν το 'παρέχουν' τότε ζητάω να αγοράσω ένα γιατί μου 'χάλασε' αυτό που είχε μαζί και είναι υποχρεωμένοι να έχουν ανταλλακτικό να μου το δώσουν επί πληρωμή φυσικά.

soccermania
13-01-10, 15:12
Δουλειές με φούντες υπάρχουν στο Conn-X TV του ΟΤΕ το τριήμερο Παρασκευή με Κυριακή. Το νεώτερο που θα ξεκαθαρίσει σε λίγες ώρες είναι πως το Conn-X TV Sport 2 (και όχι το Conn-X Sport 1) θα δείξει δύο αγώνες για την Α1 μπάσκετ.

Πιο συγκεκριμένα, το Σάββατο στις 17.00 θα μεταδοθεί η αναμέτρηση Πανιωνίου-Τρικάλων και την Κυριακή την ίδια ώρα το ΠΓΣ-Αμαροσίου. Τις ανακοινώσεις θα κάνει σήμερα ο ΕΣΑΚΕ, αλλά απ’ τον ΟΤΕ αυτές οι πληροφορίες βγαίνουν. Θυμίζουμε πως το Σάββατο τα Conn-X TV θα δείξουν εφτά παιχνίδια και την Κυριακή δέκα παιχνίδια. Υπάρχουν και τέσσερα την Παρασκευή. Όλα live.

aek1000
16-01-10, 10:11
τώρα τελευταία αντιμετωπίζω το εξής : ενώ παίζει κανονικά χάνονται οι υπότιτλοι και μετά από λίγο και εικόνα ήχος (σε όλο τα κανάλια) . Αν το κλείσω από το κοντρολ δεν λύνεται το πρόβλημα και πρέπει να βγάλω αποκωδικοποιητή από το ρεύμα για να ξαναλειτουργήσει . Ξέρει κανείς τι φταίει?

soccermania
16-01-10, 12:38
Σε εξέλιξη είναι η μάχη των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του Καμπιονάτο (περίοδο 2010-12), με τον ΟΤΕ (Conn-X TV) να δείχνει να είναι πολύ κοντά στην απόκτηση τους, κάτι όμως που δεν φαίνεται να επισημοποιείται σύντομα…
Η Nova έχει αποκτήσει το «φιλέτο» της Πρέμιερ Λιγκ (2010-13) και για τον ΟΤΕ είναι απαραίτητη η απόκτηση των δικαιωμάτων του Καμπιονάτο. Οι πληροφορίες του gazzetta.gr τονίζουν, επιμένουν ότι ο ΟΤΕ έχει σημαντικό προβάδισμα για το ιταλικό Πρωτάθλημα που στην Ελλάδα μάλλον από εκεί θα το βλέπουμε. Σε κάθε περίπτωση, θυμίζουμε πως το Καμπιονάτο έχει μπει σε καθεστώς κεντρικής διαχείρισης και έτσι θα λειτουργεί απ’ το 2010-11.

pankostas
16-01-10, 21:05
Παιδια γνωριζουμε τι θα γινει με τα υπολοιπα ιδιωτικα καναλια(Mega,Ant1 κτλ)?
Δεν θέλω να αγορασω αποκωδικοποιητη για να βλέπω Digea,αφού η ποιοτητα του conx tv ειναι πολυ καλή!

pane6
17-01-10, 12:51
Γεια σας και απο μένα.

Έχω Conn-x στα 24 και οι τιμές είναι οι εξής

Downstream Upstream
SNR Margin : 8.8 14.9 db
Line Attenuation : 13.7 9.7 db
Data Rate : 17197 863 kbps

Πως το βλέπετε; Είναι καλές οι τιμές και η γραμμή μου γενικότερα;

Να πω σε αυτό το κομμάτι ότι στις 30/12/2009 έβαλα και Conn-x TV!Δυστυχώς δηλαδή!Κάθε μέρα προβλήματα.Ο μήνας έχει φτάσει 17/1 και τα προβλήματα συνεχίζονται. Παρατήρησα ότι όταν η τιμή του SNR ήταν πάνω από 10 το Conn-x TV λειτουργούσε πολύ καλά. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ ξεκίνησα με SNR κοντά στο 13 κάθε μέρα πέφτω όλο και περισσότερο!!!!Και ''τυχαία'' το Conn-x TV γίνται όλο και πιο χάλια όσο πέφτει το SNR. Μπορεί τελικά να μην σχετίζεται το SNR με το Conn-x TV απλά αυτό παρατήρησα. Κατά τα άλλα Ιντερνετ πιανω παρα πολύ καλα! Αλλά Conn-x TV απίστευτα σπασίματα η εικόνα.

emeliss
17-01-10, 13:38
Φυσικά και το SNR πρέπει να είναι ψηλά για να παίζει καλά η iptv. Θα έπρεπε να έχεις γύρω στο 14. Αυτό όμως ταυτόχρονα σημαίνει πως τα 17Mb που συγχρονίζεις θα χαμηλώσουν.

Δηλώνεις βλάβη και θα το φτιάξουν.

pane6
17-01-10, 14:19
Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι το εξής!!!Τους έχω πρίξει στη κυριολεξία να μου ανεβάσουν το SNR και το κουφό που κάνουν κάθε φορά είναι να μου αλλάζουν πόρτα και να μου χαμηλώνουν το SNR!!!Έχω εκνευριστεί απίστευτα!!!Τους έχω θερμοπαρακαλέσει να το κάνουν και μου λένε ότι αυτό θα το κρίνουν αυτοι!!!Είναι απαράδεκτοι!!!Τους τόνισα ότι δεν με ενδιαφέρει να κλειδώνω στα 18-20 Μbps αλλά να κλειδώνω και στα 10 που λέει ο λόγος και να έχω καλές υπηρεσίες Internet και IPTV!!!Μεθαύριο κλείνω 20 μέρες βλάβης!!!Ξευτίλα!!!

emeliss
17-01-10, 14:41
Βλάβη δήλωσες στο 8011135555;

pane6
17-01-10, 15:03
Ακριβώς ... και από τις 31/12/2009 ακόμα το ψάχνουν ... έλεος!!Τονίζω συνέχεια για το SNR και αυτοι κάθονται και μου αλλάζουν πόρτα κάθε φορά και μου το ρίχνουν κάθε μέρα και όλο και πιο πολύ!!!έχω τρελαθεί!!!Ανίκανους να τους πεις ή ηλιθιους???

emeliss
17-01-10, 15:17
Κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει. Στείλε και ένα email στο conn-xTV@conn-x.gr

pane6
17-01-10, 15:23
Θεωρώ απαράδεχτο επίσης να μου λένε κάθε φορά οτι καταγράφουμε το αίτημά σας και θα το μεταφέρουμε στο τεχνικο τμήμα!!!Μα με συγχωρείται ρε παιδια στο τεχνικό τμήμα δε πήρα!!!Η απάντηση του παιδιού είναι ότι απλα εμείς καταγράφουμε τη βλάβη!!!Οπότε ... όποτε θέλει και ευλογήσει ο Θεός να το κοιτάξουν!Εμενα πειραιά για 2 χρόνια και είχα βάλει Νετονε!Δεν είχα ποτε προβλημα στην υπηρεσία αλλα καποια προβλήματα στο service.Επέστεψα στην πόλη που μόνιμα πλέον κατοικώ και έβαλα τον Αύγουστο Conn-x γιατι θεώρησα εγγυηση τον ΟΤΕ και κυρίως το service του!Ιντερνετ έχω πολύ καλό και δεν χρειάστηκε ποτε να μιλήσω με service ή τεχνικο!Aλλά τώρα που κρίνω στα σοβαρά θέματα με το Conn-x TV πέφτω από τα σύννεφα!Αυτα τα κορόιδευα για τους άλλους παρόχους!Εδώ η κάτασταση έχει ξεφύγει και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο!

........Auto merged post: pane6 πρόσθεσε 2 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει. Στείλε και ένα email στο conn-xTV@conn-x.gr

Σ ευχαριστώ και πάλι!Το θέμα είναι τα e-mail τα κοιτάζουν;Τα λαμβάνουν υπ'όψην τους ή τσάμπα κόπος;Απαντάνε;

jak
18-01-10, 19:32
από κανάλια δεν λέει τίποτα, τα μόνα που αξίζουν είναι το espn classics που έχει πραγματικά σπουδαίο αρχειακό υλικό και άντε το nasn υπό την προύπόθεση ότι είναι το nasn europe που δε'ιχνει nfl γιατί το αλλό το nasn uk/irl δείχνει μπεήζμπωλ και χόκεί

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ CONN-X TV ΠΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΤΙ Ω ΑΠΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΥΝΕΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΣΤΙΣ 14/1/10 ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΟΠΩΣ ΕΒΛΕΠΑ TV ΕΠΕΣΕ Η ΓΡΑΜΜΗ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ TV ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET, ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ HELP DESK ΚΑΙ ΤΟ INTERNET ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ TV ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ "ΙΠΟΨΙΣΑΣ" ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ IP TV ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ "ΑΠΟΧΡΕΟΣΙ" ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗΛ ΣΤΟ HELP DESK(8011135555)

maik
18-01-10, 19:59
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ)

Μην γραφεις με κεφαλαια. Βαζε και καμια παραγραφο. Τα ματακια μας δεν φταινε σε τιποτε.

jak
18-01-10, 21:13
[QUOTE=maik49;3270743]Μην γραφεις με κεφαλαια. Βαζε και καμια παραγραφο. Τα ματακια μας δεν φταινε σε τιποτOk.Συγγνώμη, αλλα δεν έχουμε όλη τις ίδιες γνώσης.Ευχάριστοε.[/QUO

nnn
18-01-10, 21:41
Δεν χρειάζονται γνώσεις για να γράψεις πιο ευανάγνωστα...

sexrazat
19-01-10, 00:28
Δεν χρειάζονται γνώσεις για να γράψεις πιο ευανάγνωστα...

Μην το λες. Άσχετο αλλά πραγματικό περιστατικό πριν από πολλά χρόνια. Φοιτητής στο Οικονομικό γράφουμε ένα δίκαιο. Πίσω μου Σουδανός ωραίος τυπάς κάποια στιγμή που έχω τελειώσει μου λέει. Φίλο μπορείς να μου γραψεις ένα δυό θέματα σε μια κόλλα;

Ok μεγάλε, του γράφω δυό θέματα, του τα δίνω και ακούω τι φοβερή ατάκα. Φίλο φχαριστώ αλλά μπορείς να μου τα γράψεις κεφαλαία γιατί δεν καταλαβαίνω καλά τα μικρά; :rofl:

nnn
19-01-10, 23:00
:rofl:

baskon
20-01-10, 15:42
Ασχετο αλλα επειδη πολλοι εχουν το connx tv για να βλεπουν κανενα καναλι επειδη δε πιανουν τιποτα.Και τωρα με τη digea Λογικα ολο και κατι θα πιανουν..Η ποιοτητα αναμεσα στην εικονα που δινει η Digea Και σε αυτη που δινει ο Οτε πως ειναι?Αν συγκρινουμε ενα ιδιο καναλι δηλαδη το Αλτερ φυσικα και στην ιδια τηλεοραση..
Βασικο προτερημα του connx tv ηταν η καλη ποιοτητα..
Υπαρχει κανεις που να ειναι Θεσσαλονικη και να μπορει να κανει αντιστοιχη συγκριση?

Α και μια απορια..Αν θελω να βαλω connx tv Και σκεφτομαι να μετακομισω σε επαρχια με το tv τι γινεται?Πληρωνουμε ποινη αν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στην επαρχια..?
Ειναι γνωστος μου στρατιωτικος που θελει να βαλει αλλα παιζει να παει επαρχια σε κανα εξαμηνο και να κοψει το τηλ εδω ή να κανει μεταφορα...

emeliss
20-01-10, 15:54
Α και μια απορια..Αν θελω να βαλω connx tv Και σκεφτομαι να μετακομισω σε επαρχια με το tv τι γινεται?Πληρωνουμε ποινη αν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στην επαρχια..?
Καταργείται η υπηρεσία χωρίς ποινή.

iLLiCiT
20-01-10, 16:39
Ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα του κλασσικού τηλεcontrol να αλλάξει κανείς τα κανάλια μέσω του Η/Υ;
Ακόμα και με χρήση άλλου εξοπλισμού πέρα του αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ.
Καμία πατέντα;

varix
20-01-10, 18:35
καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να πω και εγω το προβλημα μου εκανα συνδεση connx tv ειχα καποια παγωματα και μου ειπαν οτι θα φτιαχτουν γιατι τωρα εχουν καποιο προβλημα που το ξερουν και θα το αντιμετωπισουν. Στο μεταξυ πηρα τα belkin poe (200) γιατι δεν ηθελα καλωδια στο σαλονι βαλμενα στις πριζες χωρις πολυμπριζα ενω βαζω laptop και εχω internet οταν συνδεω τον δεκτη εκτος το τοι αργει στο booting δεν εχω φυσικα εικονα να το δωσω βλαβη για τα παγωματα κατι που μπορω να κανω? θα δω και τα νουμερα της γραμμης αλλα καθε προταση δεκτη σας ευχαριστω εκ των προτερων

lalas120
20-01-10, 23:42
Χρησιμοποίησα λοιπόν το pawerline της corinex που δίνουν τα οτεσοπ και συγχρονισαν αμέσως η iptv άψογη αλλά οταν παίζει η τηλεόραση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο υπολογιστής δεν βλέπει ούτε το bautec στο 196.128.1.1.
Επανέρχεται η επικοινωνία υπολογιστή μοντεμ μετά από σβήσε άναψε του μόντεμ και υπάρχει κανονικά dsl αλλά μόλις μπεί το ethernet στα powerline η επικοινωνία υπολογιστή μόντεμ ανύπαρκτη.
Καμμιά ιδέα??????????????



Αν δεν το έχεις λύσει ακομα το πρόβλημα σου, Άνοιξε το interface του router, πήγαινε Advanced Setup -> Lan και κάνε τις επιλογές Multicast και IGMP Snoop disabled. Ετσι θα παίζουν και τα 2 κανονικά. :)



Edit: Ξέχασα να πώ οτι αυτο υσχίει για όλους όσους εχουν τα 2 αυτά μηχανιματάκια (baudtec και Corinex) ;)

xmperop1
21-01-10, 00:38
Αν δεν το έχεις λύσει ακομα το πρόβλημα σου, Άνοιξε το interface του router, πήγαινε Advanced Setup -> Lan και κάνε τις επιλογές Multicast και IGMP Snoop disabled. Ετσι θα παίζουν και τα 2 κανονικά. :)



Edit: Ξέχασα να πώ οτι αυτο υσχίει για όλους όσους εχουν τα 2 αυτά μηχανιματάκια (baudtec και Corinex) ;)

Για να είμαι ειλικρινής δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με τις βαθύτερες αιτίες του προβλήματος, βρήκα ένα sagem και το άλλαξα και όλα οκ.
Αυτό που προτείνεις θα το δοκιμάσω πάντως σε πρώτη ευκαιρία.

boliziner
21-01-10, 03:55
καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να πω και εγω το προβλημα μου εκανα συνδεση connx tv ειχα καποια παγωματα και μου ειπαν οτι θα φτιαχτουν γιατι τωρα εχουν καποιο προβλημα που το ξερουν και θα το αντιμετωπισουν. Στο μεταξυ πηρα τα belkin poe (200) γιατι δεν ηθελα καλωδια στο σαλονι βαλμενα στις πριζες χωρις πολυμπριζα ενω βαζω laptop και εχω internet οταν συνδεω τον δεκτη εκτος το τοι αργει στο booting δεν εχω φυσικα εικονα να το δωσω βλαβη για τα παγωματα κατι που μπορω να κανω? θα δω και τα νουμερα της γραμμης αλλα καθε προταση δεκτη σας ευχαριστω εκ των προτερων

Καταρχήν δοκίμασε χωρίς τα plugs που πήρες να δεις αν έχεις σπασίματα σε εικόνα. Αν έχεις δοκιμάσει reboot τον αποκωδικοποιητή ( βγάζεις από το ρεύμα και τον ξαναβάζεις ) και το πρόβλημα συνεχίζει τότε παίρνεις ένα τηλεφωνάκι στο 801 11 35 555 ( επιλογη 1, 2, 1 ) και το δηλώνεις βλάβη δίνοντας στατιστικά γραμμής, και mac .

Όσο αναφορά τα plugs βεβαιώσου πρώτα ότι παίζει σωστά το tv χωρίς προβλήματα και μετά τα συνδέεις. Αν με αυτά βλέπεις film club και όχι live κανάλια τότε δεν υποστηρίζουν multicast και πρέπει να τα αλλάξεις… Αποκωδικοποιητή tilgin ή Pirelli έχεις ?

varix
21-01-10, 16:23
tilgin εχω και ως προς τα υπολοιπα θα τα τσεκαρω οταν παω σπιτι και τα ξαναλεμε, σε ευχαριστω πολυ

varix
22-01-10, 11:28
καλημερα σε ολους ξεχασα να σας πω οτι τραβωντας καλωδιο μεσα απο το σπιτι κατευθειαν απο το μοντεμ δεν εχω ιδαιτερο προβλημα εχω τα κλασσικα παγωματακια(οχι οτι ειμαι ευχαριστημενος) μαλιστα καποια στιγμη που δεν ειχα ηχο τα παγωματα σταματησαν, τωρα βαζωντας τα belkin powerplugs ews 200mbps πανω στις πριζες- που ο ηλεκτρολογος τις ειδε και ειναι στην ιδια φαση - δεν εχω τιποτα βαζωντας το λαπτοπ εχω ιντερνετ ο δεκτης μπουταρει κολαει αλλα τιποτα. τα plugs εχουν τρια φωτακια πανω τα δυο ακριανα ειναι πρασινα και το μεσαιο οταν τα εβαλα αρχικα σε πολυμπριζα ηταν κοκκινα οταν μπηκαν στις μπριζες εσβησαν πρασινα δεν εγιναν , τα εχει κανενας για να μου πει αν πρεπει να ειναι ολα αναμμενα? το μοντεμ ειναι bautec σας ευχαριστω και παλι

ZhenXlogic
22-01-10, 11:39
Τα ποιο πολλά Power Plug ΔΕΝ υποστηρίζουν πολυμπριζα, ποιο model είναι τα power plug που έχεις?

lamousis
22-01-10, 14:28
Προστεθηκε κ αλλο ενα καναλι!
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv

Κατι ασχετο! IPTV εχει κ η Κυπρος. Ειναι αντιστοιχο με το connx-tv.
http://www.cytavision.com.cy/greek/tv_channels_numbering.php
Κοστιζει 35 ευρώ το μηνα. (αν κ εχει περισσοτερα καναλια και υπαρχει απο το 2004)

TeoT
22-01-10, 17:33
Τα ποιο πολλά Power Plug ΔΕΝ υποστηρίζουν πολυμπριζα, ποιο model είναι τα power plug που έχεις?

Υπαρχει προβλημα με τα πολυμπριζα που εχουν διαφορες προστασιες . Στα κοινα πολυμπριζα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

teodgeor
22-01-10, 20:30
[QUOTE=lamousis;3278618]Προστεθηκε κ αλλο ενα καναλι!
http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv

Ναι το Fx, καλο καναλι ειναι εχει και καλες σειρες,:clap: την προλαβε την nova.
Ετσι να βλεπουμε προσθηκη καναλιων

varix
23-01-10, 10:52
καλημέρα και παλι, εχθές ειχαμε κάποια εξέλιξη ο δέκτης προχώρησε και ενω είχα την μπάρα με το κανάλι κάτω δεν το ανοιγε αρα μάλλον η ταχύτητα ηταν μικρή καμιά ιδέα για να αυξήσω την ταχύτητα? στο laptop δεν είχα πρόβλημα με internet τα powerplugs ειναι τα belkin εως 200mbps-ευχαριστώ και καλο ΣΚ

lalas120
23-01-10, 14:48
καλημέρα και παλι, εχθές ειχαμε κάποια εξέλιξη ο δέκτης προχώρησε και ενω είχα την μπάρα με το κανάλι κάτω δεν το ανοιγε αρα μάλλον η ταχύτητα ηταν μικρή καμιά ιδέα για να αυξήσω την ταχύτητα? στο laptop δεν είχα πρόβλημα με internet τα powerplugs ειναι τα belkin εως 200mbps-ευχαριστώ και καλο ΣΚ


Σιγουρέψου οτι τα plugs που έχεις υποστιρίζουν multicast. Αφου μπάινεις και βλέπεις menu δοκίμασε και απο το filmclub (που είναι δωρεάν) να βάλεις μια ταινία. Αν και η ταινία παίξει τότε τα plugs σου ή δεν υποστηρίζουν multicast ή δεν το έχεις ενεργοποιήσει (απο το interface τους)


edit: Ξέχασα να σου πω, πως αν η ταινία παίξει δεν ειναι θέμα ταχύτητας γιατί οι ταινίες θέλουν περισσότερο bandwith για να παίξουν απο οτι τα κανάλια. Αν η ταινία δεν παίξει, τότε, σιγουρέψου οτι συγχρονίζεις πάνω απο τουλάχιστον 6Mbit. Αν ναι τότε έχεις πρόβλημα με την κρυπτογράφηση οπότε δηλωσε το βλάβη. Αν όχι το δηλώνεις πάλι βλαβη για τον χαμηλό συγχρονισμό. (αν και απο οτι θυμάμε οτι διάβασα παραπάνω, χωρίς τα Plugs σου παίζουν όλα κανονικά οπότε σίγουρα ειναι θέμα των plugs. )

Ελπίζω να σε βοήθησα :)

jerakeen
23-01-10, 21:32
Χαίρεται !!!

Έχουμε εικόνα πότε θα έχουμε Mega / Ant1 /Alpha / Star ???

Ευχαριστώ

ionized
24-01-10, 01:34
Επιτελους βαλανε νεο καναλι!!:)
Το ονομα του FX και φαινεται ωραιο.Εχει simpsons,family guy,x-files,battlestar galactica κ.α.
Ισως το πιο σημαντικο ειναι οτι ολες οι εκπομπες του εχουν υποτιτλους :worthy:
Ελπιζω το επομενο να ειναι κανα National Geographic ή κανενα cartoon network/boomerang :)

mihalis13
25-01-10, 04:15
Έχω απο το σεπτέμβριο conn-x tv αλλά εδω και 1,5-2 μήνες κάθε 3 και λίγο χαλάει δηλώνω βλάβη και το φτιάχνουν μετά απο 1 εβδομάδα κ μετα απο 4-5 μέρες πάλι μου χαλάει ξέρετε αν λόγω αυτού του πρόβληματος μπορώ να το επικάλεστω ως λόγο και να σπάσω το 12μηνο συμβόλαιο που έχω??Γιατι πλέον δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση να έχω max 10 μέρες το μήνα conn-x tv!!!!!

sexrazat
25-01-10, 12:22
Έχω απο το σεπτέμβριο conn-x tv αλλά εδω και 1,5-2 μήνες κάθε 3 και λίγο χαλάει δηλώνω βλάβη και το φτιάχνουν μετά απο 1 εβδομάδα κ μετα απο 4-5 μέρες πάλι μου χαλάει ξέρετε αν λόγω αυτού του πρόβληματος μπορώ να το επικάλεστω ως λόγο και να σπάσω το 12μηνο συμβόλαιο που έχω??Γιατι πλέον δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση να έχω max 10 μέρες το μήνα conn-x tv!!!!!

Ναι εφόσον φαίνονται δηλωμένες βλάβες στο 121. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό και αν έχεις κρατήσει και το κουτί ακόμα καλύτερα. Πάρε το 134 και δήλωσε διακοπή λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα σε πάρει κάποιος από το αρμόδιο τμήμα πιθανότατα.

2048dsl
25-01-10, 13:42
Επιτελους βαλανε νεο καναλι!!:)
Το ονομα του FX και φαινεται ωραιο.Εχει simpsons,family guy,x-files,battlestar galactica κ.α.
Ισως το πιο σημαντικο ειναι οτι ολες οι εκπομπες του εχουν υποτιτλους :worthy:
Ελπιζω το επομενο να ειναι κανα National Geographic ή κανενα cartoon network/boomerang :)

η πλακα ειναι οτι σε ολα τα καναλια του connx ο υποτιτλισμος εχει γινει απο την multichoice hellas :rofl:

mihalis13
25-01-10, 14:53
Ναι εφόσον φαίνονται δηλωμένες βλάβες στο 121. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό και αν έχεις κρατήσει και το κουτί ακόμα καλύτερα. Πάρε το 134 και δήλωσε διακοπή λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα σε πάρει κάποιος από το αρμόδιο τμήμα πιθανότατα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

boliziner
25-01-10, 17:56
Ναι εφόσον φαίνονται δηλωμένες βλάβες στο 121. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό και αν έχεις κρατήσει και το κουτί ακόμα καλύτερα. Πάρε το 134 και δήλωσε διακοπή λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα σε πάρει κάποιος από το αρμόδιο τμήμα πιθανότατα.

Οι βλάβες για το conn-x tv δεν δηλώνονται στο 121 και ούτε μπορείς έτσι απλά να δηλώσεις «τεχνικά προβλήματα» στο 134 και να το διακόψεις. Για να διακόψεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις τα υπόλοιπα πάγια θα πρέπει o OTE και πιο συγκεκριμένα το τεχνικό τμήμα του conn-x tv να ενημερώσει το 134 ότι δεν μπορεί να υποστηρίξει η γραμμή σου την υπηρεσία για Χ, Ψ λόγους και να την διακόψεις.

mihalis13
25-01-10, 18:17
Οι βλάβες για το conn-x tv δεν δηλώνονται στο 121 και ούτε μπορείς έτσι απλά να δηλώσεις «τεχνικά προβλήματα» στο 134 και να το διακόψεις. Για να διακόψεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις τα υπόλοιπα πάγια θα πρέπει o OTE και πιο συγκεκριμένα το τεχνικό τμήμα του conn-x tv να ενημερώσει το 134 ότι δεν μπορεί να υποστηρίξει η γραμμή σου την υπηρεσία για Χ, Ψ λόγους και να την διακόψεις.

Έφοσον όμως δεν μου προσφέρουνε αυτά που πλήρωνω γιατί να μην μπορώ να τη διακόψω??

sexrazat
26-01-10, 11:01
Άντε και μια εσωτερική ενημέρωση για το νέο κανάλι.

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην υπηρεσία Conn-x TV προστέθηκε ένα επιπλέον κανάλι, το FX.
Το FX, ο πρώτος και πιο ολοκληρωμένος τηλεοπτικός προορισμός για την ψυχαγωγία του σημερινού άντρα, ήδη μπαίνει σε περισσότερα από 51 εκατομμύρια σπίτια σε 47 χώρες, στοχεύοντας σ’ ένα νεανικό κοινό, κυρίως άντρες 18 – 44 ετών, χωρίς φυσικά να αποκλείει και τις γυναίκες. Η μεγάλη του επιτυχία σε όλο τον κόσμο βασίζεται στο πρόγραμμά του, που αποτελείται από τις πιο δημοφιλείς ξένες σειρές δράσης, επιστημονικής φαντασίας, animation και reality σε πρώτη προβολή.

Ενδεικτικά, στο FX θα κάνουν πρεμιέρα το Flash Forward (με τον Joseph Fiennes), το Crash (με τους Dennis Hopper και Eric Roberts), το Dollhouse (με την Eliza Dushku), το cult Battlestar Galactica, το Stargate Universe, και κλασσικές σειρές όπως X-Files και Law & Order, τα καλύτερα animation όπως Simpsons, Family Guy και Cleveland,, όλες στο prime time που ξεκινάει στις 22:00.

Επιπλέον, οι πιο συναρπαστικές σειρές reality και extreme travel, όπως Amazing Race, Dhani Tackles the Globe, Bridget’s Sexiest Beaches και I Can’t Believe I’m Still Single, προσφέρουν ένταση και απόλαυση.

Το περιεχόμενο του που είναι πλούσιο και διαφορετικό, κάνει το FX το πιο ισχυρό αντρικό brand τηλεοπτικής ψυχαγωγίας.

Το FX εκπέμπει 24 ώρες το 24ωρο, επτά μέρες την εβδομάδα, στα Αγγλικά (με ελληνικούς υπότιτλους).

@ ADSLgr.com All rights reserved.